Na verduistering omzetbelasting navordering van 92.000 gulden OovSClub G0ESE FRUITWIJK omvaamd met royale gordel van recreatiegroen Dode en zwaargewonde bij frontale autobotsing onder Arnemuiden Zaamslag verwelkomde nieuwe burgemeester otBIL BOUWPLAN-ZUID KRIJGT EEN VROLIJK, SPEELS W00NPATR00N ALMANAK Taxichauffeur niet voor kleintje vervaard K°^r.'c EXAMENS 9 PROCENT GELUK Ei, ei... GEEN PLANNEN BOM... FANTASIE VLAGGENZEE BELANGSTELLING HET WEER IN EUROPA VERWACHT... RECHTBANK MIDDELBURG SA WE MA nv Z.eeuwse Voor mensen die kwaliteit verlangen Nog steeds sperziebonen doorgedraaid in Brabant Streekploegwedstrij d Oost-Zw- Vlaanderen Carillonconcert Piet Broerse Opstelling eerste elftal van Zeeland Sport Kerkeliike mutaties Bloemenkoopman uit Goes vermist V erwaterplaatsen mosselen in de Waddenzee Veiling gaat over tot eenmalige verpakking Duitse rechter in Burgh op jacht overleden Nieuwe voorzitter afzetcommissie van fruitveilingen Twee gewonden bij botsing te Oostburg STROOK MET OPPERVLAKTE VAN 30 HECTARE 300 woningen Op naar de top van de Euromast PERSONENWAGEN UIT DE BOCHT EN TEGEN VRACHTAUTO PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1963 Maar bij die uitvoer rekende De R. 9 procent omzetbelasting. Terwijl hij dus wist recht te hebben op 5 procent van het inkoopbedrag, groot f 207.000, re kende hij aan terug te ontvangen om zetbelasting 9 procent van een totaal bedrag van rond f 287.000. Hij ontving van de Belgische firma twee blanco fac turen, die hij vervalst doorstuurde naar de inspectie Terneuzen van de belasting dienst met het verzoek hem de omzetbe lasting terug te betalen. Hij vroeg daar bij een bedrag te veel terug in de orde van grootte van f 30.000. Voor een dergelijk verduisteringsge- val kan de belastingdienst navorde ren tot 10 maal het bedrag, dat ont doken is, zo vertelde de heer J. Hin- kema, hoofdassistent-sectiechef van 's rijks belastingen uit Rotterdam als getuige aan de rechtbank. Hij lichtte voorts toe, dat De R. 9 pro cent omzetbelasting had kunnen te rugvragen als hij in Nederland de kunstmest gemengd had en ze van nieuwe verpakking had voorzien. Mr. Rosingh achtte de verduistering wettig en overtuigend bewezen en eiste een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 2 maanden. De rechtbank zal op 28 augustus a.s. uitspraak doen. „Het is een geluk, dat verdachte de chauffeur H. trof, want die is niet voor een kleintje vervaard en daardoor slaag de verdachte niet in zijn misdadige op zet". Dat zei de officier in de zaak te gen de 19-jarige Terneuzense schilder T. S., die op 5 maart jl. geprobeerd had de Vlissingse taxichauffeur H. onder be dreiging van een alarmpistool geld af te persen. De jongeman was zonder geld in Vlis- singen terecht gekomen. Desondanks be- Advertentie Centrale verwarming Nedeutraat 19 - Middelburg Tel. 01180-2962 Het is bijnó, niet te geloven, zo'n intense hekel heeft meneer uit Mid delburg aan zuurtjes gekregen. Hij kan ze niet meer zien. Absoluut niet. Meneer is namelijk buschauffeur en beweegt zich vooral 's zomers, voorzien van een vracht passagiers, tussen Middelburg en Belgische, Lu xemburgse en Noordfranse plaat sen. Kortom: dagtochten. Nu beginnen voor de chauffeur zul ke dagtochten altijd met een onheil spellend geritsel. In zuidwaartse richting begint het geritsel zeker al voor Souburg, in oostwaartse richting gaat de bus al druk ritse lend de bekende Nieuwlandse bocht door. En de chauffeur voelt dan dat rit selen onheilspellend naderen, voort durend dichterbij komen totdat een van de passagiers (meestal een van de dames) hem het zakje onder de neus duwt. Het weeïge kleverige zakje: „Chauffeur, wil U ook een zuurtje Overbodig te zeggen dat de chauf feur zich probeert goed te houden, vriendelijk bedankt, en met afgrij zen ieder jaar achter zich die dui zenden zuurtjes hoort wegknabbe- len. Bovendien heeft meneer de chauf feur een enorme hekel gekregen aan eieren. Hardgekookte eieren die in het Beneluxgebied ook met dui zenden per seizoen worden genut tigd, waarna papieren en servetjes met kapotte eierschalen door de schuifraampjes de bus verlaten, ver volgens neerkwakken op de boule vard van Oostende, op de brug van Bouillon, langs de Maas te Dinant of ergens in het Suisse Luxembour- geoise. De chauffeur wilde eens wat ver oudering brengen in het vaste beeld van zuurtjes knabbelen en eieren eten. En daarom had hij van thuis, voorzichtig verpakt een rauw ei meegenomen, hetwelk hij tijdens een korte afwezigheid van de pas sagiers, in de eiermand van een der dames omwisselde voor een hardge kookt ei. De chauffeur heeft de dame, via zijn achteruitkijkspiegel goed. in het oog gehouden... en ja hoor... Er gens tussen Echternach en Diekirch is het gebeurd. Tjonge jonge, wat een bende was het. De bus moest er zelfs voor stoppen, waarbij de chauffeur de gelegenheid kreeg om met diepe afkeer van eieren te vra gen: „Kookt U ze in het vervolg allemaal mevrouw..." stelde hij in een café een taxi. Onder Koudekerke liet verdachte de wagen stoppen en zei tot de taxichauffeur: ,,Ik heb geld nodig. Dat moet je me maar geven", terwijl hij tegelijkertijd het pistool voor H's neus hield. Deze liet zich echter niet intimideren en slaagde er in de jonge Terneuzenaar te over meesteren. Daarbij ging het alarmpi stool tot drie maal toe af. DE POGINGEN van de Axelaar L. de R. om met de handel van 20.000 zakken kunstmest een fors bedrag aan omzetbelasting te verdienen, zijn hem voorlopig komen te staan op een navordering van de belas ting van 92.000 gulden. Waarbij zeer waarschijnlijk nog een gevange nisstraf komt van twee maanden onvoorwaardelijk, wanneer de pre sident van de Middelburgse rechtbank, mr. B. S. Sieperda (waarvoor De R. gisteren terecht stond) de eis volgt van de officier van justitie, mr. A. W. Rosingh. Het was niet zo zeer hoog, dan toch wel gevaarlijk spel, dat de Axelaar speelde om met deze zogenaamde schijnhandel een extraatje van de be lastingdienst terug te ontvangen. Het betrof hier een schijnhandel. omdat De R. niet één kruimeltje van de kunstmest gezien heeft. De 20.000 zakken mengmeststoffen waren af komstig uit Italië en bestemd voor een Belgische firma in Sint-Niklaas. De kunstmest mag echter niet recht streeks van Italië ingevoerd worden in België, zodat daar in Benelux- verband invoer in het land van onze zuiderburen wel toegestaan is de Axelse handelaar de „Beneluxverbin- ding" werd om aan de voorschriften van de Belgische regering te ontko men. De R. kocht de 20.000 zakken dus, maar voerde ze meteen via het kanaal Ter- neuzen-Gent weer uit naar de Belgi sche firma in Sint-Niklaas. Zoals ge woonlijk moest hij bij de invoer in Ne derland 5 procent omzetbelasting beta len, maar het is evenzeer gewoonte, dat men die belasting weer terugontvangt zodra de partij wordt uitgevoerd. „Wat waren eigenlijk je plannen, toen je in Vlissingen die taxi bestelde?", wil de de president weten. „Ik had geen plannen", verzekerde S. Eerst toen hij in de taxi zat kreeg hij het idee om de chauffeur van zijn geld te beroven. Terwijl S. de chauffeur liet stoppen en met hem aan het „onderhandelen" was stopte er een auto, die de taxi chauffeur had aangeroepen. Zei de jonge S.: „Rij maar door. Trek je er maar niets van aan, want de chauffeur is dronken" Voorts bleek, dat hij het alarmpistool via allerlei manipulaties wel wat ge vaarlijker gemaakt had dan het er ge woonlijk uitziet. Van kleine propjes lood had hij kogeltjes gemaakt en die kon hij er mee afschieten. „Toch vrij gevaar lijk", meende mr. Sieperda. Bij het be wijsmateriaal, dat op de tafel van de president terecht kwam, bevond zich ook een zelfgemaakte bom.... Hoewel de actieradius" daarvan nog al mee viel, vond het rechtbankcollege het toch maar een „rare liefhebberij" van S. Mr. Rosingh wees er op, dat verdachte voor de kinderrechter geen onbekende was; reeds eerder had hij ook, bij een inbraak, met een vuurwapen gedreigd. Bij verschillende onderzoekingen werd S. als een gestoorde jongeman geken schetst. De officier verklaarde, dat de knaap in een neurosenkliniek ontslagen werd op het moment, dat hij nog niet genezen was. Ook thans sprak het rap port, dat de observatiekliniek in Utrecht over hem opmaakte, van een „ernstig gestoorde jongeman", die niet zonder ingrijpende maatregelen in de maat schappij kan terugkeren. Mr. Rosingh eiste een onvoorwaardelijke gevangenis straf van 8 maanden met daarna ter be schikking stelling van de regering om S. een therapeutische behandeling te doen ondergaan. Mr. H. Bruin, de raadsman, beklem toonde, dat men hier niet met een weloverwogen afpersing te doen had. Hij wilde het veel meer zien in een wegvluchten in een wereld van dro men en fantasie. Wanneer de thera peutische behandeling, die zijn cliënt persé nodig heeft, in oktober kan be ginnen, hoopte mr. Bruin, dat de rechtbank de strafmaat bij deze pe riode zal willen aanpassen. De recht bank zal ook in dit geval op 28 au gustus uitspraak doen. Ten slotte moest voorkomen de 22-jari- ge kermishulp G. C. uit Den Haag, die eerst in IJzendijke een auto openbrak en later in Oostburg een gevonden por temonnee behield. In de auto had hij verschillende voorwerpen van zijn ga ding gevonden en bovendien geprobeerd de radio er uit te slopen, hetgeen echter niet gelukte. Daar verdachte al enige malen met de strafrechter in aanraking geweest is eiste mr. Rosingh tegen hem een gevangenisstraf van 8 maanden, met aftrek, waarvan 4 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar en toezicht. Mr. H. J. Q. Tichelman, de raadsman, ging nader in op persoon en strafmaat en verklaarde o.a., dat zijn cliënt de steun van zijn ouders heeft moeten mis sen. „Hij ziet thans in, dat een beroep als kermisklant niet het zijne moet wor den", verzekerde de raadsman, die de rechtbank verzocht om de reële kans, die in het reclasseringsrapport zeker nog voor C. aanwezig wordt geacht, aan zijn cliënt te geven door een zo kort mo gelijk onvoorwaardelijke straf op te leg gen. Uitspraak 28 augustus. (Advertentie) BOTTLED ^NDER APPOINTMENT BY TIMS ROTTERDAM Het was vrijdag weer mis met de dubbe le sperciebonenverkoop in West-Bra bant. Vrijdagmorgen werden aan de Ber gen op Zoomse veiling ongeveer vijf ton bonen aangevoerd, die voor de consump tie werd aangekocht. Des middags werden er een 80 ton voor de industrie aangevoerd, waarvan het grootste deel werd doorgedraaid. De bo nen die tegen contractprijzen waren aangekocht werden afgeleverd. In Breda werd 63 ton doorgedraaid; in Oudenbosch 65; in Steenbergen 28 en in Zundert enige tientallen tonnen. Met Bergen op Zoom mee, was dat tussen de 200 en 250 ton. Op de veiling verwacht men dezer dagen een heel geringe aan voer. Op zaterdag 24 augustus a.s. zal de jaarlijkse ploegwedstrijd in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen worden gehouden. Deze wordt georganiseerd door de drie landbouworganisaties, hun jongeren or ganisaties, de landarbeidersbonden en de Boval. Dit jaar wordt de wedstrijd gehouden op een perceel van de heer Westerbeke, gelegen tussen Stoppeldijkveer en Ra penburg tol. Aanvang van de wedstrijd is 1.00 uur n.m. Het carillon van de raadhuistoren te Veere zal vanavond, zaterdag van 89 uur bespeeld worden door de stadsbei- aardier van Vlissingen en Veere, Piet Broerse. Hij begint met een improvisatie over het lied: ,,'t Ros Beyaard doet zijn ron de door de stad Dendermonde". Verder speelt hij onder andere „Will einst das Graflein ein Tanzchen wagen", lm Arm der Freundschaft weilen" en „Tra- get sanft mit leisem Wehen" van W. A. Mozart en een sonatine in G van v. Beethoven. Hij besluit met een improvisatie over „Het viel eens hemels douwe". Het eerste elftal van Zeeland Sport dat morgen, zondag, om drie uur in Vlissin gen tegen Papendrecht uitkomt is als volgt samengesteld: doel: Kees de Rid der; achter: Wim van Rijswijk en Piet Kambier; midden Jo Elve, Frans Riele- co en Ad. Wisse; voor: Klaas van Bel- zen, Nico Mulhuijsen, Adrie Klopmeijer, Henk de Nooijer en Kees Elve. NED. HERVORMDE KERK. Bedankt voor Vorchten (toezegging): Fr. Moll, kand. te Diemen: voor Hijker- smilde: J. .Tukema te Holwierde. GEREF. KERKEN. Beroepen te Marknesse N.O.P.: A. Prins te Wormerveer. Bedankt voor Oude Pekela: H. Hazen berg te Surhuisterveen. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT. Beroepen te Ommen: A. N. Hendriks te Goes. De 20-jarige bloemenkoopman Engel Marinus Ventevogel uit Goes wordt sinds zondag 28 juli vermist. Op de morgen van die dag heeft hij de ouderlijke wo ning verlaten en is daarin tot heden niet teruggekeerd. Een ongeluk wordt ge vreesd. Singnalement: lang 1.95 m, blond kort haar (achterovergekamd) bleek smal gezicht. Hij was gekleed in een bruine pantalon; bruin colbert met glanzend zilverdraad; wit nylon overhemd en bruine schoenen. Ieder, die inlichtingen kan geven wordt verzocht zich in ver binding te stellen met de inspecteur van gemeentepolitie te Goes (01100-5555) of met de politie in de woonplaats. De heer L. Everse te Yerseke slaagde te Utrecht voor gas- en waterfitter. Het rijkslaboratorium voor visserijon- derzoek te IJmuiden gaat onderzoeken in hoeverre het mogelgk is in de Wad denzee kunstmatige verwaterplaatsen voor mosselen aan te leggen. De over weging, dat nu reeds 80 van de na tionale mosselproduktie in de Wadden zee plaatsheeft en het oneconomisch zou zijn de mosselen eerst naar Zee land te vervoeren om te verwateren, is hierbij van invloed geweest. Het rijkslaboratorium zal op korte ter mijn een onderzoekstation in Friesland vestigen, waarschijnlijk in Harlingen of naaste omgeving, van waaruit de Wad denzee zal worden onderzocht op de meest geschikt plaats voor een kunst matige verwateringsinstallatie. Van de plaats die wordt gekozen hangt het af, of men daarna opslagplaatsen zal ma ken in de buurt van Harlingen of bij de Noordhollandse kust bij Den Oever. Het zal namelijk in de Waddenzee niet mogelijk zijn de verwaterplaatsen met een als opslagplaatsen te gebruiken, zo als dat tot nu toe in Zeeland steeds ge beurde. Dat houdt In, dat er een afzon derlijke opslagplaats moet worden ge bouwd, waarin voorraden voor min stens een week lang moeten kunnen worden opgeslagen. Er zullen nog proe ven worden genomen hoe deze verwa terde mosselen het best kunnen worden vervoerd. De Coöperatieve veiling „De Zuid-Hol landse Eilanden" gaat van meermalige verpakking over op eenmalige verpak king. Dit werd besloten op de vergade ring, die de veiling vrijdagmiddag in het veilinggebouw te Haamstede heeft ge houden. De directeur van de veiling, de heer J. van Kampen lichtte toe, dat de export in de huidige meermalige ver pakking zo niet verder kan. „Naar Duitsland mag niet meer verstuurd wor den in meermalige verpakking", aldus de heer Van Kampen. Men besloot daarom met algemene stemmen over te gaan op eenmalige ver pakking, waarbij de veiling 1 cent per kilogram appelen, behalve kroet en val, zal heffen. Daarmee verplicht zij zich de verpakking van de appelen te verzor gen. Deze regeling geldt van 19 augus tus a.s. tot 19 april 1964. Daarna zal men de zaak opnieuw bekijken. Het Centraal Bureau voor Tuinbouwveilin gen is tegen dit plan. Maar na verschil lende veilingen gepolst te hebben, weet men nu, dat diverse streken in ons land, zoals Noord-Holland en Utrecht voor het plan zijn. Zeeland echter, waar Schouwen-Duiveland wat de veiling be treft, niet bij behoort, is er tegen. Een zestigjarige Duitse rechter, die met zijn zeejacht al vier weken Burgh- sluis als thuishaven had, is donderdag na een pleziervaart buitengaats plot seling aan een hartverlamming overle den. De man, G. W. O. Dittman, had zijn jacht „Möwe" juist afgemeerd, toen hij door de hartverlamming werd getroffen. Hij laat zijn schip in Burgh- sluis achter met zijn vrouw en zes kin deren als opvarenden. Maandag wordt de Duisburgse rechter in Haamstede begraven. De provinciale afzetcommissie van fruitveilingen in Zeeland heeft een nieu we voorzitter gekregen. Tot nu toe was deze functie in handen van de heer J. Kakebeeke uit Wolphaartsdijk. In ver band met zijn benoeming als voorzitter van de veilingvereniging „Zuid-Beve land" te Goes heeft de heer Kakebeeke voor de afzetcommissie bedankt. In zijn plaats Is gekozen, de heer B. Leijs uit Kruiningen. Vrijdagavond omstreeks 8 uur is het echtpaar B. V.-de V. uit Den Helder, per bromfiets op weg naar familie in Oostburg, bij het oversteken van de rijksweg Schoondijke-Oostburg door een personenauto aangereden. De vijf inzittenden van de personenauto, die bestuurd werd door mevrouw E. M. H. uit Vlissingen, liepen lichte glasverwon dingen op, de bromfietsbestuurder werd aan het hoofd verwond, terwijl de vrouw een beenbreuk opliep. Beiden werden na eerste hulp vervoerd naar het St. Antoniusziekenhuis te Oostburg. S|IH| IN DE MODERNE woningbouw hanteert nogal eens dit axioma: wie flats neerzet moet ervoor zorgen, dat er voor de deur een plant soentje is, waar de bewoners op een bankje kunnen gaan zitten. Het bouwplan-Zuid van Goes aan gene zijde van de spoorlijn voert de pretentie deze stelregel royaal in de praktijk te brengen. In de zogenaamde fruitwijk achter de moderne veilinggebouwen komen op het ogenblik acht blokken flats met in totaal 144 woningwetwo ningen van de bouwrijpe grond. Een vrij intensieve produktie dus, vooral als men weet dat aan nog 66 huizen van hetzelfde type binnenkort zal worden begonnen. Maar toch zal het „Plan Zuid" geen huizenpakhuis worden. Om zich daarvan te overtuigen is het nuttig de mannen van de G.S.W. te volgen, die een paar honderd me ter zuidelijker zijn begonnen aan het eerste grondwerk voor een ruime, veelbelovende groengordel. Een brede strook gemiddeld tach tig meter bestemd voor plantsoen tjes, speelweiden, waterpartijtjes en opgaand hout. Een oord voor passie ve recreatie, zoals momenteel in Goes nog nergens is te vinden. Het is alle- maal nog maar in een pril stadium, die groenvoorziening rondom de fruit wijk van Goes. Er zijn nog geen mid delen beschikbaar om de zaak op korte termijn met groot materieel aan te pakken. Toch is de reservering van ongeveer dertig hectare groen op de kaart van het Middelburgs stede bouwkundig adviesbureau Schut een garantie, dat Goes aan zijn zuidflank een vrolijk, speels woonpatroon schept. In het uitbreidingsplan Zuid van Goes schieten op het ogenblik de flats uit de grond: er komt een eind aan de vacuümperiode van de wo ningvoorziening in de stad. Foto P.Z.C.) «MMWMWWMWMWWWWWMWWMWWWWWW de karakter kunnen vinden. Flats, blokken vriendelijke eengezinswonin gen, middenstandswoningen bunga lows en villa's. Op de hoekpunten van het ruime uitbreidingsplan is gedacht aan vier markante punten in de vorm van torenflats tot acht woonlagen. Wie over de spoorlijn bij de Poelweg er ligt een tunnel in het verschiet het toekomstige woonoord binnen stapt kan zich van de eerste bouw- stappen in deze richting overtuigen. Voor in totaal 300 woningen is men zover gevorderd dat of de bewoners er al zijn, of de betonmolens draaien en de muren omhoogklimmen, of de fundamenten zijn gestort. Daarbij hebben de gemeente en de aannemer zich bediend van zogenaamde „keu zeplannen" (bouwplannen, die bij de rijksoverheid hoog staan genoteerd) en van de zorgvuldige adviezen en voorschriften van de Stichting Ratio- bouw. Ondanks de weinig soepele curveprijs voor woningwetwoningen is zo toch een aantrekkelijk en goed verzorgd aantal woonclomplexen ver rezen. Dertig particulier gebouwde huizen zijn er gereed. Twee dozijn nieuwe staan al onder de pannen. Acht blok ken van in totaal 144 flats vorderen goed. Van het zelfde type volgen er dus, naar de raad kortelings besloot, nog 66 stuks. Verder heeft de woning bouwvereniging „Help U zelve" het plan om veertig premiewoningen te bouwen, waarop de gemeente dan met vijftien stuks van hetzelfde type kan inhaken. Woningen, die huisvesting kunnen bieden aan wat grotere gezinnen tot acht personen. Alles bijeen dus redelijke perspectieven voor de wachtenden op de woninglijst. Vooral omdat Goes de laatste tijd wat de toewijzing van woningen betreft in een vacuüm was ge raakt Voor de bebouwing is namelijk een ongeveer identieke oppervlakte uit getrokken: 37 hectare. „De recreatie mogelijkheden in de oude stad halen het hier niet bij", zegt de adjunct-di recteur van gemeentewerken, de heer W. A. van Bochove veelbetekenend als hij zijn blik van de kaart over het wijde graslandgebied van „De Poel"' laat glijden. In eerste instantie zal de fruitwijk daarop aansluiten met een groenvoorziening, die zich aanpast bij het landschap. Zoals het „bovenste" stuk van het uitbreidingsplan nu is uitgezet zal het een omvaming krij gen met een strook, die vooral het zogenaamde „droge" industrieterrein streng gescheiden zal houden van het wooncentrum. Onder deze gordel van groen Is ruimte gereserveerd voor een ring van openbare gebouwen, een nieuwe christelijke uloschool, een nieuwe hervormde kerk. Ook is het de bedoeling, dat hier een winkelcentrum komt, waar de huisvrouwen in korte tijd alle dagelijkse inkopen tegelijk kunnen doen. „Dat heeft veel voor op verspreid liggende winkels", verdui delijkt de heer Van Bochove. Wil Goes met zijn woonwijken recla me kunnen maken dan moeten ze goed in elkaar zitten. Zorgvuldig uit gebalanceerd en met variatie ge bouwd. Het uitbreidingsplan-Zuid gaat die richting uit. Er zal ruimte komen voor ongeveer 1200 wooneen heden. Maar men zal er van allerhan- Advertentie) v. Een verkeersongeluk op de rijksweg bij Arnemuiden heeft vrijdagmiddag het le ven gekost aan de 27-jarige Griek Lou- thiros Gioulzidis, afkomstig uit Krefeld in Duitsland- De mede-inzittende van zijn personenauto, het I7-jarig Duitse meisje Dagmar Manzei, eveneens af- komstig uit Krefeld, vaarlijk gewond. werd levensge- De Griek reed omstreeks tien voor vier met zijn personenauto over de rijksweg in de richting van Goes. Hij naderde met grote snelheid de bocht bij de driesprong van Arnemuiden (gemeente Nieuw- en Sint-Joosland). Door de grote snelheid begon de wagen te slip pen en kwam op het linker weggedeelte terecht. Het voertuig botste daar fron taal tegen een met betonnen riolerings buizen geladen vrachtwagen van de fir ma S. te Wolphaartsdijk en bestuurd door C. J. K„ eveneens uit Wolphaarts dijk. De inzittenden konden met moeite door de mensen van de rijkspolitie uit de au to worden bevrijd. Nadat dokter M. L. v. d. Moer de eerste hulp had verleend werden beiden slachtoffers naar het gasthuis te Middelburg overgebracht. Bij aankomst bleek de Griek te zijn overleden. Het meisje verkeerde in le vensgevaar. De personenauto werd ge heel vernield; de vrachtwagen liep flinke schade op. Op de foto: de vernielde personenauto. (Foto P-Z.C.). (Slot van pag. 1) zijn van alle Ingezetenen, zal ik, zo als mijn plicht Is te doen, blijven voor staan en bepleiten". Temidden van een zee van vlaggetjes van vrolijke marsmuziek gespeeld door het korps „De Volharding" en van juichende toeschouwers arriveer de burgemeester Van Wijk met zijn echtgenote en zijn zevenjarige zoon Hendrik Jan (roepnaam: Hans) te gen twee uur aan de rand van de dorpskern. Even tevoren had een raadscommissie (de heren H. de Feij- ter en I. M. C. de Jonge) de burge meestersfamilie aan de grens van de gemeente, bij Zaamslag Veer, verwel komd. Voorafgegaan door ruiters van „De Juliana-ruiters" en gezeten in een open landauer arriveerde burgemees ter Van Dijk met zijn gezin bij de dorpskern. Kinderen van de kleuter school, van de openbare Irisschool, van de school voor christelijk volks onderwijs, van de gereformeerde school dorp en van de gereformeerde school Reuzenhoek zwaaiden enthou siast met vlaggetjes. Natuurlijk wa ren er bloemen voor mevrouw Van Wijk: de 9-jarige Addie de Leeuw, gestoken in Axelse klederdracht, bood bloemen aan namens de Oranje vereniging en de 8-jarige Sarien de Zeeuw deed dit namens de brand weer. Achter het muziekkorps volg de toen een triomftocht door de vlag gende gemeente. Overstelpend was de belangstelling voor de bijzondere raadszitting, waar in burgemeester Van Wijk geïnstal leerd werd. Vanzelfsprekend gaf oud burgemeester H. D. Trimpe die deze dag vele lovende woorden kreeg aan te horen over zijn beleid acte de presence. Ook waren er vertegen woordigers van de nabuurgemeenten. Uit Rijswijk waren gekomen loco burgemeester mr. W. Verheul, ge meentesecretaris mr. H. K. J. Beer- nink, de wethouders M. Brederode en dr. J. G. M. Delfgaauw, ds. J. Pelle- boer, hervormd wijkpredikant van de wijk, waarin de heer Van Wijk ou derling was, en voorts de afdelings chefs van de gemeentesecretarie van Rijswijk, schoolhoofden uit die plaats en natuurlijk de wederzijdse ouders van het burgemeesterspaar en verde re familieleden. Bemoedigende en welkomstwoorden sprak het oudste raadslid, de heer H. de Feijter in deze speciale raadszit ting. Later wees loco-burgemeester Verheul van Rijswijk Rrjswijks burgemeester is in het buitenland met vakantie er op, dat de heer Van Wijk in Zaamslag in een heel an dere sfeer en gemeenschap zal wer ken dan in zijn vorige woonplaats en verwachtte van deze nieuwe bur gemeester frisse initiatieven. Gemeentesecretaris J. W. Kusee merkte op: „U bent de derde burge meester, die ik in Zaamslag mee maak. Met de vorige twee was de verstandhouding zeer goed en omdat al goede dingen uit drie bestaan, zai dat nu ongetwijfeld weer het geval zijn". Mede namens Terneuzen en Axel voerde burgemeester P. J. G. Mot- Val met bromfiets Toen dhr. O. te Yerseke zich op weg naar zijn werk bevond, brak plotseling de zadelpen van zijn brommer. Hierbij kwam hij te vallen en liep verwondingen op aan hoofd en benen. O. moest zich direct onder geneeskundige behandeling stellen. hoff van Vogelwaarde nog het woord: „Niemand minder dan onze koningin heeft van Zaamslag gezegd, dat dit het mooiste dorp van Zeeuwsch- Vlaanderen is, althans in haar ogen", zo zei deze burgemeester, die voorts vertelde: „Zelf ben ik nog niet zo lang burgemeester, maar ik kan U verzekeren, dat dit ambt verrassin gen biedt. U zult wijsheid, moed, durf en ook een klein beetje geluk nodig hebben om te slagen". Daarna was er nog een geanimeerde en drukbezochte receptie in het ge bouw ,,De Poort". En vanzelfspre kend: 's avonds zorgde het korps „De Volharding" in het fraai verlichte dorp voor vrolijke muziek. (Advertentie) Londen, half bewolkt Brussel, regen Luxemburg, geheel bewolkt Parijs, regen Nice, zwaar bewolkt München, licht bewolkt Zürich, licht bewolkt Locarno, half bewolkt Innsbruck, licht bewolkt Rome, licht bewolkt Madrid, licht bewolkt 17 gr. 20 gr. 20 gr. 10 gr. 26 gr. 22 gr. 22 gr. 26 gr. 24 gr. 32 gr. 30 gr. OPKLARINGEN Opklaringen maar plaatselijk ook en kele buien. Matige tot krachtige wind tussen zuidwest en west. Iets lagere temperaturen dan gisteren. STRANDVERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker). Vandaag nog kans op een bui, maar ook opklaringen. Matige tijdelijk vrij krachtige naar west ruimende wind. Vrij koel. In de middag 16 a 18 gr. Zeewater 17 gr. Vooruitzichten: Perioden van zonnig strandweer, maar door zeewind aan de koele kant. ZON EN MAAN 18 augustus Zon cp 5.27 onder 20.00 Maan op 4.03 onder 19.57 19 augustus Zon op 5.28 onder 19.58 Maan op 5.15 onder 20.25

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2