PANIEK OP BRANDEND JACHT 80 PASSAGIERS VAN BOORD Drie mannen aan de vuurdood ontsnapt Aardenburgs archeologisch museum in ruim nand Unieke varialie Machinekamer van prins Rainiers jacht uitgebrand Weer samenzwering tegen de Gaulle ontdekt V.S. STELLEN VOOR PRODUKTIE VAN SPLIJTBAAR MATERIAAL VOOR KERNBOMMEN TE STOPPEN Ernstig ongeluk met handgranaat in Suriname President Youlou zal een nieuwe regering vormen 206e jaargang - no. 190 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Ingesloten Geblust Betogingen tegen Indiase regering Twee maanden SCOTLAm YARD weet nu wie de treinrovers zijn Brief Teleurstelling AARDVERSCHUIVING IN NEPAL - 200 DODEN Negatieve reactie van de Russen Geen ontwapening" Ontwikkeling gaat door Frankrijk Nederlander in Italië dodelijk verongelukt Mevrouw Kennedy uit ziekenhuis Nederlandse slepers op weg naar twee grote tankers Als goedkeuring van G.S. afkomt: BELANGRIJKE COLLECTIE VRAAGT DRINGEND OM GOEDE EXPOSITIERUIMTE „NEDERLAND EN BELGIË HEBBEN INTERESSE VOOR DUITSE TANK" Kabinet bezoekt de krijgsmachtdelen KAMERLID VAN MEEL OVERLEDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Directie: F van de Velde, F. B. den Boer en W, de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: Walstraat 58-60, tel 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red, 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853. adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2, tel. 2911. Zierikzeered. tel. 2425, adm tel. 2094. 0 Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. 4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50) .Brieven bur van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Donderdag 15 aug. 1963 Onder de 80 passagiers, die op de Eems voor Delfzijl de techni sche proefvaart van het nieuwe luxe jacht „Albecaro II" mee maakten, brak gistermiddag omstreeks half vijf paniek uit, toen plotseling de vlammen uit het achterdek omhoog sloegen. De lucht werd verduisterd door de rook van brandende olie. Kapitein Caruso, de gezagvoerder van het nieuwe jacht van prins Rainier van Monaco, gaf onmiddellijk het bevel dat de 80 passagiers het schip moesten verlaten, omdat hij een geweldige explosie vreesde. Het schip was kort tevoren namelijk volgetankt met 1000 liter olie. Een garnalenvisser, die in de buurt voer, nam de passagiers over. De paniek aan boord werd nog vergroot doordat juist op dat ogenblik een bij zonder zwaar onweer losbrak en een wolkbreuk het zicht tot 30 meter be perkte. In de brandende machinekamer wa ren inmiddels drie bemanningsleden door het vuur geïsoleerd. Zij konden zich voorlopig in veiligheid stellen door achter het waterdichte schot van de stuurmachinekamer te vluch ten. Door een kijkraam van een visbun (prins Rainier is een verwoed vislief- hebber en heeft in zijn jacht enkele buns in laten bouwen) in te slaan kon aan de drie ingeslotenen zuurstof wor den toegediend. Inmiddels hadden ande re leden van de bemanning het blus- singswerk ter hand genomen. De blus sers van de machinekamer sorteerden weinig effect, maar men slaagde erin het vuur te lokaliseren door van boven af met blussers in de vlammen te spui ten. Van de wal kwamen snelle boten met snijbranders om eventueel ingeslo ten opvarenden te bevrijden, maar van deze apparaten behoefde geen gebruik te worden gemaakt. Een sleepboot die in de buurt van de „Albeearo II" was om een technisch onderdeel naar het schip te brengen maakte vast aan het brandende schip om het de haven van Delfzijl binnen te Bij het parlementsgebouw in Nieuw- Delhi hebben gisterochtend ongeveer 10.000 aanhangers van de oppositiepar tijen met uitzondering van de commu nisten deelgenomen aan een betoging tegen het bewind van premier Nehroe. Zij eisten het aftreden van de eerste minister en protesteerden tegen de ho ge prijzen voor levensmiddelen. In de omgeving demonstreerden een 7000 aanhangers van de regerende con grespartij. De politie stond gereed om in te grij pen als het tot relletjes mocht komen. Zij was gewapend met houten stokken die van een metalen punt zijn voor zien. Zoals gemeld heeft de oppositie, met uitzondering van de communisten, een motie van wantrouwen ingediend. Ge zien de getalsverhouding in het parle ment, moet het uitgesloten worden ge acht dat de regering ten val wordt ge bracht. slepen. Een andere sleepboot bluste met vier slangen het vuur in de machineka mer. De machinekamer is geheel uitge brand. Twee mensen werden licht ge wond. De oorzaak van de brand was gister avond nog niet bekend. De heer H. M. Kerstholt, directeur van de scheeps werf, die de „Albecaro II" heeft ge- Van de zijde van Scotland Yard is gisteravond medege deeld, dat thans bekend is wie de daders van de roofoverval op de Britse posttrein zijn ge weest. Het gaat er thans al leen nog om er achter te ko men waar zij zich ophouden. Overigens schijnen de daders zich nogal veilig te voelen. Een van hen heeft tenminste in een brief aan de Londense „Evening News" zijn beklag geuit over de oneer lijkheid van de slachtoffers. In deze getikte en met „Charlie" on dertekende brief, schrijft de kla ger onder meer: „Wij moeten wer kelijk tegen de oneerlijkheid van de hoge functionarissen proteste ren. Een zeker iemand claimt meer dan 2,6 miljoen pond sterling van de verzekeringsmaatschap pijen. Te uwer informatie en voor iedereen die het interesseert: het bedrag, dat wij met deze actie ver diend hebben, bedroeg precies 2.095.324 pond sterling en een ver stuikte enkel". Maar het is natuurlijk ook mo gelijk, dat men hier .met een grap penmaker te doen heeft. Gistermorgen deelde de politie mede, dat zij thans ook weet wie de eigenaar is van de boerderij in Oakley, die de bende tot schuil plaats heeft gediend. De boerde rij wordt momenteel grondig on derzocht. De politie heeft van een jongetje, dat in de buurt woont en dat als hobby het opschrijven van autonummers heeft, een boekje geleend, waarin mogelijk de num mers staan van auto's van bende leden. Foto: De boerderij, welke als schuilplaats van de treinovervatters heeft gediend. Een opname van de „Albecaro II" in de haven van Delfzijl. bouwd zei, dat vermoedelijk een leiding is gesprongen. De schade wordt door de verzekering gedekt. Verwacht wordt dat de reparatie van het schip onge veer twee maanden in beslag zal nemen. Voor prins Rainier, die naar Nederland was gekomen om het jacht af te halen, maar gisteren niet aan boord vertoef de, was de brand op zijn jacht, aan de vooravond van de officiële overneming wel een grote teleurstelling. Meege deeld werd, dat de prins vandaag toch naar Delfzijl zal gaan om zelf het be schadigde jacht te inspecteren en „om zich een oordeel te vormen over de mo gelijkheid en de duur van de reparatie". Gistermiddag is op de handgranaten- werpbaan te Zanderij in Suriname een ernstig ongeluk gebeurd doordat een handgranaat voortijdig ontplofte. Der tien militairen werden overgebracht naar een ziekenhuis in Paramaribo. Vijf van hen zijn zwaar gewond- Volgens een later bericht heeft het on geluk met de handgranaat in Suriname een dode veroorzaakt. Het aantal ge wonden bedraagt veertien. Naar gisteren in Parijs werd vernomen, heeft de Franse politie kortgeleden lucht gekregen van nieuwe plannen om presi dent de Gaulle te vermoorden. In ver band daarmede zijn alle voorzorgsmaat regelen voor de veiligheid van de presi dent verscherpt. Ongeveer een jaar geleden ontsnapte de Gaulle ternauwernood aan de dood, toen zijn auto tijdens een rit naar zijn woon plaats Colombey-les-deux-Eglises met kogels werd doorzeefd. Een der thans ontdekte plannen was beraamd door voormalige Franse kolonisten uit Alge rije, die thans in Spanje wonen en ge zworen hebben de Gaulle wel eens te zullen „krijgen". Zij hebben getracht vijf gewapende mannen Frankrijk binnen te smokkelen, die kennelijk de bedoeling hadden de president te vermoorden. Bij het tweede complot waren beroeps moordenaars betrokken, die een aanbod hadden gekregen om de Gaulle voor 50.000 frank om het leven te brengen. Zij voelden hier echter niet voor en stelden de politie op de hoogte. Ongeveer 200 mensen zijn om het leven gekomen toen drie dorpen op de helling van een berg 80 km ten noordwesten van Katmandoe zaterdagnacht door een aardverschuiving werden getroffen. Slechts negen mensen zouden de ramp overleefd hebben. De dorpen werden verzwolgen in de rivier Trishoeli. Ongeveer 1000 man van het leger van Nepal zijn druk doende met het opspo ren van stoffelijke overschotten. Tot dusver is men er in geslaagd 41 lijken te bergen. De andere omgekomenen zul len waarschijnlijk door de sterke stroom meegevoerd zijn of begraven onder de aardverschuiving. Wegens het gebrek aan communicatie middelen, kwamen de eerste hulpploe gen pas na 48 uur opdagen. URANIUM VOOR VREEDZAME DOELEINDEN In een gistermiddag gehouden radiorede heeft president Youlou van (voormalig Frans) Kongo beloofd eerst een nieuwe regering te zullen vormen en pas daarna tot de Instelling van de aangekondigde eenheidspartij te zullen overgaan. Youlou verklaarde overleg te hebben ge pleegd met alle politieke stromingen voor de vorming van een kleine ploeg deskundige en goedwillende mannen, wier voornaamste taak zal zijn het tot standbrengen van een nationale verzoe ning. Zonder deze verzoening zal de in stelling van de eenheidspartij niet te ver wezenlijken zijn, aldus de president, die vervolgens de bevolking opwekte haar normale dagelijkse bezigheden te hervat ten. De veerdienst tussen Brazzaville en Leo- poldstad is op last der veiligheidspolitie in Brazzaville gestaakt. Het vliegver keer van en naar het vliegveld van de hoofdstad gaat intussen normaal voort. Volgens de laatste in Leopoldstad ont vangen berichten, zou in Brazzaville de toestand weer kalm zijn. De berichten over de situatie in de negerwijken zijn echter tegenstrijdig. Deze zouden nog door militairen omsingeld zijn, doch voor een deel in handen der opstandige be volking zijn. De V.S. hebben gisteren meege deeld, dat zij de Sowjet-Unie als in leidende ontwapeningsnraatregel een regeling hebben aangeboden waarbij de V.S. 60.000 kilo ura- nium-235 zouden gaan bestemmen voor vreedzame, inplaats van mili taire, doeleinden tegen de Sowjet- Unie 40.000 kilo. De Amerikaanse afgevaardigde op de ontwapeningsconferentie, Charles Stelle, zei dat de Russische reactie op dit voor stel tot dusver negatief is geweest. „Wij hebben de hoop echter nog niet opgege ven dat de Sowjet-Unie onze voorstellen een nauwgezette bestudering waard zal achten", aldus Stelle. Amerika had het voorstel reeds in april j.l. gedaan maar gisteren hoor de de ontwapeningsconferentie er pas voor het eerst van. De voorgestelde overeenkomst, die vergezeld zou moe ten gaan van een stopzetting aan bei de zijden van de produktie van splijt baar materiaal voor bewapenings doeleinden, wijkt af van het Ameri kaanse ontwapeningsplan dat 18 april 1962 ter tafel werd gebracht. De Russische afgevaardigde op de ont wapeningsconferentie, Semyon Tsarap- kin, zei na afloop van de bijeenkomst tot verslaggevers dat het Amerikaanse voorstel geen ontwapening betekent. „Wij stellen alleen belang in ontwape ningsmaatregelen" zo zei de Rus. „Daarom kunnen wij er niet op ingaan, want er zou zelfs al zouden we 50.000 of 60.000 kilo uranium voor vreed zame doeleinden gaan bestemmen nog genoeg overblijven". Dr. Glenn Seaborg, voorzitter van de Amerikaanse commissie voor kernener gie, heeft gisteren voor een speciale se- 1 naatseommissie, naar aanleiding van de ondertekening van het Moskbuse kern- I stopakkoord gezegd dat de ontwikkeling van kernwapens voortgang zou vinden in weerwil van de overeenkomst. Het zou mogelijk zijn kernwapens van groot vermogen, met uitzondering van multi-megatonwapens, te maken door kleinere typen ervan (onder de grond) te beproeven. Dr. Glenn Seaborg, verklaarde tevens te geloven dat Frankrijk thans voldoet aan de eisen om geheime inlichtingen op het gebied van kernonderzoek van de V.S. te verkrijgen. Dr. Seaborg legde er de nadruk op, dat de commissie voor kernenergie noch de Amerikaanse regering reeds een officieel standpunt hieromtrent hebben ingeno men. De voorzitter van de gezamenlijke Ame rikaanse chefs van staven, generaal Maxwell D. Taylor, heeft gezegd, dat de Amerikaanse militaire leiders instem men met het kemstopverdrag, hoewel er „militaire nadelen" aan zijn verbonden. Gistermorgen is de 31-jarige wever J. A. Jongbloets uit Tilburg met zijn scoo ter in Rovereto nabij het Gardameer in Italië verongelukt. Zijn echtgenote, die op de duo zat, is gewond opgenomen in een ziekenhuis. Mevrouiv Jacqueline, echtgenote van president Kennedy, heeft giste ren hand in hand met haar man het ziekenhuis op de luchtmachtbasis Otis in Massachusetts verlaten. Vorige week woensdag werd me vrouw Kennedy opgenomen voor de voortijdige geboorte van haar twee de zoon, die twee dagen later stierf. De Kennedy's zijn per helikopter vertrokken naar Squaw Island, waar ze een zomerhuis hebben. Mevrouw Kennedy zal zich tot 1 januari a.s. van alle activiteiten als presidentsvrouwe onthouden met het oog op haar gezondheidstoe stand. In de Arabische Zee, waar in dit jaarge tijde de zuidwest moesson in volle kracht woedt, houden op het ogenblik sleepbo ten van L. Smit en Co. uit Rotterdam een race tegen de tijd en de elementen om twee supertankers met een draagver mogen van 40.000 ton in veiligheid te brengen. Het eerste doel is de Liberiaanse „Cri- nis", die maande haar schroef verloor en nu stuurloos door wind en zee op een af stand van nauwelijks twintig mijl uit de kust van Oman wordt voortgedreven. De reders, de Mara Steamship Co in Pana ma, riep de hulp in van L. Smit en Co, op basis van Lloyds open form. De 3250 pk sterke „Thames", die in de Perzische Golf op station ligt, koos onmiddellijk zee om de 900 mijl naar de „Crinis" af te leggen. Vandaag kan de „Thames" bij de tanker zijn, die een kwade kans loopt te stranden. Onder de andere kust is de Griekse tanker „Ossa" van de Maroceano Cia Nav uit Panama in moeilijkheden. Het schip meldde dinsdag ernstige machine- schade op een positie bij de Laccadive eilanden, slechts 70 mijl uit de kust, waar het, gedreven door de moesson, op dreigt te stranden. Met de in New York geves tigd rederij werd door L. Smit en Co een contract op basis van Lloyds open form afgesloten en direct daarop gingen de in structies uit naar de sleepboot „Tasman zee", die in de omgeving van Colombo voer. Vrijdag kan de „Tasmanzee" bij de „Ossa' zijn. Ie Het Rotterdams Nieuwsblad acht het uitgangspunt van het regeringsbe sluit geen doorgaande boulevardweg aan te leggen tussen Hoek van Holland en Den Helder onjuist. De regering heeft ter motivering meegedeeld, dat een der gelijke verbinding de verhouding tussen drukke en stille stranden zou verstoren en heeft er voorts aan herinnerd, dat het Nationale Plan de doorlopende kust weg eveneens afwijst. Het Rotterdamse blad daarentegen meent dat er andere overwegingen in het geding behoren te komen: „Men stelle zich die boulevard van de Hoek tot Den Helder voor: een toeristische autostrada langs zee en achter „de stille stranden" door de duinen leidend van strandcentrum tot strandcentrum, van de koffie in Wasse naar tot de thee in Petten. Er zijn ster kere argumenten dan de aangevoerde nodig om ons er van te overtuigen dat Nederland zich deze unieke kans moet laten ontglippen" aldus het Rotterdams Nieuwsblad. Een Rotterdams geluid, mag men wel zeggen. Men houdt er langs de Nieuwe Waterweg van rechte lijnen naar de toekomst te trekken, men heeft er de moed vooruit te zien en men streeft er met ernst en voortvarendheid naar gedurfde visies te verwezenlijken. In zulk een sfeer past de gestroomlijnde autostrada tussen Den Helder en Hoek, een imponerende boulevardweg die via de dammen van het Deltaplan een aan sluiting kan krijgen langs de Zeeuwse kust en mogelijk later nog eens kan worden doorgetrokken via de afsluit dijken van de Waddenzee tot Duitsland toe. Maar tegelijkertijd draagt deze vi sie een stuk eenvormigheid met zich mee, een uniformiteit die men zo lang zamerhand in de hele wereld aantreft: de hoge gebouwen, de vele woonlagen, over volle autowegen, ge lijksoortig vermaak, een recept dat men terugvindt in alle dichtbevolkte centra van de wereld. En het lijkt ons zeer de vraag of het nu werkelijk wel zo visionair is wanneer men naar deze moderne, gladde unifor miteit streeft, de vraag ook of verwer kelijking daarvan inderdaad een unieke kans oplevert voor Nederland. Het heeft in ieder geval zin zich te verdiepen in de overwegingen, die het Nationale Plan er toe hebben geleid zich tegen deze boulevardweg uit te spreken. We hebben deze overwegingen hier al eens eerder gememoreerd, maar toch willen we er nog eens de aandacht op vestigen. Boulevards behoren bij kustgedeelten, waar de door de mens aangebrachte ontwikkeling overheerst, zo heeft deze rijksdienst uiteengezet. Daarnaast zijn er en men mag zeg gen: gelukkig! in het Nederlandse kustgebied nog vele stukken, waar het menselijk ingrijpen minder duidelijk een stempel heeft gezet. Daar beheerst de natuur zelf het beeld met haar spel van zand en wind en golven. Deze afwisse ling is geloven wij bijzonder aan trekkelijk: in Zeeland kennen we deze variatie en we weten dat zij hoogst at tractief is. Zo is er de boulevard van Vlissingen, uiterst aantrekkelijk, mede dank zij de hier passerende scheepvaart, er is daarnaast het duinengebied met strandovergangen, waar het toeristisch leven geheel andere accenten heeft. Deze variatie maakt voor de vreemde ling vooral die uit dichtbevolkte in dustriegebieden de Nederlandse kust tot een ideaal vakantieoord. Het zou on juist zijn dit alles onder één noemer te brengen, namelijk door aanleg van een gestroomlijnde kustweg. Het Nationale Plan heeft betoogd, dat grote terughoudendheid is geboden bij het verloren laten gaan van de variatie in de kustgebieden. We zijn het daarmee eens: de afwisseling is een kostelijk goed, dat steeds kostbaarder zal worden. Men zal bovendien in Ne derland met zijn groeiende bevolking en zijn uitbreidende bebouwingen steeds meer aandacht moeten krijgen voor het handhaven van hetgeen het verleden heeft overgeleverd. Het plan voor een brede kustweg-van-hier-tot-ginds lijkt aantrekkelijk, maar het kan wel eens het slachten van de befaamde kip met de gouden eieren betekenen. En met die gouden eieren bedoelen we dan niet zo zeer materiële belangen, maar de moge lijkheid zelfs in het overbevolkte Neder land aan de kust rust te vinden. Aan die mogelijkheid zal steeds meer behoefte komen. Wat ons betreft, in tegenstelling tot het Rotterdams Nieuwsblad, wij heb ben geen sterkere argumenten nodig om ons er van te overtuigen dat Nederland zich „deze unieke kans moet laten ont glippen". Zo uniek is die kans namelijk niet. Wel die van de gevarieerde kust. Als de Aardenburgse plannen door Gedeputeerde Staten worden goed gekeurd, zal men er binnen afzien bare tijd kunnen beschikken over een flinke, modern ingerichte mu seumruimte. En dat wordt voor dit centrum van oudheidkundig bo demonderzoek hoog tijd. Want waar moet Aardenburg zijn tallo ze bodemschatten opbergen en tentoonstellen? Wie ooit een be zoek heeft gebracht aan wat men er tot nu toe het museum noemt zal getroffen worden door de aan doenlijke poging er „iets" van te maken en zeker doordrongen wor den van de noodzaak tot stichting van een goed museum. Die nood zaak wordt in Aardenburg al lan ger gevoeld, vandaar dat naarstig werd gespeurd naar een pand, dat als museum kan worden ingericht. Het pand werd gevonden en de gemeenteraad besloot inmiddels al tot aankoop a 11.000. Het gaat om het voormalige winkelpand Marktstraat 18. Het wachten is voorlopig op de goed keuring van G.S., vereist voor de desbetreffende raadsbesluit. En daar om zal het pand Marktstraat 18 er voorlopig nog blijven staan zoals het zich aan de beschouwer presenteert: een weinig indrukwekkende presentatie, waarin men voorlopig nog geen mu seum ziet. Maar zelfs daarvoor zijn al plannen In de maak. De Aardenburgse museumcommissie heeft de Voorburgse architect R. uit den Bogaard, bekend als specialist op het gebied van mu- seuminrichtingen, in de arm genomen. Hij maakte enkele voorlopige schetsen voor verbouwing en inrichting van het pand Marktstraat 18. De totale ver- bouwingskosten zijn geraamd op on geveer 25.000,De gemeente Aar denburg hoopt bij verwezenlijking van de plannen overigens wel op een rijks subsidie voor de stichting van het mu seum. Het genoemde pand heeft veel ruimte, door het wegbreken van enkele tussen muren zal bijvoorbeeld op de begane grond een grote expositiezaal kunnen ontstaan, waarin de diverse vitrines (voor vondsten uit het bronzen tijd perk, uit de Romeinse en middeleeuwse tijd) ruim plaats kunnen vinden. Aan bergruimte ontbreekt het in het gevonden pand zeker niet. Er is een ruime kerder en een zolder. Bovendien kan de eerste verdieping ook nog als museumruimte dienen. Men heeft het plan het pand „in stijl" te restaureren. De zelfs voor Aarden burg vrij unieke erker in de voorgevel, zal worden geaccentueerd. Specifiek Aardenburgs Het is de bedoeling dat in het pand Markstraat 18 een „specifiek Aarden burg" museum zal worden ingericht. In de eerste plaats natuurlijk de vond sten uit Aardenburgse bodem, het resul taat van de jarenlange opgravingen, dat zich uitstrekt over honderden jaren geschiedenis. Voorts zullen collecties oude munten worden tentoongesteld, niet alleen die welke werden opgegra ven doch enkele waardevolle verzame lingen van Aardenburgers- Ten slotte wil men ook ruimte reserveren voor oude stadsdocumentatie, voor oude prenten, kaarten en archieven). De Aardenburgse museumcommissie, onder voorzitterschap van eerste wet houder E. J. F. Lansu, heeft zich voor de totstandkoming van een en ander reeds zeer beijverd, ervan uitgaande dat met name het rijke en zeer interes sante verleden van Aardenburg, waar van steeds meer tastbare bewijsstukken worden gevonden, de stichting van een dergelijk museum zeker rechtvaardigt. Het belooft alles bijelkaar een buiten gewoon interessant museum te worden! In het huidige „museum" is de ruim te zeer beperkt. Rondleider J. J. Rosseel kan zijn talloze belangstel lenden niet veel meer laten zien dan twee redelijk grote vitrines (een met Romeins aardewerk en een met mid deleeuws) en twee kleine vitrines (een met Romeins brons, gebruiks voorwerpen etc. en een met vuur- teen en middeleeuwse gebruiksvoor- (Zie slot pag. 2 kol. 7 Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van defensie heeft verklaard, dat het Nederlandse en Belgische leger in de bondsrepubliek worden beschouwd als de meest serieuze gegadigden voor de nieuwe Duitse standaardtank. Beide landen zullen een groep militaire deskundigen zenden naar kamp Mailly, Meppen en Satury, waar het Duitse standaardmodel en de Franse AMX-30 van 16 tot 28 september uitvoerig op hun technische en tactische mogelijkheden zullen worden beproefd. Volgens het Ne derlandse ministerie van defensie valt een definitieve keuze tussen de Franse en Duitse standaardtank voorlopig nog niet te verwachten. Het voltallige kabinet zal in de komen de maanden, op uitnodiging van de mi nister van defensie, bezoeken brengen aan de drie krijgsdelen. Achtereenvol gens zullen de marine, de landmacht en de luchtmacht aan de beurt komen. De juiste data voor de bezoeken zijn nog niet bekend, evenmin als de program ma's. In zijn woonplaats Hilvarenbeek is gisteravond over leden het Tweede- Kamerlid dr. ir. C. I. van Meel. Dr. Van Meel is 60 jaar geworden. Hij was reeds geruime tijd ernstig ziek. Hij was lid van de K.V.P.-fraetie in de Tweede Ka mer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1