Pastoor Herm. Snel in Middelburg is 45 jaar priester Sl-Annaland wil scholen niet op gedempte haven WALCHEREN Motocross te Oostkapelle AGENDA MARKTBERICHTEN „GODS GEUZEN* Hij kreeg naam als „wederopbouw- pastoor" 7UID-BEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN ORGELCONCERT JAN RIJN DONDERDAGMIDDAG A.S. Scooters langs Westerschelde FILM IN PLAATS VAN SCHOOLREISJE Boogschieten CONCERT VAN APOLLO Ondanks eerder standpunt nu plotseling bezwaren IN SLUIS BELGISCHE MUZIEK IN OOSTBURG J. A. Biesbroeck, Kerkelijke mutaties R.-k. kerkdiensten op Maria Hemelvaart Nieuwe kerk Bouwpastoor Aanwezig zijn Goede sfeer Sober Zaterdag 17 augustus a.s. Vijftigjarig huwelijksfeest Ongelukkenreeks in Vlissingen Strandfeesten in Zoutelande „De Bruinvis" gepromoveerd Oefenprogramma Zeeland Sport DEUR VAN WONING AAN DE VOGELZANGSE- WEG GEFORCEERD Burgerlijke stand Concert en lampion optocht in Cadzand Kinderfeesten Officiële publikatie RAAD ZWENKTE OM Parkeerterrein Postzegelactie Rode Kruis G. A. M. Vermeulen AFWEZIG GISPEN KANTOOR MEUBELEN „TROUTZAERTE" TENTOONSTELLING L U X R LEDEL THEATER OOSTBURG «PAS OP VOOR ZAKKENROLLERS" Adverteer iedere dag in de P.Z.C. in de P.Z.C. regelmatig/ kunt U adverteren I woensdag ié augustus 1963 Wittel Zeeuws-Vlaanderm* PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Voor pastoor Herm. H. Snel uit Middelburg is 1963 een jaar „an ders dan anderen"op 7 september aanstaande bereikt de hoofdstede lijke parochieherder de leeftijd der sterken, hij wordt dan namelijk ze ventig jaar, maar nog eerder, na melijk aanstaande donderdag, is hij 45 jaar priester. Een belangrijk deel van die 45 jaar, bijna twintig jaar, heeft pastoor Snel de hoofd stedelijke parochie gediend en in die periode heeft hij een grote bij drage geleverd tot de herbouw van het rooms-katholieke parochiecen trum. Want toen pastoor Snel In 1944 naar Middelburg geroepen werd, trof hij er een verwoeste stad aan, een stad ook, waarin hij tussen de 40.000 in woners zijn parochianen nauwelijks kon vinden. In de Bogardstraat was er een huis voor de nieuwe pastoor, maar hij moest het delen met négen gezinnen; op de plaats van de (ver woeste) r.-k. kerk stonden stallen, waarin de koeien van het verdron ken Walcherse land een plaatsje Kerkdiensten van de R.-K. Kerk op Ma ria Hemelvaart langs de Zeeuwse kust. Haamstede 7.30, 9.00, 10.30 en 19.00 uur in de toeristenkerk; Renesse 8.00, 9.30 en 10.30 uur in de kerktent; Zierikzee 7.30 en 10.00 uur in de parochiekerk; Goes 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 en avondmis 19.00 uur in de parochiekerk; Kamper land 8.00 en 9.30 uur in de Banjaard; Veere 9.00 uur in bijkerk; Vrouwenpol der 8.00 en 9.30 uur in kerktent; Dom burg 8.00, 9.30 uur op recreatieterrein en 19.30 uur in bijkerk; Westkapelle 8.00 en 9.30 uur in toeristenkerk; Zoute- lande 9.00 en 19.30 uur in toeristenkerk; Dishoek 8.00 en 9.30 uur in toeristen kerk; Vlissingen 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 en 19.00 uur in parochiekerk; Middel burg 7.00, 8.30 en 10.30 uur in parochie kerk; Cadzand 8.00, 10.00 en 19.00 uur in de toeristenkerk; Groede 7.00, 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk; Breskens 7.00, 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk. hadden gevonden. Bezoeken aan zijn Êarochianen in de bijkerken van lomburg en Veere moesten de pas toor en zijn kapelaans per Engelse dukw afleggen. „Soms kwamen we dezelfde dag helemaal niet meer thuis, omdat het vaar- en voertuig vastliep", weet pastoor Snel zich nog goed te herinneren. Maar ondanks alle narigheden was het „toch wel leuk", vindt de hoofdstedelijke pas toor met zijn nuchtere kijk op het leven en zjjn realistische zin er thans van. Maar de toen in het huidige r.-k. mili tair tehuis gevestigde „kerk", waar het 's zomers bijzonder heet was en de kerk bezoekers soms dan maar voor de ra men bleven staan, waar het toneel in het priesterkoor veranderd was en waar de kassa-op-wieltjes van Vroom Dreesmann als preekstoel dienst deed, moest vervangen worden. De voorberei dingen vergden veel tijd, er moest on geveer 6000 gulden betaald worden voor tekeningen, die telkens weer veranderd werden, de toren moest vervallen ten einde een ton te kunnen bezuinigen, maar uiteindelijk kwam de nieuwe r.-k. kerk er. En er kwamen ook een nieuwe lagere school, een kleuterschool, een tehuis voor bejaarden, en langs de kust toeris tenkerken. Hieruit moge dus al blijken, dat pastoor Snel zich niet alleen bezig hield met de geestelijke arbeid onder zjjn parochianen; hij kwam ook als ini tiatiefnemer en stuwende kracht naar voren bjj diverse gelegenheden en juist door het werk, dat hij deed ,voor het nieuwe centrum, kreeg de pastoor de erenaam van „wederopbouwpastoor". Zijn verdiensten op dit gebied wer den bij zijn 40-jarig priesterschap beloond met de benoeming tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau. In de loop der jaren hebben pastoor Snel en zijn kapelaans hun taak belang rijk uitgebreid zien worden: de geeste lijke arbeid onder de toeristen van Wal- cherens kuststreek. Pastoor Snel geeft zich geheel aan deze taak: „De Kerk moet in het toerisme aanwezig zijn", ver zekert hjj met klem. Er werd een open- luchtkerk gebouwd in Zoutelande, in Domburg zal er ook een kerk moeten komen, in Dishoek en Westkapelle ko men eind september openluchtkerken gereed en er zijn thans ook plannen voor een openluchtkerk in Vrouwenpol der. Het is vanzelfsprekend, dat pastoor Snel en zijn kapelaans niet al de diensten voor deze kerken zelf kunnen verzorgen. Wel regelen zij alles vanuit Middelburg; voor de leiding van de mis sen hebben zij hulp van godsdienstlera ren, wanneer die zich 's zondags kunnen vrijmaken. De vakantiegangers stellen dit alles bijzonder op prijs. Zij vinden het kerkbezoek langs de Walcherse kust bijzonder prettig, vertelt pastoor Snel. De open kerken geven een goe de sfeer, de mensen kunnen er ook hun kleine kinderen meebrengen en dit jaar verschenen er voor het eerst vreemdelingen tijdens de diensten. En ook zij kunnen dit kerkewerk bij zonder waarderen. Zo groeit het werk voor pastoor Snel, die in Zoutelande jaren terug begon met kerkdiensten te leiden in een tent. Waarderend spreekt pastoor Snel over het contact met andersdenkenden. „Als gewone mensen ontmoeten we elkaar en dat acht ik zeer belangrijk", verzekert de pastoor, die onder andere door Grijps- kerke en Westkapelle uitgenodigd werd om te spreken voor protestantse bijbel kringen. Het jubileum van de Middelburgse r.-k. herder zal zeer sober zijn en zich be perken tot een feestelijke avondmis om half negen, waarbij priesterstudenten van de parochie de pastoor zullen assis teren, onder wie neomist H. Meijeren. Tijdens deze plechtige H. Mis zal het kerkkoor de missa „Ad modum Tubae" van Albert de Klerk uitvoeren, waarbij met speciale toestemming van de bis schop van Breda de begeleiding wordt uitgevoerd met blaasinstrumenten. De blazers komen van de harmonie Voor waarts uit Koudekerke. De H. Mis 's morgens zal pastoor Snel opdragen bij de toeristen in de zomerkerk van Zoutelande. (Advertentie) Aanvang 2.uur (training 11.30 uur). Georganiseerd door M.A.C. Scheldegouwen. Middelburg City: Meneer Hulot met va kantie, alle leeftijden, 20 uur: Electro: De held van de steppen, 19.30 uur, 14 jaar; Molenwater: Miniatuur Walcheren: 922 uur; Zeeuws Museum: expositie verzameling Bal en J. H. Koekkoek, 10 17 uur; Van Benthem Jutting: expo sitie Zeeland en Vlaanderen, landkaarten en atlassen (Mercator), 918 uur; Ab dij: klank- en lichtspel, 21 en 21.30 uur. Vlissingen Alhambra: Ramona, 20 uur, a.l. Luxor: Operatie vuurgordel, 20 uur, 14 jaar. St.-Jacobstoren: Carillonconcert, 20 uur. Veere De Schotse Huizen: Expositie unica mr, J. C. van Schagen, 1012 en 14 17 uur. Aagtekerke Dorpsplein: Lampionoptocht, 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Piraten van de bloedrivier, 20 uur, 14 jaar. Lux or: On der piratenvlag, 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Gods Geuzen, 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Pas op voor zak kenrollers, 20 uur, a.l. Gemeentehuis. Expositie grafische kunst. Sluis Gemeentehuis: Expositie schilderijen en tekeningen Marcaine, 1012 en 14 19 uur. Goes Grand: Matrozen in nylons, 20 u., a.l. Museum Turfkade: Expositie Goes en de Bevelanden, 1012 en 1417 uur. Zierikzee Burger Weeshuis: expositie schilderijen „Zeventiende-eeuwse Mees ters", 1017 uur. MIDDELBURG Het programma van het orgelconcert, dat de Middelburgse organist Jan Rijn donderdag a.s. van 23 uur in de Nieuwe Kerk te Middelburg geeft luidt als volgt; 1. Preludium en fuga in C. gr. terts: J. S. Bach; 2. Aria en Giga in A. gr. terts; Jan-Baptist Loeillet; 3. Partite diverse sopra: „O Gott, du frommer Gott": J. S. Bach; 4. Vier inventionen: Albert de Klerk: a. Tranquillo, b. Festivo, c. Ru bato, d. Grave; 5. Preludium en fuga in b. kl. terts: J. S. Bach. VLISSINGEN Dinsdag vierde het echtpaar P. de Wolff uit Vlissingen zijn 50-jarig huwelijks feest. De muziekvereniging „Sint-Ceci- lia" bracht het „gouden" echtpaar een serenade. Dinsdag zijn enkele ongelukken in Vlissingen gebeurd. Om 7.45 uur begon het al. Op het kruispunt Edisonweg- Oost-Souburgse weg sloeg de vracht wagen, bestuurd door E. de H. uit Mid delburg linksaf. Een automobilist J. H. uit Middelburg, die achter hem reed, zag doordat de zon in de richtingaan wijzer scheen het niet, en botste tegen hem op. De personenauto werd licht beschadigd. Om 10.45 uur verleende de personenauto, bestuurd door S. de J. uit Vlissingen, op de kruising Bellamy- park-Nieuwendijk geen voorrang aan de personenauto, bestuurd door G. K. A. M. uit Middelburg. De schade aan beide wagens was gering. Om 11 uur sloeg de personenauto bestuurd door L. A. J. uit Vlissingen op het kruispunt Van Dis hoekstraatPaul Krugerstraat links af. De wielrijdster C. de W. uit Vlissingen zag dat te laat en botste tegen hem op. De auto liep lichte schade op. De fiets bleef onbeschadigd. De Belgische perso nenauto, bestuurd door F. O. reed op de Boulevard Bankert weg zonder op het achteropkomend verkeer te letten. De personenauto, bestuurd door P. C. V. uit Middelburg kon hem niet meer ont wijken. De auto's werden beide licht beschadigd. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 12 aug.: Her- vard van Gent. 13 aug.: Anita-Dan van Gent. Vlissingen vertrokken op 12 aug.: Herm- Kiepe naar Goole. Oranje naar Tenerife. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 12 aug. Cheetah van Paranagua. Tjerk-Hid- des van Liverpool. 13 aug. Margriet-An)a van Dover. Huybergen van Ridhamsdock- Gent. Victory van Londen. Waverstroom van Amsterdam. Jason van Rotterdam. Eagle van Londen. Patria van Rotterdam. Albert- Willem van Londen. Sherathan van Hamina. Arnoudspolder van Oporto. Deborah van zee. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 12 aug.: Wiebold-Bohmer naar Rotterdam. Ado nis naar Rotterdam. Kroonborg naar Delf zijl. Wonosari naar Hamburg. Hermes naar Rotterdam. Randfontein naar Amsterdam. Boezemsingel naar zee. Stanislas naar Rot terdam. 13 aug.: Adriana naar zee. Servaas- kerk naar Rotterdam. Pollendam naar Egerslev-Gent. Rondo naar Rotterdam. ZOUTELANDE Op het zuiderstrand van Zoutelande heb ben dinsdagmiddag 330 kinderen deelge nomen aan strandfeesten, die georgani seerd waren door een comité van bad gasten. Er was een keur van spelen: vlaggetjesrace, zaklopen, knijperrace, hindernislopen, schatgraven en forten- bouw. Voor ieder kind was er een prijs, 's Avonds om negen uur ontstak burge meester J. de Pree op het zuiderstrand onder grote belangstelling een enorm kampvuur. Bij dit alles verleende de boe- renkapel muzikale medewerking. Het zwem- en poloteam „De Bruinvis" te Sas van Gent is dinsdagavond gepro moveerd naar de derde klas der K.N. Z.B. „De Bruinvis" speelde in Tilburg tegen de Limburgse ploeg Eszot uit Swalmen. Na een achterstand van 35 wist „De Bruinvis" uiteindelijk toch de ze promotiewedstrijd met 65 te win nen. De Zeeuws-Vlaamse scooterclub „Ves- pa-Club Oostburg" heeft besloten op zondag 25 augustus a.s. voor de leden een clubrit te houden. Het ligt in de bedoeling vanaf Oostburg, via de A.N. W.B.-bordjes, de Westerscheide-route te rijden, waarbij onderweg aandacht zal worden besteed aan de langs de rou te gelegen bezienswaardigheden. De voetbalvereniging Papendrecht, westelijke tweede klasser komt zondag 18 augustus met twee elftallen op be zoek bij Zeeland Sport in Vlissingen. Het eerste elftal van Zeeland Sport speelt dan tegen Papendrecht I en een combinatie van het tweede, derde en vierde elftal van Zeeland Sport speelt dan tegen Papendrecht II. Een andere combinatie van Zeeland Sport neemt deel aan het „Oogsttoer- nooi" van Schoondijke. Hieraan wordt ook deelgenomen door Groede, Bres kens en Schoondijke zelf. De verlie zersronde en de finale zijn vastgesteld op 25 aug. De nieuwe eerste klasser Sparta, een toekomstige tegenstander van de V.C. Vlissingen dus, komt zater dag 24 augustus op bezoek bij Zeeland Sport. Op 1 september spelen het eerste en tweede elftal uitwedstrijden tegen respectievelijk Leerdam I en II. Leer dam speelt in dezelfde klas als Papen drecht. ELLEWOUTSDIJK De kinderen van de openbare lagere school te Ellewoutsdijk kregen zaterdag een filmvoorstelling te zien, vanwege het „Vat Hattum-v. Eilewoutsdijk Pru- mersfonds". Dit in de plaats van het schoolreisje van anderen jaren. De leden van de handboogsociëteit „Zorgvliet" uit Ellewoutsdijk bekamp- ten elkaar om de wisselbeker voor het grootste aantal vogels. De trofee werd gewonnen door J. Platschorre Az. 's-HEER-ABTSKERKE Collecte De collecte voor de kinderbescherming uitgaande van de stichting SAKOR te Utrecht heeft in 's-Heer-Abtskerke op gebracht 40,73. GOES In een woning aan de Vogelenzangse- weg te Goes is deze week 's nachts een deur geforceerd. De bewoner, de heer J. B. was met fzijn gezin op vakantie. Een meisje, dat de bloemen water gaf, ontdekte het voorval. Zij kon niet vast stellen wat er wordt vermist. Er is nog geen spoor van een inbraak ge vonden. YERSEKE Benoeming pastoor Pastoor P. A. J. Koenraadt te Yerseke is tot pastoor benoemd te Ossendrecht. Als pastoor te Yerseke is rector A. A. M. Karremans uit Hoogerheide be noemd. Rector Karremans is in Roo sendaal geboren. KR A BBENDIJKE Wedvlucht ,,De Scheldeduif" Postduivenhoudersvereniging „De Schel deduif" te Krabbendijke nam met 120 duiven deel aan een wedstrijd vanuit St.- Denis (305 km). De uitslag was: 1 en 9. J. A. van Langevelae; 2 en 3. C. J. Clement; 4 en 6. A. van de Vreede; 5. M. Minnaard; 7. H. Blok; 8. J. Min- naard; 10. J. van de Vreede. YERSEKE. Getrouwd: J. J. van Wieringen, 24 j. en A. C. Meijer, 22 j. WOLPHAARTSDIJK. Bevallen: A. A. KlompeDe Hooge, d. S. BreewegDekker, z. J. M. den Engelsman- Bakker, d. M. J. GeeneMoerman, d. Getrouwd: M. de Bruine, 23 j. en M. P. Westerweel 22 j. H. van Dalen 24 j. en M. J. Veerhoek 22 j. M. de Olde 26 j. en M. Dekker 25 j. De koninklijke muziekvereniging „Vero nica" te Zuidzande gaf zaterdagavond onder leiding van dirigent J. Meijers op uitnodiging van de plaatselijke ver eniging voor vreemdelingenverkeer een concert in het dagjescentrum te Cad- zand-Bad. De belangstelling voor dit concert was ondanks de zeer ongunstige weersom standigheden groot. Na afloop hiervan werd nog een korte rondwandeling ge maakt door de villawijk (Boulevard de Wielingen, Duinlaan en Sterntjeslaan) voor de lampionoptocht Bouw broodfabriek schiet al op De bouw van de broodfabriek West- Zeeuwsch- Vlaanderen groeit gestadig. De staalconstructie staat reeds overeind en volgende week dinsdag zal door de heer J. Vergouwen, als oudste bakker, de eerste steen worden gelegd. BRESKENS In Breskens zijn weer de jaarlijkse kin derfeesten op het strand gehouden. On geveer tweehonderd kinderen namen deel aan de wedstrijden. Bij het schat graven waren veertig prijzen van één gulden beschikbaar gesteld. Bij het 50 meter hardlopen voor meisjes van 7 tot 10 jaar won J. Fenijn de eerste prijs, 2. A. van Oostenburgge, 3. M. Catsman. Op de 75 meter hardlopen voor meisjes van 11 tot en met 13 jaar won M. van Oostenburgge de eerste prijs. Tweede werd M. de Baare, derde E. Lebrun. 50 meter hardlopen voor jongens van 7-10 jaar: 1. H. van Casteren (Rijswijk), 2. J. Wolfers, 3. W. Jansen; 50 meter hard lopen jongens 11 tot en met 13 jaar: 1. P. Mattich (Düsseldorf), 2. R. Verschel ling, 3. A. de Lobel. SLUIS VLISSINGEN. SPREEKUUR WETHOUDER. De wethouder, belast met de werkzaamhe- hen betreffende de woonruimtewet 1947 van Vlissingen, houdt op 15 en 22 aug. geen spreekuur. De raad van Sint-Annaland is dinsdag avond plotseling honderdtachtig graden gedraaid met zijn standpunt ten aanzien van de situering van nieuwe scholen in de gemeente. Gingen de heren in een in formele vergadering twee maanden gele den mee met een idee van b. en w. om de toekomstige nieuwbouw van de open bare en de christelijke lagere school op de gedempte haven te realiseren, nu er een voorstel aan de orde kwam om het uitbreidingsplan voor deze hoek van Sint-Annaland in die zin te wijzigen re zen er grote bezwaren tegen dit voorne men. Zo zelfs, dat vier raadsleden het hele plan lieten kelderen door er hun stem aan te onthouden. Hun argumen ten; „Het is daar op die gedempte haven veel te koud, de plaats ligt te ver van de kom, het is te gevaarlijk, zo dicht bij de nieuwe haven". De vier protesterende raadsleden A. J. Scherpenisse (gem. bel.), F. J. Stols en J. A. v. d. Boogaart (p.v.d. a.) en J. A. den Engelsman (s.g.p.) hadden er geen goed woord meer voor over. „Waarom deze verande ring? Het is daar in het uitbreidings plan „Achter de Bogerds" veel rusti ger. Er is voor scholenbouw geen slechter plaats in Sint-Annaland dan de gedempte haven". De tegenstem mers hadden de oudercommissie van de openbare school en het bestuur van de christelijke school in hun be zwaren achter zich. Daarom zal de voorgestelde wijziging in het uitbreidingsplan van ir. F. H. Klok ke te Amersfoort niet ter visie worden gelegd. Ondanks het feit, dat burgemees ter H. J. Smith thans een heel ander ge luid in de raad moest registreren dan bij de eerste besprekingen hierover. En hij somde de voordelen van de gedempte ha ven als bouwgrond voor de scholen nog- even op. In de eerste plaats is daar de grondprijs. Op de gedempte haven heeft de gemeente grond in eigendom. Voor In de maand september zal de muziek' vereniging „Apollo" uit Sluis concer teren in samenwerking met prof. E. Del- motte die nu reeds verscheidene weken de beiaardconcerten verzorgt. De mU' zikanten zullen enige composities instu deren die geschikt zijn om met de caril- lonmuziek ten gehore te worden ge bracht. Wanneer dit gecombineerd con cert op de Markt plaatsvindt, dan zal het toch aanbeveling verdienen om maat regelen te treffen tegen het verkeers- rumoer op de markt. De carillonmuziek alleen draagt ver genoeg om op een rustiger plaats beluisterd te kunnen wor den, maar als de muziek van Apollo zich hierbij moet aanpassen dan wordt de situatie iets anders. OOSTBURG woningbouw is deze hoek niet in trek Daarvoor zou nu de grond in het uit breidingsplan „Achter de bogerds" kun nen worden gebruikt. De scholen zouden op de oude haven vlak in de buurt bij de speeltuin komen, wat ook als een voordeel kan worden aangemerkt. Bur gemeester Smith vertelde nog, dat de inspecteur van het lager onderwijs en de waarnemend inspecteur van de volksge zondheid zich ook ter plaatse op de hoog te hadden gesteld en geen enkel bezwaar naar voren hadden gebracht. Daarmee achtte hij de argumenten van de vier raadsleden ontzenuwd. Maar het tegen deel bleek aan het eind van de discussie het geval. Zodoende kon de voorzitter alleen nog maar zijn spijt uitdrukken over het feit, dat b. en w. thans tever geefs een meer definitief situeringsplan voor een „tweelingsschool" hadden laten uitwerken. De overige punten van de raadsagenda werden in vrij vlot tempo afgewerkt. Op de gedempte haven zal reeds een deel van het parkeerterrein worden aange legd, zoals dat in het uitbreidingsplan is geprojecteerd. Daarvoor zullen de stenen worden gebruikt, die aan de Havenweg gereedliggen. Het gaat hiei om enkele honderden vierkante meters, waarmee voorlopig in de behoefte aan parkeer ruimte kan worden voorzien. De kosten kunnen worden gedekt uit de post on derhoud straten en pleinen Het krediet voor het opmaken van een plan voor rio lering van de Hoenderweg zal met zes honderd gulden worden verhoogd. Dit in verband met de extra werkzaamheden, die zijn ontstaan doordat de verbinding Tuinstraat-Nieuwstraat in dit plan is op genomen. Voor het onderhoud van de grasmat van het sportterrein zal Sint-Anna land 'n motor-gazonmaaier aanschaf fen. De trekker, waarover men dan de beschikking krijgt, kan tevens wor den gebruikt voor de voortbeweging van een zand- en zoutstrooier bij de gladheidsbestrijding. Het totaal komt op een uitgaaf van 4789. Zondag a.s. is de muziekvereniging uit de Belgische plaats Lebbeke (bij Dender- monde) de gast van de Oostburgse Vere niging voor Vreemdelingenverkeer. Dit ongeveer 40 muzikanten tellende korps maakt 's middags tussen half twee en half drie, voorafgegaan door de Oost burgse drumband een muzikale rond wandeling door de gemeente. AXEL Reis bejaarden De bejaarden van Axel hebben dinsdag hun jaarlijkse reis gemaakt. Deze keer gingen ze naar de Efteling. Onderweg daarheen gebruikten ze de maaltijd in Roosendaal 's Avonds gingen ze over Kruiningen-Perkpolder weer naar Axel terug. In de stad maakten ze nog een rondrit, voorafgegaan door de muziek vereniging „Concordia". TERNEUZEN De afdeling Terneuzen van het Neder- landsche Roode Kruis zal de landelijke Rode Kruis postzegelactie, die op 20 augustus begint, een feestelijk tintje geven. Zoals eerder gemeld valt deze actie samen met het 100-jarig bestaan van het Rode Kruis. Burgemeester mr. H. Rijpstra van Terneuzen zal 20 augustus op het postkantoor een stand openen, waar een week lang de zegels worden verkocht. Daarna zullen in Ter neuzen de schoolkinderen voor de ze gelverkoop zorgen. BEURSBERICHT MARKT GOES 13 AUGUSTUS 1963 Hooi. Lucernehooi f 113,00120,00 per 1000 kg, geperst uit de ruiter. Weidehooi f 90,00 110,00 per 1000 kg, geperst uit de ruiter. Dijkhooi f 70,00—90,00 per 1000 kg, geperst uit de ruiter. Veldbeemd f 50,0065,00 per 1000 kg, geperst. Engels raai f 50,0060,00 per 1000 kg, geperst. Voor extra kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald. Voor tweede soort hooi be staat geen belangstelling. Stro. Tarwestro f 47,5050,00 per 1000 kg, ge perst. Gerstestro f 47,5052,50 per 1000 kg, geperst. Erwtenstro (kl. groen) f 65,0075,00 per 1000 kg, geperst. Voor extra kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald. Vlas. Vcor de betere partijen vlas gelden prijzen van f 1600,tot f 2200,per ha. Voor afwijkende partijen was de notering f 400,001500,00 per ha. Voor vlas uit de schelf geleverd is de prijs 2125 cent per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt f 1,75 per kg. EIERNOTERING GOES 13 augustus. Bericht van verzamelaars. Kip- peëieren 12 cent. Poeljeëieren 6 cent. VEILING V.ViZ.B. GOES 13 augustus. Yellow Transp. KL. 1 75-80 39, 70-75 40, 65-70 35—36, 60-65 26—27, 55-60 18, IID 11, KL. II 75-80 34, 70-75 29—35.' 65-70 32— 34, 60-65 27—23, 55-60 15—17, grof 21—27, fijn 10—12. Stark Earliest KL. I 80-85 57, 75-80 5960, 70-75 63—66, 65-70 59—62, 60-65 47, 55-60 31—33, KL. II 75-80 55, 70-75 58—63, 65-70 53—59, 60-65 43—54, 55-60 24—40, IID 1618, grof 3442, fijn 1032. Earley Victo ria KL. I 80-90 16, 70-80 18, 60-70 13—14, IID 6, KL. II 80-90 16, 70-80 18, 60-70 13, grof 14— 15. Beaut of Bath KL. I 75-80 46, 70-75 51— 52, 65-70 41—42, 60-65 32, 55-60 25—26, IID 16. Perzikrode zorierappel KL. I 80-85 35, 75-80 30, 70-75 27—29, 65-70 25—27, 60-65 22, KL. II 30-85 26, 75-80 22, 70-75 22, 65-70 21—22, 60-65 18, IID 14. Oomskinderenpeer KL. I 60-65 89, 55-60 76, 50-55 67—69, 4-50 55, IID 36, grof 5153, fijn 635. Diverse appelen, kroet doordraai. Dubbele prinsessenbonen I 30 33 en doordraai, II doordraai. Bramen I 158, II 160, III 92. Per doos: Bramen I 3848, II 3039. Rode bessen I 26—30, II 17—27. Lo- ganbessen II 47. Per stuk: Perziken I 2035. Per kg: Kruisbessen II 4655. Rode bessen II 5677. Earley Laxton I 7788, II 4064, grof 4069, fabriek 1856, gescheurd 1847. Czarpruimen I 118153, II 6086, grof 74 105, fabriek 1867. Ontario I 74128, II 42 80, grof 60111, fabriek 39, gescheurd 957. Washington I 81, grof 68—92, fabriek 11—51. Elderse Blauwe I 4957, II 22—54. Tollenaars I 13—17, II 6—7. VEILING STAVENISSE 13 augustus. Bintjes, gewone I 10,5010,60, II 9,609,80, bonken 16,10, drielingen 5,70. Ei genheimers, gewone 10,80—12,00, bonken 9,80. Doré, gewone 12,80—13,00, bonken 12,60, drie lingen 7,40. Eerstelingen, gewone 10,00, bon ken 13,80 Aanvoer 3800 kisten. VEILING KAPELLE 13 augustus. Yellow Transp. I 75 32, I 70 35. I 65 30. I 60 22, II 70 34, I 55 14, II 65 28, II 60 23, II 55 13, nD 10, grof 17, fijn 10. Stark Earliest ex. 75 61, ex. 70 63, ex. 65 58, ex. 60 45. ex. 55 28, I 75 5760, I 70 60—63, I 65 54— 58, I 60 44, I 55 29—32, II 75 47, II 70 54—55, H 65 51, II 60 3842, II 55 29—31, IID 15—18, grof 34—35, fijn 20—21. Melba II 65 35, II 60 23, II 55 16. Beauty of Bath I 60 13, I 55 10. Earley Victoria I 70 17—19, I 60 13,20—13,90, 70 16, 60 11, grof 10, fijn doordraai. Perzik appel I 80 26, I 75 27, I 70 27, I 65 24—25, I 60 21, II 75 22, II 70 23, H 65 22, II 60 19, IID 15, grof 18, fijn 10. Oomskinderenpeer I 60 76, I 55 72—75, n 45 51—52, I 50 64—65, grof 48, ftjn 16—18. Bramen in doosjes I 185194, II 161. Bramen in kratten voor industrie I 158, II 160, III 92. Dubbele prinsessenbonen I 3030,95, II en III doordraai. Rode bessen per doos II 1624, idem per kg II 91. Frambozen per doos H 23. Pruimen: Ontario I 73116, II 3454, grof 4287, fabriek 1038. Czarprui men I 90—127, II 30—63, grof 43—86, fabriek 10—24. R. Cl. d'Ouillin I 66—79, II 31, grof 3757, fabriek 1021. Tollenaarspruimen I 1011, II 56. Occulanen I 911, H 6. Ear ley Laxton I 76—87, II 21—30, fabriek 10—18, pruimen gescheurd 1238. VISMIJN COLIJNSPLAAT 4587 kg exportgarnalen 70—3,13. 9 kg schar. 135 kg bot, 63 kg tong, 63 kg paling, 4 kg rog, 3 kg visiever, 26 kg ongesorteerde vis. VEILING KRABBENDIJKE 13 augustus. Stark Earliest E 75-80 57, 70-75 61. 65-70 57, 60-65 48, I 75-80 51, 70-75 57, 65-70 52, 60-65 44, 55-60 30, II 75-80 44—46, 70-75 46—50, 65-70 4145, 60-65 37—38, 55-60 26—29, IID 17—19, Hl grof 21—33, III fijn 18. Perzik rode zomerappel I 75-80 24, 70-75 26, 65-70 24, 60-65 22, II 75-80 18, 70-75 20, 65-70 22, 60- 65 19, IID 1215, III grof 13, III fijn door draai, kroet doordraai. Beathy of Bath I 75- 80 39, 70-75 44, 65-70 40, 60-65 32, 55-60 25, III grof 26, III fijn 11. Yellow Transp. II 75- 80 20, 70-75 29, 65-70 24, 60-65 19, 55-60 12, III grof 13, III fijn doordraai. Earley Victoria II 70-80 19, 60-70 14, III grof 12, III fijn doordraai, kroet doordraai. Pruimen: Onta rio I 86—99, II 49—81, III 27—57. Czar I 1,—, II 59. Bramen per doos: I en II 42. Dubbele bonen I 33, II 30. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Dort, le soort 14,98—12,00, 2e soort 12,00— 9,47, bonken 13,56. Bintjes, le soort 10,70 9,00, 2e soort 9,00—6,50, bonken 16,60—16,36. Eigenheimers 12,90—11,05. Aanvoer 5100 kis ten. VEILING SINT-ANNALAND Doré, gewone 15,bonken 12,—, drielingen 8,Bintjes, gewone 11,—, bonken 13,—, drielingen 7,Eigenheimers, gewone 13,25, bonken 9,50, drielingen 6,—. Aanvoer 197 ton. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 3227 dieren. Weekaanvoef 4865. Vette koeien en ossen 350. Gebruiks- vee 854. Vette kalveren 500. Graskalveren 282. Nuchtere kalveren 470. Varkens 12. Lo pers 74. Biggen 46. Paarden 47. Veulens 35. Schapen of lammeren 532. Bokken of gei ten 25. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) in ets per kg. Vette koeien 300-330 270-290 250-270 Vette kalveren 290-320 270-290 245-260 Slachtpaarden 285 255 240 in gulden per stuk Graskalveren 400 325 280 Nuchtere kalveren 180 160 140 Lopers 120 100 S0 Biggen 65 60 50 Schapen 110 100 80 Lammeren 125 100 90 Kalf- en melkkoeien 1150 1000 825 Vare koeien 850 750 650 Vaarzen 880 760 650 Pinken 550 425 375 Vette koeien aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen als gisteren. Vette kalveren aanvoer iets kleiner, handel vlug, prijzen hoger. Graskalveren aanvoer iets meer. handel flauw, prijzen stabiel. Nuchtere kalveren aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijs houdend. Lopers en biggen aanvoer als vo rige week, handel kalm, prijshoudend. Slachtpaarden aanvoer matig, handel tame lijk prijshoudend. Schapen en lammeren, handel gewoon, handel kalm, prijzen ge drukt en prijshoudend. Kalf- en melkkoeien aanvoer matig, handel stil. prijzen niet ho ger. Vare koeien aanvoer gewoon, handel slepend, prijzen gedrukt. Vaarzen en pin ken aanvoer matig, handel lui, prijzen on veranderd. Veulens aanvoer als vorige week, handel goed, prijzen onveranderd. VEILING THOLEN Eerstelingen, bonken 15,gewone 10,40, po ters 8,50. Doré, bonken 12,gewone 13,60 13,80, peters 8,70, kriel 9,70. Barima, gewone 9,3010,20. Bintjes, bonken 17,20, gewone 9,1011,50. Witte Eigenheimers, bonken 7,80, gewone 1012,20, poters 5,806,50. Aanvoer 2600 kisten. Collecte Een collecte voor de sanatoria „Sonne- vanck" en „Zonnegloren" heeft in Oud- Vossemeer het mooie bedrag van 235,75 opgebracht. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje ALEXANDRA ELISABETH ADRIENNE. P. J, van Damme R. M. van Damme- Sleyster Niek Jan Middelburg, 13 aug. 1963, IJsselstraat 9. In plaats van kaartjes. Geboren: ELIZABETH MARTINA (LIESBETH) dochter van J. Kodde en N. Kodde-Baas. Leo. Nieuw- en Sint-Joosland, Beatrixstraat 1. 13 augustus 1963. Tijdelijk: Gasthuis Middel burg. Enige en alg;emene kennisgeving. Heden werd nog vrij onverwacht van ons weggenomen onze in nig geliefde en zorg zame vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder ANTHONETTA LEENDERTSE (geboren Van de Vaate) in de ouderdom van 83 jaar en 9 maanden. De Heere heeft op Zijn tijd haar uit het leven doen heengaan. Uit aller naam: G. H. Leendertse. Wissenkerke, 12 augustus 1963. „De Semi Rancourt". De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 15 augustus a.s. des namiddags om 2 uur te Wissenkerke. Heden overleed, na een langdurige ziekte, on ze lieve vader, be huwd-, groot- en over grootvader, broeder, behuwdbroeder en oom, de heer ABRAHAM J. WILLE, weduwnaar van Sara Hendriks, in de ouderdom van bijna 76 jaar. Fam. Wille Nieuwvliet, 12 augustus 1963. De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 15 aug. a.s. des n.m. om 3 uur op de algemene begraaf plaats te Nieuwvliet. tandarts. van 15 aug. tot 9 sept. Spoedgevallen h.h. collega's Levering uit voorraad. Kantoorinarhinehandel Gentsestraat 21a-23, Hulst - Tel 01140 2080. KUNSTHANDEL Singel 45 - Westdorpe. Van 15 aug. tot 11 sept. gouaches van Helen van Zijl, Amsterdam (leerlinge van Kokoschka) en kerkelijk en profaan edelsmeedwerk van Kees van Berkel, Arnhem. Vrij toegang. O Tot en met DONDERDAGAVOND 15 augustus brengen wij de machtige film, gemaakt naar de beroemde roman van JAN DE HARTOG: NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Langerak C. Snoey kandi daat te Utrecht. Aangenomen naar Wommels H. Ydaard. Toezegging vac. J. Weernekers te Veessen, die bedankte voor Vianen. Aangenomen naar Vrie- schelo N. T. Bakker, kandidaat te Lage Vuursche. GEREF. KERKEN Beroepen te Bozum: E. Hoogerwerf, kandidaat te Baarn. CHR. GEREF. KERK Tweetal te Thesinge: J. Vogel te Steen- wijk, H. U. Westerterp te Midwolda. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Beroepen te Warns-Koudum: M. Poste- ma te Ytens en Baard. met Rock Hudson - Burl Ives - Gena Rowlands. Een der beste films van het seizoen!!!!!! L U X O R in afwijking van onze affiche vertonen wij ook ">p DONDERDAG 15 AUGUSTUS, aanvang 8 uur, nog de kostelijke film met HEINZ RÜHMANN in: Een film die U twee uur heerlijk laat genieten!! Ga eens uit, ga naar de film!!! Alle leeftijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 11