V.S. ZULLEN OP HUN HOEDE BLIJVEN" Amerikaans nucleair overwicht handhaven Stilstand" bij het overleg in Genève Weer prijsverhoging voor boter verwacht Goes' streekziekenhuis wind- en waterdicht STAATSSECRETARISSEN MARINE EN LANDMACHT VOORGEDRAGEN Over sgreiven DIRECTIE KAN ZICH BINNENKORT IN EIGEN AFDELING INSTALLEREN Frans vliegtuig stortte neer zestien doden 206e jaargang - no. 188 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Haven voor 1200 jachten MINISTER DEAN RUSK TOT SENAATSCOMMISSIE: V.S. LEVEREN EX-PRESIDENT JIMENEZ UIT Commandant basis Leeuwarden gevraagd voor luchtmacht Luchtmacht Wachten tot na V.N.-vergaderIng in New York „Nog niet rijp Nederlander in Oostenrijk verdronken Vele doden door aardverschuiving in Nepal Friese handelaar verhoogt vandaag de prijs Spuien V.N.-groep naar Noord-Borneo en Serawak Naar Italië Niets bekend BETONWERK ZO GOED ALS GEREED Stand van zaken Nederlandse regering schenkt 50.000 voor Skopje PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT wJfjftoóf kq S? i olef' K: den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw.franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: waiscraat bö-bü, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2, tel. ami, ^ïeriKzee. red. tel. 2425, aam. tel. 2094. g Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. 4,50, Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). ..Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Dinsdag 13 augustus 1963 Pagina 3 De Amerikaanse minister van onitenlandse zaken, Dean Rusk, heeft gisteren voor de senaatscommissie voor buitenlandse zaken, die is be gonnen aan de ratificatieprocedure van het kernstopverdrag, ver klaard, dat de V.S. op hun hoede zullen blijven ongeacht de verwach tingen dat het verdrag zal worden gevolgd door andere afspraken ter bevordering van de internationale ontspanning. Rusk verklaarde, dat president Kennedy het verdrag onmiddellijk terzijde zal schuiven en de kernproeven in de atmosfeer zal laten hervatten als de Sowjet-Unie het verdrag schendt. De minister benadrukte, dat naar zijn gevoelen de Sowjet-Unie het verdrag zal schenden indien dit in haar belang is. Maar, zo voegde hij daaraan toe, de feiten uit het verleden hebben de Russische leiders een andere kijk gegeven op een kernoorlog. Op het ogenblik speelt men niet meer met de levens van miljoenen mensen, aldus de Ameri- j kaanse bewindsman. De republikeinse senator Bourke B. Hickenlooper drong er bij Busk op aan, dat aan de senaatscommissie alle cor respondentie zal worden overgelegd die tussen het Kremlin en Washington over het kernstopverdrag is gevoerd, met in begrip van de betreffende briefwisseling tussen premier Kroesjtsjew en president Kennedy. Ook wilde Hickenlooper de correspondentie overgelegd zien die be trekking heeft op mogelijke toekomstige akkoorden. Hij zei dat voor een en ander een precedent was geschapen in 1933, toen de Verenigde Staten de Sowjet- Unie erkenden. Rusk verklaarde tijdens het verhoor van de commissie, waarvoor veel publieke belangstelling bestond, dat: Niet in ontvangst nemen De Verenigde Staten niet van plan zijn de mededeling in ontvangst te nemen, dat Oost-Duitsland het verdrag heeft ge tekend. Het feit, dat Oost-Duitsland het verdrag tekent, houdt geen erkenning in door de Verenigde Staten van het com munistische regime daar, zei hij. Niet gebaseerd op vertrouwen Het partiële kernstopverdrag, waarin geen verbod is opgenomen van onder grondse proeven, niet is gebaseerd op „het vertrouwen" van Rusland. Indien dat zo is, zei hij, zou de senaat een volle- De Verenigde Staten zullen, over eenkomstig een verzoek der Vene zolaanse regering, ex-president Ji menez van Venezuela uitleveren. Jimenez, die op het ogenblik in Miami, in de Amerikaanse staat Florida, in voorarrest wordt gehouden, wordt dooi de Venezolaanse autoriteiten beschul digd van verduistering, misbruik van vertrouwen en het ontvangen van on rechtmatig verkregen gelden, dit al les gepleegd tijdens zijn ambtsperiode als president van Venezuela van 1952 tot 1958. In laatstgenoemde jaar werd Jimenez afgezet, waarna hij naar de Dominicaanse republiek vluchtte, om later als toerist de Verenigde Staten binnen te komen. Dit is de eerste maal, dat de Verenigde Staten erin hebben toegestemd een voormalig staatshoofd uit te leveren. Wanneer de uitlevering zal plaatsheb ben, staat nog niet vast. Een overzicht van het terrein, waar volgend jaar de wereldten toonstelling gehouden zal worden. Het terrein ligt bij Flushing Mea dows in de Amerikaanse staat New York en is duidelijk herken baar aan het symbool van de ten toonstelling, een enorme wereld bol, welke in het centrum van de tentoonstelling is opgericht dig kernstopverdrag bespreken, daaraan toevoegend, dat men het leven van een grote natie niet in de waagschaal stelt door vertrouwen te stellen in de bedoelin gen van een ander land. 9 De Verenigde Staten een zeer groot nucleair overwicht moeten handhaven met betrekking tot de Sowjet-Unie. Een overwicht dat op het ogenblik bestaat. Rusk zei echter te geloven, dat indien de proeven onbeperkt werden voortgezet, op technisch gebied een soort „remise" bereikt zou wórden. De Verenigde Staten niet 90 dagen zouden behoeven te wachten om het ver drag op te zeggen, indien zou blijken dat Rusland bedrog zou plegen en zou door gaan met de proeven die bij het verdrag worden verboden. Deze proeven, aldus Rusk, kunnen door Amerika worden ontdekt. Niet vergeten Busk verklaarde voorts dat de lessen van 18 .jaar onderhandelen met de Sow jet-Unie, door de Verenigde Staten niet zijn vergeten. Maar hij betoogde verder, dat de eventuele „marginale risico's van het verdrag veel kleiner zijn, dan die welke het gevolg zouden zijn van een on beperkte nucleaire bewapeningswed loop". Commandeur Van Es en brigade-generaal Haex De minister van defensie heeft aan H.M. de Koningin voorgedragen voor benoeming tot staatssecreta ris van defensie speciaal belast met aangelegenheden van de Ko ninklijke Marine, commandeur A van Es en tot staatssecretaris van defensie speciaal belast met aange legenheden van de Koninklijke Landmacht, brigade-generaal J. C. E. Haex. Commandeur Van Es is de beginselen van de Anti-Revolutionaire Partij toe gedaan, brigade-generaal Haex die van de Christelijk-Historische Unie. Voorts heeft de minister van defensie kolonel J. L. Bosch, commandant van de vliegbasis Leeuwarden, aange zocht voor de functie van staatssecre taris voor de luchtmacht. De voor dracht is echter voorlopig uitgesteld in verband met het feit dat de kolo nel zaterdag jl. plotseling met een maagaandoening in het ziekenhuis is opgenomen. De minister van defensie zal nu eerst de resultaten afwach ten van het medisch onderzoek. Kolo nel Bosch is de beginselen van de V.V.D. toegedaan. De heer A. van Es is op 28 april 1913 in Amersfoort geboren. Hij trad op 5 september 1933 in dienst bij de Ko ninklijke Marine. Thans is de heer Van Es plaatsvervangend vlagofficier mate rieel op de marinestaf. Vóór hij in deze functie werd benoemd, was hij comman dant van een smaldeel. De heer J. C. E. Haex is 2 november 11911 in Maastricht geboren. Op 4 augus tus .1935 werd hij benoemd tot tweede luitenant bij het wapen der artillerie. In de rang van brigade-generaal der ge nerale staf vervult de heer Haex thans de functie van chef-staf van het eerste legerkorps. Tevoren was hij onder meer V.S. EN SOWJET-UNIE AKKOORD: Amerika en Rusland zijn gisteren in Genève overeengekomen voorlo pig geen onderhandelingen te voe ren over bepaalde onderwerpen. Inplaats daarvan zal men zich bij de besprekingen op de ontwape ningsconferentie beperken tot „al gemene kwesties". De eigenlijke onderhandelingen zullen weer worden hervat na de bijeenkomst van de algemene vergadering van de Verenigde Naties, die in september in New York begint. De Russische afgevaardigde Semyon Tsarapkin verklaarde gisteren op de conferentie, die na een onderbreking van tien dagen werd hervat, dat de tijd te kort is om de bestudering van enige be paalde kwesties af te sluiten. Het is be ter zei hij de besprekingen algemeen te houden. n De Amerikaanse vertegenwoordiger Charles Stelle sloot zich hierbij aan. Hij zei dat het onverstandig zou zijn te trachten overeenstemming te be reiken over zaken die nog niet rijp zijn. Een dergelijke handelwijze kan volgens Stelle uiteindelijk alleen maar vertragend werken. Stelle stelde voor in de komende drie tot vier weken te komen tot een uitwisseling van standpunten. Een Frans verkeersvliegtuig met twaalf passagiers en vier beman ningsleden aan boord is gisteren tussen Tramoyes en St.-André de Corcy bij Lyon op een huis neer gestort. Zestien mensen kwamen om het leven: vijftien inzittenden van het vliegtuig, en eèn jongen uit het huis, waarop het vliegtuig neerstortte. De enige overle vende inzittende van het vliegtuig is een driejarig meisje, wier toestand zeer ernstig is- De Franse Viscount kwam in een plot selinge storm terecht toen het vlieg tuig daalde om op het vliegveld van Lyon-Bron te landen. Voordat het toestel neerstortte raakte het nog een hoogspanningsmast. De 35-jarige heer P. Rooyackers ze uit Nuenen is in het meer bij Zeil am See (Oostenrijk) verdronken. De heer Rooy ackers nam deel aan een groepsreis. Hij was ongehuwd. Het stoffelijk over schot is door duikers geborgen. Berlages beurstoren op het Am sterdamse Damrak torent hoog uit boven de afbraak van een andere schepping van deze architect: het uitgebrande pand van C. A. Veel rest er niet meer van het trotse winkelhuis, dat nu nog maar een hoop puin is. Men heeft ook niet veel meer kun nen redden dan een aantal gevel stenen, die elders opgeslagen zul- \en worden. (Aftn/WMUWViAAAAAAAAAAAA/UWWUWWWi/VAAAAfWI Bij een aardverschuiving, die zich za terdag in West-Nepal heeft voorge daan zijn honderdvijftig mensen onder grondmassa's bedolven. Volgens de Ne- palese minister van binnenlandse za ken werden drie dorpen weggevaagd. Commandeur Van NU TOT 1,20 PER PAKJE Nederlands grootste boterhande- laar, de heer R. Buisman, in Leeu warden, verhoogt zijn boterprijs i/oor de groothandel met ingang van vandaag van 3,60 tot 4, per kilo. Dit betekent dat de huis vrouw bij de detaillist 4,80 per kilo, of 1,20 per pakje zal moeten gaan betalen. Deze prijsstijging is de tweede binnen veertien dagen, vorige week ging de bo terprijs al met 20 cent per kilo omhoog. Vrijwel zeker is dat het voorbeeld van de heer Buisman door de overige Neder landse boterhandelaren zal worden ge volgd, zo meent men in bevoegde zuivel- kringen. De omzet van de heer Buisman beloopt ruim 10.000 ton boter per jaar. In een gesprek met het A.N.P. verklaar de de heer Buisman dat de botermarkt rijp is voor deze ingrijpende prijsverho ging. Nederland is een goedkoopte-ei- land, zo zei hij. „Ik voel er weinig voor", aldus de heer Buisman, „de zwaar gesub sidieerde Nederlandse boter naar België te laten verdwijnen, laten de smokke laars ook maar 40 cent meer betalen". De binnenlandse botervoorraad was volgens hem op 3 augustus nog 5000 ton. Er is boter genoeg, zo zei hij, maar men gaat er op zitten. Hij ver- Brigadegeneraal Haex chef-staf van de vierde divisie en hoofd van het bureau voorlichting, vorming en psychologische oorlogsvoering van het hoofdkwartier der Koninklijke Land macht. Kolonel J. L. Bosch is sedert 7 sep tember 1960 commandant van de vliegbasis Leeuwarden. Kolonel Bosch die in 1915 werd geboren begon op 20-jarige leeftijd aan zijn militaire carrière als aspirant officier-vlieger. In oktober 1936 werd hij reserve tweede luitenant. Tijdens de oorlog poogde hij tweemaal per schip naar Engeland te ontkomen. De tweede maal werd hij gesnapt en tot zes jaar tuchthuisstraf veroordeeld. In 1945 werd hij door de Engelsen bevrijd. Na de oorlog heeft de heer Bosch vele functies waargenomen. Hij was lange tijd adjudant van minister Staf en la ter militair attaché in Kopenhagen en Bonn. Morgen zal vanaf het vliegveld Ypen- burg een Friendship met aan boord ad- spirant-staatssecretarissen naar Italië vliegen om de koningin in de gelegen heid te stellen de nieuwe bewindslieden te beëdigen. De passagierslijst staat nog niet vast, omdat rekening wordt gehou den met de mogelijkheid, dat vandaag nog meer bereidverklaringen binnenko men, maar in ieder geval vertrekken morgen: mr. L. de Block (buitenlandse zaken), mr. J. H. Grosheide (o., k. en w.), commandeur Van Es en brigade generaal Haex. Secretaris-generaal Thant van de Ver enigde Naties heeft gisteren een groep van negen mensen benoemd die in Noord-Borneo en Serawak zal onderzoe ken of de bevolking wenst deel uit te maken van de Maieise federatie. Leider van de groep is de Amerikaanse plaatsvervangend directeur van het personeelsbureau van de V.N., Lauren ce Michelmore. Vandaag zal de groep uit New York vertrekken. Thant hoopt dat de groep half september haar taak zal hebben voltooid. Wij willen vandaag de aandacht vra gen voor een opvallende instelling, de „Vereniging voor wetenschappelijke spelling". Deze aandacht lijkt ons ge wenst, omdat zoals men weet Nederlandse en Belgische deskundigen in opdracht van de regering weer eens op de spelling aan het studeren zijn. Weliswaar heeft deze vereniging met deze officiële studie niets te maken, maar men kan nooit weten in hoeverre zij in staat is invloed uit te oefenen. En nu is het vurig te hopen, dat zowel Ne derland als België daarvoor gespaard blijven. De vereniging is namelijk on langs bijeengeweest om te overleggen over de vraag welke spelling van het Nederlands nu uiteindelijk het beste zou zijn, en het resultaat is om van te schrikken. De Nieuwe Rotterdamse Courant heeft in een uitgebreid artikel enig inzicht gegeven in de eenheidsspel ling, die deze radicale voorvechters van spellingsvereenvoudiging het liefst maar aangenomen zouden willen zien. We zijn er inderdaad van geschrokken, een schrik die de lezer misschien begrijpe lijk wordt als we proberen een deel van onze beschouwing te schrijven op de manier, zoals de heren van deze vereni ging die voor ons in het vat hebben. Hier gaan we dan. Wei moete er egter bei voorbaat op weize, dat het sgreive van di niewe spelling niet zo eenvoudig is als et leikt. Vermoedelik zulle de speïlingsmense van de wetensgappelike vereniging in dit stukje nogal wat foute ontdekke. Un deskundige vint alteit nog wel een paar verkeerde en weinig fraje dinge. In ider geval is wel duidelik, dat het woortbeelt in deze spelling grondig verandert. Zo op het eerste gezigt heeft ze iets weg van Zuidafrikaans. Ut is un fonetise spelling, utgeen bleikbaar tog nie be tekent dat er maar raak gesgreve kan worde. Er sgeine wel degelik regels te zein, maar ze hebbe weinig meer te make met de huidige manier van sgrei ve. Fout is om een voorbeeld te noe- me „hij vindt", dat kan eenvoudiger, namelik: hei vint. En un woortje als „reeds" wort in de niewe steil dootge- woon „reets", zoals „steeds" verandert wort in „steets". De lezer zal wel bemerkt hebbe, dat de „u" in „nieuw" verdwene is, men sgreift alleen maar „niew". Trou wens, de „leeuw" (di nog alteid bang is voor niemant) kreigt ook een ander ui- terlik, hei wort „leew", terweil „fraai" en „mooi" fraaj en mooj worde. Einde lik kunne we dan es sgreive zoals we 't zegge: ,,'t Valt om de doje doot nie mee". De sgreifmasjinefabrikante krei- ge ut ook makkeliker: de lange „ij" ver- dweint helemaal en wort vervange dooi de korte „ei". En hele risse „n's" gaan er uit: met algemene stemme besloot de vereniging de slot-n op te heffe in meer- voude, werkwoordsvorme enz. De letter „c" mag al evenmin bleive. Zo wort „christelijk onderwijs" in de verzie van deze spellingshere „gristelik onderweis" of „kristelik onderweis". Dat zal wel van de uitspraak afhange. Un heel erge fout is beivoorbeelt ook „autocarrosse rie", want dat behoort te worde gesgre ve als „outokarozzeri". De laatste e ver- dweint dus ook, evenals in „leli" en in „glori". En sgreif voral nie: „object", dat moet „opjekt" weze. „Die mooie theepot thuis" wort „di moje teepot tuis". En in somme spreke we niemeer over hoogte en „breedte", dog over „brete". Het zal niemant nu meer ver- baze als we vertelle dat „politie" wort vervange door „polisie" (of is „plisie" misgien nog beter Vint u het ook zoon mooj wetensgappelik plan di spel ling wacht dat de handel weldra zal gaan spuien, als ze de indruk krijgt dat er een top in de prijzen is bereikt. Hij kon niet zeggen of de prijsverhoging van vandaag voorlopig de laatste is: „Er is nu eenmaal te weinig boter in de we reld en wij vragen er nog steeds twee derde van de kostprijs voor". De heer Buisman meent dat is gebleken dat men de draagkracht van de Europese bevolking heeft onderschat en de Neder landse consument door te hoge subsidies eigenlijk heeft verwend. De heer Buisman, die zei dat hij dage lijks contacten onderhoudt met „Den Haag", verklaarde daar geen weerstand te hebben ondervonden toen hij de plan nen voor een drastische verhoging van de boterprijs liet doorschemeren. Onze Haagse redactie meldde dat het mi nisterie van landbouw en visserij gister avond niets bekend was van de stap van de heer Buisman. De eerste reactie was: „De boterprijs is vrij, dus de prijsverho ging mag, maar wel vragen we ons af waar die veertig cent heengaan. Steekt de heer Buisman dat in zijn eigen zak". Het antwoord van de heer Buisman: „Vanaf dinsdag betaal ik die veertig cent aan de fabriek". anti ij: tin a DE DIRECTIE van het nieuwe protestants christelijke streekzie kenhuis „Bergzicht" te Goes zal zich nog voor de komende herfst in haar afdeling bij de entrée van het grote complex in „Valckeslot" kun nen installeren. „Half september komt het voorgebouw klaar", ver telde ons hoofdopzichter J. van Mullem, die zijn bezoekers thans kan rondleiden door voor het grootste deel water- en glasdichte gangen, zalen, kamers en zuster huizen. Het nieuwe Goese zieken huis zoals bekend zal het een in vestering vergen van negen mil joen gulden zal in de komende winter worden drooggestookt. De ongeveer honderd man personeel, die zich dagelijks „verliezen" in de doolhof van het bouwwerk zijn op het ogenblik in het afbouwstadium bezig. Op de kapel na is het beton werk voor de bouwvakantie van anderhalve week geleden klaar ge komen. Ondanks de stagnatie van drie maan den, die de verstreken strenge winter ook in dit object heeft veroorzaakt, is de bouw nadien flink gevorderd. De stucadoors zijn op verschillende punten aan het werk en hier en daar staat al apparatuur voor het monte ren gereed. In de keuken bijvoorbeeld zal in oktober met de aansluiting van het speciaal voedseltransportsysteem kunnen worden begonnen. Wie het la byrint van steen en beton, schra gen en planken, leidingen en grote ramen doorkruist ziet de tekeningen van architect K. L. Sijmons uit Am sterdam steeds beter in deze kille werkelijkheid terug. De massale en immense realiteit van een zes verdiepingen hoog ziekenhuis met een capaciteit van 175 bedden, tientallen aparte afdelingen, in de negentig zuster- kamers. Steeds dichter komt de datum nabij, waarop de bouwlieden zullen ver trekken en de patiënten komen. Voorlo pig wordt juni volgend jaar als streef datum aangehouden, zo vertelt de admi nistrateur-econoom, de heer J. W. Hart man, die straks met de geneesheer-direc teur, de directrice en het bestuur zijn de finitieve zetel links van de royale recep tie al kan innemen. „We sluiten die afde ling dan voorlopig van de rest af". Daarachter kan het personeel van Kor- tewegs Aannemings Mij. N.V. te Breda dan rustig verder het complex afwerken, terwijl de directie in haar maatregelen voor de verdere opzet en inrichting niet meer op een afstandje behoeft bezig te zijn. Op het ogenblik is de stand van zaken binnen de nieuwe muren van het zieken huiscomplex ongeveer als volgt: Het hoofdgebouw met de gescheiden bedden afdeling en de behandelafdeling is wa ter- en glasdicht, het grootste deel van het stukadoor- en tegelwerk is er gereed gekomen. In de polikliniek met zijn apar te ingang kunnen de schilder en de vloerbedekkers aan de slag gaan. De ka pel wordt nog opgemetseld. Over twee maanden zitten ook daar de ramen in. De twee aparte zusterhuizen schieten ook hard op. De stukadoors hebben het er hier voor driekwart opzitten, de vloe ren zijn afgewerkt. Er moet nog ge schilderd worden en het restant van het (Zie slot pag. 2 kol. 5) Men zal van ons willen aannemen, dat het bovenstaande ons meer tijd heeft gekost dan het schrijven van een stukje van gelijke lengte in de huidige spelling. We hebben gepoogd de regels van de bewuste vereniging, bekend ge worden via een dagbladartikel, enigs zins toe te passen, al zal dat wel niet helemaal gelukt zijn. We hebben dat uitsluitend gedaan om aldus een indruk te geven van wat ons te wachten staat als de speliingsreformatoren van deze vereniging hun zin krijgen. Het is duide lijk, dat zij de spelling willen aanpassen aan de spreektaal, aan de vaak onzui vere spreektaal. Maar dat is niet de juiste weg, want men negeert aldus de speciale functie van de geschreven taal. Er is een voortdurende wisselwerking tussen schrijftaal en spreektaal. De schrijftaal heeft namelijk niet alleen de functie van vastleggen van onze ge sproken taal, zij heeft ook een corrige rende werking: zij houdt verminking van de taal door allerlei slordigheden tegen, zij verhindert dat dat slordig taalgebruik tot norm wordt verheven. In de regels van de bewuste vereniging echter wordt het hek van de dam ge smeten en wordt deze corrigerende func tie geheel over het hoofd gezien. Een paar jaar verder nog en we schrijven: „Akkevenmag, meneer de prezident". Of: „oeistermee En: „Ebjedigekent?" Of ook: „Makkensakjefrietmoe We hopen er voor gespaard te blijven! En aan laten we hier nog buiten beschou wing, dat fonetisch taalgebruik in de gewone schrijftaal soms een bijzonder effect teweeg kan brengen, een door au teurs meer dan eens toegepaste metho de. Zij gaat in het systeem van de ver eniging vrijwel verloren. Gelukkig is de Vereniging voor weten schappelijke spelling géén officiële, maar een narticuliere instelling. Het is te hopen, dat de officiële taaiinstanties deze hervormers maar laten praten. Er is de laatste jaren genoeg gedokterd aan onze spelling: het lijkt' waarachtig wel alsof het Nederlands nog niet vol groeid is. een nog niet volwaardige ion- Ere taal. Spaar ons voor verdere spel- lingseliende! We willen hier nog eens het advies herhalen, dat enkele maan den geleden een leraar Nederlands in ons blad gaf: „Laat men toch het ver stand opbrengen de woordenliist van 1954 te gebruiken zoals die is, d.w.z. de toegelaten snellingen allemaal toe laten. Het onderwijzend personeel kan de leerlingen de meest vooruitstrevende <melline' aanleren en de behoudensgezin- de spelling zou geruisloos verdwijnen -onder ooit fout te zijn geweest". De Nederlandse regering heeft vijftig duizend gulden beschikbaar gesteld aan de Zuidslavische regering voor de her bouw van de onlangs zwaar door een aardbeving getroffen stad Skopje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1