Marijke Jansen en Frans de Kort winn enkelspelen Domburgs bad Sterke NAC-ploeg won overtuigend het Middelburgs stadhuistoernooi SZV won in Terneuzen waterpolotoernooi Tilly van der Zwaard, Ellen Ort en en Cees Clement behaalden twee titels DFC-tempo was tot slot te veel voor Zeker waard Schutter Schuit trof tweemaal de roos Rina van der Hage-Ben Baard wonnen gemengd dubbel Sterkste V riendschappeli j ke wedstrijden Vaak aantrekkelijke duels Op naar de top van de Euromast Zeeuwse zwemsters vooraan in strijd Damme-Brugge Zeelandia 1-1 gelijk tegen Lewed. Boys Schollander sneller op 200 m vrije slag GERINGE BELANGSTELLING Souburgers namen voor de derde keer beker mee naar huis HOOFDSTEDELIJKE PLOEG IN DE FINALE MET 5-2 VERSLAGEN Vlissingen-Beerschot N.A.C.-Middelburg Nederlandse atletiekkampioenschappen N.A.L-Vlissingen Beerschot-Middelburg Dordtenaren van 2-3 naar 4-3 TEMPO TE HOOG Esther Schot in nationale ploeg NIEUW EUROPEES RECORD 200 METER SCHOOLSLAG SLECHTE PRESTATIES OP ONTSIERENDE 800 METER MAANDAG AUGUSTUS 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S Al viel er soms van aantrekkelijk spel te genieten, toch was duidelijk te mer ken, dat het spelen in een halve com petitie voor de ploegen een zware op gave was. Zeker nu er ploegen twee wedstrijden achter elkaar moesten spe len. De uitslagen van deze tweede wed strijd getuigden van de vermoeidheid onder de spelers: een nederlaag was het gevolg. Frans de Kort uit Breda en Marij ke Jansen uit Den Haag hebben de enkelspelen van het Domburgse badgastentennistoernooï op hun naam gebracht. Frans de Kort, die zijn aan de finale voorafgaande wedstrijden pas in de derde set had kunnen beslissen, deed het in de eindstrijd tegen de sterke Duitse speler B. Ziegler bijzonder goed. Het krachtsverschil was niet bijster groot, maar met 7-5 en 6-4 ging de overwinning naar de Bre- danaar. Marijke Jansen versloeg in de finale de Duitse mevrouw Freitag met 6-1 en 6-3. De deelnemers en deelneemsters kregen behalve hun tegenstanders zaterdag en zondag ook de weersomstandigheden te bekampen. Ondanks dat de Domburgse tennisbanen goed beschut liggen, stond er een fikse wind, die het spelen niet direct vergemakkelijkte. Zaterdag kreeg men bovendien te maken met fikse re genbuitjes waardoor enkele wedstrijden moesten worden onderbroken. De spor tieve sfeer ondervond hiervan weinig hinder. Bijzonder veel last van de weersomstan digheden hadden Frans de Kort en Jan Danckaerts uit Den Haag in hun wed strijd in de finale herenenkelspel. Dank zij de grote sportiviteit van deze twee tennissers werd de wedstrijd toch tot een goed einde gebracht. Het was uiteinde lijk Frans de Kort die zich met een over winning in drie sets (6-3, 2-6 en 6-4) van een plaats in de finale verzekerde. Ko Korteweg uit Den Haag had in de andere partij voor de halve finale wei nig verweer tegen het spel van de Duitser B. Ziegler. De Duitser plaat ste zijn slagen met een uiterste pre cisie en dit was te veel voor Danckaerts, die met tweemaal 6-3 verloor. In de finale bleek de nauw keurigheid van Ziegler echter niet voldoende om Frans de Kort te ver slaan. In de finale dames enkelspel had Marij ke Jansen weinig moeite met de Duitse mevrouw Freitag. Na de overwinning van de Duitse speelster in de halve finale op de als nummer één geplaatste Joy Sluyter, lag een spannende finale in de lijn der verwachtingen. Marijke Jansen wist echter mevrouw Freitag volledig haar wil op te leggen en won gemakke lijk met 6-1 en 6-3. Het gemengd dubbelspel leverde een overwinning op voor Rina van der Hage en Ben Baard. Zij zegevierden in de fi nale over het duo Marijke Jansen en Ko Korteweg met 3-6, 6-1 en 7-5. Ove rigens zag het er in de laatste set niet naar uit, dat Rina van der Hage en Ben Baard zouden winnen. Zij kwamen ach ter te staan met 4-1, maar toen keerden de kansen en konden zij de set op hun naam brengen. In de halve finale had het dubbel Van der Hage/Baard de Duitse combinatie Hirtz/Klosterkemper met 6-3 en 6-4 verslagen. In de andere halve finale versloeg het dubbel Jansen/Korte- weg het duo Romson/Pijnenburg met 7-5 en 6-2. Vorig jaar hadden Marijke Jan sen en Ko Korteweg in de halve finale van hetzelfde dubbel verloren. De overwinning in het heren dubbelspel- ging niet naar de combinatie F. de Kort/ C. Thijsse, zoals na de uitstekende partij van deze twee spelers tegen de Duitsers Fröhlieh en Ziegler de verwachting was, maar naar Ben Baard en Jan Danckaerts. De eerste set werd een over winning voor De Kort/Thijsse (6-4). j Baard en Danckaerts brachten echter met veel moeite de tweede set op hun naam. De derde set bracht de anti-climax. Baard en Danckaerts wonnen nu gemak- kelijk met 6-0. De Kort/Thijsse hadden j echter om in de finale te komen al een zware partij gespeeld tegen het Duitse dubbel Géronne/Lodz. Meit 7-5, 5-7 en 6-3 ging de zege naar De Kort en Thijsse.. Het dames dubbelspel leverde ten slotte een overwinning op voor mejuffrouw Kemper en mevrouw Van Nugteren. Zij wonnen gemakkelijk van de zusjes Wol- thers (tweemaal 6-2). Mejuffrouw Kern- per en mevrouw Van Nugteren hadden in de halve finale de dames Schul en Van Sas verslagen (6-3, 4-6 en 6-3). De dames Wolthers bereikten de finale door een zege op mevrouw De Boer en me vrouw Vollenga (6-3 en 6-1). Na afloop van de wedstrijden reikte V.V.V.-voorzitter W. Brand de prijzen uit. Voor de derde achtereenvolgende keer heeft SZV uit Souburg zich in het toernooi te Terneuzen het sterk ste getoond. Van de vier deelnemende ploegen ,,De Zeehond" uit Vlis- singen had geen zevental meer kun nen vormen eindigden de Soubur ger en Ganze uit Goes gelijk: zij wonnen beide twee van de drié wedstrijden. Door middel van het doelgemiddelde kon de uiteindelijke winnaar worden aange wezen. Het was SZV, met een doelge middelde van 12 vóór en 3 tegen. Ganze volgde op de voet met een doelgemid delde van 10 vóór en 3 tegen. Met het boeken van deze resultaten kon het zevental van SZV zich definitief be zitter noemen van de beker, die door secretaris L. V. Baert van de organi serende vereniging werd aangeboden. De Goesenaren konden een lauwertak mee naar huis nemen. De zilveren en bron zen plaquette vielen respectievelijk „Schelde" (Terneuzen) en „Bruinvis" (Sas van Gent) ten deel. De uitslagen van de wedstrijden zijn als voigt: Schel de—Bruinvis 3—1; Schelde—SZV 0—6; SZVGanze 13; BruinvisGanze 1 0; BruinvisSZV 05; Schelde—Ganze 1—7. Gewoon staaneen handstandjeS een zitstandje en een ligstandje..., het was allemaal te zien tijdens S j! het Middelburgs stadhuisvoetbal- toernooi toen Vlissingen en Beer- schot elkaar bekampten. Op dit S ji moment zagen de spelers echt wel j de luim van de schermutselingen in. 1 (Foto P.Z.C.) I 'WVVWWWWWWWWWWWWWMVWWVWIHJWW Een groot aantal clubs uit het betaalde voetbal heeft zaterdag in en buiten Ne derland vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. De uitslagen luiden: Leverkusen (W.-Dld.)Sparta 20 (ruststand 00); Zwolle: PECRhein- bergen (W.-Dld.) 21 (01); West- Berlijn: Hertha BSC—PSV 1—2 (1—2); Rotterdam: ExcelsiorHermes DVS 0 1 (00); Vlaardingen: Fortuna VI. Feijenoord 11 (01); Alkmaar: Alk maarAjax 03 (03); Ermelo: Vo- lendamGo Ahead 42 (21); Maas tricht: MVVAnderlecht 10; Bruns- sum: LimburgiaPatro Eysden 15 (11); Apeldoorn: AGOVVAugsburg (Did.) 1—4 (01); Almelo: Heracles Beringen (Belg.) 11 (01); Delft: DHCXerxes 13 (11); Eindhoven: EindhovenFC Mechelen (Belg.) 16 (0—4). Doelman Jan Mondeel maakt hier tijdens de wedstrijd Middelburg DFG een Dordtse aanval onscha delijk. Foto P.Z.C.) Twee Zeeuwse zwemsters zijn tijdens de lange afstandwedstrijd tussen Damme en Brugge over 4,5 kilometer tijdens de vrije slagwedstrijd op uitstekende plaat sen geëindigd. Gerda Hoogerheide van Starters uit Aardenburg eindigde na winnares Carla Jansen van Njord en Marijke Brouwer van de Robben op de 3e plaats in 1.26.28, waarna Ina Stad houders van Luctor et Emergo uit Mid delburg als vierde eindigde in 1.32.40. De Middelburgse 3e klasser Zeelandia begon zaterdag zijn oefenprogramma tegen de 4e klasser Lewedorpse Boys. De Middelburgse voetballers kwamen een puntenverdeling met hun tegenstan ders overeen: 11. Zaterdag a.s. komt de sterke zaterdag club Arnemuiden in Middelburg bij Zee landia op bezoek, waarna op 1 septem ber een uitwedstrijd volgt tegen een nog nader vast te stellen tegenstander. Dan volgt nog een thuiswedstrijd tegen het pas uit de le klas gedegradeerde Allian ce. De 17-jarige Amerikaan Don Schollan der heeft zaterdag in een openluchtbad in Chicago de 200 meter vrije slag in de nieuwe wereldrecordtijd van 1.59.0 ge zwommen. Het oude record stond met 2.00.3 op naam van de Australiër Bob Windle. Een ploeg van de zwemclub Santa Clara heeft het wereldrecord 800 meter vrije slag estafette gebracht op 8.07.6. Het oude record stond met 8.09.8 op naam van een Japans team. Advertentie Er was niet bepaald veel belang stelling voor het traditionele pro vinciale waterpolotoernooi, dat za terdagmiddag in het Scheldebad te Terneuzen werd georganiseerd door de plaatselijke zwem- en po loclub „De Schelde". Dat zullen dit keer voornamelijk wel de weergo den op hun geweten hebben gehad. De weinige toeschouwers, die rond om het bad een al dan niet beschut tend plaatsje hadden gevonden, moesten namelijk diep in de kraag gedoken was het niet voor een regenbui dan toch zeker voor de snijdende wind naar de verrich tingen van de zeventallen in het achttien graden koude water kij ken. niet zonder succes. Van Oosterhout reduceerde de achterstand tot 41 en toen Huser onder de voet gelopen werd bij een goede kans boog Jo de Waal uit de toegekende strafschop de eindstand tot 42 om. EEN STERKE NAC-formatie met o.a. oud-internationaal Kees Kuys, Joop Mommerts, Piet van der Lugt, Wies Pelkmans en de van Eind hoven overgenomen Wim Saris, heeft gisteren overtuigend het Stad huistoernooi van de v.v. Middelburg gewonnen. In de finale versloe gen de Bredase semi-profs organisator Middelburg met 5-2, nadat ze in de selectiewedstrijden de andere Zeeuwse le klasser, Vlissingen, met 6-1 naar de kleedkamers en de verliezersronde verwezen hadden. Tegenstanders van de Vlissingers waren in de strijd om de 3e en 4e plaats een elftal geselecteerden van het Antwerpse Beerschot, die in de voorronde met 3-1 van Middelburg verloren hadden. Beerschot kwam uiteindelijk op de 3e plaats, nadat het Vlissingen gedecideerd met 4-2 verslagen had. De Vlissingers dienden zich inder daad over het gehele toernooi geno men als de zwakste ploeg aan, voor al vergeleken met tal van competi tiewedstrijden uit het vorig seizoen. Met name de Vlissingse voorhoede kon deze middag niet imponeren: er was weinig verband in te bekennen, ondanks het feit, dat achterhoede en vooral middenlinie met Loek Ver hulst en Peter Burgs (in de 2ê wed strijd) als uitblinkers de aanvals- acties vaak goed opzetten. Maar al mochten Henk van Oosterhout en Ko Huser meermalen het juiste inzicht tonen, als geheel bleef de aanvals- linie toch onder de maat. hoofdstedelijke defensie betekende 2—1, maar toen na rust ook de Belgische achterhoede blunderde, profiteerde Del- motte er handig van (31). Daarbij bleef het in een matige slotfase. In de strijd om de 3e en 4e plaats konden de Belgen zich veel meer uit leven. Zij kregen de gelegenheid de Vlissingse tegenstanders te overklas sen en zij namen toen op regelma tige wijze een beslissende 40-voor- sprong, voordat de Zeeuwen eens ernstig aan goed opgezette aanvallen gingen denken. Die bleven dan ook De finale was vóór rust bijzonder aan trekkelijk: Middelburg gaf de Bredase profs goed partij, zo goed zelfs, dat ze meermalen in de verdediging werden ge drukt. NAC liet de Zeeuwen voor rust zelfs in de waan, dat de le prijs in de hoofdstad bleef. Want Middelburg zag de openingstreffer van Jan Castenmiller zelfs uitgebouwd tot een 20-voor- sprong, toen Vos na een rush langs de linkerzijlijn en na goed samenspel met Lievense NAC-keeper De Vree met een scherp schot verraste. Maar nadat NAC reeds vlak voor rust op 21 gekomen was door een scherpe corner van Van der Lugt, gaf de tech niek en het tempo van de Bredanaars na de hervatting de doorslag. Na de gelijk maker van Saris liepen ze regelmatig uit tot 52, hoewel Lievense en Vos elk een keer de paal lieten trillen. Boven dien was het doelpunt van Van Os (3 2) een gelukstreffer, maar Saris en van der Lugt gaven met fraaie doelpunten de zege duidelijk gestalte. Rest nog te vermelden, dat Middelburg- voorzitter S. Simonse direct na afloop de prijzen uitreikte, en dat thans het woord is aan de keuzeheren om uit de deze dag geselecteerden de sterkste competi tieformatie samen te stellen. Daarentegen toonde de nieuwe le klas ser Middelburg zijn plaats in deze ho gere afdeling zeker waard, vooral in de eerste helften van de beide wedstrijden. Met vaak knappe combinaties vergde het toen telkens de volle aandacht van de Bredase en Beerschotse profvoetbal lers; het gevaar in de voorhoede kwam vooral van linksbuiten Wim Lievense (met name in de finalewedstrijd) en meermalen van het duo Wim Vos Arie Delmotte. De hoofdstedelijke defen sie was als steeds betrouwbaar. De Antwerpse ploeg had de sterkte van dit toernooi kennelijk onderschat, want hij kwam bepaald niet in een sterke se lectie-opstelling. De Belgen waren weliswaar snel in de sprint, maar niet in de combinatie. Hun beste man was linksbuiten Joseph Peijl. Zo was het niet verwonderlijk, dat de zilveren stadhuisplaquette bij de NAC-formatie terechtkwam. Als ploeg toonden de Bredanaars het beste verband, technisch staken zij allen boven hun tegenstanders uit en wanneer ze hun tempo in de strijd brachten, konden ze eigenlijk alles doen met him Zeeuwse tegenstan ders. De gevaarlijkste mannen waren Saris en linksbinnen Van Dongen. De defensie met Kuys en Pelkmans was hecht. Vooral omdat deze NAC-ploeg van Vlis singen de gelegenheid kreeg om te voet ballen, werd deze openingswedstrijd van het toernooi als kijkspel de aantrekke lijkste van de vier duels. De eerste speeltijd konden de Zeeuwen hun tegen standers zeker bijhouden en de NAC- defensie moest vaak alle zeilen bijzetten om de toen enthousiaste Vlissingse ac ties in toom te houden. Met een afstandsschot opende v. d. Lugt voor NAC de score, maar met een even hard afstandsschot bracht Van Ooster hout de partijen op gelijke voet. Daar mee was echter het Zeeuwse kruit ver schoten en toen na het eerste half uur de Vlissingse defensie begon te wanke len onder het tempogewei if van de profs, was het voor de gevaarlijke Saris, die vier treffers produceerde, en Van Don gen, niet zo heel moeilijk om de strijd op 6—1 af te sluiten. Middelburg gaf Beerschot veel min der gelegenheid om tot enig oefen- spel te komen. Ook al omdat de Ant werpse ploeg geen verband in zijn spel kon brengen, was deze strijd als kijkspel minder attractief. Voor rust was Middelburg de beste ploeg, zowel aanvallend als defensief. De Zeeuwen namen een 20-voorsprong uit vlotte combinaties: Lievense was de maker van de treffers, eerst na een ac tie van Vos en Delmotte, vervolgens na een solo van Vos. Een foutje van de In het Domburgs badgastenten nistoernooi zijn zaterdag en zon dag de eindstrijden gespeeld. Hier een beeld uit de halve finale he- rendubbelspel tussen de dubbels F. de KortC. Thijsse (op de voorgrond) en GéronneLodz. (Foto P.Z.C.) Middelburg heeft zaterdagavond in de oefenwedstrijd tegen de Dordtse tweede divisieclub DFC op het RCS-terrein in Souburg veel plezier gehad van de schut- terskwaliteiten van zijn nieuwste aanwinst Nol Schuit. Tot twee maal toe kogelde de oud Zeeland- Sporter onhoudbaar langs DFC- doelman Lauman en een derde schot van Nol Schuit had collega Arie Delmotte slechts het beslis sende tikje te geven. Toch waren die drie treffers van Middelburg niet voldoende: DFC maakte er vier, met name dank zij een tempo versnelling in de slotfase, waarop de Zeeuwse amateur le klassers 't antwoord schuldig moesten blij ven. Voor rust had Middelburg veruit het beste van het spel; meermalen kwamen de voorwaartsen, waarin de hardwerken de Schuit op de linkervleugel zeer ze ker een versterking genoemd kan wor den, tot aantrekkelijke aanvallen, waar mee de DFC-defensie de grootste moeite had. De Dordtse ploeg toonde in die pe riode maar weinig verband te bezitten en met name de uit Australië overgeko men midvoor Jansen kon maar weinig imponeren. Er werd in de DFC-gelede- ren wel veel en heel hard gelopen, maar het zette hoegenaamd geen zoden aan de dijk. Toen Nol Schuit in de 18e min. gele genheid kreeg te profiteren van een misverstand in de DFC-verdediging, betekende dat voor Middelburg de openingstreffer, die onhoudbaar langs keeper Lauman suisde. De hoofdstedelingen putten er energie uit en uit één van de goed opgezette aanvallen ondernam Schuit een rush langs de lijn, die hij afsloot met een hard schot. De Dordtse keeper ver keek zich er op en Arie Delmotte, de Middelburgse rechtsbuiten, gaf het beslissende tikje voor de 20-voor- sprong. De Zeeuwen bleven tot thee tijd domineren, maar doelpunten stonden de DFC'ers niet meer toe. Na de hervatting kon Middelburg het hoge tempo niet meer volhouden. De Dordtse ploeg kreeg langzamerhand een meerderheid, maar gedurende het eerste half uur kon de stoere Zeeuwse defensie de doorzichtige acties van de semi-profs gemakkelijk opvangen. Wel zorgde de Hongaar Todor voor 21, maar dat was in de 14e min. een presentje van de Middelburgse achterhoede. Linksbinnen Faasse zorgde in de 33e min. voor de gelijkmaker, tóen doelman Jan Mondeel de tweede Middelburg se nieuweling finaal over diens lage schuiver heendook. De toen in het veld gebrachte witte bal inspireerde Nol Schuit in de volgende min. tot een ver schrikkelijk hard schot, dat van de on derkant van de lat in het doel ketste. In de 36e min. betekende een uitsteken de actie van Todor opnieuw een gelijke stand (33), waarna de semi-profs met hun betere techniek en hoger tempo be slissend doordrukten. Vlak voor tijd schoot linksbinnen Van Dijk de winnen de treffer langs de verraste Mondeel. Het Souburgse RCS begon voor afgaande aan dit duel zijn oefen programma met een wedstrijd tegen een jeugdploeg van DFC. De pas ge degradeerde thuisclub maakte er niet veel van. Voor de rust namen de be zoekers een 20-voorsprong door doelpunten van Delmee en Morks en ook na de hervatting slaagden ze er tweemaal in doelman Danielsche te verschalken. Brand en v. d. Straaten zorgden voor de treffers. RCS zag geen kans een tegenpunt te maken en in de voorhoede kon in feite al leen v. Overbeke een voldoende halen. De Zierikzeese atlete Esther Schot van Delta Sport is gekozen in de Nederland se atletiekploeg, die op 18 augustus a.s. in Delft uitkomt tegen de Franse dames. Zij verdedigt de Nederlandse kleuren op het nummer discuswerpen. De Rus Ivan Karetnikov heeft ïn het Le- ninstadion te Moskou het Europese re cord 200 meter schoolslag, sedert 8 mei al in zijn bezit met 2 min. 32,4 sec., ver beterd. Hij bracht het op 2 min. 31,9 sec. jes de nieuwe kampioen op de 100 me ter. In een alles of niets finale tegen Hans Smit, die zich in het voorgaande seizoen de sterkste toonde, klopte hy met een tarzanachtige juichkreet alle ri valen in 10.4 sec. Hans Smit, kwam ech ter op de 200 m prachtig terug voor zijn clubgenoot Frits Boss, die langzaam maar zeker weer een comeback maakt. Een verrassing was het, dat tienkamper Jan van Heek het hoogspringen won voor Rein Knol. Beide atleten waren overgebleven bij 1.82 m, maar bij 1.85 m faalden beiden driemaal. De barrage eerst op 1.85 en daarna op 1.82 m werd gewonnen door de man uit Leiden. De kampioenschappen werden als volgt verdeeld: HEREN Hinkstapsprong: Evers (AV '55) 14.45 m; 400 m horden: Stevens (Quick) 54.9 sec.; 5000 m: Clement (Fit) 14.47.2; speerwerpen: Van de Heijden AAC) 64.08 m; kogelslingeren: J. Romani (V. en L.) 54.98 m; 800 m: C. Konings (Zaanland) 2.3.5; discuswerpen: D. Schrieken (AAC) 46.28 m; 400 m: J. Noordenbos (Minerva) 48.9 sec.; 1500 m: H. Snepvangers (MOC '17) 3.54.4; 110 m horden: E. Kamerbeek (PSV) 14.3 sec.; 100 m: F. Luitjes (Trekvogels) 10.4 sec.; verspringen: L. de Winter (AAC) 7.37 m; 10.000 m: C. Clement (Fit) 31.06.8; kogelstoten: C. van Wees (AAC) 15.53 m; polsstokhoogspringen: S. Wijssen (Kimbria) 3.90 m; 200 m: H. Smit (AVG '26) 21.6 sec.; hoogsprin gen: J. van Heek (Holland) 1.825 m. DAMES Verspringen: Ellen Ort (Atmodes) 6.09 m; 400 m: Tilly van der Zwaard (Sagit tal 55.7 sec.; 80 m horden: Lia Hinten (K. en K.) 11 sec.; kogelstoten: Els van Noordduyn (Sagitta) 14 m; discuswer pen: Loes Boling (Sagitta) 42.94 m; 100 m: Ellen Ort (Atmodes) 11.6 sec.; 800 m: Gerda Kraan (Bataven) 2.10.2; hoog springen: Marjan Thomas (Dem) 1.63 m; speerwerpen: Willy Hulshof (Bata ven) 44.83 m; 200 m: 1. Tilly van der Zwaard (Sagitta) 24.2 sec. de baan de harten van de atletiek- enthousiasten beroerden, waarbij zich tevens een orkaanachtige wind niet onbetuigd liet. De Nederlandse atletiekkampioen schappen zijn voorbij. De 27 titels, begeerd door iedere Nederlandse atleet, zijn verdeeld. Niet minder dan 13 nieuwe kampioenen werden juichend begroet door de ruim 2000 toeschouwers op de tribune. Te leurstelling en vreugde wisselde elkaar af op de Nenyto-sintelbaan in Rotterdam. Het waren storm achtige Nederlandse titelwedstrij- clen om het plastisch uit te druk ken, die door de verrichtingen op Drie atleten, twee dames, Tilly van der Zwaard en Ellen Ort, en één heer, Cees Clement, veroverden twee titels op supe rieure wijze en een aantal jeugdigen mengden zich met succes in de strijd. Het enige ontsierende in dit geheel was de 800 meter bij de heren, die door een verboemelde eerste ronde, zulke slechte prestaties opleverde dat de eerste drie atleten niet eens op het erepodium be hoefden te komen en zij hun medailles bij het wedstrijdsecretariaat konden af halen. Voor verrassingen zorgde zonder twij fel Ellen Ort, die haar oude vorm ge heel heeft teruggevonden en zich met alleen de sterkste sprintster toonde op de 100 meter in 11,6 sec. waarbij dient te worden aangetekend dat de wind stormachtig in de rug blies maar te vens bij het verspringen troonpreten- dente Corrie Bakker, die enige weken geleden nog tot een fameuse 6,34 meter kwam, met twee sprongen over de 6 meter, 6,02 en 6,09 meter, van de troon stootte. Geweldig waren de verrichtingen van Tilly van der Zwaard, die in een tweege vecht tegen Gerda Kraan de 400 meter met een voorsprong van vier meter in haar voordeel besliste en op de 200 me ter ongenaakbaar alle sprintsters ver sloeg. Cees Clement toonde zich een klasse apart op de lange afstand. Zaterdags klopte hij de Maastrichtse wever Joep Delnoye op de 5000 meter en zondags deed hij dat op bijna identieke wijze op de 10 km. Hein Cu jé van Dynamo uit Middelburg eindigde op de 10 km als vierde. Esther Schot van Delta Sport uit Zierikzee werd tweede bij het discuswer pen (39.95 m). Bij het kogelstoten werd zij vierde (12.41 m). Bij de heren is de 19-jarige Frans Luit-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 3