Oostburgs raadslid spant kort geding aan tegen de gemeente AGENDA JACHT OP WILD IN THEATERS TE MIDDELBURG EN VLISSINGEN T0TAALAANV0ER VIS DAALDE IN 1962 MET BIJNA 10 PROCENT KERKDIENSTEN RAAD HOEK VOTEERT 7800 VOOR BETERE WEG NAAR PHILIPPINE MARKTBERICHTEN Op 11 sept. voor Middelburgse rechtbank Advies over burengeschil: gemeente pleegde geen onrechtmatige daad „HATARI", OPGENOMEN IN TANGANJIKA e NIET VOLDOENDE BEHOORLIJK 12 JAAR inlichtingenHOUTHANDEL ALBERTS MIDDELBURG Films in Zeeland Kleuterleidster te Nieuwer kerk benoemd IJzendijkse bejaarden bezochten bierfeest Breda Zwemvereniging in de Braakman opgericht Chr. bibliotheek van Axel uitgebreid Jaarverslag Visserijschap Schadeloosstelling gaat langzaam Fortenwedstrijd op Domburgse strand Geen algemene instemming Raadsleden niet afkerig van ratiobouw Gestadig Deltacommissie Tentoonstelling Grafische Kunst in raadhuis Oostburg „De Bathpolders": 11 pet. dividend Record julimaand voor Kanaal Zuid-Beveland ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT In een spoedeisende raadsvergadering onder voorzitterschap van bur gemeester J. L. van Leeuwen heeft de gemeenteraad van Oostburg zich donderdagavond geschaard achter het voorstel van b. en w. tot het voeren van verweer tegen de Oostburger C. Ie Nobel, die de ge meente heeft gedagvaard ter terechtzitting van de rechtbank te Mid delburg en wel op 11 september aanstaande. Dit raadslid van de lijst Le Nobel meent ernstige last te ondervinden in het stallen en tran sporteren van vee op en van het terrein, dat naast zijn woonhuis aan de Nieuwstraat is gelegen. Hij verlangt, dat de rechter het gemeente bestuur van Oostburg zal verplichten de desbetreffende bepalingen uit de politieverordening toe te passen. Het was een al lang slepende affaire de eerste klachten dateren van augus tus 1960 die gisteravond als enig agendapunt gedurende veertig minuten aan de orde werd gesteld. Het betreft een geschil tussen het genoemde raads lid en de heer A. E. de Milliano, op wiens erf, zo meldt de dagvaarding, niet offi cieel veemarkt wordt gehouden, maar waar de situatie toch veel overeenkomst vertoont. Het vee wordt er aangevoerd, gewogen en verladen In de dagvaarding wordt in een respectabel aantal punten uiteenge zet op welke wijze het naast het perceel van de heer Le Nobel gelegen bedrijf overlast veroorzaakt. Grote combinaties, die het vee aan- en afvoeren hebben de afrastering beschadigd, om door het los gebroken vee in de tuin van het raads lid aangebrachte vernielingen tegen te gaan moest de afscheiding met het naast gelegen perceel worden verhoogd en ver stevigd, het laden en lossen van het vee niet alleen overdag maar ook 's avonds en zondags ging en gaat met veel rumoer gepaard, er wordt een on dragelijke stank verspreid.... zie daar de belangrijkste feiten, die in de dagvaar ding onder de aandacht worden ge bracht. In het preadvies wezen b. en w. er op, dat uit tal van rapporten en onderzoe kingen een overlast als door de heer Le Nobel aangevoerd, niet in voldoende ma te is gebleken, dat een optreden door het college van b. en w. met als uitgangs punt de politieverordening en de bouw verordening gerechtvaardigd zou zijn. Diverse deskundigen, aan wie gevraagd was een oordeel over de kwestie te vel len, konden zich niet in positief ongun stige zin over de klachten uitspreken. Daarom zag het college geen voldoende redenen om de aangegeven artikelen van beide verordeningen in dit geval van toepassing te verklaren. VANDAAG Middelburg Electro De koninklijke pi raat, 19 en 21.15 uur. 14 j.; City: Hatari 20 uur, a.l.: Molenwater: miniatuur Walcheren 922 uur: Zeeuwse Museum: expositie verzameling Bal en J. H. Koekkoek, 10—11 uur: Van Benthem en Jutting: expositie Zeeland en Vlaande ren, landkaarten en atlassen (Mercator) 918 uur. Vlissingen Alhambra: Hatari, 19 en 22.30 uur, a.l,: Luxor: Reeruut tegen wil en dank, 19 en 21 uur, a.l.: Muziektent Bel- lamypark: Concert „Ons Genoegen", 20 uur; Burger Weeshuis: Verkoopmiddag Alg. Bond van Bejaarden, 1418 uur, Koudekerke Westduin: Strandwandeling „De Vrolijke Tippelaars", start om 18.30 uur bij hotel Huvers. Westkapelle: Ringrijderij, 14 uur. Zoutelande Bos- en Duinweg: Start bad- rit, 14.30 uur. Veere De Schotse Huizen: Expositie Uni ca mr. J. C. van Schagen, 1012 en 14 11 uur. Goes Grand: De markies met de ijzeren vuist, 19 en 21 uur. Museum: Expositie Bevelandse voorwerpen, 1012, 1417 u. Tcrneuzen Luxor: God9 Geuzen, 20 uur. 14 Jaar. Oostburg Ledeltheater: Vlucht uit Oost- Berlijn, 20 uur, 14 jaar: Gemeentehuis: Expositie schilderijen, gouaches en kera miek Len Peperkamp en Gérard Grassè- re. 912 uur. Sas van Gent Olympiatheater: Bloed wraak, 20 uur, 14 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Piraten van de Bloedrivier, 20 uur, 14 jaar. Axel - Het Centrum: Uit Hollywoods droom- fabriek, 20 uur, a.l. IJzendijke Hofzichttheater: De langste dag, 19.30 uur, 14 Jaar. Sluis Gemeentehuis: Expositie schilderij en en tekeningen Mar-aine, 1012 en 14 19 uur. Cadzand Bad Dagjescentrum: Concert „Veronica" te Zuidzande, 19.30 uur. Lam pionoptocht 20.30 uur. Zierikzee Concertzaal: De man die te veel wist, 20 uur, 14 jaar. Burgerweeshuis: Expositie zeventiende eeuwse meesters, 1017 uur. St.-Maartensdijk De Gouden Leeuw: De stalen klauw, 19.30 uur. Haamstede Bioscoop Bom: Tarzan en zijn vijanden, 20 uur, 14 jaar. Haamstede Circus Kinsbergen, 20 uur. Rencsse Duinovergang Oude Moolweg: In ternationale hengel wedstrijd. 11—14 uur: Muziektent: Concert fanfarekorps „Luc- tor et Emergo", 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: De drie Stooges contra Hercules, 18.45 en 21 uur, a.l.: Luxor: Der Vogelhëndler, 18.45 en 21 uur a.l. MORGEN Middelburg Electro: De koninklijke pi raat, 14.30 en 19.30 uur, 14 j.: City: Ha tari 20 uur. a.l.: Molenwater: Miniatuur Walcheren, 922 uur. Vlissingen Alhambra: Hatari, 15 en 19 uur, a.l.: Luxor: Reeruut tegen wil en dank, 15 en 20 uur, a.l. Goes Grand: Matrozen in nylons, 15 uur. 14 Jaar. De markies met de ijzeren vuist, 18 en 21 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Gods Geuzen, 14. 16.30 en 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Pas op voor zak kenrollers, 14 uur, a.l.: Ledeltheater: Vlucht uit Oost-Berhin, 16.30 en 20 uur, 14 Jaar Sas van Gent Olympiatheater: Bloed wraak, 15.30 uur, 14 Jaar; Olympiathea ter: Twee vrouwen, 20 uur, 18 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Piraten van de Bloedrivier. 15 uur, 14 jaar; Bioscoopge bouw Donker Parijs. 18 en 20.30 uur, 18 jaar. Axel Het Centrum: Uit Hollywoods lach fabriek, 15.45 uur, a.l.: Het Centrum: Lolita, 20 uur, 18 jaar. IJzendijke Hofzichttheater: De langste dag, 16 en 19.30 uur, 14 Jaar. Sluis Gemeentehuis: Expositie schilde rijen en tekeningen Marcaine, 1012 en 14—19 uur. Zierikzee Concertzaal: Tarzan en zijn vijanden, 15 uur. 14 jaar. De man die te veel wist, 20 uur, 14 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: De drie Stooges contra Hercules, 14, 16.30, 18.45 en 21 uur, a.l.: Luxor: Kaptein Fracasse, 14 uur; Luxor: Der VogelhSndler, 16, 18.45 en 21 uur, a.L „Wij hebben ons", zo wordt in het preadvies gesteld, „ervan overtuigd, dat de tegenpartij van de klager op behoorlijke wijze het betwiste ter rein beheert en onderhoudt. Het col lege acht zich daarom niet gerech tigd om in dit geschil tussen twee buren verordenend op te treden. Wij stellen U voor ons te machtigen een geding te voeren". Het advies, dat de advocaat prof. mr. D. Simons als juridisch adviseur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft uitgebracht is gunstig voor de zienswijze van het gemeentebestuur. De adviseur is, zo bleek uit het door bur gemeester Van Leeuwen voorgelezen rapport, tot het oordeel gekomen, dat de gemeente niet het plegen van een onrechtmatige daad kan worden verwe ten. „Er is alleszins reden om tegen de ingestelde vordering verweer te voeren", aldus prof. mr. Simons. De burgemeester zag geen aanleiding om over deze kwestie nog lang te dis cussiëren, al voelde de heer Le Nobel zich enige malen gedwongen om op be paalde punten, aangehaald uit het ad vies of de dagvaarding, nog een nadere toelichting te geven. „Alleen de rechter kan hier uitspraak doen", zo meende de burgemeester. De heer E. Dekker (e.h.u.), die be treurde, dat een landbouwer het kort geding aanhangig heeft gemaakt, zei dat het formeel gezien beter was ge weest het agendapunt tijdens een be sloten zitting en bij afwezigheid van de belanghebbende te bespreken. De heer Le Nobel meende echter de be voegdheid te bezitten om aan de dis cussie deel te nemen. Ten slotte gaf de raad de heer Le Nobel onthield zich van stemming haar fiat aan het voorstel van b. en w. Advertentie is hét middel tegen door slaande muren, dat wordt gegarandeerd. TELEFOON (01180) 2841 De Zeeuwse bioscopen bieden dit week einde een zeer afwisselend programma. Men kan kiezen tussen „een met sensa tie en hartstocht geladen avonturen film" en „een dolkomische klucht", met welke termen de bioscoopwereld de films aan het publiek pleegt te presen teren. De aandacht trekt wel de film „Hatari", te zien in ALHAMBRA (Vlis singen) en ELECTRO (Middelburg). „Hatari" is het Afrikaanse Swahili- woord voor „gevaar". Gevaar bedreigt het groepje mannen en vrouwen, dat op jacht is op groot wild, van alle zijden. De film is geheel in Tanganyika opge nomen. In prachtige scènes krijgt men de jacht te zien op onder meer giraffen, zebra's, rhinocerossen en dergelijke. Het bijzondere van deze film is, dat er geen enkel schot wordt gelost. Dat is begrij pelijk, want het wild is bestemd voor dierentuinen. Niet bijzonder, zelfs ge bruikelijk, is, dat er ook nog wat lief desverwikkelingen in de rolprent zijn verwerkt. De hoofdrollen worden ver tolkt door John Wayne en Elsa Mar- tinelli. In de plaats van mej. H. C. Hoebeke, die benoemd is tot hoofd van de kleuter school te 's-Heer-Hendriksltinderen, is tot leidster aan de algemene kleuter school te Nieuwerkerk benoemd mej. J. W. F. de Regt te Koudekerke (W.). Oriëntatierit Thoolse dagen Vandaag, zaterdag 10 aug., zal de Thool- sedagencommissie haar oriëntatierit houden. De tocht begint om 5.30 uur vanaf het Hollandhuis te Scherpenisse, waar ook de finish is. Bromfietser aangereden De bromfietser A. V. uit Renesse werd dezer dagen op het kruispunt Seroos- kerkseweg-Provinciale weg te Seroos- kerke (Sch.) aangereden door een per sonenauto, bestuurd door mevrouw E. van A. uit Rotterdam. Deze aanrijding ontstond doordat de bestuurster van de personenauto bij het afslaan geen voor rang verleende aan de bromfietser. De bestuurder van de bromfiets liep bij dit ongeval een gekneusd been op. Zowel de personenauto als de bromfiets werden beschadigd. ZONDAGSDIENST ARTSEN Middelburg', dokter H. Ruiter, Langeviele, 49, tel. 2637, Vlissingen: dokter M. J. A. Bil, Singel 88, tel. 3619. Veere, Serooskerke en Oostkapelle: dokter J. W. Oosterhof, Markt A 155, Veere, tel. 01181271. Zoutelande, Koudekerke en Westkapelle: dokter H. Fri- ma, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186282. Apotheek: Middelburg L. van de Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Apotheek: Vlissingen: J. H. TanMeyer, Scheldestraat 26, tel. 2025. DIERENARTSEN E. P. Oldenkamp, Meliskerke, 01136—287. Burgerlijke stand TERNEUZEN Bevallen: M. A. Loof-de Jonge, d.; J. A. HarmsHamelink, d.; H. Eggermontde Bakker, z.; H J StenvertLegeer, z.; M. V. de Krakerde Ruysscher, d.: M. Bakker— Dees, d.: C. A. van de WegeKlaassen, d.; N. VetltSteehouwer, d.: H. J. de Vliegher —van Dijk, d.: J, S. Heerspinkvan Dijk, d.: A. I. J. de Scheppervan Wolvelaer, d.; A. A. M. ScherbeijnPloegaert, d.: W. C. Lu- teijnvan Strien, d.: A. M. Deveneijns— Boon, d.; I. M. de KokPieters, d.; D. Boo neJoziasse, z.; E. M. L. Verdunnen—van de Poele, z. Ondertrouwd: J. Huisman, 25 J. en J. L. den Exter, 24 j.; M. Westerdijk, 30 J. en M. C. van Gorsel, 2 3j.; N. Boezaard, 33 J. en M. Poppe, 26 1.; E. H. J. Gijsel, 19 en F. Snoeijs, 19 j.; H. T. A. de Gijsel, 25 j. en M. J. Vink, 21 j.: W. R. Z. Willems, 23 en J. L. Hamelink, 22 1. Getrouwd: C. F. Kohier, 25 en M. van de Linde, 26 1. Het GRANDTHEATER te Goes biedt „De markies met de ijzeren vuist", met in de hoofdrollen Jean Marais, Dany Robin, Raymond Pellegrin en Jill Haworth. Het is het verhaal van de markies Rodolphe de Sam- breuil, die met behulp van een gewe zen dwangarbeider, „de messetrek ker", de strijd aanbindt met de on derwereld van Parijs. En dat alles om de belofte in te lossen, dat hij de verdwenen dochter van een arbeider zal opsporen. Uiteraard valt de strijd ten gunste van de markies uit. In de matinee van zondag is in GRAND te zien de klucht „Matrozen in nylons". De tijd, dat Engeland onder regering van koningin Elizabeth streeft naar de heerschappij ter zee herleeft in ELEC TRO (Middelburg). Onder de titel „De koninklijke piraat" kan men de ge vreesde en vermaarde kaperkapitein Francis Drake zien strijden tegen de Spaanse vloot. De hoofdrol wordt ge speeld door Rod Taylor. In LUXOR (Vlissingen) draait tenslotte „Rekruut tegen wil en dank". Het is het verhaal van de populaire rock 'n roll- zanger Jeep Jackson, het idool van de jeugd. Hij moet in militaire dienst en dit gaat niet zonder de nodige opwin ding en incidenten. De ouden van dagen van IJzendijke heb ben weer hun jaarlijks uitstapje gehad. De 130 oudjes vertrokken om 8.30 uur met drie bussen, met als hoofddoel de bierfeesten te Breda. In Hogerheide werd een kleine koffiepauze gehouden, waarna via de Wouwse Plantage naar het Mastbosch werd gereden. In hotel „De Boschwachter" werd een brood maaltijd gebruikt. Om 2 uur arriveerde men op het feestterrein van de bierfees ten in Breda, waar zij als verstkomende oudjes extra werden begroet op deze speciaal voor de ouden van dagen be legde feestmiddag. Om zes uur werd de terugreis via Antwerpen begonnen. In IJzendijke stond de drumband gereed om de busen naar het marktterrein te begeleiden. Burgemeester Ficq, die zelf de reis had meegemaakt, dankte het be stuur en vooral de voorzitter van het be jaardencomité, de heer J. Ch. Cornelis, voor het vele voorbereidende werk. Vooral dankte hij de ingezetenen voor hun financiële steun en hun grote be langstelling bij hun thuiskomst. De heer Cornelis dankte alle medewerkers en vooral de neringdoenden en hoopte ook het volgend jaar weer op hen te kunnen rekenen. Alie ouden waren buitenge woon voldaan over hun reis. De massale deelname aan de examens voor de diploma's van de Kon. Ned. Zwembond waren aanleiding om een zwemvereniging in het recreatiegebied „De Braakman" op te richten. Alle zwemmers (sters) in het bezit van het diploma I kunnen lid worden. Er zijn contactpersonen in Hoek, Philippine, Biervliet en IJzendijke. Op 23 augustus bestaat er weer gelegenheid het vereiste zwemdiploma te behalen. Het boekenbezit van de christelijke openba re bibliotheek is met de volgende boeken uitgebreid. Studieboeken: Braun, G. Z. en J. Los: Bra zilië, Op zoek naar de onbekende, Brum- steede, E: Film. Catalogue de reproductions en couleurs de peintures antérieures 1860; Dinaux, C. J. E Gegist bestek (dl. 2): En- zinck, W. Sardinië, eiland der brandende bergen» Handbal; Kossmann, A: Reislust; Krook, H.: Kamperen met het hele gezin: Salamons, A,: Herinneringen uit den ouden tijd; Spicer, D. C.: Kïndergebeden; Thielicke, H.: Het geheim van het koninkrijk; Vome- court, Ph. de: Van Duinkerken tot D-day; Waterink, J: Aan moeders hand tot Jezus; Williams, G: De jacht op het virus: Zoals er gezegd is over De Woestijn. Romans: Blake, N: De noodlottige zeereis, (det.); Bruggen, C. van: Eva; Ferwerda-van den Berg, A: Ik zal altijd bij je blijven: Ikink, H: Samuel Wasselie; Kuchler-Silber- man L. Mijn honderd kinderen: Landell, Olaf J. de. Omnibus: Lentinck, R. Joffer Machteld: Nathan, R. Een ster in de wind. Norel, K. Vliegende Hollanders. Richter, H. P. Hij was mijn buurjongen; Rodriguez, F. E. De ijzeren trap; Rover, P. A. de. De dominee en de drie vrouwen; Seton, A. Het duivelswater; Straker, J. F. Moord met twee onbekenden (det.); Zikken, A. Hut 277. Buitenlandse romans: Boubon Busset, J. de. L° Olympien. Hemingway, E. For whom the bell tolls. Jeugdboeken* Beekman, A. L. G. en C. Bruyn. Een Robinson van twaalf jaar; Ben ary-Is bert, M. Annegrete op Heiligen- waid; Berghuis,-H. Domme Hans en de gou den Hans; Bertram, J. De jonge reizigers in China: Boender, A. Elektrische gitaar: Broeke, G. De gierige snijder; Bruyn, C. Australië, doe open; Das, R. Zeiljachten; Dulieu, J. Paulus en mol. Endem, M. Jim Knoop en Lucas de machinist; Evers, L„ H. De bende van de Radaustraat: Fenton, E. Toveren op zaterdag: Hildebrand, A. D. Bolke, de oudste beer ter wereld. Met Christopher in Australië: Mitgutsch, A. Nico vindt een schat: Pringle, P. Grote dag in Spanje; Robinson, M. L. Jij bent de sterkste, De totaal aanvoer van vis is in 1962 gedaald. Dit blijkt uit het jaarverslag over 1962 van het „Visserijschap", het bedrijfsschap voor de visserij. De totale aanvoer in kilogrammen daalde van 301,1 miljoen in 1961 tot 237,8 miljoen in 1962, dat wil zeggen met bijna 10 De stijging van de drie voorafgaande jaren is daarmee meer dan teniet gedaan. Daarte genover staat, dat de opbrengst nogal opliep als gevolg van een stijging der prijzen. Tegenover f 141.700.000 in 1961 bedroeg in '62 de totale aanvoer 162.000.000, dat wil zeggen een stijging met ruim 14 De cijfers van de verschillende vissoor ten in miljoenen kilogrammen met daarnaast in miljoenen guldens zijn: to taal visserijprodukten, 273,8, 162. Rondvis 26,0, 15. Platvis 35,0, 55,4. Verse haring 34,0, 16,5. Gezouten ha ring 41,3, 33,6. Makreel 18,9, 5,7. Mosselen 83,9, 9,9. Oesters 2,2, 6,7. Garnalen 5,3, 10,5. IJselmeervis 2,7, 6. Het meest opvallende is de grote daling in de haringvangsten. De hoeveelheid haring daalde met 34 pet. tot 75,3 mil joen kilogram. Bijna even opvallend was in 1962 de aanhoudende stijging van de tongvangsten en de scholvangsten, waarbij voor tong de gemiddelde prijs nog met 19 cent per kilogram steeg tot 293 cent. Voor schol daalde de gemiddel de prijs van 57 cent tot 50 cent per kilo gram. De stijging in de aanvoer van mosselen ging rustig door en bereikte de recordhoogte van 93,9 miljoen kilo gram bij een iets lagere gemiddelde prijs. De aanvoer van garnalen daalde slechts weinig, doch een behoorlijke stij- Vrijdagmiddag zijn ruim 120 kinderen in de leeftijd van 10-17 jaar op het Dom burgse strand een uur lang hard bezig geweest met het bouwen van zand-for- ten, Sommige bouwwerken waren bijna 2 meter hoog en voorzien van kanalen en dammen. Het was de tweede fortenwedstrijd die de Domburgse Zeebadinrichting dit jaar voor de jeugd uitschreef. Er waren weer diverse prijzen in de vorm van waarde bonnen, die verdeeld werden onder de groepen. Groep zes behaalde ditmaal de eerste prijs, groep 5 de tweede en groep 4 de derde prijs. Lang hebben de vele toeschouwers cle bouwsels niet kunnen bewonderen, de zee kwam snel op en spoelde binnen enkele minuten alles weg. Scheepvaartberichten Gepasseerd naar Antwerpen 8 aug.: Bloem gracht van Amsterdam. Hertha van Londen naar Gent. Virgo van Londen naar Gent. Koningin Juliana van IJmui den naar Gent. Ruby van Londen. 9 aug.: Prins Alexander van Rotterdam. Erasmus van Sevilla naar Gent. Gré van Rotterdam naar Gent. Pyg malion van Alexandrië. Eagle van Londen. Mercurius H van Londen. Jongkind van Rot terdam. Gepasseerd van Antwerpen 8 aug.: Aagte- kerk naar Rotterdam. Democraat naar Lon den. Bosco naar Duinkerken van Gent Kit- tiwake naar Belfast van Gent. Zeevaart naar Liverpool. Dongeborg naar Stockholm. Kieldrecht naar Rotterdam. Silvretta naar Rotterdam. Pallas naar Rotterdam. Johannes naar Rotterdam. Cawi naar Esbjerg. Daho- meykust naar Rotterdam. 9 aug.: Algenib naar Rotterdam. Colette naar Norrkoping. Officiële publikatie MIDDELBURG Afsluiting Sint-Pieterstraat Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend, dat de Sint-Pieterstraat tussen de Lange Giststraat en de Balans vanaf 12 augustus 1963 tot en met 16 augus tus 1963 of zoveel langer of korter als nodig zal blijken, voor alle rij verkeer zal zijn af gesloten wegens het uitvoeren van- bestra tingswerkzaamheden. Middelburg, 9 augustus 1963. Burgemeester en wethouders van Middelburg. A. J. BERENPAS, loco-burgemeester F. HOFSTRAAT, loco-secretaris ZONDAG 11 AUGUSTUS 1963 Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Duisterhof; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. v. d. Heuvel; Biggekerke 9.30 en 11 ds. Postma; Domburg 8.45 Duitse dienst, 10 ds. v. Vliet, 7 oecumenische dienst; Grijpskerke 10 ds. Don, 2.30 ds. Van Vliet; Kleverskerke 10 ds. Van 't West einde; 't Zand 10.15 kandidaat A. Sturm, 7 ds. Wieringa; Meliskerke 2.30 dr. Van Haarlem; Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Wieringa, 7 ds. Snoep; Engelse Kerk geen dienst, Koorkerk 10 ds. Van San ten; Oostkerk 10 ds. Wapenaar; Nieuw en St.-Joosland 9 en 10.30 ds. Van Haar lem; West-Souburg 9.30 ds. A. Bakker; Oost-Souburg 9.30 ds. Snijders, 7 dr. Van De weg van Hoek naar Philippine, die momenteel in zeer slechte staat ver keert, zal verbeterd worden. De gemeen teraad van Hoek besloot vrijdagavond om een bijdrage in de kosten van het plan, die geraamd zjjn op 7800, te leve ren. B. en w. waren hier niet zo erg en thousiast over, maar wilden hun mede werking toch niet weigeren. „Nu kan het nog, maar straks wellicht niet meer", aldus de voorzitter, burgemees ter A. F. Hanssens. Deze weg kan voor Philippine van belang zijn, als het ka naal van Terneuzen naar Gent verbreed is. Philippine neemt dan ook de helft van de kosten voor zijn rekening. Een voorstel tot vaststelling van de ver ordening op de heffing en de invorde ring van een huisvuilbelasting werd met algemene stemmen aangenomen. Een aanvullende gemeenterekening en de rekening van de gemeentelijke in stelling voor maatschappelijke zorg over de dienst 1961 werden eveneens goedgekeurd. Voor de maatschappelijke zorg is een commissie benoemd, be staande uit de heren D. J. Tollenaar (s.g.p.), J. J. Donze (p.v.d.a.) en D. Haak (v.v.d.). Voorts werd er een be stuurslid van de stichting beschuttende werkplaatsen Midden-Zeeuwsch-Vlaan deren benoemd in de vacature van de heer J. Leunis (p.v.d.a.), die deze func tie moest neerleggen wegens tijdgebrek. In plaats van de heer Leunis werd de heer Donze benoemd. Een voorstel tot wijziging van de begroting 1963 werd met algemene stemmen goedgekeurd. Verder kwam het college van b. en w. met een voorstel om het uitbreidings plan in de Westenrijkpolder te wijzigen. Ook dit voorstel vond in de raad alge meen instemming. De raad stelde ook de exploitatie van het uitbreidingsplan Oud-Westenrijkpolder vast. De prijzen zullen hier variëren van 24, 22, 20 en 18 tot 7 en 5 gulden per m2. De heer F. K. Haak had een verzoek ingediend om een stuk bouwgrond in de Oud- Westenrijkpolder aan te kopen. Dit ver zoek werd ingewilligd. Het perceel is 845 m2 groot en wordt verkocht voor 18 per m2. KATIOBOUW De raad hield ook een bespreking over de verschillende produktiemethoden bij de woningbouw. De voorzitter deelde mee, dat b. en w. op een vergadering van burgemeesters en wethouders van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen in Axel over de bespoediging van de woningbouw door de zogenaamde „ratiobouw" waren geweest. Een combinatie van aannemers uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord- Brabant zette 24 van deze woningen tegelijk. In een periode van drie jaar zou men op 72 woningen kunnen reke nen. Het voorstel om deze ratiobouw ook in Hoek toe te passen werd in principe door de raad aanvaard. Bij de rondvraag merkte de heer Tolle naar op, dat de bewoners van De Knol het al drie dagen zonder straatverlich ting moeten stellen. De voorzitter ant woordde hierop, dat men op het ge meentehuis in Hoek nog van niets wist, omdat niemand de moeite genomen had om even een seintje te geven. De heer Leunis vroeg nog of de mu ziektent op de Markt nu bleef staan of niet. De Markt wordt op het ogenblik opnieuw bestraat en het blijven staan van de muziektent is nogal bezwaar lijk voor de straatmakers. Maar omdat het grootste deel van de bevolking te gen net weghalen ervan gekant is, zal hij toch blijven staan. Hierna werd de vergadering in besloten zitting voort gezet. Haarlem, Rehoboth 9.30 jeugddienst; Ritthem 9 en 10.45 ds. v. d. Schoot; Se rooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St.- Laurens 10 en 7 ds. Kok; Veere 10 ds. Snoep; Vlissingen St.-Jacobskerk 8.30 en 10 ds. Bloemsma, 17 ds. v. d. Schoot; Johanneskerk 9.30 dr. Van Beusekom, 19 ds. v. d. Schoot; Kapel bejaarden 19 ds. Van Hamel; Westkapelle 9 Duitse dienst, 10 ds. Bartlema, 2.30 de heer Bakker; Zoutelande 9 en 10.30 ds. Teut- scher, 7 ds. Postma. Pinkstergemeente. Vlissingen kleuter school Havendorp 3 de heer Davidse. Filadelfia Voile Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesdienst. Volle Evangeliegemeente. Middelburg Lange Giststraat 13 10 dienst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Oegema; Domburg 10 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Schenkeveld; Gapinge 9.15 en 2 ds. Boot; Grijpskerke 10.30 ds. Boot, 2.30 ds. Kornet; Koudekerke 10.15 en 7 ds. Ville- ma; Meliskerke 10 en 2.30 ds. Rothui zen; Middelburg 8.30, 11 en 4.30 ds. v. d. Linden, Hofpleinkerk 9.30 ds. v. Wilgen burg, 2.30 ds. Cozijnsen, 5 ds. Vos, Noor- derkerk 10 ds. Cozijnsen, Ontmoetings- kerk 8.45 ds. Cozijnsen, 5 ds. v. Wilgen burg; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Vos; Oostkapelle 9, 10.30 en 7 ds. Gommer; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Reeven; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Van Ulden; Veere 10 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Kornet; Vrou wenpolder 9 en 10.30 ds. Bosman, 7 ds. Streefkerk; Westkapelle 9.30 ds. Schen keveld, 2.30 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (Vrijgem.). Souburg 9.30 ds. Breen; Vlissingen 4.30 ds. Breen. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesdienst; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 ds. Rijksen; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Zijderveld; Oostkapelle 10 en 2.30 leesdienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 student Harinck; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst; Zoutelande 10, 2.30 en 7 leesdienst Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. Drechsler; Vlissingen 9.30 en 5 stu dent Plantinga. Ver. van Vrijz. Herv. y Remonstr. Kring. Ver. van Vrijz. Herv. en Remon. Kring. Middelburg 10 ds. v. Santen; Vlissingen 10.15 ds. De Vries. Evang. Lnth. Gemeente. Middelburg En gelse kerk 11.15 ds. Mostert; Vlissingen 9 ds. Mostert, 10.30 Pfarrer Hack Duitse dienst. Doopsgez. Gemeente. Middelburg 10.30 ds. Nolthenius; Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Leger des Heils. Middelburg 10 samen komst; Vlissingen 10 samenkomst. Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem 3) 10 en 5 de heer de Ridder. Burgerlijke stana VEERE Bevallen- H. M. Rotteveelvan Stoltrom, z.; L. KasseDingemanse, d.: M. J. Dodmond De Jonge, z. Getrouwd: P. M. van Sorgen, 34 j. en W. I. Thee, 26 j. Overleden: J. Hanegraaf, 86 j. ging van de prijzen zorgde er voor, dat de totale opbrengst voor het eerst boven de 10 miljoen kwam. In het verslag wordt verder o.m. opge merkt dat ook in 1962 de werken tot afsluiting der zeegaten in Zuid-Holland en Zeeland gestadig vorderen. Even ge stadig wordt dus ook de dreiging voor de visserij groter. Minder vlot gaat het met de totstandkoming van een wette lijke regeling van de schadeloosstelling, zoals die op grond van artikel 8 van de Deltawet tot stand moet komen. Het heersende onbehagen is uiteraard niet bevorderlijk voor het initiatief van die vissers, die wel naar een andere tak van de visserij zouden willen overgaan, als ze maar wisten op welke steun van over- heidszijde ze daarbij kunnen rekenen, al dus het verslag. Het jaarverslag vermeldt voorts, dat de kottervloot in 1962 een grote uitbreiding onderging door de bouw van niet minder dan 51 stalen motorkotters, terwijl voorts nog negen tweedehands kotters voor de zeevisserij in gebruik genomen werden. Slechts zes kotters werden aan de zeevisserij onttrokken, waarvan vier definitief. De „adviescommissie verde ling mosselpercelen" bleef in 1962 van dezelfde samenstelling. Zij vergaderde gedurende het verslagjaar tweemaal, waarbij een aantal aanvragen voor mos selpercelen werd besproken. De moei lijkheid daarbij is, dat het nog steeds niet mogelijk blijkt, te komen tot een verruiming van het aantal beschikbare mosselpercelen. Ook de daartoe ingestelde „Waddenzee commissie" van het Produktschap voor Vis en Visprodukten heeft tot nu toe blijkbaar geen verdere resultaten kun nen bereiken, aldus het Visserijschap. Over het werk van de Deltacommissie leest men in het jaarverslag, dat gedu rende het verslagjaar drie vergaderin gen werden gehouden. Als eerste doelen stelde de commissie om zichzelf zoveel mogelijk te informeren over wat er leeft aan wensen en verlangens onder de vis sers, die door de Deltawerken gedupeerd worden en het leggen van contact met de commissie die bezig is met de voorbe reiding van een wetsontwerp ex artikel 8 van de Deltawet, regelende de tege moetkoming in de geleden schade. Ter bereiking van het eerstgenoemde doel belegde de commissie een viertal „hearings" in Ouddorp, Arnemuiden, Zierikzee en Yerseke. De commissie wendde zich met een brief tot de com missie ex artikel 8 van de Deltawet. In de brief werd een verslag gegeven van de bevindingen op de „hearings" en men verzocht om een bespreking met de commisie ex artikel 8. Juist voor het einde van het verslagjaar ontving de commissie een brief waarin stond, dat de commissie ex artikel 8 gaarne zo'n gesprek zou willen hebben. Onder auspiciën van de kunstkring Noord-Zuid wordt in het raadhuis te Oostburg, van 14 augustus tot 2 sep tember, de derde zomertentoonstelling gehouden. Er zal grafische kunst wor den geëxposeerd uit werken van Helmut Lothar Günther uit Düsseldorf-Gerres- heim, Luc. Mayeres uit Antwerpen, Gui- do Metsers uit Hulst en Gerard Gaudaen uit Sint-Niklaas. Wethouder D. Geuze zal dinsdagavond a.s. om acht uur de officiële opening verrichten. Vervol gens zal drs. L. Lockefeer uit Hulst, voorzitter van de kunstkring Noord- Zuid, een toelichting geven op het ge- exposeerde werk. De N.V. Landbouwmaatschappij „De Bathpolders" keert een dividend van 11 procent uit. Dit werd vrijdagmiddag vastgesteld tijdens de in hotel „Cen traal" te Goes gehouden jaarlijkse alge mene vergadering van de aandeelhou ders. Tijdens deze bijeenkomst, die werd geleid door de voorzitter van de raad van commissarissen, ir. M. A. Geuze uit Poortvliet, werd ir. J. Dorst benoemd tot commissaris. Hij neemt de plaats in van het in het begin van 1963 overleden lid, de heer J. Q. C. Lenshoek uit Kloetinge. In de maand juli jl. passeerden het Ka naal door Zuid-Beveland 8256 schepen met totaal 4.479.601 ton. Hiervan waren 5378 schepen met een totale tonnage van 3.105.005 ton geladen en 2878 sche pen (1.374.596 ton) waren ledig. De ge laden schepen bestonden uit 4981 mo torschepen met 2.564.493 ton; 389 sleep- schepen met 538.477 ton en 8 coasters met 2035 ton. De ledige schepen beston den uit 2050 motorschepen (1.128.128 ton); 188 sleepschepen (228.600 ton) en. 20 coasters (6155 ton). Verder passeer den 615 sleepboten, met een gezamen lijke inhoud van 11.606 ton. Tot de Rijnvaart behoorden 973 geladen motorschepen met 606.159 ton; 161 ge laden sleepschepen met 234.337 ton; te vens 184 ledige motorschepen (165.257 ton) en 32 ledige sleepschepen (40.961 ton), allen van België. Tot de Rijnvaart behoorden 737 gela den motorschepen (542.560 ton); 103 ge laden sleepschepen (142.568 ton); tevens 74 ledige motorschepen (44.692 ton) en 2 ledige sleepschepen (2112 ton), allen naar België. In nationaliteiten waren de schepen als volgt verdeeld: 4900 Nederlandse; 2284 Belgische; 415 Duitse; 316 Franse; 331 Zwitserse; 1 Luxemburgse; 4 Oosten rijkse; 2 Noorse en 3 Poolse. Deze maand kan ongetwijfeld een „re- cordmaand" genoemd worden. In enkele jaren passeerden er niet zoveel schepen als in de maand juli. Er passeerden 622 schepen meer dan in de maand juni. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Bonken 1517, Eerstelingen, groot 913, Po ters 35, Doré, groot 916, Poters 69, Ba- rima, groot 812, Poters 6, Eigenheimers, groot 515, Poters 46, Andijvie 612, Sla 516 per kg. Bloemkool IA: 6 stuks 5459, 8 stuks 3544 per stuk. Bloemkool IIA: 6 stuks 2039, 8 stuks 1837, 10 stuks 1426. Dubb. bonen 3038, Snijbonen 3054, Ra barber 614, Spitskool 410, Kroten 4\fe 10, Waspeen IA 1020 per kg. Komkommers 70-80 12—16, 60-70 10—15, 50-60 10—14, 40-50 1012 per stuk. Komkommers 10—14 per kg. Selderij 3—10 per bos. Pepers 50^—80, Rode kool 8—20, Gele kool 6—12, Uien 17—27, Prei IA 3038, IB 3238, Augurken IC 35— 52, IIA 6778, Zwarte bessen 601,05, Rode bessen IA 821,23, Frankenthalers I 1,90 2,20, Bramen 37—38 per kg. Oogmeloenen IA 64—1,21, IB 34—63, IC 33—37, Netmeloenen IA 7291, IB 3861, IIA 5866 per stuk. Yellow Transp. IAAA 28, IAA 27—42, IA 24—35, IB 24—31, IC 8—15, IIA 20—23, IIB 13—19, IIC 815 per kg. Stark Earliest IAAAA 7882, IAAA 74—76, IAA 59—71, IA 54—78, IB 49— 59. Golden Japan IAA 1,74—1,86, IA 1,68—1,81, IB 1,59—1,67, IC 81—1,00. Oomskinderen IB 69—74, HH 50—57. Early Vict. IA 21—27, IB 17—21. Beauty of Bath IAA 61—67, IA 39—57, IB 53—61. Précose IIA 53—61, IIB 49—51, IIC 40—44. Close IA 39—54, IIA 32—41 per kg. Perziken IAAA 26—36, IAA 16—31, IA 14— 18, IB 511, IC 37. Tomaten A, extra 2,45 2,55, AI 2,352,45. BI 2,45, C, extra 2,302,55, Cl 2,15—2,25. VEILING THOLEN Eerstelingen, gewone 11,90, Poters 4,60, Doré, bonken 14,10. Gewone 13,1013,40, Poters 7,10—7,30, Kriel 7,20—8,60, Bihtjes, bonken 15,80, Gewone 9,0010,80, Witte eigenheimers bonken 8,00, Gewnoe 11.0013,00, Poters 6,00. Aanvoer 4000 kisten. VEILING KRABBENDIJKE. 9 augustus. Stark Earliest 1 75-80 59, 70-75 48, 65-70 43—44, 60-65 35—38, 55-60 25—27, 2 75 -80 40, 70-75 39—43, 65-70 35—39, 60-65 28—33, 55-60 22—27, 2 D 15—16, 3 gr. 21—26, 3 f. 11— 12, kroet 11. Yellow Transp. 1 75-80 36, 70-75 38, 65-70 31, 60-65 20—23, 55-60 15, 2 D 10, 3 gr. 16, 3 f. 10, kroet doordr. Perzikrode zomerappel 1 75-80 19, 70-75 24, 65-70 24, 60- 65 22, 2 80-85 13, 70-80 14—17, 70-75 19—20, 65-70 21—22, 60-65 18—20, 2 D 14. 3 grof 14, 3 fijn 11, kroet doordraai. Peren: Oomskinderen 1 55-60 78, 50-55 74, 2 50 59, 2 D 45, 3 gr. 47, 3 f. 25. kroet 6. Stark Earliest 1 75-80 51. 70-75 57. Pruimen: Ontario 1 123—165, 2 83153, 3 75— 102, gesch. 3239. Czar 1 145, 2 99. Early Laxton 1 122, 2 82. Zwarte bessen 2 60. Lo gan bessen 2 28 per ds. Bramen per ds. 1 36. VEILING GOES. 9 augustus. Yellow Transp. 1 75-80 40, 70-75 40. 65-70 29—34, 60-65 22, 55-60 16. 2 D 10. 2 80-85 31, 75-80 30, 70-75 32, 65-70 27. 60-65 22, 55-60 13, grof 18—22, tijn 10—13. Stark Earliest 1 80-85 52, 75-80 50—52, 70-75 49—54, 65-70 46—59. 60-65 3842. 55-60 25—28. 2 75- 80 36, 70-75 37—38, 65-70 36. 60-65 32. 55-60 24, 2 D 16, grof 24—32, fijn 14—18. Perzik- rode zomerappel 1 75-80 23, 70-75 2324, 65- 70 23, 60-65 18, 2 D 13. 2 75-80 18. 70-75 18, 65-70 18, 60-65 16, grof 1420. fijn 10. Beauty of Bath 1 70-75 51, 65-70 49. 60-65 38—39. 55-60 27. 2 D 13—15, grof 15—24. fijn 17 Early Victoria 1 70-80 23, 60-70 15. Oomskinderen 1 55-60 80—83, 50-55 72—74, 60-65 83, 2 55-60 80, 50-55 70, 45-50 55—61, 2 D 46, grof 37—61, fijn 2340. Dubb. pr. bonen 1 31.6032.30, 2 30. Per doos: Rode bessen 1 1934, 2 25. Kruis bessen 1 20, 2 15. Loganbessen 2 4142. Bra men 1 2644, 2 2237. 3 13. Perziken per stuk 1 2754, 2 1316. Per kg: Druiven 1 280. Kruisbessen 1 70, 2 4956. Rode bessen 1 85, 2 5174, 3 4950. Early Laxton i 111 128, 2 42—75, grof 104—121, fabr. 9—57 gesch. 4469. Tollenaars 1 11, 2 515, grof 8. Czar- pruimen 1 131—166, 2 52—92. grof 66—100, fabr. 3557. Ontario 1 74—176, 2 83. grot 93— (40, fabriek 3445. Washington grof 115, Eld. blauwe 1 61. 2 37. Occulanen 2 9. Bloemkool A 1 40—52, A 2 24—40. B 2 12—31. afw. 1233. Komkommers A 1 1316, A 2 13. B 1 10—13, C 1 10. Kropsla 5—17 Wor telen 2 13. Kroten 1 7. Uien 1 1415. Sel derij 1 18. Dubb. pr. bonen 1 3843, 2 30— 34 en doordr. Prelude 2 3031. Snijbonen 1 4751. Pronkbonen 1 34, afw. 19. Sfokpr. bonen 1 70. Andijvie 1 1821. Postelein 1 23, 2 35. Uien 2 1112. afw. 7. Kroten 1 11. 2 8 Augurken A 46—61, B 35. D 14, E 3—4. Tomaten A 47—53, B 51—52, C 34 35, CC 25. Aardappelen: bonken 1216, grote 1113, drielingen 89. VEILING SINT-MAARTENSDI-JK Doré I 11,98—10.00, II 10,00—9,70, Bonken 13.0012.50, Eigenheimers I 11,91—11,00, II 11,00—9,98, Bintje I 11,00—9.00, II 9,00—6,50, bonken 8,00, Gewone 11,0013,00, Poters VEILING STAVENISSE Bintjes I 10,7010,80, n 9,209,00, Bonken 16,00, Drielingen 4,10, Kriel 4,60, Eigenhei mers, gewone 10,7011,60, Drielingen 3,60, Doré, gewone 9,6012,70, Bonken 10,50, Drie lingen 5,00, Eerstelingen, gewone 10,10, Bon ken 15,00. Aanvoer 3100 kisten. GRAANBEURS Tarwe 3132, Gerst 2527, Haver 2425, kleine erwten 3840, schokkers 4550, bruine bonen 6570, maanzaad 55—60. VEILING MIDDELBURG. 9 augustus. Aardappelen: Bintjes, bonken 15.70, grote 10.10, drielingen 3.70. Eerstelin gen, bonken 15.80, grote 14, drielingen 7.40, kriel 4.50. Fruit: Tomaten A 1 222, B 1 223, C 1 170. Kruisbessen 31102. Perziken 1236. Me loenen: Oranje Ananas 167202. Netmeloen 68—136. Ogen 59—124. Suiker 130—139. Appels: Yellow Transp. 75-80 3242, 70-75 30—37, 65-70 20—30, 60-65 15—28, 55-60 15— 20, 3 fijn 10—18, A 2 184, B 2 204, C 2 163. Frankenthaler 260293. Bramen per ds. 4046. Early Laxton 90146. Appels: Stark Earliest 70-75 52—71, 65-70 44—58, 60-65 34—49, 55-60 26—44, 3 fijn 14—28. Groenten: Dubb. bonen 1 33, 2 18.60 door draai. Andijvie 6.30. Bloemkool 4 p. kist 49 80, 6 p. kist 3068, 8 p. kist 1536. Bos- peen 1036. Waspeen 1028. Sav. kool 713. Rode kool 610. Spitskool 1020. Kroten per kg 4.506. Sla 3.5019. Postelein 10 26. Prei 1033. Snijbonen 3056. Komkom mers groen: 75 op 10—15, 60-75 10—12, 50- 60 1012, 40-50 1011. Komkommers wit 10—15. VEILING KAPELLE. 9 augustus. Stark Earliest ex 75 54, 70 53, 65 49, 60 41, 55 34, 1 75 50—51, 70 50—52, 65 48—49, 60 39—42, 55 26—27, 2 75 42—44, 70 40—41, 65 38, 60 32, 55 23, 2 d 18, grof 2936, fijn 1617, kroet doordr. Yellow Transp. 1 75 41, 70 42, 65 28, 60 21, 55 16 2 75 29—38, 70 31—38, 65 25—28, 60 19—20, 55 16, 2 d 10, grof 1117, fijn doordr. Early Vic toria 1 70 25, 60 13.50—15.20, 2 70 23, 60 13, grof 12, fijn doordr. Oomskinderenpeer 1 60 86, 55 77, 50 70—71, 2 45, 5563, 2 d 4648, grof 46, fijn 18. Beauty of Bath 2 65 28, 60 24, 55 14, 2 d 10, Close 1 70 21. Perzik- appel 1 75 24. 70 23, 65 21—22, 60 18, 70 20. 65 18, 60 16, 2 d 13, grof 17, fijn doordraai. Bramen in doosjes 1 144146, 2 143. Toma ten per krat A 1 320, AB 337, Ic 243, 2 aa 282, 2 b 253. 2 e 205. Prins, bonen 1 30.30— 31.10, 2 30 doordr., 3 doordr. Pruimen: Early Laxton 1 105137, 2 57 85, grof 81114, fabr. 1738. Ontario 1 147 173, 2 6371, grof 78—129, fabr. 22—33 Czar ex 184—188, 1 144—172, 2 57—104, grof 98—125, fabriek 2336, Tollenaars 1 1830, 2 6. Occulanen 1 10, 2 6. R. Cl. d' Ouillins 1 98 —120, 2 49, grof 69, fabr. 22. Eldense blauwe 1 55. Princepruim 1 17. Oranjepruim 1 28 29. Pruimen gesch. 1647. Rode bessen p. d. 1 30—31. 2 18—26. per kg 2 50—105. Logan bessen p. d. 1 33—45, 2 25—26. Aardbeien p. d. 1 101, 2 74—77. 3 45. Witte bessen p. d. 2 18. Kasperziken 720. Zure morellen 1 80. 2 4046. Kruisbessen p. kg 2 1546. Aardappelen: bonken 1215. 1 911. 2 68, drielingen 34. kriel 1. Groenten: Bloemkool 1226. Kropsla 720. Snijbonen 3140. Uien 19. Bosselderij 3—4. Kussa 19. Waspeen 17 Pronkbonen 2932. Augurken 70 Rode kool 9. Komkommers 10—20. VISMIJN COLIJNSPLAAT. 9 augustus. Exportganelen, aanvoer 1856 kg, f 0,79f 3,39. Binnenlandse garnalen, aanvoer 140 kg. f 0.77—f 1,05. Bot 70 kg. Tong 27 kg. Paling 13 kg. Ongesorteerde vis kg. VEILING BERGEN OP ZOOM. 9 augustus. Sla 3.50—10. Bloemkool 12—56. Sav. kool 612. Sperziebonen 3040 An dijvie 7—10. Bospeen 1626. Waspeen 10 32. Rode kool 6—12. Spitskool 1618 Laxton 60—120. Yellow 10—45. Close 10.50. St. Early 30—60. Rode bessen 35—80. Me loenen 60130 VEILING ST.-ANN ALAND. 9 augustus. Doré gewone 15, bonken 13, drielingen 7.80. Eigenhimers gew. 14.50, bonken 10.50, drielingen 5. Bintjes gewone 12, bonken 17, drielin gen 5.50. Aanvoer 297 ton. f Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg VAN DOESELAAR, tel. 2158 TRIO TAX, tel. 2600

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5