Joy Sluyter (als le geplaatst) en Rina v. d. Hage uitgeschakeld Financiële berichten Kloetinge houdt weer groot voetbaltoernooi Peter Post kan in Ronsse voor verrassing zorgen V V V - PZC - wandeltocht over de Bevelanden C0R JANSEN ZEEUWS KAMPIOEN ZWENDEL MET UIT 8 LANDEN om de GOUDEN-HELM 1963 AAN DE START a.s. DONDERDAG 15 aug. 3 uur naar het STADION te TILBURG In halve finale Domburgs tennistoernooi Knappe dubbel van De Kort-Thijsse en Ziegler-Fröhlich BLESSURE VREDESTEIN VERHOOGT PRODUKTIE AUTOBANDEN Betere gang van zaken bij Palthe „P.G.E.M." HALVE FINALE Voor de vijfde maal MET ZEEUWSE, DUITSE EN BELGISCHE TEAMS Premier Macmillan in Stockholm „Steeplers" vragen de aandacht in Oostende V oetbalwedstrij d Feijenoord - Brugge Amateurs PANAM HEEFT THANS KWART TRANSATLANTISCH I VERKEER Landbouwer overleden na ongeval op bedrijf HET GROOTSTE EN LAATSTE SPEEDWAY PROGRAMMA 1963 Wereldkampioenschappen op de weg ONDERLINGE RIVALITEIT IN FRANSE TEAM GIFTEN VOOR SKOPJE Kort geding van fotografen tegen bedrijfschap Op 14 september aanstaande Start en finish voor vierde maal in Goes Inschrijfformulier Eredoctoraat voor medewerker R.O.B. in Amersfoort Kerkeliike mutaties Lex van Kreuningen behaalde tweede zege in Canada Engelsman in Oslo gearresteerd 4 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1063 Rina van der Hage zal de Dom- burgse tennistrofee, die zij vorig jaar in het badgastentoernooi ver overde, ditmaal niet in de finale kunnen verdedigen. Evenmin zal de als nummer één bij het dames- enkel geplaatste Joy Sluyter uit Rotterdam in die finale een poging kunnen doen het vertrouwen van de organisatoren in haar kracht waardig te tonen. Zowel Rina als Joy werden namelijk in de halve finale uitgeschakeld. Het Rotter damse meisje moest met een 75 64-nederlaag genoegen nemen tegen de Duitse mevrouw Freitag en Rina van der Hage vond in de andere halve finale een sterkere mededingster in Haagse Marijke Jansen, van wie zij vorig jaar de finale won. Het was overigens voor de Domburgse favoriete geen schande om van deze Marijke Jansen te verliezen, want het Haagse meisje speelde een voortreffe lijke halve finale. Zowel Rina als Ma rijke zochten hun kans in lange rally's, maar Marijke Jansen gaf haar slagen veel meer kracht en variatie mee. Het was telkens de „finishing touch" van het Haagse meisje, die Rina van der Hage hoe langer hoe meer de controle op haar slagen deed verliezen, en het was ook steeds de beslissende gevari eerde slag, die Marijke Jansen met twee maal 61 deed winnen. De andere Zeeuwse deelneemster, Thea Sandberg uit Middelburg, zag zich in de achtste finale in een zware partij juist overtroefd door mej. A. Kemper (63, 06 en 7 5), die echter op haar beurt in de kwartfinale door Rina van der Hage met de cijfers 62 en 62 uitge schakeld werd. In het herenenkel deden zich geen ver rassingen voor. De vier finalisten zijn Frans de Kort uit Breda, Ko Korte- weg uit Den Haag, Jan Danckaerts, eveneens uit Den Haag, en de sterke Duitse speler B. Ziegler. Danckaerts In aanwezigheid van vele genodigden, onder wie provinciale en gemeentelijke autoriteiten, heeft de commissaris der koningin in de provincie Overijsel, J. B. G. M. Ridder de van der Schüren, don derdag de nieuwbouw van de N.V. Ne- derlandsch Amerikaansche Autobanden fabriek Vredestein officieel in gebruik gesteld. Ir. J. F. Fock, oudste lid van de raad van bestuur van het Vredesteinconcern, belichtte de economische achtergronden in het kader van de E.E.G. die tot deze miljoenen-investering geleid hebben, welke erop gericht zijn Vredestein de po sitie op de Europese bandenmarkt te doen innemen, die de leiding van het concern nodig acht. In cijfers uitgedrukt bedroeg de produk- tie in 1962 per etmaal 58.000 kg gereed produkt en stelt de uitbreiding Vrede stein in staat te komen tot een produktie van 70.000 kg gereed produkt per et maal, hetgeen neerkomt op een stijging van circa 20 procent. In de gisteren gehouden jaarlijkse alge mene vergadering van Palthe's Textiel Veredelingsbedrijven N.V. hebben aan deelhouders een minder somber beeld van de gang van zaken gekregen dan in het jaarverslag werd gewekt. Zonder blijk te geven van groot optimis me werd van bestuurszijde toch wel ver klaard, dat de gang van zaken was ver beterd, hoewel een deel van de afschrij vingen in 1963 niet zal worden verdiend. Enige dochterondernemingen ontwikke len zich gunstig en de verliezen, welke in Duitse deelnemingen werd gevreesd, zullen minder groot zijn dan werd ver wacht. In dit verband werd een bedrag van vier ton genoemd. Het brutosaldo der exploitatierekening van de „N.V. Provinciale Geldersche Electriciteits-Maatschappij" over 1962 heeft, blijkens het verslag, 9,74 min. bedragen, tegen 9,83 min. over 1961. De teruggang is een gevolg van de stij ging van de lasten met 8,12 min. en van een stijging van de baten met f 8,04 min. Besloten werd ƒ6,68 min. (ƒ6,76 min.) te storten in het „fonds voor vernieu wing en uitbreiding van het bedrijf". Hierna bedraagt het batig resterende saldo ƒ3,06 min. (onv.). Voorgesteld wordt ƒ3 min. (onv.) toe te voegen aan het fonds voor verbetering van de laag spanningsnetten, alsmede een dividend van zes (onv.) procent. Nu met de autoriteiten overeenstem ming kon worden bereikt, zal reeds in 1963 een begin met de uitvoering van de grondwerken voor de „Flevocentrale" worden gemaakt, aldus de directie. had het in de kwartfinale het gemak kelijkst, want zijn tegenstander, Paul Hermsen uit Vlissingen, kon wegens een blessure geen partij geven. De Kort had tegen zijn Duitse tegen stander C. Fröhlich 3 sets nodig om de halve finale te bereiken: met 6—3, 16 en 64 won hij deze partij. Ko Korteweg won gemakkelijk van Tjeenk Willink (63 en 60), terwijl Ziegler met zijn grote variatie te sterk was voor de Zeeuw Marcel Nordlohne; 2 maal 61 werd het. In de dubbelspelen was men met die van de heren het verst gevorderd. Daarin werd ook dé partij van de afgelopen drie dagen gestreden en wel tussen de combinatie F. de Kort en C. Thijsse uit Breda en het sterke Duitse dubbel F röhlichZie gier. Het was een voortreffelijke partij, eigenlijk wel de halve finale, die de Duitsers onbedreigd schenen te gaan winnen, toen zij de eerste set met 62 en prachtig spel voor zich op eisten. De Bredanaars kwamen in de tweede set echter keurig terug (75) en in de beslissende set dienden zij zich als ernstige kanshebbers voor de eerste prijs aan. Het toch waarlijk niet van kracht gespeende Duitse dubbel ver loor kansloos met 61. Vooral deze laatste set was tennis op hoog ni veau te zien. De winnaars vorig jaar, Maris en Alex Oidtman, bereikten zonder veel inspan ning de kwartfinale na een 60 en 61 zege op de Duitse combinatie Schemme en M. Ziegler. Kandidaten voor de kwartfinale waren ook Ben Baard en Jan Danckaerts, alsmede de combinatie Geronne-Lodz. Voor de vijfde maal zullen enkele teams uit het Zeeuws topvoetbal tegen elkaar en tegen twee sterke amateurploegen uit België en Duitsland uitkomen. Dat gebeurt zaterdag 17 augustus aanstaande op Kloetinges gemeentelijk sport terrein. De v.v. „Kloetinge" orga niseert voor de vijfde maal haar internationaal „Hollandia"-wissel- bekertoernooi, dat zo langzamer hand tot een traditie uitgroeit. Ook ditmaal heeft men een sterke be zetting kunnen aantrekken. De Zeeuwse eerste klasser Vlissingen is van de partij, Middelburg komt met de kampioens- ploeg van de tweede klas naar Kloetinge en naast de gastheren zorgen de voet ballers van „Goes" voor het tweede Bevelandse team, dat deelneemt. Sterk zyn ook de buitenlandse ploe gen, die naar Kloetinge komen: de Belgische club SK Beveren uit Waas land en de voetbalvereniging „Tus Hattingen" uit Hattingen. De ploeg uit België werd kampioen in de derde nationale afdeling met niet minder dan 16 punten voorsprong op num mer twee van de ranglijst. Zij speelden in het Deurne-stadion met 33 gelijk tegen F.C. Antwerp en kre gen van de Belgische sportpers „de gouden voetballer" voor de provincie Oost-Vlaanderen: een prijs die wordt toegekend aan de club, die gedu rende een heel seizoen het attractiefste voetbal speelt. Het elftal van Tus Hat tingen is een van de sterke amateur- ploegen uit Duitsland. Het team is van 17 tot 19 augustus te gast van de v.v. „Kloetinge". De Duitse ploeg versloeg tijdens de in juni gehouden sportuitwis seling BeverenHattingen de ploeg van S.K. Beveren met 72. Tijdens het toernooi in de voorgaande jaren gaf S.K. van Beveren de toon aan: in 1960, 1961 en ook vorig jaar kon deze ploeg de wisselbeker mee naar huis ne men. De Belgische deelnemers zullen deze eer ditmaal niet cadeau krijgen en met name Vlissingen kan het hen in de finale? danig lastig maken. De deelnemende verenigingen zijn In twee poules ondergebracht. In poule A komen Vlissingen. Goes en Kloetinge in een halve competitie tegen elkaar uit. De tweede poule zal wedstrijden te zien geven tussen Middelburg, Tus Hattin gen en S.K. Beveren. Na de halve competitie komen de num mers 3 van elke poule binnen de lijnen, daarna binden de nummers 2 de strijd aan en het slot van het feitelijke toernooi is de strijd om de eerste en tweede plaats. In het „Schuttershof" te Goes krijgen de spelers vervolgens een koffie maaltijd aangeboden, 's Avonds staat een gezellig samenzijn op het program ma met medewerking van het dans- orkest „The Orpheans". Tijdens deze bij eenkomst reikt de voorzitter van de v.v. Kloetinge, de heer Sinke, de prijzen uit. De spelers van Tus Hattingen, die te gast zijn bij de Kloetingse voetbalver eniging op zondag 18 augustus zullen als 'n „uitloner" van het toernooi te Groede in het veld komen tegen v.c. Vlissingen. Donderdag 1.5 augustus speelt het eerste elftal van Kloetinge tegen de reserves van S.K. Beveren. nood, dat hem nog ontbreekt aan zijn verzameling eretekenen. Peter Post Ja, als er iemand is die voor een ver rassing kan zorgen Vandaag draaien de amateurs hun 200 kilometers. Renners uit 29 landen nemen deel. Daarbij zes sterke Nederlandse wegrenners. Zorgvuldig voorbereid door coach Joop Middelink in het Limburgse Nuth, uitgegroeid tot een grote vrien- denploeg, die alles voor elkaar over heeft. Nog nooit hebben wij een sterkere vertegenwoordiging aan de start ge bracht. De prestatie van 1962 (Arie den Har- tog 3e in Salo) zal overtroffen worden door Leo van Dongen, Gerrit de Wit, Henk Cornelissen, Jan Pieterse, Gerben Karstens en Arie den Hartog himself. De kans op succes, of rehabilitatie op het matige resultaat op de baan op Ro- court, is hier in Ronsse groter dan ooit tevoren De Britse premier, Harold Macmillan, is gistermiddag voor een officieel bezoek van vijf dagen uit Helsinki in Stockholm aangekomen. Masmillan, die werd vergezeld door zijn echtgenote, lady Dorothy, de Britse mi nister van buitenlandse zaken, lord Ho me, en diens vrouw en andere regerings functionarissen, werd op het vliegveld Arlanda verwelkomd door zijn Zweedse ambtgenoot, premier Tage Erlander, de Zweedse minister van buitenlandse za ken, Torsten Nilsson en enkele andere functionarissen van het ministerie van buitenlandse zaken. In het rijkverzorgde programma dat de Wellington de liefhebbers biedt, vragen zondag 11 augustus de „Springers" de volle aandacht. Dan zal de „Grand Steeple Chase d'Ostende" worden ver reden. Over een afstand van 4500 meter zullen zes paarden elkaar de eer betwis ten. Het is jammer, dat slechts zo'n klein veld aan deze interessante ren deel neemt. Het is altijd 'n imponerend zicht een groot veld met deelnemers te zien „steeplen". Voor de liefhebbers zal er echter nog voldoende te genieten zijn. Als winnaar tippen wij Tranpan; in de prijs Emile van der Bogaerde komen een aantal klassepaarden aan de start. Onze landgenoot P. van Kempen heeft onder meer ingeschreven met „Éclair". Of dit paard dezelfde klasse heeft als zijn jaargenoot „Cheekily", die met gelijk gewicht (54 kg) start, betwijfelen wij. „Archiduc", die jaarlijks zijn course in Oostende wint, zullen ze ook nu niet gemakkelijk kloppen. In de verkoopsren geven wij een goede kans aan „Gun- gaddin". De voetbalwedstrijd, die de F.C. Brugge zaterdag 17 augustus zal spelen tegen Feijenoord, wordt gehouden op het ter rein van de F.C. Brugge en vangt aan om 17 uur. De Franse equipe is in Herenthals wereldkampioen geworden in de ploegentijdrit op de weg voor amateurs. Foto: de huldiging van de Franse ploeg met v.l.n.r. Geor ge Chappe, Marcel Bidault, Domi nique Motte en Michel Bechet. Eeii' kwart van het totale transatlan tische passagiersverkeer is thans in han den van Pan American World Airways, zo heeft deze Amerikaanse luchtvaart maatschappij bekendgemaakt. Het trans atlantische vervoer van Panam is over de eerste 6 maanden van dit jaar nl. 12 procent hoger dan in het eerste halfjaar van 1962, zodat haar aandeel in het totale passasiersvervoer over de oceaan van 22.4 steeg tot 25.1 procent. Daarnaast boekte de maatschappij ge durende de eerste 6 maanden van dit jaar een netto winst van 4.775.000 dollar, een grote verbetering in vergelijking met De 55-jarige landbouwer H. van H. uit Barneveld is gisteren, op weg naar het ziekenhuis overleden aan de gevolgen van een ongeval, dat hem maandag op de boerderij is overkomen. De landbouwer werd getroffen door een stuk hout, dat van een elektrische zaag terugsprong. De gevolgen lieten zich aanvankelijk niet ernstig aanzien. De landbouwer bleef thuis. Donderdag werd zijn huisarts geroepen, die onmiddellijke opname in een ziekenhuis adviseerde. 1962, toen in het eerste halfjaar een ver lies van 756.000 dollar werd geleden. De bereikte winst is deels te danken aan een bezuiniging van 10 procent op de on kosten per ton-mijl. Ondanks deze be zuiniging bij het vliegen stegen de totale bedrijfsonkosten met 7.7 procent. Dit werd echter opgevangen door een stij ging in het passagiersvervoer van 18 procent en een van 12 procent in de totale ontvangsten. Advertentie v' Engels X. -y f S X - Nederland Engeland Nw.-Zeeland Denemarken Z.Afrika Duitsland Zweden Australië (Van onze speciale verslaggever) „Ronsse heet U welkom" op le vensgrote spandoeken langs de aanvoerwegen naar deze Vlaamse stad, kimt IJ het lezen. Ronsse heet U welkom. „U allen, die de strijd om de wegtitel 1963 wilt bijwo nen" en dat zijn er nog al wat. Reeds gisteravond reden vele Vla mingen per bicyclette naar het cir cuit om in de nabijheid ervan hun tenten op te slaan. Hele families zag men en velen waren getooid met de namen van hun favorieten op petten en hemden. Daar op het circuit bij Ronsse, een sterk golvend circuit met de langs nijdige hel ling van de Kruisberg één kilometer na de start, werd nog druk gewerkt. Hon derden enthousiastelingen legden de laat ste hand aan kilometers lange afraste ring langs het parcours en stratemakers waren bezig op het smalle kasseienge- deelte van de 16.3 km, nog enkele cor recties aan te brengen. Drie kilometer kasseien waarbij een zeer slecht hobbe lig stuk. Daar zal de energiebron van de deelnemers zwaar op de proef worden gesteld. Gisteravond stapten vele profs te Den- derhoutem op hun fietsen voor een in ternationaal criterium. Anquetil was daar en Tommy Simpson, Peter Post en Rik van Looy. Deze hield na afloop met zijn zeven Belgische volgelingen een laatste krijgsraad. Ja, ja, de eenheid is roerend in het kamp van onze zuiderburen In het Franse team viert de onderlinge rivaliteit hoog tij. Anquetil, Stablinsky, Poulidor, An- glade, Darrigade, het zijn vijf kansheb bers als ze de steun krijgen die Rik van Looy „denkt" te zullen hebben in Rons se. Rik van Looy, die voor de elfde maal deelneemt aan een wereldkampioen schap, wil voor alles de titel die hij vorig jaar in Salo aan Stablinsky verloor, her overen. Hij overtreft dan met drie victories en een tweede plaats in 1956 zelfs De Binda, de beroemde Italiaan en Rik van Steenbergen, zijn landgenoot. Daar gaat het in hoofdzaak om bij de keizer van Heerenthals: Rik I eindelijk overtreffen. Rik van Looy heeft gisteravond het pa rool uitgegeven „de course neutraliseren tot 80 km voor de finish, voor de rest zorg ik zelf". Wel en daarnaar zullen dan alle buitenlanders zich moeten schikkenDe verdeelde Fransen, de Spanjaarden, die met Bahamontes aan het hoofd goede ronderenners zjjn, maar in ééndags-coursen geen „mirakels op wielen". De Engelsen met de nuchtere Tommy Simpson „Rik is erg optimis tisch", de Duitsers die kilometers te kort zullen komen (Wolfshohl, Junker- mann, Altig) en onze Nederlanders. Kijk, en daar is dan het addertje onder het welig groeiende Belgische kam pioensgras. Oh, Jan Janssen is nog niet genoeg ingereden na zijn val om zijn be faamde sprint te plaatsen, als hij er bij is op de laatste kilometers. Jan Hugens, Zilverberg, Ab Geldermans, bekwame renners, maar op het einde niet de ge lijke van Rik van Looy. De naam van Peter Post wordt echter gefluisterd. Men vergeet de slanke, in het Belgen- land zo populaire Amstelvener het liefst maar voor deze zondag. Maar hij is levensgroot daar met de felle begeerte naar de regenboogtrui, het enige klei- (Van onze Haagse redactie) Tot gisteren toe was op gironummer 777 van het hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis een bedrag van 253.380 gulden binnengekomen ten be hoeve van de slachtoffers van de aardbe vingsramp in Skopje. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft besloten om naast de reeds eerder ge zonden goederen aan zijn Zuidslavische zustervereniging een bedrag van 150.000 gulden te doen overmaken voor de zorg van de kinderen, gebrekkigen en bejaar den, die na de aardbeving zijn toever trouwd aan de zorgen van het Zuidsla vische Rode Kruis. Zes Amsterdamse kunstfotografen heb ben een kort geding aangespannen te gen het bedrijfschap voor het fotogra fisch bedrijf. Zij verlangen primair een bevel van de president van de recht bank in Den Haag tot het in overleg met de eisers houden van een referen dum onder de bedrijfsgenoten omtrent het al of niet voortbestaan van het be drijfschap, waarvan in de dagvaarding wordt gezegd dat dit „met een vernis van wettelijkheid een nutteloos bestaan voert en alleen al voor de organisatie en instandhouding meer dan 60% van de begroting van bijna 100.000 nodig heeft. Subsidiair wordt gevraagd het adres senmateriaal van het bedrijfschap be treffende de aangesloten bedrijfsgenoten aan de eisers ter beschikking te stellen, opdat zij in de gelegenheid zijn zelf een referendum te organiseren. Ieder van de eisers wenst een dwangsom van 100 voor elke dag dat het bedrijfschap twee weken na het vonnis in gebreke blijft. De zes kunstfotografen die het kort ge ding hebben aangespannen zijn: H. W. A. Dukkers, J. L. Th. Colson, J. Hamel berg, M. Meyboom, F. J. Rotgans en J. A. Schiet. Mr. J. C. F. Pons uit Am sterdam is hun raadsman. Het kort geding zal op maandag 6 september (10.15 uur) voor de president van de Haagse rechtbank dienen. Voor de vierde achtereenvolgende maal zal de V.V.V. „De Beve landen" in samenwerking met de Provinciale Zeeuwse Courant haar traditionele wandeltocht organiseren. De route loopt dit jaar over een geheel nieuw uitgezet traject en de organisatoren leggen er de nadruk op, dat deze wandeltocht vooral ook een propagandistisch karakter wil dragen voor de wandelsport op zich zelf. V.V.V. en P.Z.C. hopen, dat juist door deze tocht steeds meer deelnemers üd zullen worden van de verschillende wandel- verenigingen in Zeeland. Deze vierde V.V.V.P.Z.C.-wandeltocht, die in Zeeland en daarbuiten al een grote bekendheid geniet bij vele wandelaars, wordt gehouden op ZATERDAG 14 SEPTEMBER a.s. De dag waarop de Zeeuwse Fruitfee haar intocht in de Ganzestad zal doen. Goes zal op deze dag de vele honderden wandelaars uit wandel-, gymnas tiekverenigingen, scholen, padvindersgroepen, maar vooral ook de vele individuele deelnemers omstreeks 2.30 uur 's middags uitgeleide kunnen doen en enkele uren later weer kunnen binnenhalen. Het ligt in de be doeling van de organisatoren om ook dit jaar de fruitfee te verzoeken de prijzen uit te reiken, terwijl voorts burgemeester mr. F. G. A. Huber verzocht zal worden het „startschot" te lossen. Het comité, bestaande uit de heren M. Haasdonk (V.V.V.) en G. Schout (P.Z.C.) en J. van de Parel uit Kruiningen en A. C. Veenis en C. J. van Weele uit Goes als wandelsportdeskundigen, stelt zich ook van deze vierde wandeltocht veel voor. Evenals vorig jaar verwacht men dat de deelnemers uit geheel Zeeland en zelfs uit andere delen van het land aanwezig zullen zijn. Het inschrijfgeld normaal voor volwassenen 1,25 en voor kinderen beneden 16 jaar 1,00 wordt zo laag mogelijk gehouden opdat ook niet geregelde wandelaars nu eens zullen meelopen. Dank zij reductiebonnen van de P.Z.C. waarvan de eerste hieronder is afgedrukt, zal het inschrijfgeld resp. 0,75 en 0,50 bedragen. PRIJZEN Er zijn voor deze wandeltocht tal van prijzen. Verenigingsprijzen zullen beschikbaar worden gesteld. Daarnaast zijn er voor de hoogst geklasseer de groepen extra prijzen. Voor iedere deelnemer is er dan nog een bijzon der mooi ontworpen herinnering. Zo mogelijk zal aan de wandeltocht medewerking worden verleend door een muziekgezelschap. Er worden vier afstanden gelopen: 5, 10, 15 en 25 km. Voorlopig rekent de organisatie op een aantal van meer dan 1000 wandelaars. Ook scholen kunnen in groepsverband uitkomen, mits zij 11 tippelaars in de „strijd" brengen. Maar vooral de individuele deelnemer zal behoorlijk aan zijn of haar trekken kunnen komen. De organisatie zai zijn tenten opslaan in „De Prins van Oranje" te Goes voor kleedgelegenheid en later prijsuitrei king. Het inschrijfbureau is gevestigd in de Twentsche Bank aan de Grote Markt. De start is van de Markt af in de richting P.Z.C.-kantoor. DAAROM KNIP UIT STUUR OP! Naam: Straat: Woonplaats: wenst deel te nemen met personen aan de tocht over km. Waarde van deze door de P.Z.C. beschikbaar gestelde bon ƒ0,50 per persoon: geldig tot en met 7 september a.s. Afstanden: 5 km minimum leeftijd 6 jaar 10 km minimum leeftijd 10 jaar 15 km minimum leeftijd 12 jaar 25 km minimum leeftijd 14 jaar Inschrijfgeld tot en met 15 jaar een gulden. Inschrijfgeld vanaf 16 jaar bedraagt 1,25. HIEROP IS TEGEN INLEVERING VAN BOVENSTAANDE REDUC TIEBON SLECHTS EENMAAL VIJFTIG CENT VERLAGING VAN TOEPASSING PER PERSOON. Het inschrijfgeld moet in postzegels of per postwissel worden voldaan aan het: Inschrijf adres C. J. van Weele, Leliestraat 33, GOES. Inschrijvingen dus uitsluitend schriftelijk, terwijl wordt verzocht het verschuldigde bedrag in losse postzegels bij te sluiten of per postwissel te voldoen. tfyyyiltfWMWMyiflHIillfllMIHIWWWIWWWWWWWWWWWWWWWIIIWWWWWWIWWWWUWUUWWUWtfl De universiteit van Caen heeft de heer J. G. N. Renaud, wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de rijksdienst voor het oudheidkundig bodemonderzoek te Amersfoort, het eredoctoraat in de lette ren en wijsbegeerte verleend op grond van zijn verdiensten op het gebied van de archeologie van de middeleeuwen. (red- drs. M. C. Verburg) Met de fraaie score van 6'/2 uit 7 heeft Cor Jansen, jong onderwijzer te Krui ningen, het kampioenschap van Zeeland op zijn naam gebracht. Hij is daarmede de opvolger van notaris J. J. van den Ende uit Zierikzee. Jansen komt uit Waterlandkerkje en ontwikkelde zich tot sterk schaker in de S.V. Middelburg. In verschillende nationale toernooien heeft hij al goede resultaten bereikt. Hieronder volgt zijn beste partij met wit tegen ir. J. J. Elzerman, kampioen van 1961. Slavisch. I. d4, d5; 2. c4, c6; 3. cd5:, cd5: (een stille variant, waarin wit een minimaal voordeel behaalt. Iets voor de Petrosian- achtige stijl, die Jansen wel ligt). 4. Pf3, Pf6; 5. Pc3, e6: 6- Lf4, Pc6; 7. e3 a6; 8. a3, Ld7; 9. Ld3, Tc8; 10. Pe5, b5 II. Pc6:, Tc6: 12. 0-0, Le7; 13. a4, b4 14. Pe2, 0-0; 15. Pel, h6; 16. h3 (wit's strategie is preventief. Hij maakt een veld vrij voor Lf4. Een acuut plan heeft zwart toch niet). 16. Db6 (een be tere manoeuvre lijkt Pe4 om het paard eventueel via d6 naar c4 te brengen. Op De2 kan dan a5 volgen. In het vervolg is Pe4 niet goed mogelijk meqr). 17. a5, Db7. 18. Pb3, Tcc8 (op Pe4: 18 f3, Pd6; 19 Pc5. Op 18 T8a8; 19. De2 en spoe dig Tel en Pc5). 19. De2, Lb5; 20. Lb5:, ab5: 21. f3 (beter 21. a6, Db6; 22. Ta5, Tc4; 23. a7, Ta8; 24. Tfal en Pd2) 21 Tc6; 22. Tfcl, Tfc8; 23. Dd3 (wit streeft naar ruil langs of bezetting van de c- lijn. Daarom was Ddl beter) 23 - Tel:? (zwart werkt mee. Beter is Da6, maar dan -olgt toch weer Ddl). 24. Tel:, Tel: 25. Pel:, Dc6; 26. Pb3, Pd7; 27. Ddl, f6; 28. Del, Dc4 (ruil der da mes maakt de a-pion tot de beslissende factor. Ruilt wit nu dan breekt ook zwart met zijn pionnen door). 29. a6, Pb6; 30. a7!, g5; 31. Lg3, Kf7 (op 31 Db3: 32. Dc7, De3:t; 33. Kh2, Dd4: 34. De7: en wint); 32. Ddl, Dc6; 33. Dd3, f5; 34. Pa5, Dd7; 35. Lb8, Ld6? (Een fout in tijdnood. Wit komt echter met zijn dame de c-lijn binnen) 36. Ld6: Dd6: 37. Db5:, Dc7; 38. Db6:, Dolt; 39. Kh2, De3: 40. Dc7f, Kg6; 41. a8D en zwart geeft op. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Midsland op Terschelling; Th. Hoogerwerf, kandidaat te Baarn; beroepen te Siegerswoude: R. Pluim, kandidaat te Meppel. De Nederlandse ploeg blijft succesvol in de Ronde van St. Laurent. In de vijfde etappe, die donderdag in de ochtenduren werd gereden, over een afstand van 175 km van St. Jean de Verdun naar Mon treal, zegevierde de Belg Etienne Cot- man voor de Oostenrijker Christian, ter wijl Coen Visser, Lex van Kreuningen en Cees van Espen in deze volgorde als derde, vierde en vijfde over de eind streep gingen. De zesde etappe, een tijdrit over 40 kilo meter in het Lafontaine park van Mon treal, leverde Lex van Kreuningen zijn tweede overwinning in twee dagen op. De lange Utrechter finishte met bijna een minuut voorsprong op de Belg De- neve, die tweede werd. Van Kreuningen bezet nu achter Cees Haast, die leider bleef, de tweede plaats in het algemene klassement, terwijl Nederland ook de leidende positie in het ploegenklasse- ment behield. De uitslagen luiden: Vijfde etappe: 1. Cotman (Belg.) 4.07.57; 2. Christian (Oost.) z.t.; 3. Coen Visser (Ned) 4.09.18; 4. Lex van Kreuningen (Ned.); 5. Cees van Espen (Ned.); 6 ex aequo het grote peloton met o.a. Cees Haest en Jaap de Waard, allen in 4.09.18. Zesde etappe (tijdrit over 40 km in Mon treal: 1. Lex van Kreuningen 59.20; 2. Deneve (Belg.) 1.00.10; 3. Coen Visser (Ned.) 1.00.23, 4. Cees Haast (Ned.) z.t.; 5. Meeuws (Belg.) z.t.; 13. Jaap de Waard (Ned„ Belg. pi.) z.t.; 17. Cees van Espen (Ned.) z.t. Na de zesde etappe luidt het algemeen klassement: 1. Haest 23.02.58; 2. Van Kreuningen 23.06.19; 3. Deneve 23.07.28; 6. De Waard (Netd. Belg. ploeg) 23.09.34; 13. Van Espen 23.12.36; 16. Visser 23.15.31. Algemeen pioegenklassement: 1. Nederland 69.21.53; 2. België 69.28.18; 3. Zuid-Slavië 69.32.01. Op het vliegveld van Os lo is een 24-jarige En gelsman gearresteerd die volgens de Noorse politie door Interpol gezocht werd wegens zwendela- rijen in hotels te Londen, Parjjs, Berljjn, Bonn, Düsseldorf, Hamburg, Kopenhagen en in ver schillende Amerikaanse staten. De man, Roderick Geor ge William Carlile, be gon volgens de politie zijn zwendelcarrière, toen hij na een ongeluk ontdekte, dat hij zijn arm heel makkelijk uit het lid kon krijgen. Hij huurde een kamer in een Londens hotel en meld de zich toen al gauw bij de eigenaar met zijn arm uit het lid, zeggend dat dit gekomen was, omdat de deur van de badka mer klemde. Hij was echter bereid een onder linge regeling ter scha devergoeding te treffen en de eigenaar, die zijn klemmende badkamer deuren liever niet ir. een rechtszaal zag genoemd, ging ermee akkoord. Het foefje werkte daarna in Parijs en in verschillen de andere Europese en Amerikaanse steden, tot dat hij zich de afgelopen dagen meldde in hote! Orion in het Noorse Ber gen. Hij had zich daar aange diend als een kennis van de Amerikaanse auteur Temple Fieldings. Prompt ging zijn arm weer uit het lid ten ge volge van gebrekkige hotelaccommodatie en hij was weer bereid tot een onderlinge schik king, waarbij hij echter de naam van zijn Ame rikaanse „vriend" Fiel dings op zo'n chantage- achtige manier naar vo ren bracht, dat de hote lier wantrouwig werd en de politie waarschuwde. Garble wachtte de komst van de politie niet af en vertrok hals over kop met zijn broer naar het vliegveld van Oslo, waar hij echter al verwacht werd en ingerekend. Vol gens de politie heeft hij al veroordelingen achter de rug wegens verschil lende misdrijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4