Vacantie Zierikzee knispte mosseltjes Slecht jaar voor klein- In Zeeland nog ruimte voor industriële bouw fruittelers in Zeeland Einde tarievenoorlog stukgoederen-vervoer UIENWASSERIJ ST TEGOED NUTSSPAARBANK IN JULI GESTEGEN MET RUIM f30.000,- WOLPHAARTSDIJK ONTVIN MIDDELBURGS ECHTPAAR VIERDE „DIAMANTEN" HUWELIJKSFEEST ALMANAK EXAMENS Foto Versehoore zonder hoofdpijn Zeeuwse Boerin neke IN KAPELLE OMZET DRIE KWART MILJOEN LAGER Vruchtrot NOG NADER OVERLEG OVER DE NIEUWE RICHTLIJNEN Blikken drumband Een moderne camera of projector kopen HET WEER IN EUROPA neem 7VSPR0' mee. MEDE DOOR STRENGE WINTER Eerste bramen te Kapelle geveild TOEKOMST Op Bergen op Zoomse veiling 120 ton bonen doorgedraaid M.s. Oranjedoet Vlissingen aan Bromfietser te Kerkwerve na botsing gedood Na bespreking expediteurs en vervoerders: X PR0V1N01ALB ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1963 (Advertentie) De veiling te Kapelle heeft woensdag de eerste industrieveiling gehouden van bramen. Het aanbod bedroeg nog slechts anderhalve ton. Voor kwaliteit I werd 118 cent afgedrukt, voor kwaliteit II 99 cent. In verband met de waarschijnlijk geringe bramenoogst en de noodzaak om steeds een voldoende kwantum aan te bieden, zal er op vrijdag geen industrie levering gehouden worden. Wel zal er vrijdagmorgen aanvoer zijn voor verse consumptie. KNISPEN bij 't pierement. Het lijkt abracadabra. Maar de toe risten, die woensdagavond over 't Luitje van Zierikzee flaneer den, zullen de term straks thuis laten vallen wanneer zij hun va kantieherinneringen opdissen. Het knispen van de mosselen op het dek van een keurig opge poetste kotter ZZ-6 blijft bij hen in het geheugen hangen als een curieus karweitje aan het begin van de Zierikzeese Visse- rijdagen-1963. Een werkje, dat de mannen van de mosselvloot vingervlug opknapten om hun verse produkten van de nieuwe oogst rijp te maken voor de kookketel. En dat gebeurde bij vrolijke nummertjes muziek uit het stedelijke draaiorgel „Nep- tunus". Een weeïge damp sloeg aan de kade bij 't Luitje uit de mosselketels, wanneer Leen Schot het deksel op lichtte. „Nog even geduld mensen", mompelde hij voor zich uit. Een me nigte mosselliefhebbers verdrong zich rond de tafel op schragen. Daar op serveerden in smetteloos witte schorten gestoken vissersvrouwen borden vol met de dampende lekker nij. Voor een habbekrats kon men er verse mosseltjes eten. Zo van het schip. Het was een aantrekkelijk voor proefje van de traditionele Zierik zeese visserijdag, die vandaag (don derdag) weer in het oude stadje wordt gevierd. Het feestcomité van de visserijvereniging „Helpt Elkan der" heeft met dit onvervalste eet festijn op de kade de betekenis van de mosselcultuur zo simpel mogelijk uit de schelp gehaald. Rappe handen knispten de mossel tjes. Het leek een goocheltoer, maar de omstanders op de kade begrepen er wel zoveel van, dat het dé vak- greep is om de lekkernij van de nieuwe vangst beter dan ooit te la ten smaken. Telkens wanneer er een mand vol was lieten stevige schip- pershanden deze even tussen kaai en schip in het water zakken. Een oogwenk later stond de inhoud in een grote ketel op het gas. Er was aftrek genoeg. Aan de Nieuwe Ha ven, waar de vloot voor het feest van vandaag lag afgemeerd, ston den tientallen auto's van Nederland se toeristen en buitenlanders. Het was er gezellig. En de ondergaande zon zette het alles nog even in een rode, vrolijke gloed. Vanmorgen zet het feest pas goed in. Dan halen de vissers de mossel prinses in en tronen haar mee naar het stadhuis. Daar zullen b. en w. de hoge gaste begroeten. Een uur later om half elf vertrekt de Zierikzeese vloot uit de haven voor de schouw op de Oosterschelde. Tij dens die tocht worden de eerste „of- ficiële" mosselen opgekord. Er is weer muziek. De bemanning van de vloot zal boegsprietlopen en 's avonds een verrassingenprogram ma op het Havenplein bieden. s Middags zal de commissaris der ko ningin de oude Vismarkt openen, waar weer mosselen genuttigd kun nen worden. Het mosselfeest van Zierikzee is begonnen! (Foto P.Z.C.) Slot van pag. 1 blijkt al duidelijk dat Zeeland niet in het eerder genoemde totaalbeeld valt in te passen. Voor de opmerkelijke industriële bouw in de kernen, was dus in de afgelopen jaren ruimte op de bouwmarkt. Die ruimte was zelfs zodanig, dat de rijks goedkeuringen konden worden ver leend zonder dat noemenswaardige stagnaties optraden. Tot voor kort beliepen de wachttijden voor rijksgoedkeurmgen tot maxi maal drie maanden. Wachttijden van nauwelijks enige betekenis dus. In middels zijn die wachttijden uitge groeid tot ongeveer een jaar, waar mee Zeeland ten opzichte van het landelijk totaalbeeld nog steeds een gunstige indruk maakt. En wat de toekomst betreft, zal de si tuatie ook in Zeeland meer knelpunten gaan laten zien? De hoofdingenieur directeur van volkshuisvesting en bouw nijverheid directie Zeeland, ir. L. D. Huisman, verwacht dat het beeld in deze provincie redelijk gunstig zal blij ven: „De laatste jaren ging bet redelijk en we hoeven niet te verwachten, dat we voor zodanige extra vertragingen komen te zitten, dat ernstige hinderpalen bij de industriële bouw zullen ontstaan". Met het aanbesteden van de industriële projecten werden nooit moeilijkheden ondervonden. Aanvragen voor nieuwe industriële projecten komen echter snel ler binnen. Vooral voor enkele zeer grote projecten, aldus de heer Huisman. „Men wil er tegenwoordig snel bij zijn, met het oog op toekomstige investeringen." De aanpassing komt dan later wel, de aanvraag is dan in ieder geval de deur uit". Een extra hinder voor de industriële bouw in Zeeland, verwacht ir. Huisman dan ook niet, maar hij voegt er onmid dellijk waarschuwend aan toe wat hij onlangs met betrekking tot de woning bouw in Zeeland verklaarde: „Zeeland zit aan de rand van zijn bouwcapaciteit". Met het oog op de binnengekomen aan vragen voor industriële bouw zegt hij: We hebben in dit hoekje onlangs al eens gewezen op de moeilijkhe den welke zich kunnen voordoen, wanneer een Zeeuws boerinneké „op d'r burgers gaat". Zo herinneren we ons een vrolijke anekdote uit Goes, waar sinds jaar en dag een boerinneke achter de toonbank van een drukbezochte winkel de klanten bediende. En van dat boerinneke moet gezegd wordendat ze die klanten niet altijd even vriendelijk te woord stond. Maar ja, hoeveel mensen er ook dagelijks rondom haar door de winkel liepen.... zij bleef onge trouwd en werd voortdurend ouder. Eenzaam maar niet alleen, zogezegd en dat verklaarde waar om zij wel eens beetje zuur uit de hoek kon komen. Misschien heeft zij overwogen, da) die eenzaamheid wellicht ten einde zou komen als ze op d'r burgers ging. Ze heeft er niet lang over nagedacht en tot verbazing van haar patroon verscheen ze op een goede morgen als een volkomen andere verschijning op haar werk. En daar kwam de eerste klant al aan. Een meneer, die vriendelijk bestelde wat hij nodig had en toen langs zijn neus weg opmerkte: „Zo, staat U hier achter de toon bank, nou ik ben blij dat die kren gige boerin weg is...." De volgende dag was ze inderdaad weg „Het is voorlopig nog te doen", maar wel verwacht de heer Huisman dat een en ander in de toekomst moeilijker zal worden. En wat de bouwcapaciteit in Zeeland betreft: deze zal meer en meer worden gebruikt voor grote werken als: sluizencomplex Terneuzen, Zuid-Sloe, Oosterscheldebrug. En de mogelijkheid dat dit soort grote werken de bouw capaciteit bij de industriële bouw waarvan een zo grote stijging wordt verwacht beduidend krapper zal ma ken, is niet uitgesloten. Woensdagmiddag is op de Bergen op Zoomse groente- en fruitveiling 120 ton dubbele sperziebonen doorgedraaid om dat de kopers niet de minimumprijs van f 0,30 wilden betalen. Niet alleen in Bergen op Zoom, ook op de veiling te Breda, in Oudenbosch en Steenber gen wérd doorgedraaid, respectievelijk 80, 70 en 50 ton. Aan de gedupeerde tuinders zal een tegemoetkoming van 18 tot 24 cent per kilo worden uitbe taald naar gelang de kwaliteit. Men wijt de terugslag aan de grote aan voer van sperziebonen op deze dag, onder meer was er een grote zending uit België. Ook de conservenfabrieken kunnen de reeds aangevoerde sperzie bonen niet meer verwerken. Op de veiling in Bergen op Zoom heeft men bij wijze van experiment de bonen door een grote machine laten versnijden en vermalen, zodat ze nog kunnen wor den gebruikt voor groenmeel. Niet alleen sperziebonen werden in Bergen op Zoom vermalen, ook ette lijke tonnen snijbonen zijn tot veevoer bestempeld. Maandag 12 augustus zal het m.s. „Oranje" van de N.V. Stoomvaart Maat schappij Nederland de haven van Vlis singen aanlopen tijdens een cruisereis naar en van de Middellandse Zee. Onge veer 110 passagiers zullen zich ontsche pen, waarna ongeveer 180 nieuwe pas sagiers aan boord zullen komen. Bovendien zijn er ongeveer 625 Engelse transit-passagiers aan boord, die kun nen gaan passagieren. Ruim 200 hiervan zullen een rondrit maken over het eiland Walcheren, zodat ongeveer 400 Engelsen Vlissingen zullen bezoeken. Dit grote pas sagiersschip zal in de buitenhaven gaan liggen en om ongeveer twee uur maan dagmorgen vroeg arriveren. Om één uur 's middags kiest de „Oranje" weer zee. Om kwart voor negen gisteravond vond te Kerkwerve een ernstig verkeers ongeluk plaats, waarbij een jongeman werd gedood. Twee jongens op één bromfiets, be stuurd door de 16-jarige J. Scheele uit Kerkwerve, met als duopassagier de 14-jarige J. de Jonge, eveneens uit Kerkwerve, zijn in de bebouwde kom van deze gemeente tegen de achter zijde van een geparkeerde vrachtauto gereden. Tengevolge van deze botsing werd de bestuurder van de bromfiets, de 16- jarige J. Scheele zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse is overleden. De 14-jarige J. de Jonge werd ernstig gewond naar het Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee overgebracht. De Zeeuwse kleinfruitteelt heeft dit jaar geen goed seizoen gehad. Het slechte weer veroorzaakte een kleine oogst en de prijzen voor en kele zachtfruit-soorten zijn tegen gevallen. Nu, met uitzondering van de bramen, de oogst is afgelopen, heeft de veiling te Kapelle de aan voer, opbrengst en middenprijs- cijfers bekend gemaakt van aard beien, frambozen, rode en zwarte bessen. Met deze vier zachtfruit- produkten werd dit jaar een omzet behaald van 2.250.585,drie- OP DE PUNT van het havenpla teau in Sint-Philipsland draalt nu al enkele weken een wasserij. Een wasserij voor uien, die daar met vrachtwagens vol, vele tonnen tege lijk, vuil van het land worden aange voerd en in grote kubus-kisten schoon naar de fabriek worden afge leverd. Een van de grootste conser venfabrieken op dit gebied, Speyer Brothers en' Van de Vijver te Rijns- burg heeft dit jaar voor het eerst in Sint-Philipsland „de vuile was de deur uit" gedaan. De fabrieken in Geertruidenberg en Rijnsburg accep teren alleen nog maar zuivere uitjes, die een grondige spoeling hebben on dergaan met water uit de Krabbe- kreek. Want dat stroomt er op het ogenblik royaal over het haventerrein van St.- Philipsland. Bovenin de wasinstallatie hanteren mannen in oliegoed als ge diplomeerde spuitgasten een scherpe straal. Zij richten deze op de kisten van een ton in gewicht, die gele hef trucks met een volle lading optillen. Zo'n ton uitjes is dan al enkele ogen blikken „voor-geweekt" op de kade. Eenmaal bovenop het aanvoerbordes van de installatie gaat de stortklep open en vallen de uitjes op een hoog omrande goot, waarin trilzeven selec tief te werk gaan. De uitjes worden tijdens dit schudproces en onder een milde douche in drie maten uit elkaar gehaald om aldus verzameld in een andere kist, aan de staart van de ma chine te verdwijnen. Klaar voor de fabriek. VRACHTAUTO'S uit een wijde om trek rijden in dit uien-seizoen af en aan naar de kade van Sint-Phi lipsland. Ze komen van Zuid-Beve land, Schouwen-Duiveland, Tholen en een stukje Noord-Brabant, de omge ving van Steenbergen. De weegbrug bij de oprit naar het havenplateau re gistreert de aangevoerde hoeveelhe den. Tot nog toe passeert zo'n slor dige 140 ton uien per dag deze for midabele wasmachine. Het is de be doeling dat dit kwantum wordt op- f evoerd tot 200 ton. Bovendien wil de irma Speyer nog een aantal nieuwe methodes in dit seizoen beproeven, die de wasserij voor volgend jaar moeten perfectioneren. Zo is het de bedoeling dat de uien in de toekomst in de wasmachine worden gezogen, zodat de heftrucks kunnen worden uitgeschakeld. Op deze manier be reikt men op de duur een soort auto matisering. De directie van de „wasserij" heeft zich op het van de gemeente gehuur de haventerrein genesteld in een ca ravan. Van daaruit wordt het bedrijf gedirigeerd. Sint-Philipsland heeft dus enkele weken lang een op hoog tempo werkende „industrie" binnen haar territoir. (Foto P.Z.C.) kwart miljoen minder dan vorig jaar toen er voor 3.000.853,01 werd geveild. De bramenoogst za.1 aan de daling van de omzet, zo wordt verwacht, niet veel meer kunnen goedmaken. Ofschoon deze week met de pluk van bramen begonnen is en er over het verdere verloop nog weinig kan worden voorspeld, staat wel vast, dat de Zeeuwse produktie dit jaar zeker niet hoger dan de helft van de produktie van het vorige jaar mag worden geraamd. Niet alleen in Zeeland, ook in het vooraanstaande teeltgebied Zaltbommel hebben de struiken veel ge leden van de strenge winter en optre dende stengelziekten. Het grootste gedeelte van de omzetda ling komt op rekening van de aard beien. Ten gevolge van een oogstmisluk- king door massaal vruchtrot werden er slechts 492 ton aardbeien aangevoerd tegen 853 ton in 1962. De ruim veertig procent lagere aanvoer is slechts gering gecompenseerd door stijging van prijzen. Zo werd dit seizoen een middenprijs ge boekt van 141,41 tegenover 134,63 in 1962. De totaalopbrengst beliep nu 696.547. Vorig jaar was dat 1.149.453. De aardbeien hebben dit jaar te lijden gehad van Botrytisrot als gevolg van vele regenval tijdens de oogst. Bij de rode bessen is het niet de da ling in invoer, maar de forse prijs daling die de teelt een nauwelijks lo nend karakter heeft gegeven. Werd vorig jaar met rode bessen een mid denprijs gehaald van 81,51, dit sei zoen daalde deze tot 49,95. De aan voer kon met 602 ton nog iets stij gen. Vorig jaar werd er 574 ton rode bessen aangevoerd. Rekening houdend met een sterke rui bij het ras Prolific, schade door Botry tisrot bij het ras Jonkheer van Tets, terwijl er bovendien nog telers zijn ge weest, die door achterstand in werk en lage prijzen niet tot afpluk zijn geko men, kan geconcludeerd worden, dat er van de rode bessen de laatste jaren een sterke uitbreiding van het areaal heeft plaatsgehad. Zwarte bessen wer den er dit jaar 210 ton aangevoerd te gen 251 ton in 1962. Bij de wat lagere oogst, moest ook de prijs een gevoelige veer laten. Bedroeg de middenprijs vo rig jaar nog 184,69, dit jaar daalde deze tot het eveneens nauwelijks lonen de niveau van 104,77. Landelijke uit breiding van het areaal en buitenlandse concurrentie zijn aan deze prijsdalingen niet vreemd. Anders was het gesteld met de frambo zen. In tegenstelling met alle andere produkten was de oogst van frambozen goed. Geringe schade heeft men per be drijf ondervonden van vruchtrot. Van grote betekenis is dit evenwel niet ge weest, hetwelk ook de aanvoer laat zien. Deze kon met 604 ton nog iets stij gen ten opzichte van vorig jaar, toen er 588 ton de veilingklok passeerden. Daar het areaal in Zeeland zeker geen uitbreiding heeft ondergaan, mag de hogere produktie dit jaar toegeschreven worden aan de goede stand van het ge was. Door goede vraag zowel voor leve ring in kratten als in tubs, liep de mid denprijs dit jaar op van 156,15 tot 170,82. Het echtpaar J. Dijkgraaf-Geljon in de Lange Gere te Middelburg vierde woensdag zijn 60-jarig huwelijksfeest. Namens het gemeentebestuur kwam wethouder A. J. Berenpas het „diamanten" bruidspaar gelukwensen. De heer en mevrouw Dijkgraaf, die respectievelijk 81 en 77 jaar zijn, hebben samen 26 jaar lang de rijkskweekschool en de rijksleerschool te Middelburg schoon gemaakt. Bovendien is de heer Dijkgraaf voor de oorlog opperman geweest bij de restauratie van de Abdij en de Lange Jan. Mevrouw Dijkgraaf is een geboren en getogen Middelburgse. De heer Dijk graaf is in Burgh geboren, maar ook hij woont al sinds zijn huwelijk in Mid delburg. Niet alleen het gemeentebestuur toonde belangstelling, ook het Leger des Heils en een afvaardiging van de bejaardenclub waren present. Vele bloemstukken sierden de kamer. De grote taart, die het echtpaar van het gemeentebestuur had gekregen, zou, zo vertelde mevrouw Dijkgraaf, niet lang meer blijven staan. De heer en mevrouw Dijkgraaf voelen zich prima en spreken nu al opge wekt over hun 65-jarig huwelijksfeest. „Het gaat zo verschrikkelijk snel. Voor we het weten is het zo ver". Het speet hun alleen, dat ze dat feest waarschijnlijk niet in de Lange Gere zullen vieren, daar hun huisje in het saneringsplan dan waarschijnlijk zal zijn afgebroken. Op de foto: wethouder Berenpas wenst het echtpaar geluk. (Foto P.Z.C.) Aan de tarievenoorlog, die eind vorige week ontstond tussen enkele expediteurs, met name de Stichting Bodehuizen in Amsterdam en vervoerders van de com missie Lange Lijndiensten, is dinsdag een einde gekomen. Binenkort, zo werd besloten, zal nader overleg worden ge pleegd over de vaststelling van nieuwe richtlijnen betreffende de onderlinge ver houdingen tussen de expediteurs en de vervoerders. Donderdag ontstond de oorlog, toen de lijndienstonderneming voor Brabant en Zeeland, Bernaard's Transportonderne ming „B.T.O.-Veneton N.V." te Amster dam, weigerde een kleine duizend zen dingen voor het zuiden te vervoeren, omdat de Amsterdamse expediteurs de Aan de slagersvakschool te Utrecht slaagde dezer dagen de heer C. Leen- dertse te Oosterland voor het volledig slagers vakdiploma en voor zijn midden standsdiploma. Aan de eerste Nederlandse modevak school slaagde voor het examen coupeu se mejuffrouw K. Lindhoud uit Scherpe- nisse. Bij het te Apeldoorn «jehouden examen voor l.o. tekenen slaagde mej. S. S. Ver- planke te Groede. Het totaal tegoed van de stichting Nuts- spaarbank te Middelburg bedroeg aan het eind van juli 20.89.867,66. Het te goed steeg daardoor in deze maand met meer dan 31.414,89. Het totaal aantal rekeningen liep met 19 op tot 15.599. Er waren 73 nieuwe en 92 afgesloten re keningen. Bij de kantoren te Middelburg gaf het totaal tegoed een geringe stij ging te zien, namelijk van 17.621.833,14 tot 17.684.365,86. Er werd hier een bedrag van 862.821,74 terugbetaald. De inleg bedroeg 925.304,46. Het aan tal rekeningen liep terug tot 13.483. Er waren 65 in- en 85 afschrijvingen. Het bijkantoor in de Maasstraat kon 13 nieu we rekeningen noteren. Daar waren er 9 afbetaalde rekeningen. De inleg be droeg in het bijkantoor Maasstraat 38.978,60. Er werd in het afgelopen tijdvak 19.862,59 terugbetaald. In het I bijkantoor Oostburg bedroeg het ver schil tussen inleg en uitbetaling 29.719,69. Het tegoed is daarmee van 3.207.178,26 gedaald tot 3.177.458,57. Het aantal rekeningen bedraagt hier aan het eind van het tijdvak 2051, slechts één meer dan aan het begin van de maand. De inleg bedroeg op de zitdag te Oost- kapelle 17.010,17 tegen een bedrag van 4733,50 aan uitbetalingen. Het agentschap Kruiningen toont een ver schil van 1348,14 waardoor het tegoed van 39.391,37 daalde tot 38.043,23. Het aantal rekeningen 60 bleef in juli hetzelfde. SCHOOLSE AREN Bij het schoolsparen valt een afname van het aantal rekeningen te constate ren. Van 1327 werden dat er 1296. Het tegoed bedroeg bij het begin van het tijdvak 61.145,08 en bij het eind 58.912,03. Het verschil kwam hierdoor op 2233,05 te staan. Wolphaartsdijk heeft het Rode Kruis hospitaalschip „Henri Dunant" woensdagavond een klinkende ont vangst bezorgd. Met 72 patiënten aan boord meerde het schip in de loop van de middag in de landbouw- haven: Wolphaartsdijk was het eind punt van een zesdaagse vakantie vaart van de „Henri Dunant", dit maal met chronisch zieken uit Lei den en omgeving. De onderafdeling van het Nederlandse Rode Kruis wilde dit feit niet „zonder meer" voorbij laten gaan. Dal gebeurde dan ook niet: de kade vormde 's avonds het toneel van een ontspanningsprogramma, waarbij met name de schooljeugd en de mu ziekvereniging „Advendo" hun beste beentje voorzetten. Het begon met een traktatie. En kon dat beter dan met Bevelands fruit en een kaart van Wolphaartsdijks haven? Acht in Zuidbevelandse dracht gestoken leerlingen van de christelijke natio nale school deelden de verrassingen met gulle hand rond aan de pa tiënten. het personeel en de beman ning. Burgemeester en voorzitter van de onderafdeling Wolphaartsdijk van het Rode Kruis jhr. P. A. C. Bee- laerts van Blokland verwelkomde vervolgens de vakantiegangers op de „Henri Dunant". „Het is prettig om uw gastheer te zijn", zo verklaarde Wolphaartsdijks eerste burger. Dat die gastvrijheid gewaardeerd werd, bleek behalve uit het dankwoord van scheepsarts mej. Verbrugge uit Leiden ook uit de enthousiaste reacties van de patiënten-op-vakan tie op de verschillende nummers, die werden opgevoerd. Eerst marcheerde de „blikken drum band" „Ons Genoegen" de kade op: een groep jongelui, die de patiënten en de honderden belangstellenden op de kade vergastte op een gediscipli neerd nummertje „trommelen" op lege blikken. Zij kregen veel bijval, even als de leerlingen van de chr. natio nale school die - bijgestaan door de geluidsversterker van de P.Z.C.-re portagewagen op de verplaats bare muziektent het bekende „Ca- tootje" in beeld brachten. Het mu zikale slot leverde Wolphaartsdijks fanfarekorps: keurig in uniform blies „Advendo" enkele opgewekte marsen, die het uitstekend bleken te doen, zowel bij de patiënten, als het personeel: dit optreden liep uit op een vrolijk feest, waarbij ver pleegsters en verplegers, samen met „Advendo" over de kade defileerden. Na al deze festiviteiten sprak de hervormde predikant van Wol phaartsdijk, ds. K. van Liere, op de „Henri Dunant" de dagsluiting uit. Vandaag beginnen fle vakantiegangers via de Nederlandse binnenwateren aan de terugtocht naar Leiden, waar zij zaterdag arriveren. De foto geeft een beeld van een der progra mma-onderdelenschoolkinde ren in Bevelandse dracht reikten aan de patiënten een mandje Zeeuws fruit uit. (Foto P.Z.C.) verhoogde tarieven van deze onderne ming niet wilden betalen. Met eigen mid delen is men er toen toch nog in ge slaagd de zendingen voor Brabant en Zeeland bezorgd te krijgen, maar met de weigering van Bernaard's Transporton derneming was de oorlog ontketend. Vrijdag besloot de commisie van Lange Lijndiensten, waarin tien van de 200 on dernemers, samen met een transportca paciteit van 80 geen stukgoederen meer te vervoeren tegen de oude tarie ven. Vrijdagavond werd tussen de com missie, met voorzitter de heer M. Assel- bergs (tevens algemeen directeur van de B.T.O.) en de Stichting Bodehuizen met voorzitter P. Beemsterboer een voorlopig bestand gesloten. Dinsdag kwamen de twee partijen voor een langdurige bespreking bij een in Rotterdam, waarbij is over eengekomen dat nieuwe richtlijnen betreffende de onderlinge verhoudin gen tusen expediteurs en vervoerders zullen worden vastgesteld. Over de nieuwe richtlijnen zal zeer bin nenkort nader overleg worden gepleegd. Het is niet uitgesloten, dat daarbij arbi trage zal worden gevraagd. Het is vol- ens de heer Beemsterboer tevens moge- k, dat de nieuwe richtlijnen een lande- ,k karakter zullen krijgen. De bespre kingen, die in een gespannen sfeer be gonnen, hadden uiteindelijk een zeer be vredigend verloop. De heer Beemster boer verwacht dat nu geen sprake meer zal zijn van storingen in het stukgoede- renvervoer. (Advertentie) Keuze uit een grote serie van de beste merken - waarover wij U graag alle adviezen geven. Catalogus op aanvraag. GOES - VLISSINGEN - KRUININGEN Londen, zwaar bewolkt, 21 gr. Brussel, geheel bewolkt, 19 gr. Luxemburg, regen, 19 gr. Parijs, geheel bewolkt, 18 gr. Nice, onweer, 26 gr. München, onweer, 24 gr. Zlirich, regenbui, 22 gr- Locarno, onweer, 25 gr. Innsbruck, regenbui, 29 gr. TAMELIJK KOEL. Van het westen uit toenemende bewol king met plaatselijk enige regen. Zwak ke tot matige wind tussen west en zuid. Dezelfde temperaturen als giste ren of iets lagere. STR ANDVERWACHTIN G (Van onze weerkundige medewerker) Vandaag passeert ons een zwak frontje met tijdelijk meer bewolking en een kleine regenkans. Matige z.w. wind. In de middag 18 a 19 gr. Zeewater 18 gr. Vooruitzichten: Rug van hoge druk brengt vrijdag weer opklaringen. Maar iets koeler door zeewind. ZON EN MAAN 9 augustus Zon op 5.12 onder 20.18 Maan op 22.28 onder 9.59

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2