Zonder hulp scholieren zou teelt uien en zacht fruit onmogelijk zijn Werkloosheid in Zeeland daalde met 30 man STRUBBELINGEN IN 1880 RONDOM EEN GEMEENTELIJKE HERINDELING AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN OMGEPLOEGD jrdkram!! INKRIMPING WELZIJN JEUGD Schieting „De Gouden Leeuw" Wedvluchten EXPOSITIE UNICA VAN VAN SCHAGEN IN VEERE Belangrijk gunstiger markt dan vorig jaar ZELFS 100 PCT. GEDEELDE VIERDE ANALYSE TRANSPORTBEDRIJF BOON TE ST.-LAURENS BESTAAT VANDAAG VEERTIG JAAR Krappe arbeidsmarkt sterker merkbaar Enkele suikerbietenakkers door gebrek aan arbeidskrachten weer omgeploegd ADVERTENTIE Jeugdige fokvarkens uit Zeeland vliegen naar Zuid-Afrika Herinneringskruis voor N ieu w-Guineamilitair en Examens machineschrijven en stenografie H. A. BOLAND AFWEZIG Botsing In West-Zeeuwsch-Vlaanderen Sluis, Heille en St.-Anna ter Muiden werden één gemeente WINKELEN IN OOSTBURG s GEZE ÜLIIG Burgerlijke stand Meer jongere werkzoekenden, maar: donderdag s augustus 1963 Wii$él Zc:uws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT b ZONDER DE HULP van zo rond zeshonderd scholieren zou de oogst van zacht fruit en vroege uien in Zeeland en daardoor vanzelf sprekend ook de teelt voor een groot deel als onmogelijk moeten worden beschouwd. Tot deze conclusie is het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Zeeland te Middelburg gekomen. Voorts hebben de medewerkers van het bureau ervaren, dat tijdens de afgelopen verplegings- of onderhoudsperiode in de landbouw de in vloed van de krappe arbeidsmarkt ster ker merkbaar is geweest dan de laatste jaren het geval was. Zo konden op verschillende percelen de gewassen, voornamelijk suikerbieten, niet op tijd worden verzorgd, hetgeen ook blijkt uit het vele onkruid, dat op deze percelen wordt aangetroffen. Enkele akkers met suikerbieten wer den zelfs door gebrek aan arbeids krachten weer omgeploegd! In de landbouw, waar men sterk van de natuur afhankelijk is en veelal aan tijd is gebonden, kan men namelijk maar weinig stagnatie verdragen. De inkrim ping van het bietenareaal met ongeveer 10 procent is niet alleen te wijten aan de prijs, maar wellicht voor een belang rijk deel ook het gevolg van een aan passing aan het steeds geringer wor dende aanbod voor arbeidskrachten. De directie van het D.B.A. noemt daarom het omploegen van enkele percelen suikerbieten reeds een te- Advertentie) Dit is een advertentie. Dat ziet u meteen! Kijkt u maar goed naar het plaatje: een rondvaartboot in de gracht... een bruggetje... een kunstschilder. Juist, je hoeft echt geen Mokumer te zijn om te zien dat dit Mokum is. Mokum, waar iedere Nederlander een zwak voor heeft. Mokum, waar nu iedereen de smaak van te pakken heeft. Mokum, dat nu in heel ons land te •vinden is op die pitoreske pakjes. Mokum, de lekkere sigaret waar van iedereen zegt: MOKUM... ROKUM! Dè sigaret voor Nederland. 'n Vondst... en 25 voor 1 gulden. lïifiïi Op een vijftal Zeeuwse varkensfokke- rijbedrijven is als proeforder manlijk fokmateriaal aangekocht met bestem ming Zuid-Afrika. Dezer dagen zijn deze nog jeugdige, fokbeertjes in Hoek van Holland in quarantaine gegaan, waarna ze eerstdaags per vliegtuig naar Pretoria en Kenya verstuurd zul len worden. Het betreft uitsluitend een proeforder, waaruit mogelijk meerdere transacties kunnen voortvloeien, aldus secretaris J. H. ter Keurs van het varkensstamboek voor Zeeland te Goes. Het ligt in de bedoeling, dat deze eerste zending landvarken-fokbeertjes zal dienen voor kruisingen met de aldaar voorkomende landrassen. Middelburg Electro: Brandend zand, 19.30 uur, 14 j.; Molenwater: Miniatuur Walcheren, 922 uur; Zeeuws Museum: expositie verzameling Bal en J. H. Koek koek, 1017 uur; Van Benthem en Jut ting, expositie Zeeland en Vlaanderen, landkaarten en atlassen (Mercator), 9— 18 uur; Abdijtoren: Beiaardconeert Sjef van Balkom, 20 uur; Abdij: klank- en lichtspel, 21 en 21.30 uur. Vllssingen Alhambra: La belle America- ne, 20 uur, a.l. Westkapelle Muziektent: Concert O.K.K., 20 uur. Arnemuiden Circus Kinsbergen, 20 uur. Goes Museum: Expositie Bevelandse voorwerpen, 1012, 1417 uur. Oostburg Gemeentehuis: Expositie schil derijen, gouaches en keramiek. Len Pe perkamp en Gérard Grassère, 912 en 1417 uur. Sluis Gemeentehuis: Expositie schilderij en en tekeningen Marcaine, 1012 en 14 19 uur. Zierikzee Nieuwe Haven: Mosselfeest, 22 uur. Mondragon: V.V.V.-dia's Zierik zee in kleur, 20 uur. Burgerweeshuis: Expositie zeventiende eeuwse meesters, 1017 uur. Renesse Dorpshuis: Film „Jazz-Bandie- ten", 20 uur. Burgh Haamstede: Auto-rally, start ge meentehuis om 14 uur. Hotel Bom: Film voorstelling: „De bewoners van de inla gen". 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Eva, 20 uur, 18 jaar; Luxor: Hercules en de koningin der Amazones, 20 uur, 14 jaar. ken aa.n de wand: hoewel de moeilijk heden in de afgelopen periode voor een belangrijk deel het gevolg waren van de ongunstige weersomstandig heden, neemt dit toch niet weg, dat de personeelstekorten in deze hier voor zo gevoelige bedrijfstak zich steeds meer gaan voordoen. Het is wellicht niet denkbeeldig, dat de ze ontwikkeling zal leiden tot een ver dere aanpassing, waardoor het bieten areaal nog verder zal inkrimpen. Dit zou betekenen, dat de suikerproduktie nog minder de binnenlandse behoefte zal kunnen dekken. De oogst van zacht fruit en vroege uien is momenteel wei voor een heel groot deel afhankelijk van de schoolvakanties. Zo zijn er in juli via de arbeidsbureaus enkele honderden scholieren ingescha keld bij de werkzaamheden in deze land en tuinbouwsector, terwijl er voorts nog eens een paar honderd scholieren zelf werk gevonden hebben. In verband hiermee zou men het in agrarische kringen dan ook toejuichen als de vakanties een paar weken eerder konden beginnen. Bij de bemiddeling van de scholieren wordt er op gelet, dat de tewerkstel ling op verantwoorde wijze, én met toestemming van de ouders geschiedt. Het is echter niet zo, dat de arbeids bureaus in alle gevallen bemoeienis hebben met de inschakeling van de honderden scholieren. Bij de omvang rijke vorm, die het vakantiewerk -in verschillende bedrijven thans heeft aangenomen, rijst soms de vraag of dit werk, gezien de duur en de ar beidsomstandigheden, niet schadelijk is voor het geestelijk en lichamelijk welzijn van de schoolgaande jeugd. SLUIS Maandagavond 12 augustus zal aan de militairen uit Sluis, die in 1962 in Nieuw-Guinea hun dienstplicht hebben vervuld het Nieuw-Guineaherinnerings- kruis worden uitgereikt. Dit is hun door de minister van defensie toegekend. De uitreiking zal 's avonds om 8 uur in de raadzaal van het gemeentehuis plaats vinden. Aan het Instituut voor Kantooroplei ding te Hulst slaagden voor het di ploma machineschrijven; C. J. de Fey- ter, Vogelwaarde; J. A. Ornek, M. D. M. Ivens, Hulst; M. L. L. de Brouwer, St.-Jansteen; H. M. J. Verhaegen, Graauw; T. Pr. A. Maes, Hulst; M. J. de Feyter, Stoppeldijk; J. Ransijn, Goes; L. Florusse, Zaamslag; R. Asselman, Axel; R. de Cock, Middelburg; A. Naes- sens, A. Lansman, E. de Blaey, Axel; A. van Acker, Hulst; A. Roelofs, St.- Jansteen; A. van Sweeden, Axel; M. de Coninck, Hulst; M. S. de Boy, C. J. van Vooren, Hulst. Van de v.g.l.o. St.-Jansteen: E. L. L. Heymans, Koewacht; L. A. L. van Leu ven, St.-Jansteen; C. S. V. Naessens, Hulst; M. Fr. E. Pauwels, Clinge; M. J. S. L. Verschueren, St.-Jansteen; A. de Backer, Kemzeke-Paal; H. van Dors- selaer, Kap'brug; A. Ferket, Hulst; T. Mortier, St.-Jansteen; M. Morcus, Hulst; Gr. Thuy, Heikant; M. Rottier, St.-Jansteen. Van de ulo Axel: M. v. d. Berg, Axel; J. E. de Blaey, Axel; J. L. Dieleman, Axel; I. J. Fraanje, Axel; N. Goossen, Axel; B. M. Goossen, Axel; W. C. Haak, Axel; M. P. de Kunder, Axel; M. M. Mechielsen, Zaamslag; L. de Regt, Axel; A. S. v. d. Velde, Axel; J. E. Ver- berkmoest, Axel; S. M. Wisse, Zaam slag; I. Bakker, Zaamslag; K. Herre- bout, Zaamslag; B. Hamelink, Zaam slag; C. Beeldens, Axel; R. de Gronckel, Axel; S. van Hoeve, Axel. Ulo-Terneuzen: E. F. A. de Bock, Phi lippine; R. M. Bogaert, Terneuzen; G. A. F. v. d. Bosch, Sluiskil; A- C. L. M. de Caluwé, Sas van Gent; M. J. F. Ceelaert, Hoofdplaat; F. J. M. Dellaert, Sas van Gent; W. C. M. Gijsel, West- dorpe; E. W. M. Langerak, Axel; G. M. Martens, H. M. van Megen, A. J. M. van Megen, Sluiskil; A. J. A. Roelandt, Sas van Gent; A. G. G. Spuessens, Westdorpe; E. H. A. M. Verschueren, Terneuzen; G- A. D. Bruyns, Sluiskil; A. P. Bouchaut, Sluiskil; Fr. Bakker, Terneuzen; R. M. C. J. v. d. Bossche, Philippine; I. M. G. de Coninck, Sluis kil; G. A. de Graaf, Terneuzen; F. G. Haak, Westdorpe; J. J. J. F. Kegels, Terneuzen; J. C. A. v. d. Rijt, Sluiskil; R. M. P. Serrarens, Axel; Fr. Fl. Voer man, Sas van Gent; J. M. A. Vonk, Terneuzen; P. A. Th. de Vries, Philip- nine; A. Pauwels, Sas van Gent; M. E. M. v. d. Brande, Terneuzen; R. de Buck, Terneuzen; D. M. Coppejan, Sluiskil; C. J. J. Jacoby, Terneuzen; Fr. J. Bak ker, Terneuzen; Th. J. M. van Hecke, Axel: D. M. Steijaert, Hoofdplaat; J. A. A. Verschueren, Terneuzen; R. M. Bootsgezel, Terneuzen. Ulo-Hulst: J. Baart, Kloosterzande; R. Baart, Walsoorden; J. de Bakker, Hengstdijk; N. Beek, Hulst; H. v. d. Berg, Axel; J. de Block, Hulst; M. Bo gaert, Walsoorden; R. de Bois, Kloos terzande; H. v. d. Boogert, Kapelle- brug; T. Boon, Nieuw-Namen; Fr. de Bruyne, Lamswaarde; J. Burm, Hulst; A. Cammaert, Kloosterzande; A. de Dijcker, Axel; F. Dobbelaer, St.-Jan steen; E. Fassaert, Hulst; G. Ferket, Nieuw-Namen; J. Hoefeijzers, Hulst; E. van Hoye, St.-Jansteen; C- Inghels, Heikant; W. van Kerckhove, Klooster zande; T. de Koster, Graauw; J. Kou- Ijzer, Kruispolder; B. de Letter, Axel; E. Mattheijssen, Graauw; G. Muller, Stoppeldijk; T. Nefs, Hulst; C. Peeters, St.-Jansteen; L. Persijn, Koewacht; P. Scheerders, Stoppeldijk; G. Serrarens, Ossenisse; J. Smeets, Overslag; R. de Smedt, St.-Jansteen; R. Steenaert, Koewacht; F. Strooband, Hulst; A. v. d. Veeclten, St.-Jansteen; M. Verschueren, St.-Jansteen; E. Verschraegen, Koe wacht; A. Verver, Kloosterzande; G. de Vijlder, Kloosterzande; G. Vonck, Hei kant; R. de Waal, Clinge; R. Weemaes, Heikant; J. van Wesemael, Nieuw-Na men;, P. de Winter, Hulst; Jac. van Zon, Jan van Zon, Hulst. Stenografie Nederlands: L. A. M. de Maat, Hulst; A. G. Sponselee, Vogel waarde; L. M. Thuy, Heikant; E. M. Waelpoel, Graauw; C. Verberkmoes, Axel; M. L. J. IJsebaert, St.-Jansteen- Stenografie Engels: K. Goossen, Axel. Ned. Handelscorrespondentie: M. IJse baert, St.-Jansteen; M. Sturm, Hei kant. CADZAND Collecte De te Cadzand gehouden collecte ten be hoeve van de Stichting Christelijke Blin denhulp „De Fakkels Bijeen" heeft op gebracht 101,32. ZUIDZANDE Concert met lampionoptocht Evenals vorige jaren verzorgt de Ko ninklijke Muziekvereniging „Veronica" te Zuidzande op verzoek van de plaatse lijke vereniging voor vreemdelingenver keer te Cadzand een concert met daarna een lampionoptocht op zaterdag 10 augustus a.s. in het dagjescentrum te Cadzand-Bad. Het concert begint om half 8 's avonds, terwijl de lampionoptocht ongeveer half 9 zal aanvangen met een rondwandelng door de villawijk. HULST De Hulsterse schuttersvereniging „De Gouden Leeuw" hield bij de heer W. van Swaal zondag een schieting met een deelname van 32 schutters. De uitslag hiervan is: Hoofdvogel: P. de Ridder, Roosendaal; le zijvogel: A. van de Brande, Clinge; 2e zijvogel: J. Roels, Amsterdam; groot ste aantal kleine vogels: A. de Block met drie stuks te Hulst. De ver. van duivenliefhebbers „De Grens- vliegers" te Aardenburg nam In samen werking met de p.v. „De Bonte Duif" deel aan de prijsvlueht uit Dourdan met 138 jonge duiven. De snelheid van de eerstaankomende duif was 1231,1 meter per minuut. 1 H. Sturtewaegen; 2 R. Braet; 3 J. Dui- ninck; 4 Alf. Verstraete; 5 A. Kegel; 6 G. Lampaert; 7 C. Dhondt; 8 R. de Clerck; 9 O. Quekelberge; 10 E. Ver hulst. Aan dezelfde vlucht werd door beide sa menwerkende verenigingen deelgenomen met 24 oude duiven. De snelheid van de eerstaankomende duif was 1233.18 me ter per minuut. 1, 6 en 8 M. de Smet; 2 en 5 G. de Zutter; 3 en 7 M. de Baere; 4 Art. Klaaijsen. Tevens namen beide verenigingen deel aan de prijsvlueht uit Moescroen met 127 jonge duiven. De snelheid van de eerst aankomende duif was 1384.3 meter per minuut. 1 en 4 Em. Gijsel; 2 en 7 Clem. Rodts; 3 E. Verhulst; 5 Edg. Standaert; 6 en 10 M. de Baerdemaeker; 6 R. de Clerck; 9 R. Braet. Aan de vlucht uit Moescroen werd te vens deelgenomen met 44 oude duiven. De snelheid van de eerstaankomende duif was 1398.1 meter per minuut. 1 A. de Baerdemaeker; 2. H. Lampo; 3, 7 en 10 Jac. Pieters; 4 en 8 Jac Evers; 5 G. de Zutter; 6 Pr. Staelens; 9 M. de Baerdemaeker. De postduivenhoudersvereniging „De Getrouwe Duif" te Cadzand nam zondag 4 augustus jl. met 96 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Dourdan en met 108 jonge duiven aan een wedvlucht Heden is heengegaan in volle overgave des geioofs MARIA BOUWENS, sinds 24 sept. 1950, weduwe van Pieter Verdouw, in de ouderdom van ruim 83 jaar. „De Heer is mijn Her der, mij ontbreekt niets". Psalm 23 1. De families Bouwens en Verdouw. Retranchement, 6 augustus 1963. Terhofstede 44. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 9 aug. a.s. des namiddags om 3 uur op de algemene begraaf plaats te Retranche ment na een rouw dienst in het sterfhuis. chirurg, Terneuzen. MET VAKANTIE van zaterdag 10 augustus, tot maandag 2 sept. a.s. Laatste spreekuur voordien vrijdag a.s. van 910 uur. vanuit Moescroen. De uitslag luidt als volgt: Dourdan. 1, 3, 4 en 8 A. P. de Putter (hoogste snelheid 1300.9 meter per mi nuut); 2 J. J. Visser; 5 en 6 I. de Neef; 7 W. I Goossen; 9 A. Vasseur; 10 J. J. Kools. Moescroen. 1 J. Pleijte (hoogste snelheid 1341.1 meter per minuut); 2 J. J. Vis ser; 3 I. P. Goossen; 4, 5 en 9 A. J. Dui- ninck; 6 H. van de Walle; 7 A. J. Fre- mouw; 8 D. P. van Houte; 10 Joh. Vas seur. Wedvluchten vanuit Breteuil „De Vrede", Sas van Gent. 398 jonge duiven, hoogste snelheid 1095,3 m. p. m.: 1. L. Coo- ne, 2. J. de Puy, Sluiskil, 3. O. Martens, 4. H. Marquinie, 5. en 6. E. Backé, 7. gebr. Kox, 8. H. de Scheffer, 9. W. Temmerman, 10 C. Bos. 63 oude duiven, hoogste snelheid 1111,5 m. p. m.: 1. 4. en 6. J. Freijttier, 2. 3. en 7. J. Snel- ders, 5. E. Backé, 8. M. Houtepen, 9. A. Willems, Sluiskil, 10. P. Fermont, Sluiskil. „De Volharding", Westdorpe. 157 jonge dui ven, hoogste snelheid 1041,8 m. p. m.: 1. en 10. F. Slock, 2. P. Heijbloem, 3. R. van Him- schoot. 4. Em. Backé, 5. A. de Krijger, 6. E. Vermeulen, 7. R. Gijsel, 8. en 9. G den Hul- sters. Uitslagen wedvluchten vanuit Dourdan van zondag 4 augustus. „De Herleving", Kloosterzande. 111 jonge duiven, hoogste snelheid 1223,9 m. p. m. 1. 3 en 4 J. Neeteson, 2. J. Hermans, 5 gebr. Van Poorten, 6. en 8. J. van Goethem, 9. A. Colpaert, 10. P. Verschueren. „De Snelle Duif", Terhole. 57 jonge duiven, hoogste snelheid. 1201,m. p. m.. 1. B. de Vijlder, 2. 4. en 6. C. de Smet, 3. 5. en 8. J. de Schrijver, 7. en 9. A. Ongenae; 10. L. Brand. „Nieuw Leven". Koewacht. 178 jonge duiven, snelheid eerste duif 1354,5 m. p. m. 1. Th. Engels, 2. R. Martens, 3. Alph. van Gijsel, 4. L. Seghers, 5. J. Verschueren, 6. Ch. Suy, 7. F. Herrewegh, 8. R. de Waele, 9. F de Maai er, 10 gebr. Elegeert. 7 oude duiven, hoogste snelheid 1311,3 m. p. m. 1. gebr. Elegeert, 2 en 3 Raf. Martens, 4. R. de Laruelle. „De snelle duif", Clinge. 66 oude duiven, hoogste snelheid 1348,59 m. p. m.: 1. M. Wil laert, 2. P. Pilaet, 3. en 6. F. Vos, 4. 7. en 8. P. Verstraeten, 5. J. de Wit, 9. A. Danckaert, 10. J. Willaert. „C.C.", Hulst. 201 jonge duiven, hoogste snelheid 1358,3 m. p. m.: 1. L. de Booij. 2. J. Antheunis, 3. A. Heindriks, 4. P. Broeckaert, 5. P. Danckaert, 6. J. Everaerdt, 7. Joh. Koe mans, 8. J. Freijser, 9. M. Blommaert, 10. L. Wentzler. Wedvluchten vanuit Quievrain. ..Zondags Vermaak", Sint-Jansteen. 60 jonge duiven, hoogste snelheid 1350,- m. p. m.: 1. 4. en 10. P. Coqheïjt, De Klinge, België, 2. A. Verlinden, 3. J. Pauwels, 5. 7. en 8. C de Kind, 6. Jos. Everaerdt, 9. L. de Wind". 50 oude duiven, snelheid eerste duif 1428,34 m. p. m.: 1. 3. en 10. J. Herrewegh, 2. en 5. P. Coqheijt, De Klinge, België, 4. en 7. Em. Verstraeten, Clinge, 6. en 9. A. de Backer, 8. C. Baert, De Klinge, België. „De snelle duif", Clinge. 65 jonge duiven, hoogste snelheid 1447,53 m. p. m.: 1. A. Pies- sens, 2. M. Bracké, 3. A. Potter, 4. E. Pilaet, 5. J. Wcllaert, 6. en 9. J. Verstraeten, 7. J. Geernaerdt, 8. Aug. Drumont, 10. R. Willaert. In Schotse Huizen geopend: In de Schotse Huizen te Veere is gis termiddag een buitengewoon mooie ex positie geopend van monotypen, ver vaardigd door de Domburgse schilder en letterkundige, mr. J. C. van Schagen. Burgemeester jhr. I. F. den Beer Poor- tugael van Veere wees in zijn openings toespraak op de verrassend nieuwe zijde van Van Schagens oeuvre, dat momen teel in de Schotse Huizen is uitgestald. „Uw humor komt in het werk duidelijk om de hoek kijken, alsmede de verba zing over het geschapene". Jhr. Den Beer Poortugael wilde het vroegere werk van Van Schagen, een oude uitspraak citerend, plaatsen onder de noemer: „Idéaliser le ba nal", het stoffelijke idealiseren en bovendien met humor overgieten. Het nieuwere werk wilde hij zien als: „Matérialiser l'irréel", het irreële verstoffelijken. Jhr. Den Beer maak te de aanwezigen attent op de prach tige kleurendrukken en hij uitte zijn respect voor de vitaliteit welke Van Schagen op rijpere leeftijd ontwik kelt en waarvan deze unieke tentoon stelling een getuigenis is. Mr. Van Schagen dankte jhr. Den Beer ook als voorzitter van de Stichting Schotse Huizen voor het onderdak en de Veerse kunsthandelaar Van Lier voor de hulp bij de inrichting van de ten toonstelling. De heer Van Lier selec teerde het werk en zorgde voor een uit stekende rangschikking. Vervolgens zette de heer Van Schagen zijn techni sche werkwijze uiteen. Hij onder streepte dat met de monotype door gaans een eenmalige afdruk van een glas- of metaalplaat wordt bedoeld. Hij gaat in zijn techniek echter verder, drukt de schildering meerdere malen in variaties over elkaar af en verkrijgt zo doende wel een monotype, een werk stuk waarvan geen tweede gelijke af druk bestaat, doch die hij om vergissing te voorkomen liever unicum noemt. „Mijn hele drift gaat uit naar expedi ties in het onbekende", zo stelde de kunstenaar, toegevend dat de werkstuk ken voor de kijker niet altijd even ge makkelijk kunnen zijn: „De dingen be staan namelijk niet, wanneer je ze niet oproept. Creatief kijken is dan ook een eerste vereiste. Alleen kijken". Op de rijksweg bij Schore zijn dinsdag avond twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Beide auto's reden in file in de richting Kruiningen. De be stuurder van de voorste auto, de heer P. K. uit Terneuzen, moest voor een voor hem rijdende auto stoppen. Dit heeft J. A. C. van G. uit Nieuw-Ginneken ver moedelijk te laat bemerkt, zodat hij op de auto van K. inreed. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Bei de auto's werden licht beschadigd. In 1880 werden de gemeenten Sluis, Sint Anna ter Muiden en Heille, na een be slissing in de toenmalige Tweede Kamer tot één gemeente verenigd. Veel enthou siasme bestond er bij het hoogste rege ringscollege niet, want er waren nog al wat bezwaren binnengekomen tegen de voorgestelde combinatie. Het wetsvoor stel werd met 28-25 stemmen aanvaard en het merkwaardige was ongetwijfeld dat de politieke partijen ook in eigen kring uiteenlopende meningen hadden over de noodzaak van de samenvoeging. Men kwam toen overigens wel vlugger tot een beslissing. De tijdsduur tussen de eerste geruchten en de werkelijke uit voering heeft geen 2 V2 jaar geduurd, ondanks het gemis aan telefonisch con tact tussen ministerie, griffie en ge meenten en ondanks de langere tijds duur van de postverbindingen. De opheffing van kleine gemeenten was overigens nog eerder in de Kamer al on derwerp van gesprek geweest. Het Sluis weekblad schrijft in 1878, dat reeds in 1838 het plan bestond tot vereniging van Arnemuiden met Kleverskerke en dat men er over dacht om over te gaan tot opheffing van Eede, Sint-Kruis, Retranche ment, Nieuwvliet en Waterlandkerk je. Deze mededeling is wel wat voor barig geweest, want Eede en Sint- Kruis behielden tot in de laatste oor log hun zelfstandigheid. De andere drie nog tot onze dagen. Ook de Middelburgse Courant meldde in 1878 dat een groot aantal gemeenten in den lande te klein was om zelfstan dig te blijven. In 1877 waren er in Ne derland 1130 gemeenten waarvan er 54 minder dan 500 inwoners telden. In Zee land waren dat Sint-Anna ter Muiden (260), Overslag (486), 's-Heer Abtsker- ke (292) Bath (365), Noordwelle (499) en Serooskerke Schouwen (340). Toen Sluis, Sint-Anna ter Muiden en Heille werden samengevoegd, bedroeg hun inwonertal afzonderlijk resp. 1537, 260 en 585. De eerste reacties op deze samenvoeging waren verdeeld. „Voor Sluis niet kwaad, voor Heille niet zo erg nadelig en voor Sint-Anna een voordeeltje meende de re dactie van het Sluis weekblad, maar het concurrerende „Zeelandia" dat meer malen met de Sluise Heren op de vuist was, dacht er anders over. „Sint-Anna ter Muiden, dat is een openbaar geheim, kan zijn lasten niet meer dragen, het verkeert in een berooide toestand. Met de gemeente Sluis is het niet veel beter gesteld. Het blad Zeelandia schrijft zelfs, dat de voorgenomen combinatie alleen maar ten voordele strekt van de „Protestants-Aristocratische familie Hennequin". Ongetwijfeld was de fami lie Hennequin in de streek zeer invloed rijk. De heer J. H. Hennequin was in 1878 burgemeester van Sluis, vierde dat zelfde jaar zijn 40-jarig ambtsjubileum als ontvanger van het armbestuur van Heille, was 35 jaar secretaris van Heille en 25 jaar secretaris van Sint-Anna ter Muiden. Van die laatste gemeente was hij ook sedert enige weken burgemeester omdat burgemeester J. de Bruijne ziek was. Ieder van de drie gemeenten moest, naast de bestaande gemeenteraad, een commissie van zeven kiezen en deze commissie diende, met de gemeenteraad advies uit te brengen over de plannen van de regering. Sluis en Sint-Anna wa ren unaniem van oordeel dat de combi natie in het algemeen belang gewenst was. Heille, dat de beschikking had over een rijke armenkas met een jaarlijkse inkomste van 1500 dacht daar anders over en wees het advies af. Heille betaal de bovendien bijna geen gemeentebelas ting. Alleen door het oprichten van een school werd de laatste jaren een kleine bijdrage van de bewoners verlangd.... Men was overigens van mening dat de schenkingen, gedaan aan de armenkas van Heille ook bestemd waren voor de Heillenaars, dit in overeenstemming met de wil van de schenkers. De commissie voor Sluis bestond uit de heren: J. Be- kaar, J. C. M. Bankert, D. Croin, J. H. Hennequin, P. C. J. Hennequin, P. J. Cauwels en J. Noest; voor Sint-Anna werden benoemd: Joh. Jac. de Bruijne, Iz. van Cruijningen F.Abr. van Rosen- daal, I. P. Laurens, Joh. van den Amee- le, Mod. van de Vijver en E. L. I. Gee- raerts en voor Heille: A. Deum, F. Duijck, J. Lako, A. A. Lippens, A. A. Nunink, J. C. Sternen, P. Timmerman. De eerste kamerdebatten vonden in de cember 1879 plaats. Het werd in de eer ste plaats een principieel steekspel over het nut van samenvoegingen. Het vol gend jaar viel de beslising. v. O. nT) Ll»i 4(1 h ll 7 i hjJ A In n I X^TT///AÏÏTF XV "Pjijf" lp Llit Y' a -~7 1 1 ////viTTtnf WjTT VEILING KRABBENDIJKE. 7 augustus. Stark Earliest 1 75-80 61—64, 70-75 61—6?, 65-70 54—55, 60-65 48—51, 55-60 41, 2 75-80 54, 70-75 58, 65-70 53, 60-65 44, 55-60 38, 2 D 26, 3 gr. 4446, 3 f. 21, kroet 10. Yellow Transp. 1 75-80 33, 70-75 38, 65- 70 35, 60-65 25, 55-60 17, 2 D doordr. 2 75-80 26, 70-75 28, 65-70 25, 60-65 22, 55-60 13, 3 gr. 1415, 3 f doordr. kroet doordr. Per zikrode zomerappel 1 75-80 26, 70-75 33, 65-70 35, 60-65 29, 70-75 28, 65-70 29, 60-65 26, 2 D 23, 3 gr. 18, kroet 10. Close 2 80-85 27, 75-80 27, 70-75 28, 65-70 23, 60-65 23, 3 gr. 16, 3 f. 10. Ontario 2 126. 3 70. Bramen p. ds. 1 28, 2 25. Dubb. bonen 1 37, 2 30—37.50 Early Laxton 1 115, 2 5989. Zwarte bessen 1 86, 3 60. Rode bessen p. ds. 2 28. VEILING BERGEN OP ZOOM. 7 aug. Sla 4—22. Bospeen 1228. Waspeen 10.24. Dubb. sperziebonen 3040. Bloem kool 12—54. Selderij 10—60. Prei 60—80. Sav. kool 710. Andijvie 79. Komkommers 1018. Tomaten 25—57. Rode kool 612. Witte kool 12—14. Spitskool 12—18. Aard appelen 517. Meloenen 60-130. Rode bes sen 3580. Pruimen 50—120. Perziken 618. Yellow 10—45. Stark Earlij 20—60. Industrie rode bessen 25. Frambozen p. ds. 103. Dubb. sperziebonen 3033. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM. Eiernotering van de coop. Wouwse melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 8 aug. 1963. Prijsklasse 0 18 ct., id. 1 17 ct., ld. 2 17 ct„ id. 3 16 ct., id. 4 13 ct. id. 5 11 ct. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 3447 kg, 70233. Schar 10 kg. Bot 162 kg. Schol 6 kg. Tong 65 kg. Paling 79 kg. Tarbot 4. Ongesorteerde vis 79 kg. VEILING TERNEUZEN. 7 augustus. Sla 2 11—13, C 2 6.80. Bloem kool A 2 20—35, B 23, B 2 12—26, afw. 1219. Groene komkommers A 14, B 13 14, C 1011. Witte komkommers 1014. Meloenen 1 94—121, 2 55—68. Selderij 2—9. Peen 2 12—25. Uien 1 11, 2 9—17. Eerste lingen bonken 15—18, 1 11—14. Eigenheimers 2 10—15. Andijvie 1 23—26, 2 9—19. Stok- snijbonen 2 30—64. Pr. bonen 30—33. Faxa 2 3032. Sabo 2 30. Kroten 78. Rode kool 9—27. Sav. kool 1 18—20, 2 7—16. Witte kool 1011. Waspeen 25. Tomaten A 4051. A 2 39—48, B 45—52, B 2 49, C 34-—13, CC 25. Rode bessen per doos 1 27, 2 1320. Rode bessen per kg 1 4051. Witte druiven 362. Blauwe druiven 252279. Laxton 1 135 2 87—132, grof 138, fabr. 61—125. Appelen: Close grof 49—60. Yellow 1 75 38—42, 70 40 —42, 65 32—36 60 25, 55 15—20, 2 75 33—39, 70 23—36, 65 30—31, 60 25, 55 12—19, 2 D 10—15, 3 grof 18—28, 3 fijn 10—13. Stark Eearliest 1 75 62—74. 70 62—74, 65 54—57, 60 4349, 2 D 14—26, 3 grof 40—49, 3 fijn 10—23. VEILING ST.-ANNALAND. Doré gewone 15.50, bonken 13.50, drielin gen 9, kriel 7. Bintjes, gewone 12, bonken 17.50, drielingen 5. Eigenheimers gew. 14.50, honken 11, drielingen 6. Aanv. 285 ton. GROEDE Bevallen: A: N. CysouwHaartsen, z.; SumahPessireron, z. L. Getrouwd: L. E. M. van Belleghen, 23 j. en A. H. M. Dossche, 20 j.; C. de Zeeuw, 23 j. en M. A. Stokkerman, 23 j. Overleden: L. van 't Westeinde, 87 j. SAS VAN GENT Bevallen: J. L. GelderlandMannert, z.; G. P. I. Goethalsde Meijer, d.; A. E. J. M. MaasGovaert, z.; R. J. Neytvan den Ber gen, z; W. J. Engelenvan Acker, z.; W. E, M. CardonPladet, z.; C. C. BroedersLip- lijn, d.; H. LootensBegijn, z.; G. B. E. KersbulckD'Hooge, z Getrouwd: A. F. J. Schaalje, 39 j. en W. A, Willman, 35 j.; W. J. de Die, 58 j. en A. C. van Dijke, 55 j.; F. A. Temmerman, 22 j. en L. P. Saey, 21 j.; J. van Altena, 27 j. en J. M. van Lare. Overleden: E. de Causmaecker, 92 j. wedn. van L, M, Bosman: A. A. Antonissen, 77 j„ echtg, van C. Scheepers; S. M. Steijaert Cuyle, 88 j.; J. M. Liplijn, 58 j., echtg. van C. C. de Rooy. ONDANKS DE normale stijging van het Zeeuwse werkloosheidcij fer, die in juni altijd geregistreerd wordt omdat dan pas op de scho len geslaagde jongens en meisjes op de arbeidsbureaus worden inge schreven, is het aantal oudere werklozen (boven de 19 jaar) in deze provincie toch nog afgeno men. Ten opzichte van de vorige maand steeg het aantal ingeschre ven jeugdigen namelijk met rond 40, terwijl het aantal Zeeuwse werklozen in totaal slechts steeg van 658 eind juni tot 669 eind juli, dus met elf. De feitelijke daling van de normale werkloosheid be droeg dus rond dertig man. Ten opzichte van vorig jaar juli is er een belangrijk gunstiger arbeidsmarkt, na melijk bijna 200 werklozen minder, ter wijl het aantal mannen, dat werkzaam is op objecten voor aanvullende werk gelegenheid, dit keer ten opzehte van juni jl. gehalveerd is van 24 naar 12. Het landelijke werkioosheidsbeeld is na genoeg gelijk aan het Zeeuwse, terwijl het aantal jeugdigen, dat in juli inge schreven werd, 3500 meer bedroeg dan in de vorige maand, nam het aantal oudere werklozen met rond 100 man af. De toegenomen vraag: van rond 96.800 tot rond 100.800, heeft bijna geheel be trekking op jongeren. Zo heeft o.a. de toeneming van het aantal werkzoekenden in de bouw nijverheid voor 90 procent betrekking op geslaagden van de technische scholen, in de metaalnijverheid zelfs voor de volle 100 procent. De toe neming van de werkloosheid in de landbouw vindt haar oorzaak in het feit, dat in de weidebouw de hooi oogst geëindigd is, en de akkerbouw- oogsten nog niet begonnen zijn. In Zeeland spelen bij de stijging van het aanbod in de landbouw van 18 (vorig jaar) naar 100 nog andere oorzaken een rol. Er bestaat thans namelijk een rui mere werkgelegenheid voor landarbei ders buiten de landbouw, terwijl de re serve te klein blijft, ook al omdat op de arbeiders een beroep wordt gedaan door andere bedrijfsklassen. Naast die toeneming van het aantal werklozen in de landbouw is er nog een vrij groot aantal werkloze losse arbeiders (onge veer 50) dat over het algemeen op grond van zijn leeftijd en scholing weinig em plooi meer kan vinden. Bij een nadere beschouwing van de lan delijke cijfers blijkt, dat Zeeland niet meer alleen op de vierde plaats van de provincie staat, hetgeen namelijk jaren lang het geval is geweest. Zeeland moest thans die vierde plaats na Drente, Groningen en Friesland delen met Overijsel, dat ook 12 werklozen per 1000 mannelijke loontrekkenden telt, ander half keer zo groot nog als het gemid delde landelijke promillage. De werkloosheid in de Zeeuwse bouw nijverheid steeg in vergelijking met vorige maand van 10 tot 27, een ge volg ten eerste van het groter aan tal jeugdige ingeschrevenen, ten tweede van het feit, dat een aantal werkzoekenden nog niet bemiddeld kon worden als gevolg van de bouw- vakantie. Evenals landelijk is de stijging in de metaalnijverheid (van 13 tot 29) geheel terug te brengen tot jeugdige werkzoekenden. De da ling van de werkzoekenden in de visserij (van 44 naar 10) is een ge volg van het feit, dat de werkne mers in de. Yersekse oestercnltnur thans een werkkring hebben gevon den in de mosselcultuur en -handel. Uit de analyse van de mannelijke ar beidsreserve blijkt, dat de seizoenwerk loosheid, die in juni nog 30 man groot was, thans is verdwenen, dat de wrij- vingswerkloosheid steeg van 70 naar 110 (jeugdigen), en dat de werkloosheid van mindergeschikten en de structuur werkloosheid gelijk gebleven zijn, res pectievelijk met 460 en 100. De vraag naar mannelijke arbeidskrach ten is in juli gestegen van 1253 naar 1275, ook weer voor het belangrijkste deel veroorzaakt door de vraag naar jeugdige personen. Hetzelfde geldt voor de toeneming van de werkloosheid on der vrouwen (kantoorpersoneel van 21 naar 46 en huishoudelijk personeel van 9 naar 20). en voor de stijging van da vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten (786 naar 802). VEILING SINT-MAARTENSDIJK Doré I 13.52—12,00, II 12,00—9,28, Bonken 14.49; Eigenheimers 13.9412,59, Bintje I 12,37—10,00, II 10,00—6,60; Bonken 17,15— 17,39. Aanvoer 4600 kisten. VEILING STAVENISSE Bintjes gewone 10.1012,60, Bonken 17,00, Drielingen 3,60, Eigenheimers gewone 12,20 12,80, Bonken 10,00, Doré, gewone 12,70— 11,50, Bonken 13.00. Aanvoer 2300 kisten. VEILING GOES. 7 augustus. Yellow Tranp. 1 80-85 40, 75-80 39, 70-75 41—42, 65-70 35, 60-65 23—26, 55-60 16, 2 80-85 34, 75-80 37, 70-75 37, 65-70 33. 60-65 20—21, 55-60 13, 2 D 6, grof 14—22, fijn 1012, kroet doordraai. Stark Earliest 1 80-85 53—60. 75-80 51—67, 70-75 52—68, 65-70 4561, 60-65 4452, 55-60 3540. 2 75-80 4551. 70-75 4762, 65-70 38—52, 60-65 3749, 55-60 31—34, grof 3949, fijn 26—28. Perzikrode zomerappel 1 75-80 39. 70-75 36, 65-70 36. 2 75-80 37, 70-75 32, 65-70 35, 60-65 30, 2 D 24, grof 17. Beauty of Bath 2 73-80 49, 70-75 54. 65-70 48, 60-65 38, 55-60 21, grof 31. Oomskinderenpeer 1 55-60 6474, 50-55 62 —63, 45-50 50—53, 2 50-55 61, 45-50 46—50, 2 D 31—35, grof 4046, fijn 11—18. Dubb. pr. bonen 1 30,6531, 2 3030.20. Verpakt fruit: Stark Earliest 1 75-80 71, 70-75 69, 65-70 6263, 60-65 5455. Per doos: Rode bessen 1 2832, 2 2028. Kruisbessen 1 2122. Bramen 1 26—35. 2 15—18. Frambozen 1 50, 2 26—34. Aardbeien 2 102. per kg: Kruisbessen 2 4361. Rode bessen 2 39—76. Bramen 2 60. Druiven 1 270. Oranjepruimen 1 23. Early Laxton 1 112 139, 2 5395, grof 72104, fabr. 29—61, ge scheurd 17—34. Tollenaars 1 29, 2 26. grof 7—9. Ontario grof 120. Eldense blauwe 1 80, 2 25. Occulanen 1 7, 2 2. Czarpruimen grof 90. Bramen voor de industrie maandag t.m. donderdag, opgeven voor 10 uur, levering tot half zes. Groenten: Bloemkool A 2 1438, B 2 12- 15, afw. 1329. Komkommers A 1 1017, A 2 11—16, B 1 11—12, B 2 10. Kropsla 2 1113, C 1 68. Wortelen 1 1112. Kro ten 1 46. Uien 1 19. Selderij 1 12—16. Dubb. pr. bonen 1 30—34, 2 31 en doordr. Pronkbonen 2 25—29. Snijbonen 1 44^-30, 2 38. Andijvie 1 1215. Postelein 1 2324. Waspeen 1 21. Tomaten A 4045, B 4244, C 2841, afw. 2931. Augurken A 66, B 40, C 18—26, D 14, E 3. Kroten 1 15, 2 7. Uien 1 89, 2 56. Aardappelen, bonken 1417, grote 811, drielingen 6. VEILING KAPELLE. 7 augustus: Stark Earliest ex 75 71, 70 73, 65 6467. 60 51, 1 75 6364, 70 6264, 65 52—57, 60 4517, 55 38, 2 70 34, 65 44, 60 36, 55 31, 2 d 21, grof 38^40, fijn 19, kroet 1015, val 12. Beauty of Bath 1 65 4351, 55 24—28, 60 36—39, 2 d 11. Yellow Transp. 1 75 40, 70 42. 65 34—35, 60 24—26, 55 17, 75 38. 70 36, 65 31, 60 23, 55 16, 2 d 10, grof 18—21, fijn 1011, kroet doordr. Perzikappel 1 65 35. 60 33, 2 d 22. grof 26, fijn 14. Ooms kinderenpeer 1 60 78, 55 76, 50 6267, 45 54, 2 d 42, grof 42, fijn 28. Verpakt fruit: Stark Earliest ex 75 7175, 70 1376, 65 6768, 60 57, 75 74, 70 70, 65 61, 60 53. Tomaten p. krat v. 6 A 1 283, B 1 288 309, BB 1 288, C 1 251—256, per kg. 2745. Bramen in doosjes 1 134-143, 2 121125, industrie 1 118, 2 99. Zwarte bessen 2 60. Zure morellen ontst. 1 en 2 4252, 3 5. Dubb. pr. bonen 1 31.5031.80, 2 30.35 30.45, 3 doordr. Prelude 1 30—31, 2 doordr. Pruimen: Early Laxton 1 114156, 2 61 103, grof 83116, fabr. 2028. Czar 1 146189, 2 79113, grof 81. Oranjepruim 1 2231. Tollenaars 1 17—29, 2 11—13. Occulanen 6— 10. Ontario 1 125—137, grof 87. Princepruim 1 7. Pruimen gesch. 1647. Frambozen per doos 1 55, 2 1427. Loganbessen 1 4256, 2 38. Rode bessen p. d. 1 2829, 2 1728, p. kg: 2 7599. Aardbeien p. doos 1 98— 110, 2 5874. Kruisbessen p. doos 1 18, per kg 1 6470, 2 39. Kasperziken p. st. 6.50—20. Aardappelen: bonken 10-12, 1 713, 2 6 6.50, drielingen 2.504, kriel 1.50, Groenten: Bloemkool A 1 32, A 2 12—35, B 1 16—19, B 2 1215. Kropsla 5.50—12. Bospeen 12. Kroten 9.50. Uien 15. Snijbonen 4647. Was peen 16. Kussa 1.502. Pronkbonen 41. Gr. sav. kool 10. Stokprinsessen 40. Bosselderij 10. Augurken AB 72, CD 13, E 12. Meloenen 73—101, 2 51. VEILING THOLEN. 7 augustus. Eerstelingen bonken 15.10, gew. 1212.90. poters 6.40, kriel 8.30. Doré bonken 14.10, gewone 13.6014.20, poters 8.12, kriel 8.30. Bintjes bonken 16.12, gewone 911.30, poters 4.10. Witte eigenheimers bonken 9.70, gewone 1112.50, poters 4.90. Aanvoer 4300 kisten. VEILING MIDDELBURG. 7 augustus. Aardappelen'. Eerstelingen bon ken 17.20, grote 13.50, drielingen 4.70. Bin tjes. bonken 15.40, grote 9.20, driel. 2.60. Fruit: Tomaten A 1 260. B 1 270, C 1 224. Kruisbessen 24100. Rode bessen 4078. Bramen per ds. 4346. Early Laxton 64 138. Golden Japan 134162. Druiven 249 270. Yellow Transp. 70-75 31—45, 65-70 28—37, 60-65 17—34, 55-60 12—26. Tomaten: A 2 232, B 2 230, C 2 260. Meloenen: Oranje ananas 191. Net 36—149. Ogen 9196. Per ziken 1243. Stark Earliest 70-op 7580, 65-70 64—78, 60-65 52—66, 55-60 55—62. Groenten: Sla 3.5020. Bloemkool 4 p. kist 1455, 6 p. k. 1035, 8 p. k. 1023. Kom kommers groen: 75-op 1418, 60-75 1016, 50-60 1014, 45-50 10-11. Komkommers wit 1016. Prei 1635. Dubb. bonen 1830. An dijvie 67- Bospeen 1034. Boskroot 4—8. Waspeen 1041. Sav. kool 513. Rode kool 57. Spitskool 511. Kroten per kg 59. Vandaag, 8 augustus, is het transport bedrijf Boon te St.-Laurens precies veertig jaar oud. Deze donderdag zal voor bedrijfsleider L. F. Boon en zijn mensen echter niet veel verschillen van de andere dagen, want men kan mo menteel niets aan de viering van dit heuglijke feit doen. „Het is op het ogen blik namelijk razend druk", vertelt hij tussen een paar telefoontjes door. Dit is juist de tijd dat er veel werk is. Mis schien doen we later onder elkaar nog wei wat". Veertig jaar geleden is het allemaal begonnen. Heel eenvoudig nog met een eenmansbedrijfje waarin de vader van de huidige bedrijfsleider, P. Boon, van uit een boerderijtje met paard en kar „opereerde". Zijn werk bestond toen uit het vervoeren van melk van boeren uit de buurt naar de fabriek. Van lieverlee groeide het bedrijf. Al gauw kreeg de thans 83 jaar oude heer P. Boon as sistentie van zoon Jan. In 1927 werd overgeschakeld op het vrachtautover- voer. Toen was men inmiddels ook ge trokken in het pand aan de Kerklaan te St.-Laurens. In de dertiger jaren werd nog een tweede wagen aange schaft. Ten tijde van de oorlog namen de beide broers L. F. en J. Boon de zaak van hun vader over. In 1951 ging Lou alleen verder, want broer Jan begon toen in Souburg een bedrijf. Inmiddels is de zaak aanzienlijk uitge breid, heeft men negen man personeel in dienst en beschikt men over zes wa gens. Twee reinigingswagens zijn be stemd om wekelijks enige keren in een twaalftal dorpen cip Walcheren het huis vuil op te halen, één keer in de week gaat er een wagen met eieren van de Waleherse pluimveebedrijven naar de exportveiling te Ede, voorts is er veel melk- en groentevervoer en verzorgt de firma Boon de bodedienst St-LaU- rens-Middelburg. Vorige maand nam het bedrijf de vrachtautodienst van Noord-Beveland naar Rotterdam over. De heer Boon is bij de transportondernemers geen on bekende. Hij vervult namelijk reeds enige jaren de functie van voorzitter van het provinciaal bestuur der N.O.B. Tevens is hij secretaris van het Bode- centrum Middelburg. De heer Boon was voorts een van de oprichters van de N.V. Vervoerscentrale Zeeland,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13