Yerseke: verstilde haven en lege oesterputten Auto's sloegen links af: tweemaal botsing Visserijfeest Breskens met attractief program Volgende overspanning voor Haringvlietbmg HAVENPLATEAU KAMPERLAND: ASFALTINDUSTRIE AANBESTEDING WATER- KERING NIEUW NEUZEN Weer corso Jaarmarkt HET WEER IN EUROPA KANTONRECHTER: „ERNSTIGE ONOPLETTENDHEID" Meisjes na roofoverval in Duitsland in Axel terug ALMANAK Bloemencorso Dansgroep Badpakmaniak steelt 's nachts in Terneazen Kantongerecht Terneuzen Stadslichten beter? Ds. J. Koekebakker in Middelburg overleden Gezelligheidsrit „De zingende bougie" „De vrolijke tippelaars" wandelen over het strand Zeeuwse Spanning.... Op 29 augustus aanstaande Bouw van pijlers vordert nu snel Basculekelder P R O V 1 N O 1 A L B Z B E W S B O O U B A N T WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1963 Dames in Terneuzen, laat 's nachts uw badpak niet aan de drooglijn hangen! Dit is de waar schuwing van de inspecteur korpschef van de Terneuzense ge meentepolitie. In deze stad en voornamelijk in de buitenwijken gaat 's nachts namelijk een bad pakken-maniak rond, die waar hij kan, damesbadpakken steelt. Van diverse vermissingen is bij de po litie reeds aangifte gedaan. De he ren kunnen hun zwemkleding ge rust 's nachts buiten laten han gen, daarvoor heeft de wonder lijke dief (dievegge?) helemaal feen belangstelling, an de dief ontbreekt tot nu toe elk spoor. had op 11 februari een aanrijding op de splitsing Tramweg-Stationsweg te Temeuzen. Hij verzuimde voorrang te geven. Verdachte gaf het feit toe, ,,maar", zo betoogde hij, „als je uit de Schuttershofweg bij deze splitsing komt, zie je niets van rechts komen door de hoge muur die daar staat". Mr. Lebret was van mening, dat dit wei een moeilijk punt is, maar dat de snel heid van H. toch iets te hoog was ge weest. De kantonrechter maakte van zijn eis van 15 (3 dagen), 7,50 of 2 dagen. De andere bij deze aanrijding betrokken partij, de Terneuzense arts A. C. S. van B.-V., had volgens officier en kantonrechter meer schuld. Bij ver stek werd hij conform de eis veroor deeld tot 40 of 8 dagen. Het niet voldoende afstand houden, waardoor hij in botsing kwam met een fiets, toen de wielrijder stopte, kwam de handelaar F. D. uit Axel op 15 subs. 3 dagen hechtenis. De eis: 20 of 4 dagen. De sleepbootkapitein H. van D. uit Rotterdam kreeg een boete van 7,50 (2 dagen) mr. Lebret eiste 15 of 3 dagen voor een verkeerde manoeuvre van Van D. in de Westbui tenhaven van Temeuzen, waardoor de sleepboot in aanvaring kwam met een ander schip. „Tussen dag en avond zijn koplich- ten hinderlijker voor het verkeer dan stadslichten; 99 pet. van de automo bilisten zal dat met me eens zijn", zo meende de verdachte R. P. de F. uit Terneuzen, die „op het matje" moest komen, omdat hij meer dan een kwartier na zonsondergang met stadslichten buiten de bebouwde kom had gereden. Mr. Van Son vond echter, dat het een chaos wordt op de weg als iedereen zijn persoonlijke inzichten in het verkeer doorvoert. Hij legde De F. een boete op van 15 te vervangen door 3 dagen nadat de officier 25 of 5 dagen had geëist. De chauffeur J. M. S. uit Terneuzen botste tegen een auto, toen hij in de Nieuwstraat te Terneuzen achteruit reed. S. begreep niet hoe het mogelijk was: „Er stond niets", zo zei hij, ,ik keek links en rechts en in mijn spiegel, maar ik zag geen auto staan. Hij moet vanachter het postkantoor zijn gekomen, terwijl ik achteruit reed". Mr. Lebret meende, dat S. te weinig aandacht aan zijn spiegel had besteed. Hij eiste 15. De kantonrechter vond het echter een moeilijke zaak en nam genoegen met 7,50 of 2 dagen. Tijdens deze zitting stonden ook weer twee bromfietsers terecht, die in de be bouwde kom van Terneuzen te snel had den gereden. De kilometerteller van P. H. uit Terneuzen wees ruim 36 kilometer terwijl P. W. uit Terneuzen de 40 kilo meter per uur haalde. In het eerste ge val eiste de officier 35 of 7 dagen - uitspraak 20 of 4 dagen de tweede maal vorderde hij 30 of 6 dagen, waar bij de kantonrechter zich aansloot. Het vernieuwen van een gedeelte steen glooiing tussen dijkpaal 15.76 en 17.46 alsmede het verbreden van bestaande steenstrook van betonblokken tussen dijkpaal 19 en 29.50 van de waterkering Van de calamiteuze polder Nieuw-Neu- Zen, is dinsdag aanbesteed in hotel „Centraal" te Temeuzen. Er waren negen inschrijvers, van wie P. M. A. Sponselee te Kloosterzande het laagste inschreef met 87.200- Verder schre ven in gebr. Hakkers uit Werkendam voor 89.000, E.L.K. te Schoondijke voor 90.100, Fa. Toussaint uit Cad- zand voor 90.460, P. de Regt uit Ter neuzen voor 90.950, P. Mollet uit Hoofdplaat voor 91.300, de fa. De Ruysscher uit Biervliet voor 91.590, W. Vlot uit Sliedrecht voor 92.000 en M. v. d. Velde uit Renesse voor 94-000. (Advertentie) de Tiroler Holzhackerbubn- Deze evenementen worden bij slecht weer in de tramremise van de Z.V.T.M. gehouden. Het sluitstuk van de zaterdag is een taptoe, die voor de eerste maal in de geschiedenis van de feesten verzorgd wordt door de rond vijftig man sterke Breskense fanfare Uit het volk - Voor het volk. De muzikanten zijn reeds maanden bezig met het instuderen van deze deels bewegende taptoe. Zondagmiddag trekt het corso weer door de straten, thans voorzien van de prijzen, die de visserijkoningin tevoren in de kiosk uitgereikt heeft. Medewer kende muziekkorpsen zijn nu: Uit het volk - Voor het volk, de Unie uit Bre da, Veronica uit Zuidzande, Elk naar zijn krachten uit St.-Kruis, de Aarden- burgse fanfare en Scheldegouwen uit Hansweert, terwijl ook de D.I.O.-tumers weer van de partij zijn. Tegen de avond verzorgt een water sportvereniging uit Nieuwvliet onder leiding van Arjaan Schijve waterski demonstraties in de haven (met springplank erbij), daarna zijn er weer concerten door Veronica Zuid zande en de Unie Breda, vervolgens is er een cabaret met medewerking o.a. van Mieke Telkamp, Rob de Nijs en de Lords, de Wama's, Peter Pie- kos, Gert Timmerman, Willy Al- berti en anderen. Het sluitstuk is een muzikale show, die gebracht wordt door de TTnie uit Breda, dat nog geen visserijfeest in Breskens gemist heeft. Op het Oranje plein treden de muzikanten aan. Op maandag -de laatste dag wordt de traditionele jaarmarkt gehouden met daaraan verbonden een standwer kersconcours. Dit evenement duurt van 3 tot 9 uur, zodat het tevens een avond- markt wordt- En tot besluit van de vis serijfeesten is er dan nog het (een half uur durend) vuurwerk, dat afgestoken wordt op het oude veerhavenplateau. Rest nog te vermelden, dat zaterdag en zondag het visserijonderzoekings- vaartuig Willem Beukelszoon een bezoek aan het feestvierende Bres kens brengt, dat dit schip zaterdag door het publiek bezichtigd kan worden, dat de organisatoren zater dag en zondag entreegeld zullen hef fen, en dat de verlichting van Bres kense straten en gebouwen uitge breid zal worden. In Middelburg is op 88-jarige leeftijd overleden ds. J. Koekebakker, in leven emeritus predikant van de Doopsgezinde Gemeente te Middelburg en Goes. Ds. Koekebakker verwierf onder meer be kendheid als publicist. De teraardebe stelling zal volgens wens van de over ledene in alle stilte geschieden. Ds. Koekebakker, die studeerde aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam en aan het Doopsgezind Semenarium al daar, werd in 1899 predikant te Den lip en Landsmeer. In 1903 kwam hij naar Aardenburg. In 1919 volgde zijn aanstel ling te Middelburg, twee jaren later ook in Goes. Ds. Koekebakker ging in 1940 met emeritaat. In zijn leven heeft de doopsgezinde predikant onder meer de volgende functies bekleed: In 1898 werd hij secretaris van het So cialistisch Leesgezelschap onder studen ten te Amsterdam. Hij werd in 1907 lid van de S.D.A.P. Van 1914 tot 1918 reis de hij voor filantropisch werk door be zet België. Van 1921 tot 1946 was ds. Koekebakker voorts bestuurder der Al gemene Doopsgezinde Sociëteit te Am sterdam. In 1921 reisde de predikant naar Moskou om er voor een commissie uit Nederland een verdrag te sluiten om de noodlijdende doopsgezinden in de Oekraïne te helpen. Als voorzitter van deze commissie verrichtte hij in 1925 de officiële opening van het doopsgezinde broederschapshuis te Elspeet. Op publicistisch gebied verdiende ds. Koekebakker zijn sporen als medewer ker aan de „Indische Mercuur", „De Baanbreker" en de Middelburgse Cou rant. Voorts was hij in de eerste wereld oorlog Aardenburgs correspondent aan de Nieuwe Courant te Den Haag. Van 1919 tot 1931 was hij aan deze courant verbonden als redacteur voor de rubriek „Geestelijke stromingen". Van 1945 tot 1946 bekleedde hij de functie van hoofd redacteur van de (vroeger illegale) „Vrije Stemmen" te Goes. Ook is hij een viertal jaren redacteur van het tijdschrift voor Zedekunde, later het tijdschrift voor Ethiek geweest. Van zijn publikaties op wetenschappelijk gebied verdient „De vier Evangeliën naast Elkaar" vermelding. in de Abdijgebouwen Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond, aanvang 21 en 21.30 uur Ingang Nieuwe Kerk. Brussel, geheel bewolkt, 25 gr. Luxemburg, onweer, 26 gr. Parijs, onweer, 23 gr. Nice, zwaar bewolkt, 28 gr. München, half bewolkt- 31 gr. Zürich, half bewolkt, 28 gr. Innsbruck, half bewolkt, 32 gr. Rome, half bewolkt, 33 gr. Madrid,1 half bewolkt, 26 gr. Mallorca, onbewolkt, 30 gr. RUSTIG WEER. Veranderlijke bewolking met op enkele plaatsen een regen- of onweersbui. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak tussen noord en west. Vooral in de oos telijke helft van het land koeler dan gisteren. STRAND VER WACHTIN G (Van onze weerkundige medewerker) Vandaag wisselend bewolkt, maar over wegend zonnig en droog. Zwakke wind tussen west en noordwest. In de middag 19-21 graden C., zeewater 18 graden <5. Vooruitzichten: rug van hoge druk pas seert langzaam, na het midden van de week wellicht gevolgd door een wat vochtige oceaanstroming uit het zuid westen, waarbij de temperatuur aange- naam blijft. ZON EN MAAN 8 augustus Zon op 5.11 onder 20.20 Maan op 22.07 onder 8.39 Tweemaal tikte Terneuzens plaatsver vangend kantonrechter, mr. H. C- M. van Son, tijdens de zitting van dins dagmorgen verdachten op de vingers met de opmerking „een ernstige onop lettendheid". Het gold beide malen ver keersovertredingen in dezelfde „prijs klasse": het naar links afslaan met personenauto's zonder de weg links en rechts voldoende op ander verkeer te hebben onderzocht. Aanrijdingen waren dan ook de gevolgen bij de twee za ken, die dinsdag voor de groene tafel kwamen. De eerste verdachte die voor deze .over treding terechtstond, was de landbou wer P. C. van A. uit Westdorpe. Het was gebeurd op de weg van Axel naar Sluiskil. Zijn manoeuvre veroorzaakte een botsing met een tegemoetkomende bromfietser. Eis van officier van justi tie mr. T. Lebret en uitspraak van mr. Van Son waren 40 subs. 8 dagen. Eenzelfde eis liet de officier horen te gen mevrouw M. C. van D. uit Bosch- kapelle, die door het naar links de weg oprijden een andere auto had aange reden. Zij gaf de overtreding ruiterlijk toe, maar voerde aan dat zij de auto achter haar in de spiegel niet had ge zien, omdat hij al te dichtbij was- Mr. Van Son wees een vonnis van 25 of 5 dagen. De handelaar C. M. H. uit Temeuzen Zaterdag organiseerde de M.A.B.C. „De Zingende Bougie" te Driewegen een ge zelligheidsrit voor de rijders van auto's motoren en bromfietsen. De uitslag van deze rit luidt als volgt: Bromfietsklasse: 1 J. Spruijt Driewegen 15 strafpunten. 2. J. Heerenthals Nisse 22. 3. G. Meulenberg Borssele 68. 4. J. Mol Oudelande 146. 5. B. Kievit Yerseke 152. 6. H. Lalkens Driewegen 179. 7. A. Goeman Driewegen 193. 8. M. P. Mol Driewegen 195. 9. J. van Oosten Driewe gen 199. 10. J. Lalkens Driewegen 293- Auto en Motorklasse: 1. W. Bos Vliss. 148 strafpunten. 2. J. Faber Vlissingen 214. 3. B. Vertriest Kloetinge 234. 4. Jac. van 't-Veer Oudelande 235. 5. M. C. Duijnhouwer Kapelle 255. 6. J. E. Rent meester 's-Heerenhoek 276. 7. M. K. van 't-Veer Oudelande 281. 8M. Goeree Driewegen 289. 9. C. van Nieuwenhuijse Nisse 307. 10. M. Welleman Borssele 319 De drie Axelse meisjes, die in Monschau (Did.) na een roofoverval waren opge nomen in een. ziekenhuis in Duitsland, zijn zaterdag door hun familie weer naar huis teruggebracht, ze 'zullen nog wat rust moeten houden. De wandelsportvereniging „De vrolijke tippelaars" te Vlissingen houdt zaterdag 10 augustus een strandwandeling. De start is 's avonds om half zeven bij ho tel Huvers aan de Galgenweg te West duin. Ook leden van wandelsportvereni gingen uit Zegge en Heerle in Noord- Brabant en uit Tholen zullen er aan deelnemen. Het is reeds de tweede keer, dat „De vrolijke tippelaars" dit seizoen een strandwandeling houden. De wande laars die beide keren hebben meegelo pen, zullen een speciale beloning krijgen. De wandelsportvereniging „De vrolijke tippelaars" telt enkele zeer ervaren le den; de heer M. de Bruyne heeft reeds 16 keer meegelopen in de Vierdaagse en de heer P. Weyberg reeds 10 keer. We kunnen ons voorstellen welke angstige gevoelens de beide ivet- houders van Veere, de heren Kod de en Kasse, zondagmiddag heb ben doorstroomd. U hebt het mis schien ook wel gelezen, het stond in onze krant van gisteren. Want wat had de heer Wisse, die tegen over het stadhuis woont, gezien? Dat de bliksem ergens hoog in de toren iets had aangericht. Wat? Brand? In ieder geval meende de heer Wisse daar hoog boven Veere rook en zwaveldamp te zien Probeer eens na te gaan wat de heren Kodde, Kasse en Wisse ge voeld hebben, toen zij daar die eindeloze wenteltrap van de Veer ie stadhuistoren opklommen en ernstig snoven naar brandlucht. Eén ding was al duidelijk: de to ren was nog niet afgebrand, want ten slotte klommen zij erin naar boven. Maar wat had die bliksem, gezien door Wisse, in de kostbare torenspits alsnog aangericht Om van het carillon maar te zwijgen. „Een ramp voor Veere". moeten de klimmers kreunend hebben overwogen, ,Jïn voor Veere niet alleen. Immers, zou door zo'n blik sem niet het cultuurbezit van de Lage Landen in het hart worden getroffen? Dit specimen van ver- 'ijnde gotische bouwkunst, die slanke minaret, welke meehielp Veere beroemd en bemind te ma ken? En hoe zouden de Vrienden van Veere op dat alles reageren?" Kortom, het bonzen van de harten van Kodde, Kasse en Wisse moet de harde tik van het uurwerk overstemd hebben. Na de bliksems lange klim konden de drie heren, zoals het bericht meldt, tot hun vreugde constate ren dat de bliksemafleider goed had gewerkt! Hoera! Driewerf! En geloof maar dat blijdschap te lezen stond op de gezichten van de heren Kodde, Kasse en Wisse! Slot van fag. 1 bestuur door het gemeentebestuur van Breskens reikt de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de visserijwim pel uit aan diegene van de veertig Breskense garnalenvissers, die met zijn schip en bemanning de beste kwaliteit garnalen in 1963 opgevist heeft. Vorig jaar kwam deze wimpel in het bezit van schipper A. de Baare van de Br. 20. Na de uitreiking van de wimpel wordt, in aanwezigheid van de visserijkoningin, de wimpel gehesen op het winnende schip, waarna de Breskense vloot op de Westerschelde een rondvaart maakt. Vóór en na dit gebeuren houdt de Brus selse jachtclub in de haven motorboot races: bij goed weer maar dan moet het bijna windstil zijn rond de gas- boei voor de haven, bij minder goed weer in de haven. De Brusselse racers, die dit jaar voor de tweede maal de feesten opluisteren en er hun titelstrijd houden, willen van hun bezoek een tra ditie maken. EIND DEZE MAAND zal op nieuw een stalen overspanning van 106 meter tussen twee grij ze pijlers van de Haringvliet brug bij Numansdorp worden gehangen. Volgens het voorlopi ge werkschema van Kloos' Werkplaatsen in Kinderdijk op donderdag 29 augustus aan staande. Op die dag zal het brugdek boven het woeilige ont moetingspunt van Haringvliet, Hollandsch Diep en Volkerak dan een lengte krijgen van ruim driehonderd meter. Op het ogen blik ligt hier namelijk al een twee overspanningen lang stuk snelweg voor Schouwen-Duive- land en Goeree-Overflakkee de achtste is de situatie ongeveer ge lijk. Op de plaats, waar de negende pijler van de brug moet komen wordt de heisteiger geslagen en de tiende is ook klaar. Zoals men weet krijgt de Haring vlietbrug onder de wal van Numans dorp een beweegbaar deel- Daarvoor moest een Ingewikkelde basculekel der worden gebouwd. Een werk, dat veel tijd in beslag nam en de bouwers voor bijzondere eisen zette. Thans is men zover gevorderd, dat de kelder vloer droog is. Het „natte werk" is dus aardig aan het inlopen op de vertragingen van het afgelopen jaar. De overspannin gen kunnen komen. Het is de bedoe ling dat er voor het einde van dit jaar nog vijf stalen brugdelen wor den ingehangen. De laatste drie ko men dan volgend voorjaar aan de beurt. Via de Grevelingendam komt er voor de Schouwse weggebruikers dan „zicht" in de rechtstreekse snel- verbinding met Holland. Yerseke vanuit de lucht: de tragedie van een mossel- en oesterdorp in vogelvlucht. Zo te zien een welvarende plaats met vele verwaterbassins, ve le vissersboten in de haven en uitbreidingen van nieuwe wijken er achter. Een groei ende, gezonde plaats, zo te zien. Sinds de afgelopen win ter weten we echter wel be ter. En vooral sinds de jong ste waarnemingen: het is af gelopen. Nog voor dat de Delta-schaduw over de schelpdiercultuur kon vallen, verhaastten de ijsmassa's van de afgelopen winter het vonnis. Yerseke zal zijn oude roem -nooit meer terugkrij gen. En dan zal bij beschou wing ook duidelijk zijn waar om al die schepen in de haven liggen. Ze blijven er voor het merendeel ook liggen. En uit al die putten op de voorgrond en in het midden van de foto worden nauwelijks nog oesters geschept (Luchtfoto Slagboom, Vlis singen) Om 4 uur 's middags (3 uur opstellen op het oude havenplateau) start dan het bloemencorso, waaraan thans reeds elf wagens deelnemen, een aantal, dat zeer waarschijnlijk nog wordt uitgebreid tot vijftien. De deelnemende wagens, ge maakt door de verschillende buurten en straten, staan nog meer dan voor heen in het teken van de visserij. Er is niet één wagen, die niet met de visserij te maken heeft, verzekerden de orga nisatoren. Om van voldoende bloemen verzekerd te zijn, zal de stichting vis- serijdagen dahlia's laten aanrukken uit Zundert of Valkenswaard. Als er even tueel door welke omstandigheid geen dahlia's voorhanden zijn, dan zijn er toch bloemen: gladiolen uit Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. In de stoet van zaterdag verlenen vijf muziekkorpsen medewerking: de Bres kense fanfare, Volharding uit Zaam- slag, Vlijt en Volharding uit Souburg, Ons Genoegen uit Vlissingen en de ac cordeonvereniging De Meulmeester uit Vlissingen, alsmede de turnvereniging D.I.O. uit Breskens. Na het corso verzorgt de Brusselse jachtclub waterskidemonstraties, zijn er demonstraties reddend zwemmen door de Vlissingse reddingsbrigade en Scheldestroom, en zijn er ook enkele concerten, op het Spuiplein en in de Havenkiosk. Om 8 uur volgt het optreden van de West-Zeeuws-Vlaamse dansgroep van Cor Schijve, die uit het bekende streekstuk „Joantje" zal „voordra gen". Cor Schijve heeft verschillende typen uit het stuk aan de Breskense omstandigheden aangepast, zodat met name de oudere Bressiaanders hieraan hun hart kunnen ophalen! De groep is te vinden op het Oranje plein. Daar treden later ook nog op naar de randstad Holland klaar en voor 1 juli volgend jaar moet deze vaste oeververbinding voor het verkeer een feit zijn. De afgelopen ruwe winter en het weerbarstige najaar van 1962 heeft het werk aan de Haringvlietbrug be langrijk vertraagd. Op de „werf", waar de overspanningen worden ge bouwd, heeft zo'n brugdeel maan denlang op transport liggen wach ten. Ook de bouw van de pijlers in het Haringvlietwater heeft niet on aanzienlijke stagnaties ondervonden. Maar op het ogenblik zien de man nen van waterstaat en de aannemers het verloop van de brugbouw wat minder somber in. „Hebben we nog vijf maanden zulk weer als op het ogenblik, dan hebben we alle stag naties in de bouw opgevangen", ver telde ons technisch hoofdambtenaar A. Been, die met de direetie in Nu mansdorp is beiast. „En mocht dat niet zo zijn, dan kun nen we er altijd nog voor zorgen, dat er op die datum in ieder geval een kale, berijdbare brug ligt. Er zijn namelijk twee manieren om een brug te bouwen. Je kunt hem stukje bij beetje kant en klaar, met alle afwer kingen keurig verzorgd, opleveren. Je kunt ook pijlers bouwen, er overspan ningen opleggen en hem dan zo snel mogelijk voor het verkeer vrijgeven. De „aankleding" is dan van later zorg! Op dat laatste sturen we nu maar aan..." Momenteel is de gehele Haringvliet brug in uitvoering. Over de volle breedte van de ongeveer 1200 meter lange brug wordt gewerkt. Vijf pij lers zijn gereed en de zesde is op het ogenblik zoals dat heet „droog". Voor de zevende betonpijler zijn de palen geheid. Die is kuipklaar. Voor Het havenplateau van Kamperland is al 'een paar maanden veranderd in een industrieterrein. Noord-Beve land heeft namelijk een tijdelijke industrie: de fabriek, die de toplaag levert voor de verbetering van het provinciale wegennet op het voorma lige eiland de asfalt. Half juni hebben de werklieden van de Konink lijke Mij. Wegenbouw uit Utrecht het „bedrijf" in elkaar gezet. En vanaf juli rijden auto's af en aan om hun ladingen asfalt te depone ren op het negen kilometer lange stuk te asfalteren weg vanaf Wis- senkerke naar de Veerse Gatdam en Vrouwenpolder. Vijftigduizend kilo asfalt per uur levert de fabriek. En voor elke vier kante meter van de negen kilometer lange weg is honderdtien kilo nodig; de asfaltlaag wordt drie tot vijf cen timeter dik. Er zit teer uit Gent in, vulstof uit Winterswijk en per schip aangevoerd zand en grint uit Duits land. Morgen donderdag wordt de laatste meter asfaltlaag op de pro vinciale weg KamperlandVrouwen polder gelegd. Dat betekent niet, dat de asfaltfabriek dan al verhuist. Er is in Zeeland nog een andere weg te behandelen: de provinciale weg vanaf Goes naar Noord-Beveland tot aan de Huisdijk, de eerste dijkover- gang na de Zandkreekdam: een af stand van ruim 8 kilometer. De in dustrie zal vóór het einde van oktober niet van Noord-Beveland verdwij nen(Foto P.Z.C.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2