V.S. ZULLEN TEGEN E.E.G. VERGELDINGSMAATREGELEN NEMEN Voor bepaalde goederen geen tariefconcessies President de Gaulle houdt voet bij stuk V.S. stellen belang in Russisch inspectieplan Elfde Breskense visserijfeesten attractiever WAARSCHUWING UIT BONN FELLE BRAND IN SLIKKERVEER - NEGENTIEN GEZINNEN DAKLOOS Falend systeem Met auto uit water Garnalen Visserijwimpel AUTOBENZINE DUURDER 206e jaargang - no. 183 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Pak de badpak- maniak CHRISTIAN HERTER Op 4 september openbare verhoren van de tariefcommissie Aanbod E.E.G.-reactie op Amerikaanse aankondiging Openbare zittingen Hoop ANTWOORD AAN KENNEDY EN MACMILLAN Frankrijk tekent het beperkt akkoord niet DE GAULLE VERWIERP AMERIKAANSE KERNHULP MINISTER RUSK GAAT MET KROESJTSJEW MEE zeer In Moskou goede en zakelijke atmosfeer Grote diefstal van schilderijen in Londen Eerst consulteren Garanderen Naar Zwarte Zee Twijfel aan de brandveiligheid van daken Uitdragerswinkel Levensgevaarlijk D GEEN „SCHERPE KOPPEN" OP VERLOREN RAKETTEN Rotterdammer in Italië omgekomen De Russische hulp voor Skopje Van 15 tot en met 19 augustus a.s. Corso, taptoe, sport, expositie, vuurwerk, dansen, jaarmarkt PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Directie: P. van de Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw.franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Temeuzen: Arsenaalstraat 2, tel. 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. 0 Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. 4,50. Ingez. med.jS x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Woensdag 7 augustus '63 Pagina 2 Bij een grote brand in Slikkerveer (gemeente Ridderkerk) is gister middag een blok van 19 huizen totaal onbewoonbaar geworden. Veer tien woningen brandden geheel uit, de vijf anderen op de beneden verdieping kregen grote waterschade. Christian Herter, de vertegenwoordiger van president Kennedy in bijzondere handelskwesties, heeft gisteren officieel Amerikaan se vergeldingsmaatregelen aangekondigd tegenover de invoer beperkingen op Amerikaans gevogelte van de Europese Econo mische Gemeenschap (E.E.G.). Hij deelde mede dat de Ver enigde Staten tariefconcessies zullen intrekken voor een aantal goederen dat de E.E.G. naar de V.S. uitvoert. De intrekking van concessies betreft goederen ter waarde van 46 miljoen dollar. Welke goederen het precies zullen zijn, zal worden bepaald na behandeling door de Amerikaanse tariefcommissie. Herter verklaarde: „De regering van de Verenigde Staten betreurt het dat de Europese Economische Gemeenschap tot nu toe niet de mogelijkheid heeft gevon den de huidige zeer hoge beschermings rechten op de invoer van gevogelte in de De lijst, waaruit de keuze zal worden gedaan voor het intrekken van conces sies, omvat de volgende goederen (met de waarde van de uitvoer der E.E.G. naar de VS. in 1962, in dollars): wijn 22,4 miljoen, vrachtwagens en bus sen 14,8 miljoen, fotopapier 102 miljoen, (bioscoop) film 2 miljoen, andere film 13,6 miljoen, gelatine 4,1 miljoen, caffe ine 2,8 miljoen, theobromine 100.000, dextrine 2,2 miljoen, aardappelmeel 200,000, plat staaldraad 1,7 miljoen, si- garettenvloei 1,5 miljoen, roestvrij sta len doek 2,1 miljoen, bloembollen, wor tels enz. 3,8 miljoen, scharen e.d. 2,5 miljoen, brandewijn (cognac) 12,1 mil joen, synthetische garens 6,15 miljoen, roquefort-kaas 2 miljoen, elektrische scheerapparaten 7,3 miljoen. HERTER gemeenschap te verminderen. Dienover eenkomstig kondigen wij vandaag plan nen aan voor het houden van openbare verhoren met het doel tot een besluit te komen over de goederen waarop ta riefconcessies zullen worden ingetrok ken". De Westduitse regering heeft op het ministerie van buitenlandse zaken in Washington een aide me- moire doen overhandigen waarin zij de Amerikaanse autoriteiten waarschuwt voor een economische oorlog tussen de Verenigde Staten en de Bondsrepubliek, veroorzaakt door de kwestie van de Westduitse invoer van Amerikaans gevolgel- te. Aanleiding tot deze stap waren de tal rijke verklaringen van Amerikaanse functionarissen, meer in het bijzonder van de voorzitter van de commissie voor buitenlandse zaken van de senaat, James W. Fullbright, waarin „vergel dingsmaatregelen" werden geëist voor de weigering van de Europese Econo mische Gemeenschap (E.E.G.) de invoer rechten op Amerikaanse gevogelte te verlagen. In Westduitse economische kringen werd gevreesd dat de vergeldingsmaat regelen die Washington op het oog heeft in feite zouden neerkomen op een ver hoging van de invoerrechten op West duitse auto's. In de vonn van een verduidelijkend me morandum heeft de E.E.G.-commissie gisteravond haar reactie op de voorge stelde Amerikaanse vergeldingsmaatre gelen in de „kippenoorlog" kenbaar ge maakt. De commissie is van oordeel dat het geschil tusen de Europese Econo mische Gemeenschap en de Verenigde Staten over de uitvoer van gevogelte al leen redelijk kan worden beoordeeld in de grotere samenhang van de handel als geheel tüssen de twee gebieden. In de eerste plaats dient men in gedach ten te houden dat de omvang van de handel die bij het geschil over gevogelte is betrokken, slechts klein is. Zelfs in het recordjaar 1962 bedroeg de Ame rikaanse uitvoer van gevogelte naar de E.E.G. minder dan 53 miljoen dollar, ter wijl de totale Amerikaanse uitvoer van agrarische produkten naar de gemeen schap 1,4 miljard dollar groot was en de gehele Amerikaanse uitvoer naar de ge meenschappelijke markt 4,45 miljard: dollar. Het geschil dient volgens de commissie te worden gezien tegen de achtergrond van de algemene ontwikkeling van de handel tussen de Verenigde Staten en de E.E.G. De Amerikaanse uitvoer van ge-; vogelte naar de gemeenschap is toege- j nomen van 2,7 miljoen dollar in 1958 tot j 52,6 miljoen dollar verleden jaar. In de zelfde période is de Amerikaanse uitvoer van alle agrarische produkten die tot dusverre vallen onder de landbouwpoli tiek der E.E.G., veel trager toegenomen nl. van 227,8 miljoen tot 509,1 miljoen dollar. I Onder de behandeling als meest-be- gunstigde natie worden de tarief concessies die voor de E.E.G. worden ingetrokken, ook voor andere landen ingetrokken. Herter zei dat de lijst van produkten met zorg is samen gesteld om er zeker van te zijn, dat elke verhoging van invoerrech ten, waartoe uiteindelijk zou worden besloten, een uiterst geringe invloed zal hebben op de handel tussen de Verenigde Staten en derde landen. De Amerikaanse tariefcommissie zal op 4 september beginnen met de open bare zittingen om te bepalen op welke goederen de tariefconcessies moeten worden ingetrokken, zo verklaarde Her ter. Een hooggeplaatste Amerikaanse rege ringsfunctionaris deelde mede dat de De gevechten in Zuid-Vietnam gaan voort; hier ziet men hoe re geringstroepen 'n guerrillastrijder in bedwang houden, nadat zij met behulp van Amerikaanse helikop ters temidden van de guerrilla strijdmacht geland waren. Aan de operatie, welke op ongeveer 20 km ten noordwesten van de deltastad Bac Lieu plaatsvond, namen onge veer 500 regeringstroepen deel; het aantal guerrillastrijders werd, geschat op ongeveer 200. verhoren voor eind september voltooid zullen zijn en dat daarna een officiële aanzegging zal worden gedaan voor de ophanden zijnde intrekking van de uit gekozen produkten. Hij legde er de na druk op dat de procedure te allen tijde kan worden beëindigd als de E.E.G. het aanbod tot onderhandelingen doet. Later zouden de besluiten kunnen worden herroepen als de E.E.G. besluit tot ver laging van de invoerrechten op Ameri kaans gevogelte. Een regeringswoordvoerder in Den Haag heeft gisteravond in antwoord op vragen medegedeeld, dat Nederland nog steeds de hoop heeft dat de Verenigde Staten hun beslissing om vergeldings maatregelen te nemen tegen de invoer beperkingen op Amerikaans gevogelte door de Europese Economische Gemeen schap (E.E.G.) niet zullen behoeven uit te voeren. President de Gaulle van Frankrijk heeft in brieven aan president Ken nedy en de Britse premier Macmil- lan beleefd het beroep afgewezen dat deze op hem hadden gedaan om het kernstopverdrag van Mos kou te ondertekenen, aldus hebben betrouwbare Franse kringen ver klaard. De brieven werden maandag overhan digd op de Amerikaanse ambassade in Parijs en op het Britse ministerie van buitenlandse zaken in Londen. President Soekarno van Indonesië ƒ7.), president Macapagal van de Filippijnen en premier Abdoel Rahman van Malak- ka (r.), hebben in Manilla een overeen komst getekend, waarin zij de secreta ris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, laten beslissen of de bevol king van de landen van Borneo zich zal aansluiten bij de nieuwe Maleise Fede ratie. Zij zijn een antwoord op de persoonlijke brieven die president Kennedy en pre mier Maemillan op 25 juli de dag dat het kemstopakkoord werd geparafeerd aan het Franse staatshoofd hadden gezonden en waarin zij er bij hem op aandrongen dat Frankrijk zich bij het verdrag zou aansluiten. Welingelichte Franse kringen hebben verklaard dat de Gaulle in zijn antwoord aan Kennedy en Maemillan hetzelfde standpunt inneemt als dat op zijn pers conferentie van 29 juli. De Amerikaanse staatssecretaris voor politieke zaken W. Averell Harriman heeft dinsdag onthuld, dat president de Gaulle een aanbod voor Amerikaanse hulp op het terrein van de kernbewa pening in ruil voor toetreding v: Frankrijk tot het beperkte kernstopver drag van Moskou heeft afgewezen. Har riman zei dit in een vraaggesprek met het radiostation „De stem van Ameri ka". Amerikaanse en Britse functiona rissen hebben gisteravond in Mos kou na informatieve besprekingen met de Russen, welke tot doel heb ben een einde te maken aan de kou de oorlog, bekendgemaakt, dat de atmosfeer „zeer goed en zakelijk" was geweest. olgens diplomatieke zegslieden had de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Dean Rusk verklaard, dat Amerika belang stelt in een Russisch plan voor het instellen van inspectieposten in Rusland, Amerika en andere lan den, ter voorkoming van een ver rassingsaanval. De Verenigde Staten zijn van gevoelen dat de sluiting van een akkoord over de instelling van inspectieposten wel licht de meeste kansen biedt op moge lijke overeenstemming, aldus is in Ame rikaanse kringen vernomen. Uit dé Londense woning van de zaken man Michael Sieff zijn dezer dagen schilderijen ter waarde van ruim 130-000 gulden in totaal gestolen. Bij deze doeken zijn een „gezicht op een meer" van Boucher, dat op ruim 55.000 gulden geschat wordtsp een schil derij van Corot ter waarde van rond 48.000 gulden en twee doeken van Con- stantine Guys, die men schat op resp. 10.000 en 12.500 gulden. Voorts werden onder meer een bontjas en tafelzilver gestolen. De totale waar de van de gestolen goederen wordt ge schat op ruim 200.000 gulden. De Russen herhaalden in hun besprekin gen met Rusk en Lord Home, het belang dat zij hechten aan de sluiting van een niet-aanvalsverdrag tussen de N.A.V.O. en de landen van het pact van War schau. Rusk zou echter volgens diplo matieke zegslieden hebben verklaard dat hierover niet zou kunnen worden onderhandeld zonder dat eerst de leden van de N.A.V.O. zouden zijn geconsul teerd. Rusk zou verder duidelijk hebben ge maakt dat bij eventuele onderhande lingen over een niet-aanvalsverdrag de veiligheid van West-Berlijn zou moeten worden gegarandeerd, zoals president Kennedy ook heeft bena drukt op zijn persconferentie van 1 augustus. De besprekingen tussen Rusk, Lord Home en Gromyko werden zonder voor af vastgestelde agenda gevoerd. Vol gens diplomatieke kringen zou elk van de drie staatslieden die onderwerpen ter sprake hebben gebracht, waarvan zij dachten dat deze van belang waren voor een oplossing van de internatio nale vraagstukken. Minister Rusk heeft een uitnodiging van premier Kroesjtsjew aangenomen hem te vergezellen naar Gagra. aan de Zwarte Zee. Gromyko gaat ook mee. Verwacht wordt dat Rusk zaterdag naar zijn land terugkeert. Als gevolg van stijgingen in de aanvoer- prijs, welke enige tijd geleden hebben plaatsgevonden, zal op 7 augustus a.s. de verkoopprijs van autobenzine gewone kwaliteit worden verhoogd met 0,3 cent ger liter. De prijs voor superbenzine lijft ongewijzigd zo wordt uit raffi naderijkringen medegedeeld. De stijgingen in de aanvoerprijs zijn, zo deelde het ministerie van economische zaken mee, een gevolg van een hogere notering voor benzine op de wereld markt. De brand woedde in een complex aan de Reyerweg, dat een havenbedrijf in Rot terdam ter beschikking heeft voor zijn personeel. Het vuur had een frontbreed te van 75 meter. De brand brak uit in de op een na meest rechtse bovenverdie ping en vrat daarna door het dak langzaam naar de andere woningen. De brandweer van Ridderkerk kreeg assistentie van de Rotterdamse brand weer, die onder meer een motor- en ladderwagen stuurde. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorge daan. De politie van Ridderkerk is tot de conclusie gekomen, dat het vuur tussen drie en vier uur is ontstaan door een brandende sigaret. Er bestond voor de brand een enorme belangstelling, veel mensen hielpen zo goed en zo kwaad als dat ging mee de inboedel van de bewoners naar buiten te brengen. Het gras veld voor de woningen leek dan ook een grote uitdragerswinkel. De gezinnen, die de nacht niet bij rela ties konden doorbrengen, konden slapen in een schoolgebouw, dat gisteravond door de BB werd ingericht als nacht verblijf voor de gedupeerden. Intussen heerst bij vele gezinnen in de nieuwe woonbuurten van Slikkerveer ongerustheid. De politie en brandweer zijn na de brand namelijk gaan twijfelen aan de brandveiligheid van de daken van enkele complexen. De brand kreeg zijn enorme omvang, doordat het vuur (tegen de wind in van het ene per ceel naar het andere kroop via het met zg. lionexplaten afgeschermde dak. Deze platen zijn gemaakt van afval van vlas. De dakbedekking met lionexplaten is een betrekkelijk nieuw systeem, dat ruim vijf jaar geleden werd ontworpen door de architect prof. Wijdeveld. Ver schillende huizenblokken in Slikkerveer werden er mee uitgerust. „Maar", zei gisteravond de hoofdcommandant van de brandweer in Ridderkerk, de heer Van Rij, „bouw- en woningtoezicht is er niet gelukkig mee. Het systeem werd gecoördineerd door het ministerie van volkshuisvesting". Het oordeel van een hoge functionaris van de Rotterdamse brandweer was nog korter, toen hij enkele uitgebrande stukken in zijn tas stopte: „Levensge vaarlijk. Ik ga eens precies kijken wat voor materiaal het is". Hun standpunten weken overigens sterk af van dat van burgemeester C. J. van der Hoeven van Ridderkerk, die zeer positief verklaarde: „de deskundigen waren enthousiast over de nieuwe opzet Drie partijen zijn betrokken bij het al lerongelukkigste incident te Bussum, tengevolge waarvan een negentienjarige soldaat het leven verloor. De eerste is het slachtoffer van deze trieste gebeur tenis, de tweede de jongeman die van zijn vuurwapen gebruikmaakte en het fatale schot loste, de laatste ten slotte is het leger zelf, of liever gezegd het sys teem, waarin een dergelijk ongeval mo gelijk bleek. ne maar men De twee raketten, die een straaljager van de vliegbasis Eindhoven woensdag 24 juli heeft verloren, waren niet ge- iaden met „scherpe koppen". De lading bestond wel uit conventionele spring stof, doch de koppen waren niet scherp gesteld. Uit veiligheidsoverwegingen gebeurt dit pas bij het afvuren van deze wapens. Als gevolg van het niet scherp gesteld zijn, zijn de koppen ook niet ge ëxplodeerd bij de inslag. Dit zegt de minister van defensie, de heer P. J. S. de Jong, in antwoord op schriftelijke vragen van het Eerste- Kamerlid de heer Van Pelt (p.s.p.). De raketten zijn verloren door een breuk van de ophanginrichting. De reden hier van wordt onderzocht en zo doenlijk zullen maatregelen ter voorkoming van herhaling worden getroffen, aldus de minister- De bewindsman zegt verder in zijn antwoord geen aanleiding te zien de bedoelde koppen uit ons land te ver wijderen dan wel het vliegen daarmee in vredestijd te verbieden. In het ziekenhuis van Savona aan de Italiaanse Rivièra is maandag een 47- jarige Rotterdammer overleden wiens naam werd opgegeven als Rudolf Gobec. Hij werd bewusteloos naar het zieken huis gebracht, nadat zijn zwager, de 28- jarige Josef Jongen, hem uit de zee had gehaald, waar hij aan het diepduiken was. partijen inderdaad, kan ze niet afzonderlijk in beschou wing nemen, omdat alle kanten van deze zaak met elkaar verbonden zijn, het grijpt alles in elkaar en het een is een gevolg van het ander. Waarschijnlijk was de bewuste jongeman niet even wichtig in die zin, dat hij zijn plaats in het leger geheel had aanvaard en zijn verhouding tot de hem omringende (le- ger)werela in alle rust had overdacht. Vermoedelijk een kalme jongen, maar door de dienst losgemaakt uit de eigen vertrouwde omgeving met alle gevolgen vandien, een jongeman die nieuwe er varingen en nieuwe situaties op zich af heeft zien komen en daardoor zijn even wicht heeft verloren. Zo komt hij tot een vreemde (in het systeem onverklaar bare en niet te tolere ren) stap: hij passeert een wachtpost en zet het op een lopen. Op dat moment komt de tweede jonge man in het beeld, de wachtpost die hem sommeert te blijven staan. De knaap loopt echter door. En nu zijn twee jonge mensen, kinderen nog, opeens met elkaar in een verwarde situatie geraakt, de één vlucht, de ander weet dat hij hem moet tegenhouden. En het systeem begint te werken, de voor schriften. Die zijn vermoedelijk in de we ken van de opleiding daarvoor de kna pen goed ingeprent, terecht, want het systeem is de ruggegraat van het leger. Maar nooit mag het „zo-maar" de Duitsers zeggen „rüchsichtlos", het is on vertaalbaar nooit als een stelsel van botte voorschriften worden toegepast, het moet worden gebruikt met inschake ling van het menselijk verstand. Op dit moment echter is in Bussum de fatale kortsluiting ontstaan. Vermoedelijk heeft de vluchtende jon- V geman er géén moment aan gedacht, dat er werkelijk op hem zou worden ge schoten en daarom is hij doorgelopen. Maar de ander zonder overigens te willen doden heeft de voorschriften volgens het boekje uitgevoerd, en hij schoot. Het is tragisch: twee jongens, niet opgewassen tegen een onverwachte situatie, niet bij machte logisch te den ken en te handelen. Eigenlijk zijn er in Bussum twee slachtoffers, de jongeman die aan zijn verwondingen is overleden, en de knaap die het schot loste. Deze gebeurtenis immers vergezelt hem zijn verdere leven. De dode soldaat wordt zijn onvermijdelijke metgezel. Als men nu deze zaken overdenkt, dan moet men erkennen dat het systeem hier toch wel heeft gefaald. Er is hier door een jongeman zonder werkelijk heidszin gehandeld. Maar is bij de in structie voldoende op de eis van het ge zonde verstand gewezen? Is er tijdens de opleiding aan herinnerd dat een strik te toepassing van het systeem tot af schuwelijke consequenties kan leiden Maar bovendien het is een vraag, die thans velen bezighoudt is het nu echt wel nodig in vredestijd een wachtpost te voorzien van een op scherp gesteld wa pen Een wachtpost bij een kazerne Dat wil dus zeggen, niet bij een gevaar lijk of hoogst belangrijk militair object, maar bij een inrichting die tot huisves ting van soldaten dient! Als daar moei lijkheden ontstaan is er altijd wel een marechaussee-afdeling, die de kwestie in een ogenblik kan oplossen. Ook in het Bussumse geval zou dat zijn gebeurd: de vluchtende jongeman zou heel snel zijn aangehouden. Het falen van het stelsel zit hierin, dat geen rekening wordt ge houden met een situatie zoals zich in Bussum heeft voorgedaan. Had men daarmee wel rekening gehouden, dan zou de wachtpost niet met scherp heb ben kunnen schieten. L/i e laatste maanden zijn er helaas meer voorbeelden geweest, waaruit bleek dat het systeem ten aanzien van bepaalde individuen tekort schoot. Men denke aan het zelfmoordgeval, waar over onlangs in de Kamer vragen zijn gesteld. Er is- toen meegedeeld, dat het onmogelijk is zulke sluitende voorzie ningen te treffen, waardoor tragische gebeurtenissen als deze zelfmoord ge heel kunnen worden voorkomen. We wil len het aannemen, maar het verweer gaat voor Bussum niet op: als de wacht post géén scherp in zijn wapen zou heb ben gehad zou de betrokken jongeman nog hebben geleefd. Men zal de voor schriften moeten wijzigen. Een Russische legereenheid van om streeks 500 man met onder meer 125 bulldozers is in Skopje aangekomen om te helpen bij de opruimingswerkzaam heden, zo meldt het persbureau Tan- joeg- MET EEN nog grootser opgezet en attractiever programma dan de voorgaande tien worden de elfde visserijfeesten van Breskens dit jaar van donderdag 15 tot en met maandag 19 augustus gehouden. Hoogtepunten tijdens dit vijf da gen durende feest zijn het bloe mencorso op zaterdag- en zondag middag, dat wanneer de mede werking verkregen wordt van nog drie wagens het grootste wordt in de geschiedenis van de visserij- dagen, de tapto; op zaterdag- en zondagavond, de tentoonstelling van de visserijvereniging „Ons Belang", diverse watersportwed strijden en tot besluit het vuur werk op maandagavond. Nog meer dan voorheen zullen deze visserij feesten ook werkelijk helemaal af gestemd zijn op de visserij. Donderdag om 2 uur zal de voorzitter van de organiserende stichting visserij- dagen, de heer E. Seuss, de visserij feesten openen. Onmiddellijk daarop zal de Breskense visserijkoningin, de 23- jarige Willy Pessireron, werkzaam op de boekhoudafdeling van de coöp. aan koopvereniging Landbouwbelang voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen, haar eer ste officiële daad als zodanig verrich ten: het hijsen van de visserij vlag op de Havenkiosk, ten teken dat het feest be gonnen is. Visserijkoningin Willy, een charman te Breskense met gitzwart haar en bruine ogen, komt op wel zeer onge wone wijze haar intrede maken. Uit het Westerscheldewater komt zij na melijk per auto (een onlangs ge- introduceerde amfibie wagen) het Breskense strand oprijden, waarna zij bij de kiosk in de officiële „hof- auto" plaatsneemt. Vervolgens wordt op deze eerste dag de 1100 vierkante meter grote tentoonstel ling geopend, die de visserijvereniging Ons Belang naast de kiosk organiseert. Op deze expositie zal alles te zien zijn wat op technisch gebied met de visserij verband houdt, zoals scheepsmotoren (met als trekpleister een draaiende 450 pk motor), navigatie- en reddingsappa raten (o.a. zelf opblaasbare vlotten), enz. Uit geheel Nederland - de verste uit Groningen nemen standhouders aan deze expositie deel. Ons Belang zal tevens weer, thans in de nieuwe haringhal, het visres taurant verzorgen. Overigens zullen de vissermannen dit restaurant niet zomaar opzetten; zij beogen ermee de aandacht te vestigen op hun pro- dukt: de garnalen, Se op zeer veie menu's in Nederland en zelfs in Zeeland nog ontbreken. Verdere evenementen op donderdag zijn een hengelwedstrijd voor de jeugd (in de haven), concerten in de kiosk door de Breskense fanfare Uit het volk - Voor het volk en de Vlissingse accor deonvereniging V.K.M.V. en het op treden van de amateurbands The Blue Jets uit Sluis en de Belgische Sky rockets. De volgende dag: vrijdag, is er niets te zien: die dag benutten de deelnemers aan het corso voor het ver sieren van de wagens. HOOGTEPUNTEN van de zaterdag zijn de jaarlijkse reünie van Zevibel met de uitreiking van de visserijwimpel, het bloemencorso, het optreden van de West-Zeeuws-Vlaamse dansgroep van Cor Schijve, en een taptoe. De reünie van Zevibel wordt gehou den in het verenigingsgebouw. Na een ontvangst van de vissers en hun (Zie slot pag. 2 kol. S)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1