Herstel school kost al 80.000 - géén nieuwbouw AGENDA TAPTOE. Vrouwenpolderse raad vindt school bestuur niet erg verstandig Spaamverzicht ZUID-BEVEI AND NOORD-ZEELAND VISSERIJDAG ZIERIKZEE MARKTBERICHTEN RAAD KOUDEKERKE WIJZIGDE UITBREIDINGSPLAN DISHOEK Niet veel schade bij blikseminslag AANWINSTEN PROVINCIALE BIBLIOTHEEK ZEELAND UITBREIDINGSPLAN Zondagsschool-reis ZEEUWSCH-VLAANDEREN WALCHEREN SJEF VAN BALKOM GEEFT CONCERT OP ABDIJTOREN ORGELCONCERT VOOR ZIEKENHUISPATIËNTEN Bouwplaten plakt u met VELPON van Ceta-Bever^^ ALGEMENE HERZIENING IN VOORBEREIDING „Koepelwandeltocht" B. en w. vóórbestuur niet Bliksemafleider van Veeres stadhuis werkte goed Mevrouw Maat nam afscheid als onderwijzeres Schuttersconcours te Kwadendamme Ringrijderij te Ritthem Rijkspostspaarbank Kmningen-Yerseke Raad vergadert WOENSDAG VIERDE ZOMERAVONDSTILTE Bezoek zwembad Dipl omazwemmen Raad vergadert Botsing Verloting voor het Groene Kruis Programma 8 augustus 10.30 uur Wedvluchten Dienst in oud gereformeerde kerk neem de voordeliga grote tube. Burgerlijke stand Bezwaren G.S. en de Kroon Burgerlijke stand DINSDAG 6 AUGUSTUS 1963 WISSEL BEYELANDEN VWS SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B Het merendeel van de Vrouwen polderse raad vindt het met het college van b. en w. niet erg verstandig van het bestuur van de chr. school, dat het de voor keur blijft geven aan herstel van het huidige gebouw in plaats van een nieuwe school, nu de geraamde herstelkosten reeds zijn opgelopen tot ƒ80.000. Dat bleek maandag avond tijdens de raadsvergadering onder voorzitterschap van burge meester A. de Kam. Aeschylus: Prometheus geboeid; Aken, Van: De verraders; Alexander: Natuurkunde op de lagere school en de kweekschool II; Batiffol: La philosophie du droit; Beheersvorm voor het openbaar lager onderwijs; Bellon: Le droit soviétique; Berenson: Italian pictures of the Renaissance; Berkouwer: De weder komst van Christus: Bescheiden betreffende de buitenlandse politiek van Nederland 1899 1903; Bloch: Les origines de Rome; Boer- De: Inleiding tot het denken van J„ M. Keynes; Boereboom: Goldberg variaties van J. S. Bach; Bohm: Causaliteit en waarschijnlijk heid in de moderne fysica: Bonenfant: Phi lips de Goede; Bouju en Dubois- La troisiè- me République (18701940); Bouloiseau: Le comité de Salut Public (1793—1795): Bran der: Thomas Hood; Carloni et Filloux. La critique littéraire; Conjunctuurpolitiek in en om de jaren vijftig; Derruau-Boniol et Fel: Le massif central; Duca: L'affice; Duverger: Les régimes politiques; Eilanden ten oosten van Afrika: Enzinck: Het onvergetelijk ge laat; Fabre et Dillemann: Histoire de la pharmacie; Flaubert: La première éducation sentimentale; Foulquié: L'existentialisme; Fourastié: Histoire du confort; Fournier: Kinderen van gescheiden ouders: Gallé: Be veiligd bestaan; Göhring: Napoleon; Groe nendijk: Werktuigbouw, Dl. 4; Guiraud: La sémantique: Guiraud: La stylistique; Gui raud: La syntaxe du francais: Guyot: Le mi- néralogie; Haas: Bert Brecht; Hagedorn: Vredesapostel in het oerwoud; Heertje: De kern van de economie; Henze: Pablo Picas so; Hoeven, Ter: Havenarbeiders van Am sterdam en Rotterdam; Hulp aan ontwikke lingslanden; Ionesco: Le roi se meurt; Isher- wood: Down there on a visit; Keerzijde, De: Van de vooruitgang in de natuur- en genees kundige wetenschappen; Koeman: The elec trical transmission; Kölker: Alardus Aemstel- redamus en Cornelis Crocus; Kommandeur: Volwassen wetenschap; Kunst, c.a.: Elemen taire wiskunde voor economische weten schappen; Landbouw en platteland in een stroomvernelling; Langeveld: Ontwikkelings psychologie; Laran: Les estampes; Leautaud: Journal littéraire dl. XIV; Lekkerkerker: Gij zijt gedoopt; Litjens: De persoonlijkheids structuur van het gehospitaliseerde school kind; Louis Couperus: (Schrijvers prenten boek); Lückenhaus: Mao Tse-Tung: Malm- berg: La phonétique; Melsen, Van: De ge schiedenis van het begrip atoom; Miller: Tro pic of cancer; Miquel: L'affaire Dreyfus; Moulton: Haste to the battle; Mythe en rea liteit: Nauwelaerts: Rodolphus Agricola; Os- sewaarde: Personeelsbeoordeling: Palou: La Perse antique; Perdeck: Bernard Shaw: Per- rot: La linguistique; Pieter van den Broecke in Azië (journalen): Pignarre: Histoire du thé at re; Pollard: Englisch sermons; Pouquet: Les Antilles francais; Poyen: Le langage électronique: Prévert: Histoires et d'autre histoires: Rauch, Von: Lenin, de grondslag van het Sow jetsysteem: Read: To hell with culture and other essays on art and society: Recreatieruimten in Nederland: Renouard, La papauté a Avignon; Robert; La musique Francaise au XIX siècle; Roger-Marx; Tou louse Lautrec; Roland-Hoist: Onderhuids: Rouquette: La littérature d'Oc; Rutten: Ba by lone; Sassen: Descartes; Saulnier: La lit térature Francaise du siècle classique; Schier- beek: Antoni van Leeuwenhoek en zijn voor naamste ontdekkingen: Schmidt: Inleiding tot de meterologie; Schoonderwoerd: J. T. Grein, ambassador of the theatre 18621935: Snethlage: David Hume: Snoek: Renaissance: Statistiek van het kleuteronderwijs 1950— 1962; Stehle: Nachbar Polen: Stresau: Ernest Hemingway; Tieghem» Van: Le romantisme Francais; Timmers: Enkele reis retour. Toe komstige: De opbouw van het beroepsonder wijs en het partiële onderwijs: Valois, De: Le chant grégorien; Vax: L'art et la littérature fantastiques: Velden, Van: De Japanse inter neringskampen voor burgers gedurende de tweede wereldoorlog: Verantwoorde- Elen, bi bliotheekvoorziening; Vercoutter: L'Egypte ancienne: Verplanke: Subsidiëring van de kerkenbouw; Vier stemmen over ontwape ning: Vittinghof, F* Augustus; Vos, De' Het christendom en de andere godsdiensten: Vos sen: Two bokes of the histories of Ireland: Vijfdaagse schoolweek?: Rapport van de commissie vijfdaagse schoolweek: Wechssler- Kümmel: Chandeliers, lampes et appliques de style; Wedzinga: Didactische oriënteringen; Wille: Literair-historische opstellen; Wolff- Bekker en Deken: Bloemlezing uit de econo mische liedjes; Woningen van agrariërs in de provincie Utrecht. Middelburg Electro: Brandend zand. 19.30 uur. a.l. Molenwater: Miniatuur Walche ren 922 uur. Zeeuws museum: Expo sities verzameling Bal en J. H. Koekkoek, 1017 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie Zeeland en Vlaanderen, land kaarten en atlassen (Mercator) 9—13 uur. Nieuwe Kerk: orgelconcert Karei Pau- kert, 20 uur. Vlissingcn Alhambra: La belle Americaine, 20 uur, a.l. Luxor: Alles de lucht in, 20 uur, a.l. Souburg Circus Kinsbergen, 20 uur. Goes Grand: La belle Americaine, 20 uur. Museum: Expositie Bevelandse voorwer pen 10—12 en 14—17 uur. Terneuzen Luxor; Apachen op het oorlogs pad, 20 uur, a.l. Sas van Gent Olymplatheater; Lift naar de misdaad, 20 uur. 14 laar. Oostburg Ledeltheater: Und du meln Schatz bleibst hier, 20 uur. a.l. Gemeente huis expositie schilderijen, gouaehes en keramiek Len Peperkamp en Gérard Grassère, 9—12 en 14—17 uur. Westdorpe Kunsthandel „Troutzaerte"ex positie Ed Dukkers en Suzanne Taub, Adrlek Westenenk en Marijke van Vlaar- dingen, 9—21 uur. Sluis Gemeentehuis: expositie schilderijen en tekeningen Marcaine, 1012 en 1419 uur. Zlerikzee Burgerweeshuis: Expositie ze ventiende eeuwse meesters, 1017 uur. Burgh Haamstede: Wandeltocht, vertrek gemeentehuis om 18 uur. Bergen op Zoom Roxy: Caterina en de ze ven dwazen, 20 uur, a.l. Luxor: Hercules en de koningin der Amazone's, 20 uur. 14 jaar. De burgemeester deelde mee, dat het college namelijk ook geporteerd is voor nieuwbouw, nu de aanvankelijke raming van 30.000 voor het herstel er bij een nadere berekening hele maal naast bleek te zijn. Het herstel zou 50.000 meer vergen. Het school bestuur ging echter niet in op de sug gestie van b. en w. om een bespre king te houden over eventuele nieuw bouw. Het schoolbestuur gaf de voor keur aan herstel van de oude school, omdat het volgens zijn inlichtingen minimaal tien jaar zou duren vóór er een nieuwe school zou staan. En nu gebeurt het overleg met het oude plan, zei de burgemeester. De heer De Kam vond het, in ant woord op een nadere informatie van de heer W. Louwerse (a.r.), kortzichtig van het schoolbestuur, dat het op kor tere termijn iets wil, dat op langere ter mijn veel beter opgelost zou kunnen worden en financieel ook voordelig zal blijken te zijn. „Ik vind het onverant woord", meende de heer Louwerse. Ook andere raadsleden viel de hou ding van het schoolbestuur tegen. „Ik had gedacht, dat ze het met ge juich zouden ontvangen", verklaarde de heer M. v. d. Broeke (g.p.v.) enigszins verbaasd. Voorts ging de raad deze avond akkoord met het uitbreidingsplan in onderdelen voor de kom van de gemeente, dat een Zondagmiddag sloeg de bliksem tijdens een hevig onweer in de bliksemafleider op de toren van het stadhuis van Veere. De heer Wisse, die tegenover het stad huis woont, zag rook en zwaveldamp boven het stadhuis en alarmeerde direct de politie en de brandweer. Dezen klommen met de beide wethouders van Veere, de heren S. Kodde en D. Kasse, die zich in het stadhuis bevonden, naar boven en konden constateren dat het loos alarm was. De bliksemafleider had normaal gefunctioneerd. totaal van bijna zeven ton aan inves teringen zal vergen. Voor het uitbrei dingsplan, waarin rond 100 woningen gebouwd kunnen worden, zijn de kosten geraamd op bijna 150.000, voor het aan dit plan gekoppelde saneringsplan is een kostenraming van rond f 240.000 gemaakt. De totale opbrengst van de gronden in het uitbreidingsplan rond 30.000 vierkante meter is geraamd op ruim 564.000, terwijl de opbrengst van de gronden van het saneringsgebied ge raamd is op bijna 183.500, samen dus ruim 738.000. Er blijft een geraamde reserve van 57.700. De prijscalculatie voor het uitbreidingsplan beweegt zich tussen 16 en 25 per vierkante meter, die voor het saneringsplan is berekend op 33 per vierkante meter. De raad ging verder akkoord met twee besluiten, die nauw verband houden met deze plannen. Er werd namelijk een regeling vastgesteld voor de optierech ten op de bouwgrond, waarmee gelijk tijdig beperkingen werden gesteld aan de duur van het recht voor optie, terwijl in verband met de realisering van het uit breidingsplan tevens een lening van 96.000 aangegaan werd met de coöp. boerenleenbank te Serooskerke. GOES In de maand juli werd in de 'spaarbank van de coöperatieve boerenleenbank „Goes" te Goes een bedrag van 645.253,69 gestort. Opgenomen werd 936.437,05. Het spaarverschil bedroeg dus 291.183,36. Het bedrag aan inge legde spaargelden beliep op 31 juli 17.508.326,55. In juli werden 44 nieu we spaarbankboekjes uitgereikt. WOLPHAARTSDIJK Vrijdagavond nam men in de raadzaal van Wolphaartsdijk op officiële wijze af scheid van mevrouw H. L. Maat-Spook als onderwijzeres aan de Prinses Wilhel- minaschool. Mevrouw Maat heeft we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd het onderwijs verla ten. Burgemeester jhr. P. A. C. Beelaerts van Blokland, die deze bijeenkomst leidde, heette in zijn openingswoord on der andere welkom de scheidende onder wijzeres, haar kinderen, alsmede een kleine groep genodigden. Hij wierp een terugblik op de periode, dat mevrouw Maat in tijdelijke en in vaste dienst in Wolphaartsdijk werkzaam was. Hij noemde het een aangename taak om namens de gemeente de dank te kunnen vertolken jegens een leerkracht die met zoveel jeugdig enthousiasme, ijver en doorzettingsvermogen gewerkt heeft aan de geestelijke en lichamelijke opvoe ding van de kinderen. De burgemeester bood mevrouw Maat een boekebon aan, terwijl hij haar tevo ren een corsage had opgespeld. Als voorzitter van de oudercommissie voerde de heer A. C. Blok het woord. Hij prees mevrouw Maat om haar liefde voor de kinderen welke zij tot uiting bracht in de manier waarop ze met de kinderen optrok, ook buiten de lesuren. Als stoffelijk blijk van waardering over handigde hij namens de ouders van leer lingen en oud-leerlingen een boekebon, een groepsfoto van de leerlingen en een boeket bloemen. Tot slot sprak oud-burgemeester S. A. N. van Oeveren, tijdens wiens ambtspe riode mevrouw Maat haar aanstelling kreeg, nog enkele woorden. Nadat mevrouw Maat een dankwoord had gesproken, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. KAPELLE De postduivenhoudersvereniging „Oost, West, Thuis Best" te Kapelle nam aan drie wedvluchten deel, waarvan de uit slagen zijn: Jonge duiven Tergnier, afstand 207 km: 1, 4, 5. P. I. Butler; 2 en 8. Jac. Schrier, 3. P. M. Kuijper; 6 en 9. B. Ridderhof; 7. F. Janssens; 10. M. P van Oeffelen. Oude duiven Tergnier, afstand 207 km: 1. B. Ridderhof; 2. Van Driel en Heij- stek; 3, 4 en 6. P. I. Butler; 5. J. H. C. Poley; 7. J. J. Ridderhof; 8. N. W. An- thonise. Dax, afstand 943 km: 1. M. Bruijnooge; 2. J. H. C. Poley Te Ritthem werd zaterdag een ring rijderij gehouden, waaraan achttien rui ters deelnamen. De uitslag luidt: 1. P. Cevaal, 23 r.; 2. J. de Pagter jr., 23 r.; 3. Jan Cevaal Iz., 21 r.; 4. J. Dellebeke, 17 r.; 5. Jaap Dieleman, 17 r.; 6. M. Filius, 16 r.; 7. A. Cevaal, 14 r.; 8. B. J. de Meij jr., 13 r.; 9. W, Maas, 11 r.; 10. J. de Lange, 10 r.; 11. W. Cevaal WJz„ 9 r.; 12. P. C. Dieleman, 8 r.; 13. J. Ce vaal Wz, 8 r.; 14. L. Wisse, 7 r.; 15. A. de Visser, 7 r.; 16. A. Wouterse, 5 r.; 17. Jac. de Visser, 5 r.; 18. W. Wisse, 4 r. De beker van de burgemeester werd ge wonnen door J. de Pagter Jr. De beker van v. d. Berge uit Middelburg door J. Dieleman, de beker van de Hengelose Bieren door W. Maas en van Standaard door P. Cevaal. De pollepel werd gewon nen door W. Maas. De meeste volgrin- gen verwierf J. Cevaal Iz. (11 r.). Er zijn 31 beurten gereden. De medaille van P. Dieleman bestemd voor de jongste rijders werden gewonnen door J. Del lebeke en de medaille van wed. de Jongh bestemd voor de oude rijders door P. Cevaal De schutterssociëteit A.D.L.M. te Kwa dendamme hield een concours op de staande wip. Er namen 45 schutters van 12 socitëi- ten deel. De uitslag was als volgt: Hoogvogel: H. Koens van Spes Nostra; le zij vogel: C. v. d. Guchte eveneens Spes Nostra; 2e zijvogel: P. Rentmees ter van A.D.L.M.; le' bovenkal: M. de Jonge, Willem Teil, Ovezande; 2e bo venka!: C. Steenbakker, Vooruitgang; le onderkal: F. Koens van Spes Nostra; 2e onderkal: F. Koens van Spes Nostra; le klep: A. Geense van Zorgvliet; 2e klep: J, Smallegange, Mz. Zorgvliet; 3e klep: A. de Jonge van Soranus. Meeste kleine vogels: M. Almekinders, Victoria. YERSEKE De kinderen van de zondagsschool van het Leger des Heils te Yerseke, hebben een dezer dagen met hun leidsters een reisje gemaakt naar de diergaarde Blij- dorp in Rotterdam. Op de rijkspostspaarbank te Yerseke is in de afgelopen maand een bedrag van f 40.000 ingelegd, er waren 75 uitbeta lingen, totaal f 18.000 groot. In Kruinin- gen bedroeg het aantal inleggingen 176 met een bedrag van f 19.000. De 51 uit betalingen liepen op tot f 18.000. VROUWENPOLDER Vuurwerk Op het brede badstrand van Vrouwen polder werd dezer dagen een schitterend vuurwerk gegeven, waarvan duizenden badgasten hebben genoten. Het werd ontstoken door een groep kampeerders van de stichting Jeugdzorg te Almelo, ter gelegenheid van hun tiende kamp aan de Walcherse kust. KOUDEKERKE Volleybaltoernooi Dinsdagochtend om negen uur zal er in Koudekerke op het strand een volley baltoernooi gehouden worden, waaraan badgasten en inwoners van Koudekerke mee kunnen doen. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Maandag 20 augustus zal de gemeen teraad van Nieuw- en St.-Joosland in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: toekenning van voorschotten voor de bouw van 60 woningwetwonin gen, de bespreking van een nieuw uit breidingsplan (Zuid-Oost I) en de bij dragen voor aansluiting op het elektri citeitsnet van de onrendabele percelen. De vergadering begint om 8 uur 's avonds. ZOUTELANDE Woensdagavond wordt van 89 uur in de hervormde kerk te Zoutelande de vierde ,,zomeravondstilte"-bijeenkomst gehouden. Het Middelburgs Kamerkoor onder leiding van Bart Leynse verzorgt het muzikale gedeelte. SAS VAN GENT Door het mooie weer beliep het bezoek aan het zwembad van Sas van Gent in de maand juli niet minder dan 20.502 bezoekers. Het totaal aantal bezoekers van dit seizoen bedraagt per 31 juli 41.§69. De drukste dag was dinsdag 23 juli met 1546 bezoekers. MIDDELBURG Op de Abdijtoren te Middelburg zal Sjef van Balkom uit 's-Hertogenbosch don derdagavond om acht uur een concert geven. Het programma is als volgt sa mengesteld: 1. Prelude van M. v. d. Gheyn; 2. Gavotte, sprinrei, Zeeuwse rei van Jan Morks; 3. Doen Dahpne met 2 variaties van J. J. van Eyck; 4. Va riaties over een obstinate bas van W. Créman; 5. Sonatine van J. van Dijk; 6. Hertog Jan van Brabant; 7. Schoon Lie- veke; 8. Heer Jezus heeft een hofke; 9. Altijd is Kortjakje ziek van Mozart/Le- fèbre en 10. Suite in 4 delen van F. Tim mermans. VL1SSINGEN De patiënten en het personeel van het ziekenhuis „Bethesda" en het St.-Jo- sephziekenhuis in Vlissingen hebben van een hammondorgelconcert kunnen genie ten. Deze ontspanning werd hen ge bracht door de heer W. Meulmeester. Zijn optreden werd, zowel in „Bethesda" als in het St.-Josephziekenhuis bijzon der gewaardeerd. Het is de bedoeling, dat de heer Meulmeester binnenkort weer in beide ziekenhuizen een concert verzorgt. Bij een broeierige nitte, afgewisseld met een tropisch regenbuitje, werd zaterdag ochtend in het Sasse Zwembad diploma- zwemmen gehouden voor de diploma's 1 en 2. Examinatoren waren de heren C. A. Wagenaar uit Vlissingen, als bonds- official en P. de Vries als zwemonder wijzer. Voor het diploma 1 slaagden: A. M. de Vriend, H. R. M. Piessens, A. H. Heijne, H. L. Ballegeer, M. Hemelaar, J. van Hecke, C. M. P. van Damme, I. S. Gerrits, A. E. M. van Damme, G. B. R. Mechelinck, P. Bogaert, J. Rademakers, C. de Baets, P. E. Masa, C. van der Kieft, L. Vermoet, D. A. M. Dankaert, I. T. B. Geensen, F. I. de la Ruelle, L. Dutree, S. Engels, Ch. van Vooren, L. A. M. Elve, S. Duister, J. van Dijk, F. van Heirwegh, L. van Bastelaere, R. Rammeloo, M. van Vooren, J. Gunter, J. Rammeloo, P. W. F. Gerrits, A. Visser. Voor het diploma 2 slaagden: E van Hijfte, V. Quivreux, E. Kooyman, E. C. M. Al, R. M. de la Ruelle, H. Hemelaar, S. P. van Nispen, A. Engels, D. A. M. Dankaert, P. G. J. Uytterhoeven, A. L. L. Notte, L. M. C. Feyen, M. de Caluwe, W. R. van der Kieft, F. Heirwegh, L. van Bastelaere, F. A. O. van Poecke, A. P. Th. Berbers, R. A. C. M. Vermoet, I. M. Ch. A. Notschaele, T. Verplanken, N. Heirwegh, A. Visser, H. J. van de Calseyde. ZAAMSLAG Vandaag dinsdag komt de ge meenteraad van Zaamslag 's avonds om half negen onder voorzitterschap van de waarnemend burgemeester, de heer A. Koster, in vergadering bijeen. Op de agenda komt voor een voorstel tot ont slagverlening aan het hoofd van de openbare lagere school, de heer A. Baijens, die schrijftelijk om eervol ont slag per 1 oktober 1963 heeft verzocht in verband met zijn benoeming als hoofd van de openbare lagere school te Heke- lingen-Spijkenisse. Verder een voorstel tot verlening van medewerking bij de aanleg van een rijwielpad langs de Axel- se weg. Er is een schrijven gekomen van G.S. betreffende het rijwielpad langs genoemde weg, waarin b. en w. worden uitgenodigd de raad te adviseren tot goedkeuring van het ontwerp. B. en w. zullen de raad adviseren een bedrag van 18.550 te voteren, zijnde 35 pet. van de kosten van de uitvoering van het ont werp, waarbij het ramingsbedrag van 53.000 als leidraad dient. Aan dé raad wordt verder voorgesteld een bijdrage van 35 -pet. van 3 pet van de ramings- kosten, oftewel 556,50, te verlenen in de kosten van het maken van het ont werp. UZENDUKE Op het beruchte kruispunt in de Braak man aan de rondweg bij IJzendijke, had zaterdagmiddag een aanrijding plaats. Doordat de melkhandelaar A B. uit IJzendijke geen voorrang verleende aan een uit de richting Schoondijke komende auto, bestuurd door de koopman L. uit Vlissingen. werd de melkauto aan delin- ker zijkant geschept Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij De auto van de textielhandelaar moest worden weg gesleept en ook de auto van de melk handelaar werd beschadigd. Vele melk flessen braken. BROUWERSHAVEN Op de dezer dagen gehouden bestuurs vergadering van de bloemenvereniging „Floralia" te Brouwershaven is het be sluit genomen om naast de jaarlijkse tentoonstelling annex bazaar, waarvan de opbrengst voor 50 naar de plaatse lijke afdeling van het Groene Kruis gaat, een grote verloting te houden, waarvan de opbrengst geheel voor het Groene Kruis bestemd zal zijn. De hoofd prijzen zijn een wollen deken, een mixer en een elektrische koffiemolen. Wanneer RONDVAART, MOSSELVISSEN, 's middags WATERSPELEN, MOSSELS ETEN. 's Avonds verrassing, daarna Deelnemers zwemwedstrijd 100 m dames en boven 14 jaar. Opgave J. van Velthoven. Hoofdpoortstraat 7, tel. 01110 - 2828. heren de inwoners van Brouwershaven deze loterij tot een succes maken, betekent de opbrengst een welkome financiële steun voor het Groene Kruis, dat ongetwijfeld aller sympathie verdient voor haar lief derijk werk. De postduivenhoudersvereniging Reisduif" te Brouwershaven hield „De een wedvlucht vanuit Venlo. Bij de jonge duiven was de uitslag: 1, 5, 7. en 8.: W. Blom; 2. A. J. Flikweert; 3. J. M. Kloete; 4. en 6. C. Westdorp; 9. L. Fonteine; 10. C. J. van Dixhoorn. Bij de oude duiven was de uitslag: 1. A. J. Flikweert; 2. en 3. W. Blom. Bliksem sloeg in Tijdens het korte, maar hevige onweer van zaterdagmorgen sloeg de bliksem in de wonnig van mevrouw Verbaan in de Poortdijkstraat te Brouwershaven. En kele dakpannen werden vernietigd en het bord van de elektriciteitsmeter werd geheel vernield. OOSTERIAND Ds. M. A. Mieras uit Krimpen aan de IJsel zal vanavond dinsdag voor gaan in de oud gereformeerde kerk te Oosterland. De dienst begint om half acht. (Advertentie) VLISSINGEN Bevallen: M. A. I. van GeersdaeleSerie, z.; J. M. E. Luitwielervan Gemst, d.; A. A. FloresseMarijs, d.; J. van KleefVogel, z.; M. L. Th. van MieghemTournoy» d.; C. C. Th. VermeuleWieleman, d.: F. J. Steenaard van den Berg, d.; J. Kolevan de Gruiter, z.; J. J. van de GruiterStreefkerk, d.; A. OosterornOosterman, d. Ondertrouwd: F. P. Nieuwland, 24 j. en A. E. A. Kouman, 23 j.; J. J. de Bert, 23 j. en J, C. de Graauw, 20 j.; J. W. Kassenberg, 22 j. en C. M. Heiboer, 23 j.; M. van de Voorde, 32 j. en H. den Arend, 26 jH. C. A. Quin- tus, 26 j. en M. C. Goedemondt, 24 j. Getrouwd: A. van de Grift, 24 j. en P. M. Meulmeester, 22 j. Overleden: D. Vos, 63 j. e. v. J. d- Bruijne; Ian Hamelinck, 7 j. MIDDELBURG Bevallen: M. TissinkLooise» d.; J. M. van 't HofMoerland, d.: J. W. Marinissen— Leijnse, d.; S. van AartsenPluijmers, z.; J. Dingemansevan de Ketterij, z.; E. W. Brui ningKlören, d.; C. J. AartsAlofs, d.; J. de Riddervan Sinten, z. Ondertrouwd: R. M. Zanders, 24 J. en A. M. Prince, 20 j.; H. D. Sohier, 22 j. en A. N. M. van Dalen, 21 j.; L. Christiaanse, 25 j. en M. J. D. Schellings, 23 j.; R. Reitsma, 25 j. en M. C. Deurloo, 19 j.; J. Vader» 27 j. en C. van Oosten, 23 j. Getrouwd: A. C. Foppen, 26 j. en I. Fliers, 19 j.: R. Durven, 23 j. en E. Kotkamp, 19 J. Overleden: D H. Gillissen, 81 j. g.g.m. L. K. v. d. Linden; M. N. van de Velde, 58 j. geh. met A. E. Herrewegh; W. H. Dekker, 69 j. g. g.m. J. H. Scholten: J. M. W. Verspoor, 51 j. geh. met H. van Huik. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 3-8; Kalamata van Nordehham, 4-8: Teunika van Antwerpen. Vlissingen vertrokken 3-8: Sailing naar Ant werpen, Metropole naar Gent, Kalamata naar Griekenland. 5-8: Nordhelm naar Middel burg. Gepasseerd naar Antwerpen 3-8: Marathon van Amsterdam, Conception van Lissabon, Eemhaven van Rotterdam, Zonnekerk van Bremen, Victress van Amsterdam. 4-8: Brou wersgracht van Amsterdam, Eagle van Lon den, Hilda van Le Treport naar Gent, Kitti- wake van Glasgow, Myfem van Zee naar Gent, Neder Weser van Bremerhaven- Nas- sauborg van Hamina, Oceaan van Gothen burg, Angolakust van Hamburg, Myra van Napels, Oranjeborg van Kotka, Breda van Amsterdam. 5-8: Nijkerk van Hamburg, Sil- vretta van Gothenburg, Admiraal Nelson van Cardiff, Algenib van Three Rivers, Bosco van Duinkerken. Gepasseerd van Antwerpen 3-8: Delfzijl naar Londen van Terneuzen, Eemsmond naar Abö van Gent, Elshout naar Hamburg, Seabreeze naar Londen, Ittersum naar Amerika» Naess Tiger naar de Perzische Golf, Meidoorn naar Rotterdam. Sloterkerk naar Rotterdam, Diet naar Rotterdam, Dolores naar Rotterdam, Pa- tria naar Gothanburg, 4-8: Jell naar Londen van Gent, Nassauhaven naar Kopenhagen, VLASMARKT ROTTERDAM Waterrootvlas; lage soorten van f 1,60 tot f 1,80, middensoorten van f 1,85 tot 1,95, best vlas van f 2,tot f 2,15, Dauwrootvlas: van f 1,45 tot f 1-85. Breekvlas van f 0,95 tot f 1,55, afhankelijk van kwaliteit en bewer king. Gezwingelde lokken van f 0,70 tot f 1,05. De aanvoer van waterrootvlas was in de af gelopen week uiterst gering, het aanbod be stond grotendeels uit lagere soorten, van middensoorten en best vlas was hoegenaamd geen aanbod. De vraag bleef ruim voldoende om de gehele produktie op te nemen, de prijzen bleven onveranderd gehandhaafd op het peil van vorige week. Van dauwrootvlas is de produktie klein, het aanbod werd voor het merendeel opgenomen tegen prijzen volgens notering. Breekvlas wordt nagenoeg niet geproduceerd. Voor gezwingelde lokken is de belangstel ling gering, de produktie is echter klein door de geringe vlasproduktie, het aanbod is gedeeltelijk verkocht. GRAANBEURS ROTTERDAM Zomergerst flauw tot t 26,50, haver, flauw tot f 25,00» groene erwten f 31,00f 41,00, schok kers f 35,00f 49,00. Franco Rotterdam. VEILING STAVENISSE Doré 14,00—16,70» Bonken 13,70, Drielingen 8,00, Bintjes 12,10—14,00, Bonken 18,00, Drie lingen 5,30, Kriel 5,50, Eigenheimers 15,50— 15»90, Drielingen 5,00. Aanvoer 900 kisten. VEILING KAPELLE Yellow Transp. I 75 51, I 70 45, I 65 34—38, I 60 22—26, I 55 14—17, 40, II 75 45, II 70 39, II 65 32—34, II 60 20—22, II 55 13 lid 10, grof 17— 21, fijn 10, kroet doordr. Close I 70 30, I 60 26, II 65 2526, fijn 18. Stark Earliest I 70 7184, I 65 67—72, I 60 53—58, I 55 38—46, II 75 58, H 65-66, II 60 46—47, II 55 35» gr. 48—53, fijn 31— 40, kroet 1016, verpakt: I 75 88, I 70 8385, I 65 7378, I 60 6472. Oomskinderenpeer I 50 73, II 45 57. Kersen per kg.: Klerken I 192—147, II 142. Krieken II 145, III 24. Kruisbessen per kg.: I 5561, II 3150, per doos I 1517, II 11. Rode bessen per kg.: I 90, 1IX 66—79, II 35—43, per doos: I 22, II 15— 18. Loganbessen per doos: I 5160, II 43 44. Bramen per doos: I 5272, II 4658. Aard beien per doos: I 1,33, II 611,15. Kasperziken per stuk: B 20, C 13, D 10, II 7. Meloenen per stuk I 601,01. Frambozen in kratten 1 2,46 2,65, H 1,87—2,13. Zwarte bessen I 1,07 H 1,05, III 62. Zure Morellen ontst. I 114, II 1,08. Dubb. princ. bonen I 48,5050,20, II 45, Pre lude II 36. Tomaten per krat van 6 kg.: AB 3,353,44, C 2,81. Pruimen: Early Laxton ex. 1,65—1,72, I 1,31—1,68, II 65—98, grof 82—1.17. fabriek 2857, gesch. 1660. Oranjepruimen I 3749, II 13—30. Tollenaars I 29—42, II 15. Kasontario I 1,60. n 93. Occulanen I 14. Prin- cepruimen I 1825. Eldense blauwe I 76. Aardappelen bonken 9V211. I 6'/213, II 36, driel 12V3. Groenten, kropsla I 15. Bloemkool 1219. Bospeen 1012. Kroten 12. Uien 15. Komkommers 10. Augurken AB 59— 78, CD 2225. E 14. Bosselderij 916. Dop erwten 23. Groene kool 9. Tuinbonen door draai. Pronkbonen 57. Snijbonen 91, Toma ten per kg. 3048. De raad van Koudekerke heeft in de maandagmiddag gehouden vergadering een wijziging van het uitbreidingsplan „Dishoek 1959" vastgesteld. Het door de raad op 14 december 1959 vastgestelde plan kreeg slechts gedeeltelijk de goed keuring van Gedeputeerde Staten. Daarna heeft de Kroon goedkeuring aan een enkel onderdeel onthouden (K.B. van 23 oktober 1962). Binnen een jaar moest de raad een plan ter goed keuring aan G.S. voorleggen, waarbij de in beroep genomen beslissingen in acht moesten zijn genomen. Om aan deze termijn de hand te kunnen houden is in de herziening van het uitbreidings plan aan geen andere punten aandacht geschonken. Wel wordt gewerkt aan een meer algemene herziening van het plan. Tegen het ontwerp tot herziening van het uitbreidingsplan hadden de heren L. en I. Kluijfhout bezwaren ingediend. Deze bezwaren waren vol gens b. en w. materieel gelijk aan die welke destijds tegen het oorspron kelijke plan zijn ingediend en die de Kroon in hoogste instantie ongegrond heeft verklaard. Aangezien er voorts geen sprake is van veranderde om standigheden verklaarde de raad de bezwaren ongegrond. De raad stelde voorts een onteigenings plan vast voor zes percelen grond in het uitbreidingsplan „Dishoek 1959". De BURGHSLUIS Tijdens het zware onweer van zaterdag morgen sloeg de bliksem omstreeks half zes in in de woning behorende bij de boerderij van de landbouwer A. van Zuijen te Burghsluis. Enkele pannen sloegen scheef, waarna de bliksem op haar weg naar beneden een stukje uit een raam sloeg en een stopcontact weg rukte. Ook het televisietoestel raakte defect SCHARENDIJKE Zaterdag hielden de sportvereniging en de V.V.V. van Scharendijke de eerste „Koepelwandeltocht" over 8 en 15 km. Er waren honderd deelnemers. Een deel van de route liep langs het bekende Koepelstrand, dat binnenkort gedeelte lijk moet verdwijnen in verband met de Deltawerken. ZIERIKZEE Bevallen: J. J. Roskam-Kramer, z.M. M. Roelse-Sas, z.M. M. van der Bijl-Salomè, d. D. E. Flikweert-de Graaij, z. Overleden: M. v. d. Velde, 66 j., echtgen. van P. M. Jonker, M. Krakeel, 83 j. MIDDENSCHOUWEN Bevallen: M. P. van der Sluis-Boot, z. Getrouwd: K. Suurland, 31 i en N. M. Goud zwaard, 30 J.; C. M. Kommer, 24 j. en D. P. Feijtel, 20 j. Overleden: W C van de Panne-Bodbijl, 86 j. WESTERSCHOUWEN Bevallen: C. Boot-Boot, d.; W. Bom-van Wes- sem, z.W. Boot-Timmers, z.; J. M. Jonker van den Hoek, d. Getrouwd: P. van Utrecht, 48 j. en W. M. van Wijck, 44 j.P. C. Linders, 62 j. en W J. Tan geman, 60 j.; J. Snelderwaard, 33 j. en L. Kristelijn, 26 j.; J. A. van der Weel, 30 j. en N. P. Hanse, 26 j.M. D. W. Jonker, 23 j. en S. C. Boot, 21 j. Overleden: J. Viergever, 95 j., weduwn. van M. J. Janse; P. Slager, 68 j„ echtgen. van J. Walet. te onteigenen grond bedraagt ongeveer 2,75 ha. De raad stelde een krediet van 2300 beschikbaar voor de verlichting van het sportveld, alsmede een bedrag van 200 voor de vervanging van de beide doelen op het oefenveld. Voor de beplanting van het Kerkplein en voor het aanbren gen van een beplantingsstrook aan de Tramstraat bij de nieuwe lagere school werd een bedrag van 2900 beschik baar gesteld. Van de heer J. van Keulen werd een perceel grond van 0.47.45 ha (huis, schuur en tuingrond) gekocht voor 42,000. Van de heer W. de Potter werd 0.50.60 ha tuingrond gekocht voor de prijs van 34.008. Beide per celen zijn gelegen in het uitbreidings plan „Kom 1958". Met andere eige naren van gronden in dit uitbrei dingsplan kon nog geen overeen stemming worden bereikt. Aan de heer L. Cijvat te Koudekerke werd een perceel bouwgrond aan de Kerkhoflaan verkocht. Het stuk grond maakt deel uit van het uitbreidingsplan „Kom 1958". De voorlopige prijs werd vastgesteld op 25 per ca- De heer P. Flipse (g.b.) vroeg zich af of het niet wat voorbarig was de grond nu al te verkopen. „Wij hebben het uitbreidingsplan nog niet ge zien", aldus de heer Flipse. Burgemees ter J. L. Dregmans merkte op, dat het hier een noodgeval betrof. „De stede- bouwkundige is met deze verkoop op de hoogte, zodat er geen moeilijkbeden zullen ontstaan met de uitwerking van het uitbreidingsplan", aldus de burge meester. De raad besloot tenslotte met de stem men van de heer J. W. Christiaansen (g.b.), P. Flipse (g.b.) en W. A. Kaan (p.v.d.a.) tegen een krediet van ƒ2200 beschikbaar te stellen voor de inrich ting van een noodbestuurspost. VEILING MIDDELBURG. 5 augustus. Aardappelen. Bintjes: bonken 15.60, grote 8.60, drielingen 2.40. Eerstelingen: bonken 15.90, grote 11.90, drielingen 5.10, kriel 3.10. Aanvoer 35 ton. Fruit: Tomaten per 6 kg: A 1 2.48, B 1 2.51, C 1 2.14. Appels: Yellow Transparant 75 45—48, 70-75 33—47, 65-70 37—43, 60-65 26— 44, 55-60 21—28, 2 D 9—15, 3 grof 26—37, 3 fijn 2124. Pruimen: Early Laxton 60 152. Oranjepruimen 36—40. Ogenmeloen 96 124. Perziken 438. Peren: Oomskinderen 50 77. A 2 209—211, B 2 215—218, C 2 215. Stark Earliest 70-75 75, 65-70 61, 60-65 52—67, 55-60 4355. Rode bessen p. ds. 2937 p. kg 31103. Druiven 233280. Kruisbessen 19 90. Netmeloen 46155. Frambozen p. ds. 45 —55. Kaspruimen p. st. 11, p. kg 174. Groenten. Dubb. bonen 1 43, 2 39. Bloemkool 3 p. kist 21—40, 4 p. kist 1240, 6 p. kist 12—29, 8 p. kist 12—19. Rode kool 513. Spinazie 2228. Andijvie 713. Augurken 30100. Kroten 611. Snijbonen 3274. Pronkbonen 56. Postelein 1521. Uien per kg 2343. Komkommers wit 50-60 1416, 40- 50 1011, Komkommers groen 75 1518, 60-75 13—16, 50-60 11—15, 40-50 10—15, krom kg 1012. Bonen prelude 3036. Sla 3.50— 19. Sav. kool 615. Waspeen 1931. Spits kool 814. Kussa 7—10. Bospeen 1628. Prei 1038. Komkommers wit 60-75 1620. VEILING THOLEN. 5 aug. Eerstelingen, bonken 17, gewone 15,80, poters 3.10. Doré, bonken 14, gewone 16.50 17.30, poters 5.10, kriel 8.40. Bintjes, bonken 20.20, gewone 11.9012.70, poters 3. Eigenhei mers gewone 11.4016.60, poters 4.90. Aan voer 1600 kisten. VEILING TERNEUZEN. 5 aug. Sla 2 9—19, C 3.505. Bloemkool A 2 1928, afw. 1225, B 2 1228. Groene kom kommers A 1318, B 1117, C 1014. Witte komkommers 1213. Meloenen 1 91105, 2 4969. Selderij 7. Peen 2 10. Eerstelingen bon ken 18.50, 1 1418, drielingen 313. Bintjes 1 13—16, 2 10—12. Andijvie 16—27. Stoksnij- bonen 6061. Prins, bonen 1 4850, 2 4648. Sabo 4447. Kroten 47. Rode kool 1720. Spitskool 1820. Sav. kool 17—21. Tomaten A 41—47, A 2 3544, B 45—54, B 2 41—47, C 36—38, C 2 29—34. Uien 1 14—16. 2 11. Rode bessen per doos 2 911, per kg 2 35— 50. Witte druiven 343. Blauwe druiven 253— 264. Ontario (fabr.) 1740. Laxton 1 130— 131, 2 101—108, grof 125—154, fabr. 50—111. VEILING KAPELLE. 5 aug. Appelen: Yellow Transp. 1 75 52, 1 70 45, 65 35, 60 23.90, 55 15—17, 2 70 37, 65 32, 60 21, 2 55 16, 2 d 10, grof 20, fijn 10, kroet doordr. Stark Earliest 1 75 74, 70 81, 65 76, 60 70, 55 53, 2 70 74, 65 67. 60 63, 55 44, 2 d 39, grof 5260, fijn 23, kroet 13. Scarlet Pimp. 1 75 83- 70 84, 65 77. 60 70, 55 48—54. Verpakt: Earliest 1 75 93, 70 93, 65 86, 60 77, ex 75, 95, 70 99, 65 92, 60 85. Peren: Oomskinderen 1 50 5664, 2 45 4450, 2 d 2332, fijn 13. Tomaten per krat v. 6 kg A 324, B 328—334, BB 335, C 265. Frambozen in kratten 1 290, 2 173181. Rode bessen 2 x 94, 2 57. Bramen in kratten 1 134148, 2 98. Zure morellen ontst. 2 88, 3 5. Dubb. pr. bonen 1 5960, 2 52. Prelude 1 34, 2 34. Pruimen: Early Laxton 1 94134, 2 4167, grof 54107, fabr. 1738. Oranjepruimen 1 17—22, 2 12. Tollenaars 1 13—24, 2 12. Oc culanen 1 60. Prinsepruimen 1 10, Ontario 1 98, 2 5061, fabr. 18. Czar 2 57. Pruimen gesch. 1841, val 615. Rode bessen p. doos 2 27. Loganbessen p. d. 1 3951. 2 34. Aard beien p d. 81127, 2 4472. Kruisbessen p. kg 2 2959. Aardappelen: bonken 9— 12, 1 8—12- 2 5—7.50, driel. 2—5, kriel 2. Groenten: Kropsla 518. Bloemkool 12—29. VEILING GOES. 5 aug. Yellow Transp. 1 80-85 47, 75-80 52, 70-75 45—48, 65-70 33—36, 60-65 24—27, 55-60 15—17, 2 75-80 41, 70-75 41, 65-70 30. 60-65 20, 55-60 13, 2 D 10, grof 18—27, fijn 11—16. Stark Earliest 1 75-80 81, 70-75 83—86, 65-70 76—79, 60-65 60—67, 55-60 51, 2 D 28. Perzik- rode zomerappel 1 75-80 43, 70-75 4445, 65-70 3237, grof 30. Dubb. pr. bonen 1 60, 2 53. Frambozen in kratten 2 160. Per doos: Rode bessen 1 27, Loganbessen 1 56, 2 3740. Bramen 1 3543, 2 27—32. Aardbeien 2 87—109, 3 43. Per stuk: Perziken 1 1326. Per kg: Druiven 1 270 Rode bessen 2 46. Oranjepruimen 1 42, 2 27—34. Early Laxton 1 100—136, 2 21—89, grof 81—122, fabr. 20—55, rijp 52—94. gesch. 1561. Tolle naars 1 2126, 2 824. Groenten: Bloemkool A 2 22—27, afw. 12— 23. Komkommers A 1 1317, B 1 1013. B 2 13. Kropsla 1 19—20, 2 11—19, C 1 11—14. Wortelen 10—12. Uien 2 10—11. Dubb. pr. bonen 1 40—51, 2 30—36 Prelude 1 34, 2 33. Probator 1 35—37, 2 18. Kassnijbonen 1 66— 73, 2 54, afw. 33. Tomaten A 46—54, B 46— 51. C 37—47, afw. 27. Postelein 1 21—25. Was peen 1 21. Uien 811. Aardappelen: bonken 1314. grote 710, drielingen 56. VISMIJN COLIJNSPLAAT. 5 aug. Exportgarnalen 3747 kg 70226. Schar 42 kg. Bot 122 kg. Schol 58 kg. Tong 85 kg. Paling 48 kg. Rog 14 kg. Tarbot 9 kg. On gesorteerde vis 23 kg. VEILING ST.-ANN ALAND. 5 aug. Doré gew. 18.50, bonken 16, drielingen 9.50. Bintjes gew. 14. bonken 19.50, drielin gen 5.80, kriel 9.70. Eigenheimers gew. 16. Aanvoer 115 ton. VEILING KRABBENDIJKE. 5 aug. Stark Earliest t 75-80 70—76. 70-75 79-81- 65-70 73—75, 60-65 62. 55-60 44, 2 D 26, 3 gr 54, 3 f 21. Yellow Transp. 1 75-80 52. 70-75 48, 65-70 39, 60-65 28, 55-60 18, 3 gr 26, 3 f. 13. Pruimen: Early Laxton 1 94, 2 83, 3 gr. 55—84, 3 f 28—52. Bramen per doos 1 4146. Dubbele bonen 2 x 54, 2 50. Heden overleed, nog geheel onverwacht, mijn in nig geliefde vrouw, onze lieve zorgzame moedfer behuwdmoeder en oma WILLE MIN'A VAN DEN BERG, echtgenote van Dirk van den Berg, in de ouderdom van bijna 67 jaar. St.-Laurens: D. v. d. Berg G. N. v. d. Berg N. A. Davidse-v. d. Berg M. Davidse D. v. d. Berg E. v. d. Berg-Kruizinga W. v. d. Berg G. A. Waijenberg-Luttik A. Waijenberg En kleinkinderen. St.-Laurens, 5 augustus 1963 Noordweg 43 De begrafenis zal D.V plaatshebben a.s. vrijdag te St.-Laurens. Vertrek vanaf de woning om 1 uur. Liever geen bezoek, geen bloemen. Rotterdam: Delft: Santpoort: Heden overleed, zacht en kalm, in huize „Maria- oord" te Hansweert, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JOHANNES LINDENBERGH, weduwnaar van Maria Kole, in de ouderdom van ruim 93 jaar. Uit aller naam: Ir. A. P. Lindenbergh Hansweert, 5 augustus 1963 De begrafenis zal plaatshebben op donderdag t augustus om 2 uur op de algemene begraafplaats ie Kruiningen. Schriftelijke condoleanties aan ir. A. P. Linden bergh, Prins Mauritslaan 111, Overveen. Geen bezoek, geen bloemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9