Patrick Sercu en Santé Gaiardoni sprintkampioenen in Rocourt STEEDS IMF ZWAAR - HEL LEKKERl Competitie-indeling amateurvoetbal Na 5 jaar in Middelburg weer stadhuistoernooi TITELHOUDER ANTONIO MASPES IN DE FINALE VERSLAGEN KANS OP NEDERLANDSE FINALE BIJ DE PROF-ACHTERVOLGING Pennel verbeterde wereldrecord „Acht van Chaam" Met combinaties van N.A.C. en Beerschot tegen alle insecten NIJDAM EN POST IN HALVE EINDSTRIJD LANDING OP HAITI? Indeling FRANSE PROFS VOOR STRIJD OM WERELDTITEL OP DE WEG SELECTIE Om de wereldtitels op de baan Sercu Koch Ronde van Waarde op 31 augustus f 1.- Reserve derde klas C met 8 teams Reserve tweede klas van 12 naar 10 clubs Overval pompstation in Rotterdam werd opgehelderd MAN STAL 192 FIETSEN Bekerwedstrijden amateur voetbal herleven Cor Jansen Zeeuws schaakkampioen Zwemmer uit Oostende stak Engels Kanaal over De Roo vierde in België Engeland winnaar Europese zone Zaterdag oefenduel tegen D.F.C. Duitsland krijgt een territoriale strijdmacht Kinderwagenfabriek in Tilburg breidt uit 560ste STAATSLOTERIJ 2e ki<,s 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 6 AUGUSTUS 1963 (Van onze speciale verslaggever) De wielenvereld heeft twee nieuwe sprintkampioenen. Maandagavond onttroonde Santé Gaiardoni zijn landgenoot Antonio Maspes bij de profs en konden duizen den Belgen hun landgenoot Patrick Sercu bejubelen, die een einde maakten aan de Italiaanse sprinthegemonie bij de amateurs door Sergio Bianchetto te ver slaan. „II ne sont pas des amis" zeiden de Italiaanse verslaggevers. Het zijn geen vrienden van elkaar. Santé Gaiardoni en Antonio Maspes. Ze stonden naast elkaar te luisteren naar hun volkslied. Antonio met opeengeklemde lippen, Santé met de brede lach van de overwinning. Drie jaar geleden in Leipzig had men hem geëerd ais de beste amateur, nu op de stoffige, bijgepleisterde baan van Rocourt beleefde hij de grootste triomf van zjjn wielerleven; kampioen van de wereld vóór Antonio Maspes, de ongekroonde sprintkoning sinds 1959. Santé Gaiardoni kon het nauwelijks aan met zijn 25 jaar. Hij keek naar beneden naar Jos de Bakker die derde was ge worden en toen naar Antonio. Men zag de tranen in de ogen van zijn 31-jarige landgenoot, die reeds zondagmiddag het gevaar had gevoeld dat van de zijde van Gaiardoni dreigde. In de tweede rit, die gisteravond gereden werd, kwam die angst bij Maspes tot verkeerde da den. Gaiardoni had de kop moeten nemen en sprintte 300 meter voor de finish voluit. Een kolfje naar de hand van Antonio die mee werd gezogen de bocht door en daar naar een zevende wereld titel leek te gaan. Toen duwde Gaiardoni de rechter elleboog voor het lichaam van Maspes. die in een reflex met de hand Gaiardoni uit balans haalde. Als Maspes die duw niet gegeven had, zou Gaiar doni die de rit als eerste beëindigde, gedeclasseerd zijn geworden Nu werd de rit-uitslag gehandhaafd en kregen beiden een officiële waarschu wing van de jury. Dat Antonio Masnes zich zo zou laten verrassen als in de „Belle" geschiedde, had niemand verwacht. Santé Gaiardoni wachtte niet lang met zijn aanval. Nog voor de bel van de laatste ronde had geklonken, was hij als een pijl uit de boog in een rechte lijn van de balustra de naar beneden gesprint. Maspes lag op tien meter eer hij zich hersteld had. Toen was de be slissing echter reeds gevallen. An- tiono Maspes kon in de 500 meter durende achtervolging geen meter meer goedmaken. Slechts op het laatste rechte einde werd de afstand wat minder. Maar daar had Santé Gaiardoni zijn droom al lang werke lijkheid zien worden Een maand geleden werd de zoon van Albert Sercu, een van de Belgische wielerhelden in de periode 194550, 19 jaar. Patrick was zijn naam en hij had al vroeg in de voetsporen van zijn vader gedrukt. Albert Sercu was in 1947 dicht bij de wegtitel geweest in Reims. Daar had Middelkamp, onze landgenoot, hem ver slagen, Albert het zilver latend. Gister avond op de wielerbaan te Rocourt boog Albert Sercu zich over goud Goud voor zijn zoon Patrick, die een einde had gemaakt aan de Italiaanse sprint-hegemonie bij de amateurs. Vijf jaar lang hadden de Azurri de sprint beheerst. Eerst Gasparelli in Parijs en Amsterdam, daarna Gaiardoni in Leip zig en ten slotte Bianchetto in Zürich en Milaan. Sergio Bianchetto was met het vaste voornemen naar Rocourt ge komen om zijn titel voor de tweede maal te prolongeren. Hij had wel ge hoord van Sercu, maar vreesde hem niet. Zelfs niet na de eerste rit van zondag middag, waarin hij gedeclasseerd werd, omdat hij Sercu had gehinderd. „Ik zal die Belg", zei Sergio in zoet-vloeiend Italiaans. Bianchetto voegde de daad aan het woord in de tweede rit. Patrick maakte zich zelf kansloos toen hij veel te vroeg aanzette. Bianchetto joeg mee in het spoor van de Belg en naar de revanche. Maar in die derde en beslissende rit verliep alles anders als Bianchetto gedroomd had. Hoog op de bocht, als tijgers op de loer, slopen Bianchetto die door het lot was aangewezen de IMNUUWUUWIMMAMAIUWIIIMWWVWUIMMWn De Nederlandse prof-stayer Nor- bert (Noppie) Koch, die zich in de finale voor de prof-stayers bij de wereldkampioenschappen wiel rennen in België heeft geplaatst, gefotografeerd op de baan te Ro court. kop te nemen, en Sercu achter elk aar. 300 meter voor de finish achtte Bianchetto het beslissende ogenblik gekomen. Hij demarreerde met de inzet van al zijn opgepotte energie, Sercu leek verlo ren, toen hij omhoog ging naar de bocht. Maar de jeugdige Belg dook zo snel naar beneden dat hij het rechte eind opgaand al aan het wiel van Bian chetto zat. Het uur van de eerste Bel gische triomf na 63 jaar op de ama teurssprint had geslagen. Patrick had een volle lengte toen hij over de streep flitste Nederland zal toch in de prof stayers finale vertegenwoordigd zijn op de we reldkampioenschappen te Rocourt. Nop Koch reed maandagmorgen in de her kansing sterk genoeg om alle overigen te declasseren. Onze nationale kampioen vergenoegde er zich echter mee achter de Zwitser Theifenthaler en de Frans man Varnajo als derde te eindigen. Dit drietal gaat over naar de finale, waarvoor de Belgen Proost, Depaepe en Impanis, titelhouder Timoner, de West duitser Marcell en de Fransman Raynal zich al direct geplaatst hadden. Hennie Marinus was in de herkansing niet ge start wegens een verwonding aan zijn zitvlak, terwijl Kaptein zelfs in dit twee derangsgezelschap niet kon meekomen. Hij werd vierde en laatste, want de ove rigen hadden opgegeven Peter Post en Henk Nijdam hebben voor vreugde in het Nederlandse kamp gezorgd door hun goede pres taties in de professional achtervol ging. Nadat vooral Nijdam tijdens de kwalificatieritten was tegengeval len door met groot verschil van de Zwitser Zöffel te verliezen, ging het in de kwartfinales heel wat beter. Nijdam versloeg de geduchte Belg Hugo Scrayen royaal en Post, die tegen Scrayens landgenoot Albert Covens uit kwam, had ook al weinig moeite om zich te handhaven. Met de beide Neder landers drongen ook de Azzuri Leandro Faggin en Giacomo Fornoni tot de laatste vier door. Henk Buis en Bert Romijn stelden bij de amateurstayers teleur door in de eind strijd op de beide laatste plaatsen te eindigen. De overwinning ging naar de man, die daarop verreweg het mees te recht had, de Belg Romain Deloof, verleden jaar ook reeds kampioen. Voor een Britse titel zorgde Beryl Bur ton bij de damesachtervolging. In de finale overklaste zij de Belgische Yvon ne Reynders. De laatste titel van maandag, die op de amateur ploegenachtervolging, kwam terecht bij Rusland, dat in de finale de Westduitse ploeg de baas bleef. Maandag, op de tweede dag van de interlandatletiekwedstrijd Groot-Brit - tanniëVerenigde Staten heeft de Ame rikaanse polsstokhoogspringer, John Pennel, met een sprong van 5.13.5 m een nieuw wereldrecord gevestigd. Het oude record stond reeds op Fennel's naam met 5.10 m. Hij bereikte deze prestatie tweemaal en wel op 13 juli jl. in Londen en 26 juli in Warschau. De Engelse damesploeg, bestaande uit Madelaine Cobb, Mary Rand, Daphne Arden en Dorothy Hyman verbeterde het wereld- en Europese record op de 4 x 110 yards met een tijd van 45.2 sec. Het oude record stond reeds op naam van Engeland met de loopsters Heather Armitage-oung, June Paul, Dorothy Hyman en Madeleine Weston, die op 26-7-1958 in Cardiff 54.3 sec. bereikten. De Amerikaanse herenatletiekploeg won deze vierde landenwedstrijd van de Europese tournee in het White Cyti Stadion te Londen met 120-91. Bij de dames won Groot-Brittannië met 65,5-51,5 pnt. Enkele wielersupporters uit Waarde or ganiseren een wielerwedstrijd voor nieuwelingen te Waarde, welke op 31 augustus zal worden verreden. Ze heb ben zich hiervoor van de steun van de K.N.W.U. en van b. en w. van Waarde verzekerd. Na afloop van de wielerron de zal in de Dorpsstraat van Waarde een taptoe worden gehouden, waaraan de muziekgezelschappen „St. Cecilia" uit Vlissingen, „O.K.K." uit Wemeldinge en „Vooruit Waarde" uit Waarde hun medewerking zullen verlenen. De taptoe staat onder leiding van Daan Manneke. Advertentie) Q130 DRUM De K.N.V.B. heeft de indeling van het amateurvoetbal bekendgemaakt. In de eerste klas E van de amateurs hebben Alliance en Schijndel het veld moeten ruimen voor de beide tweede-klaskam pioenen Middelburg en'Sparta '25 (Beek en Donk). In de tweede klas B is de plaats van Middelburg door het gedegradeerde Al liance ingenomen en die van het naar de derde klas verwezen Hontenisse door de derde-klaskainpioen Kaaise Boys uit Fijnaart. In deze tweede klas komt voorts uit het gepromoveerde VOAB (Goirle). DESK is naar de tweede klas A verhuisd, voor deze ploeg in de plaats zal Taxandria uit Oisterwijk weer op de Zeeuwse velden verschijnen. In de derde klas D neemt Hontenisse dus de plaats in van het gepromoveerde Kaaise Boys. De opengevallen plaatsen, die zijn ontstaan door de degradatie van RCS 'en RKFC, worden nu bezet door NSV (Nispen) en Corn Boys. In de vierde klas G komt DIVO uit Dinteloord de plaats van het gepromo veerde NS Vinnemen. Oudemolen is te rug naar de afdeling Brabant en RKFC Advertentie (Van onze speciale verslaggever.) „Ze zijn nog niet van me af", had Henk Nijdam na de kwalificatie-ronde van de prof-achtervolgers op Rocourt gezegd. „Ze zijn nog niet van me af", nauwe lijks anderhalf uur na de nederlaag die onze wereldkampioen had geleden tegen de Zwitser Zöffel zagen verbijsterde Belgische wielervrienden hoe hun idool en reeds tot opvolger van Nijdam ge bombardeerde Hugo Scrayen eenvoudig van de baan werd gereden door onze landgenoot. En met Henk Nijdam ging Peter Post naar de halve finale over. De Belgische ontgoocheling volledig makend door Albert Covens met ruim verschil duidelijk makend dat hij nog steeds een van 's werelds beste achter volgers is. Zo zal op de laatste dag van de baan- kampioenschappen de profachtervol gingen een zuiver Nederlands-Italiaans aangelegenheid worden. Post en Nijdam ontmoeten daar Faggin en Fornoni De gezichten hadden sip gestaan en somber in de Nederlandse „kooi" in het rennerskwartier. Twaalf ren ners moesten in de kwalificatie van de achtervolging aantreden en in de tweede serie ging Henk Nijdam kansloos ten onder tegen een onbe kende Zwitser, Roland Zöffel. Meewarig werd met het hoofd geschud door de „kenners" en de chronometers wezen het uit. Zöffel 6.18.18, Nijdam 6.26.74. Nog slechter dan Covens in de eerste serie. En het zag er nog beroerder uit toen Faggin met 6.18 77 en Scrayen met 6.22.75 ook al tijden maakten die ver buiten het bereik van de Nijdam van dat ogenblik bleken te liggen. Ach, Henk Nijdam zou nog wel bij de laatste acht komen, maar dannee Peter Post zou het ditmaal moeten opknappen. De Amstelvener deed zijn plicht op de hem eigen wijze; nadat hij in zijn rit tegen Bouvet rondjes van 34 seconden draaiend op weg was naar de snelste tijd van de kwalificatie, reed hij lek, en moest de vijf kilometer volledig over rijden. Bleek dit fataal voor Bouvet, Peter Post gaf geen krimp en kwam on danks deze handicap toch nog tot é.19.16, de derde beste tijd van de series. 'Twee Belgen, twee Italianen, twee Ne derlanders en een Zwitser en een Duitser (Kemper) vormden de laatste acht en het was een puzzel voor de jury hoe men de kwart-finales moest indelen. Met een volledig België-Nederlandduel leek de rol van Henk Nijdam uitge speeld. Hugo Scrayen zou dat zaakje wel even opknappen. Henk Nijdam, die had gezegd: „Ze zijn nog niet van me af", hield echter woord. Van start af stond daar een andere Nijdam, de Nij dam van Vigorelli, de Nijdam die we reldkampioen was geworden met zijn ontembare strijdlust en zijn ongebro ken moraal. Hugo Scrayen heeft geen werkelijke kans gehad op deze plotseling weer als een goed geoliede machine, voortvlie- dende Nijdam. Hugo Scrayen werd voor het ergste gespaard. Henk Nijdam had zich al lang ontspannen, toen hij finish te. De chronometers wezen ongeveer de zelfde tijd aan als onze landgenoot in de serie had verwezenlijkt, 6.26.24 te gen 6.26.54, Maar daarin lag reeds be sloten het vaststaande feit dat Henk Nijdam, nauwelijks hersteld van zijn ernstige verwondingen, in staat moet worden geacht tot grootse prestaties. Dan was daar ook Peter Post. In de serie 6.19.16 en in de kwartfinale 6.24.7 waarmee hij Covens in de rug keek na 5 km. „Ik draai lekker", zei Peter Post lachend „en ik heb er zin in in die Ita lianen". In het Huis van Bewaring in Rotterdam zitten op het ogenblik de 24-jarige pompbediende S. L. W. en zijn 29-jarige vriend Th. E. A. A. I)., chauffeur van beroep, in afwachting van hun verdere lot. W. heeft bekend in de nacht van 20 op 21 juli jl. onder bedreiging met een revolver de dienstdoende bediende van een benzinepomp in de Brielselaan in Rotterdam 5000.afhandig te hebben gemaakt en D. heeft toegegeven daarbij behulpzaam te zijn geweest en 1000. van de buit in zijn zak te hebben gesto ken. De beide mannen waren in Arnhem ge arresteerd in verband met enkele op zichzelf niet zo erg belangrijke inbra ken. Deze arrestatie werd W. noodlot tig, want hij stond gesignaleerd. Enige tijd geleden had hij namelijk zelf als pompbediende bij de pomp in de Brielse laan gewerkt. Na 14 dagen was hij er met een dagopbrengst, 4880.van doorgegaan, wat hij thans ook heeft toegegeven. Later is hij er nog eens ge> weest. Hij pakte toen 150.— aan wis selgeld. Schijnbaar beschouwde hij de pomp als zulk een „goede bron van in komsten" dat hij in juli zijn derde greep in de kas deed. Met zijn vriend D. was hij daartoe per auto uit Arnhem waar hij ondergedoken was gekomen en D. reed hem na de gelukte overval weer naar de Gelderse hoofdstad terug tegen betaling van een deel van de buit. Naar de Amerikaanse omroepmaat- schappij „National Broadcasting Compa ny" (N.B.C.) in betrouwbare kringen van Haitiaanse ballingen heeft verno men, zijn 300 goed bewapende ballingen op Haiti geland. Het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken ver klaarde dit bericht niet te kunnen be vestigen. (Van onze corespondent) De laatste anderhalf jaar heeft de 39- jarige Hengeloër H. E. M. zich toege legd op het stelen van fietsen. In een goed uitgekiend samenspel tussen de po litie van Apeldoorn en die van Hengelo heeft men hem on heterdaad kunnen be trappen. Toen de politie hem in verhoor nam bekende hij in totaal 102 fietsen te hebben gestolen en deze te geide te heb ben gemaakt. Zaterdag liep M. tegen de lamp. Van mej. S. te Apeldoorn werd zaterdag de fiets gestolen. Haar vader toog eens op onderzoek uit om te kijken of hij het ve hikel hier of daar niet kon ontdekken. Zowaar trof hij de fiets van zijn dochter op het stationsemplacement aan, voor zien van een vervoersbiljet naar Henge lo. De vader waarschuwde de politie, die op haar beurt de collega's in Hengelo waarschuwde. Deze zette een wachtpost bij het inmiddels naar Hengelo vervoer de rijwiel. Even later vervoegde M. zich met het regu om zijn „eigendom" af te halen. Hem in de kraag te pakken was toen een koud kunstje en overbrenging naar Apeldoorn het gevolg. doet zijn intrede in deze klas. VES '35 uit Oudenbosch is overgeplaatst van de vierde klas F naar deze klas. In de vierde klas H, waaruit het gepro moveerde Corn Boys en het naar de afdeling Zeeland gedegradeerde Luctor zijn verdwenen, nemen het gedegradeer de RCS en het gepromoveerde Sluiskil de opengevallen plaatsen in. In de reserve eerste klas zijn Longa 3 en Veerse Boys 2 nieuwe gezichten. Brabantia 2 en Noad 3 zijn een trapje lager gegaan. In de reserve tweede klas C (vroe ger B) is het aantal deelnemende elftallen van 12 op 10 gebracht. Dos- ko 2 en NAC 4 doen hun intrede in deze klas. Vlissingen 3 degradeerde, terwijl Longa 3 promoveerde. Baro nie 3 en Set 2 verhuisden naar de reserve tweede klas B, die evenals de reserve 2e klas A ook maar uit 10 elftallen bestaat. In de reserve derde klas C tenslotte komen maar 8 elftallen uit tegen vorig seizoen 10- Het feit dat de kampioen en nummer twee van de reserve eerste klas van de afdeling Zeeland niet voor pro motie voelden, is hieraan niet vreemd. NAC 4 en Dosko 2 promoveerden, ter wijl RAC 2 en Vlissingen 4 degradeer den. Vlissingen 3 kwam erug uit de hogere klas en Meto 2 maakte gebruik van het recht van promotie uit de af deling Brabant. Blijkens een bericht in de Sportkroniek worden voor het komend seizoen de be kerwedstrijden voor amateurvoetbal weer ingesteld. De eerste ronde zal wor den gespeeld op 29 september, de tweede op 17 november. De data voor de volgen de ronden zijn nog niet vastgesteld. Er wordt een nieuwe zilveren bokaal als prijs ingesteld, waarom zal worden ge streden volgens een knock-out systeem, uitgaande van een districtsgewijze op bouw. Cor Jansen uit Waterlandkerkje heeft zijn partij tegen de heer J. J. v. d. Ende te Zierikzee gewonnen en is door dit re sultaat Zeeuws schaakkampioen gewor den in de hoofdklas. Jansen heeft 6'/2 punt verzameld uit 7 partijen. Weliswaar moet hij nog een wedstrijd spelen tegen de Middelburger Verspoor, maar deze uitslag is niet meer belangrijk. Opvallend is wel dat Jansen slechts één partij remise moest geven tegen de voor Vlissingen uitkomende Wout van Wijnen. Een volledige uitslag kunnen we niet ge ven omdat er nog verscheidene partijen moeten worden gespeeld. De voorlopige stand is nu: 1. Cor Jansen 6% uit 7: 2. J. J. Elzerman 5% uit 8; 3. A. M. Verspoor 3 uit 5; 4. W. van Wij nen 4 uit 7; 5. J. J. v. d. Ende 3 uit 6; 6. S. Sanders 3% uit 7; 7. J. Hoogstrate 2 uit 8; 8. J. Jansen 2 uit 8; 9. J. J. M. Gommers 1% uit 6. Pierre van Vooren, een 29-jarige zwem mer uit Oostende, heeft het Engelse Ka naal in 15 uur en 30 minuten over ge zwommen. Van Vooren ging zondag om 07.40 uur bij Cape Griz Nez te water, vergezeld van het escortevaartuig „Vic tor" uit Dover. De kapitein van het vaartuig verloor Van Vooren bij hoge ;eeën uit het oog en vreesde dat de Belg was verdronken. Later kreeg hij Van Vooren weer in het vizier. Zondagavond tien over elf arriveerde Van Vooren op het strand van de St.- Margaretbaai. Hij keerde maandagmor gen per boot in Calais terug. Jo de Roo is maandag vierde geworden in een wegwedstrijd voor profs in Len- delede (België). De Roo had een ach terstand van 1 minuut en 45 seconden op de winnaar, de Belg Jacques Deboe- vere, die de 150 km aflegde in 4 uur en 5 minuten. Groot-Brittannië is winnaar geworden van de Europese zone van het Daviscup- toernooi. In het laatste enkelspel de stand was zaterdag door Lundquist op 22 gebracht -zegevierde Mike Sangster met 75, 62, 911, 36, 63 over Ulf Schmidt. De eerste klas amateurclubs zijn voor het seizoen 1963-1964 als volgt in de competitie van de K.N.V.B. ingedeeld: Eerste klas A: AFC, Alkmaarse Boys, DCG, Kon. HFC, Hollandia, HRC, JOS, OSV, Purmersteyn, RKAVIC, De Spartaan, Watergraafsmeer. Eerste klas B: CVV, DCV, Laakkwar tier, De Musschen, ONA, Overmaas, Slikkerveer, Spartaan '20, SVW, TSC, Unitas, VUC. Eerste klas C: Emmen, FVV, Harlin- gen, Germanicus, Jubbega, KSC, Nep- tunia, Rood Geel, Sneek, Velocitas, WW, Zwaagwesteinde. Eerste klas D: Borne, Dinxperlo, DOS '19, ESCA, Leones, Quick 20, Quick N, Rheden, Rigtersbleek, De Treffers, Vos- ta, ZAC. Eerste klas E: Boxtel, Brabantia, Helmond, Middelburg, MOC '17, Sparta '25, De Spechten, Tongelre, TOP, De Valk, Valkenswaard, Vlis singen. Eerste klas F: Blerick, Chevremont, Mi nor, Heer, RIOS '31, Roermond, Sp.cl. Emma, Sp.cl. Irene, Sp.cl. WVV '28, Tiglieja, Waubachse Boys, Wilhelmina '08. DISTRICT ZUID I 2e klas B: Alliance, HVV '24, Internos, Kaaise Boys, Rood Wit-W., Roosendaal, Steenbergen, Taxandria, Terneuzen, Veerse Boys, VOAB, Zeeland Sport. Derde klas D: Axel, BSC, Corn Boys, Dosko, Goes, Grenswachters, Honte nisse, Meto, Nieuw Borgvliet, NSV, Odio, Zeelandia. Vierde klas G: Burgh, Cluzona, Divo (bij toelating), Halsteren, Kruisland, NVS, RKFC, Sc. Gastel, De Schutters, VES '35, Vosmeer, Zierikzee. Vierde klas H: Aardenburg, Biervliet, Breskens, Clinge, Koewacht, Lewe- dorpse Boys, Oostburg, RCS, Sluiskil (bij toelating), Steen, Yerseke, IJzen- dijke. Reserve eerste klas: BW III, Eindho ven III, Internos II, Longa III, Middel burg II, NAC III, PSV HI, TSC II, De Valk II, Veerse Boys II, Vlissingen H, Willem 2 Hl. Reserve tweede klas C: Dosko II, HW II, Roosendaal II, Hontenisse H, Mid delburg III, Goes II, Axel II, Corn Boys II, Zeeland Sport H, NAC IV. Reserve derde klas C: Alliance H, In ternos IH, Meto n (bij toelating), MOC '17 H, Rood Wit II, Terneuzen H, Vlis singen IH, Voab II. De wielerwedstrijd de „Acht van Chaam" zal op woensdag zeven augus tus worden verreden. En niet zoals wij eerder schreven op woensdag 14 augus tus. De Franse ploeg voor het wereldkam pioenschap op de weg voor professio nals bestaat uit: Jean Stablinski, titel verdediger en nationaal Frans kampi oen, Jacques Anquetil, Henri Anglade, Robert Cazala, André Darrigade, Jo seph Groussard, Anatole Novak en Ray mond Poulidor. Eerste reserve is Guy Ignolin. West-Duitsland zal volgend jaar begin nen met de vorming van een territoriale strijdmacht ter ondersteuning van de be staande militaire onderdelen. Deze strijdmacht zal bestaan uit reservisten die zich als vrijwilligers hiervoor kun nen opgeven. Dit heeft de Westduitse minister van defensie, Kai-Uwe von Hassel, gisteren op een persconferentie meegedeeld. Men wil beginnen met een contingent van 10.000 reservisten, om dit in 1965 uit te breiden tot 25.000 en in 1966 tot 50.000. Reservisten die zich bij deze territoriale strijdmacht aansluiten zullen niet wor den opgeroepen voor de herhalingsoefe ning van negen maanden, die voor alle dienstplichtigen met groot verlof ver plicht is. De diensttijd bij de territoriale strijdmacht zal drie jaar bedragen, waarbij men ieder jaar voor een maand zal worden opgeroepen. De voetbalvereniging Middelburg organiseert a.s. zondag weer het „Stadhuistoernooi", nadat vijf jaar lang niet om de ereprijs van deze kamp, de zilveren stad huisplaquette, gestreden is. De hoofdstedelijke le klasser is er in geslaagd een zeer zeker attractief programma op te stellen. Deelne mende clubs zijn namelijk behalve de organisatoren de andere Zeeuw se le klasser Vlissingen, een NAC- combinatie en een Beerschotcom binatie. NAC heeft toegezegd met een sterke ploeg te komen, waarin de jongste aankopen van de Bre dase eredivisieploeg zijn opgesteld, terwijl het Antwerpse Beerschot een jeugdige ploeg van veelbelo vende spelers heeft toegezegd te sturen. De wedstrijden duren 2 maal 30 minu ten, waarna de finale 2 maal 45 minuten duurt. Het programma is als volgt: om half elf NAC-combinatieVlissingen, om kwart voor twaalf Beerschot-combi natieMiddelburg, om half drie de ver liezersronde en om kwart voor vier de finale. Direct daarna worden op het veld de prijzen uitgereikt. Het aanstaande weekeinde begint voor Middelburg ook een druk oefenprogram ma. De avond voor het stadhuistoernooi, dus zaterdag, speelt een team van de hoofdstedelijke le klasser op het terrein van RCS te Souburg een oefenwedstrijd tegen de Dordtse semi-profciub DFC. Daar de week daarop voor de Dordtena- ren reeds de competitie begint, rekent Middelburg er op, dat DFC in zijn sterk ste opstelling naar Souburg zal komen. Deze wedstrijd begint om half zeven. Voor zijn oefenwedstrijden en het toernooi om de zilveren stadhuispla quette heeft Middelburg achttien spe lers geselecteerd, waarvan er één 3 maal in het veld zal verschijnen, twee 1 maal en de rest 2 keer. Behalve de normale ploeg zijn bij deze selectie opgenomen de nieuwste aanwinsten Nol Schuit en Jan Mondeel, alsmede Ko Goossen, die na een uitstekend heroptreden in het derde elftal en de slotwedstrijd in het tweede team (waarin tegen NOAD Hl het reserve le klasserschap veilig gesteld werd) de kans krijgt zijn rentree te maken in het eerste. Voorts zijn geselecteerd enkele vooraanstaande spelers uit de reserves, namelijk Jan Castenmiller, Albert Vogel, Jan van Aalst en Bert Carol. Op 17 augustus zal Middelburg met een elftal deelnemen aan een toernooi in Kloetinge, waarna de week daarop het lagere elftallentoernooi gespeeld wordt. Hieraan nemen de 2e, 3e en 4e elftallen deel van TSC, MOC, Vlissingen en Mid delburg, allen le klassers dus. Op 1 sep tember spelen het eerste en tweede elf tal een wedstrijd in Alblasserdam. In de tussentijd waarschijnlijk 24 augustus speelt het eerste team in Breda ook nog een duel tegen een NAC-combinatie. Mutsaerts' kinderwagenfabriek N.V. te Tilburg, een der grootsten in den lande gaat als gevolg van een steeds grotere vraag naar haar produkten in binnen- en buitenland en het gebrek aan uitbrei dingsmogelijkheden in het huidige fa briekspand, een nieuw fabriekscomplex bouwen. De fabriek heeft op het indus trieterrein noord te Tilburg 15.000 vier kante meter aangekocht. De directie verwacht dat de nieuwe fabriek einde 1965 in gebruik kan worden genomen. 30.000 1193 5000 8613 2000 400 4629 5215 5227 5703 6161 ƒ200 1442 1853 2154 2752 3001 5208 5395 5726 5869 6157 6646 8486 8620 8726 9304 9545 9760 12679 13484 13636 13903 14152 18747 18938 19361 19524 19529 HOGE PRIJZEN 4506 1500 6045 9808 1000 1203 4874 10297 13942 20381 9127 9423 9476 9672 11426 16021 17481 19314 21305 21499 3108 3115 3357 4029 4307 4409 4553 4822 5169 5173 5196 6772 6795 6833 6863 7064 7076 7109 7200 7369 8005 8279 9811 10972 11098 11651 11719 12018 12094 12224 12272 14448 14705 15246 15526 15918 16125 16724 17445 18005 19819 20613 20761 20791 21184 21243 21361 21426 PRIJZEN VAN ƒ40.- 1024 060 062 065 068 140 189 201 215 238 152 173 194 209 251 286 291 296 310 336 259 272 277 278 333 342 383 385 406 422 339 349 350 355 383 409 479 487 503 507 440 463 473 474 527 543 545 554 618 671 529 536 551 570 580 598 629 630 654 681 754 771 782 784 804 845 861 863 869 899 738 755 775 800 814 823 851 852 880 901 908 919 930 912 936 947 955 967 970 979 12000 2008 026 054 076 109 117 119 125 147 161 12003 011 034 051 067 087 136 147 148 198 207 296 331 340 437 438 448 483 500 207 250 256 283 329 345 402 421 456 457 549 >63 570 584 588 599 619 644 659 671 461 490 495 517 549 611 700 709 -97 728 7G7 749 766 825 829 835 883 886 910 929 729 746 787 895 953 987 995 997 3026 047 065 078 120 125 150 167 173 189 13035 084 096 168 185 212 213 337 367 418 196 207 256 261 276 278 344 377 388 500 462 516 528 586 595 602 612 626 645 662 502 536 549 551 559 577 579 587 591 599 683 688 745 771 905 932 968 973 983 607 627 713 715 741 763 801 838 841 849 14003 041 110 112 117 132 244 285 288 309 867 884 315 316 362 363 383 427 434 453 459 465 4023 024 030 037 090 125 130 148 155 185 490 530 546 551 554 567 574 605 619 622 190 228 258 283 290 339 340 352 355 363 636 640 641 644 675 677 718 764 767 809 400 416 472 483 486 492 555 572 591 597 827 853 877 r'0 914 926 932 941 967 971 604 622 648 664 684 740 838 887 899 949 980 983 190 968 980 15017 033 039 116 121 126 137 140 148 5029 044 055 079 108 110 127 148 174 189 208 221 227 236 240 371 393 403 411 419 209 236 279 281 310 358 389 394 402 421 427 504 513 527 557 652 671 689 702 705 444 454 456 478 485 489 530 565 633 721 732 734 752 816 818 828 839 862 895 200 725 727 744 755 763 790 816 825 839 843 16014 017 034 046 048 068 084 097 167 853 974 992 202 204 219 251 301 311 345 353 405 428 6065 075 085 112 152 181 193 213 225 251 461 470 561 584 623 651 689 714 718 719 252 314 315 328 343 406 476 538 624 645 720 722 754 767 774 795 839 858 878 928 655 671 672 716 761 773 777 870 878 882 937 940 962 998 236 260 891 921 982 17043 099 109 122 131 179 182 188 7063 091 115 148 195 197 241 280 284 288 272 292 303 305 314 318 375 378 397 401 319 359 385 387 397 477 505 530 541 556 413 453 458 464 482 485 513 540 561 573 559 617 687 697 705 708 734 749 756 811 575 620 623 662 692 716 734 738 776 825 883 897 916 922 962 980 996 830 847 894 912 936 945 947 957 992 8020 058 061 068 095 193 198 209 243 250 18044 070 092 128 153 202 220 222 229 238 257 323 350 378 452 460 482 485 493 497 243 263 378 385 389 457 464 495 525 543 .522 534 563 581 621 625 632 649 665 686 559 561 562 577 606 608 641 691 719 744 692 734 755 799 824 846 867 897 911 924 774 831 850 851 852 946 948 990 974 980 19007 107 130 134 161 190 239 240 295 300 9001 004 023 035 056 082 084 D95 109 302 364 452 485 518 528 539 552 593 603 220 253 268 289 292 327 331 349 350 395 614 630 658 697 702 716 784 791 815 829 407 438 482 504 506 516 565 578 584 592 880 952 961 968 996 598 606 610 611 668 711 718 732 733 739 20009 019 075 106 122 123 135 154 209 212 747 810 812 824 831 855 859 868 869 891 219 253 281 284 289 302 304 308 378 408 897 916 936 942 948 968 418 437 441 479 503 528 552 555 561 598 10004 029 030 070 099 100 127 134 152 195 630 695 735 747 753 786 803 856 S69 872 222 233 292 302 332 364 387 412 417 424 912 928 939 950 981 984 436 445 452 465 483 488 508 521 538 556 21014 016 024 030 033 079 091 096 107 113 585 602 603 605 613 620 627 699 702 706 138 143 151 173 189 203 267 274 292 299 730 736 739 771 773 776 784 837 851 868 306 314 323 365 397 440 445 449 479 535 922 925 943 986 575 692 723 734 831 836 859 875 922 923 U013 018 020 050 057 087 127 134 136 151 975

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4