Vakantiegangers in Koudekerke en Domburg genoten van ringrijden Wandelaars -150 - op Noord-Beveland op pad AGENDA Regen bleek geen spelbreker Resultaten niet zo belangrijk WALCHEREN ZEEUWSCH-VD ANDEREN DE MEEUWEN TEGEN BADGASTEN EXAMENS ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN Provoosten Auto botste tegen lantaarnpaal Burgerlijke stand Nutsspaarbank te Vlissingen in de maand juni Warme zomerweer voorlopig voorbij Burgerlijke stand Man overleden op kampeerterrein Ellewoutsdijk benoemt nieuwe wethouder Propagandatocht en attractie voor toeristen Bromfiets reed in maaimachine Materiële schade bij aanrijdingen Burgerlijke stand MAANDAG 5 AUGUSTUS 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 De vakantiegangers op Walcheren en speciaal in Domburg en Koudekerke konden zaterdag genieten van ringrijderijen in deze dorpen. Deze ringrijderijen waren speciaal voor hen georganiseerd door de desbetreffende V.V.V.'s. Het doel hiervan was, om de vreemdelingen bekend te maken met deze Zeeuwse folklore. Het was jammer, dat het weer weigerde om mee te werken. 's-Morgens zag het er nog fijn uit, maar naarmate de dag verstreek, versomberden de lucht en de gezichten van de organisatoren. 's-Middags werden de banen geteisterd door een hevige regenval. Dat deed overigens aan de vreugde van rijders en toe schouwers niets af, want nauwelijks werd het wat droger of iedereen kwam weer uit zijn schuilhoek te voorschijn en het folkloristisch festijn ging door. Vooral in Domburg waren er veel mensen op de been. Het publiek bestond hier voornamelijk uit niet-Domburgers, maar dat was niet erg te merken, want na een tijdje gedroegen ook de vreemdelingen zich als volwaardige ringrijders- experts. Elke rijder werd aangevuurd en als hjj de ring stak, werd de moeite van het publiek beloond, want de rijders deden weinig voor elkaar onder met hun enthousiaste kreten. In Koudekerke was er zeker zoveel uitbundigheid. Ook hier was de regen spelbreker, maar evenals in Domburg trok niemand zich daar iets van aan. Het enige, wat door de regen verander de, waren de smetteloos witte pakken van de rijders. De in een modderpoel veranderde baan zorgde al gauw, dat grote bruine klodders deze pakken ver anderden in een soort camouflagekle ding. De toeschouwers kregen Zims ook een klodder te verduren, maar een echte ringrijderij-aanhanger deinst daar niet voor terug. En aanhangers waren er ze ker in Koudekerke! „Ik wou, dat ze dat bij ons ook deden" zei een Maastrichtenaar. Zijn vrouw en kinderen waren het daar meer eens. „Wat zou ik graag op zo'n paard willen zitten", verzuchtte een van zijn zoons. Dit echtpaar had zich evenals vele an dere kijklustigen wel gewapend met een paraplu en regencapes. In Koudekerke was het D. v. d. Voorde, die de meeste ringen stak. In 34 beurten stak hij er 24. Deze uitslag ontlokte aan de kenners de opmerking, dat het wel te merken was. dat het niet om de knik kers maar om het spel ging. „In de com petitie zijn de resultaten veel beter", ver telden zij. J. Provoost Jzn. uit Domburg deed het in ieder geval iets beter dan in Koude kerke. In 35 beur.ten wist hij 28 ringen te steken. Trouwens, de Provoosten ston den deze middag hun mannetje wel. Bij de eerste zeven rijders waren er maar liefst zes Provoosten. Tegen de avond liep het feest, voor wat het ringrijden betreft, teneinde. De De Pagters, de Job- ses, de Wisses en de Provoosten gingen toen de uitslag vieren. De uitslag van de ringrijderij in Koude kerke over 34 beurten luidt: 1. D. v. d. Voorde, 24 ringen; 2. L. de Pagter, 22: 3. M. Vos, 22; 4. P. Jobse, 22; 5. J. Wisse, 21; 6. J. Reynierse, 20; 7. W. Brasser, 19; 8. A. de Pagter, 19; 9. J. v. Sluys, 19; 10. A. Luteyn, 16; 11. W. Koole, 16; 12. A. v. d. Heyden, 16; 13. A. Ovaa, 15; 14. W. Koole, 15; 15. A. Francke, 14; 16. J. de Witte, 14; 17. D. Joziasse, 13; 18. K. Osté, 13; 19. A. de Lange, 13; 20. L. Verhage jr., 12; 21. D. Brasser, 12; 22, J. P. Reynierse, 12; 23. J. Simonse, 11; 24. J. de Looff, 10; 25. J. Poppe, 8; 26. P, C. v. d. Heyden, 8; 27. A. Kluyfhout, 8; 28. L. Verhage, 5. De eerste wisselbeker, beschikbaar ge steld door burgemeester Dregmans, D. v. d. Voorde, 5 ringen. Tweede wissel beker, J. Wisse, 5 ringen. Derde wissel beker, W. Brasser, 5 ringen. Vierde wis selbeker, J. Reynierse, 4 ringen. Vijfde wisselbeker, L. de Pagter, 3 ringen. Ver der werden er nog bekers gewonnen door D. v. d. Voorde, L. de Pagter, D. Brasser, M. Vos, L. de Pagter. Öok wa ren er enkele medailles beschikbaar ge steld. De winnaars hiervan waren: P. Jobse, L. de Pagter, M. Vos, A. Ovaa. De meeste volgringen waren voor L. de Pagter met 11 st. De prijs geschonken door de drie oudste ongehuwde rijders voor de zes oudste rijders was voor D. v. d. Voorde. De troostprijs was voor A. de Lange. De potlepel kwam in het be zit van P. Jobse en de reserveprijs was voor A. de Pagter. De uitslag in Domburg over 35 beurten luidt: 1. J. Provoost Jzn., 28 ringen; 2. A. Provoost, 27; 3. L. Provoost, 24; 4. W. Provoost, 24; 5. A. Dourlein, 23; 6. J. Provoost Azn., 23; 7. C. Provoost, 21; 8. C. de Visser, 21; 9. L. P. Roelse, 19; 10. L. Dourlein, 18; 11. J. Brand, 18; 12. G. Provoost, 18; 13. A. Wisse, 17; 14. J. Provoost Wzn., 16; 15. J. Minderhoud, 15; 16. C. Minderhoud, 11; 17. H. Sant stra, 11; 18. L. Bastiaanse, 11; 19. L. Boogaard, 9; Heeringabeker, A. Pro voost, 7 ringen. Burgemeester Cromme- linbeker, G. Provoost, 7 ringen. Zeven- provinciënbeker, J. Provoost Jzn., 6 rin gen, Jhr. Schorerbeker, L. P. Roelse, 6 ringen. Dolfijnbeker, J. Provoost Azn., 6 ringen. Wisselbeker van W. Brand, J. Provoost, Jzn., 4 ringen. De meeste volg ringen, J. Provoost Jzn., 17 ringen. Ver siering van de paarden: 1. J. Minder houd, 2. J. Provoost Azn. Potlepel, C. Provoost. Wisselbeker voor de badgasten Tonio. De bekers stonden, glimmend van de regen, in Koudekerke te wach ten op de winnaars, die op de ach tergrond streden om hun bezit. Foto P.Z.C.) MIDDELBURG Auto botste tegen bromfietser Op de hoek van de Zandstraat-Potten bakkerssingel te Middelburg botste za terdagavond een auto, bestuurd door H. H. uit Duitsland, tegen de bromfiet ser H. J. B. uit Middelburg. Het onge luk gebeurde, doordat de bromfietser geen voorrang verleende. De schade was gering. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Botsing Zondagmiddag botste op de Dorus Rij- kersbrug te Middelburg een auto, be stuurd door D. H. uit Soest, tegen een bromfietser uit Rotterdam. De brom fietser, F. C. S. met achterop G. J. van de V. uit Middelburg, verleende geen voorrang aan de auto. De bromfietsbe rijders werden licht gewond. De schade aan auto en bromfiets was gering. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Raad vergadert De raad van Nieuw- en Sint-Joosland komt vanavond maandag bijeen. De raadsleden zullen zich dan uitspre ken over de toekenning van voorschot ten voor de bouw van 60 woningwet woningen. Op de agenda staan verder voorstellen om de algemene politiever ordening en het uitbreidingsplan in hoofdzaak te wijzigen. Ook zal de raad zijn gedachten laten gaan over de bij dragen voor de aansluiting op het elek triciteitsnet in de onrendabele gebieden. VLISSINGEN Een Belgische personenauto, bestuurd door R. R. M. O. botste zondagavond omstreeks half tien tegen een lantaarn paal op de hoek Paul Krugerstraat-Ho- bijnstraat in Vlissingen. De paal werd licht, de auto zwaar beschadigd. Er de den zich geen persoonlijke ongelukken voor. Volgens de bestuurder brandde het licht van de lantaarn niet. Bromfiets tegen fiets Op het Jaagpad bij het zwembad te Vlis singen botste zondagavond omstreeks 8 uur een bromfietser tegen een hem tegemoetkomende wielrijdster. Het on geluk gebeurde, doordat de bromfietser, P. S. v. d. G. uit Middelburg, een bocht te ruim nam, waardoor hij mej. A. B. uit Souburg niet meer kon ontwijken. Het rijwiel was beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. SINT-LAURENS Bevallen: N. Saaman-Huijsman, z; C. Mari- nissen-de Ridder, z.W* de Looff-de Visser, z. Ondertrouwd: L. J. Gilde, 25 j. en J. Pouwer, 23 j. MELISKERKE Bevallen: P. Koppejan-de Wolf, z. Ondertrouwd: J. Willemse, 23 j. en J. Pro voost, 22 j. Collecte De huis-aan-huis-collecte voor de blin den „De fakkels bijeen" te Amsterdam heeft te Heinkenszand opgebracht 36.08. De totaalcijfers van de Vlissingsche Nutsspaarbank geven over juli 1963 een kleine stijging in het tegoed te zien, na melijk van 30.236.198,94 naar 30.457.105,11. Vanaf januari van dit jaar is het tegoed daarmee ongeveer 2.000.000,gestegen. Het aantal reke ningen nam eveneens toe, 215 nieuwe re keningen werden geboekt, 174 rekenin gen werden afbetaald waardoor het cij fer gestegen is tot 30.480. Door school- sparen werd in juli een inleg genoteerd van 3613,10. Tegenover 7 nieuwe reke ningen zijn hier 18 rekeningen afbetaald. Het totaal is daardoor gedaald met 11 tot 5253. Het tegoed volgens de jeugd- spaarwet bedraagt 650.373,03, bij de ambtenarenregeling 233.790,40. De spaarbusjes brachten 12.255,14 op, er waren totaal 4751 busjes in omloop. Hoofdkantoor incl. Bonedijkestraat: in leg 1.149.929,85, terugbetaling 1.054.788,97, tegoed 19.586.808,34. Souburg: inleg 122.305,65, uitbetaling ƒ100.047,75, tegoed ƒ1.948.641,58. Goes: inleg 386.094,74, terugbetaling ƒ363.403,48, tegoed ƒ5.745.260,96. Wol- phaartsdijk inleg 43.058,91, terugbeta ling ƒ20.837,10. tegoed 1.106.430,60. Noord-Beveland: inleg 10.417,19, te rugbetaling 4963,88, tegoed ƒ331.626,09. Kapelle: inleg 23.841,13, terugbetaling 8757,60, tegoed ƒ341.032,84. Heinkenszand: inleg 2195,31, terugbetaling 2250,te goed 40.917,05. Zaamslag: inleg 21.764,17, terugbetaling 6592,56, te goed 179.978,07. Axel: inleg 25.128,38, terugbetaling 10 364,19, te goed 228.902,99. Terneuzen: inleg 78.274,43, terugbetaling 70.088,55, te goed 865.085,77. (Van onze weerkundige medewerker) De warme tot zeer warme lucht is dit weekeinde met zware buien verdreven. Zaterdagmiddag steeg de temperatuur in Oost- en Noord-Nederland nog tot 32 gra den Celcius op een moment, dat er in Zeeland al tal van buien waren gevallen. Hiervan kreeg Axel 44, Vlissingen 41, Kats 40, Bruinisse 37, Borssele 33 milime- ter. Ook elders in ons land kwam het plaatselijk tot zware buien. Zondagmorgen werd te Vleuten bij Utrecht 58 milimeter gemeten. Veel regen is er ook in Sas van Gent gevallen. Van vrijdagavond tot zondagmorgen in totaal 106 milimeter, hetgeen belangrijk meer is dan normaal in de hele augustusmaand. Inmiddels is wat minder onstabiele lucht ons land binnengestroomd, waarin enkele opklaringen voorkomen. De tem peratuur blijft nog wel vrij aan genaam, maar het warme zomer weer is voorlopig weer voorbij. *WWWVWWWVfWWWW\/W\A/W\A/WWVWVWWW TERNEUZEN Bevallen: P. M. DuitscherHamelink, z.; G. Mechielsenden Hamer, d.; C. DeesBree- poel, d.; H. M. Seyssensde la Court d.; A. R. DiakenisKegels, d.; C. Overdulvede Kraker, d.; C P„ OttensMeerman, z.\ C. TouwDeurwaarder, d. Ondertrouwd: R. W. Bentz, 18 j. en A. de Lij - zer, 23 j.; A. de Pooter, 24 j. en F. A. de Rij ke, 25 j. Getrouwd: J. Riemens, 20 j. en C. Klaassen, 17 j.; R. J. van den Eeckhout 25 j. en J. M. den Exter 23 j. Overleden: H. van Luijk 93 j. wedn. van D. K, Smies; K Bruijn 63 j. e.v. A. H. Honeoop; E. Coone, 79 j. e.v. E. M. de Mette. AXEL Bevallen: A. C. van der Meulende Ruijs- scher, d.; F. A. van Damde Munter, d. Ondertrouwd: R. P. Stofferis, 37 j. en M. L. Steenaert, 32 j.; J. de Klerk, 36 j. en L. A. de Klerk, 23 j.; S. Overdulve, 2.2 j. en C. E. Koekkoek, 21 j.; C. Kaijser, 29 j. en A. M. Willigendael, 18 j.; J. A. Geeve, 21 j. en K. J. Dobbelaar, 18 j.; J. Pijpelink, 21 j. en J. C. van de Velde, 20 j.; J. de Jager, 24 j. en P. K Dekker, 23 j.; J. L. van Smaalen, 24 j. en M. A. Robijn, 21 j. Getrouwd: J. Bracke, 48 j. en C. A. P. Hen- drikse, 40 j.; A. M. de Block, 41 j. en M. Ie Maire, 45 i.: H. A. Vane, 28 j. en J. Verschel ling, 26 j.; F. W. Knegt, 26 j. en E. G Hus- ter, 22 j.: C. Kaijser, 29 j. en A. M. Willigen dael, 18 J.; A. M. Heijboer, 33 j. en G. Schee- Ie, 22 j.; R. P. Stofferis, 37 j. en M, L. Stee naert, 32 j.; S .Overdulve, 24 j. en C. E. Koek koek, 21 j.; A. van Duinkerken, 24 j. en P„ A. K. van Hilten, 25 i. Overleden: A. H. Sikkema, 73 j., wedn. van J. C. de Bruijn. OOSTBURG Bevallen: J. BeerensDatthijn, d.; J. G. P. OverveldPeeters, z.; D. M. C. Cuelenaers van Landschoot, z.; L. SumahPessireron, z.; M. E. TornCordia, d.; F. M. J. Hinneman de Windt, z. Getrouwd: E. A. Tellier, 29 J. en S. J. Ver- duijn, 23 j.; R. E. E. Hermans, 24 j. en L. M. de Krijger, 20 j.; E. A. van Rootselaar, 24 j. en A. M. Simpelaar, 20 j.; E. L. A. Lakerveld, 19 j. en M. M. van den Neste, 17 j. Overleden: J. B. Haerens, 71 j.; E. Bouwens, 80 j.; A. Cruson, 86 j.: I. Vasseur, 68 j.; M. van Hulle, 74 j.: P. Oderij, 85 j.; J. Smoor. 87 j.; J. J. Verhage, 89 j.; A. Aaillie, 87 j.; J. Kraaijmes, 72 j.; J. B. Cauwels, 74 j.; I. de Back, 84 j.; M. S. T. Leenhouts, 76 j.; M. L. van Hecke, 38 J. e.v. G. L. P. van Rie, J. Wis se, 91 j.; R. H. van de Velde, 49 j.; P. Schoon- akker, 82 j. g.g.m. J. de Kraker. CADZAND Bevallen: A. D. M. de Wintervan .de Pias- se, z.; D. de KosterDieleman, z.; M. C. van DaleAdriaansen, d. Getrouwd: A. Poissonnier, 26 j. en J. J. de Putter, 22 j.; W. van Kerkvoort, 24 j. en S. T. Bril, 21 j. RETRANCHEMENT Bevallen: M. Cambier-van Hanegem, d. Overleden: J. S. E. Pattist, echtgen. van P. Robijn, 74 j. BIERVLIET Bevallen: J. M. de Clerck-de Dobbelaere, z. Getrouwd: J. H. J. Maas, 24 j. en M. E. de Greve, 23 j.; W. M. Knol, 22 j. en S. J. de Meijer, 17 j. Overleden: M. Dingemanse, 62 j., echtgen. van J. I. van Haneghem. De Z.W.B. en de wandelsportver eniging „Delta" hebben zaterdag op Noord-Bevéland een wandel tocht georganiseerd. De foto geeft eeyi overzicht van de start op de 5 kilometer bij het verenigingsge bouw Renata. (Foto P.Z.C.) VVWVVfVWWVVAft/WVWWWWWWVWWWVWW> De 58-jarige heer P. J. Bachers uit Zwolle, die met zijn familie op een kam peerterrein nabij Middelburg verbleef, is zondagochtend aan een hartverlam ming overleden. De gemeenteraad van Elewoutsdijk komt donderdag 8 augustus des avonds half acht in openbare vergadering bij een, o.m. ter benoeming van een wet houder in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer J. Oele. Voorts zal in deze vergadering de heer J. A. Smallegange als nieuw raadslid worden beëdigd. INITIATIEF VAN Z.W.B. EN „DELTA" De Zeeuwse Wandelsport Bond heeft Noord-Beveland „ontdekt". Samen met de jonge Noordbeve- landse wandelsportvereniging „Delta" organiseerde de bond za terdagmiddag de eerste „officiële" wandeltocht op dit voormalige eiland. Het werd een bemoedigend TERNEUZEN Inleggerstegoed coöp. boerenleenbank overschreed 25.000.000,— De coöperatieve leenbank „Terneuzen" (Raiffeisenbank), die op 4 juni jl. haar 50-jarig bestaan vierde, heeft dezer da gen een nieuwe mijlpaal bereikt. Als ge volg van de jubileumviering werd een spaaraktie gevoerd, waardoor het inleg gerstegoed bij de spaarbankafdeling juist deze week de 25 jiljoen gulden overschreed. De groei van deze spaarbank is opmer kelijk, wanneer men in aanmerking neemt, dat in 1960 de 15 miljoen, in 1962 de 20 miljoen en thans de 25 mil joen gulden is overschreden. De betref fende inlegger wachtte bovendien een prettige verrassing, omdat het bestuur van de bank hem een enveloppe met in houd aanbood. CADZAND Herhaling kerkconcert Het Nederlands hervormd kerkkoor te Cadzand onder leiding van dirigent M. Zonneheld zal woensdagavond 7 aug. a.s. een herhaling geven van het con cert van 24 juli jl. in de Nederlands hervormde kerk te Cadzand. Het koor zal o.a. weer ten gehore brengen ge deelten uit „Der Messias" van G. F. Handel. Als solisten zullen optreden mevrouw G. van Luijk-Hoolhorst, sopraan en Nic. Luuring, orgel. Collecte De te Cadzand gehouden collecte ten behoeve van de Stichting Sakor voor de kinderbescherming heeft opgebracht 234,70. OOSTBURG De heer H. G., ambtenaar ter gemeen tesecretarie te Oostburg is met zijn bromfiets langs het rijwielpad Oostburg- Waterlandkerkje-IJzendijke in een mes van een maaimachine gereden. De gras- maaimachine stond in de berm van de weg met de maaibalk over het fietspad, en was niet in werking. Zowel de voor- als de achterband van de bromfiets werden vernield. De be stuurder kwam met de schrik vrij. Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau van de rijkspolitie te Oostburg zijn nadere inlichtingen te verkrijgen over de navolgende gevonden voorwerpen: een regenbroek, een zwart windjack, een broodzak met fles, een voetbal, een bruine colbertjas, twee por temonnees met inhoud, een ijzeren oog voor kettingkoppeling, een gele porte monnee, een paar motorhandschoenen, een armbandje, een bril met zwart montuur, twee kinderjasjes, een gouden kinderarmbandje, een gedeeltelijk ge bitsprothese. AXEL Op de splisting Zuidsingel-Buthdijk in Axel hebben zich zaterdagmiddag bin nen de tijd van een uur twee verkeers ongelukken voorgedaan, waarbij mate riële schade aan auto's ontstond. Het eerste ongeluk ontstond omstreeks drie uur, toen de automobilist F. L. W. uit de Belgische plaats Macrelen-Leie door onoplettendheid tegen de voor hem rijdende auto van R. F. C. C. uit Sluis kil reed. Beide auto's liepen lichte scha de op. Eveneens licht beschadigd wer den om ongeveer vier uur twee andere auto's die met elkaar in botsing kwa men. De Belg R. G. van L. reed tegen de achterzijde van de door T. F. uit Middelburg bestuurde auto. Ook hier was onoplettendheid de oorzaak van het ongeluk. begin: op de vier te lopen afstan den schreven in totaal een kleine honderd vijf tig deelnemers in! De Z.W.B. en „Delta" sloegen er twee vliegen mee in één klap. In de eerste plaats was deze propaganda tocht een stimulans voor de wandel sport. Aan de andere kant was er een recreatief aspect. De tocht vorm de ook een attractie voor de toeris ten. Het parcours was namelijk uitgezet in de omgeving van Kamperland. In het verenigingsgebouw Renata te Kamper land gingen de wandelenthousiasten van start. Bijna 30 inschrijvingen waren er voor de 5 km, de 10 en 15 kilometer tel den eveneens rondom de 30 deelnemers, terwijl de grootste groep tippelaars hun krachten beproefden op de 25 kilometer. Deze afstand liepen bijna 50 wandellief- hebbers. De deelnemers aan deze laatste afstand volbrachten hun voorgeschre ven afstand niet helemaal. De regen was er oorzaak van dat deze tocht met onge veer 6 kilometer werd ingekort. De par- coursen waren uitgezet over een aan trekkelijk duingebied. Aan de hand van hun routebeschrijving kregen de wan delaars ook tal van gegevens over in teressante punten, waar zij onderweg langs kwamenonder meer over het recreatieoord „De Banjaard", de Dam naar Walcheren, het Veerse Meer. Naast enkele tientallen toeristen, die meeliepen, waren ook verschillende ver enigingen van de partij, onder meer „Emma" uit Axel, de christelijke wan- welsportvereniging „Oostburg", de „Vro lijke Tippelaars" uit Vlissingen, „Ju liana" uit Middelburg en „Delta" van Noord-Beveland. Aan het eind van hun tocht kregen de deelnemers uit handen van de assistentes van „Delta"-voorzit- ter, M. Klaassen uit Kats, de gebruike lijke Z.W.B.-herinneringsmedaille. Het is de bedoeling, dat „Delta" in de toekomst elk jaar een dergelijke tocht organiseert onder auspiciën van de Z.W. B. De eerstvolgende Z.W.B.-activiteit zijn de „Flandriatochten" te IJzendijke op 31 augustus. Op 21 september staat de bevrijdingswandeltocht te Axel op het programma. Te Breda slaagde voor kostumière aan de modevakschool E.N.S.A.I.D. mej. E. Karelse te Goes. Voor het examen Duits M.O.-A (school- akte) slaagde de heer P. M. Hermans te Goes. De huisakte Duits M.O.-A werd behaald door de heer C. H. de Bruin te Kamperland. Voor het examen Frans M.O.-B slaagde de heer J. J. Comman deur te Oostburg. Van de 6 kandidaten van de gemeente lijke middelbare handelsavondschool, Vlisingen, die dit cursusjaar deelnamen aan het boekhoudexamen van de Neder landse Associatie voor Praktijkexamens slaegden er 5, t.w.: de heren W. L. Jan- se, Middelburg, H. G. Joziasse, Middel burg, D. Kooie, Souburg, C. Meerman, Arnemuiden en W. J. v. d. Weele, Mid delburg. De heer J. Wisse te Meliskerke slaagde voor het L.OJ.-examen landbouwtrek kers. Te Breda slaagden voor het examen costumière de dames C. Minderhoud te Aagtekerke, E. Jobse te Aagtekerke en W. de Korte te Meliskerke en N. Schrij ver te 's-Heer Arendskerke. Voor mo diste de dames J. Moerman en N. v. d. Meulen, beiden Nieuwdorp. Voor cou peuse J. Braamse, Heinkenszand. Voor tailleuse H. de Jonge, K. Polderman te 's-Heer-Abtskerke en K. de Witte te Nisse. Middelburg City. Een fijn stel dochters, alle leeftijden. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 922 uur. Zeeuws Museum: exposities verzameling Bal en J. H. Koek koek, 1017 uur. Van Benthem en Jut ting: expositie Zeeland en Vlaanderen, landkaarten en atlassen (Mercator) 9—18 uur. Vlissingen Evangelisch Lutherse Kerk: Concert Philip Fey en Stoffel Gunst, 20 uur. Souburg Circus Kinsbergen, 20 uur. Goes Grand: La belle Americaine, 20 uur. Museum: Expositie Bevelandse voorwer pen, 1012, 1417 uur. Hulst Bioseoopgebouw: Mr. Vlubber de verstrooide professor, 20 uur, a.l. Oostburg Ledeltheater: lm Schwarzen Rössl, 20 uur, a.l. Westdorpe Kunsthandel „Troutzaerte": ex positie Ed Dukkers. Zierikzee Burgerweeshuis: Expositie ze ventiende eeuwse meesters, 10—17 uur. Haamstede „De kerk in klank en keur". Nederlands Hervormde Kerk, 20 uur. Bi oscoop Bom: De strijd in de vallei, 20 u. Renesse Dorpshuis: Een reis naar de zon, 20 uur. Bergen op Zoom Luxor: De prostitutie, 20 uur, 18 jaar. Roxy: Caterina en de zeven dwazen. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Bonken, groot 15—19, Eerstelingen, groot 12 16, Poters 39, Kriel 35, Barima, groot 8 13, Poters 57, Kriel 3, Eigenheimers, groot 1216, Poters 46, Kriel 3, Doré, groot 15—18, Poters 510, Kriel 37, Andijvie 512 per kg. Sla 1825 per stuk. Bloemkool IA: 6 st. 29—39, 8 st. 13—25, 10 st. 12—18. Bloemkool IIA: 6 st. 20—29, 8 st. 12—22, 10 st. 12—15 per stuk. Dubb. bonen I 4151, II 3644, Snijbo nen 5178, Tuinbonen 617, Stambonen 30 40, Rabarber 59, Spitskool 57, Kroten 4 6, Peulen 70, Waspeen IA 1016, IIA 1012 per kg. Komkommers 70-80 1016, 60-70 10 13, 50-60 6y2—12, 40-50 10 per stuk. Komkom mers 1019 per kg. Selderij 610, Peterselie 7—9 per bos. Uien 9—22 per kg. Pepers 5969 per stuk Paprika 14 per stuk. Rode kool 7 9 per kg Yellow Transp. IAA 5163, IA 41— 58, IB 28—14, IC 20—34, IIA 37-43, 1IB 31—33, IIC 17—25. Stark Earliest IA 86—91, IB 7578, IC 51—54, Ontario IA 1,80—2,05, IB 1,65—1,75. Golden Japan IA 1,62—1,75, IB 501,68, IC 1,28—1,38, Close IA 51—68, IB 33—37, IC 17— 26, IIA 4963 per kg. Tomaten A extra 3,30 —3,40, AI 3,30, BI 3,10, Cl 3,10—3,30, CCI 2,60 per bale. Zwarte bessen 8598 per kg. Netme- loenen TA 751,05, IIA 5964, IIB 51 per stuk. Oogmeloenen IA 1,071,26, IB 4266 per stuk. Rode bessen I 681,03, Frankenthaiers I 3,102,70 per kg. Perziken IA 1734, IB 7 18, IC 6—10, ID 3—6 per stuk. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Eerstelingen, groot 7—15, Poters 3—9, Kriel 3 5. Doré, groot 1418, Poters 79, Kriel 36, Barima, groot 712, Poters 46, Kriel 3. Ei genheimers, groot 14, Poters 47, Kriel 3. An dijvie 811 per kg. Sla 8—24 per stuk. Spina zie I 23—25 per kg. Bloemkool IA: 6 stuks 23 45, 8 stuks 2035, 10 stuks 1224. Bloem kool IIA1 6 stuks 1228, 8 stuks 1215. Dubb. bonen I 4054, II 3449, Snijbonen I 7485, Tuinbonen 9—11, Stambonen 3040, Waspeen IA 1321, IIA 1014 per kg. Komkommers 70-80 10—15, 60-70 10—12, 50-60 10—11, 40-50 10 per stuk. Komkommers 1014 per kg. Sel derij 813, Peterselie 912 per bos. Uien 13 —21, Rode kool IA 914 per kg. Yellow Transp. IAA 41—54, IA 34—44, IB 29—37, IC 2127 per kg. Ontario IA 1,702,09, IB 1,49— 1,69, IC 1,00—1,20. June Blood IA 1,33—1,43, IB 1,22—1,34, IC 1,08—1,18. Early Laxton I 1,06—1,29, II 80—82. Beauty IA 1,29—1,41, IIB 1,001,10 Golden Japan IAA 1,542,09, IA 1,631,65, IB 1,401,48 per kg. Perziken IAA 32—48, IA 23—32, IB 12—22, IC 10 per stuk. Stark Earliest IA 83—93, IB 68—78, IC 46—48- Close IA 4465, IB 3740. Frankenthaiers 2,402,90, Rode bessen 3698. Zwarte bessen 84, Kruisbessen 45 per kg. Oogmeloenen I 76 —1,15, II 46—63, Netmeloenen IA 76—1,10, IB 4457, IC 2434 per stuk. Tomaten A, extra 2,90—3,00, AI 2,70—2,90, BI 2,90—3,00, Cl 2,50, CCI 2,30 per bak. Ruim honderd toeschouwers hebben za terdagavond een elftal van de Zoute- landse voetbalvereniging „Meeuwen" zien winnen van een ploeg samengesteld uit in Zoutelande verblijvende badgas ten. De uitslag was 64. Dit was reeds de derde wedstrijd van dit seizoen op het sportveld van Zoutelande tussen een elftal van de „Meeuwen" en een elftal bestaande uit badgasten. Het aantal be zoekers bleef zaterdagavond met een honderdtal ver onder de maat. De eer ste wedstrijd trok zeshonderd en de tweede wedstrijd vierhonderd bezoekers. Dit was waarschijnlijk te wijten aan de wolkbreuk van zaterdagmiddag, waar door veel mensen gedacht zullen hebben, dat de wedstrijd wel niet door zou gaan. Zaterdagavond was het trouwens nog bewolkt met kans op regen. Deze wed strijden betekenen een aardige bron van inkomsten voor de „Meeuwen", die het geld best kunnen gebruiken. Vooral nu deze ploeg gepromoveerd is naar de K.N.V.B., zodat de reiskosten in het ko mende voetbalseizoen veel hoger zullen komen te liggen dan vroeger. Het veld had niet veel te lijden gehad van de enorme hoeveelheden regen die er 's middags op waren neergestroomd. Het was wel een beetje glad, maar dit had niet veel te betekenen. Enkele bad gasten, die op gymnastiekschoentjes speelden, gingen echter nog al eens een keertje onderuit. Deze wedstrijd stond onder leiding van de heer C. Odem uit Vlissingen, de oudste scheidsrechter van Zeeland. De „Meeuwen" heeft twee van de drie wedstrijden gewonnen. De eerste won nen de badgasten met 64, de tweede eindigde in een 43-overwinning voor de Zoutelande aaren. Bij de badgasten speelde er één mee, die er eigenlijk niet hoorde. Dit was Kas Huibregtse uit Vlissingen, die trainer is van de „Meeuwen", (Foto P.Z.C.) 's-HEER-ABTSKERKE Mussengilde op reis Dezer dagen ging het „Mussengilde" van 's-Heer Abtskerke op reis. Via de Grebbeberg, waar de begraaf plaats werd bezocht, ging het naar Ou wehands Dierenpark dat werd bekeken. Daarna werd via de Amersfoortseberg naar Loosdrecht gereden waar op de plassen een rondvaart werd gemaakt. Via Woerden ging het langs binnenwe gen naar Rotterdam, waar gedineerd werd. Rond middernacht werd het dorp weer bereikt. BORSSELE Coöp. Boerenleenbank Bij de spaarbank van de Coöp. Boeren leenbank „Borssele" werd in de maand juli ingelegd 73.661,40 en terugbetaald 119.243,58. Het saldo bedroeg aan het eind der maand 2.291.955,62. HOEDEKENSKERKE Spaarbank Hoedekenskerke Bij de stichting Spaarbank der Coöp. Boerenleenbank „Hoedekenskerke c.a." te Hoedekenskerke is in de maand juli gestort 155.713,39 en terugbetaald 254.902,78, zodat het spaarverschil be draagt: meer terugbetaald 99.189,39. Het saldo per ultimo juli 1963 bedraagt 6.688.410,74. Aantal nieuwe spaarders in de maand juli; 14. BORSSELE Bevallen: H. Maas-Moerdijk, d. Ondertrouwd: M. J. Ruisaard, 23 j. en S. M. J. Mol, 26 j. Gehuwd: H. H. de Boer, 29 j. en K. Bruin- ooge, 25 j.; M. Verrijzer, 23 j. en P. Dekker, 22 j. Overleden: J. de Feijter, 78 j„ wed. van Jan sen van Rosendaal. HEINKENSZAND Bevallen: L. M. de Koster-Faes, d. Getrouwd: J. de Jonge, 24 j. en H. Hubregt- se, 20 j. NISSE Bevallen: H. M. Bos-Bosman, d. HOEDEKENSKERKE Bevallen: Th. L. Franse-van Heugten, z. en d. E. Franse-van Hooff, z.; A. Hoek van Dijke- Quinten, z. Getrouwd: C. H. Geijs, 22 1. en C. A. M. Peeters, 21 J.; A. J. Oostdijk, 23 j. en A. J. M. Beulens, 23 j. KAPELLE Bevallen: J. J. Mallekote-de Puit, z; M. Brou- wer-Nieuwenhuijzen, d.J. Joosse-Oele, z.M. L. Veerhoek-van Sluijs, d.S. de Jager-van Kleunen, d. Getrouwd: M. G. Gebuijs, 21 j. en L. Heeg, 28 J.; S. A. de Visser, 23 j. en J. Kodde. 20 j.; C. J. Goulooze. 25 j. en M. W. van de Velde, 20 j.; W. Vos, 21 j. en P. S. Verhagen, 17 j.; L. Borsje, 21 j. en M. J. Karelse, 21 j. Overleden: A. Kuyper, 84 j., wed. van J. Schot; 3. van Dongen, 84 j.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5