ORIËNTEREND GESPREK IN MOSKOU OVER EEN NIET-AANVALSVERDRAG „Beriijn" rlopi voo van de baan? Kennedy: overleg met de N.A.V.O.-partners Soepeler toepassing van verdeelstelsel in het woningbouw Philipsfabriek te Terneuzen nadert voltooiing »ig GEDEELTELIJKE OPHEFFING VAN DUITSE INVOERSTOP KOMKOMMERS LEGERTJE AMBACHTSLIEDEN IN DE WEER Vogelenzang Zelfkant sloeg miljoenenslag Pagina 3 RUSK BLIJFT ENKELE DAGEN KROESJTSJEW WIJZIGDE PLANNEN Gisteren doordraai van 600.000 komkommers Minister-president mr. Marijnen WENS: VOOR ÉÉN NOVEMBER KLAAR Enorm TWEEDE KAMER OP RECES WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Kind overleden na drinken natronloog Geen topgesprek PRIJZEN IN DUITSLAND GESTEGEN Afwijzend Geeit antwoord 600.000 stuks SPOEDIG CONTACT MET KAMER OVER OPVOERING VAN BOUWCAPACITEIT Negen doden bij verkeersongeluk in België Belasting Advies afwachten VERZOENING IN MANILLA Schildwacht schoot op soldaat Ongerustheid over 65 Nederlandse toeristen Poging jongetje handen terug te geven mislukt 206e jaargang - no. 179 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 perkw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2 tel. 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. f 4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50) „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Vrijdag 2 augustus 1963 Voor de eerste maal hebben Oost- duitse communistische functiona rissen verklaard, dat de kwesties betreffende de ontwapening en de betrekkingen tussen de N.A.V.O. en de landen van het Warschau pact bij de besprekingen tussen oost en west voorrang zullen krij gen boven de kwestie-Berlijn. Voor het kernstopverdrag van Moskou werd gesloten was het officiële Oost- duitse standpunt, dat een regeling van de kwestie-Berlijn, zo mogelijk met een Duits vredesverdrag, een eerste vereiste was voor de oplossing van de andere geschillen in de koude oorlog. Het achtjarig zoontje van de gemeente arbeider Th. Houwen, uit Sevenum, heeft woensdagmiddag in een onbe waakt ogenblik gedronken uit een flesje natronloog, dat de vader had klaargezet om onkruid te bestrijden. Het kind is gistermorgen overleden in het St.-An- toniusziekenhuis in Horst. De Amerikaanse ambassade in Moskou heeft gisteravond meege deeld, dat de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk, na de ondertekening van het beperkte kernstopverdrag, maandag, nog enkele dagen in Moskou zal blijven. Tevens werd uit welingelichte kringen vernomen, dat premier Kroesjtsjew zijn vakantieplannen heeft gewijzigd, zodat hij tijdens het verblijf van Rusk in Moskou aanwezig zal zijn. Als vaststaand werd aangeno men, dat mén van gedachten zal wisselen over het sluiten van een niet-aanvalsverdrag tussen de N.A.V.O. en de landen van het pact van Warschau. Kroesjtsjew stelt, zoals gemeld, veel prijs op het sluiten van een dergelijk verdrag. In Washington verklaarde president Kennedy gisteren op een persconferen tie dat de Verenigde Staten met hun N.A.V.O.-partners moesten overleggen of een niet-aanvalsverdrag met het Warschau-pact mogelijk was, ondanks de verklaring van president de Gaulle dat het niet nodig is zo'n verdrag te sluiten. Na overleg, aldus Kennedy, zal Amerika teruggaan en kijken hoe de situatie in Moskou is. Kennedy merkte op zijn persconfe rentie onder meer op niet te gelo ven, dat een topconferentie tussen oost en west op dit ogenblik nuttig Volgens een bekendmaking in de Westduitse staatscourant is giste ren een inschrijving geopend voor de invoer van komkommers in West-Duitsland, waarmee de West duitse invoerstop voor deze pro- dukten uit de E.E.G.-landen ge deeltelijk is opgeheven. Voorlopig mogen nog slechts komkommers voor industriële be- of verwerking worden ingevoerd. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen verwacht niet direct een vol ledige opheffing van de invoerstop, maar heeft wel hoop, dat zeer binnenkort een regeling kan worden getroffen. De gebouwen van de nieuwe Phi- lipsvestiging te Terneuzen naderen hun voltooiing. Deze foto geeft een beeld van de fabriekshal. (Foto P.Z.G.) kan zijn. Kennedy vond het de beste manier te onderhandelen door mid del van ervaren tussenpersonen zo lang niet een scherpe crisis of een nieuwe factor in de internationale toestand het voor hem wenselijk deed worden de Sowjet-premier te ont moeten. De Amerikaanse president zei voorts er op te vertrouwen, dat de Amerikaanse Senaat net beperkte kernstopakkoord zal goedkeuren. Volgens Kennedy zou het een geweldige vergissing zijn als het verdrag niet geratificeerd zou wor den. Even tevoren zei de president in antwoord op een vraag, dat de V.S. voort zullen gaan kernproeven onder de grond te nemen. Deze proeven zijn, zoals bekend, van het verdrag uitge sloten. Kennedy verklaarde, dat het feit, dat Oost-Duitsland het kernstopverdrag mede zal ondertekenen niet betekent, dat de V.S. Oost-Duitsland erkennen. De president deelde voorts mede, dat de V.S. Frankrijk onlangs voor stellen hebben gedaan om, wanneer een kernstopverdrag tot stand zou zijn gekomen, de samenwerking op atoomgebied tussen de beide landen bevredigender te regelen. „Afgezien van de opmerkingen, die president de Gaulle hierover op zijn jongste persconferentie maakte, hebben wij op onze voorstellen geen antwoord van de Franse regering gekregen", aldus Kennedy. President Kennedy zei de huidige posi tie van communistisch-China in de in ternationale politiek „dreigend" te ach ten. Tegen 1970 zou dit land wel eens de grootste bedreiging voor de vrede sinds de tweede wereldoorlog kunnen vormen, zo zei de Amerikaanse presi dent. Kennedy verklaarde dat de Verenigde Staten hun plicht zouden kennen als communistisch-China in het verre oos ten de vlam in de pan zou doen slaan. De regering hoopt zich zo spoedig mogelijk met de Kamer te ver staan over de opvoering van de bouwcapaciteit. Men voelt niets voor de oprichting van gemengde bouwbedrijven. Het is de bedoeling te komen tot een soepeler toepassing van het verdeelstelsel van te bou wen woningen, zulks mede om de bouw te kunnen aanpassen aan de aanwezige bouwcapaciteit. Er gaan geruchten, dat Duitsland afwij zend zou hebben beschikt op het Neder landse aanbod de handhaving van mi nimumprijzen voor komkommers te ga randeren. Bij Nederlandse overheidsin stanties is daarover geen enkele offi ciële mededeling binnengekomen. Van een Duitse beslissing, hetzij positief, het zij negatief is er niets bekend. In bevoegde Haagse kringen wordt nog steeds „een klein beetje hoop" gekoesterd. Men heeft er de indruk, dat over deze zaak op verschillen de Westduitse ministeries „genuan ceerd" gedacht wordt. Op de Westduitse markten zijn de prij zen voor komkommers inmiddels vveer gestegen. In bevoegde landbouwpolitie ke kringen in Bonn verwacht men, dat de invoerstop in de komende dagen vol ledig zal worden opgeheven. Er zijn gisteren op de Nederlandse vei lingen 600.000 komkommers doorge draaid, op een aanvoer van, naar schat ting van het Centraal Bureau, acht tot negenhonderdduizend stuks. Het Cen traal Bureau vermoedt, dat de totale doordraai van deze week wel zal oplopen tot drie en een half tot vier miljoen stuks. Dit heeft de minister-president, mr. Ma- rijnen, gisteren in de Tweede Kamer meegedeeld in antwoord op de beschou wingen, die de kamerleden de vorige dag over de regeringsverklaring hadden ge houden. Op een vraag van de heer Lankhorst (p.s.p.) antwoordde mr. Marijnen, dat indien minder dan 90.000 woningen per jaar worden gebouwd, in elk geval de huizen in de gesubsidieerde sector voor zullen gaan. Het probleem van de be- een botsing tussen een bus en een vrachtauto nabij Renaix in België gister ochtend in de mist zijn negen mensen omgekomen. De vrachtauto scheurde een zijkant van de bus open. Hierbij werden zeven men sen op slag gedood. Acht gewonden werden naar een ziekenhuis vervoerd. Daar overleden twee van hen. Bij woning van woningwetwoningen door mensen die een hogere huur kunnen be talen vraagt om een oplossing zo was de minister-president zich bewust. Wat de belastingverlaging betreft streeft de regering naar een daarvoor gunstig punt in de conjuncturele ont wikkeling, dat echter niet in 1963 zal vallen. Over de defensie zei de premier, dat de regering voornemens is de werkelijke diensttijd voor de parate dienstplichti gen, die thans 20 of 22 maanden onder de wapenen moeten zijn met twee maan den te verkorten. De dienstplichtigen die voor 21 maanden worden opgeroepen krijgen een maand verkorting en de militairen, die 18 maanden moeten die nen komen niet voor verkorting van de diensttijd in aanmerking. Mr. Marijnen verklaarde voorts, dat de minister van defensie van plan is zijn departement een verticale structuur te geven, dat wii zeggen land-, zee- en luchtmacht afzonderlijk te organiseren evenwel met sterke horizantale bindin gen. leid, dat de fractievoorzitters het ak koord van Wassenaar hebben onder schreven. De regering zal een evenwich tige samenstelling van de pacificatie commissie bevorderen en daarbij in de ze commissie een plaats geven aan de vertegenwoordiging van de kandidaat concessionarissen Mr. Marijnen herinnerde eraan, dat prof. Vondeling van de P.v.d.A. een snelle op- (Zie slot pag. 3 kol. 3) H.K.H. Prinses Irene hoopt maan dag 5 augustus a.s. haar 24ste ver jaardag te vieren, ter gelegenheid waarvan deze foto werd gemaakt. (Foto Nationaal Fotopersbureau Sprekend over de televisie antwoordde de bewindsman op de vraag of de re gering zekerheid heeft over de steun van de vier regeringsfracties voor haar be- De ministers van buitenlandse zaken van Malakka, Indonesië en de Philippijnen hebben gisteren een verklaring opgesteld waarin de drie landen beloven hun ge schillen in broederlijk overleg op te lossen. Het ontwerp van wat waarschijn lijk de geschiedenis zal ingaan als de „verklaring van Manilla" zal vandaag ter goedkeuring worden voorgelegd aan de drie regeringsleider^ op hun tweede topbijeenkomst. De Philippijnse minister van buitenland se zaken, Salvador P. Lopez, gaf een communiqué uit namens de ministers der drie landen waarin het Philippijnse voorstel tot de vorming van een losse statenbond tussen Malakka, Indonesië en de Philippijnen wordt aanbevolen. De statenbond zal „Mapilindo" heten en de drie aangesloten landen zullen „ge regeld en veelvuldig overleg plegen, be kend als „moesjawarah". „Moesjawarah" is een Maleis woord dat in alle drie landen dezelfde betekenis heeft, namelijk „vriendschappelijk en broederlijk overleg". Gistermorgen is bij de Kolonel Palmka- zerne te Bussum, de 19-jarige, uit Oud- Beijerland afkomstige dienstplichtig soldaat F. Visser, door een schot ernstig gewond geraakt. De legervoorlichtingsdienst heeft over dit voorval meegedeeld, dat de soldaat Visser in de afgelopen maanden zijn ha, sisopleiding ontvangen had bij het in de Kolonel Palmkazerne gevestigde depot intendance en had woensdagavond ver nomen, dat hij met ingang van gisteren was overgeplaatst naar een paraat in tendance onderdeel in de legerplaats Ermelo. Blijkbaar van dit bericht over stuur geraakt, aldus de legervoorlich tingsdienst, liep hij gistermorgen, na het morgenappel naar de kazernepoort alsof hij in de brievenbus aan de buiten kant een brief wilde posten, en zette het, toen hij daar de wacht was gepasseerd, plotseling op een lopen. De wacht som meerde hem halt te houden, doch dit had geen uitwerking. Daarop loste de wacht een schot in de lucht, dat even min de weglopende militair tot bezin ning bracht. Toen schoot hij op de be nen van de man, met als gevolg dat de soldaat Visser in de lies werd getroffen. In ernstige toestand is hij opgenomen in het Majellaziekenhuis te Bussum. De marechaussee is terstond aan een nader onderzoek begonnen. Met het verstrijken van de tijd worden steeds meer familieleden in Nederland ongerust over toeristen die mogelijk in het door de aardbeving verwoeste Skop je hebben vertoefd. Hoewel inmiddels acht vermisten bericht van hun wel zijn hebben gezonden, hebben zich gis teren opnieuw familileden om inlichtin gen tot de A.N.W.B.-alarnieentrale ge wend. Het aantal gevallen waarover ernstige ongerustheid heerst is geste gen tot veertig, in totaal ongeveer 65 mensen omvattende. De Philipsfabriek te Terneuzen zoals in Zeeuwsch-Vlaanderen het in aanbouw zijnde spreidingsbe- drijf van dit wereldconcern wordt genoemd nadert met rasse schreden haar voltooiing. Een le gertje ambachtslieden legt momen teel in en om de fabrieksgebouwen de laatste hand aan beton-, hout en ijzerconstructies; elders wor den duizenden meters kabels en leidingen aangebracht, terwijl in het hoofdgebouw de eigenlijke produktiehal technici zijn be gonnen met het plaatsen en instal leren van de bedrijfsmachinerieën. Al deze met ijver uitgevoerde werkzaamheden betekenen overi gens niet, dat binnenkort de fa briek zomaar met een handomdraai in bedrijf kan worden gesteld. „Wij hebben nu het laatste stadium van de bouw bereikt, vertelde ons de heer J. H. Bolling, aan wie de leiding van het Terneuzense spreidingsbedrijf is toe vertrouwd. Dit betekent, dat enerzijds nog een onnoemelijk aantal zaken om afwerking vraagt, terwijl aan de an dere kant reeds een enkele fabrieksaf- deling geheel gereed is of binnenkort in gebruik kan worden genomen. Een geleidelijke voltooiing dus en een daar mee gepaard gaande verhuizing van per soneel. Met de eerste machines zijn ook de eerste personeelsleden van Roosen daal overgekomen en dat zal de ko mende maanden op dezelfde wijze doorgaan. Successievelijk zullen die machines op de elektrische leidin gen worden aangesloten en in bedrijf worden gesteld. „Als Wij voor tegen slagen gespaard blijven, hopen wij vóór één november geheel gereed te zijn", aldus de heer Boiling. „Zeg uiterlijk één januari van het volgend jaar", voegt hij er voorzichtig aan toe. Sinds Terneuzens burgemeester mr. H. Rijpstra op 27 oktober 1961 de eerste spade in de grond stak, is er op het vier hectare grote perceel industrieterrein nabij de Baandijk heel wat werk verzet. Op dat perceel' is een enorme produk tiehal verrezen met een lengte van 90 en een breedte van 52,5 meter. In deze hal zullen straks de verschillende va riëteiten fotoflitslampjes en andere mi niatuurlampen voor onder andere fiet sen en zaklantaarns, aan de lopende band worden vervaardigd voor verzen ding naar alle delen van de wereld. Een afgescheiden gedeelte van deze hal zal worden gebruikt als lakkerij, waar de lampjes een speciale behandeling krijgen. Aan de noord- en oostzijde van de hal zijn over twee verdiepingen ver deeld, stroken afgescheiden voor diver se hulpafdelingen, kantoor- en directie ruimte, kleed- en waslokalen e.d. Zo is er onder andere een geheel aparte te kenzaal met lichtdrukafdeling, een af deling voor fabricagevoorschriften, voor officiency en organisatie en uiteraard voor boekhouding en administratie. Ge lijkvloers liggen de kantoren voor het leidinggevend personeel van de produk tiehal, voor het toezichthoudend perso neel, de verschillende onderhoudsdien sten, voorts de douches en toiletten. Dwars op die hal en aan de zuidzijde bevindt zich een transportgang met een verbinding naar de mechanische werk plaats en de magazijnen voor grond stoffen en allerlei onderdelen. De fabriek wordt namelijk geheel selfsupporting, zodat eigen personeel bij eventuele storingen of mankemen ten klaar staat 0111 in te grijpen. De ze technische dienst is ook al weer ondergebracht in een eigen gebouw, van waaruit eveneens het onderhoud van gebouwen, terreinen en instal laties wordt verzorgd. In dit gebouw is voorts een werkruimte gereser veerd, waarin de ..brains" van het bedrijf zich theoretisch en praktisch zal bezinnen op de ontwikkeling van nieuwe produkten. Een groot ketelhuis met diverse inge wikkelde installaties zal de machinerieën in de fabriek voorzien van de verschil lende bedrijfsstoffen. En uiteraard is er een kantine. Een goed geoutilleerde en ruime kantine, waarvan de vele am bachtslieden nu reeds een druk gebruik maken. Voor het verkrijgen van een zo aange naam mogelijke temperatuur altijd één van de grootste problemen in een lampenfabriek, is een speciale dakcon structie aangebracht, terwijl over de ge- (Zie slot pag. 2 kol. 5) Het is een oud spreekwoord: „Ieder vogeltje zingt zoals het gebekt is", maar het klopt nog altijd. Zo trof ons deze week een merkwaardige zin uit de regeringsverklaring, waarin werd ge sproken over „de neutralisering van de progressiefactor". Het moge de kamer leden duidelijk zijn, wat daarmee is be doeld, maar toch vraagt men zich af of in zo'n geval niet een ander „bekje" mogelijk is. Zou bijvoorbeeld „opheffing van de toenemende belastingdruk, die speciaal geldt voor de hogere inkomens" wellicht kunnen dienen? Overigens is niet alleen de overheidswereld nogal eigen-gebekt. Wat bijvoorbeeld te den ken van de volgende passage uit een re de van een hoogleraar: „Het karakter van het landschap zal getransformeerd worden in functies van de verstedelijkte maatschappij". Een fraai voorbeeld ook van een eigen taalgebruik vonden we deze week in de publikatie van de Stichting Zilve ren Jeugdcentra, waarin het nieuwe em bleem van de stichting wordt beschre ven. Daarin staat onder meer het vol gende: „Evenals wezen en betekenis van de ontmoeting ongrijpbaar zijn, en af hankelijk van de buigzaamheid en de spankracht die de elkaar ontmoetenden zélf inbrengen, is ook dit middendeel van het embleem blank gelaten". Dat is het Nederlands van wij schrijven het overi gens met respect neer sommige do minees en jeugdleiders. Later spreekt het stuk nog eens over de „belevenis van de ontmoeting", een uitdrukking die eigenlijk niet gelezen, maar „ge zegd" moet worden, liefst met fraaie klinkervorming. Wij vestigen de aandacht op deze vormen van taalgebruik niet uit een overweging van purisme, maar om een geheel andere reden. We hebben de indruk, dat er tegenwoordig steeds meer vogeltjes bijkomen, die op hun eigen- gebekte manier zingen, een manier ech ter die wel de soortgenoot maar een ander niets of weinig zegt. In de grote wereld is dat onder meer duidelijk in de discussies tussen de „blokken". Woorden als democratie, vrede, agressie zo zijn er vele tientallen hebben in de wereld van het oosten een geheel andere bete kenis dan in die van het westen. Er zijn zelfs verklarende woordenboeken verschenen om het speciale taalgebruik van de communisten te kunnen omzetten in wat wij dan „gewone" taal noemen. Maar men behoeft niet eens zover te gaan voor een dergelijk gebrek aan ver staanbaarheid. Dagelijks ontmoet men voorbeelden van verkeerd-begrijpen ten gevolge van wat men als een „onaan gepast taalgebruik" zou kunnen aandui den. Er wordt namelijk door menig taalge bruiker vergeten, dat hij bij een on juiste woordkeus (d.w.z. een woordkeus, die géén of onvoldoende rekening houdt met diegene, voor wie het gesprokene is bestemd) het tegendeel bereikt van wat hij wil. Hij wil contact met anderen. Maar doordat zijn taal niet aanslaat of wat haast nog erger is de luiste raars ergert, komt het contact niet tot stand. Enkele nogal nuchter» aangelegde lieden verklaarden ons bijvoorbeeld, dat zij de formulering van de Stichting Zil veren Jeugdcentra „quasi-stichtelijk" vonden en dat irriteerde hen. Zo is ook voorstelbaar, dat minister Marijnens me dedeling over „de neutralisering van de progressiefactor" velen de schouders doet ophalen: wat moeten zij met deze opmerking beginnen? Wie zich van de taai bedient, behoort te weten dat hij in verbinding moet komen met anderen. Ais die anderen vakgenoten zijn, kan hij rustig de meest ingewikkelde termi nologie gebruiken, maar heeft hij zich te richten tot een grote groep in de samenleving, dan moet hij in zijn taal gebruik er rekening mee houden. Doet hij dat niet, dan schiet hij zijn doel ver voorbij. Ieder volgeltje zingt zoals het gebekt is, zegt het spreekwoord. Het is echter een vaststelling achteraf, géén voor schrift. Men behoort zó te „zingen", dat anderen hegrijpen waarover het gaat zonder dat zij zich geïrriteerd voelen, zonder dat zij verplicht zijn woordenboe ken voor de 'dag te halen. (Van onze parlementaire redacteur). De Tweede Kamer is gisteren na de al gemene beschouwingen over de rege ringsverklaring en na vier wetsontwer pen te hebben aangenomen tot natura lisatie van in totaal 29 vreemdelingen, definitief op zomerreces gegaan. De voorzitter mr. Van Thiel deelde mee, dat hij de dames en heren niet voor de derde dinsdag in september bijeen zal roepen. Ook de volgende dagen zal dan echter vergaderd moeten worden. Op 18 september verwacht hij een uitgebreide groep Indonesische studenten op bezoek in de Kamer. Zij willen kennis maken met het Nederlandse parlement. Op 1 en 2 oktober zullen de algemene politieke beschouwingen over de rijks begroting voor 1964 gehouden wor den. Het is de bedoeling enkele hoofd stukken van de begroting gedacht is aan buitenlandse zaken, binnenlandse zaken, sociale zaken en volkshuisvesting eerst in openbare commissievergade ring te behandelen en daarna kort in de plenaire vergadering van de Kamer te bespreken. De keus van de hoofdstukken is nog niet definitief. De beslissing hier over zal in september vallen. Het is ook nog mogelijk, dat men zich tot drie be grotingshoofdstukken beperkt. De poging van de Franse chirurg La- faury om een achtjarige jongen, wiens beide handen door een maaimaehine wa ren afgezaagd, zijn handen terug te ge ven, zijn mislukt. Drie uren nadat vorige week vrijdag Jean-Louis Benistand zijn beide handen verloor, bevestigde de chirurg de rech terhand weer aan de pols, terwijl de linkerhand in afwachting van het tijd stip waarop ook deze weer zou kunnen worden aangezet, in een vrieslichaam werd bewaard. Aanvankelijk scheen de chirurg succes te hebben met zijn gedurfde operatie, want woensdagmorgen kon de jongen de duim van de rechterhand weer enigs zins bewegen voor de medicus een aanwijzing dat de bloedsomloop in de hand normaal functioneerde. Gisteren echter moest dr. Lafaury be sluiten de rechterhand weer te ampu teren, in verband met dreigende infectie, die het leven van het kind in gevaar bracht. Het plan om ook de linkerhand aan te zetten had de chirurg in verband met de gezondheidstoestand van de jongen reeds eerder laten varen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1