Kabinet in Tweede Kamer met matig optimisme ontvangen Griffie-chef J. van Tuinen „verdiende" veel voor de provincie Zeeland Eerste akte Niets meer gehoord van Nederlanders, die in Skopje waren „Neen, man Kritiek op de formatiepogingen OP BORNEO WELLICHT TÓCH EEN REFERENDUM OVER MALEISIË éh- Geen illusies over verhouding met Rusland99 VISSER VIEL OVER BOORD Grote waardering bij afscheid WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN BIJ PARATE TROEPEN 1 OF HUURVERHOGINGEN OOK IN VORMING EUROPEES 2 MAANDEN KORTER DIENEN I DEZE 4 JAAR ONVERMIJDELIJK I COLLEGEUIT KABINET Schaap met 5 poten „KWESTIE IN HANDEN VAN THANT" Toenadering tussen Abdoel Rachman en Soekarno Geboorte' later e - i GIRONUMMER VOOR HULP AAN 1 ZWAARGETROFFEN STAD SKOPJE HARRIMAN Overleg tussen de Koerden en regering van Irak? RUSK MORGEN NAAR MOSKOU PROGRAMMA OVER 4 TOT 5 JAAR VOOR ONTWIKKELING E.E.G. 206e jaargang - no. 183 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 perkw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: Waistraat 58-60, tel 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 61, tel. 3841 (b,g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2, tel. 2911; Zienkzee: red. tel. 2425, adm, tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. f 4,50. tngez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50) ..Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Donderdag 1 aug. 1963 VOOR WONINGBOUW HOOGSTE PRIORITEIT De minister-president, mr. V. G. M. Marijnen, heeft gistermorgen namens het nieuwe kabinet in de Tweede Kamer de hoofdlijnen voor het in de komende vier jaar te voeren beleid in een regeringsverklaring uiteengezet. Bovenaan op de prioriteitenlijst van het kabi net staat de woningbouw. Men zal trachten met bijzondere maatregelen op de woningachter stand aanmerkelijk in te lopen. De werkelijke diensttijd voor de dienstplichti gen, ingedeeld bij parate eenheden, zal met een of twee maanden worden bekort. Ook in de komende vier jaar zullen huurverho gingen onvermijdelijk zijn. De regering zal indien budgettaire en so ciaal-economische overwegingen zich daartegen niet verzetten haar streven niet alleen rich ten op „neutralisering van de progressiefactor" in ons belastingsstelsel, maar tevens op een ver dergaande verlaging van de belastingdruk. De regering heeft eveneens besloten hoge prio riteit toe te kennen aan maatregelen ter verbete ring van de levensomstandigheden van de agra rische beroepsbevolking. Het nieuwe kabinet, dat gisteroch tend voor het eerst voor de Tweede Kamer verschenen is, heeft 's mid dags van de afgevaardigden wier partij niet in de regering vertegen woordigd is, veel kritiek te verdu ren gekregen, maar de aanvallen waren toch niet van dien aard, dat de minister-president, mr. Marij nen, er vanmiddag geen antwoord op zal weten te geven, of dat men vrezen moet, dat het kabinet bij het eerste zuchtje wind in elkaar zal tuimelen. In het algemeen is het loyaal tegemoet getreden, ook door de grootste oppositiepartij, de P.v.d.A., waarvoor de fractievoor zitter, prof. Vondeling, hef woord voerde. Het slot van zijn rede was daarvoor kenmerkend. Wij zien de taak van de kamerleden primair als een controleren de, zei hij. En daarnaast als een advise rende en stimulerende. Wij zullen alle kanten, zowel zakelijk als politiek, laten meetellen bij het bepalen van ons oor deel over dit kabinet. Prof. Vondeling karakteriseerde het kabinet als „een schaap met vijf katholieke poten", daarbij doelend op de vijf rooms-katholieke politici, die aan de formatie hebben gedokterd. „Het was me een kabinetsformatie wel", verzuchtte de socialistische fractieleider, die vond, dat dit niet nodig was geweest. Men heeft de verkiezingsuitslag als grondslag van de vorming van het nieu- Wat het regeringsbeleid ten aanzien van de be zetting van het tweede t.v.-net betreft, verwijst de regering naar het akoord van Wassenaar, dat voorziet in de instelling van een pacificatiecom missie, bestaande uit de voorzitters van de Twee de-Kamerfracties van K.V.P., P.v.d.A., V.V.D., A.R.P. en C.-H.U., de omroepverenigingen en een vertegenwoordiger van de verenigde kan didaat-concessionarissen. In het kader van het sociale zekerheidsbeleid maakt het kabinet geen beginselkwestie van me definanciering uit de algemene middelen. Dit punt zal een kwestie zijn van prioriteitenafwe ging teneinde het gehele regeringsbeleid zo goed mogelijk te realiseren. De regering zal uit haar midden een vast col lege van Europese aangelegenheden vormen, onder voorzitterschap van de minister-president. Ons land zal blijven aandringen op handha ving van het open en democratisch karakter van de Europese gemeenschappen. Toetreding of associatie van andere landen, met name het Ver enigd Koninkrijk, dient te worden verwezenlijkt. Op bijzonder hartelijke wijze is woensdagmiddag in de Statenzaal afscheid genomen van de heer J. van Tuinen, chef van de eerste afde ling van de provinciale griffie te Middelburgin verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Als blijk van waardering voor de vele verdiensten van de scheidende functionaris bood de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot hem een boekebon aan. (Foto P.Z.C.) we kabinet genomen. Maar was die uit slag wel zo duidelijk? Prof. Vondeling vond van niet. Ook de heren De Groot van de C.P.N. en Lankhorst van de P.S.P. interpreteerden de verkiezingsuitslag anders dan de re geringspartijen het hebben gedaan. Alle sprekers vergastten hun medeleden op een analyse van de verkiezingsuitslag en op een overzicht van de kabinetsfor matie, waarbij ieder zijn betoog kleurde naar eigen inzicht. Prof Vondeling was nog steeds niet gesticht over de wijze, waarop dr. De Kort van de K.V.P. tij dens diens formatiepoging de P.v.d.A. buiten de deur gezet heeft. De regeringsverklaring besprekend een onbezield stuk, zei prof. Von deling vroeg hij, of de regering zich verzekerd weet van de steun van de fracties der regeringspartij en op alle punten van het akkoord van Wassenaar. Hij had reden dit te vragen, vond hij, omdat de heren Toxopeus en Beernink bindingen hebben afgewezen en omdat zelfs in het program van de V.V.D. staat, dat geen bindingen kunnen wor den aanvaard. Is bijvoorbeeld de gehele V.V.D.-fractie het eens met wat in het akkoord staat over de structuur van de onderneming? En over de instelling van publiekrechtelijke bedrijfsorganen De socialistische fractieleider infor meerde voorts of de regering evenals de afgetreden minister van financiën prof. Zijlstra van oordeel is dat er in 1964 niet op belastingverlaging valt te re kenen. De christelijk-historische minis ter van economische zaken prof. An- (Zie slot pag. 3 kol. 2) Na afloop van het geheime overleg dat gisteren in Manilla is gevoerd naar aanleiding van de moeilijk heden over de vorming van de fe deratie Maleisië, heeft premier Ab doel Rachman van Malakka ver klaard, dat de kwestie van het zelfbeschikkingsrecht van de be volking van Brits Noord-Borneo thans in handen van secretaris generaal Thant ligt. Naar werd vernomen hebben de drie deelnemers aan het topoverleg in Ma nilla, premier Rachman, president Soe karno en president Macapagal van de Philippijnen, Thant telegrafisch verzocht zo spoedig mogelijk te laten weten hoe veel tijd het in beslag zal nemen om de verlangens van de bevolking van Brits- Borneo vast te stellen. Tot dusver had premier Rachman steeds verklaard, dat de gebieden van Brits-Borneo automatisch deel van de nieuwe federatie zouden gaan uitmaken, doch thans liet hij door schemeren erin te willen toestemmen, dat de conferentie in Manilla wat Borneo betreft aanbevelingen aan de secretaris-generaal zal doen. Zoals gemeld eist president Soekarno, dat in Brits-Borneo een volksstemming, onder toezicht der V.N., zal worden ge houden over toetreding tot Maleisië. De besprekingen tussen de drie staatshoof den in Manilla zullen vanmiddag worden voortgezet. In Manilla doen thans geruchten de ronde, dat premier Rachman besloten zou hebben, dat de „geboorte" van de federale Maleisië nog wel kan worden uitgesteld. Volgens Indonesische zegslieden zou Rachman meer waarde hechten aan de vriendschap met Indonesië dan aan een vasthouden aan de datum van 31 augus tus voor de inwerkingtreding van de nieuwe federatie. Leden van de Maleise delegaties verklaarden echter voldaan te zijn over wat tot dusver werd bereikt, Minister-president mr. V. G. M. Marijnen legt de regeringsverkla ring af. Links de minister van landbouw mr. B. W. Biesheuvel, rechts de minister van binnenland se zaken, mr. E. H. Toxopeus. en de minister van financiën prof. dr. H. 1. Witteveen. De Stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen heeft van H de Wereldraad van Kerken een telegram ontvangen waarin geldelijke bij- j= dragen worden gevraagd voor de herstel- en opbouwperiode van Skopje. H In de onmiddellijke materiële behoeften is ten naaste bij voorzien, maar =j de omvangrijke evacuatie maakt hulp op langere termijn niet minder belangrijk. Dit heeft Herald Hans Lund, die in Joego-Slavië de leiding H heeft van een omvangrijk schooivoedingsprogramma dat kerkelijke huip il verleningsinstanties in nauwe samenwerking met de regering uitvoeren, de Wereldraad in Genève bericht. De Stichting Oecumenische Hulp in Utrecht heeft besloten, haar giro- Ej nummer 5 2 6 1 open te stellen voor bijdragen voor Skopje, Tijdens het afgelopen weekeinde is reeds een bedrag van 25.000 over- H gemaakt naar giro 777 van het Nederlandsche Roode Kruis ten behoeve van de hulpverlening in Skopje. De eerstvolgende zending van het Ne il derlandsche Roode Kruis zal bestaan uit antibiotica en dekens, Vanuit Zuid-Slavië is om deze goederen verzocht. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiuiiiiiiuiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De Amerikaanse afgevaardigde bij de inmiddels afgesloten Mos- kouse besprekingen over een ge deeltelijke kernstop, Harriman, heeft gisteren in Washington gezegd, dat de doelstellingen van de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie „onverzoenlijk" zijn, hoewel beide landen belang hebben bij het vermijden van een kernoorlog. Harriman zei: „Ik zie geen verschil tus sen Kroesjtsjew en Stalin wat be treft hun vastbeslotenheid om de wereld communistisch te maken. La ten we ons geen illusies maken over onze verhouding met Rusland". Harriman zei tijdens een lunchtbijeen- komst van dè Amerikaanse persver eniging, dat hij niet geheel door grondde waarom Kroesjtsjew zo ge brand is op een gelijktijdige onderte kening van het kernstopverdrag en een niet-aanvalsverdrag tussen de landen van de N.A.V.O. en die van het verdrag van Warschau. Het vissersvaartuig Goeree V „Broeder trouw" heeft gemeld dat er gisteroch tend omstreeks 2.30 uur een man over boord is geraakt. Men bevond zich toen op ongeveer 12 mijl w.n.w. van Scheve- ningen. De Scheveningse reddingboot Brandaris heeft geen spoor van de man gevonden. Naar van Arabische diplomatieke zijde in Londen wordt vernomen, zijn dins dag in de Noordiraakse plaats Soelai- manijah besprekingen begonnen tussen vertegenwoordigers van de Iraakse re gering en afgevaardigden van de na tionale raad van de Koerden. Men zou streven naar een wapenstilstand en zo mogelijk naar een regeling van het con flict tussen het centrale gezag in Bag dad en de Koerden die autonomie wen sen. Teneinde het gesprek in een goede sfeer te laten verlopen zou de regering een aantal gevangen Koerden in vrijheid hebben gesteld en in beslag genomen goederen hebben vrijgegeven. De Iraakse regering wordt vertegen woordigd door de ministers van binnen landse zaken en defensie. Soelaimanijah ligt in het gebied waar de Koerden veel invloed hebben. De A.N.W.B.-alarmcentrale in Den Haag beschikt thans over gege vens, die doen vermoeden, dat bij de ramp in Skopje Nederlanders zijn omgekomen. Er zijn vier ern stige gevallen. De 20-jarige Auke Boerema, student te Leiden, is donderdag, een dag voor de aardbeving ontslagen uit een ziekenhuis in Skopje, waarin hij met een gebroken arm was opgenomen. Toen Auke Boere ma (eerder dan verwacht) uit het zie kenhuis was ontslagen, had hij familie leden bericht, dat hij met de Hellas express die donderdagavond laat uit Skopje zou vertrekken, de thuisreis zou aanvaarden. Sedertdien is er niets meer van hem gehoord. De heer J. J. Arnoldi uit Amsterdam is maandag voor de ramp liftend uit Sa- loniki naar Nederland vertrokken. Hij was van plan een dag in Skopje te blij ven. Ook van hem zijn geen verdere be richten binnengekomen. De 29-jarige student in de biologie, J. J. Duyvene de Wit, te Amsterdam, heeft kort voor de ramp het bericht gezonden, dat hij naar Skopje zou gaan liften. Hij wilde daar enige tijd blijven. Verder is mej. J. Geerts uit Amsterdam waarschijnlijk in Skopje geweest op het moment van de ramp. Twee dagen daar voor stuurde zij eén ansichtkaart vanuit Skopje met de mededeling', dat zij er enige dagen wilde blijven, omdat zij het typische deel van de stad zo interessant vond. De A.N.W.B. wijst er met nadruk op, dat vakantiegangers vaak lang wachten met berichten over hun reisverloop. Het is dus mogelijk, dat de vier nu genoem de personen reeds elders zijn. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dean Rusk, zal vrijdag avond in gezelschap van een aantal hoge democratische en republikeinse functio narissen naar Moskou vertrekken voor de ondertekening van het kernstopver drag, zo heeft het Witte Huis bekendge maakt. Het verdrag zal hoogstwaar schijnlijk maandag 5 augustus worden ondertekend. De Britse minister van buitenlandse za ken, Lord Home, en de grootzegelbe waarder, Erward Heath, zullen in het weekeinde naar Moskou vliegen. De regeringsverklaring van het kabi- net-Marijnen is een uitgebreid stuk, maar het kan kort worden samengevat: met een nieuwe ploeg zoveel mogelijk verder in de oude koers. Ondanks alle uitgebreidheid is het stuk namelijk té vaag om nu reeds te kunnen zeggen, dat dit kabinet vergeleken bij zijn voorganger een volstrekt „nieuw ge zicht" toont. Misschien dat bij de re plieken enkele trekken wat scherper en wat forser worden aangezet, zodat ten slotte het vertrouwde beeld van profes sor De Quay naar achter wijkt om de finitief plaats te maken voor (laten we hopen) de markante trekken van de heer Marijnen. Een enkel voorbeeld van de hier ge signaleerde vaagheid. Het kabinet is I tot een prioriteitenregeiing gekomen, zo heeft de minister-president meegedeeld, 'en hij heeft er aan toegevoegd, dat in die regeling de woningbouw bovenaan staat. Dat is voortreffelijk en ieder een zal dat toejuichen. Maar de vraag rijst onmiddellijk: hoe ziet het prioritei tenschema er dan in zijn totaal uit? De regeringsverklaring geeft er geen pre cies antwoord op. Wel wordt gezegd, dat maatregelen ter verbetering van de hui dige situatie in de landbouw „hoge prio riteit" hebben gekregen, maar in hoe- i verre is er op dit stuk van zaken een verhouding tot de andere punten van het lijstje, een verhouding bijvoorbeeld tot de belastingverlaging of het sociaal beleid Trouwens, de verheffing van de woningbouw tot prioriteit nummer één :doet weer vragen rijzen met betrekking tot de bedrijfsbouw. Weliswaar zegt de verklaring, dat het groeitempo van de Nederlandse economie centraal is gesteld (dus óók hoge priori teit), maar het is dui delijk, dat zulk een groei tegelijkertijd een hoog tempo eist in de bedrijfsbouw. Hoe dit nu weer in relatie te brengen met de woningbouw De regering hoopt, dat ons volk zich grote inspanning ter oplossing van de woningnood wil ge troosten. Natuurlijk, dat zal ook moe ten, maar om die grote inspanning on geveer te leren kennen zou een wat scherper formulering van het prioritei tenschema wellicht op haar plaats zijn geweest. Aan de andere kant moet men met kritiek juist op dit punt enige rede lijkheid betrachten. De regeringsverkla ring is een uiteenzetting van de hoofd lijnen, waarlangs het kabinetsbeleid zich in de komende vier jaren zal bewe gen. Zodra men met exactere gegevens wil gaan werken dan in een dergelijke verklaring wordt gedaan, komt men eigenlijk op het terrein van de begro ting. Met name in de miljoenennota worden allerlei cijfers geproduceerd en worden prioriteiten aangegeven. De ver deling van de beschikbare middelen wordt er uitvoerig in toegelicht, terwijl bovendien elke minister in zijn eigen begroting nog weer eens uiteenzet hoe hij de hem toekomende gelden verdeelt. Zodra die rijksbegroting ter tafel ligt is dus een beter oordeel mogelijk over de uitwerking van de regeringsplannen. De verklaring van gisteren is te beschou wen als een soort voorspel tot de eer- -Mai ftahtlijH Op even duidelijke als hartelijke wijze hebben de Zeeuwse gedepu teerden, statenleden, griffieperso neelsleden en talrijke autoriteiten verklaard en laten blijken hoe zij het werk, dat de heer J. van Tui nen als chef van de eerste afdeling van de provinciale griffie voor Zeeland heeft gedaan, hebben ge waardeerd. Dat gebeurde woens dag tijdens een receptie in de Sta tenzaal te Middelburg, waarop de heer Van Tuinen afscheid nam van de provinciale griffie wegens het bereiken van de leeftijd der ster ken. Op kernachtige en treffende wijze karakteriseerde de commis saris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, in een toespraak de verdiensten van de heer Van Tuinen: „U was een keiharde steun in de rug van vele mensen", en „U bent er in geslaagd om in sa menwerking met Ged. Staten en het ministerie van binnenlandse zaken veel voor Zeeland te verdie nen", aldus de heer De Casem broot. Nadat de heer en mevrouw Van Tui nen en hun naaste familieleden waren binnengeleid door de commissie van ontvangst bestaande uit dr. D. van der Wel, griffier der staten, de heer •I. Parent, de heer C. D. Waardenburg n mevrouw De Visser-Babijn, die me vrouw Van Tuinen een orchidee aan bood bleek tijdens deze receptie, dat er zeer zekér spijt is over het vertrek van de eerste-afdelingschef, maar dat de dankbaarheid toch do mineerde. Dankbaarheid voor de har telijke en sympathieke wijze, waarop de heer Van Tuinen velen terzijde stond, dankbaarheid ook voor de scheidende chef om het vertrouwen, dat hij overal ontmoette. De commissaris der koningin wees er op, dat de heer Van Tuinen zelf een der gelijk afscheid „in de grond geboord" zou hebben met de voor deze in het vak vergrijsde ambtenaar treffende woor den: „Neen, man „Maar U had niets te organiseren en zo kunnen we U toch bedanken voor het vele werk, dat U verricht heeft", aldus jhr. De Casem broot, die twee facetten van de heer Van Tuinens werk belichtte, namelijk diens persoonlijke arbeid en zijn werk als Zeeuw. In het persoonlijke vlak her innerde de heer De Casembroot in het bijzonder aan de steun, die de heer Van Tuinen voor de gedeputeerden en vele griffieambtenaren tijdens de oorlogsja ren geweest is. „Ook bij mijn werk als commissaris heeft U mij enorm veel ge steund", verzekerde jhr. De Casembroot. Deze verklaarde vervolgens, dat de heer Van Tuinen, in 1928 als Fries naar Middelburg gekomen, Zeeuw on der de Zeeuwen geworden is. De vraag, waar de heer Van Tuinen in de afgelopen 35 jaar al niet „ingedoken" was, beantwoordde de commissaris met het opsommen van een respecta bel rijtje activiteiten: gas, elektrici teit, rusthuizen, lycea, industrie, de brug over de Oosterschelde enz. „Gedurende 35 jaar heeft IT uw stem pel op Zeeland gedrukt", aldus jhr. De Casembroot, die er aan toevoegde veei waardering te hebben voor de stand vastige en hartelijke wijze, waarop de chef van de eerste afdeling zaken deed. Het verheugde de commissaris daarom, dat de heer Van Tuinen nog zal blijven werken voor zijn „troetelkind", de Oos- terscheldebrug. Tot slot verklaarde jhr. De Casembroot, dat „Zeeland nooit zal vergeten, wat U voor het gewest ge daan heeft". Als blijk van waardering bood de commissaris namens Ged. Sta ten een boekebon aan. (Zie slot pag. 2 kol. 2) ste akte van de opera-lilarijnen. En die eerste akte zal worden opgevoerd op de derde dinsdag van september. Maar we blijven er bij: het is een vaag voor spel. Een enkel punt nog. Er wordt nu uit de regering een vast college voor Europese aangelegenheden gevormd, dat onder leiding komt van de minister president. Wij zijn benieuwd hoe deze zaak zich in de toekomst zal ontwikke len en met name welke rol onze domi nerende minister van buitenlandse za ken in dit geheel zal spelen. We gelo ven, dat de indruk niet helemaal onjuist is, dat de heer Marijnen dit college wil gebruiken om op het Europees be leid dat zijn belangstelling als land bouwminister al in sterke mate had een persoonlijk stempel te drukken. Maar zal de heer Luns hem dat goed moedig toestaan? Is er niet (nu al weer jaren geleden) nogal wat wrijving in een Nederlands kabinet geweest, toen "een minister van economische zaken zich ook met dit soort zaken ging bezighou den? Boze tongen beweerden toen, dat de heren Luns en Zijlstra alleen maar schriftelijk contact met elkaar hadden. Een sterk overdreven verhaal uiteraard, maar niettemin: enige nieuwsgierigheid naar de ontwikkeling rond het nieuwe college is in de komende tijd wel ver antwoord. Overigens: ook op dit punt weer een vaagheid. De verklaring blijft namelijk in gebreke de taak van dit college nader te omschrijven. Onze eerste conclusie na deze verkla ring ten slotte samenvattend: het oude kabinet is heengegaan, het beleid is gebleven. Hier en daar echter is (ge lukkig) uit de toon en formulering van dit eerste regeringsbetoog af te leiden, waar in de toekomst de accenten zul len worden gelegd. De nieuwe ploeg is evenwel nog niet zo ver gegaan, dat alle kaarten op tafel liggen: een paar zijn er genoemd, maar om ze op de juiste waarde te taxeren, zal men er heel wat meer moeten kennen. De vice-president van de E.E.G.-com- missie Robert Marjolin, heeft gisteren bekendgemaakt dat een ontwerp van een „harmonieus ontwikkelingsprogram ma" aan de ministerraad van de E.E.G. is voorgelegd. Met de invoering ervan zal 1 januari 1966 worden begonnen. Op een persconferentie in Brussel zei Mar jolin dal het voorgestelde economische beleid op middellange termijn (vier tot vijf jaar) de doelstellingen van het ver drag van Rome zal verwezeniijken. Artikel twee van dit verdrag zegt dat de E.E.G. „zal streven naar een harmo nieuze ontwikkeling van economische activiteiten, een aanhoudende en even wichtige expansie, een verbetering van de stabiliteit en een versnelde stijging van de levensstandaard". De voorstellen van de commissie hebben de vorm van een memorandum en een ontwerp van een ministerieel besluit waarover de ministerraad in september een oordeel zal vellen. Marjolin zette uiteen dat de maatrege len die tot dusver zijn genomen voor de coördinatie van de economische poli tiek der leden-landen in hoofdzaak een kortlopend karakter droegen, zoals jaar lijkse economische begrotingen. Om ech ter een blijvende volledige werkgelegen heid te bereiken en een evenwichtige expansie van de economische bedrijvig heid, gepaard gaande met monetaire stabiliteit, is de commissie van mening dat plannen moeten worden gemaakt die verscheidene jaren beslaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1