iestuur Rode Kruis richt in Midden-Zeeland trombosedienst op Kringbi 1 Ui AGENDA WALCHEREN EXAMENS ZÜID-BEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN LAGERE SCHOOL Z0NNEMAIRE WORDT IN TOEKOMST SMIDSE Zaalrecreatie kwam onder de aandacht NOORD-ZEELAND NUTSSPAARRANK THOLEN 11schakel _y over op Gulfpride GISPEN KANTOOR MEUBELEN J. A. Biesbroeck, In overleg met ziekenhuizen en afdelingen Weer hoogste met de inzameling Zeeuws tintje Tiende maal SELECT SINGLE-G Flinke sprong MARKTKOOPMAN SAS VAN GENT VRIJGESPROKEN Rioolbelasting per perceel 12,50 Hondenbelasting wordt hoger in Ellewoutsdijk Dia-avonden over West- Zeeuwsch-Vlaanderen Wedvluchten Oriëntatierit voor fietsen Raad Brouwershaven akkoord Bezoek aan landbouwbedrijven MODERNE HEREN EN JONGENSKLEDING FA. A. F. POLLIE ZN., H. J. BEUKELAAR WOENSDAG 31 JULI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het kringbestuur van het Zeeuwse Rode Kruis treft momenteel voor bereidingen voor de oprichting van een trombosedienst voor Walche ren en Zuid-Beveland. De besturen van de ziekenhuizen Bethesda en Sint-Joseph te Vlisingen hebben zich reeds in principe bereid ver klaard mee te werken, terwijl deze medewerking ook van het bestuur van het Middelburgse Gasthuis verwacht wordt. In Goes was men reeds met de voorbereidingen voor een dergelijke dienst bezig, maar men stelde er prijs op, dat deze zaak centraal door het Zeeuwse Rode Kruis geregeld zou worden. Zo spoedig mogelijk, waarschijn lijk in september, zal het Rode Kruis met de besturen van de twee Goese, twee Vlissinge en het Mid delburgse ziekenhuis overleggen over de oprichting van deze trom bosedienst. Ook de afdelingen van het Zeeuwse Rode Kruis zullen te zijner tijd een oproep ontvangen om aan de oprichtingsbesprekin gen deel te nemen. De heer A. D. Constandse, die ons als kringsecretaris van het Rode Kruis in Zeeland deze mededelingen verstrekte, zei voorts, dat het kringbestuur de op richting van een dergelijke trombose dienst van groot belang acht, omdat het onderzoek naar deze in Zeeland veel voorkomende ziekteverschijnselen thans moeizaam geschiedt. De patiënten moe ten zelf naar het ziekenhuis komen, het geen voor hen en voor de doktoren het werk niet bevorderd. Het ligt in de bedoeling een reizen de verpleegster aan te trekken, die de patiënten zal bezoeken. Zij ver richt ook de injecties voor het bloed, dat in de laboratoria van de deel nemende ziekenhuizen onderzocht zal worden. De heer Constandse stelde uitdrukkelijk, dat iedere patiënt aan zijn eigen ziekenhuis verbonden zal biijven. Het is één van de nieuwe taken, die het Zeeuwse Rode Kruis op zich genomen heeft, naast de verschillende andere ta ken, die in de afgelopen jaren al tot uitvoering gebracht werden en die nog steeds verder uitgebouwd worden. Zee land staat door de wijze, waarop het zijn Rode-Kruistaken aanpakt, hoog aangeschreven bij het hoofdbestuur in Den Haag. Daarom ook heeft het folk loristisch deel van de feestelijkheden, die op 1 september ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het interna tionale Rode Kruis in Genève gehouden worden, een Zeeuws tintje gekregen. In een folkloristische optocht (die in het kader van een historische optocht gehouden wordt en waaraan alle lan den ter wereld die bij het Rode Kruis zijn aangesloten, deelnemen) zullen een jongen en een meisje in Walchers kostuum Nederland vertegenwoordi gen. De „Zeeuwse" boerenjongen en het „Zeeuwse" boerenmeisje worden voorgesteld door de 15-jarige zoon en het 13-jarige dochtertje van de Nederlandse consul in Genève, de heer Purnée. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis heeft Zeeland de eer gegund om Nederland te vertegenwoordigen mede met het oog op de watersnoodramp uit 1953, waardoor de provincie internationale bekendheid heeft gefcregen. Maar voor het hoofdbestuur hebben ook andere Zeeuwse Rode-Kruissuccessen ge wicht in de schaal gelegd. Zeker het feit, dat Zeeland thans in 1963 en Advertentie r>V - De motorolie van vandaag-! reeds voor de tiende maal met het beste percentage van de elf landelijke krin gen bij de jaarlijkse inzameling uit de bus zal komen. In 1962 werd 61.100 bijeengebracht dat was 87.8 procent van het streefbedrag voor 1963 re kent de heer Constandse die deze tien succesvolle jaren als secretaris heeft meegemaakt op een bedrag van rond 63.000. Dat zou 91 procent van het streefbedrag (van 100 procent) be tekenen, hetgeen dan het hoogste per centage zou zijn (na 1957 stond het re cord op 90'/j procent) dat de Zeeuwse Rode-Kruismensen ooit haalden. Voorts verwacht het hoofdbestuur van Zeeland een belangrijke bijdrage in het kader van het streven om bij het 100- jarig bestaan van het Nederlandsche Roode Kruis in 1967 de 1 miljoen leden te halen, een kwart miljoen meer dan thans. Het Zeeuwse ledental van tien jaar terug 13.150 is momenteel uit gegroeid tot ruim 25.000. Verwacht wordt, dat Zeeland in 1967 de 30.000 ze ker zal halen. „En die halen we ook", verklaarde de heer Constandse beslist. Er zijn namelijk nog diverse afdelingen, die in het aanstaande najaar met een ledenwerfactie starten. De groei van het Zeeuwse ledental heeft tot gevolg gehad, dat de kring op landelijk niveau gedurende de laatste twee jaar steeg van de vijfde naar de tweede plaats. De grote concurrent op het ledenfront is Friesland, dat echter een eigen film dienst heeft om de propganda te ver zorgen. Ook het aantal Zeeuwse afdelingen is sinds 1953 met een flinke sprong vooruitgegaan: van 19 naar 27, met onder andere nieuwe afdelingen in Hoek, St.-Jansteen, Hulst, Honte- nisse, Sas van Gent, Kapelle-Bieze- linge, Bruinisse en Brouwershaven. Waarschijnlijk komen er in de toe komst nog wel enkele afdelingen bij, wanneer de herindeling van Wal cheren en Zeeuwsch-Vlaanderen een feit wordt. Een belangrijke taak verricht het Zeeuw se Rode Kruis met de ophaaldienst voor moedermelk, waarmee de afdeling Zuid- Beveland-West 10 jaar geleden startte. In overleg met het Groene en Wit-Gele Kruis zijn er in de afgelopen jaren ook inzamelcentra gevestigd in Middelburg, Terneuzen en Zierikzee, vanwaar via de centrale inzamelpost Goes in 1962 in totaal 171 liter moedermelk naar de ziekenhuizen in Amsterdam getrans porteerd werd, de stad, waar men er da> gelijks naar snakt. Ook de bloedtransfusiedienst kende een fikse groei: in 1953 rond 1700 donores met 1650 transfusies, in 1962 rond 3500 donores met 3400 transfusies. Terwijl in heel het land de colonnes in ledental achteruitgingen, bleef die in Zeeland steeds op dezelfde sterkte gehandhaafd, rond 360 helpers en rond 370 helpsters. Successen waren er ook: in 1956 werd de Middelburgse damesploeg nationaal kampioen, een uitzonderlijk goed figuur sloegen ook Axel en Souburg. Ook de activiteiten van het Jeugd Rode Kruis nemen steeds toe, terwijl een Zierikzees initiatief, de oprichting van een jonge- renhulpdienst, zeker navolging verdient. De leden van deze dienst - jongens en meisjes van 16 tot rond 20 jaar ma ken hun vrije tijd produktief door de zusters van het Rode-Kruisziekenhuis te helpen met allerlei voorkomende werkjes als bloemenschikken, theezet ten en -serveren enz. Een voorbeeld, dat zeker navolging verdient, ook in in richtingen van algemene zin. Tot slot mogen twee taken gememoreerd wor. den, waarmee ook het Zeeuwse Rode Kruis bijzonder veel eer inlegt: de boot tochten voor chronische patiënten en het welfarewerk. MIDDELBURG Tiende Vierdaagse Mevrouw J. Teijn te Middelburg heeft vorige week voor de tiende maal de Nij meegse Vierdaagse uitgelopen. Mevrouw Teijn is lid van de vereniging „Wilhel- mina". KOUDEKERKE Benoeming De heer F. Melse is benoemd tot meter- opnemer-incasseerder voor de P.Z.E.M. te Koudekerke. Scheepvaartberichtert Vlissingen vertrokken 29 juli: Ulla Daniel- sen naar Las Palmas. 30 juli: Uskside naar zee. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 29 juli: Lloyd van Glasgow. Goote van Liver pool. Nore van Rotterdam Nederrijn van Barcelona. Wonosari van Marseille. Tjerk Hiddes van Liverpool. 30 juli: Gabonkust van Freetown. Spirit van Ipswich. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen: 29 juli: Anna Henny naar Great Yarmouth van Terneuzen. Korendijk naar Rotterdam. Po laris naar Schiedam. Appingedam naar Rot terdam. Aristoteles naar Rotterdam. 30 juli: Maas naar Aberdeen. Jan naar Messina. Atlantide naar Rotterdam. Hollandia naar Birkenhead. Officiële publikatie Middelburg Electro: Meneer Hulet met va kantie, 19.30 uur, a.l. Molenwater: Mi niatuur Walcheren, 922 uur. Zeeuws Museum: Expositie verzameling Bal en J. H. Koekkoek, 1017 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie Zeeland en Vlaan deren, landkaarten en atlassen (Merca tor), 9—18 uur. Abdij: Klank- en licht spel, 21 en 21.30 uur. Vlissingen Alhambra: Freddy und der Mil- lionar, 20 uur, a.l. Luxor: Het duel bij Silver Creek, 20 uur, 14 jaar. Veere De Schotse Huizen: Expositie Dirk van Gelder, 10—12 en 14—17 uur. Koudekerke Dishoek: Circus Kinsbergen, middag- en avondvoorstelling. Goes Grand: Liever lusten dan lasten, 20 uur a.l. Museum: Expositie voorwer pen uit de Bevelanden, 10-12 en 14-17 uur. Terneuzen Luxor: Parachutisten comman do, 20 uur, 14 iaar. Oostburg Ledeltheater: Jong maar geraf fineerd, 20 uur, 18 jaar. Gemeentehuis: Expositie schilderijen, gouaches en ke ramiek Len Peperkamp en Gérard Gras- sère, 9—12 en 14—17 uur. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie Ed Dukkers en Suzanne Taub, Adriek Westenenk en Marijke van Vlaardingen, 921 uur. Sluis Gemeentehuis: Expositie schilderijen en tekeningen Marcaine, 1012 en 1419 uur. Zierikzee Burger Weeshuis: Expositie Oude Meesters, 10-17 uur. Burgh School Kerkstraat: Expositie teke ningen en gouaches, 19-22 uur. Burg-Haamstede Natuurwandeling door bossen en duinbezittingen slot „Haemste- de'V 10 uur hotel Bom: Filmvoorstelling Schouwse Westhoek, 20 uur. Renesse Duinovergang Oude Moolweg: Kinderspelen, 14.30 uur. Bergen op Zoom. Luxor: Het nacht leven van een wereldstad, 20 uur, 18 j. Kantonrechter mr. H. v. d. Belt te Ter neuzen heeft dinsdagmorgen de markt koopman M A. V. uit Sas van Gent, die zonder vergunning op patrijzen zou hebben gejaagd en deze hebben ver voerd, vrijgesproken. Deze zaak kwam voor op dinsdag 16 juli jl. Van de drie getuigen legde met name mevrouw T. van W-de B. een voor verdachte bezwa rende verklaring af. Zij had een schot gehoord, een witte auto zien wegrijden en daar een man in zien zitten. Dit ge beurde op de 3e mei in de buurt van Zaamslag. De volgende dag wees zij op de markt te Axel verdachte V. aan als de man, die in de auto had gezeten. V. hield op 16 juli vol, dat hij de bewuste avond in België had vertoefd. In zijn auto werd geen enkel spoor van patrijzen gevon den. De officier van justitie, mr. T. Le- bret, achtte het ten laste gelegde be wezen en eiste een boete van 150. Kantonrechter mr. Van de Belt nam 14 dagen bedenktijd en sprak gisteren ver dachte vrij. Hij was van mening, dat er van een vervoer van patrijzen waar het in feite om ging niets is ge bleken. Voor de deze maand te Den Haag ge houden examens ter verkrijging van de lagere akte tekenen, slaagden: mej. M. v. d. Hart te Goes en de heren W. A. Mieras te Axel en A. J. Hubregtse te Middelburg. Alle drie de kandidaten werden opgeleid aan de c-cursus l.o. tekenen van de rijks kweekschool voor onderwijzers (essen) te Middelburg. Voor het te Eindhoven gehouden examen elektrotechnisch installateur slaagde de heer J. Huibregtse te Westkapelle. Mej. M. P. Dieleman te Krabbendijke behaalde te Goes het zwemdiploma A Voor het examen landbouwboekhouden slaagde de heer A. Heijboer te Middel burg. Voor het examen aankomend bouwkundig opzichter-tekenaar slaag de de heer J. v. d. Woestijne te Middel burg. Voor het examen Engelse taal kunde slaagde de heer J. H. Nells te Oost- en West-Souburg. i Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaag de voor het examen Franse taal en let terkunde M.O.-A. mej. W. J. Ch. Hoen- camp te Middelburg. Te Rotterdam slaagde voor het V.E.V.- examen sterkstroommonteur de heer L. Weststrate te Rilland. MIDDELBURG. Openbare bekendmaking ingevolge de woningwet. Het hoofd van het gemeentebestuur van Mid delburg brengt, ter voldoening aan het be paalde in artikel 35, 6e lid der woningwet, ter openbare kennis, dat het raadsbesluit d.d. 18 maart 1963 tot vaststelling van een bouw- verbod voor het gebied, gelegen tussen de Korte Delft en de Lange Giststraat, bij be schikking van Gedeputeerde Staten van Zee land van 12 juli 1963 onder no. 1608/282, 3e afdeling, is goedgekeurd. De belanghebbenden kunnen binnen 30 da gen, te rekenen van de dagtekening van deze kennisgeving, tegen deze goedkeuring bij Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden beroep instellen. Middelburg, 31 juli 1963. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, mr. J. Drijber. Raad Driewegen De gemeenteraad van Driewegen heeft tijdens de maandagavond gehouden ver gadering onder leiding van burge meester J. Lodder besloten een riool belasting in te voeren en deze per perceel vast te stellen op f 12,50. De reden hiervan is, dat de begroting 1963 een tekort aanwijst van f 5500. Hier voor besloot de raad een aanvullende bijdrage te vragen uit het gemeente fonds. De gemeente moet, voordat zij een dergelijk verzoek mag indienen, eerst de eigen inkomsten tot een rede lijk peil opvoeren. Vandaar het besluit tot invoering van een rioolbelasting. De norm hiervoor is f 25 per jaar per aan- sluitbaar perceel. Aangezien men in Drie wegen echter niet zonder meer op de riolering kan aansluiten en een zuive ringsinstallatie ontbreekt, bepaalde de raad dit bedrag op f 12,50. Tijdens deze raadsvergadering werd de gemeenterekening 1962 aangeboden met de volgende cijfers: inkomsten ge wone dienst f 249.211,13, uitgaven f 250.015,24, nadelig slot f 804,06; in komsten kapitaaldienst f 164.783,55, uit gaven f 304.054,25, nadelig slot f 139.270,70. Afgewezen werd een subsidieverzoek van het humanistisch vormingscentrum voor de Ned. strijdkrachten. In verband met de aanvraag van de heer J. van de Guchte, Nieuwstraat 1, om op zijn perceel in de Nieuwstraat een winkelpand te bouwen, besloot de raad op voorste! van b. en w. de voor gevelrooilijn voor dit perceel vast te stellen in het verlengde van de voor gevel van het pand Nieuwstraat 1. De artikelen 83 en 110 van het alge meen ambtenarerenglement werden overeenkomstig de brieven van het Cen traal Bureau inzake de gemeenschappe lijke behandeling van gemeentelijke per soneelsaangelegenheden gewijzigd. Ook de wachtgeldregeling werd voor zover het artikel 10 betreft, gewijzigd. Het presentiegeld der raadsleden werd van f 6 op f 10 per vergadering ge bracht. Het presentiegeld voor leden van stembureaus -werd op voorstel van b. en w. vastgesteld op f 25 per dag en voor plaatsvervangende leden op f 4 per uur. De gemeenteraad van Ellewoutsdijk heeft dinsdagavond besloten per 1 janua ri 1964 een nieuwe hondenbelastingver ordening in te voeren. De raad ver hoogde de belasting voor een luxe hond tot 15 per jaar en voor een bedrijfs- hond tot 8. Burgemeester D. Lodder deelde aan het begin van de vergadering mede, dat G.S. goedkeuring hebben gegeven aan het raadsbesluit de presentiegelden voor de raadsleden te verhogen tot 12.50 per vergadering. Vroeger kregen de raadsleden 7,50 voor een avondverga dering en 10 voor een middagverga dering. Voorts deelde de burgemeester mee, dat het hoofdstembureau de heer J. A. Smal legange (gem. bel.) heeft benoemd tot raadslid. Deze komt in de plaats van de overleden heer J. Oele. De geloofs brieven werden onderzocht en in orde bevonden. In de eerstvolgende vergade ring 8 augustus zal de heer Smal- legange worden beëdigd. De raad ging akkoord met de wijziging rechtspositie regelingen gemeentepersoneel in ver band met de inwerkingtreding van de kindertoelageregeling voor overheidsper soneel. Op een verzoek om subsidie van een halve cent per inwoner voor het ge meentemuseum voor Noord- en Zuid- Beveland heeft de raad gunstig beschikt. Hetzelfde was het geval met het verzoek van de heer J. Smallegange om onthef fing van hondenbelasting over het laat ste halfjaar van 1963. KRABBENDIJKE Wedvlucht De postduivenhoudersvereniging „De Scheldeduif" te Krabbendijke nam met 214 duiven deel aan de wedvlucht naar Tergnier (205 km). De uitslag was als volgt: 1. M. Mlnnaard; 2. en 7. Jac. Minnaard; 3. L. Paauwe; 4„ 9. en 10. J. Moerland; 5. M. Augustijn; 6. H. Blok; 8. M. Moerland. Wedvlucht Dax: 1. en 2. M. Minnaard. BRESKENS ZUIDZANDE Schoolverkeersexamen De leerlingen van de openbare lagere school te Zuidzande, die dit jaar slaag den voor het schoolverkeersexamen van het Verbond voor Veilig Verkeer, ontvin gen daarvoor dezer dagen het getuig schrift dan wel het insigne, uit handen van burgemeester Everwijn. Het diplo ma, dat werd uitgegeven aan diegenen, die dit jaar voor de eerste keer slaag den, werd behaald door: Bart Versluijs, Tonny Brevet, Alex van de Velde, Riek Bril, Nettie Datthijn, Margo de Doelder, Jeannet de Groot, Marietje Basting, Ma rian de Die, Marina Goedegebuur, Tiny de Veij en Ilse Zonneheld. De geslaagde leerlingen van de 6e klas, die voor de tweede keer aan het examen deelnamen en daar ook nu weer voor slaagden, ver kregen het insigne van het Verbond voor Veilig Verkeer. Dit werd uitgereikt aan: Theo van 't Hoogt, Arie van Haren, Charles de Neve, Izaak van Cruijnlngen, Leo Punt, Annie Versluijs en Sartoenie van Haren. Oriëntatierit voor fietsen en brommers De Vereniging voor Vreemdelingenver keer te Zuidzande hield zaterdag een oriëntatierit voor fietsers en brommers waaraan in totaal 64 personen deelna men. De uitslag bij de fietsers was: 1. Paula Bokelaar, 49 str.p.; 2. P. Cort- hals (51); 3. Eri Salome (51); 4. Bram Bril (60)5. W. J. Robijn, Cadzand (63) 6. Ellie Luteijn (69); 7. Johan Verplan- ke (73); 8. Jan Everwijn (92); 9. Sjaak de Groot (93); 10. H. Cappon (93). Bij de brommers was de eerste prijs voor Iz. de Kramer, met 13 straf punten; 2. Wim Goedegebuur 108; 3. Bram de Veij (108); 4. Bram Rlsseeuw (117); 5. Ko Bouwens (122); 6. A. Jansen, Oost burg (130); 7. J. van de Water, Groede (141); 8. J. Cappon, Cadzand (147); 9. P. Pladdet, Hoofdplaat (176); 10. J. Ver- planke, Zuidzande (178). Na afloop van de prijsuitreiking werd nog een concert gegeven door de Ko ninklijke Muziekvereniging Veronica te Zuidzande, waarvoor een goede belang stelling bestond. Onder de titel „West-Zeeuwsch-Vlaan deren Vakantieland" hebben de heren E. en F. Gittenberger dezer dagen in het „Casino" te Breskens een dia-avond ver zorgd. De beide heren zorgden ook voor de begeleidende tekst bij hun zelfge maakte dia's. Gedurende dit zomersei zoen zullen de heren Gittenberger elke vrijdag een avond met dia's over West- Zeeuwsch-Vlaanderen verzorgen. Openluchtbal Dezer dagen was er in Breskens een openluchtbal. „The Williams" uit Axel verzorgden de muziek. De belangstelling was goed. De postduivenhoudersverenigingen E.D. B. en V.V.S. uit Schoondijke hielden ge zamenlijk een prijsvlucht vanuit Bre- teuil. Bij de oude duiven was de uitslag: 1. J. de Jonge; 2. en 5. G. de Wever; 3. en 10. Th. de Smit; 4., 6. en 9. P. Cor nells; 7. Gebr. de Poorter; 8. J. Boo- gaart. Bij de jqnge duiven was de uit slag: 1. H. Kouwenberg; 2. Gebr. de Poorter; 3. en 10. Th. de Smit; 4. en 9. C. van Acker; 5. A. de Wever; 6. C. Boogaart; 7. P. de Hullu; 8. P. Cornells. Wedvlucht „Recht voor allen" De postduivenhoudersvereniging „Recht voor Allen" uit Sluis deed dezer dagen met 202 jonge duiven mee aan een wed vlucht van Breteuille uit. De hoogste snelheid bedroeg 1003,4 m per minuut. De uitslag luidt: 1. G. de Meijer; 2. en 5. O. de Meijer; 3. en 8. J. v. Ommen; 4. M. de Backere; 6. A. ie Clercq; 7. J. Focke; 9. M. Baert; 10. J. Dierks, Re- tranchement. Aan dezelfde vlucht werd deelgenomen met 29 oude duiven. De hoogste snelheid bedroeg hier 1079 m en de uitslag luidt: 1., 3. en 10. J. de Zutter; 2. G. de Meijer; 4., 5., 6„ 8. en 9. A. ie Clercq. YERSEKE De gereformeerde gemeente van Yerseke houdt op woensdag 7 augustus aan staande een extra kerkdienst. Voorgan ger is dan ds. P. Blok uit Dirksland. De dienst begint om half acht. WOLPHAARTSDIJK Wedvluchten De uitslag van de op zaterdag jl. gehou den wedvlucht van de postduivenhou dersvereniging „De Blauwe Doffer" te Wolphaartsdijk luidt als volgt: duiven gelost te Sittard: 1„ 5., 6. en 9. J. Hou tekamer; 2., 3., 4. en 7. P. P. Dieleman; 8. A. van Loo; gelost te St.-Denis: 1. en 2. Gebr. Houtekamer; gelost te Venlo: 1. en 6. Gebr. Houtekamer; 2. J. Houteka mer; 3., 4., 5. en 7. P. P. Dieleman; ge lost te Bordeaux; 1. en 2. J. G. de Jager. VEILING ST-MAARTENSDIJK, Doré 1 17.32—16, 2 16—15.50, bonken 17.50. Eigenheimers 1 15.9214, 2 1413. Bintjes 1 13.22—12, 2 12—7, bonken 20.70. Aanvoer 4100 kisten. VEILING SINT-ANNALAND. Doré gewoon 16.50, bonken 20, drielingen 11.50. Eigenheimers gewoon 16, drielingen 8. Bintjes gewoon 13, drielingen 8, kriel 11.30. Aanvoer 290 ton. VEILING THOLEN. Eerstelingen, bonken 20.50, gew. 14.9015, po ters 8.40, kriel 11.60. Doré, bonken 18.20, gew. 16.8017.40, poters 11.2011.90, kriel 11.8012.30. Barima gew. 12.50, Bintjes, bon ken 20.10, gew. 11.1011.80. Witte Eigen heimers gew. 1015.60, poters 9. Aanvoer 4400 kisten. DRIEWEGEN Voor de tweede keer organiseerde de M.A.B.G. „De Zingende Bougie" te Drie wegen een oriëntatierit voor wielrijders. De deelnemers werden ingedeeld in twee groepen, één voor kinderen onder de 15 jaar en één voor ouderen. Evenals de eerste keer werd deze rit vooral een evenement voor de jeugd. Het is voor de organisatoren een waar genoegen om voor kinderen dergelijke ritten op touw te zetten, omdat zij op een zeer spor tieve wijze rijden en strijden. Naast de prachtige prijzen voor de winnaars wer den allen voorzien van vlaggetjes, speld jes, ijsjes en repen chocolade. Bij de kin deren onder de 15 jaar was de uitslag: 1. Piet Platschorre; 2. Rita Lalkens; 3. Kees Steketee; 4. Bram de Muijnck; 5. Jan Steketee; 6. Jaap Nljsse; 7. Jan Goetheer; 8. Gerrie Smallegange; 9. Matty v. d. Guchte; 10. Piet Smallegan ge; 11. Owen Minet; 12. Ineke Padmos; 13. Janny Goeree; 14. Kees Goeman; 15. Rina Bosman. Bij de ouderen was de uitslag: 1. mevr. Geldof; 2. M. Slaak- weg; 3. A. Goeman; 4. mevr. Goeree; 5. P. Maat; 6. J. van Oosten; 7. mevr. Bos man; 8. W. van Loo. De oude openbare lagere school van Zonnemaire, die op het ogenblik buiten gebruik is, zal in de toekomst weer een functie krijgen: het gebouw wordt een smidse. Dinsdagavond stelde de raad van Brouwershaven zich achter het voorstel van b. en w. om de twee lokalen te verhuren aan de heer A. L. de Bie uit Zonnemaire, die in zijn smidse met plaatsgebrek kampt. In de school wil hij een smederij met werkplaats vesti gen. Bij het debat over deze zaak kwam ook een ander aspect aan de orde: de gedachten van verschillende raadsleden gingen uit naar de mogelijkheid de school in de toekomst een recreatieve functie te geven. Met name de heren M. Matthijsse en J. Dekker (beiden p.v.d.a.) opperden deze suggestie. „Er is nu ook een prach tige kans om van de school een recreatie zaal te maken", meende de heer Mat thijsse. Burgemeester A. H. Vermeulen was echter van oordeel, dat Zonnemaire eventuele recreatie in de toekomst met twee „overigens noodlijdende" ver enigingsgebouwen wel aan kan. Hij wees nog op een andere overweging, die bij bet college had geleid tot het indienen van dit voorstel: het bevorderen van de industrialisatie. Zonder hoofdelijke stem ming werd het voorstel van b. en w. daarna aanvaard. De huurprijs werd be paald op 1000 per jaar, terwijl de heer De Bie het recht krijgt de twee lokalen binnen 10 jaar te kopen. Het gymna stieklokaal valt buiten deze overeen komst. Deze zaal zal nog worden ge bruikt voor het onderwijs en de repetities van de muziekvereniging. Tussen de smederij en het gymnastieklokaal zal een geluidsisolatie komen. Het woord recreatie dook tijdens deze vergadering in nog een voorstel op: de verkoop van het verenigingsgebouw te Noordwelle. De raadsleden gingen ermee akkoord, dat dit gebouw wordt ver kocht aan de heer J. J. Dokter, die het wil benutten voor recreatieve doeleinden. Hij wil er een camping maken. Als es sentiële voorwaarde stelde de raad even wel, dat de bestemming van het gebouw voor de verenigingen niet voor 1974 gewijzigd mag worden. Naast tal van formele onder wijs voor stellen en administratieve wijzigingen van een vijftal verordeningen, moesten de raadsleden zich ook uitspreken over enkele benoemingen. De heer S. W. de Korte wordt het hoofd van gemeente werken in Brouwershaven na de veran deringen bij de Centrale Dienst Noord- Zeeland per 1 augustus a.s. Als derde gemeentelijke vertegenwoordiger in het bestuur van de „Stichting Dorpshuis Dreischor" werd de heer F. J. Dooge afgevaardigd. Mej. W. Engberts uit Vlis singen werd benoemd tot waarnemend- hoofdleidster van de openbare kleuter school te Dreischor. Het autobusbedrijf Akkerdaas N.V. te Noordgouwe kan van de gemeente een stuk grond kopen voor de bouw van een pompstation. Burgemeester Vermeulen deelde mee, dat b. en w. volgende week een bespreking hebben met de architect over de mogelijkheid meer spoed dan tot nu toe te zetten achter de bouw van onder meer de kleuterschool, de o.l.s. en twee woningwetwoningen te Brouwers haven en 2 woningwetwoningen en 3 bejaardenwoningen te Zonnemaire. Uit de ingekomen stukken bleek, dat Ged. Staten het besluit om 5000 uit te trek ken voor het maken van een sehetsplan voor de bouw van een nieuw gemeente huis te Noordgouwe, hebben goedge keurd. Een belangrijk punt van discussie tijdens deze vergadering kwam aan de orde in een besloten zitting. Ruim een uur spraken de heren raadsleden over de benoeming van een hoofdonderwijzer aan de openbare lagere school te Noordgou we. In de openbare vergadering werd benoemd de heer R. Soesman uit Dom burg. Voor de toeristen die op Schouwen-Dui- veland verblijven, zal op 13 en 20 augus tus een excursie naar een aantal land bouwbedrijven worden gehouden. De ex cursie zal per bus worden gemaakt. Men zal een aantal bedrijven van verschillen de types bezoeken. De rondleiding staat onder leiding van enkele boeren en deskundigen, zodat een goede toelichting is gewaarborgd. Op deze excursie kunnen de gasten vrij rond kijken op het moderne boerenbedrijf, zo wel in de bedrijfsgebouwen als bij de machines. Tevens kunnen de moderne landbouwmachines in bedrijf worden ge zien. Het vertrek is vanaf hotel Bom in Haamstede. Omdat de bus slechts plaats biedt aan 35 personen is plaatsbespre king bij de V.V.V.-kantoren in Haamste de en Rennese noodzakelijk. OUDST VERTROUWDE SPAARINSTELLING op het eiland Tholen. Uw geld wordt steeds meer waard Vraag inlichtingen Levering uit voorraad Kantoormachinehande! Gentsestraat 21a-23, Hulst Tel. 01140—2080. HOOGSTRAAT 28, TELEFOON 01660-338. ZITTING IN ALLE PLAATSEN VAN HET EILAND. Ruime sortering overhemden. TEXTIELHANDEL OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 .ADVERTEREN DOET VERKOPEN' Wij zorgen voor alles. Leggen uw vloerbedek king, maken lopers pas klaar, zorgen voor uw gordijnen. Brugstr. 30, THOLEN. Telefoon 01660-336. S CHERPENISSE Aanrijding Bij Scherpenisse zijn dezer dagen twee bromfietsen met elkaar in botsing ge komen. De ene bromfiets werd bestuurd door de heer S. en de andere door de heer G„ die zijn broer op de duo had. De heer G. liep enkele schrammen op en zijn bromfiets werd zwaar beschadigd. De andere bromfiets werd licht bescha digd, maar de heer S. kwam met de schrik vrij. Beide bromfietsberijders kwamen uit Scherpenisse. Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie van Scherpenisse zijn inlichtingen te verkrijgen over de vol gende gevonden voorwerpen: een rood jasje en een wollen vest. BURGH Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant van de rijkspoli tie te Burgh-Haamstede zijn inlichtin gen te verkrijgen over de volgende ge vonden voorwerpen: onparige hand schoenen, half kunstgebit (boven), ver schillende kinderportemonnees, een bril (gewoon), een zonnebril, een trouwring, een badhanddoek, een pop, een broche, een damesvest en een fototoestel. OUD-VOSSEMEER Benoeming kosteres Mej. C. M. Gunst is met ingang van 1 augustus benoemd tot kosteres van de Nederlands hervormde kerk te Oud-Vos- semeer. Zij volgt de heer J. A. van Daa- len op in deze functie. Wedvluchten „De Zwaluw Met 151 jonge en 35 oude duiven namen de leden van „De Zwaluw" te Oud-Vosse- meer dezer dagen deel aan de vlucht van Venlo uit over 138 km. De uitslagen luiden: jonge duiven: N. v. d. Houten, 1,4,5, 6. A. van Daalen 2. D. Havermans 3, 8. Jac. Vaders 7. J. Tholenaar 9 en 10. Snelh. Ie duif 1320.53, laatste 1126.70. Oude duiven: J. Tholenaar 1, 10. P. de Wil de 2, 3. C. van Meer 4. J. Potappel 5. A. A. Douw 6 W. Burgers 7. A. van Daalen 8. J. Potappel 9. Tevens werden dezer dagen in Bordeaux 25 duiven van „De Zwaluw" los gelaten voor een vlucht over 829 km. De uitslag hiervan luidt: A. A. Douw 1, 3, 7, 8. N. v. d. Houten 2. Jac. Vaders 4, 6. J. Tholenaar 5. Burgerlijke stand ZIERIKZEE. Getrouwd J. Visser 27 j. en G. C. J. Berre- voets 21 j. H. van 't Veer 24 j. en N. Bloem 23 j. C. M. Groenleer 23 j. en E. Bil 20 j. Th. Kramer 25 j. en G. Bolier 23 j. N. Rin- gelberg 22 j. en M. A. Stouten 23 j. Overleden: K. Kooman, 84 j., wed. v. J. C. Eijke. J. van Splunder, 75 j. 325 150 250 100 100 1000 750 760 425 280 130 240 80 90 825 650 650 375 VEEMARKT ROTTERDAM 30 juli. Totale aanvoer 2804 stuks. Weekaan- voer 4113. Vette koeien en ossen 210. Ge- bruiksvee 745. Vette kalveren 620. Graskal veren 229. Nuchtere kalveren 567. Paarden 41. Veulens 18. Schapen of lammeren 350. Bok ken of geiten 24. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit). Vette koeien (in ets per kg) 300—340 270—295 255—270 Vette kalveren, idem 295—315 265—280 245—260 Graskalveren (in p. st.) 390 Nuchtere kalveren, id. 175 Slachtpaarden (in ets p. kg) 280 Schapen (in p. st.) 120 Lammeren, idem 125 Kalf- en melkkoeien, id. 1150 Vare koeien, idem 860 Vaarzen, idem 880 Pinken, idem 550 Vette koeien, aanvoer iets minder, handel stil, prijzen als gisteren. Vette kalveren, aan voer minder, handel vlot, prijzen als vorige week, prima exemplaren boven notering. Graskalveren, aanvoer even groter, handel redelijk, prijzen prijshoudend. Nuchtere kal veren, aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen goed prijshoudend. Slachtpaarden, aanvoer iets kleiner, handel tamelijk, prijzen stijver. Schapen of lammeren, aanvoer kor ter, handel goed, prijzen schapen onveran derd, lammeren stijver. Kalf- en melkkoeien, aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen goed prijshoudend. Vare koeien, aanvoer als vo rige week, handel slepend, prijzen vooral niet hoger. Vaarzen en pinken, aanvoer kor ter, handel stil, prijzen onveranderd. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 29 juli. Eerstelingen groot 818, poters 68. Doré groot 1519, poters 410, kriel 35. Barima groot 813, poters 611, kriel 35. Eigenheimers groot 1214, poters 3*—6, kriel 3. Andijvie 710. Sla 413. Spinazie I 2136. Bloemkool 1 A: 6 st. per bak 2537, 8 st. 18—24, 10 st. 12—17; 2 A: 6 st. 16—26 8 st. 12—21, 10 st. 12—14. Dubb. bonen 1 61—74, 2 5664. Kassnijbonen 6377. Tuinbonen 15 16. Stambonen 4852. Paprika 14. Spits kool 511. Kroten 610. Peulen 3060. Was- peen 1 A 24—26. 2 A 22. Sjalotten 28. Kom kommers 70-80 15—18, .60-70 12—15, 50-60 12—14, 40-50 10—11. Selderij 4—7. Peter selie 56. Pepers 7990. Rode kool 1 A 8—11. Netmeloen 1 A 92—97. 2 A 67—89. Uien 2333. Kussa's .212. Golden Japan 1 A 15i2—159, 1 AA163—177, 1 A 151—156, 1 B 140 —143, 1 C 86—97. Ontario 1 A 157—185, 1 B 122—172, 1 C 111—124. Perziken 1 A 18—35, 1 B 11—12, 1 C 7—8, 1 D 3—4. Rode bessen 1 90121, 2 A 6087. Yellow Transparant 1 A 64—77, 1 B 54—65, 1 C 52—60. Jonathan 2 A 6982, 2 B 5661. Oogmeloenen A 107129, B 7034 C 56. Tomaten A extra 3.70, A 1 4 350—360, B 1 320—350, C 1 400— 420, per bak. VEILING KRABBENDIJKE. 30 juli. Zwarte bessen industrie 1 en 2 105 106. Rode bessen industrie 2 46. Dubb. bonen 1 4547. Rode bessen per doos 2 1823. Lo- ganbessen per doos 2 43. Earley Laxton 1 126, 2 60. Yellow Transp. 1 75-80 ëO, 70-75 57, 65-70 47, 60-65 38—39, 2 75-80 43, 70-75 49, 65-70 44, 60-65 34, 3 grof 2-5—31, 3 fijn 14— 15. Close 1 75-80 42—47, 2 80-85 42, 75-80 38—44, 70-75 41, 65-70 45, 60-65 £3, 3 grof 2528, 3 fijn 14. VEILING STAVENISSE. 30.juli. Doré, gew. 15.4017, bonken 15.50, drielingen 11.70, kriel 11.60. Bintjes gew. 10.9012.60, bonken 20, drielingen 8.60, kriel 5.60. Eigenheimers gew. 15. Aanvoer 2700 kisten. BEURSBERICHT GOES. 30 juli. Hooi. Lucernehooi 115120 per 1000 k&» geperst uit de ruiter. Weidehooi 90110 per 1000 kg, geperst uit de ruiter. Dijkhooi 7090 per 1000 kg, geperst uit de ruiter. Veldbeemd 50—60 per 1000 kg, geperst. Voor extra kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald. Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Vlas. Voor de betere partijen vlas gelden prijzen van 1600 tot 2200 per ha. Voor afwij kende partijen was de notering 4001500 per ha. Voor vlas uit de schelf geleverd is de prijs 2125 cent per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt 1,591,63 per kg. EIERNOTERING GOES. Bericht van verzamelaars. Kippeëieren 10% cent. Poeljeëieren 6 cent. Ganzeëieren 25 cent. Kleine ganzeëieren 20 cent. VEILING GOES. 30 juli. Zwarte bessen 1 en 2 106,60—108,10, 3 88. Rode bessen 2 35—49. Duitse zure 2 D. Zure Morellen 1 108, 2 105, 3 5,50. Frambozen in kratten 1 229—231, 2 225. Dubb. pr. bonen 1 47, 2 43. Prelude 1 41—43. Yellow Transp. 1 80-85 65, 75-80 54—62, 70-75 46—53, 65-70 37,40—48, 60-65 33,60—39, 2 75-80 49, 70-75 47—48, 65-70 38, 60-65 34. Diversen per doos: Rode bessen 1 2228, 2 2023. Kruisbessen 1 1420, 2 1215. Lo- ganbessen 1 55, 2 30. Frambozen 1 4042. Aardbeien 1 107, 2 62. Diversen per kg: Close 1 70-75 45—51, 65-70 40—45, 60-65 39, grof 40—42, fijn 27—28, kroet 2228. Yellow Transp. grof 3040, kroet 12 38, val 13. Kruisbessen 1 4563, 2 3560, 3 24—28. Rode bessen 1 6272, 2 65. Oranje- pruimen 1 39—76, 2 31—55, fabriek 11—25. Earley Laxton 1 128166, 2 75104, grof 130138, fabriek 6387. Tollenaars 1 36, 2 836, fabriek 9. Zoete Morellen 2 120. Kler ken 1 172, 2 134—165. Per stuk: Perziken 1 15—42, afw. 7. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 30 juli. Frambozen in kratten 1 227—241, 2 225. Rode bessen 1 71—79, 2X 38—53, 3 doordr., in doosjes 1 18—24, 2 14—18. Zwarte bessen 1 106107, 2 105, 3 60. Zure Morellen ontst. 1 106109, 2 101, 3 5. Dubb. Prinsessen bonen 1 45.6046.70, 2 44. Prelude 1 4042, 2 35 40. Appelen: Yellow Transp. 1 75 6062, 70 57, 65 47—80, 60 37—38, 2 75 53, 70 53, 65 43, 60 35, grof 24—31, val 11—12. Kersen: Klerken 1 138160, 2 126. Krieken 113118, 2 7678. Pruimen: Earley Laxton 1 104—138, 2 61—80, grof 6789, fabriek 3139. Oranjepruimen 1 4048. Ruth Gestetter 2 42. Kruisbessen per kg 1 55—68, 2 26—51, p. doos 1 14—16. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3750 kg, 0.83—3,03. Binnen landse garnalen 34 kg, 1,53. Schar 286 kg. Bot 206 kg. Schol 69 kg. Tong 105 kg. Paling 40 kg. Griet 3 kg. Tarbot 4 kg. Ongesorteerde vis 12 kg. Nagekomen advertenties Heden overleed in hui ze „Der Boede" te Koudekerke onze ge liefde vader, behuwd-, gToot- en overgrootva der JOOST JAN PIETER FLIKWEERT, weduwnaar van L. T. van der Moere, in de ouderdom van ruim 90 jaar. Uit aller naam, P. C. Flikweert. Kamperland, 30 juli 1963. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland maakt aan fruittelers bekend, dat op de veilingen kunnen wor den aangevoerd en geveild, vanaf: DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1963 Stark Earliest, 55 mm en op, voldoende rood ge kleurd, op 5 mm sorteren. Oomskinderenpeer, 45 mm en op. Sortering: II 45-50 mm. I 50-55 en 55-60 mm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5