Uitbreiding bijzondere school in Oosterland TAXI WALCHEREN EXAMENS AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN 2 4 3 2 haarverzorging TERNEUZEN £UID-BEVF,IAND N00RD-ZFFI AND Fa. VAN DEN HEMEL KAPSALON SANDRINI Raad Duiveland besloot tot Hoofd eigen dienst gemeentewerken Industrieterrein Verdronken meisje gevonden Bromfiets reed oude man (87) aan SNEL VERLICHTING VAN VERKOUDHEID EN GRIEP. Stichting prot.-chr. onderwijs te Middelburg opgericht Beiaardier Th. C. Ferwerda concerteert op Abdijtoren EXAMENS EN OVERGANGEN AAN DE CHR. ULO Wedvluchten „De Telegraaf' Bestelauto - bestemd voor de sloop - vloog in brand Bejaarden op reis door Zeeland ;SI fc **^^355 I POSTSTATION VERPLAATST NAAR JACOB CATSSTRAAT PROPAGANDATOCHT Z.W.B. OP NOORD-BEVELAND Weer drukke ballonoptocht Parkeerruimte in het gedrang Hengelfestijn te Burgh J. van Dongen (84) te Biezelinge overleden Het hemelbed van Napoleon Wielrijdster reed tegen geopend autoportier Serie beiaardconcerten wordt voortgezet Geen voorrang verleend: autobotsing op kruispunt „Apollo" geeft concerten J. P. VISSER geen praktijk. NOORDSTRAAT 67 Telefoon O 1150 - 2905 Levering alle merken DINSDAG 30 JULI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Oosterhinds bijzondere lagere school wordt uitgebreid. De toene ming van het aantal leerlingen maakt een vierde leslokaal noodza kelijk. Een deel van deze scholie ren zal daarom in de toekomst te gast zijn bij de openbare lagere school: maandagavond stemde de raad van Duiveiand in met het voorstel van b. en w. om het film lokaal van de openbare lagere school voor leslokaal te bestem men. De kosten, die deze verbou wing met zich brengt, komt de ge meente op zesduizend gulden. Een tot nu toe niet gebruikt tussenlokaal van de o.l.s. zal in het vervolg als film zaal dienst doen. Voor de aanschaf van de filmgordijnen werd 400 gulden uitge trokken. De raad gaf maandagavond ook reeds zijn goedkeuring aan het ver zoek van het bestuur van de bijzondere school om het aanstaande leslokaal in te richten. Daarbij zijn ook de verwar ming, een kast, gordijnen en een school bord inbegrepen. Zo maakte burgemees ter A. A. van Eeten in zijn toelichting op het voorstel bekend. De nasleep van de veranderingen rond om de Centrale Dienst Noord-Zeeland kwam ook tijdens deze raadsvergadering aan de orde. Duiveland behoort tot de uittredende gemeenten en daarom be vatte de agenda het voorstel de heer F. Schuilneg thans technisch ambtenaar bij de dienst te benoemen tot hoofd van een eigen dienst gemeentewerken en bouw- en woningtoezicht. De raad ging hiermee akkoord. De benoeming gaat in per 1 augustus. „Hoe, staat het met het Industrieter rein in Oosterland?", informeerde de heer A. L. Bakf-er (p.v.d.a.) tij dens de rondvraag. Burgemeester Van Eeten verklaarde, dat de grond al voor een groot deel gemeente eigendom is en dat de ontsluiting van het terrein een moeilijk punt vormt. „Maar het is wel de bedoeling, dat we er spoed achter zetten", zo ver zekerde hij de raad. In een informele zitting na de raads vergadering vertelde de heer Van Eeten de raadsleden meer bijzonderheden over de plannen, welke de gemeente heeft met het industrieterrein. De heer Bak ker vroeg ten slotte de aandacht voor de vernielingen, die de jeugd aanricht bij het sportveld. „Kan er niet voor een behoorlijke afsluiting worden ge zorgd?", wilde hij weten. Dit zullen b. en w. bestuderen. Tot onderwijzer aan de o.l.s. benoemde de raad met algemene stemmen de heer P. E. Bolkenbaas te Brouwershaven. Als lid van de gemeentelijke dienst voor sociale zorg werden de heren S. Overbeeke en L. M. Steenpoorte herko zen. De gemeenterekening 1961 werd vastgesteld met een nadelig slot van ruim 20.000. De kapitaalsdienst over dat jaar vertoont een nadelig slot van 502.486,73. De heer C. Wandel kan van de gemeen te een stuk grond kopen: 300 ca tegen ruim 1900. Subsidieverzoeken van het Humanistisch Thuisfront een cent per inwoner en de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk Werk dertig cent per inwoner kregen het fiat van de raadsleden. Vrijdagavond om half zeven bemerkte de heer R. in de Perkpolderhaven een drijvend lichaam. Hij waarschuwde di rect de rijkspolitie en deze stelde een onderzoek in. Het bleek dat dit lichaam het stoffelijk overschot was van de 13- jarige Annie van Aart uit Hulst, die maandagmiddag 22 juli tijdens het ba den in de Westerschelde bij de monding van de Perkpolderhaven door verdrin king om het leven kwam. De 87-jarige heer J. de B. uit Vlissingen is maandagmiddag om ongeveer zes uur in Vlissingen door een bromfiets aange reden. Het ongeluk gebeurde, toen "de heer De B. op het rijwielpad op de Kou- dekerkseweg stond. Mevrouw J. K. de K. uit Souburg, die met haar bromfiets aan kwam rijden, dacht, dat de man wachtte, totdat zij hem voorbij was. Toen ze vlakbij was, stak hij echter plotseling het pad over. Met enkele hoofdwonden werd hij naar het Bethes- daziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is niet ernstig. De bromfiets werd licht beschadigd. Advertentie Dank zij Togal. Helpt snel-afdoende bij griep, verkoudheid, hoofdpijn, migraine, spit, reumatiek. Met Togal in huis kunt U gelukkiger leven. Zonder zorg voor gezondheid. Bij apoth./drog. TOGAL 0.95; 2,40; 8.88. ''DDELBURG Voor het te Terneuzen gehouden mid denstandsexamen slaagden M. Blom, N. Eversdijk Jzn., W. J. Balkenende, J. W. Lepoeter, N. Eversdijk Pzn., C. A. Kor- stanje, M. Brouwer en M. J. de Jager, allen te Kapelle, M. P. Schouwenaar, J. M. de Groene en G. Hamelink te We- meldinge en C. Spruit te Kattendijke. De heer P. A. Rotte te Middelburg slaag de aan de academie voor lichamelijke opvoeding te Den Haag voor het eind examen. Voor het staatsexamen nuttige hand werken (akte k) slaagden in Rotter dam de volgende leerlingen van de der de klas van de chr. kweekschool voor Zeeland: J. de Haan, A. Jongstra te Middelburg, L. van Oosten, C. Timmer man, A. Sturm te Goes, F. Allemekin- ders te 's Gravenpolder, J. de Wild te Kats, T. Bertijn te Vlissingen, H. de Kok te Domburg, M. Boot te Kerkwerve, A. Lambrechtse te Rilland-Bath, I. Spaans te Zierikzee, N. Bakker te Zaam- slag, L. Elshout te Koudekerke, J. Her- selman te Kapelle, T. Spapé te Souburg. Van de opleidingvan mej. Prins slaag den eveneens de dames C. Adriaansen te Serooskerke en S. de Regt te Rilland- Bath. Te Bergen op Zoom slaagden de heren D. Mallekote en J. Zuidweg, beiden te Krabbendljke, voor het examen Moderne Bedrijfsadministratie. Bij de dezer dagen gehouden examens aan de Haagsche Sportacademie, slaag de voor het diploma Vakleraar lichame lijke opvoeding, de heer M. Roks Abr.z. te Oosterland. De heer Roks is inmiddels benoemd aan de drie lagere scholen en aan de lagere landbouwschool te Zierik zee als gymnastiek- en sportleraar. De heer J. M. de Loose te Meppel slaagde te 's-Giavenhage voor het di ploma Duits L.O. Voor het praktijkexamen boekhouden slaagde de heer P. Davidse te Melis- kerke. Het diploma M.B.A. behaalde de heer M. J. Buys te Goes. Middelburg Electro: Parijs in paniek, 19.30 uur, a.l. Molenwater: Miniatuur Walche ren, 922 uur. Zeeuws Museum: Expo sitie verzameling Bal en J. H. Koek koek, 10—17 uur. Van Benthem en Jut ting: Expositie Zeeland en Vlaanderen, landkaarten en atlassen (Mercator) 913 uur. Vlissingen Alhambra: Freddy und der Millionar, 20 uur, a.l. Luxor: Het duel bij Silver Creek, 20 uur, 14 jaar. Veere De Schotse Huizen: Expositie Dirk van Gelder, 10—12 en 14—17 uur. Domburg Circus Kinsbergen, voorstellin gen om 16 en 20 uur. Bergen op Zoom Luxor: Het nachtleven van een wereldstad, 20 uur, 18 jaar. Terneuzen Luxor: Parachutisten comman do, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Dokters zonder masker, 20 uur, 18 jaar. Oosf.burg Ledeltheater: Jong maar geraf fineerd, 20 uur, 18 jaar.Gemeentehuis: Expositie schilderijen, gouaches en kera miek Len Peperkamp en Gérard Gras- sère, 912 en 1417 uur. Westdorpe Kunsthandel Trouzaerte: Expo sitie Ed Dukkers en Suzanne Taub, 'Adriek Westenenk en Marijke van Vlaar- dingen, 921 uur. Sluis Gemeentehuis: Expositie schilderijen en tekeningen Marcaine, 1012 en 1419 uur Burgh-Haamstede Vogelwacht excursie naar broedgebieden in het rijksdomein, 19.15 uur. Goes Grand: Liever lusten dan lasten, 20 uur, a.l. Museum: expositie Beve- landse voorwerpen, 1012 en 1417 uur. Zierikzee Burgerweeshuis: Zeventiende- eeuwse meesters, 1017 uur. Burgh School Kerkstraat: Tentoonstelling tekeningen en gouaches, 1922 uur. Bij notariële akte is opgericht de stich ting voor Protestants-Christelijk On derwijs te Middelburg. Deze oprichting is het resultaat van een samenspreking tussen de besturen van de vereniging „De Christelijke Burgerschool", de scnool der Hervormde Gemeente, de vereniging „Christelijke School aan 't Zand" en de vereniging voor Gereformeerd Onder wijs, te Middelburg. Bij deze samen spreking bleek de bereidheid om te ko men tot een vorm van samenwerking op onderwijsgebied. De stichting stelt zich ten doel de op richting en instandhouding van christe lijke scholen te Middelburg. Haar eerste werkzaamheid is de stichting van een christelijke school voor gewoon lager on derwijs 'in het uitbreidingsplan Zuid van de gemeente Middelburg. Een aanvraag tot schoolstichting is reeds bij de ge meenteraad ingediend. Het dagelijks bestuur der stichting wordt gevormd door de heren: Ds. A. P. Nauta, voorzitter; A. Meinema, secreta ris; Th. Kamermans, penningmeester; P. J. Vergouwe, algemeen-adjunct. Aanstaande donderdag zal de beiaardier Th. C. Ferwerda te Middelburg op de Abdijtoren een concert verzorgen. Op het programma staan de volgende wer ken: Prelude van Locatelli, Capriccio van Handel, volksliedjes, menuet en so natine van Beethoven, allegro van Czer- ny, koor Tannhauser van Wagner, volks liedjes, composities van Schuman en fantasie van Lichner. Het concert duurt van 20 tot 21 uur. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 26 juli: Fairplay (sleepboot) van Antwerpen. 27 juli'. Archan- dros van Grangemouth. Saggat van Gent. 28 juli: Zermatt van Boulogne. Emma Retz- laff van St. Malo. Heenvliet van Terneuzen. Vlissingen vertrokken 26 juli: Folke Ber- nadotte naar Igarka. 27 juli: Saggat naar Narvik. Archandros naar U.S.A. 28 juli: Emma Retzlaff naar Archangel. Heenvliet n. zee. Gepasseerd naar Antwerpen 26 juli: Stella Antares van Saloniki. Walcheren van Par naar Terneuzen. Fluvius van Brugge. Kerke- djjk van Rotterdam. Hermes van Rotterdam. 27 juli: Baltic van Rotterdam. Leuvehaven van Rotterdam. Silvretta van Kopenhagen. Ittersum van Hamburg. Fraviso van Vallvik. Hunter van Colchester. Unitas van Rotter dam. Aristoteles van Hamburg. Atlantide van Swansea,. Towa van Rotterdam. 28 juli: Ha- sewint van Rouaan naar Gent. Sabine H van Xpila. Alge van Rochester. Egbert Wa genborg van Kotka naar Gent. Korendijk van New York. Appingedam van Lissabon Teu- nika van Londen. Lelykerk van Rotterdam. Adine van Londen. Senegalkust van Ham burg. 29 juli: Marconi van Londonderry. Gepasseerd van Antwerpen 26 juli: Demo craat naar Ipswich. Caribia naar Stockholm. Keyser naar Rotterdam van Terneuzen. Mith ras naar Amsterdam. Cornelia B 1 naar Rot terdam. 27 juli: Wartena naar Kopenhagen. Anja naar Rotterdam. Walcheren naar Rot terdam. Gazelle naar Londen. Mathilda naar Londen. Konny M naar Rotterdam. Hanning Buisman naar Stockholm. Jell naar Londen van Gent. Anne Christina naar Rotterdam. Prinsenborg naar Delfzijl. Fluvius naar Mai mer van Gent. Frejo naar Rouaan van Gent. Snirit naar Ipswich. Leuvehaven naar Ko penhagen. Tycha naar Londen. Eagle naar Londen. Prins Frederik Hendrik naar Ham burg. 28 juli: Snaarnekerk naar Hamburg. Mdabi naar Rotterdam. Overijse] naar Le Havre. Kerkedijk naar New York. Zanzibar naar Londen. Stella Antares naar Rotter dam. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: S. Wijtsma-Oudes, z. M. A. B. SteenbakkerBrouwer, d. A. S. Hulstman-de Kort, d. P. A. den Dekker-Flipse, d. N. W. J. Roelse-Hofman, d. C. I. W. van der Bunt- Buur, d S. Mailinger-van der Star, z. Ondertrouwd: J. Brasser 25 j. en M. L. Kok 25 j. W. P. Vreeke 21 j. en M. Hokke 19 j. J. Lenior 32 j. en E. M. J. van Gemst 23 j. G. L. Franke 21 j. en A. E. van Meerendonk 18 j. Getrouwd: M. Almekinders 21 j. en C. M. de Pagter 19 j. M. P. van Casand 28 j. en J. Pelle 18 j. E. L. M. Hontelé 24 j. en J. M. Tournoij 21 j. J. C. Baljé 28 j. en M, N. de Troije 19 j J. J. Koets 25 j. en N. van Belzen 23 j. Overleden: P. H. G. J. Doorenbosch, 3 j. C. P. Parent 77 j., e. v. C. Verheul. R. P. A. H. Marchand, 16 j. P. J. Hintzen, 71 j., e. v. P S. J. Bené. MIDDELBURG. Bevallen: T. C. Onwijn-van Yk, z. E. J. Vaes-Wolf, z. N. ïngelse-van Belzen, z, H. Rentier-Dékker, z. Ondertrouwd: A. Thenu 27 1. en N. Mainake 23 j. E. J. Snip 24 j. en I. Huisman 25 j. C. Ingelse 22 j. en A. van Donk 21 3- W. J. J. Brevet 22 j. en K. P. J. Vermeule 21 j. P. de Zwarte 30 j. en J. de Ridder 21 j. Getrouwd: J. Westerveld 77 3- en P. Tjeng Aroen 43 3. A. E. van Veeren 23 j. en H. van der Hofstede 24 j. J. J. Antheunisse 68 j. en A. van Schelven 65 j. J. J. Kleijn 30 j. en M. J Koning 25 j. L. K. Leijdekkers 24 3. en G. J. de Klerk 21 3. Overleden: E. Poelman, 94 3-. wed. v. P. J, H. van Roo. J. Lampert, 87 3-. wedn. v. D. Pattenier. Ch. van Sluijs, 84 3-» e. v. W. Boogaard. M. de Groot 59 3- H. van Schijn- del 67 3.» e. v. J. P. Bakker. D. H. Gillissen, ,81 j, wed. v. L. K. van der Linden. Aan de chr. burgerschool voor ulo in de Olmenlaan te Middelburg zijn van de 105 leerlingen van het eerste leerjaar er 75 bevorderd. Afgewezen: 30. Van de 92 leerlingen van het tweede leerjaar wer den er 75 bevorderd. Zeventien kandida ten moesten worden afgewezen. Derde leerjaar: 79 leerlingen. Bevorderd: 72, niet bevorderd zeven. Vierde leerjaar: 72 leerlingen. Zij legden alle het mulo-exa men af. Twaalf leerlingen werden afge wezen. Zestig leerlingen slaagden, waar van 10 voor het b-diploma en 21 voor het middenstandsdiploma. Het examen machineschrijven werd afgelegd door 53 leerlingen van de 3e klassen. Zes kandi daten werden afgewezen. Het diploma werd behaald door 47 leerlingen waar van acht met het predikaat „met lof". Toegelaten tot de nieuwe cursus 84 leer lingen. De p.v. „De Telegraaf" te Middelburg hield dezer dagen een wedvlucht vanuit Sittard. In concours 173 jonge duiven, snelheid eerste duif 877 meter per mi nuut. 1 J. Poortvliet, 2 R. Dirven, 3 S. Kodde, 4 A. Hooftman, 5 en 7 C. Daa- ne, 6 P. Brand, 8 F. Klaaysen, 9 M. Korstanje, 10 J. Hulssoon. Met oude duiven was, eveneens vanuit Sittard, de uitslag: in concours 73 duiven, snelheid eerste duif 887 meter per min. 1 A. van Schaik, 2 J. Riemens, 3 W. Walraven, 4 en 8 C. Daane, 5 A. Beekman, 6 F. Klaaysen, 7 M. Karstanje, 9 R. Dirven, 10 M. Zandee. Uitslag wedvlucht van-uit St.-Denis. In concours 85 oude duiven, snelheid eerste duif 803 nieter per min. 1 en 2 F. Klaay sen, 3 A. Sturm, 4 en 6 S. Kodde, 5 P. Brand, 7 A. Hooftman, 8 M. Walraven, 9 C. Daane, 10 R. Dirven. Bij het slopen van een oude bestelauto op het Hagepreekplein te Middelburg is dit voertuig maandagmorgen omstreeks half twaalf in brand gevlogen. De brandweer, die werd gealarmeerd, had het vuur binnen tien minuten bedwon gen. De schade bleef beperkt tot een vernielde auto. GAPINGE De bejaarden van Vrouwenpolder en Gaplnge maakten een dezer dagen weer hun jaarlijks uitstapje. Dit keer ging de tocht over Noord-Beveland, waar de werken voor de Oosterscheldebrug wer den bekeken. Verder ging men over de nieuwe dam naar Zuid-Beveland om via Wilhelminadorp en Kattendijke door de boomgaarden naar Kapelle-Biezelinge te rijden. Vervolgens reed men naar de Veerhaven in Kruiningen, waar koffie werd gedronken. Met de veerboot werd naar Perkpolder gevaren om dan via Groenendijk-Zaamslag naar Axel te rij den. In Axel werd de middagmaaltijd gebruikt. Van Axel uit ging het via Sluiskil naar Terneuzen en de Braak man naar West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Via IJzendijke, Waterlandkerkje, Oost burg en Zuidzande werd Cadzand be reikt. Na hier een verversing te hebben gebruikt ging het via Groede naar de boot in Breskens. Na te zijn overgeva ren ging het via Middelburg, Nieuw- land naar de Sloepolder. Hier werden ook de havenwerken bekeken en in Le- wedorp werd weer gegeten, waarna men voldaan weer huiswaarts keerde. WESTKAPELLE Ringrijderij De V.V.V. van Westkapelle zal 10 augus tus een ringrijderij houden. Geslaagd kinderbal De V.V.V. Westkapelle hield dezer dagen onder leiding van secretaris A. Hu- bregtse een geslaagd kinderbal in het verenigingsgebouw „Westkapelle Her rijst". Er namen veel kinderen aan de dansjes en spelletjes deel. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Vergadering N.C.V.B. De N.C.V.B. te Nieuw- en Sint-Joosland hield dezer dagen haar jaarvergadering onder leiding van de vice-presidente, me vrouw Davidse. Zuster Evertse sprak over „Is er voldoende voor- en nazorg bij de kankerbestrijding". De belangstelling was goed. Maandagmiddag zijn m Biervliet ter gelegenheid van de kermis wielerwedstrijden gehouden voor nieuwelingen en adspiranten. Op de foto neemt het nog geheel compacte peloton nieuwelingen de eerste haakse bocht na de start- streep. Uit dat peloton zou later de veelbelovende renner Wim du Bois uit Zuidzande ontsnappen, die met grote voorsprong eindigde. (Foto P.Z.C.) GRUPSKERKE De stationhouder van de P.T.T. te Grijps- kerke, de heer J. de Wolf gaat per 1 augustus aanstaande de P.T.T. verlaten. In verband hiermede zal het P.T.T.- station met ingang van genoemde da tum gevestigd worden in het pand van de heer Boogaard, Jacob Catsstraat 6 te Grijpskerke. Mevr. Boogaard zal voortaan als stationhoudster optreden. De opensteilingstvjden zijn eveneens iets gewijzigd, deze zijn vanaf 1 augustus als volgt: maandag tot en met vrijdag 9—14, 14—14.30 en 17.30 tot en met 18.30 en op zaterdag van 910.30. KAMPERLAND Zaterdag a.s. wordt op Noord-Beveland de eerste propagandatocht van de Zeeuwse Wandelsportbond gehouden. De start is om 2 uur 's middags bij het clubhuis Renata te Kamperland. De af standen zijn 5, 10, 15 en 25 kilometer. De tochten voeren over een zeer aan trekkelijk duinparkoers. De parkoersom- schrijving zal gegevens bevatten over de interessante objecten, die de wandelaars onderweg tegen komen. Behalve voor het maken van propaganda voor de wandelsport op Noord-Beveland is deze tocht ook bedoeld als attractie voor de toeristen. ZIERIKZEE Met rijwiel gevallen Vrijdagavond kwam. de wielrijder C. D. uit Zierikzee, toen hij met zijn rijwiel naast zijn vriend, die een rijwiel met hulpmotor bereed, ter hoogte van het benzinestation aan de Serooskerkseweg, door onbekende oorzaak zodanig te vallen, dat hij een lichte hersenschud ding opliep. Dokter Simons uit Renes- se, die het slachtoffer eerste hulp ver leende, achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Zierikzee noodzakelijk. HAAMSTEDE Evenals de eerste ballonoptocht was voor de tweede, die op vrijdagavond werd gehouden, weer een grote belang stelling van de zijde der gasten, doch er waren ook weer inwoners met hun kinderen die gewapend met een ballon netje zich achter de kon. harmonie „Witte van Haamstede" schaarden. De tocht werd weer georganiseerd door V.V.V. Burgh-Haamstede. Ook nu werden weer 700 ballons gevuld. Onder de vrolijke marsen van de har monie werd een ronde door beide dor pen gemaakt, waarbij het' rusthuis niet werd vergeten. Einddoel was weer het sportpark „Van Zuijen" waar de ballons onder tromgeroffel werden losgelaten. De noordoostelijke wind voerde de bal lons in zuidwestelijke richting, zodat, in dien zich er onderweg geen veranderin gen in de luchtdruk hebben voorgedaan, de terugkerende kaartjes verwacht kun nen worden uit de westelijke provincies en uit België en Frankrijk. WESTENSCHOUWEN Zondag had het Westenschouwse strand een dermate grote aantrekkingskracht op de badgasten, dat omstreeks drie uur 's middags het gemeentelijke parkeerter rein geheel vol was. De 'rijkspolitie liet toen de nog steeds aanrijdende auto's in de bermen van de Provinciale weg en in de bermen van de Steenweg plaatsen. Aan de Steenweg stonden 41 en langs de Provinciale weg 53 auto's. Ook het par keerterrein aan de Punt was bijna vol. Uit deze drukte kan wel afgeleid worden dat het gastenaantal weer drastisch is toegenomen. Er waren zaterdag nog al wat toeristen die hun vakantie er op hadden zitten vertrokken, maar de trek naar Westenschouwen was veel groter dan de uittocht. Voor de eerste maal moest dan ook uit Rotterdam van een broodfabriek brood worden betrokken. Ongeveer 3000 broden werden aange voerd. Voor sommige slagerswinkels moest men zaterdag in de rij staan, ter wijl zich binnen 25 kopers ophielden! Onder zeer gunstige weersomstandig heden werd zaterdagmiddag op het strand aan het Middenpad de tweede hengelwedstrijd gehouden, georgani seerd door V.V.V. Burgh-Haamstede. Niet minder dan 90 personen zwaaiden hun van lokaas voorziene haakjes met een grote boog het zilte water in. Voor de leiding, die weer in handen was van wachtmeester C. Verwijs uit Burgh, be tekende deze grote deelneming een on verwachte hoop werk meer, doch geluk kig konden wat extra controleurs op- feduikeld worden, zodat ook deze keer e drie uren durende wedstrijd volko men slaagde. Omstreeks 17.00 uur kwam. het gezel schap bijeen in het cafetaria „De West hoek" te Burgh, waar de prijsuitreiking plaatsvond. Wachtmeester Verwijs reik te de prijzen uit. Door de grotere deel neming konden twee complete zeehen- gels worden uitgeloofd. De ene hengel was voor de heer G. F. van Dijk uit Rot terdam met 600 punten, de andere voor de heer J. Lems uit Hoogvliet met 550 punten, derde S. de Jong uit Zierikzee 4Ó0 punten, 4e J. Steketee uit Loopers- kapelle 400 p-, 5e A. Tilburg uit Rot terdam 350 p., 6e J. M. Kostense uit Renesse met 300 p., 7e A. Pelikaan uit Zwijndrecht 300 p. en 8e J. Hekelaar uit Rotterdam eveneens 300 p. De prijzen bestonden uit schepnetjes en stoeltjes. Door de medewerking van de plaatse lijke middenstand kon aan alle deelne mers nog een prijs worden uitgereikt. De totale vangst bedroeg 3300 gram. Op 10 augustus wordt te Renesse een internationale wedstrijd gehouden. SCHERPENISSE Ongeval De heer L. B. uit Scherpenisse, werk zaam in de Rotterdamse haven, raakte dezer dagen op zijn werk met zijn hand verwarden enkele draden van een hijs kraan die een pak optilde. De wond die daardoor aan de hand van de heer B. ontstond, moest gehecht worden. Op 84-jarige leeftijd is te Biezelinge aan een hartverlamming overleden, de heer J. van Dongen, drager van de ereme daille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Deze koninklijke onderscheiding werd de heer Van Don gen in juni 1954 uitgereikt voor veertig jaar trouwe dienst als afdelingschef bij de machinefabriek en technische handel „Hera" N.V. te IJmuiden. De heer Van Dongen die in Alphen aan de Rijn werd geboren, bekleedde in de gemeente Vel- sen gedurende tal van jaren kerkelijke functies. Zo was hij verschillende jaren diaken en ouderling bij de gereformeer de kerk aldaar. Ook bekleedde hij vijf entwintig jaar lang het voorzitterschap van de gereformeerde zondagschool in IJmuiden-Oost. In 1953 kwam de heer Van Dongen als gepensioneerde naar Biezelinge waar hij in het gezin van zijn dochter een rustige levensavond genoot. Lid was de heer Van Dongen van de gereformeerde mannenvereniging „Pau- lus" te Kapelle-Biezelinge. De begrafe nis zal heden dinsdag om twee uur plaatshebben op de algemene be graafplaats te Biezelinge. COLIJNSPLAAT ACTIE DOUSADJ In het kader van de actie, die voor Dou- sadj wordt gevoerd in de gemeente Co- lijnsplaat, droegen ook de leerlingen van de chr. nat. school met veel enthousias me hun steentje bij. Er werden flessen ingezameld en er waren ook kinderen bij, die een circusvoorstelling verzorg den. Alles bij elkaar verzamelde het actiecomité 101,61. Afscheid op chr. nat. school Een dezer dagen is op de chr. nat. school te Colijnsplaat afscheid genomen van de leerlingen van de zesde klas. De vertrekkende leerlingen werden, in aanwezigheid van hun ouders, leden van het schoolbestuur en van de ouder commissie, toegesproken door het hoofd der school, de heer Blok, en de voor zitter van het bestuur, de heer Con tant. Aan de kinderen werd een bij bel en een getuigschrift uitgereikt. De leerlingen lieten zich deze avond ook niet onbetuigd en vergastten de be langstellenden op een programma van declamatie en zang. SLUIS Op de Markt in Sluis stond zaterdag middag een kermisexploitant, die op zijn vrachtauto een wat opmerkelijk meubilair tentoonstelde. Met grote let ters stond op de auto geschilderd, dat wat men hier zag het „hemelbed van Napoleon" was. Bovendien was daar bij geplaatst het bijpassend meubilair. Uiteraard trok auto met lading de no dige belangstelling van de inwoners van Sluis. Mevrouw B. uit Sluis heeft bij een ver keersongeluk op de Markt te Sluis een lichte hersenschudding opgelopen. Het ongeluk gebeurde toen mevrouw B. per fiets een geparkeerde Belgische perso nenauto passeerde. Toen zij er langs reed werd juist het portier geopend, waardoor mevrouw B. kwam te vallen. De reeks beiaardconcerten van prof. E. Delmotte zal woensdag worden voort gezet. Prof. Delmotte zal weer een middag- en een avondconcert geven, 's Middags krijgt het publiek onder meer te horen „Ich komm so gern nach Sluis", 's Avonds worden composities ten gehore gebracht van Lopez, Masse net, Delmotte, Korsakow, Adam, Open- shaw, Brahms, Trenet en Thomas. „THE WILD WINDS" VERZORGDEN BAL In het parochiehuis te Sluis organiseerde zaterdagavond de Sluise band „The Wild Winds" een balavond. Hiervoor bestond een zeer grote belangstelling. De zaal was voor dit doel versierd en er heerste een prettige stemming. AXEL Op het kruispunt Wilhelminastraat- Julianastraat te Axel botsten maandag morgen de personenauto van H. J. S. uit Bruinisse en de vrachtauto van P. T. de C. uit Koewacht. De C. verleende, ko mend uit de Julianastraat geen voor rang aan de auto van S., die uit de Wil- helminastraat kwam gereden. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Beide auto's werden licht beschadigd. GROEDE De muziekvereniging „Apollo" uit Sluis verleende te Groede muzikale medewer king aan een concert. In de toekomst zal Apollo vaker medewerking verlenen bij dergelijke concerten. Zo staan er onder meer voor de eerstvolgende weken enige concerten op het programma bij de kampeerterreinen langs de kust. Burgerlijke stand TERNEUZEN. Bevallen: G. van der Gouwe-de Bruin, z. C. C. de Hullu-de Putter, d. G. C. M. Bock- stael-van Leeuwe, z. E. M. Gelderlang-de Smet, d. I. Mobach-Briquet-, d. G. A. F. van den Hemel-de Mey, d. M. C. J. Kanits-ten Berge, z. A. Molema-Veldman, d. A. J. Ver- biest-Dallinga, z. Ondertrouwd: J. van Straten 23 j. en G. C. Michielsen 21 3- W. L. Bondewel 25 3- en C. T. Molewijk 20 3. A. P. van Baal 24 3. en N. M. van Hoeve 25 j. Getrouwd: H. F. F. J. Hamelij nek 19 j. en C. L. A. M. de Koning 18 3- A. J. Obrie 22 3. en J. E. Mobach 18 3- J. P. Vermorken 29 3. en A. M. van Kouteren 23 3. Overleden: G. F. G. Leleux 17 3. R. van Aerde, 84 3., wedn. v. M. A. Cortvriendt. E. E. de Vos 17 3. J. M. Liplijn, 58 3-, e. v. C. C. de Rooij. E. Roegiest, 87 3-, wedn. v. F. Everaert VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2360 kg, 1,97306. Binnen landse garnalen 50 kg, 1,25. Schar 26 kg. Bot 97 kg. Schol 3 kg. Tong 55 kg. Paling 34 kg. Ongesorteerde vis 49 kg. VEILING MIDDELBURG. 29 juli. Aardappelen bonken 18,10, grote 10,90, drielingen 7,20. Aanvoer 45 ton. Fruit: Perziken 1250. Kruisbessen 2880. Meloenen 47146. Frambozen per doos 54 71. Rode bessen per kg 43105. Druiven 300311. Kaspruimen 180228. Yellow Tran sparent 1 65-op 57—78, 60-65 54—61, 55-60 46, 3 grof 48, 3 fijn 35. Tomaten Al per 6 kg 3,16, BI per 6 kg 3,54, Cl per 6 kg 2,52, A2 per 6 kg 3,11, B2 per 6 kg 2,96, C2 per 6 kg 2,60. Zure morellen 8694. Aard beien per doos 6188. Groenten: Andijvie 712. Sla 3,5011. Bloemkool 4 st. 1322, 6 st. 1216, 8 st. 1214. Komkommers groen 75-op 1622, 60-75 11—18, 50-60 10—16, 40-50 10—13, wit 1017. Postelein 616. Sav. kool 712. Ro de kool 67. Spitskool 416. Andijvie 712. Bospeen 1236. Boskroten 26. Waspeen 2050. Snijbonen 2178. Dubb. Prinsesseb. 32—54. VEILING GOES. 29 juli. Zwarte bessen 2 95, 3 67. Rode bes sen 2 4951. Duitse zure 2 35. Zure Morellen 1 104, 2 90, 3 12. Frambozen in kratten 1 218, 2 218. Frambozen v. d. ind. 1 en 2 98. Dubb. pr. bonen 1 58. Yellow Transp. 1 75-80 68, 70-75 60—61, 65-70 52—57, 60-65 36—39, 2 70-75 54, 65-70 46, 60-65 32. Diversen per doos: Red Gauntlet 2 85. Rode bessen 1 2630, 2 21—26. Duitse zure 2 16. Kruisbessen 1 21—22, 2 1716. Loganbessen 1 50, 2 37—43. Diversen per kg: Druiven 1 300310. Kruis bessen 1 5171, 2 3853. Rode bessen 1 64. Oranjepruimen 1 4056, 2 2641, fabriek 16. Ruth Gerstetter grof 72. Earley Laxton 1 100—122, 2 60, grof 93, fabriek *34. Zoete Morellen 2 116. Hedelfinger 1 197. Klerken 2 129171. Yellow Transp. grof 2939, kroet 10—18, val 10—15. Groenten: Per stuk: Bloemkool Al 2128, A2 14—28, BI 21, B2 13—14, afw. 12—20. Komkommers Al 1618, idem wit Al 22. Kropsla 1 7—9, 2 4—8, Cl 5. Kussa 1 2—3. Per bos: Wortelen 1 1013. Kroten 1 815. Uien 1 25. Per kg: Tomaten A 59—64, B 57— 59, C 4553, afw. 2530. Dubb. pr. bonen 1 6066, 2 5859. Probator 1 5759. Wage naars 1 4142. Snijbonen 1 100. Andijvie 1 15, 2 11. Postelein 2 1016. Rabarber 1 1 5. Waspeen 1 20, 2 1018. Uien 1525. Aardappelen bonken 1014, grote 711, drielingen 5—7, kriel 0,50—3. 's-GRAVENPOLDER Afscheid Dezer dagen nam de onderwijzeres van de openbare lagere school te 's-Graven- polder, mej. W. S. Taal, afscheid. On geveer vijf jaar is zij aan de openbare school verbonden geweest. Zfij is nu in Middelburg benoemd. Het hoofd der school, de heer A. J. Geensen, en de voorzitter van de oudercommissie, de heer Van Zweeden, spraken vele waar derende woorden. tandarts, Terneuzen. Wegens ziekte tot nadere aankondiging Voor spoedgevallen de an dere tandartsen ter plaatse. TELEFOON TERNEUZEN VOOR NAAR Vlooswijkstraat 4 Tel. 2465, Terneuzen VEEMARKT ROTTERDAM. 29 juli. Totale aanvoer 1309 dieren. Vette koeien en ossen 1309. Prijzen- resp. voor le, 2e en 3e kw. Vette koeien (in ets. per kg) 300340, 270295, 255—270. Vette koeien aanvoer is korter, handel kalm, eerste kwaliteit prijshoudend, tweede en derde kwaliteit iets hoger, prima exempla ren boven notering. VEILING ST.-MAARTENSDIJK 29 juli. Doré I 1614, 2 1412, bonken 20.53. Eigenheimers 1 14.70—13, 2 13—10.50. Bintjes 1 12.70—11, 2 11—3.50, bonken 21.71. Aanvoer 4400 kisten. GRAANBEURS ROTTERDAM. 29 juli. Zomergerst kalm gestemd tot f 27. Haver tot f 25.25. Groene erwten f 31f 41. Schokkers f 3549. Franco Rotterdam. VEILING KRABBENDIJKE. 29 juli. Yellow Tr. 2 75-80 33, 70-75 58. 65-70 55. 60-65 45, 3 gr. 32—55, 3 f. 22—23, kroet 14—18. Close 2 75-80 45, 70-75 45, 3 gr. 37, kroet 24, Yellow Tr. verpakt 2 75-80 58, 70- 75 60. 65-70 58, 60-65 51. Dubbele bonen 1 58, 2 55. VEILING BERGEN OP ZOOM. 29 juli. Sla 617. Dubbele sperciebonen 35 61. Snijbonen 4586. Sav. kool 716. Rode kool 5—14. Witte kool 6—10. Tomaten 25— 55. Bospeen 1626. Waspeen 10—24. An dijvie 713. Komkommers 1022. Aard appelen 517. Erwten 4090. Selderij 1560. Uien 516. Bloemkool 1238. Meloen 80—142. Rode bessen 60—101. Perzik 728. Pruimen 714. Yellow 1054. Close VEILING STAVENISSE. Doré 13,7015,70, bonken 18,80, drielingen 10, kriel 9,90. Bintjes 912, bonken 21,60, drielingen 5, kriel 5,50. Aanvoer 1300 kisten. VLASMARKT ROTTERDAM. 29 juli. Waterroot vlas: lage soorten van 1,60 tot 1,80, middensoorten van 1,85 tot 1,95, best vlas van 2,00 tot 2,15. Dauwroot vlas: van 1,45 tot 1,85. Breekvlas: van 0,95 tot 1,55. afhankelijk van kwaliteit en be werking. Gezwingelde lokken: van 0,70 tot 1,05. Daar op de meeste bedrijven een begin ls gemaakt met het trekken van de nieuwe oogst en de rootwerkzaamheden bij som mige gewoon doorgang vinden, was de produktie van waterroot vlas in de afgelo pen weken gering. Het aanbod bestond voornamelijk uit lagere soorten, waarvoor de vraag ruimschoots voldoende was om alle partijen op te nemen, de prijzen bleven gehandhaafd. Middensoorten en best vlas werden nage noeg niet aangeboden, de enkele partij die in deze soorten aangeboden werd ging van de hand tegen prijzen volgens notering. Dauwroot vlas wordt minder aangeboden, de partijen werden verkocht tegen onver anderde prijzen. Van breekvlas was nage noeg geen produktie. Het aanbod van ge zwingelde lokken is gering, de produktie werd nauwelijks opgenomen tegen iets la gere prijzen. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 29 juli. Frambozen in kratten 1 229232, 2 228. Rede bessen 1 96—99. 2X 83—87, 2 58, 3 35, in doosjes 1 2832, 2 2130. Zwarte bessen 1 110, 2 108, 3 60, in doosjes 1 24. Zure Morellen ontst. 1 106108, 2 95. 3 10. Dubb. Princ. bonen 1 5961, 2 56. Prelude 1 4950, 2 4547. Tomaten p. krat A 418 423, B 425, C 379. Aooelen: Yellow Transp. 1 75 62, 70 59—61. 65 51, 60 40—42, 2 75 62. 70 57, 65 50, 60 37. grof 30—36, val 10—14. Close 2 75 38, 70 35, grof 2633. Kruis bessen per kg: Ex. 96, 1 6484, 2 4752. Pruimen: Earley Laxton 1 121159, 2 65 93, grof 83102. fabriek 2428. Kasontario 1 203, 2 146. Ruth Gestetter 1 77—86, 2 49— 65, grof 62, fabriek 1432. Oranjppruim 1 33—49, 2 22—26. Tollenaars 1 25, 2 16. Kersen per kg: Klerken 1 160173, 2 134, 3 36. Krieken 125, 2 98119. Varikse Zwarte 1 116, 2 107, 3 29—36. Hedelfinger 1 181. 2 30. Withelminakers 3 76. Kasneryiken p. st. B 23, C 17, D 12, 2 8. Aardbeien p. doos 1 81—108. 2 53—76. Loganbessen 1 45—57. 2 44. Aardappelen bonken 1214, 1 910, 2 6V2 9. Groenten: Bloemkool 1232. Bospeen 11— 12. Kroten 1011. Kropsla 1114. Uien per kg 1315. p. bos 12. Augurken AB 69. CD 32. Groene kool 7. Kussa Der stuk 13. Dop erwten 2225. Tomaten 4266. VEILING TERNEUZEN. 29 juli. Per honderd stuk in centen: Sla 7,8012. Per stuk: Bloemkool A2 1225. B2 1215. afwijkend 12. Groene komkommers 1012. Witte komkommers 10. Per bos 1 en 2 1020. Kroten 4. Uien 56. Aard appelen per kg: Eerstelingen bonken 15 18, 1 7—13, kriel 3—6. Doré 1 10. Bintjes 1 6,708. Andijvie 1628. Prelude 4754. Prinsessonbonen 1 59, 2 5157. Saxa 2 45. Sabo 1 5153 Kroten 11. Rode kool 1922. Peulen 2 2327. Sav. kool 1518. Waspeen A2 1012. Rabarber 2 18. Tomaten A 5167, A2 50—58, B 53—61, C 41—51. CC 21. Per doos rode bessen 2 2332. Per kg rode bessen 2 60. Druiven wit 302. Kruisbessen 2 27. Druiven blauw 201266. Morellen B 112. Appelen Yellow Transparant 1 6570, 51—57, 2 65—75, 46—48. VEILING SINT-ANNALAND. Doré 15,50, bonken 22, drielingen 9. Eerste lingen 13. Eigenheimers 16, drielingen 7. Bintjes 13, drielingen 7, bonken 11,40 Aan voer 280 ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5