Leen Minderhoud prolongeerde in Vlissingen zijn dertig ringen Nieuwe viskotter voor de Vlissingse vloot Lustrammosselfeest in Bruinisse gevierd Foto Verschoore EXAMENS BOUW R.-K. BEJAARDENTEHUIS IN LEWED0RP VOOR 8 TON Zesjarig knaapje vermoedelijk in zee verdronken S. SIM0NSE UIT KOUDEKERKE KAMPIOEN „VEEBEOORDELING" Een moderne camera of projector kopen VERWACHT... A. Kodde, Aagtekerke, kampioen in 3e klas Zeeuwse ALMANAK Haamstedenaar Beye onttroond DEMONSTRATIES MET POLITIEHONDEN „STERN"MODERN SCHIP VOOR GARNALENVANGST „Trommelaere van Roesendaele" in Burgh: top-attractie DRUKBEZOCHTE RINGR1JDERIJEN Werkzaamheden aan Kanaal door Walcheren Botsingen in Middelburg Sterrit van V.V.V. „Mooi Oostkapelie" Geslaagde proefvaart Houding Uitslagen Grondaankopen Vierde Klachten over de watervoor zienin g Recreatiekoningin PROVINCIALE ZEE UW SE COURANT MAANDAG 29 JULI 1963 De jongste aanwinst van de Vlis- singse vissersvloot, de kotter „Stern" zaterdagmiddag aan het begin van de officiële proefvaart. Foto P.Z.C.) /VVWWVWWVyAflAAflAAWVVWWWWWWVWUWWWWt Namens de ontwerpers van het schip voerde de heer B. A. Intveld van het Bureau Intveld uit Delft het woord en namens de bouwers sprak de heer A. C. van Meteren van de firma Laan en Kooy uit Den Oever enkele woorden van gelukwens. Mede namens haar echt genoot, die gezagvoerder is op een tan ker en die thans een reis maakt naar de Perzische Golf, sprak mevrouw Meerman een dankwoord. Ten slotte sprak nog de heer G. J. Kas, van de Amsterdamsche Bank, die zich in een speciaal woord tot de nieuwe schipper, de heer J. Oreel en zijn drie zoons richtte. Morgen dins dag trekken de Oreels voor het eerst ter visvangst met de nieuwe kotter. Meer dan tweeduizend toeristen en be woners uit De Schouwse Westhoek heb ben zaterdagavond een zonnige week muzikaal afgesloten met een bezoek aan het optreden van de „Trommelaere van Roesendaele". Met een daverende show in het sportpark „Van Zuyen" in Burgh heeft dit ongeveer zeventig man tellende gezelschap V.V.V. „Burgh- Haamstede" de top-attractie van het lopende zomerseizoen voor zijn reke ning genomen. En het mag gezegd wor den dat daarmee een goede keuze was gedaan. Een milde avond na een zomer se vakantiedag droeg bovendien niet weinig bij aan het welslagen van dit evenement. Aan het begin van de avond stelde het gezelschap zich in Haamstede op voor een glorieuze mars naar het sportpark in Burgh, waar de muzikanten hun kunststukjes van muziek en discipline ten beste zouden geven. De afdelingen met hun waldhoorns, hun steektrompet- ten en hun dieptetrommen presenteer den zich daar voor het in carré verza melde publiek in kleurige uniformen. Het was een feestelijk gezicht om het gezelschap onder leiding van Peter La- ros in zijn rode jasjes, blauwe panta lons en met de zwarte baretten op, te zien opmarcheren. In een non-stop pro gramma van een uur lieten de „Trom melaere" zien hoever hun muzikale en bewegingsperfectie reikt. Een verdiend applaus werd hun deel, toen de laatste tonen en trommelslagen waren wegge- echood. De dames J. v. d. Does en R. Hoogen- boom uit Heinkenszand behaalden te Eindhoven het diploma gezinsverzorg ster. De heer B. de Jonge uit Heinkenszand behaalde te Breda het diploma dames kapper. Voor het examen Nederlands m.o. A slaagde de heer J. Maas te Middelburg. (Advertentie) Keuze uit een grote serie van de beste merken - waarover wij U graag alle adviezen geven. Catalogus op aanvraag. GOES - VLISSINGEN - KRUININGEN AANHOUDEND ZONNIG Droog en zonnig weer met een matige noordoostelijke wind. Dezelfde middag- temperaturen als gisteren of iets hoger. STRANDVERW ACHTING (Van onze weerkundige medewerker) Ook vandaag zonnig strandweer met een zwakke tot matige noordoostelijke wind. In de middaguren 20 tot 22 gra den. Zeewater: 18 graden. Vooruitzichten: Sterk hogedrukgebied blijft eerste helft van deze week zon nig en geleidelijk iets warmer strand weer brengen. ZON EN MAAN 30 juli zon op 4.57 onder 20.35 maan op 15.29 onder 0.20 GARANTIE RAAD 's-HEER-ARENDSKERKE Sinds zaterdagmiddag twaalf uur wordt bij het badstrand aan de Duinweg te Oostkapelie het zesjarig jongetje Jacob Pieter Turion uit Voorschoten vermist. Gevreesd wordt, dat het knaapje in zee is verdronken. Het jongetje komt uit een gezin met twee kinderen, dat reeds enige tijd de vakantiedagen in deze kustgemeente doorbracht. Jacob Pieter Turion, die met een vriend je een eind de zee was ingegaan, is mo gelijk door een sterke onderstroom de zee ingezogen. Het vriendje kon door een, enige jaren ouder en tot dusver on bekend gebleven jongen worden gered. Behalve deze jongen heeft niemand het ongeluk zien gebeuren Badgasten zochten lange tijd naar het vermiste knaapje, tevergeefs echter. De politie stelde de kustwachten van de vermissing op de hoogte. Wegens het uitvoeren van herstelwerk zaamheden aan de boordvoorziening van het Kanaal door Walcheren te Mid delburg zal de waterstand op dat ka naal op zaterdag 17 augustus 1963, van 6 uur tot 22 uur, of zoveel langer als nodig of korter dan mogelijk zal blij ken, worden verlaagd tot 0,30 m N.A.P. Er zijn het afgelopen weekeinde in Mid delburg drie aanrijdingen veroorzaakt, door automobilisten, die vergaten voor rang te verlenen. In alle drie de geval len was er alleen sprake van materiele schade. Omstreeks kwart voor zeven verleende de automobilist P. O. uit Roo sendaal op het kruispunt Poelendaele- singel-Vlissingse weg geen voorrang aan de autobestuurder M. C. K. uit Middel burg, die van de Vlissingse weg kwam. K. slaagde er in de auto van O. te ont wijken. Bij deze manoeuvre ramde hij echter het hekwerk op de hoek van het trottoir. Zijn wagen werd daarbij aan zienlijk beschadigd. Ruim anderhalf uur later, om half ne gen. verleende de Duitse automobilist M. B. uit Solingen op het kruispunt He rengracht - Molenwater - Noordpoort straat geen voorrang aan de autobe stuurder J. D. uit Sint-Laurens. Bij de botsing, die daardoor ontstond werden beide voertuigen beschadigd. Zondag avond om half acht werd een personen auto, bestuurd door de Duitser H. S. uit Wüppertal aangereden door de auto va i M. de K. uit Goes, die geen voorrang verleende op het kruispunt De Ruyter- straat-Trompstraat. Ook hier ontstond er een flinke schade. De V.V.V. „Mooi Oostkapelie" organi seert aanstaande woensdagavond een sterrit voor auto's, motoren, scooters en brommers. Verschillende bekers zijn be schikbaar gesteld. Inschrijving is moge lijk bij hotel „Zeelandia".' Minderhoud heeft het opnieuw ge presteerd. Leen Minderhoud, de fameuze ringrijder uit Westkapel- le, die vorig jaar in Vlissingen, in de baan op de Stenenbeer, in der tig beurten dertig ringen stak, heeft zaterdag bij de drukbezochte ringrijderijen in Vlissingen deze prestatie herhaald. Ten aanschou- we van honderden toeristen reed Minderhoud feilloos zijn „ommeke- ren", een zenuwslopende aangele genheid, want er waren twee rij ders, A. Maljaars uit Oostkapelie en A. J. Volkers uit Middelburg, die hem met 29 ringen dicht op de hielen zaten. In twee banen streden 87 rijders om de hoogste eer in een zogenaamde „vrije wedstrijd" met alle prominenten van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging en in de wedstrijd om het kampioen schap in de derde klasse. Hierbij was het de ringrijder A. Kodde uit Aagte kerke, die zich met 25 ringen uit der tig beurten de sterkste toonde. En die 25 ringen van Kodde tonen ook alweer aan, dat in de laagste klasse van de Z.R.V. het peil nog steeds wordt opge voerd. Geen wonder dus, dat in de vrije wed strijd voor de prominenten een derge lijk gedrang rond de eerste plaats ont stond. Volkers, dit jaar in Koudekerke met 29 ringen uit dertig beurten kam pioen geworden in de eerste klasse, kwam weer tot ditzelfde bewonde renswaardige aantal. Merkwaardig genoeg viel die ene misser van hem in de eerste beurt! Leen Minderhoud, die in Koudekerke „maar" tot 27 ringen was gekomen hij was toen een week getrouwd, hetgeen veel verklaart bleek ditmaal wederom ongenaakbaar. Bram Maljaars hield hem bij tot de 24ste beurt; toen miste de ringrij der uit Oostkapelie, die echter bij het kampen om de tweede plaats 't Meisje had er de grootste moei te mee. Geen wonder: ballet is niet gemakkelijk. Sommigen me nen over hupsen te mogen spre ken, sterker nog, er zijn van die mensen, van die ménsen, die me nen, dat met een liuppeltje, zo'n doodgewoon, alledaags huppelt je de bühne binnen de grenzen van liet bereikbare is gekomen. Maar zo eenvoudig is het niet. 't Meisje kan er over meepraten. In een klasje van de Zeeuwse bal letschool deed ze trouw haar hup- jes mee, en werkelijk ze maakte vorderingen. Toch was het hinken op twee benen, 't Zat 'm eigenlijk in de knieën. De juffrouw die 't voor deed. haa al zo dikwijls gezegd: Marxjkje-Petra. knietjes naar bui ten. Maar 't vlotte niet met de knietjes van Marijke-Petra. 't Bleef bij wat krampachtig kuit- werk om over de gewrichten maar te zwijgen. Het was een raadsel. Marijke- Petra's conditie was uitstekend, soepel en zo, ze had een natuur lijke gratie, ze was muzikaal alleen die knietjes, dat was knij- zen. Tot ze zelf bekende, hoezeei ze op twee benen hinkte. Toen die binnenwaarts gerichte knietjes iedereen tot wanhoop hadden ge bracht onthulde Marijke-Petra in tranen: ,,'k Heb ook paardrijles. Hier moet ik m'n knietjes naar buiten houden en bij paardrijden naar binnen. Nou, dat geef ik je te Marijke-Petra heeft gelijk, 't Is niet te doen. Het is óf het één óf het ander. Ten zij men zich de juiste houding weet te geven. Maar dat is voor weinigen wegge legd. (met A. Volkers) aantoonde veel in zijn mars te hebben. Winnaar Leen Minderhoud zou zijn eerste ring missen in de strijd om de bekers, waarin hij met een tweede plaats genoegen moest nemen. Het was de wethouder van Vlissingen, de heer Ch. J. Gillissen Verschage, die na afloop van de wedstrijden de ere prijzen uitreikte. De uitslagen waren als volgt: 1. L. Minderhoud, Westkapelle 30 r.; 2. A. Maljaars, Oostkapelie, 29 r.; 3. A. J. Volkers. Middelburg 29 r.: 4. J. Koets, Biggekerke, 27 r.; 5. Jo Maljers, Veere, 27 r.; 6. S. Minder houd, Westkapelle 27 r.7. J. Koole, Sint- Laurens 26 r.; 8. W. Maljers, Veere, 24 r.: 9. L. Vos, Zoutelande 24 r.: 10. S. Maas, Aag tekerke 23 r.; 11. J. de Pagter, Ritthem 23 r.; 12. Jo Langebeeke, Gapinge 23 r.; 13. F. Blaas. Aagtekerke 22 r.: 14. P. Poppe, Grijps- kerke 22 r.: 15. H. Joosse, Gapinge 21 r.; 16. D. Coppoolse, Vlissingen 20 r.: 17. A. de Vis ser, Vrouwenpolder 20 r.; 18. J. Dekker, Meliskerke 20 r.; 19. D. Willemse, Sint-Lau rens 18 r.: 20. M. Goedhart, Grijpskerke 18 r.; 21. F. Langebeeke, Gapinge 18 r.: 22. J. Del- lebeeke, Ritthem 18 r.: 23. C. Langebeeke, Gapinge 17 r.; 24. D. de Buck, Biggekerke 17 r.: 25 P. J. Cevaal, Ritthem 17 r.: 26. H. Krijger. Meliskerke 17 r.; 27. P. Peper. Aag tekerke 17 r.: 28. S. J Lous, Oostkapelie 17 r.: 29. A. W. Bakker. Souburg 17 r.: 30. L. Dekker, Meliskerke 17 r.; 31. L. Huissoon, Middelburg 16 r.; 32. R. de Noorjer, Arnemui- den 16 r.: 33. L. de Pagter, Koudekerke 15 r.: 34. A Brasser, Biggekerke 14 r.; 35. M. Janse, Souburg 14 r.: 36. P Hoebeke, Nieuw- land 14 r.: 37. H. Gideonse, Veere 13 r.: 38. D. van Eijkeren, Souburg 11 r. Meeste volgringen: L. Minderhoud. Westka pelle (30) Pollepel: Jo Koets. Biggekerke. EREPRIJZEN VRIJE WEDSTRIJD (10 beur ten): 1. D. Willemse, Sint-Laurens 10 r.. wissel beker gem. Vlissingen en medaille Z.R.V. 2. L. Minderhoud. Westkapelle 10 r., wissel- beker V.V.V. Vlissingen en medaille Z.V.R.; 3. A. J. Volkers. Oostkapelie 10 r., wissel- beker P.Z.C. en medaille Z.R.V.; 4. A. Mal jaars, Oostkapelie 9 r., wisselbeker v. d. He mel Vlissingen en medaille Z.R.V.; 5. J. Koo le. Sint-Laurens 9 r.. wissel beker Heinekens en medaille Z R.V.; 6. Jo Maljers, Veere 9 r.. wisselbeker Heinekens en medaille Z.R.V. Uitslag derde klas: (30 beurten): 1 A. Kodde, Aagtekerke 25 r.; 2. B Koets. Biggekerke 22 r.: 3. C. Houterman, Koude kerke 22 r.; 4. P de Visser, Zoutelande 21 r.: 5 W. v d. Voorde. Koudekerke 18 r.: 6. B. Brasser. Koudekerke 17 r.; 7. J. Langebeeke, Gapinge 17 r.: 8. A. Louws, Aagtekerke 16 r.: 9. A. Joziasse Koudekerke 16 r.; 10. C. de Looft Koudekerke 16 r.; 11. W. de Kam, Middelburg 16 r.; 12 Jo Kodde. Biggekerke 15 r.: 13 R Geljon. Vlissingen 15 r.: 14. P. Krijger, Meliskerke 15 r.: 15. F. Janse, Zou telande 14 r.: 16. R. H. Nieuwenhuize. Mid delburg 14 r.; 17. A. Matthijssen, Meliskerke 14 r.; 18 L. Timmerman. Middelburg 14 r.: 19. D. Wielemaker, Koudekerke 13 r.; 20. K. de Witte. Meliskerke 13 r.; 21. C. Dingemanse. Grijpskerke 13 r.: 22. P. Maranus. Aagteker ke 12 r.: 23. A. Louwerse. Meliskerke 12 r.: 24. P. de Kam. Middelburg 12 r.: 25. J Tim merman, Middelburg 12 r.: 26. K. Osté Kou dekerke 12 r.; 27. J. Joziasse. Souburg 12 r.: 28. J. Jobse. Biggekerke 12 r.; 29. G. Krijger. Aagtekerke 11 r.; 30. J. de Witte. Koudeker ke 11 r.' 31. J. Osté. Koudekerke 11 r.: 32. B. Arendse. Gapinge 10 r.; 33. J. Harpe, Me liskerke 10 r.: 34. J. van Maldegem, Biggeker ke 10 r.: 35. H. Roelse, Biggekerke 9 r.; 36. T. Wondergem, Gapinge 9 r.: 37. A. Wielema- ker, Gapinge 9 r.; 38. C. Reijnhoud, Nieuw - land 9 r.: 39. E. Janse. Zoutelande 9 r.: 40. I Melse. Oostkapelie 8 r.: 41. D. de Visser, Souburg 8 r.: 42. H. Ridderbos, Grijpskerke 7 r.; 43 K. Wisse. Koudekerke 7 r.; 44. J. Labruiière, Koudekerke 7 r.: 45 P. Verburg. Middelburg 6 r.: 46 P. Meijer. Nieuwland j 6 r.; 47. J Vos. Koudekerke 5 r.: 48. P Wijk huis. Biggekerke. 5 r 49 P. Poppe. Koude kerke 3 r Meeste volgringen: D Houterman, Koudeker ke (11). Pollepel: B. Brasser. Koudekerke. Kleine finale (derde klas), over laatste tien Groot was de belangstelling voor de ringrijderijen van de Z.R.V., die zaterdag in Vlissingen op de Stenenbeer en in de Wilhelmina- straat werden gehouden. Hier is met succes één van de deelne mers aan de vrije wedstrijd op de ring afgestormd. (Foto P.Z.C.) beurten 1. A. Kodde, Aagtekérke 9 r.; 2. W. v. d. Voorde, Koudekerke 8 r. Versiering paarden: l. D. Coppoolse, Vlissingen; 2. P. Verburg, Middelburg: 3. A. Brasser, Biggekerke; 4. A. Maljaars, Oostkapelie; 5. A. W. Bakker, Souburg. 6. J. Labruijère, Koudekerke; 7. H. Joosse, Gapinge; 8. Jo Kodde, Biggeker ke; 9. R. Geljon, Vlissingen; 10. L. Huissoon, Middelburg. De gemeenteraad van 's-Heer-Arends- kerke heeft vrijdagavond zijn fiat gege ven aan het voorstel van b. en w. tot het garanderen van een geldlening groot f 800.000 aan te gaan door de stichting r.-k. bejaardentehuis Zuid-Be- veland West ten behoeve van de bouw van een bejaardencentrum in Lewedorp. Met deze bouw zal omstreeks 1 oktober van dit jaar worden begonnen. De raad verklaarde zich in de raadsvergadering van 22 mei 1957 tegenover liet interpa rochieel sociaal charitatief centrum Zuid-Beveland West reeds in principe bereid tot het garanderen van een geld lening. Bij het nemen van dit besluit werden dezelfde algemene bepalingen en bedin gen gemaakt als ten aanzien van het garantiebesluit voor de bouw van het hervormd rusthuis Zuid-Beveland. Be sloten werd om de nieuwe straat in Le wedorp de naam Zandkreekstraat te ge ven. „We hebben nog aan de naam Delta straat gedacht, maar die houden we nog even in petto" zo lichtte burgemeester D. M. Vermet toe. Ten einde met de nieuwe voorbereidingsplannen strijdige bebouwing te kunnen tegengaan 'had- WEDSTRIJDEN IN KLOETINGE Op het bedrijt van de heer F. Buijsrogge te Kloetinge werden zaterdag de pro vinciale veebeoordelingswedstrijden van de C.J.B.T.B., P.J.G.Z. en R.K.J.B. ge houden. De afdeling Zuid-Beveland van de R.K.J.B. had ditmaal voor de organi satie zorg gedragen. Kampioen werd de heer S. Simonse uit Koudekerke met een totaal aantal punten van 130 (max. 150 punten) Hij onttroonde de winnaar van vorig jaar, de heer C. Beye uit Haamstede, die nu derde werd. Zestien landbouwjongeren onder wie een dame, namen aan de strijd deel Het eerste gedeelte van de wedstrijd be stond uit een schriftelijke test. Een vijf tal melkkoeien was in willekeurige volgorde neergezet en de deelnemers kregen tot taak deze in de juiste volg orde op grond van de kwaliteit te plaat sen, alsmede de koeien te beoordelen op gebreken en kenmerkende kwalitei ten, alsmede punten toe te kennen. Terwijl de jury het werk beoordeelde, maakten de deelnemers een excursie naar het bedrijf van de veehouder E. van Hootegem te Kruiningen, een geheel mechanisch en modern uitgerust bedrijf met een speciaal voedersysteem, 's Middags werd het tweede gedeelte gehouden. Hieraan namen elf kandida ten deel, geselecteerd naar de resulta ten van de schriftelijke test. De opgaaf voor deze wedstrijd was gelijk aan die van 's morgens. Weer moesten vijf koeien in de juiste volgorde geplaatst worden, waarbij eèn mondelinge toelich ting moest worden gegeven. De jury voor de wedstrijden bestond uit ir. W. L. Harmsen uit Goes, rijks- veeteeltconsulent; W. van Sluijs, te Goes, inspecteur van het Nederlands Rundveestamboek en Joh. Vos vee houder te Koudekerke. De algehele leiding was in handen van de heer C. den Engelsen te Goes, hoofdassis tent A bij het veeteeltconsülentschap, die ook gedeeltelijk de cursus in vee beoordeling had gegeven. Na afloop van de prijsuitreiking gat de heer C. de Engelsen een korte toelich ting op de landelijke wedstrijden van de organisaties onderling, waaraan een aan tal Zeeuwen zal deelnemen. Op 26 sep tember zal in Hengelo een wedstrijd van de gezamenlijke organisaties wor den gehouden, waarvoor zich ook moge lijk een aantal Zeeuwen zullen plaatsen. De heer P. Remijn uit Nieuwdorp, voor zitter van afdeling Zuid-Beveland van dg, R.K.J.B. sprak tot slot een woord van dank tot de juryleden en tot de heer Buijsrogge, voor diens medewerking. De einduitslag was: 1 en Zeeuws kam pioen S. Simonse, Koudekerke (C.J.B. T.B), 130 punten: 2. A. de Visser, Aagte kerke (P.J.G.Z.) 122 punten; 3, C. Beye Haamstede (P.J.G.Z.) 117 punten; 4. W. op 't Hof, Kapelle (C.J.B.T.B.) 116 pun ten; 5. L. Bonte, St. Margriet, België (R.K.J.B.) 103 punten; 6. J. Karelse, Koudekerke (C.J.B.T.B.) 103 punten; 7. J. de Lange, Ritthem (C.J.B.T.B.) 99 punten; 8. F. v. d. Slikke, Poortvliet (P.J.G.Z.) 94 punten: 9. C. Bartels, Koe wacht (R.K.J.B.) 84 punten; 10. C. de Rechter, Koewacht (R.K.J.B.) 70 punten 11. C. Buijs. Koewacht (R.K.J.B.) 68 punten. Aan het begin van het nieuwe mosselseizoen heeft Bruinisse zijn „mosselkoningin 1963" ingehaald. In 't groen en met een kroontje op zat de mosselkoningin te mid den van het publiek. (Foto P.Z.C.) Op het sportterrein te Oostkapelie wer den zaterdagavond demonstraties met politiehonden gegeven. Er was veel be langstelling voor de verrichtingen van de honden. De heer C. Minderhoud uit Domburg, voorzitter van de club Walcheren der K.N.P.V. gaf een uitvoerige toelichting bij een veertiental demonstraties. Er werd aan de demonstraties deelgenomen door de opperwachtmeester van de rijks politie J. Stroo uit Wolphaartsdijk met „Wibo" en door de wachtmeesters der eerste klasse A. van de Putte uit Zoute lande, P. C. Rabijn uit Biggekerke en A. W. N. Nelisse uit Nieuwdorp, respec tievelijk met „Reddy", „Wilson" en Marco". De heer H. van Dijk, hoofd agent van de gemeentepolitie te Zeist en verbonden aan de hondenbrigade ver leende medewerking als „pakwerker". den b. en w„ het nodig gevonden een voorbereidingsbesluit te nemen betref fende de uitbreidingsplannen van Nieuwdorp en 's-Heer-Hendrikskinde- ren. De raad schaarde zich achter het voorstel van deze strekking. Het besluit zal een jaar van kracht blijven. Ook besloot de raad om de in het uit breidingsplan van Lewedorp en 's-Heer- Arendskerke geprojecteerde straat, die van de Noordweegse weg in noordelijke richting ten oosten van het bedrijf van Hoege-Dijkhof loopt tot aan de spoor weg en vervolgens langs de spoorweg in oostelijke richting doorloopt te laten vervallen. Reden van deze verval lenverklaring is volgens b. en w. de ho ge aan de aanleg verbonden kosten, ter wijl ook de behoefte aan deze straat niét groot wordt geacht. Voor het uitbreidingsplan 's-Heer- Hendrikskinderen werd een perceel grond van 202 vierkante meter van de erven mevrouw Kousemaker-San- dee gekocht voor f 404,Met de re alisering van het uitbreidingsplan Nieuwdorp zijn enkele woningen ge doemd te verdwijnen. De raad ging eerst na enige discussie akkoord met deze aankoop, waarmee totaal f 41.937 gemoeid is. Het agendapunt betreffende aankoop van gronden op 'net industrieterrein werd aanleiding tot een uitvoerige discussie. Uiteinde lijk werd besloten tot aankoop van gronden van de heer J. P. Linden- bergh, van de Ned. herv. kerk en van jhr. mr. dr. W. A. J. Snouck Hurgronje. In de raadsvergadering van 12 juni was unaniem de verontwaardiging uit gesproken over de huidige watervoor ziening. De raad had toen de klacht ge uit, dat in vele woningen, vooral in Le wedorp en Nieuwdorp de waterdruk zo gering is dat normaal watergebruik bij na niet mogelijk is. Op een aan de N.V. Waterleidingmaat schappij gerichte brief had de directeur geantwoord dat er reeds in 1962 een werkplan is opgesteld voor de uitvoe ring van werken welke moeten leiden tot het wederom op peil brengen van de toevoer voor drinkwater in het gebied ten westen van Goes. Dit plan voorziet in de vernieuwing van de ringleiding. De eerste etappe kwam in 1962 gereed. De strenge vorstperiode vertraagde echter de tweede etappe. De totale ver nieuwing zal vermoedelijk nog drie jaar duren. De burgemeester, die deze brief bij de ingekomen stukken onder de aan dacht bracht van de raadsleden zei dat b. en w. van dit bericht zeer waren ge schrokken. De Vlissingse vissersvloot is uit gebreid met een nieuw schip, de viskotter Vlissingen 61 („Stern"), die zaterdag op de Westerschelde een geslaagde proefvaart heeft ge maakt. De „Stern" is eigendom van de heer en mevrouw A. Meerman- van Nieuwenhuize te Vlissingen, schipper op de Vlissingen 61 wordt de heer J. Oreel, terwijl zijn drie zoons als matrozen dienst zullen doen op deze moderne garnalen- kotter. Zaterdagmiddag hebben enkele tiental len genodigden, onder wie wethouder Ch. J. Gillissen Verschage en gemeente secretaris J. W. Peters, tijdens een an derhalf uur durende officiële proefvaart op de zon-overgoten Westerschelde de vele goede kwaliteiten van de jongste aanwinst van de Vlissingse vissersvloot kunnen bewonderen. Het schip, dat bij na 19 meter lang is, 4,78 meter breed bij 2,38 meter in de holte, heeft een ton nage van bijna 39 brt. De nieuwe kot ter is uitgerust met een radiozend- en ontvanginstallatie, echolood, richting zoeker, een 134 pk sterke Scania Vabis- motor met kielkoeling, alsmede koel ruimte voor 20 ton vis. Dit met het oog op de verre visserij. Het schip zal zowel op garnalen als op platvis vissen. De „Stern" is het vierde nieuwe vaartuig van de thans zeven schepen tellende Vlissingse vissersvloot. Wet houder Gillissen Verschage sprak daarover zijn vreugde uit tijdens een officiële ontvangst in „Delta" na af loop van de geslaagde proefvaart. De wethouder merkte op, dat de he laas te kleine Vlissingse vissersvloot met deze kotter weer een prachtig schip rijk is geworden. Hij was van mening, dat de „Stern" de toets der kritiek kan weerstaan. Onder het uitspreken van de wens, dat de vis sersvloot in Vlissingen met nog meer nieuwe schepen zal worden uit gebreid in de toekomst, besloot wet houder Gillissen Verschage zijn korte felicitatietoespraak. Slot van pag. 1 maakte burgemeester C. H. v. d. Linde het oordeel van de jury bekend: de eer ste prijs ging naar de BRU-8 van gebrs. Padmos; de tweede naar de BRU-19 van gebrs. De Keijzer. In een triomfan telijke formatie voer de vloot tweemaal de Grevelingen op, afgeladen met be zoekers aan het dorp, die graag alle maal een keertje wilden meevaren. Het was de traditionele presentatie, de mas sale „aanloop" naar het nieuwe seizoen, waarvan nu al vijf jaar lang zovelen meegenieten. Toen de kotters aan het eind van de morgen hun breed schuimend spoor in de haven lieten wegvloeien, was daar plotseling de Mosselkoningin, in wie het dorp een charmante Rina de Koning ontdekte. Een groot gezelschap geno digden stond haar op te wachten. Sta tig schreed ze naar haar - kartonnen - troon en in een vlot toespraakje heette ze haar „vereerders" welkom. Dapper sneed ze daarin verder de problemen van Bruinisse aan en ze vroeg zich af, wan neer haar titel zou veranderen in „re creatiekoningin". Maar eerst en vooral hamerde deze ambassadrice van het Zeeuwse zeebanket natuurlijk op een gunstig resultaat voor de mosselkwe kers. „Zouden uw pogingen falen, dan hopen we dat U Bru goedgezind blijft en het niet in een vergeethoek zult la ten zitten...." Nu, van dat laatste heett het dorp (voorlopig nog niets te vrezen. Dat hebben de organisatoren van het feest wel gemerkt toen het na afloop van de tweede vlootschouw zwart zag van de mensen rondom het ha venplateau. Enthousiast zwaaiden ze de Mosselkoningin toe bij haar rij toer door het dorp. Een uurtje later was het havenplateau het toneel van een bijzondere brandweerdemonstra tie onder de titei ,1863-1963". De Bruse spuitgasten met hun moderne materieel raakten er slaags met hun historische collega's. Een vermake lijk en kostelijk schouwspel. Kostelijk waren ook de mosseltjes, die 's avonds overal in het dorp grif van de hand gingen. Het avondprogramma zet te in met een daverende muzikale show van het muziekkorps „Ahoy" uit Rotter dam. In hun onberispelijke rode unifor men, met hun hoge zwarte petten, waar op witte pluimen, gaven ze een vlotte, pittige taptoe, die een royaal applaus van het duizendkoppige publiek oogstte. Vlakbij de haven, het logische cen trum voor een mossel feest, kwam 's avonds om tien uur ook de apothese: een schitterend vuurwerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2