Nog vee! slachtoffers in bedolven trein Vliegtuig met mensen stort zestig in De Gaulles antwoord op kernstopverdrag BRUINISSER MOSSELFEEST„nog met hope". NA ZESTIG UUR NOG OVERLEVENDEN Syrië heeft een Parijs verwacht afkeurend „neen" Tweemaal een vlootschouw Duits schip zinkt na aanvaring bij Terschelling Prinses Alexandra verwacht baby nieuwe mesident Siraaltoesiel van Egyptische maatschappij WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN 30 ringen Gelatenheid Eeuwen geleden Station in puin Centrum Zestien km van Bombay Nederlander Tweede Comet Belangrijke persconferentie vandaag Brieven Geen belang bij Man (67) steekt echtgenote dood VRIJGEZELLEN HEBBEN PLAN VOOR INTERNATIONALE BOND COMMISSARIS DER KONINGIN „EEN MOSSEL IS TE DEFTIG OM ZICH TE LATEN KOELEN Don Quichotterie Bomaanslag op Simplonspoorlijn Soekarno vandaag naar Manilla SOLDAAT - BEWUSTELOOS NA VIERDAAGSE - IS OVERLEDEN KONINGIN WEER NAAR VILLA IN PORTO ERCOLE 206e jaargang - no. 176 PROVINCIALE ZEEOWSE COURANT Directie fr van de Velde. F'. B. den Boer en W de Pagter. Hoofdredactie. W Leertouwei en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 perkw.; franco oer post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: waistraat 58-60 tel 2355 (b.g.g red- 3508, adv 3647/3643), Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.gg. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2, tel. red tel 2425, adm tel 2094 Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. f 4,50. Lngez. med 3 x tarief Kleine adv. (max 8 regels) 30 ct. p. regel (min. f 1,50) „Brieven bur van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Maandag 29 juli 1963 Pagina 2 2911 Zierikzee IN SKOPJE TOT DUSVER 691 DODEN GEBORGEN Het vorige week door een aardbeving zwaar getroffen Skopje, in de Joegoslavische provincie Macedonië, is gisteren wederom door een aardschok opgeschrikt. De beving, die „tamelijk hevig" werd genoemd veroorzaakte echter geen nieuwe ongelukken in de voor ruim driekwart verwoeste stad, waar men nog met de moed der wanhoop tussen de ruïnes naar overlevenden zoekt. Het werk van de onvermoeide redders werd gisteren beloond toen zij zeven men sen, die bijna zestig uur onder het puin bedolven waren geweest, bevrijdden. Onder hen bevond zich een Belgisch echtpaar, dat tijdens de ramp in het tot een thans vormeloze hoop steen gewor den hotel Macedonië logeerde. Tot dusver zijn 91 lijken onder het puin vandaan gehaald. Er zijn ruim vijfentwintighonderd gewonden. Van officiële zijde wordt het dodencijfer op vijftienhonderd geschat. Men vreest namelijk dat men nog een groot aantal doden zal vinden in een trein, die tij dens de ramp in de tunnels van het spoorwegstation was. Onze speciale verslaggever in Skopje, Link van Bruggen, schrijft ons vanuit de verwoeste stad de volgende indrukken: Het gerimpelde in het zwart geklede vrouwtje zit in de open laadbak van een vrachtwagen. Om haar heen zitten en staan andere mensen: jong, oud, huilend, droef voor zich uitstarend, of alleen maar verbijsterd. Ik richt mijn camera op het groepje, maar aarzel toch. Het vrouwtje ik zie dit nog steeds heft afwerend een bevende hand op. Het is een gebaar van een mens in nood, van iemand, die grote verschrikkingen doorstaat, en niet meer gelooft er uit te komen. Plotseling zie ik het. Ze zit op een donkerbruine dood kist, waarschijnlijk die van haar man of van haar kind. Ik buig het hoofd en met mijn handen gaat ook de camera naar beneden. Skopje leeft, maar is tegelijkertijd on natuurlijk dood. In de straten, die met puin en glas zijn bezaaid, trekken dui zenden mannen, vrouwen en kinderen. In geen huis en dan ook geen huis be vindt zich een mens, met uitzondering van de half ingestorte, of totaal inge storte woningen, waar honderden han den koortsachtig aan het graven zijn, om wat men in afgesloten ruimten nog leven vermoedt. De sfeer In de hoofdstad van de fe derale staat Macedonië is er een van stille droefheid en nog stillere gela tenheid. Als ik, jachtend om deze vreselijke calamiteit te beschrijven mijn eerste treden tussen het puin en de kraters zet, grijpt deze realiteit mij als het ware bij de keel. Ik had tranen verwacht, klagende mensen, mannen en vrouwen, die in de ruïnes naar hun geliefden of hun bezittin gen zochten. In plaats van dat zie ik lange rijen daklozen door de straten gaan, in de richting van het eveneens zwaar beschadigde station, waar de evacuatietreinen wachten. Het is er ger, veel erger dan gelamenteer Leed, dat stil, maar toch gedragen wordt, Is zo moeilijk met woorden te compenseren. Skopje, hoofdstad van een arme staat, die dit jaar al door overstromingen en oogstmislukkingen geteisterd is. Dat nu juist daar het epicentrum van een aard beving moest worden geregistreerd. Het lijkt onredelijk, het lijkt unfair. Buiten de stadsgrenzen is zo goed als niets ge beurd. Achter het vliegveld, nog geen vijf kilometer van het centrum vandaan, zijn de hoogste en dunste fabrieks- schoorsteenpijpen blijven staan; in de directe omgeving is geen ruit gebroken en geen tabaksplant beschadigd. Ca. 400 jaar geleden is de hoofdstad van Macedonië (toen van heel Servië) ook door een aardbeving vergaan. En 1500 jaar geleden moet er in Skopje geen steen op de andere zijn blijven staan. Maar aardbevingen lagen tot voor de 26ste juli 1963 niet meer in de lijn van de gedachten ade Macedoniër, wiens staat eigenlijk tussen Grie kenland, Bulgarije en Albanië inge klemd ligt. Men leefde er niet meer bij zoals rond het bekken van de Middel landse Zee en met Perzië, waar elk jaar weer aardschokken worden ee voeld. Het zal van nu af aan wel anders zijn. Het is al anders. Een trilling, waarvan ik mij pas later realiseerde dat hij bij een aardschok behoorde er zijn naderhand nog verschillen de zwakke gevoeld deed mij plot seling alleen in de kamer van een gebouw achterblijven. De Joegosla- ven die me te woord stonden waren met een panische schrik in de ogen naar buiten gevlucht. Een nieuw flatgebouw, dat bijna gereed is zit van de eerste tot de veertiende verdieping vol scheuren. Het achttien verdiepingen hoge gebouw van de vak bond een van de moderne juwelen van de stad ziet er vanbuiten be hoorlijk uit, doch de fundamenten moe ten uiteengereten zijn. Overal zijn gro te, afschuwelijke kraters, die gevuld zijn met versplinterd hout, verbrijzelde meu belstukken en afgebrokkelde stenen, die gisterennacht nog tot gave huizen be hoorden, waarin mannen, vrouwen en kinderen gerust sliepen. Deze foto toont de droeve resten van het grote hotel Macedonië in het centrum van Skopje. Het geheel bezette hotel is volkomen verwoest door de aardbeving, alle gasten kwamen om het leven. en gekraak. Toen ik buitenkwam het gerommel leek wel minuten lang aan te houden liepen er hon derden mensen in nachtgewaad over straat. De ravage was verschrikke lijk en niemand durfde in de buurt van een muur te gaan staan. Dat was waar goed ook, want nog geen uur later, toen alles wat lopen kon naar de stadsparken was gevlucht, voelde men nieuwe zware aardschokken. Op de zuidelijke oever van de Vardar, waar het meer moderne stadscentrum ligt, hebben de nieuwste gebouwen het het best gehouden. Zij zijn tenminste niet als een kaartenhuis ingestort, of als een brok aarde uit elkaar gevallen. Dui delijk is dat de nieuwere bouwtechniek hier verantwoordelijk voor is. De drie bruggen over de Vardar hebben het, vreemd genoeg, goed gehouden. Zij zijn alle volop in gebruik. Ook de oud ste, die in de veertiende eeuw door Du- sar werd gebouwd. Aan de lopende band rijden er militaire colonnes over. Ook ra zen er herhaaldelijk ziekenauto's over heen, het akelige gegil van hun sire nes tot in de wijde omtrek hoorbaar. Enkele overlevenden van de ramp in Skopje: slechts gekleed in pyjama kon den zij zich in veiligheid stellen. S's/si Y'f/V', Het eeuwenoude centrum op de zuide lijke oever van de Vardar, het grote stadsdeel, waar honderden zigeuners en arme mohammedanen van Turkse hui ze woonden, is het zwaarst getroffen. Hele wijken zijn daar met de grond ge lijk gemaakt, hele gezinnen en zelfs fa milies zijn in dezelfde minuut ten onder gegaan. De gerafelde huizen van pleis terwerk en vaak leem hebben de aard schokken, die heviger zouden zijn ge weest dan in Agadir, niet weerstaan. Met een grote, doffe slag zijn de woon blokken op en in elkaar gevallen, de bewoners onder het puin begravend. „Om negentien over vier in de mor gen", vertelt een overlevende, „werd ik uit mijn bed geslingerd Ik wist eerst niet wat mij overkwam, maar overal om mij heen hoorde ik gegil Ik loop over de Marsala Tita", eens dè trotse hoofdstraat van Skopje. Het grootse stationsgebouw ligt half in puin. Een auto van een merk, dat niet meer te herkennen is, ligt er als een geplet stuk blik bij. „Maarschalk Tito is hier vanmorgen ge weest", zegt een Joegoslavische journa list tegen me. „Heel onopvallend, eigen lijk door niemand opgemerkt. Hij heeft een uur tussen de puinhopen rondgelo pen, slechts begeleidt door een enkele functionaris- Toen hij wegging, kon hij alleen maar wat stamelen. De tranen stonden hem in de ogen". Generaal-majoor Emïn Hafez is zater dag president van Syrië geworden. Hij vervangt Loeay Atassi. Generaal Hafèz heeft de staatsgreep van 18 juli onderdrukt, die door aan hangers van president Nasser van Egypte werd gepleegd. Zowel Atassi als Hafez zijn leden van de Baath-partij, die op het ogenblik in Syrië aan de macht is. Deze partij is onlangs door president Nasser als „fascistisch" ge brandmerkt. Generaal Hafez is reeds vice-premier, minister van defensie, mi nister van binnenlandse zaken, chef van de generaal staf van plv. gouver neur-generaal. Een fregat van de Indiase marine heeft zaterdag op een plaats in de oceaan op 16 km van Bombay het wrak waargenomen van de Egyp tische Comet die met zestig perso nen aan boord op een vlucht van Tokio naar Cairo werd vermist. Er dreven ook half opgeblazen rub berbootjes rond. Het fregat was naar de plaats opge- stoomd, nadat een havenloods van Bom bay sporen van het vermiste viermo torige straalpassagiersvliegtuig had ge vonden. Aan boord van het toestel be vonden zich 52 passagiers en 8 beman ningsleden. Het was voor het laatst op de radarschermen gesignaleerd toen het 14 km van de luchthaven Santa Cruz van Bombay was boven de Arabische Zee. De laatste landingsplaats was Bangkok, Thailand, geweest. Onder de passagiers was 1 Neder lander, A. Govers. Voorts waren o.a twee Arabieren, twee Amerikanen, twintig Grieken en drie Japanners aan boord. Uit Hongkong werd vernomen dat daar 23 Philippijnse padvinders, met hun aal moezenier pater J. Martinez, aan boord van het vermiste toestel zijn gestapt om zich naar de jamboree van Athene te begeven. Zaterdag waren ze uit Manilla in Hongkong aangekomen. Een woord voerder van de United Arab Airlines in Hongkong heeft gezegd dat een volle dige passagierslijst eerst vandaag kan worden verwacht. President de Gaulle van Frankrijk zal vandaag antwoord geven op de uitnodiging van de drie grote kernmogendheden. de Sowjet-Unie, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten, om zich aan te sluiten bij het kernstopverdrag dat vorige week in Moskou is geparafeerd en dat door president Kennedy en premier Kroesjtsjew een belang rijke stap is genoemd om de span ning tussen oost en west te ver minderen. Verantwoordelijke Franse kringen heb ben gezegd, dat het antwoord van de Gaulle een botweg „neen", zal luiden. Maar zij voorspelden dat de Gaulle op zijn persconferentie de deur zal openen voor een verbetering van de betrekkin gen tussen Frankrijk en de Verenigde Staten en misschien zal hij aankondigen dat hij begin volgend jaar naar Wash ington zal gaan om president Kennedy te ontmoeten. De Gaulle ontmoet de pers van middag om drie uur. Het zal zijn eerste persconferentie zijn sinds die van 14 januari van dit jaar, toen hij zich uit sprak tegen het Britse lidmaatschap van de E.E.G. De parafering van het kernstopver drag in Moskou geeft de persconfe rentie 't karakter van een belangrijke diplomatieke gebeurtenis, aldus me nen waarnemers in Parijs. Zowel de Britse premier MacMillan, als pre sident Kennedy hebben de Gaulle afgelopen donderdag brieven ge schreven, waarin zij er bij hem op aandringen het kernverdrag even eens te tekenen. In Franse kringen meent men dat de Gaulle zal aanvoeren dat ondertekening door Frankrijk van het kernstopverdrag zal betekenen dat dit land zijn plannen voor een onafhankelijke atoommacht zal moeten laten varen en het monopolie van de kernwapens in handen zal moeten la ten van de Verenigde Staten, de Sow jet-Unie en Groot-Brittannië. De Gaulle zal waarschijnlijk herhalen dat hij geen belang heeft bij een kern stopverdrag tenzij een dergelijke over eenkomst deel uitmaakt van een alge meen akkoord om de bestaande kern- voorraden en de middelen die ze moeten vervoeren te vernietigen, te zamen met een volledig verbod om in de toekomst nog kernwapens te maken. Franse kringen verklaarden dat de Gaulle een non-agressiepact verwerpt op grond van het feit dat dit de erkenning van Oost-Duitsland met zich zou bren gen, dat is aangesloten bij het verdrag van Warschau. Het Franse staatshoofd zou voorts menen dat een dergelijk pact de verdeling van Duitsland slechts zal bestendigen. De bemanning van de Cornet bestond uit vijf Arabieren, twee Thailandse stewar dessen en een Japanse stewardess. Op 21 juli van het vorig jaar is ook al een Comet van de United Arab Airlines verongelukt. Toen kwamen 18 passa giers en acht bemanningsleden om het leven. Het toestel was van Caïro op weg naar Bangkok, en verongelukte kort voor de landing op het vliegveld van de Thailandse hoofdstad. Zaterdagavond heeft de 67-jarige gepen sioneerde J. G. in Apeldoorn, zijn twee jaar jongere echtgenote met een brood mes van het leven beroofd. Daarna heeft hij getracht met een stompe schaar zich zelf van het leven te beroven, doch deze poging is niet gelukt. Het echtelijke drama werd eerst zondag middag door buren ontdekt. De oorzaak van G.'s wanhoopsdaad is volgens de politie, dat hij vreesde dat zijn geestelijk gestoorde vrouw in een inrichting zou worden opgenomen. De man heeft een bekentenis afgelegd. VWVAAAIWWUW\AAAAA/l/WWVWWIA/UWWWWWWVW\Aft/WWWW\WAA/WWWV/UWVWWWWWWWV De vijfdaagse vrijgezellen-cruise van 85 vrijgezellen, 44 dames en 41 heren, eindigde zaterdag tegen het middaguur aan de Wilhelminakade in Rotter dam, toen het gezelschap, samen met nog 700 andere opvarenden van het S.S. Statendam, debarkeerde. De vrijgezellen, afkomstig uit Nederland, Duitsland en België, hebben zich op de feestelijke reis naar het Noord- Spaanse Santander, bezig gehouden met een voor hen bijzonder serieuze zaak: de plaats van de vrijgezel in de maatschappij. Voorts heeft men tijdens de werkvergadering' in de eetzaal eerste klasse van het S.S. Statendam uitvoerig gesproken over de vraag of de tijd niet rijp is om te komen tot de oprichting van een internationale bond van vrijgezellen. De ongehuwde congresgangers waren, zo vertelde mevrouw Mia Greijn, de leidster van het congres, unaniem van mening dat er een dergelijke bond zo spoedig mogelijk dient te komen. Het is de bedoeling de plannen tijdens een vergadering in september a.s. in het Limburgse Grevenbicht te bespreken. Het is nu al zeker dat de Amerikaanse vrijge- zellenbonden niet tot een eventueel op te richten internationale bond zul len toetreden, omdat de problemen van de ongehuwden daar heel anders liggen dan in Europa. Het ziet er naar uit aldus mevrouw Greijn, dat alleen Europese nationaliteiten tot de bond zullen toetreden. Tijdens het congres werd zoals gebruikelijk besloten de Nederlandse regering een tweetal rekesten te zenden, waarin zal worden gepleit voor een belasting verlaging van ongehuwden en het beschikbaar stellen van meer wonin gen voor vrijgezellen. De blonde vrijgezellenleidster had niet de indruk dat tijdens de cruise romantische contacten tussen vrouwelijke en man nelijke vrijgezellen zijn ontstaan, contacten die in de toekomst zouden kunnen leiden tot vermindering van het ledental van de bond. Mia Greijn voegde hier aan toe dat het vrijgezellencongres niet in het leven is ge roepen om de ongehuwden respectievelijk aan de man of aan de vrouw te brengen. rt/yWWtfVWVWWWWWVWWWWWWVWWWWVWWWWWWWVWVVWVVWVVVWWWVWtA/VWWWWWWWWVWWXA DE „BRUSE" vissers hebben za terdagmorgen een paar mosselen van wel heel bijzondere kwaliteit uit hun kotterkorren aan de vro lijk opgetuigde kade gebraeht: 2 grote schelpen met een ruime sor tering rokerij en een zorgvuldig bijeengeschikt boeket. Een gulden zonnetje straalde over het dorp aan de Grevelingen, dat zijn „Mos- seikoningin-1963" inhaalde aan het begin van een nieuw seizoen van vers zeebanket van het zuiverste Zeeuwse water. En de exclusieve vangst van het mosselfeest, het vijfde in successie, was „ge kweekt" voor een eregastenpaar: de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en zijn echtgenote. Met duizenden toeris ten en eilandbewoners, visserij autoriteiten en het gemoedelijke Bruinisser vissersvolk, heeft Zee- lands eerste burger de populariteit van één der meest vermaarde pro- dukten daar een dag lang nog eens extra aangewakkerd.... Dat gebeurde weer met een attrac tief feest, zoals het dorp-aan-de-Gre- veiingendam het nu al een lustrum lang kent. Een dag met vaste pro grammapunten, die nooit vervelen. Een zwierige vlootschouw vanwe ge de overweldigende belangstelling voor het gastvrij meevaren tot twee maal toe een vuurwerk, muziek, demonstraties en niet te vergeten: 't eten van verse mosselen. De visserij vereniging „Algemeen Vissersbe- lang", een actief feestcomité en een niet minder voortvarende V.V.V. had den er voor gezorgd, dat het allemaal weer op rolletjes liep. Een charmante „Mosselkoningin" in een zachtgroen toilet offreerde op glimmen de schaaltjes de eerste produkten van de nieuwe oogst. En zij deed dat met een toespraakje, waarin zij zich een uit muntende propagandiste toonde voor de mosselcultuur, maar waarin tegelijk ook de vraag doorschemerde, die de Zeeuw se vissers steeds bezighoudt: hoe vaak kunnen we dit feest nog vieren....? In een open rijtuig en 's middags op een vernuftig geconstrueerde praalwa gen, maakte de blonde „Majesteit Mos sel" haar triomftocht door het dorp. Achter de muziekvereniging „Nu met Hope" aan. Een naam, die de voorzit ter van „Zevibel", burgemeester A. L. S. Lockefeer van Hulst, in het dreigende Deltastadium van thans liever zag uit gebreid met de woorden: „nu met Vre ze". Hij maakte een opmerking daar over tijdens de mossellunch in het her vormd verenigingsgebouw. „Want de visserij leeft op de grens van twee we relden: van hoop en vrees. De mannen van de oester- en mosselvloten weten niet waar ze aan toe zijn". De Deltawerken snijden de vissers de pas af. Nergens beseft men dat zo goed als juist in Bruinisse, waar de vloot schouw van 35 met vlaggetjes opgefleur de schepen een stevige Deltadam en een kabelbaanexperiment boven het sluit gat van 1200 meter tot decor heeft. Een visserijfeest lijkt daar op Don Quichot terie. Maar in werkelijkheid is het de beste, dapperste houding in het huidige onzekere situatie. Het feest om de nieu- we mosseloogst zal Bruinisse niet laten verwateren, zolang er een kansje, hoe klein ook, blijft dat de mosselen dit in Zeeland wel kunnen blijven doen En wanneer de Bruse vissers dan, zoals zaterdag, weer eens een dag „uithalen" doet het hen goed als hun mosseltjes met smaak worden geconsumeerd, als hun belangenverdediging een „echo" vindt. Dan zorgen ze met duizenden „supporters" op de zonnige kade voor een daverend applaus, wanneer jhr. De Casembroot heeft gezegd: „Laten we blijven hopen, dat door uw eendrachtige samenwerking de verwaterplaatsen in Zeeland blijven. Mosselen moeten schoon zijn. Het gaat niet aan om ze in troebel water te vissen. Ik kan me niet voor stellen, dat op een warme zomerdag een mossel uit de Waddenzee vers in Frankrijk of België kan aankomen. Of die mossel zou gekoeld moeten zijn. Maar daar is een mossel te deftig voor- Van vroeg in de morgen tot laat op de avond werd een vrolijk programma af gewerkt. Dat concentreerde zich op het havenplateau, tegen een achtergrond van bont opgetuigde kotters. De vis sers hadden er veel werk van gemaakt. Want er stonden weer prijzen op het spel voor de pavoisering. Later op de dag (Zie slot pag. 2 kol. 5) Het Zweedse motorschip „Kalmar- sund" is zaterdagmiddag voor de Ne derlandse kust met de kleine West- duitse kustvaarder „Ilona" in aanva ring geweest. De 250 brt. metende „Ilona" zonk onmiddellijk. Het Zweed se schip nam de bemanning van het Duitse schip aan boord en zette met een gat in de boeg koers naar Den Hel der, waar het schip 's nachts arriveer de. Voor zover bekend is, heeft de aanva ring op enkele mijlen ten noordwesten van Terschelling kunnen gebeuren om dat plotseling een defect optrad in de automatische stuurinrichting van het Zweedse schip. Dit vaartuig liep ineens bakboord uit en trof de „Ilona" aan bakboordzijde bij de midscheeps. Twee explosies hebben gisteren de inter nationale Simplon- en Chiassospoorlij- nen geblokkeerd. Het spoorwegverkeer kon later op de dag worden hervat. Een derde ontploffing vernielde langs de spoorlijn Udine aan de Oostenrijkse grens en Tarvariso een elektriciteits- mast, waardoor het treinverkeer enige uren werd gestagneerd. De politie gelooft dat de aanslagen het werk zijn van extremistische voorstan ders van grotere zelfstandigheid voor de Duitssprekende bevolking van Bolzano (Zuid-Tirol). President Soekarno van Indonesië heeft zaterdagavond in de sporthal van de Aziatische spelen in Djakarta meege deeld, dat hij zich vandaag naar de Philippijnse hoofdstad Manilla zal be geven, om er met premier Abdoel Rah man van Malakka van gedachten te wisselen over Maleisië. Hij zei dat Indonesië zich tegen op richting van de voorgestelde federatie zou blijven verzetten, „omdat het hier gaat om een Britse aangelegenheid en niet om de wil van het volk". Soekarno zei dat Indonesië in deze me ning niet alleen stond, maar steun had van landen die pas onafhankelijk ge worden waren. Volgens hem hadden veel ambassadeurs die op de meeting in de sporthal aanwezig waren, hem verzekerd dat ze zouden streven naar mislukking van het denkbeeld om Ma leisië te vormen. De dienstplichtig soldaat eerste klas Th. J. Rijks uit Echt (Limburg), die op de tweede dag van de Vierdaagse bewusteloos raakte, is vrijdagnacht in het St.-Radboudziekenhuis in Nijmegen overleden. Hij liep de mars mee in een detache ment van het 101ste technische dienst- bataljon uit Soesterberg. Zaterdagmiddag is koningin Juliana per vliegtuig vertrokken naar Italië, waar zij zich in Porto Ercole bij de daar aanwezige leden van het koninklijk ge zin heeft gevoegd. Koningin Juliana on derbrak haar vakantie om o.m. de nieu we ministers in het kabinet Marijnen te beëdigen. De in Groot-Brittannië bijzonder popu laire prinses Alexandra van Kent ver wacht begin volgend jaar een baby. Het huwelijk tussen de „lachende prinses" en de zakenman Angus Ogilvy werd op 24 april van dit jaar met veel pracht en praal in Westminster Abbey voltrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1