„MAAS"-zeilers voor Zierikzee Geen hogere prijzen aan de Zeeuwse kust Nieuwe chr. detailh andelvakschool Middelburg kwam niet bijster vlot inzameling voor een nieuw „kuria" in westenschouwen het weer in europa ALMANAK Ir. Luning Prak tot Zwembad van zestien gulden hield het Etalage Middelburgse juwelier leeggehaald C. A. KAMMERAAD, MIDDELBURG, LID VAN DE TWEEDE KAMER Zomerweekemde J0 DE WAAL MET BRUID VAN WAL Zeeuwse hoogWaar benoemd BELANGSTELLING NIEUWE TEGENSLAGEN WATERLEIDINGBEDRIJF BORSSELE GAAT NIET OP IN „ZUID-BEVELAND" Afscheid ds. Y. J. Tiemersma van Zierikzee Lekkernijen Kielleggingen voor drie schepen bij „De Schelde Groente en fruit Vlees Buit aan goud en zilver 1100, Minimumprijs prinsessenbonen Nu zes Zeeuwse \amer1eden In de vacature van mr. E. H. Toxopeus Drie Axelse toeristes in Duitsland beroofd STEEDS MAAR ZWERVEN, WANT Semi-permanent gebouw in Stromenwijk komt nu volgend jaar gereed W aterskivereniging „V rouwenpolder" opgericht PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 27 JULI 1963 OF EEN ZONNIGE, Ualme Oos terschelde voor Zierikzee krijgt men dit weekeinde weer even het ..toekomstDanorama" van het Zeeuwse Meer te zien. Een zwerm jachten, die aan de start verschijnen voor zeilwedstrij den op een royale watervlakte, waar men letterlijk en figuur lijk de wind in de zeilen heeft. Eenmaal per jaar laat de ko ninklijke roei- en zeilvereniging „De Maas" te Rotterdam drie dagen achtereen zien, dat de Oosterschelde nu al, en in de toe komst nog meer' een ideaal oord voor de watersport is. De grote vereniging heeft er, met Zierik zee als basis, haar traditionele „Zeeland-wedstrijden". En die zijn gisteren met voortreffelijk zeilweer begonnen. Al vroeg: maakten zich 's morgens de tientallen jachten los van de kade, die daar de avond tevoren na een geslaagde aanbrengwedstrijd wa ren afgemeerd. Met een pittig bries je in de rug schoven ze stuk voor stuk het langgerekte havenkanaal uit, passeerden de keersluis en kwa men door een haag van vlaggen aan de kant bij de start. Tussen half tien en tien uur waren alle waarschu wingsschoten gelost en waren de ver schillende klassevlaggen opgeheven en weer weggehaald. De vloot van jachten, verdeeld in zes klassen twee voor ronde- en plat- boomjachten en vier zogenaamde R. O.R.C.-klassen van uiteenlopende wedstrijdmaten begon baantjes te trekken door de Roompot, Schaar van Onrust, Engelsch vaarwater en Schaar van Vuilbaard. Een heerlijk zomerzonnetje speelde over de witte zeilen en de slanke rompen van de jachten. Lichte golfjes spetterden te gen de scherpe boegen uiteen. ,,De Maas" trof de Oosterschelde op zijn best In tegenstelling tot voorgaande jaren waren start en finish voor de wed strijden op de wal gemarkeerd. Een mast met de standaard van de ko ninklijke roei- en zeilvereniging in top stond in het verlengde van de startlijn. Snelle boten met een vlag „wedstrijdcommissaris" controleer den de deelnemende jachten. Met de vlaggen van hun klasse in het want Nederland heeft van die verrukke lijke, met de geur van folklore doortrokken lekkernijen. Bossche hollen, Limburgse vlaDeventer koek, Haarlemse meisjes, Goudse wafels, Haagse hopjes en wat dichter bij huis Zeeuwse boterbab- belaars en Berliner bolussen, van die grosze, maar die zijn alleen in Domburg te krijgen. Als men zo'n opsomminkje eens goed bekijkt is het eigenlijk maar een lauwe, flauwe boel. 't Zit een beetje in de volksaard. „Ook een hopje?" of „Lekker wa feltje er bij?" liggen ons wat los op de tong, hoewel je nooit, zult horen meisjeTast maar toe hoor." Toch gaat het in ons gewest wat beter. Wij hebben behalve oesters en mosselen tenminste nog Thool- se bot en niet te vergeten het Zierikzeese palingbrood. Daar wilden we 't vandaag ivat uitvoeriger over hebben. Het Zie rikzeese palingbrood is vermaard en zorgt daar de omvang van deze vaak tot vieronsjes uitlopende lek kernij al niet voor, dan zijn het wel de spandoekendie in Zierik zee menige straat verheffen tot de meetlijn van een wieier criterium. Potappel staat er op één van die doeken de man die ze bakt héét zo. Maar de toeriste, met gevoel vooi folklore en het proeven van d< streek, had dat niet zo begrepen. „Potappels" informeerde ze mei welwillende, een soort heemkun dige belangstelling, „Potappels is dat een plaatselijke lekkernijhiei te krijgen?" De damebelast met het beheei over de winkel, moest het even verwerken. Toch kwam haar reactie nog vrij vlot. ,,'k Heb ei een stuk of zes achter, maar die zijn voor geen goud te koop." Op de werf van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen zijn donderdag en vrijdag de kielen ge legd voor respectievelijk de bouw- nummers 321, 322 en 320. Vrijdagmorgen om elf uur vond de kiel legging plaats voor een vrachtschip, te bouwen in opdracht van mrs. E. Verder and Co. te Hongkong. Dit motorschip is een zusterschip van liet m.s. „Sea Coral". Het schip wordt gebouwd op de helling, die vrijkwam na de tewaterlating op 22 juli van het motorschip „London Advo cate". Het zusterschip van de „Sea Co- ral" draagt bouwnummer 320. De bouwnummers 321 en 322 zijn van de twee fregatten, die „De Schelde" bouwt voor de Koninklijke Marine. De kielleg ging gebeurde in de speciale loods op het Eiland te Vlissingen afgelopen don derdag om elf uur 's morgens. Bij de korte officiële plechtigheid waren aanwezig ir. De Jonge uit Den Haag, na mens de vlagofficier materieel van het departement van defensie en marine, als mede de hoofdingenieur van marine, af deling scheepsbouw, ir. K. de Munter, eveneens uit Den Haag. Tevens toonden belangstelling enige andere marineauto riteiten. Van de zijde van de directie van „De Schelde" was aanwezig de heer G. N. van Ginkel en de bedrijfsdirecteur, de heer E. Huizinga. gingen de jachten van start. Een vro lijk vlagvertoon dus bij het begin van de eerste wedstrijddag. Half de middag begonnen de eerste van de in totaal 63 deelnemende jachten weer koers te zetten naar hun centrum van deze „Zeeland wedstrijden", Zierikzee. Op aanwij zing van de havenmeester kregen zij in brede rijen een plaatsje langs de kade: van 't Luitje tot halverwege de Nieuwe Haven, waar nu ook de mosselkotters van de vissers voor het weekeinde present bleken. Het was een haven vol. De deelname aan deze zo bijzonder aantrekkelijk in gezette wedstrijd 1963 was namelijk een record in de analen van „De Maas". Voor het eerst zijn de jach ten drie volle dagen in Zierikzee, aangezien de zogenaamde aanbreng wedstrijd vanuit Hoek van Holland en Willemstad rechtstreeks op het Zeeuwse centrum was gericht. De vluchthaven van Zijpe, vroeger voor de eerste aanloop gebruikt, liet men nu links liggen. Vrijdagavond was er in restaurant Mondragon nog een gezellig feest. Vanmorgen, zaterdag, omstreeks tien uur is de volgende start. Zondagavond worden de prijs winnaars bekendgemaakt en de prij zen uitgereikt. (Foto P.Z.C.). (Slot van pag. 1) voor enkele artikelen richtprijzen zijn. Deze laatste kunnen wel eens wat verschillen, maar dat verschil be draagt nooit meer dan enkele centen. „Vergelijk de prijzen van deze winkel met die in andere winkels en je zult zien, dat de prijzen op een enkele uit zondering na gelijkluidend zijn", zei ons een eigenaar van een seizoenwin kel in een van de Walcherse kust plaatsen, wiens artikelen overzichte lijk en geprijsd op rekken waren uitgestald. „Trouwens", zo voegde hij eraan toe, „je moet de waren prijzen, want daar is controle op". Het is echter wel zo, dat flesjes bier in de winkel niet overal een zelfde prijs hebben. Dat komt, omdat gekoeld bier tegen een iets hogere prijs mag worden verkocht. Maar niet iedereen doet dat, zodat er kleine prijsverschillen ontstaan, die de badgasten soms de indruk geven, dat er maar raak wordt gevraagd. Zo zal men ook voor hetzelfde flesje bier op het strand meer betalen dan in een seizoen- of andere winkel. Dat is ech ter volkomen reëel: de mensen, die het bier op strand verkopen, dragen veel grotere risico's, terwijl ook het vervoer gerekend moet worden. Wanneer men de prijzen van groente en fruit vergelijkt in de kuststreek en in het binnenland, blijkt, dat er wel enige verschillen zijn. Maar die ver schillen zijn er ook in het binnenland. Zo zagen wij in Cadzand één kg to maten geprijsd voor 1,10. In twee winkels in Vlissingen noteerden wij resp. 90 en 95 cent per kg, terwijl Goes met 80 cent het goedkoopst bleek te zijn. In alle gevallen, zo con stateerden wij, was sprake van ex porttomaten. Een Rotterdams echtpaar, dat met drie kinderen in een tent op een kam peerterrein in de westhoek van Schouwen kampeerde, vond de prijs van groente en fruit juist bijzonder laag. „Wij hebben hier echt goedkoop aardbeien, bessen en frambosen ge kocht. We betrekken ze dan ook rechtstreeks van de kwekers", aldus de Rotterdamse huisvrouw, die in het algemeen het leven aan de kust niet duurder vond, dan in Rotterdam. Ook in de vleessector hebben wij vol komen willekeurig een artikel bij de kop gepakt: in Cadzand viel ons oog op een slavink, geprijsd voor 55 cent per stuk. In Oostburg zochten wij een slagerij, waar de slavinken 45 cent bleken te kosten. En een huisvrouw in Goes, dus helemaal in het „binnen land" vertelde ons er drie voor 1,— te kunnen kopen bij haar slager. Men ziet: er is dus wel enig verschil in prijs. Wij moeten hierbij onmiddel lijk aantekenen, dat wij niet weten hoeveel gram gehakt in elk van de slavinken was verwerkt en of de kwa liteit van de één beter was dan de ander. We hebben slechts geregi streerd wat we zagen. Maar in dat zelfde Cadzand vertelde ons een Woerdense meneer, die met vrouw en twee kinderen daar zijn tent had opgeslagen: „Het vlees vind ik hier niét duur. Ik heb vanmorgen bief- Tot gewoon hoogleraar in de afdeling der bouwkunde is aan de technische ho geschool te Delft benoemd ir. N. Lu ning Prak, architect te Rotterdam, voor heen werkzaam te Middelburg en Vlis singen. Ir. Luning Prak zal aan de tech nische hogeschool elementaire vormstu die doceren. Hij was reeds aan de afde ling der bouwkunde verbonden als bui tengewoon lector. In Middelburg was ir. Luning Prak ver bonden aan het architectenbureau Klok ke; daarna trad hij als zelfstandig ar chitect te Vlissingen op. Enkele jaren geleden vestigde hij zich als zodanig te Rotterdam. Het zwembad van zestien gulden bij de Prinses Marijkeschool te Colijnsplaat is gisteren nog sneller afgebroken dan het drie dagen ge leden werd opgebouwd. In eén uur tijds waren de van de gemeente geleende achthonderd tegels, waaruit de wanden van het zwem bad op het schoolplein waren op getrokken, naar de oude opslag plaats teruggebracht. Het vel plastic, vijf honderdste millimeter dik, bleek niet één gaatje of scheurtje te vertonen. De tiendui zend liter water uit de regenbak van de school, die het zwembad bevatte, heeft men gewoon weg laten lopen: een gigantische wa terval, die woelig en bruisend van Oostkerkstraat naar Westkerk straat stroomde en in de riolen verdween. Het zwembad heeft bijzonder veel belangstelling getrokken, vooral van onderwijsmensen. Het kreeg bovendien veel publiciteit: na de reportage in de P.Z.C. van woens dag jl. besteedden verschillende kranten aandacht aan het zwem bad, de N.C.R.V.-radiokrant bracht vrijdagmorgen eveneens een korte reportage. Uit een etalage van de juwelier W. G. C. aan de Korte Noordstraat te Middelburg is in de nacht van don derdag op vrijdag een hoeveelheid gouden en zilveren voorwerpen ge stolen. De totale waarde wordt ge schat op ongeveer 1100,C. was niet verzekerd. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. De inbraak werd vrijdagmorgen om streeks zeven uur door de goudsmid zelf ontdekt. Via een gat in de linker etala- geruilt waren nagenoeg alle artikelen zilveren en gouden ringen, gouden hor loges, armbanden en pegeltjes die op een roodfluwelen kleedje uitgestald had den gelegen, verdwenen. Alleen een kar tonnen kaartje met drie zilveren speld jes had men blijkbaar over het hoofd ge zien. De avond tevoren had de juwelier tegen half twaalf nog een schildje met een aantal ringen uit de etalage verwij derd. Het komende seizoen zullen er op de Ne derlandse veilingen geen prinsessenbonen verkocht mogen worden beneden 30 cent per kg. Deze minimumprijsregeling is door het centraal bureau van de tuin bouwveilingen in Nederland vastgesteld en treedt maandag 29 juli in werking. Bij eventuele doordraai zal voor kwali teit I een vergoeding gegeven worden van 24 cent en voor kwaliteit II 18 cent per kg. Voor de rassen Wagenaar, Sabo en Imuna is de vergoeding bij doordraai vastgesteld op 18 cent voor kwaliteit I. Voor kwaliteit II van deze rassen zal geen vergoeding gegeven worden. De heffing die dit jaar zal worden opgelegd bedraagt f 0,20 per 100 kg voor alle bo nen, met uitzondering van klas II voor de rassen Wagenaar, Sabo en Imuna. In deze kwaliteit zal voor deze rassen geen heffing verschuldigd zijn. In de door de kabinetsformatie ontsta ne acht vacatures in de Tweede Kamer zijn bij besluit van de voorzitter van het Centraal stembureau nieuwe leden van de Tweede Kamer benoemd. In de vacature mr. E. H. Toxopeus (v.v.d.) is benoemd de heer C- A. Kammeraad te Middelburg. De heer Kammeraad heeft zijn benoeming aanvaard, zodat er nu zes Zeeuwse Tweede-Kamerle den zijn. De overigen zijn de heren J. A. Van Bennekom, (a.r.): J. M. A. C. van Dongen (k.v.p.), D. Kodde (s.g.p.), C. F. van der Peijl (c.h.) en drs- Th. J. Westerhout (p.v.d.a.). Voorts zijn tot nieuwe leden benoemd verklaard: in de vacature mr. V. G. M. Marijnen (k.v.p.), de heer A. A. M. Ver dijk te Moergestel, in de vacature drs. P. C. W. M. Bogaers (k.v.p.) de heer P. J. Lardinois te Watford (Herts.), Engeland, in de vacature mr. Th. H. Bot (k.v.p.) de heer A. P. Th. van Pol, Am- (Van onze weerkundige medewerker) De afgelopen week bracht één slechte dag, namelijk donderdag, toen een regenfrorit met koele lucht passeerde. Vrijdag was wel een verbetering te bespeuren, al bleef de aangevoerde lucht koel. Een hogedrukcentrum, dat vrij dagavond niet ver van Londen lag, bereikt vandaag de Noordzee en brengt een zonnig weekeinde. De zwakke wind draait meer naar noordoost en de tempera tuur kan zondag al boven de 20° C stijgen. Wanneer het hogedruk- gebied langzaam naar Zuid-Scan- dinavië trekt, kan dit een periode van warmer zomerweer inluiden. Een hoopvol geluid, ook voor de vele duizenden vakantiegangers in Zeeland. stuk van de haas gekocht. Ik betaal de niet meer dan in Woerden. Laat ik er bij zeggen, dat de biefstuk uit stekend smaakte". Een uitspraak, waarmee de rest van de familie vol ledig instemde. Ook dit echtpaar was van mening, dat de prijzen van de eerste levensbehoeften aan de kust in dit geval Cadzand dus niet hoger zijn dan in het binnenland. Hoe bescheiden en onvolledig ons onderzoek ook is geweest, het heeft aangetoond, dat het er de midden stand, de caféhouders en de hotelliers in de Zeeuwse kustgemeenten bepaald niet om gaat een slaatje te slaan uit het toerisme. Juist een grote omzet en die is er bij velen dank zij het toenemende toerisme moet er voor zorgen, dat middenstand, caféhouders en hoteliers aan hun trek komen. Doelbewust de winstmarges verhogen door ongelimiteerde prijsverhogingen is er op een enkele uitzondering na niet bij. Dat is een geruststellende gedachte! AMVMKntWUWUWVWUVVWVWWWWWWWUWWUUU Drie jongedames uit Axel, die op vakan tie in het Duitse Monschau in het Roer dal verblijven, zijn vrijdagmiddag het slachtoffer geworden van een roofover val. De drie meisjes werden door de da der met een stok aangevallen. Zij wer den daarbij zo ernstig gewond, dat zij in een ziekenhuis moesten worden opgeno men. De 22-jarige dader, die een van haar een handtas ontstal, kon enige uren later worden aangehouden. Volgens het Duitse persbureau D.P.A. zijn de namen van de drie meisjes Janny van Langenvelde (26 jaar en verpleeg ster), Anna van Driel (27 jaar en even eens verpleegster) en Janneke Bakker (29 jaar en kantoorbediende). Na infor matie is ons gebleken, dat deze meisjes inderdaad in Monschau verblijven. Zij zijn daar sinds vorige week zaterdag met vakantie bij particulieren. Volgende week vrijdag zouden zij naar huis terug keren. (Advertentie) Wanneer niet opnieuw tegenslagen de plannen doorkruisen, zullen de leerlingen van de christelijke detailhandelsvakschool voor Zee land te Middelburg in september van het volgend jaar terecht kunnen in een splinternieuw semipermanent schoolgebouw, dat op een terrein tussen de Rijn- en IJsselstraat zal worden opgetrokken. De nieuwe vakschool krijgt tien leslokalen, waarvan er vijf voor de praktijk zijn bestemd. Zoals gemeld zal mr. P. D. Walbeehm, hoofd van de afdeling middenstandsonderwijs van het ministerie van o., k. en w. op dinsdag 6 augustus de eerste paal heien. Als het nieuwe schoolgebouw in de tweede helft van 1964 gereed is, zal er voor de leerlingen een einde zijn gekomen aan de vele ver huizingen. De kandidaten, die enige weken geleden de vier jaar durende cursus met het behalen van het diploma afsloten kunnen er over meepraten: zij hebben het meest met al die verhuizingen te maken gehad. In vier jaar tijd is er aan de leerlingen van de chr. detailhandelsvakschool les gegeven in de chr. landbouwschool, de school-C, de school-J, in het gebouw Dam 6, het oude kantoor van de pro vinciale griffie, toen weer met een de pendance in school-J. vervolgens met een dependance in het militair barak kenkamp en nu ten slotte helemaal ge huisvest in het militair barakkenkamp. Het grote aantal aanmeldingen voor het nieuwe schooljaar noodzaakt het bestuur echter weer om nieuwe school ruimte te zoeken. De belangstelling voor het onderwijs aan de chr. detailhandelsvakschool Is de laatste jaren aanzienlijk geste gen. Werden er in 1959, toen men in Zeeland met dit onderwijs startte, 54 leerlingen ingeschreven, het vol gende jaar werd dit aantal al meer dan verdubbeld (110) Het derde jaar werd les gegeven aan 160 leerlingen en het vierde jaar waren dat er 215. In september zal worden begonnen met drie eerste, drie tweede, drie derde en twee vierde klassen. De belangstelling voor dit onderwijs komt niet alleen van de zijde van de middenstandsgezinnen. Er is geruime tijd verstreken voor de nieuwbouwplannen hun beslag kregen. Reeds van 1960 werd Den Haag bena derd voor het verkrijgen van een defi nitief gebouw. Het stichtingsbestuur kreeg daarop een verklaring, dat met de voorbereidende werkzaamheden kon worden begonnen. Een volgende stap was het zoeken naar een perceel grond, dat gevonden werd in een terrein in Stromenwijk. „Maar' zo vertelde secre taris A. J. Burger, „we kregen toen te verstaan, dat we niet in aanmerking kwamen voor een permanente bewoning, maar voor een semipermanent gebouw". Om dit gebouw zo vlug mogelijk van de grond te laten komen werd gead viseerd een bestaande semipermanen- te school, die al „door de ambtelijke molen" was geweest, te copieëren. De voor dit doel uitgekozen school te 's-Hertogenbosch was niet op het be schikbare terrein aan de Rijnstraat te passen, zodat naar een ander ge bouw moest worden uitgezien. Een semipermanente school in Maastricht bleek wel aan de gestelde eisen te voldoen. Het bestuur van de stichting christelijke detailhandelsvakschool voor Zeeland stuitte echter andermaal op moeilijkhe den: dezelfde architect, die bij de bouw van de Maastrichter school was betrok ken, weigerde om de realisering van de nieuwe school in de Zeeuwse hoofdstad op zich te nemen. Het architectenbureau P. Götzen te Middelburg is toen aange zocht om in overleg met gemeentewer ken deze school op het toegewezen ter rein te projecteren. Nieuwe tegenslagen deden zich voor na beëindiging van de strenge vorstperiode van dit jaar. De hoofdaannemer, tim merfabriek „De Oude IJssel" te Terborg kou niemand vinden, die de onderbouw voor zijn rekening wilde nemen. Nadat de aanvang van het werk bijna vier maanden op zich heeft laten wachten, kan begin volgende maand eindelijk de eerste paal de grond in. De nieuwe school krijgt 10 lokalen. Vijf leslokalen en een warenkennislokaal, een verkoopkundelokaal, tekenlokaal, handenarbeidlokaal en etaleerlokaal. Aan de straatzijde de ingang komt aan de Rijnstraat worden enkele eta lages aangebracht. Ook zijn er enkele vitrines geprojecteerd in de lerarenka- mers. Het gebouw krijgt verder onder meer ook een aula. De bekende Vlissingse voetballer Jo de Waal is vrijdagmiddag in het huwelijk getreden met mejuf frouw Riet de Visser uit Souburg. Zoals bekend speelt Jo de Waal in het eerste elftal van de v.c. Vlis singen. De bruid is ook al geen onbekende figuur in sportkringen, zij is namelijk bestuurslid van de Souburgse Zwemvereniging. Het jonge paar zal zich in Vlissingen vestigen. De foto toont het jonge paar op de trap van het Souburg- se gemeentehuis. (Foto P.Z.C.) MVWWIAAMUVWVMAAAAAA/UUUVAR/UVWIAAAAftAAMWV Een twintigtal watersportliefhebbers heeft donderdagavond besloten tot op richting van de eerste waterskivereni ging op Walcheren. Het voorlopig be stuur van de vereniging, die de naam „Vrouwenpolder" zal dragen, bestaat uit de heren B. Vriesman te Middelburg, voorzitter, J. J. W. Vermeul te Vlissin gen, secretaris-penningmeester, A. Olij- slager, J. C. van de Plasse en P. Thore- naar. De vereniging heeft als domicilie de jachthaven „Aqua Sport" bij Vrou wenpolder gekozen en zal op korte ter mijn de beschikking krijgen over onder andere een springschans. C. A. Kammeraad (V.V.D.) sterdam, in de vacature mr. B. W. Bies heuvel (a.r.) de heer N. G. Geelkerken te Leiden, in de vacature dr. G. M. J. Veldkamp (k.v.p.) de heer J. M. Aar den te Voorburg. De heer Th. E. Wes terterp te Bereldange (Luxemburg) volgt mr. J. A. M. H. Luns (k.v.p.) op en in de plaats van prof. dr. H. J. Wit- teveen (v.v.d.) is benoemd de heer P. Portheine te Leiden. De beëdiging van de nieuwe kamerle den geschiedt waarschijnlijk woensdag a.s. door de voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, mr. F. J. F. M. van Thiel. Indien dit door om standigheden niet meer mogelijk is, is de beëdiging maandag 17 september. In Zeeland is de heer Kammeraad lid van provinciale staten e,n lid van de gemeenteraad van Middelburg. Het nieuwe Zeeuwse kamerlid, die in Mid delburg een graanbedrijf heeft, vervult vele functies. Hij is onder meer plaatsvervangend lid van de Sociaal Economische Raad en voorzitter van de Kamer van Koop handel voor Midden- en Noord-Zee land. Tevens is hij voorzitter van de Algemene Nederlandse Middenstands bond en van de Federatie van mole naars en handelaren in veevoeder en kunstmeststoffen. De heer Kamme raad is verder voorzitter van de Ne derlandse Molenaarsbond en bestuurs lid van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland en lid van het dagelijks bestuur van het Nederlands Graancentrum. De raad van Borssele heeft in de woens dagavond gehouden vergadering met de stem van heer M. de Regt (a.r.) tegen, besloten niet in te gaan op het aanbod van de N.V. Waterleiding Mij. „Zuid- Beveland" om het gemeentelijk water leidingbedrijf over te nemen. De water leidingmaatschappij is namelijk niet be reid de gevraagde prijs 80.000) te. be talen, met welk bedrag de gemeente geheel schadeloos zou worden gesteld. Voorts werden in verband met het af sluiten van de dienst 1962 enige begro tingswijzigingen vastgesteld. Het gewas erwten, groeiende op de bouwgrond aan de Westerscheldestraat zal bij inschrij ving worden verkocht. De gemeentelijke bijdrage in de aansluitkosten van on rendabele percelen op het elektriciteits net werd verhoogd tot maximaal f 1200. Op. een vraag van de heer De Regt ant woordde de burgemeester, dat de aan de Westerscheldestraat te plaatsen red dingsboeien zijn besteld. De heer W. P. Nieuwenhuijse (g.b.) vroeg maatregelen te nemen ter voorkoming van overlast aan de omwonenden bij de vuilnisbelt. In dè kerken, aangesloten bij het con vent van strandpastoraten op Schou wen, zal zondag een collecte worden ge houden, waarvan de opbrengst bestemd is voor een vervangend gebouwtje voor het donderdagmorgen afgebrande ver enigingsgebouw „Kuria" te Westen- schouwen. In de zomermaanden worden in het ver enigingsgebouw verschillende bijeen komsten onder leiding van het strand- pastoraatteam gehouden. Het is geble ken, dat een deel van de inventaris, zo als stoelen, het orgel, een oliekachel en de keukeninventaris niet zijn verze kerd. De strop werd nog groter door het verbranden van een aantal boeken en films. Donderdag is reeds een inzame ling gehouden, die enige honderden gul dens opbracht. De gereformeerde predikant van Zie rikzee, ds. Y. J. Tiemersma, die een beroep heeft aangenomen naar de ge meente van Vlaardingen, zal op zon dag 15 september a.s. een afscheids preek houden in zijn huidige stand plaats. Veertien dagen later, op zon dag 29 september, zal hij 's middags zijn intrede doen in de gereformeerde Oosterkerk van Vlaardingen. 's Mor gens wordt hij daar bevestigd door ds. A. de Bruijn van Den Haag-Loosdui nen. Brussel, licht bewolkt 19 gr. Parijs, licht bewolkt 20 gr. Nice, zwaar bewolkt 29 gr. Miinchen, zwaar bewolkt 19 gr. Zurich, zwaar bewolkt 18 gr. Genève, zwaar bewolkt 22 gr. Innsbruck, regen 20 gr. Rome, zwaar bewolkt 32 gr. Madrid, onweer 32 gr. Mallorca, licht bewolkt 31 gr. Zaamslag heeft sinds donder au een nieuwe burgemeester, name lijk de 35-jarigè commies, tevens i waarnemend chef afdeling stads- ontwikkeling van de gemeente i Rijswijk, de heer J. van Wijk. UWWWIMVWWWMAAAIUWinmMAMMAMAMVVW IETS HOGERE TEMPERATUREN Droog en overwegend zonnig weer. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen noord en oost. Iets hogere mid- dagtemperaturen. STRANDVERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker) Vandaag zonnig en droog. Zwakke wind tussen noord en noordoost. In de middag 18° a 20° C., zeewater 18° C. Vooruitzichten: hogedrukgebied met zon en geleidelijk warmer strandweer. ZON EN MAAN (E.K.) 28 juli zon op 4.54 onder 20.38 maan op 13.17 onder 23.49 29 juli zon op 4.55 onder 20.36 maan op 14.23 onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2