Te hoge achteroverbouw van landbouwmachine nog strafbaar .en weeK necntems voor rijden onder invloed KANTONGERECHT OOSTBURG: R.-k. ulo te Goes komt niet in aanmerking voor stencilmachine R.-K. LAGERE SCHOOL MAG LEERMIDDELEN RAAD KAPELLE WIL ALSNOG FIAT VOOR LINTBEBOUWING TE SCH0RE AGENDA RAAD BESLOOT MET 13-2 Raadsleden veronderstelden „Laat bestuur in beroep gaan" BURGEMEESTER: VREES DAT GEBOUW NIET OP TIJD KLAAR ZAL ZIJN R. J. Burgmeijer ter aarde besteld BEZWAREN COMMISSIE UITBREIDINGSPLANNEN e Autorally Onattent meisje bij oversteken door auto geschept Politierechter Middelburg Gezellig avondjekreeg een ongezellige nasleep Raad vergaderde 's ZOMERS ZIJN SIGAREN DE SIGAAR Planologisch niet verantwoord michelin wegenkaart DE VEY MESTDAGH VRIJDAG 26 JULI 1963 PROVINCIALE ZEE UW SE COURANT Een moment van grote onoplettendheid is gistermiddag omstreeks half één voor het 14-jarige Middelburgse meisje K. v. d. W. nog bijzonder goed afgelopen, voor zover de doktoren het gisteren konden bekijken. Het meisje stak plotseling de Nieuwe Vlissingseweg over vlak bij het Mid delburgse kruispunt Poelendaelebrug op het moment, dat een Belgische perso nenauto, bestuurd door A. C. R. J. uit Gent, de plaats naderde, waar het meis je liep. De auto schepte het meisje, dat op de motorkap van de auto geworpen werd en er weer afviel toen de automo bilist sterk afremde. De auto reed met matige snelheid en daaraan is het hoogstwaarschijnlijk te danken, dat het meisje hoegenaamd geen verwondingen of kneuzingen opliep. Zij werd met de ziekenauto naar het gasthuis vervoerd, waar de doktoren het raadzaam achtten haar enige tijd in ob servatie te houden. Diverse weggebruikers stonden terecht, omdat zij andere verkeersdeelnemers, die daarop recht hadden, geen voorrang hadden verleend. De landbouwer S. de K. uit Oostburg kreeg daarvoor conform de eis een boete van f 30 subs. 6 dagen, omdat hij de rijksweg bij Oostburg met zijn paard en wagen was opgereden. Belangrijk hoger luidde de eis tegen de landbouwer A. I). uit Groede, die bij het afslaan de doorgang niet had vrijgelaten voor een achteropkomende auto. Eis f 60 subs. 12 dagen. Uitspraak f 50 subs. 10 dagen. De handelaar J. G. uit Breskens stond voor een soortgelijke overtreding te recht, maar daar hij zelf verklaarde, dat de situatie toch wel anders lag dan in het proces-verbaal stond aangegeven, werd zijn zaak voor nader getuigenver hoor aangehouden. Mevrouw A. H.-P. uit Antwerpen bleek met een vaartje van 75 kilometer per uur door de bebouwde kom van Oost burg te zijn gereden, hetgeen zij overi gens prompt „ontkende". Wel meer dan 50, maar zeker geen 75 kilometer per uur", zei zij. „Ik hoop, dat U uw plezier om naar Ne derland te komen niet wordt ontnomen door een eventuele veroordeling", aldus mr. Moolenburgh, die de eis van f 60 subs. 12 dagen, omzette in een boete van f 50 subs. 10 dagen. De maximum snelheidsbepaling was ook overtreden door de scholier P. H. de D. uit Oostburg, die zijn bromfiets met een snelheid van 50 kilometer per uur door de bebouwde kom van Oostburg had voortbewogen. Hij had deelgenomen aan een oriëntatierit en was daar met zijn gedachten nog bij geweest, verklaarde hij ter veront schuldiging. Rekening houdend met het feit, dat U in militaire dienst moet en uw inkomsten daar „niet zo denderend zullen zijn, hou ik het bij f 35 subs, zeven dagen", zei de offi cier. De kantonrechter deed er nog f5 af. De ambtenaar J. van E. uit Breskens kreeg een boete van f 7,50 subs. 2 dagen wegens overtreding van het wachtver- boa te Cadzand. De eis was f 10 subs. 2 dagen. Mevrouw D. P.-V. uit Watervliet (B.) hoorde een boete tegen zich eisen van f 30 subs. 6 dagen, omdat zij niet vol doende rechts had gereden bij het nemen van een bocht te IJzendijke, waardoor zij een voetganger schepte. Uitspraak f 25 subs. 5 dagen. De landbouwer W. A. V. uit Biervliet kreeg conform de eis een boete van f 25 subs. 5 dagen, omdat hij op de Hoofd- plaatseweg door onvoldoende rechts te houden een aanrijding met een tegenlig ger had veroorzaakt. Veertig gulden subs. 8 dagen luidden eis en uitspraak tegen de Belgische chauffeur J. M. uit Blankenberghe, die bij het wegrijden te Sluis het overige wegverkeer had gehin derd. Overtreding van het wachtverbod en het te dicht bij een kruising parkeren te Oostburg, kostten de Antwerpse be diende J. M. conform de eis boeten van tweemaal f 6 subs, tweemaal een dag. ontzegging van de rijbevoegdheid gedu rende een jaar, met aftrek en 6 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Voor de politierechter te Middelburg mr. T. W. Attema moesten donderdag middag weer enkele verdachten terecht staan, die onder invloed hadden gere den; hetzij als bestuurder van een au to, hetzij als fietser. De smid J. E. D. uit Terneuzen, die na een „gezellig avondje uit" en na het drinken van zeven tot acht glazen bier in Gent achter het stuur van zijn auto was gestapt, eindigde de rit tegen een lantaarnpaal, waartegen het voertuig na enige rare schuivers tot stilstand kwam. Hiervoor kreeg D. een onvoorwaardelij ke gevangenisstraf van 1 week opge legd. De eis luidde twee weken onvoor waardelijk „Het is een hoogst roekeloze rijwijze geweest, die gelukkig tot enige mate riële schade beperkt is gebleven", con stateerde de officier van justitie mr. J. L. Andreae. „De bloedproef 1,65 pro mille zegt me voldoende, zo niet al les". Hij zag dan ook geen enkele ver zachtende omstandigheid. Ondanks het feit, dat verdachte meende, dat er me de sprake was van oververmoeidheid, achtte de politierechter het ten laste ge legde volledig bewezen. „Dit is een ernstige zaak, die nog ernstiger gevol gen had kunnen hebben". Naast de on voorwaardelijke gevangenisstraf werd D. de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar ontzegd, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Conform de eis werd C. de K. uit Aar denburg veroordeeld tot een boete van f 60,-. De adjudant van de rijkspolitie A. P., die als getuige werd gehoord, had hem op zijn fiets van de ene kant naar de andere kant van de weg zien slingeren. „Ik was helemaal niet dron ken", voerde De K. aan". De ene pe daal van mijn fiets was kapot, daarom slingerde ik zo. Getuige P. had daar niet veel van kunnen merken. „De pedaal draaide nog toen hij van z'n fiets afstapte" wist hij. De landbouwer W. R. uit Schoondij- ke was onder invloed van alcohol de bloedproef wees 1,40 promille aan toen hij in zijn auto door Aarden burg reed. „Ik had zeven, acht, ne gen glaasjes op precies weet ik het niet, want zo iets tel je niet". Met het voertuig was hij op een gege ven moment tegen een huis gereden waardoor een schade van om en nabij de 2000 was veroorzaakt. De officier van justitie mr. T. Lebret vond, dat verdachte zich op schandelijke wijze achter het stuur had gedragen. Hij eis te een boete van 200. De politierech ter maakte er een gevangenisstraf van een week onvoorwaardelijk van met Een oude bekende, die al een aantal veroordelingen wegens dronken schap op zijn naam heeft staan, meldde zich gisteren ook weer pre sent voor het hekje. Het was de Vlis- singer R. P. die te lang en te diep in het glaasje had gekeken en toen op zijn fiets was gestapt. De politie had na de ontdekking het rijwiel in be slag genomen. „Ik wil niet verbloemen, dat ik wat op had, maar dronken was ik niet", zei P. die het in beslag nemen van de fiets diefstal noemde. „Als ik nu smokkel waar op de fiets had vervoerd. Zo kun je mij ook in beslag nemen!" De offi cier vond een geldboete van f 50,op zijn plaats. Ook eiste hij verbeurdver klaring van de in beslag genomen fiets. „Hebt U nog wat te zeggen", vroeg mr. Attema. „Ja, ik vind dat ik er nog goed van af kom. Ik was bang dat ik nog meer zon krijgen", was het ant woord van P. Maar dat hij zijn fiets kwijt zou raken zat hem nog al dwars. Het vonnis van de politierechter luid de: eer boete van f 75,en teruggave van de fiets. Advertentie (Advertentie) WEMELDINGE Benoeming bij het onderwijs Tot onderwijzeres aan de v.g.l.o. school te Opheusden werd met ingang van 1 no vember benoemd mej. J. v .d. Berghe, onderwijzeres aan de Schippersschool te Wemeldinge. Zij zal daar onderwijs ge ven als huishoudkundige. OOVERS-SPORT DROST-VERF-VENLO Segeerssfraal 24 Middelburg waarin werd gesteld, dat hiermee de normale eisen zouden worden overschreden. Een eerder verzoek van de vereniging voor christelijk ulo te Goes werd twee jaar geleden eveneens gewèigerd. Aan gezien de aankoop van een schrijfma chine volgens b. en w. niet los kan worden gezien van de eerder verzochte uitgaaf voor een stencilmachine, stel den b. en w. voor ook deze te weigeren. De raadsleden waren niet gelukkig met het voorstel en de meerderheid zou het niet betreuren, wanneer het schoolbe stuur tegen de raadsbeslissing conform het voorstel in beroep zou gaan bij de Kroon. „Dan mogen ze het nog winnen ook", aldus de heer M. Loeve (a.r.). Hij zag geen mogelijkheid om het bestuur op grond van het betreffende artikel in de lager onderwijswet gelegenheid te geven tot de aankoop over te gaar., maar hij gunde de school een dergelij ke machine graag. Zo wel ongeveer was de algemene opinie. Alleen de heer J. H. Roose (k.v-p.) tekende protest aan tegen een dergelijke interpretatie van de afwijzing. „We moeten zelf besluiten nemen", zo zei' hij. Hij kreeg de stem van de heer J. Andringa mede, toen af wijzing met 132 werd bekrachtigd. Openbaar Bij het voorstel van b. en w. om nog 15 eengezinswoningen in plan Zuid te bouwen werd nog een pleidooi ge voerd voor een publieke aanbeste ding. De heer Ph. Haverhoek (p.v.d. a.) wilde dit „risico" wel nemen, in de hoop, dat er een voordeliger aan nemingssom uit de bus zou komen, dan die waarover met de firma P. Hoppenbrouwers te Bergen op Zoom 270.000 overeenstem ming was bereikt. „Dat durven we toch echt niet aan", zo luidde het antwoord van burgemeester mr. F. G. A- Huber. „Met andere aannemers is het steeds tobben geweest. We zijn blij, dat de fir ma Hoppenbrouwers de woningen nu wil bouwen". Even kwam ook het punt van de woningverdeling bij dit onder werp om de hoek kijken. De heer F. P. J. Polderman (c.h.) pleitte ervoor deze woningen voor grote gezinnen nu ein delijk eens beschikbaar te stellen voor mensen, die in een woningwetwoning thuishoren: de man met de kleine beurs. Maar de heer Haverhoek zei onmiddel lijk: „Voor hen is een huur van 20,50 veel te hoog. De heer M. Haasdonk (v. v.d.) kwam nog voor de dag met het al vaak geopperde idee van de verschui ving van huurders van goedkopere naar duurdere woningen. En ten slotte was daar het voorstel om met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten een langlopende lening aan te gaan tot een bedrag van 1,5 mil joen, in verband met de consolidatie van de vlottende schuld. De commissie van toezicht vroeg, voordat dit voorstel met algemene stemmen werd aangenomen, een overzicht van de huidige en de in de nabije toekomst te verwachten ka pitaalbehoefte van de gemeente. DE VRAAG of de rooms-katholieke uloschool te Goes al dan niet moet wor den uitgerust met een stencilmachine is woensdagavond in de raad nog een punt van uitvoerige discussie geweest. Van de Stichting Rooms-Katholiek- Schoolbestuur was daartoe een verzoek binnengekomen. Het bestuur motiveer de de noodzaak van deze uitgaaf 635 met te releveren, dat voor de vakken aardrijkskunde, geschiedenis, menskunde en Nederlandse taal voor het gereedmaken van proefwerken, voor het vermenigvuldigen van circulaires en dergelijke, regelmatig en veelvuldig gebruik moet worden gemaakt van een stencilmachine. B. en w. konden de absolute noodza kelijkheid van deze aanschaf niet onderschrijven, hoewel zij erkenden dat een dergelijke stencilmachine aan het onderwijs goede diensten kan bewijzen. En zij staafden deze mening aan een Koninklijk Besluit met betrekking tot- een zelfde uit gaaf voor de uloschool te Alkmaar, van deze woningen heeft de heer A. Marteijn een betonnen gebouwtje voor de stalling van zijn auto en voor het opslaan van vis. Aangezien deze opslagruimte tegelijk met de nood woningen moet worden afgebroken, was het noodzakelijk een vervangen de opslagruimte te vinden. In verband hiermee werd aan de heer Marteijn een onbebouwd stukje grond aan de Doornlustlaan tegenover de Pieter Louwerseschool verhuurd voor f 80 per jaar. Op dit perceel zal de heer Marteijn een nieuw gebouwtje optrekken. De heer H. G. Saatkamp te Vlissingen ontving optie op 565 vierkante meter bouwgrond in plan „Middenhof", be stemd voor de bouw van een woning. De verkoopprijs van dit perceel bedraagt f 10.610. De raad stelde voorts een nieu we verordening vast op de heffing en invordering van de rioolbelasting. Het percentage van de belasting blijft ge handhaafd op 12 procent van de belast bare opbrengst. De gemeentebegroting voor 1963 werd gewijzigd. Voor de aankoop van een Ijs kast ten behoeve van de conciërge van het gemeentehuis, welk attribuut ook ten behoeve van de gemeente zal kunnen worden gebruikt onder meer bjj ont vangsten is hierin onder meer een bedrag van f 500 voorzien. Voorts is voor de uitbreiding van het aantal les uren in typen aan de v.g.l.o.-school een bedrag van f 160 uitgetrokken. De leer lingen zullen door de uitbreiding van het aantal lesuren een zodanige geoefend heid kunnen krijgen, dat zij aan het ein de van de opleiding examen zullen kun nen doen voor een diploma. De raad stelde ten slotte een wijziging van het ambtenarenreglement vast. Hierin was opgenomen een nieuwe va kantieregeling. Deze regeling is aange past aan de rijksregeling. De heer A. W. Bouff (p.v.d.a.) zei dat zijn fractie al leen voor het voorstel kon stemmen uit het oogpunt van personeelsbeleid en niet uit het oogpunt van sociaal beleid. „Want een ambtenaar in een lage sala risklasse heeft evenveel recht op een hoge vakantietoeslag als en heeft er zelfs meer behoefte aan dan een ambte naar in een hoge salarisklasse", aldus de heer Bouff. Op een vraag van de heer C. Potter (p.v.d.a.) zei de burgemeester, dat in de toekomst het personeel van de verschil lende gemeentelijke diensten zal moeten worden uitgebreid. De heer W. de Wolf (p.v.d.a.) werd toegevoegd aan de com- misie ad hoe voor de bejaardenhuisves ting. Advertentie HE1NKENSZAND De raad van Souburg heeft in de don derdagmiddag gehouden vergadering be sloten in principe medewerking te verle nen bij de aankoop van meubilair en leermiddelen voor de r.-k. lagere school te Souburg, die zo ligt tenminste in de bedoeling in september met de les sen zal beginnen. Burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny sprak bij de behande ling van dit punt echter de vrees uit, dat het hopten noodgebouw voor de school niet op tijd gereed zal zijn. „In dat geval zullen wij voor enige tijd een noodoplossing moeten zoeken", aldus de burgemeester. De heer W. M. Janssen (k.v.p.) gaf een kort overzicht van het geen er reeds tot stand is gekomen. „Het schoolbestuur heeft een hoofd aangetrokkende heer A. Pieters te Middelburg. Hij heeft met verschillende bedrijven contact opgenomen en heeft de toezegging gekregen, dat het meubi lair en de schoolbehoeften half augustus zullen worden afgeleverd", aldus de heer Janssen. Hij deelde voorts mede, dat er reeds een zestig leerlingen zijn inge schreven. De raad nam een besluit, waarin is be paald, dat een uitbreidingsplan voor Tuindorp, Vrijburgstraat en omgeving in voorbereiding is. De raad had reeds op 1 juni 1962 een dergelijk besluit geno men. Maar omdat sindsdien reeds een jaar is verstreken zonder dat een defini tief ontwerp werd vastgesteld, was een nieuw besluit noodzakelijk. B. en w. zei den te verwachten, dat binnen enkele maanden een definitief ontwerp gereed zal zijn. Voor de realisering van het uitbreidings plan „West" werd een perceel grond van 0,97 ha aangekocht van mejuffrouw E. J. Kinderman te Amsterdam voor de prijs van f 28.038. Het complex noodwoningen aan de Padweg zal binnen afzienbare tijd moeten worden afgebroken. In éen Vooral als U niet meer stookt, is het vaak vochtig in huis. Te vochtig voor sigaren. U kunt ze nooit zo goed drooghouden, als de sigarenwinkelier dat kan. Enhet minste vocht tast de eigarensmaak aan. Toch kunt U Binds kort rustig een paar re serve-doosjes sigaren in huis nemen: Senator Special senori- tas. Die sigaartjes zijn namelijk veilig geborgen in de unieke lucht- en vochtwerende Tropi- cal-verpakking. Zo blijft het milde, geurige aroma goed be waard. Koop maar eens een paar doosjes-met-de-flappen. Senator Special senoritas kosten 14 ct. Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 24 juli. Eerstelingen groot 91^, poters 9. Do- ré groot 1217, poters 910. Barima groot 911, poters 9. Eigenheimers groot 910. Aanvoer 47.000 kg. Andijvie 79 per kg. Sla 412 p. stuk. Bloemkool IA: 5 stuks per bak 36 p. stuk, 6 stuks per bak 2340 p. stuk, 8 stuks per bak 1923 p. stuk, 10 stuks per bak 1017 p. stuk. Dubb. bonen 6888. Knassnij- bonen 6371. Tuinbonen 810. Rode bessen I 5488, II 3658. Zwarte bessen I 1.071.12, II 1.021.04. Aanvoer 35.000 kg. Red June 1.35 1.40, Golden Japan 1.231.67. Ontario 4 1.00 1.78. Kruisbessen 4054 per kg. Tomaten AI 4.50, BI 4.20, Cl 4.30, CC 3.20 per bak. Aan voer 15.000 kg. BURGH Parkeerruimte bij sportpark Van Zuijen In verband met het optreden van „De Trommelaere van Roesendaele" zater dagavond in het sportpark „Van Zuijen" te Burgh waarvoor de rijkspolitie veel belangstelling verwacht, moet men op deze avond zijn voertuigen parkeren op het grote terrein rond de R.T.M.-garage. Vandaar is het maar 150 meter lopen naar het sportpark. Deze maatregel geldt ook voor fietsers en bromfietsers. VEILING STAVENISSE. 18 juli. Doré, gewone 1616.40. Barima 10.50. Eigenheimers 17.10. Bintjes 13. bonken 20.80, drielingen 5. Aanvoer 550 kisten. Op de algemene begraafplaats te Vlis singen is donderdagmiddag onder grote belangstelling de Vlissingse zeeloods R. J. Burgmeijer ter aarde besteld. De heer Burgmeyer, die 61 jaar is geworden, kwam om het leven bij een auto-ongeluk in de buurt van Reims op de terugreis van een vakantie aan de Rivièra. Zjjn Een lange rij Nederlandse en Belgische loodsen volgden de Iijkauto naar de be graafplaats. De stoet werd geopend door twee loodsen, die het vaandel van de Vereniging van Nederlandse Loodsen droegen. Aan de groeve sprak de commissaris van het Nederlandse loodswezen in Vlis singen, de heer G. C. de Hondt namens het Nederlandse loodswezen en namens het ministerie van defensie. Hij schetste de overledene als een prettig mens, en een kundig zeeloods. Voorts spraken de zeeloods W. van Leeuwen, namens de Vereniging Nederlandse Loodsensocië- teit, de heer G. van Bignoot en de heer A. Legein namens het Belgische loodswezen, de heer H. Muller, schipper bij de rededienst'en de heer G. Spuy na mens de gepensioneerde loodsen. De broer van de overledene, de heer W. Burgmeijer, dankte namens de familie voor de grote belangstelling en de blij ken van medeleven. De korfbalwedstrijd DES-WIK zag er alles behalve voordelig uit voor de thuis club toen het een kwartier nadat scheids rechter A. Heijboer het beginsein had gegeven reeds een 0-3 achterstand moest incasseren. De gasten bleken direct de meerdere en overrompelden het gehele DES-twaalftal. Aanval op aanval kwam los, de verdediging van de thuisclub had niets in te brengen en konden dan ook niet verhinderen dat de korf regelmatig onder vuur genomen werd. Na enkele minuten spelen was het Kees Feijtel die een opgelegde kans benutte (0-1), ge volgd door Rinus Kloet (0-2). Precies een kwartier was het spel gaande toen Tonnij Hart er 0-3 van maakte. DES kwam er nu wat beter voor te staan en zag kans haar eigen doel wat te zuive ren en zelfs tot de aanval over te gaan. Het spel ging nu over en weer ofschoon WIK toch iets in de meerderheid bleef. Een mooi opgezette aanval van DES werd voor WIK gevaarlijk. Reeds wer den een paar fraaie schoten afgevuurd en Truus Kraak maakte met een mooi schot de stand op 1-3. Hiertoe aange moedigd gooide DES er nog een schepje op. Het spel werd nu aan weerszijden opgevoerd. Han Fluyt kreeg op verras sende wijze de bal toegespeeld (2-3). Thans kregen de gasten weer mooie kansen en kwamen het DES-doel danig in gevaar doch de verdediging wist alle aanvallen te weerstaan. Vijf minuten voor de rust kwam de bal weer bij het WIK-doel. Een korte schermutseling en alweer verdween de bal in de korf: 3-3. Na de rust gaven de gasten behoorlijk partij maar DES bleef in de meerder heid. Al spoedig was het 5-3 en Truus Kraak en Jannij Struyk maakten de stand op 7-3. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 18 juli. Uien 1 40-70 20.05, drielingen 25.01, pieklers 26.80. Aanvoer 35 ton. Aardappelen: Doré 16,4016,60. Bintjes 1312, bonken 21,79, Eigenheimers 1715. Aanvoer 3300 kisten. Officiële publikatie VLISSINGEN. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlis singen brengt ter openbare kennis: I. dat de raad dier gemeente in zijn verga dering van 19 juli 1963, onder no. 7 heeft vastgesteld een herziening van de tot het „Uitbreidingsplan Vlissingen 1953" beho rende „Bebouwingsvoorschriften uitbrei dingsplannen in onderdelen Vlissingen 1953'' (plan West); II. dat de onder I genoemde herziening ge durende een termijn van veertien dagen, aanvangende 29 juli 1963, voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage is ne- dergelegd; III. dat binnen zes weken na afloop van de onder II genoemde termijn de belang hebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland bezwaren kunnen in dienen tegen de onder I genoemde her ziening. Vlissingen, 23 juli 1963. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, W. POPPE, l.b. MARKTBERICHT BARNEVELD. Coöperatieve Veluwse eierveiling. Weekaanvoer ca. 400.000 stuks, waarvan 364.711 in veiling werden gebracht. Handel matig. Prijzen per 100 stuks: eieren van 46 tot 52 gr. 7.11—9.35. van 53 tot 62 gr. 10—11.06, van ë2 tot 65 gr. 11.2511.40, van 65 tot 71 gr. 11.45—11.80. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 638.571 stuks, handel kalm. Prijzen per 100 stuks: eieren van 37 tot 53 gr. 4.859.74. van 53 tot 60 gr. 10.0311.05, van 60 tot 72 gr. 10.8012.15; eendeëeieren van 62 tot 68 gr. 8.52—8.70, van 68 tot 76 gr. 8.71—9.25. VEILING KAPELLE 25 juli. Frambozen in kratten I 202, II 200. Rode bessen I 59—80, IIX 41—49, II 40,05— 40,25, III 35, in doosjes I 22, II 1322. Zwarte bessen I 103—106, II 100—101, III 82. Zure Morellen, ontsteeld I 108111, II 98, UI 11. Dubbele prinsessenbonen I 66—74, II 61. Pre lude I 53 Appelen- Yellow Transp. ex. 75 5965, ex. 70 5863. ex. 65 4750. I 75 56, I 70 5459, I 65 4319, I 60 31—36, II 75 49. II 70 4547. II 65 4041. II 60 29—31. grof 25—33, val 9—12. Clo se II 70 32, II 60 35. Aardbeien per doos I 76, II 5671, III 2728. Kruisbessen per kg: I 4866, II 1850. Loganbessen per doos II 1524. Pruimen per kg: Oranjepruimen I 60. Huth Gestetter I 6473, II 47—73. Kersen: Klerken I 130132, II 99107. Varikse zwarte I 107. Wilhetminakers II 103, III 37. Krieken II 65, I 86. Morellen II 32—56, III 25. meester op, dat de eigenaar, de heer Verdurmen, nog altijd genegen is het stuk grond voor de destijds overeenge komen prijs te verkopen. Dat het plan weer is afgewezen op bebouwingsvoor schriften betreurde hij ten zeerste. „We moeten" zo concludeerde hij „toch in Schore de beschikking krijgen over een stuk grond wanneer er mensen komen, die willen bouwen. De burgemeester zei hoop te hebben door nader overleg als nog tot het gewenste resultaat te kun nen komen. Wat het plan voor Schore in zijn ge heel betreft zei raadslid Chr. Rijn (vrije lijst) het oostelijk plan nogal kostbaar te vinden. Ook was hij van oordeel, dat enkele eigenaren er zwaar door gedupeerd worden. „Het plan schenkt ook b. en w. geen be vrediging" aldus de burgemeester, die nog toelichtte, dat de stedebouw kundigen voor deze kern willen ko men tot een rond geheel. „Het is het duurste stuk", zo vervolg de de heer Rijn, die tevens opmerkte bang te zijn, dat de particulieren terug zullen schrikken van de bouwgrond- Ïirijzen, die hij evenals de burgemees- er raamde op 20,per vierkante meter. Evenals de heer Rijn was ook raadslid A. de Schipper (vrije lijst) van mening, dat het stuk bij de heer Verdurmen voordeliger uit zal komen omdat er al een straat ligt en openbare werken zijn aangebracht. Eiermarkt. Aanvoer 2.000.000 stuks, handel redelijk. Prijzen per 100 stuks: eieren van 60 tot 65 gr. 11.2512.00. alg. prijs 11.75, kiloprijs 1.91 op basis 61 y2 gram: henneëieren van 44 tot 56 gr. 7.0011.00, kiloprijs 1.591.96. De raad van Kapelle heeft in de don derdagavond gehouden vergadering be sloten tot vaststelling van een herzie ning van het uitbreidingsplan in hoofd zaak en onderdelen voor de kernen Ka pelle en Biezelinge alsmede tot vast stelling van een uitbreidingsplan in on derdelen voor de kern Schore. Wat het uitbreidingsplan voor Schore betreft heeft de provinciale commissie ter be oordeling van de gemeentelijke uitbrei dingsplannen in het vooroverleg be zwaar gemaakt tegen de geprojecteerde bebouwing aan de Schoorse Zandweg, zoals aangegeven in het plan in onder delen. Deze commissie is namelijk van mening, dat ten einde een planologisch verant woorde uitbreiding van het dorp te ver krijgen, beslist geen verdere lintbebou wing mag worden geprojecteerd. Over eenkomstig de zienswijze van b. en w. die deze zienswijze niet delen, zal als nog worden getracht de instemming te verkijgen voor de door de gemeente in het plan opgenomen bebouwing. Wat de herzieningen van de uitbrei dingsplannen betreft deelde burgemees ter H. G. van Suijlekom mede, dat geen enkele bezwaarschrift is ingediend. Wat de door G.S. omstreden uitbreiding te Schore betreft, merkte de burge- Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 24-7: Karesuando van Gent. Heinz-Helmut van Gent. Mathilda van Middelburg. Op 25-7: Dorine van Bal- viken. Cardrona van Terneuzen. Jules-Ber- thiere van Antwerpen. Zephyr van Antwer pen. Hadsund van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 24-7: Karesuando naar Narvik. Harmonia naar Volos. Mathilda naar Kotka. Op 25-7: Cardrona naar zee. Zephyr naar Hamina. Jules-Berthiere naar zee. Heinz-Helmut naar Stockholm. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 24- 7: Guineekust van Amsterdam. Overijsel van Hull. Heenvliet van Drammen naar Terneu zen. Musketier van Rouen. Mathilda van Hamburg. An ja van Londen. Arnoudspolder van Oporto. Gorredijk van Rotterdam. Op 25-7: Zanzibar van Londen. Tycha van Lon den. Nanning-Buisman van zee naar Gent. Eagle van Londen. Maas van Par. Mithras van Tunis. Thea van Amsterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 24- 7: Steady naar Lulea. Randfontein naar Rot terdam. Olivier van Noort naar Vannes. Op 25-7: Margriet-Anja naar Rotterdam. Tubo naar Boston. Bantam naar Hamburg. Aegir naar Queensborough. Donau naar Gloucester. Seabreeze naar Londen. VEILING KRABBENDIJKE 25 juli. Zwarte bessen, industrie I 1,06, II 1,02. Dubbele bonen I 73. Loganbessen per doos I 41. Red Gauntlet II 60. Rode bessen, industrie II 4244. Rode bessen per doos I 1623. II 16. Wilhelminakers I 9396 Appelen. Yellow Transp. I 70-75 5058 65-70 53—56. 60-65 42—43, II 75-80 48, 70-75 50. 65-70 46, 60-65 36. III grof 2843. kroet 12. val 12. VANDAAG Middelburg Electro: Eddie schiet met scherp, 19.30 uur, 14 jaar; City: Der Vo- gelhandler, 20 uur, alle leeftijden; Zeeuws Museum: expositie verzameling Bal en J. H. Koekkoek, 1017 uur; Van Benthem Jutting: expositie over Zeeland en Vlaanderen, landkaarten en atlassen (Mercator), 918 uur; Molenwater: Mi niatuur Walcheren, 922 uur; Abdij klank- en lichtspel, 21 en 21.30 uur. Vlissingen Alhambra: Der Vogelhandier, 20 uur, alle leeftijden; Luxor: Eddie schiet met scherp, 20 uur, 14 jaar. Veere De Schotse Huizen: expositie Dirk van Gelder, 1012 en 1417 uur. Zoutelande Circus Kinsbergen, 16 en 20 uur. Burgh-Haamstede wandeltocht, start ge meentehuis om 14.30 uur; Vogelwachtex cursie 1915 uur. Bergen op Zoom Luxor: Te vuur en te zwaard, 20 uur, 14 jaar. VEILING SINT-ANN A LAND 25 juli. Doré. gewone 16,— Bintjes, gewone 20,drielingen 5,Eigenheimers, gewone 18,50, drielingen 7,kriel 10,Aanvoer 173 ton. (Advertentie) VEILING V.V.Z.B. GOES 25 juli. Zwarte bessen I 103,20, II 98,5099, III 83. Rode bessen II 39. Duitse zure II 38. Zure Morellen I 108, II 100, III 12. Frambo zen in kratten I 204—222. II 204. Dubbele prinsessenbonen 1 6366, II 60. Yellow Tr. KL. I 75-80 61. 70-75 58—60, 65-70 51. 60-65 3638. Diversen per doos: Talisman IH 57. Red Gauntlet I 88, II 53—74, III 31—53. Rode bessen I 20—24, II 17—22, Hl 9. Kruisbessen II 16. Loganbessen I 48. Diversen per kg: Close grof 47, kroet 13. Yellow Transp. grof 3139, kroet 22, val 1520. Rode bessen II 4551. Kruisbessen I 4767, II 2656. Oran jepruimen I 60—70, II 46—49. Ruth Gestetter II 100, fabriek 74. Wilhelminakersen II 99. Zoete Morellen II 90. Klerken I 156169, II 126. Met een zit U altijd goed. Koop ze bij Bellamypark 45 - 58, Vlissingen VISMIJN COLIJNSPLAAT 23 juli. 2778 kg exportgarnalen 1,172.50, 71 kg binnenlandse garnalen 1,62, 5 kg schar. 75 kg bot, '7 kg schol, 71 kg tong. 18 kg pa ling, 3 kg tarbot. 2 kg griet. 34 kg ongesor teerde vis. VEILING THOLEN. Eerstelingen bonken 22.10, gewone 15,80 16,20, poters 99,70, kriel 10,50 Doré bonken 21.50, gewone 16,60—17, poters 19—19,30, kriel 11,60. Barima gewone 11,2012,30. Bintjes bonken 21.60, gewone 11,1012,60. poters 3.40. Witte eigenheimers 14,1017. Aanvoer 2600 kisten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5