Raad Brouwershaven over „gemeentewerken" AGENDA Nieuwe archivaris Zierikzee benoemd ZEEUWSCH-VLAANDEREN Brandweer rukte uit na loos alarm.... UNIEKE „WEER-VISSERIJEN" VOOR PANHARING VERDWIJNEN WEDVLUCHTEN ONGELUK TE WATER VOOR DE MIDDELBURGSE KANTONRECHTER MARKTBERICHTEN MIDDENSTANDSDIPLOMA VOOR BIJNA HONDERD KANDIDATEN ppsi Voorstel formeren dienst Verkoop verenigingsgebouw Noordgouwe aanbevolen DE VEY MESTDAGH M.A.C. „SCHELDEGOUWEN" ORGANISEERT MOTORCROSS BIJ OOSTKAPELLE Zwemproeven Drukte op kampeerterrein in „Gentse week" Reddiügboot Val met brommer Brand in compressorhuisje DELTA-EXCURSIE N.C.A.B. Aarbeienseizoen viel tegen Strop voor de Bergen op Zoomse vissers: Stropers betrapt in Bruinisse Door indijking Zuiderzee en afsluiting van Oosterschelde JONGE DUITSE HERDERS Aanvaring of aanraking ZAAK VOOR ONBEPAALDE TIJD AANGEHOUDEN Misleidend Gauw naar bed' WINKELEN w WwoTI1 IN wIA rBURG GEZl ELL.IG donderdag 25 juli 1963 Zeeuws -Vlaandttotl PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 OOK Brouwershaven is toe aan het for meren van een eigen dienst voor ge meentewerken. Volgende week dinsdag avond om zeven uur zal de raad er in het Plaatsenhuis te Dreischor over ver gaderen. Zoals bekend zal de gemeente Brouwershaven een van de vijf „uit treders" uit de centrale dienst „Noord- Zeeland" de technisch ambtenaar S. M. W. de Korte overnemen in de func tie van hoofd van een eigen apparaat voor gemeentewerken. De heer De Korte heeft b. en w. al een opgave gedaan van de materialen, die voor de inrichting van een bureau voor gemeentewerken in Brouwershaven nodig zijn. Hiervoor is een krediet nodig van f 4042. Daarbij wordt nog aangetekend, dat de gemeente Brouwershaven het complete archief van het centraal bureau van de dienst „Noord-Zeeland" voor zover het haar eigen territoir betreft, krijgt over gedragen. Bij de desbetreffende begro tingswijziging tekenen b. en w. aan, dat de uittreding voor Brouwershaven ui teraard financiële consequenties met zich brengt, waarvan de hoogte tot op dit moment nog niet is te schatten. La ter zal de raad hiervan in de vorm van een nadere begTotingswijziging nog een voorstel aangeboden krijgen. De agenda voor de raadsvergadering van aanstaande dinsdagavond is nog even een „krachtproef". Voor het „zo merreces" ziet de raad zich voor in to taal 39 onderwerpen geplaatst. De grootste moot hiervan zijn onderwijs- voorstellen, die ongetwijfeld vlot onder de hamer van burgemeester A. A. Ver meulen zullen doorgaan. Verder is er een lange reeks voorstellen tot vaststel ling van wijzigingen van verordeningen en reglementen in de meer formele sfeer. Verkoop f Advertentie) Met vakantie Neem wat pockets mee Kom ze uitzoeken bij Bellamypark 45-48 - Vlissingen C. POSTMA VLAARD1NGEN ZIERIKZEE heeft zich verzekerd in de opvolging van de huidige, 69- jarige archivaris/conservator, de heer P. van Beveren. Met algemene ctemmen heeft de raad deze week na een besloten zitting met ingang van een nader te bepalen datum in deze functie benoemd de heer C. Postma uit Vlaardingen, thans ge meente-archivaris in deze stad. Tien jaar lang heeft deze wetenschap pelijk onderlegde ambtenaar de archie ven van de stad aan de Nieuwe Water weg beheerd. Verschillende publikaties verschenen van zijn hand. Cornelis Postma werd op 9 april 1921 in Leiden geboren. Na een vooropleiding aan de vijfjarige handels dagschool behaalde hij de diploma's we tenschappelijk archief-ambtenaar 2e klas en bedrijfsarchivist. Tot twee maal toe heeft hij een functie vervuld bij het algemeen rijksarchief in Den Haag. De eerste maal -tot september 1945 - als volontair. Twee jaar later kwam hij er terug als archivist. In die tussentijd was hij adjunctcommies op het gemeen tearchief van Rotterdam. In 1953 aan vaardde de heer Postma zijn huidige functie in Vlaardingen. Hij stond daar aan het hoofd van twee adjunctcom miezen en een klerk. In zijn Vlaarding- se periode heeft de heer Postma ver schillende boekwerken het licht doen zien. In 1958 schreef hij de „Korte Ge schiedenis van Vlaardingen". Drie jaar later verscheen van zijn hand een boek over „Prins Frederik der Nederlanden 17971881". Op het ogenblik werkt hij nog aan een serie van vijf luxe pockets over „Holland in vroeger tijd, 18e eeuwse beschrijvingen van steden en dorpen in Noord- en Zuid-Holland". Het zijn bewerkingen van een kwintet boekjes, die in de jaren 17421746 het licht zagen onder de titel „Hedendaag- sche Historie of Tegenwoordige Staat van alle volkeren". De eerste drie van de serie zijn al van de pers gekomen de laatste twee verschijnen binnenkort. AXEL Jubileumwedvhcht De Axelse duivensportvereniging „Ver wachting", organiseert op zondag 28 juli aanstaande een jubileumwedvlucht vanuit Breteuil, in verband met het feit dat de heren Em. Pieters en Eug. van Dorsselaer dit jaar 50 jaar lang de dui vensport beoefenen. Het verenigingsgebouw van Noord- gouwe zal worden verkocht, wanneer ten minste de raad meegaat met het voorstel van b. en w. in deze rich ting. De eigenaar van het perceel, waarop het gebouw aan de Dokter Wortmanstraat is gevestigd, de heer J. J. van Almenkerk heeft daartoe een verzoek gericht aan het college. Hij wil het gebouw gebruiken voor recreatieve doeleinden. De heer Van Almenkerk heeft namelijk het plan om een camping in te richten. Omdat er thans veel te weinig gebruik wordt gemaakt van het gebouw zien b. en w. hier een mooie kans liggen. De verliezen in de exploitatie werden van jaar tot jaar groter. In 1962 was dat bijvoorbeeld al f 192,83 en voor dit jaar ramen b. en w. het verlies op f 725. Bij de verkoop willen b. en w. evenwel na drukkelijk bepalen dat de bestemming van het 'gebouw niet mag worden gewij zigd voor 1 januari 1974. Voor de som van f 6000 stellen zij voor het gebouw met inventaris te verkopen. Op zaterdag 17 augustus Na een jarenlange onderbreking gaat de M.A.C. „Scheldegouwen" vólgende maand weer terreinwedstrijden organi seren. De wedstrijden, die worden ge houden onder auspiciën van de K.N.M.V. en F.I.M. vinden plaats op een gebied in de duinstrook tussen Vrouwenpolder en Oostkapelle, om precies te zijn. in de onmiddellijke nabijheid van hotel „Zee- burgh" aan de. Rodeweg. Op dit terrein dat al meer door „Scheldegouwen" werd benut zal een motorcross wor den gehouden voor motoren van 50,' 250, 350 en 500 cc. De datum van de motorcross is bepaald op zaterdag 17 augustus. Dan zullen de motoren tussen tien en elf uur worden gekeurd, waarna tot één uur gelegenheid bestaat om te trainen. Om twee uur be ginnen de terreinwedstrijden. De bij de organisatie horende administratieve af wikkeling berust bij de heer T. A. Blan ken uit Vlissingen. Voor de technische voorbereidingen zorgen de heren G. Eland, A. de Pree en A. C. de Vos, die deskundig worden bijgestaan door de heer B. Clinge. Dezer dagen traden de organisatoren in overleg met de gemeen tebesturen van Oostkapelle en Vrouwen polder. Overeengekomen werd, dat er vlak bij het terrein drie parkeerplaat sen zullen worden aangewezen. Over de meest geschikte aan- en afvoerwegen wordt thans nog beraadslaagd. Men ver wacht bij gunstig weer 10.000 bezoekers. Het secretariaat heeft 360 renners aan geschreven. De inschrijving sluit op 3 augustus. TERNEIJZEN VANDAAG. Middelburg Electro: Moonlight Melody, 19.30 uur, a.l. Zeeuws Museum: Expo sitie verzameling Bal en J. H. Koekkoek, 1017 uur. Van Benthem en Jutting: Ex positie over Zeeland en Zeeuwsch-Vlaan- deren, 9—18 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9—22 uur. Abdij: klank- en lichtspel, 21 en 21.30 uur. Vlissingen Alhambra: De kampioen-leuge naar, 20 uur, 14 jaar. Delta: Vergadering coördinatiecommissie voor sportuitwisse- lirig, 20 uur. Veere De Schotse Huizen: Expositie Dirk van Gelder, 10—12 en 14—17 uur. Zoutelande Circus Kinsbergen, 16 en 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Gezworen kameraden, 20 uur, 14 jaar. Sluis Gemeentehuis: Expositie schilderijen en tekeningen Marcaine, 1012 en 1419 uur. Westdorpe Kunsthandel „Troutzaerte": Expositie Ed Dukker en Suzanne Taub, Adriek Westenenk en Marijke van Vlaar dingen, 921 uur. Oostburg Gemeentehuis: Expositie schilde rijen. gouaches en keramiek Len Peper kamp en Gérard Grassère, 912 en 1417 uur. Haamstede Hotel Bom: Filmvoorstelling „De bewoners van de inlagen". 20 uur. Burgh school Kerkstraat: expositie teke ningen en gouaches Francois van den En- de en Hilco Visser, 1922 uur. In het Scheldebad te Terneuzen werden zwemproeven afgenomen voor leerlingen van diverse lagere scholen. Het diploma zwemproef werd behaald door 92 leerlin gen, het diploma geoefend zwemmen door 30 leerlingen, terwijl 16 scholieren het zwemvaardigheidsdiploma I ver wierven. De proeven werden afgenomen door mej. C. van Harn en de neren C. Kroezen, A. de Maijer en J. B. Johannis- se. Als gedelgeerde van het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschap pen trad op de heer C. Mink. SLUIS Hoewel het kampterrein „De Mei doorn" gelegen aan het gemeentelijk sportterrein te Sluis tamelijk landin waarts gelegen is, maken de toeristen er de laatste weken een zeer druk gebruik van. Vooral na het begin van de „Gentse week" hebben veel kamneerlief hebbers hier hun tent opgezet. Dinsdagmorgen werden de bewoners van Sluis wakker door het loeien van de si rene van het automatische brandbeveili gingssysteem in het Belfort. De plaat selijke vrijwillige brandweer was onmid dellijk present, maar behoefde gelukkig niet op te treden. De sirene was gaan loeien door een kleine storing, die ver holpen kon worden. BRESKENS Op het strand tussen de veerhaven en handelshaven te Breskens heeft men een plastic reddingboot met buitenboordmo tor geïnstalleerd. Dit in verband met de veiligheid voor de vele^badgasten. Bij de veerhaven te Breskens is de heer G. uit Vlissingen met zijn brommer te gen de trottoirrand gereden. Hij verloor de macht over zijn stuur en kwam te vallen. Zijn achterop zittende echtgenote liep hierbij een hoofdwonde op. Dokter A. v. d. Maas' uit Breskens verleende eerste hulp. Door onbekende oorzaak is brand uit gebroken in een compressorhuisje bij de nieuwe veerhaven te Breskens. Perso neel van de provinciale bootdiensten kon met een schuimblusser het vuur bedwin gen. De materiële schade bleef beperkt tot enkele aandrijfriemen van de elektromo tor naar luchtpomp. KOEWACHT Schieting te Koewacht De schuttersvereniging „Nooit Gedacht" te Koewacht hield zondag bij de heer A. de Kind een schieting met een deelname van 53 schutters. De uitslag hiervan was: hoofdvogel: R. Adam, le zijvogel: R. Baert, 2e zijvogel: G. Baert. Grootste aantal kleine vogels: P. van Goethem met vier stuks (allen te Koewacht). HOEK Gezelligheidsrit Groene Kruis Te Hoek werd een gezelligheidsrit ge houden ten bate van het Groene Kuis aldaar. Het oriëntatievermogen speelde een belangrijke rol, waar zelfs de Hoek se deelnemers hun handen aan vol had den. Toch werd de rit een groot succes. De uitslag was voor bromfietsers: 1. F. de Decker te Hoek, 2. C. Bakker te Hoek, 3. J. de Ruiter te 's-Heer-Arends- kerke. Voor fietsers: 1. C. M. de Pooter, 2. mevrouw M. Donze, 3. C. van 't Hoff, allen te Hoek. Zeehengelwedstrijd te Hoek De tweede internationale zeehengelwed strijd georganiseerd door de hengelver- eniging „Sport en Genoegen" te Hoek kan zeer geslaagd worden genoemd. Ruim 300 sportvissers namen hier aan deel. 's Avonds werden de prijzen uitge reikt. De uitslag was als volgt: 1. J. de Blaay, Zaamslag; 2. L Koole, Hoek; 3. K. Seynesael, Kloosterzande; 4. J. Bak ker, Hoek; 5. G. de Spugelaer en 6. J. Devlughe, beiden te Heist; 7. mevr. C. Harms-Vergouwe, Hoek; 8. J. Commy- me, Gent. RETRANCHEMENT Het Zwin opengesteld Nu het broedseizoen weer voorbij is, is het natuurreservaat Het Zwin opnieuw opengesteld voor het publiek. De wandeling door het Nederlandse deel van het natuurreservaat is vrij; voor een bezoek aan het Belgische Zwin wordt entree geheven. Schoolreisje o.l.s. De jongste leerlingen van de openbare lagere school te Retranchement maakten dezer dagen een reisje naar België. In Heist maakte men een wandeling door het duinpark en langs de boulevard. Vervolgens bracht men een bezoek aan het meer van Heist met het dierenpark en de speeltuin. In Knokke speelde men in het bos. waar na de kinderen wafels in een speeltuin aten. PHILIPPINE Vorige week maakten leden van de N.C. A.B. uit Philippine, Sluiskil, Overslag, Zuiddorpe, Koewacht, Sint-Jansteen, Clinge, Nieuw-Namen, Graauw, Kloos terzande, Ossenisse, Zaamslag, Hengst dijk, Axel en Lamswaarde met vier tou ringcars een excursie naar het proefbe drijf „Zeeland" en de Deltawerken. Via Perpolder waar alle bussen samen kwamen, ging het naar het proefbedrijf te Wilhelminadorp waar het gezelschap omstreeks negen uur arriveerde, om on geveer twee uur later te vertrekken naar de werkhaven te Kats waar in de naaste toekomst de brug gemaakt zal worden over de Oosterschelde. Via Co- lijnsplaat reed men vervolgens naar Kortgene waar een uur werd gepau zeerd voor het gebruiken van de lunch. Na een rondrit door Noord-Beveland en Walcheren waarbij in Middelburg nog eens werd gestopt, keerde het gezel schap via het veer Vlissingen-Breskens weer naar Zeeuwsch-Vlaanderen, In Zeeland behoort het aardbeiensei zoen thans weer tot het verleden. Bij de aardbeiveiling te Kapelle-Biezelinge worden sinds maandag geen veilingen van aardbeien voor de industrie meer gehouden en het aanbod voor de con sumptie is ook van geen betekenis meer. Voor de telers was het een zeer slecht Het gaat de Bergen op Zoomse vissers niet voor de wind. Een jaar of ifngfhad men dif slz^en^erekènd op acht geleden konden zij nog rekenen op een behoorlijke vangst in de Oosterschelde, maar sinds 1959 gaat het bergafwaarts. Was de opbrengst in 1959 nog 10.000—/ 12.000, in 1960 haalde men nog niet de helft. Het jaar daarop was ook al slecht en in 1962 werd de vangst geschat op een 900. Dit jaar denkt men nog geen 300 aan vis te halen. 1 miljoen kg aardbeien, maar de aan voer bedroeg slechts 489 ton. De totale opbrengst, die het vorig jaar ruim 1,1 miljoen gulden bedroeg, daalde dit jaar tot 690.000, zo meldt een A.N.P.-be- richt. De rijkspolitie te Bruinisse heeft in de nacht van dinsdag op woensdag twee stropers in de omgeving van Bruinisse aangehouden. Het waren de woonwagenbewoners J. H. en P. H. uit deze gemeente, die in het bezit waren van een auto, een geweer en munitie. Zij hadden reeds een haas en een konijn gevangen. De auto en de wapens zijn in beslag genomen. De stro pers kregen een proces-verbaal. De Bergse vissers vingen op de zoge naamde „weer-visserijen", gevestigd op de schorren van de Oosterschelde, de bekende Bergse panharing. Verder an sjovis, rog, pijlstaart, geep, spanjolen, makreel en als onwaardige vis nog de bliek, die tot vismeel werd gemalen. Maar sinds de indijking van de Zui derzee is de Bergse panharing Heden overleed, tot onze diepe droefheid, in het St.-Antoniuszie- kenhuis te Oostburg, onze lieve vader, be huwd-, groot- en over grootvader IZAAK DE BACK, weduwn. van Anna de Puijt, in de ouderdom van 84 jaar. Uit aller naam, S. de Back. Oostburg, 23 juli 1963. Maaidijk 2. Te koop met zeer goede stamboom, zwart/geel, 9 weken. MACHIELSEN, Lieven- straat 2, Terneuzen. Uitslag wedvlucht vanuit Ruffec van zon dag 14 juli. Organiserende vereniging Schop- man van Helsland te Hulst. In coucours 145 duiven, snelheid eerste duif 1474 meter per minuut. 1 A. Bosman, Heikant, 2 H. Everaerdt, Hulst. 3 O. Maschelein, Clinge, 4 J. de Lijser, Hulst, 5 J. Wentzler, Rapenburg, 6 J. van Houte, Sint-Jansteen, 7 R. van Goethem, Clinge, 8 en 10 Joh. Koemans, Hulst, 9 J. Danckaert, Sint-Jansteen. De postduivenhoudersvereniging „De Lucht bode" te Zuidzande, nam met 113 duiven deel aan de wedvlucht op Moescroen. Snel heid le duif: 1489,8 meter per minuut. De uitslag was: 1 C. Verplanke, 2 en 7 A. Wage- le Roij, 3, 4 en 5 P. de Hullu, 6 D. Luteijn, 8 en 9 A. de Lijzer en 10 C. B. de Neve. Bij de oude duiven was de uitslag: 1 en 5 J. Wille, 2. 6 en 7 A. de Die; 3 D. Luteijn, 4 A. Wage-van Lare en 5 J. Wille. De postduivenhoudersvereniging „De Snelvliegers" te Oostburg hield met 66 jonge duiven een wedvlucht vanuit Dourdan. De uitslag was 1 W. Daansen, J. Bakker, 6 E. de Milliano, 7 mevr. Ris- 2 en 3 F. Brevet, 4 en 9 M. Krijger, 5 seeuw, 8 C. de Cock, 10 R. Merrelaar. Dezelfde vereniging nam met 76 oude duiven reel aan een vlucht vanuit Dour dan. Hier was de uitslag: 1, 2 en 7 R. Verstraeten, 3 mevr. Risseeuw, 4 A. Ris- seeuw Jzn. 5 en 10 A. J. Boonman, 6 .1. van Overbeeke, 8 P. J. van Hee, 9 G Matthijs. De uitslag vanuit Moescroen met 46 oude duiven was: 1 W. van Unen, 2 Joh. Simpelaar, 3 R. Verstraeten, 4 J. Simpelaar Pzn„ 6 J. Simpelaar Jzn. 5. L. Verheije, 7 en 8 A. J. Boonman, 9 J. Bakker,, 10 P. Risseeuw. Eveneens vanuit Moescroen werd deel genomen met 237 jonge duiven: 1 en 2 J. v. d. Walle 3, 4, 6 en 7 W. van Unen 5 L. Verheije, 8 P. Baas, 9 J. den Hol lander, 10 P. Barra. De uitslag van de vlucht vanuit Ruffec was: 1 R. Verstraeten, 2 en 8 W. vari Unen, 3 en 5 R. C. Jansen, 4 en 6 mevr. Risseeuw, 7 J. Bakker, 9 en 10 A. J. Boonman. De duivenhoudersvereniging „De Hoop" te Biervliet hield dezer dagen een wed vlucht vanuit Dourdan. De uitslag was: 1 H. de Ruijsscher, 2 C. Timmerman, 3 H. de Dobbelaere, 4 P. de Winne, 5 W. Gruben, 6 H. du Puij, 7 en 8 J. Bang- nus, 9 Ch. v. Vooren, 10 C. Brevet. Eveneens hield „De Hoop" een wed vlucht vanuit Moescroen. De uitslag hiervan was: 1 W. de Jonge, 2 Joh. de Meijer, 3 F. v. d. Hemel, 4 P. v. d. Linde, 5 C. Timmerman, 6 C. Brevet, 7. J. de Krijger, 8 P. Weeda, 9 A. Naeije 10 A. de Boevere. Voorts hield „De Hoop" een wedvlucht vanuit Ruffec, waarvan de uitslag luid de: 1 en 2 J. Mangnus, 3 J. Lecluijze, 4 en 5 P. Mangnus, 6 en 7 J. Mangnus, 8 J. Lecluijze, 9 H. du Puij, 10 Th. de Boe vere. De postduivenhoudersvereniging „Recht voor Allen" te Sluis deed met oude duiven mee aan een prijsvlucht vanuit Moscroen. De uitslag luidt: 1. J. de Zutter, 2, 3 en 7 O. de Meijer, 4 en 8 J, Wage, 5 M. v. d. Bussche, 6 J. Stabij, 9. A. Dierks, 10 J. Dierks. Jonge duiven 1, 3 en 9 J. Moens, 2 en 4 P. Goosen, 5 P. Maenhout, 6 J. de Lijzer, 7 en 8 J. Wage; 10 M. van Boven. Prijsvlucht uit Dourdan met oude dui ven; 1, 5 en 10 A. le Clercq, 2 en 3 J. de Zutter, 4 en 8 P. de Smit, 6 P. Maenhout, 7' en 9 J. Rijkborst. Jonge duiven: 1 M. Baert, 2 en 7 J. Lou- weret, 3 C. v. d. Walle, 4 J. Focke, 5 P. Groosman, 6 O. de Meijer, 7 en 8 A. Schram, 9 G. de Meijer, 10 M. de Backe- re. De postduivenhoudersvereniging „Recht voor Allen" uit Sluis deed met 229 jonge duiven mee aan een prijsvlucht uit Ar ras. De hoogste snelheid bedroeg 1071 m per minuut en de gedetailleerde uitslag luidt: 1 en 4 M. Baert; 2, 5, 7 en 8 J. Ommen; 3, 9 en 10 J. Rijkborst; 6 G. de Meijer. Aan dezelfde vlucht werd met 33 jonge duiven deelgenomen. De hoogste snel heid was 1077 m per minuut en de uit slag: 1 en 9 G. de Meijer; 2 A. Ie Clercq; 3 J. de Zutter; 4 F. Verheye; 5 O. de Meijer; 6, 7 8 en 10 J. Wage. Uitslagen wedvluchten vanuit Quiévrain. „De snelle duif", Clinge. 294 oude duiven. 1 Ed. Willaert, 2 L. van Hooijdonck, 3 gebr. Seghers, 4 J. Nachtegaal, 5 C. van Duysse, 6 J. Willaert. 7 R. Willaert, 8 M. Bracké. 9 R. Seghers, 10 gebr. Willaert. 267 jonge duiven. 1 L. Pilaet, 2 G. Willaert, 3 Ed van Kam, 4 en 5 A. Drumont, 6 Ed. v. Geensen, 7 R. Coolman, 8 E. van Kam, 9 S. van Goethem. 10 Ch. van de Brande. Rijwiel jonge duiven gewonnen door A. Drumont. Rijwiel oude duiven gewonnen door C. van Hooijweghen. „Zondags Vermaak", Sint-Jansteen. Oude duiven, 1, 3 en 8 C. Baert, De Klinge, 2 J. van de Velde, 4 Em. Verschueren, 5, 6 en 10 Fl. Blommaert, 7 en 9 R. v. Grem- berghen. Jonge duiven: 1 en 7 C. Baert, De Klinge, 2 A. de Backer, Kapelle-Brug, 3, 4, 5 en 6 L. van Dorsselaer, 8 J. van Eetvelde, 9 en 10 L. van Dorsselaer. Uitslagen wedvluchten vanuit St.-Denis van zaterdag 20 juli. „De Voorwaarts'', Zaam- slag-Veer. 38 duiven, snelheid eerste duif 701,2 meter p. m. 1 Joh. van de Voorde, 2 H. Scheele, 3 en 9 W. de Putter, Axel, 4, 5, 6, 7 en 8 H. de Feijter, Axel, 10 P. Koopman. „Eendracht Maakt Macht", Terneuzen. 1 D. Deurwaarder, Zaamslag. Snelheid eerste duif 720 m. p. min. 2 en 4 J. Zeegers, 3 en 8 C. de Kraker, 5 P. Gerreman, 6 K. Oppeneer, 7 gebr. Scheele. Uitslag wedvlucht vanuit Dourdan. „Verwachting", Axel. 70 jonge duiven, snel heid eerste prijswinnende duif 1388,2 m. p. min. 1 M. Dieleman, 2 J. Giele, 3, 4, 7, 9 en 10 R. J. van de Veke, Zaamslag, 5 Ch. Tieleman, 6 J. Matthijs, 8 A. Peersman. Zuid-Nederlandse Bond van postduivenhou ders, afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen. Uitslagen wedvluchten vanuit Arras van zon dag 21 juli. Combinatie Rapenburg-Hengstdijk-Boschka- pelle. 345 jonge duiven, 1 en 3 J. Bakker, Zaam slag, 2 P. de Vos, Zaamslag, 4 R. van de Veke, Zaamslag, 5 en 9 R. Maas, Rapenburg, 6 J. Hamelink, Zaamslag, 7 en 8 R. de Cock, Rapenburg, 10 J. Collet, Hengstdijk. 30 oude duiven: 1 en 5 J. Stallaert, Bosch- kapelle, 2 en 8 J. Boeijkens, Hengstdijk, 3, 4 en 7 H. Wijnacker, Rapenburg, 6, 9 en 10 Van Kool, Rapenburg. „De Postduif", Sint-Jansteen, 321 jonge dui ven, snelheid eerste prijswinnende duif 1063 m. per min. 1 F. Rogiest, 2 O. van Waes, 3 Ch. de Beule, 4 J. de Smidt, 5. L. Her- rewegh. „De Herleving", Kloosterzande, 359 jonge duiven, hoogste snelh. 1089,6 m. p. m. 1 en R gebr. Moorthamer, 2 P. Laffeber, 3 J. Maas, 4, 5 en 10 J. Sponselee, 6 R. Krieckaert, 7 E. Aarssen, 9 F. Colpaert. 30 oude duiven, hoogste snelheid 1087,9 m. p. m. 1, 2, 3 en 6 L. Blommaert, 4 en 5 gebr. Moorthamer, 7 en 8 A. Pauwels, 9 G. Vioen, 10 P. van Goethem. „De Postduif", Lamswaarde, 141 jonge dui ven, snelheid eerste duif 1074,1 m. p. m. 1, 2, 7 en 8 P. Platjoüw, 3 L. Seghers, 4 F. Par don, 5 en 9 L. Platjouw, 6 G. Vioen, 10 R. D'Hondt. „De Reisduif", Graauw. 178 jonge duiven, snelheid eerste duif 1049,7 m p. m. 1. B. Plasschaert, 2 A. Boogaert, 3 F. Leeraert, 4 C. de Koning, 5 en 10 A. de Block, 6 en 9 P. Mattheijssen, 7 Th. Weemaes, 8 C. Picavet. „Verwachting", Axel. 206 jonge duiven, hoog ste snelheid 1071,2 m. p. min. 1 en 6 M. Die leman, 2 en 5 P. Dey. 3 E. Pieters, 4 J. Wee- sepoel, 7 C. Wieland, 8 C. van Drongelen, 9 J. de Visser, 10 D. Dieleman. 34 oude duiven, snelheid le duif 1095,4 m. p. min.: 1 E. van Dorsselaer, 2 Th. Vinck, 3 M. Butler, 4, 5 en 6 Joh. Wieland, 7 J. van Hoorn, 8 en 9 Ch. Tieleman, 10 D. Faas. De Snelle Duif", Terhole. 121 jonge dui ven, snelh. le duif 1009 m. p. min. 1, 5 en 6 J. Freijser, 2 J. Asselman, 3, 4 en 9 C. de Smet, 7 P. de Vree, 8 A. Vermeulen, 10 D. de Vijlder. 26 oude duiven, hoogste snelh. 1046 m p. min. 1 P. van Campen, 2 W. Cambeen, 3 A. Freijser, 4, 5, 6 en 8 H. Colsen, 7 J. de Brou wer, 9 M. Vermeü, 10. J. de Brouwer. „De Reisduif", Philippine, 177 jonge duiven, snelheid eerste duif 1054,2 m. 1. H. van de Hemel, 2 G. Onderdonck, 3 R. Lippens, 4 E. Lauret, 5, 6 en 8 H. Cornelis, 7 R. van Hoeke, 9 Th. Rammeloo, 10 J. Haak. 84 oude duiven, hoogste snelheid 1006,1 m per min. 1 en 7 H. van de Hemel, 2, 4 en 5 J. Haak, Hoek, 3 G. Onderdonck, 6 en 10 Ad. Lauret, 8 A. Notschaele, 9 Arth. Bom- belijn. „Nieuw Leven", Koewacht, 23 oude duiven, hoogste snelh. 1128,8 m p. m. 1' en 3 A. van Rumste, 2, 5, 7 en 8 Aug. van Hooije, 4 en 10 R. Martens, 6 gebr. Audenaerde, 9 R. de la Ruelle. 21 jaarlingen, hoogste snelheid 1127,5 m. p. m. I, 3 en 5 Aug. van Hooije, 2 en 6 A. Mar tens, 4 gebr. Audenaerde, 7 R. Martens, 8 H. de Bock, 9 Aug. de Beul, 10 P. de Weele. „De Eendracht", Terneuzen. Jonge duiven: 1 P. Harms, snelh. 1055,4 m p. m. 2 en 3 Combi natie Meijer-Van de Berge, 3 en 4 J. de Smidt, 5 W. Harte, 6 J. Oppeneer, 7 P.de Ruijter, 9 J. Doorns, 10 J. v. d. Graaf. Oude duiven: 1 J. Willemsen, snelheid 1084,7 m p. m. 2 en 8 H. Koch, 3, 4, 5, 6 en 7 J. de De kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, kreeg woensdagmorgen de zaak te behandelen van de schipper F. P. uit Roosendaal. Deze was volgens een schriftelijke getuigenverklaring met zijn motorschip „Nellie" nog al snel en wild de oostsluis bij Wemeldinge uit- en de haven ingevaren. Daarbij was een ander vaartuig „Ropa", dat eveneens de sluis wilde uitvaren, weggedrukt, waarna het schip op een meerpaal liep. De „Ropa" kreeg een denk aan de voorsteven. Of er sprake van een aanvaring of aanraking is geweest, werd tijdens de behandeling van deze affaire niet erg duidelijk. Ook de schriftelijke verklaringen van andere schippers, die werden voorgelezen, liepen nog al uiteen. De officier mr. P. K. Doe- dens vroeg daarom aanhouding van de zaak voor het horen van verdere getui gen. De kantonrechter schorste de zaak voor onbepaalde tijd. Tegen de vertegenwoordiger A. S. uit Wolphaartsdijk, die op 16 april te Goes met zijn bestelauto niet voldoende af stand van een voor hem rijdende perso nenauto had gehouden, en door onoplet tendheid een botsing had veroorzaakt toen deze auto stopte, werd, omdat de omstandigheden moeilijker waren dan de doorsneegevallen, een boete van 15. subs. 3 dagen geëist. De kantonrechter vonniste conform. Een andere botsing, die op 23 april onder Kloetinge werd ver oorzaakt, was eveneens te wijten aan onvoldoende afstandhouden. De vracht wagenchauffeur G. J. L. uit Giessenburg, die zich daarvoor moest verantwoorden, werd veroordeeld tot een boete van 30 subs. 6 dagen. De officier had hetzelfde geëist. Een gevaarlijke situatie had de tank wagenchauffeur F. C. B. uit Kamper land veroorzaakt, toen hij op 16 april ter hoogte van 's-Heer-Arendskerke bij een inhaalmanoeuvre een met twee paarden bespannen wagen aan de achterzijde aanreed. Paarden en wa gen waren daardoor op het linker weggedeelte terecht gekomen. Won der boven wonder liep alles nog goed af. Het door de chauffeur aangevoer de excuus, dat de wagen op het glad de wegdek was doorgeschoven miste volgens de kantonrechter iedere ba sis. „U had uw snelheid tijdig naar de gesteldheid van het wegdek moe ten regelen", vond hij. De officier eis te een boete van 40.subs. 8 dagen. Het vonnis luidde conform. „Ik wilde gauw naar bed en er was helemaal geen verkeer op de weg", zo verdedigde de Middelburgse scholier 3. L. zich, toen mr. Moolen burgh uiteenzette, dat hem ten laste werd gelegd, dat hij op 8 mei on de Vlissingsesingel met zijn bromfiets 40 km per uur had gereden. „Ais iedereen uitsluitend met zichzelf rekening gaat houden wordt het een rat- ietoe in de wereld", merkte de kanton rechter na deze uitlating od. De officier vond een eis van 25.subs. 5 dagen op ziin nlaats. De kantonrechter dacht er hetzelfde over. De Vlissingse tuinder C. J. reed on 3 juli in de President Roose- veltlaan met ziin brommer 41.9 km per uur. ,,'t Ging echt ongemerkt", voerde de bromfietser verontschuldigend aan. De kantonrechter vond, dat er van de President Rooseve'tlaan <reen racebaan "emaakt moet worden. Hij veroordeelde de tuinder tot f 30.subs. 6 dagen. De eis luidde hetzelfde. De Vlissingse winkelbediende B. F. moest zich verantwoorden voor het feit, dat hij op 2 mei te Vlissingen een hele tijd de linkerriclitingaanwijzer van zijn personenauto uitgestoken had gehouden en daardoor misleidend voor het overige verkeer had gereden. "Ik wist niet eens, dat de richtingaan- die daarheen trok om kuit te schie ten geheel uitgestorven. De ansjo vis, waarvan door een visser weleer soms 3000 kg per dag werd aange voerd, is ook verdwenen. De laatste drie jaar lieten ook andere genoemde vissoorten zich weinig meer zien. Toch hebben nog zes vissers dit jaar hun weer-visserij opgebouwd, een werk waarmee een paar maanden gemoeid zijn. Vroeger werden op de Oosterschelde bij Bergen op Zoom ongeveer veertien weer-visserijen opgebouwd en dan nog enkele komvisserijen. Het werk voor de bouw van zo'n weer- visserij begint al in maart. Dan gaan de vissers de bossen in om hout te kap pen. De bouw duurt ongeveer vijf we ken. De materiaalkosten bedragen 1000 tot 1500. „En dan berekenen we nog niet eens het werkloon, omdat we alles zelf doen", zei een der vissers. De visserijen hebben mooie namen: „De Orgel", „De hoge en lage Kraaiert", „De Nim" en „De Vogelaar" werden dit jaar nog uitgezet. Maar „De Goudmijn" is verdwenen. Evenzo „Het Oostplaatje" en „Het Kargat". „Als we de opbrengst van de zes visse rijen bij elkaar tellen", vertelde een der vissers, „dan denk ik dat we dit jaar nog niet voor 1000 hebben gevangen". Vorig jaar is er ook op bliek gevist, om te trachten nog iets van de hoge kosten te dekken. Maar zelfs deze vangst le vert vrijwel niets meer op. Eén van de vissers gaat er nu als een soort voorbode dag en nacht op uit. Vangt hij iets, dan worden de anderen gewaarschuwd. Maar tot nu toe is dat nog niet nodig geweest. Als straks ook de Oosterschelde gesloten is, verdwijnt deze unieke weer-visserjj helemaal en voorgoed. wijzer uitstond", zei F. „Ik heb het ver moeden, dat het handletje op een gege ven moment aan mijn mouw is blijven haken". ,,In het procesverbaal zei U an ders, dat het contact vermoedelijk vast was blijven zitten zo friste de kanton rechter het geheugen van F. op. Omdat er alleen maar verwarring was gesticht zes automobilisten durfden hem niet te passeren en bleven achter de auto rij den werd de winkelbediende veroor deeld tot een boete van 10Mr. Doe- dens had 15subs. 3 dagen geëist. o n if— (ojo\ j /fjrtr» «F Smidt, 9 Combinatie Meijer-Van de Berge, 10 P. Harms. Uitslag kringvlucht vanuit Dourdan van de kring Centrum Zeeuwsch-Vlaanderen, orga niserende vereniging „De Vrede" te Sas van Gent. In concours 319 jonge duiven, hoogste snelheid 1386.4 m per min. 1 M. Dieleman, Axel, 2 R. Lippens. Philippine, 3. J. Giele, Axel, 4 Betue-le Coq. Sas van Gent, 5 R. Vroegop, Terneuzen, 6 Pr. de Bock, West dorpe, 7 W. Lauret, Philippine, 8 M. Ver- noorte, Terneuzen. 9 R. de Cock, Rapenburg, 10 P. Freijser, Sluiskil. Uitslag wedvlucht vanuit Ruffec. „De Vrede". Sas van Gent. 171 duiven, hoog ste snelheid 1368,3 m. per min. 1. J. Heida, 2 H. Marquinie, 3 J. Wieland, Axel, 4 H. de Feijter, Axel, 5 gebr. Kox, 6 gebr. Buijsse, Terneuzen, 7 F. van Acker, Axel, 8. Meijer- van de Berge, Terneuzen, 9 M. van de Ak> ker, Terneuzen. 10 H. F. Koch en zn. Ter neuzen. VEILING KAPELLE 24 juli. Frambozen in kratten I 199204, II 195. Rode bessen I 71—74, IIX 51—56, II 42,20 42,70, III 38, in doosjes I 20—25, II 17—20, III 13. Zwarte bessen I 106—109, II 101—104, III 88. Zure Morellen I 111—112, II 96, III 8. Dubbele bonen I 74, II 72. Prelude II 6371. Kersen: Klerken I 153—165, II 111—149, III 26. Morellen II 5878. III 13. Varikse zwarte I 124—129, II 122, III 21—29. Krieken I 126. Meikersen II 124. Citroenkers II 64. Kruisbes sen per kg: I 46—65, ex. 80, II 37—52, III 15, per doos: I 1617. Loganbessen per doos I 3844, II 21. Aardbeien per doos I 6898, II 4078, III 2940. Witte bessen per doos H 9^4-12. Pruimen: Oranjepruimen I 5154. Ruth Gestetter I 83100, II 5274, grof 60— 71, fabr. 20. Kasontario ex. 178180, I 142. Kasperziken per stuk ex. B 20, ex. C 15, ID-II 610. Aardbeien per doos: I 6898, II 4078. III 2140. Witte bessen per doos II 9 y212 Aardappelen, bonken 1112, I 9, II 9, drie lingen doordraai, kriel 12yz. VEILING KRABBENDIJKE 24 juli. Zwarte bessen, industrie I 1,131,14, II 1,111,12, III 69. Dubbele bonen I 84. Kruisbessen per kg I 60. Rode bessen, indus trie II 54. Rode bessen per doos II 20. Red Gauntlet per doos I 70, H 65—66. VEILING TERNEUZEN 24 juli. Sla 5—15,60. Bloemkool A 43, All 14— 19, B 11. Bil 11—16, CII 11—14. afwijkend 11— 18. Groene komkommers 1013. Witte kom kommers 14. Selderij 1—18. Peen II 10—25. Uien 12. Barima, bonken 15, I 1011. Eerste lingen, bonken 1420, I 9—15. Bintjes 8. An dijvie II 1620. Prinsessenbonen I 6586, II 5676. Saxa 6880. Prelude 6682. Tuinbo nen 89. Kroten 910. Rode kool 712. Spitskool II 15. Peulen II 22—29. Savooiekool 10—17. Doppers 25. Waspeen 10—14. Rabarber 8—16. Tomaten A 66—76, All 47—65, B 67— 73, Bil 29, C 4551, CII 3940. Aardbeien per doos: Talisman II 3548. Red Gauntlet I 50— 79, II 3868. Sengana II 3638. Rode bessen I 2428, II 2327. Kruisbessen per kg I 63 66, II 2264. Rode bessen II 5999. Zwarte bessen I 108—109, II 104—107, III 70. Blauwe druiven 197—292. Witte druiven 309. Morellen B 101—108. VEILING SINT-ANNALAND Doré, gewone 13,50, bonken 20,—, drielingen 9,—. Eigenheimers, gewone 14,00—16,00, drie lingen 4,Bintjes, gewone 10,Bofien, ge wone 11, VISMIJN COLIJNSPLAAT 24 juli. 2633 kg exportgarnalen 792,02, 104 kg binnenlandse garnalen 941,28, 207 kg schar, 64 kg bot, 38 kg schol, 84 kg tong, 11 kg paling, 3 kg rog, 97 kg ongesorteerde vis. Ue Op 22, 23 en 24 juli zijn te Middelburg de middenstandsexamens afgenomen. De voorzitter van de examencommissie Middelburg van het middenstandsonder- wijs, drs. W. van Veelen kon de diplo ma's uitreiken aan 99 kandidaten. Ne gen geëxamineerden moesten worden afgewezen. De namen van de gediplo meerden zijn: P. J. Arendse, Souburg; H. Ars, 's-Heerenhoek; mej. M. P. van den Berge, Krabbendijke; J. N. L. Bliek, Middelburg; A. F. Boogaard, Vlissingen; P. Boogaard, Serooskerke; H. Boone, Borssele; J. Boone, Hoedekenskerke; J. H. van de Bosse, Gapinge; mej. M. J. Bouterse, Waarde; J. Braam, Nieuw- en Sint-Joosland; A. Brouwer, Domburg; mej. E. Brouwer. Domburg; W. Brou wer, Souburg; A. Bruinoogen, Waarde; J. G. de Buwe, Borssele; J. Castel, Vlis singen; C. W. Deurlo, Zierikzee; L. K. Dingemanse, Middelburg; mej. J. Dobbe laar Tissink, Middelburg; mej. P. van de Ende, Borssele; mevr. M. M. Faas- Smallegange, Alphen aan de Rijn; R. Geertje, Wissenkerke; M. Goedbloed, Biggekerke; L. Goedhard, Middelburg; J. Griep, Middelburg; C. S. de Groot, Middelburg; mevr. C. P. van Halst-de Haze, Kamperland; J. J. van Hecke, Vlissingen; P. Herman, Vlissingen; R. W. v. Hooydonck, Vlissingen; J. den Hol lander, Oostkapelle; mevr. P. A. van der Hooft-de Wijze. Middelburg; A. Hooger- land, Wissenkerke; T. J. Hooikaas, Goes; H. van Hoorn, Middelburg; A. J. Ja- link, Goes; A. Janse, Serooskerke: P. Janse, Middelburg; L. Jobse, Domburg; P. G. Jobse, Serooskerke; J. Joosse, Goes; F. A. de Kaart; Vlissingen; J. de Kam, Oostkapelle; J. A. Kerkhove, 's-Heer-Arendskerke; A. H. Koets, Mid delburg; P. H. Koppejan, Biggekerke; A. J. Kuypers, Vlissingen; mej. J. de Lange Polderman, Breda; J. de Leeuw, Middelburg; K. H. Lobbezoo, Souburg; H. P. Louwerse. Serooskerke; J. Louwerse, Domburg; mej. F. Lous, Aagtekerke; P. E. Maas, Vlissingen; A. Maljaars. Vrou wenpolder; J. A. Maranus, Aagtekerke: J. G. de Maré, Souburg; K. Marinusse, Koudekerke; B. Melse, Middelburg; M. Meulenber, Ellewoutsdijk; mej. E. Mey ers, Grijpskerke; mej. C. Moens, Aagte kerke; mej. C. J. H. de Moor, Wissen kerke; J. Murre, Nieuwdorp; M. J. Neels, Krabbendijke; J. de Noot, Veere; P. C. Ocee, Hoofdplaat; L. P. van Oorschot, Vlissingen; mej. M. W. Over beeke, Waarde; mevr. A. Petit-Bernard, Middelburg; J. M. Priester, Vlissingen; mej. C. M. Robijn, Groede; M. J. Roos, Vlissingen; J. H. Roselle, Breda; H. San- derse, Kamperland; C. Schipper, Hoede kenskerke; L. Schrier, Waarde; J. I. M. Schuitema, Vlissingen; J. J. de Smid, Middelburg; N. A. Smith, Middelburg; A. Sonke, Krabbendijke; mevr. C. G. Sonke-Duinkerken, Waarde; B. Sturm, Middelburg; mej. M. M. den Toonder, Kloetinge; B. Tromp, Vlissingen; A. M. van 't Veer, Oostkapelle; M. J. Vierge ver, Kapelle-Biezelinge; J. C. de Visser, Aagtekerke; M. van Weele, Borssele; J. D. Weststrate, Vlissingen: mej. A. Wis se, Meliskerke; C. H. Wisse. Kapelle- Biezelinge; mej. S. E. Wisse, Domburg; mej. A. L. de Witte, Domburg; mej. M. E. de Witte, Middelburg; P. Wonder- gem, Oostkapelle. VEILING ROTTERDAM. Dinsdag 23 juli. Eerstelingen groot 1013, poters 9—10, kriel 33. Doré groot 1217, poters 910, kriel 37. Barima groot 910, kriel 34. Eigenheimers groot 912, kriel 3—5. Aanvoer 117.000 kg. Andijvie 711. Aan voer 15.000 kg. Sla 6—12. Aanvoer 37.000 stuks. Bloemkool 1 A: 6 stuks per bak 26 38, 8 st 12—21, 10 st. 10—15. 2 A: 6 St. per bak 12—25, 8 St. 12—14. Dubb. bonen 70 —97. Kassnijbonen 6479. Tuinbonen 13—23. Stambonen 1 69—76. Rabarber 8—12. Spits kool 69. Waspeen 1 A 2325. Sjalotten 22 —24. Komkommers 70-80 15—23, 60-70 1316, 50-60 1113, 40-50 10. Selderij 25. Peter selie 26. Rode kool 814. Netmeloenen 85 —108. Zwarte bessen 1 109—110, 2 103105. Aanvoer 35.000 kg. June Blood 103—148. Beauty 144. Red June 97—131. Golden Japan 117—173. Ontario 136—187. Rode bessen 1 5392, 2 4071. Kruisbessen 4968. Per ziken A 18—11, B 10—15, C 7—8. Tomaten A extra 380—390. A 1 370, B 1 360—370, C extra 370, C 1 370, CC 1 310, alles per bak. Aanvoer 4000 bakjes. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Doré I 12.35—11, II 11—9.02, bonken 19.42. Eigenheimer I 14.50, II 12—9. Bintje I ll.'óO— 10, II 10—9, bonken 20.36. Aanvoer 4400 kisten. VEILING STAVENISSE. Doré gewone 12.50—9, bonken 19.40, drielin gen 9, kriel 5. Bintjes gewone 109, bon ken 20.50, drielingen 3. Eigenheimers gewo ne 15.20. Aanvoer 1000 kisten. VEILING BERGEN OP ZOOM 24 juli. Sla 3(414. Bloemkool 12—15. Sa vooiekool 7—18. Bospeen 16—26. Waspeen 10 22. Andijvie 714. Komkommers 1420. Rabarber 4—12. Snijbonen 30—83. Dubbele sperziebonen 4668. Aardappelen 916. Uien 15—45. Spitskool 14—19. Tomaten 25—72. Tuinbonen 8—16. Kroten 6—14. Erwten 10—90. Peulen 30—1,52. Meloen 801,56. Aardbeien 501,85. Rode bessen 4080. Kersen 401,08. Perziken per stuk 725. Pruimen per stuk 614. Industrieveiling. Rode bessen 4113. Zwarte bessen 104111. Frambozen in doosjes F,76, idem in tubs 1,26. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 24 juli. Aardappelen: bonken 16, grote I 11,40, drielingen 9,10, kriel 3,70. Aanvoer 45 ton. Fruit: Tomaten AI 3,99, BI 391114. Cl 348 376, All 413421, Bil 335353. Aanvoer to maten 10 ton. Rode bessen per kg 3572, id. per doos 1428. Frambozen 2864. Aardbei en 5279. Frankenthaler 302—309. Kasprui- men 120—130. Netmeloen 117—171. Perziken 1450. Kruisbessen per kg 1567. Groenten: Andijvie 7—14. Waspeen 1050. Bospeen 1041. Spitskool 11—16. Rode kool 5,5010. Snijbonen 37116. Sacsas 5283. Bloemkool 4 per kist 14—44, idem 6 per kist 12—34, idem 8 per kist 10—20, idem 10 per kist 1012. Postelein 524. Sla 3,5012. Bos- kroot 2—7. Savooiekool 6—14. Tuinbonen 8 18. Dubbele bonen 47—94. Peulen 1,43. Kom kommers, groen 60-75 10—21, 50-60 10—17, 45- 50 1016. Komkommers, wit 10—19. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 25 juli 1963. Prijsklasse 0 17 cent. idem I 17 cent, idem II 16 cent, idem III 15 cent, idem IV 13 cent, idem V 10 cent, idem VI 9 cent. VEILING V.V.Z.B. GOES 24 juli. Zwarte bessen I 112,90113,90, II 109,10411,70, III 88. Rode bessen II 43,70 43,90, III 35. Duitse Zure II 41. Zure Morellen I 109, II 95. Frambozen in kratten I 197207, II 187. Rode bessen per doos I 2425, II 17 20, III 9—15, per kg I 50—62, II 52—55. Talis man per doos II 61, III 24—35, per kg III 52— 54. Red Gauntlet per doos I 91, II 55—76, per kg II 94111. Kruisbessen per doos I 1821, II 17, per kg I 48—61, II 37—42. Loganbessen per doos I 45. Frambozen per doos II 36. Perziken per stuk I 3748. Oranjepruimen II 6165. Ruth Gestetter II 83. grof 88. Yellow Transp. val 28—34. kroet 22. Close grof 41— 48. Kersen: Varikse zwarte II 86. Insp. Lohnis II 82. Hedelfinger II 186. Klei ken II 100—123. Wilhelminakersen II 80. Krieken II 105. Zoete Morellen II 76. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 32—36, All 2537, BI 1921, Bil 1322, afwijkend 1021. Komkommers AI 1619, All 1719, Bil 1014. Kropsla I 610, II 4—10. Kussa I 1017. Per bos: Wortelen I 1012. Uien I 2032. Kroten I 69. Per kg: Dubbele prin sessenbonen I 51—67, II 50—60. Prelude I 59. Wagenaars I 46—52. Probator I 51. Saxa bo nen II 5253. Kassnijbonen I 94, U 7188, afwijkend 35—52. Andijvie II 7—9 Uien 21. Waspeen I 19. Tomaten A 60—67. B 52—69. Rabarber 2,503. Zilveruien I 53. Doperwten I 40. Vroege aardappelen, bonken 1013, gro te 9—16, drielingen 9—14, kriel 14.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 11