Bejaardenhuizen en speelwei in Schoondijke 01150-2905 ZEEUWSCH-VLAANDEREN Met VELPON zie ie er geen barst van! BCE™ ns™ J!evf»0bl9,ig8 DIPLOMA-UITREIKING AAN Z.L.M.- LANDB0UWHUISH0UDSCH00L H.K.C. KAMPIOEN TERNEUZENSE ZOMERAVONDVOET BALC0MPET IT IE MARKTBERICHTEN GESLAAGDEN L.T.S. OOSTBURG ONTVINGEN HUN DIPLOMA'S „Wel mijlpaal maar geen eindstation" Gok niet... 1 Fa. Van den Hemel 1 WOONRUIMTE AGENDA TERNEUZEN Een verstandige huisvrouw bekijkt eerst de advertenties, dan weet zij, dat zij een weloverwogen keus zal maken. e PLANNEN IN RAAD VOOR: BOMENBEPLANTING ALS RECREATIEGEBIED Speelweide Zwembad Parkeren Rijwielbergplaats bij o.l.s. Cadzand Veilig verkeerspop voor Prinses Marijkeschool Diploma-uitreiking Christelijke l.t.s. Rit M.A.C.A. „Axel" Sportdag openbare ulo In Terneuzen in jeugdgebouw „De Schakel" Tweede plaats voor Advendo Voorzitter Epskamp reikte beker uit Prof. E. Delmotte geeft concerten op Belfort Bromfietser kreeg zware hersenschudding In timmerzaal |iiüiiüiiiiiiiiiiiiuiiiuiiiiiiiii[iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiniiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiujn NOORDSTRAAT 67 voorlopig nog telef. 01170-2012 Levering alle merken aison Legrand DINSDAG 23 JULI 1963 Wissel Zeeuws-V laanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De raad van Schoondijke heeft maan dagavond bijzondere aandacht besteed aan de problemen van de bejaarden huisvesting, de speelweide en de recre atie. Burgemeester en wethouders heb ben de raad een plan voorgelegd, waar bij tegenover de uitgaven praktisch geen inkomsten staan, maar dat alleen bedoeld is om de leefbaarheid van de gemeente te vergroten. Het terrein achter de Dokter Huizinga- straat, eigendom van mevrouw de we duwe Van Lare en ongeveer 1% ha groot, werd aangekocht voor de prijs van f 1,70 per m2. Op dit terrein, direct achter de dr. Riet- veltstraat zullen bejaardenwoningen worden gebouwd, waarvan de opzet zo danig zal zijn dat de bejaarden ze in derdaad ook kunnen bekostigen. J brengen van wasbakken, witten van pla- fonds en het repareren van de vloer van de onderwijzerskamer. Een van de nieuw aan te leggen straten tussen de Van der Slikkestraat en het Dorpsplein zal de naam Burgemeester van Roseveltlaan dragen. Ook de speelweide waarvoor de mate rialen reeds zijn aangekocht en waar voor destijds waarnemend burgemeester De Feijter zich bijzonder heeft beijverd, zal eindelijk gerealiseerd worden. De rest van de grond zal benut worden om een mooi en aantrekkelijk bos aan te planten. Geheel West-Zeeuwsch-Vlaanderen mist bomen, maar Schoondijke is op dit punt wel bijzonder arm. Voor de ingezetenen en toeristen zal eindelijk de wandel- en verblijfgelegenhe'id aangelegd worden waarover reeds jaren gepraat wordt, maar waar voor altijd nog de nodige gronden ontbraken. Aan de Nederlandsche Heide Mij. zal worden verzocht de exploitatie op te maken. Het uitbreidingsplan in onderdelen ge legen op het aangekochte terrein van de fam. Roose en daarachter gelegen gron den werd vastgesteld. Ook het wederopbouwplan werd op en kele punten herzien. Het voornaamste punt betrof de uitbreidingsmogelijk heid voor de firma Van der Slikke aan de Damstraat, waardoor dit bedrijf zich verder zou kunnen ontplooien. De gron den gelegen bij de Brandput en beheerd door de heer Huijgen, totaal 811 m2, werd aan de heer Huijgen verkocht voor de prijs van 40 cent per m2, onder voor waarde dat de brandput ten alle tijde gebruikt zal kunnen worden door de brandweer en de beschoeiing van de put voor rekening' van de heer Huijgen komt. Voor het zwembad werd een aanvul lend krediet beschikbaar gesteld van 4500. Het bad is nu voor 85 gereed en heeftin den lande al veel belang stelling. De heer Vercruysse betreurde het dat eerst in de herfst alles klaar zou zijn en dat het krediet niet toerei kend was. Hij waarschuwde voor al te groot optimisme bij het aangaan van dergelijke projecten. De hogere kosten van het bad zijn hoofdzakelijk ontstaan door de zwaardere uitvoering, en de be tere materialen. Naar aanleiding van een klacht van de heer G. de Bats over het onder houd van de hoek Landbouwstraat- Ooststraat maakte de heer R. de Bats (k.v.p.) de opmerking, dat dit stukje van de gemeente doelbewust werd verwaarloosd, hetgeen de voorzitter ten stelligste bestreed. Het inderdaad verwaarloosde en sterk ontsierde stuk grond zal na vele toezeggingen van de kant van de sloper vanaf '61, nu inderdaad een bestemming krijgen. B. en w. hebben gedacht aan een klei ne speelweide voor de jeugd. Aan de katholieke lagere school werd medewerking verleend voor de verdere betegeling van de speelplaats, het aan- Advertentie) Tijdens de rondvraag discussieerde de heer De Bats (kv.p.) met de voorzitter met betrekking tot de politieverordening over het parkeren in de gemeente. Volgens de letter van de wet is parkeren in de gemeente overal verboden, de be doeling van het artikel blijkt nu te zijn het weren van grote vrachtauto's op het Dorpsplein, die dan aldus de heer De Bats, buiten het Dorpsplein ander ver keer ook het zicht ontnemen. De heer De Bats beweerde dat bij het bekeuren van een enkele persoon en het vrij laten van anderen met een grote ma te van willekeur wordt gehandeld. Hij In de maandagavond gehouden vergade ring van de raad van Cadzand is voor de bouw van een rijwielbergplaats bij de openbare lagere school een krediet be schikbaar gesteld van f 3000. De berg plaats krijgt een capaciteit van 50 fiet sen. Conform voorstel van b. en w. werd besloten om het destijds ten behoeve van de aansluiting van het buurtschap De Hoogte beschikbaar gestelde krediet van f 7000 te verhogen met f 1400 en voor de aansluiting van de landbouwbedrijven van de heren P. Risseeuw en P. Leen- houts, gelegen aan de Bosweg, werd een krediet verleend van f 2400. Overeen komstig het voorstel van b. en w. werd machtiging verleend om uitsluitend voor 1963 een regeling te treffen met betrek king tot het bespelen van de tennisba nen, die vorige week vrijdag zijn opge leverd en waarschijnlijk a.s. maandag in bedrijf kunnen worden gesteld. stelde de raad voor de verordening in te trekken. De voorzitter deelde positief mede nimmer grote vrachtauto's op het plein te zullen toelaten. De heer De Bats reageerde hierop door mede te delen dat hij bij een volgende vergadering hierop zou terugkomen. Achter de r.-k. kerk is namelijk een ter rein aangegeven voor vrachtauto's, de aanwijzing is echter in de politieveror dening niet tot uitdrukking gebracht. Volgens de letter van de verordening mag ook daar niet geparkeerd worden. AXEL VANDAAG. Middelburg Electro: Moonlight Melody, 19.30 uur, a.l. Zeeuws Museum: Expositie verzameling Bal en J. H. Koekkoek, 10 17 uur. Van Benthem en Jutting: Exposi tie over Zeeland en Zeeuwsch-Vlaande- den: 918 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 922 uur. Vlissingen Alhambra: De kampioen-leuge naar, 20 uur, 14 jaar. Luxor: De Corsi- caanse tweelingbroers, 20 uur, 14 jaar. Veere De Schotse Huizen: Expositie Dirk van Gelder, 1012 en 1417 uur. Westkapelle circus Kinsbergen, 16 en 20 uur. Goes Grand: De vijf gevonnisten, 20 uur, 14 jaar. Kruiningen „Ons Dorpshuis": Eindles „Prinses Beatrixschool", 14.30 uur. Zierikzcc Burger Weeshuis: Expositie schilderijen „Zeventiende Eeuwse Mees ters", 1017 uur. Bergen op Zoom Roxy: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Gezworen kameraden, 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Meneer, de gravin is niet thuis, 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympiatheater: Een nacht van liefde, 20 uur, 18 jaar. Oostburg Ledeltheater: Paspoort voor Pe king, 20 uur, a.l. Gemeentehuis: Expositie keramiek en schilderijen L.en Peperkamp en Gérard Grassère, 912 en 1417 uur. Hulst Bioscoopgebouw: De overval, 20 uur. 14 jaar. Westdorpe Kunsthandel „Troutzaerte": Ex positie Ed Dukkers en Suzanne Taub, Adriek Westenenk en Marijke van Vlaar- dingen, 921 uur. Sluis Gemeentehuis: Expositie schilderijen en tekeningen Marcaine, 1012 en 1419 uur. Burgh-Haamstede: Auto-rally, 14 uur. Vogel wachtexcursie naar broedgebieden van de zilvermeeuwen in het rijksdomein, 19.15 uur. Dezer dagen ontvingen de leerlingen van de Christelijke lagere technische school te Axel hun getuigschriften. De voorzit ter, de heer M. J. Brandes, opende de avond. De heer Brandes deelde mee, dat 21 leerlingen het getuigschrift voor het vak metaalbewerken ontvingen. Eén leerling ontving het getuigschrift voor het onderwijs in het „aanvullend leer jaar metaalbewerken". Voor het leervak timmeren ontvingen 17 leerlingen een ge tuigschrift. De heer M. 't Gilde directeur van de school deelde de rapporten uit. De heer Brandes reikte de getuigschriften uit. Namens de leerlingen bood Gilbert Brandt de directeur een doos sigaren aan. Ds. P. J. Pennings sloot de avond met dankgebed. De leerlingen van het 2e vakleerjaar timmeren (3e klas) die een getuigschrift ontvingen waren: Pieter Bakker, Axel; Frans v. d. Broeke, Axel; Marinus J. den Engelsman, Axel; Jan de Feijter, Axel (geslaagd v. toela tingsexamen u.t.s.Johannes de Fouw, Axel; Pieter A. Herrebout, Zaamslag (geslaagd v. toelatingsexamen u.t.s.); Willy A. Herwegh, Axel; Adriaan J. Jansen, Axel; Jacob K. Kalisvaart, Axel; Johannes J. E. Provo, Axel; David J. de Putter, Axel; Cornelis P. de Regt. Axel (geslaagd v. toelatingsexamen u.t.s.); Benny E. J. M. Rombaut, Axel; Johan nes J. Simons, Axel; Eddy A. B. Sorber, Axel (geslaagd v. toelatingsexamen u.t. s.); Jan Vermeulen, Sluiskil; Pieter A. Witte, Axel. De leerlingen van het 2e vakleerjaar me taalbewerken (3e klas) die een getuig schrift ontvingen waren: Jacobus de Blaeij, Zaamslag; Antonius D. M. de Blok, Axel; Jan B. van Boven, Axel; Gilbertus V. C. Brandt, Axel; Adriaan J. Buijze, Axel; Jacobus Buijze Axel; Jozef P. L. de Caluwé, Overslag; Marinus J. P. Crince, Axel; Frans A. v. Dixhoorn, Axel; Jacobus van Dronge- len, Axel; Jan P. de Feijter, Axel; Gijsbert Fieret, Axel; Adriaan den Ha mer, Zaamslag (geslaagd v. toelatings examen u.t.s.); Mattheus J. de Jonge, Axel; Hendrik A. Krijtenburg, Zaam slag; Jaspert J. Lindhout, Axel. Eduar- dus M. Lippens, Axel; Jacobus J. de Put ter, Axel (geslaagd v. toelatingsexamen u.t.s.); Johannes Verdouw, Terneuzen Tonnie O. J. de Waele, Axel; Andries C. Wieland, Axel. Jan M. Hanse te Axel kreeg een getuig schrift, dat hij het onderwijs in het „aan vullend leerjaar" voor metaalbewerken met goede uitslag heeft gevolgd. Voor de eerste maal kregen 6 leerlingen timmeren een getuigschrift uitgereikt dat zij de 2-jarige semi-parttime B-cur sus in timmeren met goede uitslag heb ben gevolgd (aanvullend theoretisch al gemeen en op het vak gericht onderwijs volgens het leerlingstelsel). De namen van deze leerlingen zijn: Cornelis H. P. Eekhout, Sluiskil; Mari nus v. d. Hooft, Axel; Adriaan F. de Pooter, Zaamslag; Pieter J. F. de Jonge, Axel; Gerard P. de Pooter, Axel; Levi- nus de Putter, Sluiskil. Zaterdag organiseerde de M.A.C.A. „Axel" een rit vanuit Hoek. Deze rit is wel moeilijk geweest maar zij die de route goed hebben gevolgd waren zeer tevreden en vonden het een prach tige rit. De uitslag is als volgt: 1. A. van Tichelen, IJzendijke, met 32 strafpunten; 2. J. Risseeuw, Zuidzande, met 33 strafp.; 3. H. v. d. Hemel, Bier vliet, met 35 strafp.; 4. J. Verstraten, IJzendijke, met 36 strafp.; 5. W. de Jon ge, Schoondijke, met 2i0 strafp.; 6. A. van Heijfte, IJzendijke, met 295 strafp.; 7. D. J. Dees, Hoek, met 313 strafp.; 8. J. van Drongelen, Axel, met 345 strafp.; 9. G. Mol, Zaamslag, met 360 strafp.; 10. W. Niewelink, Terneuzen, met 398 strafpunten. Hoogste aantal strafpun ten was 535 en vier van de rijders wer den niet geklasseerd. De finish was ook in Hoek. Vorige week werden in het „Gezellen- huis" te Axel de diploma's uitgereikt van het jeugdverkeersexamen 1963. Dit jaar namen 139 leerlingen aan het examen deel, waarbij: 29 van de Prinses Marijkeschool, 44 van de rooms-katho- lieke school, 55 van de chr. school aan de Nieuwstraat, 11 van de chr. school te Spui. Hiervan werden 39 leerlingen afgewe zen. Van de 139 deelnemers legden er in totaal zes een foutloos examen af, nl. van de school Spui: Addy Kolijn en Ine ke van Langevelde; van de Prinses Ma rijkeschool: Appy Walker, Piet Verpoor- te en Neeltje de Kraker; van de chr. school - Nieuwstraat: Tonny van Wijck. Het gemiddelde aantal fouten per school was als volgt: 1. Prinses Marijkeschool 2,90; 2. chr. school - Spui 3,55; 3. r.-k. school 5,23; 4. chr. school - Nieuwstraat 6,84. Vooral de christelijke school te Zoute Spui maakte een flinke sprong in de goede richting, want het gemiddelde OOSTBURG Dezer dagen werd op het gemeentelijk sporterrein te Oostburg de schoolsport dag voor de leerlingen van de openbare uloschool gehouden. Onder leiding van de gymnastiekleraar de heer J. Brugge- man en met medewerking van het ove rig onderwijzend personeel moesten de leerlingen elkaar bekampen op een 5-tal onderdelen, t.w. verspringen, hindernis lopen, hardlopen (meisjes 60 m en jon gens 80 m), hoogspringen en veldlopen. Voor elk onderdeel werden voor de eersteindigenden punten gegeven en wel voor de le 15 punten, enz. Over het algemeen genomen werden er vrij behoorlijke prestaties geleverd en één leerling, t.w. Jan Manneke, wist het te presteren op alle 5 de onderdelen als eerste te eindigen en in totaal 75 punten in de wacht te slepen. De uitslagen waren: Meisjes 12 en 13 jaar: le. Ria le Grand 55 pt.; 2e. Katy Scherpenisse 54 pt.; 3e. Ineke Vermeulen 49 pt.; 4e. Ineke Fre- mouw 47 pt.; 5e Joke d'Hondt 44 pt.; 6e. Sari Cijsouw 41 pt.; 7e. Lijda de Bart 40 pt.; 8e. Mia Deunink 37 pt.; 9e. Ria Verduijn 35 pt.; 10e. Mattie Robijn 34 pt. Jongens 12 en 13 jaar: le. Frans Wol- fert 62 pt.; 2e. R. Dukelo 57 pt.; 3e. Piet Baas 57 pt.; 4e. Piet Hubregtse 49 pt.; 5e. Bram de Keunink 48 pt.; 6e. Bram Verstraete 48 pt.; 7e. P. Jansen 47 pt.; 8e. Sjaak Verduijn 38 pt.; 9e. Jan Ver- berkmoes 35 pt.; 10e. Johan Jansen 34 pt. Meisjes 14 en 15 jaar: le. Ineke Wolfert 71 pt.; 2e. Rieke Huijgen 69 pt.; 3e. Joy ce Resamenaputty 59 pt.; 4e. Elly Ris seeuw 52 pt.; 5e. Rie Neele 51 pt.; 6e. Jeannette van Grol 49 pt.; 7e. Anita de Roos 46 pt.; 8e. Jennie Cijsouw 43 pt.; 9e. Alma Doolaege 39 pt.; 10e. Sonja Risseeuw 38 pt. Jongens 14 en 15 jaar: le. Jan Manneke 75 pt.; 2e. Ab van de Linde 64 pt.; 3e. Kees de Hulster 59 pt.; 4e. Leendert Maas 59 pt.; 5e. Ab Buijze 52 pt.6e Freddie Oubrie 52 pt.; 7e. Leendert de Lijser 50 pt.; 8e. Willy Rijnberg 47 pt.; 9e. Hennie Lageraart 41 p't. Meisjes 16 jaar en ouder: le Mimi Kos ter 40 pt.; 2e. Truus Caboor 38 pt.; 3e. Margriet Lensen 38 pt. Jongens 16 jaar en ouder: le. Jan de Visser 69 pt.; 2e. Jan van Kreuningen 51 pt.; 3e. Frank de Smit 49 pt. (Advertentie) aantal fouten per leerling daalde met 2,45. Voor de r.-k. school was dit 1,16. Het algemeen resultaat van de school aan de Nieuwstraat was minder gunstig, want uitgerekend per leerling werden 2,39 fouten meer gemaakt. Wat betreft de Prinses Marijkeschool was er geen verschil met vorig jaar, deze school heeft voor de 7e maal de veilig verkeers pop gewonnen, waardoor de school als prestatie de pop voorgoed mocht behou den. Twee leerlingen, die reeds vorig jaar een diploma ontvingen, kregen nu een wimpel, nl. Frans Zohlandt en Neel tje de Kraker. In het hervormd jeugdgebouw „De Schakel" te Terneuzen zijn vrijdagmid dag diploma's uitgereikt aan 59 ge slaagde leerlingen van de Z.L.M.-land- bouwhuishoudsehool „De Leeuwtjes". Bij deze feestelijke gebeurtenis waren onder andere aanwezig mevrouw E. Rijpstra-Knook, echtgenote van de bur gemeester van Terneuzen, de voorzitter van de commissie van het landbouw- huishoudonderwijs, de heer B. H. G. ter Haar Romeny, de consulente voor het onderwijs, mejuffrouw A. van der Lee- den en vele andere genodigden. Tot de 32 primairen, twaalf assistenten en vijftien leerlingen van de vormings klas zei de directrice, mejuffrouw M. G. H. van Maldegem, dat de school ge tracht heeft ze iets mee te geven voor hun verdere leven. Zij voegde daar nog een aantal goede raadgevingen aan toe voor de toekomst. Met een persoonlijk woord aan de geslaagden reikte zij de 59 diploma's uit. De heer Ter Haar Romeny zei, dat in verband met enkele veranderingen in de organisatie de laatste maal was, dat hij de eindles in Terneuzen meemaakte en reeds vanaf dit jaar de uitreiking van de diploma's had overgedragen aan de directrices van de scholen. Voorts reikte hij Loes Steyaert uit Hoofdplaat een bekertje uit voor haar uitstekende individuele prestaties op sportgebied tijdens de Z.L.M.-dagen te Kruiningen. Mevrouw J. E. Dekker-Varel uit Zlaam- slag bood de leerlingen gelukwensen aan namens de commissie van toezicht op de school. Mevrouw Rijpstra deed dat namens de burgemeester van Terneuzen. „Jullie behoeft niet bang te zijn, dat jullie deze lessen vergeet, want die heb je je hele leven nodig zo voegde zij er aan toe. Voorts reikte de directrice extra prijzen uit voor de beste prestaties en de groot ste hulpvaardigheid aan de meisjes P. E. Molengraaf, A. J. van der Jagt, J. J. Siereveld, H. P. Dieleman, A. J. Meeuwse, C. T. Verhelst, C. E. Machiel- sen, J. S. van Cadzand, E. R. Dierick en P. C. Koster. Ook werd afscheid ge nomen van de docenten mevrouw C. Vogel-Ruisen, mejuffrouw A. A. de Vos, de heer A. J. M. Vermeuden en de heer J. Ruisen. De middag werd verder gevuld met een aantal evenementen verzorgd door leer lingen en docenten. De namen van de geslaagden zijn: Primaire opleiding: H. C. Berwald, J. Dooms, L. M. Donze, L. M. Elve, G. W. Flikweert, M. C. Frederiksen, A. Hame link, C. H. Hamelink. M. E. Boekman, J. L. Kole, S. de Kraker, S. C. Mechiel- sen, P. E. Molengraaf, M. G. van Pete- gem, J. J. Siereveld, C. C. v. d. Voorde, M. de Vriend, J. G. Riemens, J. A. Rie- mens, C. T. Vereist, allen Terneuzen, A. J. v. d. Jaght, Spui, C. J. Dieleman, Zaamslag, H. P. Dieleman, Zaamslag, C. Finke, Sluiskil, T. 't Gilde, Hoek, A. S. Jansen, Biervliet, H. N- Maas, Zaamslag, A. J. Meeuwse, Sluiskil, P. M. de Regt, Biervliet, J. E. de Vos, Zaamslag, J. Walhout, Sluiskil, T. E. Zegers, Hoek. 1 leerling afgewezen. Assistentenklas: L. C. Pladdet, J. Buy- ze, J. C. van Cadsand, C. J. Dieleman, A. M. Hamelink, C. E. Mechielsen, L. M. Scheele, D. J. Scheele, J. J. Hamelink, D. Duerink, allen Terneuzen, J. M. Moens, Biervliet, M. B. Platschorre, Sas van Gent, geen afgewezen. Vormingsklas: M. A. van Baal, Axel, C. E. M. Dekker, Zaamslag, E. R. Die rick, Biervliet, J. Guiljam, Overslag, L. C. de Jonge, Zaamslag,M. A. Klaassen, Terneuzen, P. C. Koster, Hoek, E. M. Lybaart, Hoek, N. C. Oostdijk, Terneu zen, E. H. de Putter, Axel, M. Ramondt, Sas van Gent, M. D. Schoonakker, Ter neuzen, A. J. Tollenaar, Hoek, M. E. Will, Terneuzen, geen afgewezen. In het Zuidersportpark te Terneuzen is dezer dagen onder grote belangstelling van het publiek de zomeravond-voetbal- competitie afgesloten. De laatste wedstrijd in de spannende competitie was die om het kampioen schap tussen de oude rivalen om de eer ste plaats en de beker, II.K.C. en Ad vendo. Nadat de rust van deze spannende wed strijd met dubbel blanke stand was in gegaan nam Advendo korte tijd na de hervatting de leiding door een doelpunt van C. 't Gilder, die uit een vrije trap onhoudbaar scoorde. H.KC. maakte na twintig minuten ge lijk door een doelpunt van Ch. Lauret, die dank zij een dekkingsfout van de Advendo-verdediging kon scoren. Dit doelpunt was voor H.K.C. voldoende, om de beker ook dit jaar weer in het bezit te krijgen. H.K.C. heeft hiermee voor de vierde maal de beker gewonnen. Na de wedstrijd sprak voorzitter J. Eps kamp van het zomeravondvoetbal te Terneuzen, zijn dank uit aan de sport ambtenaar van Terneuzen, de heer J. B. Johanisse. De scheidsrechtrs, die weer belangeloos hadden meegewerkt de competitie vlot te laten verlopen, werden bedankt en verrast met een gift van de deelnemen de verenigingen voor de kas van de Scheidsrechtersvereniging Oost-Zw.' Vlaanderen. Hierna overhandigde de heer Epskamp de beker aan de aanvoerder van H.K.C- de heer A. van Kouteren en feliciteerde H.K.C. met het behaalde succes. De voorzitter van Advendo bood H.K.C. hierna bloemen aan. Tot slot sprak de heer Epskamp een bijzonder woord van dank tot de heren Vergouwe, competitieleider en W. Ver- brugge, penningmeester van de zomer avondvoetbal. De eindstand van de Zomeravond-voet balcompetitie is als volgt: H.K.C. Advendo Mistrappers Meterfabriek P.T.T. Spadella P.Z.E.M. S.C. de Meyer Atoomboys Hoek Scheepswerf Rijkswaterstaat De wedstrijd P.T.T.-Spadella, die we gens slecht weer werd uitgesteld, wordt niet meer gespeeld, 11 10 1 0 21 31— 7 11 9 2 0 20 43— 9 11 5 3 3 13 16—13 11 4 4 3 12 19—12 10 5 1 4 11 27—16 10 5 3 2 11 21—19 11 5 1 5 11 27—18 11 3 3 5 9 21—30 11 4 0 7 8 22—34 11 3 1 7 7 13—31 11 2 2 7 6 14—33 11 0 1 10 1 10—38 SLUIS Woensdag zal de beiaardier prof. E. Del- motte weer twee beiaardconcerten geven od het carillon in het Belfort te Sluis. De concerten beginnen om 16 en 20 uur. Op de rijksweg nabij het oude pensionaat te Sluis is dezer dagen een jeugdige Belgische bromfietster door onbekende oorzaak ten val gekomen. Zij moest met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis te Brugge worden vervoerd. Haar duopassagier liep geen verwondin gen op. VEILING TERNEUZEN 22 juli. Sla 4,7014,00. Bloemkool A 3145, All 11—36, B 19—21, Bil 11—29, atwijkend 1125. Groene komkommers 1042. Witte komkommers 1214. Selderij 34. Peen II 10—24. Kroten 4—12. Uien 12—17. Barima I 910. Eerstelingen, bonken 1618, I 912, drielingen 9, kriel 4. Andijvie 816. Prin- sessenbonen 831,22. Prelude 1,051,11. Tuin bonen 26—28. Kroten 14—16. Rode kool 8— 17. Spitskool 816. Peulen I 1,19, II 8096. Savooiekool 7—14. Doppers 35. Waspeen 21— 25. Rabarber 9>17. Tomaten A 6870, All 60—72, B 70—73, Bil 70—71, C 4517. CII 32— 42, CC 28. Aardbeien per doos: Talisman II 3218. Red Gauntlet I 50, II 35—36. Sengana II 2546. Rode bessen I 3035, II 2332. Kruisbessen 1820, per kilo I 60, II 2631. Rode bessen I 86—105, II 70. Zwarte bessen I en II 1,051,07. Witte druiven 3,383,44. BI. druiven 3,013,12. Vrijdagmiddag zijn in de, timmerzaal van de lagere technische school te Oost burg de diploma's uitgereikt. De voor zitter van het schoolbestuur, de heer J. Mijs opende de bijeenkomst en richtte zich vervolgens tot de scheidende leer lingen. Hij wees er op, dat deze jonge lui weliswaar een mijlpaal in hun le ven hebben bereikt en veel parate ken nis hebben opgedaan, maar dat geens zins bij hen de mening moet post vatten, dat ze het eindstation hebben bereikt, onverschillig of ze nu gaan verder Ieren of een patroon hebben ge vonden. „Het zal niet altijd meevallen", zo drukte de heer Mijs hen op het hart, „vele moeilijkheden zullen er blijven te overwinnen zijn en jullie gaan nu ken nismaken met de meer ernstige zijde SCHOONDIJKE Wedvlucht De postduivenhoudersverenigingen E. D.B. en V.V.S. uit Schoondijke hebben gezamenlijk een wedvlucht vanuit Ar ras gehouden. Bij de oude duiven was de uitslag: 1. en 6. G. de Wever; 2. J. de Jonge; 3. en 4. J. de Zwart; 5. 8. en 10. Th. de Smit; 7. S. Huigh; 9. J. Weinsberge. Bij de jonge duiven was de uitslag: 1. en 6. C. van Acker; 2. A. de Wever; 3. Iz. Leenhouts; 4. H. Kouwenberg; 5. C. de Jonge; 6. C. C. de Buck; 8. Th. de Smit; 9. gebr. Calon; 10. K. Kouwen berg. WATERLANDKERKJE Benoeming Mejuffrouw R. van Meenen, kleuterleid ster te Waterlandkerkje, is per 1 okto ber 1963 benoemd te Gorinchem. Burgerlijke stand TERNEUZEN. Bevallen: H. M. Klok—Weltevreden, d.; R. G. WillemsenHarms, d.; G. v. d. WegeKlaas sen, z.; N. G. Baremande Fouw, z.; L. C. Engelen—van Acker, z.; C. Hovestadt—van Dort, z.; C. J. G. Mes—v. d. Berge, d.; C. M. A. Card on—Pladet, d.; A. H. W. M. Boonman Timmermans, d.; A. M. BroedersLiplijn, d.; A. A. KersbulckD'Hooghe, z.; A. J. Verstratende Bokx, d.; A. M. L. Lootens Begijn, d. Ondertrouwd: R. J. van den Eeckhout, 25 j. en J. M. den Exter, 23 j. Getrouwd: A. A. Vanhijfte, 22 J. pn I. Ph. Claes, 23 j.; P. Dingemanse, 48 j. en E. Ch. Oosthoek, 41 j. Overleden: L. Rouw, 86 j., e. v. J. C Tholens: H. J. Zegers, 68 j.; A. Deij, 76 j., wed. v. J. de Bree: J. J. Oostdijk, 59 j., e. v. J. J. Dooms; M. de Oude, 61 j., wed. v. M. Bal; O. R. van Quekelberghe, 55 j., wedn. v. M. Maas; J. Faas, 76 j., e. v. R. Boeije; J. Wisse, 80 j., wedn. v. C. de Kraker. van het leven". De voorzitter, die meen- de, dat einde 1964 de cursus in het nieuwe schoolgebouw zal kunnen be ginnen, drukte zijn vertrouwen in het lerarenkorps uit met te verklaren, dat ondanks nieuwbouw en verbouwing van de school het onderwijs toch een vlot verloop heeft gehad. Vervolgens gaf hij het woord aan de directeur van de l.t.s., de heer P. J. Deurwaarder, die in het bijzonder een boodschap had voor de leerlingen van het oriëntatiejaar. Hij bracht onder hun aandacht, dat ook al is het dan een voorbereiding op de vakopleiding er ter dege gewerkt moet worden, iets waar van het afgelopen jaar niet alle leer lingen van doordrongen zijn geweest. In aansluiting hierop werden de namen van de gediplomeerden en bevorderden bekend gemaakt. Aan de beste leerlin gen van elke vakrichting werd een boe kebon uitgereikt. Deze eer viel dit jaar ten deel aan de leerlingen I. le Grand te Oostburg, A. Puyenbroek te Hoofdplaat, R. Willems te St.-Kruis en J. de Vriend te Aardenburg. Namens de leerlingen bedankte I. de Grand in een geestig toespraakje het bestuur, directeur en personeel en bood hen een kistje siga ren aan. De bijeenkomst werd met de vertoning van enige films besloten. Het getuigschrift smeden-bankwerken ontvingen: A. Adam te Breskens, I. Allaart te Cadzand, R. Dhont te Aar denburg, C. Dierikx te Breskens, W. Es- seling te Schoondijke, C. Faas te Bres kens, W. Goedegebuur te Zuidzande, I. le Grand te Oostburg, H. Hinneman te Breskens, N. Kolmeyer te Aardenburg, P. de Koning te Oostburg, H- de Loos, te Oostburg, E. Martens te Aardenburg, F. Martens te IJzendijke, I. Michielsen te Nieuwvliet, R. Naeyaert te Schoon dijke, A. Oosterling te Breskens, P. Overdulve te Groede, A. Overmeire te Oostburg, T. Pijcke te Hoofdplaat, W. Quaars te Nieuwvliet, C. Reubens te Sluis, P. van de Velde te Groede, P. Vermeulen te Breskens, W. Verplanke te Cadzand, W. Verplanke te IJzendij ke, H. Verschaeve te Aardenburg, R. Willems te St.-Kruis, K. de Witte te Oostburg. Het getuigschrift landbouwwerktuigen' herstellen ontvingen: I. de Bliek te Schoondijke, J. Boidin te Oostburg, L, Boussen te IJzendijke, P. Dobbelaar te Zuidzande, J. Kloosterman te Oost burg, J. van Landschoot te IJzendijke, I. de Lijzer te Zuidzande, H. Minder- houd te Nieuwvliet, D. de Pooter te IJ zendijke, W. Risseeuw te Groede, C. Vermeire te Aardenburg, A. van Voo- renberghe te IJzendijke, J. de Vriend te Aardenburg en T. van 't Westeinde te Groede. Het getuigschrift timmeren ontvingen: P. Blaakman te Hoofdplaat, L. Boerjan te Oostburg, J. Buize te Cadzand, A. Geluk te IJzendijke, G. Geirnaerdt te Hoofdplaat, P. Jansen te Schoondijke, H. van Liere te Cadzand, V. Looman te Zuidzande, J. Oosterling te Groede, R. van Opdurp te Schoondijke, M. van Opdurp te Breskens, A. Puyenbroek te Hoofdplaat, J. Riemens te Breskens A. Rijckaert te Breskens, F. Roets te Eede, A. Rootsaert te Eede. Es maar neem autorijles bij gediplomeerde instructeurs V.A.M.O.R. - K.N.A.C. dan bent U van succes verzekerd. Autorijschool - Taxibedrijf ss Burg. Geillstraat 10, telefoon 2432 - Terneuzen. Voor elk waf wils: dam- en schaakrubriek, puzzel, stripverhalen, jeugdrubriek, kinderkrant en feuilleton. Dit alles vindt U in de P.Z.C. Raadgevend bureau voor bedrijfsorganisatie zoekt voor één van zijn ingenieurs in de wijde omgeving van Sluiskil voor tijdelijk (gehele woning of gedeelte daarvan). Brieven onder nr. B 5, bureau P.Z.C., Terneuzen. Dit is het telefoonnummer van NAAIMACHINEHANDEL Noordstraat 67 - Terneuzen. De ontwerpers hielden reke ning met uw verlangens en ontwierpen zomerse, sportieve, prettig zittende kleding maar exclusief van coupe en stof. Y$ij geloven, dat uw wensen op dit gebied vervuld worden in onze zomercollectie. Komt U eens langs. BURCHTSTRAAT 14 - TEL. 2462 - OOSTBURG VEILING ROTTERDAM. 19 juli. Eerstelingen groot 1016, poters 10, kriel 36. Barima's groot 1012, poters 10, kriel 35. Dore's groot 1620, poters 1012, kriel 38. Eigenheimers groot 1015, poters 10, kriel 35. Aanvoer 125.000 kg. Andijvie 8—12 per kg. Sla I 3%— 9 per stuk. Spinazie I 30—30 per kg. Bloemkool IA: 6 stuks per bak 5172 per stuk, 8 stuks per bak 3954 per stuk, 10 stuks per bak 2339 per stuk. Aan voer 16.000 stuks. Dubbele bonen 100140. Snijbonen 90140. Tuinbonen 1525. Rabar ber 511. Spitskool 711. Waspeen IA 2728, IIA 1322 per kg. Komkommers 70-80 1823, 60-70 10—21, 50-60 10—16, 40-50 10—11 per stuk. Selderij 48. Peterselie 510 per bos. Doperwten I 5767. Uien 1424. Rode kool 1321 per kg. Net Meloenen 88115 per stuk. Aardbeien IA 18—280, II A 80—120. Rode bes sen I 6487, n 43—67 per kg. Rode bessen I 2123 per doos. Perziken A 1733, B 811, C 47 per stuk. Beauty 120140. June Blood 80130. Red June 120130. GoldenJapan 120 180. Frankenthalen 310—320 per kg. Tomaten AI 480—520, BI 470—520, CI 470, CCI 350 per bak. Jecunda zonder dop 126. Zwarte bessen I 93—109, n 92—10-1 per kg. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Totale aanvoer 1411 stuks. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) in cents pei; kg. Vette koeien 300340 270295 255—275 Vette koeien: aanvoer iets ruimer dan vorige week, handel kalm, prijzen 1ste kwaliteit prijshoudend, 2e en 3e iets lager. GRAANBEURS ROTTERDAM. Rotterdam, 22 juli. Zomergerst tot 27.25, ha ver tot 25.25, groene erwten 31f 40.50, schokkers 3548.50, franco Rotterdam. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Doré I 17.44—15, II 15—12.50, bonken 19.49. Bintjes I 14.40—13, II 13—10, bonken 21.50. Eigenheimers 19.50. Aanvoer 2200 kisten. VEILING STAVENISSE. Doré 15.6016.80, drielingen 11.50, kriel 10.10. Bintjes 12, bonken 20.10. Eigenheimers 17. Aanvoer 400 kisten. VEILING BERGEN OP ZOOM 22 juli. Sla 418. Andijvie 9—15. Bloemkool 1242. Savooiekool 718. Snijbonen 301,20. Dubbele sperziebonen 8098. Komkommers 1422. Tomaten 2565. Spitskool 514. Uien 2065. Rabarber 521. Erwten 401,05. Bos- peen 1832. Waspeen 1028. Tuinbonen 8 22. Aardappelen 921. Selderij 2564. Aard beien 802,55. Rode bessen 35—85. Kasperzik 1022. Kaspruim 615. Meloen 1,051,39. Kersen 3092. Industrieframbozen 1,771,82, idem in tubs 1,36. VEILING „WALCHEREN» G.A, MIDDELBURG 22 juli. Aardappelen, bonken I 13,70, grote I 9,50, drielingen 7,70, kriel 2,70, grote II 4,70. Aanvoer 75 ton. Fruit: Tomaten A 3,50, idem B 3,45, idem C 3,21, alles per 6 kg. Netmeloen 121147. Kas perzik 1843. Rode bessen per kg 5064. Aardbeien 3266. Frambozen 1860. Kruis bessen 4174. Kaspruimen 84209. Druiven 320373. Rode bessen per doos 1636. Groenten: Bloemkool 4 per kist 1856, 6 per kist 1446, 8 per kist 1236, 10 per kist 1218. Tuinbonen 810. Savooiekool 714. Boskroten 412. Dubbele bonen 72124. Breekpeen 10—20. Komkommers groen 60-75 22—34, 50-60 20—28, 40-50 18—22. Sla 3,50—11. Postelein 436. Andijvie 719. Spitskool 14 20. Rode kool 4,5010. Bospeen 2647. Snij boon 66146. Sacs as 64112. Waspeen 1046. Komkommers Wit 2334. VEILING V.V.Z.B. GOES 22 juli. Rode bessen I 73, II 58, Hl 35. Zwarte bessen I 105, II 102, Hl 67. Frambozen in kratten I 189, II 185. Frambozen voor de in dustrie 128. Aardbeien zonder dop I en II 118. Vanaf dinsdag 23 juli a.s. (in plaats van don derdag) blokveiling van zure morellen. Vanaf woensdag 24 juli a.s. geen nalevering meer van aardbeien zonder dop. Aardbeien per doos: Talisman II 4656, III 32. Red Gauntlet I 88, n 5570. Met dop per kg: Red Gauntlet II 140183. Diversen: Rode bessen per doos I 26—30, II 21—23. Loganbes- sen per doos I 5155. Pruimen per stuk I 1521, II 14. Kruisbessen I 6170, II 5561, afwijkend 3240. Kersen: Markiezen H 141. Varikse zwarte I 124, II 123, III 53. Insp. Loh- nis II 98—122. Klerken II 155. Hedelfinger I 165. Zure morellen II 5154. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 4464, All 3258, BI 3035, Bil 2530, afwijkend 13 39. Komkommers AI 29, BI 25, afwijkend 16 17. Kropsla I 15, II 7—13. Kussa I 16—27. Per bos: Wortelen I 14—20, II 10—15. Kroten I 12 14, II 13. Per kg: Peulen II 91108. Dubbele prinsessenbonen I 85—98. Kassnijbonen I 165. Wagenaars H 85. Prelude I 8183. Andijvie H 1116. Kroten 17. Tomaten A 6469, B 66. Rabarber I 510. Vroege aardappelen, bon ken 1316, grote 911, drielingen 911, kriel 4—6. VEILING KRABBENDIJKE Red Gauntlet II 57 per doos. Rode bessen II 24 per doos. Loganbessen I 41 per doos. Zure Morellen II 4958 per kg. Dubbele bonen I 66—74, II 58. MARKTBERICHT VLAS 22 juli. Waterrootvlas: lage soorten van f 1,60 tot f 1,80, middensoorten van f 1,85 tot f 1,95, best vlas van f 2,tot f 2,15. Dauwrootvlas: van f 1,45 tot f 1,85. Breekvlas: van f 0,95 tot f 1,55, afhankelijk van kwaliteit en be werking. Gezwingelde lokken: van f 0,70 tot 1,05. De aanvoer van waterrootvlas was in de af gelopen week wederom gering en bleef bene den het peil van vorige weken daar op ver schillende bedrijven de werkkrachten nog met vakantie waren en zodoende minder ge zwingeld werd. Het aanbod bestond voorna melijk uit lagere soorten terwijl weinig be tere kwaliteiten aan de markt kwamen. De vraag was voldoende om nagenoeg alle aan geboden partijen op te nemen, over het al gemeen konden de prijzen gehandhaafd wor den. De produktie van dauwrootvlas onderging geen verandering, het aanbod werd voor het merendeel opgenomen tegen onveranderde prijzen. Het aanbod van breekvlas bleef beperkt tot enkele partijen welke tegen ongewijzigde prijzen verkocht werden. Door de geringe vlasproduktie is het aanbod gezwingelde lokken verminderd, het werd gedeeltelijk verkocht. VEILING KAPELLE 22 juli. Frambozen in kratten I 192202, II 187189 Rode bessen I 87, II 4552, IIx 75, III 38. Zwarte bessen I 108, II 105. Dubbele bonen 8284, II 80. Kersen: Markiezen I 160 170. Morellen II 93, III 56. Meikersen I 121, II 8189. Varikse zwarte I 124133, IH 22. Zure Morellen I 7792, II 5171. Citroenker sen II 69—77. Klerken I 159, II 127. Wilhel- minakers I 127138, II 95. Kruisbessen per kg: ex. 6375, I 5566, H 3449. Pruimen per kg: Ruth Gestetter I 91, II 85. Kasperziken per stuk A 25. B 17—18, C 11—12, D 8%, n 6. Kaspruimen per stuk: A 10, B 7, -idem per kg: Ontario ex. 165, I 146. Rode bessen per doos I 2327, II 1722. Kruisbessen per doos I 16. Loganbessen per doos I 3845, II 34. Aardbeien per doos I 5884, II 3872. Witte bessen per doos H 1117. Aardappelen: bon ken 9*410, I 99!4. n 9, drielingen 9, kriel 1. Groenten: Gr. savooiekool 8%9. Kropsla 810. Doperwten 34. Tuinbonen 8. Boskro ten 911. Bosuien 1113. Bloemkool 1760. Bospeen 10. Snijbonen 131. Spitskool 16. Au gurken AB 55, CD 11, E SV2. Tomaten per krat van 6 kg: AI 500—505, BI 481—483, Cl 438—439. VISMIJN COLIJNSPLAAT 22 juli. 3979 kg exportgamalen 1,532,80. 29 kg binnenlandse garnalen 1,01. 194 kg schar. 277 kg bot. 30 kg schol. 156 kg tong. 21 kg paling. 3 kg tarbot. 3 kg griet. 1 kg visiever. 8 kg ongesorteerde vis,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13