Oaverzettelijke Gerrit de Wit werd grandioos amateur-wegkampioen Slechts vier ploegen hadden interesse voor 4 Zeeuwse estafette titels... Joh. Lere won voor de 4e keer wisselbokaal MIDDEN IN KLIM VAN HUNZERUG „VLOOG" AMSTERDAMMER WEG... Rik van Looy werd Belgisch kampioen Piet Rentmeester won in Dmteloord Uitslagen strijd om wegtitels DE VALK WERD KAMPIOEN GLANS VAN „PROFSTERREN" VERBLEEKTE UITBARSTING BASIS GELEGD ONOVERBRUGBAAR Rentmeester en de Roo bij prof selectie Ronsse DONNER WON VAN WESTER INEN DRIE RONDEN VOOR EIND NOG HALVE MINUUT ACHTER LEIDERSTRIO Nieuwe makkers Wiel aan wiel wÈÈÈÈIÈÈm Oud-internationals en eredivisiespelers tegen Hontenisse AMATEURPLOEG WERELDTITEL IN MIDDELBURG: 1 TEAM PER ESTAFETTE Goese B-junioren liepen nieuw record 4 x 100 rn SPANNEND! Stri iD Blaas sterkste tegenstander Remise was voldoende Twee Luxemburgse profs streden om kampioenschap.... Misrekening UITSLAGEN RuslandA merika Brummel verbeterde wereldrecord hoogspringen Ajax handhaaft zich in intertoto-competitie Jimmy Clark won Grote Prijs van Engeland MAANDAG 22 JULI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 8 SUPERIEURE PEUR POST WON OP WEG WIELERÏÏTEL Peter Post is na het nationale kampioenschap op de weg de enige Ne derlandse coureur, die zeker weet, dat hij op 11 augustus in het we reldkampioenschap op de weg in Eonsse zal starten. En terecht, want de wijze, waarop de lange eerzuchtige Amstelvener op het zware auto circuit van Zandvoort zijn eerste nationale wegtitel vervoerde was zo grandioos, dat de sportcommissie wel móest besluiten om Post zonder verder examen tot de regenboogstrijd toe te laten. In het veld van 52 coureurs, onder wie vedetten als Bas Maliepaard, Jo de Roo, Huub Zilverberg, Jo de Haan, Jan Hugens, Piet Rentmeester en Michel Stol- ker, straalde de ster van Peter Post als een glinsterende diamant, waarbij de glans van de andere sterren geheel verbleekte. zijn makkers uit, van wie Leon Sebregts, Huub Zilverberg, Frans Balvert en Jan Hugens tekenen van vermoeidheid be gonnen te tonen. Slechts elf renners, Peter Post en zijn tien metgezellen in een lange vlucht, werden na 188 zware kilometers geklas seerd. Alle anderen hadden een eerloze nederlaag geleden. Zij warer afgestapt toen hun achterstand te groot was ge worden om nog op succes te kunnen ho pen, zoals Jo de Roo, of smadelijk door de wedstrijdcommissarissen van de baan „gejaagd" toen de koplopers na ruim 130 km fietsen het gedunde peloton hadden gedubbeld. Een kampioenschap van Ne derland voor professionals beslist door elf renners het is haast nog nooit voorgekomen! Vier in de ogen van de azen ver dwaasde coureurs hebben de basis ge legd voor deze verrassende ontkno ping. Dat waren de ondanks de ver moeienissen van de ronde van de toe komst strijdlustige Lex van Kreunin gen, de Limburger Jan Schroder, de oud-amateurkampioen Dick Groene- weg en de Amsterdammer Frans Bal vert. Zij waren na 40 kilometer al op de loop gegaan. „Onzin, die komen wel weer terug", dachten de meesten in het peloton. Daarom werd er maar matig gereageerd toen Jan Hugens samen met Gerard Wesseling achter de koplopers aan ging. Hugens slaag de, Wesseling viel weer terug. Het was bijzonder onattent van de heren toen opnieuw zes renners op avontuur uitgingen. Want ditmaal behoorde Peter Post tot de jagers en hem had men ze ker niet mogen laten gaan. Ook Post, Piet Damen, Huub Zilverberg, Leo Knops, Leon Sebregts en Rein de Jong streken op de voorposten neer. Toen pas begreep het veld, dat het de strijd had verloren. r Na 90 kilometer hadden de koplopers een voorsprong van anderhalve minuut ver overd, op dit circuit een onoverbrugbaar gat. In de volgende vier ronden kwam er een minuut bij. Drie dapperen, Jo de Haan, Jaap Kersten en Jacques van der Klundert, begrepen, dat zij iets moesten ondernemen wilden zij niet evenals de grote massa eerloos ondergaan. Van der Klundert viel spoedig af, maar Jo de Haan en Kersten streden manmoedig door. Tevergeefs. Want nadat in de 33e van de 45 ronden het tot zeventien cou reurs uitgedunde veld was gedubbeld en door de wedstrijdcommissarissen uit de strijd was genomen om te voor komen, dat de ploegmaats in de eindfase een helpersro! zouden gaan vervullen naderde ook het einde voor Kersten en De Haan. De laatste hield het het langste vol tot twee ron den voor het einde. Inmiddels had Peter Post met zoveel grandeur de leiding over de kopgroep ge had, dat zijn zege als vaststaand werd aangenomen. Het wachten was nog slechts op het grote moment, waarop de Amstelvener zou toeslaan. In de voor laatste ronde begon Post zijn slotoffen- sief. Tot viermaal toe op het lange rechte eind voor de tribunes joeg hij voor Voor het eerst klemde Post de handen stevig in de krommingen van zijn stuur. Hij wachtte weer even. Precies op de plek, die hij in zovele ronden had uitgezocht, midden in de klim van de Hunzerug, kwam ten slotte de uitbarsting. Opnieuw demarreerde Post en slechts een renner was in staat om zijn wiel te pakken, Dick Groeneweg. Met vijftig meter voor sprong vloog het tweetal door de tar- zan bocht Groeneweg deed haast geen kop meer in de laatste ronde. Wilde hij zijn krachten soms sparen voor de eindspurt? Post die zijn viuchtmakker herhaaldelijk beduid de om ook eens in de wind te gaan rij den, werd er slechts strijdlustiger door. Toen het tweetal aan het laatste rechte eind begon leek Groeneweg nog een kansje te hebben. Maar Post spurtte zo superieur naar de meet, dat ook Groene weg zich nog voor de streep gewonnen gaf. Nederland had weer een groot kam pioen. Peter Post heeft zondag op het circuit van Zandvoort het Nederlands prof- kampioenschap op de weg veroverd. De uitslag van het wieler-wegkampioen- schap bij de profs luidt: 1. Peter Post (Amstelveen) 4.26.36; 2. Dick Groeneweg (Numansdorp) z.t.; 3. Lex van Kreuningen (Utrecht) 4.27.01; 4. De Jong (Amsterdam) 4.27.20; 5. Knops (Spekholzerheide) z.t.; 6. Damen (Helmond) z.t.; 7. Schroeder (Konings bosch) z.t.; 8. Hugens (Amstenrade) z.t.; 9. Balvert (Amsterdam) z.t.; 10. Zilverberg (Goirle) z.t.; 11. Sebregts (Nijlen, Belg.) z.t. Alle overige gestarte renners hebben op gegeven of zijn uit de strijd genomen. De uitslag bij de amateurs luidt: 1. Gerrit de Wit (Dubbeldam) 4.08.05; 2. Henk Cornelisse (Amsterdam) z.t.; 3. Jacques van dei' Kloot (Zundert) z.t.; 4. Jan Pieterse (Oude Tonge) z.t.; 5. Cees van Espen (Arnhem) 4.09.15; 6. Bart Zoet (Sassenheim)7. C. Visser (Sant poort); 8. Adri Drop (Vlaardingen)9. Piet Buuts (Keidonk); 10. Henk Peters (Heemstede); 11. Wim de Jager (Den Haag); 12. Rik Wouters (Baarle Her tog); 13. Martin van Ginneken ('t Schijf), allen z.t.; 14. Wim van Smirren (Amsterdam) 4.11.54; 15. R. Hendriks (De Wijk) z.t. De sportcommissie van de K.N.W.U. heeft te Zandvoort na afloop van het Nederlands kampioenschap op de weg voor professionals 12 renners geselec teerd voor het wereldkampioenschap op de weg, dat 11 augustus a.s. te Ronsse (België) wordt gehouden. Deze twaalf coureurs van wie er 4 augustus 8 defi nitief worden aangewezen voor de titel- wedstrijd, zijn: Piet Rentmeester (Yerseke), Piet Da men (Helmond), Ab Geldermans (Be verwijk), Jo de Roo (Schore), Peter Post (Amstelveen), Huub Zilverberg (Goirle), Dick Enthoven (Stekene. Bel gië), Jo de Haan (Klaaswaal), Piet van Est (Zundert), Ab Biemans (Ulvenhout) Jan Hugens (Amstenrade) en Jan Jans sen (Nootdorp). Van deze twaalf is alleen Peter Post er reeds zeker van, dat hij in Ronsse aan de start zal verschijnen. In het 54ste jaar van zijn bestaan is de voetbalclub De Valk uit Valkens- waard amateurkampioen van Neder land geworden. In de beslissingswed strijd Neptunia-De Valk, die noodzake lijk was geworden omdat beide ploe gen in de kampioenscompetitie een ge lijk aantal punten behaalden, zegevier de De Valk met 31 na een 30 voor sprong bij rust. De wedstrijd werd za terdag gespeeld op het terrein van Robur et Velocitas in Apeldoorn en werd bijgewoond door 6000 bezoekers. Zaterdag zijn in Halle de afgebroken partijen uit de 13e, J4e en 15e ronde van het zone-schaaktoernooi uitgespeeld. Donner won zijn partij uit de veertiende ronde tegen de Fin Wasterinen. De uitslagen luiden: Dertiende ronde: Pawlow Polen)-Ha- mann (Den.) 0-1; veertiende ronde: Westerinen (Finl.)-Donner (Ned.) 0-1; Larsen (Den.)-Kinnmark (Zwed.) 1-0; Hamann (Den.)-Johansson (IJsl.) 1-0; Johansson (Zwed.)-Kavatek (Tsj.-Sl.) 0-1; vijftiende ronde: Doda (Polen(-Lar sen (Den.) %-%; Pawlow (Polen)-Kan- ko (Finl.) 1-0; Kinnmark (Zwed.)-Wes terinen (Finl.) 0-1. De Hongaar Portisch leidt met 11% pnt., Larsen is met 10 punten tweede, de Zuidslaviër Ivkov en de Oostenrijker Ro- batsch delen de derde plaats met 9% pnt. Jan Hein Donner staat met de Oost duitser Uhlmann en de Zuidslaviër Tri- funovic ex aequo op de achtste plaats met 8 punten. Wethouder Ch. J. Gillisen Verscliage heeft zaterdagmiddag de prijzen uitge reikt aan de winnaars van het Vlissingse schooltennistoernooi. Carla van den Brandt uit Treebeek nam de prijs in ontvangst voor het team van het Groti- uscollege uit Heerlen in het meisjes A- toernooi. Links op de foto organisator Willem Reynierse. (Foto P.Z.C.) Totaal leeggereden, niet in straat om ook maar één woord uit te bren gen, zat hij daar zaterdag in de berm langs het Zandvoortse cir cuit. Gerrit de Wit, 22 jaar oud en elektricien van beroep, had zojuist op grandioze wijze de Nederlandse nrateur-wegtitel voor zich opge ëist. De onverzettelijke coureur uit Dubbeldam besefte het nog nauwe lijks, Pas nadat een verzorger hem met een natte spons wat had opge frist, overtrok een brede, triomfan telijke grijns zijn door vermoeid heid getekende gezicht. Het was gelukt: zijn vermetele sprong naar de renners, die drie ronden voor het einde nog met bijna 30 seconden voorsnrong doorkwamen, was ge slaagd. Niemand zag op dat moment nog een kanshebber in Gerrit de Wit, hijzelf waarschijnlijk het minst. Maar de Zuid hollander geeft zich nooit zonder slag of stoot gewonnen Moest al het zware werk, dat hij tevoren geleverd had, dan toch onbeloond blijven? „Dat nooit", Gromde Gerrit en hij toog nogmaals ten aanval. Voor de zoveelste maal, want na acht ronden reeds had hij zich met o.a. Henk Cornelisse en Rinus Paul in een vroeg avontuur gestort. Het was op niets uit gelopen en had alleen maar veel energie gekost. Gerrit de Wit beschikt echter over voldoende kracht om ongestraft zo'n poging te kunnen ondernemen. Na ongeveer 100 km was hij weer voldoende op krachten gekomen om aan de achter volging te beginnen van een dertiental coureurs, dat op dat moment een minuut voorlag op de hoofdmacht. Bij zijn tegenactie kreeg hij eerst de medewerking van Arie den Hartog, maar Arie draaide ditmaal niet zo best. Hij was de tweede favoriet, die voortijdig het parcours verliet, want in de achtste ronde had titelhouder Cor Schuuring na een val de strijd moeten staken Na het wegvallen van Den Hartog zocht Gerrit de Wit naarstig naar nieuwe strijdmakkers. Er waren voldoende ge gadigden: Jo van der Vleuten, Wim de Jager, Adri Drop en Cees van Espen bij voorbeeld. Het groepje bezat genoeg in houdt om bij de eerste te komen. Dat ge beurde dan ook, met nog ongeveer 35 km te rijden, maar van de leiders waren Henk Cornelisse, Jan Pieterse en Jac ques van der Kloot inmiddels wegge sprongen. Nog geen rust dus voor Ger rit de Wit. De drie rebellen moesten dus teruggehaald worden. „Alleen", besloot Gerrit de Wit en vier ronden voor het einde begon hij aan een dappere soio Drie ronden voor de finish was hij genaderd tot op 20 seconden, een ronde verder was dit verschil teruggebracht tot 13 se conden. Cornelisse, Pieterse en Van der Kloot mochten doen wat zij wil den, tegen dit geweld was niemand bestand: steeds dichter naderde Ger rit de Wit het drietal voor hem en minder dan 2 km voor de streek kreeg hij de zo fel begeerde aansluiting. Van de achterhaalden had toen alleen Henk Cornelisse, verleden jaar door zijn stadgenoot Cor Schuuring van de kam pioenstrui afgehouden, nog hoop. Corne lisse rekende op zijn felle eindspurt, maar zag daarbij de enorme wilskracht van Gerrit de Wit over het hoofd. Wiel aan wiel kwam het viertal over de Hun zerug, nog steeds wiel aan wiel ging het voor de laatste maal de tarzanbocht in. En bij het uitkomen van de bocht maak te Henk Cornelisse zijn fout. In eerste positie rijdend keek hij even om of Pie terse en Van der Kloot niet binnendoor zouden komen. Gerrit de Wit reageerde onmiddellijk. Waar hij na al zijn inspan ningen de kracht nog vandaan haalde was een raadsel, maar ineens schoot hij buitenom langs Cornelisse. Ver voor de finish was de Amsterdammer reeds een geslagen man. Wanhopig probeerde hij nog naast De Wit te komen, maar voor hem restte, evenals in 1962 nog slechts de tweede plaats De Nederlandse amateur G. de Wit uit Dubbeldam, die zaterdag op het circuit van Zandvoort het Nederlandse ama teurkampioenschap op de weg verover de. -99' De spannende finish van de 100 meter heren tijdens de regionale atletiekwed strijden 'in Middelburg. Winaar werd B. van Zundert van Thor, Roosendaal in 11 rond, tweede werd Kees de Groot van Dynamo (op de voorgronden derde A. Karenbeld van Daventria Deventer, juist zichtbaar achter Van Zundert. Beiden noteerden 11.1. Foto P.Z.C.) Rik van Looy is in Zolder Belgisch kampioen op de weg bij de profs ge worden. Van Looy toonde zich de sterkste van een kopgroep van 11 man, onder wie de ex-titelhouder Jo seph Planckaert en veteraan Cerami. Proost werd op 2 lengten tweede. Gil bert Desmet toonde over de inzin king uit de Tour de France heen te zijn en eindigde in dezelfde tijd als Van Looy als zesde. De uitslag luidt: 1. Van Looy 286 km in 7 uur en 9 min. 2. Proost; 3. Aerenhouts; 4. Planckaert; 5. Beheyt; 6. Desmet; 7. Hoevenaers; 8. Luyten; 9. Bouquet; 10. Hermans; 11. Cerami, allen in dezelf de tijd als Van Looy. Woensdag 24 juli zal op het sportter rein te Kloosterzande een voetbalwed strijd worden gespeeld tussen een elftal met oud-internationals en spelers van eredivisieclubs en het eerste elftal van Hontenisse. De opbrengst van de ze wedstrijd mogelijk geworden door medewerking van Faas Wilkes is bestemd voor het Koningin Wilhelm! nafonds voor de kankerbestrijding. In het bezoekende elftal worden onder meer opgesteld de oud-internationals Faas Wilkes en Rinus Terlouw en voorts Liebregts en Bak van Feijen- oord. De wedstrijd begint om zeven uur 's avonds. Na het Nederlandse kampioenschap op de weg op het circuit van Zandvoort heeft de sportcommissie van de K.N. W.U. definitief de Nederlandse amateur- ploeg voor de wereldkampioenschappen in België samengesteld, nl. de individuele wedstrijd, die op zaterdag 10 augustus bij Ronsse wordt gereden, zullen uit komen: J. Pieterse (Oude Tonge), A. den Hartog (Zuidiand), L. van Dongen (Made), G. de Wit (Dubbeldam), H. Cornelisse (Amsterdam) en G. Karstens Leiden Wat Karstens betreft is de keuze onder voorbehoud. Zoals bekend is hem bij een recente keuring in Utrecht voorlopig rust voorgeschreven. De Leidenaar heeft een nieuwe keuring aangevraagd bij het academisch ziekenhuis in zijn woon plaats. Na de uitslag van dit onderzoek zal worden bepaald of Karstens naar de wereldkampioenschappen gaat. Mocht hij niet kunnen uitkomen dan zal B. Zoet uit Sassenheim hem vervangen. Deze laatste renner maakt ook deel uit van de ploeg voor de tijdrace, die op donderdag 8 augustus in Herenthals wordt gehouden. Deze ploeg bestaat voorts uit C. Schuuring (Amsterdam) M. van Ginneken ('t Schijf) en P. Coo- remans (Breda). Mocht Zoet nu de in dividuele wedstrijd rijden dan zal zijn plaats in de tijdrit worden ingenomen door J. van der Kloot (Zundert). De overige reserves zijn: R. Wouters (Baar le Hertog) en H. Stevens (Elslo). Kennelijk hebben de kermisspecta- kels in Middelburg en Vlissingen (en, uiteraard: vakantieplannen) meer aantrekkingskracht op de Zeeuwse atleten uitgeoefend dan onder andere de Zeeuwse estafette kampioenschappen, die tijdens de regionale atletiekwedstrijden van Dynamo, zaterdag op de Middel burgse sintelbaan, op het spel ston den. Want op elke van de vier esta fettes kwam slechts één ploeg uit, die dan ook vanzelfsprekend kam pioen werd. Die geringe deelne ming bewijst echter wel, dat er iets mis is, temeer, daar de wedstrijden reeds om 9 uur afgelopen waren De junioren B-ploeg van het Goese AV '56 kon bijzonder verheugd de sintelbaan verlaten, want dit team, bestaande uit Kees Roose, Kees Schetters, Martin Kerkvoort en Ronald Francken, slaagde erin om het Zeeuws record op de 4 maal 100 meter met liefst 0.8 sec. te verbete ren en te brengen op 48 sec. rond. We zijn ervan overtuigd, dat deze knapen een nog veel scherpere tijd op de chro nometers kunnen brengen, ten eerste omdat de eerste twee wissels zaterdag avond niet al te best gingen, en ten tweede omdat de ploeg hoegenaamd nog geen gebruik maakte van de ver grootte wisselafstand, die nu 30 in plaats van 20 meter geworden is. Als de Goese ploeg nu ook in de Ganzestad eens de kans krijgt om op een sintelbaan te trainen, juist op het wisselen, dan komen ze zeker in de buurt van de 46 seconden. De andere Zeeuwse estafettekampioenen werden de Dynamoploeg op de 4 maal 1500 meter (17.56.4). de junioren A- ploeg van Marathon op de 4 maal 300 meter (2.48.5) en de junioren D-ploeg van Marathon op de 4 maal 60 meter (37). Tijdens deze uitsluitend uit loopnum mers bestaande wedstrijden werden tevens enkele tweekampen afge werkt, waarbij ook deelnemers uit Deventer, Roosendaal en Eindhoven (vakantiegasten) op de baan kwa men. De heren leverden een bijzonder spannende strijd: 2 maal een finish met hoegenaamd geen verschil. Op de 100 meter roffelde de Thor-atleet B. van Zundert in 11 rond de baan af vóór Kees de Groot van Dynamo en Arend Karenbeld van Daventria uit Deventer, die beiden 11.1 noteer den. Op de 200 meter was Karenbeld de sterkste in 22.8, waarna Van Zun dert en De Groot in 22.9 passeerden. Van Zundert won de tweekamp voor Karenbeld en De Groot. Bij de dames hadden de Zeeuwse atletes verstek laten gaan, zodat een Deventers en een Eindhovens meisje de prijzen on der elkaar verdeelden; mevr. J. Karen beldHekkers (A-klas) won zowel de 80 meter (10.5) als de 100 meter (13.2) voor de D-atlete mevr. M. Vermeulen. De tweekamp voor de meisjes A (80 en 100 meter) werd gewonnen door M. v. d. Velde van Zeeland Sport (10.7 en 13.4) vóór F de Kok van AV '56 (11.2 en 13.6) en C. Rooyakkers van EAC Eindhoven (10.9 en 13.8). N. Steketee van Scheldesport uit Terneuzen was de sterkste bij de B-meisjes, daar ze zowel de 60 meter (9) als de 80 meter (11.7) won. N Schetters van AV '56 werd 2e (9.2 en 11.8), N. Simons (Scheldesport) 3e (9.2 en 12.1). Op de 400 meter heren kwam Jan Sinke van AV '56 met een verrassend goede De Vlissingse dammer Johan Lere heeft voor de vierde maal de dam- bokaal gewonnen, die een frisdran kenonderneming beschikbaar had gesteld. Nadat hij in de eerste ron de I. op 't Hof met 2-0 had versla gen, wist hij in een tweede ronde Frans Blaas te verslaan, eveneens met 2-0. In derde en laatste ronde had hij tegen Jac. Blaas aan remi se al voldoende om de eindzege in de wacht te slepen. Blaas slaagde bijna in zijn pogingen om de Zeeuwse kampioen te verslaan, toen Lere op een gegeven moment een min der goede voortzetting verkoos. Blaas had toen door een schijfoffer voordeel kunnen behalen. Hij verkoos echter een andere variant, die hem wel voordeel op leverde, maar te weinig om de partij in zijn voordeel te kunnen beslissen. Dat Luxemburg klein is, is zelfs bij de half miljoen inwoners die het Groot Hertogdom telt genoeg zaam bekend. Desondanks hadden de organisatoren van het Luxem burgse kampioenschap op de weg voor profs op grotere belangstel ling gerekend. Slechts twee ren ners meldden zich voor de titel strijd aan: Lucien Gillen en Roger Thull. De Luxemburgse zesdaag- se-renner scheen te gaan triomfe ren. Hij voerde in de 61,5 km lan ge rit het „peloton" vrijwel voort durend aan. Helaas toen de voor sprong tot 27 seconden was opge lopen kreeg Gillen, op enkele kilo meters van de finish, een lekke band, zodat de zege toch nog voor Thull was. Een troost heeft Gillen tenminste; samen met de winnaar van de na tionale titel zal hij worden afge vaardigd naar de wereldkam pioenschappen op de weg In de eerste ronde verkreeg Lere tegen I. op 't Hof enig voordeel, dat hij gelei delijk aan wist te vergroten om zodoende de partij in zijn voordeel te beslissen. VWfWIMVWWVVVWWW/VVWWVMVWVWVWWWVWWWWWWVWI Zeeuwse tijd van 52.7 uit de bus, terwijl ook de 53 rond van Wim den Hamer van Scheldesport er zijn mocht. De 300 meier junioren B leverde een zege op voor C. Roose van AV '56 in 38.9 vóór Simon Valckenier van Dynamo in 39 en F. Reyerse van AV '56 in 39.2. De 1500 nieter, het slotnummer, werd een volle dige Dynamo-aangelegenheid: Piet Tol- hoek ging er twee ronden voor het ein de definitief vandoor en finishte in 9.37.9 vóór Wim Back (9.47.9), Han Reynhout (9.49.1) en Dick Jeras (9.58.4). De belangrijkste uitslagen zijn: 60 me ter junioren D: 1. P. Klootwijk (Mara thon) 9, 2. L. Frank (Mar.) 9; 100 me ter junioren A: 1. Han d'Hondt (RKH AV) 11.4, 2. J. Swart (Mar.) 12.2; 400 meter heren: 1. Jan Sinke (AV '56) 52.7, 2. Wim den Hamer (Scheldesport) 53, 3. Piet Wilderom (Mar.) 54.1, 4. Sjors Christiaansen (Dynamo) 55.2; 300 me ter junioren B: 1. C. Roose (AV '56) 38.9, 2. Simon Valckenier (Dynamo) 39, 3. F. Reyerse (AV '56) 39.2, 4. R. Franc- ke (AV '56) 39.6; 60 meter meisjes C: 1. C. Bevelander (Mar.) 9.1, 2. E. Boers (Mar.) 9.2. 3. M. Meurchy (Mar.) 9.4; 80 meter junioren B: 1. J. v. d. Dries (Mar.) 9.6, 2. C. Schetters (AV '56) 9.7, 3. Simon Valckenier (Dynamo) 9.9, 4. H. Francke (AV '56) 10.2; 3000 meter heren: 1. Piet Tolhoek (Dynamo) 9.37.9, 2. Wim Back (Dynamo) 9.47.9, 3. Han Reynhout (Dynamo) 9.49.1, 4. Dick Je ras (Dynamo) 9.58.4, 5. Jan Matthijs (Dynamo) 10.18.4. Estafettekampioenschappen; 4 maal 100 meter junioren B: 1. AV '56 (Goes) 48, nieuw Zeeuws record; 4 maal 60 meter junioren D: 1. Marathon 37; 4 maal 300 meter junioren A: 1. Marathon 2.48.5; 4 maal 1500 meter heren: 1. Dynamo 17.56.4 Tweekampen: meisjes B 60 meter: 1. N. Steketee (Scheldesport) 9. 2. N. Schet ters (AV '56) 9.2, 3. M. Simons (Schel desport) 9.2; 80 meter: zelfde volgorde met tijden: 11.7, 11.8 en 12.1; einduit slag: 1. N. Steketee, 2. N. Schetters, 3. M. Simons, 4. N. Seafaty Scheldesp.) meisjes A: 80 meter: 1. M. v. d. Velde (Zeeland Sport) 10.7, 2. C. Roovakkers (EAC) 10.9, 3. F. de Kok (AV '56) 11.2, 4. J. ten Hakken (Zeeland Sport) 11.4: 100 meter: 1. M. v. d. Velde 13.4, 2. F. de Kok 13.6, 3. C. Roovakkers 13.8. 4. J. ten Hakken 14.1: einduitslag: 1. M v. d. Velde, 2. F. de Kok, 3. C. Roovak kers; dames: 80 meter: 1. J. Karenbeld- Hekkers (Daventria) 10.5, 2. M. Ver meulen (EAC) 11.2; 100 meter: zelfde volgorde met tijden: 13.2 en 14.6; heren: 100 meter: 1. B. van Zundert (Thor) 11. 2. Kees de Groot (Dynamo) 11.1, 3. A. Karenbeld (Daventria) 11.1, 4. Piet Versluys (Dynamo) 11.6; 200 meter: 1. A. Karenbeld 22.8, 2. B. van Zundert 22.9, 3. Kees de Groot 22.9, 4. Piet Ver sluys 24: einduitslag: 1. B. van Zundert 1675 p., 2. A. Karenbeld 1653, 3. Kees de Groot 1637, 4. Piet Versluys 1317. Jac. Blaas wist door een misrekening van zijn broer ook te winnen. In de twee de ronde was Frans Blaas evenmin ge lukkig, want tegen Lere verloor hij de partij, nadat hij een voordelige voortzet ting over het hoofd had gezien. De par tij was des te spannender, omdat beide dammers in tijdnood kwamen te verke ren. Aan de andere tafel voerde Op 't Hof in het middenspel een combinatie uit tegen Jac. Blaas, waardoor hij een voordelig eindspel bereikte. Toch wist Blaas door een verrassende wending remise te halen. Op 't Hof speelde in de derde ronde te gen Frans Blaas eveneens remise, nadat hij ook hier een aanzienlijk voordeel had verkregen. De eindstand van dit toernooi, waarvan de eerste ronde te Kapelle, de tweede ronde te Vlissingen en de derde ronde te Aagtekerke is gespeeld, was: 1 J. Lere 5 punten; 2 J. Blaas 4 punten: 3 I op 't Hof 2 punten; 4 F. Blaas, 1 punt. De landen-atletiekwedstrijd tussen de dames- en herenploegen van Rusland en Amerika is zondag in het Leninstadion te Moskou ten aanschouwe van 70.000 toeschouwers voortgezet. De Rus Valerie Brummel verbeterde het wereldrecord hoogspringen tijdens deze wedstrijden en bracht het op 2.28 m. Het record stond met 2,27 m óp zijn naam en dateert van 29 september 1962. Rusland won de wedstrijd met 189-147. De Russische dames wonnen met 75 te gen 28 pnt., maar de Amerikaanse heren toonden zich met 119-114 sterker dan hun Russische tegenstanders. De Nederlandse deelnemers aan de in tertoto-competitie hebben het er het af gelopen weekeinde niet zo best afge bracht. Ajax was de enige ploeg, die een redelijke kans houdt op een plaats in de achtste finales. Deze ploeg kwam overi gens tegen Tasmania 1900 in Berlijn niet verder dan een 2-2 gelijk spel. De ruim 5000 toeschouwers hebben een op technisch hoog peil staande wedstrijd ge zien. De doelpunten voor Ajax werden gescoord door Cees Groot en Piet Keizer. Ajax blijft hierdoor aan de kop van de vierde afdeling. S.C. Enschede kwam tot een gelijk spel tegen Oergryte (3-3). Met twee doel punten van Rahn en één van Bosveld konden de Twentenaren naast hun te genstanders blijven. Overigens gaven de Enschedeërs blijk van een ontstellende onproduktiviteit. De andere twee Nederlandse ploegen verloren. Sparta ging in een uitwed strijd met 4-1 ten onder tegen Vienna en P.S.V. moest thuis met 2-i de eer la ten aan Rapid Wien. De stand in afdeling vier luidt: Ajax 5 3 117 15— 7 Norrkoeping 5 3 117 119 Tasmania 5 13 15 1113 Schwechat 5 0 14 1 715 De Zeeuwse renner Piet Rentmeester heeft zaterdag in Dinteloord voor 7000 toeschouwers een wielerwedstrijd voor profs over 120 km gewonnen. Direct na de start namen Lambert van der Ven. Jos Linders en Ad Biemans een voorsprong. Zij werden na 80 kilo meter ingelopen door Piet van Est, Jacques van der Klundert en Piet Rent meester Deze laatste demarreerde tien kilometer voor de finish en finishste met een voorsprong van 20 seconden. De uitslag was: 1. Piet Rentmeester de 120 km in 3.04.24; 2. Ad. Biemans (Ul venhout op 20 sec.; 3. Jacques van der Klundert (Hogerheide) z.t.; 4. Lambert van der Ven (Vlijmen) z.t. 5. Piet van Est (Fijnaart) z.t.; 6. Jos Linders (Roo sendaal) z.t.; 7. Jo de Haan (Huibergen) op 1 min. 10 sec. Door de Grote Prijs van Engeland za terdag op Silverstone te winnen zijn vierde Grand Prix-zege in successie heeft Jimmy Clark de wereldtitel der coureurs 1963 vrijwel in zijn bezit. De Flying Scot", die onbedreigd bijna van start tot finish met zijn Lotus climax de leiding had, voert het klas sement van het wereldkampioenschap met 36 punten aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 3