Uitreiking diploma's van de u.t.s. te Vlissingen WALCHEREN AGENDA Topgevelverlichting in de Nieuwe Burg SINKE'S DRANKEN KERKDIENSTEN EXAMENS MARKTBERICHTEN Door de directeur de heer C. van Doorn „ZONNEBLOEM"-CURSISTEN KREGEN GETUIGSCHRIFT Mulo-examens te Goes Marathonatleet verbeterde Zeeuws record 300 meter Industrie- en huishoudschool nam na diploma-uitreiking afscheid van leerkrachten DIPI OMA-UITREIKING AAN DE INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL Voornaamste uitslagen van sportdag ambachtsschool VLISSINGEN Afscheidsvoorstelling van „Roose Sien" FEESTKLANKEN Belgische auto uit de bocht bij Hoek passagier gedood Bouw- en werktuigbouwkunde: ZATERDAG 20 JULI 1963 PROV1NOIALE ZEEUWSE O OU RAST 0 Terneuzen en J. de Visser uit Aagteker- ke. Voor de 3-jarige opleiding werktuig bouwkunde ontvingen het diploma: de heren P. Loekemeijer. P v. d. Maden, H. Mastenbroek, A. J. Roose uit Vlissin gen: P. Ie Clerck en P J. Sonke uit Krui- Vrijdagmiddag zijn in de aula van de gemeentelijke u.t.s. te Vlissingen de di- nJnaeni J- Gabriëlse en J. Minderhoud ploma's uitgereikt aan de geslaagde uk Westkapelle; J. Verschuure uit Goes; leerlingen van de opleiding bouwkunde j JlJ' A- Dekker uit Schoondijke en J. B. en werktuigbouwkunde (3 jaar), als-1 Dankbaar. mede de „verklaringen" aan de leerlin-1 De leerlingen die het theoretisch gedeel- gen die het theoretische gedeelte <2 \e ,van de opleiding werktuigbouwkunde 1„=..=behaalden, zijn: J. Diesch, J N. de Feij- ter, G. W. Geeve, J. J. Meijer en J. Roel- se uit Vlissingen; D. den Decker uit Sou burg, E. de Groot uit Zoutelande; A. de Lange uit Middelburg, H. Lous uit Zou telande en A. J. Sanderse uit Goes. Voor de theoretische opleiding elektro techniek slaagden: J. A. Kamermans, S. C. Klap en J. M. van Sluys uit Vlissin gen: C. Blok, E. J. Gelok, W. Jochems uit Middelburg; P. v. d. Est en R. D. Stekkinger uit Souburg; J. F. Bekenes uit Kapelle-Biezelinge; I. van Haneghem uit Breskens; J. C. Jobse uit Veere. jaar) van de opleidingen bouwkunde en elektrotechniek achter de rug hebben. In tegenwoordigheid van vele ouders, familieleden van de leerlingen, verte genwoordigers uit het bedrijfsleven, de examencommissie, deskundigen en le raren, sprak de directeur, de heer G. van Doorn, de leerlingen toe. Hij wilde de groep leerlingen die van school gaan en het praktijkjaar dus heeft doorstaan, vergelijken met de baby die groot is ge worden en voor het eerst naar buiten mag. De groep die de twee jaar theorie met goed gevolg hebben afgelegd ver geleek hij met de baby die van de wieg in de box komt. De heer Van Doorn wees op het grote belang van lessen als esthetische vorming en maatschappij-' leer. „Er worden, naast vakkennis ook nog andere dingen van jullie gevraagd". De voorzitter van de commissie van toe zicht, de heer J. A. Letzer, wees even eens op het belang van een algemene ontwikkeling. Hij sprak zijn dank uit aan de directeur en aan de leraren voor hetgeen zij voor de jongens hebben ge daan. De heer Letzer, voortbordurend op de vergelijking van de heer Van Doorn, vestigde er nog de aandacht op dat „het kind in de box" verward kan raken in de touwtjes van het speelgoed". Met Namens de Middelburgse afdeling van de Stichting Vorming Bedrijfsjeugd op Walcheren „De Zonnebloem", heeft me vrouw J. Ruijs-Wildervanck dezer dagen in de industrie- en huishoudschool aan ue LuowLjes van net speelgoed ivtet acht cursisten die de 2-ia.ritre «mleïdinv ir11' C'e aa?Pas®)nS in de hadden voltooid, het getuigschrift uitge- S w Siin! moeilijk zijn, temeer reikt. Ook werden de mappen met leer- daar het bed qfsleven steeds meer prak- j stof uitgedeeld. Dit was de laatste keer, Voor het diploma aannemer burgerlijke en utiliteitsbouw slaagde dezer dagen te Rotterdam de heer L. Walpot uit St.- Philipsland. Voor het toelatingsexamen van de m.m.s. slaagde te Bergen op Zoom Jenny Lig- tendag uit St.-Philipsland. Het einddiploma van de h.b.s. te Bergen op Zoom werd behaald door Rinie Quist uit St.-Philipsland. Bij de examens Duits M.O. A behaalde de schoolakte de heer H. Warburg te Zierikzee; voor het Nederlands M.O. A slaagde de heer M. P. F. Horak te Brou wershaven. Te Den Haag slaagde voor het examen M.O. lichamelijke oefening mej. A. M. C. Hendrikse te IJzendijke. Te Tilburg slaagde mejuffrouw P. E. Laport uit Goes, voor het examen Ne derlands, akte Middelbaar Onderwijs A. Het middenstandsdiploma werd behaald door de dames M. C. Hollemans en. S. E. de Regt en de heren L. van Anrooy, T. E. van der Have. J. L. Philipse, P. C. de Regt, P. H. de Regt en M. Smit, allen te Yerseke. Te Rotterdam slaagde de heer J. K. Weststrate voor het examen bouwkundig tekenen. Te Rotterdam slaagde voor het examen sterkstroommonteur-V.E.V., de heer P. Leynse te Zoutelande. MIDDELBURG tisch gevormde mensen vraagt, zo zei hij. dat de cursusleidster deze diploma's kon uitreiken. Zij wordt opgevolgd door mej. A. Ossewaarde. ïfCJ/irS Ook in de Vlissingse afdeling zal mej. L' u'J Ossewaarde haar activiteiten gaan ont- De geslaagde leerlingen voor de 3-iaritre Plooien- Daar neemt zij de taak over van V?a!rJ§? mevrouw A. van den Akker-De Klerk. opleiding bouwkunde zijn: H. J. C. Bel froid, A. T. Kuiper, F Schaeffer, J W. van Veenendaal. J. M. Maes, A. P. Ste- ketee, J G. Stuut en J. J. van Willegen uit Vlissingen; J. Leduc, J. J Eleveld, L. C. Villée en J. P. Wisse uit Middel burg; J. Fransen van de Putte uit 's- Heer-Hendrikskinderen; A, Koens uit 's-Heerenhoek; W. C. Nijsse uit Hein- kenszand; P. Simons uit Terneuzen; W. M. Vinke uit Hoofdplaat; M. P. Kaljouw en J. de Rijke uit Souburg; J. M. Mabe- soone uit Schoondijke; R. Simons uit Op 19 juli slaagden voor het mulo-examen A te Goes de dames: J. P. M. Hackenberg, Mid delburg. J. van Hemert, Middelburg (m); W. de Visser, Nieuw- en St. Joosland (m); M S. Quaak, Sluis; M. P. van Nieuwenhuijzen, Schoondijke (m); A. N. de Buck, Veere (m); E. M. J. de Kuijper, Mid delburg (m); J. Lous, Westkapelle (m); C. Maljers, Middelburg (m); E. M. Tas, Sluis (m); D. de Nooijer, Wolphaartsdijk; C. A. de Blaeij, Goes (m); A. I. Dieleman, Terneu zen (m); J. de Feijter, id., (m); N. v. Her- mon, Middelburg; E. Dieleman, Zaamslag; L. Ouerman, Middelburg (m); J. v. d. Putte, Zoutelande (m); Schr. Schoe, Souburg (m); A. Bruinooge, Borssele (m); A. Burger, Ka- pelle (m); F. Herselman, Kapelle (m); M. de Koning, Goes (m); J. Lij baart, Brouwersha ven (m); M. Quist, Dreischor (m): C. de Cooker, Terneuzen: T. Dominicus, Wemel- dinge (m); J. Hubregtse, Yerseke (m); A. Jille, Kruiningen (m); C. Annaert, Zierikzee (m); J. Boogaart, Ouwerkerk (m); en de he ren: C. Tilroe, Middelburg; P. v. Saane, Oostkapelle; J. Adriaanse, Arnemuiden; C Honkoop, Goes; J. Wolfert, Woensdrecht; A. Lentin, Middelburg: C. Kollaart, id.; J. Ou- termans, id.; C. Vreeke, Domburg; J Eek- hard, Terneuzen; J. den Hartigh, id.; J. v. d. Does, Heinkenszand (m); C. Dominicus, Goes (m); A. Lots, Goes (m); J. Eversen, Middel burg (m); J. v. Dijke, Oostkapelle (m); J. de Haan, Aagtekerke (m); E. Belaert, Ter neuzen (m); P. Zondervan, Yerseke (m); K. Hamelink, Oostburg (m); A. A. Contant, Schoondijke (m); J. Willemsen, id. (m); K. L. Pouwer, Middelburg (m): J. Provoost, Domburg (m); J. C. Stokman, Kruiningen (m); S. J. de Witte, Goes (m); J. Boer, id. (m) De met een (m) aangeduide kandidaten be haalden tevens het middenstandsdiploma. Afgewezen werden 11 kandidaten. Tijdens de avondwedstrijden die door de atletiekvereniging T.H.O.R. te Roosen daal werden gehouden, boekte een aan tal leden van de vereniging „Marathon" uit Vlissingen goede resultaten. Zo verbeterde J. v. d. Dries het Zeeuws record 300 m jongens B tot 37,3 en ont troonde hiermee Eddy Kal. die destijds 37,6 liep. Tevens won deze veelbeloven de junior de 100 m in 11,8. P. v. d. Schaaf werd op de 800 m jon gens A verrassend geklopt door z'n ri vaal Wijnacker van Scheldesport. die de race won in 2.02,7 tegen v. d. Schaaf 2.03,2. In de 800 m heren C finishte R. Wil- derom op de derde plaats in de tijd van 2.06,9. VANDAACi Middelburg Electro. Zeg het met Kogels, 19 en 21.15 uur. 14 jaar. City: De weg tot el kander, 20 uur. 18 jaar Zeeuws Museum: expositie verzameling Bal en J. H Koek koek, 10—17 uur. Van Benthem en Jutting. expositie over Zeeland en Zeeuwsch-Vlaan- deren, 9—18 uur Molenwater miniatuur Walcheren 9—22 uur. Markt, kermis. Vlissingen - Athambra Het geheime teken van d'Artagnan. 19 en 21 uur. Luxor: Zeg het met kogels, 19 en 21 uur, 14 laar. Koudekerke: Walcherse fokveedagen. Veere De bchotse HuizenExpositie Dirk van Gelder, 10—12 en 14—17 uur. Goes Grand Der Vogelhandier, 19 en 21 uur Grote Markt: Concert accordeon leugdorkest Borssele, 20 uur. Oostkapelle Circus van Kinsbergen, al- lleen avondvoorstelling. Zierikzee - Concertzaal. Gods Geuzen, 20 uur, 14 jaar. Burger Weeshuis. Exposi tie schilderijen zeventiende eeuwse meesters, 1017 uur. MORGEN Middelburg - Electro Zeg het met kogels. 14.30 en 19.30 uur 14 jaar City: De weg tot elkander. 14.30 en 20 uur, 18 jaar. Molenwa ter: miniatuui Walcheren, 922 uur. Vlissingen AlhambraHet geheime teken van d'Artagnan, 15 19 en 21 uur, 14 jaar. Luxor: Zeg het met kogels, 15 en 20 uur. 14 jaar. Goes - Grand: Der Vogelhandier. 15. 19 en 21 uur. Zierikzee - Concertzaal: Zes zwarte rui ters, 15 uur, 14 jaar; Gods Geuzen. 20 uur, 14 laar. Na de uitreiking bleef men enige tijd in genoeglijke stemming bijeen. De volgen de meisjes mochten in Middelburg het getuigschrift in ontvangst nemen: M. E. M. Boone, C. W. Geuze, B. G. M. Huy- bregtse, W. Jansen, M. Lagendijk, D. Lokerse, M. P« Maartense en A. F. Ma rijs. De uitreiking in Vlissingen vond reeds eerder plaats. Deze werd toen ver zorgd door mevrouw De Vries, een der bestuursleden. Daar mochten de volgen de meisjes het getuigschrift in ont vangst nemen: W. M. Bronke, M. C. van de Hoek, E. C. M. Klink, E. A. Koster, W. S. Koster, A. Steketee, M. Steketee, P. A. van de Velde en C. M. Woltering. Op drie september zullen in „De Scha kel" te Middelburg en op 4 september in ,,'t Anker" te Vlissingen propagandabij- eenkomsten voor de nieuwe cursus wor den belegd. In „De Schakel" te Middelburg zijn don derdagmorgen de diploma's uitgereikt aan de leerlingen van de industrie en huishoudschool, die zijn opgeleid tot as sistenten in de huishouding, naaisters, kinderverzorgsters of die de primaire opleiding hebben gevolgd. De uitreiking eschiedde door de penningmeester van et verenigingsbestuur mr. F. W. M. van Oppen. De bijeenkomst werd extra gezellig door de voordrachten, de dansen en het muzi kale optreden van de leerlingen. Na af loop gebruikte het bestuur en de leer krachten in de industrie- en huishoud school de lunch. Tijdens de maaltijd werd afscheid genomen van mevrouw Meihuizen-Gerver, lerares huishoudkun de, mevrouw J. Ruijs-Wildervanck, lera res A.V.O. en leidster van de Zonne bloemcursus, mej. 't Hart, lerares naaien en van haar collega, mevrouw J. van Zwienen. Voor deze dames had mr. Van Oppen bloemen. De duisternis, waarin één van Middel burgs belangrijkste winkelstraten, de Nieuwe Burg, zich na zonsondergang gewoonlijk verhult, werd gisteravond plotseling opgeheven. Omstreeks tien uur baadde de straat in een zee van licht en een tevreden groep Burg-win keliers bekeek met zichtbaar genoegen het resultaat van drie jaar sparen: 300 meter topgevelverlichting met ruim duizend lampen, gaf de Burg een ge heel ander, en vooral aantrekkelijker aanzien. In de lunchroom van Jespers waren de Officiële publikatie vlissingen Saneringsplan Herzien: ng komverordening en verordening bijzondere rooilijnen Lange Zelke e.o., Vla mingstraat e.o. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat van 22 juli 1963 af voor een ieder ter ge meentesecretarie, commissiekamer (kamer 4) ter inzage zijn nedergelegd: a. gedurende een termijn van vier weken een ontwerp tot wijziging en aanvulling van de komverordening Lange Zelke en omgeving, Vlamingstraat en omgeving alsmede van de daarbij behorende kaar ten W 652 bladen 9 en 10; b. gedurende een termijn van dertig dagen een ontwerp tot wijziging en aanvulling van de bij de verordening bijzondere rooi lijnen Lange Zelke en omgeving, Vlaming straat en omgeving behorende kaart W 652 blad B. Gedurende de bovengenoemde termijnen kunnen belanghebbenden bij de gemeente raad bezwaren indienen. Vlissingen, 15 juli 1963. MIDDELBURG Jaarlijkse kermis Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend, dat de jaarlijkse ker mis, in afwijking van vorige jaren, zal wor den gehouden van zaterdag 20 juli 1963 tot en met donderdag 25 juli 1963 (des zondags gesloten De inrichtingen mogen geopend zijn gedu rende de tijd der kermis van 10.00 tot 24.00 u. In verband met deze kermis zullen van 20 juli 1963 tot en met 25 juli 1963 of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken, de volgende verkeersmaatregelen gelden: le. een geslotenverklaring in één richting van de Gravenstraat en de Markt Z.Z. vanaf de Zusterstraat tot aan de Lange Delft: 2e een geslotenverklaring in beide richtin gen van de Markt W.Z.; 3e. een wachtverbod aan beide zijden van de Markt vanaf de Pottenmarkt tot aan de Lange Noordstraat; 4e. een geslotenverklaring van het Zuster plein voor alle verkeer. Middelburg, 18 juli 1963. Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. J. Drijber, burgemeester. Mr. F. Hofstraat, lo. secretaris. leden van „Burg-actie" bijeengekomen en enkele toelichtingen op het project werden gegeven, alvorens de heren K. Smit en C. F. Jespers ieder aan een zijde van de straat de verlichting ont staken. Voorzitter R. van Roo wees op de lange tijd van plannen maken, een tijd, waarin de verlichtingswens sterk werd gekoesterd. De heren Kunst en Van der Ven, van de firma Kunst, die het werk uitvoerde, gaven een techni sche toelichting, waarbij vooral de deug delijkheid van het materiaal en de vraag: hoe werkt het nu precies? aan de orde kwamen. Daarbij bleek ook, dat door een technische manipulatie reeds is voorzien in de toekomstige omschake ling' van 125 naar 220 volt, waarbij dan de ruim duizend lampen niet vernieuwd behoeven te worden. Aan de industrie- en huishoudschool te Mid delburg werden de volgende diploma's uit gereikt: Primaire opleiding: A. E. v. d. Bergh (bewijs), J. C. Boelhou wer (bewijs), C. A. Francois, N. L. Geelhoed, M. D. S Geensen, P. J. Gillissen (bewijs), A. J. M v. d. Heyden, C. H. Manni, J. S. C. Neuféglise, A. Neve (bewijs), W. M. Ris- seeuw, E. de Ruyter, C. J. Schot, A. D. Steyn, C, M. Suurland, J. W. Vermeule (bewijs), A. A. Vinke, I. J. M. v. Vlaanderen, G. de Vries, J. Wanjon, P. v. Aartsen, C. J. R. Borst, J. de Bree, E. I. Don, J. E. Fastenau, J. van Halen, H. A. v. Herwaarden, M. A. Hoornick, S. L. Jacobse, G. P. M. Langemaire, M. G. W. Leendertse, Z. P. Lievense, W. J, Manni, L. Moniharapon, M. C. de Nood, S. Patty (bewijs), M. Poppe, C. S. de Potter, E. J. Schrier, M. P. Serier, A. Siwa- bessy, M. G. Stols, J. van Belzen, M. A. van Belzen, H, L. Bolier, I. Dellebeke, J. C. Die leman, K. P. J. den Duik, M. J. v. d. Dussen, P. M. M. Eïsacker, S. M. v. d. Gruiter, „J. Janse, M. C. Kuzee, L. Lijnse, E. Meyer, C. J. de Nooyer, M. Oreel, _C. B. M. Passchier, W. Rutters, J. v. Waarde, M. J. Walraven, M. F. Wijs, J. Zandee. 1 leerlinge ontving geen diploma. Naaister aan: H C. Bout, M. M. W. Dekker, J. Flipse, R. Gilde, M. Koole, B. v. Loo, A. Puype, M. G. Roth, M. Sturm. Kostuumnaaister aan: M. S. Coppoolse. Het diploma assistente in de huishouding werd uitgereikt aan: A. Bouwens, H. Fopma, C. Goeman, C. J. M. Kapel, U. Karelse, M. Leeflang, T. M. C. Luyendijk, M, C. E. F. G. de M^urichy, G. Pierhagen, F. Ploegaert, W. M. Schout, G. C. Sloos, R. v. Veen, L. de Vos, J Wie- lemaker, E. v. Ysseldijk. Het diploma kinderverzorgster werd uitge reikt aan: W. P. C. Anderson. M. A. Auer, E. A. Francke, L. M. Gabriëlse, J. K. Joziasse. G. F. de Keyzer, M. Kruit, C. W. Pundke, M. L. Desitter, G. v. d. Weele. 4 leerlingen ontvingen geen diploma. Voor het diploma kinderverzorgster in kolo- niehuizen uitgaande van de Centrale Raad voor Kinderuitzending zijn geslaagd: W. P. C. Anderson, M. L. Desitter, M. Kruit, J. G. Lankester, M. v. Offenbeek, E. Won- dergem. De voornaamste uitslagen van de wed strijden, die de leerlingen van de tech nische school en de school voor scheeps- werktuigkundigen te Middelburg dezer dagen hebben gehouden, zijn: 100 meter: 12-14 j.: 1. Gideonse, 2. Lok horst; 15-16 j.: 1. Tholenaar, 2. Olysla- ger; 17 j. enz.: 1. Graafmans, 2. Kou- wer. 400 meter: 12-14 j.: 1. Goedhart; 15-16 j.: 1. Olyslager, 2. Tholenaar; 17 j. enz.: 1. Koeman. 800 meter: 12-14 j.: 1. Den Toonder; 15 j. enz.: 1. Tholenaar, 2. v. d. Bosse. Gisteren stapten in het Middelburgse stadhuis mej. C. J. Douw en de heer J. H. de Wolf in het huwelijksbootje. Daar mej. Douw vele jaren kleuterleidster is geweest op de chr. kleuterschool van Westkapelle, vormden vele kleuters ter ere van dese vreugdevolle dag een ere- boog voor het bruidspaar, toen dat het stadhuis verliet. (Foto P.Z.C.) 1200 meter: 1. Tholenaar, 2 Karei. 3000 meter: 1. Tholenaar, 2 Jacobsen. Verspringen 12-14 j.: 1. J. Cyvat, 2. P. Cyvat; 15-16 j.: 1. Pelupessy; 2. Da- vidse; 17 j. enz.: 1. Tange, 2. v. Lom- wel. Hoogspringen: 12-14 j.: 1. Louws, 2. Vermeulen; 15-16 j.: 1. Hilbert, 2. De Schrijver; 17 j. enz.: 1. Koeman, 2. Graafmans. Kogelstoten: 12-14 j.: 1. Witte, 2. Louws; 15-16 j.: 1. IJzerloo, 2. Karei; 17 j. enz.: 1. Tange, 2. Latuheru. Handbal doelwerpen 12-14 j.: 1. De Graaf, 2. Geelhoed; 15-16 j.: 1. De Groot, 2. De Graaf. Handbal verwerpen: Groep IA: 1. Mol, 2. Nagelhout; Groep IB: 1. Geelhoed, 2. Joosse; Groep II: 1. Mullié, 2. Taten- hoven. Softbalwerpen: 12-14 j.: I 1. Mol, 2. v. d. Ent; 12-14 j.: II 1. Dingemanse, 2. Nagelhout; 15 j. enz.: I 1. De Graaf, 2. Mullié. Baldrijven: 12-15 j.: 1. De Rijke, 2. Piris 16 j. enz.: 1. Schroevers, 2. Versluys. Bal-koppen: 1. Koole, 2. Maljers. Driebeenloop: 1. Conté-Kleinepier; 2. v. Maaren-Sturm. Volleybal S.v.S.: 1. Mach. 2B, 2. Mach. 2A. Voileybal T.S.: 1. Bankw. 3B. Touwtrekken: voorber. klassen: 1. V-K. B., 2. V.K.G.; techn. school: 1. Auto 4, 2. Bakkers 2A; S.v.S.: 1. Mach. IA, 2. Mach. II B. Tafeltennis: 12-15 j.: 1. Verdam; 16 j. enz.: 1. Huibrechtse. Zwemmen: vrije slag 12-14 j.: 1. v. Pelt, 2. v. d. Vijver: 15-16 j.: 1. Colet, 2. Doense; 17 j. enz.: 1. v. Diepeningen, 2. Verhage; rugslag: 12-14, j.: 1. v. Pelt, 2. v. d. Vijver: 15-16 j.: 1. De Kam, 2. Elings; 17 j. enz.: 1. v. Diepeningen, 2. v. Lierop; schoolslag: 12-14 i.: 1. v. Pelt, 2. Kramer; 15-16 j.: 1- Kokje, 2. De Kam; 17 j. enz.: 1. v. Diepeningen, 2. v. Lierop. Onderwater verzwemmen: 1. Kramer, 2. Kesteloo. Voetbal: voorbereidende klassen 1. V.K. E, 2. V.K. B. Leraren tegen leerlingen 1-4. Het Amsterdams Volkstoneel heeft vrij dagavond in het „Concertgebouw" te Vlissingen een tweede afscheidsvoor stelling gegeven van „Rooie Sien", een zedendrama in zes bedrijven van Marius Spree. Voor dit vroeger tijdens de ker missen zeer succesvolle stuk bleek nu tijdens de Vlissingse kermis slechts een geringe belangstelling te bestaan. Slechts een 150 toeschouwers waren naar het „Concertgebouw" gekomen om „Rooie Sien" met in de titelrol Bep- pie Nooy te zien. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 18-7: Theresie van Duinkerken; op 19-7: North King van Massena. Vlissingen vertrokken op 18-7: Kirsti H. naar Moermansk, Maria W. naar Londen; op 19-7: North King naar North Shields, The resie naar Canada. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen van 18-7: Jell van Londen naar Gent, Sommels- dijk van Rotterdam, Oceaan van Dover naar Gent, Tuskar van Bremen naar Gent, Cawi van Colchester, Jongkind van Rotterdam; op 19-7: Karimun van Duinkerken, Timca van Rotterdam, Heemraadsingel van Vlaardingen, Grebbedijk van Le Havre. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 18-7: Gouwestroom naar Amsterdam van Gent, Diet naar Rotterdam, Libertas naar Amsterdam, Despatch naar Londen, Skagerak naar Aarhus, Tjerk Hiddes naar Liverpool, Marie Sophie naar Kopenhagen, Lloyd naar Belfast van Gent, Hoogvliet naar Stockholm van Gent; op 19-7: Willy naar Aalborg van Gent, Niagara naar Malmö, Amerkerk naar Rotterdam, Morag naar Dublin, Archimedes naar Amsterdam, Hollandia naar Londen. VEILING ROTTERDAM. Eerstelingen groot 1018, poters 1013, kriel 37. Doré groot 1222, poters 1014, kriel 310. Barima groot 1115, poters 1013, kriel 37. Eigenheimers groot 1017, poters 1011, kriel 35. Aanvoer 115.000 kg. Andij vie 7—13. Sla 3^—8. Bloemkool IA: 6 per bak 77—94, 8 per bak 59—72, 10 per bak 49, 12 per bak 26. Bloemkool 2A: 6 per bak 5374, 8 per bak 4243, 12 per bak 20. Dubb. bonen 110160. Kassnijbonen 120160. Tuin bonen 1322. Stambonen 70120. Rabarber 712. Spitskool 815. Bospeen 1 27—39. Was- peen IA 12—32, 2A 14—15. Sjalotten 22—34. Komkommers 70-80 1519, 60-70 1316, 50- 60 1014. Selderij 7—8. Doperwten 5356. Rode kool 1 1416. Postelein 1321. Aardbeien IA 4055 p d., 2A 3944 p d., IA 170—260, 2A 90—180, 2B 70—90 p. kg. Beauty 90130. June Blood 100120. Golden Japan 100—160. Rode bessen 1 21—23, 2 16—37 p. d., 1 52—79, 2A 47—65 p. kg. Perziken A 15—22, B 7—13, C 3—7. Netmeloenen 95—119. Tomaten A Extra 540, Al 530, BI 500, C Extra 490, Cl 490, CC 370 p. bak. Jucunda zonder dop 119128. Zwarte bessen 97107. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Doré 1 17,80—15, 2 15—12,50. Eersteling 13.72. Eigenheimer 20,80. Bintje 1 15,6714, 2 14 13,80. Bonk 21. Aanvoer 2500 kisten. VEILING MIDDELBURG. 19 juli. Aardappelen: bonken 12.40, grote 1 9.20, grote 2 4, drielingen 1 8.30, kriel 2 2.50. Aanvoer 115 ton. Tomaten A 1 514, B 1 515, C 1 436. Aardbeien 2 11—58 3 11—24. Frankenthaler 372—381. Kaspruimen p. kg 121216. Tomaten A 2 441, B 2 490. Rode bessen p. kg 3546, ds. 916. Frambozen 1452. Kasperziken 1442. Net- meloen 82179. Sla 1,508. Bospeen 1442. Andijvie 7—15. Witte komkommer 1018. Bloemkool 4 p. k. 52—96, 6 p. k. 44—79, 8 p. k. 31—59. Dubb. bonen 96142. Kroten per kg 1016. Sav. kool 1019. Doppers 31—60. Tuinbonen 8— 11. Boskroot 49. Groene komkommers 60-75 12—22, 50-60 11—20, 40-50 11—13. Postelein 420. Snijbonen 80174. Rode kool 614. Spitskool 2030. Waspeen 2644. VISMIJN CO LIJNS PLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 2824 kg, 171321. Schar 38 kg. Bot 69 kg. Tong 83 kg. Paling 3 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 19 Juli. Rode bessen industrie 2 43. Zwarte bessen industrie 1 107110, 2 106. Rode bes sen per doos 2 1316. Aardbeien per doos: Talisman 1 58. Red Gauntlet 1 5863, 2 43 51, 3 25. Kruisbessen per doos 1 22, 2 20. Dubb. bonen 1 105119, 2 106116. VEILING ST.-ANN ALAND. Doré, gewone 18.8020.04, drielingen 6 11.58, kriel 11.02—11.40. Bintjes gewone 15.84 14. Eigenheimers 11.9919.61. Barima ge wone 13 0512.70. Eerstelingen gewone 17.10. Aanvoer 8000 kisten. (Advertentie) VLISSINGEN NIEUWENDIJK 51. TELEFOON 4266 v/h DEKKER fwwwwvwwwwwwwwwwwwwwwvv 's Middags hielden de „Prinsen- vloot" en de „Spaanse vloot" (ivelke laatste op de achtergrond ligplaats gekozen heeft) een ge nerale repetitie van het spiegelge vecht, dat zij 's avonds van de slag bij Fort den Haak leverden. Op de rede van Veere waren de scheepsbewegingen van het eska der duidelijk te volgen. (Foto P.Z.C.) ZONDAG 21 JULI Ned.- Herv. Kerk: Aagtekerke 9.30 ds. Duisterhof, 2 ds. Kok; Arnemuiden 10 en 6.30 dhr. Stekelenburg, 2.30 ds. Snoep; Biggekerke 9.30 en 11 ds. Odé; Domburg 8.45 Duitse dienst, 10 ds. v. Vliet, 7 ds. Odé; Gapinge 2 ds. De Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 dhr. Kraima; Kleverskerke 2 ds. Wieringa; Koude kerke 9 en 10-45 ds. Altena, Lammeren- burg 7 ds. Kwast; 't Zandt 10.15 ds. Vens, 10.15 jeugdk., 7. dr. Beekenkamp; Meliskerke 2.30 ds. Altena; Middelburg, Nieuwe Kerk 10 ds. v. Boven, 7 ds. Nauta, Engelse Kerk 10 ds. Enker (jeugdk.), Koorkerk 10 ds. Glas; Oost- kerk, 10 ds. Snoep; Nieuw- en St.-Joos land 9 en 10-30 ds. v. Leeuwen; Souburg 9.30 ds. v. Duijne, 7 ds. Den Toom; Marnixschool 9 .30 ds. Den Toom; Oost kapelle 10 en 7 ds. Richard; Ritthem 9 en 10.45 ds. Nennie; Serooskerke 10 ds. Beykotte, 2.30 ds. v. Vliet; St.-Laurens 10 ds. Kole, 7 ds. Duisterhof: Veere 10 ds. Wieringa; Vlissingen, St-Jacobs- kerk 8.30 en 10 ds. Kwast, 5 ds. Kloos terman; 't Anker 9.30 jeugdkerk en jongerendienst; Johanneskerk 9.30 ds. Rothfusz (H.D.), 7 ds. Kloosterman. Vrouwenpolder 10 ds. De Boer; West kapelle 9 Duitse dienst, ds. Gram, 10 ds. Oosthoek, 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9 ds. v. Dullemen, 10.30 ds. v. Cruijnin- g'en, 7 ds. v. Dullemen. Eglise Wallonne: Middelburg 10.30 pas teur Mahieu. Filadelfia Volle Evang. Kapel: Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned.: Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang.: Westkapelle 9.45 leesd.; Adventkerk (zaterdag): Vlissingen 9 ds. Reith, 10 bijbelstudie; Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds. Reith. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. v. Belzen; Domburg 10 ds. v. Ulden, 2.30 ds. v. d. Bom; Gapinge 9.30 en 2 ds Boot; Grijpskerke 10 en 2.30 kand. Hoekstra; Koudekerke 9.30 en 7 ds. Schenkeveld; Meliskerke 10 en 2.30 ds. Van Nes; Middelburg Gasthuiskerk 7.30 ds. Den Boeft, Hofpleinkerk 9.30 ds. Ooststra, 2.30 ds. v. Houten, 5 ds. Den Boeft, Noorderkerk 9.30 ds. v. Houten, Ontmoetingskerk 8.45 ds. Den Boeft, 5 ds. Ooststra; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 7 ds. Gommer; Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe; St.-Laurens 11 ds. v. d. Bom, 7.30 ds. v. Belzen: Veere 10, en 7 ds. Tissink; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 9 en 10.30 ds. Bosman, 7 ds. v. d. Wal; Westkapelle 9.30 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. v. Ulden. Geref. Kerk (Vrijgem.). Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren; Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Goedhart; Zoutelande 10.45 en 2.30 ds. Goethart. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd.; Middel burg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 ds. v. Haaren; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10, 2.30 en 7 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 stud. Van Mulligen. Ver. van Vrijz. Herv. en Rem. Kring. Middelburg 10 ds. Glas; Vlissingen 10.15 ds. v. Beek. Evang. Luth. Gem. Middelburg 8.45 ds. Ten Rouwelaar; Vlissingen 10.30 ds. Ten Rouwelaar, Deutsche dienst 9 ds. Engels. Doopsgez. Gem. Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissingen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingsk. Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Hells. Middelburg 10 heil.sk.; Vlissingen 10 heil.sk. Evang. op G.G. Middelburg (20 juli) 7.30 dhr. De Leeuw; Vlisingen 10 dhr. De Ridder, 5 dhr. De Leeuw; Havendorp 7.30 dhr. De Ridder. Volle Evang. Gem. Middelburg dienst. Bethel Temple (Pinksterkerk) Vlissin gen (Havendorp) 3 dhr. Davidsz. VEILING STAVENISSE. Doré 1317,50, bonken 17, drielingen 10, kriel 9. Barima 12. Aanvoer 1000 kisten. VEILING TERNEUZEN. Sla 5.10—14.50. Bloemkool A 2 35—68. B 32, B 2 19—33, C 2 1122, afw. 11—32. Groene komkommers 10—12. Witte komkommers 13 —14. Selderij 212. Peen 2 10—21. Kroten 11—14. Uien 14—22. Barima 1 10—11. Eerste lingen bonken 1812, drielingen 1 1017, drielingen 10, kriel 311. Andijvie 7. Pr. bon nen 1 102—109, 2 94—97, Saxa 84—107. Tuin bonen 21. Kroten 13—17. Rode kool 16—25. Witte kool 16—20. Peulen 88—96. Sav. kool 717. Rabarber 5. Tomaten A 6970, A 2 65 —67, B 68—70, C 47—55, CC 2445. Aard beien p. d. Talisman 1 4063, 2 3246. Red Gauntlet 1 52—80, 2 35—51. Sengana 2 3414. Paul Wauldbaum' 4044. Gorella 1 45. 2 35. Rode bessen 1 21—32, 2 19—22. Kruisbessen 1617. 2 14, p. kg 2061. Rode bessen 1 58 67, 2 4762. Witte druiven 450170 Kersen B 86. Witte bessen 2 35—36. Zwarte bessen 1 105107, 2 102104. Blauwe druiven 375 400. Morellen 5179. VEILING BERGEN OP ZOOM. 19 juli. Andijvie 714. Bospeen 1028 Was peen 10—32. Bloemkool 12—72. Sav. kool 7 —26. Snijbonen 60—145. Dubb. sperziebonen 80122. Komkommers 14—22. Spinazie 20— 25. Aardappelen 1022. Sla 3.50—6. Rabarber 6—14. Erwten 40—98. Uien 2045. Tomaten 40—80. Aardbeien 60—212. Kersen 40—110. Perzik 722. Rode bessen 3582. Pruimen 718. Industrie aardbeien 131. Zwarte bes sen 105—106. Rode bessen 4142. Frambo zen 169 VEILING KAPELLE. 19 juli. Frambozen in kratten 1 185195. 2 183—185, in tubs 132. idem voor levering zaterdag 1 184, 2 180. Rode bessen 1 63, 2 42,80—44.10, 3 41,4041,50, stek 35, idem voor levering zes uur: 1 6268, 2 4343,80, 3 41,30, idem per doos 1 24, 2 17. Zwarte bessen 1 110, 2 106, 3 60, idem voor levering zater dag 1 107, 2 103. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 2 134, Red Gauntlet 2 129, diverse rassen 2 129, idem per doos: Red Gauntlet 1 59—75, 2 '33—64, Talisman 1 73. 2 4761 Senga Sengana 2 1838. Cam bridge Vigour 2 38. Kersen: Markiezen 1 208—210, 101—144, 3 4552, Morellen 1 120, 2 88, 3 3447. Varikse Zwarte 1 106134, 2 97, 3 16—31. Meikersen 1 134—139. 2 78— 100. 'inspecteur Lohnis 2 139. Zure morellen 99—108. Klerken 2 129. Kruisbessen per kg 1 5074, 2 2942, idem per doos 1 19. Lo- ganbessen per doos 1 4246. Kasperziken p. stuk B 21, C 12, D 8.50. 2 9—10. Aardappelen: bonken 1314, 1 1011, 2 10, kriel l2,50. Groenten: Dubb. pr. bonen 1 93—117, 2 82—114. Snijbonen 150. Tuinbonen 810. kropsla 3. Bloemkool A 1 5877, A 2 30—58. B 2 2713, afw. 1426. Doperwten 2526 Bospeen 8,5011. Bosselderij 7,50 8,50. Bosuien 710. Tomaten A 8186, C 6570. VEILING GOES. 19 juli. Zwarte bessen 1 107,30109, 2 107,20 107,50, 3 6973. Rode bessen 1 55.70, 2 4144,20. 3 40.0540,10, stek 35. Duitse zure 2 40. Frambozen in kratten 1 186 idem le vering zaterdag 175. 2 181, idem levering zaterdag 170. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 1 en 2 125. Talisman 1 en 2 125. Red Gauntlet 1 en 2 125. Aardbeien met dop: Talisman 2 100, 3 81. Senga Sengana 2 77, 3 64. Red Gauntlet 1 132—164, 2 100—154, 3 68—78 Aardbeien per doos: Talisman 2 41—50, 3 24—33. Red Gauntlet 1 58—76, 2 4766, 3 22. Diversen: Rode bessen per doos 1 2123. 2 1319. Witte bessen per doos 2 1625. Loganbessen per doos 1 47. Kruisbessen per doos 1 1623, idem per kg 1 4864, 2 25. Pruimen per stuk 1 1621, idem per kg 1 154—172. Perziken per stuk 2 24. kersen: Markiezen 2 123—133. Varikse zwarte 1 105129, 2 5689, 3 15. Insp. Loh nis 2 100108. Zoete morellen 2 83. Zure morellen 1 5864, 2 25. Vanaf donderdag 25 juli a.s. blokveiling van zure morellen. Groenten: Bloemkool A 1 66113, A 2 56 112, B 1 48—59, B '2 44—51, afw. 25—51. Komkommers A 1 2022, A 2 1720. Kropsla 1 3,50—7 Wortelen 1 11—17, 2 11. Uien 1 1521. Kroten 1 713. Selderij 818. Pe terselie 1418. Peulen 2 86106. Doperwten 1 36, 2 2627. Postelein 2 35. Tuinbonen 1 16, 2 810. Prelude 1 110, 2 100. Kassnijbonen 1 141—166, 2 132—136, afw. 79—88. Andijvie 2 812. Rabarber 78. Tomaten A 7178, B 71, C 69. Waspeen 1 1920. Saxabonen 108. Wagenaars 1 110113. Spitskool 2326. Aardappelen, bonken 1315, grote 1011, drielingen 10, kriel 3—6. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter A. W. Boerwinkel, Noordweg 48 te St.-Laurens, tel. 2460. Apo- theek Middelburg: A. Ringeling, Lange Delft 133. tel. 2538. Vlissingen: dokter S. Wartena, Paul K rugerstraat 240, tel. 3933. Apotheek Vlissingen: J. H. Tan-Meyer, Scheldestraat 26, tel. 2025. Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: dokter H. Frima, Duinweg 59 te Zoutelande, tel. 01186232. Oostkapalle, Serooskerke en Veere: dokter J. W. Ooster- hoff. Markt A 155, Veere, tel. 01181—271. DIERENARTSEN. Walcheren: dokter E. P. Oldenkamp te Me liskerke, tel. 01186287. De 17-jarige student G. F. Leleux uit Lesdain (B.) is vrijdagmorgen vroeg levensgevaarlijk gewond ge raakt, toen een auto, waarin hij zat, op de provinciale weg onder Hoek uit een bocht vloog. Leleux is ruim vier uur na het ongeval in het Julianaziekenhuis te Terneu zen aan de verwondingen overle den. De bestuurder van de auto, de 18-jarige M. F. Ch. Foucort uit Lesdain werd niet gewond. Een tweede passagier, de 21-jarige stu dent P. G. Becquereau uit Doornik werd lichtgewond en kreeg een shock. Het ongeval ontstond omstreeks half vier in de vrijdagmorgen De Belgische auto reed over de provinciale weg in de richting Terneuzen. Waarschijnlijk door onbekendheid ter plaatse geraakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt. De wagen schoot via een sloot het land in aan de rechterzijde van de weg. Naast de bestuurder zat Becquereau en achterin zat Leleux. Geen van allen werd uit de wagen geslingerd. Op enkele meters afstand Van de plaats van het ongeluk woont de arts H. Hof stee in de Julianastraat, die vrijwel di rect ter plaatse was en de eerste hulp verleende Ook burgemeester A. F. Hanssens was op de plaats van het on geval aanwezig De drie studenten kam peerden in de omgeving van Nieuw- poort (B.). De bestuurder Foucort kon later op de dag op eigen gelegenheid naar huis terugkeren; Becquereau moest in het Julianaziekenhuis worden opge nomen. De personenauto werd zwaar be schadigd. STICHTING KATHOLIEKE TOERISTENZIELEN IN ZEELAND. Kerkdiensten op zon- en feestdagen in juli en augustus 1963. Haamstede: 7.30, 9.00, 10.30 en 19.00 uur in de toeristenkerk; Renesse: 8.00. 9.30 en 10.30 uur in de kerktent; Zierikzee: 7.30 en 10.00 uur in parochiekerk: Goes: 7.30, 9.00, 10.30 en 12.00 uur in de paro chiekerk: Kamperland: 8.00 en 9.30 uur in de Banjaard: Veere: 9.00 uur in de bijkerk: VrouwenDoMer: 8.00 en 9 30 uur in de kerktent: Domburg: 8.00. 9.30 uur od recreatieterrein en 19.30 uur in de bijkerk; Westkapelle: 8.00 en 9.30 uur in toeristenkerk: Zoutelande: 9.00 en 19.30 uur in toeristenkerk; Dishoeck: 8.00 en 9.30 uur in toeristenkerkVlis singen: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 en 19.00 uur in parochiekerk; Middelburg: 7.00, 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk. Cad- zand: 8.00, 10.00 en 19.00 uur in kerk tent: Groede: 7.00, 8.30 en 10 30 uur in parochiekerk: Breskens: 7.00, 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk. Advertentie Zondagsdienst Taxi's Middelburg TRIO TAX, telefoon 2600 BLANKER, telefoon 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5