Uitreiking diploma's van de u.ts. te Vlissingen SINKE'S DRANKEN WEDVLUCHTEN Reis- en Passagebureau J. i. Brugge - Dubois MARKTBERICHTEN EXAMENS ZEEUWSCH-VLAANDFREN AGENDA Schoolsportdag TREIN VLIEGTUIG EIGEN AUTO KERKDIENSTEN N.V. PHILIPS' GLOEILAMPENFABRIEKEN Witsel Zeeuws-Vlaanderen Bouw- en werktuigbouwkunde: Door de directeur de heer G. van Doorn Uitslae Films in Zeeuwsch-Vlaanderen „De overvaleen goede Nederlandse verzetsfilm FEESTKLANKEN Benoeming en ontslag kleuterleidsters Oliebollenactie OUDERAVOND R.-K. KLEUTERSCHOOL Verkeersexamen Mulo-examens te Goes Marathonatleet verbeterde Zeeuws record 300 meter Voor uw reizen per BOEK DEZE VIA HOTEL-PLAN Spuiplein 35, Breskens Belgische auto uit de bocht bij Hoek passagier gedood GOEDE LONEN GOEDE SOCIALE VOORZIENINGEN CONCERT HERV. KERKKOOR WALCHEREN AfscheidsvoorstelHng vanRooie Sien" ZATERDAG 20 JULI 1963 PROVINCIALE ZEEUW 8B COURANT 6 Terneuzen en J. de Visser uit Aagteker- ke. Voor de 3-jarige opleiding werktuig bouwkunde ontvingen het diploma: de heren P. Loekemeijer, P v. d. Maden, H. Mastenbroek, A. J. Roose uit Vlissin gen; P. Ie Clerck en P. J. Sonke uit Krui- ningen; J. Gabriëlse en J. Minderhoud uit Westkapelle; J. Verschuure uit Goes; H. A. Dekker uit Sehoondijke en J. B. Dankbaar. De leerlingen die het theoretisch gedeel te van de opleiding werktuigbouwkunde behaalden, zijn: J. Diesch, J. N. de Feij- ter, G. W. Geeve, J. J. Meijer en J. Roel- se uit Vlissingen; D. den Decker uit Sou burg, E. de Groot uit Zoutelande; A. de Lange uit Middelburg, H. Lous uit Zou telande en A. J. Sanderse uit Goes. Voor de theoretische opleiding elektro techniek slaagden: J. A. Kamermans, S. C. Klap en J. M. van Sluys uit Vlissin gen; C. Blok, E. J. Gelok, W. Jochems uit Middelburg; P. v. d. Est en R. D. Stekkinger uit Souburg; J. F. Bekenes uit Kapelle-Biezelinge; I. van Haneghem uit Breskens; J. C. Jobse uit Veere. Vrijdagmiddag zijn in de aula van de gemeentelijke u.t.s. te Vlissingen de di ploma's uitgereikt aan de geslaagde leerlingen van de opleiding bouwkunde en werktuigbouwkunde (3 jaar), als mede de „verklaringen" aan de leerlin gen die het theoretische gedeelte (2 jaar) van de opleidingen bouwkunde en elektrotechniek achter de rug hebben. In tegenwoordigheid van vele ouders, familieleden van de leerlingen, verte genwoordigers uit het bedrijfsleven, de examencommissie, deskundigen en le raren, sprak de directeur, de heer G. van Doorn, de leerlingen toe. Hij wilde de groep leerlingen die van school gaan en het praktijkjaar dus heeft doorstaan, vergelijken met de baby die groot is ge worden en voor het eerst naar buiten mag. De groep die de twee jaar theorie met goed gevolg hebben afgelegd ver geleek hij met de baby die van de wieg in de box komt. De heer Van Doorn wees op het grote belang van lessen als esthetische vorming en maatschappij leer. „Er worden, naast vakkennis ook nog andere dingen van jullie gevraagd". De voorzitter van de commissie van toe zicht, de heer J. A. Letzer, wees even eens op het belang van een algemene ontwikkeling. Hij sprak zijn dank uit aan de directeur en aan de leraren voor hetgeen zij voor de jongens hebben ge daan. De heer Letzer. voortbordurend op de vergelijking van de heer Van Doorn, vestigde er nog de aandacht op dat „het kind in de box" verward kan raken in de touwtjes van het speelgoed". Met andere woorden, de aanpassing in de maatschappij kan moeilijk zijn, temeer daar het bedrijfsleven steeds meer prak tisch gevormde mensen vraagt, zo zei hij. De geslaagde leerlingen voor de 3-jarige u opleiding bouwkunde zijn: H. J. C. Bel- nard Droog. Regisseur was Paul Rotha. froid, A. T. Kuiper, F. Schaeffer, J W. Voor het diploma aannemer burgerlijke en utiliteitsbouw slaagde dezer dagen te Rotterdam de heer L. Walpot uit St.- Philipsland. Voor het toelatingsexamen van de m.m.s. slaagde te Bergen op Zoom Jenny Lig- tendag uit St.-Philipsland. Het einddiploma van de h.b.s. te Bergen op Zoom werd behaald door Rinie Quist uit St.-Philipsland. Bij de examens Duits M.O. A behaalde de schoolakte de heer H. Warburg te Zierikzee; voor het Nederlands M.O. A slaagde de heer M. P. F. Horak te Brou wershaven. Te Den Haag slaagde voor het examen M.O. lichamelijke oefening mej. A. M. C. Hendrikse te IJzendijke. Te Tilburg slaagde mejuffrouw P. E. Laport uit Goes, voor het examen Ne derlands, akte Middelbaar Onderwijs A. Het middenstandsdiploma werd behaald door de dames M. C. Hollemans en S. E. de Ragt en de heren L. van Anrooy, T. E. van der Have, J. L. Philipse, P. C. de Regt, P. H. de Regt en M. Smit, allen te Yerseke. Te Rotterdam slaagde de heer J. K. Weststrate voor het examen bouwkundig tekenen. Te Rotterdam slaagde voor het examen sterkstroommonteur-V.E.V., de heer P. Leynse te Zoutelande. „De Overval", de Nederlandse verzets film, die ook buiten onze grenzen aan dacht heeft getrokken, zowel vanwege de geschiedenis als door de verfilming daarvan, kan men dit weekeinde bekij ken in het Bioscoopgebouw te Hulst. Omdat wij deze film al eerder uitvoerig bespraken, zullen wij nu volstaan met de namen van de medespelers: dit zijn onder meer Rob de Vries, Kees Brusse, Hans Cuieman, Yoka Beretty en Ber- van Veenendaal, J. M. Maes, A. P. Ste- ketee, J G. Stuut en J. J. van Willegen uit Vlissingen; J. Leduc, J. J. Eleveld, L. C. Villée en J. P. Wisse uit Middel burg; J. Fransen van de Putte uit 's- Heer-Hendrikskinderen; A. Koens uit 's-Heerenhoek; W. C. Nijsse uit Hein- kenszand; P. Simons uit Terneuzen; W. M. Vinke uit Hoofdplaat; M. P. Kaljouw en J. de Rijke uit Souburg; J. M. Mabe- soone uit Sehoondijke; R. Simons uit Advertentie VLISSINGEN NIEUWENDIJK 51. TELEFOON 4266 v/h DEKKER VANDAAG Middelburg Electro. Zeg het met kogels, 19 en 21.15 uur, 14 jaar. City: De weg tot el kander, 20 uur, 18 jaar. Zeeuws Museum: expositie verzameling Bal en J. H. Koek koek, 10—17 uur. Van Benthem en Jutting: expositie over Zeeland en Zeeuwsch-Vlaan deren, 918 uur Molenwater: miniatuur Walcheren 922 uur. Markt: kermis. Vlissingen - Alhambra: Het geheime teken van d'Artagnan, 19 en 21 uur. Luxor: Zeg het met kogels, 19 en 21 uur, 14 jaar. Koudekerke: Walcherse fokveedagen. Veere De Schotse Huizen: Expositie Dirk van Gelder, 1012 en 14—17 uur. Bergen op Zoom - Roxy: Muiterij op de Boun- tey, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Uit angst voor de schande. 18.45 en 21 uur, 18 jaar. Terneuzen Luxor: Liefde in de arena 20 uur 14 jaar. Axel Het Centrum: De maagden van Rome, 18.30 en 21 uur, 14 jaar. Sas van Gent OlympiatheaterZo zal je er een hebben, 20 uur, a.l. Oostburg LedeltheaterVernietigingscom mando, 20 uui, 14 jaar. Gemeentehuis, ex positie Len Peperkamp en Gérard Grassère, 9—12 uur. Hulst Bioscoopgebouw: De overval. 20 uur, 14 jaar. Westdorpe Kunsthandel „Troutzaerte": Ex positie Ed Dukkersf Suzanna Taub, Adriek Westenenk en Marijke van Vlaardingen 9— 21 uur. IJzendijke HofzichttheaterHercules vero vert Atlantis, 20 uur. 14 jaar. Breskens Casinobioscoop: Betaald nachtlo- gies, 20 uur, 18 jaar. Sluis - Gemeentehuis' expositie Marcaine. Haamstede - Bioscoop BomZes zwarte rui ters, 20 uur, 14 jaar. Sportpark aart de Lao- ne: concert muziekkapel rijkspolitie 15 uur, taptoe, 16 uur. Goes Grand. Der Vogelhandler, 19 en 21 uur. Grote Markt: Concert accordeon jeugdorkest Borssele, 20 uur. Zierikzee Concertzaal: Gods Geuzen, 20 uur, 14 jaar. Burger Weeshuis: Exposi tie schilderijen zeventiende eeuwse meesters, 1017 uur. Renesse Sportpark: Concert rijkspolitie- kapel, 14.30 uur. Haamstede Bioscoop Bom: Zes zwarte ruiters, 20 uur, 14 jaar. St.-Maartensdijk Bioscoop De Gouden Leeuw: Tot de laatste man, 19.30 uur, 14 jaar. Oud-Vofc.semeer Café 't Veer: Start oriën- tatierit M A.C. ,fSt.-Philipsland" en P.J. G., 15.30 uur. Oostkapelle Circus van Kins bergen, al- lleen avondvoorstelling. MORGEN Middelburg Electro: Zeg het met kogels, 14.30 en 19.30 uur, 14 jaar. City: De weg tot elkander, 14.30 en 20 uur, 18 jaar. Molenwa ter: miniatuur Walcheren, 9—22 uur. Vlissingen - Alhambra: Het geheime teken van d'Artagnan, 15, 19 en 21 uur, 14 jaar. Luxor: Zeg het met kogels, 15 en 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: Overval in de dui- velspa-s, 14 uur. 14 jaar. Roxy: Muiterij op de Bounty, 16 en 20 uur, 14 jaar. Luxor: Vijf pistolen m Tomstone, 14 uur, 14 jaar. Luxor: Uit angst voor de schande, 16, 18.45 en 21 uur. 18 jaar Terneuzen Luxor. Meneer de gravin is niet thuis, 14 uur, a.l. Luxor: Liefde in de are na, 16.30 en 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: De maagden van Rome, 15.45 u., 14 j. Het Centrum: Pas op voor boudoirleeuwen. 20 uur, 18 jaar. Sas van Gent - Olympiatheater: Zo zal je er een nebben. 15.30 uur, a.l. Olympiatheater: Een nacht van liefde, 20 uur. 18 jaar. Oostburg - LedeltheaterPaspoort voor Pe king 14 uur a.l. Ledeltheater: Vernieti gingscommando's, 16.30 en 20 uur, 14 jaar. Hulst - Bioscoopgebouw: De overval, 15, 18 en 20.30 uur, 14 jaar. IJzendijke - Hofzichttheater: Hercules vero vert Atlantis, 17 en 20 uur, 14 jaar. Westdorpe - Kunsthandel „Troutzaerte": ex positie Ed Dukkers en Suzanne Taub, Adriek Westenenk en Marijke van Vlaar dingen, 1418 uur. Sluis gemeentehuis: expositie Marcaine. Goes Grand: Der Vogelhandier, 15, 19 en 21 uur. Zierikzee Concertzaal: Zes zwarte rui ters, 15 uur, 14 jaar; Gods Geuzen, 20 uur, 14 jaar. Voor het overige vertonen de Zeeuws- Vlaamse bioscopen een gevarieerde reeks van films, waaronder zowel spektakelstukken, oorlogsverhalen, komedies als kluchten. In Sas van Gent speelt in het Olympia theater „Een nacht van liefde". Oostburgs Ledeltheater komt met „Ver nietigingscommando" over een Ameri kaanse majoor, die een gewetensconflict krijgt omdat hij om de opmars van de Japanners te vertragen bruggen moet opblazen, maar daarbij tevens tal loze vluchtelingen de kans op een ont komen van de vijand ontneemt. Ook in Oostburg draait „Paspoort voor Peking". Spektakelstukken vertonen het Hof zichttheater in IJzendijke (Hercules verovert Atlantis) en Luxor in Terneu zen (Liefde in de arena). Komedies in Olympiatheater te Sas van Gent (Zo zal je er een hebben, over een lastig jongetje, met Fernandel en Gino Cervi). Axel (Centrum: Pas op voor boudoir leeuwen) met Claudia Cardinale en Da nielle Darrieux en in Luxor, Terneuzen (Meneer, de gravin is niet thuis). Voorts vertoont men in Axel nog „De maagden van Rome". In Breskens kan men terecht voor „Be taald nachtlogies'' in Casino. Mejuffrouw L. van Doese'aar te Ter neuzen, kleuterleidster aan de christe lijke kleuterschool te Zaamslag is met ingang van 1 oktober 1963 als zodanig benoemd aan de Nederlands hervormde kleuterschool te Breda. Ook mejuffrouw J. Filipse, hoofd kleu terleidster aan de phrl-te""'»» k'»-' «•- school te Zaamslag, gaat de school ver laten per 1 september aanstaande we gens huwelijk. HOEK Vandaag, zaterdag, wordt in Hoek een oliebollenactie voor het plaatselijk Groene Kruis gehouden. Des middags is er een grote gezelligheidsrit voor brom fietsers en fietsers. Tevens is er een grote internationale zeehengelwedstrijd. Om zes uur vanavond speelt de muziek vereniging op de Markt. BRESKENS Schoolreis van r.-k. lagere school De leerlingen van de r.-k. lagere school te Breskens hebben dit jaar een school reis gemaakt naar de Efteling. Deze reis stond onder leiding van het onderwij zend personeel. In de r.-k. kleuterschool te Breskens is de jaarlijkse ouderavond gehouden. Na dat men enkele filmpjes van de kinde ren van de school had vertoond, was er gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen en afscheid te nemen van de kleuterleidster. ZUIDZANDE Voor het schoolverkeersexamen van het Verbond voor Veilig Verkeer, waarvan de leerlingen van de klassen 5 en 6 der openbare lagere school te Zuidzande on langs het praktische gedeelte aflegden, slaagden 20 kandidaten. SCHOONDIJKE Dezer dagen werd op het gemeentelijk sportterrein te Sehoondijke weer de jaarlijkse schooldag lichamelijke opvoe ding gehouden. Hieraan namen deel de openbare lagere school, de r.-k. lagere school en de christelijke nationale school, allen te Sehoondijke en de r.-k, lagere school uit Slijkplaat. Na afloop werden er 2 A-diploma's, 29 B-dipIo- ma's, 52 C-diploma's en 47 D-diploma's uitgereikt. Chariot Brusscher (r.-k. la gere school te Slijkplaat) en Elly Huigh (openbare lagere school te Sehoondijke) leverden een zeer goede prestatie door het E-diploma te behalen. Uitslag estafette: 1 jongens: 1. o.l. school, Sehoondijke: 2. r.-k. lagere school, Slijkplaat; 3. r.-k. lagere school, Sehoondijke; 4. chr. nat. lagere school, Sehoondijke; 2 jongens: 1. o.l. school, Sehoondijke; 2. r.-k. lagere school, Sehoondijke; 3- r.-k. lagere school, Slijk plaat; 4. chr. nat. lagere school Sehoon dijke. Uitslag slagbal: 1. o.l. school Sehoondijke, 6 punten; 2. r.-k. lagere school, Slijkplaat, 4 punten; 3. r.-k. la gere school, Sehoondijke, 2 punten; 4. chr. nat. lagere schoof Sehoondijke, 0 p. Op 19 juli slaagden voor het mulo-examen A te Goes de dames: J. P. M. Hackenberg, Mid delburg. J. van Hemert, Middelburg (m); W. de Visser, Nieuw- en St. Joosland (m); M. S. Quaak, Sluis; M. P. van Nieuwenhuijzen, Sehoondijke (m); A. N. de Buck, Veere (m); E. M. J. de Kuijper, Mid delburg (m); J. Lous, Westkapelle (m); C. Maljers, Middelburg (m); E. M. Tas, Sluis (m); D. de Nooijer, Woiphaartsdijk; C. A. de Blaeij, Goes (m); A. I. Dieleman, Terneu zen (m): J. de Feijter, id., (m); N. v. Her- mon. Middelburg; E. Dieleman, Zaamslag; L. Ouerman, Middelburg (m); J. v. d. Putte, Zoutelande (m); Schr. Schoe, Souburg (m); A. Bruinooge, Borssele (m); A. Burger, Ka- pelle (m); F. Herselman, Kapelle'(m); M. de Koning, Goes (m); J. Lijbaart, Brouwersha ven (m); M. Quist, Dreischor (m); C. de Cooker, Terneuzen; T. Dominicus, Wemel- dinge (m); J. Hubregtse, Yerseke (m): A. Jille, Kruiningen (m); C. Annaert, Zierikzee (m); J. Boogaart, Ouwerkerk (m); en de he ren: C. Tilroe, Middelburg: P. v. Saane, Oostkapelle; J. Adriaanse, Arnemuiden; C. Honkoop, Goes; J. Wolfert, Woensdrecht; A. Lentin, Middelburg: C. Kollaart, id.; J. Ou- termans, id.; C. Vreeke, Domburg; J. Eek- hard, Terneuzen; J. den Hartigh, id.: J. v. d. Does, Heinkenszand (m): C. Dominicus. Goes (m); A. Lots, Goes (m); J. Eversen, Middel burg (m); J. v. Dijke, Oostkapelle (m); J. de Haan, Aagtekerke (m); E. Belaert, Ter neuzen (m); P. Zondervan, Yerseke (m); K. Hamelink, Oostburg (m); A. A. Contant, Sehoondijke (m); J. Willemsen, id. (m); K. L. Pouwer, Middelburg (m); J. Provoost, Domburg (m); J. C. Stokman, Kruiningen (m); S. J. de Witte, Goes (m); J. Boer. id. (m). De met een (m) aangeduide kandidaten be haalden tevens het middenstandsdiploma. Afgewezen werden 11 kandidaten. Tijdens de avondwedstrijden die door de atletiekvereniging T.H.O.R. te Roosen daal werden gehouden, boekte een aan tal leden van de vereniging „Marathon" uit Vlissingen goede resultaten. Zo verbeterde J. v. d. Dries het Zeeuws record 300 m jongens B tot 37,3 en ont troonde hiermee Eddy Kal. die destijds 37,6 liep Tevens won deze veelbeloven de junior de 100 m in 11,8. P. v. d. Schaaf werd op de 800 m jon gens A verrassend geklopt door z'n ri vaal Wijnacker van Scheldesport, die de race won in 2.02,7 tegen v. d. Schaaf 2.03,2. In de 800 m heren C finishte R. Wil- derom op de derde plaats in de tijd van 2.06,9. „Nieuw Leven", Koewacht. 24 oude duiven, hoogste snelheid 1542,9 meter per minuut. 1, 2, 3 en 4 Aug. van Hooije, 5, 6 en 10 W. Verbiest, 7 Th. de Waal, 8 R. Martens, 9 A. Martens 18 jaarling duiven, hoogste snelheid 1531.3 meter per minuut. 1 en 2 A. van Hooije, 3 V. de Eloek, 4 R. Martens, 5 A. Martens, 6 W. Verbiest, 7 en 8 Arth. Rombout, 9 V Ver biest. 205 jonge duiven, hoogste snelheid 1535,4 me ter per minuut. 1. P. de Letter, 2 en 6 Cam de Cock, 3 en 5 Aug. van Hooije, 7 V. de Block, 8 Alb. de Kind, 9 R. de Waele, 10 Alb. de Vos. „De Postduif", Sint-Jansteen 280 jonge dui ven, hoogste snelheid 1508,8 meter. 1 en 9 F. Thijs, 2 Gebr. Sturms, 3 F. Ivens, 4. 5 en 7 J. de Block, 6 Th. Dobbelaer, 8 Cam Mar tens, 10 L. Bosma. Wedvluchten vanuit Quiévrain, van zondag 14 juli. „Zondags Vermaak", Sint-Jansjeen. 105 dui ven, hoogste snelheid 1520,7 meter per m 1 C. Baert, De Klinge, 2 en 7 E. Willaert, Hulst, 3 C. Baert, De Klinge, 4 A. D'Hondt, Hulst, 5 Gebr. Seghers, Clinge, 6 J. Nachte gaal, De Klinge, 8 E. Verstraeten, Clinge, 9 J. van de Velde, 10 F. Blommaert. „De Snelle Duif", Clinge. 100 jonge duiven, hoogste snelheid 1471,86 meter. 1 E. Pilaet, 2 Ch. van de Brande, 3 C. Rombout, 4 G. Wil laert, 5 A. Drumont, 6 P. van Goethem, 7 A. Potter, 8 J. Verket, 9 Ch. van de Velde, 10 J. v. Vlierberghen. 67 oude duiven, hoogste snelheid 1535,96 m. per minuut. 1 en 3 R. Willaert, 2 N. Willaert, 4 Gebr. Willaert, 5 Cam. Willaert, 6 en 7 C. van de Velde, 8 J. Pauwels, 9 A. van Vlierberghen. 10 J. v. Vlierberghen. Wedvluchten vanuit Breteuil. „De Vrede", Sas van Gent. 131 oude duiven, hoogste snelheid 1351,9 meter per minuut. 1 K. de Backer, 2 L. Andriessen. 3 Gilb. Be gijn, 4 en 8 J. Snelders, 5 J. Freuijtier, 6 J. de Puy, 7 M. Houtepen, 9 C. van de Berghe, 10 F. Kox 197 jonge duiven, hoogste snelheid. 1350,6 meter per minuut. 1 L. Coone, 2 J. Snelders, 3 G. Wulffaert, 4 I. de Wit, 5 Gebr. Betue-Le- qoc, 6 H. Marquinie, 7 R. Geernaerdt, 8 A. Claerjssens, 9 A. van de Bilt, 10. Gebr Kox. Uitslag wedvlucht vanuit Breteuil. „De Volharding", Westdorpe, 157 oude dui ven, snelheid eerste duif 1357,4 meter per minuut. 1 en 2 M. de Smet, 3 Kouse-Kamoen, 4 en 9 A. Martens, 5 en 7 E. Backe. 6 F. Slock, 8 C. de Moor. 10 R. van Aeker-B. 101 jonge duiven, hoogste snelheid 1344.6 me ter per minuut. 1 E. Backe. 2 J. Gijsel. 3 M de Smet, 4 en 6 R. van Acker-Bouchier, 5 C. de Zutter, 7. A. Martens, 8. 9 en 10 G. Gij sel. Uitslagen vanuit Dourdan van zondag 14 juli. ,,C.C.", Hulst. 76 oude duiven, hoogste snel heid 1408.8 meter per minuut. 1. dr. W Col- sen, 2 en 6 A. de Nijs, 3 A. J. Nijs. 4 A. van Helsland, 5 Ch. van de Walle, 7 Gebr. Kuycks, 8 en 10 Gebr. Kramers, 9 J. Ever aerdt. 46 jonge duiven, hoogste snelheid 1354,7 me ter per minuut. 1 Gebr. van der Vlies, 2 A. Baart, 3, 4, 5, 7 en 10 P. Antheunis, 6 W. Blommaert, 8 P." Hillaert, 9 J. van Hels land. „Nieuw Leven", Koewacht. 40 oude duiven, hoogste snelheid 1385,5 meter per min. 1 L. Seghers, 2 en 9 A. van Rumste, 3 A. van Hooije, 4 R. de La-ruelle, 5 R. Martens, 6 M. de Block, 7 A. de Daauw, 8 W. Verbiest, 10 A. de Kind. 39 jaarling duiven, hoogste snelheid 1403,4 meter per minuut. 1 M. de Block, 3 Gebr. Audenaerde, 4 L. Seghers, 5 H. de Bock, 6 Arth. Kind, 7 en 9 Gebr. Elegeert, 8 Th. Gijsel, 10 A. van Hooije. 57 jonge duiven, hoogste snelheid 1353,2 me ter per minuut. 1 en 4 A. van Gijsel, 2, 7 en 8 J. Verschueren, 3 H. de Bock, 6 C. Bonne. 9 O. Suy, 10 H. Mannens. ..De Reisduif", Graauw, 27 duiven, hoogste snelheid 1372,1 meter per minuut. 1 en 3 A- Blanckaert, 2 P. Mattheijssen, 4 en 7 P. Duerinck, 5 en 10 C. de Koning, 6 A. Leenknecht, 8 J. van Vliemberghen, 9 P. Bouwens. „De Snelle Duif", Terhole. 34 duiven, hoogste snelheid 1348 meter per minuut. 1 P. van Campen, 2 A. Dobbelaar. 3 en 8 A. Ongenae, 4 J. de Schrijver, 5 J. Hillaert, 6 P Pro voost, 7 A. Vermeulen, 9 M. Vermeü, 10 W. Cambeen. Inlichtingen en boekingen bij het agentschap voor Zeeland: Telefoon 01172-593. De 17-jarige student G. F. Leleux uit Lesdain (B.) is vrijdagmorgen vroeg levensgevaarlijk gewond ge raakt, toen een auto, waarin liij zat, op de provinciale weg onder Hoek uit een bocht vloog. Leleux is ruim vier uur na het ongeval in het Julianazïekenhuis te Terneu zen aan de verwondingen overle den. De bestuurder van de auto, de 18-jarige M. F. Ch. Foucort uit Lesdain werd niet gewond. Een tweede passagier, de 21-jarige stu dent P. G. Becquereau uit Doornik werd lichtgewond en kreeg een shock. Het ongeval ontstond omstreeks half vier in de vrijdagmorgen. De Belgische auto reed over de provinciale weg in de richting Terneuzen. Waarschijnlijk door onbekendheid ter plaatse geraakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt. De wagen schoot via een sloot het land in aan de rechterzijde van de weg. Naast de bestuurder zat Becquereau en achterin zat Leleux. Geen van allen werd uit de wagen geslingerd. Op enkele meters afstand van de plaats van het ongeluk woont de arts H. Hof stee in de Julianastraat, die vrijwel di rect ter plaatse was en de eerste hulp verleende. Ook burgemeester A. F. Hanssens was op de plaats van het on geval aanwezig. De drie studenten kam peerden in de omgeving van Nieuw- poort (B.). De bestuurder Foucort kon later op de dag op eigen gelegenheid naar huis terugkeren; Becquereau moest in het Julianazïekenhuis worden opge nomen. De personenauto werd zwaar be schadigd. VEILING ROTTERDAM. Eerstelingen groot 1018, poters 1013, kriel 37. Doré groot 1222, poters 10—14, kriel 310. Barima groot 1115, poters 1013, kriel 37. Eigenheimers groot 1017f poters 10—11, kriel 3—5. Aanvoer 115.000 kg. Andij vie 713. Sla 3V28. Bloemkool IA: 6 per bak 77—94, 8 per bak 59—72, 10 per bak 49, 12 per bak 26. Bloemkool 2A: 6 per bak 53_74, 8 per bak 4213, 12 per bak 20. Dubb. bonen 110160. Kassnijbonen 120160. Tuin bonen 13—22. Stambonen 70—120. Rabarber 7—12. Spitskool 8—15. Bospeen 1 27—39. Was- peen IA 12—32, 2A 14—15. Sjalotten 22—34. Komkommers 70-80 1519, 60-70 1316, 50- 60 10—14. Selderij 7—8. Doperwten 5356. Rode kool 1 1416. Postelein 1321. Aardbeien IA 4055 p. d., 2A 3944 p. d., IA 170—260, 2A 90—180, 2B 70—90 p. kg. Beauty 90—130. June Blood 100—120. Golden Japan 100160. Rode bessen 1 2123, 2 1637 p. d., 1 52—79, 2A 47—65 p. kg. Perziken A 1522, B 713, C 37. Netmeloenen 95119. Tomaten A Extra 540, Al 530, BI 500, C Extra 490, Cl 490, CC 370 p. bak. Jucunda zonder dop 119128. Zwarte bessen 97107. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Doré 1 17,80—15, 2 15—12,50. Eersteling 13,72. Eigenheimer 20,80. Bintje 1 15,6714, 2 14 13,80. Bonk 21. Aanvoer 2500 kisten. VEILING MIDDELBURG. 19 juli. Aardappelen: bonken 12.40, grote 1 9.20, grote 2 4, drielingen 1 8.30, kriel 2 2.50. Aanvoer 115 ton. Tomaten A 1 514, B 1 515, C 1 436. Aardbeien 2 11—58 3 11—24. Frankenthaler 372—381. Kaspruimen p. kg 121216. Tomaten A 2 441, B 2 490. Rode bessen p. kg 3546, ds. 916. Frambozen 1452. Kasperziken 1442. Net- meloen 82179. Sla 1,508. Bospeen 1442. Andijvie 715. Witte komkommer 1018. Bloemkool 4 p. k. 52—96, 6 p. k. 44—79, 8 p. k. 31—59. Dubb. bonen 96142. Kroten per kg 1016. Sav. kool 1019. Doppers 3160. Tuinbonen 8 11. Boskroot 49. Groene komkommers 60-75 12—22, 50-60 11—20, 40-50 11—13. Postelein 420. Snijbonen 80174. Rode kool 614. Spitskool 2030. Waspeen 2644. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 2824 kg, 171321. Schar 38 kg. Bot 69 kg. Tong 83 kg. Paling 3 kg. ZONDAG 21 JULI Evang. Luth. Kerk. Groede 11 ds. Bre- Ned. Herv. Kerk. Aardenburg 10.30 ds. zet. Doornink (H.D.); Axel 10 ds. Pennings, Verg. der Gelovigen. Breskens 10 en 5.30 2.30 ds. v. Meeuwen; Biervliet 9.30 ds. dienst. Evenhuis; Breskens 9.30 ds Spaans Geref. Kerk (Vrijgem.). Axel 10 en 2.30 (H.D.); Cadzand 9.30 ds. Bongenaar, 11 ds. Kuiper; Hoek 10 en 2.30 ds. Ohmann; ds. v. Dalen (Duitse dienst); Groede 9.30 Terneuzen 10 en 3 ds. De Feyter; Zaam- ds. Brinkman; Hoek 10.30 ds. v. Meeu wen, 2.30 ds. Pennings; Hoofdplaat 10 ds. Begeer; Hontenisse 9 ds. Gramsber- slag 9.30 en 2.30 ds. Knoop; Zoutespui 10 en 2.30 ds. v. d. Jagt; Oostburg 10 leesd., 5 ds. Kuiper. gen; Hulst 10.30 ds. Gramsbergen Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9.30 en 2.30 (H.D.); Nieuwvliet 9.30 ds. Brezet; 1 leesd. Oostburg 10 ds. v. Dalen; Philippine 9 Volle Evang. Sticht. „Filadelfia". Oost- dienst; Eetranehement 9.30 eerw. heer burg 7.30 ds. De Vries. De Vries; Sas van Gent 10.30 dienst; Volle Evang. Gem. Terneuzen 10 dienst. Sehoondijke 11 ds. Brinkman; Sluis 9.30 Doopsgez. Gem. Aardenburg 10.15 ds. ds. Balk; Sluiskil 9 en 10.30 ds. Cupédo; St. Anna ter Muiden 11 ds. Balk; St. Kruis 9 ds. Doornink; Terneuzen Noord straat 10 en 7 ds. Scholten, De Schakel 9 ds. v. Meeuwen; Waterlandkerkje 11 ds. Evenhuis; IJzendijke 9.30 eerw. heer Eman; Zaamslag 10 en 2.30 ds. Becht; Zuidzande 9.30 eerw. heer Verdijn. Geref. Kerk. Aardenburg 10 en 3 ds. De Vries; Axel 10 en 3 kand. Wessels; Bres kens 10 en 3 ds. Munnik; Hoek 10 en 2.30 ds. Verbeek; Oostburg 10 en 3 ds. Van Reenen; Terneuzen 10 en 4.30 ds. v. Hattem; Sehoondijke 9.30 en 2.30 kand. Zeldenrust; Zaamslag 10 en 3 ds. Den Boer; Zoutespui 10 en 3 ds. V. d. Hoorn. Geref. Gem. Axel 10 en 2.30 leesd.; Oost burg 10 en 3 leesd.; Pro Rege 9.30 en 2.30 leesd.; Terneuzen 9.30, 2 en 6 leesd. Oud Geref. Gem. Oostburg 9.30 en 2.30 leesd.; Terneuzen 9.30, 2 en 6 leesd. Vrije Evang. Gem. Breskens 10 ds. v. d. Molen, 6 ds. Praas; Cadzand 9 ds. Praas; Nieuwvliet 10.30 ds. Praas: Retranche- ment 2.30 ds. v. d. Molen. Mulder. Leger des Heils. Terneuzen 10 en 7.30 Samenkomst. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Terneuzen: dokter K. J. Hoving, Axelsestraat 27, tel. 2445. Axel: dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, tel. 777. Oostburg, Aarden burg en Eede: dokter G. U. M. de Bruijcke- re te Oostburg, tel. 011702323. Zuidzande, Cadzand, Sluis en Retranchement: dokter G. V. M. de Meijer te Sluis, tel. 01178366. Breskens, Groede en Sehoondijke: dokter D. Folmer te Sehoondijke, tel. 01173366. Bier vliet, Hoofdplaat en IJzendijke: dokter Chr. Kalkman te Biervliet, tel. 01152345. Apotheek Terneuzen: A. J. Klaassen, Noord- straat 54, tel. 2090. DIERENARTSEN. Oostburg, Groede en Sluis: dokter W. van Veen te Oostburg, tel. 011702693. Axel, Sas van Gent en Zaamslag: dokter C. Cijsouw te Sas van Gent, tel. 01158588. PH.UPS VRAAGT MANNEN tot 40 jaar ter opleiding voor de in aanbouw zijnde fabriek te Terneuzen. en VEILING STAVENISSE. Doré 13—17,50, bonken 17, drielingen 10, kriel 9. Barima 12. Aanvoer 1000 kisten. VEILING KRABBENDIJKE. 19 juli. Rode bessen industrie 2 43. Zwarte bessen industrie 1 107110, 2 106. Rode bes sen per doos 2 1316. Aardbeien per doos: Talisman 1 58. Red Gauntlet 1 5863, 2 43 51, 3 25. Kruisbessen per doos 1 22, 2 20. Dubb. bonen 1 105119, 2 106116. VEILING BERGEN OP ZOOM. 19 juli. Andijvie 7—14. Bospeen 10—28. Was peen 10—32. Bloemkool 12—72. Sav. kool 7 —26. Snijbonen 60145. Dubb. sperziebonen 80122. Komkommers 14—22. Spinazie 20 25. Aardappelen 10—22. Sla 3.50—6. Rabarber 614. Erwten 40—98. Uien 2045. Tomaten 4080. Aardbeien 60—212. Kersen 40110. Perzik 7—22. Rode bessen 3582. Pruimen 718. Industrie aardbeien 131. Zwarte bes sen 105—106. Rode bessen 41—42. Frambo zen 169. VEILING KAPELLE. 19 juli. Frambozen in kratten 1 185195. 2 183—185, in tubs 132, idem voor levering zaterdag 1 184, 2 180. Rode bessen 1 63, 2 42,8044,10, 3 41,4041,50, stek 35, idem voor levering zes uur: 1 6268, 2 4343,80, 3 41,30, idem per doos 1 24, 2 17. Zwarte bessen 1 110, 2 106, 3 60, idem voor levering zater dag 1 107, 2 103. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 2 134, Red Gauntlet 2 129, diverse rassen 2 129 f idem per doos: Red Gauntlet 1 59—75, 2 38—64, Talisman 1 73, 2 4761. Senga Sengana 2 1838. Cam bridge Vigour 2 38. Kersen: Markiezen 1 208—210, 101—144, 3 45—52, Morellen 1 120, 2 88, 3 34—47. Varikse Zwarte 1 106—134, 2 97, 3 16—31. Meikersen 1 134—139, 2 78— 100. Inspecteur Lohnis 2 139. Zure morellen 99108. Klerken 2 129. Kruisbessen per kg 1 5074, 2 2912, idem per doos 1 19. Lo- ganbessen per doos 1 4246. Kasperziken p. stuk B 21, C 12, D 8.50, 2 9—10. Aardappelen: bonken 1314, 1 1011, 2 10, kriel 12,50. Groenten: Dubb. pr. bonen 1 93117, 2 82114. Snijbonen 150. Tuinbonen 810. kropsla 3. Bloemkool A 1 5877, A 2 3058, B 2 2743, afw. 1426. Doperwten 2526. Bospeen 8,5011. Bosselderij 7,50 8,50. Bosuien 7-10. Tomaten A 8186, C 65—70. VEILING GOES. 19 juli. Zwarte bessen 1 107,30109, 2 107,20 —107,50, 3 69—73. Rode bessen 1 55,70, 2 4144,20, 3 40,0540,10, stek 35. Duitse zure 2 40. Frambozen in kratten 1 186 idem le vering zaterdag 175. 2 181, idem levering zaterdag 170. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 1 en 2 125. Talisman 1 en 2 125. Red Gauntlet 1 en 2 125. Aardbeien met dop: Talisman 2 100, 3 81. Senga Sengana 2 77, 3 64. Red Gauntlet 1 132—164, 2 100—154, 3 6878 Aardbeien per doos: Talisman 2 41—50, 3 24—33. Red Gauntlet 1 58—76, 2 4766, 3 22. Diversen: Rode bessen per doos 1 2123, 2 1319. Witte bessen per doos 2 1625. Loganbessen per doos 1 47. Kruisbessen per doos 1 1623, idem per kg 1 4864, 2 25. Pruimen per stuk 1 1621, idem per kg 1 154172. Perziken per stuk 2 24. Kersen: Markiezen 2 123-133. Varikse zwarte 1 105—129, 2 5689, 3 15. Insp Loh nis 2 100108. Zoete morellen 2 83. Zure morellen 1 5864, 2 25. Vanaf donderdag 25 juli a.s. falokveiling van zure morellen. Groenten: Bloemkool A 1 66113, A 2 56 112, B 1 48—59, B 2 44—51, afw. 25—51. Komkommers A 1 2022, A 2 1720. Kropsla 1 3,50—7 Wortelen 1 11—17, 2 11. Uien 1 15—21. Kroten 1 7—13. Selderij 8—18. Pe terselie 1418. Peulen 2 86106. Doperwten 1 36, 2 2627. Postelein 2 35. Tuinbonen 1 16, 2 810. Prelude 1 110, 2 100. Kassnijbonen 1 141—166, 2 132—136, afw. 79—88. Andijvie 2 8—12. Rabarber 7—8. Tomaten A 71—78, B 71, C 69. Waspeen 1 1920. Saxabonen 108. Wagenaars 1 110113. Spitskool 2326. Aardappelen, bonken 1315, grote 10—11, drielingen 10, kriel 36. VEILING TERNEUZEN. Sla 5.1014.50. Bloemkool A 2 3568. B 32, B 2 19—33, C 2 11—22, afw. 11—32. Groene komkommers 1012. Witte komkommers 13 —14. Selderij 2—12. Peen 2 10—21. Kroten 11—14. Uien 14—22. Barima 1 10—fï. Eerste lingen bonken 18—12, drielingen 1 10—17, drielingen 10, kriel 3—11. Andijvie 7. Pr. bon nen 1 102—109, 2 94—97, Saxa 84—107. Tuin bonen 21. Kroten 13—17. Rode kool 16—25. Witte kool 1620. Peulen 88—96. Sav. kool 717. Rabarber 5. Tomaten A 6970, A 2 65 —67, B 68—70, C 47—55, CC 24—45. Aard beien p. d. Talisman 1 40—63, 2 3246. Red Gauntlet 1 52—80, 2 35—51. Sengana 2 34—14. Paul Wauldbaum 4044. Gorella 1 45, 2 35. Rode bessen 1 21—32, 2 19—22. Kruisbessen 1617. 2 14, p. kg 2061. Rode bessen 1 58 67, 2 4762. Witte druiven 450470. Kersen B 86. Witte bessen 2 35—36. Zwarte bessen 1 105107, 2 102104. Blauwe druiven 375 400. Morellen 5179. VEILING ST.-ANN ALAND. Doré. gewone 18.80—20.04, drielingen 6— 11.58, kriel 11.0211.40. Bintjes gewone 15.84 14. Eigenheimers 11.99—19.61. Barima ge wone 13 0512.70. Eerstelingen gewone 17.10. Aanvoer 8000 kisten. Inlichtingen op onze zittingsavonden te: TERNEUZEN: maandag 22 juli a.s. in lunchroom H. M. van Assche, v.h. Koene, Noordstraat 5, 's avonds van 7.30 uur tot 9.00 uur; AXEL: maandag 22 juli a.s. in café „De la Paix", R. Dieleman, Noordstraat 1, 's avonds van 7.30 uur tot 9.00 uur; HOOFDPLAAT: maandag 22 juli a.s. in café „De Vriendschap", J. Martens, Kerselaan 7, 's avonds van 7.30 u. tot 8.00 u. OOSTBURG. maandag 22 juli a.s. in café „l'Ambassadeur", Eenhoornplantsoen 2, 's avonds van 8.15 uur tot 9.00 uur; HULST: donderdag 25 juli a.s. in café-restaurant de Bruyn, Achter de Kerk, K. Nieuwstraat 13, 's avonds van 7.30 uur tot 9.00 uur. FABRIEK ROOSENDAAL AFD. PERSONEELZAKEN ZWAANHOEFSTRAAT 2. CADZAND In de Nederlands hervormde kerk te Cadzand wordt woensdag 24 juli een concert gegeven door het Nederlands hervormd kerkkoor uit Cadzand onder leiding van dirigent M. Zonneheld. Als solisten treden op mevrouw G. van Luijk-Hoolhorst, sopraan en de heer Nic. Luuring, orgel. Het programma omvat onder meer gedeelten uit „Der Messias" van G. F. Handel. Het Amsterdams Volkstoneel heeft vrij dagavond in het „Concertgebouw" te Vlissingen een tweede afscheidsvoor- stelling gegeven van „Rooie Sien", een zedendrama in zes bedrijven van Marius Spree. Voor dit vroeger tijdens de ker missen zeer succesvolle stuk bleek nu tijdens de Vlissingse kermis slechts een geringe belangstelling te bestaan. Slechts een 150 toeschouwers waren naar het „Concertgebouw" gekomen om „Rooie Sien" met in de titelrol Bep- pie Nooy te zien. STICHTING KATHOLIEKE TOERISTENZIELEN IN ZEELAND. Kerkdiensten op zon- en feestdagen in juli en augustus 1963. Ha ------ aamstede: 7.30, 9.00, 10.30 en 19.00 uur in de toeristenkerk; Renesse: 8.00, 9.30 en 10.30 uur in de kerktent; Zierikzee: 7.30 en 10.00 uur in parochiekerk; Goes: 7.30, 9.00, 10.30 en 12.00 uur in de paro chiekerk: Kamperland: 8.00 en 9.30 uur in de Banjaard; Veere: 9.00 uur in de bijkerk: Vrouwenpolder: 8.00 en 9.30 uur in de kerktent; Domburg: 8.00, 9.30 uur op recreatieterrein en 19.30 uur in de bijkerk; Westkapelle: 8.00 en 9.30 uur in toeristenkerk: Zoutelande: 9.00 en 19.30 uur in toeristenkerk; Dishoeck: 8.00 en 9.30 uur in toeristenkerk; Vlis singen; 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 en 19.00 uur in parochiekerk; Middelburg: 7.00, 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk; Cad zand: 8.00, 10.00 en 19.00 uur in kerk tent; Groede: 7.00, 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk; Breskens: 7.00, 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk. Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg TRIO TAX, telefoon 2600 BLANKER, telefoon 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 19