Uitreiking diplomas van de u.t.s. te Vlissingen ZUID-BEVELAND AFDELING BEVOLKING GOES KRIJGT NIEUW ONDERDAK EXAMENS MARKTBERICHTEN AGENDA SINKE'S DRANKEN KERKDIENSTEN WISSEL BEVELANDEN e Door de directeur de heer G. van Doorn Uitstap. Mulo-examens te Goes Marathonatleet verbeterde Zeeuws record 300 meter goes Hervormde scholen namen afscheid van kinderen Slotavond stichting „Zonnebloemwerk' kapelle Bekerwedstrijd „De Kapelse Kanaalvissers" borssele Bejaarden gaan op reis Wedvluchten wolphaartsdijk Collecte yerseke Afscheidsvoorstelling van „Rooie Sien" in oude vakschool voor meisjes Raad gaf reeds fiat FEESTKLANKEN Belgische auto uit de bocht bij Hoek passagier gedood Bouw- en werktuigbouwkunde: SATERDAG 20 JULI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Vrijdagmiddag zijn in de aula van de gemeentelijke u.t.s. te Vlissingen de di ploma's uitgereikt aan de geslaagde leerlingen van de opleiding bouwkunde en werktuigbouwkunde (3 jaar), als mede de „verklaringen" aan de leerlin gen die het theoretische gedeelte (2 jaar) van de opleidingen bouwkunde en elektrotechniek achter de rug hebben. In tegenwoordigheid van vele ouders, familieleden van de leerlingen, verte genwoordigers uit het bedrijfsleven, de examencommissie, deskundigen en le raren, sprak de directeur, de heer G. van Doorn, de leerlingen toe. Hij wilde de groep leerlingen die van school gaan en het praktijkjaar dus heeft doorstaan, vergelijken met de baby die groot is ge worden en voor het eerst naar buiten mag. De groep die de twee jaar theorie met goed gevolg hebben afgelegd ver geleek hij met de baby die van de wieg in de box komt. De heer Van Doorn wees op het grote belang van lessen als esthetische vorming en maatschappij leer. „Er worden, naast vakkennis ook nog andere dingen van jullie gevraagd". De voorzitter van de commissie van toe zicht, de heer J. A. Letzer, wees even eens op het belang van een algemene ontwikkeling. Hij sprak zijn dank uit aan de directeur en aan de leraren voor hetgeen zij voor de jongens hebben ge daan. De heer Letzer. voortbordurend op de vergelijking van de heer Van Doorn, vestigde er nog de aandacht op dat „het kind in de box" verward kan raken in de touwtjes van het speelgoed". Met andere woorden, de aanpassing in de maatschappij kan moeilijk zijn, temeer daar het bedrijfsleven steeds meer prak tisch gevormde mensen vraagt, zo zei hij. De geslaagde leerlingen voor de 3-jarige opleiding bouwkunde zijn: H. J. C. Bel- froid, A. T. Kuiper, F Schaeffer, J W. van Veenendaal, J. M Maes, A. P. Ste- ketee, J G. Stuut en J J. van Willegen uit Vlissingen; J. Leduc, J. J Eleveld, L. C. Villée en J. P. Wisse uit Middel burg; J. Fransen van de Putte uit 's- Heer-Hendrikskinderen; A. Koens uit 's-Heerenhoek; W. C. Nijsse uit Hein- kenszand; P. Simons uit Terneuzen; W. M. Vinke uit Hoofdplaat; M. P. Kaljouw en J. de Rijke uit Souburg; J. M. Mabe- soone uit Schoondijke; R. Simons uit Op 19 juli slaagden voor het mulo-examen A te Goes de dames: J. P. M. Hackenberg, Mid delburg. J. van Hemert, Middelburg (m): W. de Visser, Nieuw- en St. Joosland (m); M S. Quaak, Sluis: M. P. van Nieuwenhuijzen, Schoondijke (m): A. N. de Buck, Veere (m): E. M. J. de Kuijper, Mid delburg (m); J. Lous, Westkapelle (m); C. Maljers, Middelburg (m): E. M. Tas, Sluis (m); D. de Nooijer, Wolphaartsdijk: C. A. de Blaeij, Goes (m); A. I. Dieleman, Terneu zen (m): J. de Feijter, id.f (m): N. v. Her- mon, Middelburg: E. Dieleman, Zaamslag; L. Ouerman, Middelburg (m); J. v. d. Putte, Zoutelande (m); Schr. Schoe, Souburg (m): A. Bruinooge, Borssele (m); A. Burger, Ka- pelle (m); F. Herselman, Kapelle (m); M. de Koning, Goes (m); J. Lij baart, Brouwersha ven (m): M. Quist, Dreischor (m): C. de Cooker, Terneuzen: T. Dominicus. Wemel- dinge (m): J. Hubregtse, Yerseke (m): A. Jille, Kruiningen (m): C. Annaert, Zierikzee (m): J. Boogaart, Ouwerkerk (m): en de he ren: C. Tilroe, Middelburg: P. v. Saane, Oostkapelle; J. Adriaanse, Arnemuiden: C. Honkoop, Goes: J. Woltert, Woensdrecht: A. Lentin, Middelburg: C. Kollaart, id,: J. Ou- termans, id.: C. Vreeke, Domburg: J Eek- hard, Terneuzen: J. den Hartigh, id.; J. v. d. Does, Heinkenszand (m): C. Dominicus, Goes (m): A. Lots, Goes (m): J. Eversen, Middel burg (m): J. v. Dijke, Oostkapelle (m); J. de Haan, Aagtekerke (m); E. Belaert, Ter neuzen (m): P. Zondervan, Yerseke (m): K. Hamelink, Oostburg (m): A. A. Contant, Schoondijke (m); J. Willemsen, id. (m): K. L. Pouwer, Middelburg (m): J. Provoost, Domburg (m): J. C. Stokman, Kruiningen (m): S. J. de Witte, Goes (m): J, Boer, id. (m) De met een (m) aangeduide kandidaten be haalden tevens het middenstandsdiploma. Afgewezen werden 11 kandidaten. Tijdens de avondwedstrijden die door de atletiekvereniging T.H.O.R. te Roosen daal werden gehouden, boekte een aan tal leden van de vereniging „.Marathon" uit Vlissingen goede resultaten. Zo verbeterde J. v. d. Dries het Zeeuws record 300 m jongens B tot 37,3 en ont troonde hiermee Eddy Kal, die destijds 37,6 liep Tevens won deze veelbeloven de junior de 100 m in 11,8. P. v. d. Schaaf werd op de 800 m jon gens A verrassend geklopt door z'n ri vaal Wijnacker van Scheldesport, die de race won in 2.02,7 tegen v. d. Schaaf 2.03,2. In de 800 m heren C finishte R. Wil- derom op de derde plaats in de tijd van 2.06,9. Terneuzen en J. de Visser uit Aagteker ke. Voor de 3-jarige opleiding werktuig bouwkunde ontvingen het diploma: de heren P. Loekemeijer, P v. d. Maden, H. Mastenbroek, A. J. Roose uit Vlissin gen; P. Ie Clerck en P J. Sonke uit Krui ningen; J. Gabriëlse en J. Minderhoud uit Westkapelle; J. Verschuure uit Goes; H. A. Dekker uit Schoondijke en J. B. Dankbaar. De leerlingen die het theoretisch gedeel te van de opleiding werktuigbouwkunde behaalden, zijn: J. Diesch, J N. de Feij ter, G. W. Geeve, J. J. Meijer en J. Roel- se uit Vlissingen; D. den Decker uit Sou burg, E. de Groot uit Zoutelande; A. de Lange uit Middelburg, H. Lous uit Zou telande en A. J. Sanderse uit Goes. Voor de theoretische opleiding elektro techniek slaagden: J. A. Kamermans, S. C. Klap en J. M. van Sluys uit Vlissin gen; C. £»lok, E. J. Gelok, W. Jochems uit Middelburg; P. v. d. Est en R. D. Stekkinger uit Souburg; J. F. Bekenes uit Kapelle-Biezelinge; I. van Haneghem uit Breskens; J. C. Jobse uit Veere. Voor het diploma aannemer burgerlijke- en utiliteitsbouw slaagde dezer dagen te Rotterdam de heer L. Walpot uit St.- Philipsland. Voor het toelatingsexamen van de m.m.s. slaagde te Bergen op Zoom Jenny Lig- tendag uit St.-Philipsland. Het einddiploma van de h.b.s. te Bergen op Zoom werd behaald door Rinie Quist uit St.-Philipsland. Bij de examens Duits M.O. A behaalde de schoolakte de heer H. Warburg te Zierikzee; voor het Nederlands M.O. slaagde de heer M. P. F. Horak te Brou wershaven. Te Den Haag slaagde voor het examen M.O. lichamelijke oefening mej. A. M. C. Hendrikse te IJzendijke. Te Tilburg slaagde mejuffrouw P. E. Laport uit Goes, voor het examen Ne derlands, akte Middelbaar Onderwijs A. Het middenstandsdiploma werd behaald door de dames M. C. Hollemans en S. E. de Regt en de heren L. van Anrooy, T. E. van der Have, J. L. Philipse, P. C. de Regt, P. H. de Regt en M. Smit, allen te Yerseke. Te Rotterdam slaagde de heer J. K. Weststrate voor het examen bouwkundig tekenen. Te Rotterdam slaagde voor het examen sterkstroommonteur-V.E.V., de heer P. Leynse te Zoutelande. VANDAAG Middelburg Electro. Zeg het met Kogels 19 en 21.15 uur 14 jaar. City: De weg tot el kander, 20 uur, 18 jaar Zeeuws Museum, expositie verzameling Bal en J. H. Koek koek 10—17 uur. Van Benthem en Jutting expositie ovei Zeeland en Zeeuwsch-Vlaan- deren, 9—18 uui Molenwater, miniatuur Walcheren 9—22 uur Markt, kermis. Vlissingen - Alhambra Het geheime ceken van d'Artagnan, 19 en 21 uur. Luxor: Zeg het met kogels, 19 en 21 uur, 14 jaar. Koudekerke*. Walcherse fokveedagen. Veere - De öchotsu Huizen Expositie Dirk van Gelder, 10—12 en 14—17 uur. Goes Grand Der Vogelhandler, 19 en 21 uur Grote Markt: Concert accordeon jeugdorkest Borssele, 20 uur. Oostkapelle Circus van Kinsbergen^ al- lleen avondvoorstelling. Zierikzee - Concertzaal: Gods Geuzen, 20 uur, 14 Jaar. Burger Weeshuis: Exposi tie schilderijen zeventiende eeuwse meesters, 1017 uur. MORGEN Middelburg Electro. Zeg het met kogels, 14.30 en 19.30 uur. 14 jaar City: De weg tot elkander, 14.30 en 20 uur, 18 jaar. Molenwa ter: miniatuui Walcheren, 9—22 uur. Vlissingen Alhambra: Het geheime teken van d'Artagnan, 15, 19 en 21 uur, 14 jaar. Luxor: Zeg het met kogels, 15 en 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: Der Vogelhandier, 15, 19 en 21 uur. Zierik/ee Concertzaal: Zes zwarte rui ters, 15 uur, 14 jaar; Gods Geuzen, 20 uur, 14 jaar. Te midden van hun ouders, het onderwij zend personeel en het bestuur bezetten donderdagavond ongeveer 125 kinderen van de drie hervormde scholen in Goes een groot deel van het middenschip van de hervormde kerk om er de afscheids avond bij te wonen nu zij vandaag voor de laatste maal in de lokaalbanken van de Beatrix-, Irene- of Margrietschool zitten. De traditionele wijdingsbijeen komst, voor de zesde maal al, heeft een vaste plaats gekregen in het schooljaar. De zesde-klassertjes en de v.g.l.o.-leer- lingen krijgen voor het begin van de va kantie nog een boodschap „mee uit het evangelie, waarmee zij op school van dag tot dag zijn bepaald. Ds. H. Linde boom uit Goes-Wilhelminadorp had dit maal de leiding van de samenkomst. Hij sprak tot de kinderen en hun ouders over „De zegen van Jezus", naar aanlei ding van een tekst uit het Marcus-evan- gelie. De predikant legde daarbij de na druk op de opdracht, kinderen tot Jezus te brengen. Een streven, dat de her vormde scholen steeds voorstaan. De li turgie bevatte nog enkele schriftlezin gen en het voordragen van gedichten, verzorgd door de scholieren zelf. Verder was er samenzang. De stichting voor het Zonnebloemwerk, de vorming van de Goese bedrijfsjeugd heeft deze week in feestelijke sfeer en met een uitstapje het seizoen afgeslo ten. Tijdens een maaltijd kregen tien meisje het diploma uitgereikt, terwijl 27 anderen tot het tweede jaar werden toe gelaten. De namen van de geslaagden zijn: N. Deurloo, J. D. Fraanje, J. N. Hoogesteger, J. de Kok, M. C. A. Kole, M, C. Korstanje, I. Lepoeter, R. E. Mieras, M. A. Schouwenaar en D. Ver mast. Na afloop van de diploma-uit reiking vertrokken de „Zonnebloemen" per bus naar het strand van Dishoek, waar werd gewandeld en een spel ge daan. Concert op Grote Markt Het eerder aangekondigde concert van de muziekvereniging „Hosanna" op de Grote Markt te Goes zal hedenavond (zaterdag) niet kunnen doorgaan. In plaats daarvan zal het accordeon jeugdorkest uit Borssele de tent be klimmen om een optreden te verzorgen. Het concert begint om acht uur. De hengelsportvereniging ,,De Kapelse kanaalvissers" hield met 72 deelnemers een bekerwedstrijd te Zoutelande. De uitslagen zijn: 1. P. J. Lepoeter, 275 pnt.; 2. A. Blok, 225 pnt.; 3. G. Heer spink, 160 pnt.; 4. C. Dijksman, ,150 pnt;. 5. C. Burger sr., 75 pnt.; 6. P. Schijf, 50 pnt.; 7. L. Geene, 50 pnt.; 8. J. Slab- bekoorn, 50 pnt.; 9. G. Versluis, 50 pnt.; 10. Chr. Zegers, 50 pnt. Na vier beker wedstrijden is de tussenstand: 1. Joh. Zuidweg, 640 pnt.; 2. A. Blok, 600 pnt.; 3. A. v. Liere. 515 pnt.; 4. L. Geene. 515 pnt.; 5- mevr. Lepoeter-van Paassen, 455 pnt. De volgende wedstrijd van H.V.K K. zal gehouden worden in augustus in de Oosterschelde. Collecte De in de Nederlands hervormd kerk te Kapelle gehouden collecte voor het ker- kewerk heeft 77,25 opgebracht. Voor de inwendige zending werd 92,84 inge zameld. De over juni gehouden busies- collecte voor Kinderzorg te Middelburg bracht 190,53 op. s-GRAV EN POLDER Bromfietser schepte voetgangster Mejuffrouw S. E. uit 's-Gravenpolder is donderdagmorgen op de Langeweg te 's-Gravenpolder door een bromfiets ge schept. Het ongeluk gebeurde toen me juffrouw E. uit een uitrit kwam gelo pen. De bromfietser M. S. uit 's-Graven polder, die in de richting van 's-Graven polder reed, schepte mejuffrouw E. toen. Mejuffrouw E. liep hierbij een lichte hersenschudding op. Dokter I. J. Ris- seeuw uit Kapelle verleende de eerste hulp. Officiële publikatie GOES Openbare bekendmaking Winkelsluitingswet 1951 Burgemeester en wethouders der gemeente Goes brengen ter openbare kennis, dat over eenkomstig het bepaalde in artikel 203 der gemeentewet vanaf heden gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afdeling Al gemene Zaken, voor een ieder ter lezing is nederge^gd de door de raad dier gemeente bij zijn besluit van 17 juli 1963 onder no. 11 vastgestelde verordening tot wijziging van de verordening, regelende de halve-dagsluiting voor winkels in de gemeente Goes. De wijziging heeft betrekking op: a winkels, waarin de kleinhandel in ta baksartikelen als bedoeld in artikel I van het vestigingsbesluit kleinhandel in tabaksartikelen 1961, wordt uitgeoefend; winkels, waarin een herenkappersbedrijf en/of dameskappersbedrijf als bedoeld in onderscheidenlijk artikel 2 en artikel 6 van het vestigingsbesluit kappersbedrij- ven 1958, wordt uitgeoefend ^oes, 20 juli 1963. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. G. A. Huber, burgemeester. M. J. Taillie, secretaris. De bejaarden van Borssele, die de afge lopen winter iedere week de ontspan ningsmiddagen bijwoonden, kwamen een dezer dagen in vergadering bijeen. Het comité deelde mede, dat de kas er zo goed voor stond, dat er nog een reis gemaakt kon worden. Unaniem besloten de oudjes 's middags op 24 juli een reis te maken door Zeeuwsch-Vlaanderen. Collecte D A.V.C.-coIlecte voor minder-validen bracht te Borssele 38,40 op. De postduivenhoudersvereniging „De Postduif te Lewedorp hield dezer dagen een wedvlucht vanuit St. Ghislain. De uitslag was: 1 J. Polfliet, Lewedorp, 2 J. Driedijk, Heinkenszand, 3 C. Hermes, Lewedorp, 4 A. Hazem, Lewedorp, 5 J. Franse, Lewedorp, 6 J. Driedijk, Hein kenszand, 7 C. Hermes, Lewedorp, 8 J. Franse, Lewedorp, 9 A. P. Driedijk, Le wedorp, 10 A. P. Driedijk, Lewedorp. Ook hield de „Postduif" een wedvlucht vanuit St. Ghislain met jonge duiven. Hier was de uitslag: 1 A. H. Stokse, 2. A. H. Stokse, 3. M. Koens, 4 gebr. Steenbakker, 5 J. Polfliet, 6 M. Koens allen Lewedorp, 7 P. Rijk, 's Heeren- hoek, 8, 9 en 10 P. H. v. 't Westeinde, Lewedorp. De postduivenhoudersvereniging „De Blauwe Doffer" te Wolphaartsdijk nam deel aan twee wedvluchten. De uitslagen waren: vlucht vanuit Angoulême: 11 3 en 5 J. G. de Jager, 2 en 4 gebr. Houtekamer. Vlucht vanuit Tilburg 1 en 3 J. G. de Jager, 2, 4, 5, 6, 7 en 10 P. P. Dieleman, 8 P. A. van Loo, 9 gebr. Houtekamer. De collecte voor de blindenhulp „De Fak kels Bijeen" heeft te Wolphaartsdijk 114,24 opgebracht. Schoolreisje Een groep leerlingen van de Prinses Beatrixschool te Yerseke, de openbare lagere school, maakten dezer dagen een uitstapje naar „De Efteling" in Kaats heuvel. Brandweer op reis De leden van de vrijwillige brandweer te Yerseke maakten dezer dagen hun jaar lijks uitstapje. De reis ging ditmaal naar België, waar onder meer Gent, Brugge en Knokke met een bezoek werden ver eerd. Het Amsterdams Volkstoneel heeft vrij dagavond in het „Concertgebouw" te Vlissingen een tweede afscheidsvoor stelling gegeven van „Rooie Sien", een zedendrama in zes bedrijven van Marius Spree. Voor dit vroeger tijdens de ker missen zeer succesvolle stuk bleek nu tijdens de Vlissingse kermis slechts een geringe belangstelling te bestaan. Slechts een 150 toeschouwers waren naar het „Concertgebouw" gekomen om „Rooie Sien" met in de titelrol Bep- pie Nooy te zien. De Goese afdeling „Bevolking en Huisvesting" van de gemeentesecre tarie zal zijn bureaus en archiefkas ten binnenkort installeren in enkele leegstaande lokalen van de voorma lige vakschool voor meisjes aan de Wijngaardstraat-Vlasmarkt. Hiermee bereikt de gemeente, dat nu eindelijk meer ruimte beschikbaar komt voor de overige secretarieafdelingen. Wie op 't ogenblik de ingang voor de ver schillende afdelingen aan de Lange Kerkstraat binnenstapt vindt er het administratieve personeel „ais harin gen in een ton". De laatste jaren is hun aantal steeds uitgebreid, de werkzaamheden na men toe en het werd steeds moeilijker om de secretarie hier naar behoren te huisvesten. Verschillende malen al heeft het gemeentebestuur onder zocht of door een tijdelijke verbou wing nog wat armslag aan het per soneel was te geven, maar er was geen beginnen aan. Bovendien zouden de kosten van een dergelijke verbou wing nog een aanzienlijke uitgaaf vergen. Daarom werd besloten uit te kijken naar een onderkomen elders in het centrum van de stad. Maar daarbij moest aan bepaalde voor waarden worden voldaan. De secre tarieafdelingen moeten namelijk niet al te lastig te vinden zijn. Enkele malen is in dit verband de naam van het oude hotel „De Zoutkeet" aan de Grote Markt gevallen. Maar dit bleek toch een wat hachelijke onderneming. Vooral met het oog op de ingang laar deze „Zoutkeet" in het smalle, drukke en van trottoirs verstoken lijfelstraatje. Met de plannen tot algehele restau ratie van het stadhuis in het ver- jchiet besloot het gemeentebestuur de afdeling „bevolking en huisves ting" te huisvesten in enkele leeg staande lokalen van de voormalige vakschool voor meisjes aan de Wijn gaardstraat tegenover de Vlasmarkt. De kosten van de verbouwing en inrichting van de lokalen daar zullen 6400 bedragen. De afschrijving van deze geraamde uitgaaf zal in ver band met het tijdelijk karakter van deze huisvesting in vijf jaar moeten worden afgewikkeld. Deze week heeft de Goese raad zijn fiat gegeven aan het plan van b. en w. en de uit gaaf op de begroting opgevoerd. 's Middags hielden de „Prinsen- vloot" en de Spaanse vloot" welke laatste op de achtergrond ligplaats gekozen heeft) een ge nerale repetitie van het spiegelge vecht, dat zij 's avonds van de slag bij Fort den Haak leverden. Op de rede van Veere waren de scheepsbewegingen van het eska der duidelijk te volgen. (Foto P.Z.C.) Gisteren stapten in het Middelburgse stadhuis mej. C. J. Douw en de heer J. H. de Wolf in het huwelijksbootje. Daar mej. Douw vele jaren kleuterleidster is geweest op de chr. kleuterschool van Westkapelle, vormden vele kleuters ter ere van deze vreugdevolle dag een ere- boog voor het bruidspaar, toen dat het stadhuis verliet. (Foto P.Z.C.) (Advertentie) VLISSINGEN NIEUWENDIJK 51. TELEFOON 4266 v/h DEKKER VEILING ROTTERDAM. Eerstelingen groot 1018, poters 1013, kriel 37. Doré groot 12—22, poters 10—14, kriel 310. Barima groot 1115, poters 1013, kriel 37. Eigenheimers groot 1017, poters 10—11, kriel 35. Aanvoer 115.000 kg. Andij vie 713. Sla 3%8. Bloemkool IA: 6 per bak 77—94, 8 per bak 59—72, 10 per bak 49, 12 per bak 26. Bloemkool 2A: 6 per bak 53—74, 8 per bak 4243, 12 per bak 20. Dubb. bonen 110160. Kassnijbonen 120160. Tuin bonen 1322. Stambonen 70120. Rabarber 7—12. Spitskool 8—15. Bospeen 1 27—39. Was- peen IA 12—32, 2A 14—15. Sjalotten 22—34. Komkommers 70-80 15—19, 60-70 1316, 50- 60 1014. Selderij 78. Doperwten 5356. Rode kool 1 1416. Postelein 1321. Aardbeien IA 4055 p. d., 2A 3944 p. d.t IA 170—260, 2A 90—180, 2B 70—90 p. kg. Beauty 90130. June Blood 100120. Golden Japan 100—160. Rode bessen 1 21—23, 2 16—37 p. d., 1 52—79, 2A 47—65 p. kg. Perziken A 1522, B 713, C 37. Netmeloenen 95119. Tomaten A Extra 540, Al 530, BI 500, C Extra 490, Cl 490, CC 370 p. bak. Jucunda zonder dop 119128. Zwarte bessen 97107. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Doré 1 17,80—15, 2 1512,50. Eersteling 13,72. Eigenheimer 20,80. Bintje 1 15,6714, 2 14 13,80. Bonk 21. Aanvoer 2500 kisten. VEILING MIDDELBURG. 19 juli. Aardappelen: bonken 12.40, grote 1 9.20, grote 2 4, drielingen 1 8.30, kriel 2 2.50. Aanvoer 115 ton. Tomaten A 1 514, B 1 515, C 1 436. Aardbeien 2 1158 3 1124. Frankenthaler 372381. Kaspruimen p. kg 121216. Tomaten A 2 441, B 2 490. Rode bessen p. kg 3546, ds. 916. Frambozen 1452. Kasperziken 1442. Net- meloen 82179. Sla 1,508. Bospeen 1442. Andijvie 715. Witte komkommer 1018. Bloemkool 4 p. k. 52—96, 6 p. k. 44—79, 8 p. k. 31—59. Dubb. bonen 96142. Kroten per kg 1016. Sav. kool 1019. Doppers 3160. Tuinbonen 8 11. Boskroot 49. Groene komkommers 60-75 12—22, 50-60 11—20, 40-50 11—13. Postelein 420. Snijbonen 80174. Rode kool 614. Spitskool 2030. Waspeen 2644. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 2824 kg. 171321. Schar 38 kg. Bot 69 kg. Tong 83 kg. Paling 3 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 19 Juli. Rode bessen industrie 2 43. Zwarte bessen industrie 1 107110, 2 106. Rode bes sen per doos 2 1316. Aardbeien per doos: Talisman 1 58. Red Gauntlet 1 5863, 2 43 51, 3 25. Kruisbessen per doos 1 22, 2 20. Dubb. bonen 1 105—119, 2 106—116. VEILING ST.-ANNALAND. Doré, gewone 18.8020.04, drielingen 6 11.58, kriel 11.0211.40. Bintjes gewone 15.84 14. Eigenheimers 11.9919.61. Barima ge wone 13 0512.70. Eerstelingen gewone 17.10. Aanvoer 8000 kisten. VEILING STAVENISSE. Doré 1317,50, bonken 17, drielingen 10, kriel 9. Barima 12. Aanvoer 1000 kisten. ZONDAG 21 JULI Ned. Herv. Kerk. Goes, Grote Kerk 10 ds. Kooren, 7 ds. Janssen; Oosterkerk 10.30 ds. Janssen; jeugdkerk en jeugd- kapel (Pr. v. Or.) wika Dales. 's-Heer- Abtskerke 9.30 en 2 ds. Hamminga (H.A.). 's-Heer-Arendskerke 10 ds. Van Woerden, 2.30 ds. Blok. 's-Heer-Hen- drikskinderen 9 ds. Van Dijk, 10.30 ds. Visbeek (H.A.). Kattendijke 10 mejuf frouw Stok. Kloetinge 9 en 10.30 ds. Holwerda. Wilhelminadorp .10 prof. dr. Beekenkamp. Wolphaartsdijk 10 ds. Kreek, 2.30 ds. De Jonge. Baarland 9.30 ds. Beneder, 2 ds. Kwakkelstein. Bors sele 9.30 en 2 ds. Wijlandt. Driewegen 9 ds. Das. Ellewoutsdijk 9.30 ds. Blok. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 ds. Kluiver. Heinkenszand 10 ds. Kwakkelstein; 2.30 ds. Jonker. Hoedekenskerke 9.30 en 2 ds. Hulsbergen. Lewedorp 10.45 ds. Nauta. Nieuwdorp 9.30 ds. Nauta, 7 ds. Holwer da. Nisse 9.30 ds. Don Oudelande 9.30 ds. Jonker, 2 ds. Beneder. Ovezande 10.30 ds. Das. Biezelinge 10 ds. Sieders, 2.30 ds. Bronsgeest. Hansweert 9.30 ds. Bronsgeest, 2.30 ds. Zoodsma. Kapelle 10 ds. Jebbink, 2.30 ds. Mooij. Krabben- dijke 9.30 en 2.30 ds. Van Leeuwen Kruiningen 9 en 10.30 ds. Hoffman. Schore 9.30 ds. Mooij, 2 ds. Reijenga. Waarde 9.30 en 2.30 ds. Huizing. Wemel- dinge 10 ds. Zoodsma, 2.30 ds. Sieders. Yerseke 10 ds. Reijenga (H.D.), 2.30 ds. Blok. Geref. Kerk. Goes, Westerkerk: 10 ds. Rothuizen, 5 ds. Oppedijk; Oosterkerk: 9 ds. Oppedijk, 5 ds. Rothuizen. Wol phaartsdijk 10.30 en 2.30 ds. Oegema. Baarland 9.30 en 2 ds. De Craene. Bors sele 10 en 2.30 ds. Goedendorp. Driewe gen 9.30 en 2 ds. v. d. Veen. 's-Graven- polder 10 en 2.30 ds. Van Aller. Hein kenszand 10.30 ds. Goedendorp, 5 ds. De Craene. Lewedorp 9 en 5 ds. Oegema. Nieuwdorp 10 en 2.30 ds. Van Rheenen. Kapelle 10.30 ds. Oppedijk, 5 kand. Bos wijk. Krabbendijke 9.30 en 2.30 ds. Fiel der. Kruiningen 10 en 2.30 ds. Fiesinga. Rilland-Bath 10 en 2.30 kand. Boswijk. Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Hoogkamer. Yerseke 9.30 en 2.30 ds. v. d. Linden. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Goes 10 en 3 ds. Hindriks. Geref. Gemeente. Goes 9.30, 2 en 6 lees- dienst. Wolphaartsdijk 9.30, 2 en 6 lees- dienst; 25 juli: 2.30 en 7 ds. Van Haa- ren. Borssele 9.30, 2 en 6 leesdienst. 's-Gravenpolder 9.30, 2 en 6 leesdienst. Hoedekenskerke 9.30, 2 en 5.30 leesd.; 23 juli: 7.30 student Weststrate. Nieuw dorp 9.30, 2 en 5.30 leesdienst. Nisse 9.30, 2 en 5.30 leesdienst. Biezelinge 9.30, 2 en 6 leesdienst. Krabbendijke 9.30 en 6 ds. Suijker, 2 leesdienst. Kruiningen 9.30 2 en 6 ds. Zijderveld. Waarde 9.30, 2 en 6 leesdienst. Wemeldinge 10 en 4.30 "enst. Yerseke 9.30, 2 en 6 ds. Huis man. Oud-Geref. Gemeente. 's-Gravenpolder 9.30, 1.30 en 5.30 ds. Mieras; 24 juli: 7.30 ds. Slager. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge 10 en 2.30 ds. Van Dijken. Goes 10 en 5.30 student Bijkerk. Vrij Evang. Gemeente. Goes 10 en 5 ds. Karelse. Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Nie- wöhner. Yerseke 10 en 2.30 ds. De Jon ge. Ver. van Vrijz. Hervormden. Goes 7 ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Goes 10.30 mej. dr. Bakker. Leger des Heils. Goes 10 heiligingsd. 7.45 verlossingsbijeenkomst. Yerseke 10 en 6 samenkomst o.l.v. maj. Hokke en Itn. Terlouw. Adventkerk. Goes (zaterdag) 2.30 bij belstudie, 3.30 ds. Reith. Ned. Herv. Kerk. Colijnsplaat 10 en 2.30 ds. Dijkmeijer; Geersdijk 10 dhr. Lou- werse, 2.30 dhr. Kraak; Kamperland 9.30 en 2.30 drs. v. d. Ban (H.D.); Kats 10 en 2 ds. Visbeek; Kortgene 10 en 2.30 ds. Willekes; Wissenkerke 10 en 2.30 ds. Koole, ver.geb. 10 ds. Bartlema (jeugd dienst). Geref. Kerk. Colijnsplaat 10 leesd., 5.30 ds. v. Rheenen; Kamperland 9.30 en 4 ds. Radder; Geersdijk 10 en 2.30 dienst; Wissenkerke 10 en 2.30 ds. v. d. Heiden. Geref. Gem. Colijnsplaat 10, 2 en 6 lees dienst; Kamperland 9.30, 2.30 en 6 lees dienst; Kortgene 9.30 en 6 ds. Honkoop, 2.30 leesdienst. WEEKENDDIENST ARTSEN Goes: C. Griep, Fr. den Hollanderlaan 29, tel. 5821. Wolphaartsdijk, 's H. Arendskerke en Heinkenszand: dokter H. P. van Maanen, Heinkenszand, tel. 01106202: Hansweert, Kruiningen, Krabbendijke en Rilland: dok ter Allewijn, Kruiningen, tel. 01130566: Hoedekenskerke en Kwadendamme: dokter S. E. J. Wöstmann te Kwadendamme, tel. 01195450: Kloetinge, Wemeldinge en Ka pelle: dokter A. J. Eckhardt te Wemeldinge, tel. 01192438: Kapelle en Biezelinge: dokter W. ter Haar, Biezelinge, tel. 01102500, Drie wegen en 's Heerenhoek: dokter J. H. Lucas Luijckx te 's Heerenhoek: tel. 01105230; Borssele en Nieuwdorp: dokter H. M. J. Ki- viet te Borssele, tel. O1105203. Ziekenauto Goes: tel. 5619 b.g.g. 7695: Apotheek: De Goesche Apotheek: Klokstraat 19, tel. 7104; Chirurgendienst: dr. M. J. de Bruin, Goes, tel. 5208. WEEKENDDIENST DIERENARTSEN De praktijk van dokter G. Boonesehanser te Kruiningen en dokter A. A. Elzerman te Goes wordt waargenomen door dokter M. Gakeer te Ovezande, tel. 01195283; Ook dokter A. C. Noordenbos te Heinkenszand, tel. 01106290. heeft dienst. VEILING TERNEUZEN. Sla 5.1014.50. Bloemkool A 2 35-68. B 32, B 2 19—33, C 2 11—22, afw. 11—32. Groene komkommers 1012. Witte komkommers 13 —14. Selderij 2—12. Peen 2 10—21. Kroten 11—14. Uien 14—22. Barima 1 10—11. Eerste lingen bonken 1812, drielingen 1 1017, drielingen 10. kriel 311. Andijvie 7. Pr. bon nen 1 102—109, 2 94—97, Saxa 84—107. Tuin bonen 21. Kroten 1317. Rode kool 1625. Witte kool 16—20. Peulen 88—96. Sav. kool 717. Rabarber 5. Tomaten A 6970, A 2 65 —67, B 68—70, C 47—55. CC 2445. Aard beien p. d. Talisman 1 4063, 2 3246. Red Gauntlet 1 5280, 2 3551. Sengana 2 3414. Paul Wauldbaum 4044. Gorella 1 45, 2 35. Rode bessen 1 21—32, 2 1922. Kruisbessen 1617. 2 14, p. kg 20—61. Rode bessen 1 58 67, 2 4762. Witte druiven 450470. Kersen B 86. Witte bessen 2 3536. Zwarte bessen 1 105107, 2 102—104. Blauwe druiven 375 400. Morellen 5179. VEILING BERGEN OP ZOOM. 19 juli. Andijvie 714. Bospeen 1028 Was peen 1032. Bloemkool 12—72. Sav. kool 7 —26. Snijbonen 60145. Dubb. sperziebonen 80122. Komkommers 1422. Spinazie 20 25. Aardappelen 10—22. Sla 3.50—6. Rabarber 6—14. Erwten 40—98. Uien 2045. Tomaten 40so. Aardbeien 60212. Kersen 40110. Perzik 722. Rode bessen 3582. Pruimen 718. Industrie aardbeien 131. Zwarte bes sen 103106. Rode bessen 4142. Frambo zen 169. VEILING KAPELLE. 19 juli. Frambozen in kratten 1 185195. 2 183185, in tubs 132, idem voor levering zaterdag 1 184, 2 180. Rode bessen 1 63, 2 42,8044,10, 3 41,4041,50, stek 35, idem voor levering zes uur: 1 6268, 2 4343.80, 3 41,30, idem per doos 1 24. 2 17. Zwarte bessen 1 110, 2 106, 3 60, idem voor levering zater dag 1 107, 2 103. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 2 134, Red Gauntlet 2 129, diverse rassen 2 129, idem per doos: Red Gauntlet 1 5975, 2 3864, Talisman 1 73, 2 47—61. Senga Sengana 2 18—38. Cam bridge Vigour 2 38. Kersen: Markiezen 1 208210, 101144, 3 4552, Morellen 1 120, 2 88, 3 3447. Varikse Zwarte 1 106134, 2 97, 3 16—31. Meikersen 1 134—139, 2 78— 100. 'inspecteur Lohnis 2 139. Zure morellen 99108. Klerken 2 129. Kruisbessen per kg 1 5074, 2 2942, idem per doos 1 19. Lo- ganbessen per doos 1 4246. Kasperziken p. stuk B 21, C 12, D 8.50, 2 9—10. Aardappelen: bonken 1314. 1 1011, 2 10, kriel 12,50. Groenten: Dubb. pr. bonen 1 93117, 2 82114. Snijbonen 150. Tuinbonen 8—10. Kropsla 3. Bloemkool A 1 5877, A 2 30—58, B 2 27—43, afw. 1426. Doperwten 2526. Bospeen 8,50—11. Bosselderij 7,50 8,50. Bosuien 710. Tomaten A 8186, C 65—70. VEILING GOES. 19 Juli. Zwarte bessen 1 107.30109, 2 107,20 —107,50, 3 69—73. Rode bessen 1 55.70, 2 4144,20, 3 40,0510,10, stek 35. Duitse zure 2 40. Frambozen in kratten 1 186 idem le vering zaterdag 175. 2 181, idem levering zaterdag 170. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 1 en 2 125. Talisman 1 en 2 125, Red Gauntlet 1 en 2 125. Aardbeien met dop: Talisman 2 100, 3 81. Senga Sengana 2 77, 3 64. Red Gauntlet 1 132—164, 2 100—154, 3 6878 Aardbeien per doos: Talisman 2 41—50, 3 24—33. Red Gauntlet 1 58—76, 2 4766, 3 22. Diversen: Rode bessen per doos 1 2123, 2 1319. Witte bessen per doos 2 1625. Loganbessen per doos 1 47. Kruisbessen per doos 1 1623, idem per kg 1 48—64, 2 25. Pruimen per stuk 1 1621, idem per kg 1 154172. Perziken per stuk 2 24. Kersen: Markiezen 2 123133. Varikse zwarte 1 105129, 2 5689, 3 15. Insp Loh nis 2 100108. Zoete morellen 2 83. Zure morellen 1 5864, 2 25. Vanaf donderdag 25 juli a.s. blokveiling van zure morellen. Groenten: Bloemkool A 1 66113, A 2 56 112, B 1 48—59, B 2 44—51, afw. 25—51. Komkommers A 1 2022, A 2 1720. Kropsla 1 3,50—7 Wortelen 1 11—17, 2 11. Uien 1 15—21. Kroten 1 7—13. Selderij 8—18. Pe terselie 1418. Peulen 2 86—106. Doperwten 1 36, 2 2627 Postelein 2 35. Tuinbonen 1 16, 2 8—10. Prelude 1 110, 2 100. Kassnijbonen 1 141—166, 2 132—136, afw. 79—88. Andijvie 2 812. Rabarber 78. Tomaten A 7178, B 71, C 69. Waspeen 1 1920. Saxabonen 108. Wagenaars 1 110113. Spitskool 2326. Aardappelen, bonken 1315, grote 1011, drielingen 10, kriel 36. De 17-jarige student G. F. Leleux uit Lesdain (B.) is vrijdagmorgen vroeg levensgevaarlijk gewond ge raakt, toen een auto, waarin hij zat, op de provinciale weg onder Hoek uit een bocht vloog. Leleux is ruim vier uur na het ongeval in het Julianaziekenhuis te Terneu zen aan de verwondingen overle den. De bestuurder van de auto, de 18-jarige M. F. Ch. Foucort uit Lesdain werd niet gewond. Een tweede passagier, de 21-jarige stu dent P. G. Becquereau uit Doornik werd lichtgewond en kreeg een shock. Het ongeval ontstond omstreeks half vier in de vrijdagmorgen De Belgische auto reed over de provinciale weg in de richting Terneuzen. Waarschijnlijk door onbekendheid ter plaatse geraakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt. De wagen schoot via een sloot het land in aan de rechterzijde van de weg. Naast de bestuurder zat Becquereau en achterin zat Leleux. Geen van allen werd uit de wagen geslingerd. Op enkele meters afstand van de plaats van het ongeluk woont de arts H. Hof stee in de Julianastraat, die vrijwel di rect ter plaatse was en de eerste hulp verleende Ook burgemeester A. F. Hanssens was op de plaats van het on geval aanwezig. De drie studenten kam peerden in de omgeving van Nieuw- poort (B.). De bestuurder Foucort kon later op de dag op eigen gelegenheid naar huis terugkeren; Becquereau moest in het Julianaziekenhuis worden opge nomen. De personenauto werd zwaar be schadigd. STICHTING KATHOLIEKE TOERISTENZIELEN IN ZEELAND. Kerkdiensten op zon- en feestdagen in juli en augustus 1963. Haamstede: 7.30. 9.00, 10.30 en 19.00 uur in de toeristenkerk; Renesse: 8.00, 9.30 en 10.30 uur in de kerktent; Zierikzee: 7.30 en 10.00 uur in parochiekerk; Goes: 7.30, 9.00, 10.30 en 12.00 uur in de paro chiekerk: Kamperland: 8.00 en 9.30 uur in de Banjaard; Veere: 9.00 uur in de bijkerk; Vrouwenpolder: 8.00 en 9.30 uur in de kerktent; Domburg: 8 00, 9.30 uur op recreatieterrein en 19.30 uu- in de bijkerk; Westkapelle; 8.00 en 9 30 uur in toeristenkerk: Zoutelande: 9.00 en 19.30 uur in toeristenkerk; Dishoeck: 8.00 en 9.30 uur in toeristenkerk; Vlis singen: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 en 19.00 uur in parochiekerk; Middelburg; 7.00, 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk; Cad- zand: 8.00, 10.00 en 19.00 uur in kerk tent; Groede: 7.00, 8.30 en 10 30 uur in parochiekerk; Breskens: 7.00, 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk. Advertentie Zondagsdienst Taxi's Middelburg TRIO TAX, telefoon 2600 BLANKER, telefoon 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17