Uitreiking Terneuzense Lts.69 getuigschriften i Machines „veegden" stro op Tholen Hulp van Zierikzee aan Bruinisse bij gemeentewerken AGENDA WALCHEREN Zeevaartscholieren speelden softbal „Bouwkunde" op u.t.s. sportief sterkste Raad Ellewoutsdijk herdacht wethouder Oele MARKTBERICHTEN BEVORDERD: 210 LEERLINGEN MEER WERKSELECE IN KANAALZO 1 Onderwijzer Lavooy nam afscheid van geref. lagere school Sportdag ambachtsschool op velden van De Nadorst Plotseling met fiets de weg over: motor rijdt jongetje aan Bromfietsster tegen auto Nieuwe viskotter voor Vlissingen Zwembad Terneuzen: 50.000 bezoekers V.V.V. Westkapelle houdt strandfeest ZUID-BEVELAND Twee slippartijen door olieplas Chef onderwijszaken Terneuzen benoemd Begrafenis S. Hoogstra in Vlissingen KAMPEREN OOVERS-SPORT heeft er alles voor. DE VEY MESTDAGH Mulo-examens A te Goes Oud-Zeeuw dr. A. H. Stouthamer lector aan V.U. VRIJDAG 19 JULI 1963 PROVINCIALE ZEE UW SE COURANT S Aan de lagere technische school te Ter- neuzen zijn donderdagmiddag de getuig schriften uitgereikt. Als voorzitter van het bestuur van deze school sprak de heer J. F. de Klerk een welkomstwoord tot de vele ouders en leerlingen. De heer De Klerk legde in het bijzonder de nadruk op het belang van een goede technische opleiding, die in de praktijk wordt voortgezet. De toe komstige vaklieden moeten niet naar hoog loon kijken, maar naar een goede, aan de praktijk getoetste opleiding, waarvan in het verdere leven de vruch ten geplukt kunnen worden. De directeur van de technische school, de heer A. F. H. Spijker, wees op de op voedende taak van 'de leerkrachten. Opvoeding is wel primair de taak van de ouders, maar ook de leerkrachten kun nen hieraan meewerken. Ook de heer Spijker wees op de nood zaak de studie voort te zetten en spoor de de ouders aan hun kinderen hierin te helpen. De burgemeester van Terneuzen, mr. H. Rijpstra, voorspelde in de kanaalzone een goede werkgelegenheid en wees op het belang van een goede vooropleiding die ook later voortgezet moet worden. De heer M. de Vos van het arbeidsbu reau te Terneuzen wees op het feit, dat het arbeidsbureau niet alleen beschik baar is voor arbeidsbemiddeling, maar ook voor beroepskeuze en beroepenvoor- lichting. Namens het leerlingenstelsel feliciteerde de heer D. van Elsacker, consulent van het leerlingenstelsel Zeeland, de leerlin gen met hun getuigschrift. Momenteel heeft de Technische School te Terneuzen 388 leerlingen. Hiervan werden er 210 bevorderd en 69 behaalden het getuigschrift. De prijzen voor de beste leerlingen gin gen naar: 1. L. de Jong, metaalbewerker, 137 pun ten: 8,1; 2. J. C. Hamelink, timmeren, 127 punten: 7,9; 3. C. de Ruyter. tim meren, 125 punten: 7,8. De prijzen van de Ver. Ned. Baksteen Industrie waren dit jaar voor de volgen de leerlingen van dé metselklas: 1. L. Dieleman; 2. E. Snoeck; 3. J. de Putter. De volgende getuigschriften werden uit gereikt: Getuigschriften afdeling schilderen: E. J. v. d. Bergen, Terneuzen; G. Coone, Zuiddorpe; J, J. Poortvliet, Oostburg; P. M. Simonse, Hoofdplaat; M. J. v. d. Vliet, Terneuzen; F A. v. d Vijver, Axel; R. J. de Waal, Sluiskil Getuigschriften afdeling timmeren: R. A. Baert, Koewacht; A. C. Hamelink, Terneu zen; J. C. Hamelink. Terneuzen: J. P. Hame link, Terneuzen; F. A. Jurriëns, Sluiskil; P P. Jonkheijm, Vogelwaarde; E. M. Kersbulck. Sas van Gent; C. J. van Langevelde. Ter neuzen; R. J Luycks, Sluiskil, F. A. Maas, Vogelwaarde; F. G. Patijn, Biervliet; E. L. Ploegaert, Philippine; J M. Pijpelink, Hoek; F. G. Rougiest, Philippine: C. de Ruijter, Terneuzen; A. A. de Rijke, Axel; J. de Smet, Westdorpe; G. S. Verbrugge, Terneuzen; Z. Wisse, Terneuzen. Geen getuigschrift: 3 leerlingen. Getuigschriften afdeling metaalbewerken. H. v. d Bent, Terneuzen; J. de Bruijne, Zaamslag: A. J. van Hout, Biervliet; W. J. Jurrij, Hoek: B. Royers, Terneuzen; C. Rijn hout, Terneuzen: F. Stouthamer. Zaamslag; K. P. Weyland, Terneuzen; A. M Bent- schap Knook, Hoek; P, A. Coppejans, Sluis kil; J. Herrebout, Terneuzen; L. A. de Jong. Philippine: B. v. d. Meide, Terneuzen; P. J van der Peijl, Hoek: F. Roose. Zaamslag: J. Schelfhout, Sluiskil; A. C. Verstraete, Hoofdplaat; A. B. van Vooren, Westdorpe; H D. Halm, Terneuzen. Geen getuigschrift: 12 leerlingen; geen aan vullend getuigschrift: 1 leerling. Getuigschriften afdeling elektrotechniek. R. A. Elshout, Sas van Gent: J. W. Giele, (Advertentie) Terneuzen: C. Hamelink, Terneuzen: C. A. Hofman, Terneuzen; J. P. Tournois. Schoon- dijke; G. Viveen, Terneuzen: J. C. v. d. Vrede, Zaamslag; B. Th. de Wolf, IJzendijke. Geen getuigschrift: 1 teerling. Getuigschriften afdeling autoherstellen. J. A. Dieleman, Hoek; R. P. Haers, Hoofd plaat; G Helmendag, Hoek; H. D. de Jonge, Terneuzen: J. E. de Kerf, Koewacht; P. van Langevelde, Terneuzen; J. T Tollenaar. Hoek. R. E. van Vooren, IJzendijke: F W IJzebaert, Terneuzen; J. M. van Leuven, Ossenisse. Geen getuigschrift: 3 leerlingen. Getuigschriften afdeling metselen. R. G. de Bakker, Kloosterzande; L. Dieleman, Hoek; R M. Neijt, Sas van Gent; J M. de Putter, IJzendijke: C. M. Schouten, Hulst: H. R. Snoeck. Sas van Gent. Zierikzee heeft het plan om de gemeente Bruinisse in de toekomst te helpen bij het laten „draaien" van een eigen dienst gemeentewerken en bouw- en woning toezicht. Zoals bekend treden per 1 augustus a.s. vijf Schouwse gemeenten uit de centrale dienst „Noord-Zeeland". Per gelijke da tum zullen deze vijf gemeenten overgaan tot het vormen van eigen diensten. Voor Bruinisse heeft dit nogal wat moeilijk heden opgeleverd. In een eerder stadium had men het plan om samen met Sint- Philipsland een dienst op te zetten, maar deze gemeente kwam op zijn standpunt terug en besloot mee te werken aan de reorganisatie van de centrale dienst „Noord-Zeeland". Bruinisse heeft daarop nog contact ge zocht met de gemeente Duiveland. En nu komen b. en vv. van Zierikzee met een plan om Bruinisse bijstand te bieden bij het uitoefenen van een eigen dienst. Vol gende week dinsdagavond wordt van de Zierikzeese raad in deze zin een prin- cipieelbesluit gevraagd. Advertentie V-V VJ v:'c ^e&tt DROST-VERF-VENLO MIDDELBURG De gereformeerde lagere school aan de Gravenstraat te Middelburg heeft dezer dagen op hartelijke wijze afscheid geno men van de heer B. H. Lavooy, die na zijn pensionering op 1 december 1962 nog de functie van hoofd der school was blijven bekleden tot aan het eind van het curususjaar. Vanaf 1919 is hij aan de geref. school verbonden geweest. Hij stond 22 jaar lang aan het hoofd van deze onderwijsinrichting. In de aula van de chr. h.b.s. werd een druk bezochte afscheidsbijeenkomst ge houden. De heer A. Meinema, voorzitter van de vereniging voor geref. onderwijs, had daar de leiding. Het gemeentebe stuur was vertegenwoordigd door wet houder J. S. Hoek. Er werd voorts on der meer gesproken door de heer N. Verboon, directeur van de chr. kweek school, de heer J. K. Voogd, oudvoorzit ter van het verenigingsbestuur en ds. J. Boonstra, die naméns de kerkeraad van de geref. kerk het woord voerde. Het scheidende hoofd der school mocht ver schillende geschenken in ontvangst ne men. Het gedeelte voor de pauze werd verzorgd door de schoolkinderen. Tij dens de bijeenkomst voerde verder nog een van dé ouders het woord. De heer Kruit bood de heer Lavooy daarbij nog een geschenk aan. In zijn afscheids woord bracht het scheidende hoofd der school dank voor de hulde, die hem ten deel was gevallen. Niet minder dan 500 leerlingen van de technische school en de school voor scheepswerktuigkundigen te Middelburg hebben woensdag deelgenomen aan sportwedstrijden, die dit jaar voor de vijfde keer op de velden van De Nadorst werden gehouden. Niet alleen kon men deelnemen aan de onderdelen atletiek, tafeltennis en zwemmen; er werden ook volley- en voetbalwedstrijden gespeeld. Een elftal, samengesteld uit leerkrach ten leed een 51-nederlaag tegen een team leerlingen, dat meer mans bleek in de voetbalsport. Er was een ruime be langstelling voor de wedstrijden, die on der ideale weersomstandigheden plaats vonden. Vooral het spectaculaire onder deel „driebeenlopen" viel zeer in de smaak bij de jongelui. Directeur D. Roos reikte na afloop de prijzen uit. De algehele leiding van de sportdag berustte bij de gymnastiek leraar W. J. de Bruijn. Hij werd in zijn werkzaamheden kundig bijgestaan door het onderwijzend personeel, dat de pres taties beoordeelde. De 24-jarige motorrijder J. W. uit Mid delburg is donderdagmiddag om vier uur op de Nieuwe Vlissingseweg tegen een overstekende jeugdige fietser aangere den. Deze, de zesjarige jongen J. S. uit Souburg, kreeg vermoedelijk een rech- teronderbeenbreuk en moest naar het St.-Josephziekenhuis te Vlissingen wor den overgebracht. De motorrijder, zijn op de duo zittende echtgenote C. M. W. en zijn dochtertje kregen enige schaaf wonden Het ongeval ontstond, toen het jongetje, samen met een naast hem rijdend vriendje vanaf de Kanaaldijk in eens de Vlissingseweg overstak naar de Baskensburgweg. Acht klassen van de Vlissingse zeevaart school hebben gisteren op de sportvelden aan de Baskensburgweg urenlang de „softbail" geslagen. Wellicht is het be kend: softbal is een vereenvoudigd honkbal, wordt gespeeld met een wat grotere en zachtere bal dan in het honk bal. De klas leerling werktuigkundigen BM lc bleek dit spel het best te be heersen en werd na een bijzonder span nend toernooi winnaar. De acht klassen waren onderverdeeld in twee poules. De leerling werktuigkun digen (BM lc) werden winnaar van de ene poule. Ook in de andere poule wa ren leerling werktuigkundigen het sterkst, in dit geval AM 1. Na een span nende strijd van vier innings werd ten slotte BM lc kampioen van het toernooi door AM 1 met 54 te verslaan. Om de derde en vierde prijs werd gestre den door de leerlingen stuurlieden. BS lb was tweede geworden in de ene poule, terwijl BS la beslag had gelegd op de tweede plaats in de andere poule. Na verlenging toonde BS lb zich de sterkste van deze twee klassen en klasseerde zich dus als derde. Voor de winnende ploeg waren er briefopeners, voor de tweede lepeltjes, voor de derde sigaretten en voor de vierde chocolade. De 19-jarige bromfietster A. V. uit Vlissingen is donderdagavond om tien over half zeven tegen een stilstaande auto op de ventweg langs de Prins Hendrikweg te Vlissingen gereden. Mej. V. werd aan het gelaat gewond en werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen. De bromfietsster had te laat de dwars op de ventweg bij de weegbrug staande auto van de 40-jarige waterklerk P. H. V. uit Vlissingen opgemerkt. De auto stond bij de stopstreep te wachten om de Prins Hendrikweg op te draaien. Auto en bromfiets werden beschadigd. Zaterdag 27 juli a.s. zal de officiële proeftocht worden gehouden van de voor rekening van de heer A. Meerman te Vlissingen gebouwde stalen viskotter, genaamd „Stern" en gemerkt VLI. 61. De kotter krijgt als thuishaven Vlissin gen en zal worden bemand door de heer J. Oreel als schipper, met 3 zoons als matrozen. Het schip zal binnenkort worden ingezet in de kustvisserij en is daarvoor modern uitgerust. Bovendien is rekening gehouden met de eventuele verre visserij, zoals koelruimte en de verblijven van de bemanning. Het schip is gebouwd bij de firma Pee- ters te Dedemsvaart als casco en daar na geheel afgebouwd en uitgerust door de firma Laan Kooy te Den Oever, welke ook de motor plaatste. Deze is van het merk Scania Vabis, type D. 10 met 6 cilinders bij 1800 omwentelingen per minuut. De lengte van het schip bedraagt 19 m, bij een breedte van 4,75 m en een holte van 2,28 m. In tegenstelling tot de bij de visserij ge bruikelijke kleuren is de kotter in de rode kleur geschilderd. Middelburg Electro: Zeg net met Kogels, 19.30 uur, 14 jaar. City: De weg tot elkander, 20 uur, 14 jaar. Miniatuur Walcheren: 9-22 uur. Zeeuws Museum: Exposities verzameling Bal en JH. Koekkoek, 10-17 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie over Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen, 9-18 uur. Abdij: Klank- en lichtspel, 21 en 21.30 uur. Vlissingen - Alhambra: Het geheime teken van 'd Artagnan, 20 uur, 14 Jaar. Luxor: Zeg het met kogels, 20 uur, 14 Jaar Con certgebouw Het Amsterdams Volksto neel met „Rooie Sien". 20 uur. St. Ja- cobskerk: Zangavond Bijbel Kiosk Ver eniging, 20 uur. Goes - Grand. Der Vogelhandier, 20 uur, a.l. Medisch Centrum: Algemene Jaarverga dering Rode Kruis, aid. Zuid-Beveland West, 20 uur Sportterrein Westhavendijk Sportdag ambachtsschool, 9 uur. Seronsberhe Circus Kinsbergen uur Zierikzee Burger Weeshuis: Schilderijen- expositie Zeventiende eeuwse meesters, 10—17 uur. Koudekerke - Terrein A J asperse. Fokvee- dag voor Walcheren, vanaf 9 uur Veere - De Schotse Huizen Expositie Dirk van Gelder, 10-12 en 14-17 uur Noorder- hootd: ,,De slag bij ..Den Haak", 9-22.30 uur Terneuzen Luxor: Liefde in de arena. 20 uur, 14 laar. Oostburg - Ledeltheater: Vernietigingscom mando, 20 uur, 14 jaar. Burgerzaal ge meentehuis: Expositie schilderijen, goua ches en keramiek Len Peperkamp en Gérard Grassière. Sas van Gent - Olympiatheater: Een nacht van liefde, 20 uur, 13 jaar. Westdorpe Kunsthandel „Troutzaerte": Expositie Ed Dukkers en Suzanna Taub, Adriek Westenenk en Marijke van Vlaar- dingen, 9-21 uur. Sluis - Gemeentehuis: Expositie tekeningen en schilderijen Marcaine, opening om 20 uur. 16 en 20 VLISSINGEN De leerlingen van de Vlissingse u.t.s. hebben er weer een schooljaar opzitten. Ter afsluiting van het leerseizoen hiel den zij gisteren een sportdag op de vel den bij de Keersluis. De afdelingen me taal, bouwkunde en elektro, alsmede de schakelklas bekampten elkaar daar op het voetbal- en handbalveld. De afdeling bouwkunde bleek veruit de sterkste. De schakelklas werd tweede, de afdeling elektro derde en de afdeling metaal ten slotte werd vierde. De uitslagen bij het handbal luiden: bouwkunde-schakelklas 2-0, metaal-elektro 2-2, schakelklas-me taal 2-3, elektro-bouwkunde 1-5, schakel- klas-elektro 5-5 en bouwkunde-metaal 5-2. De voetbaluitslagen waren: bouw kunde schakelklas 0-4, metaal-elektro 1- 2, schakelklas-metaal 3-0, elektro-bouw kunde 1-2, sehakelklas-elektro 3-0 en bouwkunde-metaal 1-0. Ook werden er nog twee honkbalwedstrijden gespeeld. Metaal won met 43-42 van elektro. De leraren zegevierden met 61-37 over een team, dat in het veld kwam onder de naam „de rest". Diploma-uitreiking In ons bericht over de diploma-uitrei king aan de huishoudschool te Vlissin gen is niet genoemd mej. A. J. Mar cus, die met lof geslaagd is. Ook mej. C. A. M. Wanjon, die als gewoon ge slaagd was opgegeven, is met lof ge slaagd. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 17 juli: Noordzee (sleepboot) van zee. 18 juli: Maria W van zee. Kirsti H van Gent. Vlissingen vertrokken 17 juli: Avon Ranger naar Terneuzen. Hontestroom naar Sbore- ham. Renate Retzlaff naar Archangel. 18 juli: Noordzee (sleepboot) naar zee. Gepasseerd naar Antwerpen 17 juli: Sea breeze van Londen. Gauwestroom van Poole naar Gent. Straat Frazer van Rotterdam naar Vlissingen rede. Diet van Rotterdam. 18 juli: Steven van Barcelona. Parkhaven van Rot terdam. Algol van Amsterdam. Albert V van zee naar Gent. Zanzibar van Londen. Rien Teekman van Rotterdam naar Terneuzen. Franka 2 van Rotterdam. Japara van Bre men. Tycha van Londen. Archimedes van Rotterdam. Gooiland van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen 17 juli: Demo craat naar Ipswich. Patria naar Rotterdam. Con Brio naar Galway. Straat Frazer naar zee van Vlissingen rede, Aardenburgh naar Rotterdam. Spirit naar Ipswich. Vanguard naar Hull van Gent. Goote naar Belfast van Gest. Eagle naar Londen. 18 juli: Alhena naar Rotterdam. Seabreeze naar Londen. Nore naar Rotterdam. Menje naar Dublin. Fram naar Faversham. Avenir naar zee. Con ception naar Lissabon. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden blijkt het zwembad te Terneuzen bijzonder druk te worden bezocht. Op som mige dagen maakten meer dan 2000 personen gebruik van het bad. Woensdagmiddag kon reeds de vijftigduizendste bezoeker wor den geboekt. Dit was de heer P. F. Gelderland, die namens het ge meentebestuur van Terneuzen uit handen van sportambtenaar J. Johannisse, een gratis seizoen kaart voor 1963 ontving. AAfWUWWUWlAA/UWUWWVABIVAAAKAAA/WTAAAAAAI WESTKAPELLE Bij gunstig weer zal de V.V.V. te West kapelle onder leiding van haar secreta ris, de heer A. Huibregtse, een strand feest organiseren. Er zullen wedstrijden gehouden worden en zaklopen, poortjes- spel en schatgraven. Er zijn een aantal mooie prijzen beschikbaar gesteld. Bij ongunstige weersomstandigheden wordt een speelmiddag gehouden in het verenigingsgebouw „Westkapelle Her rijst". Donderdagavond kwam de gemeente raad van Ellewoutsdijk in een buitenge wone vergadering bijeen. Burgemeester D. Lodder zei de leden opgeroepen te hebben In verband met 't overlijden van wethouder J. Oele, die op 20 juni na een hartaanval naar een ziekenhuis te Goes was vervoerd en die donderdag morgen op 64-jarige leeftijd is overle den. Onze trouwe wethouder", aldus de bur gemeester, „laat een lege plaats ach ter. Hij heeft ons dorp gediend met aJ zijn krachten en met een grote liefde. In 1939 werd hij gekozen als lid van de raad en werd in hetzelfde jaar ook wet houder. Iedereen heeft in zijn leven hoogtepunten en voor Oele was dit bij voorbeeld in het rampjaar 1944 in het met evacuatie en een chaotische toestand zo hard geslagen dorp. Toen heeft Oele de leiding van de evacuatie van de inwoners en de uit andere ge meenten geëvacueerden op zich geno men. Bij de wederopbouw van het gro tendeels verwoeste dorp heeft Oele zich duchtig geweerd en door zijn toedoen is er onder andere een nieuwe spits op de kerktoren gekomen. Hij was de man van grote kracht, gepaard aan grote eenvoud", aldus de burgemeester, die voorts in herinpering bracht, dat Oele ook de kerk diende als kerkvoogd. De burgemeester verzocht hierna om enkele ogenblikken stilte. Daarna tekenden de raadsleden een betuiging van deelne ming aan de familie van de overleden wethouder. Een olieplas in de bocht van de oude rijksweg naar Heinkenszand onder 's-Heer Arendskerke, afkomstig uit een lekkende jerrican van de motor van de heer J. R. te Heinkenszand, heeft don derdagmorgen twee slippartijen ver oorzaakt. Om half acht slipte de heer I. S. uit Wissenkerke met zijn motor fiets. Zijn motor werd beschadigd, maar hij kwam zelf met de schrik vrij. De heer M. de R. uit Heinkenszand, die met zijn motor een kwartier later door de zelfde bocht reed met zijn echtgenote op de duo, kwam er niet zo goed af. Zijn vrouw liep enkele schaafwonden op, maar hijzelf moest per ambulance naar huis vervoerd worden met een hersen schudding. Dokter A. J. Zonnevylle was ter plaatse aanwezig om medische assis tentie te verlenen. De motor werd zwaar beschadigd. Koningschutter in Ellewoutsdijk Bij het koningschieten door de leden van de handboogsociëteit „Zorgvliet" te Ellewoutsdijk behaalde de heer Jac. Smallegange Mz de titel. Het college van b. en w. van Terneuzen deelt de raad die op maandag 22 juli in openbare vergadering bijeenkomt mede, dat zij de sociaal-econoom drs H. M. Heikoop uit Rotterdam heeft be noemd tot chef van de zelfstandige af deling onderwijs, culturele zaken en jeugdzaken. De voormalige conciërge woning van het genieentehuis zal wor den omgebouwd tot kantoor voor deze afdeling. Voorgesteld wordt verder aan de St.- Willibrordus Stichting te Terneuzen een perceel grond aan de Axelse straat (na bij de nieuwe rooms-katholieke hulp kerk), ter grootte van ca. 5900 m2 te verkopen, voor de bouw van een bejaar dentehuis. De prijs van de grond be draagt 15,25 per m2. Eveneens wordt voorgesteld gronden in het exploitatie plan-Sluiskil te verkopep aan de heren A. Aarsen, H. van Aerde, P. Duivens, A. J. de Krijger, A. Pieters en aan de Coö peratieve Boerenleenbank te Terneuzen. De christelijke kleuterschool te Driewe gen verzoekt financiële medewerking van de raad voor de aanschaf van nieu we schoolbehoeften. B. en w. stellen de raad voor aan de gymnasiale afdeling van het Petrus Hondius lyceum een le raar te benoemen. Op de aanbeveling staat de naam van de heer E. Popelier te Paramaribo Op de voordracht voor bènoeming in vaste dienst van een leid ster aan de openbare kleuterschool te Sluiskil staat mej. L. A. van de Berge te Axel. Op de algemene begraafplaats te Vlis singen is donderdagmiddag in alle stilte begraven de heer S. J. Hoogstra, in le ven rustend dierenarts te Souburg. Na een langdurige ziekte was de dierenarts maandagochtend vroeg ten huize van een van zijn familieleden te Velp over leden. Hij werd 73 jaar oud. De heer Hoogstra kwam op 1 december 1922 naar Walcheren, waar hij eerst in Middelburg werkzaam was tot 1949. Daarna vertrok hij naar Zoutelande, waar hij tot eind mei 1957 zijn praktijk had. De laatste jaren was hij woonach tig in Souburg. Voor zijn komst naar Walcheren werkte de dierenarts ook ja ren in Colijnsplaat. Hij stond vooral bij de boeren hoog aangeschreven. De dierenarts was jarenlang waarnemend hoofd van de vleeskeuringsdients te Mid delburg en Vlissingen. Voorts bekleedde hij de functie van adviseur van de paar- denverzekering op Walcheren. Aan de groeve werd gesproken door een broer van de overledene, de rustend dierenarts J. Hoogstra, die onder meer in Zierik zee een praktijk heeft gehad. Een schoonzoon van de overledene dankte voor de belangstelling. Advertentie Segeerssbaal 24 Middelburg Advertentie Wij verzorgen graag de levering van uw school boeken komt U voor de vakantie even bij ons aanlopen DE VEY MESTDAGH BOEKHANDEL DRUKKER IJ Bellamypark 45-58 - Vlissingen E1LING GOES. 18 juli. Zwarte bessen 1 108,20108,70, 2 104,50 105,40, 3 70. Rode bessen 1 49,6053,10, 2 43,8044,50, 3 41,70—41,80, stek 35. Duitse zure 2 38. Frambozen in kratten 1 184, 2 181. Aard beien zonder dop: Senga Sengana 1 en 2 132. Talisman 1 en 2 131. Red Gauntlet 1 en 2 123. Jucunda 1 en 2 123. Aardbeien met dop: Talisman 2 93125. Sengana 2 50. Red Gaunt let 2 130—139, 3 82. Aardbeien per doos: Talisman 2 41—44, 3 37. Red Gauntlet 1 58—77. 2 40—65, 3 23—2.8. Kersen: Markiezen 2 100105. Varikse Zwarte 1 114134, 2 81—87. Insp. Lohnis 2 7785. Zoete morellen 2 88. Zure morellen 1 57—61. Diversen: Rode bessen per doos 1 1922, 2 13 18, 3 912. Kruisbessen per doos 2 1011, Kruisbessen per kg 1 4473, 2 3141. Witte bessen per kg 2 1035. Loganbessen per doos f 3846. Kussa per stuk 1 1720. VEILING KRABBENDIJKE. 18 juli. Rode bessen industrie 2 46. Zwarte bessen 1 103—105, 2 101. Rode bessen per doos 1 17—18, 2 12—19. Red Gauntlet per doos 2 33—37. Dubb. bonen 1 118—125. 2 117—121. VEILING GOES. 17 juli. Zwarte bessen 1 110, 2 106, 3 62. Rode bessen 1 67,10, 2 52,20—54, 3 50,65— 50,85, stek 36. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 1 en 2 138. Red Gauntlet 1 en 2 135 Talisman 1 en 2 135. Aardbeien met dop: Ta lisman 2 130. Red Gauntlet 2 100156, 3 77. Cambridge Vigour 2 82. Aardbeien per doos: Talisman 2 45—58, 3 26—34. Réd Gauntlet 1 70—77, 2 42—66, 3 37. Kersen: Br. Bruine 2 77. Markiezen 2 120— 125, 3 50—53. Varikse Zwarte 1 91—124, 2 87, 3 53. Insp. Lohnis 2 90—118. Zoete morellen 2 86. Diversen: Rode bessen per doos 1 27— 29, 2 1921. Kruisbessen per doos 1 2628, 2 2346. Kaspruimen per stuk 1 1620. K as- pruimen per kg 1 141145. Witte bessen per kg 1 47—50. Groenten: Bloemkool A 1 79108, A 2 5292, B 1 44—64, B 2 50—63, C 2 51, afw. 25—75. Komkommers A 1 2024, A 2 1618, B 2 14, C 2 10. Kropsla 1 3,50—5, 2 4,50. Wortelen 1 15 —23, 2 12—16. Uien 1 20—29. Kroten 1 7—13, 2 910. Selderij 12. Peulen 1 129131 Dop erwten 2 2333. Kroten 19. Tuinbonen 1 17— 20, 2 14—17. Wagenaars 1 126—129. Prelude 1 137142. Dubb. pr. bonen 1 117160, 2 145 158. Kassnijbonen 1 151—160, 2 110—139, afw. 93—100. Andijvie 1 16—18. Rabarber 1 6—8. Waspeen 2025. Groene kool 1 1721. Augur ken B 83. Aardappelen bonken 1618, grote 1011, drielingen 1011. kriel 46. VEILING KAPELLE. 18 juli. Frambozen 1 180183, 2 174176, in tubs 135. Rode bessen 1 4854, 2 42,4043,70, 3 41,8041,90, stek 35, In doos 1 18, 2 1418. Zwarte bessen 1 107, 2 103, 3 60. Aardbeien z. dop: Sengana 1 en 2 134, Red Gauntlet 1 en 2 122. Diversen 1 en 2 123, 3 69. Kersen p. kg: Markiezen 2 91127, 3 4861. Morellen 2 107, 3 2150. Meikersen 1 8687. Varikse Zwarte 1 107115, 3 57. Inspect. Lhones 1 103, 2 77, 3 2954. Loganbessen p. doos I 44. Witte bessen p. d. 2 1215. Aardbeien p. doos: Red Gauntlet 1 4575, 2 3259 Talis man 1 40—67, 2 34. Sengana 2 2934. Kruis bessen p. kg ex. 6375, 1 4951, per doos 2 1525. Dubb. bonen 1 117121, 2 108. VISMIJN BRESKENS. Bij de vismijn te Breskens bedroeg de aan voer in de week van 8 tot 13 juli: 403 kg bot: 478 kg schar; 632 kg schol: 1919 kg tong: 12 kg tarbot; 493 kg wulken; 17.041 exportgarna len; 241 kg handelsgarnalen; 2760 kg pufgar- nalen. VEILING ST.-ANNALAND. Doré gewone 19,9520,53, bonken 1621,50, drielingen 12,48, kriel 11,7912,40. Eerste lingen 10,9817,16. Parima 15,11. Eigenhei mers gewone 19. Bintjes gewone 1016,30. Aanvoer 7400 kisten. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 3188 kg, 122414. Binnenlandse garnalen 253 kg. f 90110. Schar 100 kg. Bot 229 kg. Schol 18 kg Tong 124 kg. Paling 22 kg. Rog 2 kg. Ongesor teerde vis 41 kg. VEILING ROTTERDAM. 17 juli. Eerstelingen groot 1018, poters 10— 15, kriel 311. Doré groot 1419, poters 10 16, kriel 510. Barima groot 1015, poters 1012, kriel 25. Eigenheimers groot 1015, poters 1011, kriel 35. Andijvie 713. Sla 3V27. Bloemkool 1: 6 stuks per bak 6796, per bak 5669, 10 per bak 4856. Bloem kool 2: 6 per bak 4566, 8 per bak 3658, 10 per bak 2131. Dubb. bonen 140160. Kassnijbonen 120130. Tuinbonen 1421. Stambonen 110130. Rabarber 1014. Spits kool 1216. Waspeen 2834. Peterselie 28. Spinazie 6668. Postelein 1426. Rode bessen 1 8188, 2 4770. Aardbeien 130 210. Zwarte bessen 101113. Jucunda zon der dop 137142. Tomaten Al 500 p. bak, BI 480, Cl 470480. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 18 juli. Aardappelen: Doré 1 18,2016,00, 2 13,0010.24. Eerstelingen 1 19,45, 2 15,36. Eigenheimers 1 22,50, 2 12f69. Bintjes 16,81 15,50, 2 15,5013,50. Bonken 21,97. Aanvoer 2600 kisten. MARKTBERICHT BARNEVELD. Coöperatieve Veluwse Eierveiling. Weekaanvoer ca. 1.200.000 stuks, waarvan 412.678 in veiling werden gebracht. Handel kalm. Prijzen (per 100 stuks) eieren van: 46 tot 50 gram 7.198.30, 50 tot 54 gram 9.00—10.50, 60 tot 64 gram 11.51—12.10, 64 tot 70 gram 12.03—12.51. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 553.644 stuks, handel redelijk. Prij zen (per 100 stuks) eieren van: 37 tot 51 gram 5.00—9.99, 57 tot 62 gram 11.30—12.24, 62 tot 72 gram 11.8112.95. Eendeëieren: 57 tot 67 gram 8.00—10.41, 67 tot 76 gram 10.62— 11.64. Eiermarkt. Aanvoer plm. 2.150.000 stuks, handel redelijk. Prijzen (per 100 stuks): eieren van 60 tot 65 gram 12.0012.75. Algemene prijs 12.40. Kilo prijs 2.02 op basis 61V2 gram. Henneëieren van 44 tot 56 gram 7.0011.60. Kiloprijs 1.59— 2.07. VEILING STAVENISSE. Doré gewone 14,5016,70, bonken 18, drielin gen 12, kriel 11. Barima 1211, Bintjes 12. Aanvoer 1150 kisten. Voetballen voor bejaardenreis Zaterdagavond zal op het sportveld te Wemeldinge een voetbalwedstrijd ge speeld worden door het sluispersoneel tegen de buurt „De Bierweg". De op brengst is bestemd voor de reis van bejaarden. IN DE anders zo stille polder bij Strijenham op Tholen was donder dagmiddag een zwerm machines neergestreken, die in een minimum van tijd de hele stro-oogst van een perceel landbouwgrond had kunnen verzwelgen en in zware pakken bijeen- persen. Maar de machines, die met pakkensleden, verzamelwagens, sleep- borden, pakkenladers en trekkervoor- laders kwamen aanrukken hielden hun ettelijke p.k.'s deze middag toch maar wat in toom. Ze waren er om hun prestaties te laten zien aan enke le honderden landbouwers, die uit Tholen, de Bevelanden, Brabant en zelfs Zeeuwsch-Vlaanderen waren ge komen om hun licht op te steken over de werkmethodes in de stro- oogst. Arbeidsbesparende methodes, die bo vendien het werk lichter en aangena mer maken. Drie actieve organen hadden het initiatief genomen tot deze demonstratie; de Bedrijfsstudiegroep Tholen en St.-Philipsland, de Streek- verbeteringscommissie Tholen en de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst te Goes. Op de landbouwmarkt verschijnen op het ogenblik steeds weer nieuwe en meer geperfectioneerde types van machines in de verwerking van stro. Verschillende manieren om de stro- oogst op de kortst mogelijke tijd bin nen te halen zijn er thans. Tal van Zeeuwse landbouwers passen deze al toe. Persen en verzamelen met wa gens en pakkensleden bijvoorbeeld. Laden van pakken uit verspreide lig ging. Laden en transport van stapels stro. Een vijftiental machines, zware en meer voor licht werk geconstrueerde, voorzien van pakkenladers, opvoer- goten en persen op telkens weer an dere manieren gemonteerd schoven er stof producerend over net stro, landbouwers uit de directe en de ver dere omgeving hadden deze hier bij elkaar gebracht om in groepsver band de werkwijze uit de doeken te doen. De belangstellenden konden zich zo een aardige indruk vormen van de mogelijkheden op het gebied van de verwerking van de stro-oogst. De heer <1. T. Andringa, specialist voor landbouwwerktuigen en arbeidsme thodes bij de R.L.V.D., gaf een toe lichting op de demonstraties en kon digde de groepen machines aan, die gelijktijdig een „aanval" ondernamen voor het oog van kritische toekom stige gebruikers. Er was veel te leren in de buurt van Strijenham op Tho len (Foto P.Z.C.) Nagekomen advertenties Heden is zacht en kalm van ons heengegaan mijn lieve man, onze broeder, zwager en oom JAN OELE in de ouderdom van 64 jaar en 6 maanden. Uit aller naam, D. Oele-Oosthoek Ellewoutsdijk, 18 juli 1963. Op 18 juli slaagden voor het mulo-examen A te Goes de dames: B. J. Sanderse, Goes; M. de Vrieze, Borssele (m): C. C. de Smidt, Heinkenszand (m): P. de Feijter, Aarden burg (m); M. J. van Hoeve, Groede. A. H. Jacobse, Hoofdplaat (m); J. M. de Bokx, Vlissingen (m); J. de Snoo, Vlissin gen (m). G. G. M. Herman en A. M. E. Hanning. allen te Vlissingen; L. D. Schee- Ie, Terneuzen (m); E. M. M. de Pooter, Zaamslag (m); N. E. C. de Putter. Ter neuzen (m); J. A. van de Ree, Zaamslag (m); J. E. Dieleman, Terneuzen (m); J. K. Huizenga, Vlissingen (m): R. Harms, Terneuzen; A. Moggré, Schoondijke; C. Jas- perse, Middelburg; W. Schortingshuis, Se- rooskerke; T. Lokerse, Middelburg; T. Lems, Middelburg: G. Jacobs, Kloetinge (m); M. Joliffe (m), C. Klompe (m), A. Koning (m), allen Goes; W. Maljaars, Souburg (m); E. Janse, Koudekerke (m); P. Allaart, Middel burg (m); N. Paauwe, Kortgene, L. Breas, Kats (m): D. Strijd, Kortgene; C. de Wilde, Colijnsplaat (m); C. de Fouw, Kats (m): C. de Jonge, 's-Gravenpolder (m). en de heren: A. P. Vervenne, Wemeldinge; J. Vleugel, idem (m); R. Willeboer, Goes (m); A. C. Wissekerke, 's-Heer-Arendskerke (m); J. F. Boogaard, Goes (m); P. J. Ruben, Terneu zen (m): C. G. Boogerd, Vlissingen; M. Guérand, Terneuzen; J. Koster, Zagmslag; L. Jobse, Serooskerke; A. Moens, 'Terneu zen; Chr. Mazure, Middelburg (m): P Min- derhoud, Westkapelle (m); J. Sinke, Mid delburg (m); W. Steketee, Middelburg; M. Platschorre, Ellewoutsdijk: E. de Vries en H. Wöhier, Middelburg: L. Korteknie. Kort gene: M Bosman, Goes. De met een (m) gemerkte kandidaten, be haalden tevens het middenstandsdiploma. Zestien kandidaten werden afgewezen. Dr. A. H. Stoutramer te Utrecht ls be noemd tot buitengewoon lector aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het onderwijs in de microbiologie. Dr. Stouthamer is in 1931 te Sas van Gent geboren. Hij volgde het onderwijs aan het Konin gin Wilhelminalyceum te Oostburg en het Petrus Hondiuslyceum te Terneu zen. In 19590 deed hij eindeijamen h.b.s.-B. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht stu deerde hij scheikunde. In 1957 legde hij daar zijn doctoraal examen af en pro moveerde in 1960 op bet proefschrift „Koolhydraatstofwisseling van de azijn- zuurbacteriën". Sedert 1957 is hij ach tereenvolgens als assistent, wetenschap pelijk ambtenaar en wetenschappelijk hoofdambtenaar aan het laboratorium voor microbiologie te Utrecht verbonden geweest. Heden overleed zeer onverwachts, zacht en kalm, mijn geliefde man en onze geliefde vader JOHANNES VAN DER POEL op de leeftijd van 76 jaar. Ovezande: C. M. van der Poel- Lindhout Zierikzee: D. D. J. v. d. Poel P. M. C. v. d. Poel- Steenbergen Oud-Beijerland: M. M. Rottier van der Poel G. J. Rottier Ovezande, 18 juli '63, Hoofdstraat 55. De begrafenis zal plaatshebben D.V op maandag 22 juli a.s. des middags te 12 uur op de algemene be graafplaats te Ove zande. Algemene kennisgeving. Heden overleed onver wacht onze geliefde va der, behuwd-, groot- en overgrootvader ADR1AAN LIEVENSE, weduwnaar van Pietemella Koets, in de ouderdom van 83 jaar. Zoutelande: D. Lievense A. Lievense M. Pleijte-Lievense M. Lievense-Lievense J. Lievense Koudekerke: P. Boone-Lievense M. Boone Zoutelande: W. Lievense A. Lievense-Hofkens Klein- en achter kleinkinderen Zoutelande, 18 juli 1963. Zuidstraat 7. Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, onze geliefde va der, grootvader en overgrootvader, de heer JAN LAMPERT, weduwnaar van Dina Pattenier, op de leeftijd van bij na 88 jaar. P. Swiers-Lampert. G. J. Swiers. H. J. Swiers- Lievense. Gerben en Robert-Jan. De begrafenis zal plaatsvinden op maan dag 22 juli a.s. om 12.30 uur, op de algem. begraafplaats te Mid delburg. Vertrek van het sterfhuis 12 uur. Middelburg, 18 juli 1963. Sloestraat 48.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5