Uitreiking Terneuzense Lts.69 getuigschriften Hulp van Zierikzee aan Bruinisse bij gemeentewerken ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA VOETBALVERENIGING OOSTBURG VOORLOPIG UIT IMPASSE DIPLOMA-UITREIKING AXELSE LANDB0UWHUISH0UDSCH00L WEDVLUCHTEN MARKTBERICHTEN MER WERKGELEGENHEID IN KANAALZONE Zes kandidaten voor bestuur BEVORDERD: 210 LEERLINGEN Cursus voor werkende meisjes Raad vergaderde Beiaardconcerten Voetbalwedstrijd fabriekspersoneel Er was nog een bestuurslid Alle kandidaten geslaagd Zang van geslaagden en volksdansen tot slot Bromfietsster tegen auto heeft er alles voor. Zwembad Terneuzen: 50.000 bezoekers Chef onderwijszaken Terneuzen benoemd Begrafenis S. Hoogstra in Vlissingen DE VEY MESTDAGH Mulo-examens A te Goes Oud-Zeeuw dr. A. H. Stouthamer lector aan V.U. vrijdag i9 juli 1963 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE CORANT 6 Aan de lagere technische school te Ter- neuzen zijn donderdagmiddag de getuig schriften uitgereikt. Als voorzitter van het bestuur van deze school sprak de heer J. F. de Klerk een welkomstwoord tot de vele ouders en leerlingen. De heer De Klerk legde in het bijzonder de nadruk op het belang van een goede technische opleiding, die in de praktijk wordt voortgezet. De toe komstige vaklieden moeten niet naar hoog loon kijken, maar naar een goede, aan de praktijk getoetste opleiding, waarvan in het verdere leven de vruch ten geplukt kunnen worden. De directeur van de technische school, de heer A. F. H. Spijker, wees op de op voedende taak van de leerkrachten. Opvoeding is wel primair de taak van de ouders, maar ook de leerkrachten kun nen hieraan meewerken. Ook de heer Spijker wees op de nood zaak de studie voort te zetten en spoor de de ouders aan hun kinderen hierin te helpen. De burgemeester van Terneuzen, mr. H. Rijpstra, voorspelde in de kanaalzone een goede werkgelegenheid en wees op het belang van een goede vooropleiding die ook later voortgezet moet worden. De heer M. de Vos van het arbeidsbu reau te Terneuzen wees op het feit, dat het arbeidsbureau niet alleen beschik baar is voor arbeidsbemiddeling, maar ook voor beroepskeuze en beroepenvoor- lichting. Namens het leerlingenstelsel feliciteerde de heer D. van Elsacker, consulent van het leerlingenstelsel Zeeland, de leerlin gen met hun getuigschrift. Momenteel heeft de Technische School te Terneuzen 388 leerlingen. Hiervan werden er 210 bevorderd en 69 behaalden het getuigschrift. De prijzen voor de beste leerlingen gin gen naar: 1. L. de Jong, metaalbewerker, 137 pun ten: 8,1; 2. J. C. Hamelink, timmeren, 127 punten: 7,9; 3. C. de Ruyter, tim meren, 125 punten: 7,8. De prijzen van de Ver. Ned. Baksteen Industrie waren dit jaar voor de volgen de leerlingen van de metselklas: 1. L. Dieleman; 2. E. Snoeck; 3. J. de Putter. De volgende getuigschriften werden uit gereikt: Getuigschriften afdeling schilderen: E. J. v. d. Bergen, Terneuzen; G. Coone, Zuiddorpe: J. J. Poortvliet, Oostburg; P. M. Simonse, Hoofdplaat; M. J. v. d. Vliet, Terneuzen; F. A. v. d. Vijver, Axel; R. J. de Waal, Sluiskil. Getuigschriften afdeling timmeren: R. A. Baert, Koewacht; A. C. Hamelink, Terneu zen; J. C. Hamelink, Terneuzen; J. P. Hame link, Terneuzen; F. A. Jurriëns, Sluiskil: P. P. Jonkheijm, Vogelwaarde; E. M. Kérsbulck, Sas van Gent; C. J. van Langevelde, Ter neuzen: R. J. Luycks, Sluiskil, F. A. Maas, Vogelwaarde; F. G. Patijn, Biervliet; E. L. Ploegaert, Philippine; J. M. Pijpelink, Hoek; F. G. Rougiest, Philippine; C. de Ruijter, Terneuzen; A. A. de Rijke, Axel; J. de Smet, Westdorpe; G. S. Verbrugge, Terneuzen; Z. Wisse, Terneuzen. Geen getuigschrift: 3 leerlingen. Getuigschriften afdeling metaalbewerken. H. v. d Bent, Terneuzen; J. de Bruijne, Zaamslag: A. J. van Hout, Biervliet; W. J. Jurrij, Hoek; B. Royers, Terneuzen; C. Rijn hout, Terneuzen; F. Stouthamer, Zaamslag; K. P. Weyland, Terneuzen; A. M. Bent- schap Knook, Hoek; P. A. Coppejans, Sluis kil; J. Herrebout, Terneuzen; L. A. de Jong, Philippine; B. v. d. Meide, Terneuzen; P. J. van der Peijl, Hoek; F. Roose. Zaamslag: J. Schelfhout,' Sluiskil; A. C. Verstraeté, Hoofdplaat; A. B. van Vooren, Westdorpe; H D. Halm, Terneuzen. Geen getuigschrift: 12 leerlingen; geen aan vullend getuigschrift: 1 leerling. Getuigschriften afdeling elektrotechniek. R. A. lis-houtSas van Gent: J. W. Giele, (Advertentie) Terneuzen; C. Hamelink, Terneuzen; C. A. Hofman, Terneuzen; J. P. Tournois, Schoon- dijke; G. Viveen, Terneuzen; J. C. v. d. Vrede, Zaamslag; B. Th. de Wolf, IJzendijke. Geen getuigschrift: 1 leerling. Getuigschriften afdeling autoherstellen. J. A. Dieleman, Hoek; R. P. Haers, Hoofd plaat; G Helmendag, Hoek; H. D. de Jonge, Terneuzen; J. E. de Kerf, Koewacht; P. van Langevelde, Terneuzen; J. T. Tollenaar, Hoek; R. E. van Vooren, IJzendijke: F. W. IJzebaert, Terneuzen; J. M. van Leuven, Ossenisse. Geen getuigschrift: 3 leerlingen. Getuigschriften afdeling metselen. R. G. de Bakker, Kloosterzande: L. Dieleman, Hoek; R. M. Neijt, Sas van Gent; J. M. de Putter, IJzendijke; C. M. Schouten, Hulst; H. R. Snoeck, Sas van Gent. Zierikzee heeft het plan om de gemeente Bruinisse in de toekomst te helpen bij het laten „draaien" van een eigen dienst gemeentewerken en bouw- en woning toezicht. Zoals bekend treden per 1 augustus a.s. vijf Schouwse gemeenten uit de centrale dienst „Noord-Zeeland". Per gelijke da tum zullen deze vijf gemeenten overgaan tot het vormen van eigen diensten. Voor Bruinisse heeft dit nogal wat moeilijk heden opgeleverd. In een eerder stadium had men het plan om samen met Sint- Philipsland een dienst op te zetten, maar deze gemeente kwam op zijn standpunt terug en besloot mee te werken aan de reorganisatie van de centrale dienst „Noord-Zeeland". Bruinisse heeft daarop nog contact ge zocht met de gemeente Duiveland. En nu komen b. en w. van Zierikzee met een plan om Bruinisse bijstand te bieden bij het uitoefenen van een eigen dienst. Vol gende week dinsdagavond wordt van de Zierikzeese raad in deze zin een prin- cipieelbesluit gevraagd. Advertentie TERNEUZEN Middelburg Electro: Zeg het met kogels, 19.30 uur, 14 jaar. City: De weg tot elkander, 20 uur, 14 jaar. Miniatuur Walcheren: 9-22 uur. Zeeuws Museum: Exposities verzameling Bal en J. H. Koekkoek, 10-17 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie over Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderent 9-18 uur. Abdij: Klank- en lichtspel, 21 en 21.30 uur. Vlissingen Alhambra: B[et geheime teken van 'd Artagnan, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Zeg het met kogels, 20 uur, 14 jaar Con certgebouw: Het Amsterdams Volksto neel met „Rooie Sien". 20 uur. St. Ja- cobskerk: Zangavond Bijbel Kiosk Ver eniging, 20 uur. Goes Grand: Der Vogelhandier, 20 uur, a.l. Medisch Centrum: Algemene jaarverga dering Rode Kruis, afd. Zuid-Beveland West, 20 uur. Sportterrein Westhavendijk: Sportdag ambachtsschool, 9 uur. Serooskerke - Circus Kinsbergen 16 en 20 uur. Zierikzee Burger Weeshuis: Schilderijen expositie Zeventiende eeuwse meesters, 1017 uur. Koudekerke Terrein A. Jasperse: Fokvee- dag voor Walcheren, vanaf 9 uur. Veere De Schotse Huizen: Expositie Dirk van Gelder, 10-12 en 14-17 uur. Noorder- hoofd: ,,De slag bij „Den Haak", 9-22.30 uur. Terneuzen Luxor: Liefde in de arena, 20 uur, 14 Jaar. Oostburg - Ledeltheater: Vernietigingscom mando, 20 uur, 14 jaar. Burgerzaal ge meentehuis: Expositie schilderijen, goua ches en keramiek Len Peperkamp en Gérard Grassïère. Sas van Gent Olympiatheater: Een nacht van liefde, 20 uur, 18 jaar. Westdorpe Kunsthandel „Troutzaerte": Expositie Ed Dukkers en Suzanna Taub, Adriek Westenenk en Marijke van Vlaar- dingen, 9-21 uur. Sluis Gemeentehuis: Expositie tekeningen en schilderijen Marcaine, opening om 20 uur. De onlangs opgerichte stichting Vor mingswerk Leerplicht Vrije Vrouwelijke Jeugd in Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen zal op 1 september aanstaande te Ter neuzen starten met een cursus voor wer kende meisjes van 15-17 jaar. Het les programma omvat onder meer onder richt in naaldvakken, zorg voor de huis houding en maatschappijleer, alle vak ken gericht op de zelfwerkzaamheid en de ontwikkeling van de creativiteit. De ze lessen worden verzorgd door de land- bouwhuishoudschool te Terneuzen. De kosten worden vergoed door het rijk op grond van de bepalingen van de nijver heidsonderwijswet. Het theoretisch ge deelte is gewijd aan de algemene vor ming. Aan deze kosten draagt de over heid maximaal 80% bij, te weten rijk 40%, provincie 20%, terwijl van de ge meente Terneuzen eveneens 20% is ge vraagd. Aan de raad wordt voorgesteld een startsubsidie te verstrekken van 700. Nieuwe tennisbanen in Cadzand Sedert enige weken is een aanvang ge maakt met de aanleg van een dubbele tennisbaan te Cadzand-haven achter ho tel de Wielingen. Verwacht wordt dat deze tennisbanen eind deze week zullen worden opgeleverd zodat nog een groot gedeelte van het badseizoen gebruik zal kunnen worden gemaakt van deze ba nen. RETRANCHEMENT Woensdagavond kwam de raad van Re- tranchement bijeen. Bij de ingekomen stukken was een ontwerp van G.S. van de aan te leggen internationale weg van af de Belgische grens bij Retranche- ment naar Cadzand. Het ligt in de be doeling deze weg in het seizoen 1963- 1964 aan te leggen. De heer C. de Put ter ontvangt een premie voor woning verbetering. De pensioengrondslagen van de gemeenteambtenaren en de ver ordening op de straatbelasting werden gewijzigd, in die zin, dat men ook voor woningwetwoningen voortaan straatbe lasting verschuldigd is. Het voorstel van G.S. tot verhoging van de bezoldiging der wethouders van 900 tot 1080 werd verworpen met de stemmen van de heren J. Kornelis en J. Versprille voor. Bij de rondvraag wees de heer Lauret (chr.) van de G.B. op onjuist heden met betrekking tot de gemeente Retranchement in de laatst verschenen folder van de A.N.W.B. De voorzitter zal hieromtrent namens b. en w. con tact opnemen met de A.N.W.B. De heer Lauret meende, dat de bomen in de straten moeilijkheden opleveren voor het verkeer. De heer J. Vercouteren (prot. chr.) vroeg de haagjes in de straten te ver vangen door rozenperken. ZAAMSLAG Concerten Woensdagavond bracht de muziekver eniging „De Volharding" te Zaamslag een muzikaal bezoek aan het buurt schap Zaamslag-veer. Na een rondgang verzorgde de harmonie een concert, dat veel belangstelling trok. Morgenavond zal de harmonie onder leiding van diri gent, J. Meijers uit Terneuzen op de muziektent te Zaamslag een zomer avondconcert verzorgen. De aanvang is om half acht. Het programma luidt als volgt: 1. Mars der Medici van Joh. Wickers; 2. Leichte Cavalerie, ouver ture van F. von Suppé; 3. Arcadia, Lan delijke dansen van P- van Mever; 4. Imperial Echoes, mars van A. Safroni; 5. Muncher Kindier, concertwals van Karl Komzak; 6. Semper, Dixieland van J. P. Sousa; 7. Selection uit „Rosamun- de" van F. Schubert; 8. On the Quarter Deck, mars van K. Alfort. Kijkdag Woensdagmiddag en -avond hield de school voor christelijk volksonderwijs (C.V.O.) te Zaamslag voor de ouders en belangstellenden een „kijkdag",tij dens welke gelegenheid bestond het werk van de leerlingen te bezichtigen, en met het onderwijzend personeel te spreken over de vorderingen van de leerlingen. De handwerken van de meis jes van de hoogste drie klassen, ver vaardigd onder leiding van mevrouw De Pooter waren eveneens in een van de lo kalen van de school uitgestald. S LUIS Woensdag gaf meester-beiaardier prof. Ephrem Delmotte twee concerten op het carillon van Sluis, 's Middags speel de hij onder meer een eigen compositie, een compositie van Lehar en enkele volksliedjes. In het tweede concert, dat 's avonds gegeven werd, speelde hij naast enkele vaderlandse liederen en volksliedjes onder meer composities van Chopin en Saint-Saëns. Vrijdagavond zullen personeelsleden van twee fabrieken uit Sluis een vriend schappelijke voetbalwedstrijd spelen. De wedstrijd begint om half zeven op het voetbalveld te Sluis. AXEL Benoeming Met ingang van 1 augustus is tot le raar aan de christelijke uloschool te Axel benoemd, de heer A. J. Kisjes te Rotterdam. Axelse deelnemers vierdaagse Apeldoorn Ook dit jaar zullen 8 leden van de Axel- se W.S.V. „Emma" deelnemen aan de avondvierdaagse te Apeldoorn. De deel nemers zijn: B. de Hamer, 3e keer; J. Picavet, 3e keer; T. C. Picavet-Koek- koek, 2e keer; L. de Kraker, 2e keer; R. den Engelsman, 2e keer; B. Borgt, 2e keer; G. Vallix, le keer; E. van Hecke, le keer. Schoolsportdag ulo Dezer dagen hielden de leerlingen van de christelijke uloschool te Axel een on derlinge schoolsportdag op het terrein aan de Buitenweg. Er waren onder an dere estafette-, korfbal-, hardloop-, bal- werp- en verspringwedstrijden. De win naars kregen medailles en lintjes. OOSTBURG Collecte De in Oostburg gehouden collecte voor het blindenwerk van „De Fakkels Bij een", welke door leerlingen van de openbare lagere school werd verzorgd heeft 135,05 opgebracht. Benoeming Mejuffrouw R. A. M, F. Gruson te Oost burg is met ingang van 1 september 1963 benoemd tot adspirant schrijver bij 's rijks belastingen op de inspectie van de belastingen te Oostburg. De sportvereniging „Oostburg" hield woensdagavond in het clublokaal „De Eenhoorn" te Oostburg een ledenverga dering, waar vrij veel werkende leden aanwezig waren. De hoop van het thans nog zitting hebbende bestuur, dat zoals nu bleek, slechts uit één man, namelijk de heer G- Loof, bestaat, dat aan de op roep tot deze algemene vergadering ook enkele kandidaat-bestuursleden gehoor zouden geven bleek echter ïjdel te zijn geweest. Zo op het eerste gezicht leek het er dus heel veel op, dat er aan de door de K.N.V.B. gestelde eis dat er een nieuw bestuur zou moeten komen, niet zou kunnen worden voldaan, wat de op heffing van de s.v. Oostburg ten ge volge zou hebben. Zoals we reeds enige tijd geleden meldden, was het bestuur door verschillende omstandigheden tot één man ingekrompen. Dank zij de soepele houding van de K.N.V.B. kon de competitie worden uit gespeeld, maar men zou slechts aan de nieuwe competitie kunnen deelnemen, als er een volledig bestuur zou zijn. De heer G. Loof, die als enig overgebleven bestuurslid deze vergadering leidde, zette dit in zijn openingswoord duide lijk uiteen en wees er bovendien op dat de verkiezing van een nieuw bestuur nog deze maand zijn beslag moest krij gen in verband met het inzenden van de spelerslijsten. Omdat het, aldus de heer Loof, ondanks verwoede pogingen van diverse zijden niet mogelijk is ge bleken bestuurskandidaten te krijgen, werd er, uitsluitend en alleen om de club met zijn vele leden te kunnen laten blijven voetballen in competitieverband, besloten een noodoplossing te vinden door de verkiezing van een bestuur, be staande uit leden. Naar aanleiding van een opmerking, dat er geen bestuurs kandidaten zouden kunnen worden ge vonden omdat er met de financiën van de vereniging iets niet in orde zou zijn, gaf de heer M. Th. Barra, oud-secreta ris, een uitvoerige toelichting, waaruit duidelijk bleek, dat de geruchten niet al leen slechts sterk overdreven, maar soms zelfs helemaal uit de lucht waren gegrepen. Zo had, aldus de heer Barra, een door de K.N.V.B. ingesteld onder zoek uitgewezen, dat er met de finan ciën van de vereniging als zodanig hele maal niets bijzonders gaande was ge weest, maar dat er alleen enkele finan ciële moeilijkheden waren geweest en trouwens nog zijn, met 'n aparte spaar kas van de junioren, waarmee de K.N.V.B. zich echter niet had bemoeid, omdat dat buiten de K.N.V.B. staat. Men besloot een direct hiermee verband houdende en nog steeds niet opgeloste financiële zaak in handen van de justi tie te geven, om daardoor te trachten de nog steeds ontbrekende gelden of goederen terug te krijgen. Verder bleek uit deze financiële toelichting dat de noodzakelijke inkomsten van de voet baltoto in het afgelopen jaar waren teruggelopen, evenals trouwens de in komsten uit entreegelden. Ondanks deze financiële tegenvallers was het voor de aanwezigen toch wel verheugend, te ho ren dat de vereniging er financieel toch niet helemaal reddeloos voorstaat en er zelfs van een klein batig saldo sprake was. Nadat de aanwezigen als hun mening hadden uitgesproken, dat een voetbal vereniging voor Oostburg niet verloren mag gaan, stelden zich zes personen kandidaat voor een bestuursfunctie. Deze voorlopige bestuursleden zijn R. Mejuffrouw A. C. Zwart, directrice van de landbouwhuishoudschool „Het Mo lenkwartier" te Axel heeft woensdag middag de diploma's aan de leerlingen uitgereikt. Alle kandidaten zjjn ge slaagd. Ook dit jaar bestond er van de zijde van de ouders veel belangstelling voor dit feestelijke feit. Mej. Zwart verwelkomde in het bijzon der burgemeester B. H. G. ter Haar Ro- meny van Souburg, voorzitter van de commissie landbouwhuishoudondervvijs van de Z.L.M., mejuffrouw A. A. v. d. Leeden, consulente van de Z.L.M. en de voorzitster van de commissie van toe zicht, mevrouw P. de Feyter-de Regt. Voor de pauze had de uitreiking van de diploma's van de primaire opleiding plaats, in de pauze verzorgden de meis jes de thee met door henzelf vervaardig de cake. Het geheel werd opgeluisterd met zang door de geslaagde leerlingen, onder leiding van de heer H. Heyt. Na de pauze ontvingen de geslaagden voor de assistentenopleiding hun getuig schrift, waarbij dit jaar de nadruk werd gelegd op de naaldvakken. Na de uitreiking wenste de heer Ter Haar Romeny de meisjes geluk met hun succes, mede namens mejuffrouw v. d. Leeden. Hierna richtte mevrouw De Feyter-de Regt zich nog tot de meisjes waarbij zij de nadruk legde op het be lang van het onderwijs aan de huis houdschool, waarna mejuffrouw Zwart een dankwoord sprak. Een meisje van de assistentenklasse bood de directrice een diafilm aan. Men besloot de middag met volksdan sen op het gazon achter de school. Mejuffrouw Zwart deelde nog mee, dat de school weer op 2 september begint, met de assistentenklasse, om half twaalf 's morgens. GESLAAGDEN De geslaagden zijn: Assistenten in de naaldvakken: Addy Klaassen (met lof), Axel, Adri Dellaert, Axel, Truus Dieleman, Axel, Bettie Hamelink, Axel, Carla Scheele, Axel, Ineke Verhulst, Axel, Truus Cor- nelisse, Zaamslag, Rietje Dekker, Zaam slag, Tannie Slotema, Zaamslag, Leny Florussen, Zaamslag. Tweejarige primaire-opleiding: Nellie Bakker, Axel, Tiny Esselbrugge, Axel, Ria Goossen, Axel, Tiny Howell, Axel, Janneke Jansen, Axel, Addy de De 19-jarige bromfietster A. V. uit Vlissingen is donderdagavond om tien over half zeven tegen een stilstaande auto op de ventweg langs de Prins Hendrikweg te Vlissingen gereden. Mej. V. werd aan het gelaat gewond en werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen. De bromfietsster had te laat de dwars op de ventweg bij de weegbrug staande auto van de 40-jarige waterklerk P. H. V. uit Vlissingen opgemerkt. De auto stond bij de stopstreep te wachten om de Prins Hendrikweg op te draaien. Auto en bromfiets werden beschadigd. Kraker, Axel, Truus de Kraker, Axel, Catrien van Langevelde, Axel (met lof), Florie van Poelje, Axel, Truus de Poo ter, Axel, Addy de Regt, Axel, Joke Rollof, Axel, Ineke Scheele, Axel, Riet v. d. Berg, Zaamslag, Süus Brandes, Zaamslag, Catrien Dieleman, Zaamslag, Loes Verpoorte, Zaamslag, Corrie de Visser, Zaamslag, Addy Witte, Zaam slag, Bellie van Zwienen, Zaamslag, Jo Koster, Overslag. van Pamelen, P. van de Bekke, G. Loof, C. I. Moerman, H. Tas en C. van de Veire. De heer H. Tas werd door de vergadering als voorzitter gekozen. Tot lid van de elftalcommissie werden benoemd de heren P. v. d. Bekke, P. Boekhoudt en Jac. Rieteco, terwijl de kaseommissie werd samengesteld uit de heren Chr. Francke, J. Strijdonk en W. de Rijcke. Aan het slot van deze voor de Oost- burgse voetbalsport toch wel zeer be langrijke vergadering bracht de heer G. Loof nog dank aan de heren C. I Moerman en H. Tas, die beiden in de af gelopen moeilijke periode veel werk had den gedaan in het belang van de sport vereniging „Oostburg". Advertentie Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden blijkt het zwembad te Terneuzen bijzonder druk te worden bezocht. Op som mige dagen maakten meer dan 2000 personen gebruik van het bad- Woensdagmiddag kon reeds de vijftigduizendste bezoeker wor den geboekt. Dit was de heer P. F. Gelderland, die namens het ge meentebestuur van Terneuzen uit handen van sportambtenaar J. Johannisse, een gratis seizoen kaart voor 1963 ontving. ^\AAAAAA/W\AAA/WIAA/WVWWWW\AA#VWWVWWVW%J Het college van b. en w. van Terneuzen deelt de raad die op maandag 23 juli in openbare vergadering bijeenkomt mede, dat zij de sociaal-econoom drs. H. M. Heikoop uit Rotterdam heeft be noemd tot chef van de zelfstandige af deling onderwijs, culturele zaken en jeugdzaken. De voormalige conciërge woning van het gemeentehuis zal wor den omgebouwd tot kantoor voor deze afdeling. Voorgesteld wordt verder aan de St.- Willibrordus Stichting te Terneuzen een perceel grond aan de Axelse straat (na bij de nieuwe rooms-katholieke hulp kerk), ter grootte van ca. 5900 m2 te verkopen, voor de bouw van een bejaar dentehuis. De prijs van de grond be draagt 15,25 per m2. Eveneens wordt voorgesteld gronden in het exploitatie plan-Sluiskil te verkopen aan de heren A. Aarsen, H. van Aerde, P. Duivens, A. J. de Krijger, A. Pieters en aan de Coö peratieve Boerenleenbank te Terneuzen. De christelijke kleuterschool te Driewe gen verzoekt financiële medewerking van de raad voor de aanschaf van nieu we schoolbehoeften. B. en w. stellen de raad voor aan de gymnasiale afdeling van het Petrus Hondius lyceum een le raar te benoemen. Op de aanbeveling staat de naam van de heer E. Popelier te Paramaribo. Op de voordracht voor benoeming in vaste dienst van een leid ster aan de openbare kleuterschool te Sluiskil staat mej. L. A. van de Berge te Axel. Op de algemene begraafplaats te Vlis singen is donderdagmiddag in alle stilte begraven de heer S. J. Hoogstra, In le ven rustend dierenarts te Souburg. Na een langdurige ziekte was de dierenarts maandagochtend vroeg ten huize van een van zijn familieleden te Velp over leden. Hij werd 73 jaar oud. De heer Hoogstra kwam op 1 december 1922 naar Walcheren, waar hij eerst in Middelburg werkzaam was tot 1949. Daarna vertrok hij naar Zoutelande, waar hij tot eind mei 1957 zijn praktijk had. De laatste jaren was hij woonach tig in Souburg. Voor zijn komst naar Walcheren werkte de dierenarts ook ja ren in Colijnsplaat. Hij stond vooral bij de boeren hoog aangeschreven. De dierenarts was jarenlang waarnemend hoofd van de vleeskeuringsdients te Mid delburg en Vlissingen. Voorts bekleedde hij de functie van adviseur van de paar- denverzekering op Walcheren. Aan de groeve werd gesproken door een broer van de overledene, de rustend dierenarts J. Hoogstra, die onder meer in Zierik zee een praktijk heeft gehad. Een schoonzoon van de overledene dankte voor de belangstelling. Nog Sneller te Breskens. Uitslag vanuit Ruffex: snelheid eerste duif 1472 m. 1, 2 en 3 G. Dusardijn, 4 J. Klaaijsen, 5 J. Carels, 6 J. v. Gijs. Nog Sneller te Breskens hield een vlucht vanuit Moescroen voor jonge duiven. Snel heid eerste duif 1553 m. 1 en 10 ACornelis, 2 J. Buize, 3 Ko Quaars, 4 J. Quaars L., 5 J, Pleijte, 6 H. de Krijger, 7 Faas-de R., 8 G. v. Grol, 9 J. Jacobs, 10 A. Cornelis. Oude duiven: snelheid 1601 m. 1 J. v. d. Broecke, 2 I. de Jonge, 3, 4, 5 en 6 J. Oosten- brugge, 7 A. Vermeulen, 8 W. Bruinooge, 9 Jac. Faas sr., 10 v. d. Walle. Nog Sneller te Breskens hield een vlucht voor jonge duiven vanuit Dourdan. Snelheid eerste duif 1383 m. 1 J. Oostenbrugge, 2 A. Bondewel, 3 W. van Quekelberge, 4 en 6 A. de Meester, 5 J. v. Gijs, 7 C. v. Zeele, 8 L. de Meester, 9 W. Verstraate, 10 A. Vermeu len. Oude duiven. Snelheid 1398 m. 1 en 8 M. Faas, 2 mevrouw Risseeuw, 3 I. Klaaijsen, 4 A. Vermeulen, 5 P. Blaakman, 6 J. v. Gijs, 7 W. Bruinooge, 9 J. Klaaijsen, 10 J. Carels. De postduivenvereniging ,,De Getrouwe Duif" te Cadzand nam zondag 14 juli met 166 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Moescroen en met 130 jonge en 47 oude duiven deel aan een wedvlucht vanuit Dourdan, waarvan de uitslagen luiden: Moescroen: 1 P. W. Goossen (hoogste snel heid 1469 meter per minuut), 2, 3, 4, 5 en 7 A. P. de Putter, 6 en 9 G. J. Schrier, 8 H. van de Walle, 10 A. J. de Groote. Dourdan (jonge duiven): 1 M. P. van Hee (hoogste snelheid 1357,7 meter per minuut), 2 en 5 A. P. de Putter, 3 W. I. Goossen, 4 I. P. Porreij, 6 J. J. Kools, 7 en 9 A. D. van Houte, 8 J. J. Visser, 10 J. Vasseur. Dourdan (oude duiven): 1, 2, 3, 4, 8, 9 en 10 A. J. Duininck (hoogste snelheid 1389,4 m. per minuut), 5 en 7 I. P. Porreij, 6 J. Pleijte. „Steeds Sneller", IJzendijke. Prijsvlucht uit Moescroen met 326 jonge duiven. Afstand 70 km. Snelheid eerste duif 1563 m. 1 J. van Waes, 2, 8 en 9 P. Dellaert, 3 Fr. Dieleman, 4 Aug. Boer jan, 5 B. Tanghe, 6 H. Groosman, 7 A. Mussche, 10 C. Martens. Oude duiven. Snelheid 1652 m. 1 en 2 A. Musse, 3 J. Boeije, 4 J. Depréz, 5 en 9 R. Willems, 6 Jan Versprille, 7 V. Claeijs, 8 A- Boerman, 10 M. van Acker. Prijsvlucht uit Dourdan met 33 oude duiven. Afstand 331 km. Snelheid eerste duif 1365 m. 1, 2, 4 en 8 A. Mussche, 3 J. Depréz, 5 en 10 G. de Boevere, 6 J. de Smet, 7 W. van de Slikke, 9 Jan de Smet. Jonge duiven. Snelheid 1301 m. 1, 3, 6 en 8 Fr. Dieleman, 3, 5 en 7 V. Claijes, 4 en 9 R. Thomaes, 10 P. Dellaert. Uitslagen wedvluchten van zondag 14 juli vanuit Doornik. ,,De Reisduif", Graauw. 133 jonge duiven, hoogste snelheid 1507,08 meter per min. 1 P. Duerinck, 2 P. Leeraert, 3 en 6 J. van Laere, 4 B. Plasschaert, 5 en 7 Ed. Mattheijssen, 8 J. van Vliemberghen, 9 A. van Waterschoot, 10 A. Blanekaert. „C.C.", Hulst, 116 jonge duiven, hoogste snel heid 1518,2 meter per minuut. 1, 4 en 9 dr, W. Colsen, 2 en 5 A. van de Velde, 3 L. van Gimste, 6 W. Blommaert, 7 Ch. Voet, 8 A. Esseling, 10 A. de Maagt. ,.De Zwaluw", Sint-Jansteen, 140 duiven, snelheid eerste duif 1499,6 meter p, m. 1 F. de Wit, 2 en 5 J. Gijsel, 3 Gebr. Sturm, 4 Ed. de Bruijn, 6 F. Audenaerde, 7 J. de Potter, 8 Aug. Verstraeten, 9 Ach. Sturm, 10 Ch. Aers. ,,De Herleving", Kloosterzande, 270 jonge duiven, hoogste snelheid 1468,6 meter. 1 J. de Waal, 2 P. Laffeber, 3 E. Aarssen, 4, 6 en 7 F. Roctus, 8 J. Sponselee, 9 J. Everaert, 10 Gebr. Van Poorten. 30 oude duiven, hoogste snelheid 1475,1 me ter per minuut. 1,2 en 9 L. Kerckhaert, 3 J. Scheerders, 4 en 8 J. de Bakker, 5 R. van Goethem, 6 L. Kerckhaert, 7 Jos. Scheer ders, 10 J. Roels. ,,De Postduif", Lamswaarde. 141 jonge dui ven, hoogste snelheid 1501,9 meter per min. 1 J. Pardon, 2 L. Plat jouw, 3 en 4 P. J. Plat jouw, 5 W. Kuipers, 6 L. D'Hondt, 7 H. de Cock, 8 Gebr. Moorthamer, 9 L; Seghers, 10 G. Vioen. ,,De Snelle Duif", Terhole. 121 jonge duiven, hoogste snelheid 1502 meter p. m. 1 A. On- genae, 2 en 6 C. de Smet, 3, 4 en 5 A. Dob belaar, 7 en 9 J. Freijser, 8 W. Cambeen, 10 J. Asseman. (Advertentie) Wij verzorgen graag de levering van uw school boeken komt U voor de vakantie even bij ons aanlopen DE VEY MESTDAGH r> m BOEKHANDEL DRUKKER IJ Bellamypark 45-58 - Vlissingen VEILING GOES. 18 juli. Zwarte bessen 1 108,20108,70, 2 104,50 105,40, 3 70. Rode bessen 1 49,6053,10, 2 43,80—14,50, 3 41,7011,80, stek 35. Duitse zure 2 38. Frambozen in kratten 1 184, 2 181. Aard beien zonder dop: Senga Sengana 1 en 2 132. Talisman 1 en 2 131. Red Gauntlet 1 en 2 123. Jucunda 1 en 2 123. Aardbeien met dop: Talisman 2 93125. Sengana 2 50. Red Gaunt let 2 130139, 3 82. Aardbeien per doos: Talisman 2 41—44, 3 37. Red Gauntlet 1 58—77, 2 40—65, 3 23—28. Kersen: Markiezen 2 100105. Varikse Zwarte 1 114134, 2 8187. Insp. Lohnis 2 7785. Zoete morellen 2 88. Zure morellen 1 5761. Diversen: Rode bessen per doos 1 1922, 2 13 18, 3 912. Kruisbessen per doos 2 1011, Kruisbessen per kg 1 4473, 2 3141. Witte bessen per kg 2 10—35. Loganbessen per doos 1 3846. Kussa per stuk 1 1720. VEILING KRABBENDIJKE. 18 juli. Rode bessen industrie 2 46. Zwarte bessen 1 103—105, 2 101. Rode bessen per doos 1 1718, 2 1219. Red Gauntlet per doos 2 33—37. Dubb. bonen 1 118—125, 2 117—121. VEILING GOES. 17 juli. Zwarte bessen 1 110, 2 106, 3 62. Rode bessen 1 67,10, 2 52.20—54, 3 50,65— 50.85, stek 36. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 1 en 2 138. Red Gauntlet 1 en 2 135. Talisman 1 en 2 135. Aardbeien met dop: Ta lisman 2 130. Red Gauntlet 2 100—156, 3 77. Cambridge Vigour 2 82. Aardbeien per doos: Talisman 2 45—58, 3 26—34. Red Gauntlet 1 70—77, 2 42—66, 3 37. Kersen: Br. Bruine 2 77. Markiezen 2 120— 125, 3 50—53. Varikse Zwarte 1 91—124, 2 87, 3 53. Insp. Lohnis 2 90118. Zoete morellen 2 86. Diversen: Rode bessen per doos 1 27 29, 2 1921. Kruisbessen per doos 1 2628, 2 2346. Kaspruimen per stuk 1 1620. Kas- pruimen per kg 1 141145. Witte bessen per kg 1 47—50. Groenten: Bloemkool A 1 79108, A 2 5292, B 1 44—64, B 2 50—63. C 2 51, afw. 25—75. Komkommers A 1 2024, A 2 1618, B 2 14. C 2 10. Kropsla 1 3,50—5, 2 4,50. Wortelen 1 15 —23, 2 12—16. Uien 1 20—29. Kroten 1 7—13, 2 910. Selderij 12. Peulen 1 129131. Dop erwten 2 2333. Kroten 19. Tuinbonen 1 17 20, 2 1417. Wagenaars 1 126129. Prelude 1 137—142. Dubb. pr. bonen 1 117—160, 2 145— 158. Kassnij bonen 1 151-160, 2 110—139, afw. 93—100. Andijvie 1 1618. Rabarber 1 68. Waspeen 2025. Groene kool 1 1721. Augur ken B 83. Aardappelen bonken 1618, grote 1011, drielingen 1011, kriel 46. VEILING KAPELLE. 18 juli. Frambozen 1 180183, 2 174176, in tubs 135. Rode bessen 1 4854, 2 42,4043,70, 3 41,80—41,90,' stek 35, in doos 1 18, 2 14—18. Zwarte bessen 1 107, 2 103, 3 60. Aardbeien z. dop: Sengana 1 en 2 134, Red Gauntlet 1 en 2 122. Diversen 1 en 2 123, 3 69. Kersen p. kg: Markiezen 2 91127, 3 4861. Morellen 2 107, 3 2150. Meikersen 1 8687. Varikse Zwarte 1 107115, 3 57. Inspect. Lhones 1 103, 2 77, 3 2954. Loganbessen p. doos I 44. Witte bessen p. d. 2 1215. Aardbeien p. doos: Red Gauntlet 1 4575, 2 3259. Talis man 1 40—67, 2 34. Sengana 2 2934. Kruis bessen p. kg ex. 6375, 1 4951, per doos 2 15—25. Dubb. bonen 1 117—121, 2 108. VISMIJN BRESKENS. Bij de vismijn te Breskens bedroeg de aan voer in de week van 8 tot 13 juli: 403 kg bot: 478 kg schar: 632 kg schol: 1919 kg tong: 12 kg tarbot: 493 kg wulken: 17.041 exportgarna len: 241 kg handelsgarnalen; 2760 kg pufgar- nalen. VEILING ST.-ANNALAND. Doré gewone 19,9520,53, bonken 1621,50, drielingen 12,48, kriel 11,7912,40. Eerste lingen 10,9817,16. Parima 15,11. Eigenhei mers gewone 19. Bintjes gewone 1016,30. Aanvoer 7400 kisten. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 3188 kg, 122414. Binnenlandse garnalen 253 kg. f 90110. Schar 100 kg. Bot 229 kg. Schol 18 kg. Tong 124 kg. Paling 22 kg. Rog 2 kg. Ongesor teerde vis 41 kg. VEILING ROTTERDAM. 17 juli. Eerstelingen groot 1018, poters 10 15, kriel 311. Doré groot 1419, poters 10 16, kriel 510. Barima groot 1015, poters 1012, kriel 25. Eigenheimers groot 1015, poters 1011, kriel 35. Andijvie 713. Sla Zy27. Bloemkool 1: 6 stuks per bak 6796, 8 per bak 5669, 10 per bak 4856. Bloem kool 2: 6 per bak 4566, 8 per bak 3658, 10 per bak 2131. Dubb. bonen 140—160. Kassnij bonen 120130. Tuinbonen 1421. Stambonen 110130. Rabarber 1014. Spits kool 1216. Waspeen 2834. Peterselie 28. Spinazie 6668. Postelein 1426. Rode bessen 1 8188, 2 4770. Aardbeien 130 210. Zwarte bessen 101113. Jucunda zon der dop 137142. Tomaten Al 500 p. bak, BI 480, Cl 470—480. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 18 juli. Aardappelen: Doré 1 18,2016,00, 2 13,00—10,24. Eerstelingen 1 19,45, 2 15,36. Eigenheimers 1 22,50, 2 12,69. Bintjes 16,81 15,50, 2 15,5013,50. Bonken 21,97. Aanvoer 2600 kisten. MARKTBERICHT BARNEVELD. Coöperatieve Veluwse Eierveiling. Weekaanvoer ca. 1.200.000 stuks, waarvan 412.678 in veiling werden gebracht. Handel kalm. Prijzen (per 100 stuks) eieren van: 46 tot 50 gram 7.198.30, 50 tot 54 gram 9.00—10.50, 60 tot 64 gram 11.51—12.10, 64 tot 70 gram 12.03—12.51. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 553.644 stuks, handel redelijk. Prij zen (per 100 stuks) eieren van: 37 tot 51 gram 5.00—9.99, 57 tot 62 gram 11.30—12.24, 62 tot 72 gram 11.8112.95. Eendeëieren: 57 tot 67 gram 8.00—10.41, 67 tot 76 gram 10.62— 11.64. Eiermarkt, Aanvoer plm. 2.150.000 stuks, handel redelijk. Prijzen (per 100 stuks): eieren van 60 tot 65 gram 12.0012.75. Algemene prijs 12.40. Kilo prijs 2.02 op basis 61*4 gram. Henneëieren van 44 tot 56 gram 7.0011.60. Kiloprijs 1.59 2.07. VEILING STAVENISSE. Doré gewone 14,5016,70, bonken 18, drielin gen 12, kriel 11. Barima 1211, Bintjes 12. Aanvoer 1150 kisten. Op 18 juli slaagden voor het mulo-examen A te Goes de dames: B. J. Sanderse, Goes; M. de Vrieze, Borssele (m); C. C. de Smidt, Heinkenszand (m): P. de Feijter, Aarden- burg (m); M. J. van Hoeve, Groede; A. H. Jacobse, Hoofdplaat (m); J. M. de Bokx, Vlissingen (m); J. de Snoo, Vlissin gen (m), G. G. M. Herman en A. M. E. Hanning, allen te Vlissingen; L. D. Schee le, Terneuzen (m); E. M. M. de Pooter, Zaamslag (m); N. E. C. de Putter, Ter neuzen (m); J. A. van de Ree, Zaamslag (m): J. E. Dieleman, Terneuzen (m); J. K. Huizenga, Vlissingen (m): R. Harms, Terneuzen; A. Moggré, Schoondijke; C. Jas perse, Middelburg; W. Schortingshuis, Se rooskerke: T. Lokerse, Middelburg; T. Lems, Middelburg; G. Jacobs, Kloetinge (m); M. Joliffe (m), C. Klompe (m), A. Koning (m), allen Goes; W. Maljaars, Souburg (m); E. Janse, Koudekerke (m); P. Allaart, Middel burg (m); N. Paauwe, Kortgene, L. Breas, Kats (m); D. Strijd, Kortgene; C. de Wilde, Coüjnsplaat (m); C. de Fouw, Kats (m): C. de Jonge, 's-Gravenpolder (m). en de heren: A. P. Vervenne, Wemeldinge; J. Vleugel, idem (m); R. Willeboer, Goes (m); A. C. Wissekerke, 's-Heer-Arendskerke (m); J. F. Boogaard, Goes (m); P. J. Ruben, Terneu zen (m); C. G. Boogerd, Vlissingen: M. Guérand, Terneuzen: J. Koster, Zaamslag; L. Jobse, Serooskerke; A. Moens, Terneu zen; Chr. Mazure, Middelburg (m); P. Min- derhoud. Westkapelle (m); J. Sinke, Mid delburg (m): W. Steketee, Middelburg; M. Platschorre, Ellewoutsdijk; E. de Vries en H. Wöhler, Middelburg; L. Korteknie, Kort gene; M Bosman, Goes. De met een (m) gemerkte kandidaten, be haalden tevens het middenstandsdiploma. Zestien kandidaten werden afgewezen. Dr. A. H. Stoutramer te Utrecht Is be noemd tot buitengewoon lector aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het onderwijs in de microbiologie. Dr. Stouthamer is in 1931 te Sas van Gent geboren. Hij volgde het onderwijs aan het Konin gin Wilhelminalyceum te Oostburg en het Petrus Hondiuslyceum te T cneu- zen. In 19590 deed hij eindeijamen h.b.s.-B. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht stu deerde hij scheikunde. In 1957 legde hij daar zijn doctoraal examen af en pro moveerde in 1960 op het proefschrift „Koolhydraatstofwisseling van de azijn- zuurbacteriën". Sedert 1957 is hij ach tereenvolgens als assistent, wetenschap pelijk ambtenaar en wetenschappelijk hoofdambtenaar aan het laboratorium voor microbiologie te Utrecht verbonden geweest. Nagekomen advertenties Heden is zacht en kalm van ons heengegaan mijn lieve man, onze broeder, zwager en oom JAN OELE in de ouderdom van 64 jaar en 6 maanden. Uit aller naam, D. Oele-Oosthoek Ellewoutsdijk, 18 juli 1963. Heden overleed zeer onverwachts, zacht en kalm, mijn geliefde man en onze geliefde vader JOHANNES VAN DER POEL op de leeftijd van 76 jaar. Ovezande: C. M. van der Poel- Lindhout Zierikzee: D. D. J. v. d. Poel P. M. C. v. d. Poel- Steenbergen Oud-Beijerland: M. M. Rottier van der Poel G. J. Rottier Ovezande, 18 juli '63, Hoofdstraat 55. De begrafenis zal plaatshebben D.V. op maandag 22 juli a.s. des middags te 12 uur op de algemene be graafplaats te Ove zande. Algemene kennisgeving. Heden overleed onver wacht onze geliefde va der, behuwd-, groot- en overgrootvader ADRIAAN LIEVEN SE, weduwnaar van Pieternella Koets, in de ouderdom van 83 jaar. Zoutelande: D. Lievense A. Lievense M. Plerjte-Lievense M. Lievense-Lievense J. Lievense Koudekerke P. Boone-Lievense M. Boone Zoutelande: W. Lievense A. Lievense-Hofkens Klein- en achter kleinkinderen Zoutelande, 18 juli 1963, Zuidstraat 7. Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, onze geliefde va der, grootvader en overgrootvader, de heer JAN LAMPERT, weduwnaar van Dina Pattenier, op de leeftijd van bij na 88 jaar. P. Swiers-Lampert. G. J. Swiers. H. J. Swiers- Lievense. Gerben en Robert-Jan. De begrafenis zal plaatsvinden op maan dag 22 juli a.s. om 12.30 uur, op de algem. begraafplaats te Mid delburg. Vertrek van het sterfhuis 12 uur. Middelburg, 18 juli 1963. Sloestraat 48.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 15