Was snelheid van 60 km helling op te hoog? ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA MARKTBERICHTEN MIDDELBURG WON VAN LINTFORT Officier: „Verdachte nam het risico" MULO-EXAMENS TE GOES BRANDWEER VAN N00RDWELLE ZAL WORDEN OPGEHEVEN Jongetje door auto gegrepen en gedood Sneeuwnarigheid nog eens voor de rechter Deltazeedijk - 3,5 km - Ossenisse opgeleverd Italiaanse „ster" voor burgemeester van Rilland-Bath Zware shag tè zwaar? neem dan P.S.V.-middenvoor naar A.D.O. KANTONRECHTER MIDDELBURG VALSE NAAM GEEN UITRIT c/> Tentoonstelling „Zie Gods schepping" Auto reed tegen geparkeerde wagen Belfort Sluis verlicht Schorrebloemrit Wedvluchten E.D.B. en V.V.S. Voorstel tot verbetering kleedaccommodatie op de sportterreinen Nadorst Subsidieverzoek van comité Jeugd-Vakantie-Vreugd Examen BENOEMING P. J. DE LATER TOT ONDERWIJZER O.L.S. Lampionoptocht met OKK WALCHEREN RAAMKOZIJN VERBRANDDE NA GEDANE ARBEID Raad Westerschouwen besloot: Reorganisatie per 1 januari 1964 Voldoende Niemeyer garandeert de kwaliteit V oor r angskrui spunt toneel van botsing Brian Sternberg onderging operatie De Roo zevende in Temse Animo kampioen der adspiranten Korfbaltienkamp van Animo donderdag is juli 1963 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Was de snelheid van rond 60 kilo meter, waarmee de administrateur J. van K. uit Borssele op 15 april jl. de top van een helling op de rijksweg onder Krabbendijke met zijn auto overreed en vervolgens niet tijdig kon stoppen achter een bijna tot stilstand gekomen auto, te hoog of niet? Volgens de offi cier van justitie van het Middel burgse kantongerecht, mr. P. K. Doedens, was 60 kilometer nog te hoog, zodat de officier het primair ten laste gelegde bewezen achtte en een boete van f 30 eiste. De kan tonrechter, mr. J. Moolenburgh, besloot op 31 juli a.s. schriftelijk uitspraak te doen. Van K. verklaarde, dat hij reeds vanaf Bergen op Zoom achter de voor hem rij dende auto gereden had, ongeveer met een snelheid van 60 tot 70 kilometer. Over de top van de helling ontwaarde hij plotseling de remlichten van de auto, remde eveneens, maar kon niet tijdig ge noeg tot stilstand komen achter de vol gens hem praktisch stilstaande auto. Van K. probeerde de auto rechts te ont wijken, maar raakte daarbij een hoopje grond, waarna zijn auto omsloeg. Bij de beantwoording van de vraag oi 60 kilometer te snel was, wees de oficier er op, dat verdachte toch het risico genomen heeft met die snelheid de helling op te rijden, terwijl hij niet wist wat zich er achter bevond. „Daar verwacht je ook niets achter, want dat is niet toegestaan", merkte verdachte op. De fabrieksarbeider J. F. van B. uit Vlissingen stond terecht, omdat hij in de Burgemeester van Woelderenlaan met een fiets zonder voor- en achterlicht ge reden zou hebben, en bij zijn aanhouding een valse naam opgegeven zou hebben. Volgens Van B. was dat niet waar, om dat hij daar niet geweest zou zijn. Bij een nader onderzoek, dat de verbalisant instelde, kwam deze echter tot de over tuiging, dat hij zich pertinent niet ver gist kon hebben; het was Van B. wél. Uit het feit en de omstandigheden, dat de opgegeven geboortedatum, de straat naam en beroep precies in overeenstem ming waren met de gegevens van ver dachte, kwam ook de officier tot de con clusie, dat Van B. en de aangehoudene één en dezelfde persoon waren. Voor het ontbreken van de verlichting eiste mr. Doedens 2 maal f 3 en voor het opgeven van de valse naam f 25. Mr. Moolenburgh vonniste met 2 maal f 3 en f 10. De Middelburgse scholier T. S. was op 22 en 23 juni geverbaliseerd nadat hij, op zijn bromfiets gezeten, zijn meisje op de fiets naar huis duwde. Het kwam hem op twee boetes van f 5 en f 8 te staan; mr. Doedens had boetes van f 6 en f 10 geëist. De scho lier D. J. E. uit Vlissingen, die op >^et Bellamypark met zijn bromfiets niet rechts gereden zou hebben, werd ver oordeeld tot een boete van f 8, nadat mr. Doedens f 10 geëist had. Voor het feit, dat de boekhouder H. J. R. uit 's-Gravenpolder met zijn auto in Goes niet goed rechts gehouden had, kreeg hij een boete opgelegd van 10; de eis was f 15. „Als ik rechts gereden had, zou het ongeluk niet gebeurd zijn", maar daarvan wist zij zich niets te herin neren. Conform de eis van de officier veroordeelde mr. Moolenburgh haar tot een boete van f 25. De koopman J. J. uit Goes was met zijn auto op de provinciale weg bij Kats een autobaan gekeerd, hetgeen hem op f 5 kwam te staan. Zijn broer C. J., die hetzelfde gedaan had, werd eveneens veroordeeld tot een boete van f 5. De schilder Th. D. uit Wemeldinge zou in de Damstraat te Yerseke met een auto gereden hebben, waarvan de ach terlichten niet brandden. D. vond het wat raadselachtig, omdat ze kort tevo ren nog wél brandden. De officier hield rekening met de mogelijkheid, dat de lampjes een moment uitgetrild waren op de slecht berijdbare straat. Mr. Doedens eiste een boete van f 5, die de kanton rechter reduceerde tot f 3. Bij het achteruitrijden met zijn auto op de Markt te Middelburg had de schilder J, B. uit 's-Gravenpolder een achter hem rijdende bromfietser gehinderd, zodat deze ten val kwam. Deze onhandige ma noeuvre kwam hem op f 15, conform de eis, te staan. De Duitser W. M. werd veroordeeld tot een boete van f 50 con form) omdat hij niet tijdig kon stoppen achter een voor hem rijdende auto. De los-arbeider A. van G. uit Vlissingen, die op 20 maart aangehouden was om dat hij zich in kennelijke staat van dron kenschap bevond, werd conform de eis veroordeeld tot een boete van f 100, waarvan f 60 voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, alsmede f 40 on voorwaardelijk. (Advertentie) Zie de etalage in onze kunsthandel DE VEY MESTDAGH BOEKHANDEL DRUKKER IJ Bellamypark 45-58 Vlissingen AXEL SCHOONDIJKE De melkhandelaar 3. de B. uit Mid delburg had op 5 mei jl. zijn perso nenauto in de Segeersstraat gepar keerd binnen 10 meter van de St.- Barbaragang. De B- verklaarde ge meend te hebben, dat deze straat een uitrit was, terwijl hij bovendien van gedachte was net 10 meter er van daan geparkeerd te hebben. Mr. Doe dens eiste f 3 boete, de kantonrechter verklaarde verdachte wel schuldig, maar legde geen straf op. Mevrouw Van E. uit Vlissingen zou op haar bromfiets in de Beatrixlaan niet rechts gereden hebben, waardoor een tegemoet komende weggebruiker gevallen zou zijn. Volgens mevrouw Van E. was zij - nadat zij erkende eerst links te hebben gereden om een putje in de weg te ontwijken tij dig weer naar rechts gegaan. Volgens de verbalisant zou zij gezegd hebben: Tijdens de week van het fruitcorso te Goes van 14 tot 21 september zal in de wandelkerk van de Nederlands Hervormde Kerk een tentoonstelling worden gehouden onder de naam „Zie Gods schepping". Deze tentoonstelling wordt door diverse kerken te Goes ge organiseerd en is beschikbaar gesteld door de bijbelkioskvereniging. Er zal onder meer een schitterende collectie foto's worden tentoongesteld. De tentoonstelling werd voor de eerste maal in Nederland gebracht op de „Flo- riade" te Rotterdam. Dit ging uit van de gezamenlijke kerken aldaar. In de Noordstraat te Axel botste woens dagmorgen de personenauto van mole naar J. van D. uit Spui tegen een ge parkeerde personenauto. De heer Van D. had de laatste auto, van J. H. S. uit Rot terdam van de fiscale recherche, niet tijdig opgemerkt. Biede wagens, waar van de geparkeerd staande auto dus eigendom is van het ministerie van fi nanciën, kregen enige schade. SLUIS De illuminatie van verschillende objec ten van Sluis, die elk jaar onder aus piciën van de plaatselijke V.V.V. wordt aangelegd, is 's avonds weer in werking gesteld. In het bijzonder geeft de indi recte verlichting door middel van schijn werpers van het Belfort en van de ko renmolen „De Brak" een mooi effect. CADZAND Vrijdag 19 juli wordt te Cadzand de traditionele zesde Schorrebloemrit ver reden een oriëntatierit voor auto's, mo toren, scooters en bromfietsen van on geveer 35 kilometer. De organisatie van deze rit wordt ver zorgd door de Vereniging voor Vreem delingenverkeer te Cadzand in samen werking met de West-Zeeuws-Vlaamse Autoclub. Start om 18 uur nabij café Buitenlust bij de molen. Prijsuitreiking ongeveer 10 uur in café du Commerce te Cadzand-Dorp. WATERLANDKERKJE Bolwedstrijd Dezer dagen werd in café „De Koning" te Waterlandkerkje een bolwedstrijd ge houden. De uitslag was: 1. J. Vermeulen te Waterlandkerkje en M. Mornhout te IJzendijke; 2. C. Plasschaert te IJzen- dïjke en S. Termont te IJzendijke; 3. S. Robison te Waterlandkerkje en J. Boute te IJzendijke. J. Meijer te IJzendijke en F. Waage te Oostburg zaten in de verliezersronde. V erkeersexamen Voor het verkeersexamen van het Ver bond voor Veilig Verkeer slaagden 14 leerlingen van de openbare lagere school te Waterlandkerkje. Vier leerlingen werden afgewezen. Twee leerlingen hadden zowel bij het praktische als het schriftelijke gedeelte nul fouten. TERNEUZEN Aan de handelsavondschool van het Petrus Hondius Lyceum te Terneuzen werden de volgende leerlingen bevorderd: Van klas 1 naar klas 2: W. v. d. Giessen, J. C. Herrebout, J. de Jon ge, K. Leenhouts, mevr. M. D. Mieras, L. v. d. Peijl, J. A. Rouw, mevr. v. Swaal-Weststrate, J. v.' Tiel, H. Verboom, E. Willems. Van klas 2 naar klas 3: N. C. C, v. Aken, Ch. H. de Doelder, M. E. J. Hamelink, L. M. Moerman (met lof), F. D. Romeijnsen, A. M. Scheele, W. Steke- tee, J. v. Wijck. VANDAAG Middelburg Electro: Bij de vloot op schoot, 19.30 uur a.l. Abdijtoren: beiaardconcert door Piet Broerse, 20—21 uur. Nieuwe Kerk: orgelconcert Jan Rijn, 23 uur, Miniatuur Walcheren: 922 uur. Zeeuws Museum: Exposities verzameling Bal en J. H. Koekkoek 10—17 uur. Van Benthem en Jutting: Exposities over Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen 918 uur. Abdij: klank- en lichtspel 21 en 21.30 uur. Suisse: Delta filatelisten, 7.30 uur. Vlissingen Alhambra: Mit musik ins pa radies, 20 uur, a.l. Goes Herv. Kerk: Afscheidsavond kinde ren hervormde scholen, 19 uur. Oostburg Burgerzaal gemeentehuis: Expo sitie schilderijen, gouaches en keramiek Len Peperkamp en Gérard Grassère. Westdorpe - Kunsthandel Froutzaerte: Ex positie Ed Dukkers en Suzanne Taub, Adriek Westenenk en Marijke van Vlaar- dingen 921 uur. Zierikzee ,,Mondragon" V.V.V.-diaverto ning „Zierikzee in kleur", 20 uur. Bur ger Weeshuis: Schilderijenexpositie „Ze ventiende eeuwse meesters", 1017 uur. Burgh Schoolgebouw Kerkstraat: Tentoon stelling tekeningen en gouaches, 1922 u. Poortvliet Terrein W. van Kempen: De monstratie stro-oogstwerkmethodes, 14 u. Bergen op Zoom Roxy: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 iaar. De postduivenhoudersverenigingen E.D.B. en V.V.S. te Schoondijke hielden gezamenlijk verschillende wedvluchten. De uitslag van de vlucht uit Ruffec was: 1. J. Taillie; 2. en 6. J. de Jonge; 3. G. de Wever; 4. P. Cornells; 5., 7. en 9- H. Kouwenberg; 8. J. Klaassen; 10. J. de Zwart. De uitslag van de vlucht uit Dourdan met jonge duiven was: 1. en 3. C. van Acker; 2., 7. en 10. Th. de Smit; 4. C. de Jonge; 5. Iz. Vermeulen; 6. J. Klaassen; 8. Poorter; 9. Gebr. Calon. Bij de oude duiven was de uitslag: 1., 2. en 3. Th. de Smit; 4. A. de Rou; 5. en 7. P. Cornells; 6. J. de Jonge; 8. Gebr. Calon; 9. J. de Zwart; 10. J. Weins- berge. De uitslag van de vlucht uit Moescroen met oude duiven was: 1., 4. en 5. Gebr. De Poorter; 2. A. Steyaert; 3. J. Weins- berge; 6. Gebr. Calon; 7. J. de Jonge; 8. en 9. J. Peijcke; 10. D. Siben. Bij de jonge duiven was de uitslag: 1. en 3. C. Dossche; 2. en 9. J. Dhondt; 4. A. de Wever; 5. C. Boogaart; 6. A. de Poorter; 7. P. Boogaart; 8. C. C. de Buck; 10. C. de Jonge. Hoewel al enige tijd plannen voor een definitieve verbetering van de kleed accommodatie op de sportterreinen Na dorst in. studie zijn, menen b. en w. van Middelburg thans toch aan de leden van de gemeenteraad enige incidentele verbeteringen te moeten voorleggen, die niet langer meer uitgesteld kunnen wor den. Het betreft hier de bouw van enkele douches en het aanbrengen van een ver warmingsinstallatie in de douches. Voorts dient er een stookgelegenheid in de kleedlokalen te komen. De kosten worden geraamd op f 4075. B. en w. stel len de raad voor een krediet ter grootte van bovenvermeld bedrag beschikbaar te stellen. B. en w. van Middelburg stellen de raad voor aan het comité Jeugd-Vakantie- Vreugd voor 1963 een subsidie te ver- len ten bedrage van het exploitatietekort van de vakantieweek 1963 tot een ma ximum van 500. Uit de overgelegde begroting blijkt dat men rekent op een tekort van 1606,Het comité had gevraagd of de gemeente zich garant wil stellen voor dit tekort. B. en w. willen het te verlenen subsidie echter beperken tot 500. Op 17 juli zijn te Goes geslaagd voor het mulo-examen A de dames: A. K. Verschuur te Zoutelande, M. C. Bruggeman Middelburg (m), T. A. Huiszoon Arnemuiden, J. J. M. v. d. Driest Middelburg, T. Bliek Nw.- en St.-Joosland (m). M. D. M. Hoogstrate Ka- pelle,. M. M. Schrier Kamperland (m), J. L. Philipse Yerseke (m), J. C. Sinke Yerseke W. Koppejan Goes (m), P. W. J. A. Oele Goes (m), IJ. Sloover Goes (m), A. Begthel Wissenkerke, J. Hamelink Kortgene, M. Louwerse Souburg, A. van Nimwegen en A. de Nood Middelburg. M. Schuit Arnemuiden, C. Smolders Middelburg, M. Sohier Middel burg, C. Beuzenberg Kapelle (m), A. den Boer Goes (m), A. Wandel Renesse (m), M. v. Wanrooij Zierikzee (m), J. Smits Drei- schor (m), W. de Booy Rilland, M. Brusket Goes (m), H. de Glopper Midden-Schouwen, D. Kristalijn Zierikzee (m), H. Verkaart Zie rikzee (m), J. Verplanke Aarde.nburg (m), P. de Reu Schoondijke (m), A. Vermunt Zierikzee (m), J. Okkerse Bruinisse (m), J. Lohman Zuidzande (m) en A. Quist Aarden- burg (m). En de heren: A. G. v. d. Sande Wissenkerke (m), A. P. de Pree Middelburg (m), W. J. van Iren Middelburg (m), L. F. B. Baljé Middelburg (m), G. J. J. v. d. Berge Middelburg (m), J. A. v. d. Broeke Veere (m), H. Melis Zoutelande (m), B. J. Mol Middelburg (m), H. T. v. d. Ouden Mid delburg (m), M. E. de Kam Kamperland (m), C. Sinke Yerseke (m), J. Maas Borssele A. Nijsse Kattendijke (m), W. Dijke Wissen kerke, D. Pattikawa Souburg, A. Pleijte Mid delburg, M. Antonisse Goes (m), J. Brug geman Goes (m), J. Slabbekoorn Goes ,(m), J. Buurman Oostburg (m), W. de Zutter Aardenburg (m), H. Verploeg Oostburg (m), L. Brouwer Duiveland (m). De met een (m) gemerkte kandidaten zijn tevens voor het middenstandsexamen ge slaagd. Afgewezen werden 13 kandidaten. Aan de technische hogeschool te Eind hoven is geslaagd voor het examen pro- paedeutisch scheikundige technologie A. Labruyère, Domburg. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is ge slaagd voor het examen kandidaats ge schiedenis D. H. A. Kolff, Vlissingen. Voor het mulo-examen slaagden te Ber gen op Zoom E. Ebert uit Vlissingen en E. van Oefelen uit Tholen. Voor het staatsexamen aantekening gymnastiek bij de onderwijzersakte te Breda slaagde J. H. D. Roodenburg te Vlissingen. Aan de slagersvakschool te Goes is ge slaagd voor het gezellendiploma J- Meerman te Tholen. Voor het eindexamen van de rijks ho gere school voor Tropische Landbouw slaagde te Deventer de heer E. J. Snip te Middelburg. Voor het P.B.N.A.-voorjaarsexamen slaagden de volgende Zeeuwen: Adspirant elektrotechnisch opzichter (sterkstroom): de heer C. J. van den Berge te Middelburg en de heer K. W. Zondervan te Goes. Elektrotechnisch opzichter sterk stroom): de heer W. den Hollander te Vlissingen. Technisch laborant (eerste deel): de heer C. W. A. Blommerde te Scherpe- nisse. Hoger radiotechnicus (eerste deelV: de heer S. de Roos te Terneuzen. Elektrotechnicus (eerste deel): de heer A. J. Geldof te Vlissingen. Kandidaat technisch chemicus: de heer H. K. Markusse te Terneuzen. In Amsterdam behaalde mej. A. M. C. Hendrikse te IJzendijke de akte be kwaamheid in het geven van middelbaar onderwijs in lichamelijke oefening. WESTKAPELLE De raad van Westkapelle kwam woens dagavond in spoedeisende vergadering bijeen om te beslisen over de benoeming van een onderwijzer aan de openbare la gere school. Met algemene stemmen werd, op voorstel van b. en w„ gekozen de heer P. J. de Later uit Terneuzen. De heer De Later komt in de plaats van de heer J. Meulmeester, die een functie heeft aanvaard bij de rijks-h.b.s. in Ber gen op Zoom. Het staat nog niet vast of de heer Meulmeester per 1 oktober of per 1 november uit Westkapelle zal ver trekken. In de vergadering is tevens besloten, de twee percelen bouwgrond gelegen aan de Jakob Brasserstraat te verkopen aan jhr. mr. N. J. Westpalm van Hoorn uit Den Haag en aan de heer M. D. C. van Mourik uit Vught. De grond zal 20. per vierkante meter opbrengen. Omtrent de beslissing over een subsidie verzoek van de Bond tegen het schen den door het vloeken van Gods Heiligen Naam waren in de vorige raadsvergade ring de stemmen gestaakt; thans werd dit verzoek met meerderheid van stem men afgewezen. Donderdagavond organiseert de V.V.V. te Westkapelle een lampionoptocht met medewerking van de fanfare O.K.K. uit Westkapelle. Alle kinderen die een lam pion dragen zullen een vlaggetje krij gen. MIDDELBURG Hydrofoorinstallatie voor goede watervoorziening in flats aan de Nassaulaan In een voorstel aan de raad van Middel burg verzoekt het college van b. en w. een krediet van 22.500 te verlenen voor de plaatsing van een hydrofoor installatie, die nodig is voor een goede watervoorziening in de in aanbouw zijn de 120 flats van het Algemeeen Mijn werkersfonds aan de Nassaulaan. De hydrofoorinstallatie kan een behoor lijke waterdruk op de derde en vierde woonlaag verzekeren. Na overleg met het fonds is overeengekomen, dat de ge meente bij uitzondering de plaatsing voor haar' rekening zal nemen. De in vestering beïnvloedt de exploitatie van het waterleidingbedrijf niet. De commis sie van bijstand in het beheer van de ge meentebedrijven kan zich met dit voor stel verenigen. In een huis aan de Veersesingel te Mid delburg, bewoond door J. L. ontstond woensdagavond omstreeks half 6 een brandje, toen een raamkozijn, waarvan tevoren door schilders de verf afgebrand was, begon te smeulen en vlam vatte. De brandweer werd het vuur spoedig meester, zodat er, behalve het verbrand de raamkozijn, geen schade aan het pand toegebracht werd. Het brandweerkorps te Noordwelle zal per 1 januari 1964 worden opgeheven. De raad van Westerschouwen heeft in de woensdagavond gehouden vergade ring mej negen tegen één stem besloten de brandweer in de gemeente te reorga niseren. Deze reorganisatie voorziet in het opheffen van de brandweer in Noordwelle acht manschappen en een verouderde motorspuit zonder trekker en het in stand houden van de brand weren van Haamstede veertien man schappen en een moderne hogedruk- nevelspuit en Renesse dertien manschappen en een trekker-manschap- penwagen met tweewielige lagedruk- motorspuit. B. en w. achten het handhaven van de brandweer van Noordwelle - hoeveel waardering zij ook voor dit korps hadden niet langer noodza kelijk, omdat dank zij het nieuwe wegennet in de gemeente de brand weren van Haamstede en Renesse ge makkelijk heel Westerschouwen kun nen bestrijken. „De afstand, die de brandweer van Haamstede moet af leggen om in de kommen van Haam stede, Burgh, Renesse, Noordwelle en Serooskerke te komen, is maxi maal vijf kilometer. Hetzelfde kan worden gezegd van de brandweer te Renesse, die in maximaal vijf kilometer de gehele kern Renesse, Noordwelle, Serooskerke en Haamstede bestrijkt. Mits het brandmeldings systeem goed werkt en er voldoende manschappen aanwezig zijn en zij in de kortst mogelijke tijd de kazerne berei ken, kunnen de brandweerkorpsen van Haamstede en Renesse uiterlijk binnen een kwartier bij een brand assisteren. Wij hebben ons daarom afgevraagd of het noodzakelijk is het korps te Noord welle aan te houden, gezien ook de af stand van de brandweerkazerne te Re nesse tot de kom Noordwelle, welke on geveer twee kilometer bedraagt", aldus b. en w. Deze mening van b. en w. werd gedeeld door de heer G. Kortus, districtsinspec teur voor het brandweerwezen uit Bre da, die één bluseenheid te Haamstede en één te Renesse als maximum vol doende achtte. Bovendien overwogen b. en w„ dat de motorspuit te Noordwelle een zodanige geringe capaciteit heeft en zó verouderd en versleten is, dat men binnenkort tot aanschaffing van nieuw materiaal én van een trekker zou moe ten overgaan. De raad was het in het algemeen met de zienswijze van b. en w. eens, alleen de heer J. Hendrikse (p.v.d.a.) kon zich niet met de opheffing van de brandweer te Noordwelle verenigen. Het zou volgens hem slechts een klein financieel offer betekenen om de toe stand, zoals die thans is, te handhaven. „U zult nog een aantal mensen in Noordwelle aanhouden en ook wat ma teriaal behouden om in voorkomende ge vallen op de waterleiding te laten blus sen. Met de motorspuit zal echter ook de animo bij de brandweerlieden ver dwijnen", aldus de heer Hendrikse. Op de provinciale weg Bergen op Zoom- Tholen is woensdagavond de vijfjarige Freddy v. d. Poel uit Haps (N.B.) door een personenauto gegrepen. Het kind werd zwaargewond en is kort na het ongeval in het algemeen burgergasthuis te Bergen op Zoom overleden. Het ongeval gebeurde omstreeks zes uur. Freddy v. d. P. was gelogeerd bij de familie v. d. R. aan de Tholense weg. Het was aan de kant van de weg aan het spelen een paar honderd meter van de brug over de Eendracht, toen het plotseling de weg overstak. Een uit de richting Bergen op Zoom naderende per sonenauto, bestuurd door A. B. uit Scherpenisse kon het kind niet meer ontwijken. Freddy werd tegen het weg dek geslingerd. Het slachtoffer werd zwaargewond en per ambulance over gebracht naar Bergen op Zoom. De rijkspolitie van Halsteren heeft de zaak in onderzoek. Voor de Middelburgse kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, werd woensdagmid dag weer eens de narigheid gedurende de vorst- en sneeuwperiode van de afge lopen winter in herinnering gebracht. Op 9 februari kwamen namelijk een per sonenauto en een autobus op de provin ciale weg nabij Kamperland met elkaar in botsing; de bestuurder van de perso nenauto, 3. B. uit Wissenkerke, werd daarbij ten laste gelegd zijn snelheid niet aan de omstandigheden te hebben aangepast. B. ontkende dat; zijn auto en de bus zouden volgens zijn verklaringen onge veer even hard hebben gereden, rond 30 tot 35 kilometer per uur. De weg was levensgevaarlijk met aan weerszijden sneeuwhopen en ter plaatse van het on geval, bij een dubbele S-bocht, zeer nauw. B. verklaarde verder, dat het naar later bleek onmogelijk was om elkaar te passeren; bovendien moest, zo deelde hij mee, de bus meer dan een meter over de as van de weg rijden. Op verzoek van de officier van justitie, mr. P. K. Doedens, besloot de kanton rechter deze zaak aan te houden tenein de de buschauffeur en een inzittende van de bus als getuigen te kunnen ho ren. De tractorchauffeur M. v. d. D. was op 6 april met zijn landbouwtractor bij Ril land-Bath tegen een auto gebotst. Het kwam hem conform op f 25 boete te staan. Voor eenzelfde botsing, die de chauffeur W. de M. uit Middelburg met zijn motor in Vlissingen veroorzaakte, werd eveneens een boete van f 25 opge legd, terwijl deze verdachte bovendien nog veroordeeld werd tot betaling van de civiele vordering van f 50. De ongeveer 3,5 km lange Deltazee dijk van het Waterschap „De verenig de polder van Ossenisse" met een aan sluiting van ongeveer 200 meter aan de zeedijk van de Waterkering van het Calamiteuze Waterschap Walzoorden is dezer dagen opgeleverd. Een groot gezelschap, onder wie ba ron H. A. A. Collot d'Escury, voorzit ter van de Waterkering Walzoorden en het bestuur, de heer E. G. M. de Waal. dijkgraaf van het waterschap „Osse nisse" met zijn bestuur, de H. I. D. van rijkswaterstaat, ir. J. Zuurdeeg; ir. Hoekstra van rijkswaterstaat te Ter neuzen, de heer Schouten van Provincia le waterstaat, hoofd van de directie; de rentmeester van het Kroondomein, ba ron K. J. A. Collot d'Escury en vele an dere functionarissen van rijks- en pro vinciale waterstaat, bevond de zeedijk in een prima staat. Allerwege hoorde men lovende woorden voor het door het aannemingsbedrijf J. G. van Oord en Zonen N.V. te Utrecht in ongeveer 2% jaar tijd uitgevoerde werk. De kruinshoogte van de nieuwe dijk is 9 m 4- N.A.P. tegen de oude dijk 6 m N.A.P., de breedte onderin bedraagt ongeveer 75 meter. De kosten van dit werk bedragen ongeveer 5,4 miljoen gul den. Tijdens de maaltijd welke na de „ope ning" volgde, sprak baron H. A. A. Collot d'Escury, woorden van dank aan het adres van de vele diensten en func tionarissen die dit werk in goede sa menwerking tot stand hebben ge bracht, terwijl hij de promotor en voor bereider van dit werk, wijlen ir. J. G. Snip, postuum hulde en dank bracht. Nadat nog vele anderen, onder wie de aannemer, waarderende en lovende woorden hadden gesproken, was men het er wel over eens dat Ossenisse nu van de zee geen gevaar meer hoeft te duchten. Uit erkentelijkheid voor de spon tane hulp, die Rilland-Bath eind februari van dit jaar heeft ver leend aan geredden van de scheepsramp in het Nauw van Bath met de Panamese tanker „Miraflores" en de Engelse tanker „Abadesa" heeft de Italiaanse re gering aan burgemeester J. C. W. Jobse een onderscheiding toege kend: de ster 2e klas uit de Orde van de Ster der Italiaanse Solidari teit. Uit Rome heeft de Rillandse burgemeester dezer dagen de oor konde en de versierselen van de onderscheiding ontvangen. In de brief, die Rilland via de Italiaanse ambassadeur in ons land, Aldo Mazio, bereikte, staat dat de president van Ita lië zeer voldaan is over de hulp en de verzorging van de bevolking aan de Ita liaanse zeelieden van de Panamese tan ker. Men zal zich herinneren hoe de vertwij felde drenkelingen, na gered te zijn uit de helse vuurzee op 25 februari op de Westerschelde, in café „Land- en Schel- dezicht" van de heer F. Blok werden binnengebracht om met eerste goede zorgen te worden omringd. Inwoners van Bath hadden in het café op de dijk voor dekens, kleding en schoeisel ge zorgd. Met auto's en ambulances werden de drenkelingen naar het dorpshuis van Rilland Bath vervoerd, waar onmiddel lijk een noodhospitaal werd ingericht. Koffie en cognac stonden daar klaar om de geredden op verhaal te laten komen. Kortom, Rilland-Bath heeft zich toen van zijn beste zijde laten zien. Dit voorjaar heeft de consul-generaal van Italië al een bezoek aan Rilland- Bath gebracht om de dank van de Ita liaanse regering te betuigen. Nu is daar dus de onderscheiding voor burgemees ter Jobse, waarin het hele dorp wordt geëerd om zijn „solidariteit". Advertentie ichter dan zwaar pittiger dan halfzwaar. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 2712 kg, 100182. Binnenlandse garnalen 342 kg, 89104. Schar 84 kg. Bot 193 kg. Schol 12 kg. Paling 46 kg. Rog 3 kg. Ongesorteerde vis 27 kg. VEILING TERNEUZEN. Sla 3.50—9.20. Bloemkool A 61—71, A 2 46— 67, B 49—52, B 2 26—50, C 2 2344, afw. 1250. Groene komkommers 1014. Witte komkommers 1215. Selderij 1521. Peen 2 2151. Kroten 6—10. Uien 1319. Barima, bonken 1518, 1 1017. Eerstelingen bonken 1920, 1 1016, drielingen 10, kriel 2—10. Andijvie 715. Prins, bonen 171184. Saxa 174179. Tuinbonen 1726. Kroten 1619. Rode kool 2527. Spitskool 2428. Peulen' 2 148—162, A 2 60—63, C 35—58, CC 3540. Kersen 61115. Aardbeien per doos: Talis man 1 36—56, 2 13—38. Red Gauntlet 1 40— 62, 2 13—40. Sengana 1 35—42, 2 13—32. Cambridge 1 35. Paul Waulbaum 2 29. Gorella I 3654, 2 1324. Rode bessen 1 1828, 2 1317. Witte bessen 2 11. Kruisbessen 1 19. Per kilo: kruisbessen 1 4668, 2 1645. Rode bessen 2 48.3060. Druiven wit 534. Witte bessen 2 35. Zwarte bessen 1 1G3108, 2 101 403, 3 60. Blauwe druiven 402408. VEILING ST.-ANNALAND. Doré, geWone 2424.52. Eerstelingen 18.10 19.55. Caraba gewone 1517. Eigenheimers gewone 2223. Bintjes 18.61, drielingen 11 26. Bonken 13.57, kriel 11.69. Aanvoer 6900 kisten. VEILING ST. MAARTENSDIJK Doré I 21,51—19, II 19—10. eerstelingen 19.80 Eigenheimers I 22,34, II 12,10. Bintje I 17,21, II 10,50. Aanvoer 1700 kisten. VEILING KAPELLE. 17 juli. Frambozen in kratten 1 178181, 2 173. Rode bessen 1 55—63, 2 49.90—50.25, 3 48.1048.40, p. doos: 1 2025, 2 1315. Zwarte bessen 1 105, 2 97, 3 60. Aardbeien z. dop: Sengana 1 en 2 144. Red Gauntlet 1 en 2 134. Diversen 1 en 2 126. Aardbeien p. doos: Red Gauntlet ex. 70, 1 5165, 2 3054. Talis man 1 47—65, 2 21-^49. Sengana 1 48, 2 30. Witte bessen p. d. 1 15, p. kg 2 41. Kasprui- men p. st.: ex. 9, 1 5. Kasperziken 812. Ker sen kg: Markiezen 1 160165, 2 119162, 3 30—55. Meikersen 1 116—117, 2 106, 3 18. Mo rellen 2 100104, 3 24. Varikse Zwarte 111 118. Inspect. Lhones 1 141, 3 3360. Aardappelen: bonken 15, 1 1043, 2 10, drie lingen 10, kriel 13. Groenten: Kropsla 3.50|5.50. Bloemkool A 55 74, BC 3649. Boskroten 1014. Bospeen 22. Bosuien 1113. Tuinbonen 840. Dubb. bonen 142165. Komkommers 1011. Augur ken 6879. Doperwten 1634. Rabarber 4 4.50. Spitskool 6.509.50, Sav. kool 1415. Tomaten 4887. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM. 17 juli. Ingaande donderdag 18 juli. Prijskl. 0 18 ct., 1 18 ct., 2 17 ct., 3 16 ct., 4 14 ct., 5 10 ct., 6 9 ct. VEILING BERGEN OP ZOOM. 17 juli. Sla 3.508.50. Bloemkool 1276. Sav. kool 7—26. Bospeen 1632. Waspeen 1034. Sperziebonen dubb. 110126., Snijbonen 60 145. Rabarber 1016. Komkommers 1631. Andijvie 722. Spitskool 714. Erwten 40 90. Tuinbonen 824. Tomaten 2876. Aard appelen 1025. Aardbeien 60246. Rode bes sen 4694. Perzik p. st. 1633. Pruimen 10 18. Industrie: aardbeien 137. Frambozen in doosjes 138, in tubs 124. Zwarte bessen 117. Rode bessen 52. VEILIN GKRABBENDIJKE. 17 juli. Aardbeien industrie 1 en 2 127. Rode bessen industrie 1 58, 2 53. Aardbeien per doos: Talisman 2 40. Red Gauntlet. 1 63. Rode bessen per doos: 1 2122, 2 1322, 3 12. Dubb. bonen 1 129—139, 2 134—141. VEILING ROTTERDAM. Eerstelingen groot 10—20, poters 1115, kriel 312. Doré groot 1821. poters 1317, kriel 311. Barima groot 1115, poters 1114, kriel 3>11. Andijvie 1222. Sla 3.5010. Bloemkool 1 A: 6 st. per bak 6489, 8 st. per bak 5266, 10 st. per bak 3052 12 st. per bak 1727. Bloemkool 2 A: 6 st. per bak 3774, 8 st. per bak 3255, 10 st. per bak 30 38, 12 st. per bak 2030. Dubb. bonen 160 210. Kassnijbonen 140180. Tuinbonen 9 17. Spitskool 1215. Kroten 69. Peulen 170 220. Bospeen 1 3041, Waspeen 1 A 1821, 2 A 15. Selderij 26. Peterselie 11. Doperwten 4246. Rode kool 1418. Postelein 2934. Aardbeien 1 A 220—290, 2 A 152—220. Beauty 90160. Juna Blood 90140. Golden Japan 160180. Rode bessen 1 A 1827, 2 A 17 19, 1 63—93, 2 40—68. Perziken A 16—40, B 1214, C 610. Tomaten A 5105.30 p. bak, B 520, C 520. VEILING MIDDELBURG. 17 juli. Aardappelen: bonken 18.60, grote 12.70, drielingen 9, kriel 45. Aanvoer aard appelen 66 ton. Rode bessen per kg 2 3740, 3 3536, per doos 9—24. Frambozen per doos 1 505.4, 2 30—40. Aardbeien 2 36—60, 3 16—32. Netme- loenen 111—191. Tomaten A 1 501 per 6 kg, B 1 520 id., C 1 423 id., A 2 444 id., B 2 466. Perziken per st. 8—38. Kaspruimen 130—199. Frankenthaler 473491. Bloemkool 4 st. 76112, 6 st. 64—98, 8 st. 3972. Komkommers groen 60-75 1422, 50-60 10—16, 40-50 10—14, wit 14—26. Sla 3.50—13. Bospeen 19—46. Rode kool 7—16. Spitskool 21—30. Dubb. pr. bonen 136186. Saxa 130— 159. Doppers 41—60. Waspeen 21—54. Andijvie 716. Tuinbonen 6^-8. Snijbonen 117—187. Boskroten 4—14. Kroten per kg 10—17. Sav. kool 621. Postelein 1440. VEILING ROTTERDAM. 16 juli. Eerstelingen groot 1220, poters 10 14, kriel 68. Doré groot 1226, poters 12 16. Barima groot 1019, poters 1013, kriel Eigenheimers 1015. Aanvoer 75.000 kg. Andijvie 1320. Sla 39. Spinazie 1 61 64. Bloemkool IA: 6 stuks per bak 7894, 8 per bak 5278, 10 per bak 53, 12 per bak 36. Bloemkool 2A: 6 stuks per bak 4575, 8 per bak 2663, 10 per bak 43, 12 per bak 23. Dubbele bonen 160200. Kassnijbonen 100 140. Tuinbonen 1127. Spitskool 1015. Kro ten 69. Peulen 120190. Bospeen 1 3144, 2 18—26. Waspeen 1 28—34, 2 13—20. Sjalotten 45. Selderij 412. Peterselie 911. Doperwten 43—56. Rode kool 13—27. Gele kool 16—21. Postelein 2034. Komkommers 70-80 1619, 60-70 12—14, 50-60 11—13, 40-50 10—12. Aardbeien IA 190—280, 2A 160—190, IA 69— 81 p. d., 2A 3750 p. d. Frankenthaler 70. Beauty 120140. June Blood 100150. Golden Japan 120180. Rode bessen IA 56105, 2A 51—81. Perziken A 15—29, B 1114, C 5—3. Ontario 180210. Tomaten A Extra 510520, Al 510, BI 480—490, C Extra 480, Cl 470, CC1 350 p. bak. Omstreeks kwart voor vijf gebeurde woensdagmiddag op het voorrangskruis punt Poelendaelesingel-Nieuwe Vlissing- seweg te Middelburg een ongeval, dat zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, maar dat uiteindelijk toch nog goed af liep. Vanaf de Poelendaelesingel reed de automobilist Chr. J. uit Zwijndrecht het kruispunt op juist op het moment dat over de Nieuwe Vlissingseweg vanuit Vlissingen een auto naderde, bestuurd door J. J. van S. uit Middelburg. Van S. kon een aanrijding niet meer voorkomen en botste tegen de andere wagen aan; twee inzittenden uit de wagen, de- be stuurder en een dame werden daarbij gewond. De vrouw brak een sleutelbeen, de man scheurde een bot in één der be nen. Per ziekenauto werden de inzitten den naar het Gasthuis vervoerd, waaruit ze evenwel, na verbonden te zijn, weer naar huis konden terugkeren. De bestuurder J. wist dat hij een voor- rangskruisp.unt naderde, maar had er geen rekening mee gehouden, omdat hij niets op de voorrangsweg zag naderen. De auto's werden flink beschadigd; die van J. moest weggesleept worden. In een bijzonder aantrekkelijke partij voetbal heeft de le klasser Middelburg woensdagavond een verdiende 40 zege behaald op de Duitse ploeg Lintfort, die in een vergelijkbare afdeling als de hoofdstedelijke ploeg speelt. Vooral na rust namen de enthousiast spelende groen-witten met vaak uitstekende aan vallen, waarin rechtshalf Henny Hen drikse een voorname rol speelde, het heft in handen en wérden de Duitsers vaak met de rug tegen de muur gezet. De van Zld. Sport overgekomen Nol Schuit betekende zeer zeker een ver sterking in de voorhoede, die thans in ploegverband tot goede combinaties kwam. Met name voor rust vielen ook de goede combinaties in de Duitse ploeg op, maar het ontbreken van een schutter in de Lintfortvoorhoede was er oorzaak van, dat de als altijd hechte Middelburg-de fensie de score blank kon houden. Na een half uur opende Nol Schuit voor de hoofdstedelijken de score en vlak voor tijd verhoogde de thans in de voorhoede opererende Dick van Westen de score tot 2—0. Na rust was Middelburg dus veel ster ker; de actief achter en vaak met de voorwaartsen meehollende Hendrikse stichtte door zijn goede en verraderlijke passes vaak verwarring in de Duitse defensie, die nog tweemaal moest buigen voor schoten van Dick van Westen en Arie Delmotte. Vier doelpunten, die alle uit knappe combinaties tot stand kwa men en een. resultaat ook, dat zeker perspectief biedt voor het optreden van de groen-witten in de hoogste amateur afdeling. Rest nog te vermelden, dat beide ploe gen er zeer tot genoegen van het talrij ke publiek zeker geen vakantiepartijtje van maakten! Brian Sternberg, de oud-wereldrecord houder polsstokhoogspringen, die twee weken geleden bij trampoline springen ernstig aan de rug werd gewond, heeft woensdag een vier uur durende operatie ondergaan' om een beschadigde halswer vel te kunnen verwijderen. De behan delende geneesheer heeft verklaard dat de toestand van de jonge Amerikaanse atleet kritiek blijft. De onderhandelingen tussen ADO en PSV over de transfer van Lambert Maassen naar de Haagse vereniging zijn met succes bekroond. De 21-jarige mid denvoor zal het komende seizoen voor ADO uitkomen. De Belgische renner Jan van Gompel heeft in de Belgische plaats Temse gis teren een wedstrijd voor beroepsrenners gewonnen, waarin hij de 180 km aflegde in 4 uur en 13 minuten. Jo de Roo uit Kruiningen werd op 45 sec. zevende; 13. Piet van Est, Nederland, op 2.40; 21. ex aequo: een groep renners onder wie de Nederlanders Dirk Groeneweg, Kees Haast, Jo de Haan en Mies Stolker (zelfde tijd als Van Est). In een aantrekkelijke wedstrijd wonnen zaterdag j.l. de Animo A-adspiranten, kampioen van Walcheren, van De Poel, die op hun beurt kampioen van Zuid- Be.veland waren geworden. De wedstrijd, die vrij snel werd gespeeld, had een scoreverloop, dat de betere techniek der gestreepten duidelijk tot uiting bracht. Steeds stonden de jeugdige Animo'ers twee of drie doelpunten voor, doch de hardwerkende Zuidbevelanders lieten het echter niet verder komen en wisten enige zeer mooie doelpunten tegen te scoren. Zo kwam het einde met een ver diende 74 zege voor de Souburgers, die zich dus officieus kampioen van Zeeland kunnen noemen. Zaterdag a.s. organiseert de korfbal vereniging Animo haar jaarlijkse tien kamp voor senioren om de verenigings- wisselbeker voor dames en heren. Deze kamp wordt gehouden op het gem. sportterrein en vangt aan te 2 uur. On derdelen zijn o.a.: hardlopen, versprin gen, hoogspringen, kogelstoten, speer werpen, strafworpen nemen, sneldoe- len, enz. Momenteel is de wisselbeker bij de dames in bezit van Marga Wolf, bij de heren bij Jan Dieleman. Dit jaar echter zullen ze grote concurrentie krijgen, daar andere kanshebbers zijn Nel Groenevelt en Leen Vader. Het zal dus zeker aan spanning niet ontbreken en bij goed weer belooft het een mooie dag voor de Animoleden te worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 15