Illegale jacht op patrijzen bij Zaamslag voor kantongerecht 165 ZUID-BEVELAND Uitspraak veertien dagen uitgesteld WALCHEREN MARKTBERICHTEN N00RD-ZFF! AND Schoolboeken bestellen BOETE VAN f 150 GEËIST VOOR SCHIETEN OP VOGELS UIT AUTO DuideJiik Tweede maal NU DE VEY MESTDAGH AGENDA Te hard LAATSTE NIEUWS Russische psychiater vraagt asiel Optreden „Trommelaere van Roesselaere" Eindles in Siadswijnkelder van landbouwhuishoudschool GEREF. SCHOOL IN DE STROMENWIJK LEVERDE BESTE SPORTPRESTATIES Vijf Overwinning van Jong Ambon op Avanti maanden voor botersmokkelaar A. den Boer vierde zilveren jubileum als onderwijzer Bouw 139 woningen van „Goed Wonen" Vlissinger kreeg boete Actie-Dousadj Bouw dorpshuis gegund Oobrengst voor Dousadj biina vijfhonderd plden Concert Concert in ger. kerk Subsidie voor onrendabele percelen V oetbal wedstri j d bouwvakkers Officiële publikatie Optreden kapel van de rijkspolitie Bejaardenreis Gevonden voorwerpen Autorally Middagwandeltocht ANTALON CHEMISCH REINIGEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Autobotsing T urndemonstratie Raad vergadert Chemische wasserij „DE ZOOM N.V. WOENSDAG 17 JULI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Bijna een uur heeft de Terneuzense kantonrechter mr. H. van de Belt zich dinsdagmorgen beziggehouden met de zaak tegen de marktkoop man M. A. V. uit Sas van Gent, die verdacht werd op de avond van vrijdag drie mei nabij Zaamslag zonder vergunning op patrijzen te hebben gejaagd. Hoewel de officier van justitie mr. T. Lebret na het verhoor van verdachte en van drie getuigen het tenlaste gelegde bewe zen achtte en een boete eiste van 150 subs. 30 dagen, besloot de kan tonrechter de gehele zaak nog eens rustig te overdenken en 30 juli schriftelijk uitspraak te doen. De zaak was ook niet eenvoudig. Getui ge A. van H., landbouwer te Zaamslag, vertelde, dat hij een witte personenauto langzaam langs de Groene Weg had zien rijden, terwijl de inzittenden onge wone belangstelling voor de landerijen aan de dag legden. Op een gegeven moment hoorde hij een schot, zag iemand 25 meter het land oplopen, zich bukken en weer terug naar de auto hollen. Dat gebeurde op circa 500 meter afstand van hem. „Dan hebt U wel erg scherpe ogen", constateerde de kantonrechter. De negentienjarige mevrouw T. W. van W.-de B. was nog duidelijker in haar verklaring. Ook zij had de witte auto gezien, een schot gehoord en iemand het land op zien lopen. Toen de auto te rugkwam zag zij er een man en een vrouw in zitten. Met een auto van haar werkgever, de landbouwer H., ging zij de auto achterna en reed zij er voorbij om te zien welke nersonen er inzaten. „Zou U die terugkennen", had opper wachtmeester A. de J. uit Zaamslag haar de volgende dag gevraagd. Hij had op de landbouwakker twee hoopjes pa- trijzenveren ontdekt. Samen gingen zij naar de markt in Axel, waar mevrouw Van W. werd verzocht eens goed uit te kijken onder de marktkooplieden. Prompt wees zij verdachte V. aan. „Was het deze man?", vroeg de kantonrechter haar dinsdagmorgen. „Het is hem hele maal, zelfde postuur, gezicht en haar", aldus mevrouw Van W. „Tenminste dat geloof ik toch", voegde zjj er een beetje minder zeker aan toe. Verdachte bleef ontkennen. Hij zou de bewuste avond in Ertvelde (B.) hebben vertoefd. Toen hij 's avonds thuiskwam stond de politie al op hem te wachten. Alles is onderzocht, aldus verdachte, m'n auto. m n ijs kast en m'n hele huis. Nergens is een spoortje van een patrijs gevonden. De officier achtte de zaak volkomen rond, mede door het feit, dat op de Axelse Markt geen confrontatie met, maar een werkelijk zoeken naar ver dachte had plaatsgehad. Het gedrag van verdachte noemde hij misselijk en onsportief. De kantonrechter was minder zeker van het bewijs, van daar dat hij de uitspraak veertien dagen uitstelde. Voor de tweede maal in betrekkelijk korte tijd stond terecht de chauffeur P. F. V. uit Zaamslag, die zonder daartoe vergunning te hebben arbeidsbemidde ling had verleend ten behoeve van mos selkwekers te Yerseke. Verdachte, die daardoor ai eens meer moeilijkheden had ondervonden, zei een vergunning te heb ben aangevraagd, maar die was hem geweigerd. Overigens bewees hij voor dit optreden als krooibaas nooit énige vergoeding te hebben ontvangen. Wel zijn zoons, die kregen vijf procent van de lonen van de werknemers. „Ik stop er nu mee", be loofde verdachte. „Na U sinds de laat ste oorlog met dit soort zaken te heb ben beziggehouden", repliceerde de of ficier, die het niet van belang vond wie de vergoeding had geïncasseerd, maar (Advertentie) DE VEY MESTDAGH w BOEKHANDEL DRUKKER IJ Bellamypark 45 - 58 - Vlissingen Middelburg Electro: woensdagavondcyclus Het huwelijk van mr. Mississippi 19.30 uur, 18 jaar. Buitenhof Stadhuis: concert chr. muziekvereniging O.N.D.A., 20 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 922 uur. Zeeuws Museum: Exposities verza meling Bal en J. H. Koekkoek 1017 uur. Van Benthem en Jutting: Exposities over Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen 918 uur. Abdij: Klank- en Lichtspel 21 en 21.30 uur. Vlissingen Alhambra: Mit Musik tns Pa radies, 20 uur. a.l. Luxor: Glimlach en sterf, 20 uur. 18 jaar. Britannia: Diplo ma-uitreiking „De Ruyterschool", 14 u. Bergen op Zoom Roxy: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Tcrneuzen Luxor: Jungle-gangsters, 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Oorlogsheld zon der genade, 20 uur. 14 jaar. Burgerzaal gemeentehuis: Expositie schilderijen, gouaches en keramiek Len Peperkamp en Gérard Grassère. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie Ed Dukkers en Suzanne Taub, Adriek Westenenk en Marijke van Vlaardingen, 921 uur. Veere De Schotse Huizen: Expositie Dirk van Gelder, 1012 en 1417 uur. Goes - Grand: Eddie slaat zich er door, 20 uur, 14 Jaar. Zierikzee Concordia: Ouderavond open bare lagere school, 20 uur: Geref. jeugd- gebouw- Jaarfeest Jeugdclub „Vlijtige handen", 19.30 uur. Burger Weeshuis: Schilderijenexpositie Zeventiende eeuwse meesters, 1017 uur. Burgh - School Kerkstraat: Expositie teke ningen en gouaches Hilco Visser en Frangois van den Ende, 1020 uur. wie ze toekwam. „U hebt dit werk lan ge tijd en op grote schaal uitgeoefend", zo vervolgde mr. Lebret, die een boete eiste van 250 subs. 50 dagen, plus een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Kantonrechter Van de Belt wilde rekening houden met het feit, dat verdachte nu met deze praktijken is opgehouden en besloot tot een waarschu wingsboete subs. 20 dagen. „Maar laat ik U hier niet meer zien", zo voegde hij er veelbetekenend aan toe. Hoog was ook de boete, die de offi cier eiste tegen de Terneuzense chauffeur G. W G. van der P., die op 7 februari op de Oudelandseweg on der Terneuzen een bestelauto bij het voorbijrijden in het nauw had gedre ven, omdat er twee tegenliggers na derden. De bestuurder van die be stelwagen. J. A. R. uit Axel, ver klaarde, dat hij scherp naar rechts in de berm had moeten uitwijken. „Een bedenkelijke wijze van rijden, die ontoelaatbaar wordt geacht", al dus de officier, die een boete eiste van 250 subs. 50 dagen. De kan tonrechter maakte er 150 subs. 30 dagen van. De handelaar P. A. K. uit Hontenisse werd bij verstek veroordeeld tot 20 subs, vier dagen, omdat hij iemand had laten rijden in een bestelwagen, waarop een deugdelijke spiegel ontbrak. De eis luidde 25 subs. 5 dagen. Mevrouw A. A.-M. uit Terneuzen kreeg conform de eis een boete van 20 subs, vier dagen, omdat zij het linker portier van haar auto had geopend, op het mo ment, dat een fietser wilde passeren. „Er is toch niets gebeurd," zei ver dachte. „Neen, omdat de wielrijder met moeite nog scherp kon uitwijken", zei de kantonrechter. De metaaldraaier C. C. H. uit Axel hoor de een boete van 30 subs. 6 dagen te gen zich eisen, omdat hij met een brom mer veel harder had gereden, dan de toelaatbare snelheid van 40 kilometer per uur. Uitspraak 25 subs. 5 dagen. De vertegenwoordiger R. M. J. B. uit Koewacht, die zijn auto met een snel heid van 70 kilometer per uur had voortbewogen in de bebouwde kom van Hontenisse kreeg een boete van 30 subs. 6 dagen. De eis tegen hem luidde 40 subs. 8 dagen. De postautochauf feur J. J. uit Roosendaal botste op 28 januari te Driewegen (gemeente Terneu zen) op een voor hem rijdende autobus. Hem werd ten laste gelegd, dat hij de snelheid van zjjn voertuig niet zodanig had geregeld, dat hij het tijdig tot stilstand kon brengen. Verdachtes raads man, mr. Steenbergen uit Utrecht wees onder meer op de gladheid van de weg. De auto van verdachte was bij het rem men gaan slippen. Zowel de officier als de kantonrechter hielden met hun eis en uitspraak respectievelijk 20 subs. 4 da gen en 10 subs. 2 dagen rekening met deze omstandigheden. Het niet vrijlaten van de doorgang voor het overige verkeer te Sas van Gent op 22 januari kostte de chauffeur J. L. H. uit Axel een boete van 15 subs. 3 da gen. De eis was 25 subs. 5 dagen. De transportarbeider I. de J. uit Zaamslag veroorzaakte op 26 januari in de Jacob Catsstraat te Terneuzen een aanrijding met de gemeentelijke sneeuwruimwagen. Conform de eis werd hij veroordeeld tot een boete van 20 subs. 4 dagen. Aangehouden werd de zaak tegen de Rotterdamse kantoorbediende W. A. van D. die op 6 februari te Zaamslag een ge parkeerde bestelauto bij het passeren zou hebben beschadigd. Besloten werd in deze zaak nog een getuige te horen. Wegens het hinderen van het overige verkeer bij het wegrijden te Sluisdorpe, werd de timmerman C. de T. uit Honte nisse een boete opgelegd van 20 subs. 4 dagen. De eis luidde 30 subs. 6 da gen. Conform de eis werd veroordeeld tot een boete van 35 subs. 7 dagen de elektromonteur L. B. uit Hulst, die in zijn woonplaats de doorgang niet had vrijgelaten voor een daarop rechtheb bende medeweggebruiker. De schilleboer A. de R. uit Hontenisse stond voor twee overtredingen terecht. Wegens het rij den met een te hoog beladen wagen, waarmee hij voorts geen voorrang had verleend aan verkeer van rechts. Twee maal 15 of tweemaal 3 dagen eiste de officier, maar de kantonrechter besloot voor het eerste feit een boete op te leg gen van 10 subs. 2 dagen en voor het tweede 20 subs. 2 dagen, 40 subs. 8 dagen en toewijzing van een civiele vordering van 100 eiste de officier te gen de expediteur J. C. B. uit Krabben- dijke, die met zijn vrachtauto op de Hoekse weg het overige verkeer zou hebben gehinderd. Verdachte beweerde met zijn voertuig vast te hebben gezeten en dus niet voor of achter uit te hebben gekund. „Het is onbillijk mij in dat geval te veroordelen", meende hij. Mr. v. d. Belt besloot de verbalisanten nog eens te horen in deze zaak. De chauffeur J. J. D. uit Terneuzen kreeg conform de eis een boete van 10 subs. 2 dagen, om dat hij iemand had laten meerijden, zon der dat daarvoor een plaats in de cabi ne aanwezig was. Mevrouw C J. L. S.- P. botste op 12 april te Sas van Gent bij het achteruitrijden met haar be stelwagen tegen een personenwagen op. „Moeite met het rijden" vroeg de kan tonrechter belangstellend. Zolang het vooruit gaat niet", zei mevrouw. Eis en uitspraak 30 subs. 6 dagen. Een vijftig-jarige Russische psychiater heeft in Milaan politiek asiel gevraagd. Dit heeft de Milanese politie dinsdag meegedeeld. De Rus had verklaard dat hij twee da gen tevoren als verstekeling aan boord van een Russisch vliegtuig Moskou had verlaten. De drum- en showband „De Trommelae re van Roesselaere" zal zaterdag 27 juli optreden in Haamstede. V.V.V. Burgh- Haamstede organiseert dit concert in het sportpark „Van Zuijen". De band bestaat uit 70 personen en werd op het concours in Kerkrade kampioen van Europa. KORTGENE MIDDELBURG De organisatoren van de jaarlijkse sportdag voor de twee hoogste klassen van de lagere scholen te Middelburg welke vrijdag jl. werd gehouden zijn na uitvoerige berekeningen tot de con clusie gekomen, dat de geref. school in de Stromenwijk de beste prestaties heeft geleverd bij net hardlopen, het balwer- pen, het hoogspringen en de behendig heidswedstrijden. Door deze fraaie resultaten heeft de Stromenwijkschool beslag kunnen leg gen op de eerste plaats en daarmee op de door onderwijsinspecteur A. A. Leen- houts beschikbaar gestelde wisselbeker. De trofee kwam vorig jaar in het bezit van de Gravenstraatschool, die nu als vijfde eindigde. De tweede plaats werd bezet door de geref. school Heeren gracht. De uitslag luidt verder: 3. herv. school 't Zand; 4. o.l.s. 't Zand; 5. Gra venstraatschool; 6. Rijksleerschool; 7. chr. Burgerschool-Olmenlaan; 8. school J; 9. r.-k. school; 10. school c; 11. chr. school Grijpskerke en 12 Ireneschool. In de zaal van Kinderzorg is dezer da gen de badminton returnwedstrijd tus sen Avanti en Jong Ambon gespeeld. Het is Avanti niet gelukt om revanche te nemen op de indertijd in Vlissingen geleden 9—2 nederlaag. De grotere rou tine en het betere samenspel van de bad- mintonteams van Jong Ambon kwam ook nu weer in de uitslag tot uitdruk king. De eindstand was 48. De wed strijden kenmerkten zich door een bij zonder prettige en sportieve sfeer. De economische politierechter te Middel burg heeft gisteren schriftelijk uitspraak tedaan in de botersmokkelzaak tegen e handelaar A. A. S. uit Clinge, die, beschuldigd van overtreding van de voorschriften van de in- en uitvoerwet, vorige week een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van 6 maanden, met af trek, en een boete van 10.000 tegen zich hoorde eisen. Ook de economische politierechter acht te het tenlaste gelegde bewezen en legde S. een onvoorwaardelijke gevangenis straf van 5 maanden, met aftrek, op. Tot een geldboete werd verdachte met veroordeeld. De heer A. den Boer, hoofd van de school der Ned. herv. gemeente te Mid delburg is dezer dagen gehuldigd bij ge legenheid van zijn 25-jarig jubileum als onderwijzer. Op 11 juli 1938 trad de heer Den Boer in de school aan de Zuidsmgel (Molenwater) in dienst van het onder wijs. Het bereiken van deze mijlpaal was voor bestuur, personeel en leerlingen aanleiding om het schoolhoofd op pas sende wijze hulde te brengen en hem te bedanken voor alles wat hij in de twaalf jaren als hoofd van deze school heeft weten te bereiken. Het onderwijs werd volledig vernieuwd en aangepast aan de moderne eisen, het leerlingental werd bijna verdubbeld en het oude schoolgebouw, schepping van de Oost-Indische Compagnie, werd ver vangen door een nieuwe, zeer fraaie school. Daarbij slaagde de heer Den Boer er voortreffelijk in, een goede sfeer op de school te creëren, zodat er in de afgelopen jaren van grote perso- neelsschaarste nimmer vacatures van ernstige aard zijn geweest. Op de fees telijke bijeenkomst mocht de „zilveren" onderwijzer fraaie cadeaus in ont vangst nemen. Zijn echtgenote viel als stille werkster op de achtergrond, een bloemenhulde ten deel. VLISSINGEN B. en w. van Vlisingen hebben de raad een voorstel doen toekomen om te be sluiten aan de woningbouwvereniging Goed Wonen'' voor de bouw van 139 woningwetwoningen en 39 garages in „Paauwenburg" grondvoorschot te ver lenen voor 398.562 en bouwvoorschot voor 2.592,840. Het college wijst er in de toelichting op, dat aan Vlisingen dit jaar 139 woning wetwoningen zijn toegewezen, waarvan 60 ter vervanging van noodwoningen en 20 ter vervanging van krotwoningen. Ten einde dé woningbouwvereniging Goed Wonen" in staat te stellen om haar plan voor de bouw van woningen in „Paauwenburg" te verwezenlijken, heb ben b. en w. deze woningen aan de wo ningbouwvereniging toegewezen. Het plan omvat 95 eengezinswoningen ge schikt voor huisvesting van zeven perso nen en 22 beneden- en 22 bovenwoningen, eveneens geschikt voor huisvesting van 7 personen, alsmede 39 garages. De Vlissingse transportarbeider R. van D. is vorige week door de politierechter te Middelburg, mr. T. W. Attema veroor deeld tot een boete van 40,en tot het betalen van de civiele vordering tot een bedrag van 150,wegens mishande ling van de Vlissingse mevrouw J. H. De officier mr. A. W. Rosingh had tegen van D. en niet tegen mevrouw H., zo als abusievelijk werd vermeld een boete van 50,geëist. SEROOSKERKE (W.) In Serooskerke (W.) is een comité opge richt dat zal trachten geld in te zamelen voor de actie Dousadj. Dit comité is sa mengesteld uit leden van de verschillen de jeugdverenigingen, te weten de da mes Nel Wattel, Koos de Voogd, Irene van Doorn, Lenie van Doorn en de heren Jac. Gideonse, P. Houterman, C. Jobse, C. Ton, P. Janse, H. Tavenier en J. Schout. Er zullen in Serooskerke enige evenementen worden gehouden. Een han dicap is echter wel, dat momenteel het verenigingsgebouw wegens herstelwerk zaamheden niet beschikbaar is, zodat men hierin niet kans organiseren. Voor woensdag 17 juli a.s. staat een voetbal wedstrijd op het programma. Verder wil men ook een fietsen- en een brom- fietsenrit houden. Het comité hoopt dat alle inwoners hun steentje zullen bij dragen tot het slagen van deze actie. Ook het gemeentebestuur heeft zijn me dewerking toegezegd. ARNEMUIDEN De bouw van het dorpshuis te Arnemui- den is dinsdagavond gegund aan het aannemersbedrijf van J. K. Crucq te Ar- nemuiden voor de prijs van 90.480. Het schildersbedrijf van de heer V. Dellebeke te Arnemuiclen zal voor 8135 het schilderwerk verzorgen. Dinsdagmiddag hield men in hotel „De Stadswijnkelder" te Kortgene de eindles van de Kortgeense landbouwhuishoud- school. Uit verschillende toespraken kon men opmaken dat de school een bloeiend bestaan heeft met een toenemend aantal leerlingen. Er bestaan reeds plannen voor een nieuw gebouw en met de voor bereidingen is men bezig, al is nog niet bekend wanneer een en ander kan wor den gerealiseerd. De voorzitter van de landbouwhuishoudcommissie, de heer B. H. G. ter Haar Romeny, sprak het openingswoord. De directrice van de school, mejuffrouw M. W. den Engelse, kon aan negen assistenten in de naald vakken en 28 leerlingen van de twee jarige primaire opleiding de diploma's uitreiken. Verder voerde nog het woord mevrouw S. Schuit-Heijnsdijk, presi dente van de commissie van toezicht, de heer I. van der Maas als vertegenwoor diger van de kring Noord-Beveland van de Z.L.M. en burgemeester A. A. Schuit. De leerlingen verzorgden het program ma na de pauze met onder meer poppen kast, gymnastiek, modeshow van zelf gemaakte kleding en de veel bezongen „Catootje". s-HEER-ARENDSKERKE Auto greep fiets Maandagavond omstreeks 6 uur had het tienjarige zoontje van de familie B. uit 's Heer-Arendskerke een ongeluk met zijn fiets. Het ongeluk gebeurde aan de rijksweg vlakbij het dorp. Een perso nenauto bestuurd door de heer J. B. B. uit Den Haag kwam uit de richting Heinkenszand, toen het kind plotseling de weg overstak. Het jongetje liep en kele lichte hoofd- en schaafwonden op. Nadat dokter A. J. Zonnevylle de won den verbonden had, mocht het jongetje weer naar huis. Auto en fiets werden be schadigd. AAGTEKERKE Seizoenevenementen Aagtekerke De V.V.V. in Aagtekerke zal deze zomer weer enkele seizoen-evenementen orga niseren. Op 3 augustus is er een oriënta- tierit voor bromfietsen. Op 10 augustus is er een ringrijderij achter het vakan tiekamp en op 14 augustus wordt er een lampionoptocht gehouden. VROUWENPOLDER Vrouwenpolder stond zaterdag in het teken van de actie „Dousadj". De dag begon om 10 uur met kinderspelen. We gens het slechte weer aanvankelijk in het verenigingsgebouw, maar al gauw werd het feest in de Nieuwstraat voort gezet. 's Middags was er een puzzelrit voor bromfietsen en auto's. De rit leidde door Vrouwenpolder en Serooskerke en was plm 43 km lang. F. Sturm behaal de de eerste prijs bij de bromfietsen. Ds. I. de Boer werd winpaar bij de auto's. Tijdens de puzzelrit werden de kinder spelen zoals touwtrekken, koekhappen, kruiwagenrijden etc. voortgezet, 's Avonds om 8 uur begon in het vere nigingsgebouw een feestavond. Na de opening door de voorzitter, van het actie- i comité, Jac. de Bruyn, trad de band „Les Apaches" op, die veel succes oogst te. Eveneens veel bijval kreeg de goo chelaar P. Kesteloo uit St Laurens, die velen verbaasd deed staan door zijn kun sten. Nadat de uitslagen van de puzzel rit en van de verloting bekend waren gemaakt, traden „Les Apaches" nog maals op. Een wedstrijd in geluiden ra den vormde het slotstuk van deze avond. De dag had in totaal een netto op brengst van 490,50. KOUDEKERKE Vanavond, woensdag, wordt in de gere formeerde kerk te Koudekerke een con cert gehouden, waaraan medewerking verlenen de zangverenigingen „Looft den Heere" uit Domburg onder leiding van de heer Ph. Fey en „De gerefor meerde zangvereniging" uit Koudekerke onder leiding van de heer A. J. Fey. De dirigent van het eerste koor speelt te vens hobo, begeleid door de heer A. J. Fey op orgel. Uitgevoerd worden on der meer werken van Bach, Schütz en Telemann. Het concert in de gereformeerde kerk te Koudekerke was niet zoals eerder ge meld gisteravond maar vanavond, woensdag om 8 uur. RITTHEM Bejaarden van Ritthem maakten uitstapje De Oranjevereniging te Ritthem orga niseerde voor de bejaarden een reis naar West-Noord-Brabant. Eerst reed men via Hoogerheide naar Pindorp waar de koffiemaaltijd werd gebruikt. Ook reed men langs de Wouwse Plantage en ging het verder naar Baarle-Nassau. Daarna keerde men terug naar Bergen op Zoom, waar nogmaals een maaltijd werd gebruikt. Daarna ging het huis waarts door Zuid-Beveland, waar nog voor de laatste keer werd gestopt te Lewedorp- De muziekvereniging O.N.- D.A. te Ritthem wachtte het gezel schap aan de gemeentegrens op. Met de muziek reed men nog een keer het dorp rond. KRUININGEN De gemeenteraad van Kruiningen heeft tijdens de dinsdagavond gehouden ver gadering besloten 1200 beschikbaar te stellen per aansluiting van een on rendabel perceel op het elektriciteits net. In de gemeente Kruiningen bevin den zich twaalf onrendabele percelen. Bovendien zijn er nog twee superonren- dabele percelen. Hiervoor heeft men echter nog geen regeling getroffen. De raad ging zonder hoofdelijke stem ming akkoord met een gemeenschap pelijke regeling voor de brandweervoor ziening in de gemeenten Kapelle, Krui ningen en Yerseke. Voorts verleende men op haar verzoek eervol ontslag aan mejuffrouw G. Tibbesma als onderwij zeres aan de openbare lagere school te Hansweert. In haar plaats werd be noemd de heer A. C. Louwerse uit Vlis singen. De heer E. A. E. M. Suij van de K.V.P. vroeg tijdens de rondvraag of het niet mogelijk en wenselijk was, dat de vermakelijkheidsbelasting in de ge meente Kruiningen wordt afgeschaft. Hij vond, dat deze belasting op het plat teland zichzelf heeft overleefd. Burge meester A. Schipper was het hiermee in grote trekken wel eens, maar hij dacht dat er toch nog wel bezwaren aan zou den kleven. De heer P. Bauer (p.v.d.a.) vroeg of het niet mogelijk was in de gemeenteplantsoenen voortaan chemi sche onkruidbestrijding toe te passen. LEWEDORP Dezer dagen speelde de Bouwvakarbei dersbond van Lewedorp tegen de Bouw vakkers van Nieuwdorp voor de t.b.c.- bestrijding in Lewedorp en voor de cultuurcommissie in Nieuwdorp. Bij de rust was het al 4-0 voor Nieuw dorp. Een kwartier na de rust kon Le wedorp de eer nog redden door een te- genpuntje te maken. Na de wedstrijd hield de voorzitter van de K.A.B. Le wedorp nog een korte toespraak tot besturen en spelers. Hij vond het een mooi initiatief van de twee besturen om een dergelijke wedstrijd mogelijk te ma ken. BORSSELE Ouderavond zondagsschool De hervormde zondagsschool „Marana- tha" te Borssele hield een ouderavond onder leiding van ds. Vrijlandt. Na sa menzang volgde een korte bespreking over Daniël 15. Theo Vrijlandt behandel de het onderwerp; „Wat is zondags school?" Vele vragen werden over dit onderwerp gesteld. Voorts werd het zon dagsschoolwerk besproken. Vele ouders van de kinderen van de zondagsschool waren aanwezig ten einde mede te be slissen in wijziging van het aanvangs- uur van de zondagsschool. Voortaan zal iedere zondag van 11 tot 12 uur na de kerkdienst zondagsschool worden gehouden. s-GRAVENPOLDER Auto reed te hard op kruispunthotsing Maandagavond omstreeks vijf uur ont stond op het kruispunt Dorpsstraat GoesestraatwegLangeweg te 's Gra venpolder een aanrijding. De personen auto van de heer A. D. F. uit Wissen- kerke, die met grote snelheid het kruis punt naderde, remde iets te laat af. Op het door regen nat geworden weg dek, gleed de wagen van F. door, met het gevolg, dat een andere personen auto. bestuurd door de heer J. W. E. uit Goes, werd aangereden. E. kwam uit de Dorpsstraat en was juist midden in de bocht. De wagen van de heer E. kwam ernstig beschadigd tegen het hek van de burgemeesterswoning terecht. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij. VEILING KRABBENDIJKE. 16 3uli. Aardbeien industrie: Jucunda 1 en 2 145. Red Gauntlet 1 en 2 133. Rode bessen industrie 1 59, 2 52. Rode bessen per doos: 1 22, 2 1518. Rode bessen per kg 2 42. Aard beien per doos: Red Gauntlet 1 54, 2 37 58. 3 26. Senga S 2 32, 3 21. Dubbele pr. bonen 2 141—148. VEILING GOES. 16 juli. Rode bessen 1 68.40, 2 55.60—57.20, 3 54.60, stek 42. Zwarte bessen 1 114, 2 108, 3 68. Frambozen in kratten 1 169173f 2 167. Aardbeien zonder dop. Senga Sengana 1 en 2 158. Red Gauntlet 1 en 2 151. Talisman 1 en 2 151. Aardbeien met dop: Talisman 2 151. Senga Sengana 2 125, 3 76. Red Gauntlet 2 126162. Gorella'2 135. Aardbeien per doos: Talisman 2 4047, 3 22. Senga Sengana 2 38. Red Gauntlet 1 7175, 2 3666, 3 23. Kersen: Markiezen 2 122140, 3 2634. Va- rikse zwarte 2 138139, 3 61. Zoete morellen 2 100. Insp. Lohnis 2 108—152, 3 44—52. Di versen: Rode bessen per doos 1 2428, 2 18 —23. Loganbessen per doos 1 3648. Pruimen per stuk 1 1618, 2 12. Pruimen per kg 1 146148. Kruisbessen per doos 2 11. Kruis bessen per kg 1 5876, 2 3137. Dubb. pr. bonen 1 160—164. EIERNOTERING GOES. 16 juli. Bericht van verzamelaars. Kippe- eieren 11 ct., kleine eieren (kip) 9 ct., Ganzeëieren 25 cent. Kleine eieren (gans) 20 ct. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 3182. Weekaanvoer 4563, Vet te koeien en ossen 275, Gebruiksvee 791, Vet te kalveren 634, Graskalveren 217, Nuchtere kalveren 642, Paarden 54, Veulens 18, Scha pen of lammeren 512, Bokken of geiten 39. Prijs in ets per gk le, 2e, en 3e kw Vette koeien 305-340 275-300 260-275 Vette kalveren 295-315 265-280 245-260 Slachtp aarden 280 240 230 Prijs in guldens per stuk le, 2e, en 3e kw Graskalveren 390 325 280 Nuchtere kalveren 170 150 125 Schapen 125 105 95 Lammeren 115 95 75 Kalf- en melkkoeien 1150 1025 850 Vare koeien 880 770 660 Vaarzen 880 760 660 Pinken 550 425 375 Vette koeien aanvoer iets ruimer, handel goed, stijf in prijs. Vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel willig, prijzen iets hoger, enkele prima's boven notering. Graskalveren aanvoer ruimer, handel rustig, prijzen als vorige week. Nuchtere kalveren aanvoer iets meer dan vorige week, handel goed. prijs houdend Slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel willig, prijshoudend. Schapen en lammeren aanvoer wat minder, handel goed, prijzen onveranderd. Kalf- en melk koeien aanvoer wat groter, handel rustig, prijzen onveranderd. Vare koeien aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen als vorige week. Vaarzen en pinken aanvoer wat klei ner, handel kalm, prijzen ongewijzigd. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 14-7: Inchstaffa van Cuba, Bro van Immingham, Seawyf van Great Yarmouth, Parklaan van Antwerpen; op 15-7: Eildon van Swansea. Vlissingen vertrokken op 14-7: Andrea Costa naar Novorossisk, Inchstaffa naar Polen, Bro naar Terneuzen, Parklaan naar Teignemouth op 15-7: Eildon naar Terneuzen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 14-7: Patria van Rotterdam, Senegalkust van Abidjan, Grootekerk van Bremen, Beninkust van Hamburg. Democraat van Rochester naar Terneuzen, Kinderdijk van Hamburg: op 15-7: Barendsz van Swansea naar Gent, Spaarnekerk van Marseille, Lloyd van Glas gow. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 14-7: Kamperdijk naar New York, Isis naar Madeira. Vlissingen aangekomen: 16-7: Spoorsingel v. Bayonne. Vlissingen vertrokken 15-7: Fram naar Ant werpen. 16-7: Maria W naar Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 15-7: Esso Den Haag van Rotterdam naar rede Vlissingen. Tjerk Hiddes van Liverpool. Niagara van zee naar Terneuzen. Vanguard van Hull. Mynias van Malta. Amerskerk van Duinkerken. Kreon van Rotterdam. Subra van Rotterdam. Herman Buisman van Enk- huizen naar Gent. 16-7: Valiant van Londen. Gre van zee naar Gent. Goote van Liver pool. Spirit van Ipswich. Alhena van Las Palmas Eagle van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen: 15-7: Fiona naar Rotterdam. Brandaris naar Fin land. Kerkedgk naar Rotterdam. Gouweborg naar Delfzijl. Gronitas naar Kingslyn. Her cules naar Rotterdam. Pial naar Norwich. Meidoorn naar Rotterdam. Medon naar Am sterdam. Esso Den Haag naar Banias van rede Vlissingen. 16-7: Jagersfontein naar Am sterdam. Maron naar Rotterdam. Kinderdijk naar Rotterdam. Senegalkust naar Rotter dam. Madisonlloyd naar Hamburg. Noord naar Kemi. Dolores naar Rotterdam. Kara chi naar Rotterdam. VEILING ST. MAARTENSDIJK Doré 16,0217,24. bonken 26,71. drielingen 14.20, kriel 12,76. Eerstelingen 19,98. Eigen heimer» 22,7717,10. bintje 17.98—12,52. Aan voer 1100 kisten. VEILING STAVENISSE Doré 2025.40. Doré drielingen 12.60. Doré bonken 20. Doré kriel 10.10. Barima 15. Ba- rima drielingen 10. Aanvoer 317 kisten. VEILING KAPELLE. 16 juli. Frambozen in kratten 1 171181, 2 163—168. Rode bessen 1 66—73, 2 54.80—55.40, 3 54.40 p. doos, 1 2526, 2 1623. Zwarte bessen 1 112, 2 101. Aardbeien zonder dop: Sengana 1 en 2 159. Red Gauntlet 1 en 2 147. Diversen 1 en 2 139, 3 83. Aardbeien per doos: Red Gauntlet 1 5072, 2 3158. Talisman 1 5668, 2 3442. Sen gana 1 45, 2 31—38. Kruisbessen p. kg 1 56, 2 52. Witte bessen per kg 2 40. Loganbessen p. doos 1 38. Kersen: Markiezen 1 140145, 2 86125, 3 4152. Varikse Zwarte 1 112, Morellen 2 82—93, 3 29. Meikersen 2 98. In spect. Lhones 2 107111, 3 45. BEURSBERICHT GOES. 16 juli. Hooi. Luzernehooi f 115f 120 per 1000 kg, geperst uit de ruiter. Weidehooi t 90f 110, id. Dijkhooi f 70f 90, id. Veld- beemd f 50f 55 per 1000 kg, geperst. Voor tweede soort hooi bestaat geen be langstelling. Vlas. Voor de betere partijen vlas blijft de notering f 1600 tot f 1900 per ha. Voor ge legerde partijen is belangstelling tegen prij zen van f 500 tot f 1000 per ha. Bij deze noteringen is het oogstwerk voor rekening van de koper. Voor vlas uit de schelf gele verd is de prijs 2124 ct. per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt f 1,78 tot f 1,82 per kg. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 3142 kg, 70212. Schar 65 kg. Bot 199 kg. Schol 3 kg Tong 81 kg. Paling 25 kg. Visiever 1 kg. Tarbot 5 kg. Rog 6 kg. Griet 2 kg. Ongesorteerde vis 38 kg. VLISSINGEN Hinderwet Verzoek om vergunning Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlis singen om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor het bewaren van propaan in een tank met een inhoud van 18 m3, als mede een verdamperinstallatie in en op het perceel gelegen aan de Dijkstraat kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie C nr 1714. Gedurende tien dagen, te rekenen van 17 juli 1963 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeente bestuur. Bovendien zal op dinsdag 6 augustus a.s., des voormiddags 10 uur, ten gemeentehuize, een openbare zitting worden gehouden, waar in mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Eeh ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 17 juli 1963. HAAMSTEDE RENESSE Als sluitstuk van de gehouden rijkspo- litietentoonstelling „Raad en Daad" te Renesse geeft de rijkspolitiekapel uit Den Haag zaterdagmiddag een concert in Renesse. De kapel bestaat uit 70 per sonen en geniet in ons land en ook in het buitenland een zeer goede reputa tie. De kapel begint reeds om 14.00 uur met een mars door het dorp vanaf het dorpshuis. Te 15 uur is het concert op het sportterrein te Renesse en om 16 uur is er een taptoe. KERKWERVE De bejaarden van Kerkwerve maakten met twee bussen hun jaarlijkse reis, die dit keer via Rotterdam naar het vogel park „Avifauna" in Alphen aan de Rijn voerde. Nadat men hier enige tijd had vertoefd, werd een rondrit gemaakt over Hazerswoude, Bergschenhoek en vlieg veld Zestienhoven. Omstreeks half ne gen 's avonds werden de rond 80 bejaar den ingehaald door het muziekkorps „Con Amore". Namens de bejaarden sprak de heer Lensen dankwoorden aan het adres van alle ingezetenen, die ook nu weer de tocht mogelijk hebben ge maakt. Burgemeester S. Francke voerde even eens het woord. Hij dankte de voorzitter van het comité, de heer K. A. van Lan- geraad, voor de leiding en de organisatie. Ten slotte sprak de heer Van Langeraad nog een dankwoord. Bij de postcommandant der rijkspolitie te Haamstede-Burgh (Zuidstraat 12 te Haamstede) zijn inlichtingen te verkrij gen over de volgende gevonden voor werpen: autosleuteltje, een wollen da- mesvest, een zonnebril, en een jaar abonnement van de Prov. Stoomdiensten in Zeeland. Eventueel gevonden voor werpen inleveren aan ditzelfde boven genoemde adres. V.V.V. Burgh-Haamstede organiseert dinsdag 23 juli de eerste autorally in Haamstede. De start is voor het ge meentehuis te Haamstede, waarna de deelnemers een 40 kilometer het wes telijk gedeelte van het eiland inge stuurd worden met een lijst vol aanwij zingen. Inleggeld 3,50. Opgave aan garage Dijkman en op de rallydag ook vanaf 13.30 uur aan de start. Zoals ge woonlijk zijn er weer fraaie prijzen. Op vrijdag 26 juli zal de s.v. Zeemeeu wen, in samenwerking met V.V.V. Burgh-Haamstede de tweede wandel tocht in de Westhoek houden. Deze tocht wordt een middagtocht. De start is voor het gemeentehuis te Haamste de om 14.30 uur. Zaterdagmiddag omstreeks half 3 vond o het kruispunt Potjes een botsing plaats tussen twee personenauto's. Een Nederlandse personenauto bestuurd door de heer De L. uit Zuidzande kwam uit de richting Cadzand, terwijl een Belgi sche personenauto op de voorrangsweg Sluis-Breskens reed. De heer De L. ver leende geen voorrang. Beide voertui gen kregen zware materiële schade. Geen der inzittenden liep lichamelijk letsel op. BRESKENS Bijeenkomst E.H.B.O. In de „Uitkomst" te Breskens heeft de afdeling Breskens van de E.H.B.O. haar 10-jarig bestaan herdacht. Ook werden de diploma's uitgereikt van de cursus, die de afgelopen winter is gehouden In zijn openingswoord kon voorzitter M. P. Barendse onder andere burgemeester J. A. Eekhout verwelkomen. De diploma uitreiking en de viering van het 10-ja- rig bestaan hadden gelijktijdig plaats in verband met de slechte financiële posi tie van de afdeling. SCHOOND1JKE Dezer dagen hielden de jeugdafdelingen van de Schoondijkse sportvereniging S.V.V. een turndemonstratie op het ge meentelijk sportterrein. Onder leiding van de instructeur de heer Fraanjé werkte men een gevarieerd programma vlot af. Enkele turners van de zuster vereniging Sluis gaven een korte de monstratie, terwijl ook de instructeur zich niet onbetuigd liet. Voor het ge heel bestond een redelijke belangstelling. De gemeenteraad van Schoondijke is te gen maandag 22 juli a.s. om half acht s avonds in openbare vergadering bij eengeroepen ter afwerking van een 14- tai punten tellende agenda. Deze omvat o.m. verschillende subsidieaanvragen, vaststelling ontwerp uitbreidingsplan in onderdelen, herziening wederopbouwplan en grond aan- en verkoop. ZAAMSLAG ,,De Volhardingop reis Zaterdag organiseerde de muziekvereni- eniging „De Volharding" voor haar le den en donateurs de jaarlijkse reis, die dit jaar ging naar Valkenburg en omge- Via Antwerpen ging het rechtstreeks naar Scherpenheuvel, waar enige tijd werd gepauseerd, om vervolgens door te rijden naar Zuid-Limburg, waar onder meer het drielandenpunt te Vaals werd bezocht. Op de terugreis werd in verschillende Belgische plaatsen halt gehouden met een laatste pauze in Mechelen. Om streeks half twaalf arriveerde het gezel schap weer in Zaamslag. SLUIS Schoolzwemwedstrijden De jaarlijkse schoolzwemwedstrijden voor de leerlingen van de lagere scholen in Sluis zullen dit jaar gehouden worden op zaterdagmiddag 20 juli in de ge meentelijke badinrichting, aan de vaart van Sluis naar Brugge. SINT -PH1LIPSLAND Wedvlucht De uitslag van de wedvlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Cor- beil is als volgt. In concours waren 86 dui ven. De snelheid van de eerste duif was 1350.25 en van de laatste 1186.70 m.m. Th. Bakker 1, 5 en 10: A. Faasse 2 en 3: J. C. Verwijs 4 en 7: J. Geense 6, Joh. Reijn- goudt 8, J. Zuidweg 9.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5