Ook Clinge tegen de herindelingsplannen Financiële berichten ONZE KLEINTJES Chauffeur Herindelingsplannen degraderen Sluis VAKSCHOOL VOOR FRUITTEELT TE WILHELMINADORP: 57 GESLAAGDEN Promotie christelijke kweekschool Zeeland MULO-EXAMENS RESULTATEN VAN AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS GOES N.V. Emba Dividenden Fa. J. Meertse Zn., Niet in stukfcen scheuren" Examens Als het dan toch moet: liever samen met Graauw en Langendam dan met Hulst B. en w. in nota Aantal cursisten in stijgende lijn Zeeuwse organisten in Zierikzee bijeen Vakantie voor huismoeders in Hedenesse te Cadzand Hogere resultaten bij Honig N.V. DINSDAG 16 JULI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 Onder het steeds groter wordend aantal Zeeuws-Vlaamse gemeenten, dat zich niet kan verenigen met de voorgestelde gemeentelijke herindeling, heeft zich maandagavond ook Clinge geschaard. Nadat de raadsleden op soms vurige, en ook zakelijke wijze vele bezwaren tegen het advies van G. S. hadden kenbaar ge maakt, werd zonder hoofdelijke stem ming besloten een door b. en w. opge stelde conclusie te onderschrijven. Deze conclusie luidt: dat er geen gegronde motieven be staan om de zelfstandigheid van Clinge op te heffen, dat de samenvoeging met Hulst en St.-Jansteen onaanvaardbaar wordt geacht en 9 dat als Graauw en Langendam moeten worden opgeheven, een sa menvoeging van deze gemeenten met Clinge als de meest aanvaardbare oplossing wordt beschouwd. Deze laatste oplossing ligt trouwens ge heel in de lijn van de gedachte in Graauw, waar de raad in de loop van de vorige week eveneens te kennen gaf, geen overwegende bezwaren te hebben tegen een samenvoeging met Clinge. Over tal van bezwaren tegen de voorge- Heden werden wij verblijd met de geboorte van ons dochtertje en zusje JOHANNA NEELTJE. Fam. Van Cranenburgh Veere, 15 juli 1963. Tijdelijk: Gasthuis Middelburg. Met diepe droefheid geven wij kennis van het nog zo plotseling overlijden van onze lieve, zorgzame man en vader, de heer JAN LOUIS JOOSSE op de leeftijd van 51 jaar. De Heere die geen re kenschap geeft van Zijne daden sterke ons in dit zware verlies. Arnemuiden: wed. M. Joosse- Vader Nieuwerkerk a.d. IJsel: M. v. d. Bosch-Joosse J. v. d. Bosch Arnemuiden: Wim en Anneke Jos en Marie Leini Adri Marietje Arnemuiden, 14 juli 1963, Molenweg 34. De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 18 juli a.s. te 2 uur op de algemene begraafplaats. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in het kerk gebouw der Ger. Gem.» welke aanvangt om 1 uur. Geen bloemen. Met ontroering geven wij kermis van het overlijden van ons ge acht en geliefd mede lid, mevrouw H. IKKINK-ZWIERS op de leeftijd van 54 jaar. Bestuur van de Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Middelburg-stad Propagandacommis- sie. Commissie Bejaar denzorg stelde samenvoeging met Hulst en St.- Jansteen waren de Clingse raadsleden het roerend eens, zo bleek uit hun beto gen. Zowel de heren A. J. P. Lockefeer, B. de Keijzer, A. E. v. d. Kelen, E. J. van Ruymbeeke en F. E. Plasschaert, waren eensgezind van mening, dat Clin ge een financieel gezonde gemeente is, die haar zelfstandigheid waard is en als zodanig moet blijven voortbestaan. Aan een samenvoeging valt volgens hen ab soluut niet te denken, omdat de menta liteit en geaardheid van beide bevolkin gen hemelsbreed verschillen. Voorts waren de vijf woordvoerders van mening, dat voor Clinge wijde perspectieven zijn weggelegd, als te zijner tijd het land van Saaftinge zal worden ingepolderd. TEGENSPRAAK De argumentaties van G. S. ten opzichte van de voorgestelde combinaties, aldus de raadsleden van Clinge, spreken elk aar op verscheidene punten tegen. De heer Lockefeer vond het vreemd, dat G. S. geen rekening hebben gehouden met de sterk afwijkende mentaliteit van de Hulstenaren ten opzichte van de Clingse bevolking, terwijl daaraan bij andere combinaties wél is gedacht. „De bevolking is er tegen, dat deze gemeen te in stukken wordt gescheurd en opge deeld door anderen", aldus dit raadslid De heer De Keijzer vroeg zich af, „wie toch die velen zijn, die om herindeling hebben gevraagd". Hij als raadslid was er „keihard tegen", zo stelde hij bij voorbaat. Zijns inziens worden Clinge en St.-Jansteen tot slachtoffer gemaakt van de bloei van Hulst. Hij wees er voorts op, dat het juist Hulst is, dat alle gemeentelijke samenwerking van de Heden heeft de Heere wederom van ons weg genomen onze zeer ge liefde zoon, broeder, zwager en oom, de heer JAN LOUIS JOOSSE, in de ouderdom van 51 jaar en 8 maanden. Wat man leeft er die den dood niet zien zal. Ps. 89 49 Leer ons alzo onze da gen tellen, dat wij een wijs hart bekomen. Ps. 90 12 Arnemuiden: wed. M. Joosse- Crucq Goes: wed. C. Joosse- Kousemaker en kinderen Middelburg: wed. G. Joosse- Peeman en kinderen Elspeet: A. Jobse-Joosse J. Jobse en kinderen Huizen: J. Joosse M. Joosse-Harinck en kinderen Arnemuiden: M. Adriaanse-Joosse A. Adriaanse en kinderen Bergen op Zoom: S. Joosse P. Joosse Middelburg: N. Troy-Joosse J. Troy en kinderen Oostburg: F. Joosse Arnemuiden, 14 juli 1963. Wederom werden wij getroffen door het plotselinge overlijden van onze geachte pa troon, de heer J. L. JOOSSE. Ook zijn nagedachte nis zal bij ons in ere blijven. Personeel fa. J. L. Joosse Arnemuiden, 14 juli 1963. Bij het te Middelburg gehouden exa men voor het diploma brood- en ban ketbakker le gezel slaagde de heer Johny de Smet uit IJzendijke. De heer L. J. Vermeulen te Terneuzen slaagde te Utrecht voor het examen sla gersgezel van het S.V.O. Aan de academie voor beeldende kun sten Sint Joost te Breda, slaagde de heer R. Dusarduyn te Sluis voor meu belontwerper en binnenhuisarchitect. Voor het mulo-examen slaagden te Ber gen op Zoom: J. M. Somers, Vlissin- gen en J. L. C. Vervaat, Souburg. Te vens slaagden zij voor het middenstands examen. Aan de hogere technische school te Rot terdam slaagde voor het examen bouw kunde de heer C. S. de Bree te Terneu zen. hand wijst. De voorgestelde samenvoe ging is volgens hem bij voorbaat tot mislukking gedoemd. Het raadslid v. d. Kelen was van me ning, dat er voor Hulst voldoende pers pectief is te vinden in noordelijke rich ting. De heer Van Ruymbeeke nam het G. S. kwalijk, dat zij tevoren geen poolshoogte hadden genomen. Hun ad vies had dan bepaald anders geluid. De heer Plasschaert vond het ontwerp te vlug in elkaar gezet. Hij had ook zijn gedachten laten gaan over andere com binaties. Een opvallende zaak noemde hij de voorgestelde zelfstandigheid van Sluis en Aardenburg. De kanaalzone moet volgens hem één gemeente worden, dan pas kan dit gebied goed worden behartigd. Hij had de indruk, dat Clinge moet worden opgeofferd aan één, groot Hulst, een plaats, waarin in het ge heel geen saamhorigheid heerst, zo meende hij. Ook burgemeester P. V. M. Vercauteren zei namens het colege van b. en w. van mening te zijn, dat de wenselijkheid van samenvoeging niet voldoende is aange toond. Dit college blijft de voorkeur ge ven aan gemeentelijke samenwerking, met behoud van zelfstandigheid. Als de voorgestelde samenvoeging zou door gaan, zal volgens burgemeester Vercau teren de zorg voor de buitenkernen te kort schieten. Tegen een combinatie Clinge-Graauw, met vijfduizend zielen op een oppervlak van tienduizend ha zei hij geen overwegende bezwaren te heb ben. „Onder de nieuwe gemeenten van Schouwen-Duiveland zijn wel kleinere bestuurlijke eenheden". De resultaten van de promotie aan de chr. kweekschool voor Zeeland te Middelburg zijn: Van klas 1 naar klas 2 werden bevor derd: Jannie Bosselaar. Ad Buys, Els van Damme( Lian Dieleman, Jan van Gilst, Andries den Hollander, Cobie de Jonge, Piet Kraak, Piet van Liere, Engel Rein- houdt. Ad de Ruyter, Adri de Schipper, Fred dy van Strien, Sunja Verschuure, Rineke Vleugel, Dig Vleugel, Ina Walraven, Kees Wisse, Jacob Zuydweg, Lous Coppoolse, Dick de Graaff (herexamen), Leo van den Hoo- ven, Hannie Huijssoon, Maatje Kakebeke, Eduard Kögeler, Ludy de Lange, Bobby La- tuheru, Johnny Lilipaly, Mark Mast, Nellie Meliefste, Piet Meulenberg, Evelien van Nop pen, Wim Oranje, Gerda Pieters, Ad Potter, Piet van de Sande, Anneke van Strien, Adri Tollenaar, Hans van de Ven, Jan van Wal lenburg, Simon Wattel, Hans Wolf. Niet be vorderd één leerling. Van klas 2 naar klas 3: Marian Boone, Kees Bolkenbaas, Johan Dingemanse, Lo van Driel, Ina van Es, Marga Klooté, Sonja Kolff, Els Labruyère, Iny Loof, Gerda Nijsse, Jneke Post} Rein Sakko, Joke Sinke, Arie van der Stoel, Ria Suurland, Hans bij de Vaate, Bart Vroegop, Jaap Walhout, Jan Da- vidse, Riet Don, Koos Geschiere, Geert de Heer, Wim v. d. Heijden, Willy Heijmans, Piet de Klerk, Annie Kruit, Peter Lenselink, John Louws, Hilda Portier. Lex van Selms, Corrie van Sluijs, Jan Stol, Jan de Vlieger (herexamen), Eddie de Wilde. Niet bevor derd één leerling. Van klas 3 naar klas 4: Forrie Allemekin- ders, Jaap Bakker, Jan Bartelse, Mijni Boot, Johan Buys, Adrie Cappon, Leo Flipse, Rinus Jasperse, Chris Koolstra, Atty Lambrechtse, Dick Minnaard, Piet Moerland, Lenie van Oosten (taak), Leo van den Ouden, Henk Pladdet, Maarten Schouls, Adrie van Soe- len, Ineke Spaans, Anke Sturm, Niek Teerdts, Rita Tieleman, Coby Timmerman, Janny de Wild, André Wisse, Han Aarnoutse, Nel Bak ker, Tiny Bertijn, Han van den Broeke, Kees Brouwer, Ciska de Bruijne, Henk Coppool se, Lies Elshout, Jitske de Haan, Daan In- gelse, Eef Izeboud, Ko de Jonge, Sjaak Kal jouw, Hannie de Kok, Jaap Koppejan, Johnny Poppe, Piet Risseeuw, Jos Roelse, Maurits Schoenmaker, Wim Schout, Lou Sin ke, Truus Spapé, Riet Zegers, Jo Goverse, Jan de Heer, Frans van der Heijde, Ellie de Jonge, Annelies Jongstra, Daan van Noppen, Peter van den Ouden, Wim Ovaa, Harry Pouwer, Eline Richard, Kees Sanderse, Le- vien Scheele, Rien Straub, Margreet Ver- sluijs en Agaath van de Waal. Het college van b. en w. van Sluis heeft over de herindelingsplannen van G.S. een uitvoerige nota gezonden aan de raadsleden in verband met de raadsver gadering aanstaande donderdag. Hierin delen b. en w. mee, dat men in grote lij nen akoord kan gaan met deze plannen en dat het noodzakelijk is Sluis als zelf standige gemeente te handhaven. Deze handhaving is niet alleen gegrond op historische overwegingen, maar na de oorlog, die voor Sluis een bijna volledige verwoesting betekende, heeft de ge meente bewezen een grote bestuurs kracht te kunnen ontplooien, aldus de nota. De speciale plaats die Sluis op toeris tisch gebied inneemt, komt in het plan niet voldoende tot uitdrukking, aldus het preadvies. Een van de voornaamste grondslagen is volgens het plan, het vormen van grotere gemeenten, hetgeen niet tot uitdrukking komt door de voor genomen plannen om Heille bij Aarden burg in te delen. Heille kwam reeds in 1880 bij Sluis en ook toen bleek, volgens b. en w„ deze noodzaak niet. Heille is op een redelijke manier, aldus de nota, betrokken in de verzorgingsproblemen, die de gemeente heeft. Dat de inwoners van Heille economisch op Aardenburg georiënteerd zouden zijn is volgens b. en w. slechts ten dele waar. Wel kan het college akkoord gaan met een samen voeging van Draaibrug bij Sluis. Op ver schillende terreinen zijn de bewoners op Sluis aangewezen, terwijl de geaardheid van de bevolking zeker past bij die van Sluis. Het plan degradeert, aldus het college, een van de welvarendste gemeenten in de streek tot een van de kleinste. Sluis moet de gelegenheid krijgen de toeristi sche „aanzet" verder te ontwikkelen. De aangewezen weg daartoe ligt langs de rijksgrens in noordelijke richting. Men kende, aldus de nota, in Sluis reeds een omvangrijk toerisme vóór de opkomst van de Zeeuws-Vlaamse badplaatsen en dan moet wat armslag gegeven worden door een wat breder bestuurlijk en eco nomisch draagvlak. SINDS 1936 MEER DAN 1000 DIPLOMA'S Voor het te Goes afgenomen m.u.l.o.- examen slaagden: de dames A. Foordse te Middenschouwen, D. van Damme te Heinkenszand, M. C. Buizer te Kapelle, L. N. van der Blom te Goes, M. A. Bo- lier te Hoedkenskerke, J. C. v. d. Sluijs te Middenschouwen, M. Schijve te Nieuwvliet, G. M. Minderhoud te West- kapelle (m), S. Minderhoud te Middel burg (m), N. T. Passenier te Domburg (m), G. P. van Gilst te Colijnpslaat (m), A. W. Lamaire te Kamperland (m). K. C. van Schaik te Terneuzen, S. A. Heij- boer te Kamperland, A. W. Dieleman te Wissenkerke (m), J. C. Seijbel te Middelburg (m), P. M. Stadhouders te Middelburg (m) en de heren J. C. van Klinken te Zierikzee, L. v. d. Sluijs te Brouwershaven, D. J. v. d. Velde te Dreischor, H. P. J. Tijssen te Terneuzen, J. W. den Herder te Wolphaartsdijk, G. H. van Weelden te Oostburg, A. A. Dierkx (m) te Sluis, J. A. Koster te Kruiningen, de dames L. Flipse te Sou burg, G. Rutters te Souburg-, M. Geldof te Vlissingen, E. Visser te Koudekerke, J. Vos te Vlissingen (m), J. v. d. Waaij te Vlissingen (m), M. Koole te Vlissin gen (m), A. van Gorp te Terneuzen (m), M. Katsman te Wolphaartsdijk (m), W. Kloosterman te Wolphaartsdijk (m), J. Daniëlse te Middelburg (m), C. v. d. Dussen te Middelubrg, J. Fonteijne te St.-Laurens (m), M. de Koning te Souburg (m), K. Mast te Arnemuiden (m), L. Minderhoud te Domburg (m), W. Leijs te Goes (m), M. Luijks te Goes (m), J. van Neuren te Kapelle (m) en de heren L. v. d. Broek te Vlissingen, J. van Veen te Vlisingen, A. de Buck te Goes, J. Flipse te Goes, P. de Jonge te Heinkenszand, A. Kok te Yerseke, J. de Munck te Goes, A. van Oosten te Nieuwdorp, H. Monnier te Vlissingen, J. Zegers te Terneuzen (m), S. den Deur waarder te Zaamslag (m), P. Goossen te Hoek (m), P. Hamelink te Terneuzen (m), W. Jansen te Sluiskil (m), J. de Jonge te Terneuzen (m), J. Traas te Goes, H. de Jonge te Yerseke (m), L. Schroevers te Middelburg (m), T. J. Duijm te Vlissingen. Resultaten van Avondschool voor Nijver heidsonderwijs Goes: Bevorderd van basis 1 naar basis 2: T. P. J Bakker, Kloosterzande; P. A. M. Bogaert, Kuitaart; M. van Duivendijk, Tho- len; A. v. d. Engel, Middelburg; P. C. Geus, Kwadendamme; P. J. van Hees, Woensdrecht; L. F. Houg, Zaamslag; W. N. Jacobs, Vlissingen; J. H. de Jong, de Heen; L. C. M. van Kaam, Steenbergen; A. Kamp huis, Middelburg; A. J. Kraak, Kattendijke; A. van Loenhout, Nieuw-Vossemeer; C. P. J. Loos, Nispen; P. A. Meesters, Woensdrecht; A. J. Ridderhof, Steenbergen; H. E. A. Spue- sens, Philippine; H. A. Herman, Sas van Gent: G. P. Backx. Bergen op Zoom; J. L. de Bil, 's-Gravenpolder; J. L. van Bommel, Bergen op Zoom; F. G. M. van Haperen, Roosendaal; H. J. F. Hoendervangers, Ber gen op Zoom; L. J. A. de Jong, Roosendaal; W. L. van Loon, Bergen op Zoom; H. J. Snepvangers, Bergen op Zoom; A. A. C. Timmermans, Wouw; A. P. M. Timmermans, Bergen op Zoom; P. J. G. Timmermans, Ber gen op Zoom; P. A. Toebak, Ossendrecht; P. J. Vos, Bergen op Zoom; P. C. Buys, Bergen op Zoom. Voorwaardelijk bevorderd 3; niet bevorderd 9. Geslaagd voor het schoolexamen le gedeelte (naar V.o. I.): J. Adriaanse, Middelburg; P. J. Bastiaanse, Bergen op Zoom; C. J. Bosters, Nieuw-Vos- semeer; J. de Bree, Vlissingen; H. C. van der Bruggen, Bergen op Zoom, A. C. H. B. Bus- ter, Bergen op Zoom; H. S. M. van Damme, Clinge; A. J. Domisse, Goes; A. D. M. Hil- laert, Hulst; C. Hoogerheide, Wemeldinge; W. J. van Kerkhoven, Hontenisse; S. A. Masclee, Retranchement; J. M. Leenknegt, Hontenisse; J. Meertens, Hoek; G. P. M. Morcus, Kloosterzande; A. J. Oosterling, Hoek; P. B. M. Peeters, Sint-Jansteen; A. Pierssens, Sint-Jansteen; B. J. A. Pleyte, Vlissingen: J. J. A. M. Smolders, Hooger heide; P. A. L. de Theye, Terhole; H. Ver ton, Middelburg; L. J. de Bil, Nieuwerkerk; J. van Burg, Kruiningen; J. G. van Eenen- naam, Middelburg; G. E. P. Govers, Roosen daal; H A. van der Hart, Goes; P. J. van der Heijden, Wouw; J. J. Hollebrandse, Yer seke; M. de Jonge, Biervliet; W. A. A. Jon- geneelen, Roosendaal; A. D. Kole, Kruinin gen; M. A. J. Maurer, Bergen op Zoom; A. A. Meloen, Krabbendijke; J. F. C. Schraau- wen, Roosendaal; L. M. Sies, Zierikzee; G. Tanis, Brouwershaven; A. Verbrugge, Hein kenszand; J. de Visser, 's-Gravenpolder; P. N. van den Wijngaard, Bergen op Zoom; C. A. J. Zandee, Roosendaal. Afgewezen 7. Geslaagd voor het schoolexamen 2e gedeelte (naar V.O. II.): Afdeling bouwkunde: A. A. P. de Backer, Bergen op Zoom; J. P. Bayens, Kapelle; P. M. Beulens, Hoedekens- kerke; J Dekker, Westkapelle; C. de Jonge, Nieuwdorp; C. J. Michielsen, Axel; C. D. J. Niederer, Bergen op Zoom; J. Nonneman, Hulst; J. Sandee, Nieuwdorp; J. C. M. de Theye, Terhole; L. S. P. van Velthoven, Zie rikzee; J. J. M. Vermorken, Kloosterzande. Afgewezen 1. Afdeling metaalbewerking: C. J. H. de Beer, Roosendaal; P. J. G. Cap- pendijk, Hontenisse; J. Dingemanse, Vlissin gen; J. H. Elmers, Sint-Maartensdijk; W. C. D. Gebraad, Nisse; H. P. Kooien, Hoogerhei de; P. J. Nefs, Halsteren; P. Peene, Vlissin gen; J. J. Timmermans, Halsteren; H. R. L. Vermeirssen, Nieuw-Namen: L. M. Jansen, Hoek; P. Ketting, Terneuzen; A. M. Kosten, Oostburg; A. Maranus, Oostkapelle; K. G. Tollenaar, Terneuzen; A. A. van de Velde, Hoek; A. M. Vriens, Bergen op Zoom; C. A. Wielemaker, Koudekerke; C. Wisse, Vlis singen. Afgewezen 9. Afdeling elektro: P. A. M. van Herel, Steenbergen; A. P. de Jong, Steenbergen; M. A. M. Polspoel, Sint- Jansteen; M. A. Reijerse, Goes;- P. Zandee, Goes. Afgewezen 2. Voor de Akte N 1: J. C. W. Jeroense, Goes; C. de Poorte, Mid delburg; I. Sinke, Vlissingen; F. Trebels, Vlissingen. Afgewezen 6. Geslaagd voor het schoolexamen 3e gedeelte (naar Afsl. Opl.): Voor de akte N 1: J. C. F. de Beer, Breda; M. M. C. van Gooi, Roosendaal; H. J. van Heijningen, Bergen op Zoom; L. Kloet, Vlissingen; P. A. Vermeij, Bergen op Zoom; C. J. de Wit, Bergen op Zoom. Afgewezen 3. Voor de akte N III: M. J. Klaassen, Kapelle; K. J. M. van de Weijgert, Bergen op Zoom. Voor de akte N IV: A. C. Buijs, Oudenbosch; A. C. Koevoets, Bergen op Zoom; S. Kools, Bergen op Zoom; M. Nuyten, Roosendaal; J. V. Schermer, Goes. Afgewezen 3. Voor de akte N IVw: C. J. Bos, Nisse; J. J. Rottier, Goes; J. J. Theuns, Bergen op Zoom. Voor de akte N V: P. A. Verbeek, Halsteren; J. Walhout, Bors- sele; H. G. A. Willems, Roosendaal. Afge wezen 1. Voor 57 van de 60 leerlingen aan de vak school voor de fruitteelt te Wilhelmina- dorp lag maandagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes het diploma klaar. Zij kregen het tijdens de jaarlijkse open bare eindles uit handen van de directeur van de school en rijkstuinbouwconsulent, ir. J. J. van Hennik. Aan het begin van de bijeenkomst, na het welkomstwoord van de voorzitter van de stichting tuinbouwvakscholen, de heer J. Kakebeeke, gaf waarnemend-di recteur C. L. de Wilde een kort over zicht van het afgelopen schooljaar, waar in de verschillende activiteiten en excur sies de revue passeerden. Hij deelde mee, dat tot de groep geslaagden van dit jaar de duizendste leerling behoort, die het diploma van de school ontving, sinds de oprichting in december 1936. Voor het nieuwe cursusjaar zijn 67 aan meldingen binnengekomen, zo bleek voorts uit zijn woorden. Drie leerlingen hielden voor de aanwe zigen de cursisten, het bestuur en de leerkrachten een kort referaat. De heer P. Sinke uit 's-Heer-Arendskerke sprak over de ziektebestrijding in de fruitteelt, de heer W. Heijboer uit 's-Gra venpolder vertelde tal van wetenswaar digheden over zijn studiereis naar Israël en de heer B. van Gorsei uit Rilland - Bath stond stil bij de vergelijkingen tus sen de opbrengsten in land- en tuinbouw. Aan de hand van cijfermateriaal toonde hij aan dat 7 ha fruitteelt dezelfde finan ciële resultaten geeft als ongeveer 36 ha landbouwgrond. Na de pauze voerde ir. Van Hennik het woord. Hij bracht de geslaagde cursisten zijn gelukwensen over en toonde zich verheugd over het feit, dat het aantal deelnemers aan de cursus zich in stij gende lijn bevindt. Ir. Van Hennik be klemtoonde in zijn toespraak dat de fruitteler er goed aan doet, om in ver schillende andere streken poolshoogte te gaan nemen van de gang van zaken op fruitteeltgebied. Belangrijk achtte hij het ook om deel te nemen aan het organi satieleven. Ten slotte bracht hij zijn dank over aan het schoolbestuur en de leerkrachten. Felicitatiewoorden kwa men daarna nog van de heer Kake beeke die een korte schets gaf van de ontwikkeling van de fruitteelt en de heer P. Huysse namens de leraren. Woorden van dank tot lerarenkorps en schoolbestuur werden namens de leer lingen gesproken door A. Janse uit Kloe- tinge en C. Baay uit Tholen. De namen van de geslaagde cursisten zijn: A. Ars, Ovezande; J. Baarends, Goes; C. Baay, Tholen; R. Barel, Zevenbergen; M. van Belzen, Nieuw- en St.-Joosland; S. v. d. Boomgaard, Kruiningen; H. Boone, Borssele; C. Boonman, Ovezan de; A. Brandt, Wilhelminadorp; A. Buys- rogge, 's-Gravenpolder; C. Buysrogge, 's-Gravenpolder; J. Dominicus, Goes; J. v. d. Dries, Ovezande; P. Eversdijk, Ka pelle; N. Eversdijk, Kapelle; A. van Gilst, Colijnsplaat; P. Goedegebure, Nieuwdorp; B. van Gorsei, Rilland; P. Harthoorn, 's-Gravenpolder; W. Heij boer 's-Gravenpolder; A. op 't Hof, Wol phaartsdijk; A. Janse, Kloetinge; J. Jan- se, Heinkenszand: J. D. Jansen, 's-Gra venpolder; J. de Jonge. Borssele; N. de Kater, Wissenkerke; C. Klap, Colijns plaat; K. de Koeijer, Biezelinge; P. de Kunder, Ovezande; J. Leendertse, We meldinge; B. de Looff, Wissenkerke; H. i v. d. Maas, Kats; E. Meijering, Kloetin- !ge; M. Meulbroek, 's-Heer-Arendskerke; F. Moelker, 's-HeerenhoekA. Moison, Ovezande; R. Polderman, Kruiningen; P. j de Ronde, Goes; J. Rijk, 's-Gravenpol- i der; K. Schippers, Kamperland; M. Sin ke, Krabbendijke; P. Sinke, 's-Heer- Arendskerke; G. Tazelaar, Goes; G. Ver- j maire, Kapelle; M. Vermaire, Kapelle; A. Verwijs, Yerseke; M. Verwijs. Yer seke; P, Verwijs, Yerseke; A. Vleugel, Oudelande; P. Vogelaar, Krabbendijke; J. Walhout, Kapelle; M. van Weele, Waarde; B. van Westen, Oud-Vosse- meer; J. de Winter. Baarland; M. Wisse, Kapelle; A. de Witte, Wolphaartsdijk; H. Zweemer, Yerseke. Afgewezen werden 3 leerlingen. Een vijftiental leden van de Nederland se Organistenvereniging in het district Zeeland is zaterdag naar Zierikzee ge gaan om er de zomerbijeenkomst van het district mee te maken. In de mor genuren bezichtigde en bespeelde men het orgel van de Chr. gereformeerde kerk. 's Middags werd het nieuwe Zweedse orgel van de Lutherse kerk in Zierikzee bekeken en „geprobeerd". Tij dens de korte vergadering onder voor zitterschap van de heer J. Rijn uit Mid delburg, werd verslag van dé algemene vergadering uitgebracht. De volgende bijeenkomst zal op 28 september a.s. in de Lutherse kerk te Vlissingen worden gehouden. Van 2 tot 7 september kunnen huismoe ders en alleenstaande vrouwen een va kantie-cursus volgen in het vormings centrum „Hedenesse" in Cadzand onder 't thema „Leven in 1963". Naast gesprek ken, filmvoorstellingen korte inleidingen met discussies, staat er een excursie naar Brugge op het programma. Het vormingscentrum Hedenesse kwam tot het organiseren van deze vakantieweek naar aanleiding van het toenemende aantal deelnemers die zich inschreven voor de vakantieweken in Hedenesse, georganiseerd door de Federatie van Vrouwelijke Vrijwilligers. Voor het eerst in de bijna 100-jarige ge schiedenis van Honig N.V. is een jaar verslag in druk verschenen. Hiermede heeft de directie willen voldoen aan een steeds terugkerend verzoek om aan de 1 gegevens ook buiten de kring van aan deelhouders enige bekendheid te geven, j Een en ander wil geenszins zeggen dat Honig N.V. het voornemen zou hebben binnenkort een notering van haar aan delen ter beurze aan te vragen. Wat de resultaten betreft is 1962 gunsti ger verlopen dan verwacht werd. De re sultaten hebben zelfs die van de voor gaande jaren overtroffen. Vooral ook de winsten van de buitenlandse onderne mingen waren hoger. Niettemin ziet de directie de toekomst van het hoofdbe drijf, de maïszetmeelfabriek. met zorg tegemoet. Het bruto-bedrijfsresultaat steeg, blijkens de geconsolideerde verlies- en winstrekening, van 10,9 min tot 12,9 min. De winst voor belasting komt uit op 9,1 min (v.j. 6,6 min). Na belastingen naar de winst resteert 6,4 min 4,6 min). Aan de reserve wordt toegevoegd 4,4 min 2,9 min), waarna resteert voor uitkeringen 2,0 min 1,7 min). Voorgesteld wordt acht procent dividend (zeven procent). Het boekjaar per 30 april 1963 van N.V. Emba, maatschappij voor beheer en ontwikkeling van industrie en han delsondernemingen, heeft zich geken merkt door een duidelijk verschil in de ontwikkeling van de eerste drie kwarta len en het laatste kwartaal. De omzet stijgingen van de voorgaande kwarta len werden gevolgd door een omzetda ling gepaard met extra kosten. Hoewel de ontwikkelingslijn zich in april en na het onderhavige boekjaar herstelde, meent de directie een volledig inhalen van de gederfde omzet niet te mogen verwachten. Blijkens de geconsolideer de verlies- en winstrekening is de post bedrijfsrekening gestegen van 1,84 min tot 1,93 min. Na afschrijvingen en interest resteert een winstsaldo van 580.302 (v.j. 568.016). Voorgesteld wordt tien procent dividend (onv.). Vooruitzichten: voor het boekjaar 1963- 1964 meent de directie geen verwach tingen te mogen uitspreken. Het ver loop van het boekjaar 19621963 heeft haar geleerd van hoe grote in vloed uitzonderlijke weersomstandighe den kunnen zijn. Hoewel in het alge meen van een gunstige bezetting van de technische capaciteit kan worden ge sproken, heeft een tekort aan werk krachten toch belemmerend gewerkt. De N.V. maatschappij tot exploitatie van Rheinische Kohlensaurewerke deelt mede dat de commissarissenvergadering besloten heeft aan de vergadering van aandeelhouders voor te stellen over 1962 negen procent dividend uit te keren (onv.). Heden overleed vredig, na een geduldig gedragen lijden, in de zekerheid des geloofs, mijn innig geliefde vrouw, HARMINA IKKINK geboren Zwiers, op de leeftijd van 54 jaar. Dat zij ruste in vrede. Mede namens de familie, H. J. Ikkink. Middelburg, 14 juli 1963. Loskade 45. Donderdagavond, 18 juli, rouwdienst in de Nieu we Kerk. Aanvang 7 uur, voorganger ds. A. P. Nauta. De teraardebestelling zal plaatsvinden vrijdag 19 juli, 3 uur, op de algemene begraafplaats te Mar- kelo (Ov.), waaraan voorafgaande te 2 uur rouwdienst in het dienstgebouw der Ned. herv. kerk. Heden nam de Heere op het alleronver wachts uit ons midden weg, onze zeer geach te zwager, de heer JAN LOUIS JOOSSE, in de ouderdom van 51 jaar. Moge het voor ons al len een roepstem zijn: bereid uw huis, want gij zult sterven. W. Vader. J. Vader-Frangois. M. Vader. J. Vader- van Moolenbroek. A. Vader. J. Vader- Vermeulen. L. Vader. A. Vader-Jobse. M. Vader-Allaart. J. Allaart. Middelburg, 14 juli 1963. Met droefheid geven wij kennis, dat op zon dag 14 juli nog onver wacht is overleden, on ze geliefde mede ambtsbroeder en ou derling, JAN LOUIS JOOSSE, in de ouderdom van ruim 51 jaar. „Er blijft dan een rust over voor het volk van God". Bijna 15 jaar heeft hij als ouderling de ge meente met volle toe wijding mogen dienen De Heere gedenke de nagelaten betrekkin gen en vervulle de le dige plaats met Hem zelve. Namens de kerke- raad der Gerefor meerde Gemeente in Nederland te Arne muiden. J. Dingemanse, scriba. Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, onze lieve vrouw, zorgzame moeder, be huwd- en grootmoeder, MARIA DE BUCK, geboren Corbijn, op de leeftijd van 63 jaar en 9 maanden. Gezang 53 3. Zoutelande: L. de Buck. Westkapelle: W. de Buck. C. de Buck- Gabriëlse. Zoutelande: K. L. de Buck- Dominicus. J. A. Dominicus. En kleinkinderen. Zoutelande, 15 juli 1963. Westkapelseweg 50. Heden overleed, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, onzè ge liefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoe der, AGNES MARIA SCHOUWEN AAR geboren Chalmet, op de leeftijd van ruim 67 jaar. Uit aller naam, Jac. Schouwenaar. Wemeldinge, 14 juli 1963. Pr. Julianastraat 38. De begrafenis zal plaatsvinden op woens dag 17 juli op de alge mene begraafplaats te Wemeldinge om 13.30 uur. Vertrek Ned. herv. jeugdgebouw, Dorps straat 66, om 13 uur. Heden overleed, onver wachts, onze lieve, zorgzame man, vader en opa, WILLEM BOS, echtgenoot van Cornelia de Pagter, op de leeftijd van 67 jaar. Domburg: C. Bos-de Pagter. Vlissingen: M. Klootwijk-Bos. H. Klootwijk. Pieter. Corrie. Domburg, 15 juli 1963. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 18 juli, 12 uur, te Domburg. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onverwacht, onze lieve oom, WILLEM BOS, in de ouderdom van 67 jaar. W. de Voogd. M. de Voogd van der Welle. Ineke. Domburg, 15 juli 1963. Weverijstraat 8. TE KOOP Te koop nieuwe vorkenhooi- sehudders, harkkeerders en transporteurs in alle hoogten. C. BRASSER ZN., Middel burg. Telef. 2312 en 4246. Heden is nog vrij on verwachts van ons heengegaan, onze innig geliefde, zorgzame man, pleegvader en oom, ADRIAAN WILHELMUS DE KEIJZER, op de leeftijd van 69 jaar. Uit aller naam, M. de Keijzer-Mallie. Vlissingen, 14 juli 1963 Verkuyl Quakkelaarstraat 22. De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 18 juli a.s. Vertrek Verkuyl Quak kelaarstraat 22 des middags 12 uur. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, onze beste broeder, zwager en oom, ADRIAAN WILHELMUS DE KEIJZER, op de leeftijd van ruim 69 jaar. Uit aller naam, J. W. de Keijzer. Vlissingen, 14 juli 1963 Te koop kinderwagen en fiets- zitje. Vlissingse Molenstraat 20. Middelburg, 's Avonds na 7 uur. Te koop 2-pers. Engels ledik. met 3 dig bed f 55, babycom mode, 1- en 2-pers. tuimelbed, sjoelbak, eiken lits-jumeaux, kapstokken, divan, rotan wieg, kinderstoel, stoelen. Tel 3513, Vliss.singel 34, Middelburg. Te koop t.v. 43 en 53 cm. De monstratie- en overjarige toe stellen. Met garantie. Violen straat 60, tel. 5189, Goes. 13 juli heeft de Heere tot Zich genomen, na een langdurig, moedig gedragen lijden, onze geliefde schoonzoon, MACHIEL DE BRUIJN, echtgenoot van M. P. Klaaijsen, te Purmerend, op de leeftijd van 50 jaar. N. M. I. Klaaijsen. J. Klaaijsen-Tevel. Breskens, Fuchsiastraat 17. Getroffen door het medele ven van zo velen, na het overlijden van onze gelief de man en vader H. LUIKENAAR betuigen wij hiermede onze hartelijke dank. Fam. Luikenaar Wolphaartsdijk, juli 1963. gevraagd Transportbedrijf Arnemuiden Te koop een beste kalfkoe, a. d. rekening bij M. J. FIEMAN, Kats, tel. 01109—218. Te koop in.g.st.z. kinderwa gen, compleet met bedje en tas. Becherstraat 4, Vlissingen. Te koop schrijfmachine en z.g.a.n. Philips bandrecorder. Nieuwe Vlissingseweg 56, Mid delburg. Koopje. Prachtige, zwaar ver zilverde casette. Nieuw. Geheel compleet 225. Br. lett. A 85, bur. P.Z.C., Vlissingen. Te koop demonstratie t.v.-toe stel, Philips, mooie kast, prach tig beeld, 53 cm. Tevens een t.v.-toestel (wegens vertrek), 43 cm beeld. Beide in zeer goede staat. Geschikt voor Belg., Holl., Frankrijk. RADIO TEMME, Lange Noordstraat 47, Middelburg, tel. 2557. TE KOOP GEVRAAGD Te koop gevraagd gouden en zilveren munten en gekleurde tegels. Adres: Noordweg 45, Sint-Laurens, tel. 4394. Te koop gevraagd: nette ge bruikte meubelen, ook antiek enz. VAN HALEN, Gravenstr. 94, tel. 3976, Middelburg. VAKANTIEVERBLIJVEN Wegens omstandigheden te huur van 4 t.m. 18 aug. 4-5 pers. caravan aan Walch. kust. Ca ravanverhuurbedrijf P. J. GE LEI JNS, Wagenaarstr. 28, Mid delburg, tel. 011802971. Te huur: nieuwgebouwde, ruime zomerwoningen, 6-pers. van 13 juli t.m. september. Gebr. DE WITTE, Westkapel le, tel. 01187—376—372. PERSONEEL Personeel gevraagd. L. MOENS, 't Zanddorp 11, Middelburg. Plastic en beton-emaillebedrijï. Timmerlieden gevraagd voor lange tijd. Intensief werk omscholing van verwant vak ook mogelijk. D. M. GEUZE EN ZN., monumentaal, restau ratiewerk, Kinderdijk 22, Mid delburg. Het zeehospitum „ZONNE VELD" te Oostkapelle, telefoon 01188255, vraagt een kookster of iemand die daarvoor opge leid wil worden. BIEDT ZICH AAN Heer zoekt werk als bijschilder, liefst Middelburg, of omgeving. Br. no. 708, bur. P.Z.C., Mid delburg. RIJLESSEN Autorijschool 't ZAND lest uit sluitend met nieuw materiaal Fiat 1100 en Fiat 600 a 7.50 per uur. Scooters met nieuwe Heinkel 6,Adelaarstraat 68, Middelburg, tel. 3623, b.g.g. 2704. Te koop Volkswagen de Luxe 1953 met veel accessoires voor 1150. Roggeveenstr. 14, Goes. Telefoon 6725. AUTOVERHUUR ACTIEF, ACTIEF, ACTIEF. Ook in Simca 1000, k f 7,50 per uur. Erk. en gedipl. B.E.A.- instr. Scooterles k 6,50 p. u. Rijschool „ACTIEF", tel. 4942, Nw. Vliss.weg 236, Middelburg! Luxe V.W.-bus zonder chauf feur te huur. Taxi- en Garage bedrijf GEBR. BLANKER, Klein Vlaanderen 97, Middel burg. Telefoon 2865. 10 rijlessen k 60 min. v. 85, in Simca's 1000 of DAF door erk. en gedipl. B.E.A.-instruct. Gratis geh. en gebr. Autorijsch. „ADRI HAMEETEMAN", Ra- vesteynplein 19, Vliss., tel. 3558. Adr. v. Middelburg sig. mag. J. D. KOETS, Segeersstraat 21, te lefoon 4772. Luxe wagens zonder chauffeur DAF, Volvo, Vauxhall. Garage GEBR. v. FRAASSEN ZO NEN, Scheldestraat 96-100, Vlis singen. Telefoon 011842175. BIJEENKOMSTEN Evang. samenkomst woensdag 17 juli 8 uur spreekt voor U ds. W. F. PRAAS van Breskens. Muzieklokaal Burchtstraat, Souburg. Allen hartelijk wel kom. Leer goed en veilig autorijden bij auto- en motorrijschool PARENT, tel. 01183-461. Erk. en gediplomeerd A.N.W.B. en F.N.O.P. Autorijschool STOKMAN, Erk. rij-instructeur. Leer vlug en goed autorijden in Volkswagen, tegen redelijke prijzen. Tijd. tel. 01194—3432. KREDIETEN Gehuwden en ongehuwden vraagt GRATIS FOLDER, Kre dieten tot 2500 voor aanschaf meubelen, woningtextiel, koel kasten, wasmachines, kleding, rechtstreeks v. fabriek. Ge heimhouding. Postbus 1371, Rotterdam. Autorijschool M. B. DE BLIECK, Herman Heijermans- laan 2a, telefoon 3380, Vlissin gen. ACTIEF. ACTIEF. ACTIEF. Auto-motor-scooterles bij erk. en gedipl. B.E.A.-instruct. U wordt geh. en gebr. Nw. Vliss. weg 236, M'burg. Tel. 01180 4942. Geen inschrijfgeld. BLOEMEN - PLANTEN Te koop 10.000 st. preiplanten Goliath R.Z. J. MELIEFSTE] Noordweg 33. Serooskerke (W.). AUTO'S EN MOTOREN Te koop i.g.st.z. Goggo-scooter, J.L.O.-motor 150 cc, genegen tegen bromfiets in te ruilen. Te bevragen Puterstraat A 45, Veere. Na zes uur. KENNISMAKING Gescheiden man, 24 jaar, zoekt kennismaking met net 'meisje of jonge \touw. Br. no. A 230, bur. P.Z.C., Goes. Te koop Ford Zephir, bouwj. '56 en scooter, 't Zanddorp 31, M'burg. HUISDIEREN Te koop aangeboden wegens omstandigheden, Berini brom fiets, Super Sport, a.n., kilo meterstand 800. Na 6 uur. ROOS, Clijverstraat 10, Vlissin gen. Te koop prachtige bouvier, reu. Moet weg wegens plaatsgebrek. Billijke prijs. Hendrick-Berck- raanstr. 20, boven, Vlissingen. Bromfietsruilcilinder Centraler Uw eigen cilinder geslepen of omgeruild, compleet met nieu we zuiger met veren en pen. Prijzen vanaf 15. DE PREE, Zusterstraat 8, Middelburg, te- DIVERSEN Tijdens onze seizoenopruiming vele koopjes, ook in wol, beha's en nylons! „DE WEEFSTOEL", Wij moderniseren uw piano en orgel in eiken, mahonie, teak enz. Hyper modern. HART HOORN, 's-Heerenhoek. Telef. 01105—247. Seizoenopruiming! Tuinbroe ken v.a. 2.95, jongensblouses, tot 4 jr. 1.95-2.95, meisjesblou ses v.a. 2.95, strandpakjes voor meisjes 3.95. „DE WEEF STOEL", Langeviele 3, Middel burg. Wie wil tegen treinreisgeld- vergoeding 2 personen meene men op 24 of 25 juli tot Utrecht. Brieven letter B 86, bur. P.Z.C., Vlissingen. Vakantie-aanbieding! Regen broeken, dub. doeks, zwart, 100 Vo waterdicht, van 14,95 hebben we in prijs verlaagd en kosten nu 12,95. HACCOU, St.-Jacobssstr. 7, Vlissingen. Seizoenopruiming! Poplin wa genjasjes 7.50, jurkjes 35 t.m. 50 v.a. 1.95, speelbroekjes 1.95, speelbroekjes met strook 2.95. „DE WEEFSTOEL", Langevie le 3, Middelburg. Een speciaal vakantiepakket met een keus uit zeven titels kunnen wij U bieden in een uniek aanbod van 2,50 per fraai gebonden deel. (Omvang ongeveer 200 blz.dl.). „BOEK HANDEL 'T ZOEKLICHT" Middelburg. Seizoenopruiming! Restant pop lin sneeuwpakken 5.00, jon genspakjes, 3-4 jr. 5.85, jongens streeppyama's 3.50, rest. shorts, tot 3 jaar 1.95. „DE WEEF STOEL", Langeviele 3, Middel burg. Voor elk wat wils: dam- en schaakrubriek, puzzel, stripverhalen, jeugdrubriek, kinderkrant en feuilleton. Dit alles vindt U in de P.Z.C.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7