Meer dan 60 grote zeilschepen in zeeslag verwikkeld vóór Veere Van brandmeester tot ereburger Zierikzee Uitbreidingsplannen op het toerisme afgesteld Supertanker op rede van Vlissingen 1ALF ZWAi Zaterdag admiraalzeilenvoor Zeelands commissaris der koningin REÜNIE GROTE JACHTEN Zeeuwse ALMANAK Bevelandse Horeca verhoogt prijzen KRITIEK VAN C.B.T.B. OP HET LANDBOUWBELEID VAN REGERING STEEDS MÉÉR iilllK ftMEI ARTS H. F. ADAM TE UTRECHT GEPROMOVEERD Grondprijs „Aardappelbeleid een treurige zaak" ZOMERAVONDMARS PADVINDERSBAND Parochie Sluis onder reguliere kanunniken ORGANISTENVERENIGING GING OP EXCURSIE Vrijdagavond spectaculair evenement met vuurwerk DE VEY MESTDAGH Ornitholoog Kees" van 't Veer Jongen verdronk tijdens balspel Herstel bastions IN OOST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN Waardering voor energie en animo Jongeman overleed na val met bromfiets Gemeente-ambtenaren maakten rondtocht over Walcheren Kasporgodansers te Goes vertrokken naar Joego-Slavië HET WEER IN EUROPA a PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 16 JULI 1963 Mede dank zij de jachtclub in Veere zullen vrijdag, zaterdag en zondag aanstaande drie spec taculaire zeilevenementen op het Veerse Meer worden gehouden, namelijk vrijdag een avondlijke slag bij Den Haak, met vuur werk verlicht om het publiek in de gelegenheid te stellen alles goed te kunnen volgen, voorts vermeldt het programma zater dag admiraalzeilen voor de com missaris der koningin en ten slotte staan er voor zondag wed strijden op het programma. Het geheel wordt verzorgd in het ka der van de jaarlijkse reünie van de stichting stamboek Ronde en Platbodemjachten. Deze instel ling, waarvan prinses Beatrix beschermvrouwe is, komt met meer dan zestig grote schepen van befaamde typen naar Veere zoals boeiers, bollen, tjalken, jollen, schokkers, aken, botters, schouwen en hoogaarsen. Er zijn zeer fraaie schepen onder deze boten, waarvan de bouw jaren variëren van 1892 tot 1963. Aan dit schouwspel doen voorts zeeverkenners mee, ge kleed in geuzenkostuums. Er worden twee historische evene menten verbeeld, de uitvaart van de Bourgondische vloot uit Veere in 1438 en een zeeslag uit de jaren 1572-1574. Het spectaculaire spel begint vrij dagavond om half negen. De deel nemende schepen worden in twee groepen verdeeld, een „Princenvloot" van zevenentwintig schepen en een ..Spaanse vloot" van zesendertig. Om half negen verlaat de Princenvloot de haven en ankert in de werkha- ven of, afhankelijk van de windrich ting, onder de hoge wal aan de oostzijde of bezuiden Veere in de Zandkreek. De Spaanse vloot ver laat de haven om kwart voor negen en ankert op nog nader te bepalen plaatsen. Om negen uur verzamelen zee verkenners zich in geuzenkostuum bij het Veerse stadhuis, waarna zij onder leiding van „admiraal De Rijck" met fakkels en muziek naar hun sloepen in de haven varen. Om tien voor half tien gaan twee liehtkogels de lucht in: de Princen- Advertentie) Wij verzorgen graag de levering van uw School boeken komt U voor de vakantie even bij ons aanlopen DE VEY MESTDAGH mmW "I 10EKHANDEL DRUKKER IJ Bellamypark 45-58 - Vlissingen Met zijn kleurige bestelwagen reed de chauffeur langzaam langs de Middelburgse singels. Voor zichtig stak zijn hoofd uit het omlaag gedraaide portierraam en met grote ogen bekeek hij zijn omgeving. Een argeloze toeschouwer zou ge dacht kunnen hebben dat deze man, die, gelet op de zaaknaam op zijn bestelauto uit Amsterdam kwam, slechts oog had voor d_e bolwerken die al weer zo aardig in het groen staan, of misschien voor het vredige vestwater, waar in groepjes eenden somber voort- roeiden in de regen. Maar nee, in een sappig taaltje, zo bij de Amstel vandaan, sprak hij een passerend echtpaar aan. Hij bleek de weg te zoeken, om precies te zijn dé Vinkesingel. Ie dere Middelburger zal bij de vraag naar de Vinkesingel onmid dellijk achteloos de schouders op halen, want ook al wonen er in de Zeeuwse hoofdstad vele yogelmin naars, dit olijke vogeltje werd er nog nooit vernoemd. Laat staan in een singel. „Nee meneer, hebben we hier niet ,,'k Ben 'r seker fan", sprak de chauffeur beslist, ..Finkesingel mot 'r sijn" „Kijkt u nu eens goed in uw pa pieren", overreedde het echtpaar de chauffeur. De man rommelde in zijn tas en daar stond het adres: Seis singel nummer zoveel. Het echtpaar stel de vast dat die Seissingel zich in derdaad in Middelburg bevindt en voordat de chauffeur de hem aan geduide route naar de Seissingel 'volgde, mompelde hij opgelucht: ,,'k Wist 't wel, 't moest een fin- kie sein, en 'n seissie is toch ook 'n finkie vloot haalt de ankers op en zeilt naar de geankerde Spaanse vloot. Om half tien gaan er drie. liehtko gels omhoog: het sein voor de zee verkenners dat zij achter „de slag" vuurwerk moeten ontsteken 0111 de „strijd" voor het publiek zichtbaar te maken. De Princenvloot ontsteekt het eigen vuurwerk en valt de Spaanse vloot aan met boordgeschut. De Spanjaarden geven de „volle laag" terug. Bij gunstige weersom standigheden keert de Princenvloot terug en vaart nogmaals langs de Spaanse vloot. Om tien uur teil slot te dooft het achtergrondvuurwerk: de slag is teneinde. De Princenvloot laat eerst de grote schepen van de Spaanse vloot de ha ven binnenkomen om daarna zelf binnen te varen. ADMIRAALZEILEN. Zaterdag is het admiraalzeilen, waar bij als admiraal ter zee fungeert de commissaris der koningin, jhr. mr. A. P. C. de Casembroot. Hij bevindt zich aan boord van het vlaggeschip „De Jonge Joseph", dat onder com mando van kapitein J. Goedkoop Dzn. staat. Men begint om één uur 's mid dags. De deelnemende schepen verlaten dan de haven en anke ren eskadersgewijs op afgespro ken plaatsen in de werkhaven. of afhankelijk van de windrichting onder de hoge wal kan de oost zijde of bezuiden Veere in de Zandkreek. Om kwart voor twee begeven de admiraal en de ove rige gasten zich aan boord van het vlaggeschip, dat bij de oude veersteiger ligplaats heeft geko zen. Om twee uur gaat de vloot anker op en brengt eskadergewijs in dub bele linie liet generaal saluut. Er wordt hiermee in herinnering ge bracht het uitzeilen van de Bour gondische vloot uit Veere in juli 1438, die toen onder commando stond van de admiraal Hendrik van Borssele, heer van Veere. Er zijn zaterdag in totaal zeven es kaders. 's Avonds verenigen zich de deelnemers aan een maaltijd in de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis. Zondag ten slotte zijn er zeilwed strijden, die om elf uur beginnen. De Stichting stamboek Ronde en Plat bodemjachten werkt voor de tot standkoming van dit evenement nauw samen met de Veerse Jacht club, die zoals men weet reeds eer der in haar korte bestaan enkele spectaculaire zaken ondernam, zoals het zeilen met Pinksteren. "^'"2. De horeca-bedrijven op Zuid-en Noord- Beveland zullen met ingang van zater dag a.s. hun prijzen verhogen overeen komstig de door de minister vastge stelde richtlijnen. Dit besluit werd ge nomen tijdens de maandagmiddag in „Slot Ostende" te Goes gehouden verga dering van horeca-ondernemers op Zuid en Noord-Beveland. De vergadering, die werd voorgezeten door de heer j. M. v. d. Dries uit Goes, werd bezocht door ruim 40 hotel-, restaurant- en caféhou ders. Tijdens deze vergadering hield de heer J. W. Poppel uit Breda, adjunct-secre taris voor Noord-Brabant en Zeeland van de Ned. Kath, Bond van hotel-, café- en restauranthouders en slijters een spreekbeurt, waarin hij met klem aandrong binnen het kader van de mi nisteriële richtlijnen de prijzen te ver hogen. De minister heeft, nadat er van vier juni 1962 tot vijf juni 1963 een prijsstop is geweest, goedgevonden, dat de horeca-ondernemers hun prijzen met totaal twee procent van hun jaaromzet over 1963 dit jaar dus te verhogen. De minister heeft de prijsverhoging van twee procent toegestaan in verband met de sterk teruglopende rentabiliteit van de horecabedrijven. De Bevelandse caféhouders namen tij dens de vergadering van gistermiddag vrijwel unaniem het standpunt in, dat deze gelegenheid moest worden aange grepen om de prijzen enigszins op te trekken. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is dezer dagen tot doctor in de geneeskun de gepromoveerd de rustend arts H. F. Adam uit Den Haag. Dr. Adam werd 30 augustus 1896 te Krabbendijke geboren, studeerde in 1924 af en was korte tijd in Nieuw-Beijerland werkzaam. In 1929 vestigde hij zich als huisarts in Stolwijk. De laatste zeven jaar was hij schoolarts in het district Het land van Arkel. In deze periode verzamelde dr. Adam de gegevens voor zijn proefschrift, over „Een sociaal paediatrische studie van het Hb. gehalte van 5009 schoolkinderen van 4 tot en met 14 jaar". Dokter Adam bepaalde het gehalte bloedkleurstof bij deze schoolkinderen en bracht de resul taten hiervan in betrekking tot leeftijd, gewicht, geslacht en sociale herkomst. Als parar mfen traden op de oudste zoon, de heer P. F. Adam, uit Lekker- kerk en de heer A. Adam te Dordrecht. Promotor was prof. R. Hornstra, hoog leraar in de sociale geneeskunde. Na de promotie volgde een receptie, waar ve len dr. Adam, zijn echtgenote mevrouw H. L. M. Adam-Moser en zijn drie zoons en dochter gelukwensten. Maandagmiddag is in de Eendrachtpol- der ter hoogte van Terneuzen de 17- jarige Eddy de Vos uit Stekene (België) verdronken. De jongen was daar met zijn ouders met vakantie. Bij het spelen niet een bal rolde de bal over het slik. Omdat het laag water was, rende de jongen de bal achterna, te laat bemer kend, dat achter het slik het water vijf meter diep is. Hij verdween in de diepte. De jongen kon niet zwemmen en verdronk. De boot van de rijkspolitie te water, de R.P. 10 is onmiddellijk begonnen met dreggen, maar gisteravond had men het stoffelijk overschot nog niet gevon den. Slot van pag. 1 mische zaken. In zuidelijke richting is voorts op flinke afstand van de kust een nieuwe verkeersweg gepro jecteerd, aansluitend op de verkeers weg van de grens naar Schapen- brugge en eveneens aansluiting ge vend op de grote weg Knokke-Gent. Het gedeelte weg naar Schapenbrugge op het grondgebied van de Belgische gemeente Westkapelle is trouwens reeds in uitvoering. Dit wordt een zes meter brede betonweg met voldoende ruimte voor de aanleg van fietspaden. Uiter aard is ontsluiting niet alleen van be lang voor Retranchement, maar feite lijk voor het gehele West-Zeeuwsch- Vlaamse kustgebied, van waar men gaarne uitstapjes maakt naar de Bel gische kust. Retranchement heeft nog andere plannetjes in petto om het toe risme meer vorm en inhoud te geven. Zo bestaat er een plan tot restauratie van de kilometers lange, in 1604 door prins Maurits aangelegde bastions rond om het oude garnizoensplaatsje. Ook wil men de dichtgegroeide grachten rond om de bastions schoonmaken en uit diepen. „Wellicht zit daar nog iets in voor een bescheiden vorm van water sport", zo vertelde burgemeester J. A. Leenhouts ons. Voorts heeft het depar tement van sociale zaken zich in prin cipe akkoord verklaard met de aanleg van een zogenaamd openluchttheater bij het fort Nassau. Dit restauratieplan inclusief bastions, grachten en open luchttheater is opgesteld dooor de Koninklijke Nederlandse Heidemaat schappij in overleg met de stichting Menno van Coehoorn. Voor de werkelijk rustzoekende toerist is Retranchement met zijn vriendelijke bevolking, zijn pittoreske marktplein- VAN LOTELING tot ereburger". Dat zou de titel kunnen zijn voor een bio grafie over brandmeester C. van 't Veer (61) uit Zierikzee. Enkele maanden na het afscheid van „zijn" korps heeft „Kees" zoals hij in de brandgangen heet maandagavond in de trouwzaal van het stadhuis de hoogste onderscheiding van de stad meegekregen: de eremedaille, met daaraan verbonden de privileges van ereburger. „Het is een tegemoet koming van het gemeentebestuur in de ontberingen, die U vele tientallen jaren voor de stad hebt geleden. Het gemeen tebestuur waardeert het, dat U zich steeds hebt ingezet met volle energie en animo". Burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester van Zierikzee liet niet veel over van de vaagheid in de stadsannalen over de brandweerloopbaan van Van 't Veer, die deze zelf altijd wel heeft geapprecieerd. „We hebben het nagegaan in het archief. Daarin vonden we, dat U op 7 januari 1928 als loteling aan het korps van Zierikzee bent toegevoegd. Maar pre cies hebben we het niet kunnen vinden. We houden het maar op veertig jaar.,..". Het pleitte des te meer voor de waar dering, die het gemeentebestuur van Zierikzee aan de persoon van de heer Van 't Veer hecht. In maart had het korps afscheid genomen van deze aan zijn „hobby" verknochte brandmeester. Na een lange reeks van grote en kleine branden. „Kees" zelf dacht da-t daarmee het vuurtje van zijn activiteit wel zou zijn geblust. Maar hij had het mis. Nog één keer moest hij met zijn mannen op draven. Nu naar het stadhuis. Maar niet voor een „fikkie". Nee, om naast zijn vrouw en te midden van zijn kinderen en zijn kameraden een sympathieke onderscheiding opgespeld te krijgen. „Het gemeentebestuur wilde nog even een dikke streep onder uw afscheid zetten", zei de burgemeester. Tot op het laatste nippertje was het plan voor C. VAN 'T VEER ....één keer sprakeloos.... (Foto P.Z.C.) „Kees" zelf geheim gebleven. Maar toen hij in de trouwzaal van het stadhuis het rijtje andere ereburgers van de stad tegenover zich vond wist hij genoeg. Voor het moment, waarop de burge meester hem tot ereburger uitriep, liet hij de loopbaan van Van 't Veer nog even aan de bij deze plechtigheid aan wezige familie en vrienden voorbijtrek ken. In 1928 dus lootte Van 't Veer zich in de Zierikzese brandweer. Hij werd toegevoegd aan „reservepomp 4". Het korps telde toen maar eventjes zes honderd man. Maar twee jaar later had „Kees" zich in het korps weten op te werken tot brandmeester. Dat is hij meer dan dertig jaar geweest. „U hebt heel wat spuitgasten afgewerkt en zes commandanten versleten", zei burgemeester Dijckmeester. Zo gaat dat in brandweerkringen, 't Is een alarme rend bestaan. Maar toch behandelt men elkaar ook op de brandladder als „zorgenkinderen". Dat bleek wei uit de woorden van de commandant van het Zierikzeese korps, de heer C. Berre- voets. „Hartelijk dank voor de samen werking en voor je gevatheid. We zijn blij, dat we je nog één keer sprake loos hebben gezien. En dat was vana vond." De brandweercommandant van Zierikzee vond het leuk, dat nu met Van 't Veer ook het korps in de gemeen schap van de stad een goede plaats heeft gekregen. De nu voorgoed vertrekkende brand meester voelde zich „overvallen" door de erepenning van de stad. Hij bedankte niet een kort, hartelijk toespraakje, waarin hij dit beloofde: „De brandweer gaat nooit uit mijn gedachten." Voor mevrouw Van 't Veer was er een bloe metje en een compliment, dat ze haar man steeds blijmoedig had laten gaan voor de brandweer... Tijdens de jaarvergadering van de afde ling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond heeft de voorzitter, de heer P. van Hoe ve, kritiek geuit op het landbouwbeleid in het afgelopen seizoen. Vooral het aardappelbeleid van de regering noemde hij „een treurige zaak." „In februari werden exportbeperkende maatregelen ingevoerd door vergunnin gen uit te geven, die slechts 14 dagen geldig waren. Dit heeft remmend ge werkt", aldus de Oost-Zeeuws-Vlaamse C.B.T.B.-voorzitter, die verklaarde, dat toen later bleek, dat er nog te veel aard appelen waren en grote partijen moes ten worden verkocht als veevoer, de re gering niet thuis gaf. Voorts was hij van mening, dat ook het produktschap voor aardappelen in dezen een slechte beurt heeft gemaakt. De heer Van Hoeve zei voorts in zijn openingswoord, dat ook ten aanzien 'van de suikerbietenprijs een gevaarlijk spel wordt gespeeld. „In de ons omringende landen maakt men de teelt van suikerbieten op verschillende wijze attractief. Bij ons geeft het L.E.I. een somber advies. Het acht een prijs van f54,— voldoende. De gevolgen zijn, dat bijna 10 minder bieten zijn uitge zaaid dan vorig jaar", merkte de voor zitter op. Ook ging de voorzitter nog nader in op een artikel in het Zeeuws tijd schrift over niet-sluitende grondprij zen bij aankoop door gemeenten. „Het bouwrijp maken van de grond kost 80 Hier valt niet aan te tor nen. De aankoop van de grond be draagt 20 Is nu zo'n plan te duur dan maar knabbelen aan de 20 van de aankoop. Aldus de schrijver van dit artikel. Het zijn griezelige gedachten van overheidsambtena ren", zo zei de heer Van Hoeve. Tijdens deze vergadering werd verslag uitgebracht over de gebeurtenissen in het afgelopen jaar. De heer Booy, leraar aan de christelijke landbouwschool te 's-Heer-Arentskerke deed dit over zijn school. Uit Zeeuwsch-Vlaanderen bezoe ken 17 leerlingen de school. Het vervoer vindt plaats met busjes die door de af deling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen wor den gefinancierd. Ir. L. Th. M. de Wit, rijkslandbouwcon- sulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen, noemde het in een korte rede belangrijk dat er een goede samenwerking is tus sen de rijkslandbouwvoorlichtingsdienst en de organisatie en de landbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen in zijn algemeen heid. Vanaf 1958 met de bestedingsbe perking, is de kwantiteit van het perso neel niet verbeterd, wel de kwaliteit. De boeren stellen steeds meer technische vragen en hiervoor hebben wij specialis ten nodig, zo zei spreker. Schonis het orgel. De volgende vergade ring zal waarschijnlijk in Kruiningen worden gehouden. In de nacht van zondag op maandag is de 19-jarige grondwerker W. C. Oostdijk uit Oud-Vossemeer in het ziekenhuis te Roosendaal overleden; na met zijn brom fiets te zijn gevallen. Zondagavond om streeks 9 uur vonden twee jongens het slachtoffer in bewusteloze toestand op het rijwielpad aan rijksweg 17 onder Roosendaal. Onmiddellijk is de jongeman die geen uiterlijke verwondingen had opgelopen naar het ziekenhuis vervoerd. De bromfiets was nagenoeg onbescha digd. De gemeentepolitie van Roosen daal acht de mogelijkheid van een aan rijding gering. Ook vandaag (dinsdag) zal de Middel burgse padvindersdrumband nog een zomeravondmars maken en wel langs de volgende route: Zuidsingel, Lutherse Kerklaan, Molenwater, Noordpoort straat, Noordpoortplein, Klein Vlaande ren, Volderijstraat, Volderijlaagte, Klein Vlaanderen, Seisbrug, Seissingel, Seis- weg, Middelburgsewegje, Tamarisken laan, Kornoeljelaan, Berkenlaan, Abelen laan, Park de Griffioen, Seissingel, Seis brug, Seisplein, Seisstraat, Seisdam, Achter de Houttuinen, Langeviele, Pot- tenmarkt, Markt, Lange Noordstraat, Stadhuisstraat, Penninghoeksingel, St.- Antheunisstraat, Lange Noordstraat, Hofplein, Wagenaarstraat, St.-Joris- straat, Zuidsingel. De band vertrekt om half acht van het groepsgebouw. '.'wex-i'-y'. 1 iSLi' De supertanker „Esso Den Haag" heeft maandagmiddag gedurende enkele uren het beeld bepaald op de Westerschelde tussen Vlissingen en Breskens. De tanker, die een draag vermogen heeft van 90.000 ton (ge wicht bijna 60.000 brt.) heeft vóór Nieuwe Sluis in Zeeuwsch-Vlaande- ren de anti magnetische mijninstal latie beproefd. De „Esso Den Haag", die eind mei in het nieuws kwam tengevolge van de vele pech tijdens de proefvaart op de Noordzee, passeerde omstreeks kwart over één Vlissingen. Ter hoogte van de boulevard de Ruyter wendde de reuzetanker de steven naar Nieuwe Sluis, waar zich de ap paratuur bevindt van de Koninklijke Marine voor het testen van anti magnetische mijninstallaties in sche pen. Het schip heeft vóór de Zeeuws-Vlaamse kust enkele ma noeuvres uitgevoerd, teneinde aan de hand van de resultaten van de test te kunnen vaststellen op welke wijze het magnetische veld rond de reuzetanker tot nul kan worden gere duceerd. O) de foto: de „Esso Den Haag" op de rede van Vlissingen. (Foto P.Z.C.) Advertentie DRUM P IP 1# IF S §:- II l| II WM Él#? m m ié. ÜM 9130 Zaterdag hebben 32 Zeeuwse gemeente ambtenaren, aangesloten bij de Neder landse Bond van gemeenteambtenaren, een rondtocht gemaakt over Walcheren. In Souburg werden de deelnemers wel kom geheten door het gemeentebestuur. In Vlissingen bezichtigde men het nieuwe stadhuis, waarna-via de boule vard naar Domburg werd gereden. Na de lunch in Domburg, brachten de ge meenteambtenaren een bezoek aan het waterwingebied van Middelburg te Oranjezon. Met een rondvaart over het Veerse Meer werd deze jaarlijkse bijeen komst, ditmaal georganiseerd door de onderafdeling Walcheren, besloten. De bisschop van Breda en de provinci aal-abt van de reguliere kanunniken van Sint Augustinus, congregatie van Late- renen, zullen de nodige voorbereidingen treffen om te zijner tijd de parochie van de H. Johannes de Doper te Sluis, die tot nu toe werd bediend door geestelijk heid van het bisdom Breda toe te ver trouwen aan de reguliere kanunniken. tje niet de bladerrijke kastanjebomen en de uit 1653 daterende geheel geres taureerde molen wel een soort eldorado. Voor hen is het maar te hopen, dat die rust er blijft, ook na realisatie van al die uitbreidings- en andere plannen. Want dergelijke plannen worden, waar dan ook, gemaakt om nog meer bezoekers te trekken, hetgeen wel eens gaat ten koste van de rust. De gerformeerde organistenvereniging, kring Zeeland maakte zaterdag een ex cursie naar Zierikzee. In de morgenuren werd in de gereformeerde kerk een kor te huishoudelijke vergadering gehouden. Men herdacht tijdens deze bijeenkomst het feit, dat kringleider Suurmond 25 jaar organist is geweest in de Noorder- kerk te Middelburg. De heer Faber, or ganist van de geref. kerk in Zierikzee, bespeelde het prachtige 3e klaviers van V.ulpenorgel. Tijdens de middagvergade ring in de geref. kerk bespeelde de heer De volksdansgroep van de r.-k. gymnastiekvereniging „Kaspor- go" uit Goes is maandag begon nen aan een buitenlandse „tour nee" van twee weken. Ongeveer vijftig volksdansers en belangstel lenden stapten 's morgens om zes uur in de bus, die hen naar Joego slavië zal brengen. Zij zullen daar van de partij zijn op een interna tionaal volksdansfestival, waar ook groepen uit Zweden, Oosten rijk en uiteraard Joego-Sla vië aan deelnemen. De Goese volksdansers werden uitgeleide gedaan door onder andere burge meester mr. F. G. A. Huber. De „Kasporgo"-dansers en danse ressen staan verschillende ont vangsten in het buitenland te wachten, onder meer bij de aarts bisschop van Bamberg en de bur gemeesters van Neurenberg, Salz burg en Opatija. Tijdens de veer tiendaagse trip zal de groep ook voor de t.v.-camera's verschijnen: dat gebeurt tijdens een optreden in Lauffen, dat door de Beierse t.v. wordt uitgezonden. Verder komt „Kasporgo" in Salzburg en in de festivalplaats Opatija voor het voetlicht. tMIWVMVIMMA/VIMAAiVWUtfUWVVVMAiWWWilUWM Advertentie i camera met wereldgarantie C0NTESSA LK vanaf f 269.- Londen, regen, 19 gr. Brussel, zwaar bewolkt, 24 gr- Luxemburg, licht bewolkt, 25 gr. Parijs, licht bewolkt, 27 gr. Nice, onbewolkt, 26 gr. München, zwaar bewolkt, 24 gr. Zürich, licht bewolkt, 27 gr. Locarno, onbewolkt, 27 gr. Innsbruck, licht bewolkt, 27 gr. Rome, zwaar bewolkt, 33 gr. Madrid, onbewolkt, 33 gr. Mallorca, onbewolkt, 30 gr. LAGERE MIDDAGTEMPERATUREN Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk regen, maar ook enige opklaringen, vooral in het westen van het land. Overwegend matige wind tussen zuid en west. Vooral in het oosten en zuidoosten lagere middagtemperaturen. STRANDVERW ACHTING. (Van onze weerkundige medewerker) Vandaag enkele opklaringen, maar ook nog enige regen. Matige wind tussen zuid en zuidwest. In de middag 19 a 20 graden. Zeewater 16 graden. Vooruitzichten: Kleine storingen trek ken van Zuid-Engeland via onze omge ving naar het noordoosten, waardoor het strandweer voorlopig een sterk wissel vallig karakter heeft. ZON EN MAAN. 17 juli zon op 4.39 onder 20.52 maan op 1.41 onder 17.32

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2