Besprekingen in Moskou begonnen Toenemende toen stenstroom vraagt aandacht gemeenten NIEUWE CONSULTATIES - PROF. DE QUAY GAF ZIJN OPDRACHT TERUG „Nadelige invloed op onderling vertrouwen" Twee doden en een zwaargewonde bij ongeval Kampeerterreinen bungalowswinkels landhuisjes en nieuwe pensions JURY VERKLAART GELEERDE MARTELLI „NIET SCHULDIG De bestormers CHINEES PROTEST BIJ INDIA WEST-ZEEUWS-VLAAMSE UITBREIDINGSPLANNEN WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Jachtige slag voor Veere Geremd Verklaring Andere moeilijkheden RUSSEN „V.S. spioneren met satellieten" Leden koninklijk gezin op vakantie Vandaag weer gesprek in het Kremlin Eerste zitting in een ongedwongen sfeer Voorstellen van Kroesjtsjew niet gekoppeld Voortgezet Niet gekoppeld? „ELEKTRONISCH CENTRUM" VAN PHILIPS Koningin krijgt eredoctoraat in Groningen Overstromingen in Oost-Pakistan Ontsluiting Brusselse politie slaags met stakers MINISTER-PRESIDENT Moeilijkheden bij persoonskeuze en bezetting ministersposten Na uitspraak in vrijheid gesteld 206e jaargang - no. 165 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WaUtrlatFi!i<Vm „B; df B°?Len F' d® Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: waistraat 58-bU, tel. 2355 <b-g-g- red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395: Terneuzen: Arsenaalstraat 2 tel. a. tel. 2425, aam. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. 4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50) ..Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Dinsdag 16 juli 1963 Pagina 2 H.M. de Koningin heeft gistermiddag, nadat prof. De Quay zijn formatieopdracht had teruggegeven, geconfereerd met achtereen volgens de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, resp. mr. Jonkman en mr. Van Thiel, de vice-president van de Raad van State, prof. dr. L. J. M. Beel, en de voorzitters van de Tweede- Kamerfracties der vijf grote politieke partijen. Dit heeft het kabi net der koningin gisteren meegedeeld. Eerder was verklaard, dat prof. De Quay H.M. de Koningin verzocht had hem te ontheffen van de opdracht een kabinet te vormen, dat zich verzekerd kan achten van een vruchtbare samenwerking met de volksvertegenwoordiging. De koningin heeft dit verzoek ingewilligd. Prof. De Quay heeft gistermorgen de volgende verklaring af laten leggen door de directeur van de rijksvoorlichtings dienst, waarin hij zijn motivering geeft over het teruggeven van zijn opdracht aan de koningin: „Mij stond in de aanvang een oplossing voor ogen, waarbij ik dacht aan de mo gelijkheid dat de leiding van het kabinet zou worden toevertrouwd aan de huidige minister van financiën prof. Zijlstra. Ik zou dan zelf bereid zijn geweest desge vraagd op te treden als vice-minister- president, minister zonder portefeuille. Deze oplossing bleek op dat moment echter niet realiseerbaar". „Nadat een gewijzigde opzet, waarbij uitgegaan werd van de veronderstel ling dat de leiding van het te vormen kabinet zou worden toevertrouwd aan de huidige minister van land bouw en visserij mr. Marijnen, was mogelijk gebleken, ben ik gestuit op andere moeilijkheden". „Het op 4 juli jl. te Wassenaar gesloten akkoord werd aanvankelijk weer in dis cussie gebracht. Deze moeilijkheid werd wel ondervangen, maar bij de persoons keuze van de nieuwe ministers kwam deze weer aan de orde. Daarbij traden verschijnselen aan het licht, die niet hebben nagelaten nadelige invloed uit te oefenen op de noodzakelijke basis van onderling vertrouwen. Onder deze om standigheden leek mij de door mij ge dachte oplossing niet langer verant woord". „Voorts gaf de bezetting van enkele belangrijke ministerposten nog aanlei ding tot moeilijkheden. Om verdere ver traging te voorkomen heb ik mij der halve verplicht gezien aan de koningin te verzoeken mij van de mij verstrekte opdracht te ontheffen". De Sowjet-Russische afvaardiging naar de Verenigde Naties heeft gisteren te New York een verklaring uitgegeven, waarin de Verenigde Staten ervan wor den beschuldigd „spionagesatellieten" te lanceren. Tegenover de Verenigde Na ties zou Amerika het doen voorkomen alsof het hier niet-militaire proefne mingen in de ruimte betroffen. In de Russische verklaring wordt op nieuw kritiek uitgeoefend op de Ameri kaanse proefnemingen waarbij vierhon derd miljoen koperen naaldjes zodanig zijn gelanceerd, dat zij thans'in een gor del om de aarde zweven. Deze gordel wordt gebruikt voor proefnemingen met radiogolven. Volgens de Sowjet-Unie „weigeren de V.S. samen te werken bij het opstellen van internationale grondregels voor het onderzoek van de ruimte". Prof. De Quay, die om tien uur door de koningin ontvangen werd, heeft het bij deze verklaring gelaten, om dat hij de zaak van de formatie naar zijn oordeel alleen maar zou schaden als hij een nadere uiteenzetting van wat is geschied gaf. Bovendien acht hij zich geremd doordat hij nog steeds minister-president in het hui dige kabinet is en daardoor verant woordelijkheid draagt voor de gang van zaken in dit kabinet. Wij vernamen dat reeds zondag de be slissing is gevallen en dat prof. De Quay gistermorgen, voordat hij zich naar de koningin begaf, de fractievoorzitters heeft ingelicht over zijn voornemen van de opdracht af te zien. Prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Margriet zijn gister morgen per vliegtuig van Soester- berg naar het vakantieverblijf van de koninklijke familie in Italië vertrokken. De koningin en prin ses Christina hopen zich later bij de andere leden van het koninklijk gezin te voegen. Op de Elburgerweg te Epe even voorbij het kruispunt Tongeren, had gisternacht een motorongeluk plaats dat aan twee mensen het le ven heeft gekost terwijl een derde zwaar gewond werd. De in 't Harde gelegerde en uit Enkhui zen afkomstige dienstplichtige militair W. S. Brouwer reed op zijn motor met grote snelheid door de bocht en verloor daarbij de macht over het stuur, waar door de motor in de berm raakte en over de kop sloeg;. Op de motor zaten nog twee dames uit Nunspeet, de 23-jari- ge J. Dekker en de 24-jarige P. B. Alle drie zijn ze van het voertuig geslingerd, juffrouw Dekker was op slag dood. Bei de andere berijders werden met zware verwondingen naar het Juliana zieken huis te Apeldoorn overgebracht, waar de heer Brouwer in de loop van de nacht is overleden. Het gezelschap was naar een dansavond in Epe geweest en keerde daarna huis waarts. De identificatie van de slachtof fers bracht grote moeilijkheden mee om dat de militair niet in uniform was en bovendien evenals zijn medepassagiers geen papieren bij zich had De eerste zitting van de kernstop- onderhandelingen tussen de drie grote mogendheden, Engeland, Amerika en Rusland is gisteren na een beraad van drie en een half uur beëindigd. De zitting in het Kremlin, die door de Russische premier Nikita Kroesj tsjew werd gepresideerd, verliep in een ongedwongen sfeer. De twee wes terse delegaties werden geleid door de Amerikaanse onderminister van bui tenlandse zaken, Averell Harriman, en de Britse minister voor weten schappen, lord Hailsham. Na de zit ting reden Hailsham en Harriman naar de Amerikaanse ambassade om van gedachten te wisselen. In een gezamenlijk communiqué, dat la ter door de Amerikaanse ambassade in Moskou werd uitgegeven, werd ge zegd dat de drie mogendheden „van gedachten hebben gewisseld over de vraagstukken die betrekking hebben op de stopzetting der kernproeven en dat voorts over problemen van we derzijds belang is gesproken". Na dere bijzonderheden werden niet ge noemd. In het communiqué werd voorts gezegd, dat de kernstoponderhandelingen vandaag zullen worden voortgezet in aanwezigheid van de Russische mi nister van buitenlandse zaken Gro- myko. Voordat het overleg gistermiddag begon had de Britse onderhandelaar lord Hailsham een bezoek gebracht aan premier Kroesjtsjew ter kennisma king. De twee staatslieden spraken over economische en politieke vraag stukken, maar niet over kwesties die eventueel bij het kernstopoverleg aan de orde zouden kunnen komen. Overigens verklaarden westelijke diplo matieke kringen in Moskou gisteren, dat Russische functionarissen hebben laten doorschemeren, dat premier Kroesjtsjews eis, een niet-aanvals- verdrag tussen het YVarschau-pact en de N.A.V.O., niet gekoppeld is aan een eventuele aanvaarding van een gedeeltelijke kernstopovereen komst. Communistiseh-China heeft in een no ta „ernstig geprotesteerd" tegen grens- schendingen door Indiase vliegtuigen in april, mei en juni, zo heeft het pers bureau Nieuw-China meegedeeld. In de protestnota wordt gezegd dat In diase vliegtuigen in die periode 17 maal het Chinese luchtruim hebben ge schonden, waaruit blijkt dat India niet alleen bereid is de verminderde span ning aan de grens te stabiliseren, maar „opzettelijk nieuwe spanning veroor zaakt". De Indiase vliegtuigen zouden boven Chinese burgerlijke controleposten en boven „grote gebieden van Tibet en Sinkiang" hebben gevlogen voor ver kenningsdoeleinden, waarbij zij soms tot meer dan 130 kilometer Chinees gebied binnenvlogen. 0 Volgens het blad „Sowjet-Rusland" zijn vier Russische zeelieden veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf wegens het smokkelen van tapijten naar de Sowjet-Unie. Zij ver kochten hun smokkelwaar in Moermansk. Tijdens zijn berechting, die tien da gen heeft geduurd, hield hij vol de Russen aan het lijntje te hebben ge houden en voornemens te zijn ge weest de Britse autoriteiten op de hoogte te stellen van zijn contacten met Russen. Na de uitspraak van de jury werd hij onmiddellijk in vrijheid gesteld. De raad van bestuur van Philips heeft het plan in Eindhoven een „elek tronisch centrum" te stichten waarin een permanente tentoonstelling zal worden ingericht. Philips is tot dit plan gekomen na een besluit tot het afzien van deelname aan grote wereldtentoon stellingen. De gelden, die daarmede ge moeid zouden zijn, zullen nu aan dit expositieproject ten goede komen. Op een perconferentie, maandagavond te Eindhoven door de vice-president van Philips, ir. Th. P. Tromp gehou den, heeft deze verteld, dat de totale kosten van dit project meer dan twee miljoen gulden zullen bedragen. Het ligt in de bedoeling, dat dit centrum bezoekers uit binnen- en buitenland een duidelijk beeld zal geven van de ontwikkeling van de techniek in die ge bieden, waarin de N.V. Philips werk zaam is, waarbij een kleine blik in het verleden wordt geslagen, het heden, en voor zover mogelijk, de toekomst uit voerig zullen worden belicht, met een sterke nadruk op het educatieve. De expositie zal ondergebracht worden in een modern gebouw van spectaculaire vorm dat men hoopt te openen, ter ge legenheid van het 75-jarig bestaan van de N.V. Philips gloeilampenfabrieken in het voorjaar van 1966. De rector-magnificus van de rijksuni versiteit in Groningen, prof. F. H. L- van Os, heeft gistermorgen meegedeeld dat H.M. de Koningin het eredoctoraat krijgt aangeboden in de sociale we tenschappen aan de rijksuniversiteit te Groningen ter gelegenheid van het 350- jarig bestaan van de rijksuniversiteit in Groningen. De erepromotie zal plaatsvinden 24 ju ni van het volgend jaar dan wordt het 350-jarig bestaan van de universi teit gevierd. Promotor zal zijn prof. dr. P. J. Bouman, hoogleraar in de sociale wetenschappen aan de rijksuniversiteit te Groningen. Volgens gisteren te Chittagong ontvan gen niet-officiële berichten hebben over stromingen in Oost-Pakistan aan meer dan honderd mensen het leven gekost. In sommige gebieden zijn de gezwollen rivieren nog verder gestegen. Begin mei jl. werd het gebied van Chit tagong door een wervelstorm geteisterd. Het aantal slachtoffers van deze cycloon is toen van officiële zijde op 12.000 ge schat. Volgens sommige, in Pakistaanse dag bladen verschenen berichten, zijn er thans een miljoen daklozen in Oost- Pakistan. Hieraan wordt toegevoegd dat dit slechts een „bescheiden schatting" is. Duidelijk spreekt de „oud-mili tair" uit deze groep burgers, die stram in de houding de paraplu's en de bolhoeden gelijk, geïnspec teerd werden door pri>ises Alexan dra van Kent. Het gebeurde tij dens een plechtigheid in Maidsto ne in Kent, ivaar de prinses aan een scherpschuttersregiment een vaandel overdroeg. De oudgedien den woonden de plechtigheid bij. Dit is de „Long Lines", het meest moderne kabelschip ter wereld, dat ingezet zal worden om te helpen voldoen aan de wensen van de internatio nale posterijen om nog dit jaar 75.000 km kabel over de bodem van de Atlantische Oceaan te leggen. Het aantal trans-atlantische telefoonge sprekken is zo toegenomen, dat vermeerdering van het aantal kabels nood zakelijk is geworden. De „Long Lines" zal van de te leggen portie onge veer 22.500 km voor haar rekening nemen. Langs de kilometers lange kust van W est-Zeeuwsch-Vlaanderen met haar brede en vaak nog stille stranden, haar fraaie natuurreser vaten, die op enkele plaatsen de rij van forse duinen verbreken en de vriendelijk uitnodigende kumpeer- plaatsen, studeren de diverse ge meentebestuurders ijverig op nieu we plannen, die het de steeds gro ter wordende stroom van toeristen nog meer naar de zin moeten ma- Ijen. Enkele van deze plannen zo als die voor promenades, winkel galerijen en duinwandelpaden zijn reeds geheel of gedeeltelijk gerea liseerd. Andere zijn in een ver ge vorderd stadium van voorberei ding en wachten alleen op de goed keuring van de daarbij betrokken instanties. Maar om de grote ontwikkelingen op het gebied van het toerisme op de voet te kunnen volgen, moeten stede bouwkundigen, architecten en teken aars in opdracht van de gemeente besturen steeds nieuwe recreatieuit breidingsplannen creëren. Immers, zolang de grens van toeristische mogelijkheden bij benadering niet is aan te geven, is men ter wille van de toerist en de bevolking zelfs wel verplicht steeds nieuwe wegen te zoeken. Een van de jongste plannen op het gebied van recreatie en ontspanning is dat van de kleine kust- en grens gemeente Retranchement, zo uiter mate gunstig gelegen bij het fraaie natuurreservaat „Het Zwin", juist op de Belgisch-Nederlandse grens. Dit plan nog pas korte tijd geleden door de gemeenteraad vastgesteld voorziet in een toeristisch woon- en ont- VUWWVAAftA/WWWlAA/WWWWVVWWWWWWVyWUl spanningsoord ter grootte van ongeveer 30 hectare. Het wordt begrensd door het Zwin, het bestaande uitwateringskanaal en door het stroomgebied van de ge meente Cadzand. Op dit uitgestrekte terrein is een groot aantal bungalows en landhuisjes geprojecteerd. Voorts is daarbij gedacht aan de bouw van een aantal winkels en pensions, terwijl niet minder dan 5 hectare van dit gebied zal worden ingericht tot kampeerterrein met moderne outillage. Het ligt in de bedoeling het geheel te voorzien van ruime groenstroken en daar waar het mogelijk is van bijpassende bebossing. Voor de bezitters van auto's zal vlakbij het kampeerterrein een parkeerplaats worden aangelegd, waarop circa 500 voertuigen kunnen worden gestald. Een uitgebreid net van hoofd- en zijwegen zal het nieuwe woon- en recreatiegebied ontsluiten. Die ont sluiting geldt voor het gehele gebied van Retranchement en omgeving. Zo is een geheel nieuwe weg geprojec teerd, die de verbinding zal gaan verzorgen tussen de nieuwe weg naar Retranchement (nabij het douane kantoor) en de Sluis te Cadzand- haven. Dit wegplan ligt intussen al op goedkeuring en subsidie te wach ten op het departement van econo- (Zie slot pag. 2 kol. 6) We zullen maar aannemen dat de beide hier geciteerde Amsterdam se bladen hebben overdreven, maar toch zal er in de verwijten wel een kern van waarheid schuilen. Overigens gaat het hier niet om een specifiek Nederlands verschijnsel, maar om een zaak die men internationaal op allerlei bestuurlijke niveaus kan aantreffen: de receptie, waar „men" nu eenmaal naar toe moet. Enkele jaren geleden maakten wij een ontvangst mee in Bonn, die iets te laat „van start" ging doordat de groep om wie het begonnen was een internationaal gezelschap van journalisten vertraging had ge kregen. De „vaste klanten" van de Bonner regeringsre cepties waren door het wachten zo verlangend naar voed sel geworden, dat zij direct na de of ficiële toespraken inderdaad tot een bestorming van de rijk-voorziene buf fetten overgingen. De eigenlijke gasten zagen het een beetje verdwaasd aan en kwamen pas bij de tweede ronde aan de beurt. Het zijn onvermijdelijke ken merken van de welvaartsstaat gewor den: de receptie en de cocktail-party. Het Parool heeft zich vorige week vooral beziggehouden met „de lijst", met het hoe en het waarom van de uitnodigingen. Met andere woorden: wie staan er op de lijst en hoe komt men er op? Het blad kwam ten slotte terecht bij de Amsterdamse gemeente secretaris, die bereidwillig maar met grote ernst de „formule" van de lijst uiteenzette. Wie dus worden er uitge nodigd? Ziehier een citaat: Er zijn vijfenveertig leden van de raad, met dame. Dat maakt dus negentig. Dan zeven b. en w., maakt veertien. Waarom deze raadsleden etc.? Het Holland-Festi val is arm, heeft géén cent. Er zijn four- nisseurs van het geld, dat is Amsterdam, Den Haag en het rijk. Ik nodig dus uit: voorzitters Eerste en Tweede Kamer, mét dame. En alle leden van in Amsterdam wonende leden van Eerste en Tweede Ka mer. Dat moet je doen als gemeente, je moet de goede relatie handhaven met deze mensen. Je hebt hun stem ook wel eens nodig. Voor Amsterdam zijn dat zes tien leden Eerste Kamer en veertien Tweede Kamer. Dan hebben we de volle dige regering. Dat is logisch, dit is een Nederlandse manifestatie, Nederland toont zijn gelaat, de regering hóórt erbij. Verder: provinciale besturen. Noord- Holland en Zuid-Holland, hetgeen in houdt commissaris der koningin, gedepu teerden en griffier. Ik heb dan de stede lijke autoriteiten, die er bij horen: pre sident hof, president rechtbank, procu reur-generaal, officier van justitie, oudste kantonrechter, deken orde van advoca ten, deken van het corps consulaire. De militaire gouverneur van de stad, de com mandant maritieme middelen, de hoofd commissaris van politie, de commissaris van het bureau in wiens afdeling het Hiltonhotel valt, en de inspecteur, die op de avond zelf gezorgd heeft dat auto's behoorlijk konden worden geparkeerd en dergelijke. Ook de rectores magnlfici der universiteiten hier ter stede. Allen uiter aard met dame. Er is ook een aantal rijksdiensten hier. Daarvan nodig ik uit: directeur belas tingen, directeur rijksverzekeringsbank, directeur rijksmuseum niet te verge ten. directeur rijkspostspaarbank, direc teur academie van beeldende kunst. Ik heb hier nog voorzitter van het insti tuut van directeuren, en afdelingschefs van bepaalde afdelingen ter secretarie, die met voorbereiding Festival te maken. Ten slotte de gouden medalje-dragers van de stad. En dan de lijst van het Holland- Festival. Bij voorbeeld: volledig festival- bestuur, dat zijn al twintig leden met dame. Ook stichtingsbestuur en staf van het festival, al die dames en heren móe ten er in. De gemeentesecretaris is zo nog door gegaan met de opsomming, radio, t.v., bioscoopbond en wat niet al meer: in totaal vijfhonderdvijfendertig vrijkaar ten. overigens nadat er nog heel wat waren geschrapt. En zijn vraag aan de Parool-redacteur nu luidde: „Weet U een andere formule?" We zouden in dit verband willen at tenderen op de uitstekende pro- eedure. toegepast in Zeeland bij het Middelburgse jubileumconcert in mei j.l. van het Concertgebouworkest: voor de autoriteiten waren wel plaatsen be schikbaar, maar als ieder ander moes ten ze er voor betalen. En waarom ook niet? Er is dan in ieder geval enige garantie, dat diegenen die van de uitnodiging gebruikmaken de zaak van de kunst zijn toegedaan, er al thans geld voor over hebben. Maar vermoedelijk vindt de Amsterdamse ge meentesecretaris dat een te simpele gedachtengang. Hij verklaarde name lijk aan de Parool-redacteur: „Men denkt te veel, dat het festival een kunstaangelegenheid is. Dat is onjuist. Het is een artistieke, maar ook een sociale gebeurtenis". O juist. En onder welk hoofd valt dan de bestorming van de buffetten, onder de sociale of onder de artistieke afdeling? Nee. we gelo ven dat men daar in Amsterdam rus tig het mes eens flink in de „lijst" kan zetten: enige soberheid ten aan zien van dergelijke zaken misstaat geen enkele overheid. In Brussel is het gisteren tot een bot sing tussen stakende douaneambtenaren en politie gekomen, toen eerstgenoem- den in optocht naar de Brusselse rege ringswijk wilden opmareheren, waar de monstraties verboden zijn. Twee stakers werden gewond en moesten in een zie kenhuis worden opgenomen. lAftAftAAA/\AAAAAAAAAAI\AWW\AAAAAAAAiWWVWWWy Het kernstopoverleg in Moskou is begonnen. Op de foto de Britse af gevaardigde lord Hailsham met premier Kroesjtsjew en de Russi sche minister van buitenlandse za ken, Gromyko, na de aankomst van de eerstgenoemde in Moskou. Na een beraadslaging van negen uur en drie kwartier heeft de jury van een Londense rechtbank giste ren de Italiaanse natuurkundige dr. Guiseppe Martelli niet schuldig bevonden aan alle negen tenlaste leggingen op grond van de Britse wet op officiële geheimen. Deze beschuldigingen hielden in dat hij voorbereidingen zou hebben getroffen voor het doorgeven van „inlichtingen die voor de vijand nuttig zouden kunnen zijn" en in het bezit zou zijn van de daarvoor nodige uitrusting. De beraad slaging van de jury was een der langste van de laatste jaren. De 40-jarige dr. Martelli was werkzaam op de laboratoria van de Britse commis sie voor atoomenergie in Culham, waar hij was gedetacheerd door Euratom waaraan hij verbonden was. Op 26 april jl. werd hij gearresteerd. In Amsterdam heeft zich bij de ope ning van het Holland-Festival een opmerkelijk verschijnsel voorgedaan, dat in enkele hoofdstedelijke bladen is aangeduid als „de bestorming van de gemeentelijke buffetten". Het ging hier om de activiteiten van het offi- cieel-uitgenodigde publiek, dat zich na afloop van de blijkbaar eetlust-opwek- kende openingsvoorstelling met kenne lijk welbehagen tegoed deed aan de in het Hiltonhotel opgediende gemeente lijke hapjes. Zo sprak het Handels blad niet heel vriendelijk over „be hangen met ridderorden, maar thuis blijkbaar weinig te eten". En Het Pa rool nader op onderzoek uitgegaan citeerde vorige week een ongenoem de kunstfiguur: „Het zijn verschrik kelijke mensen bij zo'n openingsavond. En hun reacties in de zaal lijken naar weinig of niets. Dat kan elke theater- of operagroep U vertellen. En de spe lers zouden hen die avond het liefst uit de zaal schieten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1