Raad Aardenburg voor behoud van Draaibrug TAXI AGENDA BEL-0-FAST OVERHEMDEN Fa. Van den Hemel TERLENKA GLASGORDIJNEN OVERGORDIJNEN VLOERBEDEKKING LINOLEUM TERNEUZEN 2 4 3 2 BIJZONDERE KOOPJES VOOR UW VAKANTIE HOLLAERS UITBREIDING AAN SCHOONDIJKSE LANDB0UWHUISH0UDSCH00L ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN BEVORDERINGEN AAN KONINGIN WILHELMINALYCEUM OOSTBURG Gok niet... 10 KORTING. VERBERKT BETONMORTEL DE HANDEL IN BOUWMATERIALEN Fa. VAN DEN HEMEL Ook „Het Eilandhoort erbij Eens met zelfstandigheid van de eigen gemeente Brief EXTRA AANBIEDING I per stuk 12,75, twee stuks ƒ20,- Iz. de Bruijne Druk bezochte Eerste prijs voor Clement v. d. Bulck ZEEHENGELWEDSTRIJD TE TERNEUZEN Demonstraties van WIK. Beiaardconcerten van prof. E. Delmotte Vier woningwetwoningen te Sluis aanbesteed Leraar benoemd Voorauditie van teenagerfestival Auto's botsten in Oostburg uitreiking diploma's T oelatingsexamen lyceum Oostburg UW HAAR CORRECT IN MODEL BROMFIETSEN KREIDLER?^#- P. CORNELIS iiiiiiuiiiiuiiim] A. KATS AFWEZIG NOORDSTRAAT 67 voorlopig nog telef. 01170-2012 Levering alle merken dinsdag i6 juli 1963 dissel Zeeuws -Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 0 De raad van Aardenburg heeft in de maandagavond gehouden vergadering zijn instemming betuigd met het ont werp van Gedeputeerde Staten van Zee land tot gemeentelijke herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen voor zover dit het standpunt betreft, dat Aardenburg zelfstandig moet blijven. Met andere de len van het plan het voegen van Draaibrug bjj Sluis en het indelen van een gedeelte van de wijk „Het Eiland" van St.-Kruis bij Oostburg namen de raadsleden echter een tegengesteld standpunt in dan G. S. De raad schaarde zich achter de mening van b. en w. van Aardenburg zoals het college die ken baar had gemaakt in een schrijven aan de raad. Dit schrijven pleitte voor een gemeente Aardenburg met daartoe be horend Draaibrug, Heille en Het Eiland. Het toevoegen van Heille (nu nog beho rend tot Sluis) aan de gemeente Aar denburg wordt volgens b. en w. alge meen als een zeer natuurlijke zaak ge zien. „Heille is immers een buurtschap, dat praktisch tegen de kom van Aar denburg is aangebouwd. Opgemerkt zij nog, dat de uitbreidingsplannen van on ze gemeente zich bovendien in de rich ting, van Heille zullen ontwikkelen", al dus b. en w., die voorts van mening wa ren, dat het buurtschap in alle opzichten op Aardenburg is georiënteerd. Met de zienswijze van G. S., dat dezelfde factoren zouden gelden om de wijk Draaibrug aan Sluis toe te voegen, kon het college het echter in het geheel niet eens zijn. „We menen zelfs te mogen stellen, dat deze zienswijze onjuist is. Van een oriëntering van de bevolking op Sluis is beslist geen sprake. Kerke lijk is de bevolking georiënteerd op Aar denburg. Het verenigingsleven tussen de bewoners van Draaibrug en de overi ge Aardenburgers is intensief. We kun nen deze samenwerking beschouwen als te zijn ontstaan in volle vrijheid", aldus b. en w. Het college zei het voorts ook op historische gronden te zullen betreu ren indien de band tussen Draaibrug en Aardenburg wordt verbroken. Wat het wijzigen van de grens be treft in de wijk Het Eiland van Sint- Kruis, merkte het college op moeilijk te kunnen aanvoeren, dat men daar is georiënteerd op de kom van Aar denburg. Het is volgens b. en w. al gemeen bekend, dat de bevolking meer meeleeft met de Belgische ge meente Sint-Mafgriete. „Overigens kan wel worden opgemerkt, dat het samengaan met de dorpsge meenschap Sint-Kruis steeds intensief en van zeer aangename aard is geweest. Weliswaar is de afstand van „Het Ei land" tot de kom van Aardenburg gro ter, dan tot de kom van de gemeente Oostburg, maar dit werd door betere verkeersmogelijkheden de laatste tijd niet als een groot bezwaar gevoeld. Zo dra de weg Sint-Kruis-Waterlandkerkje zal zijn aangelegd, zal de verbinding met „Het Eiland" zodanig zijn bekort, dat de afstand nog nauwelijks een be zwaar zal zijn", aldus b. en w. in hun schrijven aan de raad. Advertentie tn onze grandioze zomer- opruiming Op niet afgeprijsde artikelen Overjarige artikelen 15 tot 20 De verkoop begint donderdag 18 juli. HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg Middelburg Electro: Bij de vloot op schoot, 7.30 uur, a.l. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9-22 uur. Zeeuws Museum: Exposities verzameling Bal en J. H. Koekkoek, 10-17 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie over Zeeland en Vlaan deren, 9-18 uur. Vlissingen Alhambra: Mit Musik ins Para dies, 20 uur, a.l. Luxor. Glimlach en sterf. 20 uur, 18 laar. Goes Grand: Eddie slaat zich erdoor, 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Jungle-gangsters, 20 uur, 14 Jaar. Oostburg Ledeltheater: Oorlogsheld zonder genade, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympia: Het meisje Anna Suh, 20 uur, 18 Jaar. Westdorpe Kunsthandel „Troutzaerte": Keramiekexpositie, 9-21 uur. Hulst Bioscoopgebouw: Boccaccio '70. 20 uur, 18 Jaar. Bergen op Zoom Roxy: Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 Jaar. Bjj de behandeling van het ontwerp tot gemeentelijke herindeling las burge meester M. G. M. van Berckel een brief aan de raad voor van de voorlopige commissie „Draaibrug tegen samenvoe ging met Sluis", waarin deze commis sie de bezwaren tegen de samenvoe ging met Sluis kenbaar maakte en zich bereid verklaarde een lijst met handte keningen van medestanders op te stu ren. De raadsleden verklaarden zich unaniem tegen het afstaan van Draaibrug. „Ik zou liever Heille laten vallen dan Draai brug", aldus de heer J. Rijckaert (k.v. p.). „Ik heb het gevoel, dat G. S. met Draaibrug een compensatie hebben wil len geven voor het verlies van Heille. Want G. S. voelen, dat Heille bij Aar denburg hoort, daar tornen zij niet aan", aldus wethouder E. E. F. Larisu (k.v.p.). Mevrouw E. J. van den Broecke-de Man (p.v.d.a.) merkte op, dat de door G. S. aangevoerde historische gronden niet motiveren, dat Draaibrug naar Sluis zal gaan. Over „Het Eiland" merkte de heer NU MET VERSTERKTE BOORD EN MANCHETTEN. BLIJVEND STRIJKVRIJ, WALSTRAAT 78 VLISSINGEN. LANGE NOORDSTRAAT 35 MIDDELBURG J G. Bonte (k.v.p.) op te geloven, dat het de bewoners weinig interesseert of zij nu bij Aardenburg of Oostburg komen. „Maar wanneer de weg klaar is, zullen zij meer op Aardenburg zijn georiën teerd" voegde hij daar aan toe. De heer C. van Bellegem (k.v.p.) zei nog, dat het niet logisch is een agrarisch deel als Het Eiland" van Aardenburg af te ne men, omdat gesteld wordt, dat deze ge meente agrarisch is. Ten slotte werd be sloten de notulen van deze vergadering onder de aandacht van G. S. te brengen, evenals de lijst met handtekeningen uit Draaibrug. TERNEUZEN Op het zaterdag in Wijk bij Duurstede door „Con Amore" georganiseerde natio naal solistenconcours heeft de jeugdige klarinettist Clement van de Bulck van de harmonie Terneuzen een eerste prijs behaald. Voor zijn vertolking van „Mi- nuetto" van Rulst Rema hij kwam uit de derde afdeling kreeg hij 173 punten. Het tweede hengelconcours van de hen- gelvereniging „Ontspanning na Inspan ning" te Terneuzen, was deze maal een zeehengelwedstrijd in de Schelde, waar aan 77 hengelaars deelnamen. De vangst was in het algemeen matig; er werden alleen kleine visjes gevangen. De uitslag was: 1. A. Kouwijzer, Terneu zen, 165 punten; 2. A. Loof, Terneuzen, 110 punten; 3. H. van Seijen, IJzendijke, 105 punten; 4. A. C. Hamelink, Terneu zen, 100 punten; 5. F. Meij, Sluiskil, 100 punten; 6. F. Donze, Terneuzen, 100 punten; 7. J. B. Harms, Terneuzen, 95 punten; 8. D. van Hecke, Terneuzen, 90 punten; 9. D. Postma, Sluiskil, 90 pun ten; 10. C. van Maele, Terneuzen, 80 punten; 11. J. A. v. d. Maede, Terneu zen, 80 punten; 12. A. Dieleman, Ter neuzen, 75 punten; 13. J. van Drongelen, Sluiskil, 75 punten; 14. F. v. d. Berge, Terneuzen, 75 punten; 15. P. M. de Waal, Terneuzen, 70 punten; 16. P. Wakker sr., Terneuzen, 60 punten; 17. C. v. d. Broek jr., Terneuzen, 60 punten; 18. P. v. d. Ende, Terneuzen, 60 punten; 19. B. Smolenaars, Terneuzen, 60 pun ten; 20. J. Harms, Terneuzen, 60 pun ten. SLUIS Donderdagavond geeft de gymnastiek vereniging „Willen is Kunnen" uit Sluis, een demonstratie op de Sluise Markt. Hieraan zullen alle groepen van deze vereniging deelnemen. Men is ook van plan in andere gemeenten in de streek dergelijke demonstraties te geven ten einde de gymnastieksport meer bekend heid te geven. De beiaardconcerten te Sluis, die prof. E. Delmotte nu reeds enige keren ten gehore bracht, zullen worden voortgezet en het ligt ook in het voornemen van de plaatselijke V.V.V. om dit gedurende de maand augustus te doen. Woensdag worden er twee concerten gegeven: van 16-17 uur en van 20-21 uur. 's Middags brengt prof. Delmotte onder meer werk ten gehore van Cardillo en Lehar. 's Avonds van Chopin en Leoncavallo, terwijl voor afwisseling zal worden ge zorgd door het spelen van vaderlandse en volksliederen. Meisje viel uit bovenverdieping In de Dinsdagstraat te Sluis viel een 9-jarig meisje uit het raam van de bovenverdieping. Ofschoon het kind van een hoogte van bijna 4 meter op een betonnen straatje terecht kwam, had het nagenoeg geen letsel. Architect J. C. P. Loonen te Breskens heeft dezer dagen de bouw van vier wo ningwetwoningen in het uitbreidings plan te Sluis aanbesteed. Het werk is op gedragen aan de firma L. Cortvriendt te Sluis voor 14.049 per woning. Sluisse raad bespreekt herindelingsplannen Donderdagavond gaat de gemeenteraad van Sluis de gemeentelijke herindelings plannen in het openbaar behandelen. Voorts wordt voorgesteld om de bestra tingswerkzaamheden in Sint Anna ter Muiden onderhands aan te besteden aan Leenhouts aannemersbedrijf te Sluis. Doordat de raad de verhoging van de riool en straatbelasting heeft goedge keurd, zijn de financiën daartoe aan wezig. De opgegeven prijs bedraagt 10.750 en de raming van de techni sche dienst voor gemeentewerken is 10.300. OOSTBURG Aan de kath. h.b.s. en m.m.s. „St. Eloy" te Oostburg is met ingang van 1 sep tember 1963 tot leraar Engels benoemd de heer J. A. M. van Gorp te Nijmegen. Aan de afdeling ulo van deze onderwijs instelling is per 1 september 1963 als onderwijzer benoemd de heer A. Th. M. de Milliano te Oostburg, die thans werkzaam is aan de r.-k. meisjesschool te Aardenburg. Zaterdagavond werd te Oostburg in „Chez René" de laatste voorauditie gehouden voor het zaterdag 20 juli a.s. in garage ,,'t Westen" te Oostburg te organiseren teenagerfestival. Aan de ze selectie voor West Zeeuwsch-Vlaan deren namen 4 bandjes deel, t.w. „The Tempios" uit Oostburg, „Tonny and his Rocking Kids" uit Zuidzande, „Fred dy Teddy and the World Lines" uit Sluis en „The Blue Jeps" uit Sluis. De jury, bestaande uit ds. W. S. H. van Dalen en Frans van den Bussche uit Oostburg wezen laatstgenoemde band als overwinnaar aan, zodat deze band onder leiding van Paul Metz zal deel nemen aan de finale. Zaterdagmiddag was op de Oude Ha ven te Oostburg een drietal auto's be trokken bij een aanrijding, waarbij alle voertuigen vrij aanzienlijke schade op liepen. Toen de gepensioneerde overste van de Koninklijke Marechaussee C. J. uit Vlissingen ter plaatse de rechts van de weg staande bestelauto van de Oost- burgse melkhandel D. wilde passeren, naderde verkeer uit de tegenovergestel de richting, zodat J. moest stoppen. Mevrouw C. M. v. C.-d. B. uit Zuidzan de, die met haar auto achter J. reed, kon niet tijdig stoppen, zodat zh tegen de auto van de Vlissinger reed. Door de schok botste de personenauto van J. te gen de geparkeerde melkauto. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het agrarisch onderwas staat de laatste tijd in het middelpunt van de belangstel ling, maar wat er ook gaat gebeuren het landbouwhuishoudonderwjjs zal zich niet in de hoek laten drukken. Dit zei de heer Iz. de Bruijne, voorzitter van het bestuur van de iandbouwhuishoudschool Prinses Marijke" te Schoondijke, maan- tijdens de diploma-uitreiking dit onderwijs „all round" en een weldaad voor het platteland. Hoe de belangstelling in agrarisch West Zeeuwsch-Vlaanderen nog steeds groeit, toonde de heer De Bruijne aan met en kele getallen. De volgende cursus zal namelijk starten met drie eerste en drie tweede klassen, twee assistentenklassen, zeer waarschijnlijk een vormingsklas en voorts nog een klas voor afgestudeerde meisjes van de m.m.s. Om al deze leer lingen te kunnen opvangen zal de be staande outilage van de „Prinses Marij- keschool" een gedeeltelijke uitbreiding moeten ondergaan met een houten leslo kaal. Tevoren had de heer De Bruijne zijn gasten verwelkomd, onder wie de voor zitter van de commisie voor het lager landbouwhuishoudonderwijs, de heer B. H. G. ter Haar Romeny, burgemeester van Souburg, de leden van de commissie van toezicht van de school, wethouder J. de Feijter van Schoondijke, de voorzit ter van de C.B.T.B. afdeling West Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer J. Quaak, de hervormde predikant, ds. P. A. L. Brinkman, de directeur van de prak tijkschool, ir. G. F. Israël, mejuffrouw Jansen van het Gewestelijk Arbeidsbu reau te Oostburg en de ouders en leer lingen. Met een persoonlijk woord tot elk van de leerlingen reikte de direc trice van de school, mejuffrouw N. A. E. Zwart, daarna de diploma's uit aan veertien assistenten en 47 primairen. Twee leerlingen ontvingen hun praktijk- getuigschrift, terwijl er vier moesten worden afgewezen. Er waren naar tra dities ook cadeautjes voor de beste leer lingen, die namens de commissie van toezicht werden uitgereikt door me vrouw I. Quaak-Karreman. Deze prij zen gingen naar Marianne Scheele, Wil ly Provoost, Adri Bouwens, Annie Koole en Marianne Datthijn. Een extra-prijs van de docenteen voor de meest hulp vaardige was voor Henny Jacobse. Burgemeester Ter Haar Romeny noem de de eindlessen te Schoondijke altijd van een aparte klasse. Hij wees op en kele nieuwigheidjes die op komst zijn. Het uitreiken van diploma's door de di rectrice noemde hij er een voorloper- tje van. Loes Steijaert, die bij de sportwedstrij den tijdens de Z.L.M.-tentoonstelling de beste persoonlijke prestatie had behaald, nodigde hij uit aanstaande vrijdag naar Terneuzen te komen voor het in ont vangst nemen van een Z.L.M.-beker. Wethouder J. de Feijter, wiens klein dochter ook tot de geslaagden behoort, bood ouders en leerlingen felicitaties aan namens de gemeente Schoondijke. Tot slot richtte voorzitter De Bruijne Voor het toelatingsexamen aan het Ko ningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg zijn geslaagd: Luud Barendregt, Izak Boidin, Suzette Bossand, Ria Caboor, Hannie Cappon, Joop Dekker, Adrie Deurwaarder, Daniël van der Hooft, Greetje Kamminga, Piet Kruf, Bert Oostwal, Janhein Pieterse, Loura Ruij- tenburg, Lia Traas, Liesbeth Vis en Els Waalwijk te Oostburg; Anneke Basting, Ineke Dees, Patty de Koster te Cad zand; Annie de Bliek, Cobi van der Ma de, Jan van Opdurp, Beppie Swartelé, Bram van de Velde, Bonnié Vergouwe en Jopie Neele, Breskens; Bram Bril, Theo van 't Hoogt te Zuidzande; Frans Buijze, Anke Cijsouw, Anneke van den Hoek en Leo Vonk te Groede; Willy De- sein te IJzendijke; Adrie de Feijter, Nel den Haan, Elly Huigh, Kees van Luijk, Gerie Passchier, Marian Passchier, Mar ia Risseeuw, Betsie Versprille, Bram Versprille en Wim de Zwart te Schoon dijke; Anneke Haak, Janneke Kramer, Wim Roth en Annelies de Smit te Sluis; Suus Hubregtse en Danie Pladdet te Biervliet; Tonny de Hullu, Silva Kar- stanje en Guus de Vries te Retranche- ment; Winnie Puyenbroek, Els Schaal je te Aardenburg; Els Risseeuw, Eddie de Schoolmeester en Jaap v. d. Walle te Waterlandkerkje; Francis Salomé te Sas van Gent. Drie kandidaten werden afgewezen. iAdvertentie haarcrëme woorden van waardering tot de twee scheidende leerkrachten, mevrouw D. Spuiman-Bartels en mejuffrouw N. Meulenberg. Beiden ontvingen ook een stoffelijk blijk van waardering. Diploma's werden uitgereikt aan: Het getuigschrift tweejarige primaire- opleiding werd op 15 juli 1963 behaald door: Aaltje A. de Jong, Adriana J. J. Koole, Marianne S. Pieters, Cornelia A. v. d. Plasse, allen te Aardenburg; Johanna W. Dieleman, Anna J. Klaeijsen, te Bier vliet; Janneke N. Albregtse, Maria J. C. Boeckhout, Magdalene A. Jansen, Wil helmina J. Keijmel, Pieternella de Krij ger, Johanna v. d. Lijke, Elfrida P. C. Mulder, Tine W. Praas, Magdalena P. Reijnhoudt te Breskens; Elisabeth D. Focke, Elisabeth F. la Gasse te Groede; Focke, Elisabeth F. la Gasse te Cadzand; Janna E. de Hullu, Suzana P. Jansens, Wilhelmina P. Provoost, Marianne Scheele te Groede; Annie C. S. Dees, Hendrika J. Jacobse, Louisa M. Pielaat, Lea V. Sijnesaetl, Louisa M. M. Steijaert te Hoofdplaat; Jozina S. den Dekker, Rachel C. van Lare te Nieuwviiete; Cor nelia A. Cauwels, Elizabeth de Gar- deijn, Jacoba J. Sol, Johanna J. Fieret te Oostburg; Maria A. Basting, Jacoba Dierkx te Retranchement; Johanna M. Deunink, Elisabeth G. Hamelink, Janna M. de Reu, Maria E. Toesseint, Hendri ka v. d. Walle te Schoondijke: Marianne Datthijn, Dina C. Jansen te Sluis; Sara F. Bron te IJzendijke; Leunt je C. Dane, Jacoba E. Dobbelaar, Johana M. de Kra mer, Anna Maria v. d. Luijster, Lena J. Snoep te Zuidzande. Een praktijk-getuigschrift werd uitge reikt aan: Paulina S. den Beer en Sara P. den Beer te Groede. Afgewezen: 4 leerlingen. Het getuigschrift assistenten-opleiding werd op 15 juli 1963 behaald door: Pieternella M. Verplanke, Biervliet; Li lian C. M. Cappon, Breskens; Jozina S. Pleijte, Cadzand; Anthonia J. Provo, Groede; Jacoba M. Duine, Hoofdplaat; Adriana S. Jacobse, Hoofdplaat; Adria na E. Bouwens, Nieuwvliet; Suzanna Quaars, Nieuwvliet; Elisabeth L. de Kok, Oostburg; Hillegonda A. Luk, Oostburg; Jerina A. van der Weel, Oost burg; Maria J. Moggré, Schoondijke; Maatje A. Verherbrugge, IJzendijke; Maatje S. Verplanke, IJzendijke. Afgewezen: Geen. VEILING GOES. 15 juli. Rode bessen 1 61, 2 5053, 3 47. Frambozen in kratten 1 173174, 2 169. Fram bozen v. d. industrie 115. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 1 en 2 146. Red Gaunt let 1 en 2 134. Talisman 1 en 2 142. Diverse aardbeien 3 61. Aardbeien met dop: Talis man 2 146. Red Gauntlet 2 122-154, 3 77 110. Aardbeien per doos: Talisman 2 4016. Senga Sengana 2 39. Red Gauntlet 1 5668, 2 4256, 3 35 Rode bessen per doos 1 2126, 2 1620. Loganbessen 1 40, 2 28. Pruimen per stuk 1 1520. per kg 1 158162. Kersen: Markiezen 2 105156, 3 66. Meikersen 1 130. "Br. Bruine 2 134. Varikse zwarte 2 139. Zoete morellen 2 129134. Insp. Lohnis 2 129141, 3 43—68. Groenten. Bloemkool A 1 6294, A 2 6375, afw. 2 68. Komkommers A 1 1723, B 2 17, C 2 11. Kropsla 2 4—7. Wortelen 1 24—26. Uien 1 22—25. Kroten 1 9—17. Peulen 2 123— 128. Doperwten 2 27. Postelein 2 31. Dubb. pr. bonen 2 173181. Kassnijbonen 1 160 163, 2 143, afw. 90. Prelude 1 167—173, 2 173. Andijvie 2 15—19. Rabarber 1 11—14, 2 6. Wortelen 29. Tomaten 80, afw. 45. Vr. aard appelen bonken 1517, grote 1018, drielin gen 1012, kriel 38. VLASMARKT ROTTERDAM. 15 juli. 1963. Waterroot vlas: lage soorten van f1.60 tot f 1,80, middensoorten van f 1,85 tot f 1.95, best vlas van f 2,tot f 2,15. Dauwroot vlas: van f 1,45 tot f 1,85. Breekvlas: van f 0,95 tot f 1,55, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van f 0,70 tot t 1,05. De produktie van waterroot vlas blijft ge ring, de meeste bedrijven zijn voor de jaar lijkse vakanties gesloten. Het aanbod be stond voornamelijk uit lagere soorten, waar voor de vraag ruimschoots voldoende blijft om alle partijen op te nemen, de prijzen bleven gehandhaafd. Middensoorten en be ter vlas worden weinig gezwingeld, de vraag daarvoor is ruim voldoende om het gehele aanbod op te nemen. Dauwrootvlas wordt minder aangeboden, alle partijen werden verkocht tegen onveranderde prijzen. Breekvlas blijft schaars. Voor gezwingelde lokken is de belangstelling gering, de pro duktie is echter klein door de geringe vlas- produktie. De prijzen zijn iets lager. De nieuwe oogst blijkt in de meeste distric ten aanzienlijke schade te hebben geleden door de aanhoudende regens, de zware per celen zijn alle gelegerd. De vroeg gezaaide percelen worden nu getrokken, de opbrengst is matig. Handel te velde is stroef. VEILING KRABBENDIJKE. 15 juli. Aardbeien industrie Cenga S 1 en 2 138, Jucunda 1 en 2 130. Diverse rassen 1 en 2 123. Rode bessen industrie 2 4855. Aardbeien per doos Red Gauntlet 2 3748, 3 1923. Talisman 2 50. Rode bessen per doos: Jhr. v. Tets 2 1922. Dubb. pr. bo nen 1 169. Bevorderingen Koningin Wilhelmina Lyceum Oostburg. Bevorderd van I naar klas II: Wim Dieleman, Aardenburg, Connie Dooms, Oostburg, Hans Enkelaar, Oostburg, Hanny Haaksman de K., Aardenburg, Tineke de Hullu, Retranchement, Joukje de Jong, Aar denburg, Suzy Keijmel, Breskens, Paul Kolff, Aardenburg, Jan van Mechelen, Oostburg, Bram Ossewaarde, Breskens, Bennie de Reu, IJzendijke, Hanny Verpraet, Aardenburg, Leonoor Verschelling, Groede, Adrie v. d. Voorde, Oostburg, Willy de Vuyst, Breskens, Anke v. d. Waal, Schoondijke, Kees van Zuilen, Oostburg, Ineke de Bree, Groede, Netty Cappon, Zuidzande, Nelly van Dongen, Oostburg, Paula Donze, Breskens, Jan Ever wijn, Zuidzande, Piet Haartsen, IJzendijke, Piet Leenhouts, Oostburg, Izak Luteijn, Zuid zande, Irene Maat, Oostburg. Ella Müller, Waterlandkerkje, Clasien v. Oorschot, Sluis, Yvonne Ouweneel, Oostburg, Geert O ver dam, Oostburg, Jan Pallada, Oostburg, Piet Pieterse, Oostburg, Tonny Roos, Sluis, Eri Salomé, Breskens, Anneke Siepelinga, Oost- burg, Martij nt je Spaans, Breskens, Piet Sturm, Oostburg, Emmy Wage, Sluis, Theuni de Winde, Breskens, Lienke Reijnhoudt, St.- Anna ter Muiden. Be\'orderd van II naar klas III: Francien Burgers, Schoondijke, Piet Geluk, Breskens, Ria v. Haneghem, Breskens, Eef Harmsen, Oostburg, Adrie Hennekey, Re tranchement, Jan de Hullu, Zuidzande, Jan van Kouwenberg, Oostburg, Jan de Koster, Cadzand, Ad Leenhouts, Oostburg, Frans Leenhouts, Cadzand, Bram Legrand, Zuid zande, Immie Luuring, Cadzand, Elly Marijs, Groede, Adrie Oosterling, Groede, Ella Punt, Oostburg, Len Steffen, Cadzand, Henk v. Vreumingen, Aardenburg, Leendert Wille, Zuidzande, Jaap Albregtse, Breskens, Koos de Boer, Breskens, Rien Boidin, Oostburg, Anny Brugge, Breskens, Suzie Cruson, Frans de Groote, Schoondijke, Annet Hage, Aar denburg, Gusta Hensen, Breskens, Ansje Herrel, Sluis, Henk de Jong, Oostburg, Tonny Klaaysen, Nieuwvliet, Peter de Koning, Oost burg, Jackeline Risseeuw, Groede, Sjaak Romeijnsen, Oostburg, Peter Rosenkranz, Oostburg, Hans Verduijn, Breskens, Jan Ver- duijn, Ereskens, Johan Vermeulen, Oostburg, Suzie Vermeulen, Breskens, Dany de Winde, Breskens, Hans Wagenaar, Breskens. Bevorderd van III naar klas IV: Marijke Brevet, Oostburg, Ans v. Cadsand, IJzendijke, Rien Deurwaarder, Oostburg, Sjaak de Feijter, Oostburg, Tonny v. d. Hooft, Oostburg, Ria v. Liere, Groede. Sera Risseeuw, Sluis, Tinus Robijn, Groede, Leini v. d. Slikke, Schoondijke, Tonny de Vos, Schoondijke, Han Beek, Zuidzande, Marian Bossand, Oostburg, Levien Cijsouw, Cad zand, Hein de Klerck, Schoondijke, Joop Kolijn, Oostburg, Piet Luteijn, Nieuwvliet, Rob Rosenkranz, Oostburg, Bram de Veij, Zuidzande, Anneke Woittiez, Breskens. Bevorderd naar klas A V: Sjoerd Boorsma, Breskens, Annie de Bruijne, Cadzand, Jan van Kampen, Oostburg, Henk van Ooyen, Groede, Anneke Robijn, Oost burg, Nelke Roos, Sluis, Anita Visser. Sluis. Bevorderd naar klas B V: Herman Benschop, Sluis, Leen Brugge, IJzen dijke, Ko de Jong, Oostburg, Kees van Luyck, Schoondijke, Wim v. d. Plassche, St.-Kruis, Bram Rosendaak Nieuwvliet, Wim Taze- laar, Waterlandkerkje, Ria van Hoeve, Zuid zande. Bevorderd naar M 3: Sonja Bot, Oostburg, Elly Dieleman, Oost burg, Thea la Gasse, IJzendijke, Sjaan Ris seeuw, Schoondijke, Anneke Verstraete, Schoondijke, Ineke Batselaere, Sluis, Marian Dooms, Oostburg, Hanneke de Klerck, Schoondijke. Bevorderd naar M 4: Carla Boorsma, Breskens, Nelke Niermans, Breskens, Willy van Prooyen, Oostburg, Cobi Verhage, Schoondijke. Bevorderd naar M 5: Alies Barendregt, Oostburg, Pammy Bosch, Sluis, Marijke Batselaere, Sluis, Ineke v. Cruyningen, Zuidzande, Jet v. d. Hoek, Groe de, Marian de Keuninck, Nieuwvliet, Marijke Lourens, Cadzand, Willy v. Ooyen, Groede, Treeske Seuss, Breskens, Geertje Smit, Oost burg, Gerda Wage, Sluis. Bevorderd naar G 4: Egbert Drenth, Oostburg, Peter Herdink, Sluis, Hanneke v. d. Hooft, Groede, Job Jobse, Breskens, Ineke Meeusen, Breskens, Gonny Neijssen, Oostburg, Hilde Uildriks, Oostburg. Bevorderd naar G 5: Wim Hendriksen, IJzendijke, John Holleman, Cadzand, Ina de Hullu, Cadzand, Adrie Leen houts, Cadzand, Anneke Muller, Waterland- kerkje, Tim Robijn, Oostburg. Bevorderd naar G 6a: Sjaak de Bliek, Schoondijke, Hetty Driedijk, Cadzand, Ellen van Goor, Oostburg, Piet Lourens, Aardenburg, Jan Maat, Oostburg, Gerben v. d. Molen, Cadzand, Els Pieterse, Oostburg, Jan Vermeulen, Breskens, Roelof v. d. Waal, Schoondijke. Bevorderd naar G 6b: Sjaak Buijze, Breskens, Sjors van Galen, Aar denburg, Kees de Kraker, Oostburg, Espère Kremers, IJzendijke. BRESKENS Accordeonconcert Zaterdagavond gaf het Vlissings Jeugd- Accordeonorkest een concert te Bres kens voor het V.V.V. Er bestond veel belangstelling voor dit concert en de accordeonisten oogstten veel succes. GRAANBEURS ROTTERDAM. Zomergerst tot 27.25. Haver tot 25.50. Groene erwten 3140.50. Schokkers 35 tot 48.50. Franco Rotterdam. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Doré 2 20.14—26.30. Eersteling 16.86. Drielin gen 11.31. Kriel 11. Bintje 16.49. Aanvoer 178 kisten. VEILING BERGEN OP ZOOM. 15 juli. Sla 3.507.50. Andijvie 1215. Bos- peen 2846. Waspeen 20—62. Komkommers 10 32. Snijbonen 110—175. Dubb. sperzie bonen 163. Rabarber 1214. Spinazie 6064. Bloemkool 12—84. Erwten 40106. Sav. kool 2337. Spitskool 1824. Tomaten 4086. Aardappelen 1022. Tuinbonen 1023. Aard beien 80—243. Rode bessen 60—93. Perziken 1623 p st. Pruimen 617 id. Industrie aardbeien Senga 146. Diversen 133. Afw. 62. Frambozen 164163, idem rubs 113. Dubb. sperziebonen 149. VEILING TERNEUZEN. Sla 4.80—14.40. Bloemkool A 73—78, A 2 5778, B 46—59, B 2 40—56, C 27—31, C 2 2527, afw. 1852. Groene komkommers 1012, witte komkommers 10. Selderij 8. Peen 2 3950. Kroten 1012. Uien 1623. Parina 1 1072. Eerstelingen, bonken 2021, 1 1017, drielingen 1012, kriel 418. Prins, bonen 178188 Tuinbonen 2224. Kroten 18. Rode kool 23—27. Spitskool 19—27. Peu len 156169. Sav. kool 2634. Waspeen 33 40. Rabarber 1115. Tomaten A 6572, A 2 56, B 63—70, C 49—60, CC 34—43. Aardbeien per doos: Talisman 1 5055, 2 25 —43, 3 26—33. Red. Gauntlet 1 49—69, 2 2547, 3 24, Sengana 1 47—58, 2 17—29. Paul Waulbaum 2 3335. Gorella 3347, Vo- la 2 30—45. Rode bessen 1 23—34, 2 20—23. Kersen 34. Kruisbessen 2428. Kruisbessen per kg 2 2148. Rode bessen 1 76 2 4870. Witte druiven 498. Blauwe druiven 421. VEILING KAPELLE. 15 juli. Frambozen in kratten 1 180185, in tubs 116117. Rode bessen extra 83, 1 75, 2 51.60, 3 48. Aardbeien z. dop: Senga na 1 en 2 152. Red Gauntlet 1 en 2 137. Diversen 1 en 2 123, 3 76. Aardbeien per doos: Red Gauntlet 1 5073, 2 3165. Talis man 1 6572, 2 3546. Vola 1 6567. Cam bridge 1 69. Rode bessen per doos 1 2426. extra 31, 2 1822. Loganbessen p. d. 1 45 53, 2 36. Kasperziken p. st. B 23, C 13, D 10, E 7.50. Kruisbessen p. d. 1 16. Kersen p. kg.: Markiezen 1 146164, 2 124 —139, 3 25—35. Vri v. Werder 1 145. Va rikse Zwarte 1 131—134. 2 121, 3 17—51. Mo rellen 2 82—91, 1 121. Meikersen 2 85, 3 20. Inspect. Lhones 1 141, 2 115125, 3 13. Aardappelen, bonken 1315, 1 1113, 2 10 11, drielingen 10, kriel 26. Groenten: Kropsla 3.504. Bloemkool 1272. Boskroten 1115. Dubb. pr. bonen 164172. Snijbonen 147. Tuinbonen 89.50. Bosuien 1216. Bospeen 2026. Spitskool 14. Sav. kool 16. Doperwten 38. Tomaten 58102. VEILING MIDDELBURG. 15 juli. Bonken 22,60, grote 15,80, drielingen 14,20, kriel 79,20. Aanvoer aardappelen 44 ton. Frambozen 1648. Aardbeien 1 4669, 2 3261, 3 2634. Tomaten A 1 per 6 kg. 484. B 1 id. 528, C 1 id. 414, A 2 id. 478, B 2 id. 487. Kaspruimen per kg 144199, Kersen 113147. Frankenthaler 494506, Per ziken 1341. Netmeloen 100203. Rode bes sen 2 5664, 3 4052, per doos 1828. Bloemkool 4 st. 70105, 6 st. 6185, 8 st. 4069. Komkommers groen 60-75 2027, 50-60 14—23, 40-50 14—18, wit 16—28. Spits kool 2236. Waspeen 4163, Bospeen 2853. Sla 3,5010. Andijvie 727. Dubb. pr. bonen 181214. Snijbonen 171189. Tuinbonen 8 12. Rode kool 1322. Sav. kool 1630. Sav. kool 1630. Postelein 6371. Boskro ten 514. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 3645 kg, 78215, Schar 95 kg. Bot 268 kg. Schol 22 kg. Tong 117 kg. Paling 25 kg. Ongesorteerde vis 56 kg. Waarom juist een Kreidler? Door de liggende cilinder geen hinderlijke trillingen. Grote trips mogelijk, zonder vermoeidheid. De brommer die 100.000 km meegaat zonder revisie. Kom proefrijden bij Rijwiel- en bromfietshandel Caltex-servicestation SCHOONDIJKE - TEL. 233 De zaak met de meeste ser vice en vakbekwaamheid. maar neem autorijles bij gediplomeerde instructeurs V.A.M.O.R. - KJS1.A.C. dan bent U van succes verzekerd. Autorijschool - Taxibedrijf Burg. Geillstraat 10, telefoon 2432 - Terneuzen. Algemene kennisgeving. Zondag 14 juli is in haar Heer en Heiland ontslapen, onze gelief de zuster, behuwdzus ter en tante, MAATJE DE OUDE, weduwe van Marinus Bal, op de leeftijd van 61 jaar. Familie De Oude. Familie Bal. Biervliet, 14 juli 1963. Schoollaan 33. De teraardebestelling zal plaatshebben Woensdag 17 juli a.s. te 3.45 uur, na vooraf gaande rouwdienst, aanvangende te 3.15 uur in de Ned. herv. kerk te Biervliet. arts te Axel van 20 juli t.m- 9 augustus. Fa. J. L. JURRY NOORDSTRAAT 58-60 - TERNEUZEN BEL TELEFOON TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13