„BARBISTEIN": onteigeningen nieuwe uitbreiding Heinkenszand Westerschouwens plan: brandweerreorganisatie AGENDA ZUID-BEVF.LAND MARKTBERICHTEN BEL-0-FAST OVERHEMDEN Lenstra - weet van niets - op transferlijst Voor komende kwart eeuw ruimte om ongeveer 260 huizen te bouwen Kermis begint dit jaar week eerder BIJZONDERE KOOPJES VOOR UW VAKANTIE HOLLAERS VERBERKT Zeilwedstrijden „Wolphaartsdijk" DIPLOMA-UITREIKING AAN VLISSINGSE V.G.L.0.-SCH00L Plan ligt ter inzage Scholenhoekje Zeehengelwedstrijd te Haamstede 10 KORTING. Bevorderingen aan middelbare handelsavondschool Bromfietsers reden op elkaar in AUTO UIT BOCHT Auto's botsten Raadsvergadering BEVORDERINGEN AAN GOESE LYCEUM EXTRA AANBIEDING per stuk 12,75, twee stuks ƒ20,- WALCHEREN Evangelisatiesamenkomst in camping „Dennebos" Wandeling in gebied „Oraniezon' Concert in Gereformeerde Kerk te Koudekerke Suus en Emma Francke: prijs op zaiü?concours te Souburg UW HAAR CORRECT IN MODEL Trellafoini B. en to. sturen raad Opheffing korps van Noordwelle Door wethouder WPoppe Expositie van examenwerken Aantrekkelijk program van V.V.V. Domburg Benoemingen Vliegtuig niet Albanezen aan boord neergestort Rapport over de omroep wetgeving COUREUR VERONGELUKT OP NURNBURGRING DINSDAG 16 JULI 1963 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S ACHTER DE IN BOMEN „verpakte" kerk van Heinkenszand wijst nog niets erop, dat hier in de komende tientallen jaren huizenblokken en scholen zullen verrijzen. Er groeien nog aardappelen en bieten en in de boomgaard komen jonge vruchten aan de bomen. Het plan „Bar- bistein", de nieuwe uitbreiding van het dorp bestaat alleen nog maar op papier. Op de kaarten en tekeningen van het architectenbureau irs. Rothuizen en 't Hooft N.V. te Middelburg-Goes en in de besluiten van de gemeenteraad. Op het ogenblik is men weer een stapje verder in de „ontwerpronde" voor het nieuwe uitbreidingsplan gekomen. Sinds maandag ligt het voorlopig goedgekeurde plan over de voorge nomen onteigening van de eigendommen tussen de Kraaijendijk en de Dorpsstraat in de secretarie ter inzage. „Barbistein": de naam herinnert aan een oud-buiten, waartoe de gronden eer tijds hebben behoord. Het rustige argra- rische gebied vlak bjj het centrum van het dorp, dat is voorbestemd om Hein kenszand in de nabije toekomst een nieuw „gezicht" te geven. Zeven straten zijn er ingetekend, waaraan ongeveer 260 huizen een plaats moeten kunnen krijgen. Het dubbele van wat Heinkens zand sedert de oorlog aan de andere kant van de Dorpsstraat aan nieuwbouw heeft neergezet. Maar het huidige uitbreidingsplan, omsloten door de Kerklaan en de Westerstraat, is vol. Ongeveer hon derdtwintig huizen en twee kleuter scholen hebben er in de afgelopen vijftien jaar een harmonisch geheel van gemaakt. Maar nu kan Heinkens zand niet meer vooruit. Daarom staat een nieuw bouwplan „op stapel". Een complex van straten, een plein, een plantsoen, dat samen met de bestaan de nieuwbouw het oude dorp in een krans van moderne bouw zal vatten. Voorlopig is het de bedoeling, dat van het totale „Barbistein" een nieuwe „le- vensstreng" wordt getrokken van de kerk tegenover het raadhuis tot aan Clara's pad. Vooral in verband met de aanleg van riolering is het nodig, dat het nieuwe bouwplan in het eerste sta dium dwars doorsneden wordt Later zullen dan de andere huizenblokken daaromheen gegroepeerd worden In het midden van het geheel is een plant soenenpartij geprojecteerd, waarin ook de huidige brandput wordt opgenomen. Een belangrijk onderdeel in het nieuwe „Barbistein" zal het scholenhoekje wor den. Achter de kerk is daarvoor een ter rein uitgestippeld. Een nieuwe r.-k. la gere school staat als eerste op de nomi natie om gebouwd te worden. Het plan om een vijf-klassig complex neer te zet ten heeft al een urgentieverklaring mee gekregen. De huidige school is totaal verouderd, staat in een donkere hoek en krijgt in de lokalen nooit zon. In de toekomst zal er naast dit te bouwen on derkomen voor de r.-k. leerlingen nog een nieuwe openbare lagere school wor den opgetrokken. Verder is er in de directe omgeving nog een speelweide ge projecteerd. Het nieuwe uitbreidingsplan krijgt in het vierkant een „afbakening" van vrij staande huizen. Binnen dit geheel zal een serie woonblokken met woningwet woningen verrijzen. Wanneer de oude scholen eens kunnen worden afgebroken komt er naast de kerk ruimte vrij voor een aantrekkelijk plein, eventueel met winkels. Bovendien is er links achter de kerk een bouwter rein in het plan opgenomen voor een Groene-Kruisgebouw. „Barbistein" is een opzet, die Heinkenszand de kans geeft om de eerste kwart eeuw geen zorgen meer te hebben voor bouwgrond. WMA De kermis in Middelburg zal dit jaar ongeveer een week eerder plaatsvinden en op andere dagen dan tot nu toe ge woonte was. Zaterdag 20 juli is de eer ste kermisdag, donderdag 25 juli de laatste. Deze vervroeging was nodig, omdat de Middelburgse kermis samenviel met een zeer grote Brabantse jaarmarkt. Dientengevolge kwam een te klein aan tal werkelijk aantrekkelijke en fraaie etablissementen naar Middelburg. Het goede gevolg van deze wijziging zal dui delijk blijken. De kwaliteit en dus de aantrekkelijkheid van de kermis ligt, naar uit dé inschrijvingen is gebleken, zeker hoger dan in vorige jaren. Zaterdagmiddag zijn in Haamstede tus sen de vuurtoren en de Verklikker, zee- hengelwedstrijden gehouden, georgani seerd door de V.V.V. Burgh-Haamstede met medewerking van de hengelsport vereniging „Westerschouwen". Er wa ren 41 deelnemers, die totaal 2750 gram vis ophaalden. De leiding was in handen van de wachtmeester der rijkspolitie le klas, de heer C. Verwijs uit Burgh, bij door de heren Duson en de hengelsportvereniging gestaan Rijke van de Westerschouwen. 's Avonds werden in hotel Bakker te Burgh de prijzen uitgereikt door de V.V.V.-voorzitter, de heer C. B. Blom. De extra prijs voor de jongste deelnemer ging naar Nico van der Bos, 11 jaar oud en afkomstig uit Haamstede, die voor zijn 200 punten een stoeltje ontving. De fraaie zeemolen met hengel was voor de heer A. Deurloo uit Haamstede, die 600 punten behaalde. Tweede werd de heer De Jong uit Renesse, die met 550 pun ten een netje ontving. Ook de derde prijs bestond uit een netje, dat ging naar de heer F. Reier uit Goes met 300 punten. De vierde prijs, een stoeltje ging naar D. Braai (250) uit Renesse. De vijfde, zesde en achtste prijs, eveneens stoeltjes, gingen respectievelijk naar C. Kunst uit Rotterdam (250), A. Bren- tjes uit Zierikzee (250), D. de Lang uit Haamstede (250). De wedstrijd wordt zaterdag 27 juli op dezelfde tijd en op dezelfde plaats herhaald. (Advertentie) In onze grandioze zomer- opruiming Op niet afgeprijsde artikelen Overjarige artikelen 15 tot 20 De verkoop begint donderdag 18 juli. HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg KRUININGEN Middelburg - lüieeiro Bi] de viool up setioot. 7.30 uur, a.I. Molenwater Minlatuui Walcheren, 9-22 uur Zeeuws Museum Exposities verzameling Bal en J. H Koekkoek, 10-17 uur Van Benthem en Jutting Expositie over Zeeland en Vlaan deren. 9-18 uur Vlissingen - Alhambra. Mit Muslk lns Para- dies. 20 uur, a.I. Luxor. Glimlach en sterf. 20 uur. 18 laar Goes Grand Eddie slaat zich erdoor. 20 uur, 14 laar Terneuzen - Luxor: Jungle-gangsters. 20 uur. 14 laar. Oostburg Ledeltheater: Oorlogsheld zonder genade. 20 uur," 14 laar. Sas van Gent Olympia: Het melsle Anna Suh, 20 uur, 18 laar. Westdorpe Kunsthandel „Troutzaerte": Keramlekexpositie, 9-21 uur. Hulst Bioseoopgebouw Boccaccio '70. 20 uur, 18 laar. Bergen op Zoom Roxy. Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. GOES De volgende leerlingen van de middel bare handelsavondschool te Goes wer den bevorderd naar een hogere klas: bevorderd van klas 2A naar klas 3: Willy Bliek, Goes; Jan Geys, 's Hee- renhoek; Ko Gijzel, Kapelle; Wim Ha- melinck, Wemeldinge; Rinus Hoogeste- ger, Wemeldinge; Bas de Jonge, 's Hee- renhoek; M. Joosse, Schore; Gerard Krakeel, Goes; Jan Minnaar, Wemel dinge; Leen Rottier, Schore; Nellie v. d. Schraaf, Kloetinge; Ina de Witte, Goes; Ria Catshoek, Yerseke; niet be- borderd werd 1 leerling. Bevorderd van I naar II: Matty Goo- zen, Kloetinge; J. van Keulen, Goes; Nelly Koeman, Waarde; Jopie Knuit, Heinkenszand; Agnes Nagelkerke, Kloe tinge; Willy Nouse, Kloetinge; Ria Wal- rave, Goes; Wim Westveer, Wemeldin ge; Huib Wondergem, 's Heer-Hendriks kinderen; Kees Zegers, Kapelle; Lien Kley,, Goes; Rinus Stoffels, Goes. Niet bevorderd werden 9 leerlingen. Bevorderd van nb naar III: Kees Geus, 's-Heerenhoek; Kees Hoogesteger, Ka pelle; Petrus Lantsheer, Wemeldinge; Ali Ransijn, Goes; Peter Sonke, Kapelle; Mieneke Straub, Kruiningen; Lia Ver- schuure, Wemeldinge; P. Voois, Goes; Louw Waterman, Krabbendijke; Heieen Weststrate, Goes; Gerard Verschuure, Goes; Jan v. Zweeden, Kloetinge; Elly Oosterveen, Goes. Niet bevorderd wer den 2 leerlingen. Optreden „Jong artiestenbloed" Het gezelschap „Jong Artiestenbloed" heeft dezer dagen in Ossendrecht opge treden in het internaat „Onze-Lieve Vrouw ter Duinen" ter gelegenheid van het afscheid van de gediplomeerden van de l.t.s. Vooral Riet Klap als het slan gemeisje en Ferdinand als fietsjongleur hadden veel succes. KAPELLE Bij de spoorwegovergang Stationsstraat- Dijkweiseweg te Kapelle kwamen zater dagavond twee bromfietsers met elkaar in botsing. De 16-jarige D. W. M. R. uit Kapelle, die van de Dijkwelsestraat kwam gereden en links de Stations straat op wilde rijden, verleende daarbij geen voorang aan de uit de Dijkwelse- iweg komende 17-jarige N. T. uit 's- Gravenpolder. T. die rechtdoor moest werd op de kruising gegrepen. Hij kwam zodanig te vallen dat hij aan het hoofd verwondingen opliep. Dokter E. F. Fa- cee-Schaeffer verleende eerste hulp. Na verbonden te zijn kon T. huiswaarts ke ren. R., alsmede zijn duopassagier H. kwamen met de schrik vrij. De brom fietsen werden zwaar beschadigd. Op de Goesestraat nabij de Hiliewerf- weg te Kapelle is de heer v. B. uit Goes maandagmiddag met zijn personenauto uit de bocht geraakt. Van B. reed met een te grote snelheid, waardoor hij de macht over het stuur verloor. De auto die over de sloot heen schoot, kwam op het stuk grond voor het warenhuis van de Gebr. E. tot stilstand. Zijn driejarig dochtertje werd hierbij uit de auto geslingerd, doch bleek geen let sel te hebben opgelopen. De bestuurder v. B. kwam eveneens met de schrik vrij. Schoolreisje De oudere leerlingen van de openbare lagere school te Kapelle gingen voor de jaarlijkse schoolreis dit keer naar Bel gië. In Antwerpen bracht men een be zoek aan de diergaarde en het Torenge bouw. Vervolgens ging het gezelschap naar Gent, waar men het historische 's Graven Steen bezichtigde. Brugge was de laatste pleisterplaats. Hier werd een rodnvaart gemaakt. Op de Stationssingel nabij de kruising Biezelingsestraat te Kapelle is de Bieze- lingse fruitkweker H. Z. maandagmid dag met zijn personenauto in botsing gekomen met een vrachtauto, bestuurd door J. W. uit Kapelle. De vrachtauto, die op weg naar de veiling rechts de Stationssingel opreed, ontmoette op eigen weghelft de van de veiling afko mende Z. die een fietser wilde passeren en daardoor op het linkerweggedeelte kwam. Een botsing was toen niet meer te vermijden. De heer Z. die licht letsel opliep, kon na door dokter Fagee- Schaeffer behandeld te zijn, huiswaarts keren. Verdere persoonlijke ongelukken De vrachtwagen deden zich niet voor. en de personenauto zwaar beschadigd. werden beiden HOEDEKEN SKERKE Concert Zaterdagavond concerteerden de muziek- verenigingen „Con Amore" uit Hoede- kenskerke en „Prinses Juliana" te Baar land op het plein voor het gemeentehuis te Hoedekenskerke. Er bestond grote be langstelling voor dit concert. Dinsdagavond om 8 uur zal de gemeen teraad van Kruiningen vergaderen De agenda vermeldt onder meer een voorstel om mej. G. Tibbesma op haar verzoek eervol ontslag te verlenen als onderwijzeres aan de o.l. school te Hansweert. In haar plaats zal benoemd worden de heer A. C. Louwerse te Vlis singen, die alleen op de voordracht van b. en w. staat. Voorts is er een voorstel tot het verlenen van een bijdrage voor de aansluiting van de onrendabele per celen aan het elektriciteitsnet en een voorstel tot vaststelling van een ge- meenschapelijke regeling voor de brand- weervoorziening in de gemeenten Kapel le, Kruiningen, Wemeldinge en Yerseke. s-HEER-ARENDSKERKE Materiële schade bij aanrijding De heer K. uit 's-Heer-Arendskerke is vorige week op de splitsing rijksweg-Ou de rijksweg te 's-Heer-Arendskerke aan gereden door een hem achteropkomende auto Deze personenauto werd bestuurd door de heer J. A. E. uit 's-Heerenhoek. K„ die in de richting Goes reed, bemerk te de auto te laat, waardoor een botsing ontstond. De auto werd licht beschadigd. Bevorderd van klas 1 naar 2 hbs: N. de Klerk, J. Markusse, G. Moerman, K. v. d. Sluis, I. Christochowitz, E. Meijer, P. Paardekeper, L. Weststrate, F. Drukker, W. Traas, C Vogelaar, L. Dorst, R. de Bart, R. v. Hemert, K. Fokke, P. Mos, K. Salomé, J. Spiegelénberg, P. de Vrij, G. Westveer, A. Blok, E. Hendriksen, M. Tazelaar, J Jan sen, N. v. d. Repe, L, Mesu. M. van Nieuwen- huijzen, K. Schrijver, H. v. d. Zande, K. de Putter, R. Visser, C. v. d. Weele, K. Lukaart, A. de Buck, H. van Hennik, M. v. Liere, L. v. Maldegem, K. ten Haaf, L. v. Hek ken K. Meijer, G. Mol, B. Bos, J. v. Oost, B. Biezeveld, G. de Schipper, T. Gouds waard, P. Dek, B. Lagaay, H. Ferdinandusse, J. v. d. Have. Bevorderd van klas 1 naar 2 gymnasium: R. den Dekker, L. v. d. Lelie, T. Riede, R. Heyboer, Y. Zwartepoorte, E. Vos, T. v. d. Werff, j'. de Jong. H. de Klerk, R. Scheepe, A. Robers, H. Klompe, H. v. der Zaken, H. de Jongh, W. Goedheer. Bevorderd van klas 1 naar 2 mms: G. v. d. Have, M. Roelofsen, R. Braamse, J. v. d. Broek, A. v. d. Weele, I. Stêenhuis, B. Dubois. Afgewezen 18 leerlingen. Bevorderd van klas 2 naar 3 hbs: C. Hol- lestelle, H. v. d. Graaf, J. Flipse, S. Dekker, R. Walrave, G. Cok, K. Murre, N. de Dreu, A. de Graaff, C. Leendertse, A. v. Weele, J. Bakker, J. Kiviet, R. Vermaas, F San- derse, K. Hammink. J. Boogert, W. Wattez, H. Naezer, R. v. Zee, M. Weststrate, E. Pak, Th. Schouwenaar, L. v. d. Kerk. D. Gastee- len, S. Poelman, M. Simon, H. v. Tol, R. Peeman, H. Prins, B. v. Hinte, D. de Jong, H. Tramper, H. de Groot, C. Minnaard, J. Boon, F. Ferdinandusse. K. Klap, K. Blok, J. de Reus, J. de Looff, P. Pekaar, K Bos, Afgewezen 18 leerlingen. Bevorderd van klas 2 g naar klas 3 g: J. Glas, P. Kroonenberg, P. Meijer, B. Min- derhoud Bevorderd van klas 3 g. naar klas 4 g.: A. Beenhakker, L. Benschop, W. Dirkzwager, G. Grooters, A. Koster, P. van Loo, W. Moermond, H. v. Neerwijk, J. J. Phernam- bucq, R Rijkse, R. Scheepe, S. Vaas. Bevorderd van klas 3 hbs naar 4 hbs: J. v. d. Sluis, R. Boone, T. Tramper, J. Looyen, K. v. Liere, M. de Regt, R. v. d. Berg, W Riede, J. Kastelein, R. de Jager, P. Hollestelle, W. Lucieer. P. Eversdijk, R. Nagelkerke, G. v. d. Griek, H. Sentse, C. Robers, K. v. Dissel, J. Feytel, Th. Noord- hoek, E Makkink, J. Geschiere, J. Wel- leman. Bevorderd van klas 3 hbs naar 4 hbs-A: B. Broijl, J. de Broeckert, T. v. d. Sluys, Z. Husson, K. Boeij, D. Lindenbergh, G. Korstanje. Afgewezen 14 leerlingen, her examen 1 leerling. Bevorderd van klas 2 mms naar 3 mms: J. Smeenk, E. Schout, J. v. Muyen, E. Back, C. Leendertse, L. Polderman, P. Nijs- se, J. Hoogstrate, E. Wuyckhuijse, A. Stel, S. de Bruine, W. de Jong, L. v. Loo, M. v. Dam, M Wattez, E. Hoogendijk, H. Verhulst. Afgewezen 1 leerling. Bevorderd van klas 3 mms naar 4 mms: T. Noordhoek, L. v. Nieuwenhuijzen, A. Ki viet, K. v. Hoorn, U. v. d. Have, M. Geense, L. Vos, M. de Looff. Afgewezen 1 leerling. Bevorderd van klas 4 hbs-B naar klas 5 hbs-B: G. Leendertse, L. Heijboer, G. v. Overloop, J. Minnaard, A. Kemeling, A. v. d. Have, F. Polderman, R. Sprong, B. Roelofsen, J. IJsseldijk, G. Beaufort, W. Kole, C. Moer man, W. Bierens, H. de Haas, G. Bom Afgewezen 12 leerlingen. Bevorderd van klas 4 hbs-A naar 5 hbs-A: F. Dekker, C. Weststrate, L. Zonruiter, A. Beuving, J. Geensen, K. de Goffau, M. de Muynck, P. Fokke, B. den Dekker, L. Jan sen, N. Nagelkerke. H. v. Nieuwenhuijsen, T. Minnehoo, R. de Groot. Afgewezen 3 leerlingen. Bevorderd van klas 4 g naar 5g B: C. Boogert, B. Hoogendoorn, A. Korstanje, E. Scheepe. Bevorderd naar 5 g.-A. 1. D. Kooman. Afgewezen 3 leerlingen. Bevorderd van klas 5 g. A naar 6 g. A. A. Cardon, M. Kreughel, C. Rosingh. Afgewezen 3 leerlingen. Bevorderd van klas 4 mms naar klas 5 mms: P. Kalle, A. Goossen, R. Traas, H. Hofstee, E. Swierstra, M. Schuringa, N. v. d. Zande, A. Smeenk, C .v. d. Maale, E. Mol, M. Vos. [Afgewezen 5 leerlingen. Advertentie NU MET VERSTERKTE BOORD EN MANCHETTEN. BLIJVEND STRIJKVRIJ, WALSTRAAT 78 VLISSINGEN. LANGE NOORDSTRAAT 35 MIDDELBURG OOSTKAPELLE Vanavond dinsdag om acht uur begint de eerste evangelisatiesamen komst, uitgaande van de gereformeerde evangelisatiecommisie, en bestemd voor badgasten van alle gezindten. De bijeenkomst is op kampeerterrein „Dennebos" Spreker is ds. De Vries, ge reformeerd predikant uit Capelle a. d. IJssei, en momenteel met vakantie in Oostkapelle. Het muziekgezelschap „Crescendo" verleent muzikale mede werking. Badgasten kunnen morgen woensdag 17 juli een wandeling maken door het waterwingebied „Oranje Zon" De wan deling begint 's morgens om tien uur en staat onder leiding van de heer Struyk, directeur van de landbouw school te Oostkapelle. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij V.V.V. Oostkapelle. VLISSINGEN Ontslag bij Simons Metaalhandel In aansluiting op ons bericht over het ontslag van twintig werknemers bij Si mon's Metaalhandel N.V. te Vlissingen deelt men ons mede, dat het besluit tot stopzetting van de scheepssloperij aan de Vlissingse Binnenhaven, genomen is in verband met de situatie op de schrootmarkt, die een voortzetting van deze afdeling niet lonend doet zijn. KOUDEKERKE Dinsdagavond wordt in de gereformeer de kerk te Koudekerke een concert ge geven, waaraan medewerking verlenen de zangverenigingen „Looft den Heere" uit Domburg onder leiding van de heer Ph. Fey en „De gereformeerde zangver eniging" uit Koudekerke onder leiding van de heer A. J. Fey. De dirigent van het eerste koor speelt tevens hobo, be geleid door de heer A. J. Fey op orgel. Uitgevoerd worden onder meer werken van Bach, Schütz en Telemann. O.- EN W-SOUBURG In het verslag van het Zeeuwse zangcon courszangfestival en solistenconcours, dat zaterdag in Souburg is gehouden, werd abusievelijk vermeld dat de dames S. M. en E. A. Francke uit Souburg bij het solistenconcours de eerste prijs be haalden in de derde afdeling. Het beken de duo Suus en Emma Francke behaal de wl een eerste prijs, maar niet in de derde afdeling, doch in de afdeling uit muntendheid. Begunstigd door goed zeilweer hield de watersportvereniging Wolphaartsdijk dezer dagen voor de derde keer haar jaarlijkse onderlinge zeilwedstrijden, waaraan 38 boten, verdeeld over 13 klassen, deelnamen. De uitslagen waren: tot 12 m2: 1. B. v. d- Have te Kapelle, 2. H. Claassens te Roosendaal; B.M.: 1. K. van Spaendonck te Tilburg; F.J.: 1. A. Roskam te Vlissingen, 2 A. van Strien te Wolphaartsdijk, 3. A. Claas sens te Roosendaal; Vauriën: 1. J. v. Coillie te Antwerpen, 2. G. v. d. Werve te Antwerpen, 3 T. F. v. d. Werff te Goes; Vlet: 1. A. v. d. Have te Kapelle, 2. L. Vos te Wolphaartsdijk; O.K.: 1. C. van Regemorter te Kapellen, 2. P. Rens te Kapellen, 3. F. v. Beuningen te Ant werpen, 4. A. Kik te Wolphaartsdijk, 5. A. Sinke te Wophaartsdijk. B.B. 11: 1. L. Rens te Antwerpen; Vrijheid: 1. L. de Jager te Wolphaartsdijk, 2. D. Kakebee- ke te Wolphaartsdijk, 3. W. Sinke te Goes; Top: 1. M. Janse te Wolphaarts dijk, 2. E. Bunk te Antwerpen; 16 m2: 1. H. Colijn te Kloetinge, 2. P. Knöps te Goes, 3. H. Sinke te Goes, 4. A. Tram per te Wolphaartsdijk, 5. G. Blanken- burgh te Lewedorp, 6. D. Fuite te Wol phaartsdijk, 7. C. Kik te Wolphaarts dijk: boven 16 m2: 1. D. van Eerten te Goes, 2. J. J. Lucieer te 's-H.-Arends- kerke. 3. M. Buitendijk te Kloetinge, 4. A. van Dijke te Wolphaartsdijk: Cadet: 1. N. van 'Regemorter te Kapellen, 2. P. van Regemorter te Kapellen, 3. L. Ph. de Laey. Na afloop reikte de voorzitter de prij zen uit in het clubhuis van de water sportvereniging Wolphaartsdijk. 's-GRAVENPOLDER Autobotsing onder 's-Gravenpolder Dezer dagen ontstond er op het kruis punt Schuitweg-Dorpsstraat-provinciale weg te 's-Gravenpolder, een aanrijding tussen een personenauto en 'n bestelwa gen. De personenauto, bestuurd door de heer J. D. K. te 's-Heer-Abtskerke, wil de de Dorpsstraat oprijden vanuit de Sehuitweg en zag de bestelwagen te laat aankomen. De bestuurder van de bestel wagen, de heer C. T. uit 's-Gravenpol der, remde iets te laat af om de perso nenwagen voorrang te geven. Beide wa gens werden licht beschadigd. BORSSELE Schoolreisje Dezer dagen gingen de laagste klassen van de o.l.s- te Borssele met school reisje. Ze bezochten de Efteling, de die rentuin te Tilburg en een speeltuin in Roosendaal. WAARDE Bejaardenreis Dezer dagen maakten de ouden van da gen van Waarde hun jaarlijkse trip. Dit keer bezochten zij per autobus verschil lende plaatsen met natuurschoon in Brabant. Bij hun thuiskomst sprak de heer A. Wondergem een dankwoord tot allen die eraan meegewerkt hadden deze reis mogelijk te maken. Schoolreisjes De leerlingen van de hoogste klassen van de bijzondere lagere school te Waar de brachten een bezoek aan Rotterdam. Ook de leerlingen van de laagste klas sen van de openbare lagere school gin gen op reis. VEILING GOES. 15 Juli. Rode bessen 1 61, 2 5053, 3 47. Frambozen in kratten 1 173174, 2 169. Fram bozen v. d. industrie 115. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 1 en 2 146. Red Gaunt let 1 en 2 134. Talisman 1 en 2 142. Diverse aardbeien 3 61. Aardbeien met dop: Talis man 2 146. Red Gauntlet 2 122—154, 3 77— 110. Aardbeien per doos: Talisman 2 4046. Senga Sengana 2 39. Red Gauntlet 1 5668, 2 4256. 3 35 Rode bessen per doos 1 2126, 2 1620 Loganbessen 1 40, 2 28. Pruimen per stuk 1 1520. per kg 1 158162. Kersen: Markiezen 2 105156, 3 66. Meikersen 1 130. Br. Bruine 2 134. Varikse zwarte 2 139. Zoete morellen 2 129134. Insp. Lohnis 2 129141. 3 43—68. Groenten. Bloemkool A 1 6294, A 2 6375, afw. 2 68. Komkommers A 1 1723, B 2 17, C 2 11. Kropsla 2 4—7. Wortelen 1 24—26. (Jien 1 22—25 Kroten 1 9—17. Peulen 123— 128. Doperwten 2 27. Postelein 2 31 Dubb. pr. bonen 2 173181- Kassnijbonen 1 160 163, 2 143, afw. 90. Prelude 1 167—173, 2 173. Andijvie 2 1519. Rabarber 1 1114, 2 6. Wortelen 29. Tomaten 80, afw. 45. Vr. aard appelen bonken 1517, grote 1018, drielin gen 1012, kriel 38. VLASMARKT ROTTERDAM. 15 Juli 1963. Waterroot vlas: lage soorten van f 1,60 tot f 1,80, middensoorten van t 1,85 tot f 1.95, best vlas van f 2,tot t 2,15. Dauwroot vlas: van f 1,45 tot f 1,85. Breekvlas: van f 0,95 tot f 1,55, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken van f 0,70 tot i 1,05. De produktie van waterroot vlas blijft ge ring, de meeste bedrijven zijn voor de jaar lijkse vakanties gesloten. Het aanbod be stond voornamelijk uit lagere soorten, waar voor de vraag ruimschoots voldoende blijft om alle partijen op te nemen, de prijzen bleven gehandhaafd. Middensoorten en be ter vlas worden weinig gezwingeld, de vraag daarvoor is ruim voldoende om het gehele aanbod op te nemen. Dauwrootvlas wordt minder aangeboden, alle partijen werden verkocht tegen onveranderde prijzen. Breekvlas blijft schaars. Voor gezwingelde lokken is de belangstelling gering, de pro duktie is echter klein door de geringe vlas- produktie. De prijzen zijn iets lager De nieuwe oogst blijkt in de meeste distric ten aanzienlijke schade te hebben geleden door de aanhoudende regens, de zware per celen zijn alle gelegerd. De vroeg gezaaide percelen worden nu getrokken, de opbrengst is matig Handel te velde is stroef. VEILING KRABBENDIJKE. 15 juli. Aardbeien industrie Cenga S 1 en 2 138. Jucunda 1 en 2 130 Diverse rassen 1 en 2 123 Rode bessen industrie 2 4855. Aardbeien per doos Red Gauntlet 2 3748, 3 1923. Talisman 2 50. Rode bessen per doos: Jhr. v. Tets 2 1922. Dubb. pr. bo nen 1 169. (Advertentie) rr,.: ->'4ij£or: De gemeenteraad van Wester schouwen zal tijdens de morgen (woensdag) in liet raadhuis van Haamstede te houden vergadering worden geconfronteerd met een stukje nasleep van de herindeling: de reorganisatie van de brandweer. GRAANBETJRS ROTTERDAM. Zomergerst tot 27.25. Haver tot 25.50. Groene erwten 3140.50. Schokkers 35 tot 48.50. Franco Rotterdam. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. Doré 2 20.1426.30. Eersteling 16.86. Drielin gen 11.31. Kriel 11. Bintje 16.49. Aanvoer 178 kisten. VEILING BERGEN OP ZOOM. 15 Juli. Sla 3.507.50. Andijvie 1215 Bos- peen 2816. Waspeen 2062. Komkommers 10 32. Snijbonen 110175. Dubb. sperzie bonen 168. Rabarber 1214. Spinazie 6064. Bloemkool 1284. Erwten 40106. Sav kool 2337. Spitskool 1824. Tomaten 4086. Aardappelen 1022. Tuinbonen 1023. Aard beien 80243. Rode bessen 6093. Perziken 1628 p st. Pruimen 617 id. Industrie aardbeien Senga 146. Diversen 133. Afw. 62. Frambozen 164163, idem rubs 113. Dubb. sperziebonen 149. VEILING TERNEUZEN. Sla 4.80—14.40. Bloemkool A 73—78, A 2 57—73, B 46—59, B 2 40—56, C 27—31, C 2 2527, afw. 1852. Groene komkommers 1012. witte komkommers 10. Selderij 8. Peen 2 39—50 Kroten 10—12. Uien 16—23. Parina 1 1072. Eerstelingen, bonken 2021, 1 1017, drielingen 1012, kriel 418. Prins, bonen 178188 Tuinbonen 2224. Kroten 18. Rode kool 2327. Spitskool 1927 Peu len 156169. Sav. kool 2634. Waspeen 33 40. Rabarber 1115. Tomaten A 65—72, A 2 56, B 63—70. C 49—60, CC 34—43. Aardbeien per doos: Talisman 1 5055, 2 25 —43, 3 26—33. Red. Gauntlet 1 49—69, 2 25—47, 3 24, Sengana 1 47—58. 2 17—29. Paul Waulbaum 2 3335. Gorella 3347, Vo- la 2 3045. Rode bessen 1 2334, 2 2023. Kersen 34. Kruisbessen 2428. Kruisbessen per kg 2 2148. Rode bessen 1 76 2 4870. Witte druiven 498. Blauwe druiven 421. VEILING KAPELLE. 15 juli. Frambozen in kratten 1 180185, in tubs 116117. Rode bessen extra 83, 1 75, 2 51.60, 3 48. Aardbeien z. dop: Senga na 1 en 2 152. Red Gauntlet 1 en 2 137. Diversen 1 en 2 123. 3 76. Aardbeien per doos: Red Gauntlet 1 5073, 2 3165. Talis man 1 65—72, 2 35—46. Vola 1 65—67 Cam bridge 1 69. Rode bessen per doos 1 2426. extra 31, 2 1822. Loganbessen p. d. 1 45 —53, 2 36. Kasperziken st. B 23, C 13, D 10, E 7.50. Kruisbessen p. d. 1 16. Kersen p. kg.: Markiezen 1 146164, 2 124 —139, 3 25—35. Vr. v. Werder 1 145. Va rikse Zwarte 1 131—134, 2 121, 3 17—51 Mo rellen 2 82—91, 1 121. Meikersen 2 85, 3 20. Inspect. Lhones 1 141, 2 115125, 3 13. Aardappelen, bonken 1315, 1 1113. 2 10 11, drielingen 10. kriel 26. Groenten: Kropsla 3.504. Bloemkool 1272. Boskroten 1115. Dubb. pr. bonen 164172. Snijbonen 147. Tuinbonen 89.50. Bosuien 1216. Bospeen 2026. Spitskool 14. Sav. kool 16. Doperwten 38. Tomaten 58102. VEILING MIDDELBURG. 15 juli. Bonken 22,60, grote 15,80, drielingen 14,20, kriel 79,20. Aanvoer aardappelen 44 ton. Frambozen 1648. Aardbeien 1 4669, 2 3261, 3 2634. Tomaten A 1 per 6 kg. 484, B 1 id. 528, C 1 id. 414, A 2 id. 473, B 2 id. 487. Kaspruimen per kg 144199, Kersen 113147. Frankenthaler 494506, Per ziken 1341. Netmeloen 100203. Rode bes sen 2 5664, 3 4052, per doos 1828. Bloemkool 4 st. 70105, 6 st. 6185. 8 st. 4069. Komkommers groen -60-75 2027, 50-60 14—23, 40-50 14—18, wit 16—28. Spits kool 2236. Waspeen 41—63, Bospeen 2853. Sla 3,5010. Andijvie 727. Dubb. pr. bonen 181214. Snijbonen 171189. Tuinbonen 8 —12. Rode kool 1322. Sav. kool 1630. Sav. kool 1630. Postelein 6371. Boskro ten 514. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 3645 kg, 78215, Schar 95 kg. Bot 268 kg. Schol 22 kg. Tong 117 kg. Paling 25 kg. Ongesorteerde vis 56 kg. De leerlingen van de openbare school voor voortgezet gewoon lager onderwijs te Vlissingen hebben maandagmiddag hun diploma's in ontvangst mogen ne men. Zij kregen hun getuigschriften uit handen van de heer YV- Poppe, wethou der van onderwijs. Ter gelegenheid van deze diploma-uitreiking was in een lo kaal van de school een expositie inge richt van examenwerken „naald en schaar" en „handvaardigheid". Het hoofd van de school, de heer J. G. Smits sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen, onder wie een aantal ouders. Hij herinnerde er aan, dat op de dag dat vorig jaar de diploma's wer den uitgereikt, de mammoetwet werd aangenomen. „Er is nu een jaar voorbij gegaan, maar het is angstwekkend stil gebleven. Daardoor is onze tweeledige taak blijven bestaan: overbrugging tus sen lager en voortgezet onderwijs en school voor lager economisch - en admi nistratief onderwijs", aldus de heer Smits. Hij herinnerde er aan dat de school zich in sterke mate heeft gericht op het onderwijs, zoals het Instituut voor Individueel Onderwijs te Am sterdam voorstaat. Hij wees daarbij op de vele mogelijkheden die dit systeem voor de leerlingen biedt. Hij feliciteerde de leerlingen en sprak nog een speciaal woordje tot hen. Wethouder Poppe wees de leerlingen op het belang van het diploma. „Jullie zult daar in de toekomst veel plezier en steun aan hebben", aldus de wethou der. Hij wenste de geslaagden succes en reikte hun de getuigschriften uit. Vervolgens kregen de aanwezigen gele genheid een gedeelte van het examen werk te bezichtigen. Daarna belichtte de chef van het ne venbureau Vlissingen van het geweste lijk arbeidsbureau te Middelburg, de heer J. D. de Voogd, op de verschillende richtingen die de leerlingen kunnen uit gaan, bij de keuze van hun beroep. De geslaagden zijn: A groot sleuteldi ploma: 1 F. Blomme, 2. E. Schelling, afgewezen 5; B sleuteldiploma: 1 L. Rusman, 2 B. Oskam, 3 A. v. d. Dood, 4 L. Andriessen, 5 B. v. Hoorn, 6 W. Visser, afgewezen 1; C fix-brevet: 1 E. Lagace, 2. J. Verduin, 3 H. Luitwieler, 4 B. Strijdonk, 5 C. Vermaat, 6 R. Ko le, 7 R. Grootjans, afgewezen 3; D En gels: 1 B. Lodewijk, 2 F. Blomme, 3 S. Eenkhoorn, 4 E. Schelling, afgewezen 3; E kantoorkennis: 1 B. Lodewijk, 2 S. Eenkhoorn, 3 N. de Waard. 4 N. de Gooyer, afgewezen 3; F kennis van de le levensjaren: 1 F. Blomme, 2 E. Schel ling, afgewezen 1; G schrijfvaardigheid: 1. E. Schelling, 2 N. de Waard, 3 N. de Gooyer, 4 C. Vermaat, 5 R. Kole, 6 R. Grootjans, 7 A. v. Huizen, 8 L. Goor- machtig, 9 H. Luitwieler, 10 B. Strij donk, afgewezen 1; H handwerken: 1 B. Lodewijk, 2 F. Blomme, 3 N. de Waard, 4 W. Visser, 5 L. Rusman, 6 B. Os kam, 7 A. v. d. Dood, 8 J. Verduin, 9 E. Lagace, 10 E. Schelling, afgewezen 5 I koken: 1 F. Blomme, 2 S. Eenkhoorn, 3 N. de Waard, 4 N. de Gooyer, 5 H. Luitwieler, 6 L. Rusman, 7 B. Oskam, 8 L. Andriesen, 9 E. Kusse, 10 E. Laga ce, 11 J. Verduin, 12 A. Kats, 13 B. de Wijze, 14 F. v. d. Wal, afgewezen 1. J handenarbeid: 1. C. Vermaat, 2 R. Kole, 3 R. Grootjans. 4 B. Strijdonk, 5 A. v. Huizen, 6 L. Goormachtig, 7 H. Mast. K lichamelijke vaardigheid: 1 H. v. Pamelen. Er valt voor de vakantiegangers in Domburg de komende weken wel het een en nader te beleven. Het program ma van de V.V.V. bevat voor de komen de dagen al enige aantrekkelijke onder delen. Zo verzorgt de balletschool van mevrouw Soesman woensdagavond op het recreatieterrein een uitvoering, wordt er donderdagavond een lampion optocht gehouden in plaats van op 26 juli en staat er voorts voor maandag 22 juli nog een badrit op het program ma. De badrit van juni trok een flink aantal deelnemers. Vermeldenswaardige ge beurtenissen in augustus zijn: 2 augus tus balletdansen op het recreatieter rein; 3 augustus ringrijden voor gehuw den; van 7 tot 11 augustus tennistoer nooi; badritten op 12 en 17 augustus; lampionoptocht op 20 augustus en een jeugdtennistoernooi op 21 en 24 augus tus. Het college van b. en w. legt de! raadsleden de sugegstïe voor, het aantal brandweerkorpsen voor de kernen Haamstede, Burgh, Renes se, Noordwelle en Serooskerke van drie op twee te brengen. De korp sen moeten dan worden gestatio neerd in Haamstede en Renesse. De reorganisatie betekent, dat het korps in Noordwelle wordt opgehe ven. B. en w. zijn met de districts inspecteur voor het brandweerwezen, de heer G. Kortus van mening, dat twee ploegen voor de gemeente vol doende zijn. Zij wijzen daarbij op de afstand tussen de kernen zowel voor Haamstede als Renesse maxi maal 5 kilometer en het aantal voorkomende branden. Een andere overweging om het brand weerkorps van Noordwelle op te heffen zien b. en w. in de geringen capaciteit van het motorspuitje, dat verouderd en versleten is. „Het zou noodzakelijk zijn binnen niet al te lange tijd voor Noord welle nieuw materiaal en een trekker aan te schaffen en voor garageruimte zorg te dragen", zo schrijft het college de raad. „Hiermee zouden uiteraard ho ge uitgaven voor de gemeente gemoeid zijn, die niet te verantwoorden zijn, ge zien het geringe aantal woningen en de weinige houtbouw in de kom Noordwel le en het relatief gering aantal branden," zo menen b. en w. Wel adviseert het college de raad om vol doende blusapparaten en slangenmate riaal in Noordwelle in depot te houden, zodat bij brand in eerste instantie op de waterleiding water gegeven kan worden Dit in afwachting van één of beide korp sen uit de gemeente. Verder vestigen b. en w. er in hun toelichting op het voor stel de aandacht op, dat Noordwelle een goed alarmsysteem nodig heeft, zodat in de kortste tijd de brandweer te Renesse of Haamstede gewaarschuwd kan wor den. In de toelichting wordt ook het ma teriaal van de brandweren te Renesse en Haamstede uit de doeken gedaan: Haamstede beschikt over een moderne hogedruk nevelspuit, in 1960 aange schaft en Renesse heeft sinds 1942 een trekker-manschappenwagen met twee wielige lagedruk motorspuit. Het college betuigt in de toelichting op het voorstel, evenals de heer Kortus. zijn waardering voor het op te heffen brandweerkorps te Noordwelle, dat onder de uitstekende lei ding van zijn commandant steeds en met grote ijver oefende. Tijdens deze vergaderingen krijgt de raad ook enkele benoemingen te behan delen. Op de voordracht om te voorzien Het radiostation van de hoofdstad van Albanië: Radio-Tirana, maakte maan dagavond bekend, dat een Russisch TU- 104 straalvliegtuig, op weg van Peking naar Albanië, is neergestort. De Albanese radio-uitzending is opge- I vangen door afluisterposten van Radio- Vrij Europa en vermeldde onder meer, dat er zeven Albanezen aan boord wa ren, waaronder de vrouw en twee kin deren van de Albanese ambassadeur te Peking: mevrouw Malile de dichter Drago Siliqi, de journalist Hafer Bak- lamaja met echtgenote en hun kind. De Albanese uitzending gaf niet aan, hoeveel andere personen dan de zeven genoemde eventueel werden gedood of gewond en evenmin, in wiens opdracht de TU-104 machine vloog. De commissie radio- en televisiewetge- ving heeft gistermorgen haar rapport ingediend bij de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Y. Scholten. De commissie werd ingesteld in april 1961. Ze kreeg de opdracht te antwoor den op vijftien vragen betreffende de wetgeving inzake de radio en televisie, die de staatssecretaris haar voorlegde. In de commissie hebben een aantal le den van de Eerste en Tweede Kamer zitting en enige leden van de radioraad, onder voorzitterschap van prof. mr. L. W. G. Scholten, voorzitter van de radio- raad. Bij een slippartij tijdens de twaalf-uurs- rit op de Nürnburgring raakte de Alfa Romeo van Michael Radar van de weg. De 28 jarige Duitser werd uit zijn wagen geslingerd en zeer ernstig gewond. Hij stierf tijdnes het vervoer naar het zie kenhuis. Blijkens de maandag in de Sportkroniek opgenomen aanvullende transferlijts, heeft het bestuur van Enschedese Boys de oud-international Abe Lenstra op de transferlyst geplaatst. Abe verklaarde ons desgevraagd „van niets te weten". Wel zei hij met het bestuur van zijn ver eniging in bespreking te zijn, maar in de mening te verkeren, dat een besluit eerst in de loop van deze week zou worden genomen. Dat zijn naam al op de lijst voorkwam kon naar zijn mening .een formele zaak" zijn. in de vacature van hoofd der openbare Naar wij van Lenstra vernamen, eindigt lagere school te Burgh is als nummer zijn contract eerst per 1 juli 1964. Het één geplaatst de heer A. Damman te was zrjn bedoeling geweest zijn tijd bij Burgh, die thans onderwijzer aan school is. de Als eerste op de voordracht voor ge meenteschilder staat de heer N.W. Fok ker te Haamstede. Verder moet er een dagelijks opzichter voor gemeentewer ken worden benoemd. Ten slotte stellen b. en w. voor de woningen Noordstraat 9, 11, 13 en 15 te Haamstede gratis over te nemen van de gemeentelijke dienst voor sociale bijstand. Deze woningen worden afgebroken om de weg achter de woningen van de Noordstraat te kun nen doortrekken. de Boys uit te dienen en dan definitief met voetballen te stoppen. Het zou hem spijten wanneer zijn tijd nu al gekomen is. Abe heeft de laatste tijd niet meer gespeeld. Naar hij mededeelde had het bestuur van de Boys hem geadviseerd de zaken van het eerste elftal eens een tijdje van buitenaf te bekijken. Overi gens ontkende Lenstra dat er tussen hem en het bestuur van de Boys sprake zou zijn van een of ander conflict. Voorts komen op de transferlijst voor oud-inter national Mick Clavan (verzoek van de vereniging) ADO en H. Groot (eigen verzoek) AJAX.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 11