Anquetil - Bahamontes -V an Looy grote drie van vijfstigste Tour Ploegenprijs toch oog voor de Spaniaa.rden HUNTER! S. de Visser prolongeerde zijn titel in tweede klasse Z.R.V. Zestienjarige Hans van Eijzeren uit Domburg werd reservekampioen EXAMENS Twee Belgen liepen hersenschudding op bij aanrijding BEIAARDIER P. BROERSE IN N.C.R.V.-PROGRAMMA Auto raakte van rijksweg in sloot KETTINGBOTSING OP NIEUWE VLISSINGSEWEG MIDDELBURG TEGEN DUITSE I.INTFORT UITSLAGEN VAN HET ZOMERAVONDVOETBAL L. SCHOE UIT DOMBURG SCHIETKAMPIOEN NICHOLSON PIPE BAND IN MIDDELBURG Eindexamen h.b.s.-b „St>Eloy" Oostburg H.L.O.-diploma's Rustige laatste twee dagen RIK VAN LOOY WON SPRINT IN HET PARC DES PRINCES Komplot Revdnfie Ronde van de Toekomst André Zimmerman behield gele trui Spanjaarden Nederlanders SPANNENDE RINGRIJDERIJ IN DOMBURG Uitslagen PROVINCIALE ZEE UW SE COURANT MAANDAG 15 JULI 1963 (Van een speciale A.N.P.-verslaggever) Het spel is weer gespeeld. De Tour de France 1963, de vijftigste in de reeks, is geëindigd met de verwachte zege van Jacques Anquetil, die met bergkoning Frederico Bahamontes en groene truidrager Rik van Looy de „grote drie" in deze ronde heeft gevormd. Traditiegetrouw is in de laatste twee dagen geen enkele serieuze po ging meer gedaan om Anquetil nog uit het zadel te wippen. Wie trou wens had een dergelijke aanval moeten inzetten? Bahamontes soms? Alleen de Spanjaard was nog een theoretische kanshebber met een achterstand van 3 min. 35 sec., maar hij had al in de Alpen een „niet- aanvalsverdrag" met Anquetil gesloten en kreeg in ruil daarvoor de steun van diens ploeg om zijn tweede plaats te consolideren. vaarlijkste concurrent voor Van Looy in het puntenklassement De hele karavaan genoot van de spectaculaire sprints van de Nootdorper, die men goed genoeg achtte om nog enkele etappes te winnen. De andere Nederlanders zijn weinig op de voorgrond getreden Ab Geldermans stelde na zijn vijfde plaats van het vorig jaar danig teleur. De Beverwijker heeft zich ontwikkeld tot een perfecte knecht van Anquetil. Daarentegen heeft Dick Enthoven voor zijn doen een uitstekende tour gereden. Had hij niet in de eerste Alpenetappe meer dan een half uur verloren, Entho ven zou heel wat hoger geklasseerd zijn dan de 34e plaats. Ten slotte Huub Zilverberg. De Braban der was de minste van 't kwartet Neder landers, dat met zoveel verwachting aan het avontuur was begonnen. Zilverberg had echter de vorm niet en toen daar door een valpartij enkele verwondingen bijkwamen, werd zijn „moraal" helemaal gebroken. In Grenoble kwam hij niet meer aan de start. Zaterdag, tijdens stortregens zegevierde de Belg De Breuker in Troyes voor zijn landgenoten Van Geneugden en Derho ven, die 's avonds heel wat te horen hebben gekregen van hun baas Rik van Looy. Zij waren immers ondanks hun numerieke meerderheid er niet in ge slaagd om na de vlucht met De Breuker in de laatste tien kilometer de rit te winnen. Hoe het wel moest liet Rik van Looy op de laatste dag zien Hij had aangekondigd per se zelf in het Prinsen park als eerste over de eindstreep te willen gaan en elke ontsnappingspoging in de laatste zestig kilometer werd dan ook door Van Looy en zijn ploegmak- lters ongedaan gemaakt. Toen Van Looy achter Emile Daems het park binnen reed stond zijn vierde etappe-zege, de negende van het grote continent Belgen vast. Winnaar van de Tour de France in 1957, 1961, 1962 en 1963, de 29-jarige Jacques Anquetil heeft het trotse record van de Belg Philippe Thijs en zijn grote voor ganger Louison Bobet, die elk driemaal zegevierden, gebroken. Bovendien had de Normandiër dit jaar al de voorjaars klassieker Parijs-Nice, de Ronde van Spanje en de Dauphine Libéré op zijn naam geschreven. Aan de kwaliteiten van Anquetil valt dus niet te tornen maar desondanks loopt het Franse pu bliek nog niet zo warm voor de Nor mandiër. die echter in vergelijking tot het vorige jaar wel iets aan populariteit heeft gewonnen. De zege van Anquetil is in deze jubi leumtour de beste uit zijn carrière ge weest. Hij won nu immers ook twee bergetappes en het was nog slechts één maal voorgekomen dat hij al na de cols met een zij het geringe voorsprong de maillot jaune in zijn bezit had. Alleen dat hij daarbij voor deze zwaar ste Alpenetappe zich had verzekerd van de bijstand van Frederico Bahamontes, is een vlek op het blazoen van de blonde Normandiër. Zonder dergelijke complot ten schijnt de wielersport echter niet meer te kunnen bestaan. Een grote rol daarbij spelen uiteraard de mannen op de achtergrond, de stalbazen, aan wie het alles is gelegen om hun tirma via de sport in de belangstelling te brengen. Bahamontes, die voor de vierde maai on betwist bergkoning werd, heeft deze gang van zaken echter geen windeieren gelegd. Na de rit van St.-Etienne naar Grenoble waarin de 35-jarige Spanjaard zijn ach terstand op Anquetil geheel had wegge werkt, hebben Anquetils bazen zich snel verzekerd van de hulp van Bahamontes om de laatste overgebleven tegenstan ders, Henri Anglade en René Poulidor, de genadeslag te kunnen toebrengen. Dit geschiedde in de rit van Val d'Isere naar Chamonix. Anglade en Poulidor werden murw gereden door Bahamontes, waar na Anquetil, die deze strijd belangstel lend had gadegeslagen, de gele trui mocht aantrekken. Met de derde concurrent, de Belg Rik van Looy, die het vorig jaar zo onge lukkig in de tour had gedebuteerd, was al in de Pyreneeën afgerekend, toen hij op de eerste bergen definitief werd verslagen Toch heeft Van Looy min of meer de tour gered Zonder zijn aanwezigheid zou deze jubileum ronde helemaal een grauwe geschie denis zijn geworden. Het was jammer dat Jan Janssen door die ongelukkige val op de Tourmalet, drie dagen nadat hij de eerste etappe in Limoges had gewonnen, werd uitge schakeld. Hij was de revelatie van de eerste 9 dagen van deze tour en de ge- WWWWWUWWWlAnAfUWUUUVUUUWWWUUUVUV Jacques Anquetil heeft zondag zijn vierde Ronde van Frankrijk ge wonnen, zich daarmee onder de grootsten van 's werelds wielren ners plaatsend. Hier ziet men hem, gewapend met een enorme bos bloemen tijdens zijn triomfale ereronde in het Pare des Princes, uitbundig toegejuicht door duizen den enthouiaste landgenoten. De uitslag van de 20ste etappe was: 1.De Breucker (België) 6 uur 20 min. 06 sec. (met bon. 6 uur 19 min. en 06 sec.): 2. Van Geneugden (België) 6.20.06 (met bon. 6.20.36; 3. Derboven (Belg.) 6.20.10; 4. Van Looy (Belg.) 6.20.22; 5. Proost (Belg.) z.t. 29. Enthoven; 66. Geldermans, beiden in dezelfde tijd als Van Looy 6.20.22. De uitslag van de '21e en laatste etappe Troyes-Parijs (185.5 km) luidt: 1. Van Looy (Belg-Driessens) 5 uur 6 min. 21 sec. (met bon. 5.05.21); 2. Beheyt (Belg-De Kimpe) 5.06.21 (met bon. 5.05.51); 3. Lelangue (Belg- Driessens); 4. Aerenhouts (Belg-Schotte): 5. Brandts (Belg-Sehotte): 30. Enthoven (Ned.- De Muer); 58. Geldermans (Ned.-Geminiani), allen dezelfde tijd als Van Looy. 5.06.21. Het eindklassement van de Ronde van Frank rijk 1963 luidt: 1. Anquetil (Fr.-Geminiani) 113 uur 30 min. 5 sec.; 2. Bahamontes (Sp.- Remy) 113.33.40 op 3.35: 3. Perez-Frances (Sp.-Pla. Sanchis) 103.40.19 op 10.14: 4. Le- baube (Fr.-Geminiani) 113.42.00 op 11.55: 5. Armand Desmet (Belg-Schotte) 113.45.05 op 15.00; 6. Soler (Sp.-Sehotte) 113.45.09 op 15.04; 7. Fontona (It.-Albani) 113.45.32 op 15.27: 8. Poulidor (Fr.-Magne) 113.46.51 op 16.46; 9. Junkermann (Dld.-De Krimpe) 113.48.58 op 18.53: 10. Van Looy (Belg-Dries sens) 113.49.29 op 19.24; 11. Anglade (Fr.-De Muer) 113.51.44 op 21.39; 12. Manzaneque (Sp.-Pla Sanchis) 113.52.35 op 22.30: 13 Pau wels (Belg.-De Kimpe) 113.55.08 op 25.03: 14. Gabica (Sp.-Langarica) 113.56.49 op 26.44 15. Puschel (Dld.-De Kimpe) 113.58.25 op 28.20; 24. Geldermans (Ned.-Geminiani) 114.13.07 op 43.02. 34. Enthoven (Ned.-De Muer) 114.35.31 op 1.05.26. Het eindklassement van de merkenploegen luidt: 1. Geminiani, 340 uur 35 min. 25 sec.; 2 De Muer 341.12.14; 3. Schotte 341.18.38; 4. De Kimpe 341.18.38; 5. Pla Sanchis 341.34.20. De eindstand van het puntenklassement luidt: 1. Van Looy (Belg.-Driessens) 275 pnt.; 2. Anquetil (Fr.-Geminiani) 138 pnt.: 3. Ba hamontes (Sp.-Remy) 123 pnt.; 4. Beheyt (Belg.-De Kimpe) 111 pnt.: 5. Perez-Frances (Sp.-Pla Sanchis) 81 pnt. (Van een speciale A.N.P.-verslaggever) Bijna twee uur voor de triomfantelijke aankomst van Jacques Anquetil konden de Fransen, die het Pare des Princes ook nu weer tot de laatste plaats had den bezet, reeds een landgenoot als tour winnaar bejubelen. André Zimmermann, een geboren en getogen Elzasser van 24 jaar, verhoogde op de voor Frankrijk toch als zo feestelijke veertiende juli de vreugde door met zijn al op de derde dag veroverde gele trui heelhuids in Pa rijs te arriveren en bovendien was de derde plaats in de eindrangschikking ook voor een Fransman, namelijk Ray mond Desiisle. De laatste dagen waren voor André Zimmermann alles behalve gemakkelijk Na bij een val tijdens de afdaling van de Col des Montets op een kleine meter na in een ravijn te zijn beland, arriveer de de man nog natrillend van de door stane emoties in Chamonix. De val had André Zimmermann iets gedaan. De gele trui was nog slechts zelden voor in het peloton te vinden. Meestal reed Zimmer mann ergens in 't midden van de groep, omringd door zijn ploegmakkers, die ook niet zo gemakkelijk meer draaiden. Slechts Lucien Aymar bezat nog de kracht om aanvallen op de Franse po sities ook de leiding in het ploegen- klassement moest verdedigd worden af te slaan. Daarom was het jammer dat juist Aymar door domme pech in de Alpenrit van Courmayeur naar Chamonix zijn fraaie tweede plaats in het algemene klassement was kwijtgeraakt. het raadzaam alleen de trui van Zim mermann te verdedigen. Garcia zette met tien anderen in deze rit het peloton op bijna vier minuten waardoor Spanje in Troyes praktisch zeker was van de ploegenprijs. Robert Oubron had alle reden om de Spaanse ploeg deze eer te gunnen. Kort voor de actie van Garcia en Mendiburu was na melijk ook de positie van Zimmermann ernstig in gevaar gekomen door een gezamenlijke aanval van Maurer, Mug- naini en Vyncke, de nummers drie tot en met vijf in het klassement dus. Rolf Maurer, derde op 3 min. 1 sec. had het met Zimmermann op een akkoordje gegooid en de Zwitser demonstreerde dit door voorin Aymar te helpen in zijn po gingen het tempo te drukken. Nog dui delijker kwam het Frans-Zwitserse ver drag tot uiting in het peloton, waarin de Helveten dapper meewerkten om het tempo zo hoog mogelijk op te voeren. Rolf Maurer kreeg zondag een fraan beloning voor zijn werk. Kort voor Pa rijs mocht hij van Zimmermann uit het peloton vertrekken om op de laatste ki lometers nog juist zoveel winst te ne men, dat hij de tweede plaats in de eind rangschikking kon veroveren. Raymond Delisle, de man ten koste van wie dit gebeurde, was daarover uiteraard zeer verbolgen. Stampend van woede stond de Fransman na af loop de journalisten te woord. Hij had voor de ploegendiscipline moeten wij ken. De Fransen waren dus kwetsbaar en de Spanjaarden profiteerden daarvan door in dé laatste ritten alsnog de eerste plaats in de ploegenrangschikking te grijpen. In de vrijdag verreden tijdrit hadden de tricolores weliswaar opnieuw een voorsprong van veertig seconden ge nomen, maar deze marge bleek lang niet voldoende. Toen namelijk in de voorlaat ste etappe van Gray naar Troyes de Spaanse chef d'equipe Gabriël Saura op nieuw Gines Garcia en Ramon Mendi buru een aanval liet ondernemen, acht te zijn Franse collega Robert Oubron (Advertentie) Bij een botsing tussen een personenauto eri een scooter zondagmorgen op het kruispunt rijksweg-Kerkweg te 's-Heer- Arendskerkè hebben een Belgische vrouw en man een hersenschudding op gelopen. Het ongeluk gebeurde toen de personenauto bestuurd door ds. A. J.T. uit Hoogvliet, die over de rijksweg uit de richting Middelburg kwam, de Kerk- weg in wilde slaan. Ds. T. merkte toen de uit de richting Goes komende scoo ter te laat op, waardoor een botsing ontstond. Op deze scooter zat het Bel gische echtpaar Van der H. uit Bras- schaet. Nadat dokter A. J. Zonnevylle uit 's-Heer-Arendskerke eerste hulp had verleend werd het echtpaar naar het ziekenhuis „St.-Joanna" te Goes over gebracht. Beide voertuigen liepen flinke schade op. Ds. T. bleef ongedeerd. Vanavond maandag tussen 10.15 en 10.30 uur zal in het N.C.R.V.-pro gramma over de zender Hilversum I de Vlissingse stadsbeiaardier, de heer P. Broerse, zijn te beluisteren. In een voor de eerste maal uit te zenden program ma „Beiaardmuziek" zal de heer Broer- se een kwartier lang het carillon in de St.-Jacobskerk te Vlissingen bespelen. Een auto van een Vlissingse wasserij is vrijdagmiddag naast de rijksweg dicht bij de splitsing naar Wolphaartsdijk in een sloot beland. Er kwamen geen per soonlijke ongelukken voor; wel werd de auto aanzienlijk beschadigd. Het ongeluk gebeurde, toen de beide lin kerachterwielen van de wagen liepen. De bestuurder E. B. uit Middelburg kon de auto niet meer in bedwang houden: hij verloor de macht over het stuur met het gevolg, dat de auto in de drie meter beneden de rijksweg gelegen sloot terecht kwam. 's Avonds slaagde men erin met behulp van een kraanwa gen de auto weer op de weg te helpen. Op de Nieuwe Vlissingseweg tussen Sou burg en Middelburg zijn vrijdagmiddag omstreeks half zes drie auto's betrokken geweest bij een kettingbotsing. Er ont stond grote materiële schade. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Het ongeluk gebeurde toen een perso nenauto voorsorteerde om linksaf te slaan. Omdat de doorgang niet vrij was moesten twee achteropkomende perso nenauto's stoppen De achterste auto werd echter aan de achterzijde aangere den door een vrachtauto. Een volgende personenauto botste op zijn beurt tegen de vrachtwagen. Alle drie de auto's lie pen aanzienlijke schade op. De Nederlandse prestaties in de derde Ronde van de Toekomst kan men eigen lijk het best zo snei mogelijk vergeten. De val was diep vergeleken met 1962. Toen zeven etappe-overwinningen en de eerste plaats in het ploegenklassement, nu slechts één man in Parijs. Die ene was de taaie Lex van Kreuningen, be slist niet de meest talentvolle van de equipe. Lex van Kreuningen beschikte echter over een betere mentale instelling dan het merendeel van zijn ploegmakkers en wist bovendien wat hem te wachten stond. Van Kreuningen, die al voor een goed begin had gezorgd door de eerste de bes te etappe te winnen, maakte in de laat ste ritten nog wat goed van het falen van zijn landgenoten. Hij ging zaterdag in gezelschap van Gines Garcia met succes op jacht naar een kopgroep van vijf man, die na dit tweetal nog eens vijf anderen naast zich moest dulden. Het dozijn koplopers nam vervolgens een winst van bjjna vier minuten op het peloton In dé spurt bleek Van Kreunin gen niet in staat voor een tweede rit- zege te zorgen Die eer was voor de der de maal weggelegd voor de Rus Jury Melikow, Lex werd vierde. De uitslag van de dertiende etappe van Gray naar Troyes (194 km) was; 1. Melikov (Rusl.) 4.31.20 (met bon 4.30.50); 2. Maino (It.) 4.31.21 (met bon. 4.31.06); 3. E! Gourch (Mar.) 4.31.21; 4. Van Kreuningen (Ned.). Het ploegenklassement van de 13e etappe luidt: 1. Rusland 13.38.00: 2. Spanje 13.38.08; 3. Italië 13.41.59. De uitslag van de veertiende en laatste etappe van Troyes naar Parijs over 185.5 km was: I Cotman (Belg) 4.33.33 (met bon. 4.33.03), gem. 0,687 km/uur): 2. Melikov (Rusland) z.t. (met bon. 4.33.18); 3. El Gourch (Mar.): 4. Van Kreuningen (Ned.): 5 Que- sada (Sp.1. Het eindklassement van de derde Ronde van de Toekomst luidt: 1. Zimmermann (Fr.) 54.56.24: 2. Maurer (Zwits.) op 2.58; 3 Desiisle (Fr.) op 3.09: 4. Mugnaini (It.) op 3 58; 5. Vyncke (Belg.) op 4.04; 6. Garcia (Sp.) op 6.46: 7. Alves (Port.) op 8.35; 8. Almar (Fr.) op 11.46; 9 Silva (Port.) op 12.31: 10 Moment" (Sp.) op 15.07: 50 Van Kreuningen (Ned.) 56.30.37 op 1.34.13 Het dagplocgenklassement van de laatste etappe- 1. België 13.44.21. 19 pnt.: 2 Spanje 13.44.21. 30 pnt.; 3. Marokko 13.44.21, 40 pnt Eindklassement van de landenploegen: 1. Spanje 164.21.41; 2. Frankrijk 164.57.14; 3. Portugal 165.60.11. I Woensdagavond a.s des avonds om 18.45 uur speelt de eersteklasser Mid delburg op het veld aan de Sportlaan een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Duitse club Lintfort. Zoals bekend versloegen de Duitsers Vlissingen met 3—1. De Fransman André Zimmermann heeft zondag de Ronde van de Toekomst gewonnen. Wedstrijduitslagen van het zomeravond voetbal luiden: rayon Vlissingen, afdeling I: PVS I Coal '52 I 25; Uiterton IPZEM I 0—3; VAW I—GPC I 3—3. Rayon Vlissingen, afdeling II; Uiter ton II—GPC II 1—1; SSVV I—VAW n 3—3; LVV I—BW '57 I 0—4; PVS II —VAW III 3—3; PZEM II—GPC H 2—1. Rayon Sas van Gent: SAS INSM I 1—5; SVG I—NSM II (uitgesteld tot 17 juli); Van der Bijl Boys IONA I 1—9. Rayon Goes; PTTKeuringsdienst 53; VVZB—Gemeente Werken 0—0; Typo'sGebrs. Van Son 12; DAF SC —Comb NS 50 (reglementair) Comb. NS niet opgekomen. Royon Zierikzee poule A: PZEMPTT 31; Kon, ZeelandiaZierikzee vete ranen 3—0; NeptunusPZEM 0—4. Rayon Zierikzee poule B; VAB—Smit en Bolnes 42; Van d. WekkenRijks waterstaat 2—4; CWS—VAB 13; Smit en BolnesVan der Wekken 32. Rayon Terneuzen: Advendo comb. PTT 51; SC de MeyerScheepswerf 81; SpadellaRijkswaterstaat 2—1; MeterfabriekScheepswerf 22; PTT bundeltouwAtoom Boys 6—0; PZEM Mistrappers 12. Zaterdag is in de Veilinghal van de Coö peratieve Veilingvereniging Walcheren de finale gehouden van de provinciale schietwedstrijden uitgeschreven door de 50-jarige Middelburgse schietvereniging „Tot oefening en ontspanning" onder auspiciën van de Zeeuwse schietbond. Vorige week werd in de Veilinghal het eerste deel van de wedstrijd gehouden, waarbij de schietvereniging uit Dom burg, de beste resultaten behaalde. Ook zaterdag bleken de schutters uit Domburg bepaald niet schutterig te schieten. De heer L. Schoe uit Domburg was de beste op de personele-, de ere- baan en drie vrije banen. Hij behaalde 49 punten en werd daarmee kampioen van de dag, waarvoor hij een lauwertak in ontvangst mocht riemen. Tweede werd de Domburgenaar W. S. Jager met 46 punten, hij ontving uit handen van territoriaal commandant Zeeland, luite nant-kolonel Y. Meeter eveneens een lauwertak. Ter versterking van de banden tussen het Engelse stadje Folkestone en Mid delburg, heeft de doedelzakband uit Folkestone, De Nicholson-Pipe Band zondagmiddag op doorreis naar Duits land, een kort concert gegeven voor het bordes van het stadhuis in Middelburg. Burgemeester mr. J. Drijber en de commissaris van politie in Middelburg, de heer M. A. Reneman ontvingen met hun echtgenoten de leder van de band in het stadhuis, waar hun een verver sing werd aangeboden. Hierna maakten de leden van het in Schotse kleder dracht gestoken muziekkorps nog een korte tocht door de stad. Vandaag (maandag) vertrekt de Nicolson-Pipe Band naar Duitsland voor een bezoek aan Salzburg en Neurenberg. In een tot het laatste moment spannende wedstrijd heeft de ringrijder S. de Visser uit Aagtekerke zaterdag in Domburg het kampioenschap 1963 veroverd in de tweede klas van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. Het drietal van Aag tekerke bleek eveneens het sterkst. In de dertig beurten, die de rijders maak ten, wist De Visser 25 maal de ring aan de lans te rijgen. De meest opvallende prestatie leverde echter wei de zestienjarige Hans van Eijzeren uit Domburg, die met 24 ringen de tweede plaats bezette en reserve-kampioen werd. Tot op het laatste moment heeft hij het De Visser vorig jaar ook kampioen in de tweede klas lastig gemaakt. In een kamp om de tweede plaats schudde de jonge Van Eijzeren K. Wielemaker uit Koudekerke van zich af door in vier beurten alle ringen feilloos te steken. De pollepel kwam ook al in het bezit van Hans: in deze wedstrijd stak hij in zes beurten vijfmaal raak. De strijd om de pollepel was eveneens een zeer spannende aangelegenheid; de vele toeristen, die op de Domburg- se Markt naar de verrichtingen van de in twee banen rijdende deelnemers (48) keken, kregen een goede indruk van het ringrijden, waarbij folklore en sportiviteit hand in hand gaan. Er werd trouwens bijzonder goed gere den voor de tweede klas: acht deel nemers kwamen in de dertig beurten met twintig of meer ringen uit de bus. Rond het middaguur was de strijd tussen de deelnemende ploegen nog lang niet beslist en zag het er nog niet naar uit, dat Aagtekerke met een dergelijke grote voorsprong zou winnen. In de middaguren liet het drietal van Aagtekerke, dat 63 ringen zou behalen, de naaste concurrenten Domburg 55 en Sint-Laurens (53) echter duidelijk achter zich. Meer spanning dus rond de persoonlijke rangschikking, waar Wie lemaker,' Hans van Eijzeren en de Nieuwlandse rijder Reijnhoud kampioen De Visser weinig toegaven. In de laatste beurt bereikte de spanning een climax, toen De Visser, Van Eijzeren en Wiele maker ieder met 24 ringen waren ge ëindigd, maar De Visser nog één beurt moest maken. Hij miste niet, zodat toen alleen Van Eijkeren en Wielemaker nog moesten kampen om de tweede plaats. Op de Markt, op het terras van de heer Proos, reikte wnd. burgemeester J. F. Seijdel van Domburg de ereprijzen uit. Daarbij waren de wisselbeker van de Stoere paarden (foto) en stoere mannen waren er zaterdag in Domburg te zien, toen daar op de Markt in twee banen de tweede klaskampioenschappen van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging mder grote belangstelling van de toeristen werden verreden. (Foto P.Z.C.) coöperatie „Einland Walcheren" voor kampioen De Visser en een medaille van de gemeente Domburg voor Hans van Eijzeren. De rijder F. Blaas uit Aagte kerke, die de meeste volgringen had ge stoken (12) kreeg de medaiiie, die de heer Seijdel zelf beschikbaar had gesteld. De uitslagen zijn: 1. en kampioen S. de Visser, Aagtekerke 25 ringen; 2. en re serve kampioen H. van Eijzeren, Dom burg 24 r.; 3. K. Wielemaker, Koude kerke 24 r.; 4. C. Reijnhout, Nw.- en St.- Joosland 23 r.; 5. J. Barendse, Souburg, 22 r.; 6. F. Blaas, Aagtekerke, 20 r.; 7. Fr. Langebeeke, Gapinge, 20 r.; 8. Cor Abrahamse, Sint-Laurens, 20 r.; 9. S. de Visser, St.-Laurens, 19 r.; 10. L. Maljers, Veere, 19 r.; 11. J. Dieleman, Ritthem, 19 r.; 12. Z. Francke, Oostkapelle, 19 r.; 13. D. Lievense, Zoutelande, 18 r.; 14. M. Vos, Koudekerke, 18 r.; 15. S. Blaas, Aagtekerke, 18 r.; 16. J. Poppe, Oost kapelle, 17 r.; 17. Jac. Minderhoud, Zou telande, 17 r.; 18. Jan Minderhoud, Zou telande, 16 r.; 19. P. Hollebrandse, Kou dekerke, 16 r.; 20. D. van Eijkeren, Sou burg, 16 r;; 21. A. Provoost, Domburg, 16 r.; 22. C. Stroo, Middelburg, 15 r.; 23. L. P. Roelse, Domburg, 15 r.; 24. J. Dekker, Meliskerke, 15 r.; 25. P. Dek ker, Meliskerke, 15 r.; 26. H. Wonder- gem, Gapinge, 15 r.; 27. P. Gilde, Sint- Laurens, 14 r.; 28. J. van Waarden, Nw.- en St.-Joosland, 14 r.; 29. Z. Cevaal, Middelburg, 14 r.; 30. J. van Sluijs, Zou telande, 14 r.; 31. Jac. Paauwe, Gapinge, Aan de Kath. h.b.s. „St.-Eloy" te Oost burg slaagden voor het eindexamen h.b.s.-B: mej. Imelda Buijsse, Aarden burg, mej. Hanneke van de Vijver, Bier vliet en de heren Rudy de Croock, Aar denburg, Stephan Dierick, Aardenburg, Harry de Greef, Oostburg, Roman Le- cluijze, IJzendijke, Harold Lippens, Biervliet, Rudi van Oers, IJzendijke, Rudi Verhoosel, IJzendijke. Geen der kandidaten werd afgewezen. 14 r.; 32. L. Huijssoon, Middelburg, 13 r.; 33. Jo Maljaars, Oostkapelle, 13 r.; 34. Jac. Blaas, Aagtekerke, 12 r.; 35. H. Gideonse, Veere, 12 r.; 36. W. Koole, Koudekerke, 11 r.; 37. Jac. Wisse, Kou dekerke, 11 r.; 38. A. Braser, Bigge- kerke, 11 r.; 39. W. Janse, Nw.- en St.- Joosland, 10 r.; 40. J. Gideonse, Veere, 9 r.; 41. K. Janse, Souburg, 9 r.; 42. P. Dieleman, Ritthem, 8 r.; 43. L. Davidse, Grijpskerke, 8 r.; 44. W. Roelse, Bigge- kerke, 8 r.; 45. A. Wijkhuijs, Bigge- kerke, 7 r.; 46. B. de Meij, Ritthem, 7 r.; 47. H. Ridderbos, Grijpskerke, 4 r.; 48. D. Davidse. Grijpskerke, 2r. Drietallen: 1. en kampioen Aagtekerke 63 'r.; 2. en res. kampioen Domburg 55 r.; 3. Sint-Laurens, 53 r.; 4. Koudekerke II, 51 r.; 5. Zoutelande, 51 r.; 6 Gapin ge, 49 r.; 7. Oostkapelle, 49 r.; 8. Nieuw en Sint-Joosland, 47 r.; 9. Souburg, 47 r.; 10. Koudekerke I, 43 r. De heer J. Davidse, vroeger te Goes, slaagde aan de vrije universiteit te Am sterdam cum laude voor het doctoraal examen in de letteren en wijsbegeerte. Voor het staatsexamen A muziek the oretisch gedeelte slaagden F. van Daal en R. Hillebrand te Goes, beiden leer lingen van de Zeeuwse Muziekschool. Aan de r.-k. universiteit te Nijmegen slaagden voor het kandidaatsexamen eerste gedeelte tandheelkunde, de he ren A- F. C. Beerens te Hulst, E. A. E. M. Lockefeer- te Hulst en M. A. M. Rammelaar te Axel. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen ge schiedenis de heer J. Davidse uit Goes (cum laude). Aan de technische hogeschool te Delft slaagden voor het examen kandidaats civiel ingenieur H. P. de Bokx, Zierik zee; B. Busch, Krabbendijke; J. C. Jan se, Middelburg en M. D. Sinke, Colijns- plaat; voor bouwkundig ingenieur G. Berends, Middelburg. Aan de katholieke universiteit te Nij megen slaagde voor het artsexamen W. J. van Remortel, Hulst. Het H.L.O.-diploma derde graad werd behaald door mejuffrouw M. Legemaate te Zierikzee. Voor de tweede maal werd aan de eisen voldaan door mejuffrouw S. W. Fondse te Zonnemaire. Het di ploma vierde graad werd behaald door de dames P. Boogerd te Ouwerkerk, J. C. van der Halle en M. G. van der Stel te Zierikzee en de heren J. J. Assen dorp, J. Stoutjesdijk, J. W. van Sluis en J. H. van Vloten, allen te Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4