,W.LK." Wemeldinge vierde jubileumfeest Voorschotten voor eerste woningen in plan-Zuid ZEEUWSCH-VLAAMDFEEN Jaarlijkse sportdag lagere scholieren Beeldjes gestolen uit Madurodam AGENDA Indiase maatregel tegen Zuid-Afrika WALCHEREN Diploma machineschrijven VERENIGING KREEG VELE FELICITATIES Jaarvergadering van Rode-Kruisafdeling NOORD-ZEELAND Al 75 jaar gymnastiek I ~5-}arig bestaan gevierdonder Demonstraties H.K.W. in Walcheren en Zuid-Beveland nu drie kringen Winkelier steekt vriend neer Legaten voor stedelijk museum te Vlissingen S. M. de Regt ter aarde bestel d maandag is juli 1963 Wissel jCeeuws-Vlaanderen MIDDELBURG S Wemeldinges gymnastiekvereni- ging „W.I.K." heeft zaterdag haar meer door turndemonstraties. De S foto geeft een beeld van de fes- 5 tiviteiten. Foto P.Z.C.) WVWWWWWWWWWWWWWVWWWWVMV oefeningen, zoals vrije en knotsoefenin gen, paardspringen, evenwichtsbalk, ringen, springkast en dergelijke, 's Avonds waren het in het bijzonder de dames- en herenleden en de beide Zebra keurkorpsen, die het publiek boeiden en met name de leden van de keurkorpsen lieten voortreffelijke staaltjes gymnas tiek zien. De leiding van deze demon straties was in handen van de heer P. J. van Boven uit Yerseke. De feestelijkheden rondom het jubile rende „W.I.K." kregen om ongeveer 10 uur een klinkend sluitstuk: de muziek verenigingen „St. Caecilia" uit Vlissin- gen, „O.K.K." uit Wemeldinge en „Voor uit" te Waarde verzorgden op een ver licht terrein aan de Westelijke Kanaal- weg een taptoe, die veel bezoekers trok. Rest nog te vermelden, dat de heer Van Oosten namens „W.I.K." een scheerap- paraat ontving voor zijn werk, dat er voor mevrouw Van Oosten een fraaie bloemenmand was en dat de leden van de keurturnkorpsen een mandje kersen voor hun optreden in ontvangst mochten nemen. leden, maar het knelpunt is echter het gebrek aan een leider, zo bleek uit zijn woorden. Achter een met verve musicerend „O.K. K." trokken ongeveer 400 turnsters en turners van de verenigingen „W.I.K." uit Rilland-Bath, Sparta uit Krabbendij- ke, Sportlust te Hansweert, „V.Z.O.S." te Yerseke, Olympia te Kapelle en „W. I.K." uit Wemeldinge naar het sportter rein. Daar werd het tweede onderdeel van het feestprogramma afgewerkt: de turndemonstraties. Een talrijk publiek, dat het veld rijen dik omzoomde, kreeg een keur van turn demonstraties te zien. In de middaguren waren het vooral de jeugdleden van de zes deelnemende verenigingen, die hun kunnen toonden in enkele tientallen Wemeldinge stond zaterdag in het te ken van de turnsport. Dat vond zijn aan leiding in het jubileumfeest van de 75- jarige gymnastiekvereniging „Willen Is Kunnen". Voor deze gelegenheid was een uitgebreid programma opgezet, dat omvatte een ontvangst-receptie, turnde monstraties van gymnastiekverenigin gen uit omliggende gemeenten en het „Zebra"-keurkorps en een voortreffelijk uitgevoerde taptoe van drie muziek korpsen. 's Middags bood het gemeentebestuur van Wemeldinge het bestuur van de ju bilerende vereniging, de afgevaardigden van de deelnemende turnverenigingen en verschillende genodigden een ontvangst receptie aan in het hervormd vereni gingsgebouw. Van vele zijden werd „W.I.K." tijdens deze bijeenkomst met dit 75-jarige bestaan gefeliciteerd. „Een formidabel bedrag aan jaren", meende waarnemend-burgmeester J. Veerhoek. Hij vond, dat het oprichtingsinitiatief van 1888 „wonderwel gelukt" is. Een af zonderlijk woord van lof had de heer Veerhoek voor de ereleden van „W.I.K." en de „motor" van de vereniging, waar nemend-voorzitter en leider A. van Oos ten. Het jubileumcomité uit de gemeente bracht „W.I.K." hulde bij monde van voorzitter A. P. Schouwenaar. Hij onder streepte de centrale plaats, die de gym nastiekvereniging in het dorp inneemt. „Ze staat midden in het gezin", zo stel de hij. De heer Schouwenaar vond het een positief punt, dat de lichamelijke opvoeding in de gehele opvoeding ver weven wordt. In dit verband herinnerde hij aan de periode rondom de oprichting van de vereniging, toen zich grote maatschappelijke veranderingen voorde den, die ook aan het kind niet onopge merkt voorbij zijn gegaan. Lof ook had hij voor „de centrale figuur", de heer Van Oosten. Wedvluchten Uitslag wedvlucht West-Zeeuws- Vlaamse Bond te Oostburg vanuit Bre- teuil met 106 jonge, duiven. 1, 5 en 9. A. van Hijfte, Oostburg; 2. A. Vasseur, Cadzand; 3. W. Bruijnooge, Breskens; 4 en 7. A. Ie Clercq, Sluis; 8. A. de Putter, Cadzand; 10. J. Kools, Cadzand. De postduivenhoudersvereniging „De Getrouwe Duif" te Cadzand nam zon dag met 183 jonge en 83 oude duiven deel aan een wedvlucht vanuit Breteuil. De uitslag was: jonge duiven: 1 en 10. A. Vasseur (hoogste snelheid 1255,9 meter per minuut); 2, 4 en 5. A. P. de Putter; 3. J. Vasseur; 6. J. J. Kools; 7. A. j. Duininck; 8. D. P. van Houte; 9. W. van Akker. Oude duiven: 1, 4, 5 en 9- A. P. de Putter (hoogste snelheid 1312,6 meter per minuut)2, 3, 8 en 10. A. J. Dui ninck; 6. D. P. van Houte; 7. J. Pleijte. Schoolverkeersexamen De diplomauitreiking van de onlangs gehouden schoolverkeersexamens had plaats in het parochiehuis te Eede in aanwezigheid van de leerlingen. Na een openingswoord van de voorzitter der examencommissie, de heer J. M. Paridaen, reikte burgemeester M. G. M. van Berckel de diploma's uit aan de leerlingen die met goed gevolg voor de eerste keer aan het examen hadden deelgenomen. De leerlingen die voor de tweede keer slaagden kregen een in signe, die voor de derde keer slaagden een wimpel. Zes leerlingen volbrachten het examen zonder fouten. Deze ontvin gen een mouwembleem. Het waren Son- ja de Meijer uit Sluis van de v.g.l-o,- meisjesschool, Marietje Buijsse en Tilly Rijckaert van de r.-k. meisjes school, Alfred Dierikx van de r.-k. jon gensschool en Emiel van Hal en Luc Rootsaert van de r.-k. lagere school te Eede. Na de uitreiking gaf adjudant A. J. Punt van de rijkspolitie een over zicht van het verloop van het examen, waarbij werd geattendeerd op veel ge maakte fouten. De vertoning van de film „Tropengoud" ging tot teleurstel ling van de leerlingen niet door, wegens autopech van de filmoperateur, waar door deze niet tijdig ter plaatse kon zijn. Deze film zal later voor de kinde ren worden gedraaid. Vijf leerlingen wei-den afgewezen. Van de v.g.l.o.-klas- sen der r.-k. meisjesschool slaagden 10 leerlingen, van de r.-k. meisjesschool 28, van de r.-k. jongensschool 23, van de openbare lagere school 24 en van de r.-k. lagere school Eede 26 leerlingen. Marktberichten COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM Eerstelingen, groot 12—18, poters 1113. kriel 410. Doré, groot 2022, poters 1518, kriel 1011. Barima, groot 1217, poters 11 13, kriel 411. Eigenheimers, groot 1115. poters 1011, kriel 47 per kg. Aanvoer 81.000 kg. Andijvie 815 per kg. Aanvoer 4000 kg. Sla 31412 per stuk. Aanvoer 29.000 stuks. Bloemkool IA: 6 stuks 61—98. 8 stuks 47—77, 10 stuks 33—48, 12 stuks 31. Bloemkool IIA: 6 stuks 4476, 8 stuks 3664, 10 stuks 27, 12 stuks 20. Aanvoer 12.000 stuks. Dubb. bo nen 1,802.10, Kassnij bonen 1,702,00, Tuin bonen 1018, Stambonen 1,401,70, Rabarber 514, Kroten 68, Peulen 1,302,20 per kg. Bospeen I 3145 per bos. Waspeen IA 1639, IIA 16 per kg. Komkommers 70-80 1620, 60- 70 11—16, 50-60 10—12, 40-50 10—12 per kg. Selderij 410, Peterselie 68 per bos. Uien 22 32, Rode kool 1922, Postelein 1718 per kg. Frankenthalers 3,60—3,90 per kg. Perziken A 1832, B 815, C 7 per stuk. Frambozen 3145 per doos. Aardbeien IA 1,762,07, IIA 921,81, Jueunda z. d. 1,27 per kg. Aardbeien IIA 3166 per doos. Beauty 1,301,80. June Blood 1,201,80, Golden Japan 1,602.20 per kg. Rode bessen I 15—23 per doos. Rode bes sen I 5778, II 39—54 per kg. Tomaten A 5,40, B 5,20, C 5,40, CC 3,60 per bak. Op de hoek Heerengracht-Noordpoort straat te Middelburg ontstond zondag om kwart over zes een ernstige aanrijding tussen een bromfiets, bestuurd door P. P. uit St.-Laurens en een Belgische auto, bestuurd door H. P. uit Klemskerke (B.) De 23-jarige bromfietsbestuurder, die verzuimde voorrang te verlenen, liep ernstige hoofdwonden op. Hij moest worden opgenomen in het Gasthuis te Middelburg. Auto en bromfiets werden beschadigd. De belangrijke plaats, die de heer Van Oosten in „W.I.K." inneemt, werd nog eens geaccentueerd door het gebaar van het bestuur van de „Zebra"-turnkring: voorzitter H. A. van Ossewaarde verklaarde in zijn felicitatietoespraak namelijk, dat de kring de heer Van Oosten het ere diploma van het K.N.G.V. heeft toe gekend. Met applaus begroetten de aanwezigen deze mededelingen. Voor de jubilerende vereniging had de „Zebra"-turnkring een bokaal als herinnering aan dit jubi leum. Felicitatiewoorden werden daarna nog gesproken door de heer C. Burger, na mens de ereleden J. Burger, als voorzit ter van de muziekvereniging „O.K.K." en M. Griep, als vertegenwoordiger van de gymnastiekvereniging „Sparta" uit Krabbendijke. De penningmeester van „W.I.K." sprak - mede namens de heer Van Olsten een woord van dank, waarin hij meedeelde, dat „W.I.K." bin nen afzienbare tijd misschien weer een herenafdeling heeft: er zijn 25 potentiële GOES De leden van de Bond van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden van de af delingen Goes, Middelburg en Vlissingen hebben zich tijdens een vrijdagavond in het „Schuttershof" te Goes gehouden vergadering aangepast aan de nieuwe si tuatie nu de H.K.W. is opgeheven en drie nieuwe bonden zijn geformeerd: de bond van Administratieve kantoren, de bond van Handel en de bond van Indus trie. Tijdens deze onder voorzitterschap van de heer A. Hoogesteger uit Goes gehou den vergadering werd besloten als drie kringen in de nieuwe bonden terug te keren: de kring Zuid-Beveland-Walche- ren van de bond van Administratieve kantoren, de kring Zuid-Beveland-Wal- cheren van de bond van Handel en de kring Zuid-Beveland-Walcheren van de bond van Industrie. Tot dagelijkse bestuursleden van de krin gen werden respectievelijk gekozen de heren L. van de Boog te Goes, voorzitter en H. Clement, Goes, secretaris-penning meester, G. Jansen, Goes, voorzitter en M. Melker, Goes, secretaris-penning meester en A. Hoogesteger, Goes, voor zitter en J. van Westen, Middelburg, se cretaris-penningmeester. Het districtsbe stuurslid, de heer G. van der Lee gaf op een en ander een toelichting. De afdeling Zuid-Beveland West van het Nederlandse Rode Kruis houdt op vrijdag 19 juli aanstaande de algemene jaarvergadering. De bijeenkomst, die wordt gehouden in het Medische Cen trum te Goes begint om 8 uur. Heden overleed tot on ze diepe droefheid in het St.-Antonius-zie- kenhuis te Oostburg, onze geliefde vader, be huwd-, groot- en over grootvader JOZIAS JOHANNES VERHAGE, weduwnaar van Suzanna Leijsennaar, eerder van Maria Casteleijn, in de ouderdom van 89 jaar. Uit aller naam, Familie Verhage Breskens, 14 juli 1963. Boulevard 108. De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 17 juli a.s., des namiddags 3 uur op de alg. begraaf plaats te Breskens. Geschenk voor de De Ruyterschool B. en w. van Vlissingen stellen de raad voor een bedrag van 500 af te staan als bijdrage voor het jubileumgeschenk aan de De Ruyterschool, ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van deze instelling. Zoals bekend, wordt gedacht aan oprich ting van een buitencentrum aan het Veerse Meer. Ontslag kleuterleidster B. en w. van Vlissingen stellen de raad voor aan mevrouw M. de Wit-de Vin, op haar verzoek eervol ontslag te ver- nenen als hoofdleidster aan de openbare kleuterschool „Het Mezennest". Burgerlijke stand SCHOONDIJKE Bevallen: M. E. SteurrijsHamelinck, z.; M. L. van Espende Bart, d. en d.; E. J. de Jae ger— Steijaert, d.; Y. G. Correljé—Verdam, d. Getrouwd: A. P. P. Tas, 24 j. en E. P. Del- nad, 25 j.; F. F. Pietersz, 23 j. en J. S. de Dob- belaere, 25 j.; J. H. van der Lijcke, 29 j. en T. M. van Haneghem, 25 j. Overleden: E. M. Bliek, 79 j. e. van B. van de Ree: J. E. Risseeuw, 74 j. TERNEUZEN Bevallen: M. E. de BruijneFaas, d.; M. J. P. de Clercq—de Maat, z.; C. Ch. Kempe— Brandes, z.; Ch. M. J. MaasGovaert, z. F. van der Staaijde Boer, z.: E. A. DeijCee- laert, z.; M. G. de VosMuijtens, z.; W. A. Abrahamsevan Oosten, z.; J. C. Haak Haak, d.; G. M. van den BergeKlaassen, z.; M. L. A. Neytvan den Bergen, z.; E. A. BrackeOngenae, z. Ondertrouwd: C. J. Tjebbes, 22 j. en T. Wael- put, 25 j.; K. J. Zandburg, 28 j. en D. M. B. van der Linden, 23 j. Getrouwd: P. J. Poelman, 23 j. en E. M. de Blaeij, 21 j. Overleden: J. van Eijk, 63 j. e. van S. J. de Groote; P. Alaart, 81 j. e. van D. Goetheer; L. C. Mattens, 69 j. e. van S. Reedeker; C. de Waaij, 78 j. wed. van R. Verschelling: S. C. Wisse, 88 j. wed. van A. 't Gilde: A. Scheele, 56 j.e. van Ch. Verhage. O, EN W.-SOUBURG Volgens de Londense „Daily Sketch" is de persattaché van de Sowjet-ambassa- de. in Londen, Gennady Stepanov, een vriend van de naar het westen overge lopen Russische agent Dolnytsin, met spoed naar Moskou teruggeroepen. De 22-jarige Amsterdamse winkelier W. J. van O. heeft in nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks vier uur zijn 20-ja- rige vriend B. F. B. in en voor zijn wo ning aan de Blasiusstraat met een broodmes neergestoken. De toestand van het slachtoffer was ernstig. Oorzaak van de ruzie was jaloezie. De winkelier woonde met B. samen in de Blasiusstraat. De dader meldde zich in de loop van de nacht op het politiebureau aan de Pie- ter Aertszstraat. Hij was totaal over stuur. Hij is in hechtenis genomen en zal aan de officier van justitie worden voorgeleid. Concert „Zuiderstemmen" Woensdag 17 juli zal het christelijk kin derkoor „Zuiderstemmen" te Souburg bij gunstig weer een concert geven in de open lucht. Aanvang 19.00 uur. Op het programma staat een optreden van de kleuterklas, een optreden van het jeugd- korps van „Vlijt en Volharding" en een optreden van het koor „Soli Deo Gloria". De gemeente Vlissingen heeft van wijlen de heer C. de Ruyter, laatstelijk wonende te 's-Gravenhage, voor 't stedelijk mu seum een zilveren cacaomolen met zilve ren blad gelegateerd gekregen. In het begin van de 19de eeuw werd dat door de stad Vlissingen geschonken aan Cor nells de Ruyer, eigenaar van de Zeeuwse chocoladefabriek, overleden op 19 fe- februari 1829, in leven burgemeester van Koudekerke en lid van de Vlissing- se vroedschap. Voorts werd gelegateerd een antieke Zeeuwse kussenkast, onder bezwaar van het levenslange vruchtge bruik van erflaters echtgenote. B. en w. stellen de raad voor deze legaten in dank te aanvaarden. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, on ze zeer geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JACOB SMOOR, weduwnaar van Jannetje Cornelia de Hulster, in de ouderdom van 87 jaar. Breskens E. van Putten- Smoor P. van Putten Vlissingen: J. Versprille- Smoor A. I. Versprille Terneuzen: W. J. van Putten S. van Putten de Kraker en kinderen Breskens, 13 juli 1963 Mercuriusstraat 4. De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 16 juli a.s., des namiddags 3 uur op de alg. begraafplaats te Breskens. STAVENISSE Reis o.l. school Dezer dagen vertrokken 55 leerlingen van de openbare lagere school te Stave- nisse onder leiding van het onderwij zend personeel voor hun jaarlijks schoolreisje. Het doel van de reis was Harderwijk. Onderweg werd gestopt bij de speeltuin bij de Pyramide van Aus- terlitz. Van Harderwijk uit werd een vaartochtje over het IJselmeer en langs Oostelijk Flevoland gemaakt. De rest van de middag werd in de grote speeltuin doorgebracht. Daarna werd de terugreis aanvaard, die over Lunteren ging, waar een bezoek werd gebracht ;aan het Pannekoekenhuis op de Gouds- berg. In de Betuwe lokten de kerse boomgaarden, zodat nog éénmaal ge stopt werd. Een aantal bejaarden uit Stavenisse maakte hun jaarlijks uitstapje. Het doel van de reis was een bezoek aan de Oisterwijkse vennen. Na een bezoek aan „Klein-Spijk", werd naar Uden- hout gereden, waar een tijdlang in de duinen werd doorgebracht. In Waal wijk werd het middagmaal gebruikt. Om 8 uur werd de thuisreis naar Sta venisse weer aanvaard. Tussen elf uur en half twaalf zijn zater dagmorgen van een tentoonstelling van kleinplastiek in de miniatuurstad Ma- durodam in Den Haag drie beeldjes ge stolen. De vermiste kunstwerken zijn „De Dok werker" van Sydney Harpley uit Kew (Engeland) ter waarde van bijna 700 en „Studie 1" en „Studie 2" van de kunstenaar Celo Pertot uit Stockholm. Deze beeldjes zijn per stuk ongeveer 1075 waard. De directeur van Maduro- dam de heer G. G. Jungerius, gelooft dat souveniriagers de beeldjes van hun sok kel hebben gebroken. Op de tentoonstel ling is toezicht en ook zijn er alarm- schellen aangebracht. India heeft zaterdag alle Zuidafrikaan- se schepen en vliegtuigen de toegang tot Indiase haven en vliegvelden verbo den als protest tegen de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek. Middelburg City: Caterina en de 7 dwazen, 20 uur, a.l.; Molenwater: Miniatuur Wal cheren, 922 uur; Zeeuws Museum: Ex posities verzameling Balden J. H. Koek koek, 1017 uur; Van Benthem en Jut ting: Expositie over Zeeland en Vlaande ren, 918 uur. Vlissingen Alhambra: Caterina en de 7 dwazen, 20 uur, a.l. Vcere De Schotse Huizen: Expositie Dirk van Gelderen, 1012 en 1417 uur. Goes Grand: Caterina en de 7 dwazen, 20 uur, a.l. Zierikzee Concertzaal: Als twee druppels water, 20 uur, 14 jaar. Haamstede Bioscoop Bom: Als twee drup pels water, 20 uur. Bergen op Zoom Muiterij op de Bounty, 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Spoedcursus Fran se liefde, 20 uur, a.l. Axel Het Centrum: De man die Liberty Vallance doodde, 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Boccaccio '70, 20 uur, 18 jaar. Westdorpe Kunsthandel „Troutzaerte": Ex positie Ed Drukkers en Suzanne Taub, Adriek Westenenk en Marijke van Vlaar- dingen, 1421 uur. WEMELDINGE Plattelandsvrouwen op reis De afdeling Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen maakte dezer dagen haar jaarlijkse reis. Eerst be zocht men een knopenfabriek in Spa in Reeuwijk werd bezichtigd. In de avonduren bracht men tot slot een be zoek aan de antiekbeurs in Delft. COL1JNSPLAAT Op de algemene begraafplaats te Co- Iijnsplaat werd zaterdagmiddag het stof felijk overschot ter aarde besteld van de heer S. M. de Regt, in leven agent-be zorger van ons blad. Namens de P.Z.C. wérd aan de groeve het woord gevoerd door de heer G. Schout, inspecteur van de P.Z.C. De begrafenis werd geleid door ds. Dijkmeyer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13