Raad Hoek afwijzend tegenover herindeling TEX0N Caterina Valente, de veelzijdige AGENDA Opheffing school C in MicWeJkirg BEVORDERINGEN AAN DE R.H.B.S. TE VLISSINGEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN BEVORDERINGEN CHRISTELIJKE H.B.S. VOOR WALCHEREN ALLE KANDIDATEN VLISSINGSE HANDELSAVONDSCHOOL SLAAGDEN KERKDIENSTEN „BLIJVEN VAREN ONDER HOEKSE VLAG" Avondstrandwandeling HOUTHANDEL ALBERTS - MIDDELBURG Desnoods een Braakmangemeente FILMS IN ZEELAND Man ernstig gewond na val van 8 meier Orgelconcert P. Broerse Officiële publikatie Orgelconcerten te Vrouwenpolder 13 Hét middel tegen door slaande muren, dat 12 JAAR Diploma-uitreiking in ,,'t An\er' Wethouder Poppe reikte de diploma's uit Burgerlijke stand ZATERDAG 13 JULI 1963 PROVINCIALE ZEE UW SE COURANT O De raad van Hoek heeft in de donder dagavond gehouden vergadering het ontwerp van Gedeputeerde Staten van Zeeland voor de gemeentelijke herinde ling van Zeeuwsch-Vlaanderen behan deld. De raad toonde zich niet bijster in genomen met het plan om een gedeelte van het grondgebied van de gemeente bij Terneuzen te voegen en het resteren de deel samen te voegen met de ge meenten Biervliet, Philippine en IJzen- dijke. Indien er echter toch moet wor den heringedeeld, dan geeft het meren deel van de raadsleden de voorkeur aan een samengaan met Philippine en Bier vliet. „IJzendiike hoort hier niet bij", waren de raadsleden van mening. Burgemeester A. F Hanssens deelde na mens b. en w. mede, primair een zelf standig Hoek voor te staan. Het ver baasde hem, dat gezien de grote uit breidingen die het dorp te wachten staan Hoek bij andere gemeenten zou worden gevoegd. „Er bestaat een goe de samenwerking tussen de drie Braak mangemeenten Biervliet, Philippine en Hoek. Waarom kunnen wij dan niet zelf standig blijven?", vroeg 'de burgemees ter zich af. Wanneer de gemeenten toch moeten worden heringedeeld, is volgens hem, een samenvoeging van de drie Braakmangemeenten te verkiezen. IJzendijke wil hij er niet bij. De heer P. Scheele (a.r.) meende, dat de argumenten van G.S. bijzon der zwak zijn op het punt van' de kerkelijke gezindten en de belangen van hét platteland. „In aanmerking nemend uit welk brein dit voorstel komt, kunnen wij het niet accepte ren", aldus de heer Scheele. Hij was van mening, dat het in de gemeente niet aan bestuurskracht heeft ont broken. „Een groot deel van de mensen uit Hoek werkt in Terneuzen. Maar dit noodzaakt geen samenvoeging. Varen en blijven varen onder Hoekse vlag", aldus de heer Scheele. Caterina Valente is van de muzikale sterretjes ongetwijfeld de populairste. Dat zij het zo lang volhoudt aan de top en dat drie bioscopen te zelfder tijd een film van haar vertonen, komt vermoe delijk doordat mejuffrouw Valente een rasechte artieste is met een harde leer school achter de rug en beschikkend over een grote kennis van haar niet een voudige vak. Caterina Valente is een veelzijdige ar tieste en dat demonstreert zij bijvoor beeld in de film die dit weekeinde te zien is in Grand (Goes), Alhambra (Vlissingen) en City (Middelburg). In „Caterina en de zeven dwazen" zingt zij, danst zij en acteert zij en toont zij bovendien nog deskundig te zijn op het gebied van centrale verwarmingsappa ratuur. Plaats van handeling is het fraai gelegen hotel „Alpenblick" en geen Alp blijkt te hoog voor de levenslustige Caterina. Grand (Goes) stelt ons gerust over Ed die Constantine: „Eddie slaat zich er door" verklapt de titel van de film nog voor we een stap in de bioscoopzaal ge zet hebben. Eddie is ditmaal een journa list in moeilijkheden. De geheime dienst biedt echter uitkomst en... avontuur. Tegenspeelster van de grote Constantine in deze film is een jongedame, die luis tert naar de fraaie naam Rita Cadillac. Resten nog twee oorlogsfilms. „Ont snapping onder spervuur", Electro (Mid delburg) handelt over de partisanen- strijd tegen de Duitsers in Oost-Europa en „Het laatste salvo", Luxor (Vlissin gen) speelt in dezelfde periode, maar dan in Frankrijk en is 't trieste verhaal van een dorpsdokter-burgemeester, die slachtoffer wordt van een ellendig mis verstand. Bernard Blier speelt de hoofd rol. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Middelburg: dokter C. F. Frumau, Groen markt 17, tel. 2635. Apotheek Middelburg: W. K. Hummelen, Markt 69, tel. 2134. Vlis singen: dokter A. H. van Dijk, Koudekerkse- weg 53, tel. 3459. Apotheek Vlissingen: D. H. v. d. Kleine-Mulder, Singel 9, tel. 2730. Kou- dekerke, Zoutelande en Westkapelle: dokter M. Huygens, De Casembrootstraat 26 te Westkapelle, tel. 01187—234. Serooskerke, Veere en Oostkapelle: dokter G. Schep, Dorpsstraat 46 te Serooskerke, tel. 01189212. DIERENARTSEN Walcheren: dokter J. C. Klok te Oostkapelle, telefoon 01188443. (Advertentie) VANDAAG Middelburg Electro: Ontsnapping onder spervuur, 19 en 21.15 uur, 14 jaar; City: Caterina en de 7 dwazen, 20 uur, alle leeftijden; Zeeuws Museum, exposities verzameling Bal en J. H. Koekkoek. 10 17 uur; Van Benthem Jutting expo sitie over Zeeland en Vlaanderen, 918 uur: Molenwater Miniatuur Walcheren, 922 uur; Veiling Walcheren, provinciale schietwedstrijden. 1019 uur. Vlissingen Alhambra: Caterina en de 7 dwazen. 19 en 21 uur, alle leeftijden. Luxor: Het laatste salvo, 19 en 21 uur, 14 jaar: 't Anker: slotavond ..De sloep". 20 uur. Souburg De Zwaan: zangconcoursfestival en solistenconcours voor Zeeland, 14 uur. Domburg kampioenschappen ringrijden tweede klas, 917.30 uur. Veere De Schotse Huizen. Expositie Dirk van Gelder, 10-12 en 14-17 uur. MORGEN Middelburg Electro: Ontsnapping onder spervuur, 15.30 en 19.30 uur, 14 jaar; Ci ty: Caterina en de 7 dwazen, 14.30 en 20 uur, alle leeftijden; Molenwater: Mi niatuur Walcheren, 922 uur. Vlissingen Alhambra: Caterina en de 7 dwazen. 15, 19 en 21 uur, alle leeftijden; Luxor: Het laatste salvo, 15 en 20 uur, 14 jaar. I De heer D. Tollenaar (s.g.) was van mening, dat er vele tegenstrijdigheden in het plan van G.S. schuilen. Hij zei verder gaarne te hebben gezien, dat b. en w. een preadvies hadden uitgebracht. „Had men nu werkelijk geen argument kunnen vinden voor handhaving van de gemeentelijke zelfstandigheid Alleen al de gunstige ligging van onze gemeente ten opzichte van de industriële ontwik keling in de kanaalzone is er al één", aldus de heer Tollenaar. Hij zei niet in te zien hoe samenvoe ging de welvaart kan vergroten. Wel zag hij nadelen, onder meer een vergro ting van de afstand tussen bewoners en gemeentebestuur. Hij merkte voorts op, dat het feit dat het protestants volks deel in de ontworpen grote gemeente een belangrijke minderheid zal vormen, bij de inwoners van Hoek niet in goede aarde is gevallen. Hij pleitte voor een samenvoeging bij Terneuzen, indien her indeling onafwendbaar zou zijn. Hij drong er echter bij b. en w. op aan te blijven ijveren voor een zelfstandige ge meente Hoek. De heer J. Leunis (p.v.d.a.) toonde zich eveneens niet bijzonder enthou siast voor het plan van G.S. „Wij meenden, dat de huidige ontwikke ling in de kanaalzone voldoende mo gelijkheden biedt voor een snelle groei van onze gemeente, wanneer de kansen voldoende worden benut. Dat de raad van Hoek de ontwikkelin gen zoveel mogelijk tracht te volgen ge tuigen wel de deelname in het beheer- schap recreatiegebied Braakman, in het streekplan voor de kanaalzone en in de afvalwaterleiding en voorts de in uit voering en voorbereiding zijnde uitbrei dingsplannen", aldus de heer Leunis. Hij zei zich nog wel te kunnen vereni gen met een Braakmangemeente samen gesteld uit de gemeenten Biervliet, Phi lippine en Hoek. Wanneer IJzendijke daar bijkomt, zal er volgens hem een zodanige verandering in 'de samenstel ling van de bevolking ontstaan, dat er nooit sorake zou kunnen zijn van een goede samenwerking. Het onttrekken van Boerengat, Knol en Wuloenbek aan de nieuwe gemeente achtte hij niet juist. Wanneer er in de raden van Biervliet en Philionine bezwaren bestaan tegen een samenvoeging, achtte hij de toevoe ging van Hoek aan de gemeente Ter neuzen de enig juiste oplossing. De heer D. Haak (v.v.d.) achtte een herindeling niet aanvaardbaar, zeker niet naar het westen. In uiterste nood zaak dacht hü aan samenvoeging met Biervliet en PhiliDpine. „Blijven wat wij zijn, gewoon Hoek", daar gaf de heer D. Jansen (a.r.) de voorkeur aan. Bij een noodzakelijke her indeling gaf hij de voorkeur aan een samengaan met Philippine en Biervliet boven een gehucht worden van Terneu zen. B. en w. van Middelburg hebben de raad voorgesteld de openbare lagere school aan de Cellebroershof (school C) met ingang van september 1964 op te heffen. De daling van het leerlingenaantal is zo sterk, dat men het niet verantwoord acht de school langer te laten voortbe staan. Het gemeentebestuur ziet als oorzaak van het teruglopen van het leer lingenaantal, de ontvolking van de bin nenstad. Een overzicht van het aantal leerlingen gedurende de vijf laatste jaren verdui delijkt het sterke verloop: in 1958 be droeg het aantal leerlingen 145, in 1959- 126, in 1960 daalde het tot 113, in 1961 tot 99, in 1962 kwam men op 80 te staan, terwijl op 16 mei 1963 niet meer dan 62 leerlingen bij de school waren ingeschreven. Men verwacht, dat met ingang van de nieuwe cursus, ten hoog ste 57 leerlingen de school zullen bezoe ken. De situatie op deze school heeft meermalen onderwerp van bespre king uitgemaakt. Vertegenwoordi gers van het college van b. en w. pleegden overleg met de contactcom missie voor het openbaar onderwijs en vergaderde met de raadscommis sie van bijstand voor onderwijsaange- legenheden. Unaniem was men van mening, dat het noodzakelijk is school C met ingang van september 1964 op te heffen. Teneinde deze opheffing zo soepel mo gelijk te laten verionen, zullen met in gang van het cursusjaar 1963-1964 geen nieuwe leerlingen tot de eerste klasse worden toee-elaten, terwijl de leerlingen van de huidige eerste en tweede klasse zullen worden verspreid over andere openbare lagere scholen. Hierdoor zal school C met ingang van de cursus 1963- 1964 nog slechts 4 leerjaren omvatten n.l. een derde, vierde, vijfde en zesde leerjaar. Het zesde leerjaar zal aan het einde van de cursus 1963-'64 normaal afvloeien, zodat dan alleen nog de leerjaren 3, 4 en 5 overblijven die daarna ook kunnen worden ondergebracht in andere open bare scholen. Een werkhemer van de Coön. Groen- voederdroging, de heer H. den TJ. te Poortvliet is ernstig gewond bij een val van grote hoogte in de silo bij de haven van Sint-Annaland. De man stond op een 8 meter hoge muur, toen nlotselin" een balk losschoot. Den U. geraakte uit zijn evenwicht en viel 8 meter dien. Met een soh°delbasisfractnur werd het slachtoffer naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Wethouder J. v. d. Peijl (p.v.d.a.) zei. dat de K.V.P. in de herindeling een rol speelt. „En dan een slecht ingestudeer de voegde hij er aan toe. Tot slot deel de de burgemeester mede, dat alles woordelijk in de notulen zou worden op genomen en dat deze zullen worden toe gezonden aan G.S. VLISSINGEN Dinsdagavond 16 juli om 8 uur geeft de heer P. Broerse in de St.-Jacobskerk te Vlissingen een orgelconcert. Het pro gramma bestaat uit de volgende wer ken: 1 Praeludium en fuga in es gr. t J. S. Bach 1685-1750 (Peters band III nr. 1); 2 „Herr Jesu Christ, dich zu, uns wend". J. G. Walther 1684-1748, (mei. gez. 161); 3 Sonata VI F. Men delssohn 1809-1847 (over de melodie v. h. Gebed des Heren); 4 Coral I Cesar Franck 1822-1890; 5 Ricereare (over ps. 100) A. de Braai geb. 1909; 6 Sonata da chiesa (Tema con varia- zioni e finale) H. Andriessen geb. 1892. Vanavond, zaterdag, om half zeven houdt de W.S.V. De Vrolijke Tippelaars weer een strand- en duinwandeling van af hotel-restaurant Huvers (Westduin) over de afstanden 5, 10 en 15 km. Uit het grote aantal inschrijvingen blijkt, dat deze wandelingen erg in trek zijn. Niet alleen sportverenigingen uit en van buiten Vlissingen zullen er aan deel nemen, maar ook toeristen en andere wandelliefhebbers. Deze personen zullen na het volbrengen van deze tocht een aardige herinnering ontvangen. Na deze tocht zullen het bestuur van De Vrolijke Tippelaars en de medewerkers zich voorbereiden op de strandwandeling van 10 augustus a.s. VLISSINGEN HINDERWET Verzoek om vergunning Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeen tesecretarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. Purfina, Nederland te 's-Gravenhage, om vergunning tot het uitbreiden van de be staande lichtpetroleuminstallatie door bij plaatsing van 1—10.000 liter tank voor gas- olie (huisbrandolie) en 1—10.000 liter tank voor lichtpetroleum, alsmede 2 aftappompen eik met een elektromotor van 4 pk op het perceel Cruquisstraat 35. kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sec tie F nr. 109. Gedurende tien dagen, te rekenen van 15 ju li 1963 af, bestaat voor een ieder de gelegen heid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zal op dinsdag 30 juli a.s., des voormiddags 10.30 uur, ten gemeentehuize, een openbare zitting worden gehouden, waar in mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bo venbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 12 juli 1963. VLISSINGEN. Verkeersmaatregelen in verhand met de kermis. Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat van 12 tot en met 25 juli a.s. of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken, in verband met de kermis de volgende verkeersmaatre gelen zullen gelden: a. intrekking van het verbod tot het berijden met motorrijtuigen en bespannen wagens van het gedeelte van de Nieuwstraat tus sen de Wilhelminastraat en de Walstraat in de richting van de Walstraat; b. instelling van een wachtverbod voor beide zijden van het sub a genoemde straatge deelte. Vlissingen, 12 juli 1963. WESTKAPELLE Mooi succes op schoolsportdag Op de schoolsportdag, die gehouden werd te Westkapelle, behaalden de leer lingen van de christelijke school te Me- liskerke het hoogste gemiddelde op het gebied van individuele prestaties. Zij verwierven daarmee de wisselbeker. VLISSINGEN HINDERWET Verzoek om vergunning Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeen tesecretarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de firma Gebrs. M. en J. Weijermans te Vlissingen, om vergunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een inrichting voor machinale houtbewer king, waarin zullen worden geplaatst 5 elek tromotoren met een gezamenlijk vermogen van 6 2/3 pk in het perceel Korenstraat 10, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sec tie D nr.s. 112116. Gedurende tien dagen, te rekenen van 13 ju li 1963 af, bestaat voor een ieder de gelegen heid schriftelijk bezwaren tegen het verle nen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag, 30 juli a.s., des voormiddags 10 uur, ten gemeentehuize, een openbare zitting worden gehouden, waarin mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep gerechtigd zijn de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bo venbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwa ren heeft ingebracht, indien hij niet woon achtig is in deze gemeente of in een aan grenzende gemeente, waar openbare kennis geving wordt gedaan. Vlissingen, 12 juli 1963. Aan de rijkshogereburgerschool te Vlis singen zijn bevorderd van de le klas naar de 2e klas: André Bil, Jaap Blom, Elly v. d. Boogaart, Jannet Bovenlander, Marie Brouwer, Frits Bruyn, Elly van Daalen, Wouter Dockheer, Catrien d. Engelsman, Jacqueline Ficheroux, Huub ten Hacken, Sjaak Joziasse, Hans Ka mermans, Ritha Kesteloo, Peter Kole, Eddy Macaré, Winny Mannak, Rob Oosterhuis, Ko Platteeuw, Reinier Red- dingius, Heieen Wagenaar, Leo v. d. Weele, Rob Besse, Jos Bongers, Riet Daalhuizen, Peter Geldof, Els v. d. Kerkhof, Piet Klip, Jan Kortsmit, Frans Labudzik, Harry Mulder, Erna Oranje, Tanni Remijnse, Leni Roelse, Robby Spuij, Annitha Vermeer, Wim v. d. Wal, Rinus de Wit, Jan Wijnen, Frans Bolle- man, Sjaak de Bree, Gertjan Brouwer, Jos Dees, Robby Flohr, Jan Heijse, Rob van Iren, Wim Janssen, Kees de Kam, Jan Kamermans, Dik Krol, Bram Louws, Rob Maaskant, Piet Post, Fred dy Smit, Maarten Stam, Louw Verhage, Bert Verijzer, Geert Bruinooge. Van de tweede klas naar de derde klas: Peter Bollebakker, Virgie Bouff, Jan Buurman, Jan de Dreu, Henk Dijkslag, Tineke v. d. Ent, Annemarie Fey, Leen Karelse, Dini Kawilarang, Leny Schot, Bram v. d. Slikke, Loes Visser, Chris Vos, Marian de Vos, Drikus Bos, An neke Gel dof, Victor Geijsels. Henny v. Hoorn, Tilly de Kam, Els Kapelle, Irene Keim, Sjoerd Kelder, Peter Kerkhof, In de geref. kerk te Vrouwenpolder zul len ook deze zomer weer enkele orgel concerten worden gegeven op het mooie uit 1837 daterende orgel. Het eerste con cert geeft de organist Haite van der Schaaf uit Amsterdam, op woensdag 17 juli. De volgende twee concerten zullen worden gegeven op 1 augustus door de bekende organist Dirk Jansz. Zwart uit Rotterdam, die dit jaar zijn 25-jarig ju bileum als organist hoopt te vieren, en op 15 augustus door de organist Charles de Wolff uit Enschede. Het op 17 juli a.s. door Haite van der Schaaf te geven concert bevat onder meer de volgende werken: Toccata in A gr. t. van H. Purcell; Variaties over „Est-ce Mars" van J P. Sweelinck, wer ken van A. v. d. Kerckhoven, G. Steen- wiek, M. v d. Gheyn, I. T. Baustetter en J. S. Bach. Scheepvaartberichten Vlissingen vertrokken op 11-7: Caltex Rotter dam naar Bahrein. Op 12-7:. Breehorn naar Mesana. Vlissingen aangekomen op 11-7: Breehorn van Barking. Op 12-7: Whitsun van Antwer pen. Gepasseerd naar Antwerpen op 11-7: Garoet van Lourenzo Marques. Loppersum van Ham burg. Anna Herfurth van Cardiff. Op 12-7: Salvinia van Mezen. Meidoorn van Leixoes. Eagle van Londen. Madison Lloyd van Ham burg. Karachi van Bremen. Nieuwe Water weg van Londen. Gepasseerd van Antwerpen op 11-7: Gea-M naar Fulham. Ardito naar Vlaardingen van Terneuzen. Hildegard naar Duinkerken. Men ie naar Narvik. Batavier III naar Rotterdam. Bosco naar Manchester. Olivier van Noort naar Boston. Johannes naar Liverpool. Adine naar Rotterdam. Dalderdijk naar Bremen. Brouwersgracht naar Abo. Narval naar Ham burg. Overijsel naar Le Havre. Op 12-7: Stel la Polaris naar Felixstove. Coelette naar Nor- koping. Collecte De pinksterzendingscollecte heeft in de Nederlandse hervormde kerk te Hein- kenszand 209,25 opgebracht. Hierbij zijn de gaven van de zondagschool inbe grepen. Suus Kopmels, Lenie Landré, Debora Louwerse, Ko Lijnse, Mady Ornek, Wil- lemien Peters, Han van Poelje, Ronny Roose, Jan de Ruyter, Everdien Stam, Gerard Teunissen, Truus de Voogd, Mien de Vos-Burchart, Dirk Wisse, Piet Blok, Mariëtte Bos, Wilma Braak, Leen Braam, Rob Coevert, Alex Hame- linck, Tine Kesteloo, Hans de Koning, Ankie de Konink, Han de Konink, Kees Meerman, Frits Muller, Gerda Poort vliet, Johan Reindersma, Gijs Remijnse, Jaap van Sabben, Marian Smit, Ria Tournoy, Ina Vermeulen, Marijke de Widt, Annemarie v. d. Woestijne. Van de derde klas naar de vierde klas: Donald van Beusekom, Peter Bode, Jan Bovenlander, Hanni Frank, Josien Ga- sille, Rob Geilman, Harm Haas, Hans Heerebout, Klaas v. d. Ketterij, Tonny Kortenbout, Matti Matteman, Kees Pa- rent, Appie Platteeuw, Marijke de Pries ter, Marian Smulders, Ria van Splun- der, Hans Schaarman, Rob Viergever, Machaël Wise, Greta Aerts, Ger Brou wer, Jan Christiaansen, Jan-W. Chris- tiaansen, Johan Crucq, Freddy Dage- linckx, Leendert van Dixhoorn, Johan Eversdijk, Piet Eversdijk, Herman Fas- tenau, Krijn Hamelink, Jaap v. d. Harst, Kees v. d. Hof, Bert Klink, Tom Land heer, Yvonne Loneux, Gerard Reddin- gius, Wim de Rijke, Frits Rerjnierse, Ad Slagboom, Thilly Addink, Joop Ba- rends, Rudi Buschgens, Laurens Del- voye,, Jo van Hommerig, Joop v. d. Ha gen, Annemarie de Korte, Annemarie Laport, Wiete Mesman, Hans Monteny, Wim Nieuwburg, Geralda Oosterhuis, Henk Rem, Rob van Rooijen, Hans Seg- boer, Joke de Smit, Jan Talmon, Han Vader, Frans Veijgen, Leo v. d. Vliet, Johan de Voogd, Freddy Bloot. Bevorderd van 4A naar 5A: Mea Bijl, Jackie de Groote, Ineke ten Hacken, Guido van Oppen, Bert Quite, Jopie Ste- ketee, Johnny Verhoef. Bevorderd van 4B naar 5B: Paula v. d. Berg, Els Beyer, Jan v. d. Broeke, Louis de Buck, Marja van Erp, Jaap Gasille, Peter Gillissen, Wim Goedvolk, Els van Halteren, Theo v. d. Hoek, Arrie Kaan, Kim Klaaijsen, Wim de Koning, Ronny Laport, Marie de Muijnck, Rob Minder hout, Gijs Peters, Ad Pot, Jetske Span ier, Yolanda Willemse, Jan Daamen, Joop van Doorn, Marijn Engelsman, Hans van Hal, Wim Hofman, Hans Kemper, Hans de Kuyper, Dicky Man nak, Albert de Roos, Harm Sanders, George Suurmond, Nico Veldhuis, Wim de Waal. (Advertentie) wordt gegarandeerd. Inlichtingen TELEFOON (01180) 2841 VEILING TERNEUZEN. Sla 990—1340 Bloemkool A 81—86, A2 66— 85, B2 47—67, C 37, C2 27—38, afw. 33—73. Groene komkommers 1012. Witte komkom mers 1316. Selderij 315. Peen 1 4547, 2 1837. Kroten 1012. Uien 1723. Aardap pelen: Barima bonken 19, 1 1216, kriel 9. Eerstelingen bonken 2023, 1 1419. drie lingen 1116. kriel 518. Andijvie 713. Prins, bonen 2 160172. Prelude 161170. Tuinbonen 816. Rode kool 26. Spitskool 1821. Peulen 163. Sav. kool 1137. Doppers 640. Rabarber 612. Tomaten A 7178. A2 67—74, B 76, C2 55—61, CC 36—48. Aard beien per doos: Talisman 1 4565, 2 2745. Red Gauntlet 1 4568, 2 2148. Regina 3 23. Sengana 1 5058, 2 2641, 3 1921. Cam bridge 2 38. Gorella 2 27—44, 3 21. Vola 2 3648. Rode bessen extra 31, 2 1720. Kruis bessen 17. Per kilo: Rode bessen 1 5158, 2 45. Witte druiven 510. Witte bessen 2 3544. Blauwe druiven 413429. Zwarte bessen 1 86. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2712 kg, 1,982,79. Schar 68 kg. Bot 140 kg. Tong 101 kg. Paling 3 kg. Griet 7 kg. Tarbot 1 kg. Ongesorteerde vis 5 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 12 juli. Aardbeien industrie: Senga S. 1 en 2 133. Diverse rassen 1 en 2 124. Aardbeien per doos: Talisman 1 42, 2 3445. Red Gauntlet 1 51, 2 4149. Rode bessen indu strie: 2 42. Rode bessen per doos: 1 1819, 2 1318. Rode. bessen per kg: 1 52, 2 46. Witte bessen per kg 2 40. Dubb. prins, bonen 1 168—177, 2 179. VEILING SINT-ANNALAND. 12 juli. Aardappelen: Doré gewone 21,71 23,10. Eerstelingen gewone 19,0020,66, drie lingen 11,0014,60, bonken 25,0025,46, kriel 11,0711,42. Barima gewone 14,6915,35. Voer 2,75. Aanvoer 5600 kisten. Bevorderd van klas 1 naar klas 2: la: Dlck Anbeek, Ko Brevet, Kees Cal- jé, Addy Dekker, Heieen van den Engel, Joke Euser, Peter van Gemerden, Ad van der Jagt, Jozien Joosse, Hannie de Lange, Jankees Looise, Tineke Louwer se, Anneke Meijer, Ruby Minekus, Leo Nonnekes, Jan Poerstamper, Wim Pop- pe, Wim Sanderse, Susan van Scher- penzeel, Luc Schouten, Albert Tuinhof, Huub Vader, Jeanet Verheij, Nelly de Visser, Frans Wondergem. lb; Romkje van Bennekom, Jan van den Bout, Roger Chase, Jan Constandse, Ton Corstanje, Dingeman Coumou, Wilma Hamelink, Jan van Hee, Gert-Jan Hof man, Frieda Jacobse, Hanneke de Jonge, Marijke de Kam, Fineke van Klinken, Koos Lampert, Ankie Loof, Peter Luyk Ankie van Noppen, Ankie Pouwer, Jacques Verburg, Hannie de Vries, les de Vries, Tineke Groenenboom, lc: Ineke Arnoldi, Frans Bakker, Her man Goedbloed, Adrie Guldemond, Jan Hekhuis, Leuni Kaland, Willy de Kam, Kees Kooman, Els Kuijper, Ditty Neder- lof, Alef Rutgers, Henk Rijkse, Leo Sin- ke, Anneke van Sluijs, Ineke Stroo, Mayke Suurmond, Toosje Suurmond Leen Tange, Nelly Tange, Lenneke van der Vlist, Ko Vos, Mattie van der Wel- Alle kandidaten van de Vlissingse Mid delbare Handelsavondschool, zowel voor de vijfjarige als driejarige cursus, heb ben hun diploma behaald. Wethouder W. Poppe van Vlissingen kon dan ook vrij dagavond in ,,'t Anker" als voorzitter van de commisise van toezicht een ap plausje vragen voor de prestatie van leerlingen en leraren. De heer Poppe sprak, alvorens de diploma's uit te rei ken, zijn waardering uit voor de wils kracht van de kandidaten, die na hun werk en in hun vrije weekeinde zich in de leerstof verdiepen. Voorts wees de Vlissingse wethouder op het belang van het diploma handelsavondschool, omdat dit het bewijs is van een „allround" op leiding. ZONDAG 14 JULI 1963. Ned. Herv. kerk. Aagtekerke: 9.30 en 2 ds. Duisterhof; Arnemuiden: 10 en 2.20 de heer Oskam; Biggekerke: 9.30 en 11 ds. Odé; Domburg: 8.45 Duitse dienst, 10 ds. v. Vliet, 7.30 oecum. dienst; Ga- pinge: 10 ds. de Boer; Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. Wapenaar; Kleverskerke: 10 ds- Wieringa; Koudekerke: 9 en 10.45 ds. Zandee, 7 ds. Herwaarden (Vliss. str.); 't Zand: 10.15 ds. v. Herwaarden, 7 ds. Vons. 10.15 jeugdk.: Meliskerke: 2.30 ds. v. Dullemen; Middelburg, Nieu we Kerk: 10 ds. Snoep, 7 ds. Enker; En gelse Kerk: 10 de heer Steutel (jeugd- kerk)Koorkerk: 10 ds. v. Santen; Oostkerk; 10 ds. Nauta; Nieuw- en St.- Joosland: 9 en 10.30 ds. Nennie; Sou burg Oost: 9 en 11 ds. den Toom, 7 ds. v. Dullemen, Rehoboth, 9.30 jeugdk.; Oostkapelle: 10 ds. Bartlema', 7 ds. Rothfusz (jeugdd.); Ritthem: 9 en 10.45 dr. v. Haarlem; Serooskerke: 10 ds. Bergkotte; St.-Laurens: 10 en 7 ds. Kok; Veere: 10 ds. Vons: Vlissingen, St -Jacobskerk: 8.30 ds. Kloosterman, 10 ds. Kloosterman, 5 ds. Kwast, 't An ker, 9.30 jongerend., 10.45 jeugdk.; Jo- hanneskerk: 9.30 ds. Rothfusz, 7 ds. Kwast; Bejaardentehuis: 7 ds. Klooster man; Vrouwenpolder: 10 drs. Bakker; Westkapelle: 10 ds. Kwast (jeugdd.), 2.30 ds. Rothfusz; Zoutelande: '9 en 10.30 ds. v. Dullemen, 7 ds. Radstake. Filadelfia volle evang. kapel. Vlissingen: (Vrouwestraat): 10 dienst. Geref. gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal): 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. evang. Westkapelle: 7.45 en 2.45 de heer Faasse. Bethel Temple (Pinksterkerk). Vlissin gen (Havendorp): 3 de heer Davidsz. Volle evang gemeente. Middelburg: 10 dienst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds Oegema. Domburg 10 dienst, 2 ds. Baas. Gapinge 9.30 ds. Fokkens, 2 ds. De Vries. Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Feen- stra. Koudekerke 9.30 en 7 ds. Elshout. Meliskerke 10 en 2.30 ds. Van Wilgen burg. Middelburg, Hofpleinkerk 9.30 ds. Heijerman, 2.30 ds. Heijerman, 5 ds. Baas; Noorderkerk 10 ds. Boonstra; Ontmoetingskerk 8.45 ds. Boonstra, 5 ds. Heijerman. Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld. Oostkapelle 10 en 7 ds. Gommer. Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe. Sint-Laurens 10 en 2.30 ds. Van Ulden. Veere 10 en 7 ds. Baaijens. Vlissingen 10.30 en 5 ds. Bos man. Vrouwenpolder 9 en 2.30 ds. Bos man. Westkapelle 9.30 ds. Baas, 2.30 ds. Boonstra. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Middelburg 8.30 eredienst, 4.30 ds. Wiskerke. Vrou wenpolder 9.30 en 2.30 ds. Van Beveren. Zoutelande 10.45 en 2.30 ds. Wiskerke. Geref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesdienst. Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesdienst. Meliskerke 9.30. 2 en 7 ds. Van Dam. Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesdienst. Oostkapelle 10 en 2.30 lees dienst. Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 lees dienst. Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees dienst. Zoutelande 10 en 2.30 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 ds. v. d. Molen, 3 student Plantinga. Vlis singen 9.30 student Plantinga, 5 ds. v. d. Molen. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring. Middelburg 10 ds. Van Santen. Vlissingen 7 ds. Van Beek. Evang. Luth. Gemeente. Middelburg 11.15 ds. Rothfusz. Vlissingen 9 ds. Al- tena, 10.30 Deutsche dienst ds. Engels Doopsgezinde Gemeente. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker. Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Hersteld Apost. Zendingsgemeente. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld. Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 heil.sk. Vlissingen 10 heil.sk. Evang. op G.G. Vlissingen (kazerne Wil lem III) 10 en 5 de heer De Ridder. Adventkerk (zaterdag). Vlissingen 9 ds. Schmutsler, 10 bijbelstudie. Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds. Schmutsler. Na zijn Inleidend woord reikte de heer Poppe de diploma's uit. Ook de geslaag den voor de type-diploma's ontvingen vrijdagavond uit handen van de heer Poppe het diploma. Na de uitreiking sprak de heer J. Prins als secretaris van het college van ge committeerden. Ook deze spreker wees op het bijzondere succes van dit cur susjaar. In de eerste plaats dacht de heer Prins, dat dit kwam door het in telligentiepeil van de leerlingen. Frans Poppe sprak daarna enkele woor den van dank namens de geslaagden voor de vijfjarige cursus. Hij bood na mens deze klas de directeur, de heer L. F. van Geel, een klassefoto voor de le raarskamer aan. Nico Houtzager deed hetzelfde namens de leerlingen van de derde klas. Beide vertegenwoordigers van de leerlingen boden ook de con ciërge, de heer Corveleijn, een geschenk aan. Tot slot sprak de heer Van Geel nog een kort woord tot de leerlingen. Hij wees op het belang van verder te studeren bij een mondelinge cursus. Hij waarschuw de tegen het studeren bij een schrifte lijke cursus, omdat de cursussen, aldus de heer Van Geel, vaak niet met bevoeg de krachten werken en er op uit zijn winst te maken. Geslaagd voor de 5-)arige cursus: J. J. J. Daalhuizen (Souburg), A. C. v. Eeke- len, J. Floresse, J. Letzer, C. P. F. Malgo, J. J. Meulmeester, F. A. Poppe, J. M. Schreurs, W. C. Segeler, A. J. Verschoore de la Hous- saye, L. de Vos, N. R. Zuijdweg Geslaagd voor de 3-jarige cursus: A C van Donge (Souburg), J. A. v. Eenen- naam (Souburg), J. A. Hekhuis, L. T. Herre- bout, N. H. Houtzager, J. M. G. de Jonge (Souburg), A. G. Kuijper, J. J. M. Lammers, A. J. L. Mercy. M. H. N. Meijers (Souburg), A. M. Nooijens, M. C. P. Plasse, E. C. Steen- dam, J. Th. Timmerman, J. G. M. Tournoy, H. A. K. Varkevisser (Souburg). P. E. Weij ermans, A. P. Willeboordse. Bevorderd van de le naar de 2e klas: C. M. Bosma, C. J. Brouwer, A. Dijkstra, S. Eenkhoorn, M. Feij, M. Goedhart, W, H. v. d. Hoeven (voorw.M. L. v. Keulen, N. C. v. d. Made, A. W. M. Meijer, R. Pattenier. C A. de Plaa, G. J. A. Schoon, M. Smit, R. J. de Smit. J. Ventevogel. C. Verhage, A. L. Vrolijk, G. A. G. Zink. Bevorderd van de 2e naar de 3e klas: L. P. F. Baert, J. v. Everdingen, E. R. G. Faber, S F. Francke, M. M. Geers, A. C. Goozen. J. C. v. d. Hout, C. v. d. Ketterij. E. L. v. Kuitk, M. J. W. Meulmees ter, M. J. Minderhout, E. G. Pannekoek. G. Post, A. J. v. Rosevelt, A. E. Snijders, W. Verhage, M. C. v. d. Wal( C. R. K. Wille, P Bakker, N. Willeboordse. Bevorderd van de 4e naar de 5e klas. P. W. Boelhouwer. M. Karreman, J. Marijs, W. Meesen, S. J. de Nooyer, J. W. Ooster ling, J. Post, G. J. Ravesteyn. A. J. van Room, P. Sinke, J. M. v. d. Slikke, M. Ver kerk, P. A. Visser. P. G. v. d. Wal. VEERE Bevallen: P. M. BesuijenWisse, z. Ondertrouwd: C. A. Dalebout, 24 j. en G. J. Slager, 24 j.; P. M. van Sorgen, 33 j. en W. I Thee, 26 i. Getrouwd: M. A. van de Visser, 22 J. en C. P. Tholenaar, 21 j. le, Jan Wieringa, Willy van Zweeden. ld: Piet Baaijens, Bram Beekman, Henk van Belzen, Wim Bosselaar, Gerrit Brul, Wim de Bruijn, Jan le Due, Ap de Haan, Dies de Kok, Ad Koper, Andries de Lan ge, Anton van Nieuwenhuyzen, Joop Ossewaarde, Adrie Provoost, Hans Schuur, Kees van Sluijs, Ben Sommeijer, Willem Verhage, Wim Walraven, Kees Weug. Herexamen: 3 leerlingen; niet bevorderd 11 leerlingen. Van klas M2 naar M3: Anneke Arendse, Nelleke van Belzen, Marja Blankenstein, Heieen Coppoolse, Janneke Cornelisse, Rian Coumou, Ineke Jasperse, Nel de Lange, Lijnie van Lan- geraad, Jeannette Nijenhuis, Lenie Poortvliet, Nel de Rijke, Nel Sanderse, Anje Tak, Nel de Buck, Nel de Poorte. Niet bevorderd: 2 leerlingen. Van klas 2 naar klas 3: 2a: Martin Adriaanse, Ina Baaijens, Loekie Cornelisse, Pim van Doorn, Ellie Izeboud, Hendrik-Jan Jongstra, Lenie Joosse, Jopie Koole, Nico Koole, Jan de Kroo, Theo Louisse, Jan Kees Luyk, Joop Minnaar, Magda van Noppen, Gretha de Vries, Jan de Waardt, Els Zeilmaker. 2b: Hilly van Dullemen, Bram Francke, Heieen Groenenberg, Piet Kakebeke, Jenny Kroon, Magda Kwekkeboom, Mi- neke Minderhoud, Wieke de Schipper, Wim de Schipper, Lin van der Slikke, Peter Sonke, Joke Stroo, Aukje Thiele, Boukje Tuinhof, Anneke de Visser, Frans van der Welle, Tineke Wouters Coos van Wouwe. 2c: Sjaak Arnoldi, Rinus Baljeu, Albert Bosman, Bart Corstanje, Jan Dieleman, Adri van Eenennaam, Jacky Eversen, Jaap Geldof, Jan van der Heijden, Adrie de Klerk, Jim Louisse, Niek Molhoek, Johan Plansoen, Ad Rijkse, Piet Schout, Adrie Spruijt, Cor Stange, Jan de Vries, Klaas Zuurman, Sjaak Mboera. Herexamen: 5 leerlingen; niet bevor derd: 8 leerlingen. Van klas M3 naar M4: Coby Boone, Marijke Buijs, Willeke Göt- zen, Jelka de Jong, Lenie de Jong, Joke Jongstra, Gerada Koper, Coby Kuyk, Clazien Minderhoud, Riet Minnaar, Tjit- ske Prins, Marianne Richard, Yvonne van Tatenhove. Niet bevorderd: 1 leerling. Van klas 3 naar klas 4: 3a: André Bastiaanse, Ineke van Bel zen, Willy Brouwer, Hannie Buys, Linus Cornelissen, Hugo Crucq, Jooske Crucq, Jan Dieleman, Joop van Dijk, Rien Fre- riks, Iman Heijboer, Anton Janse, Cas Janse, Jasper Jobse, Adriaan de Kam, Conny Marcusse, Piet Steketee, Jannie Stroo, Peter Suurmond, Inge van Veen, Henk van Waarde, Nellie Wijkhuijs. 3b: Jos Bakker, Leo Bolier, Yolanda de Bree, Anneke de Bruin, Lony Davidse, Magda van Dijk, Bram van Eenennaam, Adrie Everaers, Daan van der Haar, Rien van Hoepen, Marianne Kamphuis, Dick de Leeuw, Hans Ligteringen, Wim Littooij, Arie Manintveld, Wim van Noppen, Welmoet Pols, Hans Schouwe- naar, Marja Verhoef, Gert van der Vlist, Kees Willeboordse, Otto van Winkelhof, Piet van Wouwe. 3c: Jan Bikker, Piet Boone, André van Dijke, Peter Janse de Jonge, Peter Ko ning, Ad Koole, Wim de Kramer, Sjaak Maas, Henk Minderhoud, Piet van Nieu wenhuyzen, Tjeerd Ossewaarde, Huib Sinke, Harrie Tuinhof, Jaap de Visser, Peter de Visser. Reinier van der Welle, Kees Willemse. Herexamen: 3 leerlingen; niet bevor derd: 13 leerlingen. Van klas M4 naar M5: Ineke van Boven, Gretha Caljé, Ineke Dekker, Hanneke van Dullemen, Elisabeth van Es. Willy- An Hillebrand, Jannie Joziasse, Heieen Komejan, Ineke Kooman, Miep Kuyk (voorw.), Jopie Peene, Corrie Radder, Odile Richard, Willy Samusamu, Addie Simonse, Ina van Veenendaal, Mieneke Willemse. Elly Wisse. Van klas A4 naar A5: Clary Anbeek,, Tonnie Antheunisse, Jan Baljeu, Rina Dekker, Jan Franse (voor- w.), Lenie Grashuis, Marja Hamelink, Janneke van Iwaarden, Kees Jacobse, Piet Jobse, Henk Jongepier, Piet Joosse, Annemleke Kamphuis, Piet Mesie, Jan van Mourik (voorw.), Marten de Nood, Anneke Pouwer, Peter Rhebergen, Ko Simpelaar, Lydia van Sluys, Rob Stuf- kens, Riet Urjl. Frans Vader (voorw.), Jan Wisse Niet bevorderd: 2 leerlingen. Van klas B4 naar B5: B4a: Piet Baaijens, Leen Davidse, Tan- ny Goedegebure, Phiet van Herwaar den, Remmelt Hummelen, Peter Kar- stanje, Peter Kodde, Ronny Kodde. Wim Kruijssen (voorw), Bertie van der Mark, Han van Offenbeek, Tom Petiet, Piet de Rijke, Ada Troy, Nel van Vaar- degem, Frans Dronkers, Jaap Hageman, Jak van Waarde. B4b: Rinus den Boer, Frans Dingeman- se, Kees Houmes, Ad Lodder, Gerard Maas, Rik Merkelijn, Giel Platje (voor- w.Frits de Schipper, Ton Suurland, Joop Tak, Aart Tange, Evert Tange (voorw.), Hans van der Vlist, Peter Vol- ker, Hans de Wolf. Niet bevorderd: 5 leerlingen. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Eerstelingen, groot 1421, poters 1115, kriel 1213. Doré, groot 2024, poters 1617, kriel 1113. Barima, groot 1217, poters 11 14, kriel 711 per kg. Aanvoer 65.000 kg. Andijvie I 1114, per kg. Sla I 3(4—9 per st. Spinazie I 4850 per kg Bloemkool IA: 6 stuks 8094, 8 stuks 5470. 10 stuks 5065. Bloemkool IIA: 6 stuks 5371. 8 stuks 37 56. 10 stuks 2838. Dubb. bonen 1,802,20, Kassnij bonen 1,501,80, Tuinbonen 1322, Stambonen 1.501,60, Rabarber 1012. Spits kool 6—9. Kroten 68, Peulen I 1,601,80, per kg. Bospeen I 2939 per bos. Waspeen IA 2135 per kg. Komkommers 70-80 14—18, 60-70 13—15, 50-60 12—14, 40-50 10—11 per st. Selderij 46, Peterselie 47 per bos. Doperw ten 48—73, Rode kool 2023, Postelein II 16 28 per kg. Perziken A 17—39, B 8—18, C 7 9 per stuk. Aardbeien IA 1,451,75, IIA 94 1,43, Jucunda z. d. 1,181,21 per kg. Aanvoer 13.000 kg Beauty IA 1,40—1,60, June Blood 1.101,60, Golden Japan 1,702,10, Rode bes sen IA 4585, IIA 41—63. Aanvoer 17.000 kg. Zwarte bessen 7786 per kg. Aanvoer 1000 kg. Tomaten A, extra 6,10, A I 5,906,00, BI 5,50—5.60, C, extra 5,70 Cl 570, CCI 3,70 per bak. Aanvoer 9000 kg. VISMIJN BRESKENS Aan de vismijn te Breskens werden in de week van 30 juni tot en met 6 juli de volgende hoeveelheden aangevoerd: 446 kg bot, 319 kg schar, 510 kg schol, 1510 kg tong, 9 kg kabeljauw, 8 kg rog, 3 kg griet, 8 kg tarbot, 463 kg wulken, 3 kg kommeraal, 15.397 kg export gar nalen, 364 kg binnenlandse garnalen, 6417 kg puf, 1543 kg doorgedraaide vis. VEILING GOES. 12 juli. Zwarte bessen 1 91. Rode bessen 1 42,70—45.20, 2 42,40—43,80, 3 41,20—41,60. Fram bozen in kratten 1 167168, 2 161. Aardbeien zonder dop 1 en 2 144. Red Gauntlet 1 en 2 129. Talisman 1 en 2 131. Jucunda 1 en 2 119. Diverse aardbeien 3 51. Aardbeien met dop: Talisman 2 105. 3 6974. Senga Sengana 2 91. Red Gauntlet 2 72—162, 3 61—80. Gorella 2 132. Aardbeien per doos: Talisman Extra 54, 2 34—38, 3 2332. Senga Sengana 2 38, 3 10. Red Gauntlet 1 50—58. 2 32—52, 3 30. Diver sen: Rode bessen per doos 1 1819, 2 1318. Loganbessen per doos 2 41. Kaspruimen per stuk 1 1626. Kaspruimen per kg 1 153154. Kersen: Inspec. Lohnis 1 135143. Markiezen 2 120168, 3 3782. Br. Bruine 3 110. Varikse Zwarte 1 129—142, 2 87. Groenten: Per stuk: Bloemkool Al 7286, A2 5077, B2 4548. afw. 1531. Komkom mers Al 12—23, BI 16. Cl 14—18. Kropsla 3,506. Per bos: Wortelen 1 3237. Uien 1 12—17. Kroten 1 8—13. Selderij 8—9. Peter selie 13. Per kg: Peulen 1 186. Doperwten 1 2426, 2 924. Postelein 2 27. Tuinbonen 1 1322, 2 816. Dubb. pr. bonen 1 161180, 2 154. Prelude 1 157—179. Andijvie 1 18—21. Rabarber 1 8. Wortelen 2627. Kassnfjbonen 1 133150. 2 94, afw. 82. Vr. aardappelen bon ken 1820. grote 1116, drielingen 1112, kriel 57. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 12 juli. Frambozen in kratten 1 175176, 2 172, tubs 104117, voor zaterdag in kratten 1 175. 2 170172. Rode bessen Industrie 1 48,20—51,60, 2 44,10—47,30, 3 43,90—44,60, per doos Extra 25, 1 1825, 2 1520. Aardbeien zonder dop: Sengana 1 140, 2 146. Red Gaunt let 1 132, 2 129. Diversen 1 en 2 119. 3 57. Voor zaterdag: Sengana 1 147, 2 142 Red Gauntlet en diversen 1 en 2 95. Aardbeien per doos: Red Gauntlet 1 4372, 2 2353. Talisman 1 4872, 2 3048. Sengana 37, 2 31. Vola 2 42. Cambridge V. 2 46. Kersen per kg: Markiezen 1 144160. 2 92135. 3 3036. Vr. v. Werder 2 80, 3 25. Meikersen 1 121 139, 2 52—80. 3 10. Varikse Zwarte 1 118—160, 3 24. Inspec. Lhones 2 98. Morellen 1 109 110. 3 17 Loganbessen p. d. 1 49. Kasperziken per stuk A 21. B 16, C 9. Tomaten A 110 114, B 113, C 61102. Aardappelen bonken 18. 1 12—17. 2 11—14. drielingen 11, kriel 5—9. Groenten: Kropsla 3',i4(4. Bloemkool A 4761. Boskroten 1012 Bosuien 812. Bos- selderij 1(47(4. Komkommers 12 Tuinbonen 89. Doperwten 1 52, 2 41. Dubb. prins, bo nen 1 165180, 2 169170. Zilveruien 29. Bos peen 1 2226, 2 14. Rabarber 5. Spitskool 11. VEILING BERGEN OP ZOOM. 12 juli. Sla 3(46(4. Andijvie 713. Bloem kool 1293. Sav. kool 1222. Kassnijbonen 140175. Sperciebonen 170212. Rabarber 7 12. Komkommers 1222. Bospeen 1834 Was peen 1035. Tuinbonen 822. Selderij 40 104. Erwten 20105. Tomaten 4092. Aard appelen 1122. Spitskool 712. Aardbeien 60228. Kersen 25135. Rode bessen 4092. Kasperzlk 12—26. Kaspruim 714. Industrie: aardbeien: Senga 141. Talisman 126. Diversen 118. afw. 64. Rode bessen 41. Zwarte bessen 89. Frambozen in doosjes 157, idem in tubs 110. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 12 juli. Doré I 22.19. II 16,01—19,85, bonken 26,30, drielingen 11,01, kriel 4.09. Eerstelingen 13,62 —15.88. Aanvoer 493 kisten. GRAANBEURS SINT-MAARTENSDIJK 12 juli. Tarwe 32—34. Gerst 2627. Haver 2426. Kleine erwten 3840. Schokkers 45— 50. Bruine bonen 5575. Maanzaad 5560. VEILING MIDDELBURG. 12 juli. Aardappelen bonken 22.10, grote 17.10, drieingen 16, kriel 1113 50. Aanvoer 42 ton. Fruit: Aardbeien 1 5057. 2 2856, 3 1628. Rode bessen per kg 2 43—45, 3 35—38 Rode bessen per doos 1125 Frambozen 1 4652, 2 24—48. Frankenthaler 492. Kasperzik 438. Kaspruim kg 136185. Tomaten A 7499, B 76—98. C 55—71. Groenten: Sla 3.5010 Bloemkool 4 per kist 71—98, 6 per kist 56—98. 8 per kist 42—76. Komkommers groen 60-75 1322. 50-60 1018, 40-50 1015. Komkommers wit 1427 Sav. kooi 17—28. Postelein 4467. Snijbonen 123 179. Bospeen 1042. Boskroot 410 Kg. kroot 10—16. Andijvie 721. Tuinbonen 9 12. Spinazie 3144. Doppers 46—62. Waspeen 148. Spitskool 2734. Dubb. prins, bonen 176203 Peulen 265. Kerkdiensten stichting katholieke toe ristenzielzorg. Kerkdiensten op zon- en feestdagen in iuli en augustus 1963. Haamstede 7.30. 9.00. 10.30 en 19.00 uur in toeristenkerk; Renesse 8.00, 9.30 en 10.30 uur in kerktent; Zierikzee 7.30 en 10.00 uur in parochiekerk: Goes 7,30, 9.00. 10.30 en 12.00 uur in parochiekerk; Kamperland 8.00 en 9.3Ó uur in de Banjaard; Veere 9.00 uur In bijkerk; Vrouwenpolder 8.00 en 9 30 uur in kerk tent: Domburg 8.00. 9.30 uur op recre atieterrein en 19.30 uur in bijkerk; Westkapelle 8.00 en 9.30 uur in toeris tenkerk: Zoute'ande 9.00 en 19.30 uur in toeristenkerk: Dishoek 8.00 en 9.30 uur in toeristenkerk: Vlissingen 7.30. 9.00, 10.30. 12.00 en 19.00 uur in parochie kerk; Middelburg 7.00. 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk; Cadzand 8.00. 10.00 en 19 00 uur in kerktent; Groede 7.00. 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk; Breskens 7.00. 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk. (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg VAN DOESELAAR, tel. 2158 TRIO TAX, telef. 2600

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5