Raad Hoek afwijzend tegenover herindeling TEX0N AGENDA Opheffing school C in Middelburg ZFEUWSCH-VLAANDFREN MARKTBERICHTEN BEVORDERINGEN CHRISTELIJKE H.B.S. VOOR WALCHEREN GOED GEOUTILLEERDE SOCIALE WERKPLAATS IS NOODZAKELIJK KERKDIENSTEN UITSTEKENDE WESTERN VAN JOHN FORD Desnoods een Braakmangemeente „BLIJVEN VAREN ONDER HOEKSE VLAG" Man ernstig gewond na val van 8 meter Gevonden voorwerpen 'ERNEUZEN Verscherpte controle op rijwielen CADZAND Eervol ontslag OOSTBURG Expositie keramiek en schilderijen GROEDE Expositie in „Troutzaerte" te Westdorpe Orgelconcert P. Broerse Uitslag handboogconcours Advertentie iniichtmgenHOUTHANDEL ALBERTS - MIDDELBURG onderwijzeres BRESKENS Orgelconcerten te Vrouwenpolder IN KANAALZONE ZEEUWSCH-VLAANDEREN: Jaarverslag Stichting Beschuttende Werkplaatsen Bromfietser door auto gegrepen zaterdag i3 juli 1963 WissBl Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT De raad van Hoek heeft in de donder dagavond gehouden vergadering het ontwerp van Gedeputeerde Staten van Zeeland voor de gemeentelijke herinde ling van Zeeuwsch-Vlaanderen behan deld. De raad toonde zich niet bijster in genomen met het plan om een gedeelte van het grondgebied van de gemeente bij Terneuzen te voegen en het resteren de deel samen te voegen met de ge meenten Biervliet, Philippine en Ijzen- dijke. Indien er echter toch moet wor den heringedeeld, dan geeft het meren deel van de raadsleden de voorkeur aan een samengaan met Philippine en Bier vliet. „IJzendijke hoort hier niet bij" waren de raadsleden van mening. Burgemeester A. F. Hanssens deelde na mens b. en w. mede, primair een zelf standig Hoek voor te staan. Het ver baasde hem, dat gezien de grote uit breidingen die het dorp te wachten staan Hoek bij andere gemeenten zou worden gevoegd. „Er bestaat een goe de samenwerking tussen de drie Braak mangemeenten Biervliet, Philippine en Hoek. Waarom kunnen wij dan niet zelf standig blijven?", vroeg de burgemees ter zich af. Wanneer de gemeenten toch moeten worden heringedeeld, is volgens hem, een samenvoeging van de drie Braakmangemeenten te verkiezen. IJzendijke wil hij er niet bij. De heer P. Scheele (a.r.) meende, dat de argumenten van G.S. bijzon der zwak zijn op het punt van de kerkelijke gezindten en de belangen van het platteland. „In aanmerking nemend uit welk brein dit voorstel komt, kunnen wij het niet accepte ren", aldus de heer Scheele. Hij was van mening, dat het in de gemeente niet aan bestuurskracht heeft ont broken. „Een groot deel van de mensen uit Hoek werkt in Terneuzen. Maar dit noodzaakt geen samenvoeging. Varen en blijven varen onder Hoekse vlag", aldus de heer Scheele. Advertentie VANDAAG Middelburg Electro: Ontsnapping onder spervuur, 19 en 21.15 uur, 14 jaar. City. Caterina en de 7 dwazen, 20 uur, alle leeftijden; Zeeuws Museum: exposities verzameling Bal en J. H. Koekkoek, 10 17 uur; Van Benthem Jutting: expo sitie over Zeeland en Vlaanderen, 918 uur; Molenwater: Miniatuur Walcheren, 922 uur; Veiling Walcheren: provinciale schietwedstrij den, 1019 uur. Ylissingen Alhambra: Caterina en de 7 dwazen, 19 en 21 uur, alle leeftijden, Luxor: Het laatste salvo, 19 en 21 uur, 14 jaar; 't Anker: slotavond „De sloep". 20 uur. Souburg De Zwaan: zangconcoursfestival en solistenconcours voor Zeeland, 14 uur. Domburg kampioenschappen ringrijden tweede klas, 917.30 uur. Veere De Schotse Huizen: Expositie Dirk van Gelder, 10-12 en 14-17 uur. Goes Grand: Caterina en de 7 dwadzen, 19 en 21 uur, a.l. Kapelle Sportterrein: Drumbandconcours, 18 uur. Ovezande Nijverheidsschool: wandeltoch ten gidsengroep, start 14.30 uur. Terneuzen Luxor: De moordboekhouder, 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Spoedcursus Fran se liefde, 20 uur, alle leeftijden. Sas van Gent Olympiatheater: Eddie op leven en dood, 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: Vrouwenjacht in Ke nya, 18.30 en 21 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: De onoverwinne lijke gladiator, 20 uur, 14 jaar. Breskens Casinobioscoop: De verleiding kwam 's nachts, 20 uur, 18 jaar. IJzendijke Hofzichttheater: Mariandl, 20 uur, alle leeftijden. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: ten toonstelling schilderijen, tekeningen en keramiek Ed. Dukkers. Zierikzee Havenplein: Uitvoering ,,Rust Roest", 19.30 uur. Burger Weeshuis: Ex positie schilderijen „17-eeuwse meesters", 10-17 uur. Concertzaal: Als twee drup pels water, 20 uur, 14 jaar. Burgh School Kerkstraat: Expositie teke ningen en gouaches, 19-22 uur. Haamstede Bioscoop Bom: Als twee drup pels water, 20 uur, 14 jaar. Sint-Maartensdijk De Gouden Leeuw: De grootste show op aarde, 19.30 uur. Bergen op Zoom Roxy: Muiterij op de Bounty, 14 jaar. Luxor: Tharus, zoon van Attila, 18.45 en 21 uur, 14 jaar. MORGEN Middelburg Electro: Ontsnapping onder spervuur, 15.30 en 19.30 uur, 14 jaar; Ci ty: Caterina en de 7 dwazen, 14.30 en 20 uur, alle leeftijden; Molenwater: Mi niatuur Walcheren, 922 uur. Vlissingen Alhambra: Caterina en de 7 dwazen, 15, 19 en 21 uur, alle leeftijden: Luxor: Het laatste salvo, 15 en 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: Eddie slaat zich erdoor, 15 uur, 14 jaar. Caterina en de 7 dwazen, 19 en 21 uur, a.l. Terneuzen Luxor: Junglegangsters, 14 uur, 14 jaar; Luxor: De moordboekhou der, 16.30 en 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Oorlogsheld zon der genade, 14 uur, 14 jaar; Ledeltheater: Spoedcursus Franse liefde, 16.30 en 20 uur, alle leeftijden. Sas van Gent Olympiatheater: Eddie op leven en dood, 15.30 uur, 14 jaar; Olym piatheater: Het meisje Anna Suh, 20 uur, 18 jaar. Axel Het Centrum: Vrouwenjacht in Ke nya, 15.45 uur, 14 jaar; Het Centrum: De man, die Liberty Callance doodde, 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: De onoverwinne lijke gladiator, 15 en 18 uur, 14 jaar; Bioscoopgebouw: Boccaccio '70, 20.30 uur, 18 jaar. IJzendijke Hofzichttheater: Mariandl, 17 en 20 uur, alle leeftijden. Zierikzee Concertzaal: Als twee druppels water, 15 en 20 uur. Burgh School Kerkstraat: Expositie teke ningen en gouaches, 19-22 uur. Bergen op Zoom Roxy: Apachen op oor logspad. 14 uur, 14 jaar. Roxy: Muiterij op de Bounty, 16 en 20 uur, 14 jaar. Luxor: Oorlogdrums, 14 uur, 14 jaar. Luxor: Tharus, zoon van Attila, 16, 18.45 en 21 uur, 14 iaar. 'De heer D. Tollenaar (s.g.) was van mening, dat er vele tegenstrijdigheden in het plan van G.S. schuilen. Hij zei verder gaarne te hebben gezien, dat b. en w. een preadvies hadden uitgebracht. „Had men nu werkelijk geen argument kunnen vinden voor handhaving van de femeentelijke zelfstandigheid? Alleen al e gunstige ligging van onze gemeente ten opzichte van de industriële ontwik keling in de kanaalzone is er al één", aldus de heer Tollenaar. Hij zei niet in te zien hoe samenvoe ging de welvaart kan vergroten. Wel zag hij nadelen, onder meer een vergro ting van de afstand tussen bewoners en gemeentebestuur. Hij merkte voorts op, dat het feit dat het protestants volks deel in de ontworpen grote gemeente een belangrijke minderheid zal vormen, bij de inwoners van Hoek niet in goede aarde is gevallen. Hij pleitte voor een samenvoeging bij Terneuzen, indien her indeling onafwendbaar zou zijn. Hij drong er echter bij b. en w. op aan te blijven ijveren voor een zelfstandige ge meente Hoek. De heer J. Leunis (p.v.d.a.) toonde zich eveneens niet bijzonder enthou siast voor het plan van G.S. „Wij meenden, dat de huidige ontwikke ling in de kanaalzone voldoende mo gelijkheden biedt voor een snelle groei van onze gemeente, wanneer de kansen voldoende worden benut. Dat de raad van Hoek de ontwikkelin gen zoveel mogelijk tracht te volgen ge tuigen wel de deelname in het beheer- schap recreatiegebied Braakman, in het streekplan voor de kanaalzone en in de afvalwaterleiding en voorts de in uit voering en voorbereiding zijnde uitbrei dingsplannen", aldus de heer Leunis. Hij zei zich nog wel te kunnen vereni gen met een Braakmangemeente samen gesteld uit de gemeenten Biervliet, Phi lippine en Hoek. Wanneer IJzendijke daar bijkomt, zal er volgens hem een zodanige verandering in de samenstel ling van de bevolking ontstaan, dat er nooit sprake zou kunnen zijn van een goede samenwerking. Het onttrekken van Boerengat, Knol en Wulpenbek aan de nieuwe gemeente achtte hij niet juist. Wanneer er in de raden van Biervliet en Philippine bezwaren bestaan tegen een samenvoeging, achtte hij de toevoe ging van Hoek aan de gemeente Ter neuzen de enig juiste oplossing. De heer D. Haak (v.v.d.) achtte een herindeling niet aanvaardbaar, zeker niet naar het westen. In uiterste nood zaak dacht hij aan samenvoeging met Biervliet en Philippine. „Blijven wat wij zijn, gewoon Hoek", daar gaf de heer D. Jansen (a.r.) de voorkeur aan. Bij een noodzakelijke her indeling gaf hij' de voorkeur aan een samengaan met Philippine en Biervliet boven een gehucht worden van Terneu zen. B. en w. van Middelburg hebben de raad voorgesteld de openbare lagere school aan de Cellebroershof (school C) met ingang van september 1964 op te heffen. De daling van het leerlingenaantal is zo sterk, dat men het niet verantwoord acht de school langer te laten voortbe staan. Het gemeentebestuur ziet als oorzaak van het teruglopen van het leer lingenaantal, de ontvolking van de bin nenstad. Een overzicht van het aantal leerlingen gedurende de vijf laatste jaren verdui delijkt het sterke verloop: in 1958 be droeg het aantal leerlingen 145, in 1959- 126, in 1960 daalde het tot 113, in 1961 tot 99, in 1962 kwam men op 80 te staan, terwijl op 16 mei 1963 niet meer dan 62 leerlingen bij de school waren ingeschreven. Men verwacht, dat met ingang van de nieuwe cursus, ten hoog ste 57 leerlingen de school zullen bezoe ken. De situatie op deze school heeft meermalen onderwerp van bespre king uitgemaakt. Vertegenwoordi gers van het college van b. en w. pleegden overleg met de contactcom missie voor het openbaar onderwijs en vergaderde met de raadscommis sie van bijstand voor onderwijsaange- legenheden. Unaniem was men van mening, dat het noodzakelijk is fdhool C met ingang van september 1964 op te heffen. Teneinde deze opheffing zo soepel mo gelijk te laten verlopen, zullen met in gang van het cursus jaar 1963-1964 geen nieuwe leerlingen tot de eerste klasse worden toegelaten, terwijl de leerlingen van de huidige eerste en tweede klasse zullen worden verspreid over andere openbare lagere scholen. Hierdoor zal school C met ingang van de cursus 1963- 1964 nog slechts 4 leerjaren omvatten n.l. een derde, vierde, vijfde en zesde leerjaar. Het zesde leerjaar zal aan het einde van de cursus 1963-'64 normaal afvloeien, zodat dan alleen nog de leerjaren 3. 4 en 5 overblijven die daarna ook kunnen worden ondergebracht in andere open bare scholen. Bij de rijkspolitie te Breskens zijn in lichtingen te verkrijgen over de volgen de gevonden voorwerpen: Mohair sjaal, verrekijker, calotje, sleu tels, rode- en blauwe kinderportemon nee, jongenscolbert, cilinderslotsleutel „Habilis", springtouw, vakantiebonnen, witte portemonnee met inhoud, dames portemonnee met inhoud, rood kinder schoentje (Jimmy Joy), 3 tentpennen, dameshorloge, brandblusapparaat. De inspecteur korpschef te Terneuzen deelt mede, dat de laatste tijd veel vuldig aangifte wordt gedaan van ver missing van rijwielen. Uit een onder zoek is gebleken, dat dit in de meeste gevallen komt door het onbeheerd la ten staan van rijwielen. In de komende dagen zal de politie hierop een ver scherpte controle uitvoeren. Verwezen wordt naar artikel 86 van de algemene politieverordening waarbij het is verbo den een rijwiel of rijwiel met hulpmotor op of aan de weg te plaatsen, te hebben of te laten staan gedurende de nachtelij ke uren van 24 tot 7 uur. Gedurende de tijd van 7 uur tot 24 uur dient het rij wiel of rijwiel met hulpmotor te zijn af gesloten dan wel onder bewaking te zijn gesteld. Concert Het chr. muziekgezelschap „Excelsior" te Cadzand verzorgt zaterdagavond om streeks half acht een muziekuitvoering te Cadzand-Bad bij de winkelgalerij. Burgerlijke stand HOEK Ondertrouwd: P. den Hartigh, 23 j. en L. Leunis, 21 j.; J. M. de Feijter, 28 j. en M. M. Dieleman, 18 j. Getrouwd: J. Nijkamp, 42 j. en N. de Zwarte, 34 j.: F. Deij, 26 j. en L. de Groote, 20 j.; J. Gelein de Bokx, 20 j. en C. de Bok, 20 j. Overleden: A. van Doeselaar, 98 j., wed. van P. Rinkhoud; K. Herrebout, 76 j., wedn. van C. Jansen; W. de Pooter, 77 j., e. v. A. Pot. Films in Z.-VIaanderen Wethouder J. v. d. Peijl (p.v.d.a.) zei, dat de K.V.P. in de herindeling een rol speelt. „En dan een slecht ingestudeer de voegde hij er aan toe. Tot slot deel de de burgemeester mede, dat alles woordelijk in de notulen zou worden op genomen en dat deze zullen worden toe gezonden aan G.S. In het bijzijn van een aantal genodig den heeft de burgemeester van Oost burg, de heer J. L. van Leeuwen, vrij dagavond de in de burgerzaal van het gemeentehuis ingerichte tentoonstelling van schilderijen, gouaches en keramiek geopend. Deze expositie, die openge steld blijft tot 10 augustus, bevat een aantal werken van het Utrechtse kun stenaarsechtpaar Len Peperkamp en Gérard Grassère. Burgemeester Van Leeuwen zei in zijn openingswoord, dat het Oostburgse gemeentebestuur vooral in de zomermaanden de burgerzaal gaarne beschikbaar stelt voor het hou den van tentoonstellingen, maar hij wees erop, dat het toezicht gedurende de weekeinden, als het bezoek juist het grootst is, bezwaren met zich mee brengt. Verder vertelde burgemeester Van Leeuwen dat deze expositie in Oost burg mogelijk was geworden, dank zij de relaties van de Oostburgse letter kundige Willem Enzinck. De heer En- zinck gaf een uitvoerige toelichting op het geëxposeerde werk. Jeugdverkeersexamens De commissie voor verkeersonderwijs te Oostburg heeft dezer dagen het prak tisch gedeelte van het jeugdverkeers- examen 1963 afgenomen, waaraan deel namen leerlingen van de hoogste klas sen van de openbare lagere school, de chr. bijz. lagere school en de r.-k. bijz. lagere school. Op een door, miniatuur- verkeersbordjes uitgezet parcours moes ten de deelnemers per fiets aantonen, dat zij de betekenis van deze bordjes wisten, terwijl bovendien een verkeers agent het verkeer regelde en er ook verkeerslichten waren opgesteld. Op 5 verschillende plaatsen stonden contro leurs opgesteld, die de verrichtingen van de kandidaten gadesloegen en eventue le fouten noteerden. Van de in totaal 108 leerlingen die aan het jeugdverkeersexa- men 1963 hebben deelgenomen werden er 66 afgewezen. De namen van de geslaagden zijn: open bare lagere school: Joke de Roos, Adrie de Kok, Jan de Roos, Coby Bom, Erna van Hee, Johan Overdam, Jootje Ver- keste, Liesbeth Loose, Jaap de Meij en Ronnie van Noorden. Afgewezen: 14. Chr. bijzondere lagere schoolPeter Ver kalk, Ina Verduijn, Kees Dekker, Theo de Best, Ada de Visser, Hannie Fieret, Hans Merrelaar, Hans Leenhouts, Floor de Feijter, Peter Pijlman, Corrie de Hul- lu, Lia de Hullu, Martin Abrahamse en Joop Dathijn. Afgewezen: 12. R.-k. bijzondere lagere s'chool: Willy van Hee, Sonja Bogaert, Roger de Saer, Ri- ny Verhulst, Marnlx van Damme, Rudi Verweij, Anita van de Kerkhove, Vero- nique Bonte, Jeanine de Vos, Annette Fijnaut, Sjoerd Parldaen, Ria Ghijs, Wil ly van Terheijden, Johny van de Plasse, Annelies van Belleghem, Riet Bots, Sjaak Buijsse en Walter Sturm. Afgewe zen: 40. De raad der gemeente Aardenburg komt maandagavond om half acht op het gemeentehuis bijeen ter behandeling van een agenda van 13 punten. Het voornaamste punt is de behandeling van de herindelingsplannen van de gemeen ten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Verder ko men op de agenda o.m. voor: toetreding tot de Zeeuwse Muziekschool; verzoek om extra subsidie door de muziekver. Kon. Aardenburgse Fanfare; verzoek om subsidie door de Stichting Algemene Aardenburgse Jeugdraad, wijziging be loning voor personeel van de vrijwillige brandweer. Ouderavond Een dezer dagen heeft de christelijke la gere school te Groede een kijk- en praatavond gehouden voor ouders en be langstellenden. Behalve het werk van de leerlingen werd veel nieuw lesmate riaal getoond. Ook waren er foto's te zien van de leerlingen, toen ze een schoolreisje maakten. De hoogste klas sen zijn dit jaar naar Den Haag geweest en de lagere klassen naar de „Efteling" te Kaatsheuvel. Van een bandrecorder waren liedjes te horen, die de leerlingen gezongen hadden. De voorzitter van de schoolvereniging, de heer H. A. Cappon, sloot de avond. Een werknemer van de Coöp. Groen- voederdroging, de heer H. den U. te Poortvliet is ernstig gewond bil een val van grote hoogte in de silo bij de haven van Sint-Annaland. De man' stond op een 8 meter hoge muur. toen plotseling een balk losschoot. Den U. geraakte uit Eindelijk weer eens een Western, die bo- zijn evenwicht en viel 8 meter dien. >Ie4 ven de middelmaat uitkomt. Ongetwij- eén schedelbasisfrac^mr werd het feld te danken aan regisseur John Ford slachtoffer naar het Algemeen Burger die een reputatie heeft op te houden. „De Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd man, die Liberty Valance doodde" is van Zijn toestand is ernstig. zeer goed gehalte. John Ford nam wat de rolbezetting betreft geen genoegen met de eerste de beste en namen als James Stewart, John Wayne en Vera Miles zeggen genoeg. Het is ditmaal geen schiet- en smijtfestijn geworden. Ford heeft zich daarentegen wat meer bekommerd om de sociale menselijke aspecten van het leven in het ruige mid den-westen. De film is te zien in Het Centrum in Axel. „Vrouwenjacht in Kenia" (eveneens in Het Centrum) werd reeds eerder bespro ken, een spannende film. Wie van een ouderwets robbertje vechten houdt kan gaan kijken in het Bioscoopgebouw in Hulst, waar Richard Harrison een hoofdrol speelt in een opstand van sla ven en gladiatoren tegen een tiran. „De onoverwinnelijke gladiator" verricht.zijn heldendaden in het oude Rome. „Bocca- cio '70" werd meermalen besproken. „Spoedcursus Franse liefde" een aardige komedie van Henry Levin. In de film spelen topsterren als Sandra Dee en Bob by Darin. „Oorlogsheld zonder genade" is al een oude bekende. (Ledeltheater, Oostburg). In Olympiatheater, Sas van Gent „Het meisje Anna Suh", een aandoenlijke lief desgeschiedenis tussen een zeeman en een Chinees animeermeisje. Hun pad gaat bepaald niet over rozen. Eddie op leven en dood", ook al eerder besproken toont vechtersbaas Constantine in volle glorie. De Franse humorist Fernandel zorgt weer voor veel plezier met „De moord boekhouder" waarin hij eerst het slacht offer dreigt te worden van een bende misdadigers, maar op zijn bekende wijze de zaken toch weer klaart. In de onlangs in gebruik genomen kunsthandel „Troutzaerte" aan de Sin gel te Westdorpe is vrijdagavond een tentoonstelling geopend van schilderijen, tekeningen en gouaches van Ed. Duk kers te Amsterdam en van keramiek van Suzanne Taub, Adriek Westenenk en Marijke van Vlaardingen. De expo sitie werd met een toespraakje tot een aantal belangstellenden geopend door de heer C. Bruyns, echtgenoot van de eige naresse van de kunsthandel. De inzen ding van de heer Dukkers die zelf ook bij de opening aanwezig was -be vat een twintigtal schilderijen en teke ningen. De keramiekinzendingen komen uit de experimentele afdeling van de „Porceleyne Fles" te Delft. De tentoon stelling is geopend tot 8 augustus a.s., op zondagen van 14 tot 18 uur, op maandagen van 14 tot 21 uur en op de overige dagen van 9 tot 21 uur. Op de tentoonstelling zelf komen wij nog na der terug. Dinsdagavond 16 juli om 8 uur geeft de heer P. Broerse in de St.-Jacobskerk te Vlissingen een orgelconcert. Het pro gramma bestaat uit de volgende wer ken: 1 Praeludium en fuga in es gr. t J. S. Bach 1685-1750 (Peters band Hl nr. 1); 2 „Herr Jesu Christ, dich zu uns wend". J. G. Walther 1684-1748, (mei. gez. 161); 3 Sonata VI F. Men delssohn 1809-1847 (over de melodie v. h. Gebed des Heren); 4 Coral I Cesar Franck 1822-1890; 5 Ricercare (over ps. 100) A. de Braai geb. 1909; 6 Sonata da ehiesa (Tema con varia- zloni e finale) H. Andriessen geb. 1892. De uitslag van het boogschutterscon cours te Heinkenszand luidt: hoofdvogel L. Meyaard, Juliana, Oudelande; le klep Jaap Rijk, A.D.L.M., Kwadendamme; 2e klep P. Verheyke, Zorgvliet, Elle- woutsdijk; 3e klep A. de Jonge, Willem Teil, Overzande; zijvogels J. Smalle- gange, Zorgvliet, Ellewoutsdijk; J. Vet te, Concordia, 's-Heerenhoek; kallen L. Meyaard, Juliana, Oudelande 2 en A. v. d. Dries, Eensgezindheid, 's-Heeren hoek. Is hét middel tegen door a* tl slaande muren, dat 12 JAAR wordt gegarandeerd. TELEFOON (01180 2841 VEILING TERNEUZEN. Sla 990—1340. Bloemkool A 81—86, A2 66— 85, B2 47—67, C 37, C2 27—38, afw. 33—73. Groene komkommers 1012. Witte komkom mers 1316. Selderij 315. Peen 1 4547, 2 1837. Kroten 1012. Uien 1723. Aardap pelen: Barima bonken 19, 1 12-16, kriel 9. Eerstelingen bonken 2023, 1 1419, drie lingen 1116, kriel 518. Andijvie 713. Prins, bonen 2 160172. Prelude 161170. Tuinbonen 816. Rode kool 26. Spitskool 1821. Peulen 163. Sav. kool 1137. Doppers 640. Rabarber 612. Tomaten A 7178, A2 67—74, B 76, C2 55—61, CC 3648. Aard beien per doos: Talisman 1 4565, 2 2745. Red Gauntlet 1 4568, 2 2148. Regina 3 23. Sengana 1 5058, 2 2641, 3 1921. Cam bridge 2 38. Gorella 2 2744, 3 21. Vola 2 3648. Rode bessen extra 31, 2 1720. Kruis bessen 17. Per kilo: Rode bessen 1 5158, 2 45. Witte druiven 510. Witte bessen 2 3544. Blauwe druiven 413429. Zwarte bessen 1 86. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2712 kg, 1,982,79. Schar 68 kg. Bot 140 kg. Tong 101 kg. Paling 3 kg. Griet 7 kg. Tarbot 1 kg. Ongesorteerde vis 5 kg. VEILING KRABBENDIJKE. 12 juli. Aardbeien industrie: Senga S. 1 en 2 133. Diverse rassen 1 en 2 124. Aardbeien per doos: Talisman 1 42, 2 3445. Red Gauntlet 1 51, 2 4149. Rode bessen indu strie: 2 42. Rode bessen per doos: 1 1819, 2 1318. Rode bessen per kg: 1 52, 2 46. Witte bessen per kg 2 40. Dubb. prins, bonen 1 168—177, 2 179. VEILING SINT-ANNALAND. 12 juli. Aardappelen: Doré gewone 21,71 23,10. Eerstelingen gewone 19,0020,66, drie lingen 11,0014,60, bonken 25,0025,46, kriel 11,0711,42. Barima gewone 14,6915,35. Voer 2,75. Aanvoer 5600 kisten. De raad van Groede heeft in de donder dagavond gehouden vergadering een verzoek van de stichting militaire te huizen van het humanistisch verbond af gewezen. De gemeenteraad willigde een aanvraag in van de Nederlands her vormde gemeente om 50 procent van de kosten van het maken van bestek en te kening van de buitenrestauratie van de kerk voor haar rekening te nemen. Me juffrouw J. P. Koopman werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school te Groede. Wedvluchten De duivenhoudersvereniging „Nog Snel ler" te Breskens hield een algemene vlucht voor oude duiven vanuit Bre^euil 0 De uitslag luidt: 1. G. de Meester, B'-es- spannende speurtocht door het oerwoud. ien ook deze zomer weer enkele orgel- kens, 2. 4. en 9. B. de Zutter, Aarden- T,en plantersechtpaar is namelijk ont- concerten worden gegeven op het mooie burg, 3. mevr. Risseeuw, Breskens, 5. M. voerd door bandieten en vrienden probe- uit 1837 daterende orgel. Het eerste con- Baerdemaker, Aardenburg, 6. J. de Zut- j ren hen te redden. (Luxor, Terneuzen). Cert geeft de organist Haite van der ijer. Sluis, 7. P, de Smit, Sluis, 8. J Hofzichttheater in IJzendijkej^ ^.Ma- Schaaf uit Amsterdam, op woensdag 17 Bevorderd van klas 1 naar klas 2: la: Dick Anbeek, Ko Brevet, Kees Cal- jé, Addy Dekker, Heieen van den Engel, Joke Euser, Peter van Gemerden, Ad van der Jagt, Jozien Joosse, Hannie de Lange, Jankees Looise, Tineke Louwer- se, Anneke Meijer, Ruby Minekus, Leo Nonnekes, Jan Poerstamper, Wim Pop- pe, Wim Sanderse, Susan van Scher- penzeel, Luc Schouten, Albert Tuinhof, Huub Vader, Jeanet Verheij, Nelly de Visser, Frans Wondergem. lb: Romkje van Bennekom, Jan van den Bout, Roger Chase, Jan Constandse, Ton Corstanje, Dingeman Coumou, Wilma Hamelink, Jan van Hee, Gert-Jan Hof man, Frieda Jacobse, Hanneke de Jonge, Marijke de Kam, Fineke van Klinken, Koos Lampert, Ankie Loof, Peter Luyk, Ankie van Noppen, Ankie Pouwer, Jacques Verburg, Hannie de Vries, les de Vries, Tineke Groenenboom, lc: Ineke Arnoldi, Frans Bakker, Her man Goedbloed, Adrie Guldemond, Jan Hekhuis, Leuni Kaland, Willy de Kam, Kees Kooman, Els Kuijper, Ditty Neder- iof, Alef Rutgers, Henk Rijkse, Leo Sin- ke, Anneke van Sluijs, Ineke Stroo, Mayke Suurmond, Toosje Suurmond, Leen Tange, Nelly Tange, Lenneke van der Vlist, Ko Vos, Mattie van der Wel- „Junglegangsters" verhaalt van een jn de geref. kerk te Vrouwenpolder zul le, Jan Wieringa, Willy van Zweeden. ld: Piet Baaijens, Bram Beekman, Henk van Belzen, Wim Bosselaar, Gerrit Brul, Wim de Bruijn, Jan le Due, Ap de Haan, Dies de Kok, Ad Koper, Andries de Lan ge, Anton van Nieuwenhuyzen, Joop Ossewaarde, Adrie Provoost, Hans Schuur, Kees van Sluijs, Ben Sommeijer, Willem Verhage, Wim Walraven, Ke Weug. ees Herexamen: 3 leerlingen; niet bevorderd 11 leerlingen. Van klas M2 naar M3: Anneke Arendse, Nelleke van Belzen, Marja Blankenstein, Heieen Coppoolse, Janneke Cornelisse, Rian Coumou, Ineke Jasperse, Nel de Lange, Lijnie van Lan- geraad, Jeannette Nijenhuis, Lenie Poortvliet, Nel de Rijke, Nel Sanderse, Anje Tak, Nel de Buck, Nel de Poorte. Niet bevorderd: 2 leerlingen. Van klas 2 naar klas 3: 2a: Martin Adriaanse, Ina Baaijens, Loekie Cornelisse, Pim van Doorn. Ellie Izeboud, Hendrik-Jan Jongstra, Lenie Joosse, Jopie Koole, Nico Koole, Jan de Kroo, Theo Louisse, Jan Kees Luyk, Joop Minnaar, Magda van Noppen, Gretha de Vries, Jan de Waardt, Els Zeilmaker. 2b: Hilly van Dullemen, Bram Francke, Heieen Groenenberg, Piet Kakebeke, Jenny Kroon, Magda Kwekkeboom, Mi- neke Minderhoud, Wieke de Schipper, Wim de Schipper, Lin van der Slikke, Peter Sonke, Joke Stroo, Aukje Thiele, Boukje Tuinhof, Anneke de Visser, Frans van der Welle, Tineke Wouters, Coos van Wouwe. 2c: Sjaak Arnoldi, Rinus Baljeu, Albert Risseeuw,' Groede, 10. A. de Putter, Cad- riandl" met Conny Froboess en Waltrout zand. j Haas. concerten worden gegeven_ op het mooie Bosman, Bart Corstanje, Jan Dieleman, Adri van Eenennaam, Jacky Eversen, Jaap Geldof, Jan van der Heijden, Adrie 4,0 Klerk, Jim Louisse, Niek Molhoek, „De toenemende industrialisatie in en rond de kanaalzone van Zeeuvysch- Vlaanderen en daaruit voortvloeiende bevolkingstoename, maakt het noodza kelijk, dat dit gebied over een goed ge outilleerde sociale werkplaats beschikt". Dit is de mening van de stichting Be schuttende Werkplaatsen „Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen" te Terneuzen, die in haar jongste jaarverslag de hoop uitspreekt, dat de rijksoverheid de voor de bouw noodzakelijke goedkeuring spoedig zal verlenen. De meningen over de plaatsingen van geestelijk gehandicapten zijn zeer ver deeld, zo constateert men in het verslag verder. Enerzijds wordt sterk aange drongen op plaatsing in een sociale werkplaats ongeacht de handicap; an derzijds wordt gescheiden tewerkstelling van deze twee groepen voorgestaan. Opmerkelijk wordt het genoemd, dat in het westen 'van het land de tendens wordt waargenomen om de onverdeelde tewerkstelling teniet te doen en volko men gescheiden werkplaatsen te creëren voor lichamelijk en geestelijk gehan dicapten. Een goede individuele beoor deling wordt bij deze indeling van groot belang geacht. Uit het verslag van directeur P. Dingemanse blijkt on der meer, dat door de vestiging van nieuwe fabrieken meterfabriek en Phi lips) meer werk kon worden aange trokken. Daardoor kon men regelmatig 35 werknemers van passend werk voor zien. Tevens werd begonnen met het schil deren van handwerkpatronen op Soedan- en Smyrnagaas. De afdeling zakkenstopperij was regelmatig be zet met werk voor bedrijven te Sas van Gent. Met de bedrijfsarts, de heer K. Bijl, bestond een intensief en vruchtdragend contact, waarmee de belangen van werknemers en stichting ten zeerste worden gediend, aldus het verslag. Per 31 december 1962 waren er in de werkplaats 60 tewerkgestelden in G.S. W.-verband, onder wie twee vrouwen. Voorts twee mannen in niet-G.S.W.-ver- band. Het verslag geeft voorts een uit voerig overzicht van de vervaardigde produkten en verrichte diensten. Met de toetreding van de gemeente Sas van Gent tot de stichting op 1 januari 1963 is een einde gekomen aan de uitzonde ringstoestand, dat een in het werkge bied gelegen gemeente niet rechtstreeks bij het werk was betrokken. Door de gemeente Zaamslag werd de heer L. F. Florussen herbenoemd, terwijl mejuf frouw Van Wijck en de heren A. J. de Zeeuw en R. R. Visser voor herbe noeming werden voorgedragen door res pectievelijk de A.V.O., de Terneuzense besturenbond en de Kamer van Koop handel. In plaats van wethouder M. de Vos benoemde de gemeente Terneuzen burgemeester mr. H. Rijpstra. De ge meente Axel droeg de heer A. He Waard voor in de plaats van de heer P. J. van Bendegem. juli. De volgende twee concerten zullen worden gegeven op 1 augustus door de bekende organist Dirk Jansz. Zwart uit Rotterdam, die dit jaar zijn 25-jarig ju bileum als organist hoopt te vieren, en op 15 augustus door de organist Charles de Wolff uit Enschede. Het op 17 juli a.s. door Haite van der Schaaf te geven concert bevat onder meer de volgende werken: Toccata in A gr. t. van H. Purcell; Variaties over „Est-ce Mars" van J. P. Sweelinck, wer ken van A. v. d. Kerckhoven, G. Steen- wiek, M. v. d. Gheyn, I. T. Baustetter en J. S. Bach. Donderdagmiddag werd de heer S. uit Poortvliet, die zich per bromfiets naar zijn werk begaf in de buurt van het café Berkheij aangereden door een ach ter hem aankomende Belgische auto. De heer S. die plotseling de weg overstak, bemerkte te laat de naderende auto. Met een hoofdwond en zware rugpijnen werd hij na behandeling door dokter Ku- gel naar zijn woning vervoerd. ZONDAG 14 JULI Ned. Herv. Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Spaans. Axel 10 en 2.30 ds. Pennings. Biervliet 11 ds. Evenhuis. Breskens 9.30 ds. Evenhuis. Cadzand 9.30 wika Was- terval. Groede 9.30 ds. Doornink. Hoek 10 en 2.30 ds. Van Meeuwen. Hoofdplaat 9.30 ds. Van Evert. Hontenisse 9.30 ds. Gramsbergen (H.D.). Hulst 10 ds. Tim- mers. Nieuwvliet 9.30 ds. Brezet. Oost burg 10 ds. Van Dalen. Philippine 9 ds. Stern. Retranchement 9.30 eerw. heer De Vries. Sas van Gent 10.30 ds. Stern. Schoondijke 9.30 ds. Brinkman. Sluis 9.30 ds. Balk. Sluiskil 9 ds. Cupédo, 10.30 ds. Cupédo (H.D.). St.-Anna ter Muiden 11 ds. Balk. St.-Kruis 9 ds. Spaans. Terneuzen, Noordstraat 10 ds. v. d. Vlugt, 7 ds. Post van Hall; De Schakel 10 ds. Strating (jeugddienst). Waterlandkerkje 9.30 ds. Bergsma. IJzendijke 9.30 ds. Scholten. Zaamslag 10 ds. Becht, 2.30 ds. Gramsbergen. Zuidzande 9.30 ds. Luuring. Geref. Kerk. Aardenburg 10 en 3 ds. De Vries. Axel 10 en 3 ds. Van Leeuwen. Breskens 10 en 3 dienst. Hoek 10 en 2.30 ds. Verbeek. Oostburg 10 en 3 ds. Van Minnen. Terneuzen 10 en 4.30 ds. Van Hattem. Schoondijke 9.30 en 2.30 ds. Zijlstra. Zaamslag 10 en 3 ds. Den Boer Zoutespui 10 en 3 ds. Scheele. Geref. Gemeente. Axel 10 en 2.30 lees- dienst. Oostburg 10 en 3 leesdienst. Pro Rege 9.30 en 2.30 leesdienst. Terneuzen 9.30, 2 en 6 leesdienst. Oud-Geref. Gemeente. Oostburg 9.30 en 2.30 leesdienst. Terneuzen 9.30, 2 en 6 leesdienst. Vrije Evangelische Gemeente. Breskens 10 ds. Praas. Cadzand 9 ds. v. d. Molen. Nieuwvliet 10.30 ds. v. d. Molen. Retran chement 2.30 ds. Praas. Terneuzen 7 ds. Niewöhner. Evang. Luth. Kerk. Groede 9.30 ds. Smit-Duizendkunst. Vergadering der Gelovigen. Breskens 10 en 5.30 dienst. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Axel 10 en 3 ds. Kuiper. Hoek 10 en 2.30 ds. Oh- mann. Terneuzen 10 en 3 ds. Smit. Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Krijtenberg. Zoutespui 10 en 2.30 ds. v. d. Jagt. Oost burg 10 leesdienst, 5 ds. Ohmann. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9.30 en 2.30 leesdienst. Volle Evang. Stichting „Filadelfia". Oostburg 7.30 ds. De Vries. Doopsgezinde Gemeente. Aardenburg 10.15 dr. v. d. Zijpp. Terneuzen 10.30 eerw. heer Lecompte. Volle Evang. Gemeente. Terneuzen 10 dienst. Leger des Heils. Terneuzen 10 en 7.30 samenkomst. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Terneuzen: dokter Th. A. Bos. Markt 25, tel. 2303. Axel: dokter A. Kats, Oranjestraat 19. tel. 555. Oostburg. Aardenburg en Eede: dok ter J. C. Hage te Aardenburg. tel. 01177366. Zuidzande, Cadzand. Sluis en Retranche ment: dokter H. Bom te Cadzand, tel. 01179- 366. Breskens, Groede en Schoondijke: dok ter A. C. Ossewaarde te Breskens, tel. 01172 566. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen'"'ke: dok ter J. H. M. Lockefeer te IJze: „jke. tel. 01176—366. Apotheek Terneuzen: Hamann, Noordstraat 69, telefoon 2060. DIERENARTSEN Axel, Sas van Gent en Zaamslag: dokter J. F. de Haas te Zaamslag, tel. 01153366. Oostburg, Groede en Sluis: dokter W. H. Kapsenberg te Sluis, tel. 01178225. de j Johan Plansoen, Ad Rijkse, Piet Schout! Adrie Spruijt, Cor Stange, Jan de Vries, Klaas Zuurman, Sjaak Mboera. Herexamen: 5 leerlingen; niet bevor derd: 8 leerlingen. Van klas M3 naar M4: Coby Boone, Marijke Buijs, Willeke Göt zen, Jelka de Jong, Lenie de Jong, Joke Jongstra, Gerada Koper, Coby Kuyk, Clazien Minderhoud, Riet Minnaar, Tjit- ske Prins, Marianne Richard, Yvonne van Tatenhove. Niet bevorderd: 1 leerling. Van klas 3 naar klas 4: 3a: André Bastiaanse, Ineke van Bel zen, Willy Brouwer, Hannie Buys, Linus Cornelissen, Hugo Crucq, Jooske Crucq, Jan Dieleman, Joop van Dijk, Rien Fre- riks, Iman Heijboer, Anton Janse, Cas Janse, Jasper Jobse, Adriaan de Kam, Conny Marcusse, Piet Steketee, Jannie Stroo, Peter Suurmond, Inge van Veen, Henk van Waarde, Nellie Wijkhuijs. 3b: Jos Bakker, Leo Bolier, Yoianda de Bree, Anneke de Bruin, Lony Davidse, Magda van Dijk, Bram van Eenennaam, Adrie Everaers, Daan van der Haar, Rien van Hoepen, Marianne Kamphuis, Dick de Leeuw, Hans Ligteringen, Wim Littooij, Arie Manintveld, Wim van Noppen, Welmoet Pols, Hans Schouwe- naar, Marja Verhoef, Gert van der Vlist, Kees Willeboordse, Otto van Winkelhof, Piet van Wouwe. 3c: Jan Bikker, Piet Boone, André van Dijke, Peter Janse de Jonge, Peter Ko ning, Ad Koole, Wim de Kramer, Sjaak Maas, Henk Minderhoud, Piet van Nieu wenhuyzen, Tjeerd Ossewaarde, Huib Sinke, Harrie Tuinhof, Jaap de Visser, Peter de Visser, Reinier van der Welle, Kees Willemse. Herexamen: 3 leerlingen; niet bevor derd: 13 leerlingen. Van klas M4 naar M5: Ineke van Boven, Gretha Cal jé, Ineke Dekker, Hanneke van Dullemen, Elisabeth van Es, Willy- An Hillebrand, Jannie Joziasse, Heieen Komejan, Ineke Kooman, Miep Kuyk (voorw.), Jopie Peene, Corrie Radder, Odiie Richard, Willy Samusamu, Addie Simonse, Ina van Veenendaal, Mieneke Willemse, Elly Wisse. Van klas A4 naar A5: Clary Anbeek,, Tonnie Antheunisse, Jan Baljeu, Rina Dekker, Jan Franse (voor- w.), Lenie Grashuis, Marja Hamelink, Janneke van Iwaarden, Kees Jacobse, Piet Jobse, Henk Jongepier, Piet Joosse, Annemieke Kamphuis, Piet Mesie, Jan van Mourik (voorw.), Marten de Nood, Anneke Pouwer, Peter Rhebergen, Ko Simpelaar, Lydia van Sluys, Rob Stuf- kens, Riet Uijl, Frans Vader (voorw Jan Wisse. Niet bevorderd: 2 leerlingen. Van klas B4 naar B5: B4a: Piet Baaijens, Leen Davidse, Tan- ny Goedegebure, Phiet van Herwaar den, Remmelt Hummelen, Peter Kar- stanje, Peter Kodde, Ronny Kodde, Wim Kruijssen (voorw.), Bertie van der Mark, Han van Offenbeek, Tom Petiet, Piet de Rijke, Ada Troy, Nel van Vaar- degem, Frans Dronkers, Jaap Hageman, Jak van Waarde. B4b: Rinus den Boer, Frans Dingeman se, Kees Houmes, Ad Lodder, Gerard Maas, Rik Merkelijn, Giel Platje (voor- w.): Frits de Schipper, Ton Suurland, Joop Tak, Aart Tange, Evert Tange (voorw.), Hans van der Vlist, Peter Vol- ker, Hans de Wolf. Niet bevorderd: 5 leerlingen. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Eerstelingen, groot 1421, poters 1115, kriel 1213. Doré, groot 2024, poters 1617, kriel 1113. Barima, groot 1217, poters 11 14, kriel 711 per kg. Aanvoer 65.000 kg. Andijvie I 1114, per kg. Sla I 31/29 per st. Spinazie I 4850 per kg. Bloemkool IA: 6 stuks 8094, 8 stuks 5470, 10 stuks 5065. Bloemkool IIA: 6 stuks 5371, 8 stuks 37 56, 10 stuks 2838. Dubb. bonen 1,802,20, Kassnij bonen 1,501,80, Tuinbonen 1322, Stambonen 1,501,60, Rabarber 1012, Spits kool 69, Kroten 68, Peulen I 1,601,80, per kg. Bospeen I 29—39 per bos. Waspeen IA 2135 per kg. Komkommers 70-80 1418, 60-70 13—15, 50-60 12—14, 40-50 10—11 per st. Selderij 46, Peterselie 47 per bos. Doperw ten 4873, Rode kool 2023, Postelein II 16 —28 per kg. Perziken A 1739, B 818, C 7— 9 per stuk. Aardbeien IA 1,451,75, IIA 94— 1,43, Jucunda z. d. 1,181,21 per kg. Aanvoer 13.000 kg. Beauty IA 1,401,60, June Blood 1,101,60, Golden Japan 1,702,10, Rode bes sen IA 4585, IIA 4163. Aanvoer 17.000 kg. Zwarte bessen 7786 per kg. Aanvoer 1000 kg. Tomaten A, extra 6,10, A I 5,906,00, BI 5,50—5,60, C, extra 5,70 Cl 570, CCI 3,70 per bak. Aanvoer 9000 kg. VISmJX BRESKENS Aan de vismijn te Breskens werden in de week van 30 juni tot en met 6 juli de volgende hoeveelheden aangevoerd; 446 kg bot, 319 kg schar, 510 kg schol, 1510 kg tong, 9 kg kabeljauw, 8 kg rog, 3 kg griet, 8 kg tarbot, 463 kg wulken, 3 kg kommeraal, 15.397 kg export gar nalen, 364 kg binnenlandse garnalen, 6417 kg puf, ,1543 kg doorgedraaide vis. VEILING GOES. 12 juli. Zwarte bessen 1 91. Rode bessen 1 42,70—45,20, 2 42,40—43,80, 3 41,20—41,60. Fram bozen in kratten 1 167168, 2 16>1. Aardbeien zonder dop 1 en 2 144. Red Gauntlet 1 en 2 129. Talisman 1 en 2 131. Jucunda 1 en 2 119. Diverse aardbeien 3 51. Aardbeien met dop: Talisman 2 105, 3 69—74. Senga Sengana 2 91. Red Gauntlet 2 72—162. 3 61—80. Gorella 2 132. Aardbeien per doos: Talisman Extra 54, 2 3438, 3 23—32. Senga Sengana 2 38, 3 10. Red Gauntlet 1 50—58, 2 32—52, 3 30. Diver sen: Rode bessen per doos 1 1819, 2 1318. Loganbessen per doos 2 41. Kaspruimen per stuk 1 1626. Kaspruimen per kg 1 153154. Kersen: Inspec. Lohnis 1 135143. Markiezen 2 120168, 3 37—82. Br. Bruine 3 110. Varikse Zwarte 1 129—142, 2 87. Groenten: Per stuk: Bloemkool Al 7286, A2 5077, B2 4548, afw. 1531. Komkom mers Al 12—23, BI 16, Cl 14—18. Kropsla 3,506. Per bos: Wortelen 1 3237. Uien 1 12—17. Kroten 1 8—13. Selderij 8—9. Peter selie 13. *Per kg: Peulen 1 186. Doperwten 1 2426, 2 924. Postelein 2 27. Tuinbonen 1 1322, 2 816. Dubb. pr. bonen 1 161180, 2 154. Prelude 1 157—179. Andijvie 1 18—21. Rabarber 1 8. Wortelen 2627. Kassnijbonen 1 133150, 2 94, afw. 82. Vr. aardappelen bon ken 1820, grote 1116, drielingen 1112, kriel 5—7. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 12 juli. Frambozen in kratten 1 175176, 2 172, tubs 104117, voor zaterdag in kratten 1 175, 2 170172. Rode bessen industrie 1 48,20—51.60. 2 44,10—47,30, 3 43,90—44,60, per doos Extra 25, 1 1825, 2 15—20. Aardbeien zonder dop: Sengana 1 149, 2 146. Red Gaunt let 1 132, 2 129. Diversen 1 en 2 119, 3 57. Voor zaterdag: Sengana 1 147, 2 142. Red Gauntlet en diversen 1 en 2 95. Aardbeien per doos: Red Gauntlet 1 4372, 2 2353. Talisman 1 4872, 2 3048. Sengana 37, 2 31. Vola 2 42. Cambridge V. 2 46. Kersen per kg: Markiezen 1 144—160, 2 92—135, 3 30—36. Vr. v. Werder 2 80, 3 25. Meikersen 1 121 139, 2 52—80, 3 10. Varikse Zwarte 1 118—160, 3 24. Inspec. Lhones 2 98. Morellen 1 109 110, 3 17. Loganbessen p. d. 1 49. Kasperziken per stuk A 21, B 16, C 9. Tomaten A 110 114, B 113, C 61102. Aardappelen bonken 18, 1 1217, 2 1114, drielingen 11, kriel 5—9. Groenten: Kropsla 3y24%. Bloemkool A 4761. Boskroten 1012. Bosuien 812. Bos- selderij 1*47*4. Komkommers 12. Tuinbonen 89. Doperwten 1 52, 2 41. Dubb. prins, bo nen 1 165180, 2 169170. Zilveruien 29. Bos peen 1 2226, 2 14. Rabarber 5. Spitskool 11. VEILING BERGEN OP ZOOM. 12 juli. Sla 3V2—6%. Andijvie 7—13. Bloem kool 1293. Sav. kool 1222. Kassnijbonen 140175. Sperciebonen 170212. Rabarber 7 12. Komkommers 1222. Bospeen 1834. Was peen 1035. Tuinbonen 822. Selderij 40— 104. Erwten 20105. Tomaten 4092. Aard appelen 1122. Spitskool 712. Aardbeien 60228. Kersen 25135. Rode bessen 4092. Kasperzik 1226. Kas pruim 714. Industrie: aardbeien: Senga 141. Talisman 126. Diversen 118, afw. 64. Rode bessen 41. Zwarte bessen 89. Frambozen in doosjes 157, idem in tubs 110. VEILING SINT-MAARTENSDIJK 12 juli. Doré I 22,19, II 16,01—19,85, bonken 26,30, drielingen 11,01, kriel 4,09. Eerstelingen 13,62 —15,88. Aanvoer 493 kisten. GRAANBEURS SINT-MAARTENSDIJK 12 juli. Tarwe 3234. Gerst 2627. Haver 2426. Kleine erwten 3810. Schokkers 45 50. Bruine bonen 5575. Maanzaad 5560. VEILING MIDDELBURG. 12 juli. Aardappelen bonken 22.10, grote 17.10, drieingen 16, kriel 1113.50. Aanvoer 42 ton. Fruit: Aardbeien 1 50—57, 2 2856, 3 1628. Rode bessen per kg 2 4345, 3 3538 Rode bessen per doos 1125. Frambozen 1 4652, 2 2448. Frankenthaler 492. Kasperzik 438. Kaspruim kg 136185. Tomaten A 7499, B 76—98, C 55—71. roenten: Sla 3.5010. Bloemkool 4 per kist 7198, 6 per kist 5698, 8 per kist 4276. Komkommers groen 60-75 1322, 50-60 1018, 40-50 1015. Komkommers wit 1427 Sav. kool 1728. Postelein 4467. Snijbonen 123 179. Bospeen 1042. Boskroot 410 Kg. kroot 1016. Andijvie 721. Tuinbonen 9 12. Spinazie 3144. Doppers 4662. Waspeen 3148. Spitskool 2734. Dubb. prins, bonen 176—203. Peulen 265. Kerkdiensten stichting- katholieke toe ristenzielzorg. Kerkdiensten op zon- en feestdagen in juli en augustus 1963. Haamstede 7.30, 9.00, 10.30 en 19.00 uur in toeristenkerk; Renesse 8.00, 9.30 en 10.30 uur in kerktent; Zierikzee 7.30 en 10.00 uur in parochiekerk; Goes 7,30, 9.00, 10.30 en 12.00 uur in parochiekerk; Kamperland 8.00 en 9.30 uur in de Baniaard; Veere 9.00 uur in bijkerk; Vrouwenpolder 8.00 en 9.30 uur in kerk tent; Domburg 8.00. 9.30 uur op recre atieterrein en 19.30 uur in bijkerk; Westkapelle 8.00 en 9.30 uur in toeris tenkerk; Zoutelande 9.00 en 19.30 uur in toeristenkerk; Dishoek 8.00 en 9.30 uur in toeristenkerk; Vlissingen 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 en 19.00 uur in parochie kerk; Middelburg 7.00. 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk; Cadzand 8.00. 10.00 en 19.00 uur in kerktent; Groede 7.00, 8.30 en 10.30 uur In parochiekerk; Breskens 7.00, 8.30 en 10.30 uur in parochiekerk. Advertentie j Zondagsdienst Taxi's Middelburg VAN DOESELAAR, tel. 2158 TRIO TAX, telef. 2600

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 19