Installatie commissie voor streekverbetering NAAR DE OLYMPISCHE FIETSEN J. Kakebeeke: «steun bevolking nodig WINTERSPELEN LET OP'T RAAMBILJET WALCHEREN AGENDA Bromfietser (81) na aanrijding overleden Bevorderingen r.h.b.s. en m.m.s. Middelburg GEMEENTERAAD VEERE AKKOORD MET PLAN „ARSENAAL-BASTION" MARKTBERICHTEN VLISSINGSE KERMIS DUURT DIT JAAR ZEVEN DAGEN FOLKLORISTISCHE DAGEN OP 18 JULI IN MIDDELBURG Ziekenhuis- verpleging: nog geen einde aan FANTASTISCHE PROJECT WALCHEREN GESTART „Boeiend" Man werpt senoritas te water 1964 TE INNSBRUCK FIETSEN CONCERT MIDDELBURGS MUZIEKKORPS Bus reed tegen personenauto Gemeente Zuidzande betaalt mee in aansluiting van onrendabele percelen Slechts één onrendabel perceel in Biervliet ONDERLINGE WEDSTRIJD ZEILEN OF VEERSE MEER Kritiek op beheer verenigingsgebouw Een goede koopt U bij DE VEY MESTDAGH Examen Lutjesstrand Aan slot groot vuurwerk Van zaterdag tot en met zaterdag Personenauto en bromfiets botsten Strijd om koninklijke bekers op 22 aueustus stminor brieven VRIJDAG 12 JULI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 De streekverbetering op Walcheren kan beginnen. Donderdagavond heeft de heer J. Kakebeeke als voorzitter van de pro vinciale iandbouwvoorlïchtingsraad de 15 leden tellende streekverbeteringscom- missie geïnstalleerd. Dit gebeurde in aanwezigheid van vele genodigden in „De Schakel" te Middelburg. Na de Zak van Zuid-Beveland, Tholen en Koewacht is Walcheren aan de beurt voor deze vorm van geïntensiveerde agrarische voorlichting gedurende zes zeven jaar voor een gebied van 15.000 ha cultuur grond. Eén kwart miljoen gulden heeft het rijk beschikbaar gesteld om de land bouwkundige ontwikkeling te ver snellen op Walcheren. In het bijzon der zal men zich richten op de tuin bouw. Maar in de eerste plaats gaat het om de steun van de bevolking, die geen afwachtende houding moet aannemen, maar zelf de nodige ini tiatieven moet ontwikkelen. Hierop wees de heer Kakebeeke. Spreker memoreerde de relatie van de streekverbeteringscommissie en de pro vinciale raad. De streekverbetering is in feite bedoeld als „begeleiding" van de herverkaveling, die op Walcheren in 1957 is afgesloten. Nu kan men profite ren van de ervaringen, opgedaan in de andere Zeeuwse streekontwikkelingsge- bieden in Zeeland. „Een veelomvattend, boeiend werk", al dus typeerde ir. H. P. de Bruin, rijks- landbouwconsulent voor de Zeeuwse eilanden en secretaris van de commissie, het nieuwe project. Hij herinnerde er aan, dat in 1956 in Nederland de streek verbetering in 20 gebieden begon. Thans valt totaal 500.000 ha (ongeveer twin tig procent van de totale cultuurgrond) in 87 gebieden eronder. Ir. De Bruin pleitte voor de stichting van een boerenhulporganisatie in Zee land, zoals deze elders al bestaan. Een groep boeren (in het bijzonder veehou ders) zou iemand uit zijn midden kun nen aanstellen, die bij ziekte of de (noodzakelijke) vakantie op het bedrijf bijspringt. De streekverbetering omvat onder meer opvoering van de produktiviteit en voor lichting op diverse terreinen, zoals over arbeidsbesparing, verlichting van de zorg in het huishouden, agrarisch-socia- le voorlichting. Informatie over oplei ding, beroepskeuze en vererving. Wat opleiding en beroepskeuze betreft vroeg de rijkslandbouwconsulent zich af, waar om zo weinig boerenzoons tijdelijk el ders gaan werken, op een landbouwbe drijf of in de tuinbouw. Ook een zoon, die nog te jong is voor opvolging in het eigen bedrijf zou praktijk kunnen opdoen bij diensten of een landbouwkundige op leiding kunnen volgen. Bij de Walcherse streekverbetering is bewust gekozen voor een groter gebied. Het is een gemeenschapswerk, daarom zijn stands-, jongeren-, landarbeiders- en vrouwenorganisaties in de commissie vertegenwoordigd, die plaatselijk de pro blemen kunnen doorpraten en activitei ten kunnen ontwikkelen. De streekverbetering omvat drie fasen: de aanloop (oriëntatie), de hoofdmoot: de uitvoering en de eindperiode, die de overgang naar de normale voorlichting omvat. (Advertentie) Dezer dagen gooide een ervaren si- garenroker een aantal doosjes seno ritas van een bekend merk in het ■water. Omstanders keken verbijs terd toe. Nog groter werd hun verba zing toen de man de dozen weer opviste, opende en iedereen liet op steken de sigaartjes waren dróóg De milde mannelijke smaak was niet aangetast! „Kijk", zei de man, „dit bewijst dat de Senator Special seno ritas volkomen lucht- en vochtdicht zijn verpakt. Ze zijn afdoende be schermd tegen het altijd aanwezige, smaakbedervende vocht. En dat is vooral bij het fijne aroma van deze sigaartjes de moeite waard. Vraag dus altijd om Senator Special seno ritas in Tropical-verpakking. Ze kosten 14. cent!" Uitvoerig ging de heer De Bruin de uit voering van het project na, waarbij hij onder meer noemde de invoering van bedrijfseconomische boekhoudingen dit zijn er 64 op Walcheren van de 181 in Zeeland). Ook memoreerde hij de resul taten, die kunnen worden bereikt- In het bijzonder wil men zich richten op de ontwikkeling van de tuinbouw op Wal cheren en dan speciaal voor de bedrij ven van twee tot tien ha. Gedeputeerde J. v. d. Bos wenste de commissie geluk met de installatie en wees erop, dat het provinciaal bestuur van Zeeland naast de industriële ontwik keling, beslist ook aandacht schenkt aan de ontwikkeling van land- en tuinbouw. Voorzitter W. K. van Nieuwenhuyzen (Z.L.M.) had de veie aanwezigen ver welkomd, onder wie zich bevonden de Gedeputeerden A. J. Kaland, verschei dene burgemeesters, dr. ir. C. W. W. van Beekom, hoofdingenieur-directeur van de landbouwvoorlichtingsdienst in Zeeland, ir. M. A. Geuze, voorzitter Z.L.M.de heer J. Vrugt van de directie voorlichtingszaken van het ministerie van landbouw, mej. J. van Leeuwen, lan delijk huishoudelijk voorlichtster van de C.B.T.B., alsmede de rijkstuinbouw- en veeteeltconsulenten en de voorzitter van de streekverbeteringscommissie Tholen. In de streekverbeteringscommissie Wal cheren hebben zitting zes vertegenwoor digers van de Z.L.M., drie van de C.B. T.B., één van respectievelijk C.J.B.T.B., P.J.G., A.N.A.B., N.C.A.B., Bond van Plattelandsvrouwen en Chr. Bond van Plattelandsvrouwen. Na de pauze speel den enkele leden van „Crescendo" te Oostkapelle onder leiding van de direc teur, de heer P. Wisse en keek men naar dia's van Walcheren, waarbij de heer W. Janse, bedrijfsvoorlichter, de toelichting verzorgde. (Advertentie) 2-PEESOONS SEIS TER WAARDE VAN flOOO.- door nü zo'n sportieve Stokvis-fiets te kopen (reeds v.a. 153,50 compleet) met gratis wedstrijd - grammofoonplaatje (10 Innsbruck-reizen en 40 troostprij zen van 50. Uw Stokvis-fietsenhandelaar - herken baar aan het groene raambiljet - weet er alles van! MIDDELBURG VLISSINGEN Het Middelburgs Muziekkorps zal van avond (vrijdag) om 8 uur in de mu ziektent op het Molenwater een con cert geven. Het programma hiervoor luidt als volgt: 1. Mars Americane (Sousa); 2. Ouver ture Regina (Rossinie); 3. Zemier et Azore (Gretry); 4. Mars des Medicis (Wichers); 5. Wiener Praterleben (Franslateur)6. Bonne Mary of the Argyle (Nelson); 7. Krieger Suite (Krieger); 8. De kermisgangers (Gan- ne); 9. Koning Voetbal (Schootemey- er). KOUDEKERKE Bejaardenreis Dinsdag hebben de oud-en van dagen van Koudekerke met 50 auto's een rondreis gemaakt door Zeeuwsch-Vlaan- deren. Via de Sloepolder ging de rit eerst naar Kruiningen. Daarna bezochten de oudjes Hulst, Axel en Oostburg. Bij hun thuiskomst was het muziekkorps „Voor waarts" ter begroeting aanwezig. Bur gemeester J. L. Dregmans sprak een dankwoord aan allen, die ertoe hebben bijgedragen, dat de rondreis een succes werd. MEL1SKERKE Verkeersexamen Aan de beide lagere scholen te Melis- kerke is verkeersexamen gedaan. De cursus was gegeven door de rijkspolitie man de heer W. de Recht. De namen van de geslaagden zijn: Rika de Korte, Cathrien de Visser, Piet Matthijsse, Jo- han Minderhoud, Rinus Riemens. Mattie Maljaars, Jopie Louws, Corrie Louws, Janie Wisse, Koos Davidse, Riet Roelse, Hanie Dekker, P. Boone, Tienes Bom mel jé. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 10-7: Schwennau van Gent. Idanel van Antwerpen, Zeevaart van zee, Lynaes van Poole, Taxiarehis van New Castle. Vlissingen vertrokken op 10-7: Idanel naar zee, Waverstroom naar Shoreham, Schwennau naar Archangel, Zeevaart naar zee, Taxiar ehis naar Constanza. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 10-7: Overijsel van Le Havre, Teun van Bre men. Narwal van Rotterdam, Wilca van Londen, Brouwersgracht van Rotterdam, Zus van Dordrecht, Forel van Rotterdam, Tasman van Rotterdam: op 11-7: Hagno van Rotterdam, Donau van Amsterdam, Colette van Rotterdam, Dalerdijk van Rotterdam, Batavier III van Rotterdam, Cumulus van Colchester, Tubo van zee naar Terneuzen, Tycha van Londen, Spirit van Ipswich, Jell van Londen naar Gent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 10-7: Metropole naar Norwich van Gent, Vanguard naar Huil van Gent, Heiloo naar Plymouth, Aaltje naar Ipswich, Volharding naar Cork, Antila naar Weston Point, Bram naar Vlaardingen van Terneuzen, Schiedijk naar Rotterdam: op 11-7: Nike naar Goole, Tasman naar Huil, Eenhoorn naar Famagusta, Fravizo naar St. John, Forel naar Huil. VANDAAG Middelburg Electro: Ontsnapping onder spervuur, 7.30 uur, 14 jaar. City: Caterina en de zeven dwazen, 8 uur, al. Zeeuws Museum' Expositie verzameling Bal en J.H. Koekkoek, 10-17 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9-22 uur. Van Ben- them en Jutting: Expositie Zeeland en Vlaanderen, 9-18 uur Abdij: Klank- en lichtspel, 21.00 uur. Burgerzaal stadhuis New York Pro Musica. 20 uur. Vlissingen Alhambra Caterina en de 7 dwazen, 20 uur, a.t. Luxor Het laatste salvo, 20 uur, 14 jaar Het Anker: Diplo ma-uitreiking handelsavondschool 10.30 uur Veere - De Schotse Hulzen. Expositie Dirk van Gelder, 10-12 en 14-17 uur. Goes - Grand: Catharina en de 7 dwazen. 20 uur, alle leeftijden Terneuzen Luxor: Dp moordboekhouder. 20 uur, 14 Jaar. Sas van Gent - Olympiatheater Het meisje Anna Suh, 20 uur. 18 jaar. Raadhuis: Expositie Len Peperkamp en Gérard Grassère, opening om 20 uur. Oostburg Ledeltheater Spoedcursus Fran se liefde, 20 uur, a.l. Zierikzee Burgerweeshuls: expositie oude meesters, 15 uur: Concertzaal: leerlingen uitvoering Zeeuwse Muziekschool. 19.30 uur. Burgh school Kerkstraat: expositie teke ningen en gouaches, 19—22 uur. Bergen op Zoom Luxor: Tharus zoon van Attila, 20 uur, 14 jaar. Raad besloot In de dinsdagavond gehouden openba re vergadering van de gemeenteraad van Zuidzande heeft men besloten fi nanciële medewerking te verlenen aan de aansluiting op het elektriciteitsnet van de zogenaamde onrendabele gebie den. Reeds eerder had de raad hiertoe een besluit genomen, doch ten aanzien van de garantiestelling voor de perce len die niet bereid zouden zijn om aan te sluiten, werd daarbij enig voorbe houd gemaakt. Thans heeft de P.Z-E.M. de garantiebepaling voor deze percelen gewijzigd, zodat de gemeente hierbij slechts voor eenderde deel garant zal zijn. De gemiddelde aansluitkosten, welke aanvankelijk werden geraamd op f 5000 zullen echter hoger komen te liggen en vermoedelijk bedragen f 6000 per per ceel. Uitgaande van deze laatst bekend zijnde cijfers betekent de financiële me dewerking aan dit plan voor Zuidzande een bijdrage-ineens van f 12.000 plus een eventuele garantie voor stroomver bruik. De voorzitter deelde nog mede, dat dit plan voor wat betreft Zuidzande ver moedelijk in de loop van 1964 zal kun nen worden uitgevoerd. Voorts besloot de raad op diens verzoek eervol ont slag te verlenen aan de heer J. A. C. Smallegange als onderwijzer van de openbare lagere school, met ingang van een door burgemeester en wethouders nader te bepalen datum. Ten slotte boden b. en w- de gemeente' rekening over 1962 aan. Op de gewone dienst geeft deze rekening een batig Donderdagnamiddag omstreeks half zes is op de hoek Scheldestraat-Paul Kru- gerstraat een autobus van de N.V. Streekvervoer Walcheren tegen een per sonenauto gereden. De bus, bestuurd door J. de K. te Middelburg, en de per sonenauto van W. F. stonden voor de stopstreep bij de Paul Krugerstraat naast elkaar opgesteld. Bij het wegrij den zwenkte de bus te veel naar rechts de Paul Krugerstraat op en kwam in aanraking met de personenauto. De bus werd niet beschadigd; de personenwa gen liep aan de linkerzijde schade op. E.H.B. O.-examens Van de Rode-Kruiscolonne Vlissingen slaagden voor het E.H.B.O.-diploma de dames H. E. Bartelink-Fentsahm, A. A. Breure-de Kunder, A. J. Kamphuis- Rosier, C. A. M. Peters, E. Diesch, S. J. Dronkers, T. H. Rijnberg, C. W. Liebers. Het examen werd afgenomen door dr. Frumau uit Middelburg. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 2 juli tot en met 8 juli zijn de navolgende voorwerpen aan het bureau van politie te Vlissingen als gevonden gedeponeerd: regenjas, para plu, flesje met tabletten, wit kinder schoentje, hoes van paraplu, slangen sleutel, zwart leren motorkap, leesbril, haarstrik, damesschoen, 1 paar sandaal tjes, kinderportemonnee en vulpen; in lichtingen zijn te bekomen van de adres sen waar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen: speelgoedaapje, bruine portemonnee, broche, bal, pop, order boek, blauw kinderjack met capuchon, meisjesve^t, strandschopje, slagplankje met bal, lipssleutel, kinderzonnebril, bas ketballschoen, leren bal, terrasstoel, da mesportemonnee met inhoud, bos sleu tels, sleutel in etui, blauwe regencape met ceintuur, bankbiljet, plastic broek en jas. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: M. de NooijerShoesmith, z.; S. Kopervan der Smissen, d.; N. F. W. le RoijFocke, z.: A. M. DoumaWillems, z.; E. BertramCracau, z.; A. W. J. Wagenaar— Adam, z.; J. P. WiegmansKlaasse, z.; A. M. E. WentzlerElich, d.; J. A. PlasseWilde- boer, z.; N. BorgenLandegent, z.; S. C. de Gruiterde Hondt, z.: L. BakkerFloresse, z.; M. S. J. de NeeveStulemeijer, z.; W. P. SchuitDriessen, d.; M. H. Miltenberg Stouthart, z.; M. P. AcdaMarcusse, z.; J A. ValkierKoolwijk, z. Ondertrouwd: F. C. Pickée, 21 jaar, met M. de Nooijer, 18 jaar; F. Dieleman, 34 jaar, met M. J. Wijkhuizen, 23 jaar; J. J. Koets, 25 jaar, met N. van Belzen, 23 jaar; A. J. Corré, 22 jaar, met Th. T. de Nooijer, 18 jaar; H. J. Keulemans, 23 jaar, met E. H. J. Baart, 25 jaar. Getrouwd: J. Steller, 31 laar, met L. S. Stroo, 27 jaar; A. Mulder, 25 jaar, met W. van Zand wijk, 22 jaar; M. M. J. M. van den Elzen, 23 jaar, met N. Ph. Velleman, 25 jaar; E. A. Francissen, 20 jaar, met E. L. Rottier, 21 jaar; A. K. Smit, 31 jaar, met F. Eijgelaar, 31 jaar; W. F. Westmeijer, 35 jaar, met A. Ruizendaal, 27 jaar; A. Klip, 22 jaar, met A. B. Kesteloo, 16 jaar; P. G. Eekman, 32 jaar, met S. Meszaros, 24 jaar; D. W. Pieters, 22 jaar, met M. S. Corstanje, 25 jaar; J. C. La- mars, 23 jaar, met P. van den Broeke, 21 jaar. Overleden: C. J. Versluijs, 83 jaar, wed. van A. W. Lippens; E. Vader, 94 jaar, wed. van J. Adriaanse; P. H. C. Wisse, 84 jaar, wed. van J. C Cornelis; A. M. Vader, 75 jaar, wed. van J. Schenkel; Karimah alias Saryem, 79 jaar (verdere gegevens onbekend); M. Reijn- houdt, 79 jr., echtgen. van M. Adriaansen; E. van Langevelde, 57 jaar, wed. van J. Brasser. Een verkeersongeluk op de rijksweg te Kruiningen heeft donderdagmiddag het leven geëist van een bejaarden inwoner van Waarde. De 81-jarige bromfietser P. M. Kopmels werd op het kruispunt Stationsweg-rijksweg gegrepen door een vrachtauto. Hij werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij later in het ziekenhuis Oostwal te Goes overleed. Het ongeluk gebeurde, op het moment dat de bromfietser uit de richting Ber gen op Zoom over het fietspad naast de rijksweg de Stationsweg naderde. Te gelijkertijd sloeg een door M. W. uit Bergen op Zoom bestuurde vrachtauto plotseling rechtsaf de Stationsweg in, daarbij geen voorrang verlenend aan de bromfietser. Aangenomen wordt, dat het slachtoffer de vrachtauto op het laatste ogenblik heeft willen ontwijken en daarbij is gevallen. De heer K. kwam met zijn hoofd op het fietspad terecht; hij wérd daarbij ernstig gewond. Per ambulance werd de bejaarde bromfiet ser naar het ziekenhuis Oostwal te Goes vervoerd, waar hij enkele uren later overleed. Het aantal super-onrendabele percelen in Biervliet, dat niet op het elektrici teitsnet kan worden aangesloten, is van negen tot één teruggebracht, zo kon burgemeester M. A. Kostense woens dagavond bij de rondvraag aan de raad mededelen op een vraag van de heer Dekker. Hij kon nog niet zeggen, wanneer de aansluiting van de onrendabele percelen zal plaatshebben. De P.Z.E.M. hoopt het gehele project in deze provincie binnen vier of vijf jaar gereed te hebben. Hoe wel nog niets definitiefs vaststaat, is het niet onmogelijk dat in Biervliet de Paulinepolder vóór de Oranjepolder zal worden aangesloten, vertelde de raadsvoorzitter verder. Dit zal dan om technische redenen zijn, omdat de kabel naar Hoofdplaat, die ten dele door de Paulinepolder loopt, toch versterkt moet worden. De raad van Biervliet besloot financiële medewerking te verlenen aan de r.-k. lagere school voor aanschaf van meu bilair tot een bedrag van 456. Een extra-krediet van 4000 werd toege staan om alsnog de Weststraat aan beide zijden van trottoirs te voorzien. Medegedeeld werd dat de verbouwing van een oude schuur aan de markt tot bergplaats en brandweerkazerne onder hands gegund werd aan de fa. De Ruys- scher Blom voor 18.000. Bijna veertig leden van de watersport vereniging Wolphaartsdijk zullen aan staande zaterdag uitvaren op het Veer- se Meer. De vereniging houdt op die dag namelijk onderlinge zeilwedstrijden, waar 37 deelnemers voor hebben inge schreven. Zij komen uit in 12 verschil lende klassen, variërend van de kleine jachten beneden de 12 m2 tot de ka- juitjachten. Na afloop is de prijsuit reiking in het clubhuis Op het terras van het clubgebouw is er bij gunstig weer 's avonds gelegenheid voor een dansje. Aan de rijkshogereburgerschool en mid delbare school voor meisjes te Middel burg werden bevorderd: Van klas 1 naar klas 2: Ad Besems, Piet Bimmel, Harry Bokhorst, Anneke Bosman, Hannie de Buck, Ad Dam man, Wim Dekker, Heieen Dop, Els Flipse, Ans de Haan, Rineke Hofman, Maryke Jo- ziasse, Jan Kaland, Edward van Loo, Irene de Munck, Tonnie Nieuwenhuyse, Eric de Nood, Ineke de Nooijer, André Passenier, Marian Poelman, Krijn-Jan Provoost, Nellie van Waarde, Lia Wiemer, Hannie Goedbloed, Wim van Arkel, Jan van Diepeningen, Robbie Frederiks, Elma van der Giessen, Ineke van Giezen, Henk Grool, Ria Haartsen, Wim Harmusial, Margriet van Lierop, Karei Meer- tens, Etty Meliefste, Els van der Moer, Elly Nederlof, Pia van Nunen, Hans van Pagee, Joke de' Pagter, Sylvia Rijnberg, Irma de Vos, Maria Vroom, Hanneke Willemsen, Han Zandee, Yntze Zijlstra en Dick Hoitsma. Niet bevorderd: 13. Bevorderd van klas 2 naar klas 3: Kees Beye, Kees Bimmel, Johnny Bosschaart, Pirn Broekhuysen, Jeanne Broodman, Betsy Don, Theo Flissebaalje, Janny Gabriëlse, Ge rard Gillissen, Paul van Hoek, Rina Huibregt- se, Gertjan Kers, Lein Kodde, Yvonne Lan- geraar, Huib van Rooyen, Ada Scheermeijer, Simon Valckenier von Geusau, Marijke Ver mazen, Joke Wisse, Simon Wisse, Gertjan Woudenberg, Martie Zwartsenburg, Maria Hulstaert, Edo ter Bals, Lij da Baron, Aad Bosman, Mareli Broekhuysen, Kees Coppe- jans, Maarten van Deinse, Betty Faas, Rudi Henning, Paul de Jonge, Liset Kuiper, Jan Leuvelink, Bert v. d. Linde, Adri Meeuse, Donnie Montanari, Helleke van Nunen, An- kie van der Rijst, Margreet Schoon, Rob de Vries, Bennie Wolf, Nora Lubsen. Niet bevorderd: 4. Herexamen: 2. Bevorderd van klas 3 naar klas 4: Jannie Baas, Frits van Borrendam, Jan van Boven, Jan van Es, Hans Frima, Kees Ghij- sen, Cor de Goffau, Annie Hesseling, Tonnie Klap, Ada Klop, Giel Krijger, Eddie Kriste- lijn, Van Maranus, Mattie Meertsen, Frank Pentury, Martien Provoost, Lou Roelse, Gon- nie Walraven, Piet Waverijn, Sytse Wiersma, Ko Wouters, Henk Visser, Jannis Alsma, Rob de Bruijne, Connie Dekker, Ad Drost, Henk Flierman, Rob Hahlen, Trudie de Lange, Leo Maas, Marijn Meijer, Paul v. d. Moer, Bert van Noort, Jan Pleijte, Noach Roelse, Wim Roose, Koos Schimmel, Teun van der Slikke, Lia Waverijn, Ben Weber, Nico Zee, Els Zeijlemaker, Hans Zuidema, Ad Heijstek en Richard Maandag. Niet bevorderd: 12. Bevorderd van klas 4a naar klas 5a: Wim van Baaien, Johanna Eiff, Cocky van der Graaft Riet v. d. Linde, Emmie Malie paard, Herman Zelders en David Gideonse. Niet bevorderd: 3. Voorwaardelijk bevor derd: 1. Bevorderd van klas 4b naar klas 5b: Peter Berdenis van Berlekom, Adrie Chris- tiaansen, Johan Corré, Anke Flierman, Ro nald Hendrikse, Wim Keessen, Lars Kleiver- da, Erik ten Klooster, Piet Luteijn, Dolf Plijter, Maarten van Santen, Piet Touten- hoofd, Marcelle Vaandrager en Jaap Zwar tendijk. Niet bevorderd: 13. Bevorderd van klas 2m naar klas 3m: Yvonne de Buijzer, Ankie Hemelaar, Cora van Lierop, Carla Maquelin, Nelleke Noord- hoek, Ria de Potter, Anneke Vervaat, Joke van Dongen, Liesbeth van Wiggen, Ans Die leman, Marian Oreel, Addie Aarnoutse en Nellie de Ligny. Niet bevorderd: 1. Herexamen: 1. Bevorderd van klas 3m naar klas 4m: Cora v. d. Bos, Olga Ceulen, Anje Fern- hout, Georgette Heeren, Ria v. d. Hoek, Ma rijke de Konink, Millie de Leeuwen, Joke de Ru, Hannie Visch en Rix Wierenga. Niet bevorderd: 4. Herexamen: 1. Bevorderd van klas 4m naar klas 5m: Connie Bavinck, Catharina Christiaansen, Ria Flipse, Marijke Frima, Agnes van Gel der, Heieen Luyendijk, Pieteco Maas, Tiny Steur, Anke Veening, Lauri Wagensveld, Ani ta van Wiggen en Tiny Gillissen. Niet bevorderd: 1. NIEUW UITBREIDINGSPLAN Advertentie VEILING GOES. 11 juli. Rode bessen 1 39,30—45, 2 39,30—39,60, 3 37,5038,30. Frambozen in kratten 1 167, 2 157159. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 1 en 2 143. Red Gauntlet 1 en 2 131 Talisman 1 en 2 131. Aardbeien mei dop. Talisman 2 87100, 3 51. Senga Sengana 3 58. Red Gauntlet 1 134, 2 80—129, 3 61. Aard beien per doos: Talisman 2 2336, 3 2633 Red Gauntlet 1 4653, 2 2743. Diversen: Rode bessen 1 1518, 2 1116, 3 9. Logan- bessen 1 4042. Varikse Zwarte Extra 39. Kersen: Markiezen 2 91—156, 3 42. Meikersen 2 120. Br. Bruine 2 148. Hollanders 2 141. Varikse Zwarte 1 135. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Doré 24, drielingen 15,01, kriel 17,50, eerste lingen 18,19. Barïma 12,51. Aanvoer 427 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3602 kg, 1,023,30. Schar 19 kg. Bot 254 kg. Tong 83 kg. Paling 62 kg. Griet 4 kg. Visiever 4 kg. Ongesorteerde vis 14 kg. VEILING SINT-ANNALAND 11 Juli. Aardappelen Doré gewone 24.22 25,30. Eerstelingen gewone 18,8018,90 Ba- rima gewone 16,0316,23, drielingen 12,53 16,15, kriel 18,0018,35. Aanvoer 3700 kisten. Advertentie schoolagenda Bellamypark 45-58 - Vlissingen» VEILING KAPELLE II juli. Frambozen in kratten 1 163169, II 153156, in tubs 120122. Rode bessen 1 41,10 —44,20, II 40.20—41,10, III 38,10. Aardbeien zonder dop: Sengana 1 144, II 135138. Red Gauntlet I 135, II 121. Diversen I en II 125, III 68. Kersen per kg: Markiezen I 131148, H 71—125, III 15—56. Vr. v. Werden II 85. Meikersen I 108, II 6880. Varikse Zwarte I 106107, II 57. Inspec. Lhones II 86. Rode bessen per doos: I 1720, II 1116. Aard beien per doos: Red Gauntlet I 4358, II 26 44. Talisman I 4262, H 2133. Sengana I 37, ijll 27—32. Vola I 38—39, H 25. VEILING KRABBENDIJKE. 11 juli. Aardbeien industrie: Senga S. 1 en 2 128. Jucunda 1 en 2 118. Talisman 1 en 2 113. Red Gauntlet 1 en 2 107. Aardbeien per doos: Talisman 1 35, 2 1435. Senga S 1 33, 2 1518. Rode bessen industrie 1 42, 2 41 42, 3 35. Rode bessen per doos: Jh. v. Tets 1 1617, 2 1316. Rode bessen per kg: 2 40 45. De raad van Veere is woensdagavond akkoord gegaan met het ontwerp-uit- breidingsplan in onderdelen „Arsenaal- Bastion" van de stedebouwkundige van Veere, ir. F J. Gouwetor. De raadsleden J. A. A. Mol (vrije lijst) J. Bakker (a.r.) en B. van Beveren (vrije lijst) hadden kritiek op een voor stel van b. en w. om het verenigingsge bouw op de Markt wederom voor drie jaren te verhuren en in onderhoud af te staan aan de heer A. de Visser. In de afgelopen drie jaren, dat de heer De Visser het verenigingsgebouw heeft be heerd, liet de properheid nogal te wen sen over, zo bleek uit de opmerkingen van deze raadsleden. „We moeten roeien met de riemen die we hebben", merkten waarnemend-burgemeester, jhr. I. F. de Beer Poortugael en wethouder S.'Kodde (c.h.op. „Bovendien", zo zei wethou der Kodde, „is er de laatste tijd veel verbetering' in het onderhoud gekomen". Op voorstel van het raadslid Bakker werd besloten het nog eens te proberen: het verenigingsgebouw zal in plaats van drie jaar, voor één jaar aan de heer De Visser worden verhuurd. Vier raads leden stemden hiermee in, twee stemden tegen, één raadslid onthield zich van stemming. Bij de rondvraag stelde de heer A. A. Mol (vrije lijst) het probleem van de af kalving van het Lutjesstrand aan de orde. Het is gebleken dat het Lutjes strand bij harde n.o.-wind afbrokkelt, zodanig dat men verwacht binnen af zienbare tijd geen Lutjesstrand meer te hebben. Een eerste ontwerp-plan om de afkalving tegen te gaan, bleek te duur De Vlissingse kermis duurt dit jaar een dag langer dan in voorgaande jaren. Het festijn begint morgen, zaterdag, en ein digt volgende week zaterdag. Dit is een van de bijzonderheden van de Vlissingse kermis. Een andere nieuwigheid is, dat men de laatste avond, volgende week za terdag dus, een vuurwerk zal ontsteken als afsluiting van de zeven dagen ker misvreugd. Men heeft getracht om het peil van de kermis op te voeren. Met dit oogmerk heeft men enkele nieuwe attracties aan getrokken en enkele oude bekende laten vervallen. Zo zal er een „twister" ko men, een soort reuzenrad. Het rad van deze inrichting zal steeds onder een an dere hoek met de begane grond draaien en dus een soort „twisf'-beweging ma- slot van 1918,51 aan en de kapitaal-1 ken. Andere nieuwigheden zijn een bow- dienst een nadelig saldo van 52.486,91.1 linginrichting en een curiosashow. Een luchtschommel en de schommelschuitjes komen dit jaar niet op de kermies. Wel zijn er andere bekende attracties zoals onder meer de autoscooter, het lunapark, de trekkasten, de rups- baan, schiettent en de versnaperin- genkramen. Speciaal voor de kinde ren zijn er de vlinderbaan, babymolen en de „Peter Pan Railway". De kermis begint dus zaterdagmorgen om 10 uur en zal iedere dag van 10 uur 's morgens tot 12 uur 's avonds zijn ge opend. Zondag zijn de kermisinriehtin- gen gesloten. Het vuurwerk van volgende week zater dag zal worden afgestoken op het ter rein van de voormalige „Zeehonden- werf". De n.eeste aandacht zal worden besteed aan het luchtvuurwerk. Zo zal er een aanvangsserie van 20 bommen en een slotserie van 37 bommen worden af gestoken. Daarnaast is er nog een aan tal grote stukken, zoals onder meer een vijfvoudige telegraaf. Tussen de bedrij ven door zullen nog in totaal 61 losse bommen de lucht in gaan. Dit vuurwerk zal om ongeveer half elf beginnen. te zijn. De burgemeester antwoordde de heer Mol dat provinciale waterstaat zoekt naar een nieuwe oplossing; een en ander is vertraagd door het overlij den van de heer Snip. Het comité „60 jaar De Ruyterschool" in Vlissingen zal van de gemeente Veere een éénmalige subsidie van 30 ont vangen als bijdrage voor een te bouwen buitencentrum voor de leerlingen aan het Veerse Meer. De raad kon zich verenigen met de door Gedeputeerde Staten van Zeeland voor gestelde verhoging van de wethouder- salarissen van 1260 tot 1304 per jaar. Bij de ingekomen stukken was een goed keuring van G.S. voor de tweede wijzi ging in de begroting, betreffende de aankoop van een rioolzuiveringsinstalla tie van ongeveer 400.000, op voorwaar de dat de stichtingskosten door het rijk worden begroot. Voor de aanleg van trottoirbanden op de Kade is door G.S een speciale machti ging verleend. De opdracht tot aanleg is reeds verstrekt. Tijdens de voorjaarsexamens van het P.B.N.A. slaagden voor: adspirant bouwkundig opzichter-teke naar: de heer E. A. Bauer te Kruinin gen, A. H. Boot te Goes, J. G. F. Jan sen te Middelburg, P. S. G. Raas te 's-Heerenhoek. P. S. de Jonge te Vlis singen, E L. Bentschap Knook te St.- Maartensdijk. Bouwkundig opzichter-tekenaar de heer P Dekker te Middelburg, P. J. M. Hamelinck te Stoppeldijk P. J. Maas te Goes, J. Florisse te Middelburg, J. Remijn te Goes. Burgerbouwkundige: de heer J. Walra ven te Sint-Laurens. Bouwkundig uitvoerder: de heer B. P. A. Vervaet te Westdorpe. Bouwcalculator: de heer J. C. Adriaan se te Sint-Laurens, D. T. Dijkgraaf te Terneuzen Adspirant bouwkundig tekenaar: de heer C. J Slootwijk te Goes. Stedebouwkundig tekenaar: de heer C. J. de Munck te Goes. Op de kruising Bloemenlaan-Singel te Vlissingen zijn donderdagmiddag om on geveer 17.20 uur een bromfiets en een personenauto met elkaar in botsing ge komen De aanriiding werd veroorzaakt doordat de bromfietser, J. L. te Vlissin gen, verzuimde voorrang te verlenen aan de personenauto, bestuurd door Chr M. te Vlissingen. Van de auto werd de rechterkoplomp vernield. De bromfiets werd niet beschadigd. OP HET MOLENWATER Volgende week donderdag (18 juli) wordt op het Middelburgse Molenwa ter weer de eerste van de twee folklo ristische dagen gehouden: de sjeesjes- ringrijderij. Op 22 augustus a.s. volgt dan de strijd om de koninklijke bekers. Ondans het feit, dat de hoofdstedelijke folkloristische commissie de organisa torische talenten van de heer Jan Dronkers zal moeten missen, heeft de commissie toch besloten de beide voor Middelburg zo belangrijke toeristische evenementen te laten doorgaan. De or ganisatie berust thans bij de heer P. Brasser, de voorzitter van de Zeeuwse Ringrijdersvereniging, die de volledige steun heeft toegezegd gekregen van de dienst voor gemeentewerken van Mid delburg De heer Brasser en gemeente werken hebben dus het werk van de heer Dronkers overgenomen. De sjeesjesrijderij begint 's morgens om 10 uur Er hebben in totaal 16 deelne mers en deelneemsters ingeschreven, iets minder dan vorig jaar, maar dit hadden de organisatoren om verschil lende redenen verwacht, zoals fokvee- dae - die de volgende dag gehouden wordt en beëindiging bedrijf van en kele deelnemers. Daarnaast strijden achttien ringriiders op de baan voor de Industrie- en Huis houdschool om de prijzen Voor de ver siering van de sjeesjes, die wordt be oordeeld door de dames Drijber Sand- berg, Den Boer en Blaauw, heeft de voorzitter van de Middelburgse Mid denstands Centrale, de heer A. Iman- se, een wisselbeker beschikbaar gesteld, terwijl de gemeente Middelburg weer de beker voor de le prijswinnaars van de sjeesjesrijderij beschikbaar stelde. In verband met de nieuwbouw van de Middelburgse Schouwburg was het noodzakelijk enkele punten tij dens deze folkloristische dag te wij zigen: zo zal in plaats van hét restaurant bij de muziektent een consumptietent opgetrokken wor den, waarna 's avonds om 8 uur de prijzen worden uitgereikt in de foy er van de Concert- en Gehoorzaal. Tussen 1 en 2 uur 's middags wordt de traditionele optocht gehouden, waarin 2 huifwagens meerijden en waarbij de Serooskerkse harmonie E.M.M in kle derdracht weer medewerking verleend. De route is als volgt: Molenwater, He rengracht, Seisbinnenbrug, Kromme Weele, Beddewijkstraat, Langeviele, Pottenmarkt, Markt noordzijde, Markt oostzijde. Nieuwe Burg, Groenmarkt, Balans. St. Pietersstraat, Korte Delft, Lange Delft, Markt zuidzijde, Graven straat. Zusterstraat, Plein '40, Markt noordzijde, Lange Noordstraat. Korte Noordstraat. Molenwater In het jaarverslag over het afgelopen jaar van de vereniging ziekenhuisver- pleging op Walcheren brengt de secreta ris-penningmeester, de heer A. Goed hals, onder de aandacht, dat aan de stij ging van de ziekenhuistarieven nog steeds geen einde gekomen is. Als voor naamste reden van de twee verhogingen, die In 1962 ingevoerd werden, kan wor den genoemd de salarisverhoging van het verplegend personeel. Tevens vond in 1962 een verhoging plaats van 10 pro cent van de tarieven voor het gebruik van de operatiekamer. Bij deze directe verhogingen is het ech ter niet gebleven. Ook het aantal leden, dat In een ziekenhuis moest worden opgenomen, onderging een stijging van rond 11 procent, terwijl de gemiddelde verpleegduur steeg met 1,2 dag per op name. Het gevolg hiervan was, dat de A-verzekering moest worden afgesloten met een nadelig saldo van 6340,19. Het aantal opnamen, dat voor rekening kwam van de aanvullende verzekering AA liep enigszins terug, terwijl ook het aantal verpleegdagen, dat moest wor den vergoed, een daling onderging. Me de als gevolg hiervan boekte deze ver zekering een voordelig saldo van 3488,78. Als gevolg van het groter aantal opnamen, dat voor rekening kwam van de A-verzekering onderging het bedrag der uitkeringen van de BC- verzekering een grote stijgin-. Een be drag van bijna 20.000 moest meer worden uitgekeerd dan in 1961 voor spe cialistenhulp, laboratoriumonderzoek, röntgenfoto s enz. In dit verband moet mede worden gezien de vooruitgang van de medische wetenschap met de daar aan verbonden hoge kosten. De BC- verzekering sloot met een nadelig saldo van 2136. Voor de 2e klas B-verzekering kan het resultaat iets gunstiger worden ge noemd. In 1962 werd namelijk een voor delig saldo verkregen van 6291,27. in de eerste plaats het gevolg van de con tributieverhoging in 1961 en in de twee de plaats door de ledenstijging voor deze verzekering. Het totale ledental onderging slechts een geringe daling van 6 personen. Ge zien de grote concurrentie op het ge bied van de ziektekostenverzekering stelt de secretaris verheugd vast, dat er praktisch geen verlies heeft nlaatsgehad. Voorts merkt de heer Goedhals op, dat de nieuwe 3e-klasverzekering tot volle tevredenheid werkt. Nagekomen advertenties Met diep leedwezen ge ven wij kennis van net zeer plotselinge overlij den van mijn innig ge liefde man en onze zorgzame vader, be huwd- en grootvader JACOBUS RUISSEN in de ouderdom van bijna 77 iaar. Waarde C. Ruissen-Butijn. Waarde L. Ruissen. D Ruissen-Dijl. Waarde J. Ruissen. A Ruissen - van der Weele Michigan (U.S.A.): A. Ruissen M Ruissen- van de Vreede En kleinkinderen. Waarde, 11 juli 1963 Weelweg. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op maandag 15 juli a.s te 12 uur. Heden overleed plotseling na een noodlottig on geval onze liefhebbende vader, behuwd- en groot vader de heer PIETER HARINUS KOPMELS weduwnaar van Martina Maria Overbeeke n de ouderdom van bijna 82 jaar. Schore: A. Karelse-Kopmels J. Karelse Utrecht: M. Karelse Schore: M. Karelse Hansweert: L. Borsje Schore: J. Karelse P. Karelse Waarde, 11 juli 1963 Hoofdstraat 7 De teraardebestelling zal plaatsvinden op maan lag 15 juli op de algemene begraafplaats te Waarde. Vertrek sterfhuis 13.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5