Installatie commissie voor streekverbetering NAAR DE OLYMPISCHE AGENDA J. Kakebeeke: steun bevolking nodig Bromfietser (81) na aanrijding overleden Kamperen? WINTERSPELEN MARKTBERICHTEN ZFEUWSCH-VLAANDEREN Ziekenhuis- verpleging: nog geen einde aan stiififiner tarieven FOLKLORISTISCHE DAGEN OP 18 JULI IN MIDDELBURG PROJECT WALCHEREN GESTART FANTASTISCHE Slechts één onrendabel perceel in Biervliet OOVERS-SPORT heeft er alles voor. Bus reed tegen personenauto l oelatingsexamens St.-Eloy FIETSEN Gemeente Zuidzande betaalt mee in aansluiting van onrendabele percelen Snecmal voor de badgasten AXEL DE VEY MESTDAGH Wedvluchten Personenauto en bromfiets botsten In W.-Zeeuws-Vlaamse \ustgemeenten Man werpt senoritas te water Strijd om koninklijke bekers op 21 augustus vrijdag 12 juli 1963 Wk§ml Zeeuws-Vlaandmrmn PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Advertentie (Advertentie) Het aantal super-onrendabele percelen in Biervliet, dat niet op het elektrici teitsnet kan worden aangesloten, is van negen tot één teruggebracht, zo kon burgemeester M. A. Kostense woens dagavond by de rondvraag aan de raad mededelen op een vraag van de heer Dekker. Hij kon nog niet zeggen, wanneer de aansluiting van de onrendabele percelen zal plaatshebben. De P.Z.E.M. hoopt het gehele project in deze provincie binnen vier of vijf jaar gereed te hebben. Hoe wel nog niets definitiefs vaststaat, is het niet onmogelijk dat in Biervliet de Paulinepolder vóór de Oranjepolder zal worden aangesloten, vertelde de raadsvoorzitter verder. Dit zal dan om technische redenen zijn, omdat de kabel naar Hoofdplaat, die ten dele door de Paulinepolder loopt, toch versterkt moet worden. De raad van Biervliet besloot financiële medewerking te verlenen aan de r.-k. lagere school voor aanschaf van meu bilair tot een bedrag van 456. Een extra-krediet van 4000 werd toege staan om alsnog de Weststraat aan beide zijden van trottoirs te voorzien. Medegedeeld werd dat de verbouwing van een oude schuur aan de markt tot bergplaats en brandweerkazerne onder hands gegund werd aan de fa. De Ruys- scher Blom voor 18.000. Een verkeersongeluk op de rijksweg te Kruiningen heeft donderdagmiddag het leven geëist van een bejaarden inwoner van Waarde. De 81-jarige bromfietser P. M. Kopmels werd op het kruispunt Stationsweg-rijksweg gegrepen door een vrachtauto. Hij werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij later in het ziekenhuis Oostwal te Goes overleed. Het ongeluk gebeurde, op het moment dat de bromfietser uit de richting Ber gen op Zoom over het fietspad naast de rijksweg de Stationsweg naderde. Te gelijkertijd sloeg een door M. W. uit Bergen op Zoom bestuurde vrachtauto plotseling rechtsaf de Stationsweg in, daarbij geen voorrang verlenend aan de bromfietser. Aangenomen wordt, dat het slachtoffer de vrachtauto op het laatste ogenblik heeft willen ontwijken en daarbij is gevallen. De heer K. kwam met zijn hoofd op het fietspad terecht; hij werd daarbij ernstig gewond. Per ambulance werd de bejaarde bromfiet ser naar het ziekenhuis Oostwal te Goes vervoerd, waar hij enkele uren later overleed. SejeeriiUaai 24 Middelburg Uitvoerig ging de heer De Bruin de uit voering van het project na, waarbij hij onder meer noemde de invoering van bedrijfseconomische boekhoudingen (dit zijn er 64 op Walcheren van de 181 in Zeeland). Ook memoreerde hij de resul taten, die kunnen worden bereikt- In het bijzonder wil men zich richten op de ontwikkeling van de tuinbouw op Wal cheren en dan speciaal voor de bedrij ven van twee tot tien ha. Gedeputeerde J. v. d. Bos wenste de commissie geluk met de installatie en wees erop, dat het provinciaal bestuur van Zeeland naast de industriële ontwik keling, beslist ook aandacht schenkt aan de ontwikkeling van land- en tuinbouw. Voorzitter W. K. van Nieuwenhuyzen (Z.L.M.) had de vele aanwezigen ver welkomd, onder wie zich bevonden de Gedeputeerden A. J. Kaland, verschei dene burgemeesters, dr. ir. C. \y. W. van Beekom, hoofdingenieur-directeur van de landbouwvoorlichtingsdienst in Zeeland, ir. M. A. Geuze, voorzitter Z.L.M., de heer J. Vrugt van de directie voorlichtingszaken van het ministerie van landbouw, mej. J. van Leeuwen, lan delijk huishoudelijk voorlichtster van de C.B.T.B., alsmede de rijkstuinbouw- en veeteeltconsulenten en de voorzitter van de streekverbeteringscommissie Tholen. In de streekverbeteringscommissie Wal cheren hebben zitting zes vertegenwoor digers van de Z.L.M.drie van de C.B. T.B., één van respectievelijk C.J.B.T.B., P.J.G., A.N.A.B., N.C.A.B., Bond van Plattelandsvrouwen en Chr. Bond van Plattelandsvrouwen. Na de pauze speel den enkele leden van „Crescendo" te Oostkapelle onder leiding van de direc teur, de heer P. Wisse en keek men naar dia's van Walcheren, waarbij de heer W. Janse, bedrijfsvoorlichter, de toelichting verzorgde. De streekverbetering op Walcheren kan beginnen. Donderdagavond heeft de heer J. Kakebeeke als voorzitter van de pro vinciale landbouwvoorlichtingsraad de 15 leden tellende streekverbeteringscom missie geïnstalleerd. Dit gebeurde in aanwezigheid van vele genodigden in „De Schakel" te Middelburg. Na de Zak van Zuid-Beveland, Tholen en Koewacht is Walcheren aan de beurt voor deze vorm van geïntensiveerde agrarische voorlichting gedurende zes 5 zeven jaar voor een gebied van 15.000 ha cultuur grond. Eén kwart miljoen gulden heeft het rijk beschikbaar gesteld om de land bouwkundige ontwikkeling te ver snellen op Walcheren. In het bijzon der zal men zich richten op de tuin bouw. Maar in de eerste plaats gaat het om de steun van de bevolking, die geen afwachtende houding moet aannemen, maar zelf de nodige ini tiatieven moet ontwikkelen. Hierop wees de heer Kakebeeke. Spreker memoreerde de relatie van de streekverbeteringscommissie en de pro vinciale raad. De streekverbetering is in feite bedoeld als „begeleiding" van de herverkaveling, die op Walcheren in 1957 is afgesloten. Nu kan men profite ren van de ervaringen, opgedaan in de andere Zeeuwse streekontwikkelingsge- bieden in Zeeland. 1964 TE INNSBRUCK TER WAARDE VAN flOOO.. door nü zo'n sportieve Stokvis-fiets te kopen (reeds v.a. 153,50 compleet) met gratis "wedstrijd - grammofoonplaatje (10 Innsbruck-reizen en 40 troostprij zen van 50. VEILING KAPELLE II juli. Frambozen in kratten I 163169, II 153—156, in tubs 120122. Rode bessen I 41,10 —44,20, II 40,20—41,10, III 38,10. Aardbeien zonder dop: Sengana I 144, II 135138. Red Gauntlet I 135, II 121. Diversen I en II 125, III 68. Kersen per kg: Markiezen I 131148, II 71125, III 1556. Vr. v. Werden II 85. Meikersen I 108, II 68—80. Varikse Zwarte I 106107, II 57. Inspec. Lhones II 86. Rode bessen per doos: I 1720, II 1116. Aard beien per doos: Red Gauntlet I 4358, II 26 44. Talisman I 4262, II 2133. Sengana I 37, ijII 27—32. Vola I 38—39, II 25. VEILING GOES. 11 juli. Rode bessen 1 39,3045, 2 39,3039,60, 3 37,5038,30. Frambozen in kratten 1 167, 2 157159. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 1 en 2 143. Red Gauntlet 1 en 2 131. Talisman 1 en 2 131. Aardbeien met dop: Talisman 2 87100, 3 51. Senga Sengana 3 58. Red Gauntlet 1 134, 2 80—129, 3 61. Aard beien per doos: Talisman 2 2336, 3 2633. Red Gauntlet 1 4653, 2 2743. Diversen: Rode bessen 1 1518, 2 1116, 3 9. Logan- bessen 1 4042. Varikse Zwarte Extra 39. Kersen: Markiezen 2 91156, 3 42. Meikersen 2 120. Br. Bruine 2 148. Hollanders 2 141. Varikse Zwarte 1 135. Het Middelburgs Muziekkorps zal van avond (vrijdag) om 8 uur in de mu ziektent op het Molenwater een con cert geven. Het programma hiervoor luidt- als volgt; 1. Mars Americane (Sousa); 2. Ouver ture Reeina (Rossinie); 3. Zemier et Azore (Gretry); 4. Mars des Medicis (Wichers); 5. Wiener Praterleben (Franslateur)6. Bonne Mary of the Argyle (Nelson); 7. Krieger Suite (Krieger); 8. De kermisgangers (Gan- ne); 9. Koning Voetbal (Schootemey- er). Donderdagnamiddag omstreeks half zes is op de hoek Scheldestraat-Paul Kru- gerstraat een autobus van de N.V. Streekvervoer Walcheren tegen een per sonenauto gereden. De bus, bestuurd door J. de K. te Middelburg, en de per sonenauto van W. F. stonden voor de stopstreep bij de Paul Krugerstraat naast elkaar opgesteld. Bij het wegrij den zwenkte de bus te veel naar rechts de Paul Krugerstraat op en kwam in aanraking met de oersonenauto. De bus werd niet beschadigd; de personenwa gen liep aan de linkerzijde schade op. E.H.B.O.-examens Van de Rode-Kruiscolonne Vlissingen slaagden voor het E.H.B.O.-diploma de dames H. E. Bartelink-Fentsahm, A. A. Breure-de Kunder, A. J. Kamphuis- Rosier, C. A. M. Peters, E. Diesch, S. J. Dronkers, T. H. Rijnberg, C. W. Liebers. Het examen werd afgenomen door dr. Frumau uit Middelburg. Uw Stokvis-fietsenhandelaar - herken baar aan het groene raambiljet - weet er alles van! Voor het toelatingsexamen tot de eers te klas van de katholieke h.b.s. en m. m.s. „St. Eloy" te Oostburg slaagden: Jacques Paridaen, Jacques Reijniers, Luc. Rootsaert, Johan Verbecke, Har ry Verstraete, Levina v. d. Bossche, Tiny Ceulenaere, Ingrid Lippens en Ag nes Verstraete te Aardenburg, Marlies de Puy te Biervliet, Peter Loonen en Ina Doppetieter te Breskens, Peter Baecke, Anton Lecluijze te Hoofdplaat, Marc van Damme, Mare Groosman, Frank de Witte, Elly Everaard en Hé- lena Haverbeke te IJzendijke, Marnix van Damme, Rudi Dhaenens, Johny Lambert, Ronny Lecluijze, Sjoerd Pari daen, Rudi Plasschaert, Willy van Hee, Piet de Schot, Marleen Boerjan, Sonja Bogaert, Anita van de Kerkhove, Jac queline Modde en Alies Timmerman te Oostburg, Walter Kindt te Hoek, Willy de Milliano en Charlotte Wijffels te Waterlandkerkje, Ronny Viane, Marga van Damme, Rosa van Gurp, Christian Heijens en Marijke Plasschaert te Sluis, Maria Gernaert en Marianne Tournois te Schoondijke en Jacqueline Kort te 'an Gent. het toelatingsexamen van de af- og uitgebreid lager onderwijs slaag den: Richard Andries, Ronny Clyncke, Leo D'hoore, Gerard Havers, Marie Aernoudts, Marie de Clerck, Ria Gra- hame, Denise de Guesquière en Marijke Haanstra te Sluis, Hans Breepoel, Ca- rolus Impens, Willy van de Voorde, Li- Jian Dellaert, Carla Dellaert en Hildje Groosman te IJzendijke, Maurice Buyck Carlos Onghenae, Marie Buijsse, Noëlly van Maele, Jeanne van Overloop, Em my Quataert en Jeanine de Vos te Aar denburg, Ronald Coppens en Ceciel Verstraete te Hoofdplaat, Arnold Cor nells te Breskens, Arnold de Maat, De nise van Steenberghe en Marijke Tas te Waterlandkerkje, Riny Verhulst, Toos van Eek, Annet Fijnaut, Marleen van Poucke, Maria Verdurmen, Greet van Giesel en Monique de Smet te Oost burg, Juliën de Vilder, Juul Backerre te Schoondijke. VEILING KRABBENDIJKE. 11 juli. Aardbeien industrie: Senga S. 1 en 2 128. Jucunda 1 en 2 118. Talisman 1 en 2 113. Red Gauntlet 1 en 2 107. Aardbeien per doos: Talisman 1 35, 2 1435. Senga S 1 33, 2 1518. Rode bessen industrie 1 42, 2 41 42, 3 35. Rode bessen per doos: Jh. v. Tets 1 1617, 2 1316. Rode bessen per kg: 2 40 45. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Doré 24, drielingen 15,01, kriel 17,50, eerste lingen 18,19. Barima 12,51. Aanvoer 427 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3602 kg, 1,023,30. Schar 19 kg. Bot 254 kg. Tong 83 kg. Paling 62 kg. Griet 4 kg. Visiever 4 kg. Ongesorteerde vis 14 kg. VEILING SINT-ANNALAND. 11 juli. Aardappelen Doré gewone 24,22 25,30. Eerstelingen gewone 18,8018,90. Ba rima gewone 16,0316,23, drielingen 12,53 16,15, kriel 18,0018,35. Aanvoer 3700 kisten. In het jaarverslag over het afgelopen jaar van de vereniging ziekenhuisver- pleging op Walcheren brengt de secreta ris-penningmeester, de heer A. Goed hals, onder de aandacht, dat aan de stij ging van de ziekenhuistarieven nog steeds geen einde gekomen is. Als voor naamste reden van de twee verhogingen, die in 1962 ingevoerd werden, kan wor den genoemd de salarisverhoging van het verplegend personeel. Tevens vond in 1962 een verhoging plaats van 10 pro cent van de tarieven voor het gebruik van de operatiekamer. Bij deze directe verhogingen is het ech ter niet gebleven. Ook het aantal leden, dat in een ziekenhuis moest worden opgenomen, onderging een stijging van rond 11 procent, terwijl de gemiddelde verpleegduur steeg met 1,2 dag per op name. Het gevolg hiervan was, dat de A-verzekering moest worden afgesloten met een nadelig saldo van 6340,19. Het aantal opnamen, dat voor rekening kwam van de aanvullende verzekering AA liep enigszins terug, terwijl ook het aantal verpleegdagen, dat moest wor den vergoed, een daling onderging. Me de als gevolg hiervan boekte deze ver zekering een voordelig saldo van 3488,78. Als gevolg van het groter aantal opnamen, dat voor rekening kwam van de A-verzekering onderging het bedrag der uitkeringen van de BC- verzekering een grote stijginrr. Een be drag van bijna 20.000 moest meer worden uitgekeerd dan in 1961 voor spe cialistenhulp, laboratoriumonderzoek, röntgenfoto s enz. In dit verband moet mede worden gezien de vooruitgang van de medische wetenschap met de daar aan verbonden hoge kosten. De BC- verzekering sloot met een nadelig saldo van 2136. Voor de 2e klas B-verzekering kan het resultaat iets gunstiger worden ge noemd. In 1962 werd namelijk een voor delig saldo verkregen van 6291,27, in de eerste plaats het gevolg van de con tributieverhoging in 1961 en in de twee de plaats -door de ledenstijging voor deze verzekering. Het totale ledental onderging slechts een geringe daling van 6 personen. Ge zien de grote concurrentie op het ge bied van de ziektekostenverzekering stelt de secretaris verheugd vast, dat er praktisch geen verlies heeft plaatsgehad. Voorts rtierkt de heer Goedhals op, dat de nieuwe 3e-klasverzekering tot volle tevredenheid werkt. Raad besloot In de dinsdagavond gehouden openba re vergadering van de gemeenteraad van Zuidzande heeft men besloten fi nanciële medewerking te verlenen aan de aansluiting op het elektriciteitsnet van de zogenaamde onrendabele gebie den. Reeds eerder had de raad hiertoe een besluit genomen, doch ten aanzien van de garantiestelling voor de perce len die niet bereid zouden zijn om aan te sluiten, werd daarbij enig voorbe houd gemaakt. Thans heeft de P.Z.E.M. de garantiebepaling voor deze percelen gewijzigd, zodat de gemeente hierbij slechts voor eenderde deel garant zal zijn. De gemiddelde aansluitkosten, welke aanvankelijk werden geraamd op f 5000 zullen echter hoger komen te liggen en vermoedelijk bedragen f 6000 per per ceel. Uitgaande van deze laatst bekend zijnde cijfers betekent de financiële me dewerking aan dit plan voor Zuidzande een bijdrage-ineens van f 12.000 plus een eventuele garantie voor stroomver bruik. De voorzitter deelde nog mede, dat dit plan voor wat betreft Zuidzande ver moedelijk in de loop van 1964 zal kun nen worden uitgevoerd. Voorts besloot de raad op diens verzoek eervol ont slag te verlenen aan de heer J. A. C. Smallegange als onderwijzer van de openbare lagere school, met ingang van een door burgemeester en wethouders nader te bepalen datum. Ten slotte boden b. en w- de gemeente rekening over 1962 aan. Op de gewone dienst geeft deze rekening een batig slot van 1918,51 aan en de kapitaal- dienst een nadelig saldo van 52.486,91. Schoolreis o.l. school De leerlingen van de klassen 1, 2 en 3 van de openbare lagere school te Zuid zande hebben dezer dagen hun jaarlijkse schoolreis gemaakt, welke zoals gebrui kelijk als hoofddoel een bezoek aan een kerseboomgaard in Zuid-Beveland had. Voor men hier arriveerde hadden de jeugdige scholieren echter eerst een wandeling gemaakt over de Vlissingse boulevard. In Domburg werd een bezoek aan de speeltuin gebracht. Vervolgens werd de kerseboomgaard opgezocht en het behoeft wel geen be toog, dat de jeugd zich hier de kersen goed deed smaken. Aldus versterkt werd de terugtocht aanvaard. Via Kruinin- gen-Perkpolder werd gereden naar Kloosterzande waar de jeugd zich op nieuw nog enige tijd kon vermaken in een speeltuin. Omstreeks acht uur werd Zuidzande weer bereikt. Collecte De door de afdeling Zaamslag van het Christelijk Nationaal Vakverbond ge houden collecte ten bate voor het Alge meen Sociaal Fonds ter bevordering van de volksgezondheid „Draagt Elkan ders Lasten" heeft opgebracht 362,99- GROEDE Onder de titel „Extra Editie" geeft het Terneuzense jeugdcabaret „De Koe- nel" zaterdagavond morgen in de Franse kerk te Groede, een voorstel ling. Deze avond vindt plaats onder auspiciën van de hervormde jeugdraad, en is georganiseerd vooral voor de bad gasten. Uitgaande van de protestantse re creatiecommissie van de kustgemeen- ten wordt zowel in Groede als in Nieuwvliet een bibliotheek opengesteld ten behoeve van de badgasten. Voor Groede is deze bibliotheek gevestigd in de Franse kerk en voor Nieuwvliet in de openbare lagere school. De openings uren zijn voor beide plaatsen dezelfde: dinsdagavonds en vrijdagsavonds van 7 8 uur. Excursie Dinsdag maakten twee klassen van de l.t.s. te Axel een excursie. Per bus be zochten de leerling bankwerkers en de leerling timmerlieden Leuven, Valken burg, Gulpen en Maastricht. De forellen- kwekerij in Gulpen viel bijzonder in de smaak. Muziekuitvoering Woensdagavond gaf de Zeeuwse Mu ziekschool, afdeling Axel in het Cen trum een jubileumuitvoering ter gele genheid van haar vijfjarig bestaan. De uitvoering werd geopend door de heer A. de Braai, directeur van de Stichting Zeeuwse Muziekschool te Middelburg. - De ongeveer 100 leerlingen, die de af deling Axel nu telt, brachten op blok- i fluit, piano, viool, harmonium en blaas instrumenten werken van Fischer, Han del, Beethoven, Mozart en Diabelli ten gehore. De leiding van de diverse klas- i sen berust bij de heren P. C. Brakman, J. Wisse Sr. en J. F. Mannaert. OOSTBÜRG „De Treffers" versloeg „De Missers" De Oostburgse windbuksschietvereni ging „De Treffers" had dezer dagen in het clublokaal ,„De Vier Emmers" een aantal schutters van de Aardenburgse vereniging „De Missers" te gast voor een vriendschappelijke wedstrijd. Werd de eerste ontmoeting in Aardenburg door de Oostburgers nip met 1 punt verschil gewonnen, nu lieten „De Tref fers" er geen twijfel aan bestaan wie van beiden de sterkste was en „De Mis sers" ging met 24 punten verschil ten onder. Zoals gebruikelijk was ook hier de totaaltelling van de punten van de vijf best geplaatsten bepalend voor de einduitslag. Oostburg behaalde daarbij 869 punten, terwijl Aardenburg 845 pun ten bij elkaar schoot. De uitslagen waren: „De Treffers"; 1. A. de Poorter 176 p., 2. A. Beerens 176 p., 3. W. de Schrijver 175 p., 4. P. B. Bruggeman 171 p., 5. L. Willems 171 p. „De Missers": 1. W. Klooté 171 p., 2. J. de Meij 171 p., 3. J. Houg 169 p., 4. A. Ballegeer 168 p., 5. D. van Hermon 166 p. De schieting op de geluksschijf werd gewonnen door C. van Hermon uit Aar denburg. „Een veelomvattend, boeiend werk", al dus typeerde ir. H. P. de Bruin, rijks- landbouwconsulent voor de Zeeuwse eilanden en secretaris van de commissie, het nieuwe project. Hij herinnerde er aan, dat in 1956 in Nederland de streek verbetering in 20 gebieden begon. Thans valt totaal 500.000 ha (ongeveer twin tig procent van de totale cultuurgrond) in 87 gebieden eronder. Ir. De Bruin pleitte voor de stichting van een boerenhulporganisatie in Zee land, zoals deze elders al bestaan. Een groep boeren (in het bijzonder veehou ders) zou iemand uit zijn midden kun nen aanstellen, die bij ziekte of de (noodzakelijke) vakantie op het bedrijf bijspringt. De streekverbetering omvat onder meer opvoering van de produktiviteit en voor lichting op diverse terreinen, zoals over arbeidsbesparing, verlichting van de zorg in het huishouden, agrarisch-socia- le voorlichting. Informatie over oplei ding, beroepskeuze en vererving. Wat opleiding en beroepskeuze betreft vroeg de rijkslandbouwconsulent zich af, waar om zo weinig boerenzoons tijdelijk el ders gaan werken, op een landbouwbe drijf of in de tuinbouw. Ook een zoon, die nog te jong is voor opvolging in het eigen bedrijf zou praktijk kunnen opdoen bij diensten of een landbouwkundige op leiding kunnen volgen. Bij de Walcherse streekverbetering is bewust gekozen voor een groter gebied. Het is een gemeenschapswerk, daarom zijn stands-, jongeren-, landarbeiders- en vrouwenorganisaties in de commissie vertegenwoordigd, die plaatselijk de pro blemen kunnen doorpraten en activitei ten kunnen ontwikkelen. De streekverbetering omvat drie fasen: de aanloop (oriëntatie), de hoofdmoot: de uitvoering en de eindperiode, die de overgang naar de normale voorlichting omvat. f Advertentie) Een goede schoolagenda koopt U bij Bellamypark 45-58 - Vlissingen, De p.v. „De Luchtbode" te Zuidzande nam met 114 duiven deel aan de wed vlucht op Breteuil. De snelheid van de eerste duif was 1270,3 meter per mi nuut en de uitslag bij de jonge duiven was: 1, 2 en 10 W. de Die, 3 J. Wille, 4 en 8 A. Kuijpers, 5 C. Verplanke, 6 J. van Houte, 7 W. de Die en 9 A. de Lijzer. Bij de oude duiven was de uit slag: 1, 2, 6, 7 en 9 A. Wage-le Rotj, 3 en 4 A. de Die, 5 W. de Die, 8 en 10 H. Brevet. Uitslag wedvlucht „De Snelvliegers" te Oostburg vanuit Breteuil met 130 jon ge duiven 1, 3 en 5 A. van Hijfte, 2 en 6 C. Bron, 4 R. Merrelaar, 7 W. van Unen, 8 J. Rieteco sr., 9 E. de Milliano, 10 A. Risseeuw sr. Dezelfde vereniging nam met 120 oude duiven deel aan de wedvlucht van Breteuil. Hier was de uitslag: 1 en 6 C. Bron, 2 M. Simpelaar, 3 W. van Unen, 4 L. Verheije, 5 P. J. van Hee, 6 en 10 A. J. Boonman, 8 A. Risseeuw Jzn., 9 W, Daansen. „Nog Sneller" te Breskens hield dezer dagen een kermisvlucht voor jonge dui ven vanuit Breteuil. I. J. de Meester, Breskens; 2. C. v. Zeele, Breskens; 3. Jac. Faas Sr., Breskens; 4. J. Faas de R., Breskens; 5 en 6. H. Sturtewaegen, Eede; 7 en 9. A. Viane, Sluis; 8. I. Klaaysen, Breskens; 10. M. Steyaert, Hoofdplaat. Ook „Strijd in Vrede" te Groede hield dezer dagen vanuit Breteuil een wed vlucht. 1. Schautt-de Roo; 2. Ch. Ras; 3. Joh. v. d. Wege; 4. C. Ekkebus; 5. L. v. d. We- ge; 6. C. Brakman; 7. Stokm-Fenijn; 8. J. Risseeuw; 9. 1. Schippers; 10. J. El frink. „Strijd in Vrede" hield ook een vlucht vanuit Breteuil voor oude duiven. 1 en 5. J. Risseeuw; 2 en 3. L. v. d. Wege; 4, 6 en 9. Joh. v. d. Wege; 7 en 8. Schautt-de Roo; 10. Cl. Schautteet. Tijdens de voorjaarsexamens van het P.B.N.A. slaagden voor: adspirant bouwkundig opzichter-teke naar: de heer E. A. Bauer te Kruinin gen, A. H. Boot te Goes, J. G. F. Jan sen te Middelburg, P. S. G. Raas te 's-Heerenhoek. P. S. de Jonge te Vlis singen, E. L. Bentschap Knook te St.- Maartensdijk. Bouwkundig opzichter-tekenaar de heer P. Dekker te Middelburg, P. J. M. Hamelinck te Stoppeldijk P. J. Maas te Goes, J. Florisse te Middelburg, J. Remijn te Goes. Burgerbouwkundige: de heer J. Walra ven te Sint-Laurens. Bouwkundig uitvoerder: de heer B. P. A. Vervaet te Westdorpe. Bouwcalculator: de heer J. C. Adriaan- se te Sint-Laurens, D. T. Dijkgraaf te Terneuzen. Adspirant bouwkundig tekenaar: de heer C. J. Slootwijk te Goes. Stedebouwkundig tekenaar: de heer C. J. de Munck te Goes. Op de kruising Bloemenlaan-Singel te Vlissingen zijn donderdagmiddag om on geveer 17.20 uur een bromfiets en een personenauto met elkaar in botsing ge komen. De aanrijding werd veroorzaakt doordat de bromfietser, J. L. te Vlissin gen, verzuimde voorrang te verlenen aan de personenauto, bestuurd door Chr. M. te Vlissingen. Van de auto werd de rechterkoplomp vernield. De bromfiets werd niet beschadigd. (Advertentie) Dit leidt er volgens hem toe, dat men sen, die niet in Nederland wonen, groot profijt trekken uit het toerisme. (In Cadzand hebben 41 buitenlanders bezit tingen). Dit alles als uitgangspunt ne mend kwam hij tot een samenwerkings- gedachte, die hij formuleerde als „Het West Zeeuws-Vlaamse land in eigen hand". Zoals ook bijvoorbeeld in Bres kens is gebeurd N.V. Zeebad Bres kens achtte hij het mogelijk door sa menwerking van overheid, middenstand en particulieren of organisaties te ko men tot bijvoorbeeld de" oprichting van een N.V met als doel de recreatie in het eigen gebied te bevorderen op een wijze, die geëigend lijkt voor de streek. Deze N.V. zou niet beogen winst te ma ken. De verdiensten zouden van verkoop over de toonbank moeten komen. Men kan dan volgens de heer Jansen het door de toeristen ingebrachte geld in eigen zak steken. De winsten worden dan vaak ook in eigen gebied besteed. Voor de verdere uitwerking van deze plannen achtte hij echter de midden standscommissie in de huidige vorm te weinig gedifferentieerd. Tijdens de pers bijeenkomst kwam ook nog naar voren, dat de commissie speelt met de ge dachte contact op te nemen met de ontwikkelingscommissie voor de ge meenten in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Vandaag zullen de directeur-gene raal voor de middenstand en het toe risme, drs. F. H. J. Wijsen, mr. J. van Uden, hoofd van de afdeling toe risme van het departement van eco nomische zaken, en de burgemeester van de kustgemeenten de recreatie plannen van de gemeenten ter plaat se bekijken. Dan zal ook het rapport van de middenstandscommissie aan deze heren worden aangeboden. Nagekomen advertenties Dezer dagen gooide een ervaren si- garenroker een aantal doosjes seno ritas van een bekend merk in het •water. Omstanders keken verbijs terd toe. Nog groter werd hun verba zing toen de man de dozen weer opviste, opende en iedereen liet op steken de sigaartjes waren dróóg De milde mannelijke smaak was niet aangetast! „Kijk", zei de man, „dit bewijst dat de Senator Special seno ritas volkomen lucht- en vochtdicht zijn verpakt. Ze zijn afdoende be schermd tegen het altijd aanwezige, smaakbedervende vocht. En dat is vooral bij het fijne aroma van deze sigaartjes de moeite waard. Vraag dus altijd om Senator Special seno ritas in Tropical-verpakking. Ze kosten 14 centl" Met diep leedwezen ge ven wij kennis van het zeer plotselinge overlij den van mijn innig ge liefde man en onze zorgzame vader, be huwd- en grootvader JACOBUS RUISSEN, in de ouderdom van bijna 77 jaar. Waarde C. Ruissen-Butijn. Waarde L. Ruissen. D- Ruissen-Dijl. Waarde J. Ruissen. A. Ruissen- van der Weele Michigan (U.S.A.): A. Ruissen. M Ruissen- van de Vreede En kleinkinderen. Waarde, 11 juli 1963. Weelweg. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op maandag 15 juli a.s. te 12 uur. OP HET MOLENWATER dens deze folkloristische dag te wij zigen: zo zal in plaats van het restaurant bij de muziektent een consumptietent opgetrokken wor den, waarna 's avonds om 8 uur de prijzen worden uitgereikt in de foy er van de Concert- en Gehoorzaal. Tussen 1 en 2 uur 's middags wordt de traditionele optocht gehouden, waarin 2 huifwagens meerijden en waarbij de Serooskerkse harmonie E.M.M. in kle derdracht weer medewerking verleend. De route is als volgt: Molenwater, He rengracht, Seisbinnenbrug, Kromme Weele, Beddewrjkstraat, Langeviele, Pottenmarkt, Markt noordzijde. Markt oostzijde. Nieuwe Burg, Groenmarkt, Balans. St. Pietersstraat, Korte Delft, Lange Delft, Markt zuidzijde, Graven straat, Zusterstraat, Plein '40, Markt noordzijde, Lange Noordstraat, Korte Noordstraat, Molenwater. Volgende week donderdag (18 juli) wordt op het Middelburgse Molenwa ter weer de eerste van de twee folklo ristische dagen gehouden: de sjeesjes- ringrijderij. Op 22 augustus a-s. volgt dan de strijd om de koninklijke bekers. Ondans het feit, dat de hoofdstedelijke folkloristische commissie de organisa torische talenten van de heer Jan Dronkers zal moeten missen, heeft de commissie toch besloten de beide voor Middelburg zo belangrijke toeristische evenementen te laten doorgaan. De or ganisatie berust thans bij de heer P. Brasser, de voorzitter van de Zeeuwse Ringrijdersvereniging, die de volledige steun heeft toegezegd gekregen van de dienst voor gemeentewerken van Mid delburg. De heer Brasser en gemeente werken hebben dus het werk van de heer Dronkers overgenomen. De sjeesjesrijderij begint 's morgens om 10 uur. Er hebben in totaal 16 deelne mers en deelneemsters ingeschreven, iets minder dan vorig jaar, maar dit hadden de organisatoren om verschil lende redenen verwacht, zoals fokvee- dag die de volgende dag gehouden wordt en beëindiging bedrijf van en kele deelnemers. Daarnaast strijden achttien ringrijders op de baan voor de Industrie- en Huis houdschool om de prijzen. Voor de ver siering van de sjeesjes, die wordt be oordeeld door de dames Drijber, Sand- berg, Den Boer en Blaauw, heeft de voorzitter van de Middelburgse Mid denstands Centrale, de heer A. Iman- se, een wisselbeker beschikbaar gesteld, terwijl de gemeente Middelburg weer de beker voor de le prijswinnaars van de sjeesjesrijderij beschikbaar stelde. In verband met de nieuwbouw van de Middelburgse Schouwburg was het noodzakelijk enkele punten ty- VANDAAG Middelburg Electro: Ontsnapping onder spervuur, 7.30 uur, 14 jaar. City: Caterina en de zeven dwazen. 8 uur, al. Zeeuws Museum: Expositie verzameling Bal en J.H. Koekkoek, 10-17 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9-22. uur. Van Ben- them en Jutting: Expositie Zeeland en Vlaanderen, 9-18 uur. Abdij: Klank- en lichtspel, 21.00 uur. Burgerzaal stadhuis: New York Pro Musica, 20 uur. Vlissingen Alhambra: Caterina en de 7 dwazen, 20 uur, a.l. Luxor: Het laatste salvo, 20 uur, 14 jaar. Het Anker: Diplo ma-uitreiking handelsavondschool. 19.30 uur. Veere - De Schotse Huizen: Expositie Dirk van Gelder, 10-12 en 14-17 uur. Goes Grand: Catharina en de 7 dwazen, 20 uur, alle leeftijden. Terneuzen Luxor: De moordboekhouder. 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Het meisje Anna Suh, 20 uur, 18 jaar. Raadhuis: Expositie Len Peperkamp en Gérard Grassère, opening om 20 uur. Oostburg Ledeltheater: Spoedcursus Fran se liefde, 20 uur, a.l. Zierikzee Burgerweeshuis: expositie oude meesters, 15 uur; Concertzaal: leerlingen- uitvoering Zeeuwse Muziekschool, 19.30 uur. Burgh school Kerkstraat: expositie teke ningen en gouaches, 1922 uur. Bergen op Zoom Luxor: Tharus zoon van Attila, 20 uur, 14 jaar. Heden overleed plotseling na een noodlottig on geval onze liefhebbende vader, behuwd- en groot vader de heer PIETER MARINES KOPMELS weduwnaar van Martina Maria Overbeeke n de ouderdom van bijna 82 jaar. Schore: A. Karelse-Kopmels J. Karelse Utrecht: M. Karelse Schore: M. Karelse Hansweert: L. Borsje Schore: J. Karelse P. Karelse Waarde, 11 juli 1963 Hoofdstraat 7 De teraardebestelling zal plaatsvinden op maan- iag 15 juli op de algemene begraafplaats te Waarde. Vertrek sterfhuis 13.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 19