Pogingen tot botersmokkel met gevangenisstraffen beoordeeld Ambassadeurs" Kruis op Jeugd Rode reis St-Philipslands aanbod: „vrije-tijds aannemers" Schouwse melkveestapel heeft nu de top bereikt AGENDA BEVORDERINGEN AAN CHRISTEL. LYCEUM VOOR ZEELAND TE GOES EXAMENS MARKTBERICHTEN KRAAIEPOOTPRAKTIJKER: DRIE TOT VIER MAARDEN Jaap Geluk en Niek van Wijk Predikaat „hygiënisch bedrijf" voor 132 boeren DES Il-Velocitas 4-4 ONTPLOFFING OP „PRINS WILLEM I" ZEEUWS ZANGCONCOURS ZATERDAG IN SOUBURG RECEPTIE VOETBALCLUB „SLUISKIL" ECONOMISCHE POLITIERECHTER In de sloot Ongemerkt Defect ff uw moderne wasmachine vraagt om een speciaal sop dixan en uw wasmachine horen bij elkaar Autobotsing na inhaalmanoeuvre op rijksweg 58 Drie weken verblijf: uitwisseling en trips Ook dit jaar diaserie „Zierikzee in kleur' Raad geconfronteerd met Gemeentewerklieden willen extraatje op hun vrije zaterdag Zakelijke inhoud Industrieterrein Voorzitter C.M.M.C. ,Zeventiende-eeu wse meesters" in Zierikzee Z.T.I.-leerlingen naar Deltawerken SHELL WANDEL WOENSDAG 10 JULI 1963 WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEE UW SE COURANT 6 Hoge straffen heeft de economi sche politierechter, mr. P. van Em- pel, dinsdag opgelegd aan een aan tal personen, die zich bezig hielden met of meewerkten aan de smok kel van Nederlandse boter naar België. De politierechter toonde zich zeer verontwaardigd over de praktijken van de smokkelaars, met name wat betreft het gebruik van de zogenaamde „kraaiepoten", die worden uitgestrooid om de banden van achtervolgers te laten klappen. „Iedereen die nu nog in het bezit van deze kraaiepoten wordt aangetroffen, kan rekenen op ten minste drie of vier maanden hechtenisstraf", aldus mr. Van Empel. De gedetineerden, die dinsdag moesten voorkomen, werden allen aangehouden op grond van overtreding van voor schriften der in- en uitvoerwet, die on langs in werking is getreden. De boter, die op 18 april in een voor botersmok kel uitgeruste wagen te Zuiddorpe was aangehouden, bleek afkomstig van de handelaar A. A. S. uit Clinge, die werd bijgestaan door mr. P. C. Adriaanse uit Middelburg. S. zou, gezien de verpakking van de bo ter in kluiten van 25 kilo, kennelijk de bedoeling hebben gehad de boter recht streeks te verkopen op niet-wettige wij ze. S. ontkende dit ten stelligste en voerde aan: „De handel is toch vrij?". Mr. P. C. Adriaanse viel aan op de woorden „kennelijk rechtstreeks" en vond dat de bewijzen hiervoor niet wa ren geleverd. Niettemin eiste de officier van justitie, mr. T. Lebret, een gevange nisstraf van 6 maanden, met aftrek van voorarrest, en een boete van 10.000 subs. 4 maanden. De politierechter wilde zich over deze zaak nog beraden en zal over 8 dagen dus op 16 juli uit spraak doen. Wie de eaféhouder-boterhandelaar Th. V. uit Hontenisse de opdracht gaf de bo ter van A. A. S. uit Clinge te vervoeren, werd niet helemaal duidelijk. V. beweer de op de zitting dat een onbekende hem had gevraagd de boter te vervoeren. Volgens zijn woorden wist hij niet waar het om ging. Hij had ook niet gemerkt dat de auto bijzonder was uitgerust. Samen met een bijrijder reed hij op 18 april bij Zuiddorpe in de richting van de grens. De douane kreeg arg waan, toen zij de auto zag en reed er achteraan. „Je moet opzij gaan", had de bijrijder tegen chauffeur V. ge zegd, toen hij de douane-auto vlak achter zich zag. Dat deed V. en kwam in een sloot terecht. De doua ne-auto, die op dat moment al naast de bestelwagen reed, belandde even eens in de sloot. De douanebeambten constateerden dat zich in de auto 2400 kg boter bevond, en 500 kg kraaiepoten. De wagen was uitge rust met terreinbanden en een pant serplaat. De officier van justitie eiste tegen V., die eveneens werd bijgestaan door mr. P. C. Adriaanse, een gevangenisstraf van 6 maanden met verbeurdverklaring van de in beslag genomen goederen. De economische politierechter vonniste 5 maanden met aftrek van voorarrest. Handelingen gericht op de smokkel van boter kwamen de landbouwer P. J. V. uit Vogelwaarde en de beter bekende A. F. uit Hontenisse duur te staan. Zij wer den op 31 mei in de schuur van de land bouwer aangetroffen, toen zij bezig wa ren een aantal kluiten van 25 kg boter uit een voorraad van 5000 kg over te laden in een vrachtauto. Op zich zelf geen verdachte bezig heid, maar wel wekte het argwaan toen bleek dat de nummers en mer ken van de verpakking waren verwij derd. Het was voor de landbouwer de eerste keer dat hij zich met dit soort zaakjes bezighield, zo betoogde de raadsman mr. P. C. Adriaanse, die pleitte voor een voorwaardelijke straf. Over de eis van de officier 3000,— subs. 3 maanden, merkte hij nog op dat V. slechts een klein boerderijtje heeft en deze hoge boete moeilijk zal kunnen betalen. De president veroordeelde de landbou wer tot een aanzienlijk lagere geldboete, nl. 250, subs. 50 dagen, en legde een voorwaardelijke gevangenisstraf voor de tijd van 6 weken op met een proeftijd van 3 jaar. De man, die in dezelfde schuur werd aangetroffen A. F. uit Hontenisse was geen onbekende voor de politierech ter. De laatste maal werd hij, voor een poging tot botersmokkel, veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maan den. Mr. Lebret eiste daarom tegen hem een gevangenisstraf van 6 maanden met af trek. De president vonniste eveneens zes maanden gevangenisstraf, waarvan evenwel twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Ook een vrouw verscheen voor de poli tierechter in verband met botersmok kel. Mevr. L. M. V. uit Hontenisse had op 5 maart aan een aantal mensen in een voor smokkel uitgeruste bestelauto toestemming gegeven de boter in haar schuur over te laden. De mannen had den haar gezegd, dat er een defect aan de auto was, die zij even moesten ver helpen. Mevrouw V. verklaarde dat zij wel vermoedde dat het hier botersmok- kelaars betrof, maar zij was van de stand van zaken toch niet zozeer op de hoogte. Haar man, op dat moment af wezig, was daarentegen wel meer bij smokkelzaken betrokken geweest. De eis luidde 2000,subs. 2 maanden. Mr. Van Empel wilde rekening houden met het feit, dat het voor de vrouw de eerste keer was en veroordeelde haar tot een boete van 500,— subs. 20 da gen. Advertentie Op de grote autoweg van Bergen op Zoom naar Goes heeft dinsdagmorgen omstreeks half elf een auto-ongeluk plaatsgehad. Mej. E. D. uit Borgerhout (België), onderweg naar Viissingen, botste bij 'n inhaalmanoeuvre tegen een tegemoetkomende vrachtauto bestuurd door A. B. C. uit Breskens. Mej. D. en de naast haar zittende heer A. B. uit Berlaemont (België) werden naar het Algemeen Burger Gasthuis in Bergen op Zoom vervoerd. Daar bleek, dat mej. D. een hersenschudding en en kele gebroken ribben had opgelopen. De heer B. had enkele snijwonden. De per sonenwagen werd geheel vernield. Later zijn de beide gewonden naar Antwerpen vervoerd. Het verkeer op de rijksweg werd 20 minuten opgehouden. EINDELIJK is het dan zover voor de twee Schouwse „ambas sadeurs" van het Jeugd Rode Kruis, Jaap Geluk uit Schudde- beurs en Niek van Wijk uit Noordgouwe. Morgen (donder dag) zullen ze in Duitsland ar riveren voor een verblijf van 3 weken. Op uitnodiging van het Duitse Jeugd Rode Kruis, Lan- desverband Niedersachsen. In het huis van de organisatie „Mardorf" te Hannover, begint dan een internationale „werkva kantie", waar ze met twee ande re Nederlandse deelnemertjes hun land zullen vertegenwoordi gen. Jaap en Niek hebben er hard voor moeten werken. Maandenlang heb ben zij een stapel brochures doorge lezen om straks volop mee te kunnen praten over het Rode Kruis Om te kunnen vertellen over Nederland, Zeeland, Schouwen en de Deltawer ken. De jongens hebben het leven van J. Henry Dunant en Florence Nightin gale onder de loep genomen. De meer dan zestig vredestaken van het Ne- derlandsche Roode Kruis zijn door hen bestudeerd. Ook het lijvige hand boek voor het Jeugd Rode Kruis heb ben de jongens doorgeworsteld. De uitnodiging kwam zoals des tijds gemeld eind maart in het be zit van het Jeugd Rode Kruis van Zierikzee. En daar had men de taak om twee jongeren aan te wijzen, die op het terrein van het Rode Kruis en de E.H.B.O. wat gepresteerd had den. Ze waren snel gevonden. Twee flinke padvinders, al jarenlang met elkaar bevriend en allebei leerlingen van het Professor Zeeman lyceum. De laatste dag voor hun grote reis brengen Jaap en Niek door bij twee andere Nederlandse jongelui, Loeska Dhont en Rudolf Kamerman in Am stelveen. De eerste week vertoeven zij met jongeren uit dertien verschillen de landen in het J.R.K.-huis „Mar dorf" bij Hannover. Het zal daar al lemaal in vakantiesfeer toegaan. Maar er moet ook gestudeerd worden. De jongelui zullen van elkaar leren hoe ze leven, wonen en werken in hun eigen land. Er worden lezingen en voordrachten gehouden. Er zal prak tische E.H.B.O. worden beoefend en een demonstratie reddend zwemmen worden gegeven. Jaap en Niek hebben een flink plak boek meegenomen, vol met foto's en ansichtkaarten over het Nederland- sche Roode Kruis en het Jeugd Rode Kruis. Maar ook plaatjes van de Hen ry Dunantboot. Het schip waar vele zieken een heerlijke vakantie bele ven. De jongens hebben een korte vaartocht meegemaakt om een indruk te krijgen van de stemming aan boord en de inrichting van de boot. Stad en eiland Maar liet plakboek bevat nog veel meer: beelden van Zierikzee met poorten, haven en het Zweedse Rode- Kruiszièkenhuis. Duin en strand van Schouwens Westhoek en uitvoering van de Deltawerken. De koninklijke familie en het Reeuwse landschap. Elk land zaj een avondprogramma VANDAAG Middelburg Electro: Van de brug af ge zien, 7.30, 18 laar. Zeeuws Museum: Ex positie verzameling Bal en J. H. Koek koek, 10-17 uur. Molenwater: Miniatuur Walcheren, 9-22 uur. Van Benthem en Jutting: Expositie over Zeeland en Vlaan deren, 9-18 uur. Abdij: Klank- en licht spel. 21.00 uur. Viissingen - Alhambra: Moord, 20 uur, 18 jaar. Lux or: De scherpschutters van El Passo, 20 uur, 14 laar. Veere - De Schotse Huizen: expositie Dirk van Gelder, 10—12 en 14—17 uur. Goes Grand' De kampioen-leugenaar: 20 uur, 14 laar. Prins van Oranle: vergade ring plattelandsvrouwen Goes: 14 uur, Grote Markt: lubileumfokdag Zuidbeve- landse paardenfokkers: 11 uur. Terneuzcn Luxor: Girlsl Girlsl Girlsl, 20 uur, a.l. Oostburg Ledeltheater: Het mooiste meis je van de wereld, 20 uur, a.l. Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw: diplomauitreiking landbouwhuishoud- school: 14.45 uur. R.-k.-modevakschool: expositie leerlingen: 1921 uur. Bergen op Zoom Luxor: Hyena's van de nacht, 20 uur, 18 jaar. moeten verzorgen. En dat heeft de Nederlandse jongelui heel wat hoofd brekens gekost. Jaap en Niek zul len een serie dia's vertonen. Aller eerst over het Jeugd Rode Kruis, waarvan zij de Engelse tekst zo veel mogelijk in het hoofd hebben ge prent. De Deltadienst heeft voor dit doel een filmstrip afgestaan over de Delta werken, waarbij Jaap en Niek zelf de Engelse tekst hebben geschreven. En dit alles vullen zij nog aan met dia's over Zeeland, Schouwen en Zierikzee. Een moeilijker onderdeel van de reis was de samenstelling van een gezel lig programmaatje voor 'n zogenaam de „bonte avond" De jongens hou den het samen met hun Amstelveen- se vrienden in Oudhollandse stijl. Gezelschapsspelletjes als stoelendans, pandverbeuren en ballonnendans die voor het buitenland vreemd 'en dus nieuw zijn. Spelletjes waarbij men de gehele groep kan betrekken. De tweede week gaan de jongelui naar Duitse Rode-Kruisgezinnen. Daarvoor ligt er op de bodem van hun koffers een paar Hollandse klom pen. De laatste week staan er bezoe ken aan Berlijn en Hamburg op het programma en een slotbijeenkomst in het Jeugd Rode-Kruishuis „Mardorf". Op 1 augustus worden de jongelui weer in Nederland terugverwacht. Ongetwijfeld met veel interessants om na te vertellen. Met een bijgehouden dagboek en een artikel voor het maandblad „De Rode Kruis Koerier". En daar wordt niet aan getwijfeld een zakboekje vol met adressen van nieuwverworven vrienden en vriendinnen. De V.V.V. van Zierikzee zal vanaf don derdag 11 juli tot en met september wekelijks de dia-serie „Zierikzee in kleur" vertonen voor de toeristen. Ook vorig jaar heeft men met veel succes dit beeldverhaal voor vakantiegangers „gedraaid". Café-restaurant „Mondragon" is ook dit seizoen weer het adres waar de toeris ten de schoonheid van Zierikzee in een avondvullend programma kunnen zien. Vele kleurige raambiljetten en de in de zomermaanden verschijnende badcou- rant maken de toeristen attent op dit V.V.V.-evenement. Aan het christelijk lyceum voor Zeeland te Goes zijn aan het einde van de cursus 1962- 1963 de volgende leerlingen tot een hogere klas bevorderd: Van klas 1 naar klas 2: Kees Buizer, Dini den Butter, Frans Duynhouwer, David Egter van Wissenkerke, Johan van den Ende, Willy la Grand, Frans Wiete ter Haar, Annemarie Harmsen, Willemien 't Hooft, Betsy Hoog- ZONDER nog een beslissing te ne men heeft de raad van Sint-Phi- lipsland dinsdagavond lang en breed gediscussieerd over de vraag of het aan te bevelen is de gemeen tewerklieden op hun vrije zaterdag aangenomen werk voor de gemeen te zelf te laten verrichten. Dit vol gens het pendelende raadslid A. Nelisse (lijst Mol) nogal gangba re „maniertje" zou voor het werk- liedenpersoneel de enige kans zijn om de inhoud van het wekelijkse loonzakje nog een beetje aan te vullen. Een poging van de raad van Sint- Philipsland om het salaris van de drie gemeentewerklieden op te trek ken door hen in een hogere toon groep te plaatsen, strandde bij G.S. op de mededeling dat het desbetref fende raadsbesluit moest worden in getrokken. De gemeenteopzichter diende daarop bij b. en w. in eerste instantie een voorstel in om voor de werklieden een vijfdaagse werkweek in te voeren. En hij liet deze wens vergezeld gaan van een plannetje voor aangenomen werkjes op zater dag, die „zijn mannen" een extraatje zouden kunnen bezorgen. Hij had bijvoorbeeld becijferd, dat de aanleg van een stuk trottoir de ge meente aan werkloon enkele honderden guldens zou besparen op deze manier. Wethouder M. Reijngoudt (s.g.p.) was een fel tegenstander van het plan. „Maak er dan maar een driedaagse werkweek van. Dan kunnen ze nog meer aangenomen werk doen". De heer A. A. Rijstenbil (algemene lijst) vroeg zich af of G.S. hieraan wel hun goedkeuring zouden verlenen. Van verschillende kan ten viel de kwalificatie „Verkapte loons verhoging". Kortom, de heren werden het er niet over eens. B. en w. zullen zich er nog eens over beraden. Met de invoering van de vijfdaagse werkweek gingen alle raadsleden akkoord. gegadigden aanmelden, zal men actie ondernemen voor de aanleg van uitba ningen en dergelijke. Ook zal uit deze lening de aanschaf van nieuw school- meubilair voor de openbare en bijzon dere lagere school worden gefinancierd. De oude, te kleine banken, waarover in de vorige raadsvergadering nogal heftig is gediscussieerd, zullen worden verkocht. De ouders van de leerlingen hebben al een aanbod gekregen om deze banken voor 5 per stuk over te nemen. Een verzoek van de heer Joh. Geense om een bijdrage in de kosten voor aan leg van elektriciteit in een in de Prins Hendrikpolder te bouwen bollenschuur stichtte nogal wat verwarring. B. en w. wilden dit verzoek afwijzen, omdat het waarborginstituut voor de tuin bouw kort geleden trad de gemeente toe hiervoor naar hun mening tege moet moest komen. De heer P. Bolier (a.r.) met name voerde aan dat betrok kene niet verder komt met het instituut „omdat een onrendabl perceel ten slot te onrendabel blijft". De heer Rijstenbil wees erop, dat de provincie voorgaat door in dergelijke gevallen subsidie te verlenen en dat de gemeente dan niet achter kan blijven. Op de achtergrond lag echter een afwijzing van een soort gelijk verzoek kort geleden en burge meester De Jonge toonde zich er een voorstander van op dit punt één lijn te trekken. Het verzoek zal nog nader bekeken worden. Per 1 augustus aanstaande zal Sint- Philipsland met de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten een geldlening aangaan van 95.000. Met dit bedrag zal de aankoop van de grond voor het industrieterreintje worden gefinancierd. Overigens is het niet de bedoeling dat hier al nadere voorzieningen zullen wor den getroffen, zo lichtte burgemeester L. J. de Jonge toe. Eerst wanneer zich DE KRACHTIGE groei in de Schouwse melkveestapel is er het laatste jaar wat uitgegaan. De toe name van het aantal melkgevende koeien was in mei van dit jaar over 1962-1963 nog maar een vijfde van het jaar daarvoor, zodat kan wor den gesteld dat de top is bereikt. Deze mededeling deed dinsdagmid dag in het „Huis van Nassau" te Zierikzee de voorzitter van de Coöperatieve Melk- en Melkpro- duktencentrale (C.M.M.C.) op het eiland, de heer D. Eveleens. Hij staafde deze constatering met een aantal vergelijkende cijfers. Zo beliep de melkveestapel in mei 1961 2821 koeien, in mei 1962 3157 en in mei 1963 3226. Een parallel van deze tabel is te vinden in de melkproduk- tie over het eerste halfjaar van deze periodes. In 1961 een hoeveelheid van 5.393.266 kg., in 1962 6.186.888 kg en in 1963 6.341.341 kg. De ledenlijst van de Schouwse C.M.M.C. heeft nog een flinke stijging te zien gegeven. In 1961 stonden bij de administratie 533 leden ingeschreven en in 1962 581. Maar het aantal veehouders is hiervan niet zuiver af te leiden. Verschillende leden hebben de melkvee houderij vaarwel gezegd zonder zich bij de eilandelijke organisatie te laten af schrijven. Daarom zal het bestuur de le denlijst moeten uitkammen om tot een juist beeld te komen. Aan het begin van deze jaarlijkse algemene ledenvergade ring gaf voorzitter Eveleens een over zicht van de stand van zaken. Daarbij springen enkele facetten in het oog. In de Zierikzeese zuivelfabriek van „V.Z." zijn enkele verbeteringen aangebracht. Zo is een nieuwe spoelmachine aange schaft, die een snellere doorstroming van de melk in de fabriek bevordet. Mogelijk zullen in de toekomst de wacht tijden nog belangrijk kunnen worden be kort. De oprichting van de fok- en con trolevereniging op Schouwen-Duiveland is ook een stap in de goede richting geweest voor het in stand houden en verbeteren van de melkveestapel. Het bestuur heeft in overleg met de veehouders en de zuivelfabriek een re geling getroffen, die de levering van melk en melkprodukten in de Schouwse Westhoek tijdens de drukke vakantie- Aan het begin van de vergadering maakte de heer Rijstenbil aanmerking op enkele onvolledigheden in de notul- len. „Volgens het reglement van orde moet daarin alleen de zakelijke inhoud voorkomen", zo repliceerde de burge meester. De heer Rijstenbil daarentegen merkte op, dat het juist om de zake lijke kant van enkele onderwerpen ging. Hij deed de suggestie een bandrecorder aan te schaffen voor het vastleggen van dé raadsdiscussies. De burgemeester stelde voor om de heer Rijstenbil de notulen te laten maken. Met de stem van de laatste tegen werden ze ten slotte onveranderd vastgesteld. Burgemeester De Jonge deelde tij dens deze vergadering nog mee, dat de Electro Motoren Fabriek te Dor drecht heeft afgezien van haar voor nemen tot vestiging van een depen dance in het noodgemeentehuis. Mr. C. J. B. du Croo zal vrijdag om drie uur in het Burgerweeshuis te Zierikzee de tentoonstelling „Zeventiende-eeuwse meesters" openen. Deze tentoonstelling wordt ter beschikking gesteld door de dienst voor 's rijks verspreide kunst voorwerpen. De heer A. A. M. Schmidt Ernsthausen zal namens deze dienst de tentoonstelling toelichten. Vanaf het beginsignaal nam DES de leiding. De serie aanvallen van DES leverden echter geen succes op. Dirk Fluyt probeerde het met schoten van grote afstand maar ook dat leverde niets op. Na ongeveer 10 minuten ver anderde het spelbeeld volkomen en nam Velocitas het initiatief in handen. DES liet zich echter niet ontmoedigen en toen de bal prachtig naar voren werd ge speeld vanuit het middenvak, doelde Kees Struyk met een doorloopbal: JL0. Toch bleven de gasten ook daarna het veld beheersen. Een minuut na rust maakte mevrouw Van de Weele-Kloet de gelijkmaker 1X- Na 20 minuten zag de hard werkende Jan Neele zijn inspanning beloond toen hij met een schot vanaf de doellijn de stand op 21 bracht. Enkele minuten daarna maakte L. Hart gelijk: 22. Jan Hanse zorgde voor 32 en 5 minuten voor het einde bracht Adri de Jonge de partijen op gelijke voet: 33. Twee minuten voor het einde scoorde Kees Struyk 43. Vlak voor tijd bepaalde mejuffrouw Hijboer de eindstand op 44. strate, Annemieke de Jongh, Tineke Kwekke- boom, Anneke Lambert, Gerda Lankester, Ria Mieras, Janine Pilaar, Ko Remijnse, Syt- se Renting, Gerda Ruissen, Hennie Sterk, Jan van de Vrede, Jan van de Vrie, Marius Wes- sels, Peter Rosier, Mieke Brants, Conny Buys, Herman Fagee Schaeffer, Ko Geluk, Ella van Gorp, Corrie Janssen, Jeannette van Kerk- voorde, Ko Kloet, Anton Kribbe, Harry van Leeuwen, Jaap Luyk, Atie Maartense, Tineke Minnaar, Bernard van Oost, Wilma Ossewaar- de, Wilma van Riet, Kees Trimpe, Niek Ba- vinck, Wijnand Burger, Mattie Eversdijk, Adriaan Goeman, Frans Hoogstrate, Anneke Houterman, Wim Joosse, Matty Kersten, Arie Krijgsman, Janny Lavooy, Maatje Lergner, Marleen Pik, Digny Sinke, Louw Simonse, Marleen van der Slikke, Annie van Stel, Ri- nus Vaane, Bram Verwijs, Hans Weezepoel, Annie van Willegen, Christien Beneder. Mies Dieleman, Hans de Kok, Ab Koster, Giljam Lokerse, Arend van der Marei, Otto Maris, Bram de Muynck, Kees Nagelkerke, Koos van Nieuwenhuyzen, Cokky Sommeijer, Jan Steketee, Izak Vogelaar, Marius Vrijlandt, Ad Willemse. Van klas 2G naar klas 3G: Bram Berman, Toon Boogaard, Marijke Carpentier, Bas ter Haar, Adri op 't Hof, Marijke Meindersma, Arnold Renting, Sander Schimmelpenninck van der Oye, Wim van Stel, Jankees Vette, Quinten van de Vrie, Elly Zandee. Van klas 2H naar klas 3H: Harry Baars, San- ny Brand, Jos van Elsacker, Janny van de Guchte, Tonny Heijboer, Kees op 't Hof, Ti neke Jansen, Hans Schop, Annelies- Taillie, Coby Vleugel, Annemarie Wondergem. Rinus bij de Vaate, Marjoan Baaijens, Hanneke Ba- rentsen, Ineke de Borst, Evert Butler. Rie van den Ende, Kees van Liere, Chris Lobbe- zoo, Iet Leendertse, Frank van de Ree. Erna Schreuder, Olga Slager, Janke Tamminga, Hans Treffers, In a Weststrate, Piet Zandee, Hans Daudeij, Eduard Denkelaar, Gilles de Fouw, Ans Jasperse, Ko Jille, Janny Kool stra, Hannie Leys, Lou Moerman, Lenie Non- nekes, Henk Prummel, Theo van der Peijl, Johan van Sabben, Mieke van Soelen, Dinny Verschuure, Lucy Versteeg, Heieen Waverijn, Leuntje Wiskerke. Van klas 2M naar klas 3M: Paula Ambachts heer. Marian Bras, Lenneke Duvekot, Lies Egter van Wissekerke, Corini van Maldegem, Ineke Nooteboom, Heieen Parmentier, Elly Rus, Esther Scheele, Heieen Schouwen aar, Jos van Veen, Willie Wiskerke, Corrie Noord- hoek, Bettie Tielkemeijer, Elly Loeve, Ma- riët Smit, Marijke Kil, Riet Leys, Ria de Vis ser. Van klas 3G naar klas 4G: Theo Beneder, Piet Boon, Addie van den Bos, Annie van den Bos, Cora Fraanje, Isabel Gebuis, Nan ny de Jager, Peter Jobse, Jan Joziasse, Rinus Pieper, Frans Pieters, Teun Ros, Arie Sturm, Sjoerd Tamminga, Annemieke van der Wel. Van klas 3H naar klas 4H: Kees in 't Anker, Ab Blok, Ko de Bruijne, Kees Dekker, Piet Dubbelman, Maarten Fraanje, Johan Gebuis, Piet Germing, Maks van Harn, Derk Jan Harmsen, Jan Hoogendoorn, Ko Karman, Koosje Koole. Hans Paardekoper, Kees Sin- ke, Arma Verschuure, Leo de Winter, Kees Wondergem, Saarke Wondergem, Jaap Zan dee, Simon Harinck, Guus Blankenburgh. Jaap van den Berge, Koosje Brants, Piet de Bruijne, Peter Bruynzeel, Corry de Dreu, Wim Duynhouwer, Janniè Flipse, Annie Gel dof, Lieke Huigens, Jaap van Neuren. John Oostdijk. Sjaak Schipper. Koos de Schipper, Izak Smallegange, Wim Ventevogel, Jan Wil lem Vleugel, Ko Vleugel, Jelly van der Wal, Kees Wiskerke, Martien Zandee, Freek de Jonge, Rinie Viergever. Van klas 3M naar klas 4M: Rita Bakker, Hil da Bonder, Steef van Harn, Matty Hovestadt, Agaath Joosse, Liesbeth de Koning, Ria Nieuwenhuyse, Heieen Oudkerk, Ineke Sin- ke, Nel Sinke, Jossy de Smit, Christel Stomp, Marjan Torbijn, Conny van Weele. Van klas 4G naar klas 5G: Wim Geene, Mar ten jan van de Guchte, Annet 't Hooft, Hans Karelse, Gerhard van der Klis, Boudewijn Koole, Nelly Koole. Paul Louwerse, Ineke Paauwe, Krina de Regt, Rutb Vermeer. Wim Wattel, Chris Wessels, Jan Schuling. Van klas 4 h.b.s.-A naar klas 5 li.b.s.-A: Ja cques de Jongh, Tiny Koene, Judith Kribbe, Addie Munter, Piet de Schipper. Ineke Sin ke, Wim Willemsen. Van klas 4 h.b.s.-B naar klas 5 h.b.s.-B: Adri de Bruijne, Hans Harthoorn, Lenie Krijgs man, Jaap Loeve, Bas Minderhoud, Jos Pie terse, Willie Pik, Aart Plaisier, Jan de Schip per, Wim Sinke, Jan Sommeijer, Rinus Som meijer, Henri van der Veen, Ton van Weele. Van klas 4M naar klas 5M: Ineke Bruynzeel. Coby Catsman, Lies Danker, Ineke Goeman, Janny van der Graaff, Janny Hertgers, Maaike op 't Hof, Netty Hogendorf, Annema rie Jansen, Betty Jonker. Conny Lukasse. Miep Meulpolder, Ans de Puit, Annie Sterk. Merio Vermeer, Elly van Zweden. Van klas 5 gym-A naar klas 6 gym-A: Louw Filius, Chris van Fraassen, Thijs Geu ze, Ko la Grand, Jenny Luteyn. Van klas 5 gym-B naar klas 6 gym-B: Rïne- ke Beneder, Ineke Boonstra, Nelleke Domi- nicus, Tom Fossen, Ad Fraanje, Wim Fraan je, Wim van der Hoofd, Hantz Renting, Han van der Rhee, Pim Verschoor, Frans van Wel. i Onder leiding van de directeur maakte een aantal afgestudeerde leerlingen van het Z.T.I. te Goes met het hoogaarsjacht de „Anne-Marie" een excursie naar de Deltawerken. Achtereenvolgens werden bezocht de werken te Bruinisse en de bouw van de Volkeraksluizen. Via het Hollands diep, Dordtse kil, Krabbe, Oude Maas en Spui werd de nieuwe keersluis met bijkomende wer ken te Oud-Beijerland bezocht. Van daar ging de tocht verder langs de Beningen, de Hoornse hoofden naar de werk- haven van de Deltawerken-Noord te Hellevoetsluis, waar de Marinesluis en de Koopvaardijsluis werden bekeken. Met vergunning van de hoofdingenieur van de Deltawerken kon de „Anna-Ma- rie" naar de werkhaven van de bouwput voor de grote spuisluizen zeilen en daar ligplaats nemen. De deelnemers konden twee dagen lang de projecten bezoeken. Van hieruit werd tevens de in aanbouw zijnde schutsluis nabij Stellendam be zocht. Op de terugweg werd de haven van Middelharnis nog bezocht, om ook daar de veranderingen aan de bestaande sluis te bekijken. Door het Vuile Gat langs Tien Gemeten werd ten slotte de brug bij Numansdorp bereikt, waarna de reis naar Zeeland weer kon worden aanvaard. Door een ontploffing in de machine kamer van de provinciale boot „Prins Willem I" moesten maandagmiddag en avond de diensten op het veer Terneu- zen-Hoedekenskerke enkele uren worden gestaakt. Juist toen de boot om 15.45 uur in Hoedekenskerke wilde meren, klonk een hevige knal, terwijl uit de machine kamer een rookwolk opsteeg. Bij onder zoek bleek, dat een spoeltrechtrooster en -deksel van de machine waren vernield. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Wel schrokken passagiers en be manningsleden uiteraard hevig van de knal. De oorzaak van de ontploffing is niet bekend. Nadat in Goes de onder delen waren vernieuwd, kon om 20.00 uur de terugreis naar Terneuzen worden aanvaard. Geslaagd te 's Gravenhage voor het voorlopig diploma scheepswerktuigkun- de, de heer H. A. M. Heyens te Sluis, leerling van de school voor scheepswerk- tuigkundigen te Middelburg. De heren A. P. Woutersen te Krabben- dijke en W. van Nieuwenhuyzen te Nieuw- en St.-Joosland slaagden aan de landbouwhogeschool te Wageningen voor het propedeutisch examen. Voor het mulo-examen diploma A slaag den te Bergen op Zoom: P. C. van Dij- ke, Sint-Maartensdijk, M. Andriesse, Scherpenisse, J. Deurloo en H. D. van der Stoel, Tholen en J. C. Geuze, Poort vliet en A. C. Heyboer, Sint-Annaland. Voor diploma B met middenstand L. F. den Braber, Sint-Philipsland. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van het Souburgs Mannenkoor zal de Zeeuwse Zangersbond „Zang Ver edelt" het jaarlijkse zangconcoursfesti- val en solistenconcours voor Zeeland dit maal houden in Oost- en West-Souburg. In ,,'t Zwaantje" zullen zaterdag acht koren en 11 solisten dingen naar de hoofdprijzen: twee wisselbekers. Het gemeentebestuur van Souburg, de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt", de heer M. J. van den Berge en het Souburgs Mannenkoor hebben bovendien nog medailles voor de koren beschikbaar gesteld. Voor de solisten zijn er behal ve de wisselbeker, twee medailles be schikbaar, uitgeloofd door de heer E. J. C. Sinke en de Zeeuwse Zangersbond. Na een officiële ontvangst in het ge meentehuis van Souburg om 11 uur, zal de wedstrijd om kwart voor twaalf een aanvang nemen. Eerst treedt op de vereniging T.O. en O. uit Borssele met festivalmuziek. Daarna komen de koren aan de beurt, ieder met een verplicht en met een vrij werk en tot slot de solis ten. De deelnemende koren zijn: het Sou burgs mannenkoor, U.D.I. uit Souburg, het mannenkoor „Zang en Vriendschap" uit Kapelle Biezelinge, Excelsior uit Yerseke, Zang en Vriendschap uit Kou- dekerke, het Nederlands hervormd kerk koor uit Axel, Crescendo uit Kruiningen en V.Z.O.S. uit St. Maartensdijk. Om on geveer half zeven worden de prijzen be kendgemaakt. Bestuur en spelers van de v.v. „Sluiskil" zullen, wegens het behalen van het kampioenschap in de eerste klas B, af deling Zeeland en promotie naar de vierde klas K.N.V.B., op zaterdag 13 juli a.s. recipiëren in hotel „De Kroon" te Sluiskil van 17.00 tot 18.30 uur. Benzine- en doorsmeer- station. Skoda-dealer GARAGE Nieuwerkerk Tel. 01114-482 Unie-dealer maanden verzekert. Ook is in dit ver band gewerkt aan een contract voor de aan- en afvoer van melk in moeilijke perioden, zoals de afgelopen strenge winter en de opdooitijd met de afsluiting van verschillende wegen. De heer Eveleens attendeerde de leden van de C.M.M.C. ook nog even op de mo gelijkheid om in de toekomst de melk bus af te schaffen en daarvoor in de plaats een bewaring van melk in de zo genaamde melktank en vervoer naar de fabriek via tankauto's te stimuleren. „Er is thans een studiecommissie op landelijk niveau aan het werk." Voor 132 melkveehouders van Schou wen-Duiveland lag deze middag de kleurige oorkonde van het predikaat „Hygiënisch Melkwinningsbedrijf '62" klaar. Een brevet, dat werd gehono reerd met een extra premie van 28 cent per 100 kg melk, afgeleverd in de periode november 1961novem ber 1962. De netto-opbrengst per 100 kg melk met 3,876 vet af boerde rij bedroeg over dat jaar 25,26. Er volgde nog een nabetaling van 53 ct. per 100 kg. melk. In het verloop van deze algemene verga dering werd een reeks huishoudelijke za ken afgehandeld. Tot bestuurslid wer den herkozen de heren D. Eveleens, G. A. Kloet en A. J. Hage. In de raad van commissarissen zullen opnieuw zit ting hebben de heren C. Bolijn en C. A. Hanse te Bruinisse. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 2944. Weekaanvoer 4165 Vet te koeien en ossen 250. Gebruiksvee 624. Vette kalveren 582. Graskalveren 101. Nuch tere kalveren 614. Paarden 61. Veulens 7. Schapen of lammeren 680. Bokken of geiten 25. Prijzen (resp. voor lef 2e en 3e kwaliteit) (in ets. per kg.) Vette koeien 305340 275300 260275 Vette kalveren 290310 260275 240255 Slachtpaarden 280 240 230 Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) (in guldens per stuk) Graskalveren Nuchtere kalveren Schapen Lammeren 390 165 125 115 Kalf- en melkkoeien 1150 Vare koeien 880 Vaarzen 880 Pinken 550 Vette koeien aanvoer minder 325 145 105 95 1025 770 760 425 dan 280 125 95 75 850 660 660 375 vorige week, handel goed, prijzen stijver. Vette kal veren aanvoer iets minder, handel willig, prijzen iets hoger voor betere kwaliteiten. Graskalveren aanvoer iets minder, handel rustig, prijzen als vorige week. Nuchtere kalveren aanvoer minder, handel goed, prij zen ruim prijshoudend. Slachtpaarden aan voer als vorige week, handel tamelijk, prijzen onveranderd. Schapen en lammeren aanvoer even meer, handel levendig, prijzen iets ho ger. Kalf- en melkkoeien aanvoer minder handel kalm, prijzen onveranderd. Vare koel en aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen als vorige week. Vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel kalm. prijzen onveranderd. VEILING ROTTERDAM 8 juli. Eerstelingen, groot 1722. poters 17 20, kriel 17—18. Doré, groot 20—23, poters 1820, kriel 1518. Barima, groot 1420, po ters 13—19, kriel 1517. Alles per kg Aan voer 31.000 kg. Andijvie 716 per kg. Aan voer 21.000 kg. Sla 7 per stuk Aanvoer 29.000 stuks. Spinazie 1 57—63 per kg, idem II 1920 per kg. Bloemkool IA: 6 stuks per bak 5383 p St., 8 stuks per bak 4571 p. st., 10 stuks per bak 3443 p. st. Bloemkool IIA: 6 stuks per bak 4064 p. st., 8 stuks per bak 2864 p. st., 10 stuks per bak 2229 p. st., 12 stuks per bak 1823 p. st. Aanvoer 14.000 stuks. Dubbele bonen 1.602.10 p. kg. Snijbonen (kas) 1.701.90 per kg. Tuinbonen 1321 per kg. Spitskool 816 per kg. Kroten 36 per bos, idem 611 per kg. Bospeen I 3251 per bos. Peulen 1.802,00 per kg Was- peen IA 4045 per kg, idem IIA 2432 per kg. Komkommers 70-80 2028 per stuk, idem 60-70 1825 per stuk, idem 50-60 1623 per stuk, idem 40-50 1215 per stuk, idem per kg 2127. Selderij 810 per bos. Rode kool 20 24 per kg. Uien 2240 per kg. Aardbeien IA 1.571.95 per kg. IIA 1.221.77 per kg, IIB 691.14 per kg, I 41 per doos, IIA 1743 per doos. Rode bessen IA 941.21 per kg, IIA 631.16 per kg, IA 3368 per doos, IIA 1932 per doos. Perziken 2050 p. stuk. Beauty 801.60 per kg. Golden Japan 1.601.80 per kg. June Blood 1.101.40 per kg. Tomaten A extra 8.30, AI 8.20, BI 8,00, VEILING KAPELLE. 9 juli. Frambozen in kratten 1 144157 2 134—141, in tubs 116120. Rode bessen per kg: Extra 78, 1 68—73, 2 57.20—58.80, 3 49.80— 52.40, per doos 1 21—28, 2 13—18. Aardbeien z. dop: Sengana 1 139, 2 127—130. Red Gaunt let 1 129, 2 116127. Diversen 1 119, 2 108, 3 78. Aardbeien per doos: Red Gauntlet Ex. 59, i 4063, 2 2548. Talisman 1 4759, 2 2434. Cambridge 2 3340. Vola 1 43, 2 21. Sengana 1 48, 2 21—28. Marie Eva 1 51. 2 21. Kersen: Markiezen 1 162180, 2 68129, 3 25—36. Meikersen 3 15—33. Varikse Zwarte 1 143. Vr. v. Werder 2 78. EIERMARKT GOES. Bericht van verzamelaars. Kippeëieren 11 cent. Kleine eieren (kip) 9 cent. Ganzeëieren 25 cent. Kleine idem 20 cent. VEILING GOES. 9 juli. Rode bessen 2E 6366, 2 5758. 2 53. Frambozen in kratten 1 156157, 2 138140. Frambozen voor de industrie 117. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 1 en 2 133. Red Gauntlet 1 en 2 117. Talisman 1 en 2 117. Jucunda 1 en 2 81. Regina 1 en 2 71. Diverse aardbeien 3 78. Aardbeien met dop: Talisman 2 73—116, 3 67—82. Senga Sengana 2 108, 3 74. Red Gauntlet 2 100131, 3 65. Aardbeien per doos: Talisman 1 5255, 2 3042, 3 19—30. Senga Sengana 2 22. Red Gauntlet 1 5459, 2 3848, 3 2836. Cam bridge Vigour 2 42. Rode bessen per doos 1 21—28, 2 1422, 3 1115. Kaspruimen per stuk 1 1319. Diversen per kg: Earley Rivers 2 142. Markiezen 2 135156, 3 90. Meikersen 2 125145. Br. Bruine 2 100164. Hollanders 2 126—138. BEURSBERICHT GOES. 9 juli. Hooi: Lucernehooi 120125 per 1000 kg, geperst uit de ruiter. Weidehooi 100115 per 1000 kg. geperst uit de ruiter. Dijkhooi 80100 per 1000 kg, geperst uit de ruiter. Veldbeemd 5060 per 1000 kg. geperst. Vlas. Er is een behoorlijke belangstelling voor betere partijen vlas. De prijzen blijven op een niveau van 16001900 per ha. Voor gelegerde partijen is nog geen belangstelling. Oogst- werk voor rekening van de koper. Voor vlas uit de schelf geleverd was de notering 2123 cent per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt 1,761,80 per kg. VEILING KRABBENDIJKE. 9 juli. Aardbeien industrie: Senga S. 1 en 2 127. Red Gauntlet 1 en 2 104. Diverse rassen 1 en 2 111. Aardbeien per doos: Talisman 1 35, 2 29. Red Gauntlet E 46, 1 37—47, 2 19— 47, 3 1510. Rode bessen industrie: 1 6873, 2 5758, 3 47. Rode bessen per kg: 2 74, 3 48. Rode bessen per doos: Jh. v. Tets 1 2427, 2 18—26. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 4160 kg, 1,762,60. Schar 119 kg. Bot 505 kg. Schol 23 kg. Tong 222 kg. Paling 32 kg. Rog 4 kg. Ongesorteerde vis 134 kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 15