Prof. De Quay sprak met fractieleiders Spaak bij Kroesjtsiew Proteststaking bij fabriek in Helmond Optimisme voor 1964 Nieuwbouw Vlissingse h.t.s. is zeer urgent Zebra's Landbouw- politiek Vandaag valt wellicht de beslissing Aantrekkelijk plan reeds half jaar bestekklaar Directie doet geheimzinnig" vinden werknemers 90-JARIGEREDT KLEUTER UIT HET WATER Meer aanmeldingen 206e jaargang no. 159 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Prof. Zijlstra Verkiezingsuitslag Veel namen Landbouw Defensie Geen winstuitkering over 1962 Dodelijke val van Amsterdams balkon Investering In 1963 beter AKKOORD FEDERATIE MALEISIË GETEKEND Schip gezonken na aanvaring PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT fin iu fi' den,a B<l?noen Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw franco per post f 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: 9Q11 Stl J wi 8^8 r? i* S?? -dV 3647/3643) Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel 2395; Terneuzen. Arsenaalstraat 2, tel. «ui. *ien*zee rea. tel. 2425 adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct p mm. Min. p. adv. f 4.50 Engez med. 3 x tarief Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct p reeel (min. f 1.50) ..Brieven bur van dit blad' 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C. Middelburg Dinsdag 9 juli 1963 DEN HAAG GIST NAAR NAAM PREMIER (Van onze parlementaire redacteur). De vier Tweede-Kamerfracties die bij de kabinetsformatie betrok ken zijn die van de K.V.P., de A.R.P., de C.H.U. en de V.V.D. komen alle vandaag in vergadering bijeen om zich te beraden over de denkbeelden die de formateur prof. De Quay hun heeft voorgelegd omtrent de zetelverdeling in het nieuwe kabinet en omtrent de op de verschillende ministersposten te benoemen per sonen. Gisteren, toen prof. De Quay de verschillende fractieleiders afzonderlijk ontvangen heeft, heeft hij daarover met hen van ge dachten gewisseld. Tevens zullen de fracties vandaag moeten uitmaken, óf zij akkoord kunnen gaan met de benoeming van een niet-K.V.P.-er als minis ter-president. Prof. De Quay voelt er nog steeds niet voor om het pre mierschap op zich te nemen. Wel zou hij bereid zijn om vice-minis ter-president te worden en dan in deze functie tevens belast te wor den met de behartiging van de za ken die Suriname en de Nederland se Antillen betreffen. Prof. De Quay schijnt er het meest voor ge porteerd te zijn om mr. Marijnen de tegenwoordige minister van landbouw en visserij, tot minister president te benoemen, maar het is de vraag, of de andere fracties daarmee akkoord zullen gaan. Het hardnekkigst hoort men in Den Haag prof. Zijlstra, minister van finan ciën in het huidige kabinet-De Quay, noemen als toekomstig minister-presi dent. Naar wij vernemen, bestaat er bij de V.V.D. geen bezwaar tegen de per soon van Prof. Zijlstra. Wel is men zich er van bewust, dat de K.V.P. wellicht losser tegenover een kabinet met de heer Zijlstra aan het hoofd zal staan dan tegenover een kabinet, dat aangevoerd wordt door een van haar eigen mensen en met name tegenover een kabinet met prof. De Quay als premier. Men voelt dat bij de V.V.D. zelfs als een bezwaar. Ook de C.H.U. denkt er zo over. Daar verwacht men, dat vooral de linker vleugel van de K.V.P. gemakkelijker tegen een kabinet-Zijlstra zal oppo neren dan tegen een kabinet met een katholieke premier. Bovendien acht men bij de C.H.U. een opvatting die door andere fracties gedeeld wordt de benoeming van prof. Zijlstra tot minister-president niet in overeenstemming met de verkiezings uitslag. En van de verkiezingsuitslag is de informateur prof. Beel volgens zijn eigen uitdrukkelijke verklaring juist uitgegaan. De antirevolutionaire fractie vindt de benoeming van prof. Zijlstra een van haar eigen mannen misschien nog wel te accepteren, maar daar zal dan tegenover dienen te staan, dat de K.V.P.-fractie zich voor vier jaren sterk aan het kabinet bindt. Men ver langt er duidelijk een binding voor „vier jaren", om niet na één of twee jaar voor de onaangename verrassing komen te staan, dat de K.V.P.-fractie of een Paul-Henri Spaak, de Belgische minister van buitenlandse zaken en voormalig secretaris-generaal van de NAVO, heeft gisteren in Kiev een onderhoud gehad met Kroesj- tsjew. Volgens Tass hebben beide mannen „een nuttige gedachten- wisseling over de huidige interna tionale vraagstukken" gehad en is het overleg gevoerd in een „sfeer van openhartigheid en wederzijds begrip". Spaaks overleg met Kroesjtsjew wordt beschouwd als een onderdeel van de pei lingen van het westen vóór de kern stopconferentie in Moskou, die maandag a.s. begint Aan deze conferentie nemen vertegenwoordigers van Rusland, de V.S. en Engeland deel. Bij de besprekingen tussen Spaak en Kroesjtsjew waren onder meer aanwe zig Nikolai Podgorny, secretaris van het Centrale Comité van de Sowjetrussische Communistische Partij en Valerian Zo- rin, vice-minister van buitenlandse za ken van de Sowjet-Unie. Spaak zal wellicht in verband met het steeds stroever worden van de bespre kingen tussen Moskou en Peking ge tracht hebben te weten te komen of Kroesjtsjew nu een grootscheepse po ging wil doen om enkele van zijn ge schillen met het westen te regelen. Zoals bekend heeft Spaak zich open lijk voorstander verklaard van een niet- aanvalsverdrag tussen de landen van de verdragsorganisatie van Warschau en die van de NAVO Het is mogelijk dat Kroesjtsjew Spaak nu wil gebruiken om de meningen hierover te peilen van de landen van de NAVO die niet op de kern stopconferentie in Moskou vertegen woordigd zijn. Spaak heeft misschien ook de kans aangegrepen om met de Russische premier te praten over de betrekkingen tussen de E.E.G. en de Economische Gemeenschap van de Oost- Europese landen, de Comecon. groot deel daarvan tegen bepaalde plan nen van het kabinet in verzet komt. Mocht prof. Zijlstra premier worden, dan zal hij in geen geval de portefeuille van financiën houden. Wel zou hij er algemene zaken bij kunnen krijgen. Niemand in de Haagse politieke krin gen acht het acceptabel, dat de anti revolutionairen, nadat zij bij de verkie zingen voor de Tweede Kamer een zetel verloren hebben, daarvoor beloond wor den met het premierschap, de porte feuille van financiën en nog een tweede minister. Het spreekt welhaast vanzelf, dat voor de verschillende te bezetten departementen allerlei namen de ron de doen. In een kabinet met prof. De Quay als vice-premier zou de V.V.D. prof. Witteveen, de voorzitter van de V.V.D., die bij de laatste verkiezin gen naar de Tweede Kamer verhuisd is, graag op financiën benoemd zien. Ook de tegenwoordige christelijk- historische minister van economische zaken drs. De Pous dingt echter naar deze post Voor justitie blijkt op het ogenblik de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen mr. Scholten be kend door zijn vergeefse verdediging van de invoering van commerciële te levisie hoge ogen te gooien en voor landbouw en visserij blijkt men te den ken aan mr. Biesheuvel van de A.R.P. Dat zou dan betekenen, dat mr. Marij nen niet meer op landbouw terugkomt. Hij zelf voelt er trouwens niet voor en ook bij de C.H.U. en de A.R.P. zal men er niet rouwig om zijn gezien de grote ontevredenheid die er de laat ste tijd in agrarische kringen heerst als mr. Marijnen niet weer op land bouw verschijnt. Voor defensie denkt men vooral aan mr. Bot, de tegenwoordige staatssecre taris van binnenlandse zaken. Voor de bezetting van het ministerie van ver keer en waterstaat is wel de naam ge vallen van ir. Maris, de vroegere direc teur-generaal van waterstaat, maar men geeft in politieke kringen toch de voor keur aan iemand uit parlementaire om geving, althans aan iemand, die het parlementaire werk van nabij kent. Anmn#wwwwwwwwywwwvwwwwwvwvwvwwwwwwwwvwwwwiwwvvvwvwwwvwvvwvwww% Een van de weinige nog varende zeilschepen, de Amerikaanse driemasts bark trEagle", welke als opleidingsschip in dienst is van de Amerikaanse kustwacht, is maandagochtend voor een bezoek van vier dagen in Am sterdam aangekomen. Het schip wordt vergezeld door twee kotters van de kustwacht, de ,Jtockaway" en de „Castle Rock". De foto toont de .JSrgle" aan de De Ruyterkade in Amsterdam. Onder de fraaie boeg door ziet men op de achtergrond op het IJ een van de kotters.. Het valt op, dat men bij het departe ment van verkeer (en waterstaat) altijd zo ontzaglijk veel tijd nodig heeft voor het bestuderen van bepaalde ver keersproblemen en dat het na afloop van die studie nog weer eens extra lang duurt aleer men bepaalde maatregelen neemt. Kort na het instellen van de ze bra-overgangen, werd het duidelijk, dat deze kruisingen nuttig werken en ze vooral ten behoeve van de voetganger de verkeersveiligheid vergroten. Maar al even spoedig werd het duidelijk, dat er toch nog op die kruisingen veel te veel ongelukken gebeurden, waarvan in hoofdzaak kinderen het slachtoffer wer den. Zoekend naar een ver klaring voor die on gelukken, kwam men tot de conclusie, dat het „samenspel tus sen gemotoriseerd verkeer en voetganger" niet altijd op de juiste wijze verliep. Als een oorzaak van dat gebrekkige samenspel werd onder meer de slechte markering van de ze bra's genoemd. Bestuurders van motor voertuigen stoven op zebra's aan en maakten slachtoffers onder de overste kers, omdat zij te laat de zebra's op merkten. Van verscheidene zijden is daarna aan gedrongen op het beter markeren van de zebra's door duidelijke borden, die op grotere afstand voor de motorbe stuurders zichtbaar zijn. Daartegen is toen door verkeersdeskundigen enig be zwaar gemaakt omdat er al zoveel soor ten verkeersborden langs de weg staan. Ook waren er „deskundigen", die meen den, dat het zebrasysteem wel weer zou verdwijnen of in elk geval zou verande ren en zij waren bepaald tegenstanders van de verkeersborden bij de zebra's. Nu de laatstgenoemden geen gelijk heb ben gekregen wat het verdwijnen van de zebra's (en het vogelvrij verklaren van de voetgangers!!!) betreft, ligt het voor de hand, dat er thans ernstig gedacht moet worden over een betere aanduiding van de zebra's. Er vallen op de zebra's doden en gewonden door de te gebrekki ge aanduiding. Dat mag niet voortduren! Een grote toeristische organisatie heeft daarop enkele dagen geleden nog eens de aandacht gevestigd. Zij heeft ge vraagd om een betere aanduiding van de oversteekplaatsen. Wij ondersteunen dat verzoek graag en we zouden er bij willen opmerken, dat het aantal doden en gewonden lager zal kunnen zijn naar mate men op het departement van ver keer sneller de vereiste maatregelen neemt. Gistermorgen hebben ongeveer 500 personeelsleden van de Koninklij ke Textielfabrieken J. A. Rayma- kers en Co. te Helmond het werk neergelegd als protest tegen de ge heimzinnigheid, die volgens hen door de directie wordt betracht met betrekking tot de bedrijfsre sultaten over 1962, welke geen winstuitkering aan het personeel mogelijk zouden maken. Vrijdagmorgen heeft ir. Joh Raymakers in een vergadering van de ondernemings raad de leden het accountantsrapport voorgelezen, waarin er melding van wordt gemaakt, dat de bedrijfsresulta- Foto: Paul Henri Spaak (links) en de Russische premier Kroesjtsjeiv rechts tijdens hun besprekingen in Kiew. De 46-jarige mevrouw M. Schmidt is gisterochtend van het balkon achter haar woning op de tweede verdieping aan de Kanaalstraat in Amsterdam naar beneden gevallen en op weg naar het ziekenhuis overleden. De vrouw ver loor het evenwicht toen zij op een trapje stond om de was op te hangen. ten een winstuitkering over 1962 niet toelaten. Deze mededeling veroorzaakte nogal wat deining en toen de directie gistermorgen niet voornemens was ver dere opening van zaken te doen, verlie ten nagenoeg alle werknemers van de af deling weverij, spinnerij en de finishafde- ling de fabriek. In Gemert, waar kermis wordt gevierd, zijn bij de Koninklijke Textielfabrieken J. A. Raymakers 200 man in staking gegaan. De staking wordt door de organisaties met gesteund. Van werknemerszijde wordt gesteld, dat men geen vertrouwen heeft in de mede deling van de directie, dat een winstuit kering niet mogelijk is. Ondanks de slechte gang van zaken, waarover de directie spreekt, wordt te Mierlohout een geheel nieuwe fa briek gebouwd terwiji in het bedrijf zelf kapitalen worden geïnvesteerd. Dooi te grote afschrijvingen wordt de winst praktisch geheel wegge werkt. zo menen de werknemers. De directie deelde in een communiqué onder meer mede, dat reeds in januari in het personeelsblad is gepubliceerd, dat 1962 voor Raymakers een mager jaar was. Vrijdag deed de heer Johan Ray makers op de ondernemingsraadverga dering mededeling van de officiële ac countantsverklaring van het kantoor Wijsmuller en Nienhuis, die een bevesti ging was van zijn eerder gedane mede delingen. Ook gaf de heer Raymakers de rede nen die tot de minder goede resultaten over het jaar 1962 hadden geleid. Hij ging ook in op de opmerkelijke verbete ringen, zowel op het gebied van de pro- duktie ais de ordersituatie in het lopende jaar. BEGROTING INDONESIË Bij monde van premier dr. Djoean- da heeft president Soekarno gister morgen de economische begroting van zijn regering voor 1963-1964 ingediend in een bijzondere zitting van het benoemde parlement. Voor het lopende jaar wordt een tekort verwacht van 33,6 miljard roepiah en voor het volgend jaar wordt het tekort begroot op slechts 1,77 mil jard. De inkomsten voor dit jaar worden ge schat op 272,0 miljard en de uitgaven op 305,6 miljard roepiah. Voor 1964 zijn de cijfers resp. 391,00 miljard en 392,77 miljard roepiah. De regering verwacht de vergroting van de staatsinkomsten het volgend jaar te verkrijgen uit de verhoging der invoer rechten en verlaging van de subsidies aan staatsondernemingen die worden verleend krachtens de onlangs ingevoer de economische bepalingen. In de ontwerpbegroting werden geen bijzonderheden verstrekt over de uitga ven der verschillende regeringsinstellin gen, maar in toelichtende verklaringen deelde president Soekarno mede, dat de nadruk der uitgaven zal liggen op econo mische ontwikkeling, in het bijzonder de vergroting van de produktie van voedsel en kleding. Soekarno wees erop, dat de regering tot nu toe meer dan 70 procent van de inkomsten voor defensie heeft uitgege ven in verband met de strijd om West- Irian en met binnenlandse opstanden. De regering heeft besloten de strijdkrachten te gebruiken voor ontwikkelingsprojec ten binnen het raam van „burgerop drachten". De eerste ministers van Groot-Brittan- nië, Malakka, Singapore, Serawak en Brits Noord-Borneo hebben maandag avond de overeenkomst getekend, waar door de nieuwe Federatie Maleisië op 31 augustus een feit zal worden. Broenei had eerder op de avond ver klaard de overeenkomst niet te kunnen tekenen. De overeenkomst werd bereikt na onderhandelingen die tien dagen heb ben geduurd. De 90-jarige heer C. van der Knaap uit Kwintsheul heeft maan dag het 3-jarige kindje van de fa milie A. Kuypers uit het water van de Lange Wateringkade in Kwintsheul gered. Het kind was met zijn stepje in het water gere den, de oude heer was de enige die even later een handje boven net wateroppervlak zag uitko men. Stram als hij door zijn leef tijd was, kon hij toch aan de kant knielen en zo het handje grijpen, waardoor het kind spoedig op het droge stond. iftftftfWWWWWWWVWVWWWWWWWVWWWWWWWW De h.t.s. te Vlissingen, de enige ho gere technische school in Zeeland, zit, zoals directeur ir. C. J. A. Bax, het uitdrukt, „te springen om het nieuwe gebouw". Dit is geen vage utopie: het grote nieuwe complex dat aan de Vlissingse Edisonweg zal verrijzen is al sinds begin van dit jaar besteksklaar. Deze maand is het zelfs al een jaar geleden dat de ministeriële goedkeuring op het ontwerp werd verkregen en sinds begin van dit jaar rusten de plan nen in Den Haag, wachtend op ur gentieverklaring en rijksgoedkeu ring. Volgens de eerste plannen en eerste be sprekingen over dit schoolgebouw, dat met 55.000 kubieke meter totaalinhoud, bouwkosten ruim vijfeneenhalf miljoen en een capaciteit voor 450 leerlingen het grootste schoolcomplex van Zeeland gaat worden, had men er per september aan staande in moeten trekken. Op zijn vroegst zal dit per september 1966 kun nen gebeuren, want voor de totale bouw tijd moeten toch zeker drie jaar worden uitgetrokken. Daar komt nog bjj dat dus de rijksgoedkeuring niet binnen is, zodat het voor directeur Bax en de leraren voorlopig „improviseren" blijft. De nieuwbouw is zeer urgent. Het huidige schoolgebouw, een voorlopige houten school, min of meer verstopt aan de verlengde Hobeinstraat, -wordt voor het aantal leerlingen te klein en moet bovendien verdwijnen. Eigen lijk is de school ai te klein. Dank zij lokaaltjes in de voormalige nutskleu- terschool aan dezelfde Hobeinstraat kan men zich nog min of meer be helpen. Maar het aantal leerlingen zal niet erg hard meer moeten stijgen, of ook met deze noodoplossing komt men er niet meer. Vanwege de bouw van het Vlissingse stadhuis, zal de school moeten verdwij nen. Men heeft het houten schoolgebouw indertijd opgezet voor vijf jaar. Dat was in 1956, dus die vijf jaar zijn ruimschoots verstreken. Nu staat de school op het toekomstige voorplein van het nieuwe stadhuis en naarmate deze bouw vor dert, wordt de overigens nog zachte aandrang van gemeentewege om te verdwijnen, nadrukkelijker. De heer Bax verwacht een stijgende aanmelding van leerlingen en vooral voor de cursus van volgend jaar, die van 1964-1965. Want de indertijd door het E.T.I. voor Zeeland opgestelde curve van de aantallen jonge mensen in Zee land, laat tegen die tijd een flinke piek zien. Verhoudingsgewijs zal die piek op de curve welke de heer Bax opstelde naar aanleiding van het aantal aanmel dingen van nieuwe leerlingen, waar schijnlijk nog progressiever zijn. Dan wordt de huidige bezetting dus zeker te klein. Op dat ogenblik maakt de situatie het al noodzakelijk, dat van laboratoriumruimten van Zee vaartschool en u.t.s. gebruik moet worden gemaakt. „We moeten te veel switchen en te veel klassen splitsen", aldus de heer Bax, die aan de huidige toestand liefst zo spoedig mogelijk een eind gemaakt zou zien. Daar komen nog enkele toekomstplan nen van de h.t.s. bij, zoals de toevoeging van een afdeling bouwkunde. Hiervoor bestaan al geruime tijd plannen; aan een dergelijke afdeling bestaat behoefte, doch ruimte is er niet vooi De heer Bax prijst zich zelfs gelukkig dat toe voeging van deze afdeling nog niet is gerealiseerd, want „we zouden er toch geen ruimte voor gehad hebben" Momenteel telt de h.t.s. voor Zeeland zo'n driehonderd leerlingen De te ver wachten stijging binnen enkele jaren, zal het aantal op vierhonderd of meer bren gen en dan te bedenken dat de school met de huidige beschikbare ruimte niet of nauwelijks meer kan woekeren. Men zit aan het plafond. Maar de toestro ming van leerlingen begint steeds meer op gang te komen. Nog velen in Zeeland weten niet eens dat er een h.t.s. bestaat. Hoofden van scholen staan soms nog verbaasd te kijken als ze er van horen. Bovendien komen steeds meer leerlin gen via u.t.s. (de enkele jaren geleden ingestelde onderwijsmogelijkheid) toe- (Zie slot pag. 2 kol. 5) De coördinatie van de land- en tuin- bouwproduktie in de landen van de Europese Gemeenschap is bepaald nog niet wat ze zou moeten zijn. Het is nog altijd mogelijk, dat het ene land de voortbrenging stimuleert van pro- dukten, die goedkoper en in overvloed betrokken kunnen worden uit een ander E.E.G. land. Van Nederlandse zijde is dezer dagen nog weer eens de aan dacht gevestigd op dat gebrek aan coör dinatie en er is aangedrongen op het scheppen van een betere samenwerking. Het is immers verspilling, wanneer boe ren in het zuiden van Frankrijk een overvloed aan tomaten willen verkopen op een markt, die reeds ruim is voor zien van dat produkt, afkomstig uit lan den, welke óók voor de Europese markt produceren. Helaas is het op dit ogenblik moei lijk zulke eenvoudige en logische denkbeelden binnen de Euromarkt vol ledig tot gelding te brengen. Er heerst op die markt een zekere verstarring door de stugge houding van Frankrijk, dat een sterk autarkistisch standpunt inneemt. Die verstarring wordt daar naast nog bevorderd door de „experts", die elkaar met voortreffelijk cijferma teriaal in de haren zitten en proberen voor hun eigen land de grootst moge lijke voordelen te halen uit de Euro- markt. Zij ageren zo sterk nationalis tisch, dat er geen Europees standpunt uit de bus kan komen. Wij zouden niet graag aan deze „experts" het hun toe komende respect onthouden, maar het lijkt er thans vaak op, dat men met het in de strijd werpen van experts al leen nimmer uit de Euromarktverstar- ring kan geraken. Wat allereerst nodig is, dat is een politieke opklaring en een reeks van politieke afspraken. Via de politiek moet een weg worden gebaand, waarlangs de experts kunnen voortgaan naar nieuwe afspraken. Daarom is het juist gezien van de Franse regering, dat zij bij monde van generaal de Gaulle de kwestie van de graanproduktie ter sprake heeft ge bracht tijdens de jongste besprekingen met de Duitse regering in Bonn. Zoals men weet handhaaft de Duitse rege ring een veel te hoge graanprijs om de binnenlandse graanproduktie aan te moedigen, terwijl Frankrijk dat graan veel goedkoper zou kunnen leveren. Duitsland zou dan echter zijn te dure graanproduktie moeten inkrimpen. De vrij komende arbeidskrachten uit de landbouw zouden gemakkelijk werk kunnen vinden in de industriële en an dere sectoren van het economisch le ven, waar men thans met extra dure buitenlandse arbeidskrachten het te kort aan werkers aanvult. Men durft in Duitsland deze herziening van de land bouwpolitiek niet aan of althans nog niet aan. Generaal de Gaulle heeft nu in Bonn geprobeerd enig politiek pers pectief te vinden voor het oplossen van de graankwestie. Berichten uit Bonn zeggen, dat hem dat niet is gelukt. De heren Adenauer en Erhardt hebben geen voetbreed toegegeven. Zij hebben star het Duitse (nationalistische) standpunt gehandhaafd en geweigerd een Euro- ipees standpunt in te nemen. Dat is voorlopig nog hun goed recht, maar het is wel te betreuren. In elk geval moet geconstateerd worden, dat generaal de Gaulle een eerste stap op de goede weg heeft gezet, dat is de weg van de poli tieke activiteit die nieuwe perspectieven moet openen voor de verstarrende Euromarkt. in de Straat van Gibraltar heeft zich gisterochtend een aanvaring in dichte mist voorgedaan tussen het Amerikaan se schip Santa Emilia (7251 ton) en het 3604 ton metende Britse vrachtschip Patrician dat binnen een kwartier zonk. Het Amerikaanse vaartuig, dat een gat boven de waterlijn kreeg, heeft 34 be manningsleden van de Patrician in Gi braltar aan wal gezet. De kapitein, eer ste stuurman en radiotelegrafist worden vermist. Er waren geen passagiers aan boord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1