Zuidslaviër Valencic greep etappezege in laatste meters ort en wedstrijden RONDE VAN DE TOEKOMST Zimmerman nog altijd leider EERSTE WINST VOOR DONNER Jeugdelftal Z. Vlaanderen versloeg Schouwen-Duiveland Leo van Dongen won in Prinsenbeek CHRIS DUIJKER UIT BEVERWIJK WON KAPELSE FRUITRONDE AJAX WON WEER IN INTERT0T0 LIST0N-PATTERS0N OP JULI „Veersemeerrit" over 65 kilometer T eleurstelling Scheuring Kampioenschappen tennis van Zeeland Wandelmars Hontenisse Nederlandse jeugdrecords atletiek België leidt in avondzesdaagse Cambrai winnaar waterpolotoernooi De Bruinvis" Verhagen won in Frankrijk B.V.V. IN EERSTE DIVISIE Dodelijke ongelukken op Silverstone Lorenzo won drie uur van Auvergne Ajaxspelers zullen contract tekenen Jo de Roo zevende in Hoogstraten Brian Kilby liep snelle marathon Uitslagen S.D.K.B. Peelandrally van Zevenkamp van Zeeland Sport Pech voor Dies Kosten Ko Tolhoek clubkampioen „Theo Middelkamp" Nieuw Zeeuws record verspringen meisjes B Engelse voetballers kregen recht van club te veranderen Boot gemist Wedstrijd om de Victor Boinbeker op Woensdrecht PROVINCIALE ZEE UW SE COURANT HAANDAG 8 JULI 1963 (Van een speciale A.N.P.-verslaggever) Het was warm en St. Etienne lag ver. De mannen, die in de Tour de l'Avenir 1963 de koers regeren hadden niet zoveel zin om, met de Alpen voor de boeg, in de zevende rit van Saint Flour naar St. Etienne over 155 km ook nog eens een grote slag te ontketenen. Een echte wapenstilstand kent de Ronde van de Toekomst echter niet. Er zijn altijd wel renners in de karavaan te vinden die daar geen vrede mee kunnen hebben en al in de eerste kilometers ten strijde trekken. Meestal eindigen zij in de achterhoede, maar een enkele keer slaagt zo'n greep naar de macht. Florian Valencic houdt ervan om onmiddellijk aan te vallen. Een paar maal in deze ronde was dat hem al slecht bekomen, hetgeen echter voor de Zuidslaviër geen reden was om zijn strijdwijze te verande ren. Zondag, nog geen 15 kilometer na de start in Saint Flour, zag Valencic al weer volop mogelijkheden. Het peloton ging hem niet hard genoeg en de wetenschap, dat er zich 15 seconden voor de hoofdmacht een voorpost bevond in de vorm van ook al de ongedurige Belg Sa muel van Sweevelt en de Rus Yaisman Saidchunchin, was voor de Zuidslaviër voldoende om op zijn beurt de anderen achter zich te laten. Kort nadat Valencic zich bij de eersten had gevoegd kreeg de vlucht een internationaal karakter door de komst van de Portugees Alberto de Carvalho. Aangezien er van een reactie in het achterveld totaal geen sprake was nam de winst hand over hand toe. Op de voor het bergklassement tellende Collat (65 km), waar het peloton ruim vier minuten achterstand had, was Car valho zijn makkers voorgegaan. De Por tugees toonde de zwakte van zijn tegen standers duidelijk aan door zonder al te veel moeite een minuut voorsprong te nemen. Kort na de top achtte hij het toch beter niet alleen verder te gaan, tot op luchting van zijn puffende achtervolgers. Op dezelfde Collat viel het peloton totaal uiteen, niet zozeer door een plotseling losbarstende strijd als wel door het feit, dat het veld veel te veel zwakke broe ders telde. Op de Cours Fauriel in Saint Etienne, waar de drie leiders nog slechts luttele seconden voorsprong hadden op een aantal renners, die op hun beurt weer iets voor het eerste peloton door de laatste bocht kwamen, scheen Yaisman Saidchunchin voor een tweede Russische ritzege te gaan zorgen. Ook nu werd de winnaar echter niet Saidchunchin, hoewel de Rus, wiens lin kerbeen bijna geheel aan het oog wordt onttrokken door verband en pleisters, nauwelijks 10 meter voor de streep nog altijd een lengte voorlag op zijn con currenten. Florian Valencic wrong zich echter op de laatste, moeilijke meters naast zijn tegenstander en perste zijn voorwiel ten slotte enkele centimeters voordat van de Rus over de streep. Een groep van 35 coureurs, met nage noeg alle favorieten en voorts de Neder landers Jaap de Waard en Cees Snep vangers, scheindde zich duidelijk af en zou tot het einde voor de overigen onbe reikbaar blijven. Enkelen, onder wie Jan Schroeders, slaagden er bijna in terug te komen, maar juist toen zij de eerste groep in het vizier kregen, verhoogde deze formatie het tempo en toen was de kans verkeken. Schroeder moest het verder doen met de steun van de ver- teruggeworpen Rus Viktor Kapitanow, die al evenmin kon verhinderen dat het verlies ten slotte nog slechts in minuten uit te drukken was. Voordat de karavaan was opge schrikt door het bericht dat Juan Sanchez, lid van de sterke Spaanse ploeg, door een bij een val opgelopen ernstige verwonding aan zijn dijbeen ijlings naar een ziekenhuis was ver voerd, eiste van de vier leiders Sam van Sweevelt de aandacht voor zich op. De Belg, winnaar van de vijfde rit, was daar overigens helemaal niet blij mee, want zijn naam werd door de toerradio slechts genoemd omdat hij door een lekke band zijn metge zellen had moeten laten gaan. Het kostte de Vlaming wellicht de over winning, want de drie anderen zou den ondanks de traditionele tegen stoten op de laatste 20 km voor blijven en onder elkaar uitmaken wie de 30 seconden bonificatie voor de eerste plaats zou krijgen. De Spanjaard Juan Saguardy scheen nog even voor een strijd op hoog niveau te gaan zorgen door een demarrage op 45 kilometer van Saint Etienne. De tri colore Raymond Delisle, met Saguardy meegegaan, gaf evenwel begrijpelijker wijze geen steun aan deze poging en zijn nog altijd in het geel gestoken ploegge noot André Zimmermann schoot fluks naar de kop van het peloton om de weer barstige Spanjaard persoonlijk tot de orde te roepen. Hetgeen voldoende was. Onze landgenoot Jan Hein Donner bracht zijn score in het zonetoernooi van Halle na zes ronden op vijftig pro cent. Hij won de afgebroken partij uit de derde ronde tegen de Bulgaar Minew. Aan de kop van de ranglijst kwamen de Deen Larsen en de Oostduitse groot meester Wolfgang Uhlmann met elk 4 y2 pnt. Zij hebben de leiding voor Por- tisch (Hong.), Robatsch (Oostenrijk), Johansson (Zweden) en Johansson (IJsland), die elk 4 pnt hebben. Daarop volgen Malich (O.-Dld.), Ibkov (Z.-Sl.) en Westerinen met elk 3% pnt. De uitslagen waren: UhlmannRobatsch 10; Larsen Pawlow 10; PortischWesterinen IvkovMinew Ivkov Johannesen DodaKinnmark 1 —0; KavalekJohansson (IJsland) IvkovKavalek 44V21 Donner Minew 10. De uitslagen van de vijfde ronde luiden: Robatsch (Oost.)Hamann (Den.) X 0; Uhlmann (O.-Dld.)Johansson Zwe den) V2', dr. Trifonovic (Z.-Slav.) Malies (O.-Dld.) 44V2Larsen (Den.)Kanko (Finl.) 10; Donner (Ned.)Johannesen (Noordw.) 10; Povlov (Roem)Ofstad (Noorw.) 10. Afgebroken werden de partijen Portisch (Hong.)Westerinen (Finl.), Doda (Po len)Kinnmark (Zweden), Minev (Buig.)Ivkov (Z.-Slav.) en Kavalek (Tsjech.)Johanssen (IJsl.). Zaterdag en zondag werden op de ba nen van de tennisclub „Animo te Ter- neuzen de districtskampioenschappen voor Zeeland van de Koninklijke Ne derlandse Lawn Tennis Bond verder af gewerkt, nadat de vorige week een groot aantal wedstrijden waren gespeeld. De belangstelling was niet erg groot. De kampioenen van het vorig jaar in het damesenkel mej. R. van der Hage en de kampioen van het heren-enkel P. Hermsen hebben hun titel met succes verdedigd. Na afloop van de wedstrij den werden in het clublokaal van „Ani mo" de prijzen uitgereikt door de voor zitter van „Animo" mr. L. W. van Os. Wedstrijdleider was de heer J. L. Jur- ry. De uitslagen waren van de finale partijen: Dames-enkel: mej. R. van der Hagemej. Mossevelde 60, 60. He ren-enkel: P. HermsenH. Elfers C3, 63. Dames dubbel: mej. Braat en me vrouw Braatmej. Van Fraayenhove en mej. Koster, 7—5, 63. Heren dubbel: E. Timmerman en J. OranjeW. Elfers en A. IJsebaert 9—7, 6—2. Gemengd- dubbel: mej. R. van der Hage en P. Hermsenmej. Van Fraayenhove en P. Jurry 46, 60, 62. Het finalepaar M. NordlohneP. Hermsen moest door enkelblessure van de heer Nordlohne ophouden bij de finale heren-dubbel. Voor de eerste maal in de driejarige ge schiedenis van de Tour de l'Avenir was de etappezege voor een Zuidslaviër. In het eerste peloton, dat kort na de winnaar binnenkwam, zaten nog altijd Cees Snepvangers en Jaap de Waard, van wie de laatste tegen het einde ver geefs had getracht weg te komen. Jan Schroeder, in gezelschap van Kapitanow, arriveerde weer enkele minuten later. Van de Nederlanders sloot ditmaal Lex van Kreuningen, in het tweede peloton, de rij. Al met al was de schade meege vallen, want het aantal buitenlandse achterblijvers was opnieuw zeer talrijk. En dat, terwijl de rit toch niet zo heel zwaar was geweest. De uitslag luidt: 1. Valencic (Zd.-Sl.) 4.16.48 (met boni ficatie: 4.16.18), 2. Saidchunchin (Rusl.) zelfde tijd (met bon. 4.16.33), 3. Carval ho (Port.) 4.16.48, 4. Seyve (Fr.) 4.16.56, 5. Tous (Spanje), 6. Menduburu (Sp.), 7. Aimar (Fr.), 8. Delisle (Fr.) allen in 4.16.56, 9. Zangedu (It.) 4.18.02, 10. Bin- gelli -(Zwits.), 18. De Waard (Neder land), 19. Snepvangers (Nederland), 41. Schroeder (Nederland) 4.24.20, 73. Van Kreuningen (Nederland) 4.27.55. Het algemeen klassement: 1. Zimmermann (Fr.) 26.41.04, 2. Sa guardy (Sp.) 26.41.28 op 24 sec., 3. Mo- mene (Sp.) 26.41.51 op 47 sec., 4. Mau- rer (Zwits.) 26.42.37 op 1.33, 5. Magnia- ni (It.) 26.43.03 op 1.59, 6. Vyncke (Belg) 26.43.47 op 2.43, 7. Aimar (Fr.) 26.43.48 op 2.44, 8. Delisle (Fr.) 26.44.31 op 3.27, 9. Tous (Sp.) 26.45.54 op 4.50, 49. De Waard 27.09.17, 52. Snepvangers 27.13.37, 65. Van Kreuningen 27.21.39, 66. Schroeder 27.22.11. Algemeen ploegenklassement na de ze vende etappe: 1. Spanje 79.56.16, 2. Frankrijk 80.01.30, 3. Portugal 80.07.00, 4. Italië 80.13.39, 5. België 80.21.16, 6. ex aequo: Zwitser land en Rusland, beiden 80.30.57, 8. Groot-Brittannië 80.38.39, 9. Nederland 81.14.00, 10. Zuid-Slavië 81.15.49. Klassement van de grote bergprijs: 1. Garcia (Sp.) 22 pnt., 2. ex aequo: Zimmermann (Fr.) en Alves (Port.) bei den 16 pnt., 4. Maurer (Zwit.) Kapita now (Rusl.) en Momeme (Sp.) allen 12 pnt., 7. Chappe (Fr.) 10 pnt. Zaterdagmiddag werd op het terrein van de vereniging Hantenisse een voet balwedstrijd gespeeld tussen een Zeeuws-Vlaams jeugdelftal 1623 jaar) en een Schouwen-Duivelands elf tal. Zeeuwsch-Vlaanderen won met 8-3. Na 10 minuten nam Schouwen al de leiding dor een doelpunt van de links buiten J. v. d. Werf, die profiteerde van de slordig spelende Zeeuws-Vlaam- se verdediging. 5 minuten later werd de stand 11 toen R. Lambert uit een scrimmage voor het Schouwse doel de bal op zijn schoen kreeg en hard in schoot. De verdediging van Schouwen had geen antwoord op de snelle aan vallen van de Zeeuws-Vlamingen, zo dat de score regelmatig opgevoerd kon worden. Met doelpunten van Lam bert en E. Saman voor Zeeuwsch- Vlaanderen en een doelpunt van A. Rijnberg voor Schouwen was de stand met de rust 32 voor de Zeeuws-Vla mingen. Na de rust kon de Schouwse defensie de steeds beter spelende voorhoede van Zeeuwsch-Vlaanderen niet meer hou den. De regelmatig scorende Zeeuws- Vlaamse voorhoede, goed gesteund door de halflinie, voerde de stand op tot 83 door doelpunten van P. van Wa terschoot, R. Lambert, P. de Blok, E. Saman en P. Haak. Schouwen kwam nog door een penalty, wegens hands in het strafschopgebied, die door P. Bij de Vaate benut werd, goedkoop aan een derde doelpunt. Twaalf ronden voor het einde van de 100 km wegwedstrijd voor amateurs te Prinsenbeek sprong Leo van Dongen weg uit het nog omvangrijke peloton en nam in zeer korte tijd een voor sprong van circa dertig seconden. Tot aan het slot wist hij deze voorsprong te behouden en behaalde daarmede de overwinning. Op de tweede plaats ein digde zijn teamgenoot Jac. v. d. Kloot en derde werd P. Vleesman uit Uit geest. De prestatieprijs kreeg Van Don gen. Wim Paul uit Den Haag zegevierde bij de nieuwelingen (de 60 km in 1.29.40). Uitslag bij de amateurs: 1. Leo van Don gen (Made, de 100 km in 2.24.16; 2. op 30 sec. Jac. v. d. Kloot, Zundert; 3. P. Vleesman, Uitgeest; 4. Rudi Liebrechts, Vlaardingen; 5. Jos Linders, Roosen daal (die naar de profgelederen is over gegaan). Bijna 600 wandelaars waren zaterdag middag in Hontenisse verzameld voor de wandelmars, georganiseerd door de wandelsportvereniging „De Maartse Viooltjes" te Kloosterzande. De afmars van de 27 groepen vond plaats vanaf de sportvelden van Hon tenisse. De afstanden bedroegen 5, 10, 15 en 25 km. 's Avonds defileerden de deelnemers, voorafgegaan door de drum band „Hosanna" voor het gemeentebe stuur van Hontenisse. De prijsuitreiking door de waarnemend-burgemeester van Hontenisse, de heer L. J. Vereecken, vond plaats op het sportterrein. De uitslag was als volgt: Groepen 5 km: le prijs Zwaluwen, Oost burg; 2e Drijs, Kaboutergroep Sneeuw witje, Kloosterzande, 3e prijs, Kabou tergroep Doornroosje, Kloosterzande; 4e prijs, K. M. G. Terhole; 5e prijs, Merels, Oostburg, 6e prijs W.S.V. Emma, Axel; 7e prijs, Jong Kruiningen, Kruiningen. Groepen 10 km: le prijs, W.S.V. Em ma, Axel; 2e prijs, Maartse Viooltjes, Kloosterzande; 3e prijs, W.S.V .O., Oost burg; 4e prijs, Gidsen St. Liduina, Stop peldijk; 5e prijs Gidsen St. Jeanne d'Arc Hansweert; 6e prijs, K.M.G., Koewacht; 7e prijs, K.M.G. Terhole; 8e prijs W.S. V.O., Groede; 9e prijs W.S.V. Emma, jongens, Axel. Groepen 15 km: le prijs, W.S.V. Em ma, Axel; 2e prijs, St. Liduinagroep, Stoppeldijk; 3e prijs, Muziekkorps, Mid delburg; 4e prijs, W.S.V. Emma, Axel; 5e prijs, W.S.V. Hontenisse; 6e prijs W.S.V. Oranje Nassau, Zaamslag; 7e prijs, W.S. V. Oranje Nassau, Zaamslag. Groepen 25 km: le prijs, W.S.V. Honte nisse, meisjes; 2e prijs, W.S.V. Honte- Inisse, jongens. De Eindhovenaar Herman Buuts (P.S. V.) heeft zondagmiddag tijdens de Neder landse jeugd-atletiekkampioenschappen in het gemeentelijke sportpark „Adri- chem" te Beverwijk, het Nederlandse jeugdrecord kogelslingeren scherper ge steld en gebracht op 45,12 meter. Het oude record stond op naam van Dik Staats van „Vlug en Lenig met 44,83 meter. Later op de middag verbeterde Ton Blok van Suomi het jeugdrecord 1500 meter, dat met 3 min. 57,9 sec. al op zijn naam stond. Hij bracht 't record op 3 min. 57,7 sec. De A.A.C.-er Fred Krikke verbeterde voorts het record polsstokhoogspringen - met 3,80 meter op zijn naam tot 3,95 meter. Zondag is in Hoogezand-Sappemeer de internationale wielerzesdaagse voortge zet. Op deze derde dag verkreeg het Nederlands A-team de grootste winst voornamelijk door Peter Post, die zo wel in een afvalwedstrijd als achter de dernies zijn grootste rivaal Rik van Steenbergen met ruim verschil achter zich liet. Ongeveer duizend toeschou. wers hadden voor het wielercircus be langstelling. De uitslagen luiden: ploegentijdrit over 4800 meter: 1. België 5.55; 2. Neder land-A 5.56; 3. Zwitserland 5.58. Afvalwedstrijd: 1. Peter Post (Ned.- A.); 2. Van Steenbergen (België); 3. Captein (Ned.-A.). Koppelwedstrijd: 1. België; 2. Zwitser land; 3. Nederland. 20 ronden achter dernies: 1. Peter Post; 2. Van Steenbergen; 3. Raynal (Frank rijk). Totaalafstand derde dag: 1. Nederland- A 67 pnt.; 2. België 63 pnt.; 3. Zwit serland 44 pnt. Na drie dagen luidt de rangschikking: 1. België 214 pnt.; 2. Nederland-A 200 pnt.; 3. Nederland-B 154 pnt.; 4. Zwit serland 136 pnt.; 5. Frankrijk 114 pnt.; 6. Nederland-C 103 pnt.; 7. Duitsland 101 pnt. De Nederlander Ben Verhagen met als bemanning De Jong heeft zondag de eerste wedstrijd van de internationale flying dutchmankampioenschappen van Frankrijk gewonnen. Hij zegevierde voor de Fransen Samuel Freres en de Italianen Rabbo Verrina. Het is B.V.V. gelukt na een slopende competitie om één plaats in de eerste divisie, H.V.C. te verslaan met 21. Dat dit niet gemakkelijk is geweest, blijkt wel uit het feit, dat dit resultaat pas is behaald na een verlenging. Tijdens training en wedstrijden op het circuit van Silverstone zijn vrijdag avond en zaterdagmiddag twee coureurs om het leven gekomen. Drie personen werden gewond. De 21-jarige Mark Fiel den, zoon van een vice-luchtmaarschalk, hofmaarschalk van koningin Elizabeth, sir Edward Fielden, verongelukte vrij dagavond tegenover de pits. Mark Fiel den werd, evenals drie andere personen die bij dit ongeluk gewond raakten, naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. De 25-jarige John Dunn kwam om het leven tijdens een race voor formule-juniorenwagens om de club trophy. Hij reed tegen een muurtje en was op slag dood. De Italiaan Lorenzo Bandini heeft in een drieliter Ferrari de drie uur van Auvergne gewonnen, een wedstrijd voor grand touring en prototype sportwagens. Hij legde in drie uur 364,465 km af. Zijn gemiddelde was 121.48 km/uur. De uitslag: 1. Bandini, Italië, Ferrari, 364,465 km, 2. Tony Hegbourne, Enge land, Lotus, 363 km, 3. Carlo Abate, Italië, Ferrari, 359,5 km, 8. Lucien Bianchi, België, Maserati, 346,2 km. Na een week van besprekingen tussen de commissie betaald voetbal en een af vaardiging uit de spelers, met onder an dere Pronk en Hoogerman, hebben de contractspelers van Ajax in een zater dagmiddag gehouden vergadering toege zegd hun nieuwe contract te zullen te kenen. Alleen Henk Groot heeft deze toezegging nog niet gedaan, daar er „vraag" naar de Zaankanter is. Jo de Roo is zondag in Hoogstraten (België) zevende geworden in een prof wedstrijd, waaraan door 62 coureurs werd deelgenomen. Jo de Haan werd tweede. Hij-maakte over de 213 kilome ter dezelfde tijd als de winnaar, de Belg- Ward Seis: 5.12. Leon Sebregts eindigde op de derde plaats. Brian Kilby, de Europese en gemene best-marathonkampioen, is zaterdag in Port Talbot kampioen van Wales op dit nummer worden. Kilby noteerde 2 uur 14 minuten en 43 seconden, de snelste tijd die ooit door een Britse loper op de klassieke afstand van 42,195 km is ge maakt. Ruim elf minuten na de win naar kwam de tweede loper over de eind streep. Uitslagen SDKB: derde klas: Brouwers haven II—DES 4—2, SVOWK—ZFC II 5—1, SKNWK II—WIK III 4—1, WIK III—DES 65. Vierde klas: NO AD II— Renesse 19, Unitas IIVelocitas 2 7, DES IIZeemeeuwen II 3—4, Unitas IIRenesse 47, DES IIVelocitas 44, Zeemeeuwen IINO AD II 81 Zaterdag werd voor de vijfde maal in Kortgene de Peelandrally gehouden. Start en finish was in hotel „De Stads wijnkelder". Er waren 35 auto's, die aan deze wedstrijd deelnamen. De organisa tie was perfect. Na afloop was er de traditionele pannekoekenmaaltijd. De uitslag was: 1. F. C. van de Vliet, Ka- pelle, 50 strafpunten; 2. J. van Oeveren, Kortgene, 80; 3. C. Prins, Geersdijk, 102; 4. J. Dees, Wissenkerke, 109; 5. J. v. d. Linde, Dreischor, 109; 6. C. Luyk, Kam perland, 115; 7. J. v. d. Velde, Kortgene 124; 8. J. Bom, Wissenkerke, 136; 9. A. Steendijk, Kamperland, 138. 10. J. v. d. Maas, Wissenkerke 142. JV Onder zeer grote belangstelling hield de Sasse zwem- en poloclub De Bruin vis zaterdag in het zwembad te Sas van Gent een internationaal waterpo lotoernooi met deelname van Cambrai Natation uit Cambrai (Fr.), Circle de Natation Squale uit Namen, De Schel de uit Terneuzen en de organiserende vereniging. De eerste wedstrijd ging tussen De Schelde en Squale, die eindigde in een overwinning voor de Terneuzenaren (3—2). De volgende wedstrijd won Cambrai van De Bruinvis, eveneens met 32. Dit was een zeer onprettige wed strijd. Op een gegeven ogenblik moest de scheidsrechter zelfs twee spelers te gelijk uit het water zenden. In de ver liezersronde deed De Bruinvis het be ter en won met 53 van Squale. Zo als te verwachten was, won Cambrai in de finale met grote cijfers van De Schelde, hoewel de Terneuzenaren tot het laatste fluitsignaal goed partij ga ven. De eindstand was 92. Tussen de voorrondes en de finalewed strijden werden nog enkele zwemnum- mers afgewerkt. De uitslagen hiervan luiden: 100 meter vrije slag dames: 1. D. Baart, De Bruinvis, 1.25.1; 2. M. Denel, Cambrai, 1.33.3; 3. J. de Pooter, De Schelde, 1.34.100 meter vrije slag jongens: 1. K. Weijland, De Schelde, 1.12.6; 2. J. Sterkendries, Squale, 1.13.1; 3. R. Sterkendries, Squale, 1.14.100 meter schoolslag meisjes: 1. N. Vallez, Cambrai, 1.37.1; 2 M. C. Gobelle, Cam brai, 1.41.9; 3. R. Christophe, Cambrai, 1.43.1; 100 meter schoolslag jongens: 1. J. P. Put, Squale, 1.28.4; 2. A. de La Delaporte, Cambrai, 1.31.3; 3. J. Mas- sart, Squale, 1.36.4. Ondanks het feit, dat nergens een bord stond „Pas op voor overste kend wild" kwamen de renners in de fruitronde te Kapelle toch wel eens voor vreemde verrassingen te staan. Het swanenechtpaar bleef er onbewogen onder. (Foto P.Z.C.) Ter afsluiting van het voetbalseizoen 1962-1963 organiseerde Zeeland Sport voor haar leden aan de Baskenburgweg te Vlissingen een zevenkamp. Bij de se nioren toonde Jo Elve zich de bes te zevenkamper met 218 bi punt. Hij ont ving een beker en de wisselbeker die driemaal achter elkaar of vijfmaal to taal gewonnen moet worden. Op de tweede plaats kwam Henk de Nooijer die 196 punten behaalde, terwijl Kees de Nooijer de derde plaats bezette met 195% pnt. De beste baldribbelaar toon de zich Henk de Nooijer die 48 punten behaalde. Het doelschieten werd gewon nen door Kees de Ridder die 38 punten scoorde. Het koppen werd een overwin ning voor Jo Elve met 48 punten (219 x wist hij de bal zonder onderbreking omhoog te houden). Het 80 meter hard lopen werd gewonnen door Nico Mul- huijsen met 38V2 punt. Frans Rieteco won met 26 punten het verspringen. Paalschieten was voor de veteraan Tom van Rijswijk die 30 punten scoorde. Het ingooien werd een overwinning voor Wim van Rijswijk met 3114 punt. Bij de junioren toonde zich Robby Spuij de beste zevenkamper met 214 punten. Jos Meijer veroverde de 2e plaats met 11914 punt en Kees Kuijper de 3e plaats met 19844 punt. De beste baldribbelaar toonde zich Rob Spuij met 48% punt. Het doelschieten was met 40 punten voor Heilke Dijkstra, terwijl het koppen eveneens door Robby met 2514 punt werd gewonnen was met 40 punten voor Heilke Dijkstra, terwijl het koppen eveneens door R Spuij met 2514 punt werd gewc Jos Meijer won het hardlopen met 4114 punt en behaalde met verspringen 25% punt. In het paalschieten toonde Ben ny Bogte zich de beste en scoorde 22 punten. Het ingooien werd een over winning voor Kees Kuijper met 2814 punt. Voorzitter T. C. J. Fregeres reikte in het clubhuis de prijzen uit. Spakenburg kampioen zaterdagvoetbal Spakenburg is zaterdag door een 2-0 ze ge op Noordwijk kampioen van Neder land bij het zaterdagvoetbal geworden. Het bij wielerwedstrijden soms zo gena deloos toeslaande pechduiveltje heeft Dies Kosten uit Kapelle zaterdagmiddag danig achterhaald. Tweemaal moest de jeugdige Zeeuwse amateurkampioen in de „Fruitronde" van Kapelle door 'n lek ke band van fiets verwisselen. Dit bracht hem zoveel tijdverlies, dat hij een zekere kans op de overwinning, alsme de het clubkampioenschap van de ren en tourclub „Theo Middelkamp" in rook op zag gaan. Het was Chris Duijker uit Beverwijk, die in een felle eindspurt de fanatieke Wim de Rooij uit Bergen op Zoom en Aard Aarts uit Bavel als naas te concurrenten van zich afschudde door met klein verschil als eerste over de fi nish te gaan. Drager van de zwart-gele Middelkamp-clubkampioenstrui werd Ko Tolhoek uit Yerseke. In het alge meen klassement eindigde Tolhoek als achtste. Dies Kosten die voor de wedstrijd een ooeket bloemen kreeg overhandigd in verband met het behaalde Zeeuws ama teurkampioenschap, reed voor eigen pu- bhek een sterke wedstrijd. Na uitloop pogingen van Jan Moerdijk en Ko Tol hoek, die op niets uitliepen, zag Kosten na veertien van de 45 ronden kans om met Chris Duijker aan de haal te gaan. Geleidelijk bouwde dit tweetal een voorsprong op die na twintig ronden al was gegroeid tot ruim een halve mi nuut. Het ging er naar uitzien, dat de wedstrijd een gevecht zou worden tus sen deze twee veelbelovende renners. Maar het noodlot besliste anders. Met nog 20 ronden te rijden moest Kosten door pech voor de tweede maal Duijker alleen laten gaan en nu was de achter stand niet meer te overbruggen. Gedes illusioneerd liet hij zich na enkele ron den terugvallen op de groep waarin naast Duijker zich ook Wim de Rooij en Aad Aarts hadden gevoegd alsmede Dit weekend zijn er weer wedstrijden gespeeld voor de intertotocompetitie. Ajax en SC Enschede wisten te winnen. Ajax is nog ongeslagen. Sparta en PSV verloren. Ajax, zonder Ben Muller, Piet Keizer en Piet Ouderland heeft de Zweedse kampioen IFK Norrkoeping met 41 verpletterd. In het begin leek het daar niet op. De Zweden gingen de rust met een 10 voorsprong in. Na de rust zorgde Petersen voor de gelijkmaker, waarna Cees Groot er 2—1 van maakte. Zijn broer Henk vergrootte de voor sprong tot 31, waarna Cees de eind stand op 41 bracht. De stand in afdeling 4 van groep 2 van de intertotocompetitie luidt: Ajax 3 3 0 0 6 13— 4 Tasmania 3 1113 810 Norrkoeping 3 1113 6— 8 Schewacht 3 0 0 3 0 510 Bayern wist in München, Sparta dat nog ongeslagen was, met 60 te ver slaan. De stand in de afdeling twee van groep 2 van de intertotocompetitie: Bayern München 3 1 2 0 4 104 Sparta 3 2 0 1 4 9—10 Vienna 3 1113 8—8 IFK Göteborg 3 0 12 1 6—11 In het convention centre van Las Vegas in de Amerikaanse staat Nevada zal de wereldkampioen boksen zwaargewicht Sonny Liston op 22 juli zijn titel ver dedigen tegen de man aan wie hij hem heeft ontnomen, utidager Floyd Patter son. Beiden zijn reeds in Las Vegas aan het trainen voor deze belangrijke ont moeting. Het hotel „Thunderbird"waar Liston (links) traint, heeft daar ken nelijk een attractie voor de gasten van gemaakt. Rechts ziet men Patterson in het Dunes hotel wachen op sparring partner en handschoenen om de trai ning te beginnen. In Enschede is zondag de enige wed strijd in Nederland gespeeld voor de intertotocompetitie. De sportclub won met 21 (10) van de Duitse club Pirmasens. De stand in afdeling 3 van groep 2 luidt: Wiener AC 3 2 1 0 5 51 Oergryte 3 1113 46 Pirmasens 3 1 0 2 2 66 SC Enschede 3 1 0 2 2 24 De Nederlandse landskampioen PSV heeft zaterdagavond in Wenen met 5—2 verloren van Rapid Wien. Bij de rust was de stand nog gelijk: 11. De stand in afdeling 1 van groep 2 luidt: Rapid 3 3 0 0 6 12—3 PSV 3 2 0 1 4 5—5 Nümünster 3 1 0 2 2 36 Djurgarden 3 0 0 3 0 17 Jopie Stoutjesdijk van Delta Sport uit Zierikzee heeft tijdens wedstrijden dit weekeinde in Turnhout het Zeeuws re cord verspringen meisjes B verbeterd en gebracht op 5.31 meter. Het oude re cord stond sinds 1952 op naam van Mat- tie Theune. Dit record stond op 5.25 me ter. Drie weken geleden heeft Jopie Stoutjesdijk het oude record reeds ge ëgaliseerd. Watertorentoernooi De derde wedstrijd in het watertoren- toernooi van de Terneuzense Boys, AZVVTern. Boys is geëindigd in een 43 overwinning voor de Terneuzense Boys. De twee eerder gespeelde wed strijden zijn HontenisseCorn Boys, 2 1 en Terneuzen—AZVV, 72. Deze week wordt de vierde wedstrijd van dit toernooi, TerneuzenHontenisse gespeeld, waarbij tevens de winnaar van het toernooi uit de bus zal komen. De Engelse voetbalsport is in hevige opschudding geraakt door een uitspraak van de Britse hoge raad, waarbij de huidige binding tussen speler en club ontoelaatbaar wordt genoemd. De situ atie is in Engeland momenteel zo, dat de clubs kunnen beslissen of zij een speler willen behouden of verkopen. De uitspraak van de hoge raad kwam naar aanleiding van het proces dat de En gelse international George Eastham aanhangig maakte tegen Newcastle United, welke club in 1960 enkele maan den lang weigerde hem op de transfer- lijst te zetten. Eastham werd vervolgens overgenomen door Arsenal, waarvoor hij nu nog steeds uitkomt. Volgens het huidige systeem is een En gelse voetballer aan zijn club verbonden voor de duur van zijn carrière. Zelfs als hij op de transferlijst wil worden ge plaatst, kan dat geweigerd worden, waarbij eventuele weigering om te spe len inhouding van salaris tot gevolg kan hebben. Door de uitspraak van de hoge raad zullen de Britse profs het recht krijgen van club te veranderen, wanneer zij dat willen. de gedubbelde renners als Moerdijk uit Lewedorp, Van de Ree uit Willemstad en Van de Graaf uit Ooirschot. Dit bleef zo tot een ronde voor het einde. Te laat gingen Kosten, Van de Ree en Van de Graaf aan de haal, de drie kop lopers achterlatend voor de laatste krachtinspanning. In een felle spurt was het ten slotte Duijker, die zegevierde. Achter de kopgroep bleef het veld met onder meer de plaatselijke favorieten Hoogerland en Deegens, Tolhoek uit Yerseke alsmede De Vos, Barten, Meijer en Bastiaansen moedig zwoegen om toch vooral verder geen terrein meer prijs te geven. Lange tijd bleef het veld bijeen maar met nog zestien ronden te rijden viel ook hier de slag, Rinus Hoogerland en Harry Deegens, die samen vaak in het voorste gelid waren te vinden, mis ten de boot, toen Bartens, Bastiaansen, De Vos, Meijer en Tolhoek met enkele demarrages zich los wisten te werken. Enkele ronden voor het einde probeerde Bastiaansen er nog alleen van door te gaan. Dit lukte echter niet. In de laat ste meters toonde De Vos de beste sprinterscapaciteiten te bezitten. Cor de Kreek uit Rilland, die al vroeg in de wed strijd kwam te vallen, maar toch moe dig vol wist te houden eindigde op twee ronden achterstand als laatste achter Grim uit Lewedorp. De uitslagen van het 100 km. lange tra ject zijn: 1 Chris Duijker, Beverwijk, 2 uur 24 min. 30 sec; 2 W. de Rooij. Ber gen op Zoom; 3 A. Aarts, Baven allen z.t. 4. B. de Vos, Dinteloord, 2 uur 25 min. 58 sec.; 5 T. Bartens, Zevenbergen; 6 H. A. Meijer, Zaandam; 7 A. Bastiaansen Kruisland; 8 J. Tolhoek, Yerseke, allen z.t. 9 W. de Jonge, St.-Willebrord, 2 uur 26 min. 56 sec; 10 M. Hoogerland, Kapelle, 11 G. Deegens, Kapelle; 12 R. Malipaard, Breda, allen z.t. Uitslagen amateurclubkamploenschap- pen R.T.C. „Theo Middelkamp": 1 J. Tolhoek, Yerseke; 2 M. Hoogerland; Kapelle; 3 G. Deegens, Kapelle; 4 D. Kosten, Kapelle; 5 J. Moerdijk, Lewe dorp en 6 J. Grim, Lewedorp. Zaterdag a.s. houdt de motor- en auto club „Scheldegouwen" weer haar tra ditionele Veersemeerrit, een oriëntatie- rit op Walcheren en Noord-Beveland. Deze rit is ongeveer 65 kilometer lang en is uitgezet voor auto's, motoren en scooters, dus niet voor brommers. De gemiddelde snelheid zal 36 kilometer per uur bedragen. De start is op de Middelburgse markt bij het Nederlands Koffiehuis. Om zeven uur begint de in schrijving en ongeveer een half uur later gaat de eerste deelnemer van start. De finish is in Wissenkerke bij hotel „De Kroon", waar ook de prijsuitreiking is. Op de vliegbasis Woensdrecht werd za terdag een internationale zweefvlieg- wedstrijd gehouden, waaraan werd^ deel genomen door elf Belgische en vijftien Nederlandse zweefvliegers. Inzet van de wedstrijd was de Victor Boin-wisseltro- fee Deze wisselprijs is in 1956 door de heer Boin, voorzitter van het Belgisch olympisch comité en ondervoorzitter van de Koninklijke Aeroclub van België, beschikbaar gesteld en vormt sindsdien de inzet van een jaarlijks te houden een- dagswedstrijd waarvan de opdracht een vrije afstandsvlucht is. De wedstrijd van vorig jaar in België werd gewonnen door Ed van Bree uit Hoogerheide van de Luchtmachtzweefclub Woensdrecht. Dat was de reden dat dit jaar het eve nement onder auspiciën van de Konink lijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart in ons land paatsvond. Om half twaalf werd de start openge steld waarna een zes Piper Supercups van de Koninklijke Luchtmacht alle zweefvliegtuigen in een half uur tijds de lucht in sleepten. Dat de termiek toen nog niet zo best was, bleek uit het feit, dat een zestal zweefvliegers reeds bin nen de dertig kilometer landden. De an deren slaagden erin met een lichte rug- wind de grote rivieren over te komen. Enkele van hen moesten hierna een lan dingsterrein opzoeken. Onder hen was Ed van Bree, die de wisselprijs verde digde. Hij kwam bij Tiel aan de grond na een afstand van 95 kilometer te hebben afgelegd. Ook de winnaar van de laatste nationale wedstrijd op het zweefvlieg- centrum Teriet, Frits Seijffert van de Delftse Studenten Aeroclub, kwam niet verder. Hij stond bij Ammerzoden na 75 kilometer aan de grond. Met een gering aantal kilometers verschil landden Dick Reparon uit Tiel, Arie Breunisse uit Brummen en de Belg H. van Treeck tus sen Arnhem en Ede. Wnnaar werd de oudste deelnemer, de 54-jarige G. J. Ordelman van de vlieg club Teuge, die bij Nordhorn landde, juist over de grens. Hij had 215 kilome ter afgelegd. Door deze overwinning zal de wedstrijd volgend jaar weer in ons land worden gehouden, namelijk op het vliegveld Teuge bij Deventer. De uitslag was als volgt: 1 G. J. Ordel man Warnsveld geland bij Nordhorn (216 km); 2 H. van Treeck Antwerp, geland bij Epe bij Apeldoorn (150 km); 3 A. Breunisse Brummen, geland bij Arnhem (125 km); 4 Dick Reparon Tiel geland bij Wageningen (115); 5 A. Sab bo Breda, geland bij Grave (100 km); 6 Ed van Bree Hoogerheide, geland bij Wamel (97 km).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4