Verongelukt vliegtuig doel van spectaculaire brandweerwedstrijden in Sluis GEHEIMZINNIGHEID ROND HET OVERLEG IN MOSKOU Westelijke waarnemers verwachten breuk Vandaag gesprek met vier fractieleiders NIEUW COMPROMIS GEVONDEN IN BELGISCHE TAALKWESTIE Vandaag... Aquarellen van prinses Beatrix terecht TIJDENS WEEKEINDE ACHT DODEN BIJ VERKEERSONGELUKKEN PREMIER KROESJTSjEW VERLIET MOSKOU WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Een vrouw 12 mannen te erg CROTE BELANGSTELLING VOOR INTERNATIONALE KRACHTMETING STRAALJAGER VALT OP KAMPEERTERREIN FORMATEUR BEGINT ZIJN WERKZAAMHEDEN KARDINAAL WYSZYNSKI WIJST GOMOELKA'S BESCHULDIGING AF In Kiew V.A.R. GEBRUIKT GIFGAS IN NOORD-JEMEN Vage punten in het akkoord van Wassenaar BRANDWEERAUTO OORZAAK VAN ONGEVAL - ZEVEN MENSEN GEWOND Britse sergeant vroeg asiel in Oost-Berlijn Tien zwemmers uit zee gehaald Geen breuk „Onredelijk" DE DOOD OP DE WEG Auto tegen boom in Hengelo 2 mensen gedood REGERINGSPARTIJEN C.V.P. EN B.S.P. AKKOORD SPAAK IN MOSKOU Morgen debat over voorstel van regering Garanties 206e jaargang - no. 158 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Directie: P. van de Velde, F, B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok 0 Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. 0 Bureaus: Vlissingen. Walstraat 58-60, tel 2355 (b.g.g red. 3508 adv. 3647/3643), Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; TerneuzenArsenaalstraat 2tel. 2911; Zierikzee: red. tel. 2425 adm. tel. 2094. 0 Adv.pr. 30 ct. p mm. Min. p. adv. f 4,50 Ingez med. 3 x tarief Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. f 1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 3ö9300 P.Z.C.. Middelburg. Maandag 8 juli 1963 Pagina 3 „Bij een houtzagerij aan het Wal- pleïn te Sluis is een straaljager neergestort. Een stuk van één van de vleugels van het toestel is tus sen de houtloodsen terechtgeko men, waardoor brand is ontstaan". Dit waren de summiere gegevens waar mee zaterdagmiddag in Sluis dertien brandweerkorpsen in wedstrijdverband op een „verongelukt" vliegtuig werden losgelaten. Het waren bijzonder interes sante wedstrijden om het provinciaal kampioenschap, waaraan werd deelgeno men door zes Zeeuwse korpsen, door een bluseenheid uit het Noordhollandse Hui zen dat de eigeo p-ov'm-ïa'e kampioen schappen had gemist en door vjjf Bel gische pompierploegen, die in een eigen competitie om de hoogste eer streden. Met bijzonder grote ijver wist elk van de korpsen deze bepaald niet alledaagse brand in een minimum van tijd te blus sen al was er wel enig verschil in werk wijze, vooral tussen de Belgische en Ne derlandse eenheden. Hoe men een dergelijke Drand op een vliegveld bestrijdt, lieten de beroeps brandweerlieden van de basis Woens- drecht ten slotte zien met een specta culaire demonstratie. Hun modern ma terieel en uitrusting alleen dwongen reeds grote bewondering af van de vele belangstellenden. Hun werkwijze van blussen maakte diepe indruk. Eigenlijk was dit geen blussen meer. Vanaf een metershoge, zware wagen, richtte een luchtmachtbrandweerman twee schuim- kanonnen op het brandende wrak, dat binnen de minuut met een dikke, witte laag werd ingekapseld. In die zelfde tijd „redde" de blusploeg ook nog één van I hun eigen mensen, die zich als stunt in de cockpit had laten insluiten. De man had er overigens niet veel langer in moe ten blijven zitten.... arriveerden de luchtmachtmensen met hun afgedankte straaljager te Sluis, waar zij met „de grote man achter de schermen", brandweercommandant H. F. Bogaard, de hele zaak voorbereidden. Een soort invasie van brandweermensen van hoog tot laag spoelde zaterdagmor gen over Sluis, waar burgemeester P. F. van Hootegem ten stadhuize een aan tal juryleden, de wedstrijdleider en an- dere genodigden een hartelijk welkom Belangstellino 'oeriep. De belangstelling voor de wedstrijden was enorm. Behalve de commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, waren er tal van Zeeuw se burgemeesters, vele Belgische en Ne derlandse brandweerautoriteiten en hon derden andere belangstellenden. Provinciaal kampioen van Zeeland 1963 werd het kranige korps van Dreischor, dat later uit handen van de commissaris de door hem beschikbaar gestelde wis selbeker in ontvangst mocht nemen. De bevelvoerdersprijs ging eveneens naar Schouwen-Duiveland omdat Dreischors commandant L. M. Moermond, ook in dit wedstrijdonderdeel de meeste punten bleek te hebben verzameld. De organisatie van deze uitstekend ge slaagde, internationale brandweerwed strijden, heeft uiteraard geruime tijd in beslag genomen. Reeds dagen tevoren De .branden' braken eerst na de middag uit. Dertien keer goten de luchtmachtmilitairen grote hoeveel heden olie rondom de straaljager, die op het laatst volkomen zwart gebla kerd was. Dertien maal rukten ook diverse eenheden op naar de plaats van de ramp. Eerst op verkenning, gesplitst uiteraard, omdat er twee vuurhaarden waren. Dan de beslis sing. De meeste commandanten ko- sen eerst de houtzagerij omdat daar twee loodsen in brand stonden. Bo vendien klonk daar ook gekerm van een mens in nood, zodat er ook red dingswerk moest worden uitgevoerd. Een levensgrote pop werd twaalf maal in en uit de loods gesleept en buiten de vuurzone gebracht. Overal Zie slot pag. 2 kol. 4) Vijf personen zijn gedood en 15 ge wond doordat een onbemande straal jager op een kampeerterrein bij Willow Grove, in de Amerikaanse staat Penn sylvania te pletter sloeg. Het ongeluk gebeurde zondag. De piloot was uit zijn toestel gesprongen toen het door een storing onbestuurbaar was geworden. Hij kwam veilig op de grond terecht. Twee Vlaamse organisaties, de Volks unie en het Vlaamse actiecomité, heb ben echter ook dit nieuwe compromis is het 40 jaar geleden, dat te Hilversum vanuit een kamertje in de Jan van der Heydenstraat via een door de Britse ingenieur G. W. White geconstrueerde expe rimentele omroepzender van 500 Watt de eerste radio-uitzending plaats had van de Ned. Seintoe- stellen Fabriek N.S.F. (later her doopt in Philips Telecommunicatie Industrie), met medewerking waarvan door de oud-telegrafist van de Kon. Marine W. Vogt de Hilversumsche Draadloze Omroep H.D.O werd opgericht, welk co mité op 1 juni 1927 werd gewij zigd in Algemene Nederlandse Radio Omroep (waaruit op aan drang van de toenmalige minister van waterstaat, mr. Van de Veg- te, door fusie met de Nederland - sche Omroep Vereniging op 1 ja nuari 1928 de Algemene Vereni ging Radio Omroep is ontstaan. ...is het 125 jaar geleden, dat de Duitse luchtschippionier Ferdi nand A. A. H. graaf von Zeppelin te Konstanz werd geboren. van de hand gewezen en opgeroepen tot verzet. Het omstreden punt is een onderdeel van twee voorstellen van de regering tot regeling van het gebruik van de twee landstalen in Brussel, in het cen trale overheidsapparaat en in het on derwijs. In België werd reeds vorig jaar de definitieve taalgrens tussen het Frans en het Nederlands vastgesteld. Kardinaal Stefan Wyszynski, primaat van de Poolse Rooms-Katholieke Kerk, heeft gisteren, direct na zijn terugkeer uit Rome, gezegd dat de Poolse bis schoppen slechts met goddelijke aange legenheden te maken hebben. Deze taak is hun opgelegd. Anderen dienen zich met hun eigen werk te bemoeien, aldus de kardinaal. Donderdag beschuldigde partijleider Gomoelka de Poolse bisschoppen ervan af te wijken van de door paus Joannes in zijn laatste encyycliek „Vrede op aar de" aangegeven lijn. „Paus Paulus wordt door dezelfde ge dachten bezield als paus Joannes en hij zal de kerk leiden langs dezelfde wegen als zijn voorganger", zo zei de kardi naal. Hij merkte op, dat de paus zich er rekenschap van geeft dat de vrede „niet in de wolken of op de maan tot stand gebracht kan worden, doch alleen in het hart van de mens. En voor het bestaan van vrede is vrijheid, gerechtigheid en respect voor de overtuiging noodzake lijk. Dit is de grondslag voor vrede en harmonieuze coëxistentie", aldus kardi naal Wyszynski. 0 De Westduitse bondsstaten hebben in 1961 uit diverse loterijen, voetbalpools en andere gokspelen 615 miljoen mark ontvangen. Tach tig procent van dit bedrag werd opgeleverd door de cijferloterij. De conferentie in Moskou over de ideologische geschillen tussen de Sowjet-Unie en China gaat, sinds vrijdagmidag de Chinese delegatie arriveerde, gepaard met een grote mate van geheimzin nigheid. Regeringsinstanties be waren het grootste stilzwijgen over het gesprek en weigeren me de te delen, waar men vergadert en wanneer. Uit betrouwbare bron werd echter vernomen, dat zaterdag de eerste bespreking is gehouden over de geschillen op het hoofdkwartier van het cen trale comité in Moskou, doch men wist niet of gisteren ook was vergaderd. Westelijke waarnemers in Moskou zijn thans van mening, dat de con ferentie niets positiefs zal opleve ren en dat het toch tot een breuk tussen de Sowjet-Unie en China zal komen. De meningen over een mogelijke nieuwe koers in de bui tenlandse politiek van de Sowjet- Unie lopen echter uiteen. Op een aantal plaatsen in de Sowjet- Unie zijn inmiddels partijvergaderingen ehouden, waarop de houding van de owjet-regering in het geschil met Chi na werd goedgekeurd. Waarnemers in Moskou wezen er gisteren nog op, dat premier Kroesj- jtsjew Moskou heeft verlaten en thans in Kiew verblijft. Onder nor male omstandigheden is het de ge woonte, dat communistische kopstuk ken uit andere landen tijdens het weekeinde door premier Kroesjtsjew worden ontvangen. De Verenigde Arabische Republiek (V.A.R.) gebruikt in Jemen gifgas, al dus meldt het Britse blad „Daily Tele graph". De correspondent van het blad, Richard Beeston, schreef dat afgelopen maand strijdkrachten van de V.A.R. een aan val met gifgas hadden gedaan op een dorp, Ai Kawma, ten noorden van Je men, dat bezet was door koningsgezinde troepen. „Zeven mensen in het dorp zijn reeds aan de gevolgen van het gifgas ge storven en 25 anderen zijn in stervende toestand", zo schreef Beèston. Beeston verklaarde enkele dagen na de aanval met gifgas, het dorp te hebben bezocht; hij had er vele personen ont moet, die door het gifgas waren aange tast. Groot was de belangstelling voor de zeer realistische blussing van een neergestorte brandende straal jager té Sluis, waarbij zaterdag dertien korpsen om het provin ciaal kampioenschap streden. (Foto P.Z.C.) De kabinetsformateur prof. dr. J. E. de Quay, zal vandaag achter eenvolgens de fractievoorzitters van de C.H.U., de A.R.P. en de V.V.D. in het kabinet van de mi- nister-president ontvangen. De formateur ontvangt vanavond te zijnen huize de K.V.P.-fractielei- der dr. De Kort. De overeenstemming die de vier fractie voorzitters, donderdag tijdens hun on derhoud met prof. Beel bereikt hebben, heeft toch een aantal onduidelijke pun ten overgelaten. De kwestie van de bindingen is zodanig geformuleerd, dat de fractieleiders er mee akkoord konden gaan. In principe zouden ook de fracties zich aan deze bindingen dienen te houden, maar men acht het niet ontoelaatbaar, dat b(j voorkomende gelegenheden een aantal van de fracties tegen de regering in stemt. En zelfs dit gaat de C.-H.IJ. en de V.V.D. nog te ver. Men heeft het punt van de bindingen geaccepteerd, omdat het zo vaag geformuleerd is. De vraag is aan de orde geweest of de fracties ook gebonden zullen zijn aan het oordeel dat de in te stellen pacificatie commissie, die rapport zal uitbrengen over de reclametelevisie, zal uitspre ken. Prof. Beel is om deze vraag heen- gezeild door de vreemde verklaring, dat het unaniem oordeel van deze commissie meer waard is dan een niet unaniem oordeel. Beslist is, dat de pacificatiecommis sie voor 1 juli 1965 met haar rapport gereed moet zijn. Anders zal de rege ring zelfstandig een wetsontwerp in dienen. Van het najaar van 1964, als de tweede zender gereed komt, tot de invoering van de definitieve regeling zullen de zuilen op het tweede net worden toegelaten. Men twijfelde echter of zij de kosten van de exploi tatie van een tweede net kunnen be talen. Een brandweerauto uit Antwerpen heeft zaterdagavond op weg naar een brandje in Belgisch Putte een ongeluk veroor zaakt, waarbij zeven mensen werden ge wond, van wie vier zeer ernstig. Allen zijn opgenomen in een ziekenhuis in Antwerpen. Het ongeluk gebeurde doordat de brand weerauto ging slippen. De wagen drukte een voorgevel van een woning in elkaar, schoot daarna de weg over en ramde een geparkeerde auto, waarin drie men sen zaten, die in Zeeland hadden ge vist. Beide wagens vlogen onmiddel- personenwagen werden een zwaarge- lijk in brand. Uit de wrakstukken van de wonde en een licht gewonde gehaald, de derde inzittende liep geen verwondingen op. Van de negen inzittenden van de brandweerauto werden er drie, onder wie de chauffeur, zwaar gewond en twee licht gewond. Inmiddels was de brandweer van Neder lands Putte gealarmeerd, die de bran dende voertuigen eerst bluste en daar na op weg ging naar de brand in Bel gisch Putte, waarvoor de Antwerpse brandweer oorspronkelijk was gealar meerd. Een sergeant van een eenheid van de Britse geheime dienst, de 25-jarige Bri an Patchet, heeft in Oost-Berlijn asiel gevraagd. Hij had dinsdag zonder toe stemming zijn eenheid in West-Berlijn verlaten. De Britse autoriteiten deelden mee dat hij geen documenten had meegenomen maar wel inzage had gehad in stukken die als geheim worden beschouwd. Eind 1962 was hij van het Britse Rijnleger naar West-Berlijn overgeplaatst. De vrijwillige reddingsbrigade en de po litie te Den Haag hebben gisteren tien deelnemers aan de zeezwemwedstrijd voor de kust van Scheveningen uit zee moeten halen, omdat zij door de kou waren bevangen. Twee van hen waren er zo slecht aan toe dat zjj in het Bro- novoziekenhuis in Scheveningen moes ten worden opgenomen. Reddingsbrigade en politie zijn geruime tijd met de slachtoffers van de koude in de weer geweest. Aan de kust kregen de koude zwemmers zuurstof toege diend. Voor twee van hen, een 26-jarige kantoorbediende en een meisje was deze behandeling niet afdoende. De G.G.D. vervoerde hen naar het ziekenhuis. Uit Peking kwam het bericht, dat de vice-premier van communistisch-China, Tsjen Ji, zich tegen een breuk met de Sowjet-Unie heeft verklaard. Tsjen Ji zei dit tijdens de ontvangst van de vijf diplomaten en studenten die door de Sowjet-Unie zijn uitgewezen. Tsjen Ji deed tevens een felle aanval op de Verenigde Staten en maarschalk Ti to, die volgens de vice-premier vurig op een breuk hopen. „Wij moeten vasthou den aan de Marxistisch-Leninistische be ginselen, aan de eenheid en ons kanten tegen een breuk. Wij zullen nooit iets doen om onze naasten, voor wie wij ge negenheid voelen, te kwetsen en de vijand te verblijden", aldus Tsjen Ji. De Chinese plaatsvervangende minister van buitenlandse zaken, Lioe Hsiao, noemde tijdens de bijeenkomst de uit wijzing van de diplomaten en studenten „onredelijk". Hij zei, dat de Russische gedragslijn „hen die ons na aan het hart liggen" slechts kan grieven en de vijand verheugt. In de Enschedesestraat in Hengelo is gistermiddag een auto, bestuurd door de 26-jarige in Duitsland studerende Pers A. Majidian, tegen een boom gebotst. De Pers is ter plaatse overleden. Eén van de andere inzittenden, de 36-jarige P. J. Landewee uit Hengelo werd zo ern stig gewond dat hij kort na het ongeluk in het katholiek ziekenhuis in Hengelo overleed. Zijn echtgenote kreeg een shock en lich te verwondingen. De vierde inzittende, eveneens een Pers, is met ernstig letsel in het ziekenhuis opgenomen. Tussen Beugen en Boxmeer is gistermid dag op een niet beveiligde overweg de 71-jarige heer G. Janssen uit Groesbeek tegen een trein gereden. De man was op slag dood. Op de provinciale weg van Lieshout naar Gerwen (gem. Nuenen) werd zaterdagmiddag een wielrijder aan gereden door een personenwagen. De man, de 44-jarige H. Maas uit Eind hoven, werd daarbij zodanig gewond dat hij in de loop van de avond in het ziekenhuis in Helmond is overleden. De heer Maas was ongehuwd. Op de Heemstrabaan, even over het Tiel- se veer in de gemeente Wamel, is zater dagavond de 59-jarige mevrouw Stap- Pelle uit Nijmegen om het leven geko men, nadat de door haar man bestuurde auto waarin zij zat, tegen een bestelwa gen was gebotst. De bestelwagen werd bestuurd door de heer S- A. uit Beneden Leeuwen. Diens echtgenote werd ge wond. Gisternacht is op de Volkeiseweg onder de gemeente Boekei de 30-jarige onge huwde Th. Hoevenaars op z'n bromfiets frontaal tegen een hem tegemoetkomen de auto aangereden. De man was op slag dood. Hij woonde in Boekei. De bestuur der van de auto en een passagier wer den licht gewond. De auto reed namelijk na de botsing tegen een boom. Gistermiddag werd op de rijwielover steekplaats in Maarheeze de 16-jarige Liesbeth Verbruggen uit Maarheeze door een auto aangereden en levensgevaarlijk gewond. Zij overleed 's avonds in het ziekenhuis te Weert. In Amsterdam is gisteravond de 69-ja- rige timmerman P. J. Lievaart bij een verkeersongeluk om het levei gekomen. Hij stak per fiets, komende van de Spie ring weg, de Zuiderweg (een voorrangs- weg) over en werd daarbij door een per sonenauto gegrepen. De bejaarde man was op slag dood. De kinderbijslag voor het tweede kind van zelfstandigen heeft een lage priori teit gekregen. Wat de geleidelijke mede financiering van de verhoging van de A.O.W. en de A.W.W. uit de algemene middelen aangaat, is bepaald dat deze medefinanciering alleen acceptabel is als de conjunctuur het toelaat. De landbouw en de woningbouw hebben een hoge prioriteit gekregen. Er zullen per jaar gebouwd worden 45.000 wo ningwetwoningen, 25.000 premiewonin gen en 20.000 vrije woningen. Er zal gestreefd worden naar neutrali sering van de progressie in de belastin gen door verlaging van de tarieven. Naar de mogelijkheid van de structurele belastingverlaging zal een onderzoek worden ingesteld. Er zal voorts een onderzoek worden in gesteld naar de mogelijkheid van pro- duktieverhoging in het bouwbedrijf. In principe besloten de fractieleiders dat een huurverhoging zal worden ingevoerd, maar er is geen percentage genoemd en evenmin een tijdstip. De aquarellen van prinses Bea trix, die op weg van Drakesteyn naar een kunsthandel in Baarn, waar zij zouden worden ingelijst, zijn verloren, zijn terecht. Twee inwoners van Baarn hebben de platen zaterdagmorgen terugge bracht. De aquarellen zijn donderdag avond, dus reeds op de dag, waar op zij werden verloren, gevonden. De heer Visser en zijn zoon uit Baarn hadden op straat de regen jas zien liggen, waarin het pakje met de aquarellen was gewikkeld. Zij namen de jas mee met de be doeling deze later bij de politie te bezorgen. Niet vermoedend, dat zich in de opgevouwen jas be zittingen van een lid van het Koninklijk Huis zouden bevinden, hadden zij de jas bij hun thuis komst in de schuur gelegd en er aanvankelijk niet meer aan ge dacht. Ze hadden wel iets anij^rs aan het hoofd, er was namelijk feest in de huize Visser: een van de gezinsleden was jarig. In de krant lazen zij later het verhaal van de verloren aquarellen in de regenjas van kunsthandelaar Crets en dit bracht vader en zoon Visser op het denkbeeld, dat dit wel eens de regenjas zou kunnen zijn, die zij hadden gevonden. Zaterdagmorgen hebben vader en zoon Visser de aquarellen op het paleis aan prinses Beatrix over handigd. Zij ontvingen een enve lop met inhoud. Negen mensen zijn gisteren omge komen bij een massale botsing op de autobahn nabij Stuttgart. Bij dit ongeluk stortte een Belgische bus met Britse toeristen van een hoogte van vijftien meter op een spoorbaan. Zes van de doden wa ren passagiers van de bus, de an dere drie waren Duitsers. Er wa ren twee vrouwen onder de slacht offers. Gisteravond bevonden zich nog 29 gewonden, waarbij 24 uit de bus. in ziekenhuizen te Stuttgart, Le- onberg, Sindelfingen en Boeblin- gen. Zes mensen uit de bus, die slechts licht gewond werden, zijn tijdelijk ondergebracht in het gebouw van de verkeerspolitie te Vaihingen een voorstad van Stuttgart. De politie weigerde namen te noemen Volgens de politie, bestond het busgezelschap uit 34 toeristen uit Engeland, een Nederlandse gids en een Belgische bestuurder. De telefoto geeft een overzicht van het ernstige busongeluk. De Belgische minister van buitenlandse zaken, Paul-Henri Spaak, is gisteren naar Moskou gereisd, waar hij bespre kingen zal hebben met premier Kroesj tsjew. Voor zijn vertrek verklaarde minister Spaak dat er geen sprake zou zijn van besprekingen of onderhandelingen. „Het gaat hier eenvoudig om een privéreis", zei hij. „Tijdens mijn verblijf in Moskou zal ik gelegenheid hebben met de Sow- jet-Russische premier, in een rustige omgeving, de vraagstukken te bespre ken tussen oost en west, Europa, en waarschijnlijk ook de betrekkingen tus sen de N.A.V.O. en het Warschau-Pact". Spaak zei dinsdagmiddag te zullen te rugkeren. 0 In Londen is op 74-jarige leeftijd over leden generaal Lord Freyberg, een der meest gedecoreerde Britse helden uit de twee wereldoorlogen Hij werd tienmaal gewond. Morgen (dinsdag) zal de Belgische kamer van volksvertegenwoordi gers de nieuwe voorstellen van de regering bespreken voor de rege ling van de taalkwestie. De voorstellen, een nieuw compromis nadat het verzet van Vlaamse zijde te gen de oorspronkelijke wetsvoorstellen vorige week tot de ontslagaanvrage van het kabinet-Lefèvre leidde, zijn het resultaat van een „politiek conclaaf", dat vorige week vrijdag in Brussel werd gehouden. Hieraan namen deel minis ters van de twee regeringspartijen, de katholieke en de socialistische partij, en vertegenwoordigers van het bestuur daarvan. Het voornaamste doel van het „con claaf" was een tussenoplossing te vin den voor de kwestie van de aanhech ting van zes Vlaamse randgemeenten aan Brussel, een maatregel, die van Vlaamse zijde als „gebiedsroof" van de hand werd gewezen. In het nieuwe voorstel wordt trou wens van deze aanhechting niet meer gesproken. Het compromis be oogt garanties voor de positie van het Nederlands en „faciliteiten" op onderwijsgebied voor de Franstalige inwoners van deze gemeenten. Algemeen wordt verwacht, dat de voor stellen van de regering in de nieuwe vorm een meerderheid in de kamer zul len krijgen, nadat de C.V.P. en de B. S.P. tijdens het weekeinde op sociale vergaderingen er hun fiat aan hebben gegeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1