Belg vond rechtspraak te weinig commercieel m G0ESE SCHOOLJEUGD STAAT WEEK VAN EVENEMENTEN TE WACHTEN AGENDA m Kantonrechter Middelburg: GEEN BOETE VOOR OVERTREDERS EXAMENS Vitaal en monter Voorlichtingsbijeenkomst over de consumptieaardappelafzet MARKTBERICHTEN ONDUIDELIJK NIET-PARKEERBORD: KANTONRECHTER TOERISTEN ZO HET LAND VIT JAGEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN VAKANTIEWERK VAN 19-23 AUGUSTUS Overzicht boerenleenbank Schoolreizen o.l. school Snackbar „Andi" geopend gil 1 13 Bord stond laag in hoog helmgewas UITSPRAKEN RECHTBANK MIDDELBURG Kantongerecht Middelburg Wandeltocht jeugdraad Initiatief van jeugdgemeenschap Inwoner Hansweert bedreigde vrouw met moord ;oes CONCERT IN RANDWIJCK Programma NA HET EXAMEN een goed beek lezen. DE VEY MESTDAGH gebit en beenderstelsel Krachtige Kost voor het KindSS Concert op uitgebreid carrillon te Sluis „REGELMATIGE VERKOOP EN BUNDELING AANBOD Achteruitgang Schaderegeling STAATSSECRETARIS TOT OESTERKWEKERS: „ER WORDT AAN GEWERKT" DONDERDAG 4 JULI 1963 WISSEL BEVELANDEN PROVINCIALE ZEE UW SE COURANT 6 „Ik vind U weinig soepel", sprak de Belgische leraar E. C. S. woens dag enigszins verontwaardigd tot de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh en de officier mr. P. C. Doedens. „Bij ons zijn ze tegenover buitenlanders heel anders. U jaagt op deze manier uw toe risten het land uit". De Belgische leraar kon zich niet verenigen met de boete van ƒ20, die de officier eiste, omdat de automobilist in Goes de maximumsnelheid van 50 km met 10 km overschreed. „U bekijkt het niet commercieel", vondt de verdachte er verder van en even later, toen de kantonrechter opmerkte dat het ook niet de bedoeling was commercieel te zijn„U bekijkt het niet humaan". De verdachte beweerde niet te weten, dat hy in de bebouwde kom minder dan 50 km moesfc rijden. Bovendien beweerde hij, dat bij de op de weg geschilderde aanduiding: 50 km, door langgerektheid de vijf meer op een zes leek. De kanton rechter, die de verontwaardigde buiten lander bedaard uitlegde, dat de geëiste boete van 20 al heel soepel was en dat men in Nederland niet het minst de bedoeling heeft de toeristen weg te ja gen, kon zich voorstellen dat bij deze aanduiding gezichtsbedrog optreedt Hij veroordeelde S. tot een boete van 15 subs. 3 dagen. Een zeer ernstige overtreding van de maximumsnelheid van 50 km beging de vrachtwagenchauffeur C. A. M. uit Rilland-Bath, die met zijn auto een vaart van 90 km per uur bereikte. „Er was helemaal geen verkeer op de weg", luid de het argument De officier noemde zijn manier van doen niet alleen fout, doch gekkenwerk Hij vroeg de kanton rechter een boete van 90 op te leggen, waarmee mr. Moolenburg akkoord ging. Protesten Ondanks zijn protesten dat hij geen schuld had aan de botsing tussen twee auto's op de Boulevard de Ruyter in Vlissingen, kreeg de scheepsmonteur M. B. uit Hellevoetsluis een boete opgelegd van 25. Hij had met zijn auto bij het kustlicht achteruit gereden en had daar bij een auto, bestuurd door de ambtenaar G. L. uit Vlissingen. gehinderd. L. had, volgens de verdachte bij de botsing ge zegd, dat hij schuldig was en de schade wilde betalen. Maar als getuige verklaarde deze auto mobilist dat hij toen én nu zeker wist dat hij niet schuldig was en dat hij ook tegen de scheepsmonteur nooit „schuld" had bekend. Uit zijn getuigenverklaring van L. en uit het proces-verbaal en de situatieschets, bleek de kantonrechter duidelijk dat de verdachte te onoplet tend achteruit was gereden. De bromfietsbestuurster J. C. D. de L. uit Arnemuiden gaf toe dat zij niet rechts hkd gereden en niet voldoende was uitgeweken voor een tegemoet komende personenauto, waardoor een botsing ontstond. „Er waren putten en kuilen in de weg, daardoor kon ik niet rechts rijden", verduidelijkte zij. Uit hpt proces-verbaal bleek dat de bromfietshestuurster nog minstens een meter naar rechts had gekund, zonder last 'te hebben van de kuilen. Voor het niet rechts houden vorderde de officier een boete van 5, voor het niet uitwijken een boete van 25. De kantonrechter vond dat de feiten sterk met elkaar verband hielden en vorderde daarom een totale boete van 25. Door niet rechts te rijden en geen voor rang te verlenen aan een van rechts komende auto, veroorzaakte de scheeps- werktuigbouwkundige J. H. V. uit Vlis singen met zijn scooter een botsing met de auto van P. W. Conform de eis luidde het vonnis: 5 voor het niet rechts hou den en 27,50 voor geen voorrang ver lenen. TERNEUZEN De Terneuzense jeugdraad organiseert op zaterdag 20 juli a.s. wandeltochten over afstanden van 10, 15, 20 en 25 ki lometer. Hieraan kan zowel individueel als in groepsverband worden deelgeno men. Elke deelnemer, die de tocht vol brengt, ontvangt een herinneringsme daille. Groepen, welke de tocht zonder uitvallers beëindigen, komen in aanmer king voor een herinneringsprijs. De op brengst van deze wandeltocht komt ten bate van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Gezond heidskolonie, afdeling Terneuzen. In lichtingen en opgaven bij comité Wan deltochten, Chrysantstraat 23 te Terneu zen. TERHOLE Botsing tussen brommer en fiets De 15-jarige wielrijder v. D. te Terhole, verleende bij het verlaten van een file wielrijders, waarin hij reed op het rij wielpad gelegen langs de Hulsterweg nabij Terhole, geen voorrang aan een hem tegemoet komende bromfietser. Het gevolg was een botsing, waarbij de bromfietser v- d. B. uit Lamswaarde verwond werd aan schouders en han den. Nadat dr. B. eerste hulp had ver leend, kon v. d. B. huiswaarts gaan. De betrokken bromfiets en het rijwiel wer den vrij ernstig beschadigd. De 45-jarige H. B. uit Hansweert is dinsdagmiddag door de rijkspolitie in Hansweert gearresteerd. De man een los fabrieksarbeider ongehuwd wordt ten laste gelegd, dat hij een vrouw met moord heeft bedreigd. Het pistool, dat deze bedreiging kracht bij zette, werd door de politie in zijn auto aangetroffen. De vrouw, met wie B. reeds enige tijd samenwoonde, werd bedreigd, toen zij met hem verschil van mening had. Zij is enkele jaren geleden in Rotterdam getrouwd en wilde haar man weer op zoeken, omdat zij heimwee kreeg naar haar vier kinderen; deze zijn in Rot terdam achtergebleven. B„ die vroeger omgang met de 39-jarige vrouw heeft gehad, wilde daar niet van horen. Hij haalde een pistool uit de kast. De vrouw is in de nacht van maandag op dinsdag het huis van B. ontvlucht In Kapelle nam zij de eerste trein naar Rotterdam. Daar kreeg de echtgenoot het verhaal van de bedreiging te ho ren. Hij nam contact op met de Rotter damse politie. die op haar beurt de rijkspolitie te Hansweert van deze zaak op de hoogte steldé. 's Middags is B., aangehouden. Hij was de vrouw 's nachts nagereisd, maar zijn tocht was tevergeefs en in de loop van de morgen kwam hij naar Hans weert terug. Een huiszoeking leverde geen belastend materiaal op. Tijdens een verhoor verklaarde de verdachte, dat hij het pistool geladen met 7 pa tronen in het water had gegooid Een tweede onderzoek bracht het wa pen echter wel te voorschijn: het lag in de auto van B. De achtste patroon werd in zijn jaszak aangetroffen. De man, die niet als aggressief bekend staat, is na het verhoor op vrije voeten gesteld. De rijkspolitie te Hansweert heeft de zaak verder in onderzoek. De Goese lagere schooljeugd staat aan het eind van de aanstaande zomer vakantie een week vol evenementen te wachten. Daar zorgt de Goese Jeugdgemeenschap voor. Deze over koepelende werkgroep, waarin alle jeugdverenigingen in de Ganzestad via vertegenwoordigers zijn gebun deld, organiseert van 19 tot en met 23 augustus een week kindervakan tiewerk. Op het programma staan onder meer handenarbeid, een wed strijddag, een excursie, een auto race en een optocht met een poppen kastvoorstelling tot besluit. ,,'t Is een gerichte vakantiebesteding," zo formuleerde kapitein K. Bilder van het Leger des Heils het doel van deze activiteiten tijdens een pers bijeenkomst. Wika D. E. Hiensch vertelde een aatal bijzonderheden over deze vakantieweek. De door de gemeente gesubsidieerde organisatie is in handen van een negen leden sterke commissie onder leiding van kapitein Bilder. Deze groep is volop bezig aan de voorbereidingen van de evenementen, waarbij vooral het aantrekken van een groot aantal leiders en leidsters 50 tot 70 In juni werd in de spaarbank van de coöperatieve boerenleenbank „Goes" te Goes een bedrag gestort van 648.494,25. Opgenomen werd 558.269,01. Een spaarverschil dus van 90.225,24. Per 30 juni was het totaalbedrag aan inge legde spaargelden 17.799.509,91. Er werden in juni 43 nieuwe spaarbank boekjes uitgereikt. De Goese christelijke muziekvereniging „Hosanna" heeft woensdagavond een concert verzorgd in het bejaardentehuis „Randwijck" te Goes. Het muziekgezel schap concerteerde onder leiding van dirigent W. de Wilde in de tuin van het huis. Naast enkele marsen werden ook verschillende geestelijke liederen ten ge hore gebracht Het optreden werd door de talrijke luisterende bejaarden bijzon der gewaardeerd. De heer D. Glerum sprak namens de bewoners een dank woord. HANSWEERT De eerste en tweede klas van de open bare lagere school in Hansweert maak ten een schoolreisje naar Walcheren. Hoewel het weer niet bepaald mee werkte heben de kinderen toch genoten. De klassen drie, vier en vijf maakten een trip naar België. In Brugge werd o.m. de O. L. Vrouwekerk bezichtigd. Vervolgens ging het gezelschap naar Antwerpen, waar een bezoek volgde aan de haven. Tevens werd een rond vaart gemaakt. Uiteraard werd ook een bezoek gebracht aan de dierentuin in de Belgische havenstad. Met een kort verblijf in de speeltuin te Bergen op Zoom werd het uitstapje besloten. Onder leiding van mevrouw Verhagen en de heer Boon ging de zesde klas op een vierdaagse schoolreis naar het va kantieoord „Morgenrood" te Oisterwijk. Met volle teugen hebben de kinderen daar genoten van een plezierig verblijf: spelen in de bossen, een bezoek aan de Tiiburgse dierentuin en een lange ver moeiende dag in de „Efteling" te Kaats heuvel. een belangrijk onderdeel is. De eve nementen in de vakantieweek zijn namelijk voor alle leerlingen van de Goese lagere scholen uit de derde, vierde, vijfde en zesde klas, maar zij nemen er aan deel in groepjes van 10. Voor 20 juli wil de commissie het vraagstuk van de leiding hebben opgelost. Het programma bevat tal van onderhou dende onderdelen. De eerste dag wordt gevuld met handenarbeid. Dan worden de versieringen en voorwer pen gemaakt, die tijdens de laatste dag van de vakantieweek luister bij zullen zetten aan de gekostumeerde optocht. De tweede dag ligt het accent op de sport en het spel: er zijn dan ver schillende wedstrijden. Een excursie naar Terneuzen en een „stadganze- bordspel" vormen 's woensdags de waarborg voor de nodige spanning en ontspanning. Een van de meest attractieve onderdelen komt donderdags aan de beurt. De deelnemers aan het vakantiewerk kunnen op die dag op de Grote Markt te Goes meedoen aan een auto race voor de „Jeugd Grand Prix" een wedstrijd die door de aardolie maatschappij wordt georganiseerd. Het slotstuk is op vrijdagmiddag: een gekostumeerde optocht met versierde fietsen en 'n poppenkastvoorstelling, waarvoor het poppentheater van fra ter Herman Jozep uit Arnhem is aangevraagd. (Advertentie) Kom er een uitzoeken bij Bellamypark 45-58 - Vlissingen WEMELDINGE Schoolreisjes De hoogste klassen van de school voor christelijk volksonderwijs te Wemeldinge maakten dezer dagen hun jaarlijkse schoolreis. De reis voerde naar Antwer pen, waar men onder meer de dierentuin bezocht. De hoogste klas van de kleuter school trok er eveneens opuit De kleu ters gingen naar Roosendaal, waar een bezoek aan de speeltuin het hoogtepunt was. Concert O.K.K. Zaterdagavond om 8 uur zal de muziek vereniging O.K.K. haar eerste zomer avondconcert geven op de muziektent aan de Prinses Beatrixweg te Wemel dinge. Het programma vermeldt onder meer: Right Out, Kaopert. Golden Day, Eric Ball. Cordoia-mars. Oésar Franck. Fairest of the Fair, mars. Suite in Bes, H. Parcell. Princeville, G. Boe- dijn en Sons of the Braves, mars. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Wemeldinge van de N.C.V.B. hield dezer dagen onder leiding van haar nresidente. mevrouw.Philin.se-Aamoudse haar laatste vergadering van dit seizoen. Ds. B. Zoodsma, Nederlands hervormd predikant te Wemeldinge. Weid een le zing over „De Kerk en de Pinksterge meente". KRUININGEN A.V. O.-collecte De in Kruiningen gehouden collecte voor de A.V.O. heeft opgebracht 224,84. Burgerlijke stand DRIEWEGEN. Bevallen: J. Nijssevan Sabben, d. BAARLAND. Bevallen J. W. MelioLavooij, d.; A. J. TraasSlabbekoorn, d.; M. W. G. van Oos tenDronkers, d. Getrouwd: H. F. Vermeulen, 22 j. en J. W. Bal, 20 3 Middelburg Electro. Aan de justiue ont komen! 7.30 uur, 18 Jaar. Stadhuis Ihal) expositie Middelburg 63 10.3012, 1.30— 6 en 79 uur. Zeeuws Museum: exposi ties verzameling Bal en J. H. Koekkoek 10-17 uur; Molenwater Miniatuur Wal cheren: 916 uur; Abdij klank- en licht spe. 21.00 uur; Van Benthem Jutting expositie over Zeeland en Vlaanderen 918 uur Vlissingcn-Alhambra: Tot weerziens mijn liefste, 20 uur, 18 laar. Het Anker. Jaarvergadering „Goed Wo nen". 20 uur. Veere-Sohotse Huizen: Expositie Dirk vkn Gelder, 10-12 en 14-17 uur Bergen up Zoom-Roxy Zij kwamen van Co- ruda. 20 uur. 18 jaar. Luxor: Onder vreemde vlag, 20 uur, 14 Van onze adverteerders Goes heeft er een nieuwe snackbar bij. De heer D. Kloosterman heeft de zaak woensdagmiddag officieel geopend. Dat gebeurde met een receptie in de nieuwe snackbar aan de Grote Markt 36, waar talrijke bezoekers relaties, vrienden en kennissen de heer Kloosterman kwamen feliciteren met deze openings dag. Vandaag donderdag start de verkoop. In de nieuwe snackbar „Andi" is een automatiek opgesteld waar de be zoeker de gebruikelijke hartige hapjes uit kan halen: worstjes, slaatjes, cro- quetten, nassiballen en dergelijke. Daar naast zijn in de zaak talrijke frisdran ken te krijgen. De snackbar was eerst de sigarenwinkel van de heer Kloosterman. De „gedaan teverwisseling" van de zaak heeft onge veer twee en een halve maand geduurd: na Pasen is men met een grondige interne verbouwing begonnen. Het re sultaat is bijzonder leuk: de snackbar „Andi" werd smaakvol ingericht en kreeg een moderne betimmering. Een keur van bloemstukken yaf de openings dag een extra feestelijk tintje. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is ge slaagd voor het examen doctoraal ge neeskunde de heer D. de Greef te Vlis singen. Aan de technische hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het examen propedeu tisch werktuigkundig ingenieur de he ren: M. Bliek te Goes en F. L. van Muiswinkel te Goes. Aan de landbouwhogeschool te Wage- ningen slaagden voor het propaedeutisch examen de heren P. Westveer te Waar de, AA. P. Woutersen te Krabbendijke en W. van Nieuwenhuyzen te Nieuw en Sint-Joosland. De heer J. Bolier, werkzaam op de secre tarie te Sint-Annaland is geslaagd voor het examen gemeentelijke administratie le klas. De heer I. A. Verberg te Oostburg slaag de te Arnhem voor het examen elektro technisch opzichter. Aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen zijn in de maand juni 1963 geslaagd: Scheepswerktuigkundige diploma A: W. D. Verplanke, G. J. van Neuren, A. M. P. van der Avert en H. M. Schets. Scheepswerktuigkundige diploma B-I: M. Bravenboer. G. N. H. van Druten, J. P. Lamars, H. Th. J. Vijver en M. M. L. van den Dool. Scheepswerktuigkundige diploma B-H: A. de Coninck, A. J. Bakker, L. H. M. Hoppener, A. M. l'Herminez, J. Willem- se en P. Bakker. Scheepswerktuigkundige diploma C-I: F. H. Borgen en C. M. van der Stam. Scheepswerktuigkundige diploma C-II: H. van de Ridder en J. de Pagter. Derde stuurman grote handelsvaart G. A. J. Pieterse, P. J. Engels en C. Steijn. Tweede stuurman grote handelsvaart: E. C. M. Jansen (theor. ged.), J. R. J. Visser (theor. ged.), R. J. M. Kamphui- sen (theor. ged.), G. C. P. Janssen (prakt, ged.), H. M. Pot (prakt, ged.), P. H. Eysackers (prakt. ged.). Eerste stuurman grote handelsvaart: W. H. M. Brueren (theor. ged.), J. R. van Amerongen (theor. ged.), O. J. van der Baan (theor. en prakt, ged.) en H. de Meijer (prakt. ged.). Radiotelegrafist tweede klas: A. Kik en J. J. van der Kloot. Stuurman kleine handelsvaart: J. Hoo- gesteger, P. J. F. Pattenier en W. F. Finke. Radarcursus: R. C. van Beusichem, G. E. L. Glanzer, J. Hoogesteger, J. A. Ko men, J. W. de Kraker, G. Rheenen, H. M. J. Sluijsmans, Th. A. J. Weymarshausen en C. de Zeeuw. (Advertentie) met de veelzijdige ij liga r Behalve een verantwoord gehalte vitaminen, hoogwaardige eiwitten e.a. nutriënten, bevat Liga een gehele reeks mineralen voor een stevige ontwikkeling van LB. 8457 SLUIS De voltooing van het carilllon te Sluis is een feit geworden. Het carillon is met enkele klokken uitgebreid. Een dezer dagen zal een concert worden gegeven. De klank, die nu elk kwartier over Sluis galmt is veel lichter en de tonen zijn aanmerkelijk helderder dan voorheen. KLOOSTERZANDE Wandeltocht Grietje Schoutengroep De Grietje Schoutengroep te Kloos- zande houdt zaterdag a.s. haar derde wandelsportdag. De afstanden bedragen 5 kilometer voor deelnemers van 8 en 9 jaar, 10 kilometer voor deelnemers van 10 en 11 jaar, 15 kilometer voor deel nemers van 12 en 13 jaar en 25 kilo meter voor deelnemers van 14 jaar en ouder. Er zijn individuele prijzen en groepsprijzen beschikbaar gesteld. IN „PRINS VAN ORANJE" TE GOES Ongeveer 75 leden van aardappelbe waarplaatsen, telersverenigingen en aan- en verkoopcoöperaties zijn woens dagmiddag tijdens een door het land bouw Coöperatie Centrum voor Zuid westelijk Nederland te Goes georgani seerde bijeenkomst deskundig voorge licht over de gezamenlijke consumptie aardappelafzet. Niet minder dan vier sprekers hielden op de voorlichtings middag in de „Prins van Oranje" inlei dingen over dit onderwerp. In zijn ope ningswoord noemde L.C.C.-voorzitter ir. A. YV. Luijtjes het een goed moment om te praten over de aardappelen, zeker nu dit produkt door het overheidsin grijpen en het beleid van het produkt- schap in het middelpunt van de belang stelling is komen te staan. De lezingen van de sprekers waren, zo wist de voorzitter, echter meer gericht op de eigen activiteiten. In de uiteen zettingen werden namelijk de verschil lende vormen van coöperatieve afzet nader besproken. In zijn inleiding sprak de heer A. Veldkamp van de N.V. Lan- co te Ter Aar over de moeilijkheden die er in de aardappelhandel mogelijk zijn, omdat de waarde van dit pro dukt in korte tijd zo sterk kan verande ren. In een schematische voorstelling van de afzet zou de prijscurve naar de mening van de inleider een zeer grillig beeld vertonen. De nodige aandacht be steedde de heer Veldkamp aan de ex portactiviteiten op de aardappelmarkt. In dit verband merkte hij op, dat Ne derland als aardappelexporterend land haar positie zal moeten handhaven. Is een vijfde deel van de totaalopbrengst de laatste vijf jaar 300.000 ton per SCHERPENISSE jaar bestemd voor de export, de grootste afnemer is en blijft de binnen landse consument. Duivensport De postduivenhoudersvereniging „De Reisduif" te Scherpenisse hield een wedvlucht vanuit Chateauroux. De uit slag was: 1. D. Uijl, Poortvliet; 2. G. Lavooij, Scherpenisse; 3. en 9. J. West dorp, Poortvliet; 4. en 5. J. v. d. Hoek, St.-Maartensdijk; 6. C. v. dHave, Scherpenisse; 7. C. Scherpenisse, St.- Maartensdijk; 8 J. van Es,. St.-Maar tensdijk. Een vlucht van Noijon had als uitslag: 1„ 7. en 10. K. Lisseveld, Poortvliet; 2. J. Westdorp, Poortvliet; 3„ 4. en 5. M. Speijer, Poortvliet; 6. J. van Es, St.- Maartensdijk; 8. en 9. D. Uijl, Poort vliet. „Een principekwestie", zo noemde de vertegenwoordiger J. H. uit Etten de zaak, waarin hij woensdagmorgen voor merd. De officier van justitie kon zich de situatie wel voorstellen. Hij verzocht H. van rechtsvervolging te ontslaan. De kantonrechter ging daarmee akkoord. Een vriend van H-, de verkoopleider L. B. uit Tilburg stond voor hetzelfde feit terecht. Hij voerde eveneens aan, dat het parkeerverbodsbord niet te zien was ge- kantonrechter mr. J. Moolenburgh te i «'eest omdat het veel te laag stond. Als Middelburg klaarheid wilde brengen. Hij er een fiets tegen wordt gezet is het met moest zich verantwoorden voor een !"?er te zien verduidelijkte hy. Ook in overtreding, die hij op zondag 9 juni had 'ht geval vroeg de officier ontslag \an heiman door sim auto w«r te zetten in rechtsvervolging, welk verzoek door de kantonrechter werd ingewilligd. begaan door zijn auto weg te zetten in een weggetje in Kamperland waar een parkeerverbod geldt. Hij deed dit omdat er op de parkeer- weide geen plaats meer was. Niet al leen H. maar ook andere automobi listen, die hun wagen in het weggetje hadden gestald moesten na terugkeer van het strand ervaren, dat zij „ver keerd stonden". Epn agent wachtte op de duinen de terugkeer van de badgasten af en verbaliseerde ze toen. H. vond dat zeer onjuist, omdat een grote wagen bij het begin van het weggetje het zicht op het bord helemaal had weggenomen. Bovendien meende hij, dat het bord op te geringe hoogte van de grond was aan- GEDRONKEN De automobilist J. de W. uit Goes ver oorzaakte op de Nieuwe Vlissingseweg te Middelburg een botsing met een ande re auto. De verbalisant had opgemerkt dat de dame naast de bestuurder dron ken was en de automobilist zelf ook had gedronken. „Ja, ik heb drie pilsjes op", gaf De W. toe. De officier vond dat de overtreding als een paal boven water stond en eiste een geldboete van f 50, subs. 10 dagen De kantonrechter sloot zich daarbij aan. De Middelburger V. S. kreeg conform de eis van de officier van justitie een boete van f 30,subs. 6 dagen opgelegd omdat hij in de bebouw- w de kom bij het inhalen van een andere gebracht, waardoor ook het lange helm- auto de maximum snelheid had over- gras het uitzicht op het bord had belem-1 schreden. Sprekend over het verbruik van verse aardappelen per hoofd van de be volking 75 kg per jaar zei de in leider, dat de consumptie van aardap pelen de laatste jaren aanzienlijk ach teruit gaat. Men vreest, zo sprak de heer Veldkamp", dat deze achteruit gang zich het afgelopen jaar nog in sterkere mate heeft doorgezet. Daarom zag hij als voornaamste taak voor het aardappelbedrijfsleven, met in begrip van de telers, pogingen in het werk te stellen om deze achteruitgang zoveel mogelijk tegen te houden. Een verheugend verschijnsel voor de telers noemde hij het feit, dat de extra aardappelconsumptie in de vorm van snoepgoed (onder meer frites) wél aan het toenemen is. Voor de toekomst zag de inleider een verandering van het patroon op de aardappelmarkt met minder kopers, die elk een groot kwantum aardappelen op gaan eisen. Als belangrijke factoren ter bevordering van de afzet van consump tieaardappelen noemde de heer Veld kamp ten slotte de regelmaat in de verkoop en de bundeling van het aan bod. Ook wees hij in dit verband op de aanwezigheid van moderne bewaar plaatsen en ruime sorteerplaatsen. De drie andere sprekers belichtten elk het afzetsysteem in eigen organisaties. De heer J. van de Zande deed dat als voorzitter van de coöperatieve telers vereniging „Schouwen-Duiveland" te Zierikzee, de heer J. A. den Hamer in de functie van directeur van de aan- en verkoopcoöperatie te Breskens en cle adjunct-directeur J. Everwijn deed dit namens Nobeco te Kortgene. Na de pauze kon men over de besproken on derwerpen uitvoerig van gedachten wisselen met een forum, dat onder voorzitterschap stond van L.C.C.-se- cretaris drs. J. Dijkgraaf en waarin voorts de andere inleiders zitting had den genomen. leden van de werkgroep Oesters die woensdagmiddag samen met burgemeester A. C. Willemsen van Yerseke, hebben gesproken met de staatssecretaris mr. dr. VV. H. van den Berge, zijn zonder concrete gegevens te ruggekomen. Zij hebben echter wel, al dus burgemeester Willemsen, de indruk gekregen, dat achter de schermen flink wordt gewerkt aan de schaderegeling voor de oesterkwekers in Yerseke. „Ik ben ervan overtuigd, dat de zaak in orde komt" aldus de heer Willemsen, maar, zolang niets positief is vastgelegd, en daaraan een wettelyke vorm is gege ven, is het moeilijk concrete gegevens te verkrijgen. De werkgroep zal geen actie onder nemen om de schaderegeling te trach ten te verhaasten, maar men wil de instanties, die aan het werk zijn de gelegenheid geven één en ander „uit te broeden". De staatssecretaris deel de de delegatie mee, dat de formulie ren, waarop de oesterkwekers een globale opgave kunnen doen van hun claims, waarop zij een voorschot kun nen Verkrijgen, 'in de maak zijn. Tussen de betrokken departementen, fi nanciën, landbouw en visserij en ver keer en waterstaat, bestaat geen ver schil van mening, maar juist, omdat drie ministeries te maken hebben met de schaderegeling, duurt de totstandko ming van de regeling wat lang. Eén en ander diende als antwoord op wat de werkgroep de minister kenbaar maakte: de ongerustheid en de teleur stelling over het uitblijven van een re geling voor de schadevergoeding en de onzekerheid, waarin de oesterkwekers verkeren. De praktische uitwerking moet klaar zijn vóór het begin van de nieuwe zittingsperiode van de Staten- Generaal in september, als een wetsont werp hierover wordt ingediend. De vertegenwoordigers van de werk groep waren de bestuursleden van vijf verenigingen: de heren M. Scheeie (Vervoer), C. Sinke (Vebo), H. Zuid- weg (Zeeuwse Oester), D. Nijssen (Oesterbelangen) en J. Bal van de „Ze vibel". VEILING V.V.Z.B. GOES 3 juli. Kruisbessen exp. 47. Rode bessen II 56, III 35. Frambozen in kratten I 149, II 143. Aardbeien zonder dop: Senga Sengana 140. Red Gauntlet 125. Talisman 132. Regina 120. Diverse aardbeien d. Aardbeien met dop: Regina III 62. Talisman II 5885, III 6182. Senga Sengana II 52. Red Gauntlet I 100, II 80—98, III 56—76. Gorella II 74—90. Aard beien per doos: Talisman I 3237, II 2131, III 1821. Senga Sengana II 1824. Red Gauntlet I 36—49, II 21—34, III 20—23. Cam bridge Vigour II 29. Diversen per doos: Rode bessen I 21—27, II 12—21, III 9—10. Frambo zen I 2830, II 1530. Per kg: Rode bessen II 4678 Earley Rivers II 156159, III 12 109. Br. Bruine III 61. Perziken III 60. Per stuk: Perziken I 2034, II 17. Kaspruimen I 14—19. Groenten: per stuk: Bloemkool AI 6876, All 4057, Bil 3740, afwijkend 1542. Krop sla 3,504. Komkommers AI 2537, All 20, BI 31, Bil 13—14, Cl 24; per bos: Wortelen I 12—31. Kroten I 7—16, II 8—10. Uien 12—25. Selderij 1118; per kg: Peulen II 130, afwij kend 85. Doperwten I 4754, II 48. Postelein 3843. Tuinbonen I 1922. Dubbele prinses- senbonen I 150200. Kassnij bonen 1 123173, afwijkend 91. Groene kool 20. Spitskool 18 23. Rabarber I 1520, II 78. Oude aardap pelen 4,507. Vroege aardappelen, grote 18— 22, drielingen 1619, kriel 1619. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 3 juli. Aardappelen: grote 1719, drielingen 16—19, kriel 16—20. Fruit: Aardbeien I 3440, II 1431, III 13 16. Perziken 1238. Tomaten A 106112, B 86107, C 7285. Rode bessen per doos 12 20, idem per kg 4976. Frambozen per doos 5866. Kersen 116141. Netmeloen 135. Kas pruimen 184. Groenten: Sla 3,507. Komkommers, groen 60-75 28—29, 50-60 23—29, 40-50 14—21, 35-40 1113. Dubbele prinsessenbonen 133178. Tuinbonen 1216. Rabarber 411. Bospeen 1657. Waspeen 4160. Spitskool 1019. Pos telein 3658. Bloemkool 4 per kist 4762, 6 per kist 3754, 8 per kist 2242, 10 per kist 1218. Komkommers, wit 2441. Peulen 280. Snijbonen 102185. Andijvie 724. Spinazie 1637. Boskroten 412. Doperwten 4469. Savooiekool 2022. De eerste netmeloen werd aangevoerd door de heer J Ton te Middelburg. De eerste kas pruimen werden aangevoerd door de heer R. Joosse te Nieuw- en Sint-Joosland. VEILING KAPELLE 3 juli. Aardbeien, industrie: Sengana 1 143 147, II 140. Regina I 133. II 124. Red Gauntlet I 140, II 129. Diverse rassen I 142, II 129, III 77. Frambozen in doosjes I 148152. II 148. Aardbeien per doos: Regina I 35, II 32 Sen gana I 3442, II 2433. Red Gauntlet I 35 52, U 21—39. Talisman I 38—49, II 22—35 Vola I 43. II 29. Gorella I 41, II#26. Cambridge I 42 45, II 2627. Merton Prinses II 2734. Rode bessen per doos extra 2829. I 2127. II 14— 23, III 11—14, per kg I 66—79. II 57—58 Ker sen: Earley Rivers II 75133. Ill 47. Vr. v. Werden III 25. Meikersen II 106113 Eerstelingen I 2123. II 1722. drielingen 15 16, kriel 1315. Groenten- Kropsla 3V25. Bloemkool 49 Bos kroten 1621. Komkommers 12. Kassnij bonen 146155 Dubbele prinsessenbonen 193 Bos uien 1419. Peterselie per bos 5. Tuinbonen 1618. Sjalotten 13. Bospeen 2031. Doperw ten 4547. Spitskool 1518. Andijvie 11. VEILING KRABBENDIJKE 3 juli. Aardbeien, industrie: Senga Sengana I en II 1,38. Regina I en II 97. Red Gauntlet I en II 1,23. Diverse aardbeien I en II 1,28. Aardbeien per doos: Regina I 31, II 1428. Red Gauntlet l 29—37, II 13—31. Senga Sen gana II 1428. Vola III 16. Rode bessen per doos: Jh v. Tets I 17—28, II 9—20, III 9—11. VEILING ROTTERDAM. 2 juli. Aardappelen: Eerstelingen groot 17 23. poters 1722, kriel 1923. Doré groot 20 24, poters 2022, kriel 2124. Barima groot 1722, poters 1922, kriel 18—21. Eigenhei mers groot 1821, poters 2021, kriel 2022. Aanvoer aardappelen 24.000 kg. Andijvie 12 18 per kg Sla 3V26 per stuk. Bloemkool IA: 6 stuks per bak 4879, 8 stuks per bak 4553, 10 stuks per bak 2738. Bloemkool IIA: 6 stuks per bak 3664, 8 stuks per bak 2044, 10 stuks per bak 2832, 12 stuks per bak 26 per stuk. Aanvoer 11.000 stuks. Dubb. bonen 1.702.10. Kassnij bonen 1.802.Tuinbonen 1624. Stambonen 1.501.70. Rabarber 1114. Spitskool 1422 per kg. Kroten 612 per bos.. Kroten 1625, export 2224 per kg. Kroten export 16 per bos. Peulen 2.002.60 per kg. Bospeen I 4052, II 1728 per bos. Waspeen IA 4655, IIA 2842. Sjalotten 3034 per kg. Komkommers 70-80 21—26, 60-70 18—23, 50-60 1519, 40-50 1619 per stuk. Komkommers 2026 per kg. Selderij 512. Peterselie 45 per bos. Doperwten 5371. Uien 2936. Aard beien TA 1.30—2.—, IIA 70—1.40, IIB 70—80, zonder dop 1.261.34 per kg. Aardbeien IA 3053, IIA 1941 per doos. Rode bessen IA 1.501.80, IIA 901.40 per kg. Rode bessen IA 3954, IIA 3248 per doos. Perziken 2362 per stuk. Golden Japan 1.301.60. June Blood 801.50. Beauty 1.201.70. Frankenthalers 4.204.40 per kg. Tomaten A Extra 7.60, AI 7.50, BI 7.40, C Extra 7.50, Cl 7.40, CC 6.20 per bak. Aanvoer 10.000 kg. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 4 juli 1963. Prijsklasse 0 17 cent, idem I 16 cent, idem II 15 cent, idem III 14 cent, idem IV 13 cent, idem V 11 cent, idem VI 9 cent. VEILING BERGEN OP ZOOM 3 juli. Sla 3V25. Andijvie 716. Sperciebo- nen 1.101.45. Snijbonen 1.202.10. Bloem kool 1276. Savooiekool 2233. Waspeen 30— 56. Bospeen 1435. Tomaten 251,08. Erwten 1080. Rabarber 713. Peulen 402,51. Tuin bonen 1016. Selderij 2055. Aardbeien 51 2.01. Rode bessen 4085. Kersen 201,75. Per ken 2034. Industrieaardbeien: Senga 1.30 1.39. Talisman 1.37. Diversen 1.24, afwijkend 1.02. Frambozen in doosje 1.45. VEILING TERNEUZEN Sla 3.505,10. Bloemkool A 80, All 6076, Bil 39—60, CII 30—33. afwijkend 21—41. Grote komkommers 10—18. Witte komkommers 17 —19. Selderij 14—15. Peen II 21—63. Kroten 917. Uien 318. Aardappelen: Barima I 12 16, drielingen 1215, kriel 1720, eerstelingen bonken 30, I 1723, drielingen 1218, kriel 1821. Andijvie II 710. Prinsessenbonen 1,861,95 Tuinbonen 1828. Spitskool 57, 11 491.48. Savooiekool 1114. Doperwten 39—50. Kersen per kg B 1,35—1,67, Bil 27— 34. Aardbeien pw doos: Talisman I 2541, II 17—30. Red Gauntlet I 24—41. II 13—30. Re gina II 21—31. Sengana I 24—35. II 22—24. Paul Waulbaum I 3134. Vola I 2735, n 13—21. Gorella I 2641, II 23—29. Rode bes sen I 2236, II 1415. Frambozen 11.30. Rode bessen per kg I 7579, II 56, III 35. VISMIJN COLIJNSPLAAT 3195 kg exportgarnalen 119221. 27 kg schar. 278 kg bot. 98 kg tong. 32 kg paling. 9 kg tarbot. 2 kg griet. 52 kg herder. 2 kg rog. 89 kg ongesorteerde vis. Nagekomen advertenties De Middelburgse rechtbank heeft giste ren uitspraak gedaan in de zaak tegen de Middelburger R., die op 10 november met zijn auto te Kruiningen in botsing kwam met een tegenligger, nadat hy op onverklaarbare wijze op de linkerweg- helft was gekomen. Bij dit tragische on geval waren twee doden te betreuren. Tijdens de uitvoerige behandeling van deze zaak, voor de rechtbank op 21 juni jl„ kwam de officier van justitie, mr. J. L. Andreae tot een eis van f 5000 boete. Daarbij kwam het niet tot een verkla ring van de fatale manoeuvre van R., waarna mr. Andreae grove onoplettend heid bewezen achtte, omdat de medische verklaringen over de lichamelijke toe stand van R. geen aanknopingspunt had den gegeven. De reentbank achtte deze onoplettendheid eveneens bewezen en ging in het vonnis met de boete van f 5000 met de officier mee: „gezien de ernst van het ongeval en rekening hou dend met het feit dat R. als een ervaren chauffeur bekend staat" Bovendien von niste de rechtbank met ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van één jaar. DIEFSTALLEN De Goese plaatwerker D. J. C. die, tij dens de zelfde zitting van de meervoudi ge kamer, terechtstond voor een serie inbraken met diefstal gedurende drie jaar, is overeenkomstig de eis van de officier van justitie, mr. T. Lebret, ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden met aftrek van de tijd van het voorarrest. De rechtbank tekende hierbij aan, dat bij goed gedrag een voorwaardelijke invrijheidstelling kan volgen. De poging tot doodslag, die de arbeider D. P. uit Middelburg ten laste was ge legd, achtte de rechtbank niet bewezen. Wél dat de arbeider zijn tegenstander tijdens een ruzie met een mes had be dreigd. Voor deze bedreiging werd D. P. veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 maanden met aftrek van de tijd van het voorarrest. De officier van justitie, mr. A. W. Ro- singh, had tijdens de eerste behandeling van de zaak een gevangenisstraf van 2 V» jaar geëist, na ontvangst van een re- classeringsrapport bracht de officier tij dens een tweede behandeling, deze eis terug tot twee jaar. De matroos J. v. W. uit Vlaardingen, ge detineerd in Middelburg, is voor drie diefstallen door de rechtbank veroor deeld tot 12 maanden gevangenisstraf, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Als bijzondere voorwaarde is gesteld, onder toezicht- stelling van de prot. chr. reclasserings- vereniging te Rotterdam. Van ons is heengegaan in volle vrede in de hoop des eeuwigen le vens in het acade misch ziekenhuis te Leiden onze zeer ge waardeerde voorzitter, de heer A. J. DE REGT op de leeftijd van 69 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge eer blijven. Openb. 14-13. Het bestuur der C.H.U. te Bier vliet. Biervliet, 2 juli 1963. Heden overleed in de zekerheid des geloofs in het academisch ziekenhuis te Leiden, de heer ADRIAAN JAN DE REGT in de ouderdom van 69 jaar. In leven kerkvoogd bij de hervormde ge meente te Biervliet. Het college van kerkvoogden en no tabelen. Biervliet, 2 juli 1963. Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te nemen na een langdurig doch ge duldig gedragen lij den, toch nog onver wachts in Rozenoord te Sluis, onze geliefde broeder, oom en oud oom, de heer JOHANNIS WILLEM LEENHOUTS weduwnaar van J. Versluis in de ouderdom van ruim 93 jaar. Familie Leenhouts. Familie Versluis! Biervliet, 3 juli 1963- De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 5 juli aan staande op de algeme ne begraafplaats te Biervliet des namid dags om drie uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 15