MOORD WALSOORDEN BINNEN 48 UUR OPGELOST Buurman gaf slagen na ruzie Eerste kabel over het Grevelingen-sluitgat H. d'Olivat directeur Het Zilveren Schor" ZEEUWSE VAKANTIE VOOR 30 VLUCHTELINGETJES m VOOR EEN ZONNIGE VAKANTIE Bromfietser (19) na botsing overleden HET VRIJE VAN SLUIS": VORIG JAAR 19 KM WEGEN VERBETERD Oesterkwekers gaan vandaag naar staatssecretaris Twistgesprek uw moderne wasmachine vraagt om een speciaal sop Thuis niets gemerkt dixan en uw wasmachine horen bij elkaar Zeeuwse ALMANAK Grappig Binnen 48 uur PER 1 SEPTEMBER Staffunctionaris Kerk en Wereld Al eerder in Zeeland Nergens haken Gondel Onderscheiding voor D. Bareman Jftif eigenaardig Garantieverlening voor tewerkstelling van geestelijk gehandicapten Jaarverslag over 1962 Totale kosten wegenplan geraamd op f 872.704,07 Salarissen van burgemeesters en secretarissen in 1878 Scholier raakte bij botsing licht gewond HET WEER IN EUROPA VERWACHT... a tu tC /i Advertentie De dader van de moord op het 16- jarig meisje Marie Louise Due- rinck uit Walsoorden is bekend. Het is de 31-jarige Cyriel A. F. V., buurman van het vermoorde meis je en van beroep heftruckchauf feur bij de betonfabriek Bleyen- bergh te Walsoorden. Dinsdag morgen omstreeks elf uur werd hij j door agenten van de rijkspolitie van zijn werk weggehaald. Eigen lijk betrof dit aanvankelijk niet meer dan een routineonderzoek, waarin sinds de ontdekking van het misdrijf op zondagmorgen al tientallen personen werden betrok ken. Een onderzoek, dat uiteraard steeds werd uitgebreid. Het gedrag van deze verdachte was evenwel van dien aard, dat onmiddellijk meer dan gewone Bijzonder bezwaarlijk waren de verwon dingen, die de verdachte aan het gelaat had opgelopen die later veroorzaakt ble ken te zijn door een worsteling niet het meisje Duerinck. Hoewel de verdachte aanvankelijk bleef ontkennen iets met de dood van zijn buurmeisje te maken te hebben, gaf hij dinsdagmiddag tussen vijf en zes uur toe. Hij legde daarna een volledige bekentenis af. Uit die beken tenis bleek, dat hij het meisje Duerinck inderdaad zaterdagavond even na half tien heeft ontmoet aan de ingang van het landweggetje dat naar de boerderij van landbouwer Hiel leidt. achterdocht werd gewekt. (Advertentie) Zoals reeds eerder gemeld was zij toen op weg naar haar hoogbejaarde groot moeder waar zij zoals gewoonlijk de nacht zou doorbrengen. Een toevallige ontmoeting, aldus V. in zijn bekentenis over het misdrijf. V. maakte een praatje met het meisje, waaruit een gesprek ontstond over de verhouding tussen de beide gezinnen, die door een burenruzie de laatste tijd niet zo best was. V. moet zich tijdens dit gesprek dat op een twistgesprek uitdraaide, bij zonder hebben opgewonden mede door het feit, dat het meisje enkele onaangename opmerkingen over hem zou hebben gemaakt. Aangezien hij ter plaatse bekend staat als een driftkop, maakte het meisje zich on gerust en vluchtte het stille, donkere landweggetje in. V. volgde haar en moet haar bij de twee steenhopen achter de betonfabriek, waar hij zelf werkte, te pakken hebben gekregen. Daar heeft hij haar inderdaad, zoals reeds eerder werd aangenomen, een aantal slagen toegediend met een straat klinker. Het meisje is daar ineengezakt, waarna hij haar circa veertig nieter verder heeft gesleept en in een ondiepe sloot heeft geworpen. Dinsdagavond deelde de officier van jus titie, mr. A. W. Rosingh, ons mede, dat de dood van het meisje tussen half tien en tien uur moet zijn ingetreden, dus toch geruime tijd eerder dan aanvanke lijk werd aangenomen. Ten huize van verdachte hij is ruim drie jaar geleden gehuwd met een meis je uit Den Haag en heeft geen kinderen - heeft men niets aan het gedrag van hem bemerkt. Zijn vrouw was trouwens met haar ouders, die juist dezer dagen op bezoek zijn, een eindje gaan wande len. In café „Zeezicht" aan de haven van Walsoorden, hebben ze wat gedron ken. Om half twaalf gingen zij terug naar huis. Inwoners van Walsoorden en vooral de arbeiders van de fabriek waar V. werkte, beweerden dinsdagmid dag, dat hij zich de laatste dagen bij zonder onrustig had gedragen. De kleding en het schoeisel van de dader zijn in de loop van dinsdagmiddag voor alle zekerheid nog voor onder zoek opgezonden naar het gerechte lijk laboratorium in Den Haag. De eerste juli is elk jaar iveer een vrolijke dag. Want dan treedt de gemeente Middelburg, als ware het 1 april, op komische wijze naar buiten, Dat doet Middelburg door middel van een advertentie in de dagbladen, een advertentie waarin wordt gewaarschuwd te gen verspilling van water. En laten ive in deze kurkdroge tijd, waarin de gewassen op het veld krakend van hitte verschroei en, waarin brullende koeien en paarden van dorst op de stoffige weilanden liggen te kreperen, waar in limonadefabrikanten niet of nauwelijks meer aan de be hoefte kunnen voldoen toch oppas sen met ons leidingwater... Zo is dan de geest van genoemde advertentie Middelburgers mogen stoepen en straten niet meer be sproeien, tuinen nog wel, doch al leen met een gieter. Enkele ivonden per week tussen aclit en elf uur mogen Middelburgse huis vrouwen bij hoge uitsondering de stoepen te lijf gaan. Maar dat is ian ook allés. Voorts dreigt pro ces verbaal. En terwijl de Middelburgse huis vrouwen zich dag aan dag in de landen wrijven omdaeindeloze stortbuien de stoepen gratis rei nigen. omdat diezelfde stortbuien ie gazonnetjes groener maken ian ooit. En terwijl op de wegen ruto's in de bermen moeten gaan staan wachten totdat de wolk breuken enigszins bedaard zijn, 'erwijl we achter de ramen zitten te wachten op een uurtje droogte en zonneschijn.... bedenken we dat de gemeente Middelburg best van eeti grapje houdt... Rond de rijkspolitiepost te Kloos- terzande was gisteren veel be langstelling waar te nemen. Voor al toen (zie foto) de verdachte V. zo onopvallend mogelijk in de po litieauto werd gebracht om voor reconstructie naar de plaats van de misdaad te worden gereden. Links op de foto de substituut of ficier van justitie uit Middelburg, mr. J. L. Andreae. (Foto P.Z.C.) uvwwwwwvwwwwwvwwvwwwwwvw milie Duerinck. Als jongen van een jaar of vijftien is hij eens met de politie in aanraking geweest. Niet voor geweld pleging of voor een zedenmisdrijf, zo werd ons nadrukkelijk medegedeeld, maar voor een vermogensdelict. Hij heeft daarvoor enige tijd in een opvoe dingsgesticht of een tehuis voor wer kende jongens vertoefd. In de gemeente Hontenisse, waartoe Walsoorden behoort, bleek dinsdagmid dag uit de verschillende gebeurtenissen al direct, dat men met de aanhouding van V. een toch wel meer dan gewone verdachte te pakken had. Dit vermoeden werd sterker, toen in de loop van de middag in diens woning huiszoeking werd verricht en een aantal kleding stukken werd meegenomen. Omstreeks kwart over zes vernamen wij van be trouwbare zijde, dat V. een volledige be kentenis had afgelegd. Om tien minuten voor half zeven werd een wagen van de rijkspolitie achteruit tot vrijwel in de ingang van het politiebureau gereden, waarna de dader onder zwaar politie toezicht instapte en naar de plaats van het misdrijf werd overgebracht. Daar vond om zeven uur 's avonds een voor lopige reconstructie van de misdaad plaats, waarbij de dader - nog in werk- overall en licht vooroverlopend heeft uiteengezet hoe en waar een en ander zich heeft afgespeeld. In de loop van de avond is hij overgebracht naar Middel burg, waar hij is ingesloten in het huis van bewaring. Hoewel de arrestatie van een van de ei gen bewoners van Walsoorden uiteraard grote beroering verwekte is men toch opgelucht over het feit, dat de dader bekend en aangehouden is. „Er was de laatste avond geen mens meer op straat te zien, omdat men niet zeker wist of de moordenaar niet een der onzen was", zo zei ons een van de bewoners. Alge meen is men vol lof over het werk van de mensen van de justitie, recherche en politie, die de moordzaak binnen de 48 uur hebben opgelost. In deze kringen wordt evenwel toegegeven, dat men ook een beetje geluk heeft gehad. Naar wij vernemen is volgende week de definitieve benoeming te verwachten van de heer H. d'Oli vat als directeur van het jeugdcen trum „Het Zilveren Schor" bij het Veerse Meer op het gebied van de gemeente Arnemuiden. De heer d'Olivat is momenteel staffunctio naris van de sociale academie „Kerk en Wereld" van de gelijkna mige stichting der Nederlandse Hervormde Kerk, gevestigd op „De Horst" te Driebergen. „Het Zilveren Schor" is één van de twee objecten van de stichting Zil veren Jeugdcentra, die door konin gin Juliana en prins Bernhard ter gelegenheid van hun zilveren hu welijksfeest in het leven is geroe pen. Het andere centrum is de „Hunneschans" in Drente. De heer d'Olivat zal waarschijnlijk per 1 september zijn werkzaamheden begin nen. Hij zal voorlopig de opbouw van de organisatie in nauw overleg met het be stuur van de stichting ter hand nemen, en tevens bij de voorbereidingen tot de bouw, alsmede bij de bouw zelf, ten nauwste worden betrokken. De bouw van dit centrum zal enige jaren vergen. Zoals bekend zal men met één jeugdcen trum beginnen. De ..Hunneschans" komt later aan bod. Voor „Het Zilveren Schor" wordt gedacht over bouwkampen voor jongeren en de aanleg van een jachthaven met steigers De nieuwe directeur, die in Amsterdam werd geboren, is vijftig jaar en reeds 15 jaar verbonden aan „Kerk en Wereld". waar hij momenteel lid is van het finan ciële team (voor onder meer de werving van gelden en van studiebeurzen ten be hoeve van wika's, werkers in kerkelijke arbeid) alsmede lid van het plaatsings team ten behoeve van de wika's. Hij was eerst werkzaam in het be drijfsleven en was in de jaren vijftig twee jaar in Zeeland gestationeerd. In die periode was hij secretaris van de commissie van bijstand van de provinciale kerkvergadering der her vormde kerk, waarin hij onder meer zich verdienstelijk maakte op het ter rein van het jeugdwerk. Hij was tevens verbindingspersoon tus sen „Kerk en Wereld" en het vormings centrum „Hedenesse" in Cadzand. Van bevoegde zijde zei men ons, dat de heer d'Olivat goed is ingewerkt in de metho diek van het ontmoetingswerk voor jon geren. De zilveren jeugdcentra zullen speciaal bestemd zijn voor de ontmoe ting van jongeren, anders dan de be staande vormingscentra, zoals „Hede nesse", waar de vorming op de voor grond staat. (Slot van pag. I zaam terugrolde. Tergend langzaam voor het lekenoog met een snelheid van 3 meter per minuut. Maar het overtrekken is een minu tieus karwei. De kabel mag in het water nergens blijven haken. Daarom is men attent. Daarom staat monta gechef J. J. Bosman via een „walkie- talkie" in contact met zijn helpers aan de andere kant en de bemanning van de sleepboot „De Snip". Stokt de kabel ergens, dan moet er een duiker naar beneden om de hakende steen of wat voor obstakel het ook mag zijn, op te zoeken. Het ligt in de bedoeling van de Delta dienst en de aannemerscombinatie om de tweede definitieve kabel op 16 juli van de ene naar de andere kant te brengen. Daarna komt dan het span- werk. Om de kabels vrij van het wa ter te houden is een spanning nodig van 100 ton. Is het zover, dat de gon dels langs de draden moeten lopen, dan is er 300 ton werkspanning no dig. Half deze maand zal de eerste gondel op zijn beginstation bij de Oostkop- haven van de Grevelingendam arrive ren. Dezer dagen wordt de cabine met toebehoren op transport gezet in Grenoble- En voor de reis per trailer over land hebben de vervoerders een exclusieve route moeten uitstippelen. Een traject naar Nederland zonder viaducten of verkeerstunnels met in ieder geval een flinke doorrijlioogte. Zonder wielstel heeft de kabelbaan gondel voor Bruinisse namelijk een hoogte van drie meter. Daarbij komt dan natuurlijk de laad- bakhoógte van de vrachtwagen. Het laatste stuk van de gondelreis Frank rijk-Nederland zal bovendien over water moeten gaan omdat de veer boot van Zijpe een onvoldoende door- Maandagavond ontving de heer D. Ba reman uit Zaamslag de, eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver uit handen van de waarne mend burgemeester F. de Koeijer. De heer Bareman kreeg de onderscheiding voor het feit, dat hij 40 jaar in dienst is bij het landbouwbedrijf van de familie Dekker, en voor zijn voorzitterschap van de afdeling Zaamslag van de N.C. A.B. De voorzitter van het district Oost- Zeeuws-Vlaanderen van de N.C.A.B., de heer W. Faas sprak enkele waarderen de woorden evenals de heer C. Dekker, de baas van de heer Bareman. Deze bood hem een enveloppe met inhoud aan. Ook van diens vader de heer M. Dekker kreeg hij een enveloppe met inhoud. Namens het hoofdbestuur van de N.C- A.B. waren de heren M. den Hollander uit Goes en P. Minnaart uit Kapelle aanwezig. Ter plaatse staat de pleger van het misdrijf bekend als een wat eigenaardig persoon, doch een ijverig arbeider. Hij is in Hulst geboren, maar reeds als kind met zijn ouders naar Limburg verhuisd. Daar ïs hij ook grootgebracht, hetgeen ook duidelijk te horen is aan zijn zan gerig Limburgs accent. Drie jaar gele den hij was toen pas gehuwd kwam hij terug naar Zeeuwsch-Vlaan deren, waar hij eerst een tijdje inwoon de bij zijn ouders te Hulst. Daarna ver huisde iiij naar de Bernhardstraat te Walsoorden en ging wonen naast de fa- Dinsdagochtend is in het Julianazieken- huis ten gevolge van een ongeluk met zijn bromfiets overleden de negentien jarige J. E. M. de Wolf uit Axel. In de nacht van zaterdag op zondag kwam de overledene bij Driewegen (gemeente Terneuzen) in botsing met de bromfiets bestuurd door de 21-jarige J. A. M. uit Terneuzen. Deze laatste liep een zware hersen schudding op. Jo de Wolf kreeg een schedelbasisfractuur, waaraan hij dins dagochtend omstreeks zes uur is over leden. De overledene moest dit jaar eind examen doen aan de u.t.s. te Terneuzen. Gedeputeerde Staten van Zeeland stellen de provinciale staten voor zich gedu rende drie jaar garant te stellen voor het exploitatietekort wegens tewerk stelling in de afzonderlijke afdeling van de sociale werkplaats Walcheren te Mid delburg van geestelijk gehandicapte inwoners der provincie, te rekenen vanaf het begin van deze tewerkstelling tot een maximum van 5000 per jaar en onder de voorwaarden, die Gedeputeer de Staten nodig oordelen daaraan te verbinden. Voor dertig vluchtelingenkinderen, oorspronkelijk afkomstig van achter het ijzeren gordijn, is Zeeland dinsdag vakantieland geworden, 's Morgens nog ke ken zij uit over het grauwe kampleven van „Finkenwerder" in de omgeving van Hamburg, 's Avonds stonden de vluchtelingen (van 7 tot 14 jaar) in de hal van het sportgebouw te Kapelle. Onwennig nog in het begin, maar dat verdween na de hartelijke begroeting van de Zeeuwse pleegouders, die hun pleegkind-voor- een-maand in Kapelle kwamen afhalen. De dertig kinderen, die in Zeeland onderdak krijgen, maken deel uit van een be- De dertig kinderen, die in Zeeland onderdak krijgen, maken deel uit van een groep van 150 vluchtelingetjes, die dank zij het Christelijk Jongeren Verbond in Nederland op vakantie kunnen gaan. De Zeeuwse organisator is de heer H. Eversdijk uit Heinkenszand, die deze zaak al verschillende jaren behartigt: „Ik geloof, dat het dit jaar voor de achtste keer is", dacht hij. Met een extra trein uit Hamburg kwam de grote groep vluchtelingetjes 's mid dags in Amersfoort aan. De vakantiegangers voor Zeeland werden daar met een zevental particuliere auto's opgewacht en naar Kapelle gebracht. Van de verza melplaats, waar de pleegouders uit verschillende delen van Zeeland van Kam perland tot Axel en van Rilland-Bath tot Gapinge - stonden te wachten, ging het naar de plaats van bestemming. De foto geeft een beeld van de begroeting rijhoogte heeft. In Dordrecht zal de gondel dan van de vrachtauto op een drijvende bak worden getild. De on geveer 8 meter lange gondels zullen behoudens ruimte voor de bestuurder voor het grootste deel bezet zijn met machinerieën voor de voortbeweging, lieren, tandwielkasten en dergelijke. Zodra de eerste het proefexem plaar is gearriveerd, kan de Delta dienst zich op deze exclusieve voer tuigen bij de waterbouw gaan „inspe len" Er zal een team van „bestuur ders" worden opgeleid en dan kan de spectaculaire kabelaansluiting begin nen... te Kapelle. (Foto P.Z.C.) Het waterschap „Het Vrije van Sluis" is in 1962 voortgegaan met de verbete ring van de grond- en kleiwegen. In totaal werd dat jaar 19 kilometer ver beterd, waarvan 15,5 kilometer met sub sidie en 3,5 kilometer zonder subsidie. De totale kosten van het wegenplan- 1962 werden geraamd op f 872.704,07. De cultuurtechnische dienst zegde een subsidie van 374.060 toe. Het grond werk en het maken van de fundering van ongeveer 14,5 kilometer werd na open bare aanbesteding door derden uitge voerd. In 1963 zullen de gereedgemaakte funderingen worden voorzien van een deklaag. Aldus meldt het jaarverslag van het waterschap over 1962. Het delfplan 1962 kwam op enkele klei ne gedeelten na gereed. Mede als gevolg van de gunstige weersomstandigheden in de herfst was op het einde van het verslagjaar de winterschoning praktisch gereedgekomen. Als gevolg van het in vallen van de vorst en de sneeuwval zijn enkele kleine waterleidingen en berm- sloten niet meer gezuiverd. In verband met de ongunstige weersomstandighe den in de periode waarin de chemische bestrijding van riet en dergelijke in de polderwaterleidingen moest plaatsvin den, zijn dit jaar geen verdere proeven genomen, zo blijkt uit het jaarverslag. Wel werd verder gegaan met het me chanisch schonen van de waterleidingen. In totaal werd ongeveer 113 kilometer op deze wijze geschoond. Aan de steenbezetting van de zee wering van de Voisepolder te Bres- kens en de uitwateringsgeul van de suatiesluis te Nummer Eén, werd herzetwerk verricht. Als gevolg van de stormschade was er veel herzet werk te verrichten aan de steenbe zetting op de hoofden 9, 10, 11 en 13 voor het kustvlak te Groede. Voor de vernieuwing van de steenbezet ting op de hoofden 8, 10, 12, 13 en 14 werd in totaal 638.469 ton Door- nikse bloksteen aangekocht en ver werkt. Voor de vernieuwing van de paalscher- men op de hoofden werden in totaal 67 stuks eiken palen in België aangekocht. De stormschade aan de glooiing nabij de zogenaamde Nieuwe Sluis werd her steld. Voor het kustvlak Cadzand werd het herzetwerk verricht op de strand- hoofden 30, 33, 36 en 37 en de westdam van de uitwateringsgeul. Voor de ver nieuwing van de steenbezetting op de zogenaamde oostdam en uitbreiding van de steenbezetting van hoofd 34 werd ruim 400 ton zetsteen aangekocht. De basaltglooiing langs de uitwaterings geul van de suatiesluis te Cadzand werd gedeeltelijk herzet. Het talud van het duin ten westen van de uitwaterings geul werd belegd met rijshout, terwijl het voorgelegen strand werd gezuiverd van metsel- en betonpuin afkomstig van restanten loopgraven en geschutsopstel- lingen. Langs de voet van het duin en op de duinregel in het Zwin werden rijsscher- men geplant. Op de laatste duinregel werd eveneens helm geplant. In novem ber 1962 werd de Zwingeul opnieuw aan gelegd, evenwijdig met, en langs de Bel gische grens. De kosten, die door rijks waterstaat werden gedragen, beliepen een totaal van 12.327. De peilingen geven over het algemeen vergeleken met 1961 een vrijwel con stant beeld te zien. De uitkomst van de doorpeilingen in de raaien 27, 26 en 25, gelegen voor het kustvlak Groede, ga ven over praktisch de gehele lijn ver- ondiepingen te zien met op sommige punten zelfs tot 2 en 3,50 meter. Ook de doorpeilingen 18, 19 en 20, gelegen voor het kustvlak Groot- en Klein Baar- zande, gaven in vergelijking met die van het jaar 1957 verondiepingen aan. Wat de wegen betreft, meldt het jaar verslag, dat met vrijkomend oud verhar dingsmateriaal van verbeterde wegen enkele puin- en grindwegen opnieuw wer den geprofileerd, onder meer de weg langs het kanaal nabij de Zwinbrug en de Oude Zeedijk in de gemeente Zuid- zande. Een gedeelte van de Kanaalweg ten oosten van de Zwinbrug werd met puin verhard. Op het eind van het jaar was in totaal 220.630,94 meter van het wegennet voor zien van een asfaltlaag of van een dek laag van asfaltbeton, exclusief de ter tiaire wegen en met dien verstande, dat op een aantal wegen, waarvan het grondwerk en de fundering gereedkwa men in 1962, nog een deklaag van grind- zandasfalt moet worden aangebracht. Op het ogenblik wordt aan de gemeen teraden in Zeeland advies gevraagd door G.S. over een verhoging van de wet houdersbeloningen, die door dit hoogste prominente college noodzakelijk wor den geacht. De meeste gemeenteraden gaan met deze verhoging wel akkoord en het komt. er op neer dat zelfs in de kleinste gemeenten een wethouder een vergoeding van meer dan 1000 per jaar gaat ontvangen. In dit verband is het interessant te wijzen op een salarisverordening van 1878, die door het toenmalige college van G.S. per 1 juli wei-d ingevoerd. Hierbij werd uitdrukkelijk bepaald dat indien een gemeente een hoger salaris uitbetaalde dan door G.S. was vastge steld, dat de betrokken functionaris dit dan mocht behouden. Bekleedde de betrokken persoon naast dat van burgemeester ook nog het ambt van secretaris, dan werd van dit laatste 1/3 deel afgetrokken. In West- Zeeuwsch-Vlaanderen waren toen 18 ge meenten en hiervoor werden de volgen de beloningen door G.S. vastgesteld. De eerstgenoemde bedragen golden de bur gemeesters en de andere de secreta rissen) Sint-Anna ter Muiden 100 en ƒ100; Heille ƒ200 en ƒ200; Nieuwvliet ƒ175 en ƒ175; Sint-Kruis ƒ175 en ƒ175; Wa terlandkerkje ƒ175 en 175; Retranche- ment ƒ200 en ƒ200; Zuidzande ƒ300 en ƒ300; Aardenburg 550 en 550; Breskens ƒ400 en ƒ400; Cadzand 350 en ƒ350; Hoofdplaat ƒ350 en ƒ350; Oostburg ƒ450 en 450; Schoondijke ƒ425 en ƒ425; Sluis ƒ450 en ƒ450; Biervliet 500 en ƒ500; Groede ƒ500 en 500; IJzendijke 550 en 500. Uit deze getallen blijkt, dat toen de burgemeester en de secretaris samen minder verdienden dan één wethouder thans. Eén ding is niet veranderd: bij de uitgaven die een gemeente deed, hielden G.S. een oogje in het zeil. Vanmiddag woensdag zullen vijf leden van de werkgroep „Oesters" in Yerseke een bespreking hebben met de staatssecretaris van financiën, mr. dr. W. H. van den Berge, in Den Haag. De werkgroep heeft 'n audiëntie aange vraagd teneinde met de staatssecreta ris van gedachten te kunnen wisselen over de schaderegeling voor de oester- kwekers in Yerseke. Sedert de minister van landbouw en visserij, nir. V. G. M. Marijnen in maart jl. in de Tweede Kamer zich optimis tisch over de schaderegeling heeft uit gelaten, heeft men hierover niets meer vernomen. De oesterkwekers in Yerseke, van wie velen al serieuze plannen heb ben voor overschakeling op andere be- staansbronnen, o.m. de champignonteelt, willen nu eindelijk wel eens weten waar zij aan toe zijn. De Yersekevertegenwoordiging bestaat uit afgevaardigden van de vier plaatse lijke verenigingen „Vervoex", „Vebo", „Zeeuwse Oester" en „Oesterbelangen" en uit een lid van „Zevibel". Burge meester A. C. Willemsen heeft de lei ding van de groep. Op de kruising van de weg Schoondijke- Breskens-Veerhaven en de weg Bres- kens-Groede kwam dinsdagmorgen een personenauto in botsing met een fietser, de scholier L. van H. uit Breskens. Deze verleende geen voorrang' aan de perso nenauto, bestuurd door J. C. V. uit Sou burg. De fietser liep bij deze botsing een lichte hersenschudding op. Dokter J. van der Maas uit Breskens verleende de eerste hulp. Er ontstond lichte mate riële schade aan auto en rijwiel. (Advertentie) Iedere woensdag-, donderdag en vrijdagavond, aanvang 21 uur. Ingang Nieuwe Kerk. Londen, onbewolkt 20 gr. Brussel, licht bewolkt 21 gr. Luxemburg, licht bewolkt 21 gr. Parijs, onbewolkt 21 gr. Nice, onbewolkt 24 gr. Münehen. zwaar bewolkt 22 gr. Zürich, licht bewolkt 24 gr. Locarno, onbewolkt 26 gr. Innsbruck, regenbui 25 gr. Rome, onbewolkt 31 gr. Madrid, onbewolkt 30 gr. Mallorca, onbewolkt 27 gr. PERIODEN MET ZONNESCHIJN Perioden met zonneschijn, maar ook enige plaatselijke buien met een kans op onweer. Meestentijds zwakke wind. STRAND VERWACHTING (Van onze weerkundige medewerker). Lucht wordt iets stabieler met perio den van goed strandweer en een klei ne buienkans. Zwakke veranderlijke wind. In de middag ruim 20 graden. Zeewater 16 graden. Vooruitzichten: Perioden van redelijk strandweer met wat meer zon. ZON EN MAAN. 4 juli zon op 4.25 onder 21.02 maan op 18.49 onder 2.45

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2