Talrijke gelukwensen voor „St. Caecilia" Europa's geurige SCHAKEL RIJKSINKOOPBUREAU - WERKPLAATSEN ONTBREEKT Kunstgebitten TWEEDE GEDEELTE ZEEUWSE ATLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN Arbeidsdeskundige wordt onmisbaar Wageningse studenten vierden lustrum in Zierikzee Nu in Europees jasje RECORDDEELNAME AAN ZEEUWSE SKELTERRACES TE VLISSINGEN AFSCHEID CONTROLEUR BELASTINGEN IN GOES NEDERLANDSE SCHAKERS ZEGEVIERDEN IN DRIELANDENWEDSTRIJD ONDERLINGE WEDSTRIJDEN MIDDELBURGSE LAWNTENNISCLUB Zware regenbuien konden laaiend enthousiasme niet bekoelen Korfbalwedstrijd voor „Sport steunt Zonneveld" PROVINCIALE ZEE UW SE COURANT Jubileumviering in Vlissingen LA. Blaakman kreeg bronzen eremedaille Inleiding voor S.G.P.-raadsleden Jaarverslag Werkplaatsen Walcheren Receptie Advertentie DASHBOARDKASTJE IS NIET V O CHTDICHT Contactdag in Goes van de Stichting '40-'45 Concours van „Ons Genoegen" Financieel resultaat „Vrederust" voldeed niet aan verwachting Aanrijdingen in Bergen op Zoom (Advertentie) J. Blaas nog zonder verliespunten in Zeeuws damtoernooi Advertentie Advertentie) VOOR ACTIE SPORTHAL Beste coureurs X X X X X h X 7 X X X X X X X DINSDAG 2 JULI 1963 De heer I. T. Blaakman te Vlissin gen is zaterdagmorgen onderschei den met de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in brons. Tijdens een korte plechtig heid in zijn huis werd hem de me daille opgespeld door burgemees ter rar. B. Kolff van Vlissingen. De burgemeester memoreerde hierbij, dat de heer Blaakman 40 jaar lid was van „St. Caecilia". Voor deze langdurige trouwe dienst en in verband met het feit, dat de heer Blaakman vele jaren les heeft gegeven en zodoende het muzikale peil in Vlis singen heeft helpen opvoeren, werd hem deze onderscheiding verleend. Volgens de burgemeester wordt de heer Blaakman nog steeds in de muziekver eniging als voorbeeld voor de jongeren gesteld. De voorzitter van St. Caecilia, de heer P. C. Woltering, zei erg blij te zijn met deze onderscheiding voor de heer Blaakman. Hij sprak de hoop uit, dat hij nog vele jaren werkend lid van de vereniging zal blijven. De heer Blaak man zei toe, dat men op hem zal kunnen blijven rekenen. Hij sprak tot slot en kele woorden van dank. Bij deze plech tigheid waren ook aanwezig de heren G. Holtkamp en P. Wijkhuys, respectie velijk secretaris en penningmeester van St. Caecilia. j voor de leden aanschaffen. Namens het gemeentebestuur kwamen wethouder W. Poppe en gemeentesecretaris J. W. Pe ters gelukwensen overbrengen. Het ere- comité was vertegenwoordigd door de heer G. N. van Ginkel. Verder waren er vele oude bekenden van St. Caecilia op deze receptie: zo werden gelukwensen aangeboden door mevrouw Fagel-Ver beek, de echtgenote van een oud-lid, de heren F. Tuinder, B. de Willigen en S. Teerlinck, eveneens oud-leden, oud voorzitter C. van Erck en oud-directeur J. de Graaf. Ook gaven er vele muziek verenigingen en andere met St. Cae cilia sympatiserende instanties acte de présence. De heer E. Aspeslagh gaf in een ge dicht zijn indrukken uit de geschiedenis van St. Caecilia weer, van welke mu ziekvereniging hij vertelde, dat het aan de viering van de platina bruiloft toe was. Na de voordracht bood de dichter voorzitter P. C. Woltering twee trom melstokken aan. De vereniging van staatkundig gere formeerde overheidspersonen in Zeeland kwam zaterdagmiddag in de „Opril" te Goes in vergadering bijeen. Tijdens deze bijeenkomst hield de heer J. de Wolf, hoofdcommies op de provinciale griffie, te Middelburg, een interessante inleiding over de „Ruimtelijke orde ning". De inleider behandelde hierin de geschie denis van de planning van een eeuw terug tot heden. Hij wees erop, dat bij de tot stand koming van de woningwet in 1901 het uitbreidingsplan hierin zijn basis vond. Uitvoerig behandelde de heer De Wolf de gehele gang van zaken rondom het uitbreidingsplan, in hoofd zaak en in onderdelen. Dat deze tech nische inleiding door de aanwezige raadsleden op hoge prijs werd geste1 d bleek wel uit de vele vragen, die na de inleiding werden gesteld. Verschillende interne moeilijkheden in de betreffende gemeenten passeerden de revue. Mededeling werd gedaan, dat op de eerstvolgende vergadering een inleiding zal worden gehouden door de heer J. B. de Winter, commies ter secretarie in Yerseke, over een nader te bepalen onderwerp. De vergadering stond, wegens afwezigheid door ziekte van voorzitter D. Kodde uit Zoutelande, onder leiding van de vice-voorzitter, bur gemeester G. A. A. Adelaar uit Melis- kerke. Het is zaterdagmiddag op de receptie van de jubilerende harmonie nog een hele drukte geworden. In „Delta" kwa men velen het bestuur feliciteren met het bereiken van deze, voor een vereni ging zo belangrijke mijlpaal. Natuurlijk ontbraken op de tafels geen bloemstuk ken, maar nog meer zullen de bestuurs leden en dan voornamelijk de penning meester P. Wijkhuys, tevreden zijn ge weest over de stapel enveloppen met inhoud, die tijdens de drukbezochte re ceptie werden aangeboden. Men had namelijk tevoren reeds te ken nen gegeven méér prijs te stellen op een geschenk onder couvert, dan op een attentie in andere vorm. Caecilia heeft voor de naaste toekomst grootse plan nen. Men wil namelijk nieuwe uniformen Er was eens een probleem voor sigarenrokers die veel bij de weg zijn. Ze konden hun reservedoos sigaren nooit goed opbergen. Er kwam altijd vocht bij en dat is moordend voor een fijne siga- rensmaak. Gelukkig is dat probleem nu op gelost: de ware sigarenroker neemt nu een doos Senator Spe cial senoritas in reserve. Dat lekkere sigaartje zit in de unie ke lucht- en vochtwerende Tro- pical-verpakking. Nu kan men -• waar en wanneer dan ook - een doos met verse, droge sigaren aanbreken. Alsof 'ie zó uit de sigarenwinkel komt! Daarom wordt Senator Special (lekker mild, 14 ct.) zo vaak met 2 doos jes tegelijk gekocht. Vooral door automobilisten. Het district Zeeland van de Stichting 1940-1945 hield zaterdag in de „Prins van Oranje" te Goes een contactdag voor de verzorgden van de stichting. Het doel van deze dag, het verstevigen van het onderling contact en het bieden van de mogelijkheid bepaalde moeilijk heden te bespreken met de leden van het bestuur, kwam tijdens deze dag goed tot uiting, gezien het grote aantal weduwen van Zeeuwse verzetshelden en invallide verzetshelden, die op deze bijeenkomst aanwezig waren. Bij de aanvang van de bijeenkomst in de morgenuren werd onder meer het woord gevoerd door de voorzitter van Stich ting Zeeland 1940-1945, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, commissaris der ko ningin in Zeeland, die vergezeld was van zijn echtgenote. Spreker wees erop, dat de stichting tijdens de afgelopen strenge winter in vele gevallen kon bijspringen door het verstrekken van een kolentoe- slag aan de Zeeuwse verzorgden. Voorts toonde hij zich ten zeerste verheugd over de verhoging, die de bijzondere pensioenen zullen ondergaan. Jhr. De Casembroot besteedde verder enige aan dacht aan de mogelijkheid tot het ver krijgen van schade-uitkering van de Westduitse regering, waarvoor thans formulieren ter invulling zijn te krijgen. In het begin van zijn begroetingstoe spraak wijdde de commissaris enkele ge voelvolle woorden aan het overlijden van H.K.H. Prinses Wilhelmina, in wié het verzet een ware moeder en familielid verloor. „Zij toonde voor het voormalig verzet steeds grote belangstelling". Tot grote vreugde van jhr. de Casembroot hebben koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard dezë belangstelling overgeno men. Staande werden ter nagedachtenis aan prinses Wilhelmina enige ogenblik ken stilte in acht genomen. Besloten werd voorts namens de Stich ting Zeeland een telegram met geluk wensen te zende naan Z.K.H. Prins Bern- hard ter gelegenheid van zijn verjaar dag. Na een gemeenschappelijke koffiemaal tijd konden de aanwezigen in de middag- ui-en genieten van het „optreden" van de Amsterdamse journalist Henri Knap, die met een groot aantal voordrachten zijn gehoor wist te boeien. De stichting „Werkplaatsen Wal cheren" te Middelburg noemt het in haar zojuist verschenen jaar verslag over 1962 betreurenswaar dig blijven, dat tot nu toe een schakel ontbreekt tussen de so ciale werkplaatsen en het rijks- inkoopbureau. De werkvoorziening is nog steeds geen eenvoudige zaak, zo blijkt uit dit jaarverslag, een zaak, die voortdurend de grootste aandacht vraagt. „Het principe: het juiste werk bij de juiste man maakt een grote differentiatie van handelin gen noodzakelijk", schrijft men als aanloop op de opmerking rond het ontbreken van de schakel met het rijksinkoopbureau, waarover voorts wordt opgemerkt: „Vanuit bedrijfseconomisch standpunt ge zien moeten hier toch aantrekke lijke mogelijkheden liggen." In 1962 bestonden de werkzaamheden in de „Werkplaatsen Walcheren" ge heel uit het verrichten van deeltaken ten behoeve van de industrie. Het be stuur van de stichting, zo is in het ver slag te lezen, heeft tot nu toe het stand punt ingenomen dat pas in uiterste noozaak moet worden overgegaan tot het vervaardigen van eigen produkten. Men voorkomt hiermee dat de produk ten via straatverkoop aan de man moe ten worden gebracht of het instandhou den van een duur aquisitie-apparaat. „In het kader van de produktieverho- ging werd grote aandacht besteed aan werkmethodenverbetering". aldus het verslag. „Een belangrijke schakel bij Onder auspiciën van de bond van harmo nie- en fanfaregezelschappen in Zeeland zal de muziekvereniging „Ons Genoe gen" te Kapelle zaterdag 13 juli een mars- en drumbandconcours houden. Voor dit concours hebben zeven korpsen en drumbands ingeschreven. De inzet van het muziekfestijn zullen twee wis selbekers zijn. Voor de drumbandafde ling zal de trofee verdedigd moeten wor den door „St.-Caecilia" uit Vlissingen. Bij de korpsen is de wisselbeker in han den van „Excelsior" uit Kloetinge. Het concours, dat bij goed weer gehouden worden op het sportterrein, zal ook dit jaar bestaan uit het spelen van een stil staande en lopende mars. De concours dag zal begonnen worden met een con cert in de tent door het jeugdkorps van „Vlijt en Volharding" uit Souburg. Om zes uur zal er een officiële ontvangst zijn in het gemeentehuis, waarna afge marcheerd wordt naar het concourster rein. Na ofloop hiervan en prijsuitrei king zal „Ons Genoegen" uit Kapelle de dag met een concert besluiten. Als drumbands zullen deelnemen „Excelsior" Kloetinge; „Ons Genoegen", Kapelle, „Rillandia", Rilland en „St. Caecilia", Vlissingen. Als muziekkorpsen nemen deel „Excelsior" uit Kloetinge, „Euterpe" uit Heinkenszand en „Rillandia" uit Ril land. Als juryleden zullen fungeren, de heren A. A. Molenschot uit Tilburg en J. v. Beekhoven uit Amsterdam. Het financieel resultaat van de inrich ting voor geesteszieken „Vrederust" te Bergen op Zoom heeft niet aan de ver wachtingen beantwoord. Dit is voor een belangrijk deel te wijten aan de stijgin gen van voedings- en personeelskosten. Dit blijkt uit het jaarverslag van de Ver eniging tot Christelijke Verzorging van Geestes- en Zenuwzieken in Zeeland over 1962. Het nadelig saldo over 1962 bedraagt 33.590,41. Dit wordt sterk beïnvloed door het tekort op de xeploitatiereke- ning ad 53.259,85 en door het nadelig saldo over 1961 ad 17.669,10. De eigen ontvangsten van de vereniging bedroe gen 48.915,44. Deze zijn aan het ver enigingskapitaal toegevoegd. De beschikbare betalingsmiddelen liepen in 1962 met ongeveer 70.000 terug. Door uitloting van obligaties kwam rond 10.000 vrij. De voorraden en de debi teuren vertonen een verhoging in verge lijking met 1961. Men heeft in 1962 110.550,78 geïnvesteerd. De lenings schulden liepen terug met 21.800. Per 31 december 1962 waren er 890 ver pleegden in de inrichting „Vrederust". Hiervan waren er 461 vrouwen en 429 mannen. Mede dank zij het werk van de heer M. M. Nieuwdorp te Oost- en West- Souburg steeg het aantal contribuanten in 1962 met 1274 tot 16.106. De stijgende lijn in de personeelssterkte heeft zich in 1962 niet voortgezet. Op 31 december van het vorig jaar waren er 354 mensen werkzaam op „Vrede rust". Een jaar eerder bedroeg dit aan tal 365. Door gebrek aan personeel moesten verschillende activiteiten op het gebied van arbeidstherapie beperkt wor den. Ruim 700 patiënten waren geregeld ingeschakeld bij' een dergelijke therapie. het methodenonderzoek vormen de werkmeesters, omdat zij zich bevinden op plaatsen waar de uitvoerende arbeid wordt verricht. De staf van de werk plaats bezocht in verband hiermede een aantal cursorische voordrachten van een arbeidsdeskundige. Het is gebleken dat, wanneer we een wetenschappelijke bedrijfsvoering willen gaan voeren, een arbeidskundige onmisbaar is". Het aan de werkplaats verbonden personeel werd in het verslagjaar uitgebreid met een werkmeester en een typiste. In het jaar verslag wordt voorts aandacht besteed aan de werkplaats als sociale instelling, waarbij geconstateerd wordt, dat de sfeer in de werkplaats tijdens de ver slagperiode de verwachtingen heeft overtroffen. Op de Wouwsestraatweg te Bergen op Zoom ontstond zaterdagavond een aan rijding tussen een motorrijwiel bestuurd door G. B. uit Oud-Vossemeer en een bromfiets bestuurd door P. S. uit Hal steren. De aanrijding ontstond doordat S. zon der richting aan te geven van richting veranderde. Achter hem reed B. die nog trachtte uit te wijken, doch dit mocht niet meer gelukken. S. werd aangere den en bleef bewusteloos op de rijbaan liggen. Hij moest per ambulance naar het Algemeen Burger Gasthuis worden overgebracht waar hij ter verpleging werd opgenomen. Tegen S. wordt proces verbaal opgemaakt. Op de Antwerpsestraatweg reed J. H. uit Tholen met zijn bromfiets tegen een autobus die uit geparkeerde stand plot seling de rijbaan opreed. H. kwam te vallen en werd gewond. Hij werd door een dokter ter plaatse verbonden. De politie stelde een onderzoek naar de schuldvraag in. Het Zeeuwsch Korpsgezelschap „Luc- tor et Emergo" van het Wageningsch Studentenkorps heeft zaterdag het elf de lustrum gevierd in Zierikzee. Onge veer dertig jongelui zijn zaterdagmor gen hun feest begonnen met een spec taculaire optocht van restaurant Mon- dragon naar de Nieuwe Haven. De studenten hadden zich gestoken in streepjesbakpakken en droegen bolhoe den. Om tien uur stak het gezelschap van wal met twee boten van de visserijpo- litie voor een vaartocht naar Bruinis- se. Daar zijn de studenten ontvangen door ir. P. H. van der Weele, die hen aan de hand van een maquette de aan leg van de Grevelingendam liet zien en de in aanbouw zijnde kabelbaan voor het dichten van het laatste gat. Nog steeds gekleed in hun streepjesbadpak ken maakten de studenten een wande ling over de dam tot aan de kabelbaan. Daar hebben de jongelui een receptie gehouden. Voordat men terugvoer naar Zierikzee deed men zich tegoed aan een Zeeuwse koffietafel, die gereedstond in restau rant „Bru". Terug in Zierikzee hebben de studenten zich snel verkleed voor een bezoek aan het stadhuis. In de trouwzaal werden zij welkom geheten door wethouder H. Koevoets- In het kort vertelde hij iets over de geschiedenis van Zierikzee. Student J. C. Burger overhandigde wethouder Koevoets daarna een voorzittershamer voor het gemeentebestuur. Aan de ene kant van de hamer was het wapen van Zeeland aangebracht met het devies Luctor et Emergo van het studenten korps. De andere kant van de hamer liet het waoen van Zierikzee zien. In het mu se iftn stond archivaris P. van Beveren gereed om de jongelui rond te leiden. De avonduren brachten de studenten op prettige wijze door in restaurant Mon- dragon met een borreluurtje, diner en een dansje. Tijdens het diner werden nog toespraken gehouden door het ere lid ir. M. A. Geuze uit Poortvliet en de heer M. Doeleman, directeur van de N.V. Koninklijke Zeelandia. De heer J. Jongschaap zorgde met pianospel voor een gezellige sfeer. Op de inspectie van de belastingen te Goes werd vorige week afscheid geno men van de heer J. R. van Wattum, con troleur bij de afdeling controle. Bij af wezigheid wegens ziekte van het hoofd van de inspectie, hoofdinspecteur-titulair .T. Kwekkeboom, voerde inspecteur A. de Haan 't woord. In het kort memoreerde spreker de ambtelijke loopbaan van de scheidende controleur, die wegens ge zondheidsredenen de dienst vervroegd met pensioen ging verlaten. Hij bracht hem dank voor de bewezen diensten en overhandigde hem namens het personeel een stoffelijk blijk van waardering. Na mens de collega's van de afdeling con trole sprak de hoofdcontroleur A. de heer J. J. van Antwerpen. Tijdens deze bijeenkomst werd eveneens afscheid genomen van de telefoniste typiste van de inspectie, mej. I. Muller. De chef van de inspectie, de heer J. A. Lucieer, bood namens het personeel een cadeau aan. Na afloop van het officieel gedeelte bleef men nog enige tijd gezel lig bijeen. Uit vier continenten komen ze naar Groningen, de achttien kostbare tabakken waarvan Niemeyer Voor trekkers maakt. Voortrekkers: de geliefde tabak van alle Europese pijprokers die van licht en geurig houden. VT-263A De uitslagen van de 2e en 3e ronde van het Zeeuwse bekerdamtoernooi luiden: Joh. LereR. Brasser 20, C. J. Hol- lestelleA. Francke 20, Fr. Blaas Iz. op 't Hof 20, Jac. BlaasP. C. Allaert 20, O. ScherpG. Blom 11, G. BlomJac. Blaas 02, R. Brasser Fr. Blaas 02, O. ScherpP. C. Al laert 02, Joh. LereC. J. Hollestelle 1—1. Na deze uitslagen zijn Francke, Brasser, Blom en Scherp afgevallen wegens het bereiken van 4 of meer verliespunten. Jac. Blaas, Meliskerke, is thans reeds vrijwel zeker van een finaleplaats, want hij heeft nog geen enkel verliespunt moeten incasseren. Hollestelle leverde een uitstekende prestatie door in een goedgespeeld eindspel, na een fraai schijfoffer, remise af te dwingen aan de Zeeuwse kampioen Joh. Lere. Als gevolg van de bijzonder ongunstige weersomstandigheden zijn de dames- en herendubbelspelen, het eerste gedeelte van de onderlinge wedstrijden 1963 van de Middelburgse Lawn Tennis Club, met flinke vertraging afgewerkt. Tussen de stortbuien en stormdepressies door werd echter met bewonderens waardig elan gestreden, waarbij van menige spannende partij viel te genie ten. Tevens viel op het bijzonder goede samenspel en grote succes van de ge- zinsdubbels, waarvan er vier in de eind strijden doordrongen. In de eindstrijd damesdubbel wonnen moeder en doch ter Visch van moeder en dochter Koops, terwijl in de eindstrijd herendubbel va der en zoon Drost zegevierde over va der en zoon Boone. De uitslagen vanaf de kwarteindstrijden luidden: mevr. G. Pelle en -Mevr. D. Frumau en 6-2, 6-3; mevr. H. A. Koopsmevr. F. Steutel en mevr. J. Drost 6-2, 6-1; mevr. J. N. Wolthers en mej. A. S. Wolthers mej. K. Schimmel en mej. G. Pierhagen 6-0, 6-1; mevr. M. Visch en mej. H. Vischmevr. R. Looise en mevr. M. Fukken 6-4, 6-2; mevr. H. Koops en mej. A. Koopsmevr. G. Pelle en mej. M. Wolthers 6-1, 7-5; mevr. M. Visch en mej. H. Vischmevr. J. N. Wol thers en mej. A. S. Wolthers 7-5, 6-3; mevr. M. Visch en mej. H. Vischmevr. H. Koops en mej. A. Koops 6-3, 6-3. Herendubbelspel: A. Drost en A. M. E. DrostH. v. Westerveld Sandberg en C. van Kasteel 6-1, 6-3; J. Wolthers en R. A. LabrujèreH. Amoldus en J. van Dijk 6-0, 3-6, 6-2; A. Boone en Adr. BooneG. J. Woudenberg en M. van Deinse 6-0, 6-3; A. J. Haag en W. M. BellaertW. M. Wiemer en G. R. Wie- mer 6-0, 6-1; A. Drost en A. M. E. DrostJ. Wolthers en R. A. Labrujère 6-2, 6-4; A. Boone en Adr. BooneA. J. Haag en W. M. Bellaert 6-0, 7-5; A. Drost en A. M. E. DrostA. Boone en Adr. Boone 6-2, 6-3. Damesdubbelspel mej. M. Wolthers- mevr. R. Krijger Koops en mej. Nederland heeft te Hengelo de tweedaag se drielandenschaakwedstrijd met Span je en Luxemburg gewonnen. Op de eer ste dag behaalden onze landgenoten ze ven bordpunten, evenveel als de Span jaarden, die eveneens een goede gooi Goed bericht voor de bezitters van naar de overwining deden. Op de tweede speeldag echter stelden de Nederlanders de eindzege veilig door al lereerst de ontmoeting tegen Spanje met drie punten verschil te winnen en boven dien tegen Luxemburg de volle winst te behalen, terwijl de Spanjaarden tegen hen een vol punt moesten prijsgeven. De eindstand luidt: Nederland 16 punten, Spanje 12, Luxemburg 2. Nederland heeft zich hiermee geplaatst voor de fi nale om de door de wereldschaakbond ingestelde Europacup. Dentofix - een nieuw aangenaam en hygiënisch poeder - brengt uitkomst voor alle loszittende of losrakende kunstgebitten. Een weinig Dentofix, 's morgens op de plaat gestrooid, houdt Uw gebit de gehele dag, onder alle omstandigheden, vast en zeker op zijn plaats.Tevredenheid gega randeerd. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen. Bijna driehonderd Zeeuwse lief hebbers van de kartingsport heb ben zaterdag in Vlissingen hun hart kunnen ophalen. Zij konden van dit „veredelde kermisver maak" profiteren tijdens een van de 25 voorwedstrijden voor de lan delijke finale in Utrecht, een wed strijd, die werd gehouden op een met strobalen omzoomd circuit van ongeveer 100 meter lengte aan de Sottegemstraat te Vlissingen: om precies te zijn op het plein van de Bonedijkeschool. Van 's morgens tien uur kon men ze bezig zien: de gehelmde coureurs in de kleine voertuigjes, waarvan de sputteren de motoren slierten rook achter lieten. Er was de hele dag veel belangstelling voor de wedstrijden, waarvan de op brengst aan het comité Actie Sporthal Vlissingen ten goede kwam. Zelfs de re genbuien, die van tijd tot tjjd de deel nemers en het publiek „teisterden", kon den het enthousiasme niet bekoelen. Zorgde een aantal deelnemers tijdens de voorwedstrijden bij vreemde manoeu vres met de voertuigjes voor amusante taferelen, echt spannende ogenblikken kwamen veelvuldig voor in de finale wedstrijden, in de avonduren. Niet min der dan 45 finalisten voerden toen een felle strijd in de verschillende klassen. Bij de junioren jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar wisten T. Meer man uit Vlissingen en zijn stadgenoot P. Joziasse tot de finale door te drin gen. „Een kostbaar slippertje", zoals commentator Ad Huissoon uit Breda het via de microfoon noemde, was er voornamelijk de oorzaak van dat Jo ziasse de eerste plaats moest afstaan aan zijn tegenstander Meerman, die juichend over de eindstreep kwam. Wet houder Ch. J. Gillissen Verschage, die later op de avond zelf nog een ritje per skelter maakte, reikte hem de kam pioensbeker uit, waarna het publiek voor een stevig applausje zorgde tijdens het ererondje van de jeugdige coureur. Bij de dames ging mevrouw Sonja de Waal met de zo fel begeerde beker strijken. Op de tweede plaats eindigde B. Maas uit Breskens. J. Buis uit Vlis singen werd derde. Uitermate spannend was de strijd bij de senioren. Bij dit onderdeel toonden de acht beste coureurs hun vaardigheid met de skelters. Dat er tijdens deze achtervolgingswedstrij den een wiel van het voertuigje van een der deelnemers afliep, was geen probleem, want het organiserende bureau Organisatie Karting Breda, had al snel een reservevoertuig naar de startstreep gedirigeerd- De seniorenfinalewedstrijden leverden een overwinning op voor de Middelbur ger R. van de IJssel, die daarmee ook een beker in de wacht sleepte. J. Cap- pon uit Goes bezette de tweede plaats en de Vlissinger D. Boersma werd der de. De jury maakte uit, dat van de ploegen het team van de Garage Bri tannia in het ploegenklassement de eerste plaats kon innemen. Ook voor deze winnende ploeg was er een beker. In dit klassement er namen diverse ploegen van bedrijven en firma's aan de races deel was de tweede plaats voor de firma Rafelaar en het Joop's snack barteam werd als derde gerangschikt. De uitslagen van het 2e gedeelte van de Zeeuwse atletiekkampioenschap dat zaterdag in Vlissingen werd gehouden luiden: 80 meter hordenloop dames: 1. M. A. Rie- mens, Mar. 14.2 sec. Kogelstoten heren: 1 M. Grootjans, ZS 13.43 m., 2 P. Versluijs, Dyn 12.41 m., 3. L. de Bruijne, ZS 11.10 m. 60 meter hardlopen meisjes C: le serie: 1. M. Lauret, RKHAV 9.5 sec., 2. J. Bevelander, Mar. 9.5 sec., 3 J. Lens, Mar. 9.5 sec., 4 M. Hoogerheide, DS 9.6 sec., 2e serie: 1 Meuri- chy, Mar. 9.5 sec., 2 M. Koster, DS 9.6 sec., 3 M. Poldermans, DS 9.8 sec., 4 J. Boddaert, RKHAV 10.3 sec., 5 R. Burm, RKHAV 10.4 sec.., 3e serie: 1 M. Burm, RKHAV 8.9 sec., 2 M. Bevelander, Mar. 9.- sec., 3 C. Pels, Mar. 9.3 sec., 4 R. Post, RKHAV 9.9 sec., 4e serie: 1 A. Rentsing, DS 8.8 sec., 2 C. Boers, Mar. 9.4 sec., 3 J. Mariman, RKHAV 9.4 sec., 4 R. Segboer, Mar. 10.1 sec., 5. M. van Zom, RKHAV 10.6 sec. 5e serie: 1. M. Sies, DS 9.2 sec., 2. C. Lobbezoo, Mar. 9.6 sec., 3. L. Schef- fers, RKHAV 9.7 sec., 4. G. van Hove, RKH AV 10.7 sec. Speerwerpen meisjes A: 1 J, Schot, DS 26.61 m.. Speerwerpen dames: 1. M. Riemens, Mar. 23.88 m. Speerwerpen jongens A: 1 H. Ran- schaert, RKHAV 42.97 m„ 2 R. Munnikhof, AV '56 31.07 m., 3. J. Swart, Mar. 30.20 m., 4. R. Verstelle, SS 29.94 m. 80 meter hordenloop jongens B: 1 R. Fran cken AV '56 11.7 sec., 2 C. Roose, AV '56 11.3 sec., 3. C. v. d. Bulck, ZS 13.7 sec. 800 meter heren: 1 C. Mulder, Dyn. 1.58.8 min., 2 W. den Hamer, SS 1.59.- min., 3 P. Zwartepoorte, Dyn. 2.02.7 min., 4 S. Chris- tiaanse, Dyn. 2.03.2 min., 5. P. Wilderom, Mar. 2.05.- min., 6. F. Brouwers, Dyn. 2.05.4 min., 7. H. Bostelaar, Dyn. 2.08.4 min., 8. C. de Groot, Dyn. 2.09.4 min., 9 J. Ooster ling, ZS 2.10.5 min., 10. W. P. Back, Dyn. 2.11.- min., 11. R. Wilderom, Mar. 2.12.- min. Discuswerpen jongens D: 1. P. de Groot, Mar. 21.01 m., 2. W. de Veij, Mar. 20.- m., 3. E. Nachtegaal. RKHAV 17.73 m., 4 P. Hessing, Mar. 16.90 m.. 5. C. Frank, Mar. 15.39 m., 6. T. Theunisse, Mar. 14.10 m., 7 L. v. Dru- ten. Mar. 12.44 m., 8 R. Janse, Mar. 13.11 m. Hoogspringen meisjes B: 1. J. Verwest, DS 1.28, 2. M. v. d. Waal. Mar. 1.26. 600 meter meisjes A: 1 H. v. d. Velde. ZS 1.49.8 m. (Z.R.), 2. T. v. Maldeghem, AV '56 2.04.6 m. 110 meter hordenloop heren: 1 P. Versluijs, Dyn. 16.3 sec. (Z.R.). Hoogspringen jongens C: 1. J. van Grol, SS 1.58 m. (Z.R.), 2 I. Reijerse, AV '56 1.48 m., 3 L. de Blaay, SS 1.43 m., 4. A. Houterman, AV '56 1.33 m., 5. W. v. d. Broeck, AV '56 I.33 m.. 6. W. Nachtegaal, RKHAV 1.33 m., 7. A. Eggebeen, SS 1.20 m., 8. H. y. Vlerdem, Mar. 1.03 m. 80 meter jongens C: 1. J. van Grol SS 10.9 sec., 2. A. Houterman, AV '56, 11.3 sec., 3. L. de Blaay, SS 11.7 sec., 4. H. van Vlierden, Mar. 12.2 sec., 2e serie: 1 A. Eggebeen. SS 10.9 sec., 2. I. Reijerse, AV '56 11.- sec., 3. A. v. Houte, RKHAV 11.1 sec., 4 W. de Grave, ZS 11.1 sec., 3e serie: 1 W. v. d. Broeck, AV '56 10.3 sec., 2. L. de Jonge, SS 10.6 sec, 3. B. Hofman, Mar. 10.6 sec. Kogelstoten jongens B: 1. H. Diericks, RKH AV 13.95 m. (Z.R.), 2. J. v. d. Heuvel. DS 10.74 m., 3. A. de Bokx, SS 10.42 m., 4. S. Vèlcke- nier, Dyn. 10.34 m., 5 F. Reijerse, AV '56 10.15 m.a, 6. W. Denekamp. ZS 9.83 m., 7. H. Ver- donck, Mar. 9.54 m., 8. C. Roose. AV '56 8.87 m., 9. C. Schetters, AV '56 8.44 m. 10 J. A. Broosens, Mar. 8.38 m. Hoogspringen jongens A: 1. H. Ranschaert, RKHAV 1.71 m.. 2 H. Verschuur, DS 1.66 m. 3. W. Wijnacker, SS 1.66 m. Verspringen jongens A: 1. H. Ranschaert, RKHAV 5.85 m., 2. J. Zwart, Mar. 5.64 m. 1500 meter jongens A: 1. P. v. d. Schaaf, Mar. 4.19.3 m., 2. W. Wijnacker, SS 4.26.5 m. Kogelstoten meisjes B: 1 F. Burm, RKHAV 9.71 m.. 2. J. Verwest, DS 9.24 m., 3. M. Termeulen, Mar. 9.01 m., 4. M. v. d. Waal, Mar. 7.80 m., 5. Y. v. d. Waal, Mar. 7.30 m. 60 meter horden meisjes A: 1. I. v. Dixhoorn, Mar. 13.1 sec. 60 meter horden jongens C: 1. L. de Jonge. SS 10.7 sec.. 2. I. Reijerse, AV '56 10.9 sec., 3 A. Houterman, AV '56 12.- sec. 100 meter jongens B: 1. S. Valckenier, Dyn. II.9 sec., 2. R. Francken, AV '56 11.9 sec., 3 D. v. Soelen, Mar. 12.8 sec., 4. T. Pluijm, RK HAV 12.9 sec., 2e serie: 1. C. Schetters, AV '56 12.- sec., 2. A. de Bokx, SS 12.1 sec., 3. P. v. Pottelberghe, RKHAV 12.1 sec., 4. F. Reijerse, AV '56 12.3 sec., 3e serie: 1. J. v. d. Dries. Mar. 12.- sec., 2. R. Pleunis. RKHAV 13,- sec. Demi finale 60 m. meisjes C: le serie: 1. M Burm, RKHAV 9.- sec., 2. De Meurichy, Mar. 9.1 sec., 3. M. Koster, DS 9.6 sec.. 4. J. Beve lander, Mar. 9.1 sec., 5. M. Lauret, RKHAV 9.1 sec., 2e serie: 1. M. Rensing, DS 8.7 sec., 2. M. Bevelander. Mar. 9.- sec., 3. M Sies, DS 9.- sec., 4. C. Boers, Mar. 9.3 sec.. 5. C. Lobbezoo, Mar. 9.4 sec. Verspringen meisjes C: 1. A. Rantsing, DS Zaterdagavond werd op de Middelburg se Markt een vriendschapelijke korf balwedstrijd gespeeld tussen de Mid delburgse vereniging „Swift" en Animo I uit Souburg. De opbrengst kwam ten goede aan de actie „Sport 'Steunt Zon neveld". Mede door de drukte rond de Ronde van Midden-Zeeland kon een bedrag van 127,22 worden verzameld. Scheidsrechter in deze wedstrijd was de heer A. A. Marteijn uit Yerseke. Na afloop overhandigde Swiftvoorzitter L. de Vries het bedrag aan de heer C. Westerweel, voorzitter van de Actie „Sport Steunt Zonneveld'. 4.56 m., 2. C. Bevelander, Mar. 4.11*£ m., 3. M. Burm, RKHAV 4.10 m., 4. M. Sies, DS 3.88 m., 5. G. Lobbezoo, Mar. 3.82 m., 6. C. Pels, Mar. 3.75^ m., 7. C. Lobbezoo, Mar. 3.68 m., 8. C. Boers. Mar. 3.6OV2 nu, 9. J. Ma riman, RKHAV 3.54 m., 10. R. Segboer. Mar. 3.52 m„ 11. J. Bevelander, Mar. 3.45 m., 12. M. van Zom. RKHAV 3.41 m., 13. L. Schef- fers, AV '56 3.41 m., 14. M. Lauret. AV '56 3.39*2 m., 15. J. de Zeeuw, Mar. 3.57 m'., 16. M. de Koster, DS 3.35 m., 17. M. Hoogerheide DS 3.32 m., 18. M. de Meurichy. Mar. 3.17 m., 19. R. Post. RKHAV 3.12 m., 20. J. Lens, Mar. 3.08 m., 21. M. Polderman, 3.08 m., 22. G. van Hove. RKHAV 3.- m., 23. J. Boddaert, RKHAV 3.94V2 m., 24. R. Burm, RKHAV 2.71 m. Finale 100 meter jongens B: 1. J. v. d. Dries, Mar. 11.5 sec., 2. S. Valckenier, Dyn. 11.6 sec., 3. C. Schetters, AV *56 11.7 sec., 4. R. Francken. AV '56 11.8 sec., 5. A. de Bokx, SS 11.9 sec., 6. R. Pleunis, RKHAV 12,- sec. Discuswerpen jongens C: 1. W. Nagtegaal, RKHAV 30.40 m.. 2. W. de Grave, ZS 29.02 m„ 3. B. Hofman, Mar. 22.94 m., 4. L. de Blaay, SS 22.52 m., 5. A. Houterman, AV '56 21.21 m., 6. A. van Houten, RKHAV 20.82 m. Finale 80 meter jongens C: 1. W. v. d. Broeck AV '56 10.3 sec., 2. J. v. Grol, SS 10.8 sec., 3. L. de Jonge, SS 10.- sec.. 4. A. Eggebeen, SS 11.1 sec., 5. I. Reijerse. AV '56 11.5 sec., 6 A. Houterman, AV '56 11.5 sec. Kogelstoten jongens A: 1. H. Ranschaert, RKHAV 11.81 m.. 2. J. Swart, Mar. 10.83 m„ 3. W. Verstelle, SS 10.70 m.. Discuswerpen heren: 1. M. Grootjans, ZS 43.48 m., 2. P. Versluijs, Dj*n. 36,59 m., 3. I. de Bruine, ZS 35.06 m., 4. G. Alting, Dyn. 28.39 m. Hoogspringen jongens B: 1. J. v. d. Heuvel, DS 1.66 m., 2. A. de Bokx, SS 1.55 m., 3. J. A. Broossens, Mar. 1.46 m., 4. H. Diericks, RKHAV 1.41: 5. W. de Schrijver, Dyn. 1.41 m., 6. F. Reyerse, AV '56 1.36 m., 7. T. Pluijm, RKHAV 1.36 m.. 8. C. Schetters. AV '56 1.36 m 300 meter jongens A: 1. R. Munnikhof, AV '56 40.6 Hoogspringen heren: 1. H. van Straten, SS I.61 m. "Verspringen dames: 1. T. Timmerman, AV '56 4.91, 2. A. Roose. ZS 4.91, 3. M. Riemens, Mar. 4.33, 4. L. van Gremert, ZS 4.08. 200 meter dames: 1. A. Roose, ZS 28.2. 200 meter heren: 1. C. de Groot, Dyn. 22.9 sec. 2. H. Sinke. AV '56 23.5 sec., 3. P. Lossie, RKHAV 24.3 sec., 4. P. Wilderom, Mar. 24.6 sec., 5. G. Alting, Dyn. 25.9 sec. Finale meisjes C 60 meter: 1. M. Rentsing, DS 8.8 sec., 2. M. Burm. RKHAV 8.9 sec., 3. M. Sies, DS 9.3 sec., 4. R. de Meurichy. Mar. 9.4 sec., 5. M. Koster, DS 9.5 sec.. 6. M. Beve lander. Mar. 9.6 sec. Hinkstapsprong heren: 1 C. de Groot, Dyn. II,90. 2. H. v. d. Straaten. SS 11.30, 3. P. Los sie. RKHAV 11.28. 4 B. de Rijcke, Mar. 11.11, 5. F. Brouwers, Dyn. 11.05, 6. I. de Bruijne, ZS 9.81. Verspringen jongens D: 1. E. Nagtegaal, RK HAV 4.17 m.. 2. P. Klootwijk. Mar. 4.12 m., 3 R. de Bruijne, ZS 3.81. 4. R. Janse, Mar. 3.66 m., 5. L. van Druten, Mar. 3.57, 6. P. Hes sing. Mar. 3.56, 7. L. de Groot, Mar. 3.48 m., 8. T Theunisse, Mar 3.07 m. 600 meter jongens B: 1. S. Valckenier. Dyn. 1.30.9, 2. A. Tholenaar. Dyn. 1.31.4, 3. S. van Soelen, Mar. 1.31.9. 4. J. v. d. Dries, Mar. 1.36.4, 5. C. v. d. Bulck, ZS 1.37,-. 5000 meter heren: 1 C. Mulder. Dyn. 15.72.2, 2. W. den Hamer, SS 16.10.6, 3. K. Oggel, SS 17.09.-, 4 H. Reijnhout. Dyn. 17.22,-, 5. L. de Visser, SS 17.35.6, 6. D. Jeras, Dyn. 17.45.4. Verspringen meisjes A: 1. E. Zwartepoorte, AV '56 4 61, 2. T. van Maldeghem. AV '56 4.45, 3. F. de Koek, AV '56 4.35, 4. C. Runtsstraat, Mar. 3.96. Discuswerpen jongens: 1. H. Dierick, RKHAV 34.25, 2. J. v. d. Heuvel, DS 28.36, 3. F. Reijerse, AV '56 28.16. 4. A. de Bokx. SS 27.94, 5 P. van Pottelberge, RKHAV 23.55, 6. K. de Grave, ZS 23.51, 7. J. Brosens, Mar. 21.62. In de uitslag van de voetbaltoto is abu sievelijk de wedstrijd P.S.V.-Neumun- ster vermeld. Deze wedstrijd kwam ech ter niet op het totoformulier voor. Juist ingevuld zag de toto er als volgt uit: P.S.V.Djurgarden 1 SpartaVienna OergryteEnschede AjaxTasmania •i Rapid-Neumunster 5 BayernGoeteborg Wiener A.C.Pirmasens SchwechatNorrkoping SeganStandard Si VimesAntwerp lO ToulouseGantoise t RouenLierse S.K. 1 FiorentinaZürich li 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7